UPPDATERA

Fotboll » Idag » Avslutade

EUROPA: Europa League - Gruppstadiet

18:45Betis - Celtic 4:3
18:45Crvena zvezda - Braga 2:1
18:45Din. Zagreb - West Ham 0:2
18:45Galatasaray - Lazio 1:0
18:45Leverkusen - Ferencvaros 2:1
18:45Lok. Moskva - Marseille 1:1
18:45Midtjylland - Ludogorets 1:1
18:45Rapid Vienna - Genk 0:1

EUROPA: Europa Conference League - Gruppstadiet

16:30Kairat Almaty - Omonia 0:0
18:45F. Tallinn - Gent 0:1
18:45HJK Helsinki - LASK 0:2
18:45Lincoln Red Imps - PAOK 0:2
18:45Mura 05 - Vitesse 0:2
18:45Qarabag - Basel 0:0
18:45Rennes - Tottenham 2:2
18:45Slavia Prague - Union Berlin 3:1
18:45Slovan Bratislava - FC Köpenhamn 1:3

SVERIGE: Superettan

19:00IFK Värnamo - Jönköpings Södra IF 2:0

ARGENTINA: Liga Profesional

23:45Banfield - Rosario 1:2
02:00Newells Old Boys - River Plate 1:4

ARMENIEN: Armenian Cup

13:30Lernayin Artsakh - Ararat-Armenia 1:2

BAHRAIN: Premier League

17:30Al-Ahli Manama - Manama Club 1:1

BELARUS: Vysshaya Liga Reserve

16:00Zhodino 2 - Energetik-BGU 2 0:2

BOLIVIA: Nacional B - Första rundan

23:00Los Almendros - CD Kivon 0:1

BRASILIEN: Campeonato Gaucho 2

00:00Avenida - Lajeadense 0:1

BRASILIEN: Campeonato Mineiro 2 - Slutspel

01:00Democrata GV - Tupynambas 1:0
01:00Nacional de Muriae - Villa Nova MG 1:1

BRASILIEN: Copa do Brasil

00:00Atletico-MG - Fluminense 1:0
02:30Flamengo RJ - Gremio 2:0
02:30Fortaleza - Sao Paulo 3:1

CHILE: Primera B

01:00San Luis - Deportes Iquique 1:1
17:30Magallanes - D. Puerto Montt 3:0
19:00Cobreloa - San Felipe 2:1

COLOMBIA: Copa Colombia

00:30Atl. Nacional - Santa Fe 2:0Eft.str.
03:00Dep. Cali - America De Cali 1:0

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:00Santa Ana - Ad Aserri 2:1

DR KONGO: Ligue 1

14:30JSK - Tshinkunku 1:1
16:30AC Rangers - Groupe Bazano 0:1

ECUADOR: Serie B

02:00El Nacional - America de Quito 1:4

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

23:00Atletico Marte - Luis Angel Firpo 1:3
23:00Jocoro - Municipal Limeno 3:1
02:00Chalatenango - FAS 1:2
02:00Santa Tecla - Alianza FC 0:4
02:30Aguila - Platense Municipal 1:0
03:00Metapan - 11 Deportivo 0:1

EUROPA: VM - Damer - Kval

18:00Danmark D - Malta D 7:0
18:00Norge D - Armenien D 10:0
18:00Turkiet D - Portugal D 1:1
19:00Albania D - Kosovo D 1:1
19:00Faroe Islands D - Spanien D 0:10

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

18:00JBK - Narpes Kraft 2:0

FÖRENADE ARABEMIRATEN: UAE League

16:45Al Dhafra - Bani Yas 1:2
19:00Al Nasr - Khorfakkan 3:0

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

14:30Samgurali - Samtredia 4:0
17:00Dinamo Batumi - Loco. Tbilisi 7:3
18:00Saburtalo Tbilisi - Telavi 2:1
19:00Din. Tbilisi - Dila Gori 0:0
19:00Torpedo Kutaisi - Shukura 2:1

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

23:00Xelaju - Deportivo Achuapa 1:1

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

00:06Marathon - Olimpia 3:1
01:00UPNFM - Real Sociedad 2:0
03:00Honduras Progreso - Real Espana 1:1
03:00Victoria - Platense 2:0

INDIEN: Calcutta Football League

11:00George Telegrapher - Aryan 1:1
11:00Peerless - Calcutta Customs 1:0
11:00Tollygunge Agragami - Kidderpore 1:0

INDIEN: Durand Cup

11:30Gokulam - Hyderabad 1:0

ITALIEN: Coppa Italia Serie C

15:00Teramo - Siena 1:0

JORDAN: Premier League

17:00Aqaba - Al Buqaa 1:0

KANADA: Championship

01:30Forge - Valour 2:1

KAZAKSTAN: First Division

11:00Kyzylzhar Academy - Maqtaaral 1:3

KINA: Jia League

10:30Shenyang Urban FC - Jiangxi Beidamen 0:1
13:35Meizhou Hakka - Suzhou Dongwu 3:1

KOSOVO: Superliga

16:00KF Ulpiana - Drenica 0:1
16:00Prishtina - Gjilani 1:1

KUWAIT: Emir Cup

19:00Al Kuwait - Khaitan 2:0

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Leones Negros - Tapatio 3:0
02:05Venados - Atl. Morelia 0:1
04:05Cimarrones de Sonora - Raya 2 1:2

MEXIKO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Atl. San Luis U20 - Club Tijuana U20 3:0

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Champions League

03:00Philadelphia Union (Usa) - Club America (Mex) 0:2

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: Leagues Cup

05:00Club Leon - U.N.A.M. 2:0

NORGE: Junior U19

15:00Molde U19 - Sandefjord U19 4:0

PALESTINA: West Bank League

15:00Shabab Al-Dhahiriya - Al Amari 5:2
18:00Al Khaleel - Al Quds 1:0

PARAGUAY: Copa Paraguay

23:15Resistencia - Cristobal Colon 8:4
01:45Cristobal Colon FC - Olimpia 2:3

PERU: Liga 2 - Clasura

17:30Union Comercio - Deportivo Coopsol 2:1

POLEN: Division 1

18:00Katowice - Arka 2:4

QATAR: QSL

15:50Qatar SC - Al-Sadd 1:3
18:30Al Arabi - Al-Duhail 1:2
18:30Shamal - Al Sailiya 2:3

RUMÄNIEN: Liga 2

16:00Concordia - Unirea Slobozia 1:1

RYSSLAND: FNL 2 - Group 4

15:30Amkar - FK Novosibirsk 1:0

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

17:35Al Batin - Al Taee 0:0

SERBIEN: Super Liga

16:30TSC Backa Topola - Napredak 1:2

SLOVENIEN: Slovenian Cup

14:00ND Gorica - Bravo 0:2
16:00Aluminij - Koper 1:2

TURKIET: 1. Lig

16:00Keciorengucu - Boluspor 0:3
16:30Kocaelispor - Balikesirspor 3:1
19:00Istanbulspor - Ankaragucu 0:1

UKRAINA: Youth League

11:00Desna U19 - Rukh Lviv U19 1:5

URUGUAY: Segunda Division

23:30Danubio - Central Esp. 1:1
02:00Uruguay Montevideo - Racing Montevideo 1:2

USA: MLS

01:00Atlanta Utd - FC Cincinnati 4:0
01:30DC United - Chicago Fire 3:0
01:30Orlando City - Club de Foot Montreal 2:4
02:30Sporting Kansas City - Minnesota United 4:0
03:00Austin FC - Los Angeles FC 1:2
04:00Portland Timbers - Colorado Rapids 2:2
04:30Los Angeles Galaxy - Houston Dynamo 1:1
04:30San Jose Earthquakes - Real Salt Lake 3:4

USA: USL Championship

01:00Hartford Athletic - Real Monarchs 2:0
01:00New York Red Bulls 2 - San Antonio 1:2
01:30Atlanta United 2 - Charleston 1:1
03:00Colorado Springs - El Paso 0:0
04:00Oakland Roots - Tacoma Defiance 3:1
04:30Phoenix Rising - Las Vegas Lights 4:1

USA: NISA - Höstsäsong

01:00Maryland Bobcats - Detroit 0:4
02:00New Amsterdam - Stumptown Ath. 1:2

UZBEKISTAN: Super League

16:00Lok. Tashkent - Termez Surkhon 2:0
16:00Nasaf Qarshi - Qizilqum 2:1
16:00Sogdiana - Bunyodkor 0:0

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher - Damer

11:00InställtSlovakien U19 D - Belarus U19 D -:-
13:00Finland U19 D - Sverige U19 D 3:2
15:45Portugal U19 D - Danmark U19 D 0:2
16:00Estland U19 D - Färöarna U19 D 2:1
17:00Kamerun D - Marocko D 0:1

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.