UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

AFRIKA: CAF Champions League

20:00Al Ahly (Egy) - Etoile Sahel (Tun) -:-

AFRIKA: CAF Confederations Cup

14:00FC Esae (Ben) - Berkane (Mar) -:-
14:00Zanaco (Zam) - Motema Pembe (Cod) (Drc) -:-
17:00Enyimba (Nga) (Nga) - Hassania Agadir (Mar) -:-
17:00Horoya (Gui) - Bidvest Wits (Rsa) -:-
17:00Pyramids (Egy) - Enugu Rangers (Nga) -:-
20:00Djoliba (Mli) - Al-Nasr (Lby) (Lby) -:-
20:00El Masry (Egy) - Nouadhibou (Mrt) -:-
20:00Paradou (Alg) - San Pedro (Ivo) -:-

ALBANIEN: Superliga

16:00Teuta - Bylis -:-
16:00Tirana - Luftetari Gjirokastra -:-
19:00Kukesi - Partizani -:-

ALBANIEN: First Division

13:00Din. Tirana - Egnatia Rrogozhine -:-

ALGERIET: Algeriska cupen

14:00Widad Adabi de Boufarik - Alger (Alg) -:-

ANDORRA: Andorra Cup

12:00Sant Julia - La Massana -:-
15:00UE Santa Coloma - Penya -:-
18:00FC Santa Coloma - Carroi -:-

ANGOLA: Girabola

15:00Ferroviario do Huambo - Interclube -:-
15:00Santa Rita - Cubango -:-
15:30Desportivo Huila - Primeiro de Agosto -:-
16:00Progresso - Petro Atletico -:-
16:00Wiliet - C.R.D. Libolo -:-

ARGENTINA: Superliga

23:40Central Cordoba - Colon 1:0
23:40San Lorenzo - Estudiantes 1:1
01:45Godoy Cruz - River Plate 0:1
21:35Banfield - Patronato -:-
21:35Defensa y Justicia - Talleres Cordoba -:-
23:40Racing Club - Atl. Tucuman -:-

ARGENTINA: Torneo Federal A

00:30Sportivo Belgrano - Sportivo Las Parejas 0:0
21:00Camioneros Buenos Aires - Deportivo Madryn -:-
21:30Circulo Deportivo - Olimpo -:-
21:30Gimnasia E.R. - San Martin Formosa -:-
22:00Crucero del Norte - Def. Pronunciamiento -:-
23:00Union Sunchales - Club A. Guemes -:-
23:30Chaco For Ever - Douglas Haig -:-
23:30Cipolletti - Ferro Gen. Pico -:-
00:00Central Norte - CDJU Gualeguaychu -:-
00:00Defensores Belgrano VR - Sarmiento Resistencia -:-

ARGENTINA: Primera B Metropolitana - Clasura

21:00Defensores Unidos - Deportivo Armenio -:-
21:05Fenix - Almirante Brown -:-

ARGENTINA: Primera C Metropolitana - Clasura

21:00Midland - Leandro N. Alem -:-
21:00Real Pilar - Excursionistas -:-

ASIEN: AFC Championship U23 - Slutspel

13:30Sydkorea U23 - Saudiarabien U23 -:-

AUSTRALIEN: A-League

08:00Western United - Adelaide United 3:4

AUSTRALIEN: Y-League

03:30Perth Glory U23 - Melbourne City U23 0:1

AUSTRALIEN: W-League

06:00Melbourne Victory D - Canberra D 3:0

BAHRAIN: King's Cup

16:00Al-Hidd - Al-Shabbab -:-

BELGIEN: Jupiler League

14:30Cercle Brugge - Anderlecht -:-
18:00Kortrijk - Club Brugge -:-
20:00Antwerpen - Waregem -:-

BELGIEN: Proximus League

16:00St. Gilloise - Lommel SK -:-

BELGIEN: First Amateur Division

15:00La Louviere - C.S. Vise -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

14:30Couvin-Mariembourg - Acren -:-

BELGIEN: Cupen Damer

14:00Gent D - St. Liege D -:-

BENIN: Ligue 1

16:00Energie Sports - ASPAC (Ben) 3:1
16:00JAC - Ayema 0:2
16:00Real Sport - Bembereke -:-
16:00USS Krake (Ben) - Dragons 1:0

BERMUDA: Premier League

20:00Dandy Town Hornets - X-Roads Warriors -:-
20:00Devonshire Cougars - Somerset -:-
20:00North Village Rams - Boulevard Blazers -:-
20:00SBRC - PHC Zebras -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

00:30San Jose - Bolivar 2:5
20:00Real Potosi - Blooming -:-
22:15J. Wilstermann - Guabira -:-
22:15Oriente Petrolero - Nacional Potosi -:-

BRASILIEN: Campeonato Alagoano

23:00Coruripe - CSE 1:1
20:00CRB - Murici AL -:-

BRASILIEN: Campeonato Baiano

20:00Bahia - Vitoria da Conquista -:-
20:00Doce Mel - Alagoinhas -:-
20:00Fluminense de Feira - Vitoria -:-
20:00Jacuipense - Bahia De Feira -:-

BRASILIEN: Campeonato Brasiliense

15:00Capital - Ceilandense -:-
19:30Luziania - Paranoa -:-
19:30Unai EC - Ceilandia -:-

BRASILIEN: Campeonato Capixaba

19:00Rio Branco-VN - Linhares -:-
20:00Rio Branco ES - Itapemirim -:-

BRASILIEN: Campeonato Carioca - Taca Guanabara

23:00Boavista SC - Vasco 0:1
20:00Bangu - Fluminense -:-
20:00Portuguesa RJ - Resende -:-
23:00Botafogo RJ - Macae -:-

BRASILIEN: Campeonato Catarinense

20:00Gremio Juventus - Criciuma -:-
20:00Tubarao - Figueirense -:-
22:30Brusque - Joinville -:-

BRASILIEN: Campeonato Cearense - Första rundan

20:00Ferroviario - Barbalha -:-
20:00Floresta EC - Guarany -:-

BRASILIEN: Campeonato Gaucho - Första rundan

20:00Brasil de Pelotas - Gremio -:-
20:00Esportivo - Aimore -:-
21:00SER Caxias - EC Sao Jose -:-
23:00Internacional - Pelotas -:-
23:00Novo Hamburgo - Ypiranga FC -:-
23:00Sao Luiz - Juventude -:-

BRASILIEN: Campeonato Goiano

19:30Ipora - Goias -:-
20:00Anapolina - Crac Go -:-
20:00Atletico GO - Goiania -:-
20:00Goianesia - Anapolis -:-
20:30Aparecidense - Gremio Anapolis -:-

BRASILIEN: Campeonato Maranhense

19:30SE Juventude - Moto Club -:-

BRASILIEN: Campeonato Matogrossense

19:00Dom Bosco - Sinop -:-
19:30Nova Mutum - Luverdense -:-
20:30Araguaia - Operario VG -:-

BRASILIEN: Campeonato Mineiro

23:00Caldense - Uberlandia 2:0
00:00UppskjutenVilla Nova MG - America MG -:-
14:00Boa - Coimbra -:-
20:00Atletico-MG - Tupynambas -:-
20:00URT - Patrocinense -:-

BRASILIEN: Campeonato Paraense

20:00Carajas - Remo -:-
21:00Tapajos - Paragominas -:-

BRASILIEN: Campeonato Paraibano

20:00CSP - Cajazeirense de Desportos -:-
20:00Perilima - Campinense -:-

BRASILIEN: Campeonato Paranaense

20:00Cascavel - Cascavel CR -:-
20:00Cianorte - Uniao PR -:-
20:00Operario - Rio Branco PR -:-
20:00Parana S.T.C. - Toledo -:-
22:00Parana - Coritiba -:-

BRASILIEN: Campeonato Paulista

20:00Botafogo SP - Ponte Preta -:-
20:00Palmeiras - Sao Paulo -:-
23:00Mirassol - Corinthians -:-
23:00Santo Andre - Ferroviaria -:-

BRASILIEN: Campeonato Pernambucano

00:00Salgueiro - Central SC 1:1
20:00Decisao - Afogados da Ingazeira -:-
20:00Petrolina - Nautico -:-

BRASILIEN: Campeonato Piauiense

00:00Picos - Julho Esporte 0:0
21:00River-PI - Piaui -:-

BRASILIEN: Campeonato Sergipano - Första rundan

19:30America EC - Sergipe -:-

BRASILIEN: Campeonato Sul-Matogrossense

19:00Corumbaense - Maracaju -:-

BRASILIEN: Copa do Nordeste

00:00Confianca - ABC 1:0
22:00Ceara - Frei Paulistano -:-

BURKINA FASO: Premier League

16:30ASF Dioulasso - US Ouagadougou -:-
16:30Kozaf - ASFA Yennega (Bfa) -:-
16:30USFA (Bfa) - Rahimo -:-

BURUNDI: Primus League

12:30Vital O - Bujumbura C. -:-
14:00Aigle Noir - Le Messager Ngozi -:-
15:00Atletico Olympic - Olympic S. -:-
15:00Flambeau du Centre - Dynamik -:-
15:00Inter Star (Bfa) - Kayanza -:-

CHILE: Primera Division

00:30A. Italiano - Cobresal 4:1
16:00S. Wanderers - U. Catolica -:-
22:00Huachipato - U. De Chile -:-
00:30U. Espanola - Deportes Iquique -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:10Junior - La Equidad 2:0
02:15America De Cali - Alianza Petrolera 3:1
21:15Patriotas FC - Cucuta -:-
23:20Atl. Nacional - Pereira -:-

COSTA RICA: Primera Division - Clasura

01:00Alajuelense - Cartagines 1:1
03:00Zeledon - Grecia 1:4
22:00ADR Jicaral - San Carlos -:-
22:00Limon - Guadalupe -:-
23:00Herediano - Saprissa -:-
00:10Santos DG - U.C.R. -:-

CYPERN: First Division

15:00Apollon - Ethnikos -:-
16:00Omonia - Anorthosis -:-
17:00Nea Salamis - E.N. Paralimni -:-

CYPERN: Division 2

13:30Anagennisi - Othellos Athienou -:-
13:30ASIL Lysi - Alki Oroklini -:-
13:30Digenis - Chloraka -:-
13:30Xylotympou - Sotiras -:-

DR KONGO: Ligue 1

13:30RCK - AC Rangers -:-
15:30Bukavu Dawa - Lubumbashi Sport -:-
15:30UppskjutenDauphins Noirs - AC Rangers -:-
15:30Maniema - Dauphins Noirs -:-
15:30Simba (Tan) - Don Bosco -:-

EGYPTEN: Premier League

16:00Arab Contractors - Tanta -:-

ELFENBENSKUSTEN: Ligue 1

16:30SO Armee - WAC -:-
19:00Racing d'Abidjan - ASEC Mimosas -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Clasura

01:30Chalatenango - Alianza FC 3:1
01:30Sonsonate - Jocoro 3:2
22:00Municipal Limeno - Aguila -:-
22:15FAS - 11 Deportivo -:-
22:15Independiente F.C. - El Vencedor -:-
23:30Santa Tecla - Metapan -:-

ENGLAND: FA Cup

14:00Manchester City - Fulham -:-
16:00Tranmere - Manchester Utd -:-
18:00Shrewsbury - Liverpool -:-

ENGLAND: Women’s FA Cup

14:00Bristol City D - Durham D -:-
14:00Burnley D - Leicester D -:-
14:00Everton D - London Bees D -:-
14:00Huddersfield D - Ipswich D -:-
14:00Lewes D - Billericay D -:-
14:00Liverpool D - Blackburn D -:-
14:00Sheffield Utd D - Birmingham D -:-
14:00Southampton D - Coventry United D -:-
14:00Sunderland D - Watford D -:-
14:00Tottenham D - Barnsley D -:-
14:00West Ham D - Arsenal D -:-
15:00Charlton D - Chelsea D -:-
15:00London City Lionesses D - Reading D -:-
15:00Southampton WFC D - Crystal Palace D -:-
16:00Aston Villa D - Brighton D -:-

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

12:30Mbabane Highlanders - Black Swallows -:-
14:30Mhlume - Tambuti -:-
14:35Denver - Mbabane Swallows -:-

ETHIOPIA: Premier League

13:00Adama City - Hadiya Hossana -:-
13:00Fasil Ketema - Sidama Bunna -:-
13:00St. George - Bahir Dar Kenema -:-
13:00Welwalo Adigrat - Ethiopia Bunna -:-
13:00Wolkite Kenema - Dire Dawa -:-

FINLAND: Suomen Cup

14:00Honka - HIFK -:-
18:00MuSa - KTP -:-

FINLAND: Suomen Cup Women

12:30ONS Oulu D - KuPS D -:-
17:00Honka D - TPS D -:-

FRANKRIKE: Ligue 1

15:00Lyon - Toulouse -:-
17:00Nantes - Bordeaux -:-
21:00Lille - PSG -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group B

14:30Fleury-Merogis - Gobelins -:-

FRANKRIKE: Division 1 - Damer

17:00Lyon D - Reims D -:-

FRANKRIKE: Division 2 Women

12:30Evian Thonon Gaillard D - Nice D -:-
13:00Rodez D - Issy D -:-
13:30St Etienne D - St. Denis D -:-
14:00Grenoble D - Lille D -:-
14:00Vendenheim D - Amiens D -:-
14:30Bergerac D - Orleans D -:-
14:30La Roche D - Brest D -:-
14:30Montauban D - Albi D -:-
14:30Nancy D - Arras D -:-
14:30Nantes D - Saint-Maur D -:-
14:30Toulouse D - Saint-Malo D -:-
14:30Yzeure Allier D - Le Havre D -:-

GAMBIA: GFA League

17:30Elite United - Wallidan -:-

GHANA: Premier League

16:00Hearts Of Oak - Asante Kotoko -:-

GREKLAND: Super League

14:00Panionios - Atromitos -:-
14:00Xanthi - OFI Crete -:-
16:15Panetolikos - Aris -:-
18:30AEK - Olympiacos Piraeus -:-

GREKLAND: Super League 2

14:00Apollon Larissa - Doxa Dramas -:-
14:00Apollon Pontou - Apollon Smirnis -:-
16:00Ergotelis - PAS Giannina -:-

GREKLAND: Football League

12:30Niki Volos - Ialisos -:-
13:00Diagoras Rodou - Ierapetra -:-
14:00AO Trikala - PO Triglia -:-
14:00Ionikos - Kalamata -:-
14:00PAE Egaleo - Aspropyrgos Enosis -:-
14:00Thesprotos - Olympiakos Volou -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 1

14:00Aetos Orfani - Iraklis Zigou -:-
14:00Apollon Paralimniou - Panserraikos -:-
14:00Chrisoupolis - Aris Avatou -:-
14:00Doxa Theologos - Alexandroypolis -:-
14:00F.C. Pandramaikos - Kilkisiakos -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 2

14:00A. Asteras - Poseidonas Michanionas -:-
14:00Aris Palaiochori - Florina 0:3
14:00Astrapi Mes. - Niki Agkathia -:-
14:00Edessaikos - Almopos -:-
14:00M. Alexandros Trikala - Makedonikos -:-
14:00Seirina - Thermaikos FC -:-
14:00Thyella Sarakinoi - AS Giannitsa -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 3

14:00Atromitos Palamas - Karitsa -:-
14:00GS Almyros - Sellana -:-
14:00Iraklis Larissa - Potamia -:-
14:00Meteora - Digenis Neochori -:-
14:00Oikonomos - Dia. Stefanovik -:-
14:00Pierikos - Dias Diou -:-
14:00Thiseas Agria - Atalanti -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 4

13:00Preveza - Thinaliakos -:-
14:00Acheron Kanalaki - Apollo Efpaliou -:-
14:00Anagennisi Arta - Anatoli -:-
14:00Asteras Itea - Makedonikos Foufas 0:3
14:00Nafpaktiakos A. - Lefkimmi -:-
14:00Souli Paramythia - Mesolongi AE -:-
14:00Tilikratis L. - Karagiannion -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 5

10:30Thyella Kamari - E. Piraeus -:-
12:00Keratsini - Ano Meras -:-
14:00Agioi Anargyroi - Kifisias -:-
14:00Agios Ierotheos - Moschato -:-
14:00AO Ilisiakos - AO Akratitos -:-
14:00Ermis Korydallos - Panthiraikos -:-
14:00Kallithea - Fostiras -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 6

14:00Acharnaikos - Aiolikos -:-
14:00AEK Tripolis - Korinthos 2006 -:-
14:00Aittitos Spata - Rodos -:-
14:00Kitheron Kapareliou - Panarkadikos -:-
14:00Palliniakos - Nea Artaki -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 7

14:00Ermionidas-Ermis - Diagoras Vrachneikon -:-
14:00Nafplio - Asteras Vlachioti -:-
14:00Pangytheatikos - Diavolitsi -:-
14:00Paniliakos - AO Tsilivi -:-
14:00PS Sparti - Zacharo -:-
14:00Thyella Patras - Panargiakos -:-
14:00Zakynthos - PAO Varda -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 8

14:00AEEK Inka - Panakrotiriakos -:-
14:00Agios Nikolaos - Poros -:-
14:00Episkopi - Irodotos -:-
14:00Giouchtas - Rethymniakos -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Clasura

03:00Xelaju - Deportivo Mixco 3:1
18:00Sanarate - Antigua -:-
19:00Santa Lucia - Siquinala -:-
20:00Iztapa - Dep. Malacateco -:-
21:30Guastatoya - Coban Imperial -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Clausura - 1:a fasen

02:00Real Espana - Vida 0:2
02:00UPNFM - Olimpia 1:1
22:00Real de Minas - CD Honduras -:-
23:00Platense - Real Sociedad -:-

INDIEN: I-League

74'Indian Arrows - Real Kashmir 0:2
14:30Gokulam - Churchill Brothers -:-

IRAN: Persian Gulf Pro League

12:45Persepolis (Irn) - Tractor-Sazi -:-
13:00Naft M.I.S - Sanat-Naft -:-

IRAN: Division 1

11:30Aluminium Arak - Khooshe Talaee -:-
11:30Arman Gohar - Damash -:-
11:30Esteghlal Khuzestan - Sepidrood Rasht -:-
11:30Malavan - Fajr Sepasi -:-
11:30Niroye Zamini - Mes Rafsanjan -:-
11:30Qashqai Shiraz - Gol Reyhan Alborz -:-
11:30Rayka Babol - Navad Urmia -:-
11:30Shahrdari Tabriz - Baderan Tehran -:-
11:30Sorkhpooshan Pakdasht - Mes Kerman -:-

ISLAND: Reykjavik Cup

18:15Throttur Reykjavik - Fylkir -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

18:00M. Netanya - Hapoel Hadera -:-
19:15Beitar Jerusalem - Sektzya Ness Ziona -:-

ISRAEL: Liga Alef North

12:30M. Ironi Kiryat - MS Tira -:-

ITALIEN: Serie A

12:30Inter - Cagliari -:-
15:00Parma - Udinese -:-
15:00Sampdoria - Sassuolo -:-
15:00Verona - Lecce -:-
18:00Roma - Lazio -:-
20:45Napoli - Juventus -:-

ITALIEN: Serie B

15:00Crotone - Spezia -:-
15:00Venezia - Trapani -:-
21:00Ascoli - Frosinone -:-

ITALIEN: Serie C - Group A

15:00Alessandria - Olbia -:-
15:00Arezzo - Pergolettese -:-
15:00Novara - Pontedera -:-
15:00Pro Vercelli - Monza -:-
15:00Siena - Lecco -:-
17:30Como - Renate -:-
17:30Giana Erminio - Gozzano -:-
17:30Pianese - AlbinoLeffe -:-

ITALIEN: Serie C - Group B

15:00ArzignanoChiampo - Sambenedettese -:-
15:00Fermana - Piacenza -:-
15:00Triestina - Cesena -:-
15:00Vis Pesaro - Ravenna -:-
17:30Fano - Gubbio -:-
17:30Modena - Imolese -:-
17:30Rimini - L.R. Vicenza -:-
17:30Virtus Verona - FeralpiSalo -:-

ITALIEN: Serie C - Group C

15:00Monopoli - Ternana -:-
15:00Reggina - Bari -:-
15:00Virtus Francavilla - Paganese -:-
15:00Viterbese - Catania -:-
17:30Avellino - Picerno -:-
17:30Cavese - Teramo -:-
17:30Potenza - Bisceglie -:-
17:30Rieti - Casertana -:-

ITALIEN: Serie D - Group A

14:30Borgosesia - Real Forte Querceta -:-
14:30Bra - Casale -:-
14:30Caronnese - Prato -:-
14:30Fezzanese - Savona -:-
14:30Lavagnese - Ligorna -:-
14:30Lucchese - Ghivizzano Borgo -:-
14:30Seravezza Pozzi - Chieri -:-
14:30Vado - Sanremese -:-
15:00Verbania - Fossano -:-

ITALIEN: Serie D - Group B

14:30Arconatese - USD Dro -:-
14:30Brusaporto - Seregno -:-
14:30Castellanzese - Scanzorosciate -:-
14:30Folgore Caratese - Caravaggio -:-
14:30Legnano - Pontisola -:-
14:30Levico Terme - Inveruno -:-
14:30NibionnOggiono - Milano City -:-
14:30Tritium - Pro Sesto -:-
14:30Virtus Bergamo - Sondrio -:-
14:30Virtus Bolzano - Villa Alme -:-

ITALIEN: Serie D - Group C

14:30Ambrosiana - Luparense -:-
14:30Cjarlins Muzane - Belluno -:-
14:30Delta Porto Tolle - Cartigliano -:-
14:30Este - Legnago Salus -:-
14:30Feltre - Chions -:-
14:30Mestre - Villafranca -:-
14:30Montebelluna - Caldiero Terme -:-
14:30San Luigi - Campodarsego -:-
14:30Tamai - Adriese -:-
14:30Vigasio - Union Clodiense -:-

ITALIEN: Serie D - Group D

14:30Correggese - Alfonsine -:-
14:30Crema - Sammaurese -:-
14:30Fanfulla - Lentigione -:-
14:30Fiorenzuola - Ciliverghe Mazzano -:-
14:30Mantova - Vigor Carpaneto -:-
14:30Mezzolara - Calvina -:-
14:30Sasso Marconi - Forli -:-
14:30Savignanese - Franciacorta -:-
14:30SCD Progresso - Breno -:-

ITALIEN: Serie D - Group E

14:30Albalonga - Aglianese Calcio -:-
14:30Bastia - Pomezia -:-
14:30Cannara - Follonica Gavorrano -:-
14:30Monterosi FC - Flaminia -:-
14:30Ponsacco - Grosseto -:-
14:30Sangiovannese - Grassina -:-
14:30Scandicci - San Donato -:-
14:30Trestina - Foligno -:-
14:30Tuttocuoio - Montevarchi Calcio -:-

ITALIEN: Serie D - Group F

14:30Agnonese - Chieti -:-
14:30ASD Pineto Calcio - Vastogirardi -:-
14:30Avezzano - S. N. Notaresco -:-
14:30Matelica - Fiuggi -:-
14:30Montegiorgio - Giulianova -:-
14:30Porto Sant'Elpidio - Sangiustese -:-
14:30Recanatese - Cattolica -:-
14:30US Tolentino - Jesina -:-
14:30Vastese - Campobasso -:-

ITALIEN: Serie D - Group G

14:30Aprilia - Trastevere Calcio -:-
14:30Budoni - Nuova Florida -:-
14:30Cassino - Muravera -:-
14:30Citta di Anagni - Turris -:-
14:30Ladispoli - Vis Artena -:-
14:30Lanusei Calcio - Latina -:-
14:30Ostia Mare - Torres -:-
14:30Tor Sapienza - Portici 1906 -:-
15:00Latte Dolce - Arzachena -:-

ITALIEN: Serie D - Group H

14:30Agropoli - Bitonto -:-
14:30Casarano - Fidelis Andria -:-
14:30Francavilla - Altamura -:-
14:30Gladiator - Gelbison Cilento -:-
14:30Gravina - Foggia -:-
14:30Nocerina - A.C.D. Nardo -:-
14:30Taranto - Val D'agri -:-
15:00Audace Cerignola - Brindisi -:-

ITALIEN: Serie D - Group I

14:30Castrovillari - ACR Messina -:-
14:30Cittanovese - Corigliano -:-
14:30FC Messina - Biancavilla -:-
14:30Licata - US Palmese -:-
14:30Marina di Ragusa - Palermo -:-
14:30Marsala - Savoia -:-
14:30Roccella - SS Nola 1925 -:-
14:30San Tommaso - Calcio Giugliano -:-
14:30Troina - AS Acireale -:-

ITALIEN: Primavera 1

48'Genoa U19 - Cagliari U19 1:2
12:00Torino U19 - Napoli U19 -:-
14:00Lazio U19 - Sassuolo U19 -:-

ITALIEN: Serie A Women

12:30Florentia D - Verona D -:-
12:30Roma D - Fiorentina D -:-
14:30Inter D - Empoli D -:-

ITALIEN: Serie B Women

14:30Lady Granata D - Vittorio Veneto D -:-
14:30Lazio D - San Marino Academy D -:-
14:30Napoli D - Cesena D -:-
14:30Perugia D - Chievo Fortitudo D -:-
14:30Ravenna D - Novese D -:-
14:30Roma CF D - Riozzese D -:-

JAMAICA: Premier League

21:00Portmore - Vere United -:-
21:00UWI - Molynes -:-
23:00Cavalier - Harbour View -:-

KENYA: Premier League

12:00Tusker - Ulinzi Stars (Ken) -:-

KONGO: Ligue 1

14:00Diables Noirs - V. Club Mokanda -:-
15:00Cheminots - JS Talangai -:-
15:00Otoho d'Oyo - Tongo FC Jambon -:-
16:00Etoile du Congo - Leopard -:-

LESOTHO: Premier League

12:30Kick4Life - Matlama (Les) -:-
14:30LCS - Liphakoe -:-
14:30Sefotha-Fotha - Likhopo -:-

LIBERIA: LFA First Division

15:00Freeport - Nimba -:-
15:00Nimba FC - MC Breweries -:-
17:00BEA Mountain - Small Town -:-
17:00LISCR FC - Mighty Barrolle (Lbr) -:-
17:00Nimba Kwado - Watanga -:-
17:00NPA Anchors - LPRC Oiler -:-

MALI: Premiere Division

16:15Sonni - CS Duguwolofila -:-
16:15UppskjutenTombouctou - Djoliba -:-
17:30USFAS Bamako - Onze Createurs -:-
19:00LC Bamako - AS Bamako -:-

MALTA: Division 1

15:00Qormi - Vittoriosa Stars -:-

MALTA: FA Trophy

14:00Swieqi - Hamrun Spartans -:-
15:00Victoria Hotspurs - Gudja -:-
16:15Valletta - Sirens -:-

MAROCKO: Botola Pro

15:00Khemis Zemamra - FAR Rabat -:-
19:00FUS Rabat - Difaa El Jadidi -:-

MAROCKO: Botola 2

15:00Chabab Rif Hoceima - Maghreb Fez (Mar) -:-
15:00Ittihad Khemisset - TAS Casablanca -:-
15:00KAC Kenitra - Sale -:-
15:00Kawkab Marrakech - Chabab Mohammedia -:-
15:00RAC Casablanca - Chabab Benguerir -:-
15:00Salmi - Dcheira -:-
15:00Widad Temara - Sidi Kacem -:-
15:00Wydad Fes - Chabab Atlas Khenifra -:-

MAURITANIA: Ligue 1

17:30Medine - JAHE -:-
19:30Police - Nouakchott King's -:-

MAURITIUS: Mauritian League

13:00UppskjutenBolton City - Petite Riviere -:-
13:00Entente Boulet - Grande Riviere -:-
13:00UppskjutenLa Cure Sylvester - Cercle De Joachim -:-
13:00UppskjutenPamplemousses - Savanne -:-

MEXIKO: Liga MX - Clasura

00:00Cruz Azul - Santos Laguna 3:0
02:00Tigres - Atlas 2:1
04:00Club Leon - Pachuca 3:0
04:05Guadalajara Chivas - Toluca 2:2
19:00U.N.A.M. - Monterrey -:-
00:00Necaxa - Atl. San Luis -:-

MEXIKO: Ascenso MX - Clasura

00:00Celaya - Atlante 1:0
02:00Cafetaleros de Chiapas - Zacatecas Mineros 0:1
04:00Dorados de Sinaloa - Correcaminos 0:3

MEXIKO: Liga Premier Serie A

00:00Canamy - Cruz Azul Hidalgo 1:0
00:00Yalmakan - Cafetaleros de Chiapas 2 0:0
02:00Irapuato - Inter Playa Del Carmen 0:0
02:00Mineros de Fresnillo - Correcaminos 2 1:1
19:00Atl. Bahia - Nayarit -:-
19:00Atl. San Luis 2 - Pioneros -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie B

22:00Cuautla - Calor De San Pedro -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Clasura

19:00Puebla D - U.A.N.L.- Tigres D -:-

MYANMAR: National League

48'Ayeyawady - Zwekapin Utd 0:0
46'Rakhine United - Ispe 1:0
47'Yangon Utd - Yadanarbon 1:0

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

12:15Vitesse - FC Emmen -:-
14:30Groningen - Ajax -:-
14:30Willem II - Zwolle -:-
16:45PSV - Twente -:-

NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie

14:30G.A. Eagles - Breda -:-

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

14:00ADO 20 Heemskerk - FC Oss -:-
14:00Dongen - USV Hercules -:-
14:00Hoogland - EVV -:-
14:00Westlandia - Oostzaan -:-
14:30Blauw Geel - HV & CV Quick -:-
14:30Groene Ster - Gemert -:-
14:30HSC '21 - DEM -:-
14:30Jong Den Haag - UNA -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Clasura

00:00Juventus Managua - Managua FC 1:2
02:00Real Madriz - Esteli 0:2
22:00Chinandega - Sabanas -:-
00:00Ocotal - Diriangen -:-

NIGERIA: NPFL

15:30Adamawa Utd - Kwara -:-
16:00Abia Warriors - Warri Wolves -:-
16:00Akwa United - Heartland -:-
16:00UppskjutenEnyimba (Nga) - Enugu Rangers -:-
16:00Katsina Utd - Ifeanyi Ubah -:-
16:00Lobi Stars - Nasarawa -:-
16:00MFM FC - Plateau United -:-
16:00Rivers United - Wikki Tourist -:-
16:00Sunshine Stars - Kano Pillars (Nga) -:-

NYA ZEELAND: Football Championship

02:00Hawke's Bay - Wellington Phoenix Res 2 0:2
04:00Eastern Suburbs - Hamilton 3:0
04:00Team Wellington - Auckland City 0:0

PANAMA: LPF - Clasura

00:00Tauro - Arabe Unido 2:1
02:00Chiriqui - San Francisco 0:2
02:00Independiente - Alianza 1:0
00:00Miguelito - Costa del Este -:-
00:00Plaza Amador - Deportivo Universitario -:-

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:15Libertad - Olimpia 1:1
22:00Sol De America - Sp. Luqueño -:-
00:15Guarani - Cerro Porteno -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

16:00Belenenses - Portimonense -:-
16:00Famalicao - Santa Clara -:-
16:00Tondela - Setubal -:-
18:30Ferreira - Benfica -:-
21:00Aves - Boavista -:-

PORTUGAL: LigaPro

12:15CD Cova da Piedade - Mafra -:-
12:15Chaves - Nacional -:-
16:00Academico Viseu - Penafiel -:-
16:00Casa Pia - Farense -:-
16:00FC Porto B - Sp. Covilha -:-
16:00Leixoes - Academica -:-
16:00Oliveirense - Varzim -:-
18:15Vilafranquense - Feirense -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

12:00Leiria - Fontinhas -:-
12:00Loures - Real SC -:-
16:001º Dezembro - Louletano -:-
16:00Amarante - Arouca -:-
16:00Amora - Montijo -:-
16:00Braga B - Vizela -:-
16:00Caldas - Agueda -:-
16:00Camara de Lobos - Cerveira -:-
16:00Canelas 2010 - Paredes -:-
16:00Castro Daire - SC Vila Real -:-
16:00CDC Montalegre - GD Braganca -:-
16:00Coimbroes - Figueirense -:-
16:00Condeixa - Anadia -:-
16:00Fabril do Barreiro - Sintra -:-
16:00Lusitania FC - Felgueiras -:-
16:00Lusitano FCV - Sanjoanense -:-
16:00Lusitano GC - Esperanca de Lagos -:-
16:00Maria de Fonte - Chaves B -:-
16:00Maritimo B - Guimaraes B -:-
16:00Mirandela - Berco -:-
16:00Olhanense - Aljustrelense -:-
16:00Oriental - Sintrense -:-
16:00Pinhalnovense - Armacenenses -:-
16:00Sacavenense - Alverca -:-
16:00Sao Martinho - AD Oliveirense -:-
16:00SB Castelo Branco - Fatima -:-
16:00Sertanense - Marinhense -:-
16:00Sp. Espinho - Leca -:-
16:00Trofense - Pedras Rubras -:-
16:00Valadares Gaia - Gondomar -:-
17:00SC Praiense - Oliveira Hospital -:-
17:00Sporting Ideal - Torreense -:-

PORTUGAL: Liga BPI Women

16:00Maritimo D - Ouriense D -:-

PORTUGAL: Taça de Portugal Women

15:00Cadima D - Amora D -:-
15:00Ovarense D - Romariz D -:-
16:00Famalicao D - Paio Pires D -:-
16:00Gil Vicente D - CF Benfica D -:-
16:00Sporting D - Braga D -:-
16:00Torreense D - Benfica D -:-
16:00Vilaverdense D - Grijo D -:-

SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Andra rundan

15:00Domagnano - Pennarossa -:-
15:00Fiorentino - Cosmos -:-
15:00San Giovanni - Juvenes/Dogana -:-

SCHWEIZ: Super League

16:00St. Gallen - Lugano -:-
16:00Thun - Sion -:-
16:00Young Boys - Basel -:-

SCHWEIZ: Challenge League

15:00Vaduz - Wil -:-
16:00Chiasso - Grasshoppers -:-

SENEGAL: Ligue 1

17:30Casa - Generation F. -:-
17:30Douanes - Diambars -:-
17:30Mbour - Mbour Petite Cote -:-
18:00US Goree - Niary Tally -:-
19:00Excellence - Pikine -:-

SIERRA LEONE: Premier League

17:30Diamond Stars - Ports Authority (Sle) -:-
20:00Kallon - Anti Drugs Strikers -:-

SKOTTLAND: Premiership

13:30St Mirren - Aberdeen -:-
16:00Hearts - Rangers -:-

SPANIEN: LaLiga

12:00Atl. Madrid - Leganes -:-
14:00Celta Vigo - Eibar -:-
16:00Getafe - Betis -:-
18:30Real Sociedad - Mallorca -:-
21:00Valladolid - Real Madrid -:-

SPANIEN: LaLiga2

12:00Malaga - Mirandes -:-
16:00Albacete - Dep. La Coruna -:-
16:00Almeria - Elche -:-
18:15Alcorcon - Ponferradina -:-
18:15Vallecano - Extremadura UD -:-
20:30Girona - Real Oviedo -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 1

11:30Getafe B - Marino de Luanco -:-
11:30Melilla - Internacional de Madrid -:-
12:00Baleares - Rayo Majadahonda -:-
12:00Gijon B - Pontevedra -:-
12:00Ibiza - San Sebastian Reyes -:-
12:00Real Madrid B - Pena Deportiva -:-
12:00Real Oviedo B - Las Palmas B -:-
17:00Atl. Madrid B - Langreo -:-
17:00Ferrol - Coruxo -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 2

12:00Burgos CF - Haro Deportivo -:-
12:00Unionistas - Alaves B -:-
17:00Ath. Bilbao B - Cultural Leonesa -:-
17:00Guijuelo - Real Sociedad B -:-
17:00Izarra - Barakaldo -:-
17:00Real Union - Salamanca -:-
17:00UD Logrones - Calahorra -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 3

12:00Castellon - La Nucia -:-
12:00Ebro - Badalona -:-
12:00Hercules - Levante B -:-
12:00Valencia B - Sabadell -:-
16:00Andorra - Gimnastic -:-
17:00Orihuela - Villarreal B -:-
18:00Cornella - Espanyol B -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 4

11:30Granada B - CF Talavera -:-
12:00Linense - Merida AD -:-
17:00Badajoz - Cadiz CF B -:-
17:00Marbella - UCAM Murcia -:-
17:00Murcia - Cordoba -:-
17:30Sanluqueno - Don Benito -:-
17:30Yeclano Deportivo - Algeciras -:-
18:00Huelva - Villarrobledo -:-
18:30Sevilla Atletico B - Cartagena -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 1

12:00Pontellas - Polvorin -:-
16:30Alondras - Barco -:-
16:30Arenteiro - Bergantinos -:-
16:30Arzua - Pontes -:-
16:30Racing Club Villalbes - Silva SD -:-
17:00Arosa SC - UD Ourense -:-
17:00CD Choco - Rapido de Bouzas -:-
17:00Ourense CF - Dep. Fabril -:-
17:00Paiosaco - Estradense -:-
17:00Somozas - Compostela -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 2

12:00Condal - Gijon Industrial -:-
12:00Covadonga - Llanes -:-
12:00EI San Martin - Llanera -:-
12:00Lenense - Club Siero -:-
12:00Praviano - Vallobin -:-
12:15SD Navarro CF - Mosconia -:-
16:30Tuilla - L'Entregu -:-
17:00Basico Urraca - CD Colunga -:-
17:00Union Club Ceares - Lealtad -:-
17:30Caudal Deportivo - Real Aviles -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 3

12:00Racing Santander B - Solares -:-
16:00Torina - Escobedo -:-
16:15Cayon - Laredo -:-
16:30Textil Escudo - Bezana -:-
17:00CD Barquereno - Tropezon -:-
17:00Torrelavega - Selaya -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 4

11:15Santuxu - Beasain -:-
11:30Portugalete - Basconia -:-
15:30San Ignacio - Durango -:-
17:30CD Vitoria - Real Sociedad C -:-
17:30Sodupe - Balmaseda -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 5

12:00Castelldefels - Pobla Mafumet -:-
12:00Cerdanyola - CE Manresa -:-
12:00Granollers - Banyoles -:-
12:00Horta - Igualada -:-
12:00Vilafranca - Reus Deportiu -:-
12:15UE Sants - San Cristobal CP -:-
12:30UE Figueres - L'Hospitalet -:-
17:00Terrassa - CE Europa -:-
17:00Vilassar de Mar - Sant Andreu -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 6

12:00Atzeneta - Beniganim -:-
12:00Paterna - Alzira -:-
12:00Saguntino - Alcoyano -:-
12:00Villarreal C - Crevillente -:-
17:00Hercules B - Jove -:-
17:00Olimpic Xativa - Recambios Colon -:-
17:00Vilamarxant - Elche CF Ilicitano B -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 7

11:30AD Torrejon - Alcala Henares -:-
11:30Alcorcon B - Leganes B -:-
11:30El Alamo - Trival Valderas -:-
11:30Flat Earth - Pozuelo de Alarcon -:-
11:30Moratalaz - Union Adarve -:-
11:30Parla - Carabanchel -:-
11:30San Fernando - Alcobendas -:-
11:30Villaverde San Andres - CD Mostoles -:-
12:00Atletico Pinto - Santa Ana -:-
16:30Navalcarnero - Vallecano B -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 8

16:00Bembibre - Cristo Atletico -:-
16:30Almazan - La Granja -:-
16:30Atl. Tordesillas - Santa Marta Tormes -:-
17:00Arandina - La Baneza -:-
17:00Becerril - Real Avila -:-
17:00G. Segoviana - La Virgen -:-
17:00Real Burgos CF - Zamora -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 9

12:00Alhaurin - Linares -:-
12:00Almeria B - Real Jaen -:-
12:00Huetor Vega - Loja -:-
12:00Mancha - Atletico de Porcuna -:-
12:00Velez - Torredonjimeno -:-
16:00Malaga B - CP Almeria -:-
17:30CD Torreperogil - Antequera -:-
17:30Huetor Tajar - Ejido -:-
18:00El Palo - Maracena -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 10

12:00CD Gerena - Ciudad de Lucena -:-
12:00CD Utrera - Betis B -:-
12:00Rota - Antoniano -:-
12:00San Roque - Conil -:-
17:00Pozoblanco - Coria C.F. -:-
17:00Xerez CD - Cordoba B -:-
17:30Los Barrios - Ceuta -:-
17:30Puente Genil - Sevilla C -:-
18:00Ecija - Xerez D.F.C. 0:3
18:00Lebrijana - Arcos CF -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 11

12:00Poblense - Alcudia -:-
16:30Llosetense - Santanyi -:-
16:30Soller - Mallorca B -:-
18:00Ibiza Islas Pitiusas - Portmany -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 12

13:00La Cuadra - Gran Tarajal -:-
13:00SD Tenisca - Union Viera -:-
13:00Tenerife B - CD Buzanada -:-
13:30Atl. Paso - Lanzarote -:-
13:30San Fernando - Vera -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 13

12:00Cartagena B - UD Los Garres -:-
12:00EG El Palmar CF - Huercal-Overa -:-
12:15Plus Ultra - UCAM Murcia B -:-
12:15Real Murcia B - Lorca FC -:-
16:00EDMF Churra - Mazarron CF -:-
16:15Deportiva Minera - Cartagena FC -:-
16:30CAP Ciudad de Murcia - Aguilas FC -:-
16:30Mar Menor - Olimpico de Totana -:-
16:30Muleno - Lorca Deportiva -:-
16:30Pulpileno - Minerva -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 14

12:00Fuente de Cantos - RCP Valverdeno -:-
12:00Olivenza - Valdivia -:-
12:00Trujillo - Cacereno -:-
12:15Jerez CF - CD Calamonte -:-
16:30Diocesano - Azuaga -:-
17:00Aceuchal - CD Coria -:-
17:00Arroyo - Moralo -:-
17:00Llerenense - Miajadas -:-
17:00Villanovense - Extremadura UD B -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 15

16:30Pena Sport - Murchante -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 16

11:30Calahorra B - SD Logrones -:-
12:00Varea - Comillas -:-
16:15CCD Alberite - Anguiano -:-
16:30Arnedo - Calasancio -:-
17:00Alfaro - Villegas -:-
17:00CDFC Calzada - Vianes -:-
17:00Oyonesa - Naxara -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 17

11:30San Juan Zaragoza - Utebo FC -:-
11:30Zaragoza B - Tarazona -:-
12:15Valdefierro - Teruel -:-
16:00Almudevar - Binefar -:-
16:00Barbastro - Belchite 97 -:-
16:00Calamocha - Atletico Monzon -:-
16:00Tamarite - Sarinena -:-
16:30CF Illueca - Borja -:-
16:30Villanueva CF - Robres -:-
17:00Fraga - Brea -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 18

12:00Almansa - Illescas -:-
12:00Azuqueca - Almagro -:-
12:00Ciudad Real - Socuellamos -:-
12:00Conquense - Tarancon -:-
16:30Madridejos - Atl. Ibanes -:-
16:30Pedroneras - Toledo -:-
16:30Torrijos - Quintanar -:-
17:00Guadalajara - Albacete B -:-
17:00La Roda - La Solana -:-

SPANIEN: Primera Division Women

4'Athletic Bilbao D - Valencia D 0:0
4'Espanyol D - Madrid C. D 0:0
4'Sevilla D - Huelva D 0:0
16:30CD Tacon D - EDF Logrono D -:-
18:30Granadilla Tenerife D - Dep. La Coruna D -:-

SYDAFRIKA: Premier League

14:30Baroka - Maritzburg Utd -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

14:30Jomo Cosmos - JDR Stars -:-
14:30Richards Bay - Tshakhuma -:-
14:30Royal Eagles - Ajax Cape Town -:-
14:30TS Galaxy - Mbombela -:-

SYDAFRIKA: Multichoice Diski

09:00Amazulu U21 - Cape Town City U21 -:-
09:00Bidvest Wits U21 - Bloem Celtic U21 2:0
09:00Golden Arrows U21 - Stellenbosch U21 1:1
11:00Mamelodi Sundowns U21 - Kaizer Chiefs U21 -:-

SYDAMERIKA: Olympiska spelen - Kval

00:00Bolivia U23 - Uruguay U23 3:2
02:30Paraguay U23 - Peru U23 2:3

TURKIET: Super Lig

11:30Denizlispor - Antalyaspor -:-
14:00Goztepe - Besiktas -:-
17:00Konyaspor - Galatasaray -:-

TURKIET: 1. Lig

12:00Erzurum BB - Balikesirspor -:-
12:00Hatayspor - Menemen Belediye -:-
14:30Eskisehirspor - Adanaspor -:-
17:00Adana Demirspor - Boluspor -:-

TURKIET: 2. Lig White Group

4'Gumushanespor - Corum 0:0
4'H.Trabzon - Manisa FK 0:0
4'Sanliurfaspor - Afjet Afyonspor 0:0
11:301922 Konyaspor - Pendikspor -:-
11:30Hacettepe - Amedspor -:-
11:30Samsunspor - Bak Spor -:-
11:30Sariyer - Tarsus Idm.Y. -:-
11:30Zonguldak - Kirklarelispor -:-

TURKIET: 2. Lig Red Group

4'Kahramanmaras - Sivas Belediyespor 0:0
11:30Bandirmaspor - Kastamonuspor -:-
11:30Bodrumspor - Etimesgut -:-
11:30Ergene Velimese - Ankara Demirspor -:-
11:30Karabukspor - FK Vanspor -:-
11:30Kirsehir Belediyespor - Bayburt -:-
11:30Nigde Anadolu - Eyupspor -:-
11:30Tuzlaspor - Elazigspor -:-
11:30Utas Usakspor - Sakaryaspor -:-

TURKIET: 3. Lig Group 1

4'24 Erzincanspor - Silivrispor 0:0
4'Hopaspor - Duzcespor 0:0
11:30Aksaray Bld. - Karakopru -:-
11:30Catalca - Yeni Orduspor -:-
11:30Erzin - Cankaya FK -:-
11:30Kizilcaboluk Spor Kulubu - Tokatspor -:-

TURKIET: 3. Lig Group 2

4'Agri 1970 - Fethiyespor 0:0
11:00Elaziz Bld. - Payasspor -:-
4'Fatsa Belediyespor - Ofspor 0:0
11:30Erbaaspor - Kozan -:-
11:30Erokspor - Turgutluspor -:-
11:30Kemerspor 2003 - Belediye Derince -:-
11:30Kocaelispor - Cizrespor -:-

TURKIET: 3. Lig Group 3

4'Diyarbakirspor - Halide E. 0:0
4'Pazarspor - Modafenspor 0:0
11:30Darica Genclerbirligi - Malatya -:-
11:30Karacabey Belediyespor - Yozgatspor 1959 FK -:-
11:30Nazillispor - Kelkit -:-
11:30Osmaniyespor - Nevsehirspor -:-
11:30Soma Spor - Golcukspor -:-

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Bremen - Hoffenheim -:-
18:00Leverkusen - Dusseldorf -:-

TYSKLAND: 3. Liga

13:00Munich 1860 - Braunschweig -:-
14:00Uerdingen - Bayern II -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

13:30Chemie Leipzig - BFC Dynamo -:-

TYSKLAND: Regionalliga West

15:00Bonner - Dusseldorf II -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

04:30Los Angeles FC (Usa) - Penarol (Uru) 2:0
09:00Bernolakovo (Svk) - Valka (Lat) 2:1
09:00Legia (Pol) - Kairat Almaty (Kaz) 0:1
09:00Slov. Grob (Svk) - NMSK 1922 Bratislava (Svk) 1:3
44'Tabasalu (Est) - Keila JK (Est) 1:1
4'Bahon (Svk) - Kralova (Svk) 0:0
4'Istra 1961 (Cro) - Lok. Zagreb (Cro) 0:0
4'Kalinkovo (Svk) - FK Lamac Bratislava (Svk) 0:0
11:00Slovan Most (Svk) - Miloslavov (Svk) -:-
12:10Voru (Est) - Viimsi JK (Est) -:-
13:00Dassendorf (Ger) - Hannoverscher SC (Ger) -:-
13:00Ivanka pri Dunaji (Svk) - Malinovo (Svk) -:-
13:00Jablonec (Cze) - Krasnodar (Rus) -:-
13:00Norderstedt (Ger) - Victoria Hamburg (Ger) -:-
13:00Renova (Mkd) - Korabi Peshkopi (Alb) -:-
13:00Sp. Subotica (Srb) - Soligorsk (Blr) -:-
13:00TuRU Dusseldorf (Ger) - Hennef (Ger) -:-
13:00Vrakuna B. (Svk) - FK Jablonove (Svk) -:-
13:00Zaglebie (Pol) - Drita (Kos) -:-
13:30Altglienicke (Ger) - Neustrelitz (Ger) -:-
14:00Baltika (Rus) - Akademija Pandev (Mkd) -:-
14:00F. Tallinn (Est) - L. Tallinn (Est) -:-
14:00IFK Göteborg (Swe) - Ålborg (Den) -:-
14:00Mas Taborsko (Cze) - Ceske Budejovice B (Cze) -:-
14:00Sered (Svk) - Shkendija (Mkd) -:-
14:00Trnava (Svk) - Olimpik Donetsk (Ukr) -:-
14:00Tsarsko Selo (Bul) - Ural (Rus) -:-
14:00Vardar (Mkd) - Backa Topola (Srb) -:-
14:30Zapresic (Cro) - Gorica (Cro) -:-
15:00Alzenau (Ger) - FC Basara Mainz (Ger) -:-
15:00Arsenal Tula (Rus) - Mladost (Srb) -:-
15:00Legia (Pol) - Kairat Almaty (Kaz) -:-
15:00Shakhtar (Ukr) - Vojvodina (Srb) -:-
15:30Crvena zvezda (Srb) - Arka (Pol) -:-
15:30Hercules (Fin) - OLS Oulu (Fin) -:-
15:30TPV Tampere (Fin) - Tampere Utd (Fin) -:-
15:50Levadia Tallinn II (Est) - Elva (Est) -:-
16:00Emden (Ger) - Oldenburg (Ger) -:-
16:00Lok. Moskva (Rus) - Jeonbuk (Kor) -:-
17:40JK Jarve (Est) - F. Tallinn II (Est) -:-
18:00Waterford (Irl) - Shamrock Rovers (Irl) -:-
18:00Åsane (Nor) - OS (Nor) -:-

VÄRLD: Arab Club Champions Cup

16:00Ismaily - Al Ittihad -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag - Damer

14:00Duisburg D (Ger) - Borussia Bocholt D (Ger) -:-
14:00Koln D (Ger) - Andernach D (Ger) -:-
14:00RØA D (Nor) - Ovrevoll Hosle D (Nor) -:-
16:45Vålerenga D (Nor) - Kolbotn D (Nor) -:-

ZAMBIA: Super League

14:00Lusaka Dynamos - Power Dynamos -:-
14:00Mufulira - Green Buffaloes FC -:-
14:00Nkana - Buildcon -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.