UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ALGERIET: Ligue 1

17:00ASO Chlef - Paradou -:-

ALGERIET: Ligue 2

16:00ASM Oran - Saida -:-

ARGENTINA: Copa Argentina

00:05Patronato - Instituto -:-

AUSTRALIEN: W-League

09:30Adelaide D - Newcastle D -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

23:15Real Potosi - Vinto 1:0
65'J. Wilstermann - San Jose 1:2
20:00Santa Cruz - Bolivar -:-
23:15Aurora - Guabira -:-

BOTSWANA: Premier League

18:00BDF XI - Gilport Lions -:-

BRASILIEN: Campeonato Amazonense - Första rundan – slutspel

01:00Manaus - Fast Clube -:-

BRASILIEN: Campeonato Capixaba

23:00Estrela do Norte - Desportiva Ferroviaria 1:1
23:30Vitoria ES - Real Noroeste 4:1

BRASILIEN: Campeonato Paulista

63'Corinthians - Santo Andre 0:1

BRASILIEN: Campeonato Pernambucano

00:00Salgueiro - Sport Recife 2:1

BRASILIEN: Campeonato Piauiense

23:00Julho Esporte - Timon 5:0

BRASILIEN: Copa do Brasil

23:15Parana - Bahia De Feira 3:2
00:30Ferroviaria - Aguia Negra 6:2
00:30River-PI - America RN 1:2Eft.str.
65'Afogados da Ingazeira - Atletico-MG 1:0
58'Moto Club - Fluminense 2:2
23:15EC Sao Jose - Chapecoense-SC -:-

BRASILIEN: Copa do Nordeste

23:30Santa Cruz - Frei Paulistano 3:1
00:00Nautico - ABC -:-
00:00Vitoria - CRB -:-

BULGARIEN: Vtora liga

16:30CSKA 1948 Sofia - Montana -:-

COLOMBIA: Primera B - Apertura

55'Quindio - Tigres 0:0

DR KONGO: Ligue 1

15:30Groupe Bazano - AS Vita Club -:-
15:30Maniema - Sanga Balende -:-
15:30Nyuki - AC Rangers -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Clasura

38'Santa Tecla - Independiente F.C. 0:0

ENGLAND: FA Youth Cup

20:00Chelsea U18 - Millwall U18 -:-

EUROPA: Europa League - Slutspel

18:55Basaksehir - Sporting -:-
18:55Basel - APOEL -:-
18:55Espanyol - Wolves -:-
18:55FC Porto - Leverkusen -:-
18:55Gent - Roma -:-
18:55LASK - AZ Alkmaar -:-
18:55Malmö FF - Wolfsburg -:-
21:00Ajax - Getafe -:-
21:00Arsenal - Olympiacos Piraeus -:-
21:00Benfica - Shakhtar -:-
21:00Celtic - FC Köpenhamn -:-
21:00Inter - Ludogorets -:-
21:00Manchester Utd - Club Brugge -:-
21:00Salzburg - Eintracht Frankfurt -:-
21:00Sevilla - CFR Cluj -:-

FINLAND: Suomen Cup

14:00Honka - HJK Helsinki -:-

FÖRENADE ARABEMIRATEN: UAE League

14:30Al Nasr - Al-Wahda -:-
14:30Hatta - Al-Ain -:-
17:15Ajman - Al Dhafra -:-
17:15Al Sharjah - Al Wasl -:-

GIBRALTAR: National League - Nedflyttningsgrupp

20:30Glacis United - Manchester 62 -:-

IRAK: Super League

12:30Al-Hudod - Al Wasat -:-
12:30Al Minaa - Al Naft -:-
13:00UppskjutenAl Shorta - Naft Missan -:-
14:30Al Zawraa - Al Kahraba -:-

IRAN: Persian Gulf Pro League

13:00Machine Sazi - Nassaji Mazandaran -:-
13:30Foolad - Shahin Bushehr -:-
13:30Gol Gohar - Esteghlal F.C. -:-
13:45Zob Ahan (Irn) - Sepahan -:-
16:00Persepolis (Irn) - Shahr Khodrou -:-

KONGO: Ligue 1

15:00Inter Club - RCB -:-

KROATIEN: 1. HNL

16:30Zapresic - Lok. Zagreb -:-

LIBERIA: LFA First Division

15:00BEA Mountain - Watanga -:-
15:00NPA Anchors - Small Town -:-
17:00LPRC Oiler - MC Breweries -:-

MAURITANIA: Ligue 1

17:30Medine - Nouakchott King's -:-
19:30ASAC Concorde - JAHE -:-

NIGER: Ligue 1

16:00Racing FC de Boukoki - Ader -:-
16:00ASFAN - Olympic Niamey -:-
16:00ASGNN - Urana -:-

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Champions League

00:00New York City - San Carlos 1:0
45+'Montreal Impact - Saprissa 0:0
45+'Tigres - Alianza FC 3:2
04:00Club America - Comunicaciones -:-

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Championship Women U20

00:00USA U20 D - Honduras U20 D 11:0
18:00Saint Kitts och Nevis U20 D - Caymanöarna U20 D -:-
21:00Haiti U20 D - Trinidad & Tobago U20 D -:-
21:00Nicaragua U20 D - Puerto Rico U20 D -:-
00:00Mexiko U20 D - Guyana U20 D -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Mästerskapsslutspel

12:00Aves U23 - Sporting U23 -:-

QATAR: QSL

14:50Al-Duhail - Al-Shahaniya -:-
14:50Al-Rayyan - Al Ahli Doha -:-
17:30Al-Sadd - Al Arabi -:-

RYSSLAND: Youth League

15:00Tambov U19 - Kazan U19 -:-

RYSSLAND: FNL Cup - 5:e-8:e plats

09:00Ryssland U20 - Chertanovo M. -:-
11:45Ural 2 - Riga FC -:-

RYSSLAND: FNL Cup - Slutspel

14:30Kamaz Chelny - Yaroslavl -:-
17:15Khimki - Tambov -:-

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

16:40Al-Taawon - Al-Hilal -:-
18:40Al Nasr Riyadh (Ksa) - Al Ahli SC -:-

SIERRA LEONE: Premier League

17:30UppskjutenAnti Drugs Strikers - Freetown City -:-
17:30UppskjutenDiamond Stars - FC Johansen -:-
20:00Ports Authority (Sle) - Mighty Blackpool -:-
20:00UppskjutenRSLAF - East End Lions (Sle) -:-

SKOTTLAND: SWPL Cup Women

21:00Rangers D - Queens Park D -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 9

20:00Ejido - CP Almeria -:-
20:00Loja - Malaga B -:-
20:30Real Jaen - Huetor Tajar -:-
21:00Antequera - Alhaurin -:-
21:00Motril - CD Torreperogil -:-

SPANIEN: Tercera Division - Group 10

20:30Xerez D.F.C. - Los Barrios -:-

SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Kval

23:15Cerro Porteno (Par) - Barcelona SC (Ecu) 0:4
62'Internacional (Bra) - Deportes Tolima (Col) 1:0
23:15Guarani (Par) - Palestino (Chi) -:-

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana

23:15Liverpool M. (Uru) - Llaneros (Ven) 5:0
23:15Nacional Asuncion (Par) - Bahia (Bra) 1:3
65'Deportivo Pasto (Col) - Huachipato (Chi) 0:0
64'U. Catolica (Ecu) - Lanus (Arg) 2:0
23:15Plaza Colonia (Uru) - Zamora (Ven) -:-

SYDAMERIKA: Recopa Sudamericana

62'Flamengo RJ - Ind. del Valle 1:0

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Simba (Tan) - Mbeya City -:-

TJECKIEN: 1. Liga Women

18:00Dukla Prague D - Sparta Prague D -:-

TURKIET: 1. Lig

12:00Keciorengucu - Istanbulspor -:-
14:30Boluspor - Balikesirspor -:-
17:00Bursaspor - Altay -:-

UKRAINA: Youth League

12:00Dnipro-1 U21 - Din. Kiev U21 -:-

UZBEKISTAN: Super League

12:00Pakhtakor (Uzb) - Navbahor Namangan -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

17:00Brabrand (Den) - Djursland (Den) -:-
12:00Zenit 2 (Rus) - Alania Vladikavkaz (Rus) -:-
14:00Ahrobiznes Volochysk (Ukr) - Isloch Minsk (Blr) -:-
14:00SKA Khabarovsk (Rus) - Biolog (Rus) -:-
14:00Strömsgodset (Nor) - Tromsø (Nor) -:-
14:45Tammeka Tartu II (Est) - Tartu Welco (Est) -:-
16:00Lilleström (Nor) - Sandefjord (Nor) -:-
18:00Avarta (Den) - Helsingor (Den) -:-
18:00Herlev (Den) - B.93 (Den) -:-
18:00Vard Haugesund (Nor) - Viking 2 (Nor) -:-
19:00Sola (Nor) - Staal Jorpeland (Nor) -:-
19:00Vaxjö Norra IF (Swe) - Räppe GOIF (Swe) -:-
21:00North Texas (Usa) - Sporting Kansas City 2 (Usa) -:-

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher - Damer

11:00Kroatien U19 D - Bosnien-Hercegovina U19 D -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag - Damer

15:00Arna-Bjørnar D (Nor) - Rosenborg D (Nor) -:-
17:00Kristianstads DFF D (Swe) - Eskilstuna United D (Swe) -:-
18:00Sandviken D (Nor) - Vålerenga D (Nor) -:-
23:00Colo Colo D (Chi) - Boca Juniors D (Arg) -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.