UPPDATERA

Fotboll » Igår » Alla matcher

VÄRLD: VM

16:00Ecuador - Senegal 1:2
16:00Nederländerna - Qatar 2:0
20:00Iran - USA 0:1
20:00Wales - England 0:3

ALGERIET: Ligue 1

15:00Alger (Alg) - Paradou 2:2
15:00Arba - Khenchela 5:1
15:00ASO Chlef - El Bayadh 0:0
15:00Biskra - JS Kabylie (Alg) 1:1
15:00CR Belouizdad - Constantine 2:1
15:00Magra - USM Alger 1:1
18:00ES Setif - Oran 4:0
18:00Saoura - Chelghoum 5:0

ANGOLA: Girabola

15:30Petro Atletico - Primeiro de Agosto 0:1

ARMENIEN: Premier League

11:00Noah - Alashkert 3:2
13:00BKMA - Shirak 0:1

ARMENIEN: First League

11:00Syunik - FC Gandzasar 0:1

AZERBAJDZJAN: Premier League

11:00Turan Tovuz - Sabah Baku 0:1
13:30Sumqayit - Gabala 1:1

BELGIEN: Cupen Damer

20:00Charleroi D - Genk D 0:3
20:00Leuven II D - Waregem D 0:4
20:00St. Liege D - Leuven D 2:0

BOTSWANA: Premier League

15:00Extension Gunners - Orapa United 1:2
15:00Morupule - Security Systems 0:3

EGYPTEN: Division 2 - Group C

13:30El Dabaa - Alexandria SC 1:0

ENGLAND: Premier League U18

13:00Tottenham U18 - Norwich U18 3:0
14:00Chelsea U18 - West Ham U18 2:4

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

14:00Seven Dreams - Denver -:-

ETHIOPIA: Premier League

14:00Dire Dawa - Wolkite Ketema 2:2
17:00Sidama Bunna - Fasil Kenema 2:4

GUINEA: Ligue 1

17:00Sequence (Gui) - Sangaredi 0:1

INDIEN: I-League

14:30Kenkre - Neroca FC 0:1

IRAK: Super League

12:00Al-Hudod - Naft Al-Basra 0:0
12:00Al Karkh - Naft Missan 1:2
12:00Newroz FC - Al-Qassim 0:3
14:15Duhok - Al Quwa Al Jawiya 0:0
16:30Al Naft - Al Wasat 3:3

ITALIEN: Serie C - Group B

13:00Alessandria - Olbia 1:1
17:30Carrarese - Ancona 2:0
17:30Pontedera - Virtus Entella 2:1
17:30Torres - Fiorenzuola 0:1
21:00Lucchese - Cesena 1:0
21:00Recanatese - Reggiana 0:1
21:00Rimini - Imolese 3:1
21:00San Donato - Montevarchi 3:1
21:00Siena - Fermana 2:3
21:00Vis Pesaro - Gubbio 0:4

ITALIEN: Coppa Italia Women

14:30Arezzo D - Roma D 0:3

KINA: Jia League

07:00Beijing Technology - Qingdao Youth Island 1:3
07:00Heilongjiang Ice City - Nanjing City 0:1
07:00Shenyang Urban FC - Guangxi Pingguo Haliao 1:1
07:00Sichuan Jiuniu - Zibo Cuju 1:0

LIBYEN: Premier League

14:00Shabaab Al Jabal - Darnes 1:2

MAURITANIA: Ligue 1

17:00SNIM - Police 1:1
17:15Kaedi - Ksar 1:1
17:15Nouakchott King's - Gendrim 1:0
18:00Garde Nationale - Madine Trarza 6:2
20:40Tevragh-Zeina - Nouadhibou 1:2

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U18 - Höstsäsong

12:00AZ Alkmaar U18 - PSV U18 2:2

OMAN: Professional League

13:40Al Suwaiq - Al-Msnaa 1:0
13:40Bahla - Al-Ittihad 2:0
16:15Al Seeb - Al Nahda 0:0

PORTUGAL: League Cup

21:45Santa Clara - Oliveirense 1:1

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Braga U23 - Maritimo U23 3:0
16:00Benfica U23 - Farense U23 2:1
17:00Estoril U23 - Portimonense U23 2:0

RUMÄNIEN: Liga 1

18:00Chindia Targoviste - Univ. Craiova 1:1

SEYCHELLES: First Division League

15:00St John Bosco - Northern Dynamo -:-

SKOTTLAND: Lowland League

20:45Rangers B - Broomhill 5:2

SLOVENIEN: Prva liga

14:00ND Gorica - Tabor Sezana 1:1
18:00Maribor - Bravo 3:0

SUDANAS: Premier League

16:00Ahli Shendi - Al Wadi 0:1
16:00Haidob Al Nuhod - Kober 3:2
16:00Hilal El-Fasher - Ahli Khartoum 3:1
17:00Hilal Alsahil - Al Zoma 1:0
18:30Tuti - Al-Merreikh 0:3

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Ihefu - Young Africans (Tan) 2:1

TJECKIEN: Tipsport liga

10:30Teplice - Pardubice 1:1
10:30Trencin - Trnava 5:1

TURKMENISTAN: Yokary Liga

11:00Sagadam - Nebitci 4:1
15:00Kopetdag Asgabat - FC Asgabat 1:1
15:00Merw - Energetik 4:2

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

19:00Chemie Leipzig - BFC Dynamo 1:1

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

19:00UppskjutenTurkgucu Munchen - Heimstetten -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

19:30SV Steinbach - Alzenau 3:1

UGANDA: Premier League

14:00Blacks Power - UPDF 1:0
14:00Bright Stars - BUL 2:0
14:00Kampala City - Gadaffi 2:1
14:00Maroons - URA SC 2:2
14:00Vipers - Villa 2:0

UKRAINA: Youth League

11:00Oleksandriya U19 - Rukh Lviv U19 1:2
12:00Din. Kiev U19 - Metalist Kharkiv U19 5:0

UKRAINA: Championship Women

11:00Mariupol D - Kryvbas D 2:8

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

10:00Tjeckien U18 - Förenade Arabemiraten U18 3:1
12:30Malta U19 - Polen U19 1:5
15:00Ungern U17 - Italien U17 1:2
16:00Israel U18 - Tyskland U18 0:3
18:00Portugal U19 - Tyskland U19 2:2

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

11:00Köge (Den) - B.93 (Den) 1:2
11:00Ostrava B (Cze) - Kvitkovice (Cze) 8:2
12:15Dusseldorf (Ger) - De Graafschap (Ned) 3:0
14:00QPR (Eng) - Livingston (Sco) 2:1
16:00Sturm Graz (Am) (Aut) - Graficar Beograd (Srb) 3:3
17:00Besiktas (Tur) - Istanbulspor (Tur) 4:0
18:00Zeljeznicar (Bih) - Konyaspor (Tur) 1:2
18:30Odra W. (Pol) - Gwarek Ornontowice (Pol) 3:1

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.