UPPDATERA

Handboll » Idag » Alla matcher

FRANKRIKE: Starligue

17:00Ivry - PSG -:-
20:00Cesson Rennes-Metropole - Aix -:-

SPANIEN: Liga ASOBAL

18:30CD Bidasoa Irun - Huesca -:-
20:00Morrazo Cangas - Cuenca -:-
21:30Benidorm - Puente Genil -:-

SVERIGE: Handbollsligan

16:00Guif - Sävehof -:-
16:00Skövde - Helsingborg -:-
18:00Kristianstad - Lugi -:-

SVERIGE: SHE

14:00Skara D - Skuru D -:-

TYSKLAND: Bundesliga

20:30Erlangen - Fuchse Berlin -:-

ASIEN: Asian Championship Women - 5:e-8:e plats

06:00Thailand D - Uzbekistan D -:-
08:00Indien D - Kazakstan D -:-

BELGIEN: Division 1

20:00Kraainem - Sasja KV -:-
20:15Gent - Izegem -:-
20:15Hubo Handbal 2 - Kortrijk -:-
20:15Merksem - Eynatten-Raeren -:-
20:15Tournai - Houthalen -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premijer Liga

17:00Borac - Kakanj -:-
18:00Sloga Doboj - Bosna Visoko -:-
19:00Gradacac - Leotar -:-
19:00Konjuh Zivinic - Vogosca -:-
19:00Maglaj - Sloboda Tuzla -:-
19:30Gorazde - Iskra -:-
20:00Hercegovina - Izvidac -:-

DANMARK: Herre Handbold Ligaen

15:00Mors - Kolding -:-
16:00GOG - Midtjylland -:-
18:30Skanderborg Aarhus - Holstebro -:-

DANMARK: 1. Division

15:00Raekker Molle - Odder -:-
15:00Sydhavsoerne - Grindsted -:-
15:30FIF - Aarhus HC -:-
16:00Skovbakken - HOJ -:-

DANMARK: 1. Division Women

13:00Holstebro D - Ringsted D -:-
14:00Bjerringbro D - Gudme HK D -:-
14:00DHG D - Ejstrup/Haervejen D -:-
14:00Hellerup HIK D - Sondermarkens D -:-
14:30EH Aalborg D - Hadsten D -:-
14:30Roskilde D - AGF D -:-

EUROPA: Champions League Damer

16:00Lok. Zagreb D - Esbjerg D -:-
16:00Most D - Kristiansand D -:-
18:00Buducnost D - Storhamar D -:-
18:00Győr D - Rapid Bucuresti D -:-
18:00Metz D - Kastamonu D -:-

EUROPA: European League Women - Preliminär

12:00BVB Dortmund D (Ger) - Zeleznicar D (Srb) -:-
14:00NFH Nyk D (Den) - Viborg D (Den) -:-
14:00Vaci D (Hun) - Bruhl D (Sui) -:-
16:00Fana D (Nor) - Buxtehuder SV D (Ger) -:-
16:00Siofok KC D (Hun) - Magura Cisnadiei D (Rou) -:-
16:30Oldenburg D (Ger) - Nantes D (Fra) -:-
18:00InställtMosonmagyarovar D (Hun) - Malaga D (Esp) -:-
20:00Besancon D (Fra) - Bera Bera D (Esp) -:-

EUROPA: European Cup

15:00BK-46 (Fin) - Naerbo (Nor) -:-
17:00Wacker Thun (Sui) - Olympiacos SFP (Gre) -:-
18:00Karvina (Cze) - Gracanica (Bih) -:-
18:00Pancevo (Srb) - Besiktas (Tur) -:-
18:00Povazska Bystrica (Svk) - Gorica (Cro) -:-
19:00Krems (Aut) - Vojvodina (Srb) -:-
20:00Aon Fivers (Aut) - Ribnica (Slo) -:-
20:30Vise (Bel) - Arendal (Nor) -:-

EUROPA: European Cup Women

14:00Galychanka Lviv D (Ukr) - Konyaalti D (Tur) -:-
15:00Yenimahalle D (Tur) - Lazne Kynzvart D (Cze) -:-
17:00Kobierzyce D (Pol) - Paok D (Gre) -:-
18:00Atzgersdorf D (Aut) - La Calzada D (Esp) -:-
18:00IBV D (Ice) - Madeira SAD D (Por) -:-
18:30JKS Jaroslaw D (Pol) - Alavarium D (Por) -:-
19:00Jagodina D (Srb) - Artas D (Gre) -:-
20:00H 71 D (Fai) - Slavia Prague D (Cze) -:-

EUROPA: BENE-League

19:00Tachos - KRAS/Volendam -:-
20:00Bevo HC - Limburg Lions -:-
20:00Hurry-Up - Bocholt -:-
20:15Eupen - Aalsmeer -:-
20:30Haacht - Hubo Handbal -:-

EUROPA: MOL Liga Women

18:00Plzen D - Zlin D -:-

FINLAND: SM-sarja

15:00SIF - Cocks -:-

FRANKRIKE: Division 1 Women

20:45Celles D - Paris 92 D -:-
20:45Merignac D - Plan de Cuques D -:-

GREKLAND: A1

14:00Vrilissia - PAOK -:-
15:00Diomidis Argous - Drama -:-
17:00Aeropos Edessas - Ionikos -:-
17:00Pylaias - XANTH -:-

ISLAND: Olis Deildin

15:00IBV Vestmannaeyjar - Valur -:-
17:00Hordur - Haukar -:-

ISLAND: Olis Deild Women

14:30Valur D - Selfoss D -:-
17:00Haukar D - Ka Thor D -:-
17:00Kopavogs D - Fram D -:-

ITALIEN: Serie A

16:30Albatro - Conversano -:-
17:00Bozen - Fondi -:-
17:00Fasano - Sassari -:-
18:00Carpi - Campus Italia -:-
18:30Pressano - Romagna -:-
19:00Brixen - Meran -:-

ITALIEN: Serie A Women

17:30Jomi Salerno D - Brixen D -:-
18:00Mezzocorona D - Erice D -:-
18:00Pontinia D - Casalgrande Padana D -:-
18:30Mestrino D - Ferrara D -:-
20:00Padova D - Cassano D -:-
21:00Prato D - Teramo D -:-

JAPAN: JHL

04:00Toyota Motor East Japan - Ryukyu Corazon -:-
06:00Toyota Boshoku Kyushu - Toyota Auto Body -:-

KROATIEN: Premijer liga

17:30PPD Zagreb - Trogir -:-
18:00Nexe - Zamet -:-
18:30Metkovic - Varazdin -:-
18:30RK KTC Krizevci - Porec -:-

KROATIEN: 1. HRL Women

18:00Osijek D - Dalmatinka D -:-
18:00Trogir D - Zamet D -:-
19:15Zrinski D - Umag D -:-

LETTLAND: SynotTip Virsliga

16:00ASK/LSPA - Latgols -:-

LITAUEN: Lietuvos Lyga

12:00Grifas - Dragunas Klaipeda -:-
13:00Alytaus - Amber -:-
16:00Granitas Kaunas - Sviesa -:-

LUXEMBURG: AXA League - Andra rundan

18:00UppskjutenDifferdange - Kaerjeng -:-
20:15Berchem - Dudelange -:-

LUXEMBURG: AXA League - Nedflyttningsgrupp

18:00Arlon - Mersch 0:20
19:15Redange - Schifflange -:-
20:15Bieles - Rumelange -:-
20:30HB Petange - Standard -:-

MONTENEGRO: Prva liga

15:30Buducnost - Lovcen -:-
18:00Rudar - Budvanska -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

19:00Aalsmeer 2 - Quintus -:-
19:00Dynamico - KRAS/Volendam 2 -:-
19:00Houten - BFC -:-
20:00Feyenoord - EHC -:-
20:00Vrone/Berdos - Hercules -:-
20:45Emmen - Bevo HC 2 -:-
20:45Havas - Arnhem -:-
21:00PSV Handbal - Hellas -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie Women

19:00JuRo Unirek D - KRAS/Volendam D -:-
19:00PSV Handbal D - VOC Amsterdam D -:-
19:00Venlo D - Boer'n Trots Kaas D -:-
19:00Vlug en Lenig D - Westfriesland SEW D -:-
20:15Quintus D - Veneco Velo D -:-
20:45BFC D - Kwiek D -:-

NORGE: 1. Division

16:00Falk - Sandefjord TIF -:-

NORGE: 1. Division Women

19:00Gjerpen D - Glassverket D -:-

NORTH MACEDONIA: Superleague

12:00Alkaloid - Vardar Negotino -:-
18:00Radovis - Eurofarm Pelister 2 -:-
18:30Ohrid - Struga -:-

NORTH MACEDONIA: Superleague Women

13:00Gevgelija D - Kumanovo D -:-
17:00Pelister D - Shampion D -:-

POLEN: Central League

17:00Gorzow Wielkopolski - GKS Zukowo -:-
17:00Olimpia Piekary - Wagrowiec -:-
18:00Biala Podlaska - Zamosc -:-
18:00Lodz - Wielun -:-
18:00Przemysl - Olsztyn -:-
18:30Stal Mielec - Zaglebie Sosnowiec -:-
19:00Legionowo - Slask -:-

POLEN: I Liga

15:00Dziewiatka Legnica - Legnica -:-
17:00Chrzanow - Zawadzkie -:-
17:00Krakow - Viret Zawiercie -:-
17:00Wolsztyn - Real Astromal Leszno -:-
17:00Zielona Gora - Ol.Grodkow -:-
17:00Zwolen - Radzymin -:-
18:30Oborniki Slaskie - Swiebodzin -:-
19:00Katy Wroclawskie - Nowa Sol -:-
19:00Koscian - SKPR Swidnica -:-
19:00Pabianice - Wisla Plock II -:-
19:00UW Warszawa - AWF Warszawa -:-

POLEN: Polish Cup

18:30Szczecin - Zaglebie -:-

POLEN: Superliga Damer

16:00Koszalin D - Piotrcovia D -:-
18:00MKS Lublin D - Start Elblag D -:-

POLEN: I Liga Women

12:00UMCS Lublin D - Radom D -:-
13:00Kalisz D - Krapkowice D -:-
14:00Jutrzenka Plock D - Sambor Tczew D -:-
14:00Koscierzyna D - Bukowsko Dopiewski D -:-
16:00Marcovia D - Handball Warszawa D -:-
17:00Arka Gdynia D - SMS ZPRP Plock II D -:-
17:00Jelenia Gora D - Wroclaw D -:-
17:00Kielce D - Lodz D -:-
17:00Olkusz D - Pietrowice Wielkie D -:-
17:00SMS ZPRP Plock D - AZS AWF Warszawa D -:-
18:00Legnica D - Zory D -:-

PORTUGAL: Andebol 1

16:00Belenenses - Sporting -:-
16:00Benfica - Avanca -:-
16:00Povoa - Madeira SAD -:-
16:00Santo Tirso - Aguas Santas -:-
18:00ABC Braga - Vitoria -:-
19:00Viseu - Gaia -:-
20:00Porto - Maia-Ismai -:-

PORTUGAL: 1a Divisao Women

18:00Barros D - Maiastars D -:-
18:00CS Madeira D - Gil Eanes D -:-
22:15Alpendorada D - ABC Braga D -:-

RUMÄNIEN: Liga Nationala

16:00Timisoara - Potaissa Turda -:-
17:00Odorhei - CSM Bacau -:-
18:15Suceava - Minaur Baia Mare -:-

RYSSLAND: Superleague Women

11:00Astrahanochka D - Dinamo-Sinara D -:-
13:00Luch D - Stavropol D -:-
14:00CSKA Moscow D - Togliatti D -:-
15:00Zvenigorod D - Rostov-Don D -:-
17:30Baltiyskaya Zarya D - Adyif D -:-

SCHWEIZ: NLA

18:30RTV Basel - HC Kriens -:-
18:45Kadetten Schaffhausen - Suhr Aarau -:-
19:00Bern - St. Gallen -:-

SCHWEIZ: SPL Women

17:00Kreuzlingen D - Rotweiss Thun D -:-
18:00Zug D - Winterthur D -:-

SERBIEN: ARKUS Liga

18:00RK Toplicanin - Metaloplastika -:-
18:30Obilic Beograd - Samot -:-

SERBIEN: ARKUS Liga Women

15:00Vojvodina D - Kikinda D -:-
20:00Radnicki D - Mladost NP D -:-
20:30Pancevo D - Medicinar Sabac D -:-

SLOVAKIEN: Extraliga

19:30Hlohovec - HK Kosice -:-

SLOVENIEN: 1. NLB Liga

17:00Maribor - Celje -:-
18:30Slovan - Krsko -:-
19:00Dobova - Koper -:-
19:00Ivancna Gorica - Krka -:-

SLOVENIEN: 1.A DRL Women

18:00Koper D - Vrhnika D -:-
18:00Sava Kranj D - Logatec D -:-
19:00Piran Vrtovi Istre D - Olimpija D -:-
19:00UppskjutenZRD Litija D - Krka D -:-

SPANIEN: Division de Honor Plata

18:00Zamora - Amenabar -:-
18:15Barcelona II - Puerto Sagunto -:-
18:30Nava - Alcobendas -:-
19:00Villa de Aranda - Novas -:-
19:30Eivissa - Horneo Alicante -:-
20:30Boadilla - Oviedo -:-

SPANIEN: Division de Honor Women

13:00Sporting La Rioja D - BM Granollers D -:-
18:00Beti-Onak D - Zuazo Barakaldo D -:-
18:00Elche-Mustang D - Porrino D -:-

SVERIGE: Allsvenskan

13:00AIK - IFK Karlskrona -:-
15:00Kungälv - Torslanda -:-
16:00Drott - Varberg -:-
16:00Rimbo - Vinslöv -:-

SVERIGE: Damallsvenskan

14:00Tyresö D - Skånela D -:-
15:00Kroppskultur Dam D - Helsingborg D -:-
16:00AIK D - Eslöv D -:-

SYDKOREA: 1st League

06:00Sangmu - Doosan -:-
08:00Chungnam Athletic - Hanam -:-
10:00Incheon City - SK Hawks -:-

TJECKIEN: Extraliga

15:00Strakonice - Lovosice -:-
16:30Dukla Prague - Nove Veseli -:-
17:30Hranice - Koprivnice -:-
18:00Jicin - Malomerice -:-
18:00Presov - Brno -:-

TURKIET: Superlig

11:00Trabzon - Hatay -:-
12:00Mihaliccikspor - Koycegiz Belediye -:-
12:00Umraniye - Bursa Nilufer Belediyespor -:-
15:00Sakarya - Ankaragucu -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

19:00Potsdam - Motor Zaporozhye -:-
19:30Dormagen - Grosswallstadt -:-
19:30Eisenach - HBW Balingen-Weilstetten -:-
19:30Huttenberg - Hagen -:-

TYSKLAND: DHB Pokal Women

16:00Frankfurt D - TuS Lintfort D -:-
16:30Zwickau D - Rosengarten-Buchholz D -:-

UNGERN: NB I

16:15Budai Farkasok - Szeged -:-
17:00Budakalasz - Ferencvaros -:-
18:00Csurgoi - Gyongyosi -:-
18:00Komloi - Telekom Veszprem -:-
19:00NEKA - Veszpremi KKFT -:-

UNGERN: NB I Women

17:00MTK Budapest D - DVSC Schaeffler D -:-

ÖSTERRIKE: HLA

18:00Voslauer - West Wien -:-
19:00Bregenz - Fuchse -:-

ÖSTERRIKE: WHA Women

16:00roomz JAGS WV D - Graz D -:-
18:00Feldkirch D - Korneuburg D -:-
18:00Hypo NO D - Ferlach/Feldkirchen D -:-
19:00Fuchse D - Tulln D -:-
19:00Stockerau D - Dornbirn/Schoren D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live handboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.