UPPDATERA

Volleyboll » Idag » Alla matcher

ITALIEN: SuperLega

16:00Perugia - Taranto -:-
18:00Trentino - Padova -:-

POLEN: PlusLiga

14:45Belchatow - Jastrzebski -:-
17:30Slepsk Suwalki - Luk Lublin -:-
20:30Olsztyn - Cuprum -:-

SVERIGE: Elitserien

14:30Falköping - Hylte/Halmstad -:-
14:30Sollentuna - Lunds -:-
15:00Floby - Örkelljunga -:-
15:00Uppsala - Habo -:-

SVERIGE: Elitserien Damer

13:00Värnamo D - IKSU D -:-
16:30KFUM Goteborg D - Linköping D -:-
17:00Falköping D - Hylte/Halmstad D -:-

ARGENTINA: LVA

Set 1San Lorenzo de Almagro - AMUVOCA Voley 0:0
14:00Ciudad Voley - Policial Voley -:-
16:00Paracao - River Plate -:-
00:00Once Unidos - Obras Pocito -:-

AUSTRALIEN: AVL - Slutspel

05:00Queensland Pirates - Canberra Heat -:-
07:00Adelaide Storm - WA Hornets -:-

AUSTRALIEN: AVL Women - Slutspel

01:00Melbourne D - Queensland Pirates D -:-
03:00WA Pearls D - Adelaide Storm D -:-

BELARUS: Division A

14:30Zapadnij Bug - Mapid Minsk -:-
15:00Energia Gomel - Mogilev -:-
16:00Marco Vitebsk - Bate-BGUFK -:-

BELARUS: Championship Women

14:00A. Baranovichi D - Mogilev D -:-
15:00Kommunalnik Grodno D - Pribuzhe D -:-
15:00Zhemchuzhina D - Minsk 2 -:-

BELGIEN: Belgian Cup

20:30Roeselare - Maaseik -:-
20:30Waremme - Menen -:-

BELGIEN: Belgian Cup Women

20:30Asterix Avo D - Haasrode Leuven D -:-
20:30Oostende D - Gent D -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premijer liga

18:00Domaljevac - Bosna -:-
19:00Modrica - Ilidza -:-

BRASILIEN: SuperLiga

23:00Volei Renata - Araguari 3:0
Set 1Sao Jose dos Campos - Suzano Volei 0:0

BRASILIEN: Superliga - Damer

18:00Sesi Bauru D - ABEL Moda Volei D -:-
21:00Brasilia Volei D - Minas D -:-
23:00SESC-RJ D - Pinheiros D -:-

BULGARIEN: SuperLiga

17:30Pirin Razlog - Hebar -:-

BULGARIEN: Superliga - Damer

15:00Hector Sofia D - VK Varna-DKS D -:-
17:00Levski Sofia D - Maritsa Plovdiv D -:-

DANMARK: Volleyligaen

14:00Aarhus - Ikast -:-
14:30Amager - Gentofte -:-

DANMARK: 1:a Divisionen

12:00Aarhus 2 - Ikast 2 -:-
13:00Bedsted - Lyseng -:-
14:00Frederiksberg - VK Holbaek -:-
14:30DTU - Hvidovre VK 2 -:-
16:30Amager 2 - Gentofte 2 -:-

DANMARK: Volleyligaen Women

14:00Brondby D - Köge D -:-
16:00ASV Elite D - Ikast D -:-

DANMARK: Division 1 Damer

10:00ASV Aarhus 2 D - Kolding D -:-
15:00Bedsted D - Lyseng D -:-
15:00Funder D - Fortuna Odense D -:-
13:00Rosenlund D - VLI D -:-
16:30DTU D - Hvidovre 2 D -:-

ENGLAND: Super League

15:45Durham - Malory Eagles -:-
16:30Nottingham - London Polonia -:-

ENGLAND: Super League Women

13:30Durham D - Malory Eagles D -:-
13:30Leeds D - Cambridge D -:-
13:30Nottingham D - Polonia London D -:-

ESTLAND: Esiliiga

12:00Eesti Maaulikooli - Kiili -:-

EUROPA: Baltic League

16:00BIGBANK Tartu - Parnu -:-
16:00RTU - Jekabpils -:-

EUROPA: Balti Liiga Damer

15:00SUFA klubs D - RSU-MVS D -:-
16:00Noortekoondis D - Tartu Ulikool D -:-
17:00Ausrine KKSC D - Kaunas D -:-
17:00Jelgava D - Riga VS D -:-
17:00TTU D - Famila/Voru VK D -:-

FINLAND: Mestaruusliiga

16:00Karelian Hurmos - Vantaa Ducks -:-
16:00KyKy - Hurrikaani -:-
16:00Savo - Tiikerit -:-
16:00TUTO - Loimu -:-
16:00VaLePa - Akaa -:-

FINLAND: Mestaruusliiga Women

16:00Arctic Rovaniemi D - Kangasala D -:-
16:00LiigaPloki D - Viesti D -:-
16:00OrPo D - Puijo D -:-
16:00Pölkky Kuusamo D - Hameenlinna D -:-

FRANKRIKE: Ligue A

19:00Nice - Poitiers -:-
19:30Sete - Montpellier -:-
20:00Cambrai - Narbonne -:-
20:00Nantes - Chaumont -:-
20:00Nazaire - Paris -:-
20:00Tours - Plessis Robinson -:-

FRANKRIKE: Ligue B

16:00France Avenir - St-Quentin -:-
17:00Cannes - Lozere -:-
19:00Illacaise - Avignon -:-
19:00Nancy - REC Volley -:-
20:00Ajaccio - Martigues -:-
20:00Frejus - Lyon -:-

FRANKRIKE: Ligue A Women

18:00Mulhouse D - RC Cannes D -:-
19:00France Avenir 2024 D - Venelles D -:-
19:00Saint-Raphael D - Nantes D -:-
20:00Beziers D - Levallois D -:-
20:00Le Cannet D - TFOC D -:-
20:00Marcq Baroeul D - Vandoeuvre D -:-
20:00Paris D - Chamalierois D -:-

GREKLAND: League Cup - Slutspel

17:00Athlos Orestiadas - Foinikas Syroy -:-
19:00AONS Milon - Polichnnis -:-
20:30Kifisias - Olympiacos -:-

GREKLAND: A1 Women

16:00AON Zirinios D - ASP Thetis D -:-
16:00PAOK D - Olympiacos Piraeus D -:-
17:00Aris D - Lamia D -:-
17:00Egaleo D - Panathinaikos D -:-
17:00Markopoulo D - Thira D -:-
18:00Ilisiakos D - AEK D -:-

ISLAND: Mizunodeild

14:30Throttur Nes - HK Kopavogur -:-
15:00Hamar - Akureyri -:-

ISLAND: Mizunodeild Women

17:00Throttur Nes D - HK Kopavogur D -:-

ITALIEN: Serie A2

19:30Bergamo - Lagonegro -:-
20:00Cuneo Volley - BCC-NEP Castellana -:-
20:00Vibo Valentia - Ravenna -:-
20:30Pordenone - Brescia -:-
20:30Reggio Emilia - Cantu -:-

ITALIEN: Serie A1 Women

21:00Perugia D - Novara D -:-

ITALIEN: Serie A2 Women

20:30Futura Volley Giovani D - Cremona D -:-

JAPAN: V.League

05:00JTEKT - Nagano -:-
06:05Panasonic Panthers - Nagoya -:-
07:00Suntory Sunbirds - Oita Miyoshi -:-
07:00Toray Arrows - Osaka Sakai -:-
08:00Tokyo Great Bears - JT Thunders -:-

JAPAN: V.League Women

04:00Toray Arrows D - Ageo D -:-
04:05Himeji Victorina D - JT Marvelous D -:-
05:05Denso Airybees D - Body Queenseis D -:-
06:00Hitachi D - Okayama Seagulls D -:-
06:00PFU Blue Cats D - Hisamitsu Springs D -:-
07:00NEC Red Rockets D - Kurobe Aqua Fairies D -:-

KINA: CVL

07:30Liaoning - Beijing -:-
10:00Fujian - Zhejiang -:-
12:30Shenzhen - Henan -:-

KROATIEN: Superliga

16:00Mladost Ribola Kastela - Rijeka -:-
17:00Mok Rovinj - Split -:-
18:00Mok Mursa - HAOK Mladost -:-
18:30Zadar - Centrometal -:-
19:30Marsonia - Trnje -:-

KROATIEN: Superliga Women

17:30Mladost D - ZOK Osijek D -:-
18:00Brda D - Marina Kastela D -:-
18:00Dinamo Zagreb D - Nebo D -:-
19:00Kastela D - Rijeka D -:-
19:00Vukovar D - Kelteks Karlovac D -:-
20:00Veli Vrh D - Split D -:-

KROATIEN: Prva Liga Women

15:00Varazdin D - Dubrovnik D -:-
15:30Drenova D - Don Bosco D -:-
16:00Zadar D - Olimpik D -:-
20:00Mladost II D - Nova Gradiska D -:-

LETTLAND: Nacionala Liga

12:00Biolars/Olaine - Jekabpils -:-
12:00Kuldigas - Augsdaugava -:-

MONTENEGRO: Superliga

19:30Galeb - Budvanska Rivijera -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

20:00Groningen/Lycurgus - Sliedrecht -:-
20:00Huizen - RECO -:-
20:00Vocasa Nijmegen - Taurus -:-
20:30Dynamo Apeldoorn - Orion -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie Women

17:30Dynamo Apeldoorn D - Voltena D -:-
20:00Sliedrecht D - Apollo 8 D -:-
20:00Sudosa-Desto D - Zwolle D -:-

PERU: LNSV - Slutspel

00:00Junior Callao - Huaraz -:-
02:00Regatas Lima - Peerless -:-

POLEN: I. Liga

17:00Legia Warszawa - Krispol Wrzesnia -:-
17:00Siedlce - AGH Krakow -:-
17:00Swidnik - Norwid Czestochowa -:-
18:00BAS Bialystok - Chrobry Glogow -:-
18:00Bedzin - Olimpia Sulecin -:-
18:00Lechia Tomaszow Mazowiecki - Spala -:-

POLEN: TAURON Liga Women

16:00Chemik Police D - Bielsko-Biala D -:-
19:00Budowlani Lodz D - MKS Kalisz D -:-

POLEN: I. Liga Women

15:00SMS PZPS Szczyrk D - Mogilno D -:-
16:00Mielec D - Bialystok D -:-
16:00Nowy Dwor Mazowiecki D - Stezyca D -:-
17:00Czestochowianka D - Solna Wieliczka D -:-
17:00Legionovia D - PMKS Sokolow SA Nike Wegrow D -:-
17:00Sosnowiec D - San Jaroslaw D -:-
18:00Karpaty Mosir Krosno D - Energetyk Poznan D -:-

PORTUGAL: Campeonato Nacional

17:00Academica de Espinho - Benfica -:-
17:00Leixoes SC - Santo Tirso -:-
17:00Mamede - Vitoria -:-
17:00SC Caldas - Gondomar -:-
18:00Castelo Maia GC - A. J. F. Bastardo -:-
19:00Sporting CP - Sporting de Espinho -:-
19:00Viana - Esmoriz GC -:-

PORTUGAL: 1. Divisao Women

20:00Benfica D - Porto Volei D -:-
20:00Clube Kairos D - Castelo Maia D -:-

RUMÄNIEN: Divizia A1

13:00Rapid Bucharest - Stiinta Baia Mare -:-
15:00Dinamo Bucuresti - Unirea Dej -:-
15:00Stiinta Bucuresti - Suceava -:-
16:00Arcada Galati - U. Cluj -:-

RUMÄNIEN: Divizia A1 Women

16:00CSM Bucuresti D - Pitesti D -:-
16:00U. Cluj D - Rapid Bucuresti D -:-
16:30Voluntari D - Targoviste D -:-
17:00Alba Blaj D - Dinamo Bucuresti D -:-
18:00Craiova D - Stiinta Bacau D -:-

RYSSLAND: Superleague

13:00Novosibirsk - ASK N. Novgorod -:-
14:00Novokuybyshevsk - Surgut region -:-
14:30Stroitel Minsk - Krasnoyarsk -:-
17:30Zenit St. Petersburg - Kemerovo -:-

RYSSLAND: Super League - Damer

14:00Dynamo Kazan D - Leningradka D -:-
15:30Nizhniy Novgorod D - Lipetsk D -:-
16:00Tulitsa D - Saratov D -:-
17:00Kaliningrad D - Yenisey D -:-

SCHWEIZ: NLA

17:30Schonenwerd - Amriswil -:-
18:00Lausanne - TSV Jona -:-

SCHWEIZ: NLA Women

17:00Franches Montagnes D - Volero Zurich D -:-
18:00Geneve D - Schaffhausen D -:-
20:00Lugano D - Dudingen D -:-

SERBIEN: Liga

17:00Novi Sad - Vojvodina -:-
17:00Partizan - Subotica -:-
17:30Radnicki - Gornji Milanovac -:-
19:00Karadjordje Topola - Ribnica -:-

SERBIEN: Liga Women

19:00Sremska M. D - Partizan D -:-
19:00Stara Pazova D - Indjija D -:-
19:00Zeleznicar D - Tent D -:-

SLOVAKIEN: Extraliga

19:00Komarno - Svidnik -:-
19:00Myjava - Presov -:-
19:00VKP Bratislava - Prievidza -:-

SLOVAKIEN: Extraliga Women

16:00Brusno D - Nove Mesto nad Vahom D -:-
16:00Presov D - UCM Trnava D -:-
19:00UKF Nitra D - UNIZA Zilina D -:-

SLOVENIEN: 1. DOL

19:00Crnuce - Pomgrad -:-
19:00Fuzinar - Triglav Kranj -:-
20:00Calcit Kamnik - ACH Ljubljana -:-
20:00OK Maribor - Salonit Anhovo -:-

SLOVENIEN: 1. DOL Women

17:00Grosuplje D - Ankaran D -:-
17:30Calcit Kamnik D - Krim D -:-
18:00Nova KBM Branik D - GEN-I Volley NG D -:-
19:00Formula Formis D - SIP Sempeter D -:-

SPANIEN: SuperLiga

17:00Almeria - Guaguas -:-
18:00Voley Palma - Santanderina -:-
19:00Boiro - Voleibol Teruel -:-
19:00Conqueridor Valencia - Manacor -:-
19:30Rio Duero Soria - Barcelona -:-

SPANIEN: Superliga - Damer

18:00CV Kiele Socuellamos D - CV Madrid D -:-
18:00Haro Rioja D - Cajasol D -:-
19:00Alcobendas D - Avarca de Menorca D -:-
19:15Sant Cugat D - La Laguna D -:-
19:30Emeve Lugo D - Sayre Mayser D -:-

SYDKOREA: Volleyball League

06:00Woori - Kepco -:-

SYDKOREA: Volleyball League Women

08:00Daejeon KGC D - GS Caltex D -:-

TJECKIEN: Extraliga

16:00Brno - Zlin -:-
17:00Beskydy - Karlovarsko -:-
17:00Ostrava - Ceske Budejovice -:-
17:00Usti - Kladno -:-
18:00Liberec - Benatky -:-
18:00Odolena Voda - VK Lvi Prague -:-

TJECKIEN: Extraliga Women

17:00Prostejov D - Olymp Prague D -:-
17:00TJ Sokol Sternberk D - Frydek-Mistek D -:-
18:30Selmy Brno D - Olomouc D -:-
19:00Prometey D - Ostrava D -:-

TJECKIEN: 1. liga

11:00Dobrichovice - Ceske Budejovice B -:-
11:00Hradec Kralove - Tesla Brno -:-
11:00MFF Prague - Velke Mezirici -:-
11:00Plzen - Lvi Prague B -:-
12:30Liberec B - Bucovice -:-
13:00CZU Prague - Blue Volley Ostrava -:-

TJECKIEN: 1. liga Women

09:00Plzen D - VK Liberec B D -:-
09:30Dobrichovice D - Zizkov D -:-
10:00Ceske Budejovice D - Rudolfov D -:-
10:00Nusle D - Stresovice D -:-
10:00Prostejov B D - Hradec Kralove D -:-
12:00Hronov D - KP Brno B D -:-

TURKIET: Efeler Ligi

11:00Cizre Bld - Hatay B.Sehir -:-
11:00Spor Toto - Galatasaray -:-
15:00Fenerbahce - Halkbank -:-

TURKIET: Sultanlar Ligi Women

11:00Fenerbahce D - Cukurova Bld D -:-
12:00Vakifbank D - Ankara PTT D -:-
14:00Ilbank D - Bolu Bld D -:-
15:00Sariyer D - Galatasaray D -:-

TURKIET: 1. Ligi Women

11:00ALS Halk D - Adam Voleybol D -:-
11:00Kayseri D - Tarsus Bld D -:-
12:00Canakkale D - Havran Bld D -:-
12:00Kolejliler D - Bahcelievler D -:-
12:00Mihaliccik D - Gaziantep Merinos D -:-
12:00Sakarya D - Vakifbank 2 D -:-
13:00Istanbul BB D - Karsiyaka D -:-
13:30Ciftlikkoy Bld D - Muratpasa D -:-
14:00Edremit Bld. D - Goztepe D -:-
14:00Lima Spor D - Ankara Karayollari D -:-
15:00Yesilyurt D - AVR Atletik D -:-

TYSKLAND: 1. Bundesliga

17:30VCO Berlin - Friedrichshafen -:-
20:00Duren - Luneburg -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga North

18:00Bocholt - Bitterfeld -:-
19:00Neustrelitz - ETV Hamburg -:-
19:00Schoneiche - Munster -:-
19:30Essen - Kiel -:-
20:00Mondorf - Warnemunde -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga South

17:00Dachau - Karlsruhe -:-
19:00Delitzsch - Kriftel -:-
19:00Gotha - Mimmenhausen -:-
20:00Freiburg - Schwaig -:-

TYSKLAND: 1. Bundesliga Women

18:00Dresdner SC D - Aachen D -:-
18:00VC Wiesbaden D - Munster D -:-
19:00Suhl D - Potsdam D -:-
19:30Stuttgart D - Neuwied D -:-
20:00NawaRo Straubing D - Palmberg Schwerin D -:-
20:00Vilsbiburg D - Erfurt D -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga North Women

14:00VCO Berlin D - Emlichheim D -:-
15:00Koln D - ETV Hamburg D -:-
16:00Schweriner II D - Borken D -:-
18:00Stralsund D - Dingden D -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga South Women

15:00Vilsbiburg II D - Bad Soden D -:-
18:30Freisen D - Dingolfing D -:-
19:00SV Lohhof D - VCO Dresden D -:-
19:30Karlsruhe-Beiertheim D - VC Wiesbaden II D -:-

UKRAINA: Superleague Women

11:00Alanta D - Ukraina U17 D -:-

UNGERN: Extraliga

11:00MAV Elore SC - Kistext -:-
17:30Dunaferr - TFSE -:-

UNGERN: Extraliga Women

19:00MAV Elore SC D - Bekescsabai D -:-
19:00Vasas D - SZBBRA D -:-

ÖSTERRIKE: AVL

19:00Aich/Dob - TSV Hartberg -:-
19:00Waldviertel - Sokol Wien -:-
19:00VBK Klagenfurt - Tirol Innsbruck -:-
19:00Weiz - Ried -:-
20:00UVC Graz - Amstetten NO -:-

ÖSTERRIKE: 2. Bundesliga

15:00UVC Graz 2 - Sudstadt/Perchtoldsdorf -:-
16:30VBK Klagenfurt 2 - Wr. Neustadt -:-
16:30Weiz 2 - Hausmannstatten -:-
17:00Liebenau - Aich/Dob 2 -:-
18:00Steyr - VC Mils -:-
19:00St. Polten - Linz/Steg -:-

ÖSTERRIKE: AVL Women

16:00Rowa-Moser D - Hartberg D -:-
17:30UVC Graz D - Purgstall D -:-
18:00Salzburg D - Sokol/Post SV D -:-
18:30Eisenerz/Trofaiach D - Bisamberg D -:-
18:30Linz-Steg D - Wildcats D -:-

ÖSTERRIKE: 2. Bundesliga Women

12:30UVC Graz 2 D - Hausmannstatten D -:-
14:30Bruckl D - ATSE Graz D -:-
16:00Dornbirn D - Villach D -:-
16:00SG Eisenerz/Trofaiach 2 D - Krottendorf D -:-
18:00Hochst D - Wildcats 2 D -:-
18:00Seekirchen D - Muhlviertel D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live volleyboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.