m.FlashScore.se

UPPDATERA

Basket » Idag » Alla matcher

annons

ARGENTINA: Liga A

01:00Boca Juniors - Weber Bahia 72:74
01:30Atenas - Comunicaciones Mercedes 87:86
01:30San Martin - Penarol 84:75

BELGIEN: EuroMillions Basketball League

1:a quarternMechelen - Liege 13:10
1:a quarternOkapi Aalstar - Belfius Mons 13:5
1:a quarternOostende - Leuven Bears 16:2

BELGIEN: Top Division Women

18:45Braine D - Rebond D 89:37
1:a quarternAntwerpen D - Namur D 6:18
1:a quarternLaarne D - Liege D 4:4
1:a quarternLummen D - Charleroi D 7:8
20:45Jeugd Gentson D - Kangoeroes Willebroek D -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH - Förlorarrunda

18:00Bratunac - Bosna Royal 91:75
1:a quarternStudent Mostar - Kakanj 20:9

BRASILIEN: NBB

18:00Franca - Mogi 82:65
annons

BRASILIEN: LBF Women

23:00Sodie Doces D - Funvic D 51:77
00:30Pro Esporte D - Vera Cruz D 39:84
2:a quarternSao Bernardo D - Sampaio D 23:24
22:00Santo Andre D - Uninassau D -:-
00:00AB Araraquara D - Blumenau D -:-

CHILE: LNB - Slutspel

23:00Temuco - Leones Quilpue -:-

DANMARK: Dameligaen Women - Andra rundan

15:00Aabyhoj D - Amager D 62:65
15:00Lemvig D - Sisu D 76:100
17:00Stevnsgade D - Horsholm D 75:64

EUROPA: Latvia-Estonian League

16:00BK Ogre - Valmiera Glass Via 92:71
16:00TAL TECH - Valga 78:66
16:00Ventspils - BC Kalev/Cramo 91:82
17:00Jurmala - Tartu Ulikool 89:95

EUROPA: ABA League - Slutspel

4:e quarternCrvena zvezda mts - Partizan 68:66

EUROPA: WABA League Women - Slutspel

15:00Crvena zvezda D - Buducnost D 56:85
4:e quarternBeroe D - Cinkarna Celje D 60:58

FILIPPINERNA: Philippine Cup

10:00NLEX Road Warriors - Barangay Ginebra San Miguel 96:105

FINLAND: Korisliiga

16:00Pyrinto Tampere - KTP Kotka Basket 78:80
16:00Salon Vilpas - Kataja 96:78
16:00Ura Basket - Kauhajoen Karhu 71:101

FRANKRIKE: LNB

18:30Monaco - Le Mans 82:65
2:a quarternCholet - Gravelines-Dunkerque 42:31
2:a quarternElan Bearnais - Chalons-Reims 31:22
2:a quarternLyon-Villeurbanne - Chalon/Saone 50:57
HalvtidStrasbourg - Antibes 35:27

FRANKRIKE: Pro B

2:a quarternAda Blois - Nantes 51:37
2:a quarternQuimper - Denain-Voltaire 40:48

FRANKRIKE: LFB Women

2:a quarternBourges D - Tarbes GB D 27:22
HalvtidFlammes Carolo D - Lyon D 40:34
2:a quarternLa Roche D - Mondeville D 22:31
2:a quarternNantes D - Landerneau Bretagne D 40:37
2:a quarternUnion Hainaut D - ESB Lille D 32:21

GEORGIA: Superleague

10:45Dinamo Tbilisi - Cactus Tbilisi 83:70
13:00MIA Academy Titebi - Mgzavrebi Tbilisi 86:91

GREKLAND: Basket League

14:45G.S. Kymis - Promitheas 86:82
14:45Holargos B.C. - Rethymno 66:61
14:45Ifaistos Limnou - AEK Athens 74:87
14:45Lavrio - Peristeri 83:55
17:00Aris - PAOK 58:62

GREKLAND: A2

15:00Harilaos Trikoupis - Ippokratis 94:60
16:00Apollon Patras - E. Piraeus 100:76
16:00Ermis Agias - AS Karditsas 60:68
16:00Ionikos - Iraklis 93:81
16:00Kastoria - Amyntas 70:65
16:00Kavala - Koroivos 68:64
16:00Maroussi - Psychikou 71:70
16:00Pefkohori - Diagoras Driopideon 72:79

INDONESIEN: IBL - Slutspel

12:00Stapac Jakarta - Satria Muda 74:56

IRLAND: SuperLeague

18:00UCD Marian - Tralee Warriors 84:89Eft.förl.
20:00Maree - Belfast -:-
20:15KCYMS - DCU Saints -:-
20:30Moycullen - Templeogue -:-

ISLAND: Premier League Women

17:30Keflavik D - Breidablik D 81:69
17:30Skallagrimur D - KR Reykjavik D 66:85
17:30Snaefell D - Haukar D 76:74
17:30Stjarnan D - Valur D 68:90

ISRAEL: Super League

18:00Hapoel Holon - Ironi Nahariya 77:88
HalvtidHapoel M. Jerusalem - Maccabi Ashdod 48:37

ITALIEN: Lega A

1:a quarternVirtus Segafredo Bologna - Pesaro 11:9

JAPAN: B.League

06:05NeoPhoenix - SeaHorses Mikawa 71:66
06:05Shiga - Ryukyu 81:78
07:05Alvark - Diamond Dolphins 82:70
07:05Chiba - Akita 88:64
10:05Brave Thunders - Hokkaido 95:75
10:05Fukuoka - Toyama 82:91
10:05Kyoto - Sun Rockers 93:97
10:05Osaka - Niigata 68:80
10:05Yokohama - Tochigi Brex 64:79

KANADA: NBL

00:00Windsor - KW Titans 121:125
22:30St. John's Edge - Island Storm -:-
00:00KW Titans - Moncton -:-

KAZAKSTAN: Premier League

08:00Kazygurt - SDUSH Almaty 103:54
10:00Astana 2 - Pavlodar 50:99
12:00Bars Petropavlovsk - Aktobe 78:76

KINA: WCBA Women - Slutspel

12:30Guangdong D - Bayi Kilin D 97:81

KOSOVO: Superliga

19:00Bashkimi - Rahoveci -:-

KROATIEN: Premijer liga

19:00Alkar - Zadar 62:103

LITAUEN: LKL

16:00Pieno Zvaigzdes - Juventus 89:78
16:20Skycop - Rytas 68:75
17:15Lietkabelis - Alytaus Dzukija 85:78

LITAUEN: Moteru Lyga Women

15:00Kibirkstis Vilnius D - Fortuna Klaipeda D 83:84

LITAUEN: NKL - Slutspel

15:00Palanga - Ezerunas 64:100
15:00Suduva-Mantinga - Delikatesas Joniskis 91:96

MEXIKO: LNBP - Slutspel

03:30Lenadores - Fuerza Regia 97:99Eft.förl.
04:15Soles - Capitanes 76:83

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00Danilovgrad - Jedinstvo -:-
18:00Lovcen Cetinje - Studentski Centar -:-
18:00Primorje - Sutjeska 61:79
18:00Ulcinj - Zeta 99:63

NEDERLÄNDERNA: DBL

3:e quarternDen Helder - Den Bosch 39:48
3:e quarternGroningen - Leeuwarden 48:59
HalvtidRotterdam - Zwolle 41:28
2:a quarternLeiden - Dordrecht 49:47

NORGE: Kvinneligaen Women

14:00Tromsø D - Hoybraten D 51:88

NORGE: BLNO - Slutspel

17:00Kongsberg Miners - Froya 94:86

NORTH MACEDONIA: Superleague

14:00Shkupi Skopje - Rabotnicki 77:120
18:00Vardar - Ohrid 76:68

POLEN: Energa Basket Liga

12:35Polpharma Starogard - Szczecin 84:99
15:00Anwil Wloclawek - Krosno 104:76
17:00Legia - HydroTruck Radom 94:72

POLEN: 1. Liga

16:30Poznan - Gornik Walbrzych 79:55
17:00Bydgoszcz - GKS Tychy 92:82
17:30Kutno - Leszno 73:71
17:30Lancut - Pruszkow 88:84
17:30Pogon Prudnik - Ksiezak Lowicz 89:84
18:00Czarni Slupsk - Siedlce 91:84Eft.förl.
18:00Kotwica Kolobrzeg - Alstom Krakow 88:71
18:00WKK Wroclaw - Slask Wroclaw 80:93

POLEN: Energa Basket Liga Women

16:30Widzew Lodz D - Lublin D 81:79
17:00Politechnika Gdanska D - Siedlce D 95:59
18:00Torun D - Gorzow D 87:65
18:10Wisla Can-Pack D - Polkowice D 70:77
18:30AZS Poznan D - Ostrow Wielkopolski D 69:68Eft.förl.

PORTUGAL: LPB - Vinnarrunda

16:00Benfica - Terceira 112:60

PORTUGAL: LPB - Förlorarrunda

17:00Imortal - Esgueira 83:77
4:e quarternIlliabum - Galitos 71:83

PUERTO RICO: BSN

01:00Aguada Santeros - Cariduros Fajardo 95:84
01:00Indios de Mayaguez - Capitanes de Arecibo 91:97
01:00Vaqueros de Bayamon - San German 101:92

RUMÄNIEN: Divizia A - Andra rundan

12:00Rapid Bucharest - CSM Focsani 65:74
17:00BC Steaua Bucuresti - CSM Medias 84:60
17:00Cluj Napoca - BC Timisoara 95:86
17:30Sighetu Marmatiei - Miercurea Ciuc 96:85
18:00BC Mures Targu - ASC Targu Jiu 127:84
18:35CSU Sibiu - CSM Oradea 70:72

RUMÄNIEN: Liga National Women - Andra rundan

11:00CSM Oradea D - Rapid Bucuresti D 42:61
14:00Cluj Napoca D - Municipal Targoviste D 57:55
15:30Targu Mures D - Agronomia Bucuresti D 74:59
16:00Univ Arad D - Phoenix Constanta D 75:48
18:00Sepsi S. D - Satu Mare D 82:58

SAUDIARABIEN: Premier League - Slutspel

16:00Al Ahli - Al-Hilal -:-
16:00Al Ittihad - Al Nasr -:-

SCHWEIZ: SB League Women

17:30Helios VS D - Pully D 71:44

SCHWEIZ: SB League - Vinnarrunda

17:30BBC Monthey - Geneva Lions 87:98
17:30Fribourg Olympic - Neuchatel 91:47

SCHWEIZ: SB League - Förlorarrunda

17:00Lugano Tigers - Swiss Central Basket 84:68
17:30Lausanne Basket - BC Boncourt 104:102Eft.förl.

SLOVAKIEN: Extraliga

18:00BC Prievidza - Inter Bratislava 64:84
18:00BK Svit - MBK Handlova 78:74
18:00Spisska Nova Ves - Levice 94:99
18:00Zilina - MBK Komarno 109:100Eft.förl.

SLOVAKIEN: Extraliga Women - Slutspel

17:00Ruzomberok D - Samorin D 85:42
18:00Piestanske Cajky D - Young Angels Kosice D 73:52

SLOVAKIEN: Extraliga Women - 5:e-8:e plats

18:00Poprad D - Banska Bystrica D 74:40

SLOVENIEN: Liga Nova KBM - Vinnarrunda

18:30Rogaska - KK Krka Novo mesto 90:80
4:e quarternPolzela - Petrol Olimpija 62:59

SLOVENIEN: Liga Nova KBM - Förlorarrunda

4:e quarternIlirija - Tajfun Sentjur 60:49
19:00Sencur - Zlatorog Lasko 74:69

SPANIEN: ACB

18:00Manresa - San Pablo Burgos 83:86
1:a quarternTenerife - Gipuzkoa 8:6

SPANIEN: LEB Oro

18:30Granada - Valladolid 64:74
4:e quarternOviedo - Forca Lleida 83:65
3:e quarternReal Canoe - Leyma Coruna 44:39
21:00Barcelona B - Huesca -:-

SPANIEN: LEB Plata - Vinnarrunda

17:00Zamora - Girona 87:68
18:00Estela - Almansa -:-
18:30Taldea - Real Murcia -:-
20:00Peixegalego - Azuqueca -:-

SPANIEN: LEB Plata - Förlorarrunda

19:00Avila - L'Hospitalet -:-
20:00Gijon - Moron -:-

SPANIEN: Liga Femenina Women

18:00IDK Gipuzkoa D - Perfumerias Avenida D 42:69
4:e quarternValencia D - Lacturale Araski D 69:54
HalvtidCadi La Seu D - Bembibre D 39:21

STORBRITANNIEN: BBL

1:a quarternLondon City Royals - Sheffield Sharks 10:7

STORBRITANNIEN: WBBL Women

16:45Oaklands Wolves D - Sheffield Hatters D 72:83
17:00BA London Lions D - Cardiff Met Archers D 64:51
HalvtidNewcastle Eagles D - Sevenoaks Suns D 16:44

SVERIGE: Superettan

15:00Alvik - IK Eos 79:53
15:00Hogsbo - Trelleborg 95:87

SVERIGE: Basketettan Women

13:00RIG Mark D - Brahe D 83:57
14:00Västerås D - KFUM Uppsala D 52:54
14:30Helsingborg D - Haga D -:-
14:30IK Eos Utveckling D - Lobas D 63:52
15:00Lidingö D - Fryshuset Basket D 57:53
17:15Blackeberg D - Lulea Stars D 71:58
17:30AIK Basket D - BG Lulea D 55:71

SYDKOREA: KBL - Slutspel

06:30KCC Egis - Goyang 94:87

SYDKOREA: WKBL Women - Slutspel

09:00KB Stars D - Samsung Blue Minx D 73:51

TJECKIEN: NBL - Vinnarrunda

17:00Svitavy - Nymburk 69:87
18:00Decin - Brno 62:60
18:00Olomoucko - Usti n. Labem 94:74
18:00Opava - Pardubice 87:77

TJECKIEN: NBL - Förlorarrunda

17:30NH Ostrava - Kolin 83:88
18:00Hradec Kralove - USK Prague 86:94

TURKIET: Super Ligi

11:00Sakarya BB - Pinar Karsiyaka 64:87
13:15Galatasaray - Besiktas 93:87
15:30Banvit - Istanbul BB 95:63

TURKIET: TBL

12:30Final Spor - Mamak Bld. 90:86
14:00Ankara D.S.I. - OGM Ormanspor 81:94
15:00Edirne - Bursaspor 72:101
15:00Konyaspor - Manisa 76:89
16:00Akhisar Belediye - Yalova Bld. 83:75

TURKIET: TB2L - Första rundan

12:00Fethiye Bld. - Mavisehir 72:51
12:00Haliliye - Bornova 66:90
12:00ITU - Ankara Kolejliler 65:62
12:00Kepez Bld. - Beylikduzu 62:52
12:00Nazilli - Bolu Spor 64:69
12:00Rota Koleji - Erzurum BSB 73:66
12:00Samsun - Kocaeli 63:80
12:00UPS Spor - Bossan 76:81

TURKIET: KBSL Women

12:00Adana BK D - Mersin D 59:108
12:00Bodrum D - Istanbul Univ. D 69:66
12:00Cukurova D - Canik Belediye D 158:63
12:00Ormanspor D - Botas D 64:68
14:00Bellona Kayseri D - Izmit Belediyespor D 60:79
15:30Galatasaray D - Hatay D 67:65

TYSKLAND: Pro A

4:e quarternHanau - Schalke 81:77
4:e quarternArtland - Kirchheim 85:62
HalvtidHamburg - Chemnitz 40:45
3:e quarternPaderborn - Nurnberger 46:55
3:e quarternPS Karlsruhe - Heidelberg 61:53

TYSKLAND: Pro B - Slutspel

19:00Bernau - Frankfurt 2 78:58

TYSKLAND: Pro B - Play Out

18:00Dresden - ETB Wohnbau 20:0
4:e quarternRhondorf - Coburg 77:67

UKRAINA: Superleague Women

11:00Berdyansk D - Odessa D 84:56
11:00Kyiv Basket D - SBK Lviv D 100:71
13:15Dynamo Kyiv D - Frankivsk Halichina D 84:64

UNGERN: NB I. A

17:00DEAC - Soproni KC 104:97
18:00Alba Fehervar - Zalakeramia 89:84
18:00Kormend - Kaposvari 88:66
18:00Pecsi VSK - Atomeromu SE Paks 85:68
18:00Szedeak - TF Budapest 90:85
18:00Szolnoki Olaj - KTE-Duna 80:74
18:00Szombathely - Jaszberenyi 78:58

UNGERN: NB I. A Women

16:00Ujbuda BEAC D - Euroleasing Sopron D 54:84
18:00Cegledi D - Atomeromu Szekszard D 57:69
18:00MTK Budapest D - Miskolc D 61:96
18:00Vasas Csata D - ZTE NKK D 57:60

URUGUAY: Liga Uruguaya - Kval – Slutspel

01:45Bigua - Goes 76:74

USA: NBA

00:00Orlando Magic - Memphis Grizzlies 123:119Eft.förl.
00:30Cleveland Cavaliers - Los Angeles Clippers 108:110
00:30New York Knicks - Denver Nuggets 93:111
00:30Toronto Raptors - Oklahoma City Thunder 109:116
01:00Houston Rockets - San Antonio Spurs 111:105
01:30Milwaukee Bucks - Miami Heat 116:87
03:30Los Angeles Lakers - Brooklyn Nets 106:111
23:00Charlotte Hornets - Boston Celtics -:-
00:00Washington Wizards - Miami Heat -:-
00:30Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers -:-

USA: NBA G League

00:00Delaware Blue Coats - Long Island Nets 133:142
00:00Erie BayHawks - Windy City Bulls 115:101
00:00Grand Rapids Drive - Canton Charge 133:102
00:00Lakeland Magic - Raptors 905 105:104
01:00Memphis Hustle - Oklahoma City Blue 96:120
02:00Salt Lake City Stars - Iowa Wolves 109:103
03:00Santa Cruz Warriors - Agua Caliente Clippers 113:109
00:00Delaware Blue Coats - Maine Red Claws -:-
00:00Erie BayHawks - Westchester -:-
00:00Fort Wayne Mad Ants - Grand Rapids Drive -:-
00:00Greensboro Swarm - Texas Legends -:-
00:00Lakeland Magic - Raptors 905 -:-
00:00Long Island Nets - Wisconsin Herd -:-

USA: NCAA - Slutspel

23:50Utah State - Washington 61:78
00:10Duke - North Dakota St 85:62
00:20Houston - Georgia State 84:55
00:27Mississippi St. - Liberty 76:80
02:20North Carolina - Iona 88:73
02:40VCU Rams - UCF Knights 58:73
02:50Iowa State - Ohio State 59:62
02:57Virginia Tech - St. Louis 66:52
17:10LSU - Maryland -:-
19:40Kentucky - Wofford -:-
22:15Michigan - Florida -:-
23:10Florida State - Murray State -:-
00:10Gonzaga - Baylor -:-
00:45Michigan State - Minnesota -:-

USA: NIT

01:30Creighton - Memphis 79:67
17:00Indiana - Arkansas 63:60
19:00NC Greensboro - Lipscomb -:-

USA: CIT

01:30Southern Utah - Drake 80:73Eft.förl.
00:00Texas State - Florida Intl -:-

VITRYSSLAND: Premier League - Vinnarrunda

14:00Tsmoki Minsk 2 - Grodno 68:98

VITRYSSLAND: Premier League - Förlorarrunda

11:30SDUSHOR Minsk - Gomel 87:65
13:00Brest - Impuls Dilijan 67:116
13:00Prinemanye - Rubon 59:90

VITRYSSLAND: Premier League Women - Slutspel

12:00Tsmoki Minsk D - Victoria Grodno D 100:48
14:00Olimpia Grodno D - Horizont Minsk D 71:53

ÖSTERRIKE: Zweite Liga - Play Out

18:00BBC Nord - Celovec 88:64
18:30Wagram - Salzburg 83:86

ÖSTERRIKE: Austria Cup

17:00Swans Gmunden - Oberwart Gunners 91:90Eft.förl.
2:a quarternKlosterneuburg Dukes - Kapfenberg Bulls 22:29

ÖSTERRIKE: AWBL Women

16:00Basket Flames D - Duches Klosterneuburg D 62:60
17:00Linz Wels D - Vienna United D -:-
17:00Vienna Timberwolves D - UBI Graz D 58:84

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.

Byt till touch version