m.FlashScore.se

UPPDATERA

Ishockey » Idag » Alla matcher

annons

ASIEN: Asia League

07:00High1 - Tohoku Free Blades -:-
09:00Nippon Paper Cranes - Anyang -:-

EUROPA: Alps Hockey League

18:00Jesenice - Salzburg 2 -:-
19:30Vipiteno - Feldkirch -:-
20:00Kitzbuhel - HK Olimpija -:-
20:00Ritten - Lustenau -:-
20:30Asiago - Bregenzerwald -:-
20:30Cortina - Val Pusteria -:-

EUROPA: BeNe League

20:30Antwerp - Den Haag -:-
20:30Heerenveen - Zoetermeer -:-

FINLAND: Liiga

15:00Lukko - Ilves -:-
15:00TPS Turku - Jukurit -:-
16:00KalPa - Hameenlinna -:-
16:00Karpat - Assat -:-
16:00KooKoo - Vaasan Sport -:-
16:00Tappara - JYP -:-

FINLAND: Mestis

16:00Hermes - Peliitat -:-
16:00Kettera - IPK -:-
16:00KeuPa - Koovee -:-
16:00LeKi - Jokipojat -:-
16:00RoKi - TUTO -:-
annons

FINLAND: Suomi-sarja

15:00Muik Hockey - HCIK -:-
15:40Laser HT - S-Kiekko -:-
16:00Giants - FPS -:-
16:00Hokki - RaaheK -:-
16:00JHT - Hunters -:-
16:00Titaanit - Pyry -:-
18:00D-Kiekko - Karhu HT -:-

FINLAND: Nuorten SM-Liiga - Vinnarrunda

13:00IFK Helsinki U20 - Karpat U20 -:-
15:00Blues Espoo U20 - KalPa U20 -:-
15:00Hameenlinna U20 - Vaasan Sport U20 -:-
15:00Pelicans Lahti U20 - TPS U20 -:-
16:00Jukurit U20 - Tappara U20 -:-

FINLAND: Nuorten SM-Liiga - Direktkval

11:30Ilves U20 - KooKoo U20 -:-
14:00Jokerit U20 - Karhu-Kissat U20 -:-
14:30Jyvaskyla U20 - Assat U20 -:-
15:00SaiPa U20 - K-Vantaa U20 -:-
16:00TUTO U20 - Lukko U20 -:-

FINLAND: Liiga Women - Vinnarrunda

14:00Karpat D - Ilves D -:-
14:30Kuortane D - KalPa D -:-

FINLAND: Liiga Women - Förlorarrunda

13:30Sport D - Hameenlinna D -:-
18:00Rauman Lukko D - KJT D -:-

FRANKRIKE: Ligue Magnus

18:00Mulhouse - Nice -:-

ITALIEN: IHL - Vinnarrunda

19:30Merano - Eppan -:-

ITALIEN: IHL - Förlorarrunda

20:30Alleghe - Como -:-

KANADA: OHL

01:00Kingston Frontenacs - Oshawa Generals 1:6
01:00Mississauga Steelheads - Flint Firebirds 8:5
01:00Ottawa 67s - Peterborough Petes 4:0
01:05Sarnia Sting - Erie Otters 3:2
01:05Sudbury Wolves - London Knights 3:5
01:30Guelph Storm - Owen Sound Attack 5:2
01:30Kitchener Rangers - Windsor Spitfires 7:4
20:00Ottawa 67s - Hamilton Bulldogs -:-

KANADA: WHL

02:00Saskatoon Blades - Regina Pats 6:2
02:00Swift Current Broncos - Medicine Hat Tigers 1:3
02:30Brandon Wheat Kings - Kootenay Ice 5:4Eft.förl.
03:00Lethbridge Hurricanes - Red Deer Rebels 1:3
04:00Kamloops Blazers - Prince Albert Raiders 1:4
3:e periodenSpokane Chiefs - Vancouver Giants 4:5
3:e periodenTri-City Americans - Seattle Thunderbirds 2:2
04:05Victoria Royals - Moose Jaw Warriors 0:4
PausEverett Silvertips - Kelowna Rockets 0:2
21:30Edmonton Oil Kings - Calgary Hitmen -:-

KANADA: QMJHL

00:00Cape Breton Screaming Eagles - Moncton Wildcats 3:2Eft.str.
00:00Halifax Mooseheads - Acadie-Bathurst Titan 5:3
01:00Victoriaville Tigres - Sherbrooke Phoenix 2:1
01:30Baie-Comeau Drakkar - Shawinigan Cataractes 5:0
01:30Blainville-Boisbriand Armada - Rimouski Oceanic 2:5
22:00Baie-Comeau Drakkar - Shawinigan Cataractes -:-
22:00Quebec Remparts - Chicoutimi Sagueneens -:-
22:00Sherbrooke Phoenix - Drummondville Voltigeurs -:-
00:00Cape Breton Screaming Eagles - Acadie-Bathurst Titan -:-
00:00Halifax Mooseheads - Moncton Wildcats -:-
00:00Val-d'Or Foreurs - Saint John Sea Dogs -:-

KANADA: LNAH

02:00Riviere-du-Loup 3L - Petroliers du Nord 5:2
02:00Sorel-Tracy - Saint-Georges 4:3Eft.str.
02:30Thetford Mines Isothermic - Jonquiere Marquis 4:5

KANADA: U Sports

00:00Acadia - StFX 5:0
00:00Saint Marys - Dalhousie 4:0
00:00UPEI - UNB 4:9
01:00Lakehead - Laurier 2:5
01:00McGill - Laurentian 2:0
01:00Toronto - Windsor 4:0
01:00York - Western 3:5
01:30Concordia - Queens 4:3
01:30Ottawa WGK - UQTR 5:4Eft.förl.
01:30UOIT - Nipissing 6:1
02:00Regina - Manitoba 2:5
03:00Alberta - Mount Royal 5:0
03:00Lethbridge - Saskatchewan 1:6
04:00UBC - Calgary -:-
20:15Ryerson - York -:-
22:00Regina - Manitoba -:-
23:00UBC - Calgary -:-
00:00Dalhousie - Acadia -:-
00:00Moncton - UPEI -:-
00:00Mount Royal - Alberta -:-

LETTLAND: Optibet Hokeja Liga

12:00HS Riga - Mogo -:-
14:00Kurbads - Lido -:-
16:15Zemgale - Riga Prizma -:-

NORGE: Get-ligaen

15:00Stavanger - Ringerike -:-
16:00Sparta Sarpsborg - Frisk Asker -:-

NORGE: Division 1

16:00Gjovik - Comet -:-
16:00Narvik - Hasle/Loren -:-
16:00Storhamar II - Nidaros -:-
16:00Tonsberg - Gruner -:-

RUMÄNIEN: Campionatul National

17:30Marton Aron - Steaua Bucharest -:-
17:30Sportul Studentesc - CSM Galati -:-

RYSSLAND: VHL

08:00Heilongjiang - Ryazan -:-
11:00Tseng Tou - Voronezh -:-
12:00Karaganda - HC Yugra -:-
12:00Kazzinc-Torpedo - Tyumen -:-
13:00Toros Neftekamsk - Yermak Angarsk -:-
14:00Izhevsk - Metallurg Novokuznetsk -:-
15:00Almetyevsk - Krasnoyarsk -:-
15:00Khimik - SKA Neva St. Petersburg -:-
15:00Zvezda Chekhov - Dinamo St. Petersburg -:-

RYSSLAND: MHL

04:00Amurskie Tigry - MHC Spartak 2:0
StraffarTayfun - Krylya Sovetov 3:3
09:00Avto - Altay -:-
09:00Tolpar - Snezhnye Barsy -:-
11:00Atlanty - Din. St. Petersburg -:-
11:00Chaika - SKA-1946 -:-
11:00HC MVD - Loko -:-
11:00SKA-Varyagi - Russkie Vityazi -:-
12:00HC Riga - Kapitan -:-

RYSSLAND: NMHL

11:00Belgorod - Metallurg Cherepovets -:-
11:00HC Rostov - Novomoskovsk U20 -:-
11:00Rossosh - Golden Dogs -:-
14:00Progress Glazov - Polot -:-
15:00Bryansk - Loko Junior -:-

RYSSLAND: WHL Women

11:00Nizhny Novgorod D - Ufa D -:-
17:00Gornyi D - Krasnoyarsk D -:-

SCHWEIZ: National League

19:45Bern - Lugano -:-
19:45Biel - Davos -:-
19:45Fribourg - Zug -:-
19:45Rapperswil - Ambri-Piotta -:-
19:45Zurich - Langnau Tigers -:-

SLOVENIEN: IHL

15:00Vojvodina - Triglav -:-
18:00Slavija - Crvena zvezda -:-

SLOVENIEN: Hokejska liga

18:00HK MK Bled - Maribor -:-

SPANIEN: LNHH

21:30Barcelona - Jaca -:-
22:00Majadahonda - Puigcerda -:-

STORBRITANNIEN: Elite League

19:00Guildford - Fife -:-
20:00Cardiff - Belfast -:-
20:00Coventry - Manchester -:-
20:00Glasgow - Nottingham -:-
20:00Milton Keynes - Sheffield -:-

SVERIGE: SHL

15:15HV 71 - Skellefteå -:-
15:15Luleå - Färjestad -:-
15:15Rögle - Linköping -:-
15:15Timrå - Malmö -:-
15:15Örebro - Mora -:-
18:00Djurgården - Brynäs -:-
18:00Växjö - Frölunda -:-

SVERIGE: HockeyAllsvenskan

15:15Karlskrona - Västervik -:-
15:15Leksand - Modo -:-
18:00Björklöven - Oskarshamn -:-

SVERIGE: HockeyEttan Norra - Vinnarrunda

16:00Boden - Östersund -:-
16:00Kalix - Hudiksvall -:-
16:00Piteå - Borlänge -:-
16:00Vännäs - Köping -:-

SVERIGE: HockeyEttan Norra - Förlorarrunda

16:00Örnsköldsvik - Kiruna -:-

SVERIGE: HockeyEttan Sodra - Vinnarrunda

15:00Kallinge/Ronneby - Troja/Ljungby -:-
15:00Kristianstad - Tranås -:-
17:00Vimmerby - Mariestad -:-

SVERIGE: HockeyEttan Sodra - Förlorarrunda

16:00Nybro - Mörrums GoIS -:-

SVERIGE: HockeyEttan Vastra - Förlorarrunda

16:00Skövde - Surahammar -:-

SVERIGE: SDHL

15:30AIK D - Brynäs D -:-
18:00Leksand D - Modo D -:-
18:15HV 71 D - Luleå D -:-

TJECKIEN: Chance Liga

15:00Slavia Prague - Ceske Budejovice -:-
16:00Benatky - Kadan -:-
17:00Frydek-Mistek - Usti nad Labem -:-
17:00Litomerice - Trebic -:-
17:00Poruba - AZ Havirov -:-
17:30Jihlava - Prostejov -:-
17:30Vsetin - Kladno -:-

TJECKIEN: 2. Liga

17:00Havlickuv Brod - Valasske Mezirici -:-
17:00Moravske Budejovice - Koprivnice -:-
17:00Risuty - Letnany -:-
17:30Bilina - Kolin -:-
17:30Klatovy - HC Vrchlabi -:-
17:30Mostecti Lvi - Nymburk -:-
17:30Pisek - Novy Jicin -:-
17:30Sokolov - Dvur Kralove -:-
17:30Zdar nad Sazavou - Sumperk -:-
18:00Decin - Jablonec -:-
18:00DS Ceske Budejovice - Orlova -:-
18:00Kobra Praha - Trutnov -:-
18:00Pelhrimov - Opava -:-
18:00Tabor - Hodonin -:-

TJECKIEN: ELJ - Vinnarrunda

11:00Salzburg U20 - Slavia Prague U20 -:-
12:00Ceske Budejovice U20 - Liberec U20 -:-
12:00Trinec U20 - Pardubice U20 -:-
12:00Vitkovice U20 - Sparta Prague U20 -:-
12:00Vsetin U20 - Plzen U20 -:-
13:00Kometa Brno U20 - Litvinov U20 -:-

TJECKIEN: ELJ - Förlorarrunda

12:00Jihlava U20 - Karlovy Vary U20 -:-
12:00Mountfield HK U20 - Prerov U20 -:-
12:00Olomouc U20 - Kladno U20 -:-
13:00Zdar nad Sazavou U20 - Chomutov U20 -:-
13:30Havlickuv Brod U20 - Zlin U20 -:-
14:00AZ Havirov U20 - Mlada Boleslav U20 -:-

UKRAINA: UHL

13:00Dnipro Kherson - Kryzhani Vovky -:-
16:00Kremenchuk - Donbass -:-

UNGERN: Erste Liga

18:20Vasas - Gyergyoi -:-

USA: NHL

01:00Columbus Blue Jackets - Montreal Canadiens 1:4
01:00Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 3:1
01:30Carolina Hurricanes - Ottawa Senators 1:4
01:30Washington Capitals - New York Islanders 0:2
03:00Arizona Coyotes - Pittsburgh Penguins 2:3Eft.förl.
03:00Calgary Flames - Detroit Red Wings 6:4
3:e periodenVancouver Canucks - Buffalo Sabres 4:3
19:00New Jersey Devils - Anaheim Ducks -:-
21:00Colorado Avalanche - Los Angeles Kings -:-

USA: AHL

01:00Syracuse Crunch - Belleville Senators 5:3
01:00Utica Comets - Binghamton 5:3
01:05Providence Bruins - Springfield Thunderbirds 2:1Eft.str.
01:05Wilkes-Barre/Scranton - Rochester Americans 4:5
01:15Hartford Wolf Pack - Lehigh Valley Phantoms 6:5Eft.förl.
01:30Laval Rocket - Cleveland Monsters 1:0
02:00Iowa Wild - Ontario Reign 5:6
02:00Rockford IceHogs - Grand Rapids Griffins 1:3
03:05Colorado Eagles - Tucson Roadrunners 7:3
3:e periodenBakersfield Condors - Stockton Heat 4:3
3:e periodenSan Jose Barracuda - Texas Stars 2:1
21:00Laval Rocket - Cleveland Monsters -:-
21:00Manitoba Moose - San Antonio Rampage -:-
21:05Wilkes-Barre/Scranton - Hershey Bears -:-
00:00Charlotte Checkers - Toronto Marlies -:-

USA: ECHL

01:00Adirondack Thunder - Wheeling Nailers 6:2
01:00Greenville Swamp Rabbits - Atlanta Gladiators 0:3
01:00Norfolk Admirals - Jacksonville IceMen 3:5
01:00Reading Royals - Brampton Beast 1:3
01:05South Carolina Stingrays - Orlando Solar Bears 4:1
01:05Worcester Railers - Newfoundland 3:2Eft.förl.
01:15Maine Mariners - Manchester Monarchs 1:0
01:30Kalamazoo Wings - Cincinnati Cyclones 1:4
02:00Fort Wayne Komets - Indy Fuel 2:3Eft.förl.
02:05Wichita Thunder - Kansas City 4:0
03:05Rapid City Rush - Florida Everblades 3:2
03:05Utah Grizzlies - Tulsa Oilers 3:7
03:10Idaho - Allen Americans 3:2Eft.förl.

USA: FHL

01:00Port Huron Prowlers - Elmira Enforcers 3:7
01:35Carolina Thunderbirds - Watertown Wolves 9:0
01:35Mentor Ice Breakers - Danville Dashers 3:4Eft.förl.
00:00Port Huron Prowlers - Elmira Enforcers -:-
00:05Carolina Thunderbirds - Watertown Wolves -:-

USA: SPHL

01:05Roanoke Dawgs - Fayetteville Marksmen 2:3
01:30Knoxville Ice Bears - Huntsville Havoc 1:4
02:15Evansville Thunderbolts - Macon Mayhem 3:5
02:15Peoria Rivermen - Quad City Storm 2:0
02:30Birmingham Bulls - Pensacola Ice Flyers 4:5
00:00Fayetteville Marksmen - Roanoke Dawgs -:-

USA: USHL

01:05Youngstown Phantoms - Cedar Rapids RoughRiders 2:1
02:05Chicago Steel - Central Illinois 2:0
02:05UppskjutenDes Moines Buccaneers - Omaha Lancers -:-
02:05Dubuque Fighting Saints - Waterloo Black Hawks 2:4
02:05Fargo Force - Sioux Falls Stampede 4:3Eft.förl.
02:05Green Bay Gamblers - USA U18 5:2
02:05Madison Capitols - Sioux-City 1:3
02:05Tri-City Storm - Muskegon Lumberjacks 2:3

VITRYSSLAND: Extraleague

11:00Mogilev - Vitebsk -:-
11:00Molodechno - Neman Grodno -:-
11:00Novopolotsk - Lokomotiv Orsha -:-
11:00Pinskiye Yastreby - Brest -:-
11:00Vitryssland U18 - Bobruisk -:-
11:00Vitryssland U20 - Lida -:-

VÄRLD: VM U20 IIA

12:00Storbritannien U20 - Spanien U20 -:-
15:30Litauen U20 - Sydkorea U20 -:-
19:00Estland U20 - Rumänien U20 -:-

VÄRLD: VM U20 IIB

13:00Belgien U20 - Serbien U20 -:-
16:30Israel U20 - Nederländerna U20 -:-
20:00Mexiko U20 - Kroatien U20 -:-

VÄRLD: VM U20 III - Slutspel

18:00Australia U20 - Bulgarien U20 -:-
21:30China U20 - Turkiet U20 -:-

VÄRLD: VM U20 III - 5:e-8:e plats

11:00Island U20 - New Zealand U20 -:-
14:30South Africa U20 - Chinese Taipei U20 -:-

ÖSTERRIKE: EBEL

19:15Dornbirn - Znojmo -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live ishockey resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.

Byt till touch version