m.FlashScore.se

UPPDATERA

Fotboll » Imorgon » Alla matcher

AFRIKA: CAF Champions League - Kval

14:00Mekelle 70 Enderta F.C. (Eth) - Cano Sport (Gnq) -:-
15:00Al-Hilal (Sud) - Rayon Sport (Rwa) -:-
15:00Gor Mahia (Ken) - Aigle Noir (Bur) -:-
15:00Simba (Tan) (Tan) - UD Songo (Moz) -:-
16:30Elect Sport (Cha) - Mberi Sportif (Gab) -:-
17:00Asante Kotoko (Gha) - Kano Pillars (Nga) (Nga) -:-
17:00Enyimba (Nga) (Nga) - Rahimo (Bfa) -:-
17:00Pamplemousses (Mus) - Fosa Juniors (Mad) -:-
17:00Petro Atletico (Ang) - Matlama (Les) (Les) -:-
18:00Al-Nasr (Lby) (Lby) - Tempete MOCAF (Caf) -:-
18:00ASC Kara (Tog) - Buffles du Borgou (Ben) -:-
18:00AS Vita Club (Drc) - UMS de Loum (Cmr) -:-
18:00Horoya (Gui) - Stade Malien (Mli) (Mli) -:-
19:00Nouadhibou (Mrt) - SO Armee (Ivo) -:-
21:00USM Alger (Alg) - SONIDEP (Nig) -:-

AFRIKA: CAF Confederations Cup - Kval

14:00Saint Louis (Sey) - TS Galaxy (Rsa) -:-
15:45Jwaneng Galaxy (Bot) - Bolton City (Mus) -:-
17:00Al Ittihad (Lby) - US Gendarmerie (Nig) -:-
17:30LISCR FC (Lbr) - Maranatha (Tog) -:-

ANGOLA: Girabola

16:00Caala - Primeiro de Maio -:-
16:00Cubango - Santa Rita -:-

ARGENTINA: Superliga

01:00Independiente - Colon -:-
16:00Godoy Cruz - Estudiantes -:-
18:15Union Santa Fe - Lanus -:-
20:30Central Cordoba - Racing Club -:-
22:45River Plate - Talleres Cordoba -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

01:05Ind. Rivadavia - Ferro -:-
19:00Agropecuario - Belgrano -:-
20:30All Boys - Brown Adrogue -:-
20:30Almagro - Gimnasia Mendoza -:-
21:00Platense - Estudiantes Rio Cuarto -:-
21:00San Martin Tucuman - Villa Dalmine -:-

ARGENTINA: Primera B Metropolitana - Apertura

18:00Deportivo Armenio - UAI Urquiza -:-

ARGENTINA: Primera C Metropolitana - Apertura

16:00Dock Sud - Berazategui -:-
20:30Canuelas - Real Pilar -:-
20:30Deportivo Espanol - Excursionistas -:-

ARMENIEN: Premier League

15:00Shirak - Pyunik -:-
17:00FC Yerevan - Ararat-Armenia -:-

AUSTRALIEN: NPL Victoria

07:00Altona Magic - Pascoe Vale -:-
07:00Bentleigh Greens - Avondale FC -:-
07:00Dandenong Thunder - Melbourne Knights -:-
07:00Hume City - Kingston City -:-
07:00Oakleigh Cannons - Green Gully -:-
07:00Port Melbourne Sharks - Dandenong City -:-
07:00South Melbourne - Heidelberg Utd -:-

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

08:00Taringa - Brisbane K. -:-

AUSTRALIEN: NPL Queensland

08:00Sunshine Coast - Moreton Bay Utd -:-
10:00Olympic FC - Brisbane U21 -:-

AUSTRALIEN: NPL Tasmania

06:00South Hobart - Riverside Olympic -:-

AUSTRALIEN: Northern NSW

06:30Broadmeadow - Charlestown City Blues -:-
06:30Lambton J. - Edgeworth E. -:-
06:30Maitland - Newcastle Jets U21 -:-
06:30Valentine - Hamilton Olympic -:-
06:30Weston Bears - Lake Macquarie -:-

AZERBAJDZJAN: Premier League

16:45Sabah Baku - Keshla -:-
19:00Qarabag - Gabala -:-

BELGIEN: Jupiler League

18:00St. Liege - Kortrijk -:-
20:00Mouscron - Eupen -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

15:00Stockay-Warfusee - Solieres Sport -:-

BELGIEN: Belgian Cup - Kval

16:00Cappellen - Hamme -:-
16:00Duffel - Knokke -:-
16:00Francs Borains - Torhout -:-
16:00Rebecquoise - Tilleur -:-
16:00Ronse - Wijgmaal -:-
16:00Rupel Boom - Vosselaar -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Clasura

23:15San Jose - Real Potosi -:-
01:30Guabira - Destroyers -:-
21:00Aurora - Bolivar -:-
21:00The Strongest - J. Wilstermann -:-
23:15Nacional Potosi - Oriente Petrolero -:-

BOLIVIA: Nacional B

21:30Em Huanuni - Fatic -:-
21:30Independiente - Nacional Senac -:-
21:30Stormers - Stormers SC -:-
21:30Tomayapo - Fortaleza -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: FBiH

17:00Hadzici - Kakanj -:-

BRASILIEN: Serie A

21:00Goias - Internacional -:-
21:00Santos - Fortaleza -:-
21:00Vasco - Sao Paulo -:-
00:00Avai - Corinthians -:-
00:00Ceara - Flamengo RJ -:-
00:00CSA - Cruzeiro -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Figueirense - CRB -:-
00:00Ponte Preta - Sport Recife -:-
16:00America MG - Guarani -:-

BRASILIEN: Serie C

23:00Acreano - Luverdense -:-
23:00EC Sao Jose - Volta Redonda -:-
23:00Juventude - Ypiranga FC -:-
23:00Paysandu - Remo -:-

BRASILIEN: Brasileiro U20

16:00Palmeiras U20 - Cruzeiro U20 -:-

BRASILIEN: Brasileiro Women - Slutspel

20:00Kindermann D - Osasco Audax D -:-

BULGARIEN: Parva Liga

17:00Dunav Ruse - CSKA Sofia -:-
19:30Ludogorets - Slavia Sofia -:-

BULGARIEN: Vtora liga

18:30Litex Lovech - Chernomorets Balchik -:-
19:00Pirin Blagoevgrad - Spartak Pleven -:-

CAMBODIA: C-League

10:30Angkor Tiger FC - NagaWorld -:-
10:30Electricite Du Cambodge - Police Commissary -:-
10:30Kompong Cham - Asia Euro United -:-
13:00National Defense - Kirivong Sok Sen Chey -:-

CHILE: Primera Division

00:00Everton - Coquimbo -:-
02:30Curico Unido - A. Italiano -:-
18:00Deportes Iquique - U. De Concepcion -:-
21:00U. De Chile - U. Catolica -:-
23:30Huachipato - Antofagasta -:-

CHILE: Primera B

23:00D. Puerto Montt - Rangers -:-
01:00La Serena - Barnechea -:-
03:00Copiapo - Deportes Temuco -:-
21:30Cobreloa - San Felipe -:-

COLOMBIA: Liga Aguila - Clasura

00:00Junior - Once Caldas -:-
00:30Cucuta - La Equidad -:-
02:45Millonarios - Dep. Cali -:-
20:45Patriotas FC - Bucaramanga -:-
22:45Alianza Petrolera - Huila -:-
00:00Atl. Nacional - Ind. Medellin -:-
00:45Aguilas - Santa Fe -:-

COLOMBIA: Torneo Aguila - Clasura

21:30Fortaleza F.C - Real Cartagena -:-
22:00Barranquilla FC - Boca Juniors -:-

COLOMBIA: Liga Aguila Women - Slutspel

00:00Millonarios D - Santa Fe D -:-
22:30Cortulua D - Ind. Medellin D -:-
00:30Junior D - Huila D -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

03:00Alajuelense - Santos DG -:-
19:00Cartagines - Grecia -:-
23:00Guadalupe - ADR Jicaral -:-
23:05Limon - Saprissa -:-
23:55Zeledon - U.C.R. -:-

CYPERN: First Division

18:00AEL Limassol - Anorthosis -:-

DANMARK: 1st Division

13:45Hvidovre - Roskilde -:-
14:00Fredericia - Kolding -:-
14:00Köge - F. Amager -:-
15:00Vejle - Skive -:-
15:00Viborg - Nykobing -:-

DANMARK: Elitedivisionen Women

13:30Fortuna Hjorring D - KoldingQ D -:-

DANMARK: Superliga

12:00Lyngby - Randers -:-
14:00Esbjerg - Silkeborg -:-
16:00Sönderjyske - Midtjylland -:-
18:00Bröndby - Aarhus -:-
20:00FC Köpenhamn - Nordsjälland -:-

DANMARK: 2nd Division - Group 2

14:00Ringkobing - Vejgaard -:-

DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF - Clasura

22:00Barcelona Atletico - Atl. San Francisco -:-
22:00Jarabacoa - Atletico Pantoja -:-
22:00San Cristobal - Vega Real -:-
00:00Cibao - Atlantico -:-
00:00Universidad O&M - Moca -:-

DR KONGO: Ligue 1

16:30Bukavu Dawa - AS Vita Club -:-

ECUADOR: Liga Pro

00:15Tecnico U. - LDU Quito -:-
02:30Barcelona SC - America de Quito -:-
19:15El Nacional - U. Catolica -:-
21:45Guayaquil City - Mushuc Runa -:-
00:00Macara - Emelec -:-

ECUADOR: Serie B

17:00LDU Loja - Santa Rita -:-
22:00LDU Portoviejo - Ind. Juniors -:-
22:30Atl. Porteno - Manta -:-
23:00Gualaceo - Santo Domingo -:-

ELFENBENSKUSTEN: Ligue 1

17:30Sporting Gagnoa - ASI d'Abengourou -:-
17:30WAC - Afrika Sport (Civ) -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

23:30Jocoro - Independiente F.C. -:-
02:30Chalatenango - Metapan -:-
23:0011 Deportivo - El Vencedor -:-
23:00Municipal Limeno - Alianza FC -:-
23:30FAS - Sonsonate -:-

ENGLAND: Premier League

15:00Bournemouth - Manchester City -:-
17:30Tottenham - Newcastle -:-
17:30Wolves - Burnley -:-

ENGLAND: Championship

13:00Swansea - Birmingham -:-

ENGLAND: Women’s Championship

13:00Durham D - Crystal Palace D -:-
14:00Charlton D - Lewes D -:-
15:00Blackburn D - London Bees D -:-
15:00London City Lionesses D - Aston Villa D -:-
15:00Sheffield Utd D - Leicester D -:-

ESTLAND: Meistriliiga

14:00Paide - Maardu -:-
17:30Viljandi Tulevik - Tallinna Kalev -:-

EUROPA: Premier League (Crimea)

16:00Ocean Kerch - Yevpatoriya -:-
18:00Krymteplytsia - TSK Simferopol -:-

FINLAND: Veikkausliiga

17:30Mariehamn - SJK -:-
17:30Rovaniemi - Lahti -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp A

17:30Klubi-04 - Sudet -:-
17:30MiPK - VJS -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp B

17:30GrIFK - EPS -:-
17:30KaPa - KaaPo -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

14:00KuFu-98 - Vaajakoski -:-
17:30JBK - VIFK -:-
17:30Kajaanin Haka - GBK Kokkola -:-
17:30OLS Oulu - PK-37 -:-

FRANKRIKE: Ligue 1

15:00Monaco - Nimes -:-
17:00Strasbourg - Rennes -:-
21:00PSG - Toulouse -:-

FRANKRIKE: Division 1 - Damer

14:45Paris SG D - Soyaux D -:-

FÄRÖARNA: Premier League

16:00Fuglafjordur - TB Tvoroyri -:-
16:00HB Torshavn - Vikingur Gotu -:-
16:00Skala Itrottarfelag - Runavik -:-
16:00Streymur - Klaksvik -:-
18:00Argir - B36 Torshavn -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

17:00WIT Georgia - Saburtalo Tbilisi -:-
19:00Din. Tbilisi - Rustavi -:-

GREKLAND: Super League

17:45Atromitos - AEL Larissa -:-
18:15Panionios - Volos NFC -:-
19:00PAOK - Panetolikos -:-
21:00AEK - Xanthi -:-

GREKLAND: Greek Cup

15:00Pallixouriakos - Xenophon Krestena -:-
15:00Pellana - Agios Georgios -:-
15:30Thinaliakos - Potamia -:-
16:00Acharnaikos - Aeek Inka -:-
16:00Alexandroupoli - Aetos Orfani -:-
16:00Apollo Efpaliou - Omiros Neochori -:-
16:00Atalanti - Meteora -:-
16:00Edessaikos - Thermaikos FC -:-
16:00Elassona - Souli Paramythia -:-
16:00Episkopi - Atsalenios -:-
16:00UppskjutenKalamata - Atromitos Patras -:-
16:00MA Iasmos - F.C. Pandramaikos -:-
16:00Makedonikos Foufas - Alexandros Kallithea -:-
16:00Nea Artaki - E. Piraeus -:-
16:00UppskjutenPansamiakos Vathyllou - Aiolikos -:-
16:00Panserraikos - Orfeas Xanthi -:-
16:00Paone - Karitsa -:-
16:00Pas Korinthos - Leonidio -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

23:00Municipal - Deportivo Mixco -:-
04:00Xelaju - Sanarate -:-
19:30Antigua - Coban Imperial -:-
20:00Dep. Malacateco - Iztapa -:-
22:30Guastatoya - Santa Lucia -:-

HAITI: Championnat National - Serie de Cloture

22:00Cavaly - America des Cayes -:-
22:00Ouanaminthe - Cosmopolites -:-
22:00Racing des Gonaives - Real du Cap -:-
00:00Capoise - Arcahaie -:-
00:00Violette - Triomphe Liancourt -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

23:30Marathon - Real Espana -:-
23:30Real de Minas - Platense -:-
02:00Motagua - Vida -:-
23:00Real Sociedad - CD Honduras -:-

INDIEN: Calcutta Premier Division A

11:30East Bengal - BSS Sporting -:-

INDONESIEN: Liga 1

10:00Kalteng Putra - Bhayangkara Utd -:-
13:00Persela Lamongan - TIRA Persikabo -:-
15:30Badak Lampung - Persib Bandung -:-

IRLAND: FAI Cup

15:00Crumlin Utd - Lucan Utd -:-

ISLAND: Pepsideild

18:00Akureyri - KR Reykjavik -:-
20:15FH Hafnarfjordur - Breidablik -:-
21:15Vikingur Reykjavik - Grindavik -:-

ISLAND: Division 2

15:00Fjardabyggd - IR Reykjavik -:-
16:00Selfoss - Leiknir F. -:-
16:00Vestri - Vidir -:-
17:00Dalvik/Reynir - Kari -:-
18:00Throttur Vogar - Tindastoll -:-
18:00Volsungur - KFG Gardabaer -:-

ISLAND: Urvalsdeild Women

16:00Breidablik D - Stjarnan D -:-
16:00Fylkir D - Valur D -:-
16:00IBV Vestmannaeyjar D - HK/Vikingur D -:-
16:00Keflavik D - KR Reykjavik D -:-
16:00Thor/KA D - Selfoss D -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

18:00H. Kfar Saba - H. Haifa -:-
19:00Bnei Yehuda - Shmona -:-
19:15Beitar Jerusalem - H. Beer Sheva -:-

ITALIEN: Serie A

18:00Udinese - AC Milan -:-
20:45AS Roma - Genoa -:-
20:45Cagliari - Brescia -:-
20:45Sampdoria - Lazio -:-
20:45Spal - Atalanta -:-
20:45Torino - Sassuolo -:-
20:45Verona - Bologna -:-

ITALIEN: Serie B

18:00Empoli - Juve Stabia -:-
21:00Perugia - Chievo -:-

ITALIEN: Serie C - Group A

15:00Pistoiese - AlbinoLeffe -:-
15:00Pro Vercelli - Pianese -:-
15:00Siena - Olbia -:-
17:30Alessandria - Gozzano -:-
17:30Arezzo - Lecco -:-
17:30Como - Pergolettese -:-
17:30Giana Erminio - Renate -:-
17:30Pro Patria - Monza -:-

ITALIEN: Serie C - Group B

15:00ArzignanoChiampo - Piacenza -:-
15:00Carpi - Cesena -:-
15:00Vis Pesaro - Sudtirol -:-
16:30Triestina - Gubbio -:-
17:30Fano - Sambenedettese -:-
17:30Fermana - Ravenna -:-
17:30Modena - L.R. Vicenza -:-
17:30Rimini - Imolese -:-
17:30Virtus Verona - Padova -:-

ITALIEN: Serie C - Group C

15:00Avellino - Catania -:-
16:30Catanzaro - Teramo -:-
16:30Virtus Francavilla - Reggina 1914 -:-
17:30Potenza - Casertana -:-
17:30Rende - Bisceglie -:-
17:30Sicula Leonzio - Bari -:-
18:30Monopoli - Vibonese -:-
18:30Viterbese - Paganese -:-
20:45Cavese - Picerno -:-

JAPAN: J2 League

11:00Gifu - Kashiwa -:-
12:00Ehime - Omiya -:-
12:00Okayama - Machida -:-

KANADA: Canadian Premier League - Höstsäsong

00:00Pacific FC - Valour -:-
21:30Forge - Cavalry -:-
00:00Edmonton - York 9 -:-

KANADA: CSL

23:00Ukraine United - Serbian W. E. -:-
00:00Hamilton City - CSC Mississauga -:-
01:00Waterloo - Vorkuta -:-
02:00Brantford - Kingsman -:-

KANADA: U Sports

02:30UBC Okanagan - UNBC -:-
22:00Saskatchewan - Alberta -:-
22:15Lethbridge - MacEwan -:-
23:00UBC - Trinity Western -:-
23:00Victoria - UFV -:-

KAZAKSTAN: Premier League

15:00FC Astana - Taraz -:-
15:00Kaisar - Zhetysu -:-
16:00Aktobe - Ertis Pavlodar -:-
16:00Kairat Almaty - Okzhetpes -:-

KINA: Yi League

10:00Xian Daxing Chongde - Shenyang Urban FC -:-

KOSOVO: Superliga

17:00Drita - Flamurtari -:-
17:00Vushtrria - Trepca 89 -:-

KROATIEN: 1. HNL

18:00Gorica - Istra 1961 -:-
20:00Osijek - Hajduk Split -:-

KROATIEN: 2. HNL

17:30Hajduk Split 2 - Kustosija -:-
17:30Rudes - Sibenik -:-

KYRGYZSTAN: Premier Liga

13:30Kara Balta - Ilbirs -:-

LETTLAND: Optibet Virsliga

15:00Jelgava - BFC Daugavpils -:-
17:00Spartaks - Riga FC -:-
18:30Metta/LU - Valmiera -:-

LETTLAND: 1. Liga

15:00Grobina - Super Nova -:-

LITAUEN: A Lyga

17:00Palanga - Atlantas -:-

LITAUEN: I Lyga

14:00Dainava Alytus - FC Pakruojis -:-
15:00BFA Vilnius - Dziugas Telsiai -:-

LUXEMBURG: National Division

16:00Hostert - Racing Luxembourg -:-
16:00Jeunesse Esch - Victoria Rosport -:-
16:00Muhlenbach - Fola -:-
18:00Ettelbruck - Mondorf -:-
18:00UNA Strassen - Differdange -:-

MALAYSIA: Malaysia Cup

15:00UiTM - Petaling Jaya CFC -:-

MALI: Premiere Division

17:45Duguwolofila de Babanba - Bakaridjan -:-
17:45Mamahira - AS Police -:-
17:45Sabana de Mopti - USC Kita -:-
18:00Djoliba - AS Nianan -:-
20:00LC Bamako - AS Performance -:-

MEXIKO: Liga MX - Apertura

00:00Queretaro - Club Leon -:-
02:00Cruz Azul - Puebla -:-
02:00Pachuca - Atlas -:-
04:05Tigres - Club America -:-
19:00Toluca - Club Tijuana -:-
00:00Guadalajara Chivas - Necaxa -:-

MEXIKO: Ascenso MX - Apertura

00:00Alebrijes Oaxaca - Cafetaleros de Chiapas -:-
04:00Dorados de Sinaloa - Venados -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie A

23:00Albinegros Orizaba - Cafessa -:-
23:00Pioneros - Atl. San Luis 2 -:-
00:00Cafetaleros de Chiapas 2 - Yalmakan -:-
00:30Gavilanes de Matamoros - UA Chihuahua -:-
02:00Canoneros Marina - U.N.A.M. 2 -:-
02:00Mineros de Fresnillo - Alacranes de Durango -:-
23:00Inter Playa Del Carmen - Irapuato -:-
00:00Atl. Bahia - Tepatitlan de Morelos -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie B

23:00Chimalhuacan - Dongu -:-
23:00Ciervos - La Paz -:-
23:00San Francisco - Zacatecas 2 -:-
23:00Uruapan - Chapulineros -:-
00:00Tlayacapan - Zitacuaro -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura

19:00Puebla D - U.N.A.M. D -:-
23:00Necaxa D - Monarcas Morelia D -:-

MOÇAMBIQUE: Mocambola

15:00Chibuto - Ferroviario Nampula -:-
15:00Costa do Sol - LD Maputo -:-
15:00ENH Vilankulo - Ferroviario Nacala -:-
15:00Nacala - Maxaquene (Moz) -:-
15:00Textil do Pungue - Textafrica Chimoio -:-

MOLDAVIEN: Divizia Nationala

17:00Codru Lozova - Petrocub -:-
17:00Dinamo-Auto - Speranta Nisporeni -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

19:00Buducnost - Zeta -:-

MONTENEGRO: Druga Liga

17:00Arsenal Tivat - Ibar -:-
17:00Decic - Lovcen -:-
17:00Drezga - Bokelj -:-
17:00Jezero - Jedinstvo -:-
17:00Mornar - Otrant -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

12:15Waalwijk - Den Haag -:-
14:30Utrecht - Venlo -:-
16:45Zwolle - Sparta Rotterdam -:-

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

14:00ADO 20 Heemskerk - USV Hercules -:-
14:00Hoogland - Westlandia -:-
14:30Dongen - EVV -:-
14:30Groene Ster - Oostzaan -:-
14:30HSC '21 - HV & CV Quick -:-
14:30Lienden - DEM -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie - Damer

14:30VV Alkmaar D - Ajax D -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

23:00Ocotal - Sabanas -:-
00:00Juventus Managua - Diriangen -:-
03:00Ferretti - Esteli -:-
23:00Jalapa - Chinandega -:-

NORGE: Eliteserien

18:00Brann - Tromsø -:-
18:00Haugesund - Lilleström -:-
18:00Kristiansund - Mjondalen -:-
18:00Molde - Odd -:-
18:00Viking - Ranheim -:-
20:00Strömsgodset - Sarpsborg 08 -:-

NORGE: OBOS-ligaen

15:00Ham-Kam - Notodden -:-
18:00Jerv - Skeid -:-
18:00KFUM Oslo - Ullensaker/Kisa -:-
18:00Nest-Sotra - Sandefjord -:-
18:00Raufoss - Start -:-
18:00Sogndal - Kongsvinger -:-
18:00Strømmen - Tromsdalen -:-

NORGE: Division 2 - Group 1

16:00Arendal - Egersunds -:-
16:00Brattvag - Halden -:-
16:00Moss - Hodd -:-
17:00Fredrikstad - Levanger -:-

NORGE: Division 2 - Group 2

15:00Alta - Asker -:-
15:00Senja - Oppsal -:-

NORGE: Division 3 - Group 1

15:00Stabaek 2 - Herd -:-

NORGE: Division 3 - Group 2

12:00Norild - Ready -:-
18:00Lyn - Follo -:-

NORGE: Division 3 - Group 6

15:00Leknes - Lilleström 2 -:-
17:00Ullensaker/Kisa 2 - Bodo/Glimt 2 -:-

NORGE: Toppserien Women

13:00Lyn D - Vålerenga D -:-
15:00Arna-Bjørnar D - LSK Kvinner D -:-

NORTH MACEDONIA: 1. MFL

17:00Akademija Pandev - Borec -:-
17:00Shkendija - Makedonija GP -:-
17:00Shkupi - Renova -:-
17:00Struga Trim & Lum - Sileks -:-

PANAMA: LPF - Apertura

01:00Plaza Amador - Independiente -:-
03:00San Francisco - Miguelito -:-
23:00Arabe Unido - Costa del Este -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

00:30Guarani - San Lorenzo -:-
22:00Diaz - Libertad -:-
00:30Olimpia - Deportivo Santani -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

01:003 De Febrero - 12 de Octubre -:-
16:00Fulgencio Yegros - Sportivo Trinidense -:-
20:45Deportivo Caaguazu - Resistencia -:-
20:45General Caballero JLM - Sportivo Iteno -:-
21:00RI 3 Corrales - Independiente F.B.C. -:-
21:00Rubio Nu - Atyra -:-
21:152 de Mayo - Fernando de la Mora -:-

PERU: Liga 1 - Clasura

00:45Sport Huancayo - Dep. Municipal -:-
03:00A. Lima - AD Cantolao -:-
18:15U. San Martin - Molinos El Pirata -:-
20:30Union Comercio - Sporting Cristal -:-
22:30Alianza Huanuco - Cajamarca -:-
23:00Carlos Mannucci - Universitario Lima -:-

PERU: Liga 2

20:00Santos FC - Cienciano -:-
22:00Grau - Sport Victoria 3:0
22:30Deportivo Coopsol - Huaral -:-
22:30Santa Rosa - Los Caimanes -:-

POLEN: Division 1

14:45Sosnowiec - Tychy -:-
16:00Warta - GKS Jastrzebie -:-
17:00Sandecja - Belchatow -:-
18:00Chojniczanka - Puszcza -:-
19:00Suwalki - Termalica B-B. -:-

POLEN: Ekstraklasa

15:00Gornik Z. - Korona -:-
17:30LKS Lodz - Legia -:-
17:30Zaglebie - Piast -:-

POLEN: Division 2

13:05Gornik Leczna - Katowice -:-
16:00Blekitni Stargard - R. Rzeszow -:-
16:00Skra - Widzew Lodz -:-
17:00Legionowo - Polkowice -:-
18:00Bytovia Bytow - Pruszkow -:-
19:00Elblag - S. Wola -:-
19:00Pogon Siedlce - Gryf Wejherowo -:-

POLEN: III Liga - Group I

12:00Legia II - Skierniewice -:-
16:00W. Mazowieckie - Pelikan -:-

POLEN: III Liga - Group II

11:00Pogon Szczecin II - Swit Skolwin -:-
15:00Stezyca - Chemik Police -:-

POLEN: III Liga - Group III

12:00Slask Wroclaw 2 - Zaglebie 2 -:-

POLEN: Central Youth League

12:00Gornik Z. U18 - Cracovia U18 -:-
12:00Wisla U18 - Lech U18 -:-
13:00Hutnik Krakow U18 - Slask U18 -:-
13:00Lechia U18 - Gwarek Zabrze U18 -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

17:00Maritimo - Tondela -:-
17:00Santa Clara - Belenenses -:-
19:30Portimonense - Sporting -:-
21:30Gil Vicente - Braga -:-
22:00Guimaraes - Famalicao -:-

PORTUGAL: LigaPro

12:15Farense - FC Porto B -:-
17:00Nacional - Mafra -:-
19:15Casa Pia - Estoril -:-
19:15Varzim - Leixoes -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

12:00Oliveira Hospital - SC Praiense -:-
15:00Cerveira - Camara de Lobos -:-
17:00Fontinhas - Leiria -:-
17:00Guimaraes B - Maritimo B -:-
17:00U. Madeira - Merelinense -:-
18:00AD Oliveirense - Sao Martinho -:-
18:00Agueda - Caldas -:-
18:00Aljustrelense - Olhanense -:-
18:00Anadia - Condeixa -:-
18:00Armacenenses - Pinhalnovense -:-
18:00Arouca - Amarante -:-
18:00Beira Mar - Santarem -:-
18:00Chaves B - Maria de Fonte -:-
18:00Esperanca de Lagos - Lusitano GC -:-
18:00Fafe - Pedras Salgadas -:-
18:00Fatima - SB Castelo Branco -:-
18:00Figueirense - Coimbroes -:-
18:00GD Braganca - CDC Montalegre -:-
18:00Gondomar - Valadares Gaia -:-
18:00Leca - Sp. Espinho -:-
18:00Louletano - 1º Dezembro -:-
18:00Marinhense - Sertanense -:-
18:00Montijo - Amora -:-
18:00Oleiros - Vitoria Sernache -:-
18:00Paredes - Canelas 2010 -:-
18:00Pedras Rubras - Trofense -:-
18:00Sanjoanense - Lusitano FCV -:-
18:00SC Vila Real - Castro Daire -:-
18:00Sintra - Fabril do Barreiro -:-
18:00Torreense - Sporting Ideal -:-
18:00Vizela - Braga B -:-
19:00Alverca - Sacavenense -:-

RÉUNION: Regionale 1

13:30Marsouins - Tamponnaise -:-
13:30Saint-Denis - Jeanne d'Arc -:-
13:30Sainte-Suzanne - Capricorne -:-
13:30Saint-Louisienne - St Marienne (Reu) -:-
13:30Saint-Pauloise - St. Louis -:-
13:30Saint-Pierroise - SDEFA -:-
13:30Trois Bassins - Excelsior -:-

RUMÄNIEN: Liga 1

17:00Viitorul Constanta - FC Voluntari -:-
20:00Gaz Metan - FCSB -:-

RUMÄNIEN: Liga 2

14:30U. Cluj - SCM Buzau -:-

RUMÄNIEN: Superliga Women

10:00Fairplay Bucuresti D - CSS Targoviste D -:-
10:00Fortuna Becicherecu Mic D - Ol. Cluj D -:-
10:00Luceafarul Filiasi D - Universitatea Galati D -:-
10:00UppskjutenPiros Security D - Universitatea Alexandria D -:-
10:00SN Constanta D - Vasas Odorhei D -:-
14:00Heniu Prundu Bargaului D - Baia Mare D -:-

RYSSLAND: FNL

09:00SKA Khabarovsk - Armavir -:-
13:00Chertanovo M. - Tomsk -:-
15:00Neftekhimik - FK Krasnodar 2 -:-
16:00Mordovia Saransk - Nizhny Novgorod -:-
16:00Yaroslavl - Khimki -:-
17:00F. Voronezh - Avangard Kursk -:-
17:00T. Moscow - Yenisey -:-
18:00Baltika - Luch -:-
18:00FK Chayka - Tekstilshtik -:-

RYSSLAND: Premier League

15:30CSKA Moscow - Akhmat Grozny -:-
18:00FK Krylya Sovetov Samara - Sp. Moscow -:-
18:00FK Rostov - Kazan -:-
20:30Arsenal Tula - Orenburg -:-

RYSSLAND: PFL - East

13:00Irtysh Omsk - Sakhalin -:-
13:30Dynamo Barnaul - FK Novosibirsk -:-

RYSSLAND: PFL - South

15:00Alania Vladikavkaz - Volgar-Astrakhan -:-
15:00FK Anzi Makhackala - Maykop -:-
16:00Biolog - Inter Cherkessk -:-
17:00Chornomorets - Krasnodar 3 -:-

RYSSLAND: PFL - West

14:00Leningradets - Murom -:-

SCHWEIZ: Challenge League

16:00Chiasso - Vaduz -:-

SCHWEIZ: Super League

16:00Sion - Luzern -:-
16:00St. Gallen - Lugano -:-
16:00Thun - Servette -:-

SCHWEIZ: Promotion League

14:30Munsingen - Bavois -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 1

14:30Young Boys II - Martigny -:-
16:00Olympique de Geneve - Azzurri Lausanne -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 2

15:00Bassecourt - Biel -:-

SERBIEN: Super Liga

18:30Radnicki Nis - Sp. Subotica -:-
20:00Backa Topola - Indjija -:-

SERBIEN: Prva Liga

17:00Zarkovo - Radnicki Pirot -:-
17:00Zlatibor Cajetina - Kabel Novi Sad -:-

SKOTTLAND: Premiership

13:15St Mirren - Rangers -:-
16:00Celtic - Hearts -:-

SLOVAKIEN: 2. liga

10:30Ruzomberok B - Trebisov -:-
10:30Samorin - Bardejov -:-

SLOVAKIEN: Fortuna liga

17:30Slovan Bratislava - Zilina -:-
19:15Nitra - Dun. Streda -:-

SLOVAKIEN: Divison C-West

10:30Trnava B - Kalna n. Hronom -:-
17:00Belusa - Galanta -:-
17:00Gabcikovo - FC Zlate Moravce B -:-
17:00Malzenice - Crystal -:-

SLOVAKIEN: Divison C-East

10:30Poprad B - Snina -:-
16:001.FK Svidnik - V. Revistia -:-
16:00Krompachy - Giraltovce -:-
16:00Mladost Kalsa - Stropkov -:-

SLOVAKIEN: Divison C Central

16:00Kovacova - Kalinovo -:-
16:00Krasno - Lip. Stiavnica -:-
16:00L. Hradok - Jednota Banova -:-
16:00Oravske Vesele - MSK Martin -:-
16:00Zarnovica - Filakovo -:-

SLOVAKIEN: Divison C Bratislava

17:00Bernolakovo - Kalinkovo -:-
17:00Ivanka pri Dunaji - Pezinok -:-
17:00Malacky - Devinska N. Ves -:-
17:00Rovinka - Bahon -:-
17:00Rusovce - Raca -:-
17:00Slovan Most - D. Luzna -:-
17:00Tomasov - Rohoznik -:-

SLOVENIEN: Prva liga

16:00Triglav - Celje -:-
18:00Rudar - Tabor Sezana -:-
20:10Maribor - Bravo -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

17:00Brda - Bilje -:-

SLOVENIEN: 1. SZNL Women

11:00Pomurje D - Cerklje D -:-
11:00Primorje D - Krim D -:-
11:00Radomlje D - MB Tabor D -:-
17:00Olimpija D - Koper D -:-

SPANIEN: LaLiga

17:00Alaves - Espanyol -:-
17:00Mallorca - Real Sociedad -:-
19:00Leganes - Atl. Madrid -:-
21:00Barcelona - Betis -:-

SPANIEN: LaLiga2

18:00Gijon - Vallecano -:-
18:00Ponferradina - Zaragoza -:-
19:00Huesca - Dep. La Coruna -:-
20:00Tenerife - Numancia -:-
21:00Extremadura UD - Fuenlabrada -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 1

11:00Internacional de Madrid - Celta Vigo B -:-
12:00Langreo - Baleares -:-
12:00Las Rozas - Real Madrid B -:-
12:00Melilla - Getafe B -:-
12:00Pena Deportiva - Real Oviedo B -:-
12:00San Sebastian Reyes - Ferrol -:-
13:00Las Palmas B - UD Ibiza-Eivissa -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 2

12:00Alaves B - UD Logrones -:-
18:00Haro Deportivo - Ath. Bilbao B -:-
18:30Tudelano - Osasuna B -:-
18:30Valladolid B - Izarra -:-
19:00Salamanca - Arenas Club -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 3

12:00Ejea - Orihuela -:-
12:00Espanyol B - Andorra -:-
18:00Badalona - Barcelona B -:-
18:00Olot - Ebro -:-
18:30Valencia B - Lleida -:-
19:00Gimnastic - Llagostera -:-
19:00La Nucia - Cornella -:-
19:00Sabadell - Castellon -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 4

18:30Cadiz CF B - Murcia -:-
19:30UCAM Murcia - Sanluqueno -:-
20:00Algeciras - Villarrubia -:-
20:00CF Talavera - Marbella -:-
20:00Merida AD - Don Benito -:-
20:30Cartagena - Badajoz -:-
21:30Cordoba - Granada B -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 1

18:00Arenteiro - Barco -:-
18:00Paiosaco - UD Ourense -:-
18:00Somozas - Silva SD -:-
18:30Arzua - Estradense -:-
19:00Arosa SC - Polvorin -:-
19:00CD Choco - Laoruna B -:-
19:00Ourense CF - Bergantinos -:-
19:00Pontellas - Rapido de Bouzas -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 2

12:00Lealtad - Lenense -:-
12:00Llanera - Caudal Deportivo -:-
12:00Vallobin - SD Navarro CF -:-
18:00Basico Urraca - Union Club Ceares -:-
18:00Mosconia - EI San Martin -:-
18:15CD Colunga - Praviano -:-
18:30L'Entregu - Condal -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 3

11:45Siete Villas - Santander B -:-
17:30Selaya - Torina -:-
18:00Guarnizo - Union Montanesa Escobedo -:-
18:00Vimenor - Barreda Balompie -:-
18:30Laredo - Ribamontan al Mar -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 4

11:15Santurtzi - Lagun Onak -:-
18:00Beasain - SD Deusto -:-
19:00Sestao - San Ignacio -:-
19:30Real Sociedad C - Portugalete -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 6

11:00Elche CF Ilicitano B - Atzeneta -:-
19:00Eldense - Paterna -:-
19:30Alzira - Roda -:-
19:30Beniganim - Alcoyano -:-
19:30Olimpic Xativa - Hercules B -:-
19:30Silla CF - Vilamarxant -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 7

10:00Alcobendas - Alcorcon B -:-
11:30Alcala Henares - Navalcarnero -:-
11:30Carabanchel - Flat Earth -:-
11:30Trival Valderas - San Fernando -:-
11:30Villaverde San Andres - El Alamo -:-
12:00Atletico Pinto - Vallecano B -:-
12:00CD Mostoles - AD Torrejon -:-
12:00Santa Ana - Parla -:-
13:15Union Adarve - Pozuelo de Alarcon -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 8

18:00Bupolsa - Arandina -:-
18:00La Baneza - Cristo Atletico -:-
18:30La Granja - Atl. Tordesillas -:-
18:30Mirandes 2 - Almazan -:-
18:30Real Avila - Real Burgos B -:-
19:00Zamora - G. Segoviana -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 9

19:00Alhaurin - Malaga B -:-
19:00Atletico de Porcuna - Huetor Tajar -:-
19:00Ejido - CD Torreperogil -:-
19:00Torredonjimeno - El Palo -:-
20:00Linares - Mancha -:-
20:00Loja - Motril -:-
20:00Real Jaen - Melilla CD -:-
20:30Antequera - Huetor Vega -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 10

11:30Betis B - San Roque -:-
11:30Cordoba B - Los Barrios -:-
11:30Coria C.F. - Rota -:-
12:00Sevilla C - Pozoblanco -:-
19:00Arcos CF - Xerez CD -:-
19:00Ciudad de Lucena - Ecija -:-
19:00Conil - CD Gerena -:-
19:30Lebrijana - CD Utrera -:-
19:30Xerez D.F.C. - Antoniano -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 11

11:30San Rafael - Santa Catalina Atletico -:-
12:30Felanitx - Portmany -:-
18:00Soller - Andratx -:-
18:15Llosetense - Alcudia -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 12

13:00CD Marino - CD Buzanada -:-
13:00Gran Tarajal - SD Tenisca -:-
13:00Lanzarote - Santa Ursula -:-
13:00Tacoronte - Tamaraceite -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 13

11:00Minerva - Lorca Deportiva -:-
19:00Aguilas FC - Deportiva Minera -:-
19:00CAP Ciudad de Murcia - Cartagena B -:-
19:00Club Olimpico de Totana - Pulpileno -:-
19:30Mazarron CF - Mar Menor -:-
19:30UD Los Garres - EDMF Churra -:-
20:00Huercal-Overa - Plus Ultra -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 14

11:00Extremadura UD B - Llerenense -:-
12:00Cacereno - Aceuchal -:-
12:00Olivenza - Diocesano -:-
19:30Azuaga - Trujillo -:-
19:30CD Coria - Fuente de Cantos -:-
19:30Miajadas - Arroyo -:-
19:30Valdivia - Villanovense -:-
20:00CD Calamonte - Montijo -:-
20:00RCP Valverdeno - UP Plasencia -:-
21:00Moralo - Jerez CF -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 15

17:30Fontellas - Pena Azagresa -:-
18:00Pena Sport - Cortes -:-
19:00Cirbonero - Mutilvera -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 16

12:00Berceo - Casalarreina -:-
18:00Arnedo - CCD Alberite -:-
18:00Naxara - Calahorra B -:-
18:00River Ebro - Pradejon -:-
18:00Vianes - Yague -:-
18:30Anguiano - Varea -:-
18:30SD Logrones - CDFC Calzada -:-
19:00Calasancio - Alfaro -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 17

11:30San Juan Zaragoza - Tarazona -:-
11:30Zaragoza B - Binefar -:-
12:00Cuarte - Borja -:-
12:30Valdefierro - Sarinena -:-
18:00Almudevar - Robres -:-
18:00Calamocha - Brea -:-
18:00Villanueva CF - Utebo FC -:-
18:30CF Illueca - Atletico Monzon -:-
18:30Fraga - Barbastro -:-
18:30Tamarite - Belchite 97 -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 18

11:30Illescas - Guadalajara -:-
19:00Albacete B - Ciudad Real -:-
19:00Almansa - Villacanas -:-
19:00Toledo - Conquense -:-
19:30La Solana - Madridejos -:-
19:30Puertollano C.F. - Torrijos -:-
19:30Quintanar - Pedroneras -:-
19:30Socuellamos - La Roda -:-

SVERIGE: Allsvenskan

15:00AFC Eskilstuna - Häcken -:-
15:00IFK Norrköping - Helsingborg -:-
15:00Östersund - AIK -:-
17:30Malmö FF - Djurgården -:-

SVERIGE: Superettan

13:00IK Frej - Degerfors -:-
15:00Mjällby - Dalkurd -:-
15:00Öster - Örgryte -:-
17:30GAIS - Brommapojkarna -:-

SVERIGE: Division 1 - Norra

14:00Rynninge - Vasalunds -:-
15:00Akropolis - Sylvia -:-
16:00Karlstad - Linköping City -:-
16:00Team TG FF - Sandvikens IF -:-

SVERIGE: Division 1 - Södra

15:00Assyriska IK - Oskarshamns AIK -:-
16:00Landskrona - Värnamo -:-
16:00Oddevold - Torn -:-

SVERIGE: Division 2 - Norrland

14:00Umeå FC - Anundsjö -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

15:00Södertälje FK - Tyresö -:-
17:00Assyriska FF - Newroz -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

15:00Örebro Syr. - Vänersborgs FK -:-
17:00Gauthiod - Åmål -:-
17:00Vargårda IK - Lidköpings FK -:-

SVERIGE: OBOS Damallsvenskan

14:00Piteå D - Rosengård D -:-
14:00Vittsjö D - Vaxjo D D -:-
15:00Kristianstad D - Djurgården D -:-
17:00Örebro D - Bunkeflo D -:-

SVERIGE: Elitettan - damer

12:00Kalmar D - Assi D -:-
12:00Mallbackens D - Morön D -:-
14:00AIK D - Borgeby D -:-
16:00IF Brommapojkarna D - Asarum D -:-

SYDAFRIKA: Premier League

15:00Baroka - Bloem Celtic -:-
15:00Stellenbosch - Maritzburg Utd -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:00UppskjutenJomo Cosmos - Royal Eagles -:-
15:00Mbombela - Ajax Cape Town -:-
15:00Real Kings - JDR Stars -:-
15:00Tshakhuma - Jomo Cosmos -:-

SYDAFRIKA: Multichoice Diski

09:00Black Leopards U21 - Stellenbosch U21 -:-
10:00Highlands U21 - Polokwane U21 -:-
12:00Amazulu U21 - Bloem Celtic U21 -:-
12:00Golden Arrows U21 - Supersport Utd U21 -:-
12:00Kaizer Chiefs U21 - Mamelodi Sundowns U21 -:-

SYDKOREA: K League 1

12:00Jeju Utd - Seoul -:-
12:00Pohang - Incheon -:-

SYDKOREA: K League 2

13:00Busan - Anyang -:-

TADZJIKISTAN: Vysshaya Liga

14:00UppskjutenKhujand - Istaravshan -:-

TAIWAN: Premier League

10:00Taicheng Lions - Ntupes -:-
10:00Tainan City - Taipei Tatung -:-
13:00Taipower - Ming Chuan University -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

15:00Lipuli - Mtibwa Sugar -:-
15:00Mwadui - Singida United -:-

THAILAND: Thai League 1

13:00Muangthong Utd (Tha) - Suphanburi -:-
13:00Ratchaburi - Chainat -:-
14:00Chiangmai FC - Nakhon Ratchasima -:-
14:00Chonburi - Chiangrai United -:-

TJECKIEN: 1. Liga

16:30Mlada Boleslav - Ceske Budejovice -:-
16:30Plzen - Opava -:-
19:00Liberec - Sparta Prague -:-

TJECKIEN: Division 2

10:15Zizkov - Varnsdorf -:-
17:00Vlasim - Usti n. L. -:-

TJECKIEN: CFL - Group A

10:00Pribram B - Motorlet Prague -:-
10:15Admira Prague - Plzen B -:-
10:30Karlovy Vary - Mas Taborsko -:-
15:30Hostoun - Stechovice -:-

TJECKIEN: CFL - Group B

10:15Chlumec nad Cidlinou - Bohemians 1905 B -:-
10:15Hradec Kralove B - Prepere -:-
10:15Liberec B - Teplice B -:-
10:15Pardubice B - Zivanice -:-
17:00Brozany - Dukla Prague B -:-
17:00Zapy - Zbuzany -:-

TJECKIEN: MSFL

10:15Sigmamouc B - Uhersky Brod -:-
10:30Zlin B - Vyskov -:-

TJECKIEN: Division A

10:15Petrin Plzen - Sedlcany -:-
17:00Myto - Ceske Budejovice B -:-
17:00Sobeslav - Cizova -:-

TJECKIEN: Division B

10:15Meteor Prague - Louny -:-

TJECKIEN: Division C

17:00Benatky - Caslav -:-
17:00Dvur Kralove - Letohrad -:-
17:00Hlinsko - Kolin -:-
17:00Poricany - Nymburk -:-

TJECKIEN: Division D

16:30Humpolec - Brno B -:-
16:30Lanzhot - Stara Rise -:-
16:30Slavoj Polna - Zdirec n. D. -:-
16:30Velka Bites - Havlickuv Brod -:-
16:30Zdar na Sazavou - Tasovice -:-

TJECKIEN: Division E

10:15Brumov - Hodonin -:-
10:15Slavicin - Prerov -:-
10:15Sumperk - Nove Sady -:-
16:30Kozlovice - Skastice -:-

TJECKIEN: Division F

10:15Havirov - Novy Jicin -:-
10:15Karvina B - Opava B -:-
16:30Bruntal - Hermanice -:-
16:30Frenstat p. R. - Trinec B -:-
16:30Polanka - Rymarov -:-

TJECKIEN: Prazsky prebor

10:30Kralovice - Zizkov B -:-
14:00Admira Prague B - Vysehrad B -:-

TJECKIEN: Stredocesky KP

17:00SK Lhota - Nove Straseci -:-

TJECKIEN: Jihocesky KP

10:00Rudolfov - Laziste -:-
17:00Drazice - Cimelice -:-
17:00Milevsko - Junior Strakonice -:-
17:00Osek - Blatna -:-
17:00Sokol Lom - Jankov -:-
17:00Trebon - Mas Taborsko B -:-

TJECKIEN: Plzensky KP

17:00Holysov - Start Tlumacov -:-

TJECKIEN: Karlovarsky KP

17:00Touzim - Hroznetin -:-

TJECKIEN: Ustecky KP

10:15Mostecky FK - Kadan -:-

TJECKIEN: Liberecky KP

10:30Skalice - Hradek nad Nisou -:-

TJECKIEN: Kralovehradecky KP

17:00Cerveny Kostelec - Dobruska -:-
17:00Novy Bydzov - Chlumec nad Cidlinou B -:-
17:00Trebes - Cernilov -:-

TJECKIEN: Pardubicky KP

14:30Luze - Svitavy -:-
17:00Hermanuv Mestec - Lanskroun -:-
17:00Horni Redice - Moravska Trebova -:-
17:00Moravany - Litomysl -:-
17:00Rohovladova Bela - Chocen -:-
17:00SK Pardubicky - Policka -:-

TJECKIEN: Vysocina KP

16:30Namest n. Oslavou - Sperice -:-
16:30Pribyslav - Ledec nad Sazavou -:-
16:30Velke Mezirici B - Sapeli Polna -:-
17:00Chotebor - Nova Ves -:-

TJECKIEN: Jihomoravsky KP

17:00Bosonohy - Boskovice -:-
17:00Moravsky Krumlov - Rajecko -:-

TJECKIEN: Olomoucky KP

10:00Sokol Opatovice - Dolany -:-
16:30Bohunovice - Usti -:-
16:30Medlov - Lutin -:-
16:30Zabreh - Litovel -:-

TJECKIEN: Zlinsky KP

16:30Nedasov - Batov -:-
16:30Nevsova - Slusovice -:-

TJECKIEN: Moravskoslezsky KP

17:00Bilovec - Cesky Tesin -:-
17:00Bystrice - Brusperk -:-
17:00Koberice - Krnov -:-
17:00Moravan Oldrisov - Dolni Datyne -:-
17:00Pusta Polom - Hlubina -:-

TJECKIEN: Czech Cup Women

10:00Rakovec D - Klobouky D -:-
13:30Vedomice D - Hradiste D -:-

TUNISIEN: Ligue Professionnelle 1

19:00Monastir - Sfaxien -:-

TURKIET: 1. Lig

16:00Umraniyespor - Giresunspor -:-
18:15Menemen Belediye - Hatayspor -:-
20:45Adanaspor - Eskisehirspor -:-
20:45Bursaspor - Akhisarspor -:-

TURKIET: Super Lig

18:15Rizespor - Sivasspor -:-
18:15Trabzonspor - Yeni Malatyaspor -:-
20:45Antalyaspor - Denizlispor -:-
20:45Galatasaray - Konyaspor -:-

TYSKLAND: Bundesliga

15:30RB Leipzig - Eintracht Frankfurt -:-
18:00Hertha Berlin - Wolfsburg -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Heidenheim - Sandhausen -:-
13:30Karlsruher - Hamburger SV -:-
13:30Nurnberg - VfL Osnabruck -:-

TYSKLAND: 3. Liga

13:00Mannheim - Duisburg -:-
14:00Unterhaching - Hallescher -:-

TYSKLAND: Regionalliga North

14:00Altona - Havelse -:-
15:00Hannoverscher SC - Bremen II -:-
15:00Luneburger Hansa - Jeddeloh -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

14:00Freiburg II - Steinbach Haiger -:-
14:00Mainz II - Hoffenheim II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

14:00Stendal - Ludwigsfelder -:-
14:00Strausberg - Hertha Zehlendorf -:-
14:00Tasmania Berlin - Greifswald -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Süd

14:00Luckenwalde - Inter Leipzig -:-
14:00Martinroda - Einheit Rudolstadt -:-
14:00Nordhausen II - Askania Bernburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

14:00Todesfelde - TSV Kropp -:-
15:00Eckernforder SV - Neumunster -:-
15:00Preussen Reinfeld - Bordesholm -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

14:00Niendorfer TSV - Wandsbeker Concordia -:-
14:00Rugenbergen - Victoria Hamburg -:-
14:00TSV Buchholz 08 - Paloma -:-
14:30Teutonia Ottensen - Bramfelder SV -:-
15:00Tornesch - Hamm United -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

15:00Hastedt - Hemelingen -:-
15:30SFL Bremerhaven - Union 60 Bremen -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

15:00Bersenbruck - Eintracht Celle -:-
15:00Eintracht Northeim - Emden -:-
15:00FT Braunschweig - Spelle-Venhaus -:-
15:00Heeslinger - Wolfenbuttel -:-
15:00Hildesheim - Lupo-Martini Wolfsburg -:-
15:00Uphusen - Tundern -:-

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

15:00Ahlen - Westfalia Rhynern -:-
15:00Erndtebruck - Kaan-Marienborn -:-
15:00Hammer SpVgg. - Ennepetal -:-
15:00Paderborn II - FC Gutersloh -:-
15:00RSV Meinerzhagen - Wiedenbruck -:-
15:00Schermbeck - Munster 2 -:-
15:00Siegen - Eintracht Rheine -:-
15:00Sprockhovel - ASC 09 Dortmund -:-
15:15Westfalia Herne - Holzwickeder SC -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

15:00RW Walldorf - Ginsheim -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:00Elversberg II - Dudenhofen -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

17:00Ammerthal - Spvgg Ansbach 09 -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

16:00Munich 1860 II - Deisenhofen -:-
16:00Regensburg II - Ismaning -:-

TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein

15:00Freialdenhoven - Friesdorf -:-
15:00Hurth - Hennef -:-
15:15Frechen - Wegberg-Beeck -:-
15:15Siegburger - Wesseling-Urfeld -:-
15:30Deutz - Pesch -:-
15:30Fortuna Koln II - VfL Vichttal -:-
17:30FC Viktoria 08 - Duren -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

15:00Bocholt - Schonnebeck -:-
15:00Germania Ratingen - Union Nettetal -:-
15:00Hilden - Kleve -:-
15:00Kray - SSVg Velbert -:-
15:00Meerbusch - Baumberg -:-
15:00SC Velbert - Straelen -:-
15:00SW Essen - Niederwenigern -:-
15:00TuRU Dusseldorf - Cronenberger -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

11:00Bremen U19 - Hertha U19 -:-
11:00Unionerlin U19 - Kiel U19 -:-
12:00Chemnitzer FC U19 - Wolfsburg U19 -:-
12:00Hannover U19 - RB Leipzig U19 -:-
12:00Magdeburg U19 - St. Pauli U19 -:-
13:00Cottbus U19 - Dresden U19 -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

11:00Hoffenheim U19 - Bayern U19 -:-
12:00Augsburg U19 - Ingolstadt U19 -:-
13:00Frankfurt U19 - Stuttgart U19 -:-
13:00Kaiserslautern U19 - Freiburg U19 -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga West

11:00Alemannia Aachen U19 - Koln U19 -:-
11:00Bochum U19 - Wuppertaler U19 -:-
11:00Dortmund U19 - Bielefeld U19 -:-
11:00Fortunausseldorf U19 - B. Monchengladbach U19 -:-
11:00Oberhausen U19 - Duisburg U19 -:-
11:00Schalke U19 - Leverkusen U19 -:-
13:00Preussen Munster U19 - Viktoria Koln U19 -:-

TYSKLAND: Bundesliga - Damer

14:00Duisburg D - Wolfsburg D -:-
14:00Leverkusen D - Freiburg D -:-
14:00Sand D - SGS Essen D -:-
14:00Turbine Potsdam D - Jena D -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Women

11:00B. Monchengladbach D - Turbine Postdam 2 D -:-
11:00Ingolstadt D - Bielefeld D -:-
11:00Meppen D - Frankfurt 2 D -:-
11:00Saarbrucken D - Cloppenburg D -:-
14:00Andernach D - Hoffenheim 2 D -:-
14:00Bayern 2 D - Bremen D -:-
14:00Gutersloh D - Wolfsburg 2 D -:-

UKRAINA: Premier League

16:00Karpaty - Zorya -:-
18:30Shakhtar - Mariupol -:-

UKRAINA: Youth League

14:00Dnipro-1 U21 - Lviv U21 -:-

UNGERN: OTP Bank Liga

18:00Puskas Academy - Ferencvaros -:-

UNGERN: Merkantil Bank Liga

17:30Budaorsi - Balmazujvaros Sport -:-
17:30Dorogi - Budafoki -:-
17:30Duna Aszfalt - Vasas -:-
17:30Soroksar - Vac -:-
17:30Szeged 2011 - Siofok -:-
19:00Ajka - Nyiregyhaza -:-
19:00Bekescsaba - MTK Budapest -:-
19:00Csakvari - Haladas -:-
19:00Győr - Kazincbarcika -:-
19:00Szolnoki - Gyirmot -:-

UNGERN: NB III - East

17:00Debreceni EAC - Hatvan -:-
17:00Debrecen II - Jaszberenyi -:-
17:00DVTK Borsodi II - Cegledi -:-
17:00Fuzesgyarmati SK - Eger SE -:-
17:00Gyongyosi - ESMTK Budapest -:-
17:00Ozdi - Senyo Carnifex -:-
17:00Putnok VSE - Tiszaujvaros -:-
17:00Tallya - Balassagyarmat -:-

UNGERN: NB III - Centre

17:00Dabas-Gyon - Pecsi -:-
17:00Kecskemeti - Ivancsa -:-
17:00Kozarmisleny - FC Dabas -:-
17:00Monori - Honved II -:-
17:00Rakosmenti KSK - Szabadkikoto -:-
17:00Szekszardi - Dunaujvaros PASE -:-
17:00Szentlorinc - Kelen -:-
17:00Taksony - Dunaharaszti -:-

UNGERN: NB III - West

11:00MOL Fehervar II - Erdi -:-
11:00Puskas Academy II - Mosonmagyarovari TE -:-
17:00Bicskei - Nagykanizsa -:-
17:00III. Keruleti TVE - Heviz -:-
17:00Komaromi VSE - Elore -:-
17:00Lipot - Balatonlelle -:-
17:00Papai Perutz - Sarvari FC -:-
18:30Menfocsanak - Veszprem FC -:-

URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio

20:00Cerro CA - Fenix -:-
20:00Juventud - Nacional -:-
20:00Rampla Juniors - Liverpool M. -:-
22:30Defensor Sp. - Danubio -:-

USA: MLS

01:00New York City - New York Red Bulls -:-
01:30New England Revolution - Chicago Fire -:-
01:30Philadelphia Union - DC United -:-
01:30Toronto FC - Montreal Impact -:-
04:00Real Salt Lake - Colorado Rapids -:-
04:00San Jose Earthquakes - Vancouver Whitecaps -:-
00:00FC Cincinnati - Columbus Crew -:-

USA: USL Championship

23:00Hartford Athletic - Atlanta United 2 -:-
01:30Tampa Bay - Memphis -:-
02:00Nashville SC - Charleston -:-
02:00Swope Park - New York Red Bulls 2 -:-
02:30Rio Grande - El Paso -:-
02:30San Antonio - New Mexico -:-
03:00Oklahoma City Energy - Austin Bold -:-
04:00Orange County SC - Real Monarchs -:-
04:30Fresno - Colorado Springs -:-
04:30Las Vegas Lights - Portland 2 -:-
00:00Bethlehem - Birmingham -:-
00:00Indy Eleven - Charlotte Independ. -:-

USA: USL League One

02:00Forward Madison - Richmond Kickers -:-
04:30Tucson - Orlando City B -:-

USA: NWSL Women

01:00North Carolina Courage D - Seattle Reign D -:-
01:30Washington D - Orlando Pride D -:-
02:30Houston Dash D - Sky Blue D -:-
21:00Portland Thorns D - Chicago D -:-

VENEZUELA: Primera Division - Clasura

22:00La Guaira - Carabobo -:-
22:00Lara - Atletico Venezuela -:-
22:00Llaneros - Estudiantes Caracas -:-
23:00Dep. Tachira - Mineros -:-
23:00Puerto Cabello - Estudiantes M. -:-
23:00Trujillanos - Caracas -:-

VENEZUELA: Segunda Division - Clasura

21:00Chico de Guayana - Angostura -:-
21:00Dynamo Puerto - Fundacion AIFI -:-
21:30Libertador FC - Furrial -:-

VIETNAM: V.League 1

12:00Gia Lai - Da Nang -:-
12:00Song Lam Nghe An - Ho Chi Minh -:-

VIETNAM: V.League 2

10:30TTBD Phu Dong - Binh Phuoc -:-
11:00Binh Dinh - Can Tho -:-
11:00Fico Tay Ninh - Dong Thap -:-

VITRYSSLAND: Vysshaya Liga

15:45Zhodino - Gorodeja -:-
17:45Soligorsk - Gomel -:-
19:45BATE - Slavia Mozyr -:-
19:45Din. Minsk - Torpedo Minsk 3:0

VITRYSSLAND: Pershaya Liga

15:00Krumkachy - Lida -:-

VÄRLD: Arab Club Champions Cup - Preliminär

20:00Bizertin - Saoura -:-
20:00Fomboni - ASAS -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag - Damer

11:30Betis D (Esp) - Malaga D (Esp) -:-
15:00Arsenal D (Eng) - Tottenham D (Eng) -:-
16:00West Ham D (Eng) - Bristol City D (Eng) -:-
19:00Levante D (Esp) - Vallecano D (Esp) -:-

ZIMBABWE: Premier Soccer League

15:00Dynamos (Zim) - Chicken Inn -:-
15:00Highlanders (Zim) - Harare City -:-
15:00UppskjutenManica - Triangle -:-
15:00UppskjutenPlatinum - Mushowani Stars -:-

ÖSTERRIKE: Tipico Bundesliga

17:00Hartberg - Austria Wien -:-
17:00Salzburg - Admira -:-
17:00Sturm Graz - Tirol -:-

ÖSTERRIKE: 2. Liga

10:30Austria Klagenfurt - BW Linz -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga Central

17:00AC Wolfsberger (Am) - Union Gurten -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Vorarlberg

16:00Rothis - Dornbirner S. -:-
16:00RW Rankweil - Lauterach -:-
17:00A. Lustenau (Am) - Langenegg -:-

ÖSTERRIKE: Bundesliga Women

13:00Bergheim D - Vorderland D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.