UPPDATERA

Fotboll » Igår » Alla matcher

AFRIKA: COSAFA Championship U20 - Slutspel

11:00Sydafrika U20 - Madagaskar U20 3:2Eft.str.
14:30Zambia U20 - Angola U20 3:0

ARUBA: Division di Honor

01:00Racing Club Aruba - Estrella 1:0

AUSTRALIEN: W-League

09:30Melbourne City D - Melbourne Victory D 1:0

BERMUDA: Premier League

02:00Robin Hood - North Village Rams 1:0

BOLIVIA: Division Profesional - Clasura

23:15Blooming - Real Potosi 2:0
01:30San Jose - Bolivar 2:2
20:00Nacional Potosi - Royal Pari 5:2

BOTSWANA: Premier League

18:00BR Highlanders - Township Rollers 0:0
18:00Notwane - Molepolole 2:1

DR KONGO: Ligue 1

14:30Mazembe - Sanga Balende 6:1

ECUADOR: Liga Pro - Slutspel

01:30LDU Quito - Delfin 0:0

EGYPTEN: Premier League

13:30Al Ittihad - Tanta 0:0
16:00El Masry - Arab Contractors 0:1
18:30Zamalek - Pyramids 2:0

ELFENBENSKUSTEN: Ligue 1

16:30WAC - San Pedro 0:0

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura – Slutspel

02:15Sonsonate - Alianza FC 0:0

EUROPA: Europa League - Gruppstadiet

18:55APOEL - Sevilla 1:0
18:55Basel - Trabzonspor 2:0
18:55CFR Cluj - Celtic 2:0
18:55Dyn. Kyiv - Lugano 1:1
18:55Eintracht Frankfurt - Guimaraes 2:3
18:55FC Köpenhamn - Malmo FF 0:1
18:55Getafe - Krasnodar 3:0
18:55LASK Linz - Sporting 3:0
18:55PSV - Rosenborg 1:1
18:55Qarabag - Dudelange 1:1
18:55Rennes - Lazio 2:0
18:55St. Liege - Arsenal 2:2
21:00AS Roma - Wolfsberger AC 2:2
21:00B. Monchengladbach - Basaksehir 1:2
21:00Espanyol - CSKA Moscow 0:1
21:00FC Porto - Feyenoord 3:2
21:00Gent - Oleksandriya 2:1
21:00Ludogorets - Ferencvaros 1:1
21:00Manchester Utd - AZ Alkmaar 4:0
21:00Partizan - FC Astana 4:1
21:00Rangers - Young Boys 1:1
21:00Slovan Bratislava - Braga 2:4
21:00Wolfsburg - St. Etienne 1:0
21:00Wolves - Besiktas 4:0

GAMBIA: GFA League

17:30Elite United - Brikama U. 1:2

GIBRALTAR: National League

20:30Manchester 62 - Magpies 0:2

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura – Slutspel

19:00Sanarate - Antigua 0:0

GUINEA: Ligue 1

17:00Horoya - Elephant Coleah 2:0

INDIEN: ISL

15:00UppskjutenNorth East Utd - Chennaiyin -:-

INDIEN: I-League

09:30UppskjutenReal Kashmir - Gokulam -:-

INDONESIEN: Liga 1

09:30Persebaya - Arema 4:1
11:45Bali United - TIRA Persikabo 0:1
12:30Badak Lampung - Bhayangkara Utd 2:3
12:30Kalteng Putra - Persipura Jayapura 0:0

IRAN: Division 1

11:00Navad Urmia - Esteghlal Khuzestan 1:0
11:30Arman Gohar - Rayka Babol 2:1
11:30Baderan Tehran - Mes Rafsanjan 0:2
11:30Damash - Aluminium Arak 0:0
11:30Fajr Sepasi - Sepidrood Rasht 3:0
11:30Gol Reyhan Alborz - Niroye Zamini 1:0
11:30Khooshe Talaee - Sorkhpooshan Pakdasht 1:0
11:30Malavan - Qashqai Shiraz 1:1
11:30UppskjutenMes Kerman - Shahrdari Tabriz -:-

JAMAICA: Premier League

02:00Arnett Gardens - Waterhouse 1:1
02:00Harbour View - Vere United 2:0
21:00Portmore - Cavalier 2:1
23:00Humble Lions - UWI 2:0

KENYA: Premier League

13:00Leopards - Kenya CB 0:0

KUWAIT: Super Cup

16:30Al Kuwait - Al Qadisiya 0:1

MALI: Premiere Division

17:30Real Bamako - Djoliba 0:1

NIGER: Ligue 1

16:00Ader - ASGNN 0:2

NIGERIA: NPFL

16:00Enyimba (Nga) - Rivers United 1:0

PERU: Liga 2 - Uppflyttningsgrupp

23:45Llacuabamba - Deportivo Coopsol 1:1
02:00Chavelines - Grau 0:0

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

13:20Al-Hazem - Abha 2:3
15:45Al Shabab - Al-Raed 3:4
17:45Al Wehda - Al Adalh 2:0

SEYCHELLES: First Division League

15:30Red Star - St Michel Utd (Sey) -:-

SUDANAS: Premier League

14:00Merreikh El-Fasher - Rabita Kosti 3:0
18:00Hay al-Arab - Al-Ahly Merowe 2:0

SYDAFRIKA: Premier League

17:00Golden Arrows - Bidvest Wits 0:1

URUGUAY: Primera Division - Clasura – Slutspel

00:30Penarol - Nacional 0:2

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

23:30Sao Luiz (Bra) - Chapecoense-SC U20 (Bra) 1:0
13:30Lahti (Fin) - Haka (Fin) 2:0

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.