m.FlashScore.se

UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

annons

ARGENTINA: Superliga

01:00Boca Juniors - Atl. Tucuman 1:2

ARGENTINA: Primera C Metropolitana

22:00Argentino de Quilmes - Sportivo Barracas -:-
22:00Dock Sud - Club Lujan -:-
00:00Sportivo Italiano - Victoriano A. -:-

BAHRAIN: King's Cup

16:00Al-Hadd - Al-Rifaa 1:2Eft.förl.

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

23:30Real Potosi - Nacional Potosi 1:3
01:30Aurora - Bolivar 3:3
01:45Royal Pari - Blooming 1:3
57'Sport Boys - J. Wilstermann 0:3
23:30The Strongest - Destroyers -:-

BOTSWANA: Premier League

18:00Township Rollers - Black Forest 4:0
annons

BRASILIEN: Campeonato Baiano

00:30Juazeirense - Fluminense de Feira 1:0

BRASILIEN: Campeonato Capixaba

00:15Estrela do Norte - Rio Branco-VN -:-

BRASILIEN: Campeonato Catarinense

00:00Brusque - Metropolitano 6:1
00:00Tubarao - Joinville 3:2

BRASILIEN: Campeonato Cearense - Andra rundan

00:00Ceara - Guarany 3:0
01:30Floresta EC - Horizonte 0:1
00:00Fortaleza - Ferroviario -:-

BRASILIEN: Campeonato Paraense

00:00Paysandu - Aguia De Maraba 2:0
00:00Paragominas - Remo -:-

BRASILIEN: Campeonato Paraibano

00:30Perilima - Botafogo PB 1:0

BRASILIEN: Campeonato Piauiense

00:00Julho Esporte - AE Altos 1:1

BRASILIEN: Campeonato Potiguar - Första rundan – slutspel

00:30America RN - ABC 1:2

BRASILIEN: Campeonato Sergipano - Första rundan

00:15Frei Paulistano - Confianca 0:1

BRASILIEN: Campeonato Sul-Matogrossense

00:30Novoperario - Operario de Dourados 4:0

BRASILIEN: Copa do Brasil

23:15Luverdense - Figueirense 1:0
01:30Corinthians - Avenida 4:2
01:30Santa Cruz - Nautico 2:1Eft.str.
01:30Serra - Vasco 0:2
23:15Criciuma - Oeste -:-

BULGARIEN: Parva Liga

16:30Beroe - Etar Veliko Tarnovo 1:0

COLOMBIA: Liga Aguila - Apertura

02:00Deportes Tolima - Junior 1:2

COLOMBIA: Torneo Aguila - Apertura

00:00Pereira - Orsomarso 1:0
HalvtidFortaleza F.C - Bogota FC 2:0
17'Atletico F.C. - Real Cartagena 0:0
17'Barranquilla FC - Cortulua 0:1
17'Llaneros - Chico 0:0
17'Valledupar FC - Real San Andres 1:0

EGYPTEN: Premier League

14:00Petrojet - El Entag El Harby 1:0

ENGLAND: Premier League Cup

58'Exeter U23 - Leicester U23 1:1

ENGLAND: Women’s Championship

17'Crystal Palace D - Lewes D 1:0

ETHIOPIA: Premier League

13:00Dire Dawa - Sidama Bunna 1:3
13:00Jimma Aba Jifar - Defence Force 1:0

EUROPA: Europa League - Slutspel

18:55Arsenal - BATE 3:0
18:55Din. Zagreb - Plzen 3:0
18:55Eintracht Frankfurt - Shakhtar 4:1
18:55Napoli - Zurich 2:0
18:55Salzburg - Club Brugge 4:0
18:55Valencia - Celtic 1:0
18:55Villarreal - Sporting 1:1
18:55Zenit Petersburg - Fenerbahce 3:1
17'Benfica - Galatasaray 0:0
17'Betis - Rennes 0:0
17'Chelsea - Malmö FF 0:0
17'Dyn. Kyiv - Olympiakos Piraeus 0:0
17'Genk - Slavia Prague 1:0
17'Inter - Rapid Vienna 1:0
17'Leverkusen - Krasnodar 0:0

FRANKRIKE: National

HalvtidBoulogne - Chambly 0:1

FÖRENADE ARABEMIRATEN: UAE League

14:35Bani Yas - Al-Jazira 2:1
17:15Al Wasl - Al-Wahda 1:0

GIBRALTAR: Premier Division

HalvtidLynx - Glacis United 0:0

INDIEN: ISL

15:00Bengaluru - Goa 3:0

INDONESIEN: Piala Indonesia

09:00Persija Jakarta - PS Tira 2:0
09:00Sriwijaya (Idn) - Madura United 1:2

IRAK: Super League

12:30Al Karkh - Al Shorta 0:0
12:30Al Najaf - Al Simawa 0:1
12:30Alsinaat Alkahrabaiya - Al Kahraba 0:0
12:30Baghdad - Al Minaa 2:1
12:30Naft Missan - Naft Al Junoob 2:1
14:45Al Quwa Al Jawiya - Al Talaba 2:1

ISLAND: League Cup

90+'Njardvik - Throttur Reykjavik 2:3

JORDAN: Premier League

15:00Al Hussein - Al Jazeera Amman 0:2
17:30Al Ahli - That Ras 0:0

JORDAN: Jordan Cup

13:30Al Jalil - Al Hamra 2:3Eft.str.
13:30Maan - Moghayer Al Sarhan -:-
13:30Sama - Al Hashemeya 2:3
13:30Shabab Al Hussein - Al Khaledeya 1:2

KUWAIT: Premier League

14:55Al Kuwait - Al-Fahaheel 4:1
17:25Al Qadisiya - Kazma SC 2:2

LIBANON: Premier League

15:00Al Ahed - Al Sahel 1:0

MEXICO: Copa Mexico - Clasura

02:00Cafetaleros de Tapachula - Guadalajara Chivas 1:1
02:00Juarez - Puebla 1:1
04:00Dorados de Sinaloa - Queretaro 1:1
04:00U.N.A.M. - Leones Negros 2:1

MEXICO: Liga MX Women - Clasura

23:00Lobos BUAP D - Club America D 1:2
17:00Veracruz D - Cruz Azul D 0:3
18:00Atlas D - Necaxa D 3:1
23:00Club Leon D - Monarcas Morelia D -:-
23:00Queretaro D - Guadalajara Chivas D -:-

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Champions League

02:00Atletico Pantoja - New York Red Bulls 0:2
02:00Marathon - Santos Laguna 2:6
04:00Alianza FC - Monterrey 0:0

POLEN: Ekstraliga Women

12:00Polonia D - AZS PWSZ Walbrzych D 0:2
17:00UKS SMS Lodz D - Olimpia Szczecin D 3:0

QATAR: Premier League

15:50Al Ahli Doha - Al Sailiya 0:1
18:10Al Arabi - Al-Shahaniya 2:1

QATAR: Division 2

16:00Shamal - Al Bidda 3:0

RWANDA: National Football league

14:30APR - Musanze 2:0
14:30Gicumbi - Sunrise 1:0

RYSSLAND: FNL Cup - 9:e-12:e plats

14:30Pyunik - FK Krasnodar 2 2:3Eft.str.
17:15Riga FC - F. Voronezh 3:2Eft.str.

RYSSLAND: FNL Cup - 13:e-16:e plats

09:00Chertanovo M. - L. Tallinn 3:0
11:45Murom - Ural 2 2:4

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

13:50Al-Hazem - Al-Ettifaq 1:1
18:25Al-Ittihad - Al-Hilal 0:2

SUDANAS: Premier League

18:00Al-Hilal - Hay al-Arab -:-

SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Kval

23:15Talleres Cordoba (Arg) - Palestino (Chi) 2:2
01:30Defensor Sp. (Uru) - Atletico-MG (Bra) 0:2

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana

01:30Defensa y Justicia (Arg) - Botafogo RJ (Bra) 0:3
23:15Liverpool M. (Uru) - Bahia (Bra) -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Alliance - JKT Tanzania 1:0

TYSKLAND: Oberliga Bremen

19:30Borgfeld - Aumund-Vegesack -:-

UGANDA: Premier League

14:00Police - Kampala City 1:1
14:30Express FC - Maroons 1:1
14:30Paidha Black Angels - Nyamityobora 2:0
14:30URA SC - Jinja 2:0

USA: Carolina Challenge Cup

23:00Charleston - Columbus Crew 1:1
01:30Chicago Fire - Cincinnati 1:1

VIETNAM: V.League 1

11:00The Cong - Binh Duong 1:1

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

15:00Kazakstan - Moldavien 1:0

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

23:00Tucson (Usa) - New York Red Bulls (Usa) 2:5
01:00DC United (Usa) - Philadelphia Union (Usa) 1:2
01:00Tampa Bay (Usa) - Montreal Impact (Can) 0:0
01:30Orlando City (Usa) - New England Revolution (Usa) 6:2
04:30Seattle Sounders (Usa) - Nacional (Uru) 0:2
11:00Elche (Esp) - Ufa (Rus) 1:0
11:00Saturn Ramenskoye (Rus) - Dolgoprudny (Rus) 4:0
11:30Linense (Esp) - Sandefjord (Nor) 3:2
12:00Real Pharma (Ukr) - Krystal (Ukr) 1:3
13:00InställtOrdabasy (Kaz) - Yenisey (Rus) -:-
13:30Chornomorets (Rus) - SKA Rostov (Rus) 0:1
13:30FK Anzi Makhackala (Rus) - Nalchik (Rus) 4:1
14:00Arsenal Tivat (Mne) - Novi Pazar (Srb) 2:1
14:00Bodo/Glimt (Nor) - Aalesund (Nor) 3:0
16:00Lok. Moskva (Rus) - Viking (Nor) 5:1
16:00Ullensaker/Kisa (Nor) - Elverum (Nor) 4:0
19:00Burghausen (Ger) - Kirchanschoring (Ger) 1:0
20:30Stjordals Blink (Nor) - Steinkjer (Nor) -:-

VÄRLD: Mobile Mini Sun Cup

02:00Phoenix Rising - Portland Timbers 1:0

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.

Byt till touch version