UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ALBANIEN: First Division - Nedflyttningsgrupp

15:00Beselidhja Lezha - Oriku -:-
15:00Partizani II - Koplik -:-

ALGERIET: Ligue 1

72'JS Kabylie (Alg) - Oran 0:1

ANDORRA: Primera Divisió - Mästerskapsslutspel

20:30Inter Escaldes - Sant Julia -:-

ANGOLA: Girabola

16:00Caala - Wiliet -:-
16:00Cuando Cubango - Sagrada -:-
16:00Ferroviario do Huambo - Onze Bravos -:-
16:30Academica - Baixa de Cassanje -:-
16:30Petro Atletico - Santa Rita -:-
16:30Sporting de Cabinda - C.R.D. Libolo -:-
17:30Progresso - Interclube -:-
18:00Primeiro de Agosto - Desportivo Huila -:-

ARGENTINA: Primera C - Apertura

20:30Central Cordoba - Atlas -:-

ARGENTINA: Copa Argentina

19:10Sportivo Estudiantes - Villa San Carlos -:-

AUSTRALIEN: A-League

11:05Brisbane Roar - Central Coast Mariners -:-
13:20Perth Glory - Western United -:-

BELGIEN: Jupiler League - Mästerskapsslutspel

20:45Genk - Anderlecht -:-

BELGIEN: Super League Women - Vinnarrunda

20:00Leuven D - Club Brugge D -:-

BENIN: Ligue 1 - Mästerskapsslutspel

17:00Ayema - Buffles du Borgou -:-
17:00Bembereke - ASOS -:-
17:00Eternel - Hodio -:-
17:00FC Loto - AS Cotonou -:-

BOLIVIA: Division Profesional

21:00Santa Cruz - Real Potosi -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premier League

15:55Krupa - Radnik Bijeljina -:-
16:00Olimpik Sarajevo - Mladost DK -:-
18:00Siroki Brijeg - Tuzla City -:-
18:00Velez Mostar - Zeljeznicar -:-

BRASILIEN: Campeonato Alagoano - Slutspel

9'CSA - CSE 0:0

BRASILIEN: Campeonato Baiano - Slutspel

00:30Juazeirense - Alagoinhas -:-

BRASILIEN: Campeonato Brasiliense - Tredje rundan

20:00Brasiliense - Gama -:-
20:00Luziania - Ceilandia -:-

BRASILIEN: Campeonato Capixaba - Slutspel

23:30Rio Branco ES - Rio Branco-VN -:-

BRASILIEN: Campeonato Cearense - Andra rundan

9'Icasa-CE - Ceara 0:0

BRASILIEN: Campeonato Paraense - Slutspel

20:45Paysandu - Castanhal -:-
00:15Remo - Tuna Luso -:-

BRASILIEN: Campeonato Paranaense

20:30Athletico-PR - Londrina -:-
20:30Azuriz - Parana -:-
20:30Cascavel - Rio Branco PR -:-
20:30Coritiba - Cianorte -:-
20:30Maringa FC - Toledo -:-
20:30Operario - Cascavel CR -:-

BRASILIEN: Campeonato Paulista A2

20:00EC Sao Bernardo - Portuguesa -:-
20:00Portuguesa Santista - Sao Bernardo -:-
20:00Rio Claro - Monte Azul -:-
20:00Sertaozinho - Oeste -:-
22:00Atibaia - Juventus-SP -:-
22:00Audax-SP - Piracicaba -:-
22:00RB Brasil - Agua Santa -:-
22:00Velo Clube - Taubate -:-

BRASILIEN: Campeonato Pernambucano - Nedflyttningsgrupp

20:00Central SC - Academica Vitoria -:-
20:00Retro - Sete de Setembro -:-

BRASILIEN: Campeonato Piauiense

20:45Picos - Julho Esporte -:-
20:45River-PI - AE Altos -:-
20:45Tiradentes-PI - Parnahyba -:-

BRASILIEN: Campeonato Potiguar - Andra rundan

20:00ASSU - America RN -:-
20:00CE Forca E Luz - Santa Cruz de Natal -:-

BRASILIEN: Campeonato Rondoniense

21:30Guapore - Barcelona RO -:-
21:30Real Ariquemes - Porto Velho -:-
21:30Rondoniense - Genus -:-
21:30Uniao Cacoalense - Ji-Parana -:-

BRASILIEN: Campeonato Roraimense - Första rundan

23:00Atl. Roraima - Rio Negro -:-
01:00Sao Raimundo RR - GAS -:-

BRASILIEN: Copa do Brasil U20

14:30Floresta EC U20 - Uniao ABC U20 -:-

BRASILIEN: Brasileiro Women

20:00Avai Kindermann D - Cruzeiro D -:-
20:30Minas ICESP D - Ferroviaria D -:-
00:00Sao Paulo D - Botafogo RJ D -:-

BULGARIEN: Parva liga - Mästerskapsslutspel

16:00Arda - CSKA 1948 Sofia -:-
18:30CSKA Sofia - Ludogorets -:-

BULGARIEN: Vtora liga

13:30Septemvri Sofia - Sportist Svoge -:-
17:00InställtStrumska Slava - Kariana Erden -:-
17:00Yantra Gabrovo - Minyor Pernik -:-

BULGARIEN: Third League - South-East

17:00Atletik Kuklen - Rodopa Smolyan -:-
17:00Borislav Parvomay - Spartak Plovdiv -:-
17:00Gigant Saedinenie - Karnobat -:-
17:00Gorski Izvor - Chernomorets 1919 -:-
17:00Haskovo 1957 - Dimitrovgrad -:-
17:00Maritsa Plovdiv - Nesebar -:-
17:00Sokol Markovo - Levski Karlovo -:-
17:00Vereya - Rozova Dolina -:-
17:00Yambol 1915 - Zagorets -:-

BULGARIEN: Third League - South-West

17:00Balkan Botevgrad - Slivnishki Geroy -:-
17:00Bansko - Marek -:-
17:00Chavdar Etropole - Chepintsi -:-
17:00Gotse Delchev - Vladaya -:-
17:00Nadezhda Dobroslavci - Botev Ihtiman -:-
17:00Perun - Oborishte -:-
17:00Rilski Sportist - Kyustendil -:-
17:00Velbazhd - Belasitsa -:-
17:00Vihren - Razlog -:-

BURUNDI: Primus League

13:30Les Elephants - Dynamik -:-
15:00Royal de Muramvya - Bumamuru -:-
15:00Rukinzo - Inter Star (Bfa) -:-
14:00Aigle Noir - Flambeau du Centre -:-
14:00Olympic S. - Le Messager Ngozi -:-
14:00Vital O - Musongati -:-

COLOMBIA: Primera B - Apertura - Quadrangular

22:15Cortulua - Leones -:-
22:15Fortaleza F.C - Huila -:-

CYPERN: First Division - Nedflyttningsgrupp

17:00A.E. Paphos - Doxa -:-
19:00Ethnikos - Nea Salamis -:-

DANMARK: 1st Division - Nedflyttningsgrupp

19:00F. Amager - Hvidovre IF -:-

DANMARK: 1st Division - Uppflyttningsgrupp

19:00Viborg - Silkeborg -:-

DANMARK: Elitedivisionen Women - Direktkval

19:00ASA Aarhus D - Aarhus D -:-

DR KONGO: Ligue 1

14:30Don Bosco - AS Vita Club -:-
16:30Mazembe - Motema Pembe (Cod) -:-
16:30RCK - Dauphins Noirs -:-
16:30St Eloi Lupopo (Cod) - Maniema -:-

ECUADOR: Serie B

22:00UppskjutenEl Nacional - Atl. Porteno -:-
22:00UppskjutenGualaceo - America de Quito -:-
22:00UppskjutenGuayaquil SC - Chacaritas -:-
22:00UppskjutenInd. Juniors - Cumbaya -:-
22:00UppskjutenSanto Domingo - LDU Portoviejo -:-
22:30America de Quito - Guayaquil SC -:-
22:30Chacaritas - Cumbaya -:-
22:30LDU Portoviejo - Gualaceo -:-

ENGLAND: Premier League

21:15Chelsea - Arsenal -:-

ENGLAND: Premier League U18

12:00Chelsea U18 - Arsenal U18 -:-
14:00Burnley U18 - Manchester City U18 -:-

ENGLAND: FA Youth Cup

19:00Ipswich U18 - Liverpool U18 -:-

ESTLAND: Estonian Cup

17:00Viljandi Tulevik - L. Tallinn -:-

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

15:00Royal Leopards - Green Mamba -:-

ETHIOPIA: Premier League

09:00Wolkite Kenema - Dire Dawa -:-
14:00Hadiya Hossana - Sebeta City -:-

EUROPA: Premier League (Crimea)

15:30TSK Simferopol - Krymteplytsia -:-

FINLAND: Ykkonen

17:30PK-35 - MuSa -:-
17:30VPS - Gnistan -:-

FINLAND: Kansallinen Liiga Women

16:00Honka D - KuPS D -:-
17:30HJK D - PK-35 Helsinki D -:-
17:30Ilves D - Jypk D -:-
18:00PK-35 Vantaa D - TiPS D -:-

FRANKRIKE: Ligue 2

19:00Toulouse - Pau FC -:-

FRANKRIKE: Coupe de France

21:00Montpellier - PSG -:-

FÄRÖARNA: 1. Deild

19:00Argir - B36 Torshavn 2 -:-
19:00Skala Itrottarfelag - FC Suduroy -:-
20:00Streymur 2 - Vikingur Gotu 2 -:-
20:30HB Torshavn 2 - Klaksvik 2 -:-
20:30Runavik 2 - B71 Sandur -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

14:00Samtredia - Dinamo Batumi -:-
14:00Shukura - Loco. Tbilisi -:-
16:00Saburtalo Tbilisi - Din. Tbilisi -:-

GHANA: Premier League

17:00Bechem United - Hearts Of Oak -:-
17:00Berekum Chelsea - Ashanti Gold (Gha) -:-
17:00Dreams - King Faisal Babes -:-
17:00Eleven Wonders - Inter Allies -:-
17:00Elmina Sharks - Karela -:-
17:00Medeama - WAFA -:-
20:00Legon Cities - Liberty Pro -:-

GIBRALTAR: National League - Mästerskapsslutspel

20:30Lynx - Mons Calpe -:-

GREKLAND: Super League - Mästerskapsslutspel

18:30Aris - Panathinaikos -:-
18:30Asteras T. - AEK -:-
18:30Olympiacos Piraeus - PAOK -:-

GREKLAND: Football League

14:00Niki Volos - Rodos -:-
16:00Almopos - PO Triglia -:-
16:00Apollon Pontou - Veria -:-
16:00UppskjutenAsteras Vlachioti - Episkopi -:-
16:00Ialisos - PAE Egaleo -:-
16:00Kalamata - Aspropyrgos Enosis -:-
16:00Pierikos - Panserraikos -:-
16:00UppskjutenSantorini - Kallithea -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 1

16:00Aetos Orfani - F.C. Pandramaikos -:-
16:00Ampelokipon - M. Alexandros Orfaniou -:-
16:00Anagennisi Thalassias - Didymoteicho -:-
16:00Chrisoupolis - Aris Avatou -:-
16:00Ethnikos Sochos - Apollon Paralimniou -:-
16:00Iraklis - Evosmou -:-
16:00Orfeas Xanthi - Elpida Sapes -:-
16:00InställtSidirochori - Alexandroypolis -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 2

16:00A. Asteras - Thermaikos FC -:-
16:00Edessaikos - PAOK Alexandreia -:-
16:00Ethnikos Giannitsa - Aetos Varvaras -:-
16:00Makedonikos - Nea Kallikrateia -:-
16:00M. Alexandros Trikala - Poseidonas Michanionas -:-
16:00Niki Agkathia - AS Giannitsa -:-
16:00Thyella Sarakinoi - PAO Koufalion -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 3

16:00Amyntaio - Iraklis Larissa -:-
16:00Anagennisi Karditsa - Dias Diou -:-
16:00Karitsa - Atromitos Palamas -:-
16:00Kozani - Elassona -:-
16:00Makedonikos Foufas - Ethnikos Neou -:-
16:00Meteora - Fikis -:-
16:00Oikonomos - Sellana -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 10

16:00AEEK Inka - Platanias -:-
16:00AE Neapolis - Aris Soudas -:-
16:00Agios Nikolaos - Palaiochora -:-
16:00Almyros Gaziou - Neos Asteras Rethymno -:-
16:00Damastas - Aris Rethymnou -:-
16:00Irodotos - Giouchtas -:-
16:00Poros - Ierapetra -:-
16:00Rethymniakos - Atsalenios -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Clasura – Slutspel

20:00Iztapa - Comunicaciones -:-

GUINEA: Ligue 1

16:30Loubha - Kaloum Star -:-

IRAK: Super League

15:00Al Naft - Al Karkh -:-
15:00Al Shorta - Erbil -:-
21:00Al Quwa Al Jawiya - Al Najaf -:-
21:00Al Wasat - Al Kahraba -:-

ISLAND: Pepsideild

19:30Akureyri - Leiknir -:-
21:15Fylkir - KR Reykjavik -:-

ISRAEL: State Cup

19:30M. Haifa - M. Tel Aviv -:-

ITALIEN: Serie A

18:30Cagliari - Fiorentina -:-
20:45Atalanta - Benevento -:-
20:45Bologna - Genoa -:-
20:45Inter - Roma -:-
20:45Lazio - Parma -:-
20:45Sampdoria - Spezia -:-
20:45Sassuolo - Juventus -:-
20:45Torino - Milan -:-

ITALIEN: Serie C - Uppflyttning - Play Offs

15:00AlbinoLeffe - Grosseto -:-
15:00Pro Vercelli - Juventus U23 -:-

ITALIEN: Serie D - Group A

16:00Borgosesia - Gozzano -:-
16:00Chieri - Fossano -:-
16:00UppskjutenSanremese - Citta di Varese -:-

ITALIEN: Serie D - Group B

16:00Fanfulla - NibionnOggiono -:-
16:00UppskjutenVilla Alme - Tritium -:-

ITALIEN: Serie D - Group C

16:00ArzignanoChiampo - Union Clodiense -:-
16:00Cartigliano - Chions -:-
16:00Este - Delta Porto Tolle -:-

ITALIEN: Serie D - Group D

16:00Real Forte Querceta - Correggese -:-

ITALIEN: Serie D - Group E

16:00Follonica Gavorrano - Lornano Badesse -:-

ITALIEN: Serie D - Group F

16:00UppskjutenASD Pineto Calcio - Castelnuovo Vomano -:-
16:00Fiuggi - Vastogirardi -:-
16:00Porto Sant'Elpidio - Rieti -:-
16:00Recanatese - Agnonese -:-
16:00S. N. Notaresco - Montegiorgio -:-
16:00Vastese - Castelfidardo -:-

ITALIEN: Serie D - Group G

15:00Cassino - Arzachena -:-

ITALIEN: Serie D - Group I

16:00Cittanovese - Troina -:-
16:00Licata - Rotonda -:-

ITALIEN: Primavera 1

11:00Empoli U19 - Atalanta U19 -:-
14:00Bologna U19 - Lazio U19 -:-

ITALIEN: Primavera 2

15:30Benevento U19 - Cosenza U19 -:-
11:00Frosinone U19 - Spezia U19 -:-
15:00Pisa U19 - Reggina U19 -:-
16:00Reggiana U19 - Vicenza U19 -:-

ITALIEN: Serie B Women

20:00Riozzese Como D - Brescia D -:-

JAPAN: J1 League

12:00Gamba Osaka - Hiroshima -:-
12:00Kawasaki F. - Sendai -:-
12:00Nagoya - Kashima -:-

KAZAKSTAN: First Division

13:00Taraz-Karatau - Ekibastuz -:-

KENYA: Premier League

12:00Leopards - Mathare Utd. -:-
14:15Wazito - Gor Mahia -:-

KOSOVO: Kosovar Cup

20:45KF Llapi - Dukagjini -:-

KROATIEN: 1. HNL

16:00S. Belupo - Rijeka -:-
18:05Din. Zagreb - Varazdin -:-
20:10Hajduk Split - Gorica -:-

KROATIEN: 2. HNL

15:00Din. Zagreb 2 - Zapresic -:-
17:30Bijelo Brdo - Medjimurje Cakovec -:-
17:30Cibalia - Orijent -:-
17:30Dubrava - Croatia Zmijavci -:-
17:30Opatija - Kustosija -:-
17:30Sesvete - Junak Sinj -:-
17:30Solin - Osijek 2 -:-

KROATIEN: 3. HNL North

18:00Bjelovar - Granicar Djurdjevac -:-
18:00NK Polet - Varteks Varazdin -:-

KROATIEN: 3. HNL East

17:30Bedem Ivankovo - Oriolik -:-
17:30Belisce - Croatia Dakovo -:-
17:30Cepin - Sloga NG -:-
17:30Kutjevo - Slavonac Bukovlje -:-
17:30Marsonia - Vuteks Sloga -:-
17:30Pleternica - NASK Nasice -:-
17:30Vihor Jelisavac - Valpovka -:-
17:30Vukovar 1991 - Slavonija Pozega -:-
17:30Zrinski Jurjevac - Granicar Zupanja -:-

LESOTHO: Premier League

15:00Lifofane - Lioli -:-

LIBYEN: Premier League

22:30Al-Nasr (Lby) - Al Akhdar -:-
23:00Al Madina - Abu Salim -:-
23:00Rafeeq - Al Wehda -:-
22:30Darnes - Al Sadaqa -:-

LUXEMBURG: National Division

19:30Benfica - Jeunesse Esch -:-
19:30Dudelange - Racing Luxembourg -:-
19:30Fola - Hostert -:-
19:30Hesperange - Ettelbruck -:-
19:30Niedercorn - Rodange -:-
19:30Union Titus Petange - Differdange -:-
19:30Victoria Rosport - Mondorf -:-
19:30Wiltz - UNA Strassen -:-

MALI: Premiere Division

18:30Sonni - Djoliba -:-

MAROCKO: Botola Pro

52'Difaa El Jadidi - Olympique de Safi 0:0
51'IR Tanger - Hassania Agadir 0:0
50'Mouloudia Oujda - Rapide Oued Zem 0:0
00:00UppskjutenYoussoufia Berrechid - Wydad -:-
00:00Berkane - Renaissance Zemamra -:-
00:00Chabab Mohammedia - Moghreb Tetouan -:-
00:00FAR Rabat - Maghreb Fez (Mar) -:-
00:00Raja Casablanca (Mar) - FUS Rabat -:-

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Clasura – Slutspel

00:00Tepatitlan de Morelos - Atl. Morelia -:-

MOLDAVIEN: Divizia Nationala

15:00Codru Lozova - Zimbru -:-
15:00Sf.Gheorghe - Dinamo-Auto -:-
17:00Sheriff Tiraspol - Milsami -:-

MONTENEGRO: Druga Liga

17:30Berane - Igalo -:-
17:30Bokelj - Ibar -:-
17:30Grbalj - Arsenal Tivat -:-
17:30Kom Podgorica - Jedinstvo -:-
19:30Mornar - Drezga -:-

NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie

20:00Almere - Jong PSV -:-
20:00Cambuur - Breda -:-
20:00De Graafschap - Helmond -:-
20:00Eindhoven - Jong Utrecht -:-
20:00Excelsior - G.A. Eagles -:-
20:00FC Oss - Roda -:-
20:00FC Volendam - Jong AZ -:-
20:00Maastricht - Den Bosch -:-
20:00Nijmegen - Dordrecht -:-
20:00Telstar - Jong Ajax -:-

NIGERIA: NNL

17:00Bendel - Goddosky -:-
17:00Calabar Rovers - Osun -:-
17:00Crown FC - Ibom Youths -:-
17:00Delta Force - Dynamite Force -:-
17:00Ekiti United - Giant Brillars -:-
17:00Gateway Utd. - Bayelsa -:-
17:00Holy Arrows - Abia Comets -:-
17:00J'Atete - Remo Stars -:-
17:00Joy Cometh - One Rocket -:-
17:00Nilayo - Shooting Stars -:-
17:00Nnewi - Stationery Stores -:-
17:00Vandrezzer - Go Round -:-

NORDIRLAND: Premiership Women

20:45Derry City D - Sion Swifts D -:-
20:45Linfield D - Glentoran D -:-
21:00Crusaders D - Cliftonville D -:-

NORGE: Eliteserien

18:00Kristiansund - Bodo/Glimt -:-
20:00Brann - Vålerenga -:-

PANAMA: LPF - Apertura – Slutspel

02:00Costa del Este - Veraguas -:-

PERU: Liga 1 - Apertura

22:30Alianza Atl. - A. Lima -:-

POLEN: Division 1

18:00Radomiak Radom - Termalica B-B. -:-

POLEN: Division 2

13:00S. Rzeszow - Garbarnia -:-
16:00Polkowice - Ol. Grudziadz -:-

POLEN: III Liga - Group I - Mästerskapsslutspel

17:00Skierniewice - Polonia W. -:-
17:00Swit - Legionowo -:-
18:00Jagiellonia II - Biala Piska -:-
18:00Legia II - Grodzisk M. -:-

POLEN: III Liga - Group IV

12:00Avia Swidnik - Jutrzenka Giebultow -:-
17:00Wisla Pulawy - Siarka Tarnobrzeg -:-
17:00Wolka Pelkinska - Ostrowiec -:-

POLEN: Polish Cup Women

16:15Gornik Leczna D - Czarni Sosnowiec D -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

21:15Vitoria Guimaraes - Famalicao -:-

RUMÄNIEN: Liga 2 - Mästerskapsslutspel

16:30Mioveni - Calarasi -:-

RUMÄNIEN: Romanian Cup

19:30Viitorul Tg. Jiu - Univ. Craiova -:-

RUMÄNIEN: Romanian Cup Women

10:00Universitatea Alexandria D - Ol. Cluj D -:-
16:30Heniu Prundu Bargaului D - Vasas Odorhei D -:-
16:30SN Constanta D - Piros Security D -:-
16:30Vulpitele Galbene Roman D - Carmen Bucuresti D -:-

RYSSLAND: PFL - Group 4

15:00Lada Dimitrovgrad - Volna Nizhegorodskaya -:-

RYSSLAND: Youth League - Mästerskapsslutspel

11:00Zenit U19 - FK Rostov U19 -:-
12:00FK Strogino Moscow U19 - Akhmat Grozny U19 -:-
12:00Kazan U19 - Sp. Moscow U19 -:-
13:00CSKA Moscow U19 - Sochi U19 -:-
15:30Lok. Moskva U19 - Krasnodar U19 -:-

RYSSLAND: Youth League - Nedflyttningsgrupp

11:00Konoplev Academy U19 - Tambov U19 -:-
12:00Rotor Volgograd U19 - UOR U19 -:-
13:00Ufa U19 - Chertanovo M. U19 -:-
14:00Dynamo Moscow U19 - Khimki U19 -:-

RYSSLAND: Russian Cup - Slutspel

19:00Lok. Moskva - FK Krylya Sovetov Samara -:-

SCHWEIZ: Super League

18:15Servette - Lausanne -:-
20:30Sion - Luzern -:-
20:30Zurich - St. Gallen -:-

SIERRA LEONE: Premier League

21:30East End Lions (Sle) - Old Edwardians -:-
18:15Bai Bureh Warriors - Sierra Leone Police -:-
18:15Bo Rangers - Freetown City -:-
18:15Diamond Stars - SLIFA -:-
18:15Kamboi Eagles - Ports Authority (Sle) -:-
18:15Wusum Stars - Central Parade -:-
21:30Mighty Blackpool - Kallon -:-

SKOTTLAND: Premiership - Direktkval

20:45Raith - Dundee FC -:-

SKOTTLAND: Premiership - Mästerskapsslutspel

19:00Livingston - Rangers -:-
19:30Celtic - St. Johnstone -:-
20:45Aberdeen - Hibernian -:-

SKOTTLAND: Premiership - Nedflyttningsgrupp

19:00Dundee Utd - Motherwell -:-
20:45Kilmarnock - St Mirren -:-
20:45Ross County - Hamilton -:-

SKOTTLAND: SWPL 1 Women

20:00Forfar Farmington D - Motherwell D -:-
20:30Rangers D - Hearts D -:-
20:40Celtic D - Glasgow City D -:-
20:45Hibernian D - Spartans D -:-

SLOVENIEN: Slovenian Cup

18:00Domzale - O. Ljubljana -:-

SPANIEN: LaLiga

19:00Sevilla - Valencia -:-
20:00Celta Vigo - Getafe -:-
20:00Huesca - Ath. Bilbao -:-
22:00Atl. Madrid - Real Sociedad -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 3 - Nedflyttningsgrupp

18:00Espanyol B - Pena Deportiva -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 3 - Andra rundan

20:00Atletico Albericia - Vimenor -:-
20:00Textil Escudo - UC Cartes -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 4 - Andra rundan

18:00SD Deusto - Basconia -:-
20:00Beasain - San Ignacio -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 4 - Nedflyttningsgrupp

17:00UppskjutenBalmaseda - Santurtzi -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 5 - Nedflyttningsgrupp

17:00Igualada - Banyoles -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 5 - Uppflyttningsgrupp

20:00UppskjutenTerrassa - Girona B -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 7 - Nedflyttningsgrupp

20:00Atletico Pinto - Villanueva -:-
20:00Villaverde San Andres - San Fernando -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 9 - Uppflyttningsgrupp

19:30Torredonjimeno - El Palo -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 10 - Nedflyttningsgrupp

19:00Sevilla C - Cabecense -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 10 - Uppflyttningsgrupp

20:00Xerez CD - San Roque -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 12 - Nedflyttningsgrupp

18:00Arucas - Ibarra -:-
18:00La Cuadra - Atl. Victoria -:-
18:00UD Guia - Tacoronte -:-
18:00Villa Santa Brigida - Vera -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 12 - Uppflyttningsgrupp

17:15San Fernando - Atl. Paso -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 18 - Nedflyttningsgrupp

18:00Almagro - Illescas -:-

SVERIGE: Allsvenskan

18:30BK Häcken - Örebro SK -:-
18:30Djurgårdens IF - Östersunds FK -:-
18:30IK Sirius - IF Elfsborg -:-
18:30Kalmar FF - IFK Göteborg -:-
18:30Varberg BoIS - Hammarby IF -:-

SVERIGE: Elitettan - damer

19:00Lidköpings FK D - IFK Norrköping D -:-

SYDAFRIKA: Premier League

15:00Bloem Celtic - Cape Town City -:-
15:00Chippa United - Black Leopards -:-
15:00Maritzburg Utd - Golden Arrows -:-
17:00Kaizer Chiefs - Swallows -:-
17:00Supersport Utd - Tshakhuma -:-

SYDAMERIKA: Copa Libertadores

HalvtidDep. Tachira (Ven) - Internacional (Bra) 0:0
HalvtidSantos (Bra) - Boca Juniors (Arg) 1:0
HalvtidThe Strongest (Bol) - Barcelona SC (Ecu) 1:0
02:30Ind. del Valle (Ecu) - Palmeiras (Bra) -:-
02:30Sporting Cristal (Per) - Racing Club (Arg) -:-
02:30U. Calera (Chi) - Flamengo RJ (Bra) -:-
00:00Argentinos Jrs (Arg) - U. Catolica (Chi) -:-
00:00Rentistas (Uru) - Sao Paulo (Bra) -:-

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana - Gruppstadiet

HalvtidBragantino (Bra) - Emelec (Ecu) 1:0
HalvtidMetropolitanos (Ven) - Athletico-PR (Bra) 0:0
02:30Montevideo City (Uru) - Independiente (Arg) -:-
02:30Talleres Cordoba (Arg) - Deportes Tolima (Col) -:-
00:1512 de Octubre (Par) - Huachipato (Chi) -:-
00:15Ceara (Bra) - Arsenal Sarandi (Arg) -:-

SYDKOREA: K League 1

12:00UppskjutenSeongnam - Jeonbuk -:-
12:00Suwon - Jeju Utd -:-
12:30Gangwon - Ulsan Hyundai -:-
13:00UppskjutenDaegu - Seoul -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

13:00Namungo - Mtibwa Sugar -:-
15:00Ihefu - Polisi Tanzania -:-
18:00Kinondoni MC - Simba (Tan) -:-

TJECKIEN: 1. Liga

18:00Sparta Prague - Plzen -:-

TOGO: Championnat National

16:00UppskjutenAnges de Notse - AS Togo-Port -:-
16:00UppskjutenASC Kara - Unisport -:-
16:00UppskjutenEntente II - Dynamic Togol. (Tog) -:-
16:00UppskjutenGomido - Gbohloe-Su -:-
16:00UppskjutenIfodje - Sara Sport -:-
16:00UppskjutenOTR - Maranatha -:-
16:00UppskjutenSemassi - Binah -:-

TURKIET: 2. Lig Play Offs

15:0024 Erzincanspor - H.Trabzon -:-
15:00Ankara Demirspor - Kocaelispor -:-
15:00Kirklarelispor - Kirsehir Belediyespor -:-
15:00Vanspor FK - Sakaryaspor -:-

TYSKLAND: Bundesliga

18:00Schalke - Hertha Berlin -:-

TYSKLAND: Regionalliga West

19:30Dusseldorf II - Munster -:-

UGANDA: Premier League

15:00Airtel Kitara - BUL -:-
15:00Kyetume - Express -:-
15:00Police - Kampala City -:-
15:00Vipers - URA SC -:-

UKRAINA: Persha Liga

16:00Volyn Lutsk - Prykarpattya -:-
16:00VPK-Agro - Veres-Rivne -:-
17:00Alliance - Zhytomyr -:-

UNGERN: NB III - East

17:30BVSC-Zuglo - Cegledi -:-
17:30Eger SE - Tiszafuredi -:-
17:30Fuzesgyarmati SK - DVTK Borsodi II -:-
17:30Gyongyosi - Jaszberenyi -:-
17:30Hatvan - Debrecen II -:-
17:30Kisvarda II - Senyo Carnifex -:-
17:30Mezokovesd II - Tiszakecske -:-
17:30Putnok VSE - Sajobabony -:-
17:30SBTC - Balassagyarmat -:-
17:30Tallya - Tiszaujvaros -:-

UNGERN: NB III - Centre

11:00Ujpesti TE II - Szekszardi -:-
17:30Dunaujvaros PASE - Ivancsa -:-
17:30FC Dabas - Honved II -:-
17:30Ferencvaros II - Dabas-Gyon -:-
17:30Kozarmisleny - Korosladany MSK -:-
17:30Majosi - Hodmezovasarhely FC -:-
17:30Monori - Vac -:-
17:30Paks II - ESMTK Budapest -:-
17:30Szegedi - Rakosmenti KSK -:-
18:00Kecskemeti - Taksony -:-

UNGERN: NB III - West

17:30Elore - Puskas Academy II -:-
17:30Erdi - Veszprem FC -:-
17:30Gardony Varosi - Balatonfuredi -:-
17:30Komaromi VSE - Nagyatadi -:-
17:30Menfocsanak - Papai Perutz -:-
17:30MOL Fehervar II - SC Sopron -:-
17:30Mosonmagyarovari TE - III. Keruleti TVE -:-
17:30Nagykanizsa - Lipot -:-
17:30Zalaegerszegi II - Tatabanya -:-
18:30Bicskei - Szabadkikoto -:-

USA: USL League One

23:00New England II - Union Omaha -:-

USA: USL League Two

01:00Southern Soccer Academy - Tormenta II -:-
01:00Virginia Beach - Lionsbridge -:-
02:00Boston Bolts - Western Mass Pioneers -:-

UZBEKISTAN: Super League

15:40Navbahor Namangan - Termez Surkhon -:-
15:50Pakhtakor (Uzb) - Kokand 1912 -:-

ZAMBIA: Super League

13:00Forest Rangers - Prison Leopards -:-
15:00Kabwe - Green Buffaloes FC -:-
15:00NAPSA Stars - Red Arrows -:-
15:00Young Green Eagles - Green Eagles -:-
15:00Zesco Utd (Zam) - Nkana -:-

ÖSTERRIKE: Tipico Bundesliga - Mästerskapsslutspel

18:30Tirol - Sturm Graz -:-
18:30Wolfsberger AC - LASK -:-
20:30Salzburg - Rapid Vienna -:-

ÖSTERRIKE: 2. Liga

18:10Lafnitz - Innsbruck -:-
18:30Amstetten - Floridsdorfer AC -:-
18:30FC Juniors - BW Linz -:-
18:30Grazer - A. Lustenau -:-
18:30Horn - Kapfenberg -:-
20:25Liefering - Austria Klagenfurt -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.