UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional

23:15Union Santa Fe - Lanus 3:2
01:30Rosario - Godoy Cruz 2:2

ARGENTINA: Copa Argentina

01:30San Martin Tucuman - San Martin S.J. 0:1
00:10Talleres Cordoba - Atl. Rafaela -:-

ARMENIEN: Premier League

11:00Ararat-Armenia - Urartu 0:1

ARMENIEN: First League

11:00Pyunik 2 - Ararat 2 -:-

AUSTRALIEN: A-League

09:05WS Wanderers - Melbourne City 0:2
11:20Perth Glory - Central Coast Mariners 1:2

AZERBAJDZJAN: Premier League

13:00Sabail - Keshla 1:1
38'Qarabag - Gabala 2:0

BANGLADESH: Premier League

10:00Mohammedan - Muktijoddha Sangsad 2:0
11:00Rahmatgonj MFS - Sheikh Jamal 1:1

BELARUS: Super Cup

17:00Soligorsk - BATE -:-

BRASILIEN: Campeonato Gaucho - Första rundan

00:00Internacional - Juventude 1:0

BRASILIEN: Campeonato Maranhense

19:30Iape - Moto Club -:-

BRASILIEN: Campeonato Paraense

23:00Remo - Gaviao 4:1

BRASILIEN: Campeonato Paranaense

21:40UppskjutenParana - Londrina -:-

BRASILIEN: Campeonato Paulista

23:00Guarani - Ituano 0:3
23:00Mirassol - Novorizontino -:-

BRASILIEN: Campeonato Paulista A2

20:00RB Brasil - Taubate -:-

BRASILIEN: Campeonato Sergipano

20:00Atletico Gloriense - Dorense -:-

BRASILIEN: Copa do Nordeste

01:30ABC - Ceara 1:1

BULGARIEN: Bulgarian Cup

16:30CSKA Sofia - Cherno More -:-
16:30Etar Veliko Tarnovo - Arda -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:00Pereira - Once Caldas 2:0
02:00Millonarios - Jaguares de Cordoba 0:2

ECUADOR: Liga Pro - Första rundan

01:00Delfin - Orense 1:1

EGYPTEN: Premier League

90+'El Gounah - Smouha 2:2
16:00Misr Elmaqasah - Arab Contractors -:-
18:00El Masry - Pyramids -:-

ENGLAND: Premier League

21:00Manchester City - Wolves -:-

ENGLAND: Championship

20:00Cardiff - Derby -:-
20:00Coventry - Middlesbrough -:-
20:00Huddersfield - Birmingham -:-
20:00Millwall - Preston -:-
20:45Nottingham - Luton -:-
21:00Reading - Blackburn -:-

ENGLAND: League One

19:00Gillingham FC - Milton Keynes -:-
19:00Wigan - Charlton -:-
20:00Accrington - Ipswich -:-
20:00Blackpool - Crewe -:-
20:00Burton - Bristol Rovers -:-
20:00Doncaster - Portsmouth -:-
20:00Hull - Rochdale -:-
20:00Lincoln - Fleetwood -:-
20:00Northampton - Plymouth -:-
20:00Oxford Utd - Peterborough -:-
20:00Shrewsbury - AFC Wimbledon -:-
20:00Sunderland - Swindon -:-

ENGLAND: League Two

19:30Morecambe - Crawley -:-
20:00Barrow - Harrogate -:-
20:00Bradford City - Mansfield -:-
20:00Cambridge Utd - Scunthorpe -:-
20:00Cheltenham - Southend -:-
20:00Colchester - Carlisle -:-
20:00Exeter - Walsall -:-
20:00Grimsby - Leyton Orient -:-
20:00Oldham - Bolton -:-
20:00Salford - Port Vale -:-
20:00Stevenage - Forest Green -:-
20:00Tranmere - Newport -:-

ENGLAND: National League

20:00Altrincham - Woking -:-
20:00Halifax - Hartlepool -:-
20:00Solihull Moors - Dagenham & Red. -:-
20:00Sutton - Bromley -:-
20:45Barnet - Yeovil -:-
20:45Chesterfield - Eastleigh -:-
20:45UppskjutenMaidenhead - Dover -:-
20:45Notts Co - King’s Lynn -:-
20:45Wealdstone - Boreham Wood -:-

ENGLAND: Professional Development League

13:00Colchester U23 - Bristol City U23 1:2
14:00QPR U23 - Watford U23 1:2
45+'Barnsley U23 - Coventry U23 0:0
HalvtidMillwall U23 - Swansea U23 0:1

ETHIOPIA: Premier League

08:00Wolkite Kenema - Ethiopia Bunna 1:2
13:00Sidama Bunna - Bahir Dar Kenema 1:2

FRANKRIKE: Ligue 2

20:00AC Ajaccio - Rodez -:-
20:00Amiens - Auxerre -:-
20:00Chambly - Troyes -:-
20:00Guingamp - Clermont -:-
20:00Le Havre - Grenoble -:-
20:00Nancy - Caen -:-
20:00Niort - Sochaux -:-
20:00Paris FC - Dunkerque -:-
20:00Pau FC - Chateauroux -:-
20:00Valenciennes - Toulouse -:-

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Arabian Gulf Cup

63'Ittihad Kalba - Al Nasr 0:2
17:15Al-Ahli Dubai - Al Wasl -:-

GAMBIA: GFA League

17:00Gamtel - Brikama U. -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2

10:00Chikhura - WIT Georgia 1:1
11:00Gagra - Merani Martvili 3:0
12:00Rustavi - Sioni Bolnisi 0:1

GIBRALTAR: National League

19:30Europa FC - College 1975 FC -:-

IRAN: Division 1

12:00Arman Gohar - Esteghlal Molasani 2:2
12:00Rayka Babol - Baderan Tehran 3:2
12:15Gol Reyhan Alborz - Astara 1:1
12:15Havadar SC - Mes Kerman 0:0
12:15Kheybar Khorramabad - Khooshe Talaee 1:1
12:15Malavan - Pars Janoobi Jam 1:0
12:15Qashqai Shiraz - Chooka Talesh 1:1
12:45Esteghlal Khuzestan - Navad Urmia 3:1
12:45Shahin Bushehr - Fajr Sepasi 0:0

ISRAEL: Ligat ha'Al

18:00Hapoel Hadera - Bnei Yehuda -:-

ISRAEL: Leumit League

18:30Akei Nazareth - Beitar Shimshon T.A. -:-
18:30H. Akko - Hapoel Kfar Shalem -:-
18:30Hapoel Iksal Imad - Nof Hagalil -:-
18:30Hapoel Jerusalem - Hapoel Afula -:-
18:30Hap. Ramat Gan - Hapoel Umm al-Fahm -:-
18:30I. Ramat HaSharon - Hapoel I. R. Lezion -:-
18:30MS Kafr Qasim - H. Petah Tikva -:-
18:30Sektzya Ness Ziona - Hapoel Raanana -:-

ISRAEL: Liga Alef North

13:00Daburiya Osama - Tayibe 0:1

ISRAEL: Liga Alef South

14:00UppskjutenMaccabi Yavne - Agudat Sport Ashdod -:-

ITALIEN: Serie A

18:30Lazio - Torino -:-
20:45Juventus - Spezia -:-

ITALIEN: Serie B

17:00Frosinone - Monza -:-
19:00Ascoli - Pisa -:-
19:00Brescia - Cosenza -:-
19:00Chievo - Pordenone -:-
19:00Cittadella - Pescara -:-
19:00Lecce - Virtus Entella -:-
19:00Reggina - Empoli -:-
19:00Salernitana - Spal -:-
21:00L.R. Vicenza - Cremonese -:-

ITALIEN: Serie C - Group A

HalvtidPro Sesto - Pro Patria 0:0

ITALIEN: Serie C - Group B

17:30Perugia - Sambenedettese -:-

ITALIEN: Serie C - Group C

HalvtidPotenza - Turris 1:0

JAPAN: YBC Levain Cup

10:00Shonan - Urawa 0:0
11:00Oita Trinita - Vissel Kobe 1:3

KAZAKSTAN: Super Cup

10:00Shakhtar K. - FC Astana 0:2

KENYA: Premier League

13:00Nairobi City - Mathare Utd. 2:0

KROATIEN: Croatian Cup

HalvtidNK Zagreb - Hajduk Split 0:0

LIBYEN: Premier League

14:00Al Ahly Benghazi - Al Sadaqa -:-
14:00Shabaab Al Jabal - Ngom Ajdabiya -:-
14:30Al-Khmes - Al Shat -:-

MALI: Premiere Division

17:00USFAS Bamako - Yeelen -:-

MALTA: FA Trophy

17:00Gzira - Tarxien Rainbows -:-
18:30Ghajnsielem - Birkirkara -:-
20:30Naxxar Lions - St. Andrews -:-

MAROCKO: Coupe du Trone

17:00Berkane - Maghreb Fez (Mar) -:-
19:30Rapide Oued Zem - Wydad -:-

MEXIKO: Liga MX - Clasura

00:00Atlas - Atl. San Luis -:-

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Clasura

19:45UppskjutenZacatecas Mineros - Cancun -:-
00:00Correcaminos - Dorados de Sinaloa -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Clasura

02:00Pachuca D - Monterrey D 1:0
02:00U.A.N.L.- Tigres D - Toluca D 2:0
04:00Santos Laguna D - Necaxa D 2:2

NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie

16:30Nijmegen - Den Bosch -:-
18:45Jong Utrecht - Dordrecht -:-

NEDERLÄNDERNA: KNVB Beker

21:00Vitesse - Venlo -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie - Damer

19:30VV Alkmaar D - PEC Zwolle D -:-

NORDIRLAND: NIFL Premiership

20:30Glentoran - Linfield -:-
20:45Ballymena - Cliftonville -:-
20:45Coleraine - Portadown -:-
20:45Glenavon - Carrick Rangers -:-
20:45Larne - Crusaders -:-
20:45Warrenpoint - Dungannon -:-

OMAN: Sultan Cup

49'Dhofar - Al Seeb 0:1
17:30Al Suwaiq - Al-Ittihad -:-

PALESTINA: West Bank League

88'Al Amari - Shabab Alsamu 4:3
90'Merkaz - Jabal Al Mukaber 2:2

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:45Libertad - River Plate 2:1

POLEN: Polish Cup

17:30Puszcza - Arka -:-
20:30Lech - Rakow -:-

QATAR: Crown Prince Cup

HalvtidAl-Duhail - Shamal 1:0
17:15Al-Kharitiyath - Al-Rayyan -:-

RUMÄNIEN: Liga 2

16:30Concordia - U Craiova 1948 -:-

RUMÄNIEN: Romanian Cup

19:30Chindia Targoviste - Univ. Craiova -:-

RYSSLAND: Youth League

07:00Ufa U19 - FK Strogino Moscow U19 0:0

SAUDIARABIEN: Division 1

13:50Al-Kawkab - Al Najoom 2:0
85'Al Jabalain - Al Taee 1:1
16:20Al Khaleej - Al Adalh -:-

SCHWEIZ: Challenge League

19:00Aarau - Thun -:-
19:00Xamax - Chiasso -:-
20:00Lausanne Ouchy - Grasshoppers -:-
20:00Schaffhausen - Kriens -:-
20:00Wil - Winterthur -:-

SERBIEN: Super Liga

16:00Partizan - Vojvodina -:-

SKOTTLAND: Championship

20:00Dundee FC - Inverness CT -:-

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

13:30Dekedda - Raadsan -:-

SUDANAS: Premier League

14:45Ahli Khartoum - Al Hilal Kadougli -:-
14:45Hilal El-Fasher - Al-Hilal -:-
17:45Tuti - Hilal El Obied -:-

SYDAFRIKA: Premier League

16:00AmaZulu - Supersport Utd -:-
16:00Maritzburg Utd - Black Leopards -:-
16:00Orlando Pirates - Bloem Celtic -:-
16:00TS Galaxy - Swallows -:-

THAILAND: Thai League 1

12:30Buriram - Trat FC 2:0
13:00Muangthong Utd (Tha) - Police Tero 1:2

TJECKIEN: MOL Cup

14:00Plzen - Hradec Kralove 3:1

TUNISIEN: Ligue Professionnelle 1

88'Slimane - Ben Guerdane 2:2

TURKIET: Super Lig

90+'Gaziantep - Genclerbirligi 2:1
17:00Yeni Malatyaspor - Besiktas -:-

TYSKLAND: 3. Liga

17:00Viktoria Koln - Magdeburg -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

17:00Homburg - Offenbach -:-

TYSKLAND: DFB Pokal

18:30UppskjutenRegensburg - Bremen -:-
20:45B.Mönchengladbach - Dortmund -:-

UGANDA: Premier League

11:00Busoga - Kampala City 0:4
13:30Kyetume - Villa 0:1
90+'Airtel Kitara - Express 0:1
14:00Onduparaka FC - BUL 0:1
90+'UPDF - URA SC 0:1
68'Wakiso Giants - Myda 0:2

UNGERN: OTP Bank Liga

38'Kisvarda - Puskas Academy 0:0
17:30Honved - MTK Budapest -:-
20:00Ferencvaros - DVTK Borsodi -:-

URUGUAY: Primera Division - Clasura

21:00Progreso - Maldonado -:-

WALES: Cymru Premier

21:00Newtown - Penybont -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

09:00Volyn Lutsk (Ukr) - Slavia Mozyr (Blr) 0:1
18:30Örgryte IS (Swe) - Lindome GIF (Swe) -:-

ÖSTERRIKE: 2. Liga

18:30Horn - Austria Klagenfurt -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga Central

19:00UppskjutenBad Gleichenberg - Allerheiligen -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.