m.FlashScore.se

UPPDATERA

Volleyboll » Idag » Alla matcher

annons

ARGENTINA: Serie A1

00:30Ciudad - Libertad Burgi 1:3
01:30Personal Bolivar - PSM Voley 3:0
01:30UNTREF - River Plate 3:2
02:00Obras Pocito - Monteros 3:0

BELGIEN: EuroMillions League - Första rundan

20:30Lindemans Aalst - Guibertin -:-
20:30Maaseik - Prefaxis Menen -:-
20:30Roeselare - Haasrode Leuven -:-
20:30Zoersel - VDK G. -:-

BELGIEN: Liga A Women

20:30Antwerpen D - Tongeren D -:-
20:30Asterix Avo D - Gent D -:-
20:30Charleroi D - Jaraco D -:-

BRASILIEN: SuperLiga

14:00Sao Judas - UM Itapetininga -:-
20:00Volei Renata - Minas -:-
20:00Volei Ribeirao - Sada Cruzeiro -:-
22:00Maringa - Sesi -:-
23:00Caramuru Volei - SESC-RJ -:-

BRASILIEN: Superliga - Damer

23:00Curitiba Volei D - SESC-RJ D 1:3
23:00Minas D - Brasilia Volei D 3:0
00:30Barueri D - Sesi Bauru D 3:0
annons

BULGARIEN: SuperLiga

16:30Burgas - Minior -:-

DANMARK: Volleyligaen

15:00Aalborg HIK - Vestsjaelland -:-

DANMARK: 1:a Divisionen

17:00DHV Odense - Lyseng -:-
16:00Holte - Frederiksberg -:-

DANMARK: Volleyligaen Women

14:00Frederiksberg D - Gentofte D -:-
14:00Holte D - Vestsjaelland D -:-

DANMARK: Division 1 Damer

13:00Bedsted D - Skovbakken D -:-
13:00DHV Odense D - Ry 75 D -:-
16:00Brondby 2 D - KSV D -:-

ENGLAND: Super 8 - Vinnarrunda

13:45Wessex - London Polonia -:-
17:45Essex Blaze - Durham -:-

ENGLAND: Super 8 - Förlorarrunda

13:30Malory Eagles - Southampton -:-

ENGLAND: Super 8 Women - Vinnarrunda

15:45Wessex D - London Orcas D -:-
16:00Malory Eagles D - Durham D -:-

ENGLAND: Super 8 Women - Förlorarrunda

17:00Birmingham D - Bristol D -:-

ESTLAND: Meeste Liiga

12:00Kiili - Valio Voru -:-
12:00Parnu - Tallin University -:-
12:00Rakvere II - Jarvamaa -:-
12:00Saaremaa - Liider -:-
12:00Tallinn II - Eesti Maaulikooli -:-
14:00Noortekoondis - Neemeco -:-

ESTLAND: Meistriliiga Women

12:00Tallinna D - Saaremaa Kuressaare D -:-

EUROPA: MEVZA

19:30Calcit Kamnik (Slo) - ACH Ljubljana (Slo) -:-

EUROPA: Baltic League

15:00Biolars/Olaine - Tallinn -:-
16:00Parnu - Daugavpils -:-
17:00Limbazi - Jekabpils -:-
18:00RTU - Rakvere -:-

EUROPA: Balti Liiga Damer

11:00Achema KKSC D - Jelgava D -:-
15:00VK miLATss D - Riga VS D -:-
17:00Alytus D - TTU D -:-
17:00Heksa D - Tartu Ulikool D -:-

FINLAND: Mestaruusliiga

16:00Savo - ETTA -:-
16:00VaLePa - Tiikerit -:-
16:00Vantaa Ducks - Lakkapaa -:-

FINLAND: Mestaruusliiga Women

16:00LP-Vampula D - Pölkky Kuusamo D -:-
16:00OrPo D - LiigaPloki D -:-

FRANKRIKE: Ligue A

19:30Sete - Chaumont -:-
20:00Narbonne - Tourcoing -:-

FRANKRIKE: Ligue B

18:00Illacaise - St-Quentin -:-
20:00Avignon - Plessis Robinson -:-
20:00Frejus - Cambrai -:-
20:00Martigues - Nazaire -:-
20:00Paris - Lozere -:-

FRANKRIKE: Ligue A Women

15:00France Avenir 2024 D - Venelles D -:-
16:00Paris D - Mulhouse D -:-
20:00Vandoeuvre D - Quimper D -:-
20:30Le Cannet D - RC Cannes D -:-
20:30Nantes D - Saint-Raphael D -:-

GREKLAND: A1

16:00Kifisias - Iraklis -:-
16:00PAOK - Komotinis -:-

GREKLAND: A1 Women

17:00Aris D - Olympiakos Piraeus D -:-
17:00Evosmou D - GS Ilioupolis D -:-
18:00Asp Korinthos D - Pannaxiakos D -:-
18:00ASP Thetis D - Ilisiakos D -:-
18:00Thira D - Makedones Axioy D -:-

ITALIEN: Serie A1

18:00Monza - Padova -:-

ITALIEN: Serie A2 - Första rundan

17:00Club Italia Roma - Pordenone -:-
20:30Lagonegro - Alessano -:-

ITALIEN: Coppa Italia A1 Women

20:30Scandicci D - Firenze D -:-

JAPAN: V Premier League

Set 3Gosei Trefuerza - Suntory Sunbirds 2:0
Set 2JT Thunders - JTEKT 0:1
Set 1Toray Arrows - FC Tokyo 0:0
07:00Panasonic Panthers - Osaka Sakai -:-
08:00Oita Miyoshi - Nagano -:-

JAPAN: V Premier League Women

Set 3Hisamitsu Springs D - Body Queenseis D 2:0
Set 1PFU Blue Cats D - Denso Airybees D 0:0
06:00Ageo D - JT Marvelous D -:-
07:00Toray Arrows D - Hitachi D -:-

KINA: CVL Women - Vinnarrunda

09:00Beijing D - Guangdong D -:-
09:00Jiangsu ECE D - Liaoning D -:-
09:00Shandong D - Fujian D -:-
09:00Shanghai D - Tianjin D -:-

KINA: CVL Women - Förlorarrunda

09:00Bayi D - Zhejiang Kaiyuan D -:-
09:00Henan D - Yun Nan University D -:-
09:00Sichuan D - Hebei D -:-

KROATIEN: Superliga

17:00Mladost Kastel Luksic - Rijeka -:-
19:00Sisak - Mok Mursa -:-

KROATIEN: Prva Liga

16:00Sibenik - Croatia -:-
19:00Zadar - Trnje -:-

KROATIEN: Superliga Women

17:15Olimpik D - Porec D -:-
18:00Brda D - Mladost D -:-
19:00Vukovar D - Kastela D -:-
19:30Marina Kastela D - Rijeka D -:-

KROATIEN: Prva Liga Women

17:00Dinamo Zagreb D - ZOK Osijek D -:-
17:00Zadar D - Drenova D -:-

LETTLAND: Nacionala Liga

12:00RTU - Aizkraukle -:-
13:00Vecumnieki - Aizpute -:-
13:00Ventspils - Jekabpils -:-

LETTLAND: Nacionala Liga Women

11:00Gulbene D - Zeltaleja D -:-
12:30Zeltaleja D - Babite D -:-
14:00Babite D - Gulbene D -:-

LIBANON: 1st Division

18:30Bouchrieh - Sarafand -:-
19:00Chikka - Dalhoun -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

17:00Zwolle - Taurus -:-
19:30Sliedrecht - Advisie/SSS -:-
20:00Zaanstad - Vocasa Nijmegen -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie Women

20:00Sneek D - Flynth Flamingos D -:-
20:00US Amsterdam D - Dros/Alterno D -:-
20:00Zwolle D - Eurosped Almelo D -:-

NORGE: Eliteserien

16:00Koll - Forde -:-
16:00Randaberg - Stod -:-
16:00Tromsø - Viking -:-

NORGE: Eliteserien Women

13:00Oslo D - Randaberg D -:-
14:00Koll D - Forde D -:-
16:00Lierne D - NTNUI Volley D -:-

POLEN: PlusLiga

14:45Zawiercie - ONICO Warszawa -:-
20:30Bydgoszcz - Kedzierzyn-Kozle -:-

POLEN: I. Liga

16:00Jaworzno - Slepsk Suwalki -:-
17:00Bielsko-Biala - AGH Krakow -:-
17:00Czestochowa - Krispol Wrzesnia -:-
17:00Kielce - Stal Nysa -:-
17:00Olimpia Sulecin - Siedlce -:-
18:00Kluczbork - Norwid Czestochowa -:-

POLEN: Liga Siatkowki Women

17:30Radom D - LKS Lodz D -:-
18:00Legionowo D - Budowlani Lodz D -:-

PORTUGAL: Campeonato Honda

17:00Sporting de Espinho - Vitoria Guimaraes -:-
18:00Benfica - Mamede -:-
18:00Castelo Maia GC - Leixoes SC -:-
18:00Sporting CP - Clube K -:-
19:00Academica de Espinho - Esmoriz GC -:-
19:00Famalicense - Viana -:-

PORTUGAL: 1. Divisao Women

20:00Ponta Delgada D - AA Jose Moreira D -:-

QATAR: Volleyball League

13:30Al Khor - Police Club -:-
15:30Al Shamal - Al Gharafa -:-
17:00Al Arabi - Qatar Sports -:-

RUMÄNIEN: Divizia A1 Women

13:00CSM Bucuresti D - Targoviste D -:-
13:00U. Cluj D - ACS Agroland Timisoara D -:-
18:00Lugoj D - Stiinta Bacau D -:-

RYSSLAND: Vysshaya League А

11:00Barnaul - Akademiya Kazan -:-
13:00Tyumen - Chelyabinsk -:-
15:00Gazprom Stavropol - Lokomotiv Izumrud -:-
15:00Groznyj - Odintsovo -:-
16:00ASK N. Novgorod - Orenburg -:-
18:00Avtomobilist - MGTU Moscow -:-

RYSSLAND: Super League - Damer

11:00Yenisey D - Krasnodar D -:-
16:00Dynamo Kazan D - Dynamo Moscow D -:-

SCHWEIZ: NLA

18:00Nafels - Amriswil -:-
18:00Schonenwerd - TSV Jona -:-
18:30Uni Bern - Lausanne -:-

SCHWEIZ: NLA Women

17:00Geneve D - Franches Montagnes D -:-
17:30Cheseaux D - Dudingen D -:-
17:30NUC Volleyball D - Aesch Pfeffingen D -:-

SERBIEN: Liga

18:00Vojvodina - Jedinstvo -:-
19:00Mladi Radnik - Spartak Ljig -:-

SERBIEN: Liga Women

18:00Ub D - Vizura D -:-
19:00Stara Pazova D - Klek D -:-
19:00Zeleznicar D - Spartak Subotica D -:-

SLOVAKIEN: Extraliga

18:00Myjava - Svidnik -:-
18:00Presov - Komarno -:-
18:00Prievidza - Kosice -:-
18:00Stara Lubovna - Nitra -:-
18:00Zvolen - Trencin -:-

SLOVAKIEN: Extraliga Women - Vinnarrunda

17:30Slavia Bratislava D - Nove Mesto nad Vahom D -:-
20:00BVK Bratislava D - Pezinok D -:-

SLOVAKIEN: Extraliga Women - Förlorarrunda

17:00Kezmarok D - UCM Trnava D -:-
19:00UCM Trnava D - Presov D -:-

SLOVENIEN: 1. DOL

17:00OK Maribor - Krka -:-
19:00Pomgrad - Triglav Kranj -:-
19:00Salonit Anhovo - Sostanj -:-
19:30Crnuce - Hoce -:-

SLOVENIEN: 1. DOL Women

16:30Luka Koper D - GEN-I Volley NG D -:-
18:00Branik Maribor D - Puconci D -:-
19:00Ankaran D - Zok Ljutomer D -:-

SPANIEN: SuperLiga

18:00Palma Volley - Vecindario -:-
18:00Santanderina - Grau -:-
19:00Ibiza - Rio Duero -:-
19:15Melilla - Voleibol Teruel -:-
19:30Almeria - Manacor -:-
19:30San Sadurnino - Barcelona -:-

SPANIEN: Superliga - Damer

14:00Las Palmas D - Logrono D -:-
16:30Sant Cugat D - Granadas de Elche D -:-
18:00Fachadas Dimurol D - Barca D -:-
18:00Haro Rioja D - Avarca de Menorca D -:-
19:00CV Madrid D - Emeve Lugo D -:-

TJECKIEN: Extraliga

16:00Brno - Usti -:-
16:30Ostrava - Kladno -:-
17:00Zlin - Ceske Budejovice -:-
18:00Benatky - Odolena Voda -:-
18:00Karlovarsko - Liberec -:-
18:00VK Lvi Prague - Pribram -:-

TJECKIEN: Extraliga Women

15:00Prostejov D - KP Brno D -:-
17:00Frydek-Mistek D - Olymp Prague D -:-
17:00Olomouc D - TJ Sokol Sternberk D -:-
18:00Prerov D - VK Liberec D -:-
18:30Selmy Brno D - Ostrava D -:-

TURKIET: Division 1

12:00Halkbank - Galatasaray -:-
13:30Belediye Plevne - Afyon Bld. Yuntas -:-
14:00Arkasspor - Arhavi Bld. -:-
14:30Kula Bld. - Inegol -:-
17:00Maliye Piyango - Fenerbahce -:-

TURKIET: Division 1 Women

12:00Besiktas D - Galatasaray D -:-
16:30Eczacibasi D - Beylikduzu D -:-

TYSKLAND: 1. Bundesliga

16:00UV Frankfurt - Luneburg -:-
16:00VCO Berlin - Giesen -:-
18:00Alpenvolleys Haching - Netzhoppers -:-
19:00Herrsching - Buhl -:-
19:30Friedrichshafen - Rottenburg -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga North

19:00Bocholt - Delbruck -:-
19:30Braunschweig - Bitterfeld -:-
20:00Kiel - Baden -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga South

19:00Gonsenheim - Friedrichshafen 2 -:-
19:00Gotha - Freiburg -:-
19:00Grafing - Karlsruhe -:-
19:30Russelsheim 2 - Unterhaching II -:-
19:30Schwaig - Mimmenhausen -:-
20:00Hammelburg - Fellbach -:-

TYSKLAND: 1. Bundesliga Women

17:30Dresdner SC D - Munster D -:-
18:00Aachen D - Erfurt D -:-
19:00SC Schweriner D - NawaRo Straubing D -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga North Women

16:00Schweriner II D - Prenzlauer Berg D -:-
17:00Stralsund D - Oythe D -:-
19:30Borken D - Koln D -:-
20:00Bad Laer D - Hamburg D -:-
20:00Leverkusen D - Dingden D -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga South Women

19:00Ansbach D - Allgau Sonthofen D -:-
19:00Planegg-Krailling D - Grimma D -:-
19:00SV Lohhof D - Neuwied D -:-
19:30Offenburg D - Waldgirmes D -:-

UKRAINA: Superleague

10:30Novator Khmelnitsky - Favorit -:-
11:00Burevisnyk - Yurakademiya -:-
13:00Sertse Podillya - Barkom -:-

UKRAINA: Superleague Women

10:00Bilozgar Meduniversitet D - Peduniversitet-SHVSM D -:-
10:30Zaporizhya D - Regina D -:-
11:00Ternopil D - Novator Khmelnitsky D -:-
11:00Volyn Lutsk D - Khimik D -:-

UNGERN: NB I - Vinnarrunda

18:00Debrecen - Vegyesz -:-

UNGERN: NB I - Förlorarrunda

16:00Sumegi - Szolnoki -:-

UNGERN: NB I Women

17:00MTK Budapest D - Penta-Godolloi RC D -:-
18:00Nyiregyhaza D - Haladas D -:-

VITRYSSLAND: Division A

14:00RGUOR - Bgu Bate Borisov -:-
15:00Mapid Minsk - Legion Obuhovo -:-
16:00Marco Vitebsk - Zapadnij Bug -:-
16:00Mogilev - Soligorsk -:-
17:00Energia - Stroitel Minsk -:-

VITRYSSLAND: Championship Women - Första rundan

14:00Zhemchuzhina D - Mogilev D -:-
16:00RGUOR D - Kommunalnik Grodno D -:-
17:00Lokomotiv Pribuzhe D - Minsk 2 -:-

ÖSTERRIKE: AVL

18:00VBK Klagenfurt - UVC Graz -:-
19:00SK Posojilnica - Ried -:-

ÖSTERRIKE: 2. Bundesliga

13:00Tirol Innsbruck - Enns -:-
17:00Roadrunners/Perchtoldsdorf - SK Posojilnica 2 -:-
18:30UVC Graz 2 - Akad. Graz -:-
19:00Oberndorf - Steyr -:-
19:00SV Salzburg - Niederosterreich 2 -:-
19:00TSV Hartberg - Voitsberg -:-
19:30Hausmannstatten - Wr. Neustadt -:-
19:30hotVolleys - SG SVS Sokol -:-

ÖSTERRIKE: AVL Women

17:00Bisamberg D - Brunnenbau D -:-
18:00Wildcats D - UVC Graz D -:-
18:30Linz-Steg D - Salzburg D -:-

ÖSTERRIKE: 2. Bundesliga Women

15:30VBK Klagenfurt D - Krottendorf D -:-
16:00SU Inzingvolley D - Oberndorf D -:-
16:00UVC Graz 2 D - SSV Graz D -:-
16:30Hausmannstatten D - Jennersdorf D -:-
16:30SG TI-Volley D - SG SVS hotVolleys D -:-
18:00Seekirchen D - UVC Mank D -:-
19:00Liebenau D - Wildcats 2 D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live volleyboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.

Byt till touch version