UPPDATERA

Tennis » Idag » Alla matcher

ATP - SINGLAR: Franska Öppna (Frankrike), grus

11:00Fucsovics M. (Hun) - Ramos A. (Esp) -:-
11:00Garin C. (Chi) - Polmans M. (Aus) -:-
11:00Giron M. (Usa) - Monteiro T. (Bra) -:-
11:00Shapovalov D. (Can) - Carballes Baena R. (Esp) -:-
11:00Vesely J. (Cze) - Khachanov K. (Rus) -:-
12:30Martin A. (Svk) - Dimitrov G. (Bul) -:-
12:30Struff J-L. (Ger) - Altmaier D. (Ger) -:-
14:00Djokovic N. (Srb) - Berankis R. (Ltu) -:-
14:00Galan Riveros D. E. (Col) - Sandgren T. (Usa) -:-
14:00Milojevic N. (Srb) - Bedene A. (Slo) -:-
14:00Pella G. (Arg) - Carreno-Busta P. (Esp) -:-
14:30Bautista-Agut R. (Esp) - Balazs A. (Hun) -:-
14:30Harris G. (Rsa) - Berrettini M. (Ita) -:-
14:30Lajovic D. (Srb) - Anderson K. (Rsa) -:-
16:00Cuevas P. (Uru) - Tsitsipas S. (Gre) -:-
16:00Davidovich Fokina A. (Esp) - Rublev A. (Rus) -:-

WTA - SINGLAR: Franska Öppna (Frankrike), grus

11:00Kvitova P. (Cze) - Paolini J. (Ita) -:-
11:00Ostapenko J. (Lat) - Pliskova Ka. (Cze) -:-
11:00Tauson C. (Den) - Collins D. R. (Usa) -:-
12:30Bogdan A. (Rou) - Kenin S. (Usa) -:-
12:30Hercog P. (Slo) - Fernandez L. A. (Can) -:-
12:30Sabalenka A. (Blr) - Kasatkina D. (Rus) -:-
13:00Hibino N. (Jpn) - Jabeur O. (Tun) -:-
13:00Juvan K. (Slo) - Burel C. (Fra) -:-
13:00Pliskova Kr. (Cze) - Muguruza G. (Esp) -:-
13:00Stephens S. (Usa) - Badosa G. P. (Esp) -:-
14:00Bara Irina M. (Rou) - Van Uytvanck A. (Bel) -:-
14:30Cornet A. (Fra) - Zhang S. (Chn) -:-
14:30Martic P. (Cro) - Kudermetova V. (Rus) -:-
14:30Siegemund L. (Ger) - Goerges J. (Ger) -:-
14:30Tig P. M. (Rou) - McHale C. (Usa) -:-
16:30Rybakina E. (Kaz) - Ferro F. (Fra) -:-

ATP - DUBBLAR: Franska Öppna (Frankrike), grus

12:30Peers J./Venus M. - Kecmanovic M./Ruud C. -:-
13:00Krawietz K./Mies A. - Coria F./Schwartzman D. -:-
15:30Mannarino A./Paire B. - Bonzi B./Hoang A. -:-
16:00Evans D./Hurkacz H. - Granollers M./Zeballos H. -:-
16:00Bopanna R./Shapovalov D. - Pospisil V./Sock J. -:-
16:00Rojer J./Tecau H. - Garin C./Martinez P. -:-
17:00Monroe N./Paul T. - Kubot L./Melo M. -:-
17:30Bolelli S./Gonzalez M. - Melzer J./Roger-Vasselin E. -:-
17:30Murray J./Skupski N. - Guinard M./Rinderknech A. -:-

WTA - DUBBLAR: Franska Öppna (Frankrike), grus

11:00Andrianjafitrimo T./Paquet C. - Kato M./Zidansek T. -:-
11:00Flipkens K./Pavlyuchenkova A. - Bondarenko K./Fichman S. -:-
11:00Friedsam A-L./Srebotnik K. - Brady J./Dolehide C. -:-
11:00InställtCarter H./Stefani L. - Krunic A./Marozava L. -:-
11:00Carter H./Stefani L. - Bolsova Zadoinov A./Eikeri U. -:-
11:00Hsieh S-W./Strycova B. - Sanchez M./Sharma A. -:-
11:00Pera B./Voracova R. - Aoyama S./Shibahara E. -:-
12:30Alexandrova E./Kalashnikova O. - Jacquemot E./Lechemia E. -:-
12:30Melichar N./Swiatek I. - Knoll X./Kovinic D. -:-
12:30Schmiedlova A. K./Zavatska K. - Christian K./Olmos G. -:-
14:00Droguet A./Janicijevic S. - Gauff C./McNally C. -:-
14:00Kostyuk M./Sasnovich A. - Hradecka L./Klepac A. -:-
14:30Mertens E./Sabalenka A. - Begu I./Olaru R. -:-
15:30Perez E./Sanders S. - Guarachi A./Krawczyk D. -:-
16:00Burel C./Ponchet J. - Krejcikova B./Siniakova K. -:-
16:00Petkovic A./Wickmayer Y. - Lister C. E./Rogers S. -:-
16:30Kalinskaya A./Putintseva Y. - Babos T./Mladenovic K. -:-
16:30Pattinama Kerkhove L./Schoofs B. - Davis L./Santamaria S. -:-

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Biella (Italien), grus

13:00Alcaraz C. (Esp) - Horansky F. (Svk) -:-
13:00Muller A. (Fra) - Bagnis F. (Arg) -:-
14:30Ficovich J. P. (Arg) - O'Connell C. (Aus) -:-
15:00Napolitano S. (Ita) - Istomin D. (Uzb) -:-

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Split (Kroatien), grus

11:00Ferreira Silva F. (Por) - Kovalik J. (Svk) -:-
11:00Klahn B. (Usa) - Giannessi A. (Ita) -:-
12:30Klizan M. (Svk) - Ajdukovic D. (Cro) -:-
14:00Gojo B. (Cro) - Van De Zandschulp B. (Ned) -:-

CHALLENGER HERRAR - DUBBLAR: Biella (Italien), grus

13:00Golubev A./Vavassori A. - Fratangelo B./Harris A. -:-
14:30Merino A./Varillas J. P. - Balaji N. S./Margaroli L. -:-
16:00Glasspool L./Lawson A. - Arneodo R./Vega Hernandez D. -:-

CHALLENGER HERRAR - DUBBLAR: Split (Kroatien), grus

12:00Luz O./Matos R. - Galloway R./Hach H. -:-
12:30Jaziri M./Sousa P. - Martinez L. D./Reyes-Varela M. -:-
13:30Brkic T./Troicki V. - Huey T./Lammons N. -:-
14:00Goransson A./Reese H. - Klahn B./Polansky P. -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Forbach (Frankrike), hard (inomhus)

12:00Bellier A. (Sui) - Dussin L. (Fra) -:-
12:00Dous Karpenschif J. (Fra) - Sachko V. (Ukr) -:-
12:00Ejupovic E. (Ger) - Smith R. (Usa) -:-
12:00Schott H. (Fra) - Erler A. (Aut) -:-
13:30Strombachs R. (Lat) - Geerts M. (Bel) -:-
13:30Tatlot J. S. (Fra) - Simon T. (Ger) -:-
15:30Capecchi D. (Ita) - Cornut-Chauvinc A. (Fra) -:-
15:50Sijsling I. (Ned) - Gautier A. (Fra) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Monastir (Tunisien), hard

10:00Grigelis L. (Ltu) - Ouakaa A. (Tun) -:-
10:00Ruzgas M. (Swe) - Tirante T. A. (Arg) -:-
10:00Vandermeersch C. (Fra) - Tenti F. (Arg) -:-
11:00Bergevi F. (Swe) - Moraing O. (Ger) -:-
11:00Dougaz A. (Tun) - Parker S. (Gbr) -:-
11:00Kotzen A. (Usa) - Descotte M. F. (Arg) -:-
11:00Potenza L. (Ita) - Tsitsipas P. (Gre) -:-
13:00Kocevar-Desman T. (Slo) - Shevchenko A. (Rus) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Pardubice (Tjeckien), grus

09:30Cachin P. (Arg) - Bellucci T. (Bra) -:-
09:30Harrison C. (Usa) - Vrbensky M. (Cze) -:-
09:30Kodat T. A. (Usa) - Sels J. (Ned) -:-
10:30Klein L. (Svk) - Durasovic V. (Nor) -:-
10:30Kopriva V. (Cze) - Poljak D. (Cze) -:-
10:30Miedler L. (Aut) - Dubrivnyy A. (Rus) -:-
10:30Rodriguez C. (Col) - Gadamauri B. (Bel) -:-
11:00Cerundolo J. M. (Arg) - Sanchez Izquierdo N. (Esp) -:-
12:00Satral J. (Cze) - Roumane R. (Fra) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Porto (Portugal), hard

12:30Added D. (Fra) - Cacao T. (Por) -:-
12:30Bega A. (Ita) - Haerteis J. (Ger) -:-
12:30Moriya H. (Jpn) - Fonio G. (Ita) -:-
14:00Sekiguchi S. (Jpn) - Niklas-Salminen P. (Fin) -:-
15:30Elias G. (Por) - Heyman C. (Bel) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Monastir (Tunisien), hard

10:00Evtimova D. (Bul) - Vishnevskaya E. (Rus) -:-
10:00Robbe A. (Fra) - Ukolova A. (Rus) -:-
10:00Semenistaja D. (Lat) - Sukhotina A. (Rus) -:-
11:00Le Bihan K. (Fra) - Astakhova D. (Rus) -:-
11:00Zelnickova R. (Svk) - Carle M. L. (Arg) -:-
13:00Atik R. (Mar) - Sun L. (Sui) -:-
13:00Haseth L. E. (Nor) - Catini C. (Ita) -:-
13:00Talbi S. (Blr) - Howard Z. (Usa) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W25 Porto (Portugal), hard

11:00Garcia-Perez G. (Esp) - De Vroome I. (Ned) -:-
11:00Kung L. (Sui) - Dunne K. (Gbr) -:-
11:00Muramatsu C. (Jpn) - Jorge F. (Por) -:-
11:00Parrizas-Diaz N. (Esp) - Lazaro Garcia A. (Esp) -:-
13:00Murray S. (Gbr) - Bandecchi S. (Sui) -:-
14:00Fett J. (Cro) - Bucsa C. (Esp) -:-
17:00Bassols M. (Esp) - Haddad Maia B. (Bra) -:-
17:00Niemeier J. (Ger) - Pigossi L. (Bra) -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Forbach (Frankrike), hard (inomhus)

15:00Castelnuovo L./Paul J. - Hartmeier P./Lemstra K. -:-
15:30Bouquier A./Dussin L. - Erler A./Pichler D. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Monastir (Tunisien), hard

14:00Delage P./Vandermeersch C. - Damm M./Tirante T. A. -:-
15:00Dougaz A./Mansouri S. - Bergevi F./Ruzgas M. -:-
15:00Descotte M. F./Michalski D. - Ghorbel A./Ouakaa A. -:-
15:00Rosenkranz M./Schonenberg T. - Monzon I./Tenti F. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Pardubice (Tjeckien), grus

10:00Jermar J./Paty D. - Eriksson M./Lindell Ch. -:-
12:30Ugo Carabelli C./Zukas M. - Bolardt A./Stepanek A. -:-
13:30Kopriva V./Pospisil J. - Rodriguez C./Vrbensky M. -:-
14:00Michnev P./Paulson A. - Duda F./Nouza P. -:-
14:00Cuevas M./Velotti A. - Durasovic V./Poljak D. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Porto (Portugal), hard

16:00Fallert F./Haerteis J. - Neuchrist M./Yang T. -:-
16:00Kelly D./Niklas-Salminen P. - Gutierrez Oscar J./Reis Da Silva J. -:-
16:00Ortega-Olmedo R./Vivero G. P. - Goncalves M./Maia H. -:-
17:30Added D./Doumbia S. - Borges N./Cabral F. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Monastir (Tunisien), hard

14:00Robbe A./Villet M. - Pulchartova L./Vishnevskaya E. -:-
15:00Kanev K./Sauvant C. - Astakhova D./Semenistaja D. -:-
15:00Kwong L./Tanasescu M. - Kuzmova K./Zelnickova R. -:-
15:00Evtimova D./Ureke A. - Carle M. L./Gram O. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W25 Porto (Portugal), hard

15:30Mihalikova T./Raina A. - Gatica B./Pereira R. -:-
15:30Loeb J./Sanchez A. S. - Jovic J./You X. -:-
16:00Bandecchi S./In-Albon Y. - Jorge F./Parres Azcoitia O. -:-
17:30Fett J./Routliffe E. - Kung L./Savinykh V. -:-

UPPVISNING - DAMER: UTR Pro Match Series (Värld), hard

23:25Parks A. (Usa) - Nefedova A. (Usa) 0:2

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live tennis resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.