UPPDATERA

Volleyboll » Idag » Alla matcher

ARGENTINA: LVA

01:00River Plate - UPCN 2:3
00:00Monteros - Personal Bolivar -:-

BELGIEN: EuroMillions League

Set 2VDK G. - Lindemans Aalst 1:0

BRASILIEN: Superliga - Damer

23:30Praia Clube D - Valinhos D -:-
23:30SESC-RJ D - Curitiba Volei D -:-
23:30Sesi Bauru D - Pinheiros D -:-
00:00Sao Caetano D - Osasco D -:-

BULGARIEN: Bulgaria Cup

11:15Botev - Montana 0:3
14:00Levski Sofia - Hebar 0:3
16:45Neftohimic Burgas - Marek Dupnitsa 3:0
Set 4Dunav - Dobrudja 1:2

CYPERN: Opap Championship

19:00APOEL - Anagennisis -:-
19:00ENP - Anorthosis -:-
19:00Salamina - Omonia -:-

EUROPA: MEVZA

19:00Waldviertel (Aut) - Mladost Brcko (Bih) 3:0

FRANKRIKE: Ligue A

Set 3Nice - Ajaccio 1:1

FRANKRIKE: Ligue B

Set 2Nazaire - Plessis Robinson 1:0

GREKLAND: A1 Women

18:00Olympiacos Piraeus D - AO Porfiras D 3:0

KROATIEN: Superliga Women

Set 2Marina Kastela D - Porec D 1:0

LETTLAND: Nacionala Liga - Förlorarrunda

19:00Talsi - Jaunsardze 3:2

POLEN: PlusLiga

17:30Slepsk Suwalki - Rzeszow 3:1
Set 1Olsztyn - Zawiercie 0:0

POLEN: I. Liga

18:30Strzelce Opolskie - Gwardia Wroclaw 0:3

POLEN: I. Liga Women

18:00Karpaty Mosir Krosno D - SMS PZPS Szczyrk D 1:3

RYSSLAND: Vysshaya Liga А

10:00Iskra Odintsovo - Novosibirsk II 3:1
12:00Orenburg - Chelyabinsk 3:2
12:30Barnaul - Avtomobilist 3:0
14:00Gazprom Stavropol - VC Vladimir 3:2
14:00Magnitogorsk - Sterlitamak 0:3
16:30Yaroslavl - Groznyj 3:1

RYSSLAND: Super League - Damer

16:00Krasnodar D - Minsk D 3:2

SERBIEN: Liga

Set 5Subotica - Crvena zvezda 2:2

SERBIEN: Liga Women

18:00Crvena zvezda D - Partizan D 3:1

SLOVAKIEN: Extraliga - Förlorarrunda

18:00Myjava - Zvolen 3:0

SLOVAKIEN: Extraliga - Vinnarrunda

Set 5Komarno - Prievidza 2:2

SLOVENIEN: Slovenia Cup Women

17:00Branik Maribor D - Luka Koper D 3:0
20:00Calcit Kamnik D - SIP Sempeter D -:-

SYDKOREA: Volleyball League

11:00Kepco - Samsung Blue Fangs 3:0

TJECKIEN: Extraliga

17:00Karlovarsko - Beskydy 3:0

TURKIET: Efeler Ligi

16:30Inegol - Galatasaray 3:0

TURKIET: Division 1 Women

16:00THY D - Fenerbahce D 0:3

UKRAINA: Superleague

15:00Yurakademiya - Zhytychi Zhytomyr 1:3
15:30VNAU - Novator Khmelnitsky 3:0
17:00Burevisnyk - Lokomotiv Kharkiv 2:3
17:30Sertse Podillya - Barkom 0:3

UKRAINA: Ukrainian Cup Women

10:00Ternopil D - Bilozgar Meduniversitet D 3:0
10:00Volyn Lutsk D - Poltavchanka D 3:0
12:00Khimik D - Zaporizhya D 3:1
12:30Prometey D - Peduniversitet-SHVSM D 3:0

UNGERN: NB I Women

18:00MCM Kaposvari D - Bekescsabai D 1:3

VITRYSSLAND: Championship Women - Första rundan

17:00UppskjutenLokomotiv Pribuzhe D - Minsk 2 -:-

VITRYSSLAND: Division A

17:00UppskjutenMogilev - Marco Vitebsk -:-
17:00UppskjutenSoligorsk - Energia -:-

ÖSTERRIKE: AVL - Förlorarrunda

18:30Amstetten NO - VBK Klagenfurt 3:1

ÖSTERRIKE: 2. Bundesliga Women

20:30SU Inzingvolley D - Dornbirn D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live volleyboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.