UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ARMENIEN: First League

14:00Urartu 2 - Pyunik 2 -:-

AUSTRALIEN: NPL Queensland

10:00Brisbane Strikers - Redlands -:-
10:30Eastern Suburbs - Gold Coast Knights -:-
10:30Moreton Bay Utd - Gold Coast -:-
10:30Olympic FC - Sunshine Coast Wanderers -:-

BELGIEN: Pro League U21

20:00Mechelen U21 - St. Liege U21 -:-
20:00OH Leuven U21 - Anderlecht U21 -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Parana - Oeste 4:0
23:00Chapecoense-SC - CSA -:-

BRASILIEN: Serie C

00:00Vila Nova - Ferroviario 3:0

BRASILIEN: Serie D

19:00Guarany - America RN -:-

BRASILIEN: Brasileiro A2 Women

20:00Atletico GO D - Operario FC D -:-

BULGARIEN: Vtora liga

16:30Litex Lovech - Kariana Erden -:-

CHILE: Primera B

17:30San Felipe - San Luis -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:00Aguilas - Pereira 1:0
02:00Bucaramanga - Cucuta 1:0

COLOMBIA: Liga Women

21:00La Equidad D - Santa Fe D -:-
00:00America de Cali D - Dep. Cali D -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

22:00Limon - Grecia -:-

ECUADOR: Liga Pro - Andra rundan

23:30Guayaquil City - Orense 1:1

ENGLAND: Championship

20:00Barnsley - QPR -:-
20:45Blackburn - Reading -:-
20:45Brentford - Norwich -:-
20:45Middlesbrough - Coventry -:-
20:45Swansea - Stoke -:-
20:45Wycombe - Watford -:-

ENGLAND: League One

20:00AFC Wimbledon - Blackpool -:-
20:00Bristol Rovers - Hull -:-
20:00Charlton - Oxford Utd -:-
20:00Crewe - Lincoln -:-
20:00Ipswich - Gillingham FC -:-
20:00Milton Keynes - Wigan -:-
20:00Peterborough - Burton -:-
20:00UppskjutenSwindon - Accrington -:-
20:45Fleetwood - Shrewsbury -:-
20:45Plymouth - Doncaster -:-
20:45Portsmouth - Northampton -:-
20:45Rochdale - Sunderland -:-

ENGLAND: League Two

19:30Crawley - Tranmere -:-
20:00Bolton - Bradford City -:-
20:00Carlisle - Morecambe -:-
20:00Forest Green - Grimsby -:-
20:00Harrogate - Stevenage -:-
20:00Leyton Orient - Exeter -:-
20:00Mansfield - Barrow -:-
20:00Newport - Colchester -:-
20:00Port Vale - Cheltenham -:-
20:00Southend - Oldham -:-
20:00Walsall - Cambridge Utd -:-
20:45Scunthorpe - Salford -:-

ENGLAND: National League

20:00Wrexham - Barnet -:-
20:45Aldershot - Torquay -:-
20:45Boreham Wood - Woking -:-
20:45Bromley - Weymouth -:-
20:45Dover - Eastleigh -:-
20:45UppskjutenHalifax - Notts Co -:-
20:45Hartlepool - Altrincham -:-
20:45King’s Lynn - Wealdstone -:-
20:45Maidenhead - Dagenham & Red. -:-
20:45Stockport - Solihull Moors -:-
20:45Yeovil - Sutton -:-

ENGLAND: National League North

20:45Boston Utd. - Guiseley -:-
20:45Chester - Curzon Ashton -:-
20:45Hereford - Bradford PA -:-

ENGLAND: National League South

20:45Chippenham - Dartford -:-
20:45Hampton & Richmond - Eastbourne Boro -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

20:45UppskjutenAshton Utd - Grantham -:-
20:45Bamber Bridge - Gainsborough -:-
20:45Basford - Scarborough -:-
20:45Mickleover Sports - Hyde -:-
20:45Radcliffe - Whitby -:-
20:45South Shields - FC United -:-
20:45Stafford - Atherton -:-
20:45Stalybridge - Morpeth -:-
20:45Warrington - Buxton -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

20:30Hednesford - Bromsgrove -:-
20:45AFC Rushden & Diamonds - Tamworth -:-
20:45Barwell - Rushall -:-
20:45Biggleswade Town - Coalville -:-
20:45Kings Langley - Banbury -:-
20:45St. Ives - Leiston -:-
20:45Stratford - Redditch -:-

ENGLAND: Southern League South Division

20:30Hartley Wintney - Yate Town -:-
20:45Hayes & Yeading - Chesham United -:-
20:45Hendon - Farnborough -:-
20:45InställtMerthyr Town - Tiverton -:-
20:45Poole - Gosport -:-
20:45Salisbury - Weston-super-Mare -:-
20:45Taunton - Dorchester -:-
20:45Truro City - Wimborne -:-
20:45Walton Casuals - Met. Police -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

20:45Hornchurch - Haringey -:-
20:45Potters Bar - Worthing -:-

ENGLAND: Professional Development League

13:00Ipswich U23 - Sheffield Wed U23 -:-
14:00Bristol City U23 - Crewe U23 -:-
14:00Cardiff U23 - Hull U23 -:-
14:00Colchester U23 - Sheffield United U23 -:-
15:00QPR U23 - Barnsley U23 -:-

EUROPA: Champions League - Gruppstadiet

18:55Lok. Moskva - Bayern -:-
18:55Shakhtar - Inter -:-
21:00Atalanta - Ajax -:-
21:00Atl. Madrid - Salzburg -:-
21:00B.Mönchengladbach - Real Madrid -:-
21:00FC Porto - Olympiacos Piraeus -:-
21:00Liverpool - Midtjylland -:-
21:00Marseille - Manchester City -:-

EUROPA: EM Damer - Kval

12:00Georgien D - Israel D -:-
14:00Moldavien D - Polen D -:-
15:00Ryssland D - Turkiet D -:-
16:30Grekland D - Ukraina D -:-
16:30Rumänien D - Schweiz D -:-
17:00Tjeckien D - Azerbaijan D -:-
17:15Finland D - Skottland D -:-
17:30Italien D - Danmark D -:-
17:30Wales D - Norge D -:-
18:00Belarus D - Nordirland D -:-
18:00Litauen D - Belgien D -:-
18:00Slovakien D - Lettland D -:-
18:30Sverige D - Island D -:-
19:00Kosovo D - Nederländerna D -:-
19:00Portugal D - Cypern D -:-
21:00Österrike D - Frankrike D -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2

11:00Samgurali - WIT Georgia -:-
11:00Sioni Bolnisi - Gagra -:-

GIBRALTAR: National League

20:30Lynx - Manchester 62 -:-

IRAK: Super League

13:00Al-Qassim - Naft Missan -:-
13:00Zakho - Al Karkh -:-

IRLAND: Division 1

20:45Athlone - Bray -:-
20:45Cabinteely - Drogheda -:-
20:45Cobh Ramblers - Shamrock 2 -:-
20:45Galway - UC Dublin -:-
20:45Wexford - Longford -:-

ITALIEN: Coppa Italia

14:00Sampdoria - Salernitana -:-
15:00Bologna - Reggina -:-
15:00Virtus Entella - Pisa -:-
18:00Pordenone - Monza -:-

JORDAN: Premier League

16:00Sahab - Al Hussein -:-

KAZAKSTAN: Premier League

10:00Shakhtar K. - Kyzylzhar -:-

KINA: Super League - 5:e-8:e plats

12:35Shanghai Shenhua - Chongqing Lifan -:-

KINA: Super League - 9e-16e platser

08:30Guangzhou R&F - Henan Jianye -:-

KOSOVO: Superliga

14:00Arberia - Drita -:-
14:00Feronikeli - KF Llapi -:-

LIECHTENSTEIN: Liechtenstein Cup

20:00Triesen - Balzers -:-

MAURITANIA: Ligue 1

20:40JAHE - Sahel (Nig) -:-
18:00Nouakchott King's - Garde Nationale -:-
20:40Medine - Police -:-

MEXIKO: Liga MX - Apertura

43'Pachuca - U.N.A.M. 0:1

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Zacatecas Mineros - Tampico Madero -:-

MOLDAVIEN: Moldovan Cup

12:00Milsami - Bardar -:-
17:00Codru Lozova - Cahul -:-

NEDERLÄNDERNA: KNVB Beker

18:45Twente - De Graafschap -:-
19:45Heerenveen - FC Oss -:-
19:45Venlo - Den Bosch -:-
21:00Dordrecht - Utrecht -:-

NORGE: Eliteserien

19:00Viking - Haugesund -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

23:30Guarani - Cerro Porteno 1:1

PERU: Liga 1 - Clasura

00:00Cajamarca - Binacional 3:0

PERU: Liga 2

16:30Santa Rosa - Santos FC -:-
19:00Chavelines - Union Comercio -:-
21:30Huaral - Juan Aurich -:-

POLEN: Central Youth League

14:00Gornik Z. U18 - Korona U18 -:-

SAUDIARABIEN: Division 1

15:40Al Jeel - Arar -:-
15:40Al-Sahel - Al Draih -:-
15:50Al-Kawkab - Al Feiha -:-
16:20Ohod - Hajer -:-

SAUDIARABIEN: King Cup

15:55Al-Hilal - Abha -:-
18:30Al Ahli SC - Al Nasr Riyadh (Ksa) -:-

SKOTTLAND: Lowland League

20:45Berwick - Edinburgh University -:-
20:45Caledonian Braves - Dalbeattie Star -:-
20:45Gala Fairydean - Spartans -:-
20:45Kelty Hearts - Vale Of Leithen -:-

SPANIEN: LaLiga2

19:00Girona - Cartagena -:-

SVERIGE: Elitettan - damer

18:30Jitex BK D - Alingsas FC D -:-

SYDAFRIKA: Premier League

18:30Black Leopards - Baroka -:-
18:30Chippa United - Kaizer Chiefs -:-

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana

23:15A. Italiano (Chi) - Bolivar (Bol) -:-
23:15Sport Huancayo (Per) - Liverpool M. (Uru) -:-

TJECKIEN: U19 League

12:00UppskjutenOpava U19 - Pardubice U19 -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

19:00Aalen - Giessen -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

19:00UppskjutenGarching - Memmingen -:-

UKRAINA: Persha Liga

13:00Kramatorsk - Alliance -:-

URUGUAY: Segunda Division

23:45Sud America - Racing Montevideo 1:1
21:15Rampla Juniors - Albion -:-
23:30Atenas - Villa Espanola -:-

USA: MLS

00:00Montreal Impact - Nashville SC -:-

UZBEKISTAN: Super League

11:00Andijan - Qizilqum -:-
13:00Navbahor Namangan - Bunyodkor -:-

VENEZUELA: Primera Division - Andra rundan

01:00Portuguesa - Gran Valencia 0:0
22:00Lara - Mineros -:-

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

16:00Tyskland U16 - Schweiz U16 -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga East

19:00Stripfing - W. Neustadt -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.