UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ENGLAND: Premier League

13:30Watford - Liverpool 0:5
76'Aston Villa - Wolves 2:0
79'Leicester - Manchester Utd 2:1
79'Manchester City - Burnley 2:0
81'Norwich - Brighton 0:0
83'Southampton - Leeds 1:0
18:30Brentford - Chelsea -:-

FRANKRIKE: Ligue 1

40'Clermont - Lille 1:0
21:00Lyon - Monaco -:-

ITALIEN: Serie A

15:00Spezia - Salernitana 2:1
18:00Lazio - Inter -:-
20:45Milan - Verona -:-

SPANIEN: LaLiga

18:30Levante - Getafe -:-
21:00Real Sociedad - Mallorca -:-

SVERIGE: Allsvenskan

15:00Degerfors IF - Halmstads BK 2:1
15:00Östersunds FK - Malmö FF 0:3
10'IK Sirius - Varberg BoIS 0:0

SVERIGE: Superettan

13:00GAIS - IFK Värnamo 1:2
15:00AFC Eskilstuna - Västerås SK 0:1

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Dortmund - Mainz 3:1
15:30Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 1:2
15:30Freiburg - RB Leipzig 1:1
15:30Furth - Bochum 0:1
15:30Union Berlin - Wolfsburg 2:0
18:30B.Mönchengladbach - Stuttgart -:-

AFRIKA: CAF Champions League - Kval

14:00Tusker (Ken) - Zamalek (Egy) 0:1
15:00APR (Rwa) - Etoile Sahel (Tun) 1:1
81'Sagrada (Ang) - Royal Leopards (Esw) 1:1
40'ASEC Mimosas (Ivo) - CR Belouizdad (Alg) 1:1
10'US Gendarmerie (Nig) - Al Ahly (Egy) 0:0
19:00Al-Merreikh (Sud) - Zanaco (Zam) -:-
19:00Stade Malien (Mli) (Mli) - Horoya (Gui) -:-

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kval

14:00Azam (Tan) - Pyramids (Egy) 0:0
15:00Orapa United (Bot) - Cotonsport (Cmr) 2:1
15:00Red Arrows (Zam) - Primeiro de Agosto (Ang) 1:0
15:00URA SC (Uga) - Al Masry (Egy) 0:0
10'Ben Guerdane (Tun) - Berkane (Mar) 0:0
18:00ASAC Concorde (Mrt) - Saoura (Alg) -:-
19:00Diambars (Sen) - Enyimba (Nga) (Nga) -:-
20:00FAR Rabat (Mar) - JS Kabylie (Alg) (Alg) -:-

ALBANIEN: Superliga

13:45Kastrioti - Skenderbeu 2:0
13:45Laci - Egnatia 0:1

ANGOLA: Girabola

16:00Bravos do Maquis - Sporting de Cabinda -:-
16:00C.R.D. Libolo - Cuando Cubango -:-

ARGENTINA: Liga Profesional

00:00Racing Club - Platense 0:1
02:15Defensa y Justicia - Estudiantes 2:1
02:15Velez Sarsfield - Arsenal Sarandi 0:0
18:30Sarmiento Junin - Union Santa Fe -:-
20:45Gimnasia L.P. - Newells Old Boys -:-
23:00Lanus - Banfield -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

00:10Def. de Belgrano - Club A. Guemes 1:0
02:10Atl. Rafaela - Barracas Central 0:2
20:00Brown Adrogue - Gimnasia Jujuy -:-
21:00Santamarina - Almagro -:-

ARGENTINA: Torneo Federal

20:00Camioneros Buenos Aires - Circulo Deportivo -:-
20:00Crucero del Norte - Douglas Haig -:-
20:30Deportivo Madryn - Sportivo Estudiantes -:-
20:30Sol de Mayo - Independiente Chivilcoy -:-
21:00Defensores Belgrano VR - Boca Unidos -:-
21:00Huracan Las Heras - Cipolletti -:-
23:30Union Sunchales - Sportivo Las Parejas -:-

ARGENTINA: Primera B - Clasura

18:05Sacachispas - Justo Jose de Urquiza -:-
20:00Acassuso - Argentino de Quilmes -:-
20:00Deportivo Merlo - Fenix -:-
20:00San Miguel - Defensores Unidos -:-
20:00UAI Urquiza - Deportivo Armenio -:-
20:45Flandria - Colegiales -:-

ARGENTINA: Primera A Women - Clasura

15:30River Plate D - UAI Urquiza D 2:2
20:00Rosario Central D - Excursionistas D -:-

ARMENIEN: Premier League

13:00Van - Urartu 1:1

ARMENIEN: First League

13:00Alashkert 2 - Lernayin Artsakh 0:5
13:00Shirak - Gandzasar 1:2

ASIEN: AFC Champions League - Slutspel

40'Al-Wahda (Uae) - Al Nasr Riyadh (Ksa) (Sau) 0:1
20:00Persepolis (Irn) (Irn) - Al-Hilal (Sau) -:-

ASIEN: SAFF Championship - Slutspel

40'Indien - Nepal 0:0

AUSTRALIEN: NPL Queensland

10:00Peninsula - Gold Coast 3:5
11:00Sunshine Coast Wanderers - Magpies Crusaders 5:0

AZERBAJDZJAN: Premier League

13:00Sabail - Keshla 1:2
15:00Gabala - Zira 1:1

BAHRAIN: Premier League

16:45UppskjutenAl-Muharraq - Al-Ahli Manama -:-
HalvtidEast Riffa - Al-Hidd 0:0
19:20Al-Najma - Al-Budaiya -:-

BELARUS: Vysshaya Liga

12:00Isloch - Slutsk 2:0
14:00Smorgon - Vitebsk 2:0
83'Slavia Mozyr - BATE 2:1

BELARUS: Pershaya Liga

12:00Krumkachy - Belshina 1:3
14:00FC Slonim - Naftan 1:2
83'Arsenal Dzyarzhynsk - Baranovici 2:0

BELARUS: Vysshaya Liga Reserve

12:00Shakhter Soligorsk 2 - Zhodino 2 -:-
13:00Minsk 2 - Gomel 2 1:2
14:00Rukh Brest 2 - Din. Minsk 2 2:3
15:15Energetik-BGU 2 - Brest 2 2:3

BELGIEN: Jupiler Pro League

65'Royale Union SG - Seraing 1:2
18:30Oostende - Cercle Brugge -:-
18:30Waregem - Antwerpen -:-
20:45St. Liege - OH Leuven -:-

BELGIEN: 1B Pro League

20:45Virton - Lierse K. -:-

BELGIEN: National Division 1

19:30Dessel - OC Charleroi -:-
20:00Dender - RFC Liege -:-
20:00K.S.K. Heist - URSL Vise -:-
20:00La Louviere - Patro Eisden -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

20:00Meux - Givry -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV A

18:00KRC Harelbeke - Olsa Brakel -:-
19:30Dikkelvenne - Westhoek -:-
19:30Ninove - Oudenaarde -:-
20:00Lokeren-Temse - KRC Gent -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV B

18:30Hades - Belisia Bilzen -:-
19:30Londerzeel - Wijgmaal -:-
20:00Bocholter - Diegem -:-
20:00Hoogstraten - Houtvenne -:-
20:00K. Berchem Sport - Aalst -:-
20:00Lyra-Lierse Berlaar - Tongeren -:-

BELGIEN: Super League Women

14:00Leuven D - Genk D 2:0
81'St. Liege D - Zulte Waregem D 2:0
68'Aalst D - Club Brugge D 0:3

BELGIEN: 1st National Women

15:30GBA Kontich D - Gent II D -:-
17:00Chastre D - Zwevezele D -:-
17:00Mons D - Famkes Merkem D -:-
17:00St. Liege II D - Genk II D -:-
17:30RFC Liege D - Mechelen D -:-
18:30RSC Anderlecht II D - Moldavo D -:-

BOLIVIA: Nacional B - Andra rundan

21:00Fatic - Universitario de Vinto -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premier League

14:00Leotar - Borac Banja Luka 1:1
40'Sloboda - Radnik Bijeljina 0:0
40'Zeljeznicar - Tuzla City 1:0

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH

15:00Bratstvo Gracanica - Mladost DK 1:3
15:00Buducnost Banovici - Gradina Srebrenik 3:2
15:00HNK Orasje - Jedinstvo Bihac 1:0
15:00Igman K. - Tomislav 2:1
15:00Kakanj - Hadzici 0:2
15:00Vis Simm-Bau - TOSK Tesanj 1:3
15:00Zvijezda Gradacac - Travnik 1:1

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

14:30Drina Zvornik - Novi Grad 1:1
14:30Ljubic Prnjavor - Buducnost Pilica 3:2
14:30Podrinje Janja - Modrica 1:1
14:30Sloga Doboj - Kozara 3:0
14:30Zvijezda 09 - Tekstilac 2:0
10'Sutjeska Foca - Slavija 0:0

BRASILIEN: Serie A

00:00Chapecoense-SC - Fortaleza -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00CRB - Guarani 2:2
02:30Goias - CSA 3:1
20:00Brasil de Pelotas - Vila Nova 1:2
21:00Ponte Preta - Nautico -:-
21:30Vasco - Coritiba -:-
23:30Operario - Londrina -:-

BRASILIEN: Serie C - Andra rundan

22:00Ituano - Paysandu -:-
00:00Criciuma - Botafogo PB -:-

BRASILIEN: Serie D - Slutspel

20:00Aparecidense - Uberlandia -:-
22:30Campinense - America RN -:-

BRASILIEN: Copa do Nordeste - Kval

21:00River-PI - Lagarto -:-

BULGARIEN: Parva liga

50'Ludogorets - Tsarsko Selo 0:0
19:00Lok. Sofia - Levski -:-

BULGARIEN: Vtora liga

14:00Maritsa Plovdiv - Hebar 3:1
15:00Dobrudzha - Levski Lom 3:0
15:00Neftochimic Burgas - Sozopol 1:1
15:00Spartak - Yantra Gabrovo 1:1
15:00Sportist Svoge - Marek 2:0
15:00Strumska Slava - Etar Veliko Tarnovo 1:4

BULGARIEN: Third League - South-East

15:00UppskjutenAtletik Kuklen - Yambol 1915 -:-
15:00Beroe II - Dimitrovgrad -:-
15:00UppskjutenBorislav Parvomay - Lok. Plovdiv II -:-
15:00UppskjutenGigant Saedinenie - Asenovets -:-
15:00UppskjutenKarnobat - Chernomorets 1919 -:-
15:00Levski Krumovgrad - Zagorets 2:0
15:00Nesebar - Rozova Dolina 3:2
15:00UppskjutenRodopa Smolyan - Levski Karlovo -:-

BULGARIEN: Third League - South-West

15:00Balkan Botevgrad - Pirin Blagoevgrad 2 3:0
15:00Bansko - Nadezhda Dobroslavci 3:0
15:00UppskjutenGotse Delchev - Hebar 2 -:-
15:00Kyustendil - Oborishte 4:1
15:00Razlog - Vladaya 2:1
15:00Rilski Sportist - Kostinbrod -:-
15:00UppskjutenSeptemvri Sofia 2 - Chavdar Etropole -:-
15:00Vihren - Chepintsi 7:1
15:00Vitosha Bistritsa - Belasitsa 0:3

BULGARIEN: Third League - North-East

15:00Dunav Ruse - Shumen 2007 2:0
15:00Lokomotiv Ruse - Chernomorets Balchik -:-
15:00Ludogorets III - Svetkavitsa 2:0
15:00Riltzi - Septemvri Tervel -:-
15:00Spartak II - Dorostol 5:0

BULGARIEN: Third League - North-West

15:00Akademik Svishtov - Sevlievo 1:4
15:00Bdin Vidin - Botev Vratsa II -:-
15:00Mezdra - Lok. Gorna 0:4
15:00Pavlikeni - Drenovets -:-
15:00Peshtera Galata - Lok. Dryanovo 3:1
15:00Vihar Slavyanovo - Etar Veliko Tarnovo II -:-
15:00Yantra Polski Trambesh - Juventus Malchika -:-

BURKINA FASO: Premier League

10'Etoile Filante - ASEC Koudougou 0:0
10'Koupela - Sonabel Ouagadougou 0:0
10'Royal - Kiko 0:0
19:45UppskjutenAS Douanes - ASFA Yennega (Bfa) -:-

BURUNDI: Primus League

15:00Bumamuru - Musongati 1:2
89'Dynamik - Flambeau du Centre 2:1

CHILE: Primera Division

23:30U. De Chile - A. Italiano 0:1
02:00Nublense - U. Calera 0:2
82'Cobresal - U. Catolica 1:2
20:00S. Wanderers - Everton -:-
22:30U. Espanola - Curico Unido -:-

CHILE: Primera B

20:00Cobreloa - Copiapo -:-
00:00Arturo Fernandez Vial - Magallanes -:-

CHILE: Segunda Division

10'Recoleta - Valdivia 0:0
22:00Limache - General Velasquez -:-
22:00Rodelindo - Dep. Concepcion -:-
00:00Colchagua - Iberia -:-

COLOMBIA: Primera A - Clasura

02:40Deportes Tolima - Huila 1:0
21:00La Equidad - Patriotas FC -:-
23:00America De Cali - Dep. Cali -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

22:00ADR Jicaral - San Carlos -:-

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:15Ad Aserri - Barrio Mexico 0:0
19:00Puerto Golfito FC - Municipal Turrialba -:-
21:00Marineros - Cofutpa -:-
22:00Liberia - Puntarenas FC -:-

CURAÇAO: Promé Divishon

02:00SUBT - CSD Barber 2:0

CYPERN: First Division

81'AEK Larnaca - Paeek 2:0
18:00A.E. Paphos - Ol. Nicosia -:-

CYPERN: Division 2

14:30Alki Oroklini - Chloraka 1:2
14:30Anagennisi - Othellos Athienou 3:0
14:30E.N. Paralimni - Olympias Lympion 0:1
14:30Omonia 29th May - Xylotympou 0:0

DANMARK: 1st Division

13:30Köge - Nykobing 1:0
14:00Jammerbugt - Hvidovre IF 0:2

DANMARK: 2nd Division

13:45FA 2000 - Hillerod 3:5
14:00Brabrand - Thisted 0:3
15:00Kolding - Hellerup 1:1

DANMARK: 3rd Division

13:00Vanløse - Slagelse 3:2
14:00BK Frem - Roskilde KFUM's 3:2
14:00Næsby - Karlslunde 4:0
14:00Roskilde - Dalum IF 3:0
14:00VSK Aarhus - Herlev 1:0

DANMARK: Elitedivisionen Women

13:45Nordsjaelland D - Fortuna Hjorring D 2:2
14:30Aarhus D - Thisted D 2:3
15:15Brondby D - Aalborg D 5:2

DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF - Slutspel

00:00Cibao - Atletico Pantoja -:-

ECUADOR: Liga Pro - Andra rundan

02:00Emelec - Orense 1:0
22:00Guayaquil City - Olmedo -:-
00:30Aucas - U. Catolica -:-

EGYPTEN: Division 2 - Group A

14:30Aswan SC - El Badari 4:1
14:30Asyut Petroleum - El Alameen 2:0
14:30Beni Suef - Sohag -:-
14:30Dayrout - Hammadi 1:1
14:30Fayoum - El Madina El Monowara 1:1
14:30Mallawi - Kima Aswan 1:2
14:30Qena - Telephonaat Beni Suef 0:0
14:30Tamya - El Minya -:-

ENGLAND: Championship

13:30Fulham - QPR 4:1
81'Blackburn - Coventry 2:2
80'Bristol City - Bournemouth 0:2
79'Huddersfield - Hull 2:0
76'Middlesbrough - Peterborough 0:0
81'Millwall - Luton 0:2
79'Nottingham - Blackpool 2:1
79'Preston - Derby 0:0
82'Reading - Barnsley 1:0
81'Sheffield Utd - Stoke 1:1

ENGLAND: League One

78'AFC Wimbledon - Sheffield Wed 1:2
80'Bolton - Wigan 0:3
80'Cambridge Utd - Ipswich 1:2
81'Cheltenham - Accrington 1:0
76'Doncaster - Wycombe 0:2
78'Fleetwood - Crewe 2:0
78'Gillingham FC - Sunderland 1:2
78'Lincoln - Charlton 1:1
80'Oxford Utd - Plymouth 1:2
79'Rotherham - Portsmouth 4:1
80'Shrewsbury - Milton Keynes 1:0

ENGLAND: League Two

74'Bradford City - Bristol Rovers 2:1
80'Carlisle - Tranmere 0:1
82'Colchester - Harrogate 0:0
79'Crawley - Sutton 0:0
74'Exeter - Newport 2:2
83'Leyton Orient - Walsall 0:0
78'Northampton - Mansfield 2:0
78'Oldham - Stevenage 3:0
77'Port Vale - Barrow 2:1
77'Salford - Hartlepool 1:0
78'Scunthorpe - Forest Green 0:2
81'Swindon - Rochdale 1:2

ENGLAND: National League North

80'AFC Fylde - Gloucester 1:0
16:00UppskjutenBrackley Town - Spennymoor -:-
16:00UppskjutenBradford PA - Gateshead -:-
16:00UppskjutenChorley - Kettering -:-
81'Chorley - Darlington 1:1
81'Telford - Farsley 2:0

ENGLAND: National League South

16:00UppskjutenBath - Hampton & Richmond -:-
78'Billericay - Slough 1:1
77'Eastbourne Boro - Chippenham 1:2
16:00UppskjutenHungerford - Hemel Hempstead -:-
16:00UppskjutenTonbridge - Havant & W -:-
71'Welling - Braintree 1:0

ENGLAND: NPL Premier Division

83'Ashton Utd - Nantwich Town 1:1
74'Atherton - Mickleover Sports 0:1
75'Basford - Hyde 2:0
83'FC United - Grantham 0:1
82'Matlock Town - South Shields 0:1
16:00UppskjutenMorpeth - Basford -:-
80'Radcliffe - Lancaster 2:0
74'Scarborough - Witton 3:2
82'Stafford - Gainsborough 0:0
83'Stalybridge - Bamber Bridge 1:2
77'Warrington - Whitby 0:0

ENGLAND: Southern League Central Division

75'AFC Rushden & Diamonds - Alvechurch 1:1
80'Biggleswade Town - Rushall 0:1
75'Hednesford - Redditch 2:1
81'Hitchin - Needham Market 1:5
75'Leiston - Barwell 2:1
80'Nuneaton - Lowestoft Town 2:0
16:00UppskjutenPeterborough Sports - Hednesford -:-
74'Royston - Stourbridge 1:1

ENGLAND: Southern League South Division

80'Chesham United - Dorchester 3:1
77'Farnborough - Kings Langley 3:1
76'Met. Police - Merthyr Town 0:2
79'Poole - Hendon 1:1
79'Taunton - Beaconsfield Town 5:1
77'Tiverton - Wimborne 1:0
82'Walton Casuals - Swindon S 1:1
79'Weston-super-Mare - Salisbury 1:3

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

76'Bishop's Stortford - Margate 1:0
76'Brightlingsea - Wingate & Finchley 0:2
80'Carshalton Ath. - East Thurrock 3:1
81'Enfield Town - Worthing 2:2
77'Hornchurch - Leatherhead 0:1
75'Merstham - Haringey 5:0
16:00UppskjutenPotters Bar - Bowers & Pitsea -:-

ENGLAND: FA Cup - Kval

13:30Bromsgrove - Grimsby 0:5
75'Banbury - Bath 1:0
78'Barnet - Boreham Wood 0:1
75'Bedfont Sports - Kidderminster 0:1
77'Boston Utd. - Stratford 1:1
77'Bowers & Pitsea - Aldershot 1:0
76'Brackley Town - Guiseley 1:1
75'Corinthian-Casuals - St. Albans 1:0
77'Curzon Ashton - Chesterfield 0:3
77'Dorking - Hayes & Yeading 2:2
75'Dover - Yate Town 1:1
80'Eastleigh - Folkestone Invicta 2:3
80'Ebbsfleet - Hampton & Richmond 2:0
75'Harrow - Chelmsford 3:2
80'Hereford - Solihull Moors 0:1
75'Horsham FC - Woking 0:0
81'Hungerford - Bromley 1:2
77'Kettering - Buxton 2:1
81'King’s Lynn - Peterborough Sports 2:1
79'Maidenhead - Hastings 3:1
78'Marine - Wrexham 0:0
80'Marske - Gateshead 0:0
82'Pontefract - Halifax 0:0
78'Southend - Chertsey 3:1
77'Southport - Altrincham 2:3
79'Stockport - Stamford 2:0
80'Sudbury - Dartford 2:1
80'Tamworth - Notts Co 0:0
79'Torquay - Havant & W 1:1
82'Wealdstone - Dagenham & Red. 1:0
82'Yeovil - Weymouth 1:0
82'York - Morpeth 1:1

ENGLAND: Premier League 2

13:00Birmingham U23 - Aston Villa U23 1:2
13:00Manchester Utd U23 - Blackburn U23 3:0
14:00Chelsea U23 - Derby U23 2:0
40'Liverpool U23 - Arsenal U23 0:0
18:00Brighton U23 - Crystal Palace U23 -:-
20:30Manchester City U23 - Leicester U23 -:-

ESTLAND: Meistriliiga

12:00InställtLegion - Tammeka -:-
12:00Parnu JK Vaprus - Nomme Kalju 1:4
12:00InställtViljandi Tulevik - Paide -:-
15:00InställtTrans Narva - F. Tallinn -:-
15:00Viljandi Tulevik - L. Tallinn 3:2
18:00Tammeka - Trans Narva -:-

ESTLAND: Esiliiga

12:00Tallinna Kalev - Flora U21 1:0

ESTLAND: Meistriliiga Women

13:00Ajax Tallinna D - Polva Lootos D -:-
14:00F. Tallinn D - Parnu JK Vaprus D 4:0

EUROPA: U17 EM - Kval - Första rundan

14:00England U17 - Armenien U17 7:0
84'Belarus U17 - Slovakien U17 0:0

FINLAND: Veikkausliiga - Mästerskapsslutspel

14:00Ilves - HJK Helsinki 2:3
81'HIFK - SJK 1:2
76'Inter Turku - KuPS 1:2

FINLAND: Veikkausliiga - Nedflyttningsgrupp

78'AC Oulu - Mariehamn 0:2
82'Haka - Lahti 1:1
80'KTP - Honka 2:0

FINLAND: Ykkonen - Mästerskapsslutspel

14:00Jaro - Rovaniemi 3:6
15:00Gnistan - VPS 1:4

FINLAND: Ykkonen - Nedflyttningsgrupp

14:00KPV - MuSa 4:1
40'JIPPO - PK-35 1:0

FINLAND: Kakkonen - Grupp A

14:00MiPK - KaPa 3:2
14:00MyPa - PeKa 2:3
14:00NJS - Kiffen 1:0
15:00Keski-Uusimaa - JaPS 0:4

FINLAND: Kakkonen - Grupp B

14:00EPS - KaaPo 0:3
14:00PIF Pargas - Jazz Pori 0:3
14:00VJS - SalPa 0:1
82'GrIFK - TPV Tampere 3:2

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

13:00Narpes Kraft - JJK Jyvaskyla 1:2
13:00Vaajakoski - VIFK 1:0

FINLAND: Kakkosen Cup

15:00PEPO - SJK Akatemia 3:2

FINLAND: Suomen Cup Women - Slutspel

12:00PK-35 Vantaa D - Aland Utd D 1:2Eft.str.

FRANKRIKE: Ligue 2

15:00Toulouse - Auxerre 6:0
19:00Bastia - Grenoble -:-
19:00Caen - Le Havre -:-
19:00Dijon - Amiens -:-
19:00Nancy - Guingamp -:-
19:00Pau FC - Paris FC -:-
19:00Quevilly Rouen - Niort -:-
19:00Rodez - Sochaux -:-
19:00Valenciennes - Dunkerque -:-

FRANKRIKE: Division 1 - Damer

13:00Reims D - Bordeaux D 5:2
14:30Fleury 91 D - Dijon D 0:1
14:30Guingamp D - Issy D 1:1
14:30Paris FC D - Soyaux D 4:0

FÄRÖARNA: Premier League

80'Streymur - TB Tvoroyri 3:2
40'HB Torshavn - Toftir B68 2:0
19:00Klaksvik - B36 Torshavn -:-

FÄRÖARNA: 1. Deild

14:00B36 Torshavn 2 - Argir 1:1
14:00FC Suduroy - Vikingur Gotu 2 1:2
15:00B71 Sandur - Runavik 2 2:1
40'Skala Itrottarfelag - Klaksvik 2 1:0

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1

15:00Al Thaid - Hatta 2:1
15:05Gulf Heroes - Dubai City 3:1
15:05Masfut - Al Arabi 2:3

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Pro League Cup

15:00Al Dhafra - Al Nasr 1:3
15:00Bani Yas - Al Wasl 1:2

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

12:30Shukura - Dinamo Batumi 0:2
14:30Telavi - Loco. Tbilisi 2:1
15:30Saburtalo Tbilisi - Samgurali 2:1
52'Dila Gori - Samtredia 2:1
18:30Din. Tbilisi - Torpedo Kutaisi -:-

GIBRALTAR: National League

86'St Josephs - Lynx 3:1
18:30Manchester 62 - College 1975 FC -:-

GREKLAND: Super League

25'Apollon Smirnis - Asteras T. 0:0
19:30Panathinaikos - Ionikos -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

18:00Santa Lucia - Iztapa -:-

INDONESIEN: Liga 1

10:15Persela Lamongan - Madura United 2:2
10:15Persita - Persiraja Aceh 1:1
13:15Persipura Jayapura - Persebaya 1:3
90+'Bhayangkara Solo - Persib Bandung 0:2

IRAK: Super League

14:00Al Kahraba - Al Diwaniya 2:0
14:00Al-Qassim - Samarra 1:1
14:00Zakho - Baghdad 2:1
57'Al Minaa - Al Naft 0:0
18:30Al Talaba - Al Zawraa -:-

IRAN: Division 1

13:45Malavan - Arman Gohar 2:0
13:45UppskjutenMes Shahr Babak - Pars Janoobi Jam -:-
13:45Saipa - Esteghlal Khuzestan 1:1
14:00Kheybar Khorramabad - Astara 1:0

IRLAND: National League Women

15:00Cork City D - Wexford D 0:1
15:00Dublin Waves D - Bohemians WFC D 1:0
19:00Peamount D - Athlone WFC D -:-

ISLAND: Icelandic Cup

40'IA Akranes - Vikingur Reykjavik 0:1

ISRAEL: Ligat ha'Al

40'Hapoel Jerusalem - M. Haifa 1:1
17:45Ashdod - Sakhnin -:-
18:00H. Haifa - Nof Hagalil -:-
19:30M. Netanya - M. Tel Aviv -:-

ITALIEN: Serie B

14:00Ascoli - Lecce 1:1
14:00Crotone - Pisa 2:1
14:00L.R. Vicenza - Reggina 0:1
14:00Pordenone - Ternana 1:3
68'Cosenza - Frosinone 1:0
68'Perugia - Brescia 1:0
18:30Como - Alessandria -:-

ITALIEN: Serie C - Group B

14:00Vis Pesaro - Cesena 1:1
14:30Carrarese - Pistoiese 1:0
14:30Grosseto - Reggiana 0:0
14:30Modena - Viterbese 2:0
14:30Olbia - Imolese 0:2
14:30Pontedera - Lucchese 2:3
10'Ancona-Matelica - Montevarchi 0:0
10'Pescara - Fermana 0:0
10'Siena - Virtus Entella 0:0
10'Teramo - Gubbio 0:0

ITALIEN: Serie D - Group A

15:00Bra - Gozzano 0:2
15:00HSL Derthona - Asti 2:0
15:00Imperia - Borgosesia 1:3
15:00Sestri Levante - Lavagnese 1:0
15:00Ticino - Fossano 0:0
15:00Vado - PDHA 4:4
78'Sanremese - Saluzzo 2:0

ITALIEN: Serie D - Group B

15:00Desenzano Calvina - SG City Nova 1:2
15:00Olginatese - Legnano 3:4
15:00Real Calepina - Franciacorta 0:0
15:00USD Casatese - Castellanzese 3:1
20:00Arconatese - Leon -:-

ITALIEN: Serie D - Group C

15:00Dolomiti Bellunesi - Este 2:2

ITALIEN: Serie D - Group D

15:00Forli - Ghivizzano Borgo 2:0
15:00G.S. Bagnolese - Lentigione 0:2
15:00Mezzolara - Correggese 1:2
15:00Ravenna - Sasso Marconi 2:2
15:00Sammaurese - Rimini 1:2
15:00San Donnino - Aglianese Calcio 1:1
15:00SCD Progresso - Alcione Milano 1:1
15:30Real Forte Querceta - Fanfulla 0:1

ITALIEN: Serie D - Group G

15:00Torres - R. Monterotondo 4:1

ITALIEN: Serie D - Group H

15:00Molfetta Calcio - Brindisi 3:1

ITALIEN: Serie D - Group I

15:00Biancavilla - Lamezia Terme 1:4

ITALIEN: Primavera 1

11:00Atalanta U19 - Lecce U19 2:2
11:00Genoa U19 - Torino U19 2:2
13:00Bologna U19 - Spal U19 1:2
13:00Juventus U19 - Sampdoria U19 1:0
15:00Empoli U19 - Inter U19 1:1

ITALIEN: Primavera 2

11:00Benevento U19 - Crotone U19 1:2
11:00Cosenza U19 - Frosinone U19 1:5
11:00Reggina U19 - Lazio U19 0:3
11:00Salernitana U19 - Perugia U19 2:3
14:00Ternana U19 - Spezia U19 -:-
14:30Cesena U19 - Pisa U19 -:-
14:30Como U19 - Monza U19 -:-
14:30Cremonese U19 - Virtus Entella U19 -:-
15:00Brescia U19 - Pordenone U19 -:-
15:00Reggiana U19 - Parma U19 -:-
15:00Udinese U19 - Venezia U19 -:-
16:00Vicenza U19 - Alessandria U19 -:-

ITALIEN: Serie A Women

14:30Inter D - Roma D 1:0

JAPAN: J1 League

07:00Sagan Tosu - Shonan 1:1
08:00Shimizu S-Pulse - Kashiwa Reysol 0:1
08:00Urawa - Gamba Osaka 1:1
09:00Vissel Kobe - Avispa Fukuoka 1:0
09:00Yokohama FC - Tokushima 5:3
12:00Yokohama M. - Hokkaido Consadole Sapporo 2:1

JAPAN: J2 League

06:00Blaublitz - Machida 0:2
07:00Kitakyushu - Verdy 2:2
07:00Sagamihara - Montedio Yamagata 0:1
07:00V-Varen Nagasaki - Albirex Niigata 1:1
11:30Ryukyu - Ehime 0:1

JAPAN: J3 League

06:00Azul Claro Numazu - Kumamoto 1:3

JAPAN: WE League Women

04:00Urawa D - Hiroshima D 1:2
06:00Parceiro Nagano D - JEF United D 0:2
07:00Beleza D - Saitama D 4:1

JORDAN: Premier League

40'Al Wehdat - Al Jazeera Amman 0:0
19:30Maan - Al Ramtha -:-
19:30Shabab Al Ordon - Aqaba -:-

KANADA: Canadian Premier League

21:30Forge - Atl. Ottawa -:-
00:00Pacific FC - Valour -:-

KANADA: U Sports

23:15UNB - Saint Marys 1:1
01:15Windsor - Waterloo 0:5
01:30Laurentian - Toronto 0:1
02:00York - Trent 4:0
02:15Concordia - UQTR 0:1
02:15Montreal - Sherbrooke 3:0
02:15UOIT - Carleton 1:7
02:15UQAM - McGill 0:1
04:30UBC - Trinity Western 2:2
05:00UFV - UNBC 2:2
20:15Moncton - Saint Marys -:-
20:15Mount Allison - UPEI -:-
20:15StFX - Acadia -:-
20:30Algoma - Ryerson -:-
21:00Mount Royal - Saskatchewan -:-
21:15RMC - Queens -:-
22:15Alberta - Calgary -:-
22:30MacEwan - Lethbridge -:-
22:30UBC Okanagan - Victoria -:-

KAZAKSTAN: Premier League

11:00FK Akzhayik - Turan 1:1
13:00Shakhtar K. - Kaspij Aktau 1:0
15:00Aktobe - Kairat Almaty 1:2
15:00Ordabasy - Atyrau 2:1

KAZAKSTAN: First Division

11:00Igilik - Aksu 0:4
12:00Akademiya Ontustik - Kairat Academy -:-

KENYA: Premier League

12:00KCB - Leopards 0:0
14:00Police FC - Nairobi City 0:2
14:00UppskjutenTusker - Talanta FC -:-
14:15Mathare Utd. - Ulinzi Stars (Ken) 0:1

KOSOVO: Superliga

13:00Dukagjini - Malisheva 2:0
13:00Gjilani - FC Ballkani 1:1
13:00Prishtina - KF Llapi 1:2

KROATIEN: 1. HNL

15:00Gorica - Istra 1961 1:1
35'Rijeka - Din. Zagreb 1:0

KROATIEN: 2. HNL

13:00Solin - Jarun 1:1
15:00Cibalia - Osijek 2 1:0
15:00Kustosija - Dubrava 0:0
15:00Opatija - Varazdin -:-

KROATIEN: 3. HNL Center

15:30HASK - Ravnice -:-
15:30Lucko - Kurilovec -:-
15:30Lukavec - Karlovac -:-
15:30Maksimir - Tresnjevka -:-
15:30Mladost Petrinja - Vrbovec -:-
15:30Ponikve - Dugo Selo -:-
15:30Zagorec K. - Segesta -:-

KROATIEN: 3. HNL North

15:00Bjelovar - Koprivnica -:-
15:00Medjimurje Cakovec - NK Polet -:-
15:00Papuk Orahovica - Varteks Varazdin -:-
15:00Podravac Virje - Virovitica -:-
15:00Radnik Krizevci - Podravina Ludbreg -:-
15:00Rudar Mursko Sredisce - Zdralovi -:-

KROATIEN: 3. HNL South

15:00GOSK Dubrovnik - HNK Zadar -:-
15:00HV Posedarje - Zmaj Makarska -:-
15:00Neretva - RNK Split -:-
15:00OSK Otok - Jadran LP -:-
15:00Primorac Biograd - Uskok Klis -:-
15:00Vodice - Urania Baska Voda -:-
15:00Zagora - Kamen Ivanbegovina -:-

KROATIEN: 3. HNL East

15:30Belisce - Slavonija Pozega -:-
15:30Darda - Pleternica -:-
15:30Granicar Zupanja - Slavonac Bukovlje -:-
15:30Marsonia - Kutjevo -:-
15:30Oriolik - Vuteks Sloga -:-
15:30Sloga NG - Bedem Ivankovo -:-
15:30Vukovar 1991 - Cepin -:-
15:30Zrinski Jurjevac - NASK Nasice -:-

KROATIEN: 3. HNL West

15:30Crikvenica - Grobnican -:-
15:30Naprijed Hreljin - Jadran Porec -:-
15:30Novigrad - Nehaj Senj -:-
15:30Pazinka - Vinodol -:-
15:30Pomorac - Buje -:-
16:00Cres - Rudar Labin -:-

KYRGYZSTAN: Premier Liga

11:30Dordoi Bishkek - Ilbirs 3:0

LETTLAND: Optibet Virsliga

13:00Valmiera - FK Liepaja 1:0
15:00RFS - Spartaks 1:1

LETTLAND: 1. Liga

13:00Auda - Albatroz 2:0
13:00Dinamo Riga - Alberts JDFS 0:0
14:00FK Smiltene - Tukums 2000 1:6
15:00UppskjutenGrobina - Rezekne -:-

LIBANON: Premier League

15:00Al Hikma - Al Ahed -:-

LITAUEN: A Lyga

12:00Hegelmann Litauen - Kauno Zalgiris 1:2
14:00Dziugas Telsiai - Dainava Alytus 1:1

LITAUEN: I Lyga

13:00Silas - Atmosfera 4:1
13:00Suduva 2 - Zalgiris 2 2:1
14:00BFA Vilnius - Riteriai 2 0:1
40'Neptunas - FK Minija 1:1
40'Siauliai FA - Babrungas 1:2

MALAWI: Super League

14:30Big Bullets - Karonga United 3:2
14:30Mighty Wanderers - Moyale Barracks -:-

MALTA: Premier League

15:00Balzan - Floriana 1:2
40'Hamrun Spartans - Gzira 0:0
19:00Birkirkara - Gudja -:-

MALTA: Challenge League

15:00Qrendi - Senglea Athletics -:-
15:00Swieqi - Zebbug -:-
19:00Marsaxlokk - Zejtun Corinthians -:-
19:00San Gwann - Naxxar Lions -:-

MAROCKO: Botola Pro

40'Rapide Oued Zem - Maghreb Fez (Mar) 0:1
19:15Difaa El Jadidi - Jeunesse Sportive Soualem -:-

MAROCKO: Botola 2

40'Jeunesse Massira - Raja Beni Mellal 0:1
17:30Chabab Atlas Khenifra - Union Touarga -:-
17:30TAS Casablanca - USM Oujda -:-

MEXIKO: Liga MX - Apertura

02:00Necaxa - Puebla 0:1
04:00Mazatlan FC - Atlas 1:0
00:00Monterrey - Club Leon -:-

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

04:05Dorados de Sinaloa - Raya 2 4:1

MEXIKO: Liga Premier Serie A - Apertura

18:00Leones Negros 2 - Coras -:-
23:00Inter de Queretaro - Inter Playa Del Carmen -:-
23:00Leviatan - Cafetaleros de Chiapas 2 -:-
23:15Catedraticos Elite - Saltillo -:-
23:15Tritones Vallarta - Correcaminos 2 -:-
00:00Canamy - Escorpiones -:-
00:00Gavilanes de Matamoros - Cimarrones de Sonora 2 -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie B

22:45Guerreros De Xico - Alebrijes de Oaxaca 2 -:-
23:00Lobos Huerta - Ciervos -:-
23:15Uruapan - Calor De San Pedro -:-

MEXIKO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Atl. San Luis U20 - Club America U20 -:-
16:00Cruz Azul U20 - Tigres U20 -:-
16:00Monterrey U20 - Club Leon U20 -:-
19:00Pachuca U20 - Santos Laguna U20 -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura

00:00Queretaro D - Toluca D 0:1
04:05Guadalajara Chivas D - U.A.N.L.- Tigres D 1:1
19:00Cruz Azul D - Mazatlan FC D -:-

MOÇAMBIQUE: Mocambola

15:00UD Songo - Incomati Xinavane -:-
15:30Desportivo Maputo - Ferroviario Beira -:-

MOLDAVIEN: Divizia Nationala

14:00Floresti - Balti 1:3
40'Sheriff Tiraspol - Sf.Gheorghe 3:0

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

83'Sutjeska - Zeta 1:0
40'Decic - Jezero 1:0

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

52'Feyenoord - Waalwijk 2:2
18:45G.A. Eagles - Heracles -:-
18:45Heerenveen - Ajax -:-
21:00Fort. Sittard - Cambuur -:-
21:00PSV - Zwolle -:-

NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie

14:30AFC - Jong Volendam 1:3
14:30Noordwijk - Rijnsburgse Boys 2:0
15:00ASWH - Quick Boys 1:1
15:00Excelsior Maassluis - Kozakken Boys 2:0
15:00IJsselmeervogels - Jong Sparta Rotterdam 2:0
15:30HFC - Scheveningen 1:1
15:30HHC - Spakenburg 3:3
15:30Katwijk - GVVV 2:0

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

14:30ACV Assen - Sportlust 1:2
14:30Ajax (Am) - Staphorst 0:3
14:30GOES - Excelsior 31 1:3
14:30Harkemase Boys - VVSB 4:2
14:30Lisse - Barendrecht 0:0
14:30ODIN '59 - SteDoCo 1:2
14:30VVOG - Ter Leede 1:2
15:00Sparta Nijkerk - Hoek 1:2
15:00VV DOVO - DVS '33 Ermelo 0:0

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U21 - Höstsäsong

14:45Jong NAC Breda - Jong Nijmegen -:-
15:00Jong Den Haag - Jong Almere City -:-
15:15Jong FC Twente/Heracles - Jong Groningen -:-

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U18 - Höstsäsong

11:30Heerenveen U18 - Zwolle U18 -:-
12:00Feyenoord U18 - Utrecht U18 -:-
12:00Sparta Rotterdam U18 - PSV U18 -:-
15:00AZ Alkmaar U18 - Ajax U18 -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

03:00Ocotal - Export Sebaco 1:1

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

00:00AvbrutenOcotal U20 - Export Sebaco U20 1:1
23:00Diriangen U20 - Ferretti U20 -:-
23:00UppskjutenJalapa U20 - UNAN-Managua U20 -:-

NORDIRLAND: NIFL Premiership

16:00UppskjutenCarrick Rangers - Crusaders -:-
80'Cliftonville - Larne 1:1
82'Glenavon - Dungannon 4:1
80'Portadown - Ballymena 0:1
83'Warrenpoint - Linfield 0:3
18:30Glentoran - Coleraine -:-

NORDIRLAND: NIFL Championship

77'Annagh - Ballyclare 1:3
74'Ards - Queens Univ. 2:0
16:00Dergview - Loughgall -:-
16:00Dundela - Ballinamallard -:-
76'H&W Welders - Knockbreda 1:1
83'Institute - Newry City 1:2

NORGE: Eliteserien

18:00Lilleström - Kristiansund -:-
18:00Molde - Tromsø -:-

NORGE: OBOS-ligaen

15:00Bryne - Fredrikstad 0:1
15:00Grorud - Raufoss 2:1
15:00Ham-Kam - KFUM Oslo 3:0
15:00Jerv - Ranheim 2:1
15:00Stjordals Blink - Start 2:2
15:00Strømmen - Sandnes 2:2
15:00Åsane - Ullensaker/Kisa 3:3

NORGE: Division 2 - Group 1

14:00Floro - Brattvag 1:2
15:00Kongsvinger - Halden 7:0
84'Asker - Moss 2:1
81'Eidsvold - Tromsdalen 2:2
81'Floya - Baerum Sportsklubb 0:2

NORGE: Division 2 - Group 2

14:30Sotra - Egersunds 4:1
15:00Kjelsås - Vard Haugesund 3:1
15:15Notodden - Oygarden 1:0
15:30Nardo - Skeid 0:4

NORGE: Division 3 - Group 1

16:00Elverum - Brumunddal -:-
16:00Gjovik-Lyn - Lørenskog -:-

NORGE: Division 3 - Group 2

14:00Flint - Pors Grenland 1:3
15:00Honefoss - Follo 1:0
16:00Orn-Horten - Oppsal -:-

NORGE: Division 3 - Group 3

14:00Djerv 1919 - Hinna 6:2
14:00Staal Jorpeland - Mandalskameratene 3:2
14:00Vidar - Brodd 0:1
16:00Madla IL - Sola -:-

NORGE: Division 3 - Group 4

13:00Sogndal 2 - Frigg 1:11
14:00Ardal - Bjarg 3:5
14:00Lyn - Ready 3:1
15:00Fana - Stord 5:2
15:00Lysekloster - Fyllingsdalen 4:3
16:00Sandviken - Fjora -:-

NORGE: Division 3 - Group 5

14:00Volda TI - Strindheim 2:2
16:00Byåsen - Tiller -:-
16:00Orkla - Kolstad -:-

NORGE: Division 3 - Group 6

15:30Lokomotiv Oslo - Skanland -:-

NORGE: Toppserien Women

15:00Klepp D - Rosenborg D 0:3
15:00Kolbotn D - Lyn D 1:0
15:00Stabaek D - LSK Kvinner D 1:3

NORTH MACEDONIA: 1. MFL

14:00Akademija Pandev - Shkendija 2:1
14:00Bregalnica - Makedonija GP 4:1
14:00FK Tikves Kavadarci - Shkupi 0:1
14:00Renova - Pelister 2:0
14:00Struga - Borec 1:1

NORTH MACEDONIA: 2. MFL

14:00Belasica - Osogovo 0:2
14:00Detonit Junior - Lok. Gradsko 2:1
14:00FK Korab - Teteks 1:3
14:00KF Gostivar - Sileks 2:2
14:00Kit Go Pehchevo - Sloga Vinica 1:2
14:00Kozuv Gevgelija - Sasa 0:0
14:00Pobeda - Bratstvo 07 5:0
14:00Vardar - Ohrid 2:0
14:00Veleshta - Besa 1976 1:1
14:00Voska Sport - Kadino Skopje 5:0

OMAN: Professional League

15:00Nizwa - Al Nasr 0:1
15:00Saham - Al Seeb 1:1
15:05Al Nahda - Al-Msnaa 3:1
18:15Sohar - Al Suwaiq -:-

PAKISTAN: Premier League

14:00UppskjutenHumma - SNGPL -:-
15:15PCAA - Karachi United 0:1

PALESTINA: West Bank League

40'Jabal Al Mukaber - Albirah 0:0
40'Shabab Al-Dhahiriya - Thaqafi Tulkarem 0:0

PANAMA: LPF - Clasura

23:00San Francisco - Arabe Unido -:-
23:00Tauro - Veraguas -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

00:30Nacional Asuncion - Sp. Luqueño -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

00:00Independiente F.B.C. - Fernando de la Mora 2:1
14:30General Caballero JLM - Fulgencio Yegros 2:0

PERU: Liga 1 - Clasura

18:00Alianza Atl. - AD Cantolao -:-
20:15Cajamarca - Sport Boys -:-
22:30Carlos Mannucci - A. Lima -:-

POLEN: Ekstraklasa

12:30Gornik Leczna - Piast 1:1
15:00Termalica B-B. - Lechia 0:2
10'Gornik Z. - Wisla 0:0
20:00Slask Wroclaw - Rakow -:-

POLEN: Division 1

12:40R. Rzeszow - Chrobry Glogow 3:0
15:00GKS Jastrzebie - Polkowice 3:1
18:00Legnica - Sosnowiec -:-
18:00Podbeskidzie - Sandecja -:-
20:30Skra - Katowice -:-

POLEN: Division 2

13:00Lech 2 - Chojniczanka 3:2
14:00Garbarnia - Grodzisk M. 2:1
15:00Belchatow - KKS Kalisz 2:1
15:00Hutnik Krakow - S. Rzeszow 1:2
15:00Pogon Siedlce - Ostroda 3:0
25'Ruch - Wisla Pulawy 0:0
18:00Lublin - Suwalki -:-

POLEN: III Liga - Group I

11:00Legia II - Swit 2:0
14:00Biala Piska - Ursus Warszawa 1:3
14:00Mamry Gizycko - Blonianka Blonie 1:3
15:00Pilica Bialobrzegi - Jagiellonia II 2:8
15:00Wikielec - Legionowo 1:1
40'Bron Radom - Polonia W. 0:1

POLEN: III Liga - Group II

14:00Kluczevia Stargard - Unia Janikowo 1:2
15:00B. Gdynia - Swit Skolwin 2:3
15:00Kotwica Kolobrzeg - Nowe Skalmierzyce 1:3
15:00Ol. Grudziadz - Baltyk Koszalin 4:0
15:30Jarocin - Starogard Gdanski 1:3
84'Kleczew - Sroda 3:0
40'Zawisza - Stolem Gniewino 0:0

POLEN: III Liga - Group III

13:00Zaglebie 2 - Carina Gubin 1:0
14:30Bielsko-Biala - Goczalkowice Zdroj 2:0
15:00Brzeg - Gornik Z. 2 0:1
15:00Gwarek Tarnowskie Gory - Legnica 2 0:1
15:00Sleza Wroclaw - Foto-Higiena Gac 0:2
15:00Zielona Gora - Warta Gorzow 1:0
15:30Pawlowice - Odra W. 2:2
84'Jelenia Gora - Piast Zmigrod 0:1
40'Kluczbork - Polonia B. 0:0

POLEN: III Liga - Group IV

14:00Avia Swidnik - Ostrowiec 1:2
15:00Biala Podlaska - Sokol Sieniawa 0:0
15:00Chelmianka Chelm - Orleta Radzyn 0:2
15:00Podhale Nowy Targ - Siarka Tarnobrzeg 1:0
15:00S. Wola - Czarni Polaniec 3:0
15:00Unia Tarnow - Wisloka Debica 0:0
15:30Korona Rzeszow - Wolka Pelkinska 1:0

POLEN: Central Youth League

12:00Wisla U18 - Arka U18 3:1
12:15Polonia W. U18 - Zaglebie U18 5:1

POLEN: Ekstraliga Women

13:00UJ Krakow D - Czarni Sosnowiec D 0:0

PORTUGAL: Liga 3

15:00Braga B - CDC Montalegre 2:0

PORTUGAL: Taça de Portugal

12:00Oliveira Hospital - Vitoria Guimaraes 0:1
71'Berco - Belenenses 0:1
75'Camacha - Tondela 1:1
83'Leixoes - Vilaverdense 5:1
81'Oriental Dragon - Moreirense 2:2
81'Paredes - Academico Viseu 3:1
82'Sp. Espinho - Caldas 0:0
80'Valadares Gaia - Casa Pia 1:3
79'Vilafranquense - Real SC 1:1
40'Leiria - Santa Clara 0:1
19:00Louletano - Estrela -:-
21:15Trofense - Benfica -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Estoril U23 - Belenenses U23 2:0
12:00Portimonense U23 - Maritimo U23 2:1
83'Academica U23 - Leixoes U23 0:1

QATAR: QSL

50'Al Sailiya - Al-Wakra 0:0
51'Shamal - Al Arabi 0:2
18:45Qatar SC - Umm-Salal -:-

RÉUNION: Regionale 1

18:00Bretagne - Excelsior -:-

RUMÄNIEN: Liga 1

53'Sepsi Sf. Gheorghe - FC Voluntari 0:1
19:30FCSB - Mioveni -:-

RUMÄNIEN: Liga 2

10:00Braila - FC Buzau 0:7
10:00Calarasi - Metaloglobus Bucharest 0:1
10:00Selimbar - Concordia 1:0
10:00Unirea Slobozia - Politehnica Timisoara 1:0
10:00Viitorul Tg. Jiu - Unirea Constanta 2:1
14:00Steaua Bucuresti - Astra 1:1

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1

14:00Bucovina Radauti - Dante Botosani -:-
14:00Ceahlaul - Sporting Vaslui -:-
14:00Somuz Falticeni - Husana Husi -:-
14:00Stiinta Miroslava - Foresta Suceava -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2

14:00Dinamo Bacau - CS Faurei -:-
14:00Metalul Buzau - Otelul -:-
14:00Sporting Liesti - Viitorul Ianca -:-
14:00Sportul Chiscani - Aerostar -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3

14:00Fetesti - Agricola Borcea -:-
14:00Voluntari 2 - Gloria Albesti -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4

14:00Bradu - Tunari -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5

14:00CS Blejoi - Cetate Rasnov -:-
14:00FC Pucioasa - SR Brasov -:-
14:00Targu Secuiesc - CSO Plopeni -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6

14:00Petrolul Potcoava - CSM Alexandria -:-
14:00Sporting Rosiori - CSO Filiasi -:-
14:00Viitorul Daesti - Minerul Costesti -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7

14:00Aurul Brad - Viitorul Simian -:-
14:00Gilortul Tg. Carbunesti - CSM Resita -:-
14:00Lupac - Viitorul Tg. Jiu II -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8

14:00Bisnov - CSC Dumbravita -:-
14:00Crisul Chisineu Cris - Ghiroda & Giarmata Vii -:-
14:00Frontiera Curtici - Avantul Periam -:-
14:00InställtTeuz Cermei - Poli Timisoara -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9

14:00Metalurgistul Cugir - Viitorul Cluj -:-
14:00Ocna Mures - Unirea Alba-Iulia -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10

14:00CA Oradea - Baia Mare -:-
14:00CSM Satu Mare - Baile Felix -:-
14:00Luceafarul Oradea - Progresul Somcuta Mare -:-
14:00Somesul Dej - CSM Zalau -:-

RYSSLAND: Premier League

13:00Arsenal Tula - Zenit 2:1
15:30Kazan - Lok. Moskva 2:2
18:00Sochi - FK Rostov -:-
18:00Sp. Moscow - Din. Moskva -:-

RYSSLAND: FNL 2 - Group 4

11:30Ural 2 - Zvezda Perm 4:2

RYSSLAND: Supreme Division Women

10:00Zvezda D - FK Yenisey D 2:1
13:00FK Rostov D - CSKA Moscow D 0:1
14:00Krasnodar D - Lok. Moskva D 0:3
15:00Kazan D - Chertanovo M. D 1:0
15:00Zenit D - Ryazan D 0:3

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Cosmos - Faetano 0:3
15:00Libertas - San Giovanni 2:0
15:00Pennarossa - Juvenes/Dogana 0:0
15:00Virtus - Domagnano 1:2

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

40'Al Batin - Al Shabab 0:2
35'Al Feiha - Al-Raed 0:0
20'Al Taee - Abha 0:0
19:10Al Ahli SC - Al-Ettifaq -:-

SCHWEIZ: Super League

18:00Young Boys - Luzern -:-
20:30Zurich - Lugano -:-

SCHWEIZ: Challenge League

18:00Kriens - Schaffhausen -:-
18:00Yverdon - Wil -:-

SCHWEIZ: Promotion League

14:45Sion II - Etoile-Carouge -:-
15:30Basel II - Zurich II 1:1
80'Bavois - Rapperswil 2:1
81'Young Boys II - YF Juventus 1:1
40'Nyonnais - Black Stars 2:0
17:45Bellinzona - Cham -:-
20:00Biel - Breitenrain -:-
20:00Chiasso - Bruhl -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 1

16:00Lausanne II - Vevey -:-
17:00Bulle - Oberwallis Naters -:-
17:00Meyrin - Monthey -:-
17:30Martigny - La Chaux-De-Fonds -:-
17:30Sarraz-Ecleplens - Echallens -:-
19:00Thun II - Terre Sainte -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 2

16:00Bassecourt - Hongg -:-
16:00Koniz - Kosova -:-
16:00Schotz - Munsingen -:-
16:00Solothurn - Zug -:-
16:00Wohlen - Grasshopper II -:-
17:00Buochs - Luzern II -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 3

16:00Balzers - Freienbach -:-
16:00Eschen - Baden -:-
16:00Linth - Wettswil-Bonstetten -:-
16:00Tuggen - Paradiso -:-
17:00Uzwil - St. Gallen II -:-
17:30Thalwil - Gossau -:-
18:00Lugano II - Winterthur II -:-

SCHWEIZ: Super League Women

77'Zurich D - FF Lugano 1976 D 4:0
18:30Young Boys D - Luzern D -:-
19:30Basel D - Aarau D -:-

SERBIEN: Super Liga

85'Kolubara - Crvena zvezda 0:6
18:00Cukaricki - Vojvodina -:-

SERBIEN: Prva Liga

15:00Buducnost Dobanovci - Habitfarm Javor 0:0
15:00Mladost GAT - Indjija 2:3
15:00Timok - Macva 0:1
15:00Zeleznicar Pancevo - Rad 2:1

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

11:00Prva Iskra Baric - Zvezdara 1:0
11:00Teleoptik - Radnicki Obrenovac 2:2
15:00OFK Beograd - BSK Borca -:-
15:00Radnicki Beograd - Usce -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

15:00Becej - Tisa Adorjan -:-
15:00Dinamo Pancevo - Radnicki Zrenjanin -:-
15:00Hajduk 1912 - Omladinac NB -:-
15:00Jedinstvo SP - Tekstilac -:-
15:00Stari Grad - Vrsac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - East

14:30Din. Vranje - Jagodina 1:4
14:30Dubocica - Rembas 2:0
14:30Mesevo - Radnicki Pirot -:-
14:30UppskjutenTrayal Krusevac - Brzi Brod -:-

SERBIEN: Srpska Liga - West

14:30Borac 1926 - RSK Rabrovo -:-
14:30Mladi Radnik - Macva Bogatic -:-
14:30Real Podunavci - Smederevo -:-
14:30Sloga 1940 - Radevac -:-
14:30Sloga Pozega - Sloga Kraljevo -:-
14:30Takovo - Sloboda -:-
14:30Trepca - Jedinstvo U. -:-

SIERRA LEONE: Premier League

18:00Anti Drugs Strikers - Bai Bureh Warriors -:-
20:00East End Tigers - Kallon -:-

SKOTTLAND: Premiership

82'Hibernian - Dundee Utd 0:3
77'Motherwell - Celtic 0:2
82'Rangers - Hearts 1:0
82'Ross County - St Mirren 2:3
81'St. Johnstone - Livingston 0:3
19:00Dundee FC - Aberdeen -:-

SKOTTLAND: Championship

83'Ayr - Queen of South 2:1
83'Dunfermline - Kilmarnock 1:2
70'Inverness CT - Morton 2:0
80'Raith - Arbroath 2:0

SKOTTLAND: League One

81'Alloa - Peterhead 2:3
83'Clyde - Montrose 0:5
81'Dumbarton - Queens Park 0:3
83'East Fife - Cove Rangers 4:2
81'Falkirk - Airdrieonians 0:3

SKOTTLAND: League Two

83'Albion Rovers - Elgin 2:0
82'Cowdenbeath - Stenhousemuir 0:2
81'Forfar - Annan Athletic 2:0
83'Stirling - Stranraer 1:1

SKOTTLAND: Highland League

16:00Clachnacuddin - Brora Rangers -:-
16:00Formartine Utd - Turriff Utd -:-
16:00Fort William - Lossiemouth -:-
16:00Fraserburgh - Keith -:-
16:00Huntly - Buckie Thistle -:-
16:00Inverurie Loco Works - Forres Mechanics -:-
16:00Rothes - Deveronvale -:-
16:00Strathspey Thistle - Nairn County -:-
16:00Wick Academy - Brechin -:-

SLOVAKIEN: Fortuna liga

83'Zilina - Dun. Streda 0:2
18:00Pohronie - Ruzomberok -:-
18:00Senica - Michalovce -:-
18:00Z. Moravce-Vrable - Sered -:-

SLOVAKIEN: 2. liga

14:30Banska Bystrica - Slovan Bratislava B 1:0
14:30Dubnica - Kosice 1:2
14:30Namestovo - Komarno 0:2
14:30Puchov - Petrzalka 1:1
18:00Skalica - Bardejov -:-

SLOVAKIEN: Divison C-West

14:00AFC Nove Mesto - Kalna n. Hronom 0:0
14:00Nitra - Malzenice 4:2
14:00Partizanske - Imel 0:0
14:00Povazska Bystrica - FK Nove Zamky 2:1
14:00Sala - Velke Ludince 3:0

SLOVAKIEN: Divison C-East

14:00Giraltovce - Lipany 2:3
14:00Krompachy - 1.FK Svidnik -:-
14:00Spisska Nova Ves - Mladost Kalsa 3:0

SLOVAKIEN: Divison C Central

14:00Cadca - Lip. Stiavnica 0:0
14:00MSK Martin - Zarnovica 5:1
14:00Podkonice - MSK Lucenec 1:0

SLOVAKIEN: Divison C Bratislava

15:00Vrakuna B. - Malacky -:-

SLOVENIEN: Prva liga

40'Mura 05 - Aluminij 1:1
20:15Maribor - Radomlje -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

15:00Jadran Dekani - Rogaska 2:0
15:00Krsko Posavje - Beltinci 0:3
15:00Primorje - Fuzinar 3:0
15:00Roltek Dob - ND Gorica 0:2
15:00Rudar - Brezice 4:1

SLOVENIEN: 3. SNL - East

15:00Dravograd - Videm 2:2
15:00NK Bistrica - Sampion Celje 3:1
15:00Podvinci - Korotan 4:0
15:00Zavrc - Dravinja 1:1
15:00Zrece - Dobrovce 1:3

SLOVENIEN: 3. SNL - West

15:00Skofja Loka - NK Adria 2:0
15:00Slovan Ljubljana - Brda 1:1
15:00UppskjutenTolmin - Postojna -:-
15:00Ziri - Ljubljana Svoboda -:-
17:00Tinex Sencur - Izola -:-

SPANIEN: LaLiga2

81'Amorebieta - Cartagena 2:2
80'Girona - Huesca 1:1
18:15Las Palmas - Tenerife -:-
20:30Malaga - Zaragoza -:-
21:00Sporting Gijon - Alcorcon -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

40'Cultural Leonesa - Extremadura UD 1:1
40'SD Logrones - Zamora 1:0
19:00Dep. La Coruna - San Sebastian Reyes -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

40'Castellon - Gimnastic 1:0
40'Linares - Algeciras 0:2
19:00Betis B - Villarreal B -:-
21:00Real Madrid B - Barcelona B -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 1

40'Union Club Ceares - Coruxo 0:0
18:00Langreo - Union Adarve -:-
19:00Pontevedra - Llanera -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 2

82'Logrones Promesas - Arenas Club 1:1
40'Mutilvera - AD San Juan 1:0
40'Osasuna B - Racing Rioja 1:0
18:00Racing Santander B - Pena Sport -:-
19:00Gernika - Burgos Promesas -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 3

40'Terrassa - Andratx 0:0
10'Ejea - Badalona 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2

17:00Roces - Caudal Deportivo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3

16:30UC Cartes - Castro -:-
17:00Barreda Balompie - Guarnizo -:-
17:00UD Samano - Atletico Albericia -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4

16:30Pasaia - Basconia -:-
16:30Tolosa FC - Urduliz -:-
17:00Lagun Onak - Aurrera Ondarroa -:-
17:30Amurrio Club - Beti Gazte -:-
17:30Uritarra - Durango -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6

17:00Jove - Villajoyosa -:-
18:00Beniganim - Ilicitano -:-
18:00Valencia B - Atzeneta -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 7

16:00Paracuellos Antamira - Vallecano B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8

16:00Colegios Diocesanos - Guijuelo -:-
16:30Numancia B - Ciudad Rodrigo CF -:-
16:30Santa Marta Tormes - Atl. Astorga -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 9

13:00Intergym Melilla - UD San Pedro -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 10

17:00Rota - Ceuta B -:-
18:30CD Gerena - Cordoba B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 11

16:00Sant Jordi - Santanyi -:-
17:00Manacor - Felanitx -:-
17:00Poblense - Llosetense -:-
18:00Rotlet Molinar - Serverense -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12

12:00Arucas - Las Zocas 3:0
12:00Union Viera - Vera -:-
15:15UppskjutenYaiza - SD Tenisca -:-
17:00Santa Ursula - Gran Tarajal -:-
19:00CD Marino - Las Palmas C -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 15

16:00Beti Kozkor - Beti Onak -:-
16:00Huarte - Cortes -:-
16:30CD Cantolagua - CD Corellano -:-
16:30CD Gares - Valle Egues -:-
17:00Subiza - Azkoyen -:-
17:00Txantrea - Murchante -:-
17:30Burlades - Ezcabarte -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 16

17:00CF Rapid - Yague -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18

17:00Guadalajara - Ciudad Real -:-
18:00Azuqueca - Almansa -:-
18:00Tarancon - Hogar Alcarreno -:-
18:00Villarrubia - Villacanas -:-

SPANIEN: Primera Division Women

13:00Valencia D - Vallecano D 1:0
18:00Sevilla D - Real Madrid D -:-

SPANIEN: Segunda Division Women

12:30Cacereno D - Santa Teresa D 3:2
13:00Femarguin D - Alhama D 3:4
13:00Real Union D - La Solana D 1:0
16:00Cordoba D - Elche CF D -:-
16:00Espanyol D - CD Parquesol CF D -:-
16:30Granada D - Castellon D -:-
17:30Pradejon D - Oviedo Moderno D -:-
18:00Zaragoza CFF D - Atl. Madrid B D -:-
20:00Madrid C. B D - Betis B D -:-
20:00Seagull D - Las Planas D -:-

SVERIGE: Division 1 - Norra

13:00Sollentuna FK - IF Sylvia 1:0
13:00Umeå FC - Gefle IF 2:1
82'Hudiksvalls FF - Täby FK 0:0
79'Sandvikens IF - Haninge IFK 2:1

SVERIGE: Division 1 - Södra

13:00Lindome GIF - Vänersborgs IF 1:2
13:00Torns IF - Tvååker 1:3
14:00IFK Malmö - Assyriska IK 0:2
80'Lunds BK - Oskarshamns AIK 1:0
83'Utsiktens BK - Österlen FF 4:1
77'Åtvidabergs FF - Linköping City 1:0

SVERIGE: Division 2 - Norrland

13:00Frösö IF - Skellefteå FF 1:4
13:00IFK Östersund - Storfors AIK 4:1
14:00Täfteå IK - Sandviks IK 2:1
14:00Umeå FC Akademi - Notvikens IK 1:1
15:00Friska Viljor FC - Bodens BK 1:1
15:00Gottne IF - Ytterhogdals IK 1:1
16:30Team TG FF - Bergnäsets AIK -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

13:00FC Gute - Enskede IK 2:3
14:00IFK Österåker - Sandvikens AIK 4:2
15:00Gamla Uppsala SK - IFK Stocksund -:-
16:00FC Arlanda - Kvarnsvedens IK -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

12:00Västra Frölunda IF - Torslanda IK 2:0
13:00Höganäs BK - Onsala BK 3:1
13:00Sävedalens IF - Assyriska BK 2:5
13:30Ullareds IK - Varbergs GIF -:-
14:00BK Astrio - IK Tord 1:1
14:00Ängelholms FF - Vinbergs IF 1:0
15:00Husqvarna FF - Dalstorps IF -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

14:00Asarums IF - Solvesborgs GoIF 3:3
14:00Eslövs BK - IFK Karlshamn 2:0
14:00FC Rosengård - IFK Berga 3:1
15:00Räppe GOIF - FBK Balkan -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

14:00Huddinge IF - Motala AIF 1:2
14:00Nyköpings BIS - Tyresö FF 6:1
14:00Trosa-Vagnhärads SK - Eskilstuna City 1:1
15:00Mjölby AIFF - Syrianska FC 0:2
15:00Smedby AIS - Arameisk-Syrianska IF 4:1
15:00Värmbols FC - Rynninge IK 4:0

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

14:00Ahlafors IF - BK Forward 1:4
14:00Angered - Stenungsunds IF 5:0
14:00Grebbestads IF - Karlstad II 6:1
14:00Nordvärmlands FF - Tidaholm IFK 8:0
15:00Lidköpings FK - Skövde 2:1
15:00Vänersborgs FK - IFK Kumla 4:1
15:00Yxhults IK - IK Oddevold 0:2

SVERIGE: OBOS Damallsvenskan

14:00Vittsjö D - Hammarby IF DFF D 3:1
15:00Djurgårdens IF D - Kristianstads D 1:4

SVERIGE: Elitettan - damer

14:00Jitex BK D - Umeå IK D 0:2
14:00Mallbackens D - Sundsvall D 1:0
15:00Borgeby D - Kalmar D 0:4
15:00Älvsjö D - Alingsås FC D 2:1
18:00Bollstanäs D - IFK Norrköping D -:-

SYDAFRIKA: Premier League

15:30Sekhukhune - Cape Town City 1:0
40'Supersport Utd - Baroka 0:0
10'Kaizer Chiefs - Chippa United 0:0

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:30Black Leopards - JDR Stars 0:1
15:30Cape Town All Stars - Richards Bay 0:0
15:30Free State Stars - Pretoria U. 1:2
15:30Platinum City - Jomo Cosmos 0:0

SYDAFRIKA: Diski Challenge

09:00Golden Arrows U23 - Stellenbosch U23 1:2
10:00Chippa United U23 - Swallows U23 2:0
10:00Marumo Gallants U23 - Maritzburg Utd U23 0:1
12:00Orlando Pirates U23 - Baroka U23 2:0
12:00Royal AM U23 - Sekhukhune U23 0:3

SYDKOREA: K League 2

09:00Asan - Daejeon 3:4
11:30Gyeongnam - Ansan Greeners 0:2

SYDKOREA: K3 League

08:00Hwaseong - Yangju Citizen FC 3:2

TADZJIKISTAN: Vysshaya Liga

12:00UppskjutenCSKA Pomir Dushanbe - Kuktosh -:-
12:00UppskjutenEskhata - Istiqlol Dushanbe -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

13:00Kagera Sugar - Mbeya City 0:0
15:00Geita Gold - Mtibwa Sugar 1:1

THAILAND: Thai League 1

12:30Samut Prakan City - Port MTI FC 2:2
13:00Khonkaen Utd. - Nong Bua Pitchaya 1:0
13:00Suphanburi - Pathum United 0:2
14:00Chiangmai Utd - Prachuap 0:1

THAILAND: Thai League 2

12:00Phrae - Sukhothai 1:2
13:00Trat FC - Kasetsart 1:0
13:30Muangkan Utd - Khonkaen FC 3:3
14:00Lampang - Ayutthaya Utd 3:0
14:00Raj Pracha - Rayong FC 3:3

TJECKIEN: 1. Liga

82'Jablonec - Ceske Budejovice 2:2
78'Mlada Boleslav - Bohemians 1:1
79'Ostrava - Slovacko 1:2
19:00Slavia Prague - Liberec -:-

TJECKIEN: Division 2

15:30Pribram - Opava 2:0
15:30Prostejov - Jihlava 2:1

TJECKIEN: CFL - Group A

10:15Benesov - Sokolov 3:0
10:15SK Rakovnik - Povltavska FA 3:1
10:15Vltavin - Motorlet Prague 2:1
15:30Domazlice - Hostoun 3:1

TJECKIEN: CFL - Group B

10:15Zbuzany - Brozany 3:3
10:30Prepere - Liberec B 3:1
14:30Zivanice - Mlada Boleslav B 3:1

TJECKIEN: MSFL

10:15FK Frydek-Mistek - Zlin B 1:0
10:15Hlucin - Rosice 0:0
10:15Otrokovice - FKM Jihlava 2:0
10:15Velke Mezirici - Unicov 0:2
14:30Uhersky Brod - Vratimov 1:0

TJECKIEN: Division A

10:15Marianske Lazne - Doubravka 1:4
10:30Ceske Budejovice B - Prestice 0:1
14:30Katovice - Sokol Lom 1:4
14:30Klatovy - Jindrichuv Hradec 6:2
14:30Rokycany - Hvezda Cheb 2:1

TJECKIEN: Division B

10:15Aritma Prague - Olympie Brezova 3:2
10:15Brandys n. Labem - Steti 1:4
10:15Ceska Lipa - Slany 2:1
10:15Kladno - Meteor Prague 0:2
10:15Tatran Rakovnik - Cesky Brod 0:3
14:30Banik Most - Sous - Ostrov 0:1
14:30Dobris - Louny 1:3

TJECKIEN: Division C

10:15Libis - Kutna Hora 5:1
10:30Kosmonosy - Horky nad Jizerou 2:1
14:30Velke Hamry - Nachod 5:0

TJECKIEN: Division D

10:30Breclav - Tasovice 2:2
10:30Havlickuv Brod - Humpolec 1:2

TJECKIEN: Division E

14:30Bzenec - Vsetin 0:2
14:30HFK Olomouc - Vsechovice 0:2
14:30Holesov - Skastice 0:3
14:30SK Hranice - Valasske Mezirici 2:2

TJECKIEN: Division F

14:30Hermanice - Detmarovice 0:1
14:30Rymarov - Havirov 4:0

TJECKIEN: Moravskoslezsky KP

14:30Celadna - Lok.Petrovice 0:1
14:30Cesky Tesin - Bridlicna 1:2
14:30Fulnek - Brusperk 5:0
14:30Haj ve Slezsku - Dolni Datyne 5:0
14:30Hlubina - Koberice 1:1
14:30Orlova - Moravan Oldrisov 4:2
14:30Petrvald na Morave - Jakubcovice 5:2

TJECKIEN: Zlinsky KP

10:15Luhacovice - Nevsova 1:1
14:30Bystrice pod Hostynem - Velke Karlovice 5:0
14:30Kvasice - Slusovice 2:3
14:30Valasska Polanka - Batov 0:6

TJECKIEN: Jihomoravsky KP

10:15Kurim - Ratiskovice 2:1
10:30Svratka Brno - Rousinov 1:2
11:45Moravsky Krumlov - Bystrc 0:0
15:00SK Krumvir - Boskovice 2:0
15:00Sparta Brno - Bohunice 1:3

TJECKIEN: Vysocina KP

14:30Bedrichov - Nova Ves 0:1
14:30Chotebor - Pribyslav 0:1
14:30HFK Trebic - Pelhrimov 0:5
14:30Vrchovina B - Sapeli Polna 3:1

TJECKIEN: Kralovehradecky KP

11:30Jicin - Dobruska 4:0
14:30Cernilov - Jaromer 0:2

TJECKIEN: Liberecky KP

10:30Frydlant - Straz p. Ralskem 9:2
15:30Lomnice nad Popelkou - Hradek nad Nisou 1:2
15:30Novy Bor - Hejnice 3:1
Inväntar
uppdateringar
Rovensko p. Tr. - Desna 2:2
15:30Sedmihorky - Skalice u C.Lipy 0:1

TJECKIEN: Ustecky KP

10:15Lovosice - Banik Most - Sous B 1:3
10:30Horni Jiretin - Perstejn 3:1
14:30Modlany - Srbice 2:1Eft.str.
16:00Brna - Krupka -:-
85'FK Jilove - Kadan 2:0
82'Vilemov - Zatec 2:0

TJECKIEN: Plzensky KP

13:30Tlumacov - Domazlice B 1:3
Inväntar
uppdateringar
Chotikov - Zruc 3:1
Inväntar
uppdateringar
Holysov - Bolevec 4:0
15:30Nepomuk - Stankov 2:3
15:30Nyrsko - Sokol Radnice 1:2Eft.str.
15:30Rapid Plzen - Plzen-Cernice 1:4
15:30Sokol Lhota - Horni Briza 1:3
Inväntar
uppdateringar
Stribro - Vejprnice 2:0

TJECKIEN: Jihocesky KP

15:00Protivin - Sezimovo Usti 7:1
15:30Cesky Krumlov - Prachatice 2:0
15:30Cimelice - Blatna 6:0
15:30Drazice - Tyn nad Vltavou 5:0
15:30Olesnik - Junior Strakonice 4:2
15:30TJ Osek - Rudolfov 2:1

TJECKIEN: Prazsky prebor

10:15Kolovraty - Zlicin 7:4
10:15Kralovice - Hostivar 1:1
10:15Podoli Praha - Dukla JM 3:4
10:30Vysehrad B - Motorlet Prague B 0:5
15:30Predni Kopanina - Olympia Radotin 1:0

TJECKIEN: Stredocesky KP

10:15Hrebec - Kosor 2:1
Inväntar
uppdateringar
Bohemia Podebrady - Nymburk 1:0
15:30Dobrovice - Cesky Brod B 4:2
15:30Povltavska FA B - FK Komarov 3:4
Inväntar
uppdateringar
Tuchlovice - Vlasim B 1:0

TJECKIEN: Karlovarsky KP

10:15Loko K. Vary - Nova Role 6:2
15:00Lomnice - Zlutice 3:1
Inväntar
uppdateringar
Chodov - Hroznetin 0:1
15:30Frantiskovy Lazne - Karlovy Vary B 2:0
15:30Kralovske Porici - Nejdek 3:1
15:30Vintirov - FC Cheb 4:1

TJECKIEN: Olomoucky KP

10:30Mohelnice - SK Lipova 2:1
14:30Jesenik - Kralice na Hane 2:1
14:30Litovel - Sokol Usti 1:3
14:30Rapotin - Dolany 3:0
14:30Zelatovice - Bohunovice 4:0

TJECKIEN: Pardubicky KP

14:30Holice - Chocen 3:1
14:30Lanskroun - Moravska Trebova -:-
14:30Rohovladova Bela - Litomysl 0:3
14:30Tremosnice - Chrudim B 0:0

TJECKIEN: U19 League

10:00Ostrava U19 - Opava U19 3:1
10:15Pardubice U19 - Mlada Boleslav U19 1:0
11:00Slavia Prague U19 - Plzen U19 2:0
12:00Meteor Prague U19 - Slovacko U19 2:1
13:00Sparta Prague U19 - Brno U19 1:1
13:30Hradec Kralove U19 - Karvina U19 0:4
13:30Zlin U19 - Ceske Budejovice U19 4:5

TJECKIEN: 1. Liga Women

10:30FK Pardubice D - Sparta Prague D 0:16

TJECKIEN: 2. Liga Women

10:30Lisen D - Teplice D 5:3

TUNISIEN: Ligue Professionnelle 1

15:00Esperance Zarzis - Olympique Beja (Tun) 0:2
75'Club Africain (Tun) - Rejiche 1:1

TURKIET: Super Lig

12:30Giresunspor - Rizespor 2:0
15:00Sivasspor - Antalyaspor 2:2
18:00Adana Demirspor - Yeni Malatyaspor -:-

TURKIET: 1. Lig

12:30Bandirmaspor - Ankaragucu 1:2
12:30Umraniyespor - Eyupspor 2:2
15:00Denizlispor - Balikesirspor 2:1
18:00Menemenspor - Samsunspor -:-

TURKIET: 2. Lig White Group

13:00Ankara Demirspor - 1922 Konyaspor 1:0
13:00Pendikspor - Akhisarspor 4:1

TURKIET: 2. Lig Red Group

13:00Etimesgut - Sariyer 1:0

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Heidenheim - St. Pauli 2:4
13:30Ingolstadt - Kiel 1:1
13:30Karlsruher - Aue 2:1
20:30Hamburger SV - Dusseldorf -:-

TYSKLAND: 3. Liga

14:00Braunschweig - Dortmund II 4:2
14:00Hallescher - Saarbrucken 2:3
14:00Kaiserslautern - Freiburg II 3:0
14:00Meppen - Magdeburg 2:3
14:00UppskjutenMunich 1860 - Mannheim -:-
14:00Zwickau - Duisburg 3:2

TYSKLAND: Regionalliga North

13:00Phonix Lubeck - Norderstedt 1:1
14:00Bremen II - Oldenburg 0:0
14:00Heider SV - Teutonia Ottensen 1:1
14:00St. Pauli II - Lubeck 1:0
15:00Delmenhorst - Oberneuland 4:0

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

13:00Altglienicke - Babelsberg 1:1
13:00Auerbach - Luckenwalde 1:0
13:00Energie Cottbus - Meuselwitz 3:0
13:00Lokomotive Leipzig - Tasmania Berlin 5:0
13:00Rathenow - Chemnitzer 1:2

TYSKLAND: Regionalliga West

14:00Fortuna Koln - Lippstadt 4:2
14:00Homberg - Munster 2:2
14:00Lotte - Bonner 0:2
14:00Rodinghausen - Aachen 1:1
14:00RW Essen - Wiedenbruck 0:0
14:00Straelen - Uerdingen 2:0
14:00Wuppertaler - Oberhausen 1:1

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

14:00Bahlinger - Ulm 0:2
14:00Giessen - Homburg 0:2
14:00Mainz II - Kassel 1:3
14:00Pirmasens - RW Koblenz 0:0
14:00Schott Mainz - Hoffenheim II 1:1
14:00Steinbach Haiger - Frankfurt 3:1

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00Aubstadt - Pipinsried 4:1
14:00Augsburg II - Eichstatt 2:0
14:00Furth II - Schalding 2:2
14:00UppskjutenHeimstetten - Eltersdorf -:-
14:00Illertissen - Schweinfurt 1:1
14:00Nurnberg II - Memmingen 1:1
14:00Rain/Lech - Unterhaching 2:1

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

14:00Hansa Rostock II - Pampow -:-
14:00Ludwigsfelder - Brandenburger 1:2
14:00Rostocker FC - MSV Neuruppin -:-
14:00Schwerin - Hertha Zehlendorf 3:1
14:00Staaken - Torgelower Greif 1:1

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

14:00UppskjutenAn der Fahner Hohe - Erfurt -:-
14:00Arnstadt - Krieschow -:-
14:00Bischofswerdaer - Bautzen 3:1
14:00Einheit Rudolstadt - Blau-Weiss Zorbau 3:1
14:00Halle - Sandersdorf 2:2
14:00Inter Leipzig - Einheit Wernigerode 4:3
14:00Oberlausitz - Plauen 0:1

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

13:30Flensburg - Kronshagen 5:1
14:00Altenholz - Frisia Risum-Lindholm -:-
14:00Eutin - Oldenburger 1:0
15:00Dornbreite Lubeck - Pansdorf -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

14:00Meiendorfer SV - Bramfelder SV -:-
15:00Curslack-Neuengamme - Barmbek-Uhlenhorst -:-
18:00Suderelbe - Victoria Hamburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

12:00Brinkumer - Leher 3:1
14:00Aumund-Vegesack - OSC Bremerhaven 2:3

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

14:00Emden - Heeslinger -:-
15:00Rotenburger - Hagen/Uthlede -:-
15:30Uphusen - Eintracht Celle -:-
16:00Arminia Hannover - Eintracht Northeim -:-
16:00FT Braunschweig - Ramlingen-Ehlershausen -:-
16:00Tundern - Gifhorn -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Fulda-Lehnerz - Baunatal -:-
15:00Alzenau - Hunfelder -:-
15:00Hanau - Flieden -:-
15:00Viktoria Griesheim - Friedberg -:-
16:00Erlensee - Fernwald -:-
16:00TUS Dietkirchen - Hessen Dreieich -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:00TuS Koblenz - Engers -:-
15:30Diefflen - Arminia Ludwigshafen -:-
15:30Dudenhofen - Rochling -:-
15:30Hertha Wiesbach - Worms -:-
15:30Jagersburg - Elversberg II -:-
15:30Karbach - Emmelshausen -:-
16:00Eisbachtal - Trier -:-
16:00Pfeddersheim - Eppelborn -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00Wurzburger FV - Gebenbach 1:1
15:00Bayern Hof - Vilzing -:-
16:00Abtswind - ATSV -:-
16:00Cham - Spvgg Ansbach 09 -:-
16:00Grossbardorf - Ammerthal -:-
16:00Sand - Karlburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

14:00Dachau - Deisenhofen 3:3
14:00Landsberg - Garching 1:1
14:00Pullach - Regensburg II 1:5
15:00Gundelfingen - Schwaben Augsburg -:-
16:00Hankofen-Hailing - Ingolstadt II -:-
16:00Kottern-St. Mang - Ismaning -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Backnang - SU Neckarsulm 3:0
14:00Dorfmerkingen - Lorrach-Brombach 2:2
14:00Freiberg - Freiburger 2:1
14:00Ravensburg - Rielasingen-Arlen 1:1
14:00Stuttgarter Kickers - Bruchsal 3:0
14:00Walldorf II - TSV Ilshofen 3:0
15:30Nottingen - Goppinger SV -:-
15:30Reutlingen - Pforzheim -:-
15:30Villingen - Linx -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

18:00Union Nettetal - 1.FC Mönchengladbach -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

11:00Cottbus U19 - Werder Bremen U19 1:6
11:00St. Pauli U19 - Hallescher U19 3:2
13:00Hamburger SV U19 - Wolfsburg U19 0:1
13:00Hannover U19 - Magdeburg U19 2:0
13:00RB Leipzig U19 - Chemnitzer FC U19 0:1

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

11:00Frankfurt U19 - Bayern U19 2:3
11:00Ingolstadt U19 - Unterhaching U19 1:2
12:00Nurnberg U19 - Offenbach U19 3:0
13:00Hoffenheim U19 - SSV Ulm U19 5:2
13:00Stuttgart U19 - Augsburg U19 1:1

TYSKLAND: Junioren Bundesliga West

11:00Bielefeld U19 - Dortmund U19 1:2
11:00Fortuna Koln U19 - B.Mönchengladbach U19 1:1
12:00Paderborn U19 - Bochum U19 1:2

TYSKLAND: Bundesliga - Damer

13:00Freiburg D - Leverkusen D 1:2

TYSKLAND: 2. Bundesliga Women

14:00Eintracht Frankfurt 2 D - Hoffenheim 2 D 4:2

UKRAINA: Premier League

13:00Mariupol - Metalist 1925 1:2
80'Lviv - Dyn. Kyiv 1:3
18:30Dnipro-1 - Kolos Kovalivka -:-

UKRAINA: Persha Liga

12:15Podillya Khmelnytskyi - Prykarpattya 0:2
14:30Kryvbas - Kramatorsk 3:0

UKRAINA: Druha Liga

13:00Dunaivtsi - Bukovyna 1:0
13:00Liubomyr Stavyshche - FC Chernihiv 0:3
13:00Nova Kakhovka - MFC Metalurh 0:1
13:00Skoruk Tomakovka - Sumy 6:0
14:00Chaika - Karpaty Lviv 0:4
14:00FC Vovchansk - Nikopol 2:0
14:00Krystal - Trostyanets 2:2
14:00UppskjutenLNZ Cherkasy - Nyva Vinnytsya -:-
14:00Mykolaiv - Balkany 1:2
14:00SC Poltava - Tavriya 1:3

UKRAINA: Youth League

11:00Minaj U19 - Desna U19 4:0
12:00UppskjutenInhulets U19 - Rukh Lviv U19 -:-
12:00Oleksandriya U19 - Vorskla U19 1:1

UKRAINA: Championship Women

10:00Voshod D - Mariupol D 1:2
11:30Ateks D - Kolos Kovalivka D 0:5
13:00Karpaty Lviv D - Panthers FC Uman D 3:4

UNGERN: OTP Bank Liga

14:45Gyirmot - Paks 2:1
40'Ferencvaros - Zalaegerszegi 0:2
19:30MOL Fehervar - Honved -:-

UNGERN: NB III - East

14:00Kisvarda II - Tiszaujvaros 4:3

UNGERN: NB III - Centre

11:00Rakosmenti KSK - MTK II 1:2

UNGERN: NB III - West

13:00Tatabanya - Veszprem FC 1:2

UNGERN: NB I Women

12:00Győr D - Haladas D 4:0
14:00MTK Hungaria D - Ferencvaros D -:-

URUGUAY: Primera Division - Clasura

15:30River Plate - Sud America 5:1
17:45Montevideo City - Rentistas -:-
20:00Liverpool M. - Plaza Colonia -:-
23:00Nacional - Boston River -:-

USA: MLS

19:00Club de Foot Montreal - Philadelphia Union -:-
21:30Los Angeles FC - San Jose Earthquakes -:-
00:00Columbus Crew - Inter Miami -:-

USA: USL Championship

01:30Tampa Bay - New York Red Bulls 2 1:1
21:00Real Monarchs - Austin Bold -:-
23:00Las Vegas Lights - Phoenix Rising -:-

USA: USL League One

00:30Richmond Kickers - Forward Madison -:-

UZBEKISTAN: Super League

13:15Pakhtakor (Uzb) - Qizilqum 4:2
14:00Turon - Termez Surkhon 1:1
15:30Sogdiana - Kokand 1912 1:1

WALES: Cymru North

15:30Holyhead - Llanrhaeadr 2:1
15:30Llanidloes - Llangefni 3:2

WALES: FA Cup

13:45Colwyn Bay - Cardiff Metropolitan 1:0
15:00Saltney Town - Aberystwyth 0:1Eft.str.
15:30Buckley - Taffs Well 0:2
15:30Carmarthen - TNS 0:1Eft.str.
15:30Haverfordwest - Bala Town 1:3
15:30Penybont - Caernarfon 1:0Eft.str.
15:30Swansea University - Guilsfield 1:2

VENEZUELA: Primera Division - Första rundan

00:15Universidad Central - Metropolitanos 1:1
02:30Dep. Tachira - Zamora 1:2
22:00Aragua - Yaracuyanos -:-
00:15La Guaira - Lara -:-

VENEZUELA: Segunda Division

21:30Academia Rey - JBL Zulia -:-
21:30Angostura - Petare -:-
21:30Dynamo Puerto - Bolivar -:-
21:30El Vigia - Frontera -:-
21:30Libertador - Fundacion AIFI -:-
21:30Llaneros - Yaracuy -:-
21:30Titanes - Local Andina -:-
21:30Urena - Rayo Zuliano -:-

ZAMBIA: Super League

15:00Buildcon - Nkwazi 0:0
15:00Green Eagles - Kabwe 1:2
15:00Kafue Celtic - Kansanshi 1:0
15:00Konkola - Chambishi 0:0
15:00Nkana - Zesco Utd (Zam) 1:0

ÖSTERRIKE: Bundesliga

40'Altach - Salzburg 1:1
40'Austria Klagenfurt - Rapid Vienna 0:1
40'Austria Wien - Admira 1:1

ÖSTERRIKE: 2. Liga

14:30Horn - Amstetten 0:3
14:30Lafnitz - Dornbirn 2:0
14:30Rapid (Am) - Innsbruck 0:3

ÖSTERRIKE: Regionalliga East

15:30Stripfing - Mauerwerk 3:0
40'Wiener Viktoria - Neusiedl 1:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga Central

15:00AC Wolfsberger (Am) - SV Spittal 2:1
15:00Stadl Paura - Weindorf St. Anna 3:3
15:30Ried (Am) - Union Gurten 1:1
82'WSC Wels - Wels 2:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Tyrol

14:00SV Worgl - Innsbruck (Am) 3:1
15:00SV Innsbruck - SC Imst 1:1

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Salzburg

84'Saalfelden - Bischofshofen 2:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Vorarlberg

15:30Wolfurt - Bregenz 2:0
17:00Lauterach - Hohenems -:-

ÖSTERRIKE: Bundesliga Women

12:00Sudburgenland D - Altenmarkt D 0:5
14:00Neulengbach D - Bergheim D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.