Fotboll » Idag » Avslutade
Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
ARGENTINA: Primera Nacional
01:10San Martin Tucuman - Guillermo Brown 0:018:00UppskjutenDeportivo Madryn - Chaco For Ever -:-
ARUBA: Division di Honor - Vinnarrunda
02:00Britannia - Racing Club Aruba 0:1AUSTRALIEN: A-League
07:30WS Wanderers - Melbourne City 1:209:30Melbourne Victory - Brisbane Roar 0:0
AUSTRALIEN: NPL ACT
07:00O'Connor Knights - Tuggeranong Utd 2:107:00Tigers FC - Canberra Croatia 2:2
AUSTRALIEN: NPL Northern NSW
07:30UppskjutenEdgeworth E. - Adamstown Rosebud -:-08:30UppskjutenCooks Hill United - Lake Macquarie -:-
09:30UppskjutenValentine - Newcastle Olympic -:-
AUSTRALIEN: NPL NSW
08:30Sutherland Sharks - Manly Utd 1:2AUSTRALIEN: NPL South Australia
07:30Campbelltown City - Adelaide Comets 0:409:30Adelaide Croatia Raiders - FK Beograd 3:2
AUSTRALIEN: NPL Tasmania
06:30Devonport - South Hobart 1:108:45Launceston - Clarence Zebras 2:1
AUSTRALIEN: NPL Victoria
05:00Green Gully - Port Melbourne Sharks 1:207:00Manningham United Blues - Hume City 1:3
AUSTRALIEN: NPL Western Australia
09:00Armadale - Perth SC 1:109:00Balcatta - Inglewood Utd 3:1
09:00Bayswater City - Perth Glory U23 5:2
09:00Floreat Athena - Stirling Macedonia 2:0
09:00Perth RedStar - Fremantle City 2:3
09:00Western Knights - Olympic Kingsway 3:3
AUSTRALIEN: Capital Premier League
07:00Belconnen Utd. - West Canberra Wanderers 8:007:00Queanbeyan City - Canberra White Eagles 5:0
07:15ANU - Wagga City Wanderers 2:2
AUSTRALIEN: Northern NSW State League
06:30Singleton Strikers - West Wallsend 1:3AUSTRALIEN: SA State League
07:30Adelaide Eagles - West Torrens 3:007:30Adelaide Victory - Fulham Utd. 2:3
07:30Cumberland Utd. - Salisbury Utd. 2:0
07:30Playford Patriots - Adelaide Vipers 2:4
07:30Sturt Lions - West Adelaide 1:0
AUSTRALIEN: Tasmania Northern Championship
04:15Launceston U21 - Burnie Utd. 8:106:30Northern Rangers - Ulverstone 5:0
AUSTRALIEN: Tasmania Southern Championship
06:15New Town - South East Utd. 1:106:30Hobart City - Olympia Warriors 2:3
06:30University of Tasmania - Clarence Zebras U21 6:1
AUSTRALIEN: Victoria Premier League
07:00Langwarrin - Melbourne Victory U21 1:307:00North Geelong - Eastern Lions 1:1
AUSTRALIEN: WA State League
09:00Gwelup Croatia - Nedlands 3:209:00Rockingham City - Joondalup Utd. 3:3
BRASILIEN: Serie A
22:00UppskjutenCriciuma - Fortaleza -:-BRASILIEN: Serie B
00:00Botafogo SP - America MG 1:100:00Novorizontino - CRB 2:1
02:00Operario - Avai 1:0
BRASILIEN: Maranhense - Slutspel
21:30InställtMaranhao - Sampaio Correa -:-BRASILIEN: Brasileiro Women
01:00Palmeiras D - America Mineiro D 2:0CHILE: Primera Division
02:30U. Calera - Everton 0:1CHILE: Segunda Division
01:00Arturo Fernandez Vial - Real San Joaquin 0:0COLOMBIA: Primera A - Apertura
03:10Bucaramanga - Chico 2:3COLOMBIA: Primera B - Apertura
23:00Inter Palmira - U. Magdalena 0:223:00Tigres - Cucuta 4:0
01:05Llaneros - Orsomarso 1:0
COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clasura – Slutspel
04:00Escorpiones - Marineros PFC 4:4Eft.förl.DJIBOUTI: Division 1
14:00UppskjutenCDC Q7 - Dikhil -:-16:30UppskjutenPort - Hopital -:-
DR KONGO: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp
13:30UppskjutenTshinkunku - Blessing -:-15:30UppskjutenSanga Balende - US Panda -:-
ECUADOR: Liga Pro - Första rundan
23:30Aucas - Emelec 3:123:30Orense - LDU Quito 1:0
FIJI: Premier League
09:00Lautoka - Rewa 2:3FILIPPINERNA: PFL
09:00Don Bosco Garelli - Mendiola FC 1991 4:2HONDURAS: Liga Nacional - Clasura
03:00Victoria - UPNFM 0:1HONG KONG: Premier League
09:00Southern District - Sham Shui Po 0:209:00Tai Po - Kitchee 0:0
IRAK: Stars League
17:00UppskjutenAl Naft - Al Shorta -:-17:00UppskjutenAl Wasat - Naft Missan -:-
JAPAN: J1 League
07:00Hokkaido Consadole Sapporo - Hiroshima 1:107:00Kyoto - Albirex Niigata 0:1
07:00Sagan Tosu - Kashima 4:2
08:00Avispa Fukuoka - Iwata 2:2
08:00Shonan - Vissel Kobe 0:1
09:00Kawasaki F. - Verdy 0:0
09:00Urawa - Gamba Osaka 0:1
JAPAN: J2 League
07:00Fujieda MYFC - Tokushima 0:107:00Kofu - Kusatsu 4:1
07:00Montedio Yamagata - Ehime 2:1
07:00Okayama - Kumamoto 2:0
07:00Shimizu S-Pulse - Sendai 3:2
JAPAN: J3 League
07:00Grulla Morioka - Ryukyu 1:107:00Yamaga - Kamatamare 2:1
KANADA: Canadian Premier League
04:00Pacific FC - Valour 2:0KINA: Super League
09:30Shandong Taishan - Cangzhou 4:1KINA: Jia League
09:00Liaoning Tieren - Jiangxi Lushan 2:109:00Shijiazhuang Gongfu - Heilongjiang Ice City 1:0
09:30Shanghai Jiading Huilong - Qingdao Red Lions 1:1
KINA: FA Cup
08:00Jiangsu Nan Dongsheng - Langfang Glory City 0:1Eft.str.08:00Shanghai Changning - Jiangxi Dark Horse 2:0
08:00Shanghai Segenda - Ganzhou Ruishi 0:1Eft.str.
08:30Shanxi Xiangyu - Beijing Technology 1:4
09:00Changchun Xidu - Shaanxi Union 0:5
09:00Dalian Kuncheng - Quanzhou Yassin 3:2
09:00Dezhou Haishan - Taian Tiankuang 1:3
09:00Qianxinan Xu Fengtang - Shenzhen Juniors 1:4
09:30Shenzhen Jixiang - Guangxi Lanhang 3:1
09:30Xian Ronghai - Guangdong GZ-Power 0:4
KINA: Super League Women
09:00UppskjutenGuangdong Meizhou D - Beijing Beikong D -:-09:00Henan Songshan Longmen D - Shanghai RCB D 0:1
09:00Shandong SL D - Wuhan Jiangda D 0:4
MEXIKO: Liga MX - Clasura
03:00Mazatlan FC - Juarez 0:205:00Atl. San Luis - Toluca 1:5
05:10Club Tijuana - Puebla 3:1
MEXIKO: Liga Premier Serie A
01:00Canamy - Tampico Madero 0:201:00Inter Playa Del Carmen - Lobos ULMX 1:0
02:45Orgullo Reynosa - Gavilanes de Matamoros 1:1
03:00Cimarrones de Sonora 2 - Leones Negros 2 3:0
03:00Petroleros Salamanca - Cafetaleros 1:0
03:30Calor De San Pedro - Colima FC 2:0
04:00Alacranes de Durango - Mineros de Fresnillo 4:1
MEXIKO: Liga Premier Serie B
00:00Chilangos - CDM 3:203:00Santiago - Artesanos Metepec 0:0
MEXIKO: Liga MX U23 - Clasura
00:45Club Tijuana U23 - Puebla U23 3:1MEXIKO: Liga MX Women - Clasura
01:00Queretaro D - Club Leon D 3:203:00Atlas D - U.A.N.L.- Tigres D 0:1
PANAMA: LPF - Apertura
03:00Arabe Unido - Alianza 0:2PARAGUAY: Primera Division - Apertura
00:00Sol De America - Sp. Luqueño 0:302:302 de Mayo - Cerro Porteno 0:2
PARAGUAY: Division Intermedia
23:15Rubio Nu - Recoleta 2:201:303 De Febrero - Martin Ledesma 1:1
PERU: Liga 1 - Apertura
03:00Cienciano - Deportivo Garcilaso 0:2PERU: Liga 2
22:00UppskjutenAD Cantolao - Binacional -:-22:00UppskjutenComerciantes - Dep. Municipal -:-
22:00UppskjutenDeportivo Coopsol - Santos -:-
22:00UppskjutenJuan Pablo II - Alianza Huanuco -:-
22:00UppskjutenMoquegua - U. San Martin -:-
22:00UppskjutenPirata - ADA Jaen -:-
22:00UppskjutenSan Marcos - Carlos Stein -:-
22:00UppskjutenUnion Huaral - Juan Aurich -:-
RYSSLAND: FNL
06:00SKA Khabarovsk - Yenisey 3:0RYSSLAND: Supreme Division Women
09:00FK Yenisey D - FK Rostov D 0:1SIERRA LEONE: Premier League
18:15UppskjutenKholifa Stars - Lamboi -:-18:15UppskjutenLuawa - Kahunla -:-
18:15UppskjutenMighty Blackpool - Real Republicans -:-
18:15UppskjutenPorts Authority (Sle) - Bhantal -:-
SURINAM: SML
01:00PVV - Voorwaarts 0:1SYDAMERIKA: South American Championship Women U20
23:00Argentina U20 D - Paraguay U20 D 0:001:30Ecuador U20 D - Uruguay U20 D 2:1
SYDKOREA: K League 1
07:00Suwon FC - Jeju Utd 2:109:30Pohang - Gimcheon Sangmu 0:0
09:30Seoul - Jeonbuk 2:3
SYDKOREA: K League 2
07:00Bucheon FC 1995 - Busan 1:309:30Seongnam - Cheongju Jikji FC 1:2
SYDKOREA: K3 League
07:00Busan Kyotong - Gimhae 2:307:00Chuncheon - Ulsan Citizen 2:0
07:00Daegu 2 - Siheung Citizen 1:4
URUGUAY: Segunda Division - Torneo Competencia
00:00Plaza Colonia - Rentistas 1:0USA: MLS Next Pro
01:00Toronto FC II - New England Revolution II 1:2Eft.str.01:30Crown Legacy - Orlando City B 0:2
02:00St. Louis City 2 - Real Monarchs 2:0
USA: NISA
01:00Michigan Stars - Georgia Lions 2:0USA: NWSL Women
02:00Orlando Pride D - San Diego Wave D 1:0VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
01:00Carabobo - Caracas 1:001:00Metropolitanos - Angostura 2:0
01:00Zamora - Portuguesa 0:2
ZAMBIA: Super League
15:00UppskjutenForest Rangers - Konkola -:-15:00UppskjutenMufulira - Prison Leopards -:-
15:00UppskjutenMutondo Stars - Green Buffaloes -:-
15:00UppskjutenMUZA - Power Dynamos -:-
15:00UppskjutenNAPSA Stars - Green Eagles -:-
15:00UppskjutenNkana - Zesco Utd (Zam) -:-
15:00UppskjutenRed Arrows - Kansanshi -:-
15:00UppskjutenTrident - Nkwazi -:-
15:00UppskjutenZanaco - Kabwe -:-
Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.