UPPDATERA

Fotboll » Igår » Alla matcher

ALBANIEN: First Division - Nedflyttningsgrupp

17:30Devolli - Shenkolli 1:0
17:30Elbasani - Iliria Kruja 2:1
17:30Oriku - Cerrik 0:0

ANDORRA: Primera Divisió

11:00Atletic Escaldes - Ordino 4:0
11:00UE Santa Coloma - Carroi 0:1
19:30Sant Julia - FC Santa Coloma 1:1
19:30UE Engordany - Inter Escaldes 2:3

ARMENIEN: First League

08:00InställtAlashkert 2 - Urartu 2 -:-
08:00InställtWest Armenia - Masis -:-

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

05:45Lake Macquarie - Lambton J. 0:1
06:30Charlestown Azzurri - Adamstown Rosebud 0:1
06:30Edgeworth E. - Maitland 4:1
06:30Valentine - Broadmeadow 0:5
06:30Weston Workers - Newcastle Olympic 1:2

BRASILIEN: Campeonato Carioca - Slutspel

21:00Fluminense - Flamengo RJ 1:2

BRASILIEN: Campeonato Catarinense - Slutspel

16:00UppskjutenMarcilio Dias - Criciuma -:-
21:00UppskjutenAvai - Chapecoense-SC -:-
23:30UppskjutenFigueirense - Gremio Juventus -:-

BULGARIEN: Parva liga - Mästerskapsslutspel

20:00CSKA Sofia - Beroe 5:0
20:00Levski - Lok. Plovdiv 1:2
20:00Slavia Sofia - Ludogorets 3:1

BURUNDI: National League B - Uppflyttning

15:30Delta Star - Les Elephants 1:1

CAMBODIA: C-League

10:30Kirivong Sok Sen Chey - Boeung Ket 1:4
13:00NagaWorld - Phnom Penh Crown 1:1
13:00Visakha - Electricite Du Cambodge 4:0

DANMARK: Superliga - Mästerskapsslutspel

14:00Nordsjälland - Ålborg 0:0
18:00FC Köpenhamn - Bröndby 0:0
20:00Aarhus - Midtjylland 3:0

DANMARK: 1st Division

14:30Roskilde - Skive 2:2

ENGLAND: Premier League

13:00Wolves - Everton 3:0
15:15Aston Villa - Crystal Palace 2:0
17:30Tottenham - Arsenal 2:1
20:00Bournemouth - Leicester 4:1

ENGLAND: Championship

14:30Stoke - Birmingham 2:0
14:30Swansea - Leeds 0:1

ESTLAND: Meistriliiga

15:00Nomme Kalju - Tallinna Kalev 2:0
18:00L. Tallinn - Legion 4:0

FINLAND: Veikkausliiga

17:30Honka - KuPS 1:1

FINLAND: Ykkonen

17:30Jaro - MP Mikkeli 3:0

FINLAND: Kakkonen - Grupp A

17:30MiPK - PK-35 0:4

FINLAND: Kakkonen - Grupp B

16:00Ilves 2 - Espoo 3:2
16:00Jazz Pori - SalPa 2:2
17:30GrIFK - Klubi-04 2:8

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

15:00VIFK - JIPPO 0:2

FÄRÖARNA: Premier League

16:00B36 Torshavn - Klaksvik 6:2
16:00Fuglafjordur - Skala Itrottarfelag 3:0
16:00TB Tvoroyri - Runavik 0:1
16:00Vikingur Gotu - Argir 2:1
20:00Streymur - HB Torshavn 0:2

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

19:00Torpedo Kutaisi - Din. Tbilisi 0:0

GREKLAND: Super League - Mästerskapsslutspel

19:00Panathinaikos - AEK 1:3
20:45Olympiacos Piraeus - PAOK 0:1

IRAN: Division 1

16:40Arman Gohar - Niroye Zamini 0:0
16:40Mes Kerman - Navad Urmia 0:0
17:00Qashqai Shiraz - Elmoadab Tabriz 2:0
17:15Rayka Babol - Esteghlal Khuzestan 0:0
17:20Gol Reyhan Alborz - Sepidrood Rasht 1:0
17:20Havadar SC - Aluminium Arak 2:1
17:20Khooshe Talaee - Baderan Tehran 2:3
17:30Malavan - Mes Rafsanjan 1:0

ISLAND: Pepsideild

19:00Grotta Seltjarnarnes - IA Akranes 0:4
21:15HK Kopavog - Vikingur Reykjavik 0:2

ISLAND: Inkasso-deildin

14:15Afturelding - Leiknir F. 4:0
16:00Vestri - Throttur Reykjavik 1:0
18:00Keflavik - Thor Akureyri 2:1
18:00Vestmannaeyjar - Grindavik 1:1

ITALIEN: Serie A

17:15Genoa - Spal 2:0
19:30Cagliari - Lecce 0:0
19:30Fiorentina - Verona 1:1
19:30Parma - Bologna 2:2
19:30Udinese - Sampdoria 1:3
21:45Napoli - Milan 2:2

JAPAN: J1 League

11:00Sagan Tosu - Hiroshima 0:0
11:00Shimizu - G-Osaka 1:2
11:00Yokohama - Sendai 1:1
12:00C-Osaka - Nagoya 0:2
12:00Shonan - Sapporo 0:0
12:00Urawa - Kashima 1:0
12:30Yokohama M. - Tokyo 1:3

JAPAN: J3 League

11:00G-Osaka U23 - Tottori 1:3

KOSOVO: Superliga

17:00Gjilani - Drenica 2:0
18:00Prishtina - Drita 1:1

KROATIEN: 1. HNL

18:55S. Belupo - Lok. Zagreb 1:1
21:05Din. Zagreb - Hajduk Split 2:3

LAOS: Lao League

11:00Lao Police - Viengchanh 2:1

LETTLAND: Optibet Virsliga

15:00Tukums 2000 - Riga FC 1:5
17:00Metta/LU - RFS 0:1

LETTLAND: 1. Liga

18:00Super Nova - Rezekne 4:1

LITAUEN: A Lyga

16:00Zalgiris - Suduva 4:0

LITAUEN: I Lyga

16:30Riteriai 2 - Kauno Zalgiris 2 4:1

MEXIKO: Copa por Mexico

02:00Guadalajara Chivas - Mazatlan FC 3:1
04:00Club America - Cruz Azul 1:4

MOLDAVIEN: Divizia Nationala

17:00Dinamo-Auto - CSCA Buiucani 1:0
19:30Zimbru - Sfintul Gheorghe 1:3

NORGE: Eliteserien

18:00Aalesund - Bodo/Glimt 1:6
18:00Kristiansund - Stabaek 1:2
18:00Mjondalen - Vålerenga 0:1
18:00Sarpsborg 08 - Start 1:0
18:00Viking - Odd 1:2
20:30Brann - Sandefjord 3:1

NORGE: Division 2 - Group 1

13:00Senja - Kjelsås 1:2
13:00Skeid - Brattvag 2:1
15:00Floro - Fredrikstad 3:4

NORGE: Division 2 - Group 2

13:30Nardo - Arendal 0:1
15:00Levanger - Rosenborg 2 1:1
15:00Vard Haugesund - Egersunds 4:1
16:30Asker - Bryne 1:1

NORGE: Toppserien Women

15:30LSK Kvinner D - Sandviken D 1:0

POLEN: Ekstraklasa - Mästerskapsslutspel

12:30Slask Wroclaw - Pogon Szczecin 2:2
15:00Piast - Jagiellonia 2:0
17:30Lech - Lechia 3:2

POLEN: Division 1

12:40Radomiak Radom - Ol. Grudziadz 2:0
15:10Belchatow - Termalica B-B. 0:2

POLEN: Division 2

13:05Katowice - Widzew Lodz 1:1

RUMÄNIEN: Liga 1 - Mästerskapsslutspel

20:00U Craiova - FCSB 2:1

RUMÄNIEN: Liga 1 - Nedflyttningsgrupp

17:00Dinamo Bukarest - Poli Iasi 1:1

RYSSLAND: Premier League

15:30Lok. Moskva - Ufa 1:1
17:30CSKA Moscow - Kazan 1:1
17:30Din. Moskva - FK Krylya Sovetov Samara 2:0
17:30Orenburg - FK Rostov 0:0
19:30Krasnodar - Ural 3:0

SCHWEIZ: Super League

16:00Luzern - Lugano 3:3
16:00Servette - St. Gallen 1:1
16:00Thun - Xamax 3:0

SLOVENIEN: Prva liga

18:00Triglav - Tabor Sezana 1:2
20:15Maribor - Celje 1:2
20:30O. Ljubljana - Aluminij 0:1

SPANIEN: LaLiga

14:00Espanyol - Eibar 0:2
17:00Levante - Ath. Bilbao 1:2
19:30Leganes - Valencia 1:0
22:00Sevilla - Mallorca 2:0

SPANIEN: LaLiga2

17:00Dep. La Coruna - Extremadura UD 2:3
19:30Lugo - Girona 2:2
19:30Numancia - Ponferradina 1:0
21:45Zaragoza - Real Oviedo 2:4

SVERIGE: Allsvenskan

14:30Helsingborgs IF - AIK 2:0
14:30Örebro SK - Varberg BoIS 1:0
17:30IFK Göteborg - Djurgårdens IF 1:2
17:30Mjällby AIF - BK Häcken 3:1

SVERIGE: Superettan

14:30Umeå FC - Halmstads BK 0:1
17:30AFC Eskilstuna - IK Brage 1:2
17:30Västerås SK - Ljungskile SK 2:1

SVERIGE: Elitettan - damer

12:00Mallbackens D - Morön D 1:1

SYDKOREA: K League 1

12:00Daegu - Ulsan Hyundai 1:3
12:00Gangwon - Gwangju 4:1

SYDKOREA: K League 2

12:00Ansan Greeners - Daejeon 0:2
12:00Anyang - Jeonnam 0:0
12:00UppskjutenJeju Utd - Bucheon FC 1995 -:-

TADZJIKISTAN: Vysshaya Liga

14:30Khujand - Dushanbe 83 1:0
15:30Istiqlol Dushanbe - Lokomotiv Pamir 1:0

TJECKIEN: 1. Liga - Europa League slutspel

17:00Liberec - Mlada Boleslav 2:0

TURKIET: Super Lig

17:30Ankaragucu - Galatasaray 1:0
20:00Antalyaspor - Alanyaspor 1:0
20:00Fenerbahce - Sivasspor 1:2

TURKIET: 1. Lig

16:30Adanaspor - Hatayspor 1:2
16:30Altay - Erzurum BB 0:1
16:30Altinordu - Giresunspor 3:1
16:30Boluspor - Akhisarspor 0:1
16:30Bursaspor - Menemen Belediye 2:2
16:30Istanbulspor - Osmanlispor 1:0
16:30Keciorengucu - Karagumruk 3:0
16:30Umraniyespor - Adana Demirspor 2:3

UKRAINA: Premier League - Mästerskapsslutspel

18:30Desna - Shakhtar 2:4
18:30Oleksandriya - Dyn. Kyiv 2:2

UKRAINA: Premier League - Nedflyttningsgrupp

16:00InställtKarpaty - Vorskla -:-
16:00Mariupol - Olimpik Donetsk 1:4

USA: MLS - Gruppstadiet

02:00Atlanta Utd - New York Red Bulls 0:1
05:20FC Cincinnati - Columbus Crew 0:4

USA: USL Championship

01:00Indy Eleven - Saint Louis FC 2:0
01:30Tampa Bay - Atlanta United 2 2:1
02:00Colorado Springs - New Mexico 1:2
03:30El Paso - Rio Grande 1:0
04:00Phoenix Rising - LA Galaxy 2 4:0
23:00Louisville City - Pittsburgh 1:3

USA: NWSL Challenge Cup Women

18:30Washington D - Houston Dash D 1:0

UZBEKISTAN: Super League

16:00Andijan - Termez Surkhon 0:1
17:00Metallurg Bekabad - Sogdiana 2:0

VIETNAM: V.League 1

12:00Da Nang - Hanoi FC 1:1
12:00Song Lam Nghe An - Hong Linh Ha Tinh 1:1
13:00Nam Dinh - BHTS Quang Nam 1:0
14:15Sai Gon FC - The Cong 3:0

VIETNAM: V.League 2

10:30Dak Lak - Pho Hien 0:1

VITRYSSLAND: Vysshaya Liga

15:30Energetik-BGU - Rukh Brest 1:8
17:30Din. Minsk - FC Minsk 1:0
19:30Vitebsk - Neman 0:0

VITRYSSLAND: Pershaya Liga

13:00Arsenal Dzyarzhynsk - FC Slonim 4:1
13:30Krumkachy - Smorgon 2:1
17:00Lokomotiv Gomel - Oshmyany 2:0

VITRYSSLAND: Vysshaya Liga Women

14:00Dnepr Mogilev D - Bobruichanka D 0:0
17:00Zorka-BDU D - Minsk FK D 1:6
18:00Botsor Brest D - Din. Minsk D 0:6

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

13:00Petershagen (Aut) - Blau Weiss Berlin (Ger) 2:5
14:00InställtZeleznicar Pancevo (Srb) - Sp. Subotica (Srb) -:-
15:00Kray (Ger) - Rather (Ger) 1:2
17:00InställtVardari Forino (Mkd) - Shkendija (Mkd) -:-
17:00Velvary (Cze) - Admira Prague (Cze) 2:2
19:00Le Havre (Fra) - PSG (Fra) 0:9

ÖSTERRIKE: 2. Liga

10:30Ried - Liefering 2:2

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.