UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

EUROPA: Champions League - Kval

19:00Sp. Moscow (Rus) - Benfica (Por) -:-
20:00Din. Zagreb (Cro) - Legia (Pol) -:-
20:00Ferencvaros (Hun) - Slavia Prague (Cze) -:-

SVERIGE: Superettan

19:00Vasalunds IF - Helsingborgs IF -:-

AFRIKA: CECAFA Clubs Cup

15:00Big Bullets - Express -:-
18:00Atlabara - Young Africans (Tan) -:-

ARGENTINA: Torneo Federal

22:00UppskjutenBoca Unidos - Central Norte -:-
22:00UppskjutenCDJU Gualeguaychu - Crucero del Norte -:-
22:00UppskjutenCipolletti - Olimpo -:-
22:00UppskjutenCirculo Deportivo - Deportivo Madryn -:-
22:00UppskjutenDesamparados - Camioneros Buenos Aires -:-
22:00UppskjutenDouglas Haig - Racing Cordoba -:-
22:00UppskjutenFerro Gen. Pico - Sol de Mayo -:-
22:00UppskjutenGimnasia y Tiro - Union Sunchales -:-
22:00UppskjutenIndependiente Chivilcoy - Club Sportivo Penarol -:-
22:00UppskjutenSansinena - Juventud Unida Universitario -:-
22:00UppskjutenSarmiento Resistencia - Defensores Belgrano VR -:-
22:00UppskjutenSportivo Belgrano - Def. Pronunciamiento -:-
22:00UppskjutenSportivo Estudiantes - Ciudad Bolivar -:-
22:00UppskjutenSportivo Las Parejas - Chaco For Ever -:-
22:00UppskjutenVilla Mitre - Huracan Las Heras -:-

ARGENTINA: Copa Argentina

21:00Tigre - Independiente -:-
00:00Boca Juniors - River Plate -:-

BANGLADESH: Premier League

12:00Arambagh - Sheikh Russel -:-
12:00Muktijoddha Sangsad - Bashundara Kings -:-

BELARUS: Pershaya Liga

17:00Naftan - Belshina -:-

BELGIEN: Belgian Cup - Kval

19:30Nivelles - Harchies-Bernissart -:-

BOLIVIA: Division Profesional

02:30Independiente Petroleros - Real Potosi 2:1
18:00Nacional Potosi - Santa Cruz 2:1
21:00Always Ready - Blooming -:-
00:30Oriente Petrolero - San Jose -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Brusque - Coritiba 0:0

BRASILIEN: Serie C - Första rundan

22:00Ituano - Criciuma -:-

BRASILIEN: Campeonato Acreano - Första rundan

22:00Rio Branco - Andira -:-
00:00Vasco da Gama AC - Nauas EC -:-

BRASILIEN: Copa do Brasil

00:00Gremio - Vitoria 1:0
21:30CRB - Fortaleza -:-
00:15Atletico GO - Athletico-PR -:-

BULGARIEN: Vtora liga

17:00Septemvri Sofia - Spartak -:-
17:00Sportist Svoge - Dobrudzha -:-
17:00Strumska Slava - CSKA 1948 Sofia II -:-
17:00Yantra Gabrovo - Marek -:-
17:30Etar Veliko Tarnovo - Hebar -:-
18:00Sozopol - Ludogorets II -:-
19:00Botev Plovdiv II - Levski Lom -:-
19:00Montana - Litex Lovech -:-

CHILE: Primera Division

02:30Everton - Cobresal 3:0

CHILE: Primera B

00:00U. De Concepcion - Arica 3:1

CHILE: Segunda Division

21:00General Velasquez - Lautaro -:-

COLOMBIA: Primera A - Clasura

03:00Santa Fe - Atl. Nacional 0:1

COLOMBIA: Copa Colombia

22:00Real Santander - Patriotas FC -:-
00:40Once Caldas - Ind. Medellin -:-

COLOMBIA: Liga Women

00:30Ind. Medellin D - Dep. Cali D 1:1

DANMARK: Landspokal Cup

17:00Bornholm - Allerod -:-
18:00B 1908 - Nykobing -:-
18:00Dollefjelde-Musse - Frederikssund -:-
18:00Fremad Valby - Bronshoj -:-
18:00Kvik/Aalestrup IF - Kjellerup -:-
18:00Nyhavn - Skjold -:-
18:00Osterbro - Lyngby -:-
18:00Svebolle - Greve -:-
18:00Tarnby - Tarnby FF -:-
18:00Varde - B 1909 -:-
18:00Viby - VSK Aarhus -:-

ECUADOR: Serie B

02:00America de Quito - Guayaquil SC 2:0
22:00Atl. Porteno - Ind. Juniors -:-
22:00LDU Portoviejo - Gualaceo -:-

EGYPTEN: Premier League

19:00Pyramids - Ismaily -:-
21:00Wadi Degla - Al Ahly -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

23:30FAS - Jocoro -:-

ESTLAND: Estonian Cup

17:00Viljandi Tulevik - Viljandi Tulevik U21 -:-
18:00Paide III - Kristiine -:-

ESTLAND: Meistriliiga Women

18:00Ajax Tallinna D - Saku Sporting D -:-

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

12:30Denver - Moneni Pirates -:-
12:30Green Mamba - Black Swallows -:-
12:30Manzini Wanderers - Manzini Sea Birds -:-
14:15Malanti Chiefs - Milling Hotspurs -:-
14:45Mbabane Highlanders - Mhlume -:-
14:45Tambankulu - Young Buffaloes (Swz) -:-
14:45Tambuti - Royal Leopards -:-
14:45Tinyosi - Mbabane Swallows -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp A

17:30MiPK - PeKa -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp B

17:30Jazz Pori - EPS -:-

FÄRÖARNA: 1. Deild

21:00HB Torshavn 2 - Argir -:-

IRAN: Hazfi Cup

17:00Esteghlal F.C. - Gol Gohar -:-
18:30Foolad - Malavan -:-

IRLAND: National League Women

20:45Shelbourne D - Bohemians WFC D -:-
20:45Treaty Utd D - Cork City D -:-

ISLAND: Pepsideild

21:15FH Hafnarfjordur - HK Kopavog -:-
21:15Stjarnan - IA Akranes -:-
21:15Valur - KR Reykjavik -:-

ISRAEL: Toto Cup

19:00M. Netanya - Hapoel Jerusalem -:-
19:30Beitar Jerusalem - M. Petach Tikva -:-

JAPAN: Emperors Cup

11:00Cerezo Osaka - Albirex Niigata -:-

JORDAN: Premier League

17:00Al Salt - Shabab Al Ordon -:-
19:30Al Jalil - Al Jazeera Amman -:-

KAMERUN: Elite One

14:30Colombe - Les Astres (Cmr) -:-
16:00Fovu Baham (Cmr) - Eding Sport -:-
16:00Panthere - Canon Yaounde -:-
16:00Stade Renard - Avion Academy -:-
16:30APEJES Academy - Young Sports Academy -:-
16:30Dragon de Yaounde - Fortuna Mfou -:-

KANADA: Canadian Premier League

03:00Cavalry - Edmonton 2:1

KENYA: Premier League

12:00Kariobangi Sharks - Mathare Utd. -:-
12:00Western Stima - KCB -:-
14:00Bandari - Tusker -:-
14:15Gor Mahia - Kakamega Homeboyz -:-
14:15Sofapaka (Ken) - Nzoia Sugar -:-

KINA: FA Cup

12'Guangxi Pingguo Haliao - Dandong Tengyue 0:0
12'Kina U20 - Wuxi Wugou 0:0
09:30Qingdao Youth Island - Xiamen Egret Island -:-

LETTLAND: Optibet Virsliga

17:00FK Liepaja - Valmiera -:-

LETTLAND: 1. Liga

14:00Alberts JDFS - Rezekne -:-
17:00Albatroz - FK Smiltene -:-
17:00Auda - Super Nova -:-
17:00Dinamo Riga - Saldus SS/Leevon -:-
17:00Tukums 2000 - Grobina -:-

LITAUEN: I Lyga

17:00Silas - FK Panevezys 2 -:-
18:00Banga Gargzdai 2 - Siauliai FA -:-
18:00Neptunas - Jonava -:-

MALAYSIA: Super League

14:15Sabah - Kuala Lumpur City -:-
15:00Petaling Jaya CFC - Terengganu -:-
15:00UppskjutenSri Pahang - Kedah -:-

MALAYSIA: Premier League

10:15UppskjutenKuching City FC - PDRM FC -:-
10:45Kelantan United - Selangor 2 -:-
15:00Perak 2 - Johor DT II -:-
15:00Skuad Projek - Negeri Sembilan -:-

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Celaya - Tampico Madero 0:0
02:05Alebrijes Oaxaca - Cimarrones de Sonora 0:1
04:05Dorados de Sinaloa - Atl. Morelia 3:1
00:00Zacatecas Mineros - Leones Negros -:-

MONGOLIA: Premier League

07:00Falcons - Ulaanbaatar City 1:2
10:00Khaan Khuns-Erchim - Mazaalainuud -:-
13:00Khangarid - BCH Lions -:-

NORDIRLAND: Premiership Women

20:45Cliftonville D - Glentoran D -:-
20:45Derry City D - Linfield D -:-
20:45Sion Swifts D - Crusaders D -:-

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF League

02:00Santa Lucia (Gtm) - Metropolitan FA (Pur) 3:0
04:00Diriangen (Nic) - Marathon (Hon) 0:1

NORGE: Division 2 - Group 1

14:00Brattvag - Halden -:-
15:00Tromsdalen - Moss -:-
18:00Baerum Sportsklubb - Asker -:-
18:00Kongsvinger - Hodd -:-
19:00Eidsvold - Alta -:-
19:00Floya - Senja -:-

NORGE: Division 2 - Group 2

16:00Levanger - Odd 2 -:-
16:00Nardo - Fram -:-
16:00Sotra - Arendal -:-
19:00Oygarden - Vard Haugesund -:-

NORGE: Junior U19

15:00Molde U19 - Rosenborg U19 -:-

NORGE: Cup - Damer

18:00Bryne D - Staal Jorpeland D -:-
18:00Eik-Tonsberg D - Fart D -:-
18:00Frigg D - Grei D -:-
18:00Fyllingsdalen D - Stord D -:-
18:00Hallingdal D - Honefoss D -:-
18:00Hodd D - Aalesund D -:-
18:00Hoybraten Stovner IL D - RØA D -:-
18:00Innstrandens D - Ovrevoll Hosle D 0:3
18:00Kaupanger D - Asane D -:-
18:00Raufoss D - Kongsvinger D -:-
18:00Stathelle D - Snogg D -:-
18:00Viking D - Haugar D -:-
19:00Gimletroll D - Amazon Grimstad D -:-
19:00UppskjutenGrand Bodo D - Bossmo & Ytteren D -:-
19:00Mjolner D - Medkila D -:-
19:00Molde D - Herd D -:-
19:00Nanset D - Sandefjord D -:-
19:00Porsanger D - Bossekop D -:-
19:00Sarpsborg 08 D - Ullensaker/Kisa D -:-
19:00Tromsdalen D - Fløya D -:-

PERU: Liga 1 - Clasura

02:30Sporting Cristal - Universitario Lima 2:2
19:00Alianza Atl. - Binacional -:-
21:30Melgar - Cusco -:-
00:00Alianza Huanuco - Sport Boys -:-

POLEN: Polish Cup

16:00Hutnik Krakow - Ol. Grudziadz -:-
16:00Lech 2 - Pruszkow -:-
17:00Ostroda - Blekitni Stargard -:-
17:00Pogon Siedlce - Elblag -:-
19:00S. Rzeszow - Bytovia Bytow -:-

RUMÄNIEN: Liga 2

19:30Steaua Bucuresti - Csikszereda M. Ciuc -:-

RYSSLAND: FNL 2 - Group 3

17:00Ryazan - Sakhalin -:-

RYSSLAND: FNL 2 - Group 4

15:00Nosta - Irtysh Omsk -:-
16:00Orenburg 2 - Dynamo Barnaul -:-

RYSSLAND: Russian Cup - Kval

14:00Yenisey - Akron Togliatti -:-
16:00Lipetsk - Tekstilshtik -:-
17:00Kamaz Chelny - Neftekhimik -:-
17:00Veles Moscow - Tomsk -:-
17:00Volgar-Astrakhan - Kuban -:-
18:00F. Voronezh - Olimp-Dolgoprudny -:-
18:00Torpedo Moscow - SKA Khabarovsk -:-

SKOTTLAND: Lowland League

20:45Celtic B - Berwick -:-

SLOVAKIEN: Divison C-East

16:301.FK Svidnik - Presov -:-
16:30Giraltovce - Mladost Kalsa -:-
16:30Krompachy - Slavia TU Kosice -:-
16:30OSK Rudnany - Poprad -:-
16:30Raslavice - Lipany -:-
16:30Snina - Spisska Nova Ves -:-
16:30Sobrance-Sobranecko - Vranov -:-
16:30Spisske Podhradie - Stropkov -:-

SLOVAKIEN: Slovak Cup

17:00Banik Stranavy - Dolny Kubin -:-
17:00Banska Stiavnica - Banovce n. Bebravou -:-
17:00Brezno - Zavazna Poruba -:-
17:00Chlebnice - Oravske Vesele -:-
17:00Cierne - Olympia Bobrov -:-
17:00Dynamo Diviaky - MSK Martin -:-
17:00FK Jesenske - Velky Krtis -:-
17:00Gbelany - K. Nove Mesto -:-
17:00Horna Krupa - Trebatice -:-
17:00Jarovce - Velky Meder -:-
17:00Jednota Malinec - Podkonice -:-
17:00Kotesova - Jednota Banova -:-
17:00Likavka - Lip. Stiavnica -:-
17:00Modra - Nova Dedinka -:-
17:00Poltar - Filakovo -:-
17:00R. Sobota - Novohrad Lucenec -:-
17:00Rybky - Druzstevnik Radimov -:-
17:00SK Javornik Makov - Krasno -:-
17:00Slovenska Lupca - Hontianske Nemce -:-
17:00Velke Lovce - FK Nove Zamky -:-
17:30SK Bab - Nitra -:-
19:00Salkova - Kovacova -:-

SVERIGE: Division 2 - Norrland

19:00Bodens BK - Notvikens IK -:-
19:00Gottne IF - Team TG FF -:-
19:00IFK Östersund - Friska Viljor FC -:-
19:00Täfteå IK - Storfors AIK -:-
19:30Bergnäsets AIK - Umeå FC Akademi -:-
19:30Ytterhogdals IK - Frösö IF -:-
20:00Sandviks IK - Stöde IF -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

19:00Gamla Uppsala SK - Enskede IK -:-
19:00Kvarnsvedens IK - Stockholm Internazionale -:-
19:30Järfalla HC - IFK Stocksund -:-
19:45FC Arlanda - Enköping SK -:-
20:00Kungsängens IF - Skiljebo SK -:-
20:15IFK Lidingö - Karlbergs BK -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

18:30Höganäs BK - Eskilsminne -:-
18:30Vinbergs IF - Varbergs GIF -:-
19:00Assyriska BK - IK Tord -:-
19:00Sävedalens IF - Västra Frölunda IF -:-
19:00Ängelholms FF - BK Astrio -:-
19:15Onsala BK - Ullareds IK -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

19:00Asarums IF - Nosaby IF -:-
19:00BK Olympic - FBK Balkan -:-
19:00FC Rosengård - Kristianstads -:-
19:00FK Karlskrona - IFK Karlshamn -:-
19:00IFK Berga - Räppe GOIF -:-
19:00IFK Hässleholm - KSF Prespa Birlik -:-
19:00Solvesborgs GoIF - Eslövs BK -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

18:45Nyköpings BIS - Trosa-Vagnhärads SK -:-
19:00Arameisk-Syrianska IF - Syrianska FC -:-
19:00Karlslunds IF HFK - Motala AIF -:-
19:00Rynninge IK - Eskilstuna City -:-
19:30IFK Eskilstuna - Värmbols FC -:-
20:00Tyresö FF - Huddinge IF -:-
20:00United IK Nordic - Smedby AIS -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

19:00IFK Kumla - BK Forward -:-
19:00Lidköpings FK - Yxhults IK -:-
19:00Vänersborgs FK - IK Gauthiod -:-
19:30Skövde - Ahlafors IF -:-
19:30Stenungsunds IF - Tidaholm IFK -:-

SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Slutspel

00:15Fluminense (Bra) - Cerro Porteno (Par) 1:0

SYDKOREA: K League 1

12:00Ulsan Hyundai - Daegu -:-
12:30Pohang - Seongnam -:-
12:30Suwon City - Jeonbuk -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

18:30Ammerthal - Gebenbach -:-
18:30Cham - Vilzing -:-
18:30Karlburg - Wurzburger FV -:-
18:30Sand - Bayern Hof -:-
18:30Vatan Spor A'burg - Spvgg Ansbach 09 -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

18:30Deisenhofen - Munich 1860 II -:-
18:30Donaustauf - Gundelfingen -:-
18:30Ingolstadt II - Landsberg -:-
18:30Schwaben Augsburg - Kirchanschoring -:-
18:30Schwabmunchen - Pullach -:-
18:30Turkspor Augsburg - Kottern-St. Mang -:-
19:30TSV 1880 Wasserburg - Hankofen-Hailing -:-
19:30VfB Hallbergmoos-Goldach - Dachau -:-

UKRAINA: Ukrainian Cup

15:00Feniks Pidmonastyr - Munkacs Mukacheve -:-
16:00Olympia Savyntsi - Liubomyr Stavyshche -:-
16:00Skoruk Tomakovka - Trostyanets -:-
17:00Karpaty Lviv - AFSC Kyiv -:-
17:00Livyi Bereg - SC Poltava -:-

URUGUAY: Segunda Division

22:30Rocha - Albion -:-

VENEZUELA: Segunda Division

21:00Local Andina - Yaracuy -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

42'Unirea Bascov (Rou) - CSM Slatina (Rou) 0:2
10:00Pandurii (Rou) - CS Hunedoara (Rou) -:-
10:00Sabadell (Esp) - CE Europa (Esp) -:-
10:00San Sebastian Reyes (Esp) - Alcorcon (Esp) -:-
11:00Osasuna (Esp) - Logrones (Esp) -:-
12:00Belenenses (Por) - Roma (Ita) -:-
13:45Ajax (Ned) - Leeds (Eng) -:-
14:00Burnley U23 (Eng) - Grimsby (Eng) -:-
14:00Valladolid (Esp) - Vallecano (Esp) -:-
15:00Dusseldorf II (Ger) - Mainz II (Ger) -:-
16:30Cittadella (Ita) - Virtus Verona (Ita) -:-
17:00Monza (Ita) - Pro Patria (Ita) -:-
17:00Ohrid (Mkd) - Crno Buki (Mkd) -:-
17:30Olbia (Ita) - Cagliari (Ita) -:-
17:30Voska Sport (Mkd) - FK Korab (Mkd) -:-
18:00Amorebieta (Esp) - Eibar (Esp) -:-
18:00Asteras T. (Gre) - Apollon Smirnis (Gre) -:-
18:00Dunav Ruse (Bul) - Progresul Spartac (Rou) -:-
18:00Fenerbahce (Tur) - Dyn. Kyiv (Ukr) -:-
18:00Padova (Ita) - Pordenone (Ita) -:-
18:00Pisa (Ita) - ASD Cascina (Ita) -:-
18:00Wisla (Pol) - Napoli (Ita) -:-
18:00Vrapce (Cro) - Dugo Selo (Cro) -:-
18:30Diefflen (Ger) - Homburg (Ger) -:-
18:30Duren (Ger) - Fortuna Koln (Ger) -:-
18:30Gijon B (Esp) - Marino de Luanco (Esp) -:-
18:30Stammersdorf (Aut) - Lac Inter (Aut) -:-
19:00Bergantinos (Esp) - Dep. La Coruna (Esp) -:-
19:00Betis (Esp) - Almeria (Esp) -:-
19:00InställtBSV Rehden (Ger) - RW Essen (Ger) -:-
19:00Cornella (Esp) - Villarreal B (Esp) -:-
19:00Heracles (Ned) - HSC '21 (Ned) -:-
19:00Lamia (Gre) - PAS Giannina (Gre) -:-
19:00Lealtad (Esp) - Mosconia (Esp) -:-
19:00Leganes (Esp) - Fuenlabrada (Esp) -:-
19:00Lokeren-Temse (Bel) - Dender (Bel) -:-
19:00Mannsworth (Aut) - Grossfeld (Aut) -:-
19:00Salzburg (Aut) - Barcelona (Esp) -:-
19:00SW Essen (Ger) - RW Essen (Ger) -:-
19:00UCAM Murcia (Esp) - Racing Murcia (Esp) -:-
19:30Friedberg (Ger) - Gonsenheim (Ger) -:-
19:30Kremser (Aut) - Wienerberger (Aut) -:-
19:30Tropezon (Esp) - Barakaldo (Esp) -:-
19:30TVD Velbert (Ger) - Ennepetal (Ger) -:-
19:30Union Nettetal (Ger) - Dusseldorf (Ger) -:-
20:00Cadiz CF (Esp) - Atl. Madrid (Esp) -:-
20:00CDFC Calzada (Esp) - Racing Rioja (Esp) -:-
20:00Gimnastic (Esp) - Levante B (Esp) -:-
20:00Huesca (Esp) - Mallorca (Esp) -:-
20:00Southampton (Eng) - Levante (Esp) -:-
20:00Southend (Eng) - Brentford (Eng) -:-
20:00Zamora (Esp) - Ponferradina (Esp) -:-
20:15Ajax (Ned) - Leeds (Eng) -:-
20:30Antoniano (Esp) - San Fernando (Esp) -:-
20:30Cordoba (Esp) - Marbella (Esp) -:-
20:30Rathfriland (Nir) - Portadown (Nir) -:-
20:30Valencia (Esp) - Milan (Ita) -:-
20:45Barking (Eng) - Dagenham & Red. (Eng) -:-
20:45Chelsea (Eng) - Tottenham (Eng) -:-
20:45Leicester (Eng) - Villarreal (Esp) -:-
21:00Zaragoza (Esp) - Getafe (Esp) -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag - Damer

14:00Wolfsburg D (Ger) - PSV D (Ned) -:-
17:00Sturm Graz D (Aut) - Haladas D (Hun) -:-
18:00Paris SG D (Fra) - Roma D (Ita) -:-
19:00Montpellier D (Fra) - Juventus D (Ita) -:-
19:30Bremen D (Ger) - Wolfsburg 2 D (Ger) -:-
21:00Lyon D (Fra) - Bayern D (Ger) -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Vorarlberg

18:30Brauerei Egg - Admira Dornbirn -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.