UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ALBANIEN: First Division - Direktkval

17:00Koplik - Maliqi -:-

AUSTRALIEN: A-League

11:30WS Wanderers - Perth Glory 1:3

BRASILIEN: Campeonato Alagoano - Slutspel

02:00CRB - ASA 1:0Eft.str.

BRASILIEN: Campeonato Maranhense

20:30Cordino EC - Sao Jose MA -:-
20:30Imperatriz - Pinheiro -:-
20:30Moto Club - Maranhao -:-
20:30SE Juventude - Sampaio Correa -:-

BRASILIEN: Campeonato Paraense

23:00Castanhal - Independente -:-

CURAÇAO: Promé Divishon

01:30Scherpenheuvel - Hubentut Fortuna 5:0
01:30Willemstad - CSD Barber 6:0

ENGLAND: Championship - Slutspel

20:45Brentford - Fulham -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

17:30Vaajakoski - JJK Jyvaskyla -:-
17:30VIFK - JBK -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2

42'Shevardeni Tbilisi - Zugdidi 1:0
18:00Rustavi - Shukura -:-

INDONESIEN: Liga 1

10:30UppskjutenPersita - TIRA Persikabo -:-
13:30UppskjutenPersela Lamongan - Pusamania Borneo -:-

IRLAND: Premier Division

18:45Finn Harps - Shelbourne -:-
20:45UppskjutenSligo Rovers - Waterford -:-

ISLAND: Pepsideild

20:00UppskjutenAkureyri - HK Kopavog -:-
21:15UppskjutenBreidablik - Stjarnan -:-
21:15UppskjutenFylkir - Vikingur Reykjavik -:-
21:15UppskjutenGrotta Seltjarnarnes - KR Reykjavik -:-

ISLAND: Inkasso-deildin

20:00UppskjutenVestmannaeyjar - Keflavik -:-
21:15UppskjutenVikingur Olafsvik - Grindavik -:-

ISLAND: Division 2

21:15UppskjutenNjardvik - Kari -:-
21:15UppskjutenSelfoss - IR Reykjavik -:-

ITALIEN: Serie B - Slutspel

21:00Chievo - Empoli -:-

JORDAN: Premier League

17:00Shabab Al Ordon - Al-Faisaly Amman -:-
19:30Aqaba - Maan -:-

KAZAKSTAN: Premier League

13:00UppskjutenZhetysu - Ordabasy -:-
15:00UppskjutenShakhtar K. - Kaisar -:-

KINA: Super League

12:00Shenzhen - Guangzhou Evergrande 1:3
14:00Jiangsu Suning - Dalian Pro 2:1

LETTLAND: Latvian Cup

17:00Tente - Krimulda -:-

MEXIKO: Liga MX - Apertura

02:00Atlas - U.N.A.M. 1:2
04:00Club Leon - Monterrey 1:0

MOLDAVIEN: Divizia Nationala

17:00Codru Lozova - Speranta Nisporeni -:-

NORGE: OBOS-ligaen

19:00Lilleström - Sogndal -:-

QATAR: Division 2

18:15Al-Kharitiyath - Shamal -:-
18:15Al Muaidar - Al Mesaimeer -:-

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

18:00Al-Fateh - Al Feiha -:-
18:15Abha - Al-Ittihad -:-
18:25Al-Raed - Damac -:-
19:45Al-Faysaly - Al-Taawon -:-
20:15Al Ahli SC - Al-Hazem -:-

SAUDIARABIEN: Division 1

18:00Al Qadisiya - Al Khaleej -:-

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

14:45Midnimo - Elman -:-

SVERIGE: Division 2 - Ostra Gotaland

19:00Räppe GOIF - Asarums IF -:-

SVERIGE: Svenska Cupen - Kval

19:00FC Rosengård - Landskrona BoIS -:-
19:00Kristianstads FF - Torns IF -:-
19:00Stenungsunds IF - FC Trollhättan -:-

USA: USL Championship

03:00Portland 2 - Tacoma Defiance 0:4

UZBEKISTAN: Super League

16:00UppskjutenKokand 1912 - Pakhtakor (Uzb) -:-
16:00UppskjutenMashal Muborak - Andijan -:-
16:00UppskjutenQizilqum - Buxoro -:-

VIETNAM: V.League 2

10:30UppskjutenCan Tho - An Do-An Giang -:-
10:30UppskjutenDak Lak - Ba Ria Vung Tau -:-
10:30UppskjutenFico Tay Ninh - Long An -:-
10:30UppskjutenHue - Binh Phuoc -:-
10:30UppskjutenKhanh Hoa - Dong Thap -:-
10:30UppskjutenPho Hien - Binh Dinh -:-

VIETNAM: Vietnamese Cup

12:00UppskjutenBa Ria Vung Tau - Ho Chi Minh -:-
14:15UppskjutenThe Cong - Binh Duong -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

14:30InställtHeerenveen (Ned) - VVCS (Ned) -:-
HalvtidClub Brugge (Bel) - Union Titus Petange (Lux) 3:0
12'Jena (Ger) - Meuselwitz (Ger) 0:0
16:30Sakhnin (Isr) - H. Kfar Saba (Isr) -:-
17:00Bohemians 1905 (Cze) - Chrudim (Cze) -:-
17:00Tabor Sezana (Slo) - Ferencvaros (Hun) -:-
17:30Struga Trim & Lum (Mkd) - Vardari Forino (Mkd) -:-
18:00Benatky n. Jiz. (Cze) - Admira Prague (Cze) -:-
18:00Bischofswerdaer (Ger) - Varnsdorf (Cze) -:-
18:00InställtDijon (Fra) - Strasbourg (Fra) -:-
18:00Epinal (Fra) - Nancy (Fra) -:-
18:00First Vienna (Aut) - Stripfing (Aut) -:-
18:00Lorient (Fra) - Rennes (Fra) -:-
18:00Næsby (Den) - B 1913 (Den) -:-
18:00Rodez (Fra) - Nimes (Fra) -:-
18:15Marienlyst (Den) - Tarup-Paarup (Den) -:-
18:30Luneburger Hansa (Ger) - Lubeck (Ger) -:-
18:30Rathenow (Ger) - Brandenburger (Ger) -:-
18:30SVG Gottingen (Ger) - Kassel (Ger) -:-
18:30Wienerberger (Aut) - 1980 Wien (Aut) -:-
18:30Zbuzany (Cze) - Hostoun (Cze) -:-
18:45Tus Gross St. Florian (Aut) - Frannach (Aut) -:-
18:45Union Vasoldsberg (Aut) - SV Deutsch Goritz (Ger) -:-
19:00Andrezieux (Fra) - Hauts Lyonnais (Fra) -:-
19:00Dunkerque (Fra) - Saint-Omer (Fra) -:-
19:00Gratkorn (Aut) - Grazer (Am) (Aut) -:-
19:00Kirchberg (Aut) - Strass (Aut) -:-
19:00Leobendorf (Aut) - Schrems (Aut) -:-
19:00Mannsworth (Aut) - Wiener Viktoria (Aut) -:-
19:00Muhlhausen-Uelzen (Ger) - Walldorf II (Ger) -:-
19:00Nea Salamis (Cyp) - Omonia (Cyp) -:-
19:00RSV Eintracht (Ger) - Berliner (Ger) -:-
19:00Schwechat (Aut) - Rohrbach (Aut) -:-
19:00Toulouse (Fra) - Bordeaux (Fra) -:-
19:00Versailles (Fra) - Red Star (Fra) -:-
19:00VFB Dillingen (Ger) - Schaffhausen (Sui) -:-
19:15Buchbach (Ger) - Unterfohring (Ger) -:-
19:30Gambarogno - Contone (Sui) - Bellinzona (Sui) -:-
19:30Hurth (Ger) - Euskirchen (Ger) -:-
19:30InställtPetegem (Bel) - Knokke (Bel) -:-
19:30Waasland-Beveren (Bel) - Knokke (Bel) -:-
19:30Westlandia (Ned) - Scheveningen (Ned) -:-
20:00De Treffers (Ned) - Nijmegen (Ned) -:-
20:00DVS '33 Ermelo (Ned) - Sparta Nijkerk (Ned) -:-
20:00HHC (Ned) - HZVV Hoogeveen (Ned) -:-
20:00Lisse (Ned) - Noordwijk (Ned) -:-
20:00Staphorst (Ned) - Harkemase Boys (Ned) -:-
20:00InställtTelstar (Ned) - Oostzaan (Ned) -:-
20:00VV DOVO (Ned) - Kozakken Boys (Ned) -:-
20:15DEM (Ned) - HFC (Ned) -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag - Damer

17:00Pomurje D (Slo) - Sturm Graz D (Aut) -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.