m.FlashScore.se

UPPDATERA

Basket » Idag » Alla matcher

annons

ARGENTINA: Liga A

02:00La Union - Obras Sanitarias 82:89
02:00Olimpico - Ferro 75:83
00:00Libertad - Estudiantes -:-

AUSTRALIEN: NBL

3:e quarternSydney - Adelaide 60:71
09:50Brisbane Bullets - Cairns -:-

AUSTRALIEN: WNBL Women

3:e quarternBendigo D - Canberra Capitals D 61:57
08:30Dandenong D - Melbourne Boomers D -:-
10:00Townsville D - Sydney D -:-
11:30Perth Lynx D - Adelaide Lightning D -:-

BELGIEN: EuroMillions Basketball League

20:30Leuven Bears - Okapi Aalstar -:-
20:30Oostende - Mechelen -:-
20:30Spirou Charleroi - Antwerp Giants -:-

BELGIEN: Top Division Women

20:30Antwerpen D - Kangoeroes Willebroek D -:-
20:30Laarne D - Charleroi D -:-
annons

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH

18:00Bosna Royal - Student Mostar -:-
18:00Kakanj - Mrkonjic Grad -:-
18:00Vogosca Sarajevo - Spars Sarajevo -:-
19:30Sloboda - Bratunac -:-

BRASILIEN: NBB

00:10Flamengo - Sao Jose 96:83
17:00Botafogo - Franca -:-
21:00Joinville - Minas -:-

BULGARIEN: NBL

17:00Academic - Rilski Sportist -:-
17:00Lukoil Levski - Academic Bultex -:-
17:00Spartak Pleven - Beroe -:-
17:00Yambol - Balkan -:-

CHILE: LNB

00:00Ancud - CD Puerto Varas -:-
00:00Deportes Castro - Valdivia false:false
00:00Las Animas - Catolica -:-
00:00Osorno - Leones Quilpue -:-
00:00Temuco - Puente Alto -:-
00:00U. De Concepcion - Espanol de Talca -:-

CYPERN: Division A

15:00AEK Larnaca - ETHA Engomi -:-
15:00AEL - E.N. Paralimni -:-

DANMARK: Basketligaen

15:00Copenhagen Wolfpack - Stevnsgade -:-

DANMARK: Denmark Cup Women

14:00Aabyhoj D - Herlev D -:-

EUROPA: Latvia-Estonian League

16:00Ventspils - TAL TECH -:-
17:00Jurmala - Valga -:-
19:00Tallinna Kalev - Latvijas Universitate -:-

EUROPA: ABA League

17:00Zadar - Partizan -:-
19:00Crvena zvezda mts - FMP Beograd -:-
21:00Mega Bemax - Mornar Bar -:-

EUROPA: WBBL Women - Vinnarrunda

12:00Vilkmerge D - TTT Riga D -:-
13:00Fortuna Klaipeda D - RSU Merks D -:-
13:00Tallinn University D - Aistes LSU Kaunas D -:-

EUROPA: WBBL Women - Förlorarrunda

16:00Liepajas SSS D - Tartu University/Kalev D -:-

FILIPPINERNA: Philippine Cup

09:30Meralco Bolts - Blackwater Elite -:-
11:45TNT KaTropa - Phoenix Fuelmasters -:-

FINLAND: Korisliiga

16:00Kobrat - Pyrinto Tampere -:-
16:00UU-Korihait Uusikaupunki - Kauhajoen Karhu -:-

FINLAND: Korisliiga Women

16:00Espoo Team D - Vimpelin Veto D -:-
16:00Forssan Alku D - Tapiolan Honka D -:-
16:00HyPo D - Kouvottaret D -:-
17:00Torpan Pojat Helsinki D - PeKa D -:-

FRANKRIKE: LNB

18:30Le Mans - Dijon -:-
20:00Fos-sur-Mer - Gravelines-Dunkerque -:-
20:00Le Portel - Monaco -:-
20:00Lyon-Villeurbanne - Cholet -:-
20:00Nanterre - Chalon/Saone -:-
20:00Strasbourg - JL Bourg -:-

FRANKRIKE: Pro B

20:00Ada Blois - Nantes -:-
20:00Nancy - Poitiers -:-
20:00Orleans - Rouen -:-
20:00Quimper - Aix Maurienne -:-

FRANKRIKE: LFB Women

18:30Lattes Montpellier D - Flammes Carolo D -:-
20:00ESB Lille D - Nantes D -:-
20:00Landes D - La Roche D -:-
20:00Tarbes GB D - Landerneau Bretagne D -:-
20:00Union Hainaut D - Mondeville D -:-

FYR MAKEDONIEN: Superleague

14:00Feni Industries - Pelister -:-
18:00Kozuv - Gostivar -:-
18:00Kumanovo - Vardar -:-

GREKLAND: Basket League

14:45G.S. Kymis - Panionios -:-
14:45Promitheas - Kolossos Rhodes -:-
14:45Rethymno - PAOK -:-
16:00AEK Athens - Peristeri -:-
16:30Aris - Lavrio -:-

GREKLAND: A2

12:00Diagoras Driopideon - Ippokratis -:-
16:00Amyntas - Iraklis -:-
16:00Apollon Patras - Pefkohori -:-
16:00AS Karditsas - Ionikos -:-
16:00E. Piraeus - Koroivos -:-
16:00Kastoria - Ermis Agias -:-
16:00Maroussi - Harilaos Trikoupis -:-
16:00Psychikou - Kavala -:-

IRLAND: SuperLeague

19:00GCD Swords Thunder - Belfast -:-
20:00Neptune - DCU Saints -:-
20:00UCD Marian - Killester -:-
20:30Moycullen - KCYMS -:-
20:30Tralee Warriors - UCC Demons -:-
21:00Templeogue - Maree -:-

ISRAEL: Super League

19:15Nes Ziona - Ironi Nahariya -:-
19:50Hapoel M. Jerusalem - Gilboa Galil -:-

ITALIEN: Lega A

20:30Cantu - Avellino -:-

ITALIEN: A2 East

20:30Treviso - Bakery Piacenza -:-

KANADA: NBL

00:00Moncton - Island Storm 110:103
22:30St. John's Edge - London -:-

KANADA: U Sports

01:00Acadia - UNB 64:79
01:00UPEI - StFX 74:78
02:00Algoma - Laurier 68:89
02:00Carleton - Queens 95:65
02:00McMaster - Lakehead 77:71
02:00Ryerson - Laurentian 91:68
02:00Toronto - Nipissing 81:75
02:00University of Ottawa - York 92:58
02:00Western - Waterloo 95:81
03:00Manitoba - Trinity Western 101:60
04:00Alberta - UNBC 76:68
04:00Lethbridge - Victoria 84:65
04:00Mount Royal - Saskatchewan 44:90
04:00Thompson Rivers - Regina 87:88Eft.förl.
05:00UBC Okanagan - MacEwan -:-
22:00Windsor - Brock -:-
00:00McGill - Concordia -:-

KAZAKSTAN: National League

14:00Kokshetay - Atyrau -:-
14:00Tobol Kostanay - Kaspiy Aktau -:-

KINA: CBA

12:35Liaoning - Sichuan -:-
12:35Nanjing Tongxi - Shandong -:-

KINA: WCBA Women

12:30Henan D - Bayi Kilin D -:-
13:30Wuhan D - Xinjiang D -:-
13:30Zhejiang Golden Bulls D - Guangdong D -:-
14:00Fujian D - Hebei D -:-
14:00Liaoning D - Jiangsu Phoenix D -:-
14:00Shaanxi Tianze D - Heilongjiang D -:-
14:00Shanghai D - Shandong D -:-
14:00Shanxi Xing Rui D - Beijing D -:-
14:00Tianjin D - Sichuan D -:-

KOSOVO: Superliga

17:00Lipjani - Kalaja -:-

KROATIEN: Premijer liga

18:00Gorica - GKK Sibenik -:-
19:00Zabok - Alkar -:-

LITAUEN: LKL

15:45Pieno Zvaigzdes - Alytaus Dzukija -:-
16:00Neptunas - Skycop -:-
16:20Rytas - Lietkabelis -:-

LITAUEN: NKL

14:00Perlas - Suduva-Mantinga -:-
15:00Delikatesas Joniskis - Klaipedos Neptunas -:-
15:00Gargzdu - Zalgiris Kaunas 2 -:-
15:00Jonavos Sintek - Taurages Krepsinio -:-
15:00Kauno KTU - Sakiai Vytis -:-
15:00Telsiai - Mazeikiai -:-

MEXICO: LNBP

04:00Capitanes - Panteras 87:88
04:00Fuerza Regia - Mineros de Zacatecas 85:83
04:00Libertadores - Angeles 104:89
05:15Soles - Abejas -:-

MONTENEGRO: Prva A Liga

17:00Jedinstvo - Ulcinj -:-
17:00Studentski Centar - Danilovgrad -:-
17:00Sutjeska - Lovcen Cetinje -:-
17:00Zeta - Ibar Rozaje -:-

NEDERLÄNDERNA: DBL

20:00Amsterdam - BAL Weert -:-
20:00Dukes - Den Helder -:-

NORGE: BLNO

15:00Nidaros Jets - Froya -:-
17:00Kongsberg Miners - Fyllingen -:-

NORGE: Kvinneligaen Women

15:00Ulriken D - Tromsø D -:-
16:00Hoybraten D - Bergen D -:-

POLEN: Energa Basket Liga

12:40Anwil Wloclawek - Gdynia -:-
17:40Legia - Lublin -:-
19:00Dabrowa Gornicza - GTK Gliwice -:-

POLEN: 1. Liga

17:30Kutno - Siedlce -:-
17:30Lancut - Ksiezak Lowicz -:-
18:00Czarni Slupsk - Poznan -:-
18:00Kotwica Kolobrzeg - Pogon Prudnik -:-
18:00Leszno - Slask Wroclaw -:-
18:00WKK Wroclaw - Alstom Krakow -:-
18:30Pruszkow - GKS Tychy -:-

POLEN: Polish Cup Women

17:00Polkowice D - Artego Bydgoszcz D -:-
19:15Arka Gdynia D - Torun D -:-

PORTUGAL: LPB

16:00Benfica - Vitoria -:-
17:00Esgueira - CAB Madeira -:-
19:00Galitos - Ovarense -:-
19:00Illiabum - Imortal -:-
19:45FC Porto - Lusitania -:-
22:00Oliveirense - Terceira -:-

QATAR: QBL

15:30Al Shamal - Al Ahli -:-
17:30Al-Rayyan - Al Sadd -:-

RUMÄNIEN: Divizia A - Andra rundan

11:00Rapid Bucharest - Sighetu Marmatiei -:-
16:00Athletic Constanta - Dinamo Bucharest -:-
16:00Miercurea Ciuc - BC Mures Targu -:-
16:00SCM Craiova - CSM Oradea -:-
17:00Voluntari - Gaz Metan Medias -:-
18:30Galati - BC Steaua Bucuresti -:-

RUMÄNIEN: Liga National Women - Andra rundan

11:00CSBT Alexandria D - Agronomia Bucuresti D -:-
13:00Rapid Bucuresti D - Targu Secuiesc D -:-
17:00Municipal Targoviste D - Olimpia Brasov D -:-
17:00Satu Mare D - Cluj Napoca D -:-
17:30Univ Arad D - Sepsi S. D -:-

RYSSLAND: VTB United League

14:00Saratov - Lokomotiv Kuban -:-
16:00Unics Kazan - BC Kalev/Cramo -:-
16:00VEF Riga - Nizhny Novgorod -:-

RYSSLAND: Super League

12:00MBA Moscow - Zenit Petersburg 2 -:-
14:00Khimki-Podmoskovie - Vostok 65 -:-
14:00Rodniki Izhevsk - St. Petersburg -:-
17:00Burevestnik Jaroslav - Spartak Primorie -:-

SCHWEIZ: SB League

17:00Swiss Central Basket - BC Boncourt -:-
17:30Fribourg Olympic - Vevey Riviera -:-
17:30Lausanne Basket - Geneva Lions -:-

SCHWEIZ: SB League Women

16:00Geneve D - Riva Basket D -:-
17:30Portes du Soleil D - Winterthur D -:-
17:30Pully D - Helios VS D -:-

SERBIEN: First League

18:00KK Dunav - Beovuk -:-
18:00Vrsac - Borac -:-
19:00Sloboda - KK Dynamic -:-
19:30Subotica - KK Metalac -:-

SLOVAKIEN: Extraliga

18:00BKM Lucenec - Spisska Nova Ves -:-
18:00MBK Handlova - Zilina -:-
18:00MBK Komarno - BC Prievidza -:-

SLOVAKIEN: Extraliga Women - Vinnarrunda

17:00Ruzomberok D - Samorin D -:-

SLOVENIEN: Liga Nova KBM

19:00Helios Domzale - KK Primorska -:-
19:00Ilirija - Polzela -:-
19:00Zlatorog Lasko - Rogaska -:-

SLOVENIEN: 1. SKL Women

17:00Cinkarna Celje D - Jezica D -:-
17:00Triglav D - Konjice D -:-

SPANIEN: LEB Oro

18:00Ourense - Granada -:-
18:15Prat Joventut - Castello -:-

SPANIEN: LEB Plata

18:00Estela - Plasencia -:-
18:30Taldea - Clavijo -:-
19:00Girona - La Roda -:-
19:00Real Murcia - Azuqueca -:-
19:30Albacete - Moron -:-
20:00Gijon - Zamora -:-
20:00L'Hospitalet - Alicante -:-
20:00Vive Menorca - Almansa -:-
20:15Vic - Villarrobledo -:-

SPANIEN: Liga Femenina Women

18:00IDK Gipuzkoa D - Sant Adria D -:-
18:00Perfumerias Avenida D - Cadi La Seu D -:-
18:30Gernika Bizkaia D - Al-Qazeres D -:-
19:00Ferrol D - Quesos El Pastor D -:-

STORBRITANNIEN: BBL

20:00Surrey Scorchers - Cheshire Phoenix -:-
20:30Leicester Riders - Plymouth Raiders -:-

STORBRITANNIEN: BBL Trophy

20:30Worthing Thunder - London City Royals -:-

STORBRITANNIEN: WBBL Women

15:30Cardiff Met Archers D - Essex Rebels D -:-
17:00BA London Lions D - Leicester Riders D -:-

SVERIGE: Basketligan

18:04Wetterbygden Stars - Södertälje -:-

SVERIGE: Superettan

17:00Djurgarden - Lulea Steelers -:-

SVERIGE: Basketligan Dam

15:00Alvik D - Norrköping D -:-
15:00Hogsbo D - Lund D -:-
15:00Wetterbygden Sparks D - Umea D -:-

SVERIGE: Basketettan Women

14:30IK Eos Utveckling D - Oskarshamn D -:-
15:00Blackeberg D - Norrort D -:-
15:00SBBK Utveckling D - Marbo D -:-
16:00BG Lulea D - Lidingö D -:-

SYDKOREA: WKBL Women

09:00S-Birds D - Samsung Blue Minx D -:-

TJECKIEN: NBL

17:00Svitavy - Hradec Kralove -:-
17:30NH Ostrava - Pardubice -:-
17:30USK Prague - Opava -:-
18:00Decin - Kolin -:-
18:00Olomoucko - Usti n. Labem -:-
19:00Brno - Nymburk -:-

TJECKIEN: ZBL Women

15:30KP Brno D - Technic Brno D -:-
16:00Hradec Kralove D - Nymburk D -:-
17:00USK Prague D - Chance U19 D -:-

TURKIET: TBL

12:30Final Spor - Duzce Belediye -:-
14:00Aliaga Petkim - Edirne -:-
14:00Karesi Spor - Ankara D.S.I. -:-
14:00Mamak Bld. - Manisa -:-
16:00Akhisar Belediye - OGM Ormanspor -:-

TURKIET: TB2L - Första rundan

14:00Haliliye - Merkezefendi -:-
14:00Samsun - Bossan -:-
15:00Gemlik - Bornova -:-
16:00Efe Spor - Kocaeli -:-

TURKIET: KBSL Women

11:00Fenerbahce D - Adana BK D -:-
12:00Cukurova D - Ormanspor D -:-
14:00Bellona Kayseri D - Mersin D -:-
15:00Izmit Belediyespor D - Galatasaray D -:-

TYSKLAND: BBL

18:00Giessen - Basketball Braunschweig -:-
18:00Vechta - Ludwigsburg -:-
20:30UppskjutenBonn - Bremerhaven -:-
20:30Crailsheim - s.Oliver Wurzburg -:-

TYSKLAND: Pro A

19:00Baunach - Chemnitz -:-
19:00Phoenix Hagen - Hanau -:-
19:30Kirchheim - Nurnberger -:-
19:30Paderborn - Hamburg -:-
19:30Rostock - Schalke -:-
20:00Trier - Artland -:-

TYSKLAND: Pro B

18:00ETB Wohnbau - Weser-Ems/OTB -:-
18:00Koln - Erfurt -:-
19:30Munster - Bochum -:-
19:30Schwelm - Bernau -:-
19:30Wolfenbuttel - Itzehoe -:-
20:00Panthers Schwenningen - Coburg -:-

TYSKLAND: DBBL Women

16:00Braunschweig D - TK Hannover D -:-

UKRAINA: FBU Superleague

12:00Mykolaiv - Dnipro -:-
13:00BK Zaporozhye - Avantazh-Politechnik -:-

UKRAINA: Superleague Women

10:30Kozachka Zaporozhye D - Odessa D -:-
11:00Kyiv Basket D - Frankivsk Halichina D -:-
13:15Dynamo Kyiv D - SBK Lviv D -:-
16:00Rivne D - Vinnytski Blyskavky D -:-

UNGERN: NB I. A

18:00Atomeromu SE Paks - Szedeak -:-
18:00Jaszberenyi - DEAC -:-
18:00Kaposvari - Szombathely -:-
18:00Szolnoki Olaj - Soproni KC -:-

UNGERN: NB I. A Women

16:00Ujbuda BEAC D - Atomeromu Szekszard D -:-
17:00ZTE NKK D - UNI Gyor D -:-
18:00Euroleasing Sopron D - PINKK-Pecsi D -:-
18:00Vasas Csata D - MTK Budapest D -:-
18:30NKE-Csata D - Miskolc D -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya

00:30Goes - Hebraica y Macabi 109:102
00:30Olimpia - Atenas 114:71
00:30Welcome - Trouville 71:81
01:45Aguada - Nacional 96:90

USA: NBA

01:00Boston Celtics - Memphis Grizzlies 122:116
01:00Detroit Pistons - Miami Heat 98:93
01:00Orlando Magic - Brooklyn Nets 115:117
02:00Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 113:116
03:00Utah Jazz - Cleveland Cavaliers 115:99
3:e quarternLos Angeles Clippers - Golden State Warriors 51:56
3:e quarternPortland Trail Blazers - New Orleans Pelicans 93:77
21:30Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder -:-
23:00Charlotte Hornets - Phoenix Suns -:-

USA: NBA G League

01:00Capital City Go-Go - Maine Red Claws 118:107
01:00Grand Rapids Drive - Fort Wayne Mad Ants 123:105
01:00Long Island Nets - Canton Charge 117:118
02:00Oklahoma City Blue - Iowa Wolves 110:108
02:00Rio Grande Valley Vipers - Memphis Hustle 129:121
02:00Windy City Bulls - Erie BayHawks 103:107
02:00Wisconsin Herd - Lakeland Magic 110:124
02:30Austin Toros Spurs - South Bay Lakers 122:114
4:e quarternSanta Cruz Warriors - Salt Lake City Stars 106:96
20:00Raptors 905 - Greensboro Swarm -:-

USA: NCAA

00:30Ohio State - Maryland 61:75
01:00Buffalo - Eastern Michigan 77:65
01:00Iona - Marist 90:77
01:00Rutgers - Northwestern 57:65
01:00St. Louis - Saint Josephs 68:57
01:00Toledo - Ohio 75:52
02:30Villanova - Xavier 85:75
18:00Georgia - Florida -:-
18:00Lehigh - Bucknell -:-
18:00Miami (FL) - North Carolina -:-
18:00Northeastern - NC Wilmington -:-
18:00UCF Knights - Tulsa -:-
18:00Wisconsin - Michigan -:-
18:05Holy Cross Crusaders - Loyola Maryland -:-
18:30Davidson - Richmond -:-
19:00Boston U. - Colgate -:-
19:00Cleveland State - Wright State -:-
19:00Fairfield - Canisius -:-
19:00Maine Black Bears - Stony Brook -:-
19:00Ole Miss - Arkansas -:-
19:00UMBC Retrievers - Albany -:-
19:00Vermont - Binghamton -:-
19:00Wisc. Green Bay - Illinois (Chi.) -:-
19:00VMI - Western Carolina -:-
19:30Cornell - Columbia -:-
20:00American University - Lafayette -:-
20:00Coastal Carolina - Appalachian St. -:-
20:00Detroit - Oakland -:-
20:00Drexel - James Madison -:-
20:00Evansville - Illinois State -:-
20:00Hartford - UMass Lowell -:-
20:00Indiana State - Loyola Chicago -:-
20:00Notre Dame - NC State -:-
20:00Purdue - Indiana -:-
20:00Quinnipiac - Niagara -:-
20:00Syracuse - Pittsburgh -:-
20:00Tennessee - Alabama -:-
20:00Western Kentucky - Fla Atlantic -:-
20:00West Virginia - Kansas -:-
20:00Wichita State - Cincinnati -:-
20:30Army - Navy -:-
20:30Bowling Green - Western Michigan -:-
20:30Kent State - Northern Illinois -:-
20:30La Salle - Rhode Island -:-
20:30Mcneese State - SE Louisiana -:-
21:00Louisiana Monroe - Louisiana Lafayette -:-
21:00North Dakota St - North Dakota -:-
21:00Samford - Mercer -:-
21:00Southern Utah - Sacramento State -:-
21:00Troy - Georgia State -:-
21:00UT Arlington - UALR -:-
21:00Washington State - Stanford -:-
21:30Brown - Yale -:-
21:30Central Connecticut State - St. Francis (PA) -:-
21:30Miami (Ohio) - Akron -:-
21:30Texas A&M - Missouri -:-
22:00Auburn - Kentucky -:-
22:00Bethune Cookman - Delaware State -:-
22:00Bryant - Robert Morris -:-
22:00Charlotte - Louisiana Tech -:-
22:00East Ten. State - NC Greensboro -:-
22:00Florida A&M - Md.-East. Shore -:-
22:00Georgia Tech - Louisville -:-
22:00Hofstra - Charleston -:-
22:00Incarnate Word - Stephen F. Austin -:-
22:00Kansas State - TCU -:-
22:00Loyola Marymnt - Pepperdine -:-
22:00Memphis - SMU Mustangs -:-
22:00N. Carolina A&T - Morgan State -:-
22:00N. Carolina Central - Coppin State -:-
22:00NJIT - Jacksonville -:-
22:00North Alabama - Stetson -:-
22:00Northern Arizona - Portland State -:-
22:00Old Dominion - Southern Miss -:-
22:00Presbyterian - Longwood -:-
22:00South Alabama - Georgia Southern -:-
22:00South Carolina St - Howard -:-
22:00St. Francis Brooklyn - Sacred Heart -:-
22:00USC - UCLA -:-
22:00Wagner - Mount St. Mary's -:-
22:00Valparaiso - Northern Iowa -:-
22:00William & Mary - Elon Phoenix -:-
22:00Virginia Tech - Wake Forest -:-
22:15Eastern Illinois - Austin Peay -:-
22:30Butler - St. John's (N.Y.) -:-
22:30Central Michigan - Ball State -:-
22:30Kennesaw State - Florida Gulf Coast -:-
22:30LIU Brooklyn - Fairleigh Dickinson -:-
22:30St. Bonaventure - Dayton -:-
22:30UNC Asheville - Radford -:-
22:30USC Upstate - Winthrop -:-
22:30UT Chattanooga - Citadel -:-
23:00Central Arkansas - Nicholls State -:-
23:00East. Washington - Montana State -:-
23:00Temple - Penn -:-
23:00Texas State - Arkansas State -:-
23:00Washington - California -:-
23:30Boise State - Fresno State -:-
23:30Char. Southern - Campbell -:-
00:00Alabama A&M - Alabama State -:-
00:00Baylor - Texas Tech -:-
00:00Belmont - Tennessee State -:-
00:00CS Northridge - UC Irvine -:-
00:00Duke - Virginia -:-
00:00Iowa State - Oklahoma State -:-
00:00LSU - South Carolina -:-
00:00Middle Tenn. St. - UTEP -:-
00:00New Mexico - Wyoming -:-
00:00North Texas - Rice -:-
00:00Prairie View A&M - Jackson State -:-
00:00Savannah State - Norfolk State -:-
00:00Texas A&M-CC - New Orleans Privateers -:-
00:00Texas Southern - Grambling St. -:-
00:00Youngstown State - Northern Kentucky -:-
00:30Alcorn State - Miss. Valley St. -:-
00:30Southern Univ. - Ark Pine Bluff -:-
00:30VCU Rams - UMass -:-
00:35Morehead State - UT Martin -:-

VITRYSSLAND: Premier League

11:00Grodno - Impuls Dilijan -:-
13:00Borisfen - Tsmoki Minsk 2 -:-
13:00Brest - Gomel -:-

VÄRLD: Americas League - Preliminär

23:30Paulistano - Titanes de Barranquilla 102:55
21:10Titanes de Barranquilla - Atenas -:-
23:30Malvin - Paulistano -:-

ÖSTERRIKE: ABL

17:00Vienna Timberwolves - Furstenfeld -:-
19:00Kapfenberg Bulls - Klosterneuburg Dukes -:-

ÖSTERRIKE: Zweite Liga

17:00BBC Nord - Mattersburg -:-
17:00Mistelbach - St. Polten -:-
17:00Worthersee Piraten - Basket Flames -:-
18:30Dornbirn Lions - Celovec -:-
18:30Salzburg - Jennersdorf -:-

ÖSTERRIKE: AWBL Women

17:30Linz Wels D - Vienna Timberwolves D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.

Byt till touch version