Fotboll » Idag » Avslutade
Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
SVERIGE: Superettan
19:00Degerfors IF - Helsingborgs IF 2:1ALGERIET: Ligue 2
16:00Bordj Menail - Annaba 0:0ARGENTINA: Primera Nacional
02:10Quilmes - Patronato 2:2ARGENTINA: Torneo Federal
01:00Sportivo Belgrano - Gimnasia E.R. 1:0ARGENTINA: Primera B - Apertura
20:30Laferrere - San Martin Burzaco 2:0ARGENTINA: Primera C - Apertura
20:30Berazategui - Claypole 3:120:30Justo Jose de Urquiza - Leandro N. Alem 3:1
ARGENTINA: Reserve League - Första rundan
20:00Barracas Central 2 - Atletico Tucuman 2 0:120:00Godoy Cruz 2 - Boca Juniors 2 1:0
20:00Racing Club 2 - Banfield 2 0:0
20:00Velez Sarsfield 2 - Belgrano 2 4:0
ARMENIEN: Premier League
15:00BKMA - Shirak 0:017:00Urartu - Noah 0:1
ARMENIEN: First League
14:00Alashkert 2 - FC Gandzasar 1:2ARUBA: Division di Honor - Direktkval
01:00Unistars - Atl. Deportivo 6:103:00Santa Fe - Real Koyari 5:0
ASIEN: AFC Champions League - Slutspel
20:00Al-Hilal (Sau) - Al-Ain (Uae) 2:1ASIEN: AFC Cup - Slutspel
18:00Al Nahda (Oma) - Al Ahed (Leb) 2:2ASIEN: AFC Asian Cup U23
17:30Kuwait U23 - Malaysia U23 2:117:30Uzbekistan U23 - Vietnam U23 3:0
AUSTRALIEN: NPL Queensland
12:35Redlands - Moreton City Excelsior 0:1AUSTRALIEN: Queensland Premier League
11:30Eastern Suburbs - Mitchelton 4:212:15Ipswich - Southside Eagles 2:0
BAHRAIN: Premier League
18:00Al-Hala - Al-Shabbab 0:118:00East Riffa - Al-Rifaa 1:1
18:00Sitra - Al-Hidd 1:1
BANGLADESH: Federation Cup - Slutspel
11:00Sheikh Jamal - Bangladesh Police 0:3BELGIEN: Jupiler Pro League - Conference League Grupp
20:30St. Liege - KV Mechelen 0:020:30St. Truiden - Gent 0:2
20:30Westerlo - OH Leuven 1:1
BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: WWIN Liga BiH
16:00Igman K. - GOSK Gabela 0:018:00Velez Mostar - Sloga Doboj 1:0
20:30Zeljeznicar - Siroki Brijeg 1:0
BRASILIEN: Serie B
02:00Vila Nova - Guarani 2:0BRASILIEN: Serie C - Första rundan
01:00Confianca - Londrina 1:101:00Ferroviaria - ABC 1:1
BRASILIEN: Brasileiro Women
00:00Corinthians D - Ferroviaria D 0:0BURKINA FASO: Premier League
18:00Etoile Filante - ASFA Yennega (Bfa) 1:018:00Majestic - Bobo-Dioulasso 1:0
18:00Rahimo - Sonabel Ouagadougou 0:1
18:00USFA (Bfa) - Vitesse 0:1
CHILE: Primera B
00:00Barnechea - San Felipe 1:002:30La Serena - CD Santa Cruz 2:1
02:30U. De Concepcion - Curico Unido 2:0
COLOMBIA: Primera A - Apertura
23:00Fortaleza F.C - Bucaramanga 0:201:10Chico - Aguilas 1:2
03:20Deportivo Pasto - La Equidad 2:3
COLOMBIA: Liga Women
00:00Deportivo Pasto D - Inter Palmira D 2:302:00Ind. Medellin D - Atl. Nacional D 3:4
COSTA RICA: Primera Division - Clasura
04:00Guanacasteca - Herediano 1:2CYPERN: Cyta Championship - Nedflyttningsgrupp
16:00Ethnikos - Apollon 3:318:00Zakakiou - Doxa 2:3
EGYPTEN: Premier League
16:00Smouha - Baladiyat El Mahalla 4:019:00UppskjutenAl Ahly - Ceramica Cleopatra -:-
19:00Pharco - Al Masry 1:2
EGYPTEN: Division 2 A - Nedflyttningsgrupp
15:30Abu Qir Semad - Misr Elmaqasah 3:115:30Asyut Petroleum - Aswan SC 2:0
15:30Gomhoriat Shebin - Dekernes 1:1
15:30Makadi - Telecom Egypt 2:3
15:30Nasr Taadeen - Nogoom FC 2:2
ENGLAND: League One
20:45Cambridge Utd - Wycombe 1:120:45Cheltenham - Peterborough 2:0
ENGLAND: League Two
20:45Barrow - Bradford City 1:220:45Colchester - Doncaster 1:4
ENGLAND: National League - Slutspel
20:00Solihull Moors - Gateshead 3:0ENGLAND: NPL Premier Division
20:45Bamber Bridge - Macclesfield 2:120:45Guiseley - Worksop 2:4
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
20:45Cheshunt - Horsham FC 1:020:45Concord Rangers - Bognor Regis 0:4
20:45Potters Bar - Hastings 1:3
20:45Whitehawk - Enfield Town 1:0
ENGLAND: Professional Development League
14:00Bristol City U21 - Hull U21 3:114:00Cardiff U21 - Peterborough U21 5:1
14:00Ipswich U21 - Wigan U21 2:0
14:00Swansea U21 - Burnley U21 1:2
14:00Watford U21 - Coventry U21 1:0
15:00Millwall U21 - Barnsley U21 3:3
20:00QPR U21 - Birmingham U21 0:2
ENGLAND: Premier League U18
13:00West Brom U18 - Southampton U18 3:2FINLAND: Suomen Cup
18:00Kyparamaki - PEPO 0:318:30MP Mikkeli 2 - KeuPa 2:1
19:00NuPS 2 - PPS/Old Stars 2:1
FRANKRIKE: Ligue 2
20:45Auxerre - Laval 4:020:45Bastia - Concarneau 2:0
20:45Bordeaux - Dunkerque 2:0
20:45Caen - Annecy 2:1
20:45Grenoble - St. Etienne 0:2
20:45Guingamp - Angers 1:2
20:45Quevilly Rouen - Amiens 3:3
20:45Rodez - Paris FC 1:0
20:45Troyes - Pau FC 2:2
20:45Valenciennes - AC Ajaccio 1:0
GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 3
15:00Vyzas - Panelefsiniakos 4:4GUINEA: Ligue 1
18:00Flamme Olympique - Renaissance 2:0INDIEN: ISL - Slutspel
16:00Odisha FC - Mohun Bagan 2:1IRAK: Stars League
14:45Al Karkh - Al-Qassim 1:117:15Al Zawraa - Naft Al-Basra 3:0
19:30Al Najaf - Baghdad 1:1
JAMAICA: Premier League - Slutspel
00:00Waterhouse - Tivoli 1:102:30Arnett Gardens - Portmore 1:1
KAMERUN: Elite One - Nedflyttningsgrupp
15:00Les Astres (Cmr) - Fovu Baham (Cmr) 4:317:00Fortuna Mfou - Bamenda 1:2
17:00UMS de Loum - Union Douala 2:1
KYRGYZSTAN: Premier Liga
13:05Aldier - Talant 1:214:00UppskjutenMuras United - Abdish-Ata -:-
LETTLAND: Virsliga
12:00Grobina - RFS 0:416:30FK Liepaja - Jelgava 0:1
LITAUEN: A Lyga
18:00Siauliai FA - Suduva 0:1MEXIKO: Liga MX U23 - Clasura
00:45Club Tijuana U23 - Puebla U23 4:2MEXIKO: Liga MX Women - Clasura
23:45Cruz Azul D - Toluca D 2:300:00Necaxa D - Mazatlan FC D 2:3
03:00Club America D - U.N.A.M. D 3:0
05:05Monterrey D - Atl. San Luis D 7:0
NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U18 - Vårsäsong
15:00PSV U18 - AZ Alkmaar U18 2:018:30Utrecht U18 - Ajax U18 1:4
NORDIRLAND: NIFL Championship
19:45Knockbreda - H&W Welders 2:1NORGE: NM Cup
18:00Skeid - Raufoss 1:2NORGE: Toppserien Women
18:00Vålerenga D - Stabaek D 3:2OMAN: Professional League
15:40Al-Wahda - Al-Shabab 1:215:50Ibri - Dhofar 1:0
PARAGUAY: Division Intermedia
23:15San Lorenzo - Pastoreo 3:101:30Deportivo Santani - Sp. Carapegua 0:1
POLEN: Division 1
18:00Podbeskidzie - Tychy 0:218:00Sosnowiec - S. Rzeszow 0:1
20:30R. Rzeszow - Wisla 1:1
RUMÄNIEN: Liga 1 - Nedflyttningsgrupp
16:00FC Voluntari - U Craiova 1948 0:018:30Botosani - Dinamo Bukarest 2:1
SAUDIARABIEN: Division 1
17:50Al Adalah - Al Jandal 2:018:30Al Orubah - Al Kholood 1:0
19:45Al-Faysaly - Al Arabi 2:1
SCHWEIZ: Challenge League
19:30Bellinzona - Schaffhausen 1:119:30Xamax - Wil 2:2
20:15Baden - Aarau 0:1
SIERRA LEONE: Premier League
19:00Ports Authority (Sle) - Diamond Stars 0:019:00UppskjutenPorts Authority (Sle) - Old Edwardians -:-
SOMALIA: National league
14:30Horseed - Kigs 3:1SYDAFRIKA: Premier League
19:30Mamelodi Sundowns - Sekhukhune 2:1TANZANIA: Ligi Kuu Bara
15:00UppskjutenJKT Tanzania - Young Africans (Tan) -:-18:00UppskjutenDodoma Jiji - Simba (Tan) -:-
TURKIET: Turkish Cup
19:30Ankaragucu - Besiktas 0:0TURKMENISTAN: Yokary Liga
14:00Merw - Nebitci 1:0TYSKLAND: Oberliga Bremen
19:00BTS Neustadt - TURA Bremen 3:0TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen
18:45Arminia Hannover - BSV Rehden 1:1TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord
18:15Neumarkt - Eltersdorf 1:1UGANDA: Premier League
18:00Vipers - Maroons 1:1UKRAINA: Championship Women - Mästerskapsslutspel
11:00Kolos Kovalivka D - Ladomir D 3:111:00Zhytlobud-1 D - Vorskla Poltava D 0:0
UKRAINA: Championship Women - Nedflyttningsgrupp
11:00Veres-Rivne D - Dyn. Kyiv D 0:3UNGERN: Hungarian Cup
20:00Paks - Kisvarda 2:1USA: MLS Next Pro
01:00Chicago Fire II - Carolina Core 2:1WALES: Cymru North
20:30Denbigh - Bangor 1876 2:2VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher
11:00Rumänien U16 - Kina U16 4:016:15Danmark U16 - Polen U16 2:2
18:00Spanien U18 - Schweiz U18 1:1
ÖSTERRIKE: Bundesliga - Nedflyttningsgrupp
18:30A. Lustenau - Wolfsberger 1:218:30Tirol - Austria Wien 1:0
20:30BW Linz - Altach 2:1
Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.