UPPDATERA

Fotboll » Igår » Alla matcher

ENGLAND: Premier League

13:30Wolves - Brentford 0:2
16:00Burnley - Arsenal 0:1
16:00Liverpool - Crystal Palace 3:0
16:00Manchester City - Southampton 0:0
16:00Norwich - Watford 1:3
18:30Aston Villa - Everton 3:0

FRANKRIKE: Ligue 1

17:00Lens - Lille 1:0
21:00St. Etienne - Bordeaux 1:2

ITALIEN: Serie A

15:00Genoa - Fiorentina 1:2
18:00Inter - Bologna 6:1
20:45Salernitana - Atalanta 0:1

SPANIEN: LaLiga

14:00Vallecano - Getafe 3:0
16:15Atl. Madrid - Ath. Bilbao 0:0
18:30Elche - Levante 1:1
21:00Alaves - Osasuna 0:2

SVERIGE: Allsvenskan

15:00Degerfors IF - IK Sirius 1:2
15:00Malmö FF - Djurgårdens IF 1:1
17:30BK Häcken - Mjällby AIF 0:0

SVERIGE: Superettan

13:00Norrby IF - Trelleborgs FF 1:1
15:00AFC Eskilstuna - Vasalunds IF 1:2
15:00IK Brage - GAIS 1:4
17:00GIF Sundsvall - Landskrona BoIS 1:0

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Augsburg - B.Mönchengladbach 1:0
15:30Bayern - Bochum 7:0
15:30Bielefeld - Hoffenheim 0:0
15:30Mainz - Freiburg 0:0
18:30FC Köln - RB Leipzig 1:1

AFRIKA: CAF Champions League - Kval

15:00InställtHearts Of Oak (Gha) - Kamsar (Gui) -:-
15:00Platinum (Zim) - Sagrada (Ang) 0:1Eft.str.
15:00Tusker (Ken) - AS Arta (Dji) 3:0
15:00Zanaco (Zam) - Akonangui (Gnq) 1:0
15:00Zesco Utd (Zam) (Zam) - Royal Leopards (Esw) 2:1
16:00Big Bullets (Mal) - AmaZulu (Rsa) 1:3
17:00Petro Atletico (Ang) - Fovu Baham (Cmr) (Cmr) 0:0
18:00Nouadhibou (Mrt) - FC Loto (Ben) 2:0

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kval

15:00AS Kigali (Rwa) - Missiri (Com) 6:0
15:00InställtBayelsa (Nga) - Ashanti GB (Gui) -:-
15:00Buffles du Borgou (Ben) - FAR Rabat (Mar) 0:0
15:00Horseed (Som) - Azam (Tan) 0:1
15:00Young Buffaloes (Swz) (Esw) - Red Arrows (Zam) 0:0
16:00Orapa United (Bot) - Mangasport (Gab) 1:0Eft.str.
16:30Diables Noirs (Con) - Bumamuru (Bur) 1:0
17:30Police (Nig) - Ben Guerdane (Tun) 1:0
18:00Biashara Mara United (Tan) - Dikhil (Dji) 2:0

ALBANIEN: Superliga

16:45Skenderbeu - Partizani 1:1
19:45Vllaznia - Teuta 1:1

ALBANIEN: First Division

15:00Korabi Peshkopi - Butrinti Sarande 2:1
16:00Apolonia Fier - Shkumbini 2:1
16:00Burreli - Tomori Berat 0:0
16:00Erzeni - Bylis 0:1
16:00Lushnja - Terbuni 0:0
16:00Pogradeci - Besa 0:0
16:00Turbina Cerrik - Beselidhja Lezha 3:1
16:00Vora - Maliqi 3:2

ARGENTINA: Liga Profesional

18:30Godoy Cruz - Sarmiento Junin 1:1
20:45Velez Sarsfield - Aldosivi 3:2
23:00Racing Club - Talleres Cordoba 1:2

ARGENTINA: Primera Nacional

02:00CA Mitre - Deportivo Maipu 3:1
20:00Barracas Central - Gimnasia Jujuy 1:1
20:00CA Estudiantes - Agropecuario 1:1
20:00Villa Dalmine - Santamarina 1:0
20:30Guillermo Brown - Deportivo Moron 0:1
21:10Chacarita Juniors - Estudiantes Rio Cuarto 0:0
23:10Almirante Brown - Dep. Riestra 1:0

ARGENTINA: Torneo Federal

20:30Olimpo - Camioneros Buenos Aires 1:0
21:00Gimnasia E.R. - Sportivo Belgrano 1:2
23:00Chaco For Ever - Defensores Belgrano VR 0:0

ARGENTINA: Primera B - Clasura

18:00Flandria - Sacachispas 1:1
20:00Canuelas - Acassuso 0:0
20:00Comunicaciones BsAs - Fenix 1:0
20:00Deportivo Armenio - Defensores Unidos 0:1
20:00Deportivo Merlo - Justo Jose de Urquiza 0:1
20:00San Miguel - Argentino de Quilmes 1:1
20:00UAI Urquiza - Colegiales 0:3

ARGENTINA: Primera C - Clasura

20:00Dock Sud - Deportivo Espanol 1:2

ASIEN: Asian Cup Women - Kval - Första rundan

12:00Nepal D - Filippinerna D 1:2

AUSTRALIEN: NPL Queensland

11:00Magpies Crusaders - Queensland Lions 2:4

AUSTRALIEN: NPL South Australian

12:00Adelaide Comets - Adelaide Olympic 3:2
12:00Campbelltown City - Blue Eagles 4:0
12:00Croydon Kings - Adelaide City 1:1
12:00Cumberland Utd. - Adelaide U21 4:0
12:00NE Metrostars - Adelaide Raiders 0:1
12:00South Adelaide - Sturt Lions 5:2

AUSTRALIEN: NPL Western Australia - Slutspel

13:00Perth SC - Floreat Athena 6:3

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

09:00The Gap - Acacia Ridge 0:1
10:00Western Spirit - Bayside 0:2
11:00Toowong - Brisbane K. 2:1
11:00Univ. of Queensland - St. George Willawong 1:2

AZERBAJDZJAN: Premier League

15:00Gabala - Sabail 5:0
17:15Zira - Sabah Baku 1:1

BELARUS: Vysshaya Liga

14:00Slutsk - Gomel 1:4
16:00Dynamo Brest - Slavia Mozyr 0:3
18:00BATE - Soligorsk 1:0

BELARUS: Pershaya Liga

12:00Dnepr Mogilev - Lida 4:2
14:00Krumkachy - Lokomotiv Gomel 0:2
16:00FC Slonim - Orsha 2:4

BELARUS: Vysshaya Liga Reserve

12:00Din. Minsk 2 - Isloch 2 2:0
12:00Vitebsk 2 - Minsk 2 2:3
13:00Neman 2 - Smorgon 2 4:1

BELGIEN: Jupiler Pro League

16:15Oostende - Beerschot VA 3:1
18:30KV Mechelen - OH Leuven 2:0
18:30Royale Union SG - Waregem 2:1
20:45Charleroi - Club Brugge 0:1

BELGIEN: 1B Pro League

20:45Mouscron - Virton 1:1

BELGIEN: National Division 1

19:30Dessel - Saint Eloois 3:1
20:00Dender - Knokke 0:0
20:00Mandel United - URSL Vise 1:2
20:00Patro Eisden - Thes Sport 0:0
20:00Tienen - OC Charleroi 2:2

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

19:30Entente Durbuy - Acren 0:2
20:00Couvin-Mariembourg - Meux 0:2
20:00Ganshoren - Rebecquoise 1:1
20:00Waremme - Verlaine 1:2
20:30Jette - Givry 1:0

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV A

16:00KRC Harelbeke - Menen 2:0
19:30Ninove - KRC Gent 2:0
19:30Ronse - Westhoek 4:3
20:00Wetteren - Lokeren-Temse 0:1

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV B

20:00Bocholter - Tongeren 0:2
20:00Hades - Houtvenne 1:11
20:00Hoogstraten - Londerzeel 1:2
20:00K. Berchem Sport - Cappellen 2:1
20:00Lyra-Lierse Berlaar - Wijgmaal 3:1

BELGIEN: 1st National Women

15:00Gent II D - Zwevezele D 3:2
15:00Moldavo D - Genk II D 4:1
15:00Wuustwezel D - Chastre D 6:2
15:30Tienen D - RSC Anderlecht II D 0:3
16:00Famkes Merkem D - RFC Liege D 1:0
17:00Mechelen D - St. Liege II D 2:0
17:00Mons D - Leuven II D 2:4

BOLIVIA: Division Profesional

01:30Tomayapo - Guabira 1:1
21:00Santa Cruz - Royal Pari 2:1
23:15Aurora - Blooming 2:0

BOLIVIA: Nacional B - Första rundan

17:30ABB - Fatic 1:4
21:00Maestranza - Municipal Achocalla 3:2
21:00U. Sucre - Fancesa 2:1
21:30Ferrocarril Palmeiras - Rosario Central 2:1
22:00Libertad - CD Kivon 1:0
23:00Mariscal Sucre - Moto Club 3:2
00:00UppskjutenNueva Cliza - Universitario de Vinto -:-
00:00UppskjutenSA Bulo Bulo - Cochabamba -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premier League

16:30Posusje - Radnik Bijeljina 1:1
17:00Zeljeznicar - Velez Mostar 0:0
18:55Tuzla City - Sloboda 1:0
21:10Zrinjski - Rudar Prijedor 3:0

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH

16:00Bratstvo Gracanica - Tomislav 3:0
16:00Buducnost Banovici - Jedinstvo Bihac 1:0
16:00Gorazde - Gradina Srebrenik 2:1
16:00Kakanj - Igman K. 1:0
16:00Travnik - TOSK Tesanj 1:1
16:00Vis Simm-Bau - HNK Orasje 1:1
16:00Zvijezda Gradacac - Mladost DK 3:0

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

16:00Drina Zvornik - Krupa 0:1
16:00Ljubic Prnjavor - Podrinje Janja 5:1
16:00Novi Grad - Slavija 1:0
16:00Sloga Doboj - Kozarska Dubica 4:0
16:00Tekstilac - Kozara 3:1
16:00Zvijezda 09 - Buducnost Pilica 6:0

BRASILIEN: Serie A

22:00Chapecoense-SC - Palmeiras 0:2
23:45Athletico-PR - Juventude 2:1
00:00Atletico-MG - Sport Recife 3:0

BRASILIEN: Serie B

00:00Coritiba - Vila Nova 1:0
01:30Confianca - Sampaio Correa 2:0
02:30Ponte Preta - Guarani 0:0
21:30Botafogo RJ - Nautico 3:1
21:30Londrina - CSA 0:2
00:00Goias - Brasil de Pelotas 2:1

BRASILIEN: Serie C - Första rundan

16:00Oeste - EC Sao Jose 0:1
20:00Floresta EC - Volta Redonda 1:1
22:00AE Altos - Paysandu 2:3
22:00Botafogo SP - Figueirense 1:2
22:00Criciuma - Mirassol 3:0
00:00Novorizontino - Parana 1:0

BRASILIEN: Serie D - Slutspel

20:00Campinense - Sergipe 2:1Eft.str.
20:00Joinville - Bangu 2:1Eft.str.
20:00Santo Andre - Esportivo 0:2Eft.str.
21:00Cascavel - Cianorte 0:3
21:00Juazeirense - Atletico-CE 0:1Eft.str.
21:00Julho Esporte - Penarol 3:0
21:00Portuguesa - SER Caxias 1:1Eft.str.
22:00Boa - Uniao Rondonopolis 1:1
22:00Ferroviaria - Brasiliense 1:0

BRASILIEN: Campeonato Amapaense - Slutspel

01:00Independente AP - Santos AP 3:4

BRASILIEN: Campeonato Gaucho 2

20:00EC Guarani - Avenida 1:0
20:00Inter Santa Maria - SC Sao Paulo 1:1
20:00Tupi RS - Passo Fundo 0:0
21:00Igrejinha - EC Cruzeiro 1:0

BRASILIEN: Brasileiro U20

20:00Atletico GO U20 - Internacional U20 1:2
20:00Gremio U20 - Sport Recife U20 7:2

BULGARIEN: Parva liga

16:30Cherno More - Lok. Sofia 1:1
18:45Levski - CSKA 1948 Sofia 0:0

BULGARIEN: Vtora liga

14:00Minyor Pernik - Montana 1:1
16:00Hebar - Septemvri Sofia 1:0
16:00Ludogorets II - Spartak 2:1
16:00Yantra Gabrovo - Neftochimic Burgas 2:0
17:00Sozopol - Botev Plovdiv II 4:1

BULGARIEN: Third League - South-East

16:00Beroe II - Levski Karlovo 0:3
16:00Borislav Parvomay - Rozova Dolina 7:2
16:00Dimitrovgrad - Yambol 1915 0:1
16:00Gigant Saedinenie - Chernomorets 1919 4:0
16:00Levski Krumovgrad - Sokol Markovo 2:1
16:00Rodopa Smolyan - Nesebar 1:1
16:00Zagorets - Lok. Plovdiv II 2:0

BULGARIEN: Third League - South-West

16:00Bansko - Vihren 2:1
16:00Chavdar Etropole - Vladaya 2:0
16:00Chepintsi - Balkan Botevgrad 0:2
16:00Kostinbrod - Septemvri Sofia 2 1:2
16:00Nadezhda Dobroslavci - Gotse Delchev 0:2
16:00Oborishte - Vitosha Bistritsa 2:2
16:00Pirin Blagoevgrad 2 - Botev Ihtiman 0:0
16:00Rilski Sportist - Kyustendil 0:3
16:00Slivnishki Geroy - Razlog 2:1

BULGARIEN: Third League - North-West

16:00Akademik Svishtov - Lok. Gorna 0:3
16:00Drenovets - Lok. Dryanovo 2:0
16:00Mezdra - Spartak Pleven 0:2
16:00Partizan Cerven Brjag - Juventus Malchika 3:1
16:00Pavlikeni - Etar Veliko Tarnovo II 3:0
16:00Peshtera Galata - OFK Levski 1:0
16:00Vihar Slavyanovo - Bdin Vidin 0:2
16:00Yantra Polski Trambesh - Botev Vratsa II 3:1

BURUNDI: Primus League

15:00UppskjutenAigle Noir - Flambeau du Centre -:-
15:00UppskjutenDynamik - Musongati -:-
15:00Dynamik - New Oil -:-
15:00Kayanza - TOP Junior 3:3
15:00UppskjutenKayanza - Vital O -:-
15:00UppskjutenLe Messager Ngozi - TOP Junior -:-

CAMBODIA: C-League - Mästerskapsslutspel

10:30NagaWorld - Angkor Tiger 4:2
10:30Visakha - Boeung Ket 1:2
13:00Svay Rieng - Phnom Penh Crown 1:0

COLOMBIA: Primera A - Clasura

03:00Ind. Medellin - Once Caldas 3:1
21:00Envigado - Quindio 1:1
23:00America De Cali - Jaguares de Cordoba 2:3

COLOMBIA: Primera B - Clasura

18:00Bogota FC - Real Santander 1:1
22:00Llaneros - Boca Juniors 1:0
00:00Barranquilla FC - Cortulua 2:2

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

04:00Alajuelense - San Carlos 2:2
22:00ADR Jicaral - Zeledon 3:0

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:00Marineros - Municipal Garabito 3:3
03:00Cofutpa - Carmelita 0:1
19:00Liberia - Escorpiones 1:2
22:00Cariari Pococi - Municipal Turrialba 2:2
22:00San Jose FC - Puntarenas FC 1:3

CYPERN: First Division

17:00A.E. Paphos - AEK Larnaca 1:1
19:00Ol. Nicosia - AEL Limassol 1:1

CYPERN: Division 2

18:00Ayia Napa - Anagennisi 1:1
18:00Othellos Athienou - Alki Oroklini 1:1
18:00Xylotympou - Omonia Aradippou 0:1

DANMARK: 1st Division

13:00Esbjerg - F. Amager 2:1
14:00Hobro - Horsens 0:3

DANMARK: 2nd Division

14:00Aarhus Fremad - Thisted 1:1
14:00Brabrand - Kolding 1:0
14:00Hillerod - FA 2000 2:0
14:00Skive IK - AB Kopenhagen 1:4

DANMARK: 3rd Division

13:00Dalum IF - Slagelse 2:1
13:15Lyseng - Vanløse 1:0
14:00BK Frem - VSK Aarhus 1:1
14:00Næsby - Roskilde KFUM's 1:3
14:00Young Boys FD - Herlev 2:1

DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF - Mästerskapsslutspel

22:00Jarabacoa - Moca 1:0
00:00Atletico Pantoja - Vega Real 0:1

ECUADOR: Liga Pro - Andra rundan

02:00Barcelona SC - Dep. Cuenca 3:2
22:00Orense - Guayaquil City 2:0
00:30Delfin - Aucas 1:2

ENGLAND: Championship

13:30Hull - Sheffield Utd 1:3
16:00Barnsley - Blackburn 0:0
16:00Cardiff - Bournemouth 0:1
16:00Derby - Stoke 2:1
16:00Fulham - Reading 1:2
16:00Huddersfield - Nottingham 0:2
16:00Luton - Swansea 3:3
16:00Middlesbrough - Blackpool 1:2
16:00Millwall - Coventry 1:1
16:00Peterborough - Birmingham 3:0
16:00Preston - West Brom 1:1
16:00QPR - Bristol City 1:2

ENGLAND: League One

16:00Accrington - Wigan 1:4
16:00AFC Wimbledon - Plymouth 0:1
16:00Bolton - Rotherham 0:2
16:00Cheltenham - Oxford Utd 1:0
16:00Crewe - Burton 2:0
16:00Doncaster - Morecambe 1:0
16:00Fleetwood - Sunderland 2:2
16:00Gillingham FC - Milton Keynes 1:4
16:00Lincoln - Ipswich 0:1
16:00Portsmouth - Cambridge Utd 1:2
16:00Sheffield Wed - Shrewsbury 1:1
16:00Wycombe - Charlton 2:1

ENGLAND: League Two

15:00Northampton - Swindon 1:1
16:00Bradford City - Barrow 1:1
16:00Bristol Rovers - Leyton Orient 1:3
16:00Carlisle - Scunthorpe 2:2
16:00Colchester - Crawley 0:1
16:00Exeter - Sutton 2:0
16:00Mansfield - Rochdale 1:1
16:00Newport - Walsall 2:1
16:00Oldham - Hartlepool 0:0
16:00Port Vale - Harrogate 2:0
16:00Stevenage - Forest Green 0:4
16:00Tranmere - Salford 2:0

ENGLAND: National League

16:00Bromley - Barnet 2:0
16:00Grimsby - Eastleigh 2:0
16:00Halifax - Stockport 3:0
16:00Notts Co - Maidenhead 1:0
16:00Solihull Moors - Boreham Wood 3:1
16:00Torquay - Southend 1:0
16:00Wealdstone - Aldershot 2:2
16:00Wrexham - Dagenham & Red. 1:0
16:00UppskjutenYeovil - Altrincham -:-
16:00Yeovil - Chesterfield 0:2
18:20Weymouth - Dover 1:1

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00Gainsborough - Stalybridge 1:0
16:00Stafford - Matlock Town 2:0

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00Redditch - Barwell 1:1

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00Brightlingsea - Lewes 0:4
16:00Potters Bar - Bognor Regis 2:2

ENGLAND: FA Cup - Kval

13:30Sutton Common Rovers - Jersey Bulls 2:2
16:00Abbey Rangers - Marlow 0:2
16:00AFC Fylde - Spennymoor 1:1
16:00Ashford Town - Folkestone Invicta 2:7
16:00Atherton - Witton 3:1
16:00Aylesbury Utd - Bishops 5:1
16:00Barking - Dunstable 1:3
16:00Basingstoke - Wimborne 3:4
16:00Beaconsfield Town - Havant & W 3:5
16:00Bedford - Welwyn Garden 1:3
16:00Bedworth United - Long Eaton 1:3
16:00Belper Town - Tamworth 0:5
16:00Bishop's Stortford - Bowers & Pitsea 0:2
16:00Blyth - FC United 1:1
16:00Boston Utd. - Corby 6:0
16:00Brackley Town - Coalville 4:2
16:00Braintree - Billericay 1:2
16:00Broadfields United - Hastings 2:3
16:00Bromsgrove - Worksop 6:0
16:00Burgess Hill - Dorking 0:4
16:00Buxton - Rushall 4:0
16:00Carshalton Ath. - Ebbsfleet 1:2
16:00Chelmsford - Little Oakley 2:1
16:00Chertsey - Chesham United 1:0
16:00Chichester - Maidstone Utd 1:3
16:00Chorley - Southport 2:2
16:00Cirencester Town - Hamworthy 3:1
16:00City Of Liverpool - Farsley 3:0
16:00Cleethorpes - Alfreton 1:0
16:00Colne - Guiseley 0:1
16:00Concord Rangers - St. Albans 0:0
16:00Curzon Ashton - Stockton 4:0
16:00Darlington - Chester 0:0
16:00Dartford - Hythe Town 5:1
16:00Dulwich Hamlet - Bedfont Sports 0:1
16:00East Thurrock - Needham Market 2:2
16:00Enfield Town - Hadley 1:1
16:00Frome - Oxford City 2:1
16:00Gateshead - Bradford PA 6:2
16:00Great Wakering - Peterborough Sports 3:5
16:00Halesowen - Handsworth 1:3
16:00Hanley Town - Chasetown 2:1
16:00Hanwell Town - Eastbourne Boro 0:2
16:00Hayes & Yeading - Tonbridge 5:0
16:00Hitchin - Cheshunt 0:3
16:00Hornchurch - Walthamstow 4:1
16:00Hungerford - Truro City 1:0
16:00Kings Langley - Leiston 1:1
16:00Kingstonian - Horsham FC 1:1
16:00Leamington - Stone Old Alleynians 3:1
16:00Leatherhead - Corinthian-Casuals 0:0
16:00Lymington - Hereford 2:2
16:00Marine - Warrington 3:0
16:00Marske - South Shields 3:0
16:00Merstham - Margate 4:1
16:00Met. Police - Farnborough 1:1
16:00Mickleover Sports - Basford 1:3
16:00Morpeth - Lancaster 4:1
16:00Mossley - Radcliffe 1:2
16:00Nantwich Town - Banbury 1:2
16:00Norwich Utd - Mildenhall 3:2
16:00Phoenix - Redhill 1:3
16:00Poole - Chippenham 1:1
16:00Prescot - Whitby 0:3
16:00Runcorn Linnets - Bamber Bridge 3:1
16:00Shaftesbury Town - Bath 0:1
16:00Slough - Whitehawk 1:3
16:00Spalding United - Kettering 1:1
16:00Sporting Khalsa - Kidderminster 1:3
16:00Squires Gate - Pontefract 2:3
16:00Stratford - Nuneaton 4:0
16:00Sudbury - Stowmarket Town 0:0
16:00Telford - Stamford 1:2
16:00Tiverton - Sholing 1:3
16:00Walton Casuals - Hampton & Richmond 0:3
16:00Ware - Hemel Hempstead 2:2
16:00Welling - Harrow 0:2
16:00Weston-super-Mare - Taunton 5:1
16:00Wingate & Finchley - Baldock 3:0
16:00Yate Town - Gosport 2:0
16:00York - Hebburn Town 3:0

ENGLAND: Premier League 2

13:00Manchester Utd U23 - Brighton U23 2:1
16:00Manchester City U23 - Crystal Palace U23 4:2

ESTLAND: Meistriliiga

12:00Legion - Viljandi Tulevik 3:1
15:00Kuressaare - Parnu JK Vaprus 6:0
18:00L. Tallinn - Trans Narva 3:0

ESTLAND: Esiliiga

12:00Maardu - Tartu Welco 7:0
12:00Nomme Utd - Paide Linnameeskond U21 3:4
12:00Parnu - Flora U21 0:1
12:00Tammeka U21 - Tallinna Kalev 0:1

EUROPA: U19 EM Damer - Kval - Round 1 - League A

11:00Tyskland U19 D - Ryssland U19 D 0:0
13:00Frankrike U19 D - Island U19 D 2:0
17:00Belgien U19 D - Slovenien U19 D 5:0
19:00Sverige U19 D - Serbien U19 D 4:0

EUROPA: VM - Damer - Kval

16:07Tyskland D - Bulgarien D 7:0

FIJI: Premier League

03:30UppskjutenLabasa - Suva -:-

FINLAND: Veikkausliiga

14:00HIFK - Mariehamn 0:3
16:00Haka - Ilves 0:1
16:00KTP - KuPS 1:2
16:00Lahti - AC Oulu 0:0
16:00SJK - Inter Turku 2:2

FINLAND: Kakkonen - Grupp A

15:00Atlantis - KaPa 3:0
16:00MiPK - Lahden Reipas 0:2

FINLAND: Kakkonen - Grupp B

14:00Jazz Pori - Ilves 2 3:2
14:00KaaPo - VJS 2:1
14:00SalPa - GrIFK 1:1
16:00TPV Tampere - PIF Pargas 1:4

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

13:00JJK Jyvaskyla - Rovaniemi 2 0:0
15:00Kemi City - Hercules 1:5
15:00VIFK - OLS Oulu 1:3

FRANKRIKE: Ligue 2

15:00Sochaux - Paris FC 2:0
15:00Toulouse - Grenoble 4:1
19:00Bastia - Caen 1:1
19:00Dijon - Dunkerque 2:0
19:00Nancy - Le Havre 1:1
19:00Nimes - Amiens 3:3
19:00Niort - Guingamp 2:0
19:00Pau FC - Valenciennes 1:1
19:00Quevilly Rouen - Auxerre 0:0
19:00Rodez - AC Ajaccio 0:2

FRANKRIKE: National 2 - Group A

18:00Chartres - Plabennec 2:0
18:00Chateaubriant - Saint-Malo 4:0
18:00Granville - Vitre 1:1
18:00Guingamp II - Blois 2:3
18:00Poissy - Saint-Pryve 0:1
18:00Romorantin - Rouen 1:1
18:30Vannes - Versailles 0:1
19:00Lorient II - Caen II 0:1

FRANKRIKE: National 2 - Group B

16:00Lens II - ASM Belfort 1:1
18:00FC 93 - Reims II 1:0
18:00Fleury-Merogis - Epinal 0:1
18:00Haguenau - Beauvais 0:1
18:00Lusitanos - Entente Sannois 0:0
18:00Metz II - Schiltigheim 4:1
18:00Paris 13 Atl. - Auxerre II 1:0
18:00St Quentin - Sainte-Genevieve 1:2

FRANKRIKE: National 2 - Group C

16:00Lyon II - Aubagne 3:1
18:00Grasse - GOAL FC 2:0
18:00Hyeres - Saint Priest 1:0
18:00Lyon - La Duchere - GFA74 0:0
18:00Marignane - Jura Sud-Lava 1:0
18:00Marseille II - Toulon 0:1
18:00Monaco II - Martigues 2:0

FRANKRIKE: National 2 - Group D

16:00UppskjutenNantes II - Andrezieux -:-
18:00Beziers - Le Puy 2:1
18:00Canet Roussillon - Chamalieres 2:0
18:00Colomiers - Bergerac 0:1
18:00Stade Montois - Bourges 18 1:2
18:00Trelissac - Les Herbiers 0:0
18:30Moulins-Yzeure - Angers II 0:0

FÄRÖARNA: 1. Deild

13:15Klaksvik 2 - FC Suduroy 0:0
15:00Argir - Runavik 2 1:2
16:00Vikingur Gotu 2 - B71 Sandur 2:3

FÖRENADE ARABEMIRATEN: UAE League

16:45Al Wasl - Al-Wahda 1:1
19:00Al-Ahli Dubai - Al Sharjah 4:3

GREKLAND: Super League

19:30PAS Giannina - Panathinaikos 1:0

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

18:00Santa Lucia - Antigua 1:0
21:00Iztapa - Comunicaciones 1:0
23:00Municipal - Coban Imperial 2:1

INDIEN: Calcutta Football League

11:00Bhawanipore - Mohammedan 2:0

INDIEN: Durand Cup

11:30Delhi FC - Bengaluru FC 2:2

INDONESIEN: Liga 1

10:15Bhayangkara Solo - Madura United 1:0
10:15PSIS Semarang - Persiraja Aceh 3:1
13:15PSM Makassar - Persebaya 3:1
15:45Bali United - Persib Bandung 2:2

IRLAND: Premier Division

20:45Sligo Rovers - Shamrock Rovers 0:1

ISLAND: Inkasso-deildin

16:00Fram - Afturelding 6:1
16:00Grindavik - Vikingur Olafsvik 2:4
16:00Selfoss - Fjolnir 0:1
16:00Throttur Reykjavik - Thor Akureyri 2:3

ISLAND: Division 2

16:00Fjardabyggd - Leiknir F. 0:3
16:00Haukar - Fjallabyggd 2:2
16:00IR Reykjavik - Reynir 4:3
16:00KV Reykjavik - Throttur Vogar 2:0
16:00Magni - Kari 3:1
16:00Njardvik - Volsungur 0:1

ISRAEL: Ligat ha'Al

18:00Nof Hagalil - Ashdod 2:0
18:00Sakhnin - H. Beer Sheva 0:0
19:00M. Petach Tikva - H. Tel Aviv 1:1
19:30M. Tel Aviv - M. Haifa 2:1

ISRAEL: Liga Alef North

15:00Hapoel Bnei Zalfa - Ironi Baka 0:1
19:30Maccabi Tamra - Tzeirei Kafr Kanna 0:3

ITALIEN: Serie B

14:00Ascoli - Benevento 0:2
14:00Lecce - Alessandria 3:2
14:00Monza - Ternana 1:1
14:00Perugia - Cosenza 1:1
14:00Reggina - Spal 2:1
16:15L.R. Vicenza - Pisa 1:3
18:30Cittadella - Pordenone 1:0

ITALIEN: Serie C - Group A

17:30Pro Sesto - Fiorenzuola 0:0

ITALIEN: Serie C - Group B

17:30Gubbio - Virtus Entella 3:1
17:30Pistoiese - Reggiana 0:2

ITALIEN: Serie C - Group C

17:30Juve Stabia - Campobasso 0:0

ITALIEN: Serie D - Group A

16:00Vado - HSL Derthona 2:2

ITALIEN: Serie D - Group C

15:00Caldiero Terme - Luparense 1:1
16:00Cjarlins Muzane - Mestre 2:2
16:00Dolomiti Bellunesi - Levico Terme 4:1
16:00Union Clodiense - Adriese 1:1

ITALIEN: Serie D - Group E

15:00Pro Livorno - Flaminia 2:0

ITALIEN: Primavera 1

11:00Milan U19 - Roma U19 2:2
11:00Verona U19 - Lecce U19 0:2
13:00Juventus U19 - Napoli U19 1:2
13:00Pescara U19 - Torino U19 3:4
15:00Empoli U19 - Spal U19 6:0

ITALIEN: Primavera 2

11:00Alessandria U19 - Pordenone U19 0:4
11:00Cesena U19 - Salernitana U19 4:2
11:00Lazio U19 - Crotone U19 6:2
14:00Pisa U19 - Frosinone U19 3:1
14:30Ascoli U19 - Ternana U19 4:0
15:00Cittadella U19 - Udinese U19 2:3
15:00Como U19 - Vicenza U19 1:1
15:00Cremonese U19 - Reggiana U19 1:0
15:00Monza U19 - Brescia U19 2:1
15:00Reggina U19 - Cosenza U19 1:0
15:00Spezia U19 - Benevento U19 2:1
15:00Virtus Entella U19 - Venezia U19 1:7

JAMAICA: Premier League - Slutspel

19:00Harbour View - Mount Pleasant 1:3
21:30Vere United - Tivoli 0:0

JAPAN: J1 League

11:00Kashima - Gamba Osaka 3:1
11:00Kashiwa Reysol - Hiroshima 0:3
11:00Shonan - Avispa Fukuoka 1:1
11:00Vissel Kobe - Hokkaido Consadole Sapporo 1:0
11:30Tokushima - Kawasaki F. 1:3
12:00Nagoya - Yokohama M. 2:1
12:00Sagan Tosu - Oita Trinita 0:0
12:00Shimizu S-Pulse - Sendai 2:1
12:00Tokyo - Yokohama FC 4:0
12:00Urawa - Cerezo Osaka 2:0

JAPAN: J2 League

11:00Chiba - Ehime 1:0
11:00Kofu - Omiya 1:0
11:00Tochigi - Mito 0:0
12:00Iwata - Okayama 1:1
12:00Machida - V-Varen Nagasaki 3:3
12:00Montedio Yamagata - Kyoto 0:2
12:00Ryukyu - Kusatsu 0:1

JAPAN: J3 League

06:00YSCC - Imabari 0:0
12:00Tottori - Kagoshima Utd 0:2
12:00UppskjutenVanraure - Toyama -:-

JAPAN: WE League Women

10:00Parceiro Nagano D - Beleza D 0:0
11:00Hiroshima D - Mynavi Sendai D 0:2

JAPAN: Nadeshiko League Women

06:00FC Takatsuki Speranza D - Yokohama FC Seagulls D 2:1
06:00Yamato Sylphid D - NGU Nagoya D 1:1

JORDAN: Premier League

19:30Maan - Shabab Al Ordon 0:0

KANADA: Canadian Premier League

20:00York Utd - HFX Wanderers 0:0
22:00Valour - Cavalry 1:1

KANADA: CSL

21:00AS Toronto - BGHC 1:2
23:00Serbian W. E. - St. Catharines Hrvat 4:1

KANADA: U Sports

00:15Mount Allison - Acadia 1:2
02:15Concordia - Laval 0:0
02:15Sherbrooke - Montreal 1:3
04:15UNBC - Trinity Western 1:1
05:00UFV - Victoria 0:1
20:15Dalhousie - Memorial 3:1
20:15Moncton - StFX 0:2
20:15UNB - Cape Breton 4:2
22:15Lethbridge - Mount Royal 0:1
00:15UPEI - Acadia 1:0
00:30UBC Okanagan - Thompson Rivers 1:2

KAZAKSTAN: Premier League

11:00Zhetysu - FK Akzhayik 2:2
13:00FC Astana - Aktobe 2:1
14:00Kaspij Aktau - Atyrau 2:1
16:00Turan - Ordabasy 1:1

KINA: Jia League

10:30Xinjiang Tianshan - Nantong Zhiyun 0:3
13:35Sichuan Jiuniu - Kunshan 1:1
13:35Wuhan Three Towns - Zibo Cuju 3:1

KOSOVO: Superliga

16:00FC Ballkani - KF Llapi 2:0
16:00Malisheva - Feronikeli 1:0

KROATIEN: 1. HNL

17:00S. Belupo - Istra 1961 1:1
19:05Sibenik - Lok. Zagreb 2:1

KROATIEN: 2. HNL

16:30Dubrava - Orijent 3:1
16:30Dugopolje - Cibalia 2:1
16:30Jarun - Kustosija 1:1
16:30Opatija - Solin 1:1
16:30Rudes - Bijelo Brdo 3:1
16:30Sesvete - Zapresic 1:2

KROATIEN: 3. HNL Center

17:00HASK - Dugo Selo 1:2
17:00Lucko - Mladost Petrinja 3:0
17:00Lukavec - Maksimir 0:1
17:00Ravnice - Karlovac 1:0
17:00UppskjutenSegesta - Gaj Mace -:-
17:00Vrapce - Kurilovec 3:0
17:00Zagorec K. - Ponikve 4:1

KROATIEN: 3. HNL North

16:00Bjelovar - NK Polet 3:2
16:00Koprivnica - Podravina Ludbreg -:-
16:00Podravac Virje - Medjimurje Cakovec 1:2
16:00Radnik Krizevci - Papuk Orahovica 1:2
16:00Rudar Mursko Sredisce - Varteks Varazdin 0:1
16:00Virovitica - Zdralovi 0:4

KROATIEN: 3. HNL South

16:30GOSK Dubrovnik - Neretva 2:0
16:30HNK Zadar - HV Posedarje 0:1
16:30Jadran LP - Vodice 7:2
16:30Junak Sinj - Zmaj Makarska 3:1
16:30Kamen Ivanbegovina - RNK Split 0:1
16:30OSK Otok - Hrvace 1:1
18:00Uskok Klis - Sloga Mravince 1:1

KROATIEN: 3. HNL East

16:30Darda - Gornja Vrba 5:1
16:30Granicar Zupanja - Vuteks Sloga 2:0
16:30Marsonia - Croatia Dakovo 2:0
16:30NASK Nasice - Kutjevo 2:4
16:30Oriolik - Slavonija Pozega 1:2
16:30Sloga NG - Pleternica 3:0
16:30Vukovar 1991 - Belisce 1:1
16:30Zrinski Jurjevac - Cepin 4:0

KROATIEN: 3. HNL West

16:30Buje - Krk 0:1
16:30Cres - Novigrad 1:0
16:30Jadran Porec - Pomorac 5:0
16:30Pazinka - Grobnican 0:2
16:30Uljanik Pula - Crikvenica 1:4
16:30Vinodol - Rudar Labin 0:3

KUWAIT: Emir Cup

19:00Burgan - Al Qadisiya 0:2

LETTLAND: 1. Liga

14:00Auda - Tukums 2000 1:1
14:00UppskjutenDinamo Riga - Albatroz -:-
16:00Saldus SS/Leevon - FK Smiltene 4:1

LIBANON: Premier League

14:30Al Sahel - Safa 5:0
15:00Al Hikma - Al Ansar 0:3

LITAUEN: A Lyga

14:00Dziugas Telsiai - Zalgiris 2:1
16:00Banga Gargzdai - Kauno Zalgiris 2:3

LITAUEN: I Lyga

13:00Babrungas - Silas 1:2
13:00FK Minija - Siauliai FA 1:2
14:00BFA Vilnius - Neptunas 2:2
14:00Suduva 2 - Atmosfera 1:0

LUXEMBURG: National Division

17:00Benfica - Ettelbruck 1:3
18:00Dudelange - Union Titus Petange 3:1
18:00Jeunesse Esch - Racing Luxembourg 0:2
18:00Wiltz - Mondorf 1:2
19:30Hesperange - Victoria Rosport 1:1

MALAWI: Super League

14:30UppskjutenChitipa United - Red Lions -:-
14:30UppskjutenCivo Utd - Blue Eagles -:-
14:30Karonga United - TN Stars 1:1

MALTA: Premier League

17:00Santa Lucia - Sirens 1:3
19:00Valletta - Gzira 0:2
21:00Hibernians - Mosta FC 3:2

MALTA: Challenge League

17:00Mgarr - Senglea Athletics 1:0
17:00Tarxien Rainbows - Swieqi 0:0
21:00Lija Athletic - San Gwann 2:2
21:00Rabat Ajax - Zejtun Corinthians 0:2

MAROCKO: Botola Pro

18:00Difaa El Jadidi - Hassania Agadir 2:1
20:15IR Tanger - Chabab Mohammedia 1:1
22:30Salmi - Maghreb Fez (Mar) 3:0

MAROCKO: Botola 2

18:00Ittihad Khemisset - RAC Casablanca 2:3
18:00Raja Beni Mellal - Chabab Atlas Khenifra 1:0
18:00USM Oujda - Dcheira 0:0

MEXIKO: Liga MX - Apertura

04:00Necaxa - Atlas 0:3
00:00Club Leon - Juarez 0:1

MEXIKO: Liga Premier Serie A - Apertura

23:00Inter Playa Del Carmen - Yalmakan 3:0
03:00Alacranes de Durango - Cimarrones de Sonora 2 2:1
03:30Coras - Catedraticos Elite 3:2Eft.str.
18:00Leones Negros 2 - Gavilanes de Matamoros 3:2Eft.str.
19:00Canoneros Marina - Inter de Queretaro 0:1
23:00Correcaminos 2 - Tecos FC 2:1
23:00Escorpiones - Cafetaleros de Chiapas 2 0:1
23:00UA Zacatecas - Saltillo 1:1
00:00Mineros de Fresnillo - Tritones Vallarta 0:1

MEXIKO: Liga Premier Serie B

23:00Ciervos - Huracanes Izcalli 1:0
23:00Guerreros De Xico - Uruapan 0:6
23:00Lobos Huerta - Calor De San Pedro 2:1

MEXIKO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Club Leon U20 - Juarez U20 2:0
16:00Guadalajara Chivas U20 - Pachuca U20 1:2
16:00Mazatlan U20 - U.N.A.M. U20 2:1
16:00Toluca U20 - Club America U20 3:1

MOÇAMBIQUE: Mocambola

14:30Black Bulls - Ferroviario Nacala 2:1

MOLDAVIEN: Divizia Nationala

16:00Dinamo-Auto - Floresti 1:0

MONGOLIA: Premier League

07:00FC Ulaanbaatar - Khangarid 1:1
10:00Ulaanbaatar City - Khoromkhon 7:4
13:00Athletic 220 - Khaan Khuns-Erchim 3:0

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

18:00Rudar - Zeta 2:0
19:00Iskra - FK Podgorica 4:2

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

16:30Heerenveen - Fort. Sittard 1:0
18:45Willem II - Groningen 2:1
20:00Ajax - Cambuur 9:0
21:00Utrecht - Waalwijk 2:2

NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie

14:30Noordwijk - De Treffers 1:0
15:00ASWH - Jong Volendam 0:3
15:00Excelsior Maassluis - Quick Boys 2:1
15:00Spakenburg - GVVV 2:0
15:30HFC - IJsselmeervogels 4:1
15:30HHC - Rijnsburgse Boys 2:1
15:30Jong Sparta Rotterdam - Kozakken Boys 3:1
15:30Katwijk - Scheveningen 3:1

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

14:30Ajax (Am) - Ter Leede 4:1
14:30GOES - DVS '33 Ermelo 1:2
14:30Harkemase Boys - ODIN '59 4:0
14:30Lisse - Hoek 4:2
14:30Staphorst - Excelsior 31 2:2
14:30VVOG - SteDoCo 2:1
15:00Sparta Nijkerk - VVSB 2:0
15:00Sportlust - Barendrecht 2:2
15:00VV DOVO - ACV Assen 1:2

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U21 - Höstsäsong

15:00Jong Den Haag - Jong Nijmegen 3:1
15:00Jong Groningen - Jong Feyenoord 2:1
15:15Jong FC Twente/Heracles - Jong NAC Breda 5:2
16:00Jong Almere City - Jong Heerenveen 2:1

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U18 - Höstsäsong

12:00Sparta Rotterdam U18 - Heerenveen U18 3:1
14:30Ajax U18 - Utrecht U18 1:4
14:30PSV U18 - Feyenoord U18 1:2
15:00AZ Alkmaar U18 - Zwolle U18 1:0

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

23:00Diriangen - Export Sebaco 1:0

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

18:00Diriangen U20 - Export Sebaco U20 4:0

NORDIRLAND: NIFL Premiership

16:00Ballymena - Glenavon 1:1
16:00Carrick Rangers - Portadown 1:0
16:00Crusaders - Larne 1:0
16:00Dungannon - Cliftonville 1:3
16:00Linfield - Coleraine 1:1
16:00Warrenpoint - Glentoran 0:3

NORDIRLAND: NIFL Championship

16:00Ballinamallard - Knockbreda 2:0
16:00Ballyclare - Newry City 1:0
16:00Dergview - Queens Univ. 3:1
16:00Dundela - Annagh 1:3
16:00Institute - Ards 2:1
16:00Loughgall - H&W Welders 4:0

NORGE: Eliteserien

18:00Kristiansund - Haugesund 3:2
18:00Odd - Lilleström 2:3

NORGE: OBOS-ligaen

15:00Bryne - Start 4:2
15:00Grorud - Sogndal 1:2
15:00Jerv - Sandnes 1:0
15:00Raufoss - KFUM Oslo 5:1
15:00Strømmen - Ham-Kam 0:0
15:00Åsane - Aalesund 1:6
18:00Ranheim - Stjordals Blink 1:0

NORGE: Division 2 - Group 1

15:30Brattvag - Baerum Sportsklubb 2:0
16:00Eidsvold - Moss 2:2
16:00Floro - Alta 1:2

NORGE: Division 2 - Group 2

15:00Vard Haugesund - Oygarden 2:0
16:00Fram - Notodden 2:3
16:00Skeid - Sotra 3:0

NORGE: Division 3 - Group 1

16:00Gjovik-Lyn - Gjellerasen 4:1
16:00Nybergsund - Stovner 1:0
16:00Toten - Elverum 3:3

NORGE: Division 3 - Group 2

14:00Assiden - Tonsberg 0:4
14:00Halsen - Honefoss 1:2
14:00Krakeroy - Flint 1:0

NORGE: Division 3 - Group 3

13:00IL Express - Viking 2 2:2
14:00Staal Jorpeland - Vidar 1:2
15:00Brodd - Djerv 1919 0:0
15:00Mandalskameratene - Donn 1:1
16:00Hinna - Sola 0:2
16:00Start 2 - Madla IL 2:2

NORGE: Division 3 - Group 4

14:00Sandviken - Lysekloster 1:3
14:30OS - Frigg 1:4
16:00Stord - Fyllingsdalen 1:5
17:00Fana - Ardal 3:0
17:00Fjora - Lyn 0:3

NORGE: Division 3 - Group 5

13:00Spjelkavik - Melhus 2:1
13:00Tiller - Volda TI 1:0
16:00Byåsen - Orkla 2:3
16:00Ntnui - Molde 2 2:0
16:00Strindheim - Traeff 2:2

NORGE: Division 3 - Group 6

15:00Bodo/Glimt 2 - Nordstrand 1:4
15:00UppskjutenTromsö 2 - Finnsnes -:-
17:00Ullern - Rana FK 5:0

NORGE: Junior U19

18:00Ull/Kisa U19 - Mjondalen U19 -:-

NORTH MACEDONIA: 2. MFL

15:00Besa 1976 - FK Korab 1:2
15:00Bratstvo 07 - Kit Go Pehchevo 0:4
15:00Kadino Skopje - KF Gostivar 0:0
15:00Kozuv Gevgelija - Belasica 1:2
15:00Ohrid - Teteks 0:1
15:00Osogovo - Lok. Gradsko 2:2
15:00Sasa - Detonit Junior 1:0
15:00Sileks - Voska Sport 2:0
15:00Sloga Vinica - Pobeda 2:1
15:00Veleshta - Vardar 2:1

PANAMA: LPF - Clasura

02:00Herrera - Costa del Este 1:1
23:00Arabe Unido - Veraguas 0:0

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

02:15River Plate - Libertad 0:1

PARAGUAY: Division Intermedia

16:00Diaz - Ameliano 0:2
16:00Rubio Nu - Sportivo Iteno 0:0

PERU: Liga 1 - Clasura

01:00Melgar - Ayacucho 1:1
18:00Carlos Mannucci - Alianza Huanuco 1:1
20:15Cesar Vallejo - AD Cantolao 0:0
22:30Binacional - Sport Boys 1:2

POLEN: Ekstraklasa

12:30Wisla Plock - Jagiellonia 3:0
15:00Pogon Szczecin - Cracovia 1:1
17:30Radomiak Radom - Slask Wroclaw 1:1
20:00Lechia - Piast 1:0

POLEN: Division 1

12:40LKS Lodz - Podbeskidzie 1:2
20:30Korona - Sandecja 0:1

POLEN: Division 2

12:30Belchatow - Lech 2 0:1
16:00Pruszkow - Ostroda 3:2
16:00Wisla Pulawy - S. Rzeszow 3:1
17:00Lublin - Garbarnia 3:0
18:00Ruch - Suwalki 1:0

POLEN: III Liga - Group I

15:00Skierniewice - Biala Piska 3:2
16:00Legionowo - Pilica Bialobrzegi 3:1
16:00LKS Lodz II - Bron Radom 2:1
16:00Szczuczyn - Legia II 0:0
19:11Polonia W. - T. Mazowiecki 2:1

POLEN: III Liga - Group II

14:00Kluczevia Stargard - Sroda 0:2
15:00Kotwica Kolobrzeg - Przodkowo 2:0
15:00Ol. Grudziadz - Pogon Szczecin II 2:3
16:00Jarocin - Elana Torun 1:2
16:00Kleczew - Blekitni Stargard 2:0
16:00Swit Skolwin - Starogard Gdanski 3:1
17:00Zawisza - Nowe Skalmierzyce 4:1
17:30Stolem Gniewino - Unia Janikowo 1:3

POLEN: III Liga - Group III

12:00Brzeg - Legnica 2 2:4
12:00Gornik Z. 2 - Goczalkowice Zdroj 0:1
13:00Zaglebie 2 - Odra W. 7:0
14:00Bielsko-Biala - Polonia B. 0:0
15:00Gwarek Tarnowskie Gory - Sleza Wroclaw 1:1
16:30Pawlowice - Kluczbork 1:1
16:30Zielona Gora - Foto-Higiena Gac 0:2
17:00Jelenia Gora - Warta Gorzow 4:1

POLEN: III Liga - Group IV

14:00UppskjutenKorona Rzeszow - Sokol Sieniawa -:-
15:00Ostrowiec - Wisloka Debica 1:0
16:00Avia Swidnik - Siarka Tarnobrzeg 2:2
16:00S. Wola - Orleta Radzyn 2:2
16:00Unia Tarnow - Tomasovia T. L. 2:1
16:30Podhale Nowy Targ - Chelmianka Chelm 1:5

POLEN: Central Youth League

11:00Legia U18 - Pogon Szczecin U18 1:0
11:15Wisla U18 - Zaglebie U18 0:2
12:00Jagiellonia U18 - Warta U18 2:1
12:00Lech U18 - Cracovia U18 1:0
14:00Rakow Czestochowa U18 - Gwarek Zabrze U18 6:0

PORTUGAL: Liga Portugal

16:30Famalicao - Maritimo 0:0
19:00Belenenses - Gil Vicente 1:1
21:30Arouca - Vitoria Guimaraes 2:2

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Rio Ave - Feirense 0:4
16:30Mafra - Trofense 0:0

PORTUGAL: Liga 3

18:00Lusitania FC - Anadia 3:2
18:00Oliveira Hospital - CD Cova da Piedade 2:2
18:00Oliveirense - Sanjoanense 2:0
18:00Pevidem - S. Joao Ver 1:1
20:30Felgueiras - Fafe 3:1

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

18:00CD Rabo Peixe - Operario 0:1

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Maritimo U23 - Belenenses U23 5:2
12:00Sporting U23 - Estoril U23 1:2
17:00Academica U23 - Vizela U23 1:1

RUMÄNIEN: Liga 1

13:30Chindia Targoviste - Farul Constanta 2:0
19:00U Craiova 1948 - FCSB 0:1

RUMÄNIEN: Liga 2

10:00Astra - Unirea Dej 0:2
10:00FC Brasov - Calarasi 3:1
10:00FC Buzau - Metaloglobus Bucharest 4:1
10:00FC Hermannstadt - Braila 6:0
10:00Unirea Constanta - Poli Iasi 0:6
16:00Politehnica Timisoara - Csikszereda M. Ciuc 1:2

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1

16:00Bucovina Radauti - Somuz Falticeni 2:0
16:00Ceahlaul - Dante Botosani 0:1
16:00CSM Bacau - Husana Husi 0:1
16:00Sporting Vaslui - Foresta Suceava 0:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2

16:00CS Faurei - Aerostar 1:1
16:00Dinamo Bacau - CSM Focsani 2:4
16:00Metalul Buzau - Sportul Chiscani 8:1
16:00Otelul - Viitorul Ianca 4:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3

16:00Recolta Gh. Doja - Agricola Borcea 0:1
16:00Voluntari 2 - Fetesti 6:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4

16:00Bradu - FC Arges 2 0:2
16:00Progresul Spartac - Unirea Bascov 4:1
16:00Tunari - FCSB 2 3:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5

16:00Cetate Rasnov - FC Hermannstadt 2 1:0
16:00CS Blejoi - SR Brasov 1:2
16:00FC Pucioasa - Targu Secuiesc 2:1
16:00Kids Tampa Brasov - CSO Plopeni 0:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6

16:00CSO Filiasi - Horezu 0:1
16:00Petrolul Potcoava - CS U Craiova 2 1:0
16:00Sporting Rosiori - Minerul Costesti 2:0
16:00Viitorul Daesti - Vedita Colonesti 1:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7

16:00Gilortul Tg. Carbunesti - Pandurii 1:6
16:00Lupac - Aurul Brad 2:1
16:00Progresul Ezeris - Viitorul Simian 1:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8

16:00Crisul Chisineu Cris - Progresul Pecica 0:2
16:00UppskjutenPoli Timisoara - CSC Dumbravita -:-
16:00Teuz Cermei - Frontiera Curtici 4:2

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9

16:00Gloria 2018 Bistrita - Viitorul Cluj 1:0
16:00Ocna Mures - Metalurgistul Cugir 1:1
16:00Unirea Alba-Iulia - CS Hunedoara 0:5

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10

16:00Baia Mare - CSM Zalau 3:2
16:00Baile Felix - Progresul Somcuta Mare 4:1
16:00CA Oradea - Luceafarul Oradea 4:1
16:00CSM Satu Mare - Simleul Silvaniei 0:3

RYSSLAND: Premier League

13:00Ufa - Khimki 3:2
15:30FK Krylya Sovetov Samara - FK Rostov 4:2
18:00Akhmat Grozny - Krasnodar 0:2

RYSSLAND: FNL 2 - Group 1

14:00Alania 2 - Legion Dynamo 0:2
14:30FK Anzi Makhackala - Nalchik 2:0
15:00Forte Taganrog - Yessentuki 6:0
15:00Kholding - Biolog 2:1
15:30Dynamo Makhachkala - Chernomorets Novorossijsk 3:0
16:30Maykop - Mashuk 1:1

RYSSLAND: FNL 2 - Group 2

08:00Chita - Krasava 1:2
12:00Zenit 2 - Baltika 2 2:1
13:00Znamya Truda - Olimp-Dolgoprudny 2 1:2
15:00Kairat Moscow - Tver 0:6
15:00Murom - Lokomotiv-Kazanka 0:1
15:00Volna Nizhegorodskaya - Vladimir 0:1
18:00Dynamo Petersburg - Leningradets 1:3

RYSSLAND: FNL 2 - Group 3

09:00SKA Khabarovsk 2 - FK Strogino Moscow 4:1
12:00Khimki 2 - Znamya Noginsk 1:2
12:00Vidnoe - Kvant 2:1
13:00Ryazan - F. Voronezh 2 1:1
15:00Penza - Kaluga 1:0
15:00Saratov - Salyut-Belgorod 5:0
15:00Saturn Ramenskoye - FK Saransk 1:3
16:00Din. Bryansk - Avangard Kursk 0:0

RYSSLAND: FNL 2 - Group 4

11:00Ural 2 - Lada Togliatti 4:3
13:00Chelyabinsk - Ulyanovsk 1:3
13:00Orenburg 2 - Zvezda Perm 0:0
14:00Nosta - Tyumen 1:1

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Cailungo - Fiorentino 0:3
15:00Folgore - Domagnano 0:1
15:00La Fiorita - Libertas 5:0
15:00Tre Fiori - Murata 2:1

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

17:30Al-Hilal - Al-Ettifaq 3:2
17:45Al-Hazem - Abha 2:0
19:30Al Nasr Riyadh (Ksa) - Al-Ittihad 1:3

SCHWEIZ: Promotion League

16:00Bavois - Bruhl 1:3
17:45Bellinzona - Zurich II 1:0

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 1

17:00Echallens - Monthey 3:3
17:00Oberwallis Naters - Thun II 4:0
17:00Terre Sainte - Vevey 0:2
17:30La Chaux-De-Fonds - Sarraz-Ecleplens 3:0
19:00Lancy - Lausanne II 2:1

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 2

16:00Hongg - Schotz 6:0
16:00Koniz - Solothurn 0:3
16:00Kosova - Langenthal 3:1
16:00Luzern II - Zug 1:0
16:00Wohlen - Bassecourt 3:0
19:00Delemont - Munsingen 1:2

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 3

16:00Baden - Balzers 6:0
16:00Eschen - Lugano II 0:6
16:00Gossau - Tuggen 2:0
16:00Wettswil-Bonstetten - Uzwil 1:2
17:00Freienbach - St. Gallen II 3:2
17:30Thalwil - Linth 3:2

SCHWEIZ: Swiss Cup

15:00Black Stars - Biel 1:3
17:00Lausanne Ouchy - Sion 4:0
18:00Buochs - Luzern 1:2Eft.förl.
18:00Etoile-Carouge - Winterthur 3:1
18:00Paradiso - Aarau 0:1
19:00Bosporus - Schaffhausen 0:11
20:15Thun - Grasshoppers 1:0

SERBIEN: Super Liga

16:00Cukaricki - Sp. Subotica 2:1
16:00Proleter - Mladost 2:3
18:30FK Vozdovac - Radnicki 1923 1:2

SERBIEN: Prva Liga

16:00Backa - Rad 0:1
16:00IMT Novi Beograd - Zeleznicar Pancevo 0:0
16:00Mladost GAT - Buducnost Dobanovci 1:0
16:00Zarkovo - Sremska Mitrovica 1:0
16:00Zlatibor Cajetina - Loznica 0:0
19:00Macva - Indjija 2:1

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

11:00Prva Iskra Baric - Zemun 2:1
11:00Teleoptik - Borac Lazarevac 3:0
16:00Lestane - Radnicki Obrenovac 0:1
16:00Radnicki Beograd - BSK Borca 0:1

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

16:00Becej - Vrsac 1:2
16:00Dinamo Pancevo - Radnicki 1912 1:2
16:00Jedinstvo SP - Hajduk 1912 5:2
16:00Radnicki Zrenjanin - Feniks 1995 0:1
16:00Stari Grad - 1. Maj Ruma 0:1

SERBIEN: Srpska Liga - East

16:00Mesevo - Vlasina 1:2
16:00Pcinja - Din. Vranje 1:1
16:00Sloga Leskovac - Brzi Brod 1:1

SERBIEN: Srpska Liga - West

16:00Borac 1926 - Sloboda 1:0
16:00Mladi Radnik - Buducnost Arilje 2:1
16:00Real Podunavci - Radevac 1:1
16:00Sloga 1940 - Susica 1:2
16:00Sloga Kraljevo - Jedinstvo U. 0:1
16:00Sloga Pozega - Macva Bogatic 2:1
16:00Smederevo - RSK Rabrovo 3:0
16:00Trepca - Takovo 0:0

SIERRA LEONE: Premier League

18:00Bai Bureh Warriors - Freetown City 1:3
18:00Central Parade - SLIFA 2:2
18:00Sierra Leone Police - Diamond Stars 1:0
20:00Mighty Blackpool - Old Edwardians 1:1

SINGAPORE: Premier League

11:30Tampines - Young Lions 2:1
11:30Tanjong Pagar - Hougang 1:1

SKOTTLAND: Premiership

16:00Aberdeen - St. Johnstone 0:1
16:00Hibernian - St Mirren 2:2
16:00Ross County - Hearts 2:2

SKOTTLAND: Championship

16:00Dunfermline - Inverness CT 0:0
16:00Hamilton - Ayr 0:2
16:00Morton - Raith 0:1
16:00Partick Thistle - Kilmarnock 0:2
16:00Queen of South - Arbroath 0:2

SKOTTLAND: League One

16:00Airdrieonians - East Fife 3:0
16:00Clyde - Queens Park 2:2
16:00Falkirk - Dumbarton 1:2
16:00Montrose - Alloa 0:2
16:00Peterhead - Cove Rangers 0:1

SKOTTLAND: League Two

16:00Albion Rovers - Kelty Hearts 0:3
16:00Cowdenbeath - Forfar 1:1
16:00Elgin - Annan Athletic 0:2
16:00Stranraer - Stenhousemuir 2:0

SKOTTLAND: Scottish Cup

15:30Penicuik - Tranent Juniors 1:3
16:00Banks O' Dee - Turriff Utd 1:0
16:00Blackburn United - Rothes 1:2
16:00Brechin - Vale Of Leithen 5:0
16:00Broomhill - Glasgow University 6:0
16:00Caledonian Braves - Stirling University 0:1
16:00Clachnacuddin - Dunipace 1:2
16:00Clydebank - Dalkeith Thistle 7:0
16:00Coldstream - East Kilbride 1:10
16:00Deveronvale - Haddington Athletic 2:2
16:00Dunbar United - Camelon Juniors 2:0
16:00Formartine Utd - Cumnock Juniors 2:2
16:00Forres Mechanics - Bonnyrigg Rose 0:2
16:00Fraserburgh - Sauchie 1:2
16:00Golspie Sutherland - Civil Service Strollers 0:3
16:00Huntly - Hill Of Beath 3:0
16:00Inverurie Loco Works - Jeanfield Swifts 0:3
16:00Irvine Meadow - Auchinleck Talbot 1:3
16:00Keith - Darvel 1:2
16:00Lossiemouth - Preston Athletic 0:3
16:00Nairn County - Strathspey Thistle 4:0
16:00Newtongrange Star - Dalbeattie Star 1:1
16:00Spartans - Gala Fairydean 0:1
16:00Tynecastle - Brora Rangers 0:6
16:00Wick Academy - Bo'ness United 2:2
16:00Wigtown & Bladnoch - St. Cuthbert Wand. 0:8

SLOVAKIEN: Fortuna liga

18:00L. Mikulas - Pohronie 5:1
18:00Michalovce - Z. Moravce-Vrable 2:1
18:00Ruzomberok - Dun. Streda 1:2
18:00Trencin - Senica 3:3

SLOVAKIEN: 2. liga

15:00Slovan Bratislava B - Bardejov 2:1
15:30Banska Bystrica - Trebisov 3:0
15:30FK Humenne - Zilina B 1:0
15:30Namestovo - Samorin 1:4
15:30Puchov - Kosice 1:2
18:00UppskjutenSkalica - Petrzalka -:-

SLOVAKIEN: Divison C-West

15:00FK Nove Zamky - Imel 2:2
15:00Nitra - Levice 3:0
15:00Povazska Bystrica - Z. Moravce-Vrable B 5:0
15:00Sala - Kalna n. Hronom 1:2
15:00Tempo Partizanske - Crystal 0:1
19:00Myjava - Galanta 1:0

SLOVAKIEN: Divison C-East

15:00Giraltovce - Sobrance-Sobranecko 1:0
15:00Spisska Nova Ves - Lipany 1:1
15:00Vranov - Rudnany 6:2

SLOVAKIEN: Divison C Central

15:00Cadca - L. Hradok 2:2
15:00MSK Martin - Filakovo 2:0
15:00R. Sobota - MSK Lucenec 2:2

SLOVAKIEN: Divison C Bratislava

10:30Raca - Kalinkovo 2:0
16:00Bernolakovo - Rovinka 0:4
16:00Pezinok - Nova Dedinka 2:2
16:00Vrakuna B. - Devinska N. Ves 2:0

SLOVAKIEN: 1. Liga Women

14:30Myjava D - Trnava D 3:0
16:00Nove Zamky D - Ruzomberok D 3:2

SLOVENIEN: Prva liga

17:00Domzale - Radomlje 2:0
20:15O. Ljubljana - Celje 1:0

SLOVENIEN: 2. SNL

14:45Primorje - Rudar 4:0
16:00Beltinci - Ilirija 2:2
16:00Jadran Dekani - Fuzinar 1:2
16:00Nafta - Brezice 5:0
16:00Roltek Dob - Bilje 2:0

SLOVENIEN: 3. SNL - East

16:00Dravinja - Dobrovce 3:0
16:00Dravograd - Sampion Celje 6:2
16:00Smartno - NK Bistrica 2:2
16:00Zavrc - Videm 0:3
16:00Zrece - Posavje Krsko 1:2
18:00Korotan - Cirkulane 3:2

SLOVENIEN: 3. SNL - West

16:00NK Adria - Sava Kranj 2:0
16:00Skofja Loka - Ljubljana Svoboda 2:1
16:00Sobec Lesce - Izola 0:0
16:00Ziri - Brda 1:0

SPANIEN: LaLiga2

16:00UD Ibiza - Real Oviedo 1:1
18:15Leganes - Amorebieta 1:0
18:15Zaragoza - Real Sociedad B 1:1
20:30Girona - Valladolid 1:0
21:00Cartagena - Lugo 2:1

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

17:00Tudelano - Zamora 0:1
17:00Valladolid Promesas - San Sebastian Reyes 2:2
19:00Dep. La Coruna - Badajoz 1:0
21:00Rayo Majadahonda - SD Logrones 1:0

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

17:00Andorra - Baleares 2:2
19:00Betis B - San Fernando 0:1
19:00Linares - UCAM Murcia 1:2
21:00Villarreal B - Albacete 3:0

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 1

18:00Langreo - Marino de Luanco 2:1
18:00Union Club Ceares - Arenteiro 2:0

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 2

16:30Logrones Promesas - Tropezon 4:1
17:00Mutilvera - Izarra 1:1
17:30Racing Santander B - Arenas Club 1:0

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 4

18:00Cadiz CF B - Cacereno 0:1

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 5

20:00Hercules - Mar Menor 2:1
20:00Melilla - Granada B 1:3

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2

16:00Praviano - Basico Urraca 1:1
18:30Lenense - Caudal Deportivo 1:1
18:30L'Entregu - CD Colunga 3:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3

17:30UD Samano - Castro 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4

17:00Beasain - Pasaia 2:3
17:00Lagun Onak - Barakaldo 2:3

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6

17:30Atzeneta - Recambios Colon 2:1
17:45Villajoyosa - Hercules B 0:1
18:00Valencia B - Olimpic Xativa 4:0
19:00Saguntino - Torrellano 1:1
19:30Beniganim - Orihuela 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 7

19:30Complutense - Paracuellos Antamira 0:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8

18:00Atl. Astorga - Bembibre 0:1
18:00Cultural Leonesa B - Ribert -:-
18:00Mirandes B - Palencia CF 1:0
18:30Santa Marta Tormes - Atl. Tordesillas 2:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 9

18:00Torredonjimeno - Intergym Melilla 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 10

19:00Sevilla C - Cabecense 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 11

17:00Murense - Son Veri 1:1
17:00Platges de Calvia - Mercadal 0:2
18:00Llosetense - Collerense 0:2
18:00Poblense - Constancia 1:1
18:00Sant Jordi - Campos 2:3
18:30Rotlet Molinar - Felanitx 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12

12:00Arucas - Tenerife B 2:0
12:00Union Viera - Yaiza 3:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 13

18:00EG El Palmar CF - UD Caravaca -:-
18:30Archena - UCAM Murcia B 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 15

15:45Ezcabarte - Valle Egues 5:0
16:30Beti Kozkor - Cortes 1:0
17:30Burlades - Murchante 2:0
17:30CD Gares - CD Corellano 2:1
17:30Pamplona - Beti Onak 1:0
18:00CD Cantolagua - Huarte 4:4
18:00Subiza - Txantrea 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18

17:00Villacanas - Conquense 2:2

SVERIGE: Division 1 - Norra

13:00Brommapojkarna - Gefle IF 0:1
14:00Haninge IFK - IF Sylvia 3:1
16:00Karlstad - Täby FK 2:1

SVERIGE: Division 1 - Södra

13:00Lindome GIF - Tvååker 3:1
13:00Qviding FIF - Åtvidabergs FF 0:2
14:00Assyriska IK - Torns IF 1:3
15:00Lunds BK - Ljungskile SK 0:2
15:00Oskarshamns AIK - IFK Malmö 1:0
16:00Vänersborgs IF - Linköping City 2:4
16:00Österlen FF - Skövde AIK 0:1

SVERIGE: Division 2 - Norrland

12:00IFK Östersund - Notvikens IK 1:1
14:00Bergnäsets AIK - Bodens BK 2:1
14:00Friska Viljor FC - Storfors AIK 3:0
14:00Gottne IF - Umeå FC Akademi 2:1
14:00Sandviks IK - Skellefteå FF 0:0
15:00Team TG FF - Frösö IF 2:1
15:00Täfteå IK - Stöde IF 1:0

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

14:00Enskede IK - Sandvikens AIK 3:0
14:00Karlbergs BK - Enköping SK 2:1
15:00Gamla Uppsala SK - Skiljebo SK 1:1
15:00IFK Stocksund - Kvarnsvedens IK 2:1
16:00FC Arlanda - Stockholm Internazionale 0:4
16:30IFK Lidingö - Kungsängens IF 3:2

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

13:00Höganäs BK - Sävedalens IF 1:2
14:00Torslanda IK - Eskilsminne 0:0
14:00Varbergs GIF - Västra Frölunda IF 2:2
15:00Dalstorps IF - Ängelholms FF 1:5
16:00Onsala BK - Husqvarna FF 1:3

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

14:00Asarums IF - Kristianstads 0:2
14:00BK Olympic - FK Karlskrona 0:0
14:00FC Rosengård - IFK Karlshamn 2:3
14:00Nosaby IF - Räppe GOIF 2:3
15:00IFK Hässleholm - FBK Balkan 2:2
15:00Solvesborgs GoIF - Hässleholms IF 0:1

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

13:30Tyresö FF - Rynninge IK 2:4
14:00Smedby AIS - Huddinge IF 1:1
14:00United IK Nordic - Trosa-Vagnhärads SK 3:3
15:00Värmbols FC - Mjölby AIFF 1:1
16:00Karlslunds IF HFK - Arameisk-Syrianska IF 4:1

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

13:00Vänersborgs FK - BK Forward 2:5
14:00Angered - Ahlafors IF 3:1
14:00Grebbestads IF - Yxhults IK 5:2
14:00IFK Kumla - Stenungsunds IF 3:1
14:00IK Gauthiod - Nordvärmlands FF 1:3
16:00Lidköpings FK - Tidaholm IFK 1:2

SYDAFRIKA: Premier League

15:00Chippa United - Orlando Pirates 1:3
17:00Baroka - Sekhukhune 1:0
17:00Cape Town City - Stellenbosch 0:3
17:00Kaizer Chiefs - Royal AM 1:4

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:00Hungry Lions - Jomo Cosmos 2:1
15:00JDR Stars - Cape Town All Stars 0:1
15:00Tshakhuma - Platinum City 0:0
15:00TS Sporting - Pretoria U. 0:0

SYDAFRIKA: Diski Challenge

10:00Golden Arrows U23 - Kaizer Chiefs U23 3:1
12:00Mamelodi Sundowns U23 - Amazulu U23 2:1

SYDKOREA: K League 1

07:20Jeonbuk - Suwon 1:0
09:30Gwangju - Jeju Utd 1:1
12:00Daegu - Ulsan Hyundai 2:1

SYDKOREA: K League 2

06:30Jeonnam - Bucheon FC 1995 1:2
09:00Gyeongnam - Gimcheon Sangmu 2:3
11:30Busan - Anyang 1:3

SYRIEN: Premier League

15:00Harjaleh - Jableh 1:2

TADZJIKISTAN: Vysshaya Liga

13:00Khatlon - Kuktosh 3:0
13:00Khujand - Dushanbe 83 5:0
15:00Istiqlol Dushanbe - Ravshan 2:0

THAILAND: Thai League 1

12:30Port MTI FC - Khonkaen Utd. 2:0
13:00Chiangrai United - Ratchaburi 0:0
13:00Chonburi - Nong Bua Pitchaya 3:1
13:30Buriram - Chiangmai Utd 4:0

THAILAND: Thai League 2

12:00Kasetsart - Lampang 1:2
12:30Raj Pracha - Trat FC 1:1
13:00Sukhothai - Lamphun Warrior 2:1
14:00Udon Thani - Muangkan Utd 3:1

TJECKIEN: 1. Liga

16:00Liberec - Mlada Boleslav 2:1
16:00Slovacko - Zlin 3:0
19:00Plzen - Ceske Budejovice 2:1

TJECKIEN: Division 2

10:15Chrudim - Lisen 0:2
10:15Trinec - Jihlava 1:1
10:15Vyskov - Sparta Prague B 2:3
15:00Opava - Mas Taborsko 0:0

TJECKIEN: CFL - Group A

10:15Pisek - Motorlet Prague 2:0
10:15SK Rakovnik - Karlovy Vary 4:2
10:15Vltavin - Benesov 0:2
10:15Vysehrad - Kraluv Dvur 0:2
16:30Domazlice - Pribram B 3:0

TJECKIEN: CFL - Group B

10:15Zbuzany - Mlada Boleslav B 1:1
10:30Prepere - Hradec Kralove B 0:4
11:00Teplice B - Jablonec B 2:2
15:30Zivanice - Velvary 3:1

TJECKIEN: MSFL

10:15FK Frydek-Mistek - Kromeriz 2:4
10:15Otrokovice - Blansko 2:4
10:15Sigmamouc B - Velke Mezirici 2:0
15:30Rosice - Vratimov 1:0
15:30Uhersky Brod - Unicov 0:1

TJECKIEN: Division A

10:15Marianske Lazne - Sedlcany 2:2
10:30Ceske Budejovice B - Jindrichuv Hradec 7:0
15:30Katovice - Hvezda Cheb 3:0
15:30Klatovy - Petrin Plzen 3:3
15:30Prestice - Doubravka 2:2
15:30Rokycany - Union Beroun 1:0

TJECKIEN: Division B

10:15Aritma Prague - Meteor Prague 5:1
10:15Brandys n. Labem - Ostrov 4:2
10:15Ceska Lipa - Cesky Brod 0:0
10:15Kladno - Banik Most - Sous 4:3
10:15Neratovice - Louny 4:0
10:30Chomutov - Steti 3:1
15:30Dobris - Tatran Rakovnik 2:1
16:00Olympie Brezova - Slany 4:1

TJECKIEN: Division C

10:15Libis - Velke Hamry 0:2
10:30Kosmonosy - Poricany 4:1
15:30Letohrad - Kutna Hora 7:0
15:30Trutnov - Tochovice 4:2

TJECKIEN: Division D

10:30Breclav - Slavoj Polna 5:0
10:30Havlickuv Brod - Bystrice n. Pern. 0:1

TJECKIEN: Division E

15:30Bzenec - Nove Sady 1:1
15:30Holesov - Vsechovice 3:2
15:30Skastice - Slavicin 3:2
15:30SK Hranice - Vsetin 3:0
15:30Valasske Mezirici - Prerov 2:3

TJECKIEN: Division F

15:30Hermanice - Polanka nad Odrou 1:2
15:30Rymarov - Vitkovice 5:1

TJECKIEN: Moravskoslezsky KP

10:15Haj ve Slezsku - Krnov 3:4
15:30Celadna - Koberice 0:5
15:30Fulnek - Cesky Tesin 3:0
15:30Hlubina - Bridlicna 4:2
15:30Lok.Petrovice - Jakubcovice 0:0
15:30Orlova - Brusperk 1:1
15:30Petrvald na Morave - Pusta Polom 2:3

TJECKIEN: Zlinsky KP

10:15Luhacovice - Nedasov 2:1
15:30Bystrice pod Hostynem - Kvasice 2:4
15:30Napajedla - Nevsova 3:2
15:30Valasska Polanka - Morkovice 1:1

TJECKIEN: Jihomoravsky KP

10:15Kurim - Rousinov 2:2
10:30Boskovice - Mutenice 4:2
16:00Bystrc - Lisen B 2:0
16:00Moravska Slavia - Sparta Brno 0:2
16:00Moravsky Krumlov - Ratiskovice 1:4
16:00SK Krumvir - Bosonohy 2:3

TJECKIEN: Vysocina KP

15:30Bedrichov - Pribyslav 2:4
15:30Chotebor - Zirovnice 2:3
15:30Sperice - HFK Trebic 3:0
15:30Vrchovina B - Pelhrimov 2:2

TJECKIEN: Kralovehradecky KP

13:00Jicin - Horice 1:0
16:00Cernilov - Dobruska 0:3
16:00Trebes - Vysoka n. Labem 2:1

TJECKIEN: Liberecky KP

10:30Frydlant - Skalice u C.Lipy 1:3
16:30Hradek nad Nisou - Visnova 1:1
16:30Lomnice nad Popelkou - Hejnice 5:1
16:30Rovensko p. Tr. - Novy Bor 2:0
16:30Zelezny Brod - Sedmihorky 0:0

TJECKIEN: Ustecky KP

10:30Horni Jiretin - Srbice 1:2
14:30Modlany - Lovosice 6:0
17:00Brna - Banik Most - Sous B 2:3Eft.str.
17:00Domousice - Litomericko 2:1
17:00FK Jilove - Oldrichov 2:3
17:00Perstejn - Kadan 2:4
17:00Vilemov - Krupka 3:1
17:00Zatec - Modra 1:0

TJECKIEN: Plzensky KP

16:30Horni Briza - Stankov 3:0
16:30Nyrsko - Bolevec 2:1
16:30Rapid Plzen - Zruc 1:3
16:30Sokol Lhota - Domazlice B 1:2
16:30Tlumacov - Vejprnice 0:3

TJECKIEN: Jihocesky KP

10:00Olesnik - Prachatice 3:0
10:15Protivin - TJ Osek 1:3
16:30Cesky Krumlov - Trebon 5:0
16:30Cimelice - Tyn nad Vltavou 2:2
16:30Drazice - Milevsko 2:1

TJECKIEN: Prazsky prebor

10:15Kolovraty - Kralovice 1:0
10:15Podoli Praha - Predni Kopanina 3:0
10:15Zizkov B - US Prague 7:3
13:30Vysehrad B - Ujezd Prague 0:5

TJECKIEN: Stredocesky KP

10:15Hrebec - Nespeky 2:5
10:30FK Komarov - Vlasim B 2:1
16:30Bohemia Podebrady - Cesky Brod B 4:1
16:30Povltavska FA B - Kosor 0:1
16:30Tuchlovice - Dobrovice 0:1
17:30Porici n. S. - Klicany 1:1

TJECKIEN: Karlovarsky KP

10:15Loko K. Vary - Nejdek 4:2
13:00Vintirov - Kralovske Porici 5:2
15:00Lomnice - Karlovy Vary B 2:3
16:30Chodov - Nova Role 3:1
16:30Hroznetin - Union Nove Sedlo 2:0
16:30Zlutice - FC Cheb 1:4

TJECKIEN: Olomoucky KP

10:30Mohelnice - Litovel 6:0
15:30Jesenik - Lutin 2:6
15:30Rapotin - Velke Losiny 2:0
15:30Sternberk - Dolany 8:1
15:30Zelatovice - Sokol Usti 3:2

TJECKIEN: Pardubicky KP

15:30Ceska Trebova - Litomysl 0:1
15:30Chocen - Hermanuv Mestec 4:1
15:30Rohovladova Bela - Chrudim B 3:4

TJECKIEN: U19 League

10:30Plzen U19 - Slovacko U19 1:1
11:00Brno U19 - Sigma Olomouc U19 1:1
11:00Meteor Prague U19 - Opava U19 3:2
11:00Slavia Prague U19 - Ceske Budejovice U19 0:1
11:00Sparta Prague U19 - Mlada Boleslav U19 0:0
13:00Pribram U19 - Ostrava U19 1:1
13:30Pardubice U19 - Karvina U19 4:1
13:30Zlin U19 - Hradec Kralove U19 0:3

TJECKIEN: 2. Liga Women

13:00Hradec Kralove D - Teplice D 5:2
14:30Branik D - Sparta Prague B D 1:5
15:30Olomouc D - Lisen D 2:1

TUNISIEN: Super Cup

18:30Esperance - Monastir 1:2Eft.str.

TURKIET: Super Lig

12:30Sivasspor - Gaziantep 1:1
15:00Kasimpasa - Trabzonspor 0:1
18:00Adana Demirspor - Rizespor 3:1
18:00Antalyaspor - Besiktas 2:3

TURKIET: 1. Lig

15:00Eyupspor - Erzurum BB 0:1
18:00Manisa FK - Bandirmaspor 1:3

TURKIET: 2. Lig Red Group

14:00H.Trabzon - Nigde Anadolu 5:0
15:00Sariyer - Turgutluspor 2:1

TURKIET: 3. Lig Group 1

15:00Sancaktepe Belediye Spor - Kelkit 2:3

TURKIET: 3. Lig Group 2

15:00Beyoglu Yeni Carsi - Carsambaspor 1:0

TURKIET: 3. Lig Group 3

15:00Erokspor - Belediye Derince 1:1

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Dusseldorf - Regensburg 1:1
13:30Kiel - Hannover 0:3
13:30Sandhausen - Heidenheim 1:3
20:30Bremen - Hamburger SV 0:2

TYSKLAND: 3. Liga

14:00Duisburg - Braunschweig 3:2
14:00Magdeburg - Wurzburger Kickers 1:2
14:00Mannheim - Hallescher 2:1
14:00Munich 1860 - Zwickau 0:2
14:00Saarbrucken - Turkgucu Munchen 3:1
14:00VfL Osnabruck - Meppen 1:0

TYSKLAND: Regionalliga North

13:00UppskjutenHannover II - Bremen II -:-
13:30St. Pauli II - Holstein Kiel II 0:2
14:00Hamburger SV II - Norderstedt 2:3
14:00Lubeck - Teutonia Ottensen 0:1
15:00Jeddeloh - BSV Rehden 2:2
15:00Oberneuland - Luneburger Hansa 2:1

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

13:00Chemie Leipzig - Rathenow 1:1
13:00UppskjutenChemnitzer - Energie Cottbus -:-
13:00UppskjutenHertha II - Jena -:-
13:00Luckenwalde - BFC Dynamo 1:1

TYSKLAND: Regionalliga West

14:00Ahlen - Lippstadt 1:1
14:00B.Mönchengladbach II - Koln II 3:1
14:00Oberhausen - Rodinghausen 2:1
14:00Straelen - Munster 0:4
14:00Wegberg-Beeck - Uerdingen 1:1
14:00Wuppertaler - Homberg 3:1

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

14:00Elversberg - Mainz II 5:0
14:00Frankfurt - Pirmasens 2:2
14:00Homburg - Schott Mainz 1:0
14:00RW Koblenz - Hoffenheim II 0:2
14:00Steinbach Haiger - Aalen 1:0
15:30Stuttgart II - Bahlinger 0:1

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00Aubstadt - Eltersdorf 2:1
14:00Furth II - Eichstatt 3:0
14:00Nurnberg II - Augsburg II 0:3
14:00Rain/Lech - Memmingen 0:2
14:00Schweinfurt - Schalding 6:0
14:00UppskjutenSpVgg Bayreuth - Unterhaching -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

14:00Ludwigsfelder - Staaken 1:0
14:00MSV Neuruppin - Greifswald 0:2
14:00RSV Eintracht - Schwerin 0:1
15:00Pampow - Neustrelitz 0:0

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

14:00Einheit Wernigerode - Oberlausitz 3:2
14:00Krieschow - FC Merseburg 9:0
14:00Plauen - Halle 1:1
14:00Sandersdorf - Bischofswerdaer 2:0
15:00Martinroda - Blau-Weiss Zorbau 3:1

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

14:00Neumunster - Dornbreite Lubeck 0:5
15:00Eckernforder SV - SC Weiche-08 II 1:1
15:00Kronshagen - Bordesholm 0:1
16:00Oldenburger - Pansdorf 0:2

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

13:00Dassendorf - Wandsbeker Concordia 4:0
15:00Curslack-Neuengamme - Sasel 1:2
18:00Suderelbe - HEBC Hamburg 2:2

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00Bremer - OSC Bremerhaven 5:0
14:00Brinkumer - Geestemunde 5:1

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

14:00Emden - Uphusen 5:1
16:00Arminia Hannover - FT Braunschweig 4:2
16:00Tundern - Eintracht Northeim 2:3
17:00Wolfenbuttel - Ramlingen-Ehlershausen 3:1

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Fulda-Lehnerz - SV Steinbach 4:1
15:00Alzenau - Neuhof 0:0
15:00Flieden - Fernwald 2:2
15:00Hadamar - Bad Vilbel 5:2
15:00Hanau - Stadtallendorf 0:0
15:00Hunfelder - Baunatal 1:2

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:00Rochling - Elversberg II 5:0
15:30Dudenhofen - Diefflen 4:0
15:30Hassia Bingen - Engers 0:3
15:30Kaiserslautern II - Karbach 3:1
15:30Mechtersheim - Worms 1:1
15:30Pfeddersheim - Hertha Wiesbach 7:2
15:30Speyer - Jagersburg 0:5
16:00Eisbachtal - TuS Koblenz 2:2
16:00Eppelborn - Arminia Ludwigshafen 0:1
18:30Trier - SG 2000 Mulheim-Karlich 4:0

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00Bamberg - Vatan Spor A'burg 2:0
14:30Neumarkt - Vilzing 1:3
15:00Bayern Hof - Gebenbach 3:1
16:00Abtswind - Wurzburger FV 3:0
16:00Sand - ATSV 0:2
17:00Grossbardorf - Cham 5:1

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

13:00VfB Hallbergmoos-Goldach - Schwaben Augsburg 2:2
14:00Dachau - Regensburg II 1:2
14:00Pullach - Munich 1860 II 2:2
14:00TSV 1880 Wasserburg - Ismaning 1:1
15:00Donaustauf - Deisenhofen 3:0
15:00Gundelfingen - Landsberg 0:1
15:00Turkspor Augsburg - Ingolstadt II 0:3
16:00Hankofen-Hailing - Kirchanschoring 1:1
16:00Kottern-St. Mang - Garching 4:0

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Backnang - Ravensburg 4:2
14:00Dorfmerkingen - Bietigheim-Bissingen 0:0
14:00UppskjutenFreiberg - Linx -:-
14:00Goppinger SV - Bruchsal 4:1
15:30Nottingen - Freiburger 2:2
15:30Oberachern - Pforzheim 2:3
15:30UppskjutenReutlingen - Villingen -:-
18:00Stuttgarter Kickers - SU Neckarsulm 1:0

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

16:00SC Velbert - Duisburg 2:0

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

11:00Chemnitzer FC U19 - Jena U19 1:1
11:00Dresden U19 - Hamburger SV U19 1:3
12:00Viktoria Berlin U19 - Cottbus U19 2:2
13:00Wolfsburg U19 - Hannover U19 1:1

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

11:00Ingolstadt U19 - Karlsruher U19 2:2
11:00Offenbach U19 - Frankfurt U19 0:3
11:00SSV Ulm U19 - Saarbrucken U19 2:1
14:00Heidenheim U19 - Hoffenheim U19 3:0
15:00Darmstadt U19 - Kassel U19 2:1
15:30Freiburg U19 - Stuttgart U19 4:3

TYSKLAND: Junioren Bundesliga West

11:00Leverkusen U19 - Duisburg U19 2:2
14:00Alemannia Aachen U19 - Bielefeld U19 0:1

UKRAINA: Premier League

13:00Inhulets - Kolos Kovalivka 0:2
16:00Dnipro-1 - Veres-Rivne 1:0
16:00Mariupol - Shakhtar 0:5
18:30Dyn. Kyiv - Oleksandriya 1:0

UKRAINA: Persha Liga

12:15Prykarpattya - Kryvbas 1:1
14:30Volyn Lutsk - VPK-Agro 1:0
16:45UppskjutenObolon - Kramatorsk -:-

UKRAINA: Druha Liga

14:00Dinaz Vyshgorod - Nyva Vinnytsya 2:0
15:00Balkany - Peremoga Dnipro 0:1
15:00FC Chernihiv - Bukovyna 0:0
15:00FC Vovchansk - Yarud Mariupol 1:1
15:00Nikopol - SC Poltava 1:1
15:00Nova Kakhovka - Skoruk Tomakovka 0:0
15:00Real Pharma - Tavriya 0:3
15:00Trostyanets - Mykolaivka 0:1
16:00Karpaty Lviv - Karpaty Halych 4:0

UKRAINA: Youth League

10:00Mariupol U19 - Shakhtar U19 1:4
10:00Zorya U19 - Ch. Odessa U19 2:3
11:00Vorskla U19 - Minaj U19 3:2
12:00Din. Kiev U19 - Oleksandriya U19 7:1
15:00Lviv U19 - Metalist 1925 U19 0:4

UKRAINA: Championship Women

09:00Mariupol D - EMC Podolie D 1:0

UNGERN: Hungarian Cup

13:00Senyo Carnifex - MTK Budapest 0:7
14:30FC Dabas - Haladas 1:2
15:00Budaorsi - Vasas 1:3
15:00BVSC-Zuglo - Ivancsa 1:0
15:00Cegledi - Kaposvar 3:0
15:00Csepel - Szegedi 0:1
15:00Debreceni EAC - Kisvarda 0:2
15:00Gyomro - Paks 1:9
15:00Jaszberenyi - Balassagyarmat 2:1
15:00Kelen - Szeged 0:4
15:00Komaromi VSE - Mezokovesd 0:2
15:00Monori - Csakvari 0:3
15:00Mosonmagyarovari TE - Győr 0:3
15:00Tokol - Teskand 4:2
15:00Vac - Zalaegerszegi 0:4
15:00VLS Veszprem - Debrecen 0:1
16:00Papai Perutz - Budafoki 1:4
18:00DVTK Borsodi - Szentlorinc 2:1
18:00Kazincbarcika - Szolnoki 2:1
18:00SC Sopron - MOL Fehervar 2:6
18:00Tiszakecske - Ujpest 0:3
19:00Bekescsaba - Dorogi 3:0
19:00Tatabanya - Soroksar 3:1

URUGUAY: Primera Division - Clasura

01:00Penarol - Fenix 0:0
18:15Cerrito - Cerro Largo 1:1
20:30Villa Espanola - Sud America 1:2

USA: MLS

01:00Inter Miami - New York Red Bulls 0:4
21:30Atlanta Utd - DC United 3:2

USA: USL League One

01:00New England II - Richmond Kickers 3:1

WALES: Cymru Premier

15:30Caernarfon - Cardiff Metropolitan 2:0
15:30Connah's Q. - Bala Town 0:1
15:30Druids - Penybont 0:3
15:30Haverfordwest - Flint 2:0
18:15TNS - Barry 3:1

WALES: Cymru South

15:30Carmarthen - Cambrian & Clydach 3:1
15:30Risca - Swansea University 4:0
15:30Trefelin - Cwmbran Celtic 3:4

WALES: Cymru North

15:30Airbus - Colwyn Bay 4:1
15:30Conwy Borough - Holyhead 0:0
15:30Guilsfield - Penrhyncoch 2:2
15:30Holywell - Bangor City 3:3
15:30Llandudno - Llanidloes 3:0
15:30Prestatyn - Buckley 0:2
15:30Ruthin - Llanrhaeadr 3:0

VENEZUELA: Primera Division - Första rundan

01:00Zamora - Trujillanos 2:1
22:00La Guaira - Puerto Cabello 0:0
00:15Gran Valencia - Aragua 0:1

VENEZUELA: Segunda Division

21:00Dynamo Puerto - Atletico La Cruz 1:3
21:00Petare - Libertador 1:0
21:00Yaracuy - Titanes 2:1
21:30Fundacion AIFI - Angostura 1:1
21:30Urena - Llaneros 2:0

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

06:15New Town (Aus) - Kingborough Lions 2 (Aus) 4:2
06:15Taroona (Aus) - Glenorchy Knights 2 (Aus) 3:1
06:15University of Tasmania (Aus) - Hobart United (Aus) 1:2

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher - Damer

16:00Estland U19 D - Färöarna U19 D 3:2
16:00Rumänien U19 D - Nordmakedonien U19 D 1:0
18:00Nederländerna U19 D - Mexiko U20 D 7:0
22:00Ecuador D - Peru D 1:0

ZAMBIA: Super League

13:00Buildcon - Prison Leopards 1:0
15:00Chambishi - Indeni 1:1
15:00Forest Rangers - Kafue Celtic 4:1
15:00UppskjutenKabwe - Zesco Utd (Zam) -:-
15:00Lusaka Dynamos - Konkola 0:0
15:00Nkwazi - Green Buffaloes FC 0:1
15:00UppskjutenRed Arrows - Kansanshi -:-
15:00UppskjutenZanaco - Nkana -:-

ÖSTERRIKE: Admiral Bundesliga

17:00Admira - Hartberg 1:1
17:00Austria Wien - Altach 0:0
17:00Ried - Wolfsberger AC 3:3

ÖSTERRIKE: 2. Liga

14:30Dornbirn - Floridsdorfer AC 0:2
20:00Vorwarts Steyr - A. Lustenau 1:2

ÖSTERRIKE: Regionalliga East

16:30Leobendorf - Neusiedl 2:3
17:00Wiener Viktoria - Stripfing 1:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga Central

16:00Stadl Paura - Vocklamarkt 1:2
17:00Union Gurten - Wels 4:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Tyrol

14:30Innsbruck (Am) - Kufstein 4:3
16:30SC Imst - Telfs 0:4

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Salzburg

16:00Austria Salzburg - Bischofshofen 6:0
18:00Kuchl - Seekirchen 2:2

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Vorarlberg

16:00UppskjutenBregenz - Hohenems -:-
16:00Wolfurt - Admira Dornbirn 0:2

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.