UPPDATERA

Ishockey » Idag » Alla matcher

FINLAND: Liiga

17:30Ilves - Assat -:-

SCHWEIZ: National League

19:45Davos - Ajoie -:-
19:45Lausanne - Servette -:-

SVERIGE: SHL

19:00Frölunda HC - Malmö Redhawks -:-
19:00IK Oskarshamn - Leksands IF -:-
19:00Linköping HC - Färjestad BK -:-
19:00Luleå HF - Skellefteå AIK -:-
19:00MoDo - Växjö Lakers -:-
19:00Rögle BK - HV71 -:-
19:00Timrå IK - Örebro HK -:-

TJECKIEN: Extraliga

17:30Ceske Budejovice - Trinec -:-
17:30Plzen - Mlada Boleslav -:-
17:30Vitkovice - Kometa Brno -:-
18:00Kladno - Litvinov -:-
18:00Olomouc - Liberec -:-
18:00Pardubice - Karlovy Vary -:-
18:30Sparta Prague - Mountfield HK -:-

TYSKLAND: DEL

19:30ERC Ingolstadt - Bremerhaven -:-
19:30Frankfurt Lowen - Munchen -:-

USA: NHL

01:00Washington Capitals - Ottawa Senators 6:3
02:00Dallas Stars - New York Islanders 2:3Eft.förl.
2:a periodenEdmonton Oilers - Los Angeles Kings 1:2
PausSeattle Kraken - Boston Bruins 0:1

BELARUS: Extraleague

16:55Soligorsk - Yunost Minsk -:-
17:00Brest - Lokomotiv Orsha -:-
17:00Novopolotsk - Molodechno -:-

DANMARK: Metal Ligaen

19:00Herning Blue Fox - Herlev -:-
19:30Odense Bulldogs - Aalborg -:-

EUROPA: Alps Hockey League - Slutspel

19:30Kitzbuhel - Merano -:-
20:30Gherdeina - Unterland -:-

FINLAND: Mestis

17:30TUTO - Kiekko-Espoo -:-

FINLAND: Naisten Liiga - Slutspel

17:45KalPa D - Ilves D -:-

FRANKRIKE: Ligue Magnus

20:00Briancon - Chamonix Mont-Blanc -:-
20:00Nice - Bordeaux -:-
20:00Rouen - Gap -:-
20:15Amiens - Cergy-Pontoise -:-
20:30Angers - Grenoble -:-
20:30Anglet - Marseille -:-

KANADA: U Sports - Slutspel

00:00Saint Marys - UNB -:-
00:00StFX - Moncton -:-

KAZAKSTAN: Championship - Slutspel

14:00Gornyak Rudny - Nomad Astana -:-
15:00Aktobe - Kazzinc-Torpedo -:-

NORGE: EHL

18:30Lorenskog - Stavanger -:-

POLEN: Polish Hockey League

18:30MMKS Podhale - Jastrzebie -:-
18:30Sanok - Katowice -:-
18:30Torun - Unia Oswiecim -:-
18:30Zaglebie Sosnowiec - Tychy -:-

RYSSLAND: VHL - Slutspel

13:00HK Norilsk - Rubin Tyumen -:-
13:00Krasnoyarsk - Perm -:-
14:30Orsk - SKA Neva St. Petersburg -:-
15:00Toros Neftekamsk - AKM -:-
15:00Zvezda Moscow - Kurgan -:-
16:30Almetyevsk - Dinamo St. Petersburg -:-
16:30Tambov - HC Yugra -:-
17:00Buran Voronezh - Khimik -:-

RYSSLAND: MHL

14:00Snezhnye Barsy - Tyumensky Legion -:-

RYSSLAND: NMHL

12:00Yermak Angarsk - Arktika -:-
15:00Metallurg Cherepovets - Fakel -:-
16:30Lipetsk - Bobrov -:-
16:30Polot - Yunison Moscow -:-
16:30Sokol Novocheboksarsk - Proton -:-
17:00Dizelist - Belgorod -:-
17:00Granit - Dinamo Junior -:-
17:00MHK Ryazan - Progress Glazov -:-
17:00Tverichi - Olympia -:-

RYSSLAND: WHL Women

10:30Sverdlovsk Region D - MSMO 7.62 D -:-
11:00Dynamo Neva D - Ufa D -:-
13:00Beliye Medvedi D - Krasnoyarsk D -:-
15:00Tornado D - Torpedo Nizhny Novgorod D -:-

SCHWEIZ: MyHockey League - Play Out

20:15Bellinzona - Dudingen -:-

SCHWEIZ: MyHockey League - Slutspel

19:45Langenthal - Chur -:-
20:00Arosa - Seewen -:-
20:00Thun - EHC Frauenfeld -:-
20:15Franches-Montagnes - Huttwil -:-

SLOVAKIEN: 1. Liga

12:30Dubnica - Slovakien U18 -:-

SVERIGE: AllEttan Slutspel

19:00Alvesta SK - Borås HC -:-
19:00Falu IF - Kalix HC -:-

TJECKIEN: ELJ - Vinnarrunda

17:30Jihlava U20 - Kometa Brno U20 -:-
18:00Trinec U20 - Vitkovice U20 -:-

TYSKLAND: Oberliga - Slutspel

19:30Leipzig - Herner -:-
19:30Lindau - Hochstadt -:-
19:30Tolzer Lowen - Fussen -:-
20:00Erfurt - Rostock -:-

UNGERN: Erste Liga

17:30Csikszereda - Gyergyoi -:-

USA: ECHL

16:30Indy Fuel - Cincinnati Cyclones -:-

VÄRLD: WCH IIIB

13:00Iran - Hong Kong -:-
16:30Filippinerna - Nordkorea -:-
20:00Singapore - Bosnien-Hercegovina -:-

ÖSTERRIKE: ICE Hockey League - Slutspel

19:15HK Olimpija - Val Pusteria -:-
19:30Vorarlberg - TWK Innsbruck -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live ishockey resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.