Basket » Idag » Alla matcher
Spela på Basket från din mobil med bet365!
EUROPA: Euroleague
18:45Fenerbahce - Alba Berlin -:-20:30Real Madrid - Crvena zvezda -:-
20:30Virtus Bologna - Panathinaikos -:-
EUROPA: Eurocup - Slutspel
18:45Besiktas - JL Bourg -:-20:30London Lions - Paris -:-
TURKIET: Super Lig
16:00Buyukcekmece - Samsunspor -:-16:00Çağdaş Bodrum Spor - Galatasaray -:-
18:30Bursaspor - Tofas -:-
USA: NBA
00:30Atlanta Hawks - Boston Celtics 123:122Eft.förl.01:00New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks 107:100
00:00Charlotte Hornets - Golden State Warriors -:-
00:00Indiana Pacers - Los Angeles Lakers -:-
00:00Orlando Magic - Los Angeles Clippers -:-
00:00Washington Wizards - Detroit Pistons -:-
00:30Brooklyn Nets - Chicago Bulls -:-
00:30Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers -:-
ARGENTINA: Liga A
00:00Obras Sanitarias - Platense 90:8502:00La Union - Boca Juniors 83:81
ARGENTINA: Liga Femenina Women - Clasura
01:00Berazategui D - Union Florida D 62:72ASIEN: Asia Cup 3x3
07:15New Zealand 3x3 - Malaysia 3x3 21:19Eft.förl.07:40Mongolia 3x3 - Sri Lanka 3x3 15:13Eft.förl.
09:00Qatar 3x3 - Malaysia 3x3 16:15
12:20Mongolia 3x3 - Thailand 3x3 -:-
12:45New Zealand 3x3 - Qatar 3x3 -:-
13:35Thailand 3x3 - Sri Lanka 3x3 -:-
ASIEN: Asia Cup 3x3 Women
08:05Kina 3x3 W - Chinese T. 3x3 W 11:9Eft.förl.08:35Mongolia 3x3 W - Malaysia 3x3 W 21:4
09:25Kina 3x3 W - Singapore 3x3 W 20:12
11:30Mongolia 3x3 W - Filippinerna 3x3 W 8:19
11:55Chinese T. 3x3 W - Singapore 3x3 W -:-
13:10Malaysia 3x3 W - Filippinerna 3x3 W -:-
AUSTRALIEN: NBL1 Central
08:15West Adelaide Bearcats - South Adelaide Panthers 92:98AUSTRALIEN: NBL1 Central Women
06:30West Adelaide Bearcats D - South Adelaide Panthers D 60:66BELARUS: Premier League Women
14:00Gomel 2 D - Horizont Minsk 2 D -:-BOLIVIA: Libobasquet
00:00Basquetbol La Paz - Pichincha Potosi 75:8700:00Kinwa - La Salle Tarija -:-
BRASILIEN: NBB
23:30Brasilia - Bauru 84:10323:30Pato - Corinthians Paulista 100:87
00:00Vasco - Paulistano 73:70
01:00Flamengo - Sao Paulo 88:78
23:30Uniao Corinthians - Franca -:-
BRASILIEN: LBF Women
23:30Blumenau D - Ituano D 60:74BULGARIEN: NBL - Förlorarrunda
18:00Minyor - Levski -:-CHILE: LNB
23:00Espanol Osorno - CD Puerto Varas -:-00:15Espanol de Talca - Catolica -:-
00:30U. De Concepcion - Leones Quilpue -:-
CHILE: LNB 2
01:00Luis Matte Larrain - Boston C. C. 73:62EUROPA: BNXT League - Vinnarrunda
20:00Den Bosch - Limburg -:-EUROPA: Latvia-Estonian League - Slutspel
13:00VEF Riga - Rigas Zelli -:-16:00Ventspils - Tartu Ulikool -:-
18:00BC Kalev/Cramo - Parnu -:-
EUROPA: Liga Unike
16:00Peja - Golden Eagle Ylli -:-19:00Trepca - Sigal Prishtina -:-
EUROPA: WBBL Women - Slutspel
15:15TTT Riga D - Kibirkstis Vilnius D -:-18:00LCC D - Klaipedos Neptunas D -:-
FINLAND: I Divisioona A - Slutspel
17:30ToPo Helsinki - Raiders Basket -:-FINLAND: Korisliiga Women - Slutspel
15:00Vimpelin Veto D - PeKa D -:-FINLAND: I Divisioona Women - Slutspel
16:00BC Nokia D - Puhuttaret D -:-18:00Torpan Pojat Helsinki II D - Turun NMKY D -:-
FRANKRIKE: Pro B
20:00Angers - Vichy -:-20:00Chalons-Reims - Fos-sur-Mer -:-
20:00La Rochelle - Lille -:-
20:00Nantes - Orleans -:-
20:30Antibes - ASA -:-
20:30Pau-Orthez - Aix Maurienne -:-
20:30St. Chamond - Evreux -:-
FRANKRIKE: Espoirs U21
19:00Gravelines-Dunkerque U21 - Le Portel U21 -:-ISRAEL: Liga Leumit
4:e quarternGilboa Galil - Elitzur Ashkelon 52:591:a quarternHapoel Bnei Kfar Kasem - Ramat Hasharon 22:14
ITALIEN: Serie A2
20:45Udine - Treviglio -:-JAPAN: B2.League
4:e quarternEhime Orange Vikings - Fukuoka 63:74KANADA: Super League
00:00KW Titans - Lebanon Leprechauns 105:9700:30Montreal Toundra - Windsor -:-
KINA: CBA
12:35Beijing - Jilin -:-12:35Guangdong - Zhejiang Guangsha -:-
12:35Nanjing Tongxi - Shanxi Zhongyu -:-
12:35Tianjin - Guangzhou -:-
KINA: WCBA Women - Slutspel
1:a quarternGuangdong D - Shanghai D 2:012:30Inner Mongolia D - Shandong D -:-
12:30Jiangsu Phoenix D - Zhejiang Golden Bulls D -:-
1:a quarternSichuan D - Shanxi Xing Rui D 0:0
KROATIEN: Premijer liga
17:00Dubrovnik - Split -:-19:00Zabok - Skrljevo -:-
LITAUEN: NKL - Slutspel
18:00Suduva-Mantinga - Kretinga -:-LITAUEN: Moteru Lyga Women - Slutspel
16:30Aistes LSU Kaunas D - Siauliai D -:-POLEN: Basket Liga
17:30Torun - Dabrowa Gornicza -:-19:00GTK Gliwice - Legia -:-
POLEN: 1. Liga
18:00AWF Katowice - GKS Tychy -:-19:00Starogard Gdanski - Pelplin -:-
PORTUGAL: Proliga - Vinnarrunda
17:00Maia - Santo Andre -:-PORTUGAL: Taca da Liga - Gruppstadiet
21:00FC Porto - Vitoria -:-RUMÄNIEN: Divizia A - Förlorarrunda
17:00BC Timisoara - Valcea -:-17:00CSM Focsani - Laguna Bucuresti -:-
17:00Municipal Galati - Petrolul Ploiesti -:-
17:00SCM Craiova - CSM Targu Jiu -:-
RUMÄNIEN: Divizia A - Vinnarrunda
17:00Cluj-Napoca - CSM Constanta -:-17:00CSM Oradea - Dinamo Bucharest -:-
18:30Arges Pitesti - Voluntari -:-
RUMÄNIEN: Liga National Women - 5:e-8:e plats
2:a quarternCluj Napoca D - Targu Mures D 36:19RUMÄNIEN: Liga National Women - Slutspel
17:30Sepsi S. D - Arad D -:-18:00CSM Constanta D - Municipal Targoviste D -:-
SCHWEIZ: SB League - Slutspel
19:30Vevey Riviera - Neuchatel -:-SCHWEIZ: SB League Women - Slutspel
20:00BBC Troistorrents D - Nyon D -:-20:15Pully D - Fribourg D -:-
SERBIEN: First League
17:00Mladost Zemun - Leskovac Zdravlje -:-18:00Zlatibor - OKK Novi Pazar -:-
SERBIEN: 1. ZLS Women
20:30Duga D - Partizan D -:-SLOVENIEN: Liga Nova KBM
19:00Ilirija - Rogaska -:-SPANIEN: LEB Oro
20:00Estela - Oviedo -:-20:45Alicante - Real Betis -:-
21:00Fuenlabrada - Ourense -:-
STORBRITANNIEN: BBL
20:30Plymouth City Patriots - Cheshire Phoenix -:-20:45Sheffield Sharks - Leicester Riders -:-
STORBRITANNIEN: WBBL Women
20:30Caledonia Gladiators D - BA London Lions D -:-SYDKOREA: KBL
4:e quarternKCC Egis - Mobis Phoebus 94:84TAIWAN: SBL
10:00Taiwan Beer - Bank of Taiwan 103:1051:a quarternYulon Luxgen Dinos - Changhua 18:11
TAIWAN: P. League+
1:a quarternFormosa Dreamers - Kaohsiung Steelers 33:14TAIWAN: WSBL Women
06:00Cathay Life D - Taipower D 87:6608:00Taiyuan D - Chunghua Telecom D 87:51
TJECKIEN: ZBL Women - Play Out
18:30Brandys nad Labem D - Slovanka D -:-TJECKIEN: ZBL Women - Slutspel
18:30Hradec Kralove D - Slavia Prague D -:-19:00Chomutov D - KP Brno D -:-
TURKIET: TBL
13:30Bornova - Cayirova -:-15:00Balıkesir BŞB - Final Spor -:-
TURKIET: KBSL Women - Slutspel
1:a quarternCBK Mersin D - Besiktas D 0:017:00Fenerbahce D - Galatasaray D -:-
URUGUAY: Liga Uruguaya - Förlorarrunda
01:00Malvin - Bigua 103:9101:15Goes - Urupan 73:79
USA: NBA G League
00:00College Park Skyhawks - Maine Celtics 132:12200:00Grand Rapids Gold - Cleveland Charge 86:105
01:00Oklahoma City Blue - Texas Legends 132:113
03:00Ontario Clippers - G League Ignite 113:102
00:00Osceola Magic - Indiana Mad Ants -:-
00:00Westchester - Memphis Hustle -:-
00:30Raptors 905 - Motor City Cruise -:-
USA: NCAA - Slutspel
00:09Arizona - Clemson 72:7700:39UConn - San Diego State 82:52
02:39North Carolina - Alabama 87:89
03:09Iowa State - Illinois 69:72
00:09Marquette - NC State -:-
00:39Purdue - Gonzaga -:-
ÖSTERRIKE: Superliga - Vinnarrunda
19:00Klosterneuburg Dukes - Wels -:-Spela på Basket från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.