UPPDATERA

Basket » Idag » Alla matcher

EUROPA: Champions League - Kval

12:30Unicaja - Levice 91:73
18:00Bamberg - Benfica -:-
19:00Bakken Bears - FMP Beograd -:-
20:00Tofas - Chemnitz -:-

FRANKRIKE: LNB

19:00Cholet - Lyon-Villeurbanne -:-

VÄRLD: World Cup Women

06:30Mali D - Frankrike D 59:74
10:00Australien D - Serbien D 69:54
12:30Japan D - Kanada D 56:70

BELARUS: Premier League

12:00Grodno GrSU - SDUSHOR Minsk 95:71
13:00Mogilev - Brest 59:78
13:00Rubon II - Tsmoki Minsk 3 71:72

CHILE: Copa Chile

00:00Las Animas - Valdivia 79:82
01:00Aleman - Espanol de Talca 49:74
01:00Boston C. C. - Stadio Italiano 66:57
01:00Municipal Chillan - U. De Concepcion 54:137
01:00Puente Alto - Leones Quilpue 71:79
01:30Temuco - Espanol Osorno 64:96
02:00Sportiva Italiana - Catolica 81:67
23:30Quilicura - Liceo Curico -:-
00:30CDSC Osorno - CD Puerto Varas -:-

COLOMBIA: LBP - Clasura

23:00Piratas de Bogota - Team Cali 72:82
01:00Condores de Cundinamarca - Cimarrones del Choco 74:86

DANMARK: Kvindebasketligaen Women

14:00Aabyhoj D - BMS Herlev D 49:57
1:a quarternSisu D - Amager D 2:11

FILIPPINERNA: Commissioners Cup

10:30UppskjutenMeralco Bolts - NLEX Road Warriors -:-
12:45UppskjutenConverge FiberXers - Barangay Ginebra San Miguel -:-

KOSOVO: Superliga

17:00Peja - Golden Eagle Ylli -:-
19:00Bashkimi - Prizreni -:-

LITAUEN: LKL

16:20Lietkabelis - Pieno Zvaigzdes -:-
18:30Juventus - Rytas -:-

LUXEMBURG: Total League

17:15Ettelbruck - Contern -:-

LUXEMBURG: Total League Women

HalvtidEttelbruck D - Contern D 24:28

MEXIKO: LNBP - Slutspel

22:00Astros - Soles -:-
23:00Dorados - Plateros -:-
23:00Fuerza Regia - Mineros -:-

NORGE: BLNO

3:e quarternNidaros Jets - Kongsberg Miners 23:57
17:00Froya - Oppsal -:-

PARAGUAY: LNB - Clasura

01:30Colonias Gold - Deportivo Campoalto 98:67

POLEN: Energa Basket Liga

2:a quarternSzczecin - Ostrow Wielkopolski 37:42
17:30Anwil Wloclawek - Zielona Gora -:-
20:00Dabrowa Gornicza - GTK Gliwice -:-

POLEN: 1. Liga

18:00Slask Wroclaw II - Alstom Krakow -:-
18:30Krosno - Lublin 2 -:-

RYSSLAND: Russian Cup

09:00Dynamo MGTU - Bars Rostov 65:84
10:00Magnitogorsk - Chelyabinsk 83:78
10:00Parma Perm 2 - Saratov 2 77:50
11:30Dynamo Stavropol - Samara 2 80:62
12:30Cheboksary - Unics Kazan 2 84:74
12:30Tobolsk - Enisey 2 68:72

RYSSLAND: VTB Super Cup - Slutspel

13:00Lokomotiv Kuban - Mega Basket 95:93
1:a quarternPartizan - Unics Kazan 7:9
18:30Zenit Petersburg - CSKA Moscow -:-

SPANIEN: Supercopa ACB

18:30Real Madrid - Barcelona -:-

STORBRITANNIEN: BBL

18:00UppskjutenCaledonia Gladiators - Newcastle Eagles -:-
18:00Manchester Giants - Sheffield Sharks -:-
18:30Cheshire Phoenix - Plymouth City Patriots -:-

STORBRITANNIEN: WBBL Women

3:e quarternBA London Lions D - Sevenoaks Suns D 51:29

SVERIGE: Superettan Herr

16:30Helsingborg - Eskilstuna -:-

SVERIGE: Basketettan Dam

12:00Alvik 2 D - KFUM Östersund 2 D 69:47
13:30Helsingborg D - Eskilstuna D 41:93
13:30SBBK Södertälje 2 D - IK Eos Utveckling D 49:63
3:e quarternNorrort D - Luleå BBK 2 D 41:57
1:a quarternKFUM Uppsala D - Blackeberg D 9:10
17:00Kalmar FF D - Brahe D -:-

TJECKIEN: 1. Liga

17:00Srsni Pisek - Jindrichuv Hradec -:-
17:30Polabi - Chomutov -:-
18:00Brno U23 - Svitavy -:-
18:00Pelhrimov - Plzen -:-

TURKIET: Federation Cup

12:00Antalya Gunesi - Samsunspor 76:87
12:30Ankara Kolejliler - Balikesir 85:80
14:15OGM Ormanspor - Cagdas Bodrum Spor 69:82
4:e quarternBornova - Sigortam.net ITU 64:89
16:30Mersin BSB - Final Spor -:-
17:00Kocaeli - Yalovaspor -:-
18:45Ankara D.S.I. - Gemlik -:-
19:15Fenerbahce 2 - Harem Spor -:-

TURKIET: TKBL Women

13:00Elazig Il Ozel Idare D - Antalya Gunesi D 83:75
13:30Turgutlu D - Botas 2 D 45:53
3:e quarternDiba Ankara D - Yalova D 42:35
1:a quarternFenerbahce 2 D - Kirklareli D 11:4

UNGERN: NB I. A Women

18:30Szigetszentmiklos D - Miskolc D -:-

VENEZUELA: Superliga - Slutspel

00:00Cocodrilos - Gladiadores 77:80
00:00Trotamundos - Brillantes 89:69
01:00Guaiqueries - Supersonicos 74:68

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

12:00Split (Cro) - Pardubice (Cze) 82:76
12:00Tenerife (Esp) - Fuenlabrada (Esp) -:-
3:e quarternBremerhaven (Ger) - Leeuwarden (Ned) 41:31
1:a quarternAEL (Cyp) - Apoel BC (Cyp) 5:12
1:a quarternOmonia (Cyp) - Apop Paphou (Cyp) 9:9
17:00Varese (Ita) - Reggiana (Ita) -:-
18:00Achilleas K. (Cyp) - Anorthosis (Cyp) -:-
18:00Ponferrada (Esp) - Ourense (Esp) -:-
18:30E.N. Paralimni (Cyp) - Apollon (Cyp) -:-
19:00Alicante (Esp) - Castello (Esp) -:-
20:00Brescia (Ita) - Trento (Ita) -:-
20:30Baskonia (Esp) - London Lions (Eng) -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag Damer

10:00Pruszkow D (Pol) - Kibirkstis Vilnius D (Ltu) 63:53
11:00Udine D (Ita) - Trieste D (Ita) 70:66
12:30Polonia W. D (Pol) - AZS Poznan D (Pol) 66:80
13:00Piestanske Cajky D (Svk) - Slavia Prague D (Cze) 58:46

VÄRLD: World Tour Utrecht 3x3 - Slutspel

17:30Liman 3x3 - Belgrade 3x3 -:-
17:55Sakiai 3x3 - Antwerp Giants 3x3 -:-
18:30Utrecht 3x3 - Vienna 3x3 -:-
18:55Amsterdam 3x3 - Paris 3x3 -:-

ÖSTERRIKE: Austria Cup

1:a quarternWagram - Mattersburg 10:10
17:00Celovec - Jennersdorf -:-
18:00Kufstein - Salzburg -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.