m.FlashScore.se

UPPDATERA

Handboll » Idag » Alla matcher

annons

BELGIEN: Division 1

19:00Grace-Hollogne - Vise 2 -:-
20:15Eynatten-Raeren - Gent -:-
20:15Haacht - Tournai -:-
20:15Kortrijk - Merksem -:-

BULGARIEN: A RHG

13:00Chardafon Gabrovo - Fregata Burgas -:-
13:00HK Levski - Lokomotiv Varna -:-

DANMARK: 1. Division

14:00Skive - Ajax Kobenhavn -:-
15:00HOJ - Odense -:-
15:00Otterup - Stoholm -:-

DANMARK: HTH Ligaen Women

15:00Skanderborg D - Aarhus United D -:-

DANMARK: 1. Division Women

14:00Ringsted D - Sonderjyske D -:-
15:00Roskilde D - Hadsten D -:-
15:00Vendsyssel D - Gudme HK D -:-
annons

EUROPA: EHF Cup Damer

13:00Esbjerg D (Den) - Bietigheim D (Ger) -:-
14:00Krasnodar D (Rus) - Viborg D (Den) -:-
15:00NFH Nyk D (Den) - Bera Bera D (Esp) -:-
17:00Magura Cisnadiei D (Rou) - Storhamar D (Nor) -:-
18:00Siofok KC D (Hun) - Sävehof D (Swe) -:-

EUROPA: Baltic League

13:00Sviesa (Ltu) - Granitas Kaunas (Ltu) -:-
15:00HC Tallinn (Est) - Celtnieks Riga (Lat) -:-
17:00Viljandi (Est) - Dobeles Tenax (Lat) -:-

EUROPA: MOL Liga Women

17:00Zlin D - Banovce D -:-
18:00Sala D - Michalovce D -:-

EUROPA: BENE-League

18:00Vise - Sasja KV -:-
19:15Aalsmeer - Hasselt -:-
20:00Eurotech/Bevo - Hurry-Up -:-
20:15Quintus - KRAS/Volendam -:-
20:15Tongeren - Limburg Lions -:-

FINLAND: SM-sarja

13:00AIFK - BK-46 -:-
15:00GrIFK - Dicken -:-
15:00HIK - SIF -:-

FINLAND: SM-sarja Women

12:30GRIFK D - SIF D -:-
15:15Dicken D - HIFK D -:-
17:30BK-46 D - KyIF D -:-

FRANKRIKE: Division 1 Women

20:00Metz D - Bourg De Peage D -:-
20:30Brest Bretagne D - Paris 92 D -:-

GREKLAND: A1

17:00Aeropos Edessas - Drama -:-
17:00Aris - XANTH -:-
17:00Filippos Veria - PAOK -:-
17:00Foivos - Diomidis Argous -:-

ISLAND: Olis Deild Women

16:00IBV D - Fram D -:-

ITALIEN: Serie A

19:00Bozen - Pressano -:-
19:00Fondi - Siena -:-
19:00Meran - Gaeta -:-
20:30Bologna - Cologne -:-
20:30Cassano - Cingoli -:-

ITALIEN: Serie A Women

18:00Brescia D - Ferrara D -:-
18:15Cassano D - Brixen D -:-
18:30Casalgrande Padana D - Leno D -:-
18:30Dossobuono D - Oderzo D -:-
18:30Jomi Salerno D - Flavioni Civitavecchia D -:-

KROATIEN: 1. HRL Women

18:00Bjelovar D - Zrinski D -:-
18:00Dalmatinka D - Split 2010 D -:-
18:00Osijek D - Tresnjevka D -:-
18:00Sesvete D - Lok. Zagreb D -:-
18:00Umag D - Murvica D -:-
18:00Zamet D - Podravka Vegeta D -:-

LETTLAND: SynotTip Virsliga - Förlorarrunda

17:00Vainode - Jurmalas -:-
18:00HK Ogre/Miandum - ASK/LSPA -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

19:45Smezo/BFC - Houten -:-
20:00Emmen - KRAS/Volendam 2 -:-
20:00Hellas - Limburg Lions 2 -:-
20:00Waalwijk - Aalsmeer 2 -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie Women

19:00Dalfsen D - Vlug en Lenig D -:-
19:30VOC Amsterdam D - Westfriesland SEW D -:-
20:45Foreholte D - Deurningen D -:-
20:45HandbaL Venlo D - Quintus D -:-
20:45Maedilon D - Borhave D -:-

NORGE: 1. Division

15:00St. Hallvard - Charlottenlund -:-

POLEN: Polish Cup

12:00Azoty-Pulawy II - Przemysl -:-

POLEN: Superliga Damer

15:00Koscierzyna D - Piotrcovia D -:-
16:00Pogon Szczecin D - Jelenia Gora D -:-
17:00Ruch Chorzow D - MKS Perla Lublin D -:-
17:00Start Elblag D - Kobierzyce D -:-

PORTUGAL: Andebol 1

18:30ABC Braga - Belenenses -:-
19:00Boa Hora - Maia-Ismai -:-
19:00Fermentoes - Madeira -:-
21:30Avanca - Benfica -:-
22:00SC Horta - Aguas Santas -:-

RYSSLAND: Superleague Women

08:00Alisa Ufa D - Luch D -:-
12:00Rostov-Don D - Stavropol D -:-

SLOVENIEN: 1.A DRL Women

19:00Aklimat Ptuj D - Zagorje D -:-
19:00Celje D - Krka D -:-
19:00Zalec D - Krim D -:-
19:30Koper D - Ajdovscina D -:-

SPANIEN: Division de Honor Plata

18:00Cisne - Nava -:-
18:30Antequera - Villa de Aranda -:-
18:30Puerto Sagunto - Zamora -:-
18:30Santona - Palma del Rio -:-
18:30Torrelavega - Barcelona II -:-
19:00Novas - Ciudad Real -:-
19:30Sant Marti - Bordils -:-
20:00Agustinos Alicante - Amenabar -:-

SVERIGE: Allsvenskan

14:00Rimbo - Torslanda -:-
14:00Tyreso - Skånela -:-
16:00Linkoping - Kungälv -:-
17:00Hallby - Helsingborg -:-

SVERIGE: SHE

13:30Kungälv D - Höör D -:-
15:00Heid D - Västerås D -:-
15:00Skuru D - Önnered D -:-

SVERIGE: Allsvenskan - damer

14:30Helsingborg D - Eskilstuna D -:-
15:00Soder D - Hellton D -:-

SYDKOREA: 1st League Women

07:00Sugar Gliders D - Colorful Daegu D -:-
09:00Incheon City D - Wonderful Samcheok D -:-

TYSKLAND: 1. Bundesliga Women

16:00Buxtehuder SV D - Bad Wildungen D -:-
16:30Blomberg-Lippe D - Leverkusen D -:-
17:30Bensheim-Auerbach D - Nellingen D -:-
18:00Neckarsulmer D - Goppingen D -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Women

17:00Nord Harrislee D - DJK Trier D -:-
18:00Gedern/Nidda D - Herrenberg D -:-
18:00Kurpfalz Baren Ketsch D - Bremen D -:-
18:00Mainz D - Beyerohde D -:-
18:15Waiblingen D - Fuchse Berlin D -:-
19:00Rosengarten-Buchholz D - Zwickau D -:-
19:30Nurtingen D - Kirchhof D -:-

UNGERN: NB I Women

17:00Alba Fehervar D - Ferencvaros D -:-

VÄRLD: VM

18:00Frankrike - Spanien -:-
18:00Tunisia - Sverige -:-
20:30Danmark - Ungern -:-
20:30Tyskland - Island -:-

VÄRLD: VM - 13:e-16:e plats

13:00Ryssland - FYR Makedonien -:-
15:30Chile - Qatar -:-

VÄRLD: VM - 17e-20e plats

18:00Serbien - Bahrain -:-
20:30Österrike - Argentina -:-

VÄRLD: VM - 21e-24e plats

13:00Korea - Japan -:-
15:30Saudiarabien - Angola -:-

ÖSTERRIKE: WHA Women

19:00Atzgersdorf D - Dornbirn/Schoren D -:-
19:00Eggenburg D - MGA Handball D -:-
19:00Perchtoldsdorf D - Stockerau D -:-
19:00St. Polten D - Trofaiach D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live handboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.

Byt till touch version