UPPDATERA

Fotboll » Igår » Alla matcher

AFRIKA: Africa Cup of Nations - Slutspel

17:00Guinea - Gambia 0:1
20:00Kamerun - Comoros 2:1

ALBANIEN: Superliga

19:45Din. Tirana - Tirana 0:1

ALGERIET: U21 League

14:30Oran U21 - Magra U21 1:1
15:00Arba U21 - Hussein Dey U21 1:0
15:00Chelghoum U21 - Constantine U21 0:3
15:00UppskjutenCR Belouizdad U21 - RC Relizane U21 -:-
15:00USM Alger U21 - Paradou U21 1:0
15:30ASO Chlef U21 - Tlemcen U21 2:0

ASIEN: Asian Cup Women

09:00Myanmar D - Sydkorea D 0:2
11:00Filippinerna D - Australien D 0:4
13:00Indonesien D - Thailand D 0:4
15:00Vietnam D - Japan D 0:3

BELGIEN: Pro League U21

19:30Antwerpen U21 - Genk U21 1:4
19:30Cercle B. U21 - Gent U21 0:1
19:30Charleroi U21 - St. Truiden U21 1:4
19:30Eupen U21 - Westerlo U21 3:1
19:30St. Liege U21 - Anderlecht U21 0:3
19:30Waasland-Beveren U21 - Mouscron U21 3:2
20:00Deinze U21 - Kortrijk U21 1:1
20:00Mechelen U21 - Club Brugge U21 1:0
20:00OH Leuven U21 - Waregem U21 2:0
20:00Royal Union SG U21 - Lommel SK U21 2:0
20:00UppskjutenSeraing U21 - Lierse K. U21 -:-
20:00Virton U21 - Beerschot VA U21 0:3
20:30RWDM U21 - Oostende U21 0:4

BRASILIEN: Campeonato Catarinense

23:00Figueirense - Joinville 0:0

BRASILIEN: Campeonato Cearense

19:00Maracana - Icasa-CE 2:3
19:30Crato - Atletico-CE 0:2
23:00Iguatu - Caucaia 1:2
23:00Pacajus - Ferroviario 1:4

BRASILIEN: Campeonato Paranaense

23:00Operario - Uniao PR 1:0

BURUNDI: Primus League

14:00Flambeau de l'Est - Rukinzo 1:1

CHILE: Super Cup

23:00U. Catolica - Colo Colo 0:2

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:10Jaguares de Cordoba - Dep. Cali 2:1
02:15Alianza Petrolera - Pereira 2:1

COLOMBIA: Primera B - Apertura

21:00Llaneros - Orsomarso 0:1

CYPERN: First Division

15:30Omonia - Paeek 2:1
18:00AEK Larnaca - Anorthosis 1:1

DR KONGO: Ligue 1

15:40Sanga Balende - RCK 1:0

ENGLAND: Championship

20:45Blackburn - Middlesbrough 1:0

ENGLAND: Premier League 2

14:00Crystal Palace U23 - Liverpool U23 0:2
14:30Birmingham U23 - West Brom U23 3:2
17:00West Ham U23 - Leicester U23 1:2
20:00Aston Villa U23 - Reading U23 4:1
20:00Blackburn U23 - Leeds U23 4:0
20:00Chelsea U23 - Manchester City U23 0:1
20:00Everton U23 - Tottenham U23 1:0
20:00Newcastle Utd U23 - Nottingham U23 0:1
20:00Stoke U23 - Fulham U23 0:1
20:00Sunderland U23 - Wolves U23 1:2

ENGLAND: Professional Development League

14:00Wigan U23 - Sheffield United U23 1:2

EUROPA: Tipsport Malta Cup

12:30Trnava - Ålborg 1:1
16:30Sigma Olomouc - Tirol 3:0

FRANKRIKE: Ligue 2

20:45Caen - AC Ajaccio 2:0

FRANKRIKE: National

20:45Annecy - Concarneau 0:0

GHANA: Premier League

16:00Dreams - Aduana 3:1

GREKLAND: Super League

18:30Asteras T. - Apollon Smirnis 1:0

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 6

13:00Keratsini - Aiolikos 1:0

HONDURAS: Liga Nacional - Clasura

23:00Motagua - Vida 0:0
23:06Marathon - Olimpia 1:0
00:00Platense - Real Espana 2:1

INDIEN: ISL

15:00East Bengal - Hyderabad 0:4

INDIEN: I-League

09:30UppskjutenIndian Arrows - Sreenidi Deccan -:-
12:00UppskjutenSudeva Delhi - Neroca FC -:-
15:00UppskjutenChurchill Brothers - Aizawl -:-

IRAN: Persian Gulf Pro League

12:30Fajr Sepasi - Nassaji Mazandaran 1:1

ISLAND: Fotbolti.net Cup

20:00UppskjutenStjarnan - FH Hafnarfjordur -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

19:30Beitar Jerusalem - H. Tel Aviv 0:2

ISRAEL: Leumit League

18:00Beitar Shimshon T.A. - Hapoel Afula 1:2
18:00Hap. Ramat Gan - Hapoel Raanana 2:0
18:00H. Petah Tikva - Sektzya Ness Ziona 2:1

ITALIEN: Serie C - Group C

21:00Catanzaro - Palermo 0:0

JAMAICA: Premier League

19:00Cavalier - Waterhouse 0:3
21:15Dunbeholden - Montego Bay 3:0

KENYA: Premier League

13:00Nairobi City - Kakamega Homeboyz 1:1
13:00Wazito - Bandari 1:1
13:00Vihiga - Tusker 0:0

KONGO: Ligue 1

14:00AS BNG - Kondzo 2:2
15:00Cheminots - V. Club Mokanda 0:0
16:00Inter Club - CARA Brazzaville 0:2

MEXIKO: Liga MX - Clasura

02:00Santos Laguna - Necaxa 1:4

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Clasura

00:00Atl. Morelia - Raya2 1:0

MEXIKO: Liga Premier Serie A - Clasura

23:00Reboceros de La Piedad - Canamy 1:1

MEXIKO: Liga MX Women - Clasura

02:00Mazatlan FC D - Puebla D 0:0
00:00Necaxa D - U.N.A.M. D 1:0

NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie

20:00Oss - Jong AZ 1:0

NIGERIA: NPFL

16:00Gombe United - Niger Tornadoes 1:0
16:00Rivers United - Heartland 3:1

PORTUGAL: Liga Portugal 2

16:30Academico Viseu - Sp. Covilha 1:1
21:15Leixoes - Chaves 1:1

PORTUGAL: Liga 3

14:00Santarem - Vitoria Setubal 4:1

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Mästerskapsslutspel

12:00Benfica U23 - Leixoes U23 3:0
16:00Braga U23 - Estoril U23 2:3

RUMÄNIEN: Liga 1

16:30Botosani - Sepsi Sf. Gheorghe 1:0
19:00Farul Constanta - U Craiova 1948 3:2

RWANDA: Premier League

11:30Gorilla - Etoile de L'Est 2:3
14:00Police - Bugesera FC 1:2
14:00Rutsiro - Gicumbi 0:0

SAUDIARABIEN: Division 1

13:15Al Khaleej - Al Jabalain 0:0
13:50Al Orubah - Al Draih 3:1
16:45Jeddah - Al-Nahda 2:0

SPANIEN: LaLiga2

21:00Almeria - Eibar 0:2
21:00Real Sociedad B - Cartagena 1:2

TURKIET: 1. Lig

17:00AvbrutenEyupspor - Bursaspor 1:0

TURKIET: Super Lig Women

10:00Hatayspor D - Fenerbahce D 1:8

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

12:00InställtIndonesien - Bangladesh -:-
15:30Zorya - Uzbekistan Ol. 1:0

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

00:30Blooming (Bol) - Oriente Petrolero (Bol) 1:2
09:00FK Krylya Sovetov Samara (Rus) - Radnik (Srb) 2:0
09:30Prey Veng (Cam) - Boeung Ket (Cam) 3:1
10:00Sala (Svk) - Raca (Svk) 3:3
11:00Cibalia (Cro) - Iskra (Mne) 0:1
12:00CSKA Moscow (Rus) - Dudelange (Lux) 0:1
12:00FC Köpenhamn (Den) - Helsingor (Den) 3:2
13:00CSKA 1948 Sofia (Bul) - Borec (Mkd) 4:3
13:00InställtFC Astana (Kaz) - TSC Backa Topola (Srb) -:-
13:00Gornik Leczna (Pol) - Neftci Baku (Aze) 0:1
13:00Metalist Kharkiv (Ukr) - Liberec (Cze) 1:0
13:00TSC Backa Topola (Srb) - Pelicans SC (Sri) 3:0
13:30Gabala (Aze) - Bohemians (Cze) 1:3
14:00InställtAustria Wien (Aut) - Bohemians (Cze) -:-
14:00Hradec Kralove (Cze) - Veres-Rivne (Ukr) 1:1
14:00Lipetsk (Rus) - SKA Rostov (Rus) 0:0
14:00InställtL. Mikulas (Svk) - Lviv (Ukr) -:-
14:00Zira (Aze) - Bregalnica (Mkd) 1:1
14:30Wolfsberger (Aut) - Shakhtar (Ukr) 1:4
14:45Struga (Mkd) - Ferizaj (Kos) 1:2
15:00Ceske Budejovice (Cze) - Khimki (Rus) 4:2
15:00Sala (Svk) - Raca (Svk) 3:3
17:00Slavicin (Cze) - Otrokovice (Cze) 3:2
23:15Nacional (Uru) - Sarmiento Junin (Arg) 1:0
00:30Danubio (Uru) - Barracas Central (Arg) 0:1

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.