UPPDATERA

Fotboll » Igår » Alla matcher

FRANKRIKE: Ligue 1

21:00PSG - Angers 2:1

SYDAMERIKA: VM - Kval

23:00Colombia - Ecuador 0:0
01:30Argentina - Peru 1:0
02:00Chile - Venezuela 3:0
02:30Brasilien - Uruguay 4:1

TYSKLAND: Bundesliga

20:30Hoffenheim - FC Köln 5:0

AFRIKA: CAF Champions League - Kval

17:00AmaZulu (Rsa) - Mazembe (Drc) 0:0

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kval

14:00Biashara Mara United (Tan) - Al Ahly Tripoli (Lby) 2:0
16:30Diables Noirs (Con) - Orlando Pirates (Rsa) 0:0
18:00Marumo Gallants (Rsa) - AS Vita Club (Drc) 2:1
18:30Binga (Mli) - ASFA Yennega (Bfa) (Bfa) 0:1
19:00Al-Ahly Merowe (Sud) - Gor Mahia (Ken) 1:3

ARGENTINA: Liga Profesional

19:30Godoy Cruz - Central Cordoba 0:0
21:45Rosario - Patronato 3:2
00:00Racing Club - Platense 0:1

ARGENTINA: Primera Nacional

00:10Def. de Belgrano - Club A. Guemes 1:0

ARGENTINA: Primera A Women - Clasura

18:00Deportivo Espanol D - Social Atletico Television D 1:1
20:00Independiente D - Estudiantes D 2:2

ARMENIEN: Premier League

14:00Noah - Sevan 2:1
17:00Pyunik - Alashkert 1:1

AUSTRALIEN: NPL South Australian - Slutspel

12:00Adelaide Comets - Sturt Lions 1:0Eft.förl.

AZERBAJDZJAN: First Division

12:30Lokbatan - Keshla 2 0:2
12:30SumQayit 2 - Kapaz 1:2
12:30Zaqatala - Zira 2 2:0

BELARUS: Vysshaya Liga Reserve

12:00Sputnik 2 - Neman 2 0:3
13:00Slavia Mozyr 2 - BATE 2 2:3
13:00Smorgon 2 - Vitebsk 2 1:2
14:00Isloch 2 - Slutsk 2 3:2

BELGIEN: Jupiler Pro League

20:45Club Brugge - Kortrijk 2:0

BELGIEN: 1B Pro League

20:00Deinze - Waasland-Beveren 0:0

BELGIEN: Pro League U21

19:30Genk U21 - St. Liege U21 6:1

BELGIEN: Super League Women

20:30Femina Woluwe D - RSC Anderlecht D 0:3
20:30Gent D - Charleroi D 3:0

BOLIVIA: Nacional B - Andra rundan

01:00CD Kivon - Torre Fuerte 0:0

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premier League

17:00Velez Mostar - Zrinjski 0:1

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

14:30Zeljeznicar Banja Luka - Kozarska Dubica 6:0

BRASILIEN: Serie A

00:00Cuiaba - Sport Recife 1:0
00:00Sao Paulo - Ceara 1:1

BRASILIEN: Serie B

21:00Brusque - Remo 3:1
00:00CRB - Guarani 2:2

BRASILIEN: Copa Paulista

20:00Atibaia - Sao Caetano 4:0
20:00Taubate - Portuguesa 0:4

BRASILIEN: Copa do Nordeste - Kval

01:00ASA - Souza PB 1:2

BULGARIEN: Parva liga

17:00Pirin Blagoevgrad - Botev Vratsa 3:1
19:15Lok. Plovdiv - Arda 0:0

BULGARIEN: Vtora liga

15:00Septemvri Sofia - Minyor Pernik 3:0

BURKINA FASO: Premier League

17:30AS Police - ASF Dioulasso 3:0

BURUNDI: Primus League

15:00Kayanza - Royal de Muramvya 0:0
16:00Bujumbura C. - Aigle Noir 1:1

CHILE: Primera Division

17:30Huachipato - Antofagasta 0:1
21:00Palestino - O'Higgins 2:2
23:30U. De Chile - A. Italiano 0:1

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

04:00Saprissa - Guadalupe 4:0

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

21:00Escorpiones - Carmelita 0:2
23:15Ad Aserri - Barrio Mexico 0:0

CYPERN: Division 2

18:00Ermis - Nea Salamis 3:2
18:00Sotiras - Karmiotissa 1:3

DANMARK: Superliga

19:00Viborg - Silkeborg 1:1

DANMARK: 1st Division

19:00F. Amager - Fredericia 0:1

DANMARK: 2nd Division

19:00Skive IK - Aarhus Fremad 2:1

DR KONGO: Ligue 1

15:30UppskjutenRenaissance - US Panda -:-

EGYPTEN: Division 2 - Group B

14:30Al Qanah - Banha 1:0
14:30Belbeis - Porto Suez 0:2
14:30El Daklyeh - El Entag El Harby 2:1
14:30Itesalat - Al Nasr 1:1
14:30Marekh - Petrojet 0:1
14:30Suez Montakhab - Al-Sekka 3:0
14:30Tersana - ZED 0:1
14:30Wadi Degla - Bur Fouad 4:0

ENGLAND: Championship

21:00West Brom - Birmingham 1:0

ENGLAND: League One

20:45Burton - Morecambe 3:2

ENGLAND: Premier League 2

14:00Burnley U23 - Norwich U23 4:3
20:00Fulham U23 - Reading U23 3:0

ENGLAND: Professional Development League

14:00Sheffield Wed U23 - Peterborough U23 5:1

ESTLAND: Meistriliiga

18:00InställtParnu JK Vaprus - Kuressaare -:-

ESTLAND: Esiliiga

18:00Tammeka U21 - Paide Linnameeskond U21 2:2

ESTLAND: Meistriliiga Women

18:00Tallina Kalev D - Saku Sporting D 1:3

EUROPA: U17 EM Damer - Kval - Round 1 - League A

17:00Bulgarien U17 D - Ungern U17 D 0:1
17:00Ireland U17 D - Norge U17 D 2:1

FINLAND: Kakkonen - Grupp B

18:00Ilves 2 - HJS 1:1

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

17:30OLS Oulu - OTP 2:4

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1

15:00Al Fujairah - Al Bataeh 0:0
15:00Dibba Al Fujairah - Al Rams 5:0
15:00Masafi - Dibba Al Hisn 1:1
15:05Al Hamriyah - Al-Taawon 3:0

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Pro League Cup

16:15Al-Ain - Emirates Club (Uae) 2:0
16:15Ittihad Kalba - Al Urooba 4:0
18:30Ajman - Al Sharjah 2:2

GIBRALTAR: National League

20:45UppskjutenMons Calpe - Lions Gibraltar -:-

INDONESIEN: Liga 1

10:15PSIS Semarang - Persik Kediri 3:0
13:15PSS Sleman - Barito Putera 3:2

INDONESIEN: Liga 2 - Första rundan

10:15Balikpapan - Sulut Utd 1:1
10:15PSPS Riau - Sriwijaya (Idn) 0:3
13:15Muba United - Tiga Naga 1:1
15:30PSBS Biak Numfor - Kalteng Putra 0:1

IRAK: Super League

14:00Al Karkh - Al Wasat 0:1
14:00Naft Missan - Al Sinaah 3:1
14:00Newroz FC - Al Quwa Al Jawiya 0:3
16:15Erbil - Al Najaf 0:0
18:30Naft Al-Basra - Al Shorta 1:3

IRLAND: Premier Division

20:45Bohemians - Dundalk 1:1
20:45Derry City - St. Patricks 1:0
20:45Drogheda - Longford 2:0
20:45Waterford - Finn Harps 4:1
21:00Shamrock Rovers - Sligo Rovers 2:0

IRLAND: Division 1

20:30Bray - Cabinteely 1:2
20:45Cobh Ramblers - Shelbourne 2:0
20:45Galway - Wexford 2:1
20:45Treaty United - Athlone 1:1
20:45UC Dublin - Cork City 1:0

ISRAEL: Leumit League

15:00Agudat Sport Ashdod - Bnei Yehuda 0:0
15:00Akei Nazareth - H. Petah Tikva 0:0
15:00Hapoel Afula - Maccabi Bnei Raina 0:2
15:00I. Ramat HaSharon - H. Akko 0:3
15:00MS Kafr Qasim - H. Kfar Saba 2:2

ISRAEL: Liga Alef North

11:00M. Tzur Shalom - Ironi Baka 1:1
12:30Hapoel Bnei Zalfa - Hapoel Herzliya 1:2
12:30Ironi Tiberias - MS Tira 0:0
13:00Hapoel Bueine - H. Migdal HaEmek 2:0
13:00Maccabi Tamra - Ironi Nesher 1:0
13:00Tzeirei Kafr Kanna - Shapira 1:1
14:00Hapoel Bnei Faradis - Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara 0:3
14:00Hapoel Iksal Imad - Hapoel Kafr Kanna 1:2
14:30UppskjutenTayibe - Hapoel Kaukab -:-

ISRAEL: Liga Alef South

11:00H. Bikat Hayarden - Bnei Eilat 2:1
11:30Hapoel Azor - SC Dimona 1:2
12:00H. Ashkelon - MS Ironi Kuseife 3:2
12:30Maccabi Yavne - H. Bnei Lod 2:1
12:45Nordia Jerusalem - Holon Yermiyahu 1:2
13:00M. Herzliya - Hapoel Kfar Shalem 0:0
13:30Maccabi Shaarayim FC - M. Ironi Ashdod 0:1
13:30Shimshon Kafr Qasim - H. Marmorek 0:1
13:45Maccabi Jaffa - Shimshon Tel Aviv 1:0

ITALIEN: Serie D - Group D

20:45Prato - Seravezza Pozzi 0:0

ITALIEN: Primavera 1

15:00Milan U19 - Napoli U19 1:2

JORDAN: Premier League

17:00Al-Faisaly Amman - Al Jalil 3:0
19:30Al Buqaa - Al Salt 0:1
19:30Al Hussein - Sahab 3:1

KANADA: Canadian Premier League

03:00Cavalry - York Utd 2:1

KANADA: U Sports

22:30UBC Okanagan - Victoria 0:1
23:15UNB - Saint Marys 1:1

KENYA: Premier League

12:00Bidco United - Bandari 2:3
12:00UppskjutenKariobangi Sharks - Gor Mahia -:-
13:00Nzoia Sugar - Sofapaka (Ken) 0:0
14:15Posta Rangers - Vihiga 4:0

KOSOVO: Superliga

13:00Drenica - Feronikeli 4:0
13:00KF Ulpiana - Drita 1:1

KROATIEN: 1. HNL

18:00H. Dragovoljac - Lok. Zagreb 2:2

KROATIEN: 2. HNL

17:00Zapresic - Orijent 1:0

KYRGYZSTAN: Premier Liga

11:30Kaganat - Neftchi Kochkor-Ata 5:2

LITAUEN: A Lyga

17:00Suduva - Riteriai 1:1

LITAUEN: I Lyga

17:00Jonava - FK Panevezys 2 1:1
19:00Banga Gargzdai 2 - Kauno Zalgiris 2 3:1

MALTA: Challenge League

17:00Tarxien Rainbows - St. Andrews 2:2
21:00Lija Athletic - Vittoriosa Stars 4:0

MAROCKO: Botola 2

17:30Dcheira - Wydad Fes 3:2
17:30Kawkab Marrakech - Moghreb Tetouan 0:1

MEXIKO: Liga MX - Apertura

03:00Queretaro - Club Tijuana 1:1

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Leones Negros - Celaya 1:2

MEXIKO: Liga Premier Serie A - Apertura

23:00UA Zacatecas - Mazorqueros 2:4

MEXIKO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Necaxa U20 - Puebla U20 1:1
17:00Mazatlan U20 - Atlas U20 3:1

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura

00:00Queretaro D - Toluca D 0:1

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

18:00OFK Petrovac - FK Podgorica 2:1

NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie

20:00Breda - Jong AZ 1:0
20:00De Graafschap - Eindhoven 0:0
20:00Excelsior - Venlo 3:0
20:00Helmond - Den Haag 0:0
20:00Jong Ajax - Jong Utrecht 3:1
20:00Maastricht - Dordrecht 2:1
20:00Oss - FC Emmen 1:2
20:00Roda - Jong PSV 2:2
20:00Telstar - FC Volendam 1:5
20:15Den Bosch - Almere 1:0

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie - Damer

19:30Heerenveen D - Excelsior D 1:1
19:30VV Alkmaar D - PEC Zwolle D 3:1

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

00:00AvbrutenOcotal U20 - Export Sebaco U20 1:1

NORGE: Division 3 - Group 1

18:00Gjellerasen - Lilleström 2 0:1

NORTH MACEDONIA: 1. MFL

14:00Rabotnicki - FK Skopje 0:1

PAKISTAN: Premier League

15:00UppskjutenLyallpur - Pakistan Navy -:-

PALESTINA: West Bank League

15:00Shabab Alsamu - Al Quds 2:3
18:00Al Khaleel - Islami Kalkelea 2:0

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

22:00UppskjutenGuairena FC - Cerro Porteno -:-
22:00UppskjutenLibertad - Nacional Asuncion -:-
22:00UppskjutenOlimpia - Guarani -:-
22:00UppskjutenRiver Plate - Sol De America -:-
22:00UppskjutenSp. Luqueño - 12 de Octubre -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

19:45Diaz - 2 de Mayo 3:1
00:00Independiente F.B.C. - Fernando de la Mora 2:1

PERU: Liga 2 - Uppflyttningsslutspel

22:00Chavelines - Carlos Stein 1:2

POLEN: Division 1

18:00Puszcza - Odra Opole 3:0
20:30Korona - Widzew Lodz 0:1

POLEN: Division 2

18:00Pruszkow - Elblag 1:1

POLEN: III Liga - Group II

15:00Przodkowo - Elana Torun 3:2
19:00Pogon Szczecin II - Blekitni Stargard 1:2

POLEN: Central Youth League

12:00Rakow Czestochowa U18 - Pogon Szczecin U18 0:0

PORTUGAL: Taça de Portugal

19:00Academica - Famalicao 0:4
19:45Sintrense - FC Porto 0:5
21:45OS Belenenses - Sporting 0:4

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Rio Ave U23 - Vitoria Guimaraes U23 1:1

RUMÄNIEN: Liga 1

19:30Gaz Metan - Dinamo Bukarest 2:1

RUMÄNIEN: Liga 2

16:30Ripensia Timisoara - U. Cluj 0:3

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1

14:00UppskjutenCSM Pascani - CSM Bacau -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2

14:00CSM Ramnicu Sarat - CSM Focsani 1:2

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3

14:00F. Constanta 2 - CSM Oltenita 9:0
14:00Inainte Modelu - Recolta Gh. Doja 1:2
14:00Popesti Leordeni - Afumati 1:6

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4

14:00Academica Clinceni 2 - Progresul Spartac 0:1
14:00Din. Bucuresti 2 - Moreni 4:6
14:00FC Arges 2 - Unirea Bascov 0:1
14:00Rapid Bucharest 2 - FCSB 2 2:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5

14:00Odorheiu - Kids Tampa Brasov 7:1
14:00Sepsi Sf. Gheorghe 2 - FC Hermannstadt 2 3:1

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6

14:00CS U Craiova 2 - Horezu 1:0
14:00Vedita Colonesti - CSM Slatina 1:1

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7

14:00CSM Deva - Progresul Ezeris 4:1
14:00Pandurii - Jiul Petrosani 0:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8

14:00Soimii Lipova - Progresul Pecica 3:2

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9

14:00Ariesul Turda - Gloria 2018 Bistrita 4:2
14:00Avantul Reghin - Sanatatea Cluj 0:2
14:00Unirea Ungheni - CS Hunedoara 2:4

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10

14:00CFR Cluj II - Simleul Silvaniei 2:0

RYSSLAND: Youth League

11:00Konoplev Academy U19 - CSKA Moscow U19 0:1
11:00Sochi U19 - Akhmat Grozny U19 2:1
11:00Ural U19 - Kazan U19 3:4
12:00Arsenal Tula U19 - Chertanovo M. U19 1:0
12:00FK Rostov U19 - Krasnodar U19 1:0
12:00Ufa U19 - Krylya Sovetov Samara U19 0:1
12:00UOR U19 - Khimki U19 1:1
13:00Nizhny Novgorod U19 - Sp. Moscow U19 1:3
14:00Dynamo Moscow U19 - FK Strogino Moscow U19 1:0
18:00Lok. Moskva U19 - Zenit U19 3:0

SCHWEIZ: Challenge League

20:30Lausanne Ouchy - Aarau 0:2
20:30Thun - Winterthur 0:2
20:30Xamax - Vaduz 0:2

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 1

20:15Chenois - Lancy 3:3

SCHWEIZ: Super League Women

20:00Yverdon D - St. Gallen D 0:4

SERBIEN: Super Liga

15:00Novi Pazar - Sp. Subotica 0:1
17:00FK Vozdovac - Napredak 0:0

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

15:00TEK Sloga - Brodarac 0:1

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

15:00Kikinda - 1. Maj Ruma 2:1

SIERRA LEONE: Premier League

20:00Mighty Blackpool - Sierra Leone Police 2:0

SKOTTLAND: Championship

20:45Hamilton - Partick Thistle 1:6

SKOTTLAND: League Two

20:45Edinburgh City - Kelty Hearts 2:3

SLOVAKIEN: Fortuna liga

17:00L. Mikulas - Trencin 2:1

SLOVAKIEN: 2. liga

15:00Podbrezova - Zilina B 3:0

SLOVENIEN: 2. SNL

15:30Drava - Ilirija 0:0
18:00Triglav - Bilje 3:0
20:00Nafta - NK Krka 1:1

SPANIEN: LaLiga2

21:00Eibar - Almeria 1:0

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

19:00Calahorra - Real Union 2:4

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

19:00Sabadell - Sanluqueno 1:0
21:00Alcoyano - UCAM Murcia 3:2
21:00Andorra - San Fernando 1:0

SVERIGE: Division 1 - Södra

19:00Ljungskile SK - Qviding FIF 2:0

SVERIGE: Elitettan - damer

19:00Uppsala D - IF Brommapojkarna D 3:1

TADZJIKISTAN: Vysshaya Liga

12:00UppskjutenDushanbe 83 - Faizkand -:-
12:00UppskjutenIstaravshan - Ravshan -:-
12:00UppskjutenKhujand - Khatlon -:-

TJECKIEN: Division 2

17:00Brno - Vyskov 2:2
18:00Usti n. L. - Vlasim 2:1

TJECKIEN: MSFL

18:00Kromeriz - Blansko 3:1

TJECKIEN: Division B

18:30Chomutov - Neratovice 3:3

TJECKIEN: Stredocesky KP

19:00Porici n. S. - Lysa n. L. 5:1

TJECKIEN: 1. Liga Women

19:00Slovacko D - Slavia Prague D 1:2
19:30Liberec D - Dukla Prague D 2:1

TURKIET: Super Lig

19:00Basaksehir - Besiktas 3:2

TYSKLAND: 2. Bundesliga

18:30Hannover - Schalke 0:1
18:30Paderborn - Regensburg 1:1

TYSKLAND: 3. Liga

19:00Viktoria Berlin - VfL Osnabruck 1:2

TYSKLAND: Regionalliga North

19:00Drochtersen/Assel - Hamburger SV II 0:0

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

19:00Furstenwalde - Hertha II 3:2
19:00Jena - BFC Dynamo 2:0

TYSKLAND: Regionalliga West

18:30Dusseldorf II - Schalke II 5:1
19:00Ahlen - Koln II 2:6
19:30Wegberg-Beeck - B.Mönchengladbach II 1:0

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

19:00Aschaffenburg - SpVgg Bayreuth 0:1
19:00Burghausen - Bayern II 2:2

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

19:30Hamm United - Dassendorf 0:1
19:30TuS Osdorf - TSV Buchholz 08 1:2

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

19:45VfL Oldenburg - Spelle-Venhaus 2:2

TYSKLAND: Oberliga Hessen

19:30Eddersheim - RW Walldorf 2:2

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

19:30UppskjutenSalmrohr - SG 2000 Mulheim-Karlich -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

18:30Seligenporten - Vatan Spor A'burg 0:0
19:001. SC Feucht - Bamberg 0:0

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

19:30TSV 1880 Wasserburg - Donaustauf 3:2
19:30VfB Hallbergmoos-Goldach - Schwabmunchen 0:2

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

19:30SSVg Velbert - SW Essen 5:2

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

15:30Rostock U19 - Hertha U19 1:2

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

19:00Karlsruher U19 - Stuttgarter Kickers U19 0:0

TYSKLAND: Bundesliga - Damer

19:15Bremen D - SGS Essen D 1:0

UGANDA: Premier League

14:00Express - Arua Hill 0:2
14:00Mbarara City - Bright Stars 3:1
14:00Onduparaka FC - UPDF 1:1

UKRAINA: Premier League

16:00Shakhtar - Zorya 6:1

UKRAINA: Persha Liga

12:15UppskjutenOlimpik Donetsk - Zhytomyr -:-
16:30Obolon - Kremin 2:0
17:30Nyva Ternopil - VPK-Agro 2:0

UKRAINA: Druha Liga

12:00Munkacs Mukacheve - Dinaz Vyshgorod 1:3

UKRAINA: Youth League

10:00Shakhtar U19 - Zorya U19 0:6
11:00Dnipro-1 U19 - Kolos Kovalivka U19 2:1
12:00Lviv U19 - Din. Kiev U19 3:3
12:00Mariupol U19 - Metalist 1925 U19 0:1

UNGERN: OTP Bank Liga

20:00MTK Budapest - Puskas Academy 0:1

UNGERN: NB I Women

13:00Soroksar D - DVTK Borsodi D 1:4

UZBEKISTAN: Super League

14:00AGMK - Mashal Muborak 3:2
15:30Nasaf Qarshi - Metallurg Bekabad 1:0

WALES: FA Cup

20:45Flint - Connah's Q. 0:2

VENEZUELA: Primera Division - Första rundan

23:00Caracas - Atletico Venezuela 0:3
22:00Zulia - Trujillanos 2:0
00:15Universidad Central - Metropolitanos 1:1

VENEZUELA: Segunda Division

21:30Atletico La Cruz - Minerven 6:2

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

17:00Qatar U23 - Kuwait U23 0:1

YEMEN: Division 1

14:30Al Yarmuk - Al Ahli Sana’a 2:0

ZAMBIA: Super League

15:00Green Buffaloes FC - Indeni 5:0

ÖSTERRIKE: 2. Liga

18:30A. Lustenau - Kapfenberg 6:0
18:30Floridsdorfer AC - Vorwarts Steyr 2:0
18:30Liefering - FC Juniors 2:0
18:30St. Polten - Grazer 6:1

ÖSTERRIKE: Regionalliga East

19:00Bruck Leitha - W. Neustadt 5:1
19:30Drassburg - Traiskirchen 0:2
19:30TWL Elektra - Marchfeld 0:1
19:30Wiener - First Vienna 0:3

ÖSTERRIKE: Regionalliga Central

19:00Bad Gleichenberg - Gleisdorf 0:0
19:00Treibach - Sturm Graz (Am) 2:3
19:00Weiz - Deutschlandsberger 1:0
19:00Vocklamarkt - Allerheiligen 2:1

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Tyrol

19:00Hall - Kufstein 3:2

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Salzburg

18:30Grodig - Kuchl 0:3
19:00SAK 1914 - USK Anif 0:3
19:00Wals-Grunau - Seekirchen 0:2
19:30St. Johann - Austria Salzburg 1:2

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.