UPPDATERA

Ishockey » Idag » Alla matcher

DANMARK: Metal Ligaen

19:00Frederikshavn - Herlev -:-
19:00Odense Bulldogs - Aalborg -:-
19:00Rodovre Mighty Bulls - Sonderjyske Ishockey -:-
19:00Rungsted - Esbjerg -:-

EUROPA: Alps Hockey League

19:30Fassa - Klagenfurt II -:-

FINLAND: Liiga

17:30Hameenlinna - Ilves -:-
17:30Karpat - KalPa -:-
17:30Lukko - Vaasan Sport -:-
17:30Pelicans - JYP -:-

FRANKRIKE: Ligue Magnus

20:30Cergy-Pontoise - Angers -:-
20:30Gap - Grenoble -:-

KANADA: QMJHL

01:00Val-d'Or Foreurs - Blainville-Boisbriand Armada 7:3
19:00Victoriaville Tigres - Sherbrooke Phoenix -:-
20:00Chicoutimi Sagueneens - Baie-Comeau Drakkar -:-
20:00Drummondville Voltigeurs - Val-d'Or Foreurs -:-
00:00Gatineau Olympiques - Rouyn-Noranda Huskies -:-

KAZAKSTAN: Championship

12:00Gornyak Rudny - Kokshetau 2:6
12:00Pavlodar - Altay Torpedo 3:6
12:00Snezhnye Barsy - Karaganda 0:3
13:00UppskjutenAktobe - Pavlodar -:-
2:a periodenAlmaty - Kazzinc-Torpedo 2:1
2:a periodenBeibarys Atyrau - Kulager 0:0

LITAUEN: Lietuvos Cempionatas - Slutspel

19:00Kaunas Baltu Ainiai - Kaunas Hockey -:-

RYSSLAND: KHL - Slutspel

PausMetallurg Magnitogorsk - Barys Nur-Sultan 1:3
17:30Avangard Omsk - Yekaterinburg -:-
17:30Dyn. Moscow - Severstal Cherepovets -:-
17:30SKA St. Petersburg - Dinamo Minsk -:-

RYSSLAND: VHL - Slutspel

13:00Metallurg Novokuznetsk - Zvezda Moscow 7:2
16:30Almetyevsk - Ryazan -:-
16:30Khimik - Chelmet Chelyabinsk -:-

RYSSLAND: VHL-B - Slutspel

2:a periodenKristall Saratov - Junior Kurgan 2:1

RYSSLAND: MHL

07:00Kuznetskie Medvedi - Sputnik Almetievsk 2:3Eft.förl.
09:00Sakhalinskie Akuly - Tayfun 4:2
09:00Stalnye Lisy - Sarmaty 7:3
10:00Amurskie Tigry - Krasnaya Armiya 6:5Eft.förl.
3:e periodenBelye Medvedi - Ladya 3:1
16:00Loko - HC Riga -:-
17:00Krylya Sovetov - Atlant -:-

RYSSLAND: NMHL

16:00Dinamo 576 - Lipetsk -:-
17:00Belgorod - Sokol Novocheboksarsk -:-
17:00GUOR Kareliya - MHK Ryazan -:-

SCHWEIZ: National League

19:45Bern - Servette -:-
19:45Lausanne - Fribourg -:-
19:45Lugano - Biel -:-
19:45Zug - Ambri-Piotta -:-

SLOVAKIEN: Extraliga

17:00Liptovsky Mikulas - Dukla Trencin -:-
17:30Ban. Bystrica - Detva -:-
17:30Michalovce - DVTK -:-
18:00Nitra - Zvolen -:-
18:00Nove Zamky - Poprad -:-
18:00Slovan Bratislava - Kosice -:-

SLOVAKIEN: 1. Liga

16:00Spisska Nova Ves - Slovakien U18 -:-
17:00Skalica - Dubnica -:-

SLOVENIEN: IHL - Slutspel

19:00Celje - Hidria Jesenice -:-

SVERIGE: SHL

18:00Malmö Redhawks - Frölunda HC -:-

SVERIGE: HockeyAllsvenskan

18:00IF Björklöven - HC Vita Hästen -:-
18:00Mora IK - Modo -:-
18:00Västerviks IK - Timrå IK -:-

SVERIGE: HockeyEttan Norra - Förlorarrunda

19:00Vännäs HC - Örnskoldsviks SK -:-

SVERIGE: AllEttan Norra

18:00Östersunds IK - Borlänge HF -:-

TJECKIEN: Extraliga

17:00Ceske Budejovice - Sparta Prague -:-
17:00Plzen - Zlin -:-
17:00Trinec - Litvinov -:-
17:20Mlada Boleslav - Mountfield HK -:-
17:30Karlovy Vary - Liberec -:-
17:30Vitkovice - Pardubice -:-
18:00Kometa Brno - Olomouc -:-

TYSKLAND: DEL

18:30ERC Ingolstadt - Munchen -:-
20:30Kolner - Iserlohn Roosters -:-

TYSKLAND: DEL2

19:30Bad Nauheim - Tolzer Lowen -:-
20:00Bayreuth - Frankfurt Lowen -:-
20:00Heilbronner - Kassel -:-

TYSKLAND: Oberliga North

20:00Erfurt - EC Hannover -:-
20:00Hammer Eisbaren - Herford -:-
20:00Herner - Crocodiles Hamburg -:-
20:00Rostock - Diez-Limburg -:-
20:00Tilburg Trappers - Krefelder EV -:-

TYSKLAND: Oberliga South

19:30Peiting - Starbulls Rosenheim -:-

UNGERN: Erste Liga - Slutspel

17:30Brasov - Vasas -:-
17:30Csikszereda - Gyergyoi -:-
18:00Ferencvaros - MAC Ujbuda -:-
18:30DEAC - Ujpest -:-

USA: NHL

01:00Florida Panthers - Carolina Hurricanes 2:3Eft.förl.
01:00Ottawa Senators - Calgary Flames 5:1
02:00Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 0:4
04:00Anaheim Ducks - St. Louis Blues 4:5
04:00Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs 0:3
04:00Vegas Golden Knights - Minnesota Wild 5:4Eft.förl.
04:30San Jose Sharks - Colorado Avalanche 6:2

USA: AHL

01:00Toronto Marlies - Manitoba Moose 4:2
19:00Hartford Wolf Pack - Providence Bruins -:-

ÖSTERRIKE: ICE Hockey League - Förlorarrunda

19:15Black Wings Linz - Villach -:-
19:15Graz 99ers - Bratislava -:-
19:15TWK Innsbruck - Dornbirn -:-

ÖSTERRIKE: ICE Hockey League - Vinnarrunda

19:15Salzburg - Vienna Capitals -:-
19:45Bolzano - Klagenfurt -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live ishockey resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.