UPPDATERA

Fotboll » Idag » Avslutade

ARGENTINA: Liga Profesional

23:15Central Cordoba - Union Santa Fe 2:0
23:15Colon - Atl. Tucuman 3:0

ARGENTINA: Primera C - Uppflyttningsslutspel

00:00Argentino de Merlo - Berazategui 1:0
01:00Sportivo Italiano - Ituzaingo 0:0

BRASILIEN: Serie A

23:00Athletico-PR - Cuiaba 1:0
00:00Chapecoense-SC - Atletico GO 0:1
00:00Sport Recife - Flamengo RJ 1:1

DANMARK: 1st Division

13:00UppskjutenJammerbugt - F. Amager -:-

ENGLAND: National League North

16:00UppskjutenGateshead - Telford -:-

FIJI: Premier League

02:30UppskjutenLabasa - Suva -:-

JAPAN: WE League Women

05:00UppskjutenHiroshima D - Inac Kobe Leonesa D -:-
05:00UppskjutenJEF United D - Omiya D -:-
05:00UppskjutenNojima Stella D - Beleza D -:-
06:00UppskjutenAlbirex Niigata D - Urawa D -:-
06:00UppskjutenParceiro Nagano D - Mynavi Sendai D -:-

MALI: Premiere Division

17:00UppskjutenCS Duguwolofila - Stade Malien (Mli) -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura – Slutspel

01:00Santos Laguna D - Atlas D 2:2

NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie

14:30UppskjutenAFC - ASWH -:-
14:30UppskjutenGVVV - IJsselmeervogels -:-
14:30UppskjutenNoordwijk - ASWH -:-
14:30UppskjutenScheveningen - Jong Volendam -:-
15:00UppskjutenExcelsior Maassluis - AFC -:-
15:00UppskjutenIJsselmeervogels - Hardenberg -:-
15:00UppskjutenKozakken Boys - Rijnsburgse Boys -:-
15:00UppskjutenQuick Boys - Katwijk -:-
15:30UppskjutenKozakken Boys - De Treffers -:-
15:30UppskjutenTEC - GVVV -:-
18:00UppskjutenDe Treffers - Spakenburg -:-

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

14:30UppskjutenACV Assen - Ajax (Am) -:-
14:30UppskjutenBarendrecht - Ter Leede -:-
14:30UppskjutenDVS '33 Ermelo - VVSB -:-
14:30UppskjutenGOES - Sparta Nijkerk -:-
14:30UppskjutenHarkemase Boys - Ajax (Am) -:-
14:30UppskjutenHoek - GOES -:-
14:30UppskjutenLisse - Harkemase Boys -:-
14:30UppskjutenODIN '59 - Excelsior 31 -:-
14:30UppskjutenSteDoCo - Staphorst -:-
14:30UppskjutenVVOG - Sparta Nijkerk -:-
15:00UppskjutenVV DOVO - Excelsior 31 -:-
15:00UppskjutenVV DOVO - Sportlust -:-
17:00UppskjutenWestlandia - HSC '21 -:-

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U21 - Höstsäsong

14:30UppskjutenHeerenveen U21 - Den Haag U21 -:-
14:45UppskjutenNijmegen U21 - Groningen U21 -:-
15:00UppskjutenFeyenoord U21 - Breda U21 -:-
16:00UppskjutenAlmere U21 - FC Twente/Heracles U21 -:-

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U18 - Höstsäsong

12:00UppskjutenFeyenoord U18 - Heerenveen U18 -:-
12:30UppskjutenZwolle U18 - PSV U18 -:-
14:30UppskjutenAjax U18 - Sparta Rotterdam U18 -:-
14:30UppskjutenUtrecht U18 - AZ Alkmaar U18 -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

23:30Libertad - River Plate 5:0

POLEN: Division 1

15:00UppskjutenLKS Lodz - Puszcza -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8

12:00InställtPoli Timisoara - Crisul Chisineu Cris -:-

RWANDA: Premier League

14:00UppskjutenRutsiro - APR -:-

SKOTTLAND: Highland League

16:00UppskjutenStrathspey Thistle - Huntly -:-

TJECKIEN: Division 2

13:30UppskjutenChrudim - Vlasim -:-

TYSKLAND: Regionalliga North

13:00UppskjutenPhonix Lubeck - Altona -:-

TYSKLAND: Regionalliga West

14:00UppskjutenAachen - Homberg -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00UppskjutenAubstadt - Buchbach -:-
14:00UppskjutenEichstatt - Schalding -:-
14:00UppskjutenFurth II - Rain/Lech -:-
14:00UppskjutenHeimstetten - Rosenheim -:-
14:00UppskjutenMemmingen - Pipinsried -:-
14:00UppskjutenSpVgg Bayreuth - Augsburg II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00UppskjutenBlau Weiss Berlin - RSV Eintracht -:-
13:00UppskjutenBrandenburger - Torgelower Greif -:-
13:00UppskjutenRostocker FC - Hertha Zehlendorf -:-
15:00UppskjutenPampow - Mahlsdorf -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

13:00UppskjutenAn der Fahner Hohe - Einheit Rudolstadt -:-
13:00UppskjutenArnstadt - Blau-Weiss Zorbau -:-
13:00UppskjutenHalle - Bautzen -:-
13:00UppskjutenInter Leipzig - Sandersdorf -:-
13:00UppskjutenKrieschow - Plauen -:-
13:00UppskjutenMartinroda - Jena II -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

13:00UppskjutenSC Weiche-08 II - Altenholz -:-
14:00UppskjutenNeumunster - Preussen Reinfeld -:-
16:00UppskjutenOldenburger - Todesfelde -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:30UppskjutenHassia Bingen - Waldalgesheim -:-
15:30UppskjutenJagersburg - Worms -:-
15:30UppskjutenMechtersheim - Rochling -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00UppskjutenNeumarkt - Grossbardorf -:-
14:00UppskjutenSand - 1. SC Feucht -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

13:00UppskjutenGundelfingen - TSV 1880 Wasserburg -:-
13:30UppskjutenHankofen-Hailing - Dachau -:-
13:30UppskjutenKirchanschoring - Ingolstadt II -:-
13:30UppskjutenKottern-St. Mang - VfB Hallbergmoos-Goldach -:-
13:30UppskjutenLandsberg - Schwabmunchen -:-
14:00UppskjutenPullach - Turkspor Augsburg -:-
16:00UppskjutenRegensburg II - Ismaning -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00UppskjutenReutlingen - Nottingen -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

13:00UppskjutenHannover U19 - Hamburger SV U19 -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga West

13:00UppskjutenAlemannia Aachen U19 - Dortmund U19 -:-

URUGUAY: Segunda Division - Slutspel

23:00Racing Montevideo - Central Esp. 1:1

WALES: Cymru North

15:30UppskjutenBangor City - Buckley -:-

VENEZUELA: Primera Division - Andra rundan

20:00InställtAtletico Venezuela - Puerto Cabello -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

11:00InställtVyskov (Cze) - Znojmo (Cze) -:-

ZAMBIA: Super League

14:00UppskjutenKabwe - Zanaco -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.