UPPDATERA

Fotboll » Imorgon » Alla matcher

ARGENTINA: Superliga

00:00Central Cordoba - Estudiantes -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

23:00Almagro - Quilmes -:-
23:00Instituto - All Boys -:-
23:30Ind. Rivadavia - Agropecuario -:-
00:00Villa Dalmine - Def. de Belgrano -:-
01:00Sarmiento Junin - Tigre -:-
20:30Dep. Riestra - Brown Adrogue -:-

ARGENTINA: Primera B Metropolitana - Apertura

20:30Comunicaciones BsAs - Almirante Brown -:-
20:30Justo Jose de Urquiza - Tristan Suarez -:-
20:30Villa San Carlos - Fenix -:-

ARGENTINA: Primera C Metropolitana - Apertura

00:30Laferrere - Club Lujan -:-
20:30Argentino de Merlo - Sportivo Italiano -:-
20:30Dock Sud - Victoriano A. -:-
20:30Leandro N. Alem - Canuelas -:-

ARGENTINA: Primera D Metropolitana

20:30Claypole - Juventud Unida S. M. -:-
20:30Lugano - Atlas -:-
20:30Sportivo Barracas - Deportivo Paraguayo -:-

ARMENIEN: Premier League

14:00Gandzasar - Ararat-Armenia -:-

BAHRAIN: Premier League

17:00Al-Ahli Manama - Busaiteen -:-
17:00Manama Club - Al-Shabbab -:-
19:30East Riffa - Al-Najma -:-

BELGIEN: Pro League U21

19:30Anderlecht U21 - St. Truiden U21 -:-
19:30Club Brugge U21 - Gent U21 -:-
19:30Genk U21 - St. Liege U21 -:-
20:00OH Leuven U21 - Mechelen U21 -:-

BRASILIEN: Serie A

23:00Flamengo RJ - Fluminense -:-
00:00Athletico-PR - Palmeiras -:-
00:00Chapecoense-SC - Goias -:-
00:30Bahia - Ceara -:-

BULGARIEN: Parva Liga

16:30Tsarsko Selo - Botev Vratsa -:-
19:00Beroe - Slavia Sofia -:-

BURKINA FASO: Premier League

17:30Etoile Filante - ASF Dioulasso -:-
19:45AS Douanes - Rahimo -:-

CHILE: Primera Division

23:00UppskjutenCoquimbo - O'Higgins -:-
01:30UppskjutenCurico Unido - Antofagasta -:-
23:30UppskjutenU. De Concepcion - U. Calera -:-

COLOMBIA: Liga Aguila - Clasura

00:00Santa Fe - U. Magdalena -:-
02:45Ind. Medellin - Alianza Petrolera -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

23:05ADR Jicaral - Guadalupe -:-
23:05Santos DG - Alajuelense -:-
00:00Saprissa - Limon -:-

CYPERN: First Division

18:00AEL Limassol - AEK Larnaca -:-

DANMARK: Superliga

19:00Midtjylland - Randers -:-

ECUADOR: Liga Pro

00:00Barcelona SC - Emelec -:-

EGYPTEN: Premier League

17:30El Entag El Harby - Pyramids -:-
20:00El Masry - Masr -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

23:0011 Deportivo - Aguila -:-
23:00Jocoro - Municipal Limeno -:-
23:15FAS - Independiente F.C. -:-

ENGLAND: Premier League

21:00Sheffield Utd - Arsenal -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

20:45Hitchin - Coalville -:-
20:45UppskjutenStourbridge - Rushall -:-

ENGLAND: Professional Development League

14:00Colchester U23 - Cardiff U23 -:-
14:00Coventry U23 - Watford U23 -:-
14:00Crystal Palace U23 - Charlton U23 -:-
14:00Millwall U23 - Bristol City U23 -:-
14:00QPR U23 - Ipswich U23 -:-
14:00Sheffield Wed U23 - Bolton U23 -:-
15:00Burnley U23 - Barnsley U23 -:-
20:00Nottingham U23 - Wigan U23 -:-

ENGLAND: FA Cup - Kval

20:45Stourbridge - Whitby -:-

ENGLAND: Premier League 2

20:00Aston Villa U23 - Fulham U23 -:-
20:00Southampton U23 - Blackburn U23 -:-
20:00Stoke U23 - West Ham U23 -:-
20:00Sunderland U23 - Newcastle Utd U23 -:-
20:00Swansea U23 - Manchester Utd U23 -:-

EUROPA: U17 EM Damer - Kval - Första rundan

10:30England U17 D - Kroatien U17 D -:-
15:30Bosnien-Hercegovina U17 D - Belgien U17 D -:-

FRANKRIKE: Ligue 2

20:45Lens - Auxerre -:-

GIBRALTAR: National League

20:30Lincoln Red Imps - Lynx -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

00:00Olimpia - UPNFM -:-
00:00Platense - Real de Minas -:-
01:00Real Espana - Marathon -:-
02:00Vida - Motagua -:-

INDIEN: ISL

16:00Bengaluru - North East Utd -:-

INDONESIEN: Liga 2

10:30Cilegon United - Perserang Serang -:-
10:30Madura FC - Persatu Tuban -:-
10:30Mitra Kukar - Balikpapan -:-
10:30PSBS Biak Numfor - Martapura -:-
10:30PSCS Cilacap - PSGC Ciamis -:-
10:30PSIM Yogyakarta - Persis Solo -:-
10:30PSMS Medan - BaBel United -:-
10:30Sulut Utd - Persewar Waropen -:-

IRAK: Super League

14:00Al Kahraba - Al Quwa Al Jawiya -:-
14:00Al Karkh - Baghdad -:-
14:00Naft Missan - Al Shorta -:-

IRAN: Persian Gulf Pro League

14:00Nassaji Mazandaran - Tractor-Sazi -:-
15:00Gol Gohar - Sepahan -:-
15:15Saipa - Esteghlal F.C. -:-
15:20Zob Ahan (Irn) - Shahr Khodrou -:-
15:30Naft M.I.S - Shahin Bushehr -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

17:00Hapoel Raanana - H. Haifa -:-
19:00Ashdod - M. Tel Aviv -:-
19:15M. Haifa - Bnei Yehuda -:-

ITALIEN: Serie A

20:45Brescia - Fiorentina -:-

ITALIEN: Serie B

21:00Frosinone - Livorno -:-

ITALIEN: Serie C - Group B

20:45Modena - Fermana -:-

ITALIEN: Primavera 1

15:00Sassuolo U19 - Empoli U19 -:-

JAMAICA: Premier League

23:00Mount Pleasant - Waterhouse -:-

KANADA: U Sports

23:00UOIT - Toronto -:-
02:00York - Windsor -:-

KAZAKSTAN: First Division

10:00FC Astana 2 - Kairat Academy -:-

MALDIVES: Dhivehi Premier League - Andra rundan

12:50Maziya - Nilandhoo -:-

MALTA: Premier League

19:00Hibernians - Hamrun Spartans -:-

MEXIKO: Liga MX - Apertura

00:00Atl. San Luis - Queretaro -:-
02:00Monterrey - Guadalajara Chivas -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie B

23:00Cuautla - Chimalhuacan -:-
00:00Zitacuaro - Dongu -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura

00:00Veracruz D - U.A.N.L.- Tigres D -:-

NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie

20:00Breda - De Graafschap -:-
20:00Jong Ajax - Jong Utrecht -:-
20:00Jong AZ - Nijmegen -:-
20:00Jong PSV - Eindhoven -:-

NEDERLÄNDERNA: Reserve League

14:00Jong Feyenoord - Jong FC Twente -:-
18:30Jong Cambuur - Jong Vitesse -:-
18:30Jong Excelsior - Jong Roda -:-
18:30Jong Heracles - Jong Groningen -:-
18:30Jong Waalwijk - Jong Den Bosch -:-
18:30Jong Venlo - Jong Dordrecht -:-
18:30Jong Zwolle - Jong FC Emmen -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

23:00Chinandega - Ferretti -:-
23:00Ocotal - Real Madriz -:-
02:00Sabanas - Esteli -:-

NORGE: Eliteserien

19:00Bodo/Glimt - Mjondalen -:-

PANAMA: LPF - Apertura

23:00Arabe Unido - Deportivo Universitario -:-
01:00Costa del Este - Alianza -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

00:45Sp. Luqueño - Guarani -:-
00:00Deportivo Santani - Dep. Capiata -:-

PERU: Liga 1 - Clasura

23:00Cesar Vallejo - Universitario Lima -:-

PERU: Liga 2

22:30Deportivo Coopsol - Comerciantes Unidos -:-

POLEN: Ekstraklasa

18:00Rakow - Slask Wroclaw -:-

RUMÄNIEN: Liga 1

19:30Poli Iasi - Botosani -:-

RUMÄNIEN: Liga 2

17:00FC Arges - Farul Constanta -:-

SERBIEN: Prva Liga

18:00Kolubara - Zarkovo -:-

SUDANAS: Premier League

16:00Al Shorta - Hay al-Arab -:-
19:00Hilal El Obied - Al-Ahly Merowe -:-

SVERIGE: Allsvenskan

19:00IFK Göteborg - Djurgården -:-
19:00Örebro - Elfsborg -:-

SVERIGE: Superettan

19:00Öster - Syrianska FC -:-

TURKIET: Super Lig

19:00Konyaspor - Yeni Malatyaspor -:-

TURKIET: 1. Lig

18:00Karagumruk - Osmanlispor -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

20:30Bielefeld - Hamburger SV -:-

TYSKLAND: 3. Liga

19:00Meppen - Viktoria Koln -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

19:00Lokomotive Leipzig - Babelsberg -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

20:15Schweinfurt - Turkgucu Munchen -:-

URUGUAY: Primera Division - Clasura

23:00Penarol - Boston River -:-

USA: MLS - Slutspel

02:30Minnesota United - Los Angeles Galaxy -:-

USA: USL Championship

23:30Birmingham - Pittsburgh -:-

VENEZUELA: Primera Division - Clasura

23:00Caracas - Portuguesa -:-
23:00Dep. Tachira - Zamora -:-
23:00Mineros - Atletico Venezuela -:-
00:00Puerto Cabello - Llaneros -:-

VITRYSSLAND: Vysshaya Liga

18:00Gorodeja - Energetik-BGU -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

12:00Chennai City (Ind) - Terengganu (Mys) -:-
15:00Bashundara Kings (Ban) - Gokulam (Ind) -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.