UPPDATERA

Basket » Idag » Alla matcher

FRANKRIKE: LNB

17:00Monaco - Chalons-Reims -:-
19:00Fos-sur-Mer - Lyon-Villeurbanne -:-
20:00JL Bourg - Paris -:-
20:00Limoges - Gravelines-Dunkerque -:-
20:00Nanterre - Roanne -:-

ITALIEN: Lega A

20:00Brescia - Venezia -:-

SPANIEN: ACB

18:00Fuenlabrada - Valencia -:-
18:00MoraBanc Andorra - Obradoiro CAB -:-
20:45Basket Zaragoza - Real Madrid -:-
20:45Manresa - Tenerife -:-

SVERIGE: Basketligan Herr

20:04Jämtland Basket - Södertalje Kings -:-

TURKIET: Super Lig

11:00Gaziantep - Darussafaka -:-
13:30Turk Telekom - Merkezefendi -:-
16:00Besiktas - Tofas -:-
18:15Bursaspor - Petkim Spor -:-

USA: NBA

2:a quarternIndiana Pacers - Miami Heat 55:59
2:a quarternWashington Wizards - Cleveland Cavaliers 46:58
1:a quarternAtlanta Hawks - Philadelphia 76ers 13:19
1:a quarternBrooklyn Nets - Minnesota Timberwolves 23:29
02:00Houston Rockets - Orlando Magic -:-
02:30Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans -:-
03:00Utah Jazz - Boston Celtics -:-
04:00Golden State Warriors - Phoenix Suns -:-
04:00Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers -:-
19:00New York Knicks - Denver Nuggets -:-

ARGENTINA: Liga A

3:e quarternGimnasia - Union De Santa Fe 31:23
01:00UppskjutenHispano Americano - Union De Santa Fe -:-
HalvtidInstituto de Cordoba - Boca Juniors 36:35
1:a quarternLa Union - Obera TC 0:0
15:00Argentino - Platense -:-

AUSTRALIEN: NBL

10:00South East Melbourne - New Zealand Breakers -:-

AUSTRALIEN: WNBL Women

07:00Southside D - Bendigo D -:-

BELARUS: Premier League

10:30Tsmoki Minsk 3 - Tsmoki Minsk 2 -:-
12:00Rubon - Impuls Dilijan -:-
13:00Brest - Gomel -:-
13:30SDUSHOR Minsk - Grodno GrSU -:-

BELARUS: Premier League Women

13:00Horizont Minsk D - Victoria Grodno D -:-

BELGIEN: Top Division Women

18:30Liege D - Namur D -:-
20:30Braine D - Waregem D -:-
20:30Laarne D - Phantoms D -:-
20:30Mechelen D - Lummen D -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH

17:00Bosna Royal - Siroki Brijeg -:-
17:00Celik - Leotar Trebinje -:-
17:00Spars Sarajevo - Zrinjski Mostar -:-
18:00Mrkonjic Grad - Radnik Bijeljina -:-
20:00Posusje - Promo -:-
20:30Borac Banja Luka - Bratunac -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH Women

17:00Konjic D - Leotar Trebinje D -:-
17:30Orlovi D - Igman D -:-
20:00Feniks D - Celik Zenica D -:-
20:00Lavovi D - Play Off Sarajevo D -:-

BRASILIEN: NBB

23:00Corinthians Paulista - Cerrado 79:89
23:30Paulistano - Brasilia 75:77Eft.förl.
4:e quarternMogi - Cearense 83:79
4:e quarternPato - Unifacisa 59:76
20:10Flamengo - Franca -:-
21:00Minas - Rio Claro -:-
22:00Caxias do Sul - Sao Paulo -:-

BULGARIEN: NBL

17:00Levski - Yambol -:-
17:00Shumen - Spartak Pleven -:-
18:00Chernomorets - Beroe -:-
18:00Rilski Sportist - Balkan -:-

CHILE: LNB 2

23:00Arabe Valparaiso - Boston C. C. 69:75
23:30Stadio Italiano - Truenos De Talca 68:62
00:00Liceo Curico - Arturo Prat San Felipe 103:74
3:e quarternBrisas - Tinguiririca 26:59
HalvtidManquehue - Sportiva Italiana 37:33
23:00Sportiva Italiana - Liceo Curico -:-
23:30Boston C. C. - Brisas -:-
00:00Arturo Prat San Felipe - Arabe Valparaiso -:-
00:00Tinguiririca - Stadio Italiano -:-

COLOMBIA: LBP - Slutspel

16:00Motilones del Norte - Cimarrones del Choco -:-
18:30Caribbean Storm Islands - Titanes de Barranquilla -:-

CYPERN: Division A

15:00Apollon - ETHA Engomi -:-
17:00ENAD Nicosia - Achilleas K. -:-

DANMARK: Basketligaen

13:00Köpenhamn - Vaerlose -:-
15:00Herlev Wolfpack - Amager -:-

DANMARK: Dameligaen Women

14:30Amager D - Aabyhoj D -:-

EUROPA: ABA League

17:00Mornar Bar - Mega Basket -:-
19:00Igokea - Partizan -:-
21:00FMP Beograd - KK Krka Novo mesto -:-

EUROPA: BNXT League

20:00Leiden - Zwolle -:-

EUROPA: Latvia-Estonian League

14:00Parnu - Rapla -:-
16:00TAL TECH - Viimsi -:-
16:00Tartu Ulikool - VEF Riga -:-
16:00Valmiera Glass Via - BK Ogre -:-

EUROPA: Liga Unike

17:00Teuta Durres - Tirana -:-
19:00Golden Eagle Ylli - Kamza Basket -:-

EUROPA: WBBL Women

13:00RSU Merks D - Aistes LSU Kaunas D -:-
13:00TTT Riga D - Tallinn University D -:-
14:00BJBS Riga D - TalTech D -:-
18:15Ogres Kolibri D - Jurmala D -:-

FINLAND: Korisliiga

16:00Bisons Loimaa - Helsinki Seagulls -:-
16:00Kouvot Kouvola - Kataja -:-
16:00Salon Vilpas - Karhu Basket -:-
16:00UU-Korihait Uusikaupunki - KTP Kotka Basket -:-

FINLAND: I Divisioona A

16:00Kristika Turku - Honka -:-

FINLAND: Korisliiga Women

14:00Vimpelin Veto D - Pyrinto D -:-
16:00Espoo Team D - PeKa D -:-
16:00Lappeenranta D - Torpan Pojat Helsinki D -:-

FRANKRIKE: Pro B

20:00Ada Blois - Nantes -:-
20:00Saint Vallier - Quimper -:-

FRANKRIKE: Espoirs U21

14:00Monaco U21 - Chalons-Reims U21 -:-
14:30Limoges U21 - Gravelines-Dunkerque U21 -:-
15:30Fos Provence U21 - Lyon-Villeurbanne U21 -:-
16:00JL Bourg U21 - Paris U21 -:-
16:00Nanterre U21 - Roanne U21 -:-
16:00Pau-Orthez U21 - Dijon U21 -:-
16:30Orleans U21 - Le Mans U21 -:-

FRANKRIKE: Ligue 2 Women

20:00Tronche Meylan D - Avenir Chartres D -:-

FRANKRIKE: French Cup Women

20:00Charnay Bourgogne Sud D - Landerneau Bretagne D -:-
20:00Lyon D - Flammes Carolo D -:-
20:00Union Hainaut D - La Roche D -:-
20:00US La Glacerie D - ESB Villeneuve D -:-

GREKLAND: Basket League

16:00Apollon Patras - PAOK -:-
19:00AEK Athens - Promitheas -:-

GREKLAND: A2

16:00Agriniou - AO Triton -:-
16:00Amyntas - Eleftheroupoli -:-
16:00AS Karditsas - Oiakas Nafpliou -:-
16:00Koroivos - Harilaos Trikoupis -:-
16:00Pagrati - Dafni Dafniou -:-
16:00Panerythraikos - Maroussi -:-

GREKLAND: A1 Women

13:00PAOK D - Olympiacos D -:-
15:00Chania D - Esperides Kalliotheas D -:-

IRLAND: SuperLeague

18:00Maree - UCD Marian -:-
18:30Eanna - KCYMS -:-
20:00Killester - Neptune -:-
20:30Tralee Warriors - Moycullen -:-

ISLAND: Premier League

19:00Breidablik - Thor AK Akureyri -:-
21:15Grindavik - Stjarnan -:-

ISRAEL: Super League

17:00Hapoel Beer Sheva - Hapoel Tel-Aviv -:-
19:00H. Haifa - Hapoel Holon -:-

ISRAEL: Liga Leumit

19:30M. Hod Hasharon - Maccabi Haifa -:-
19:30Migdal Haemek - Maccabi Ashdod -:-
20:00Maccabi Maale Adumim - Maccabi Raanana -:-

ITALIEN: Serie A1 Women

17:00San Martino D - Ragusa D -:-

ITALIEN: Serie A2 Women - North

18:00Valbruna Bolzano D - Carugate D -:-
19:00Treviso D - Libertas Udine D -:-
19:30Vicenza D - Ponzano D -:-
20:30Alpo VillaFranca D - Mantova D -:-

ITALIEN: Serie A2 Women - South

18:00Cagliari D - Nico Basket D -:-
18:00San Salvatore Selargius D - Savona D -:-
18:30Vigarano D - Civitanova Marche D -:-
19:00Matelica D - Spezia D -:-

JAPAN: B.League

06:05Hokkaido - Yokohama -:-
06:05Kyoto - Gunma -:-
06:05Ryukyu - Toyama -:-
06:05Shinshu - Utsunomiya Brex -:-
07:05Chiba - Ibaraki Robots -:-
07:05Diamond Dolphins - Shimane -:-
07:05Osaka - Hiroshima D. -:-
09:05Alvark - Brave Thunders -:-
09:05NeoPhoenix - SeaHorses Mikawa -:-
09:05Niigata - Akita -:-

JAPAN: W League Women

04:00Haneda Vickies D - Chanson V-Magic D -:-
04:00Yamanashi Queenbees D - Sunshine Rabbits D -:-
05:00Niigata D - Toyota Antelopes D -:-
06:30Eneos Sunflowers D - Aranmare Akita D -:-
06:30Hitachi Cougars D - Denso Iris D -:-
09:00Fujitsu D - Aisin Wings D -:-

KANADA: U Sports

03:00Saskatchewan - Manitoba -:-
04:00Calgary - Mount Royal -:-
04:00Lethbridge - MacEwan -:-
05:00UBC - Trinity Western -:-
05:00Victoria - UNBC -:-

KINA: WCBA Women

05:30Shanghai D - Hebei D -:-
08:00Shaanxi Tianze D - Sichuan D -:-
10:30Wuhan D - Jiangsu Phoenix D -:-
13:00Heilongjiang D - Xinjiang D -:-

KROATIEN: Premijer liga

18:00Cibona - Alkar -:-
18:00Gorica - GKK Sibenka -:-
18:00Skrljevo - Furnir -:-
19:00Zabok - Zadar -:-

KROATIEN: Prva Liga

14:00UppskjutenDubrovnik - Jazine -:-
14:00Kvarner - Dubrovnik -:-
16:00Omis - Zaprudje -:-
18:00Kastela - Amfora -:-
18:00Samobor - Bosco -:-
19:30Medvescak - Dinamo Zagreb -:-

KROATIEN: Premijer Liga Women

15:45KAZL Split D - Split D -:-
16:00Plamen Pozega D - Pula Moviter D -:-
16:45Tresnjevka 2009 D - Brod na Savi D -:-
17:00FSV Rijeka D - Medvescak D -:-

LITAUEN: LKL

16:00Jonava - Siauliai -:-
16:20Pieno Zvaigzdes - Juventus -:-

LITAUEN: NKL

15:00Delikatesas Joniskis - Suduva-Mantinga -:-
15:00Gargzdu - Kretinga -:-
15:00Perlas - Mazeikiai -:-
15:00Telsiai - Silute -:-
15:00Vilkaviskis - Palanga -:-
16:00Kauno Atletas - Klaipedos Neptunas -:-
18:30Sakiai Vytis - Zalgiris Kaunas 2 -:-

LUXEMBURG: Total League

18:30Larochette - Bertrange -:-
20:00Heffingen - Musel Pikes -:-
20:00T71 Dudelange - Contern -:-
20:30Amicale Steesel - Hesperange -:-
20:30Esch - Racing Luxembourg -:-

LUXEMBURG: Total League Women

18:00Amicale Steesel D - Contern D -:-
18:00Dudelange D - Grengewald Hueschtert D -:-
18:30Esch D - Les Sangliers Wooltz D -:-
18:30Walferdange D - Musel Pikes D -:-

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00Danilovgrad - Tivat -:-
19:00Sutjeska - Milenijum -:-
20:00Lovcen Cetinje - Jedinstvo -:-

NEDERLÄNDERNA: WBL Women

18:30Jolly Jumpers D - Binnenland D -:-
19:00Den Helder D - Martini Sparks D -:-
19:30Landslake Lions D - Lekdetec D -:-

NORGE: BLNO

14:00Gimle - Baerum -:-
15:00Fyllingen - Nidaros Jets -:-
17:00Asker - Ammerud -:-

NORGE: Kvinneligaen Women

15:00Ulriken D - Tromsø D -:-

NORTH MACEDONIA: Superleague

17:00KK Angeli - Pelister -:-
17:00MZT Skopje 2 - Euro Nickel -:-
18:00Rabotnicki - Kozuv -:-

NORTH MACEDONIA: Prva Liga Women

17:00Vardar D - MZT Skopje D -:-
17:30Struga D - Rabotnicki D -:-

POLEN: Energa Basket Liga

17:30Czarni Slupsk - Torun -:-
19:30Szczecin - Legia -:-

POLEN: 1. Liga

16:00Ksiezak Lowicz - Alstom Krakow -:-
17:00Krosno - WKK Wroclaw -:-
17:30Lancut - GKS Tychy -:-
17:30Poli. Opolska - Turow Zgorzelec -:-
18:00Dziki Warszawa - MKKS Koszalin -:-
18:00Pruszkow - Gornik Walbrzych -:-

POLEN: Energa Basket Liga Women

17:00GTK Gdynia D - Sosnowiec D -:-

PORTUGAL: LPB

16:00Ovarense - CAB Madeira -:-
20:00FC Porto - Imortal -:-

PORTUGAL: Proliga

16:00Barreirense - CAQ Queluz -:-
17:00Galomar - Electrico FC -:-
17:30Sanjoanense - Esgueira -:-
18:00Belenenses - Ginasio Olhanense -:-
18:00Maia - Sampaense -:-
19:30Galitos Aveiro - Sangalhos -:-
19:30Portimonense - Galitos Barreiro -:-

PORTUGAL: LFB Women

12:30CDEFF D - AD Vagos D -:-

QATAR: QBL

15:30Al Sadd - Al Gharafa -:-
17:30Al Arabi - Al Wakrah -:-

RUMÄNIEN: Divizia A - Första rundan

16:00CSM Oradea - CSM Ploiesti -:-
17:00Cluj Napoca - Rapid Bucharest -:-
17:00CSU Sibiu - Municipal Galati -:-
17:30CSM Targu Jiu - Miercurea Ciuc -:-
18:00SCM Craiova - Athletic Constanta -:-

RUMÄNIEN: Liga National Women - Första rundan

11:00Botosani D - CSBT Alexandria D -:-
13:30Cluj Napoca D - Municipal Targoviste D -:-
16:00Agronomia Bucuresti D - Sepsi S. D -:-
16:00Targu Mures D - Rapid Bucuresti D -:-
16:00Targu Secuiesc D - Olimpia Brasov D -:-
17:00FCC ICIM Arad D - Phoenix Constanta D -:-

RYSSLAND: Super League

11:00Barnaul - Temp Sumz Revda -:-
11:00Novosibirsk - Uralmash Ekaterinburg -:-
12:00Khimki M. - Dynamo Vladivostok -:-
13:00University-Ugra - Irkutsk -:-
14:00Lokomotiv Kuban 2 - CSKA Moscow 2 -:-
16:00Samara - MBA Moscow -:-
17:00Runa Basket Moscow - Dome-Springs Izhevsk -:-

RYSSLAND: Premier League Women

13:00Noginsk D - Dynamo Moscow D -:-
13:00Samara D - Enisey Krasnoyarsk D -:-
14:00MBA Moscow D - Nadezhda D -:-
15:00Dynamo Kursk D - Novosibirsk D -:-

SAUDIARABIEN: Premier League

16:00Al Ansar - Al Ittihad -:-

SCHWEIZ: SB League

17:00Lugano Tigers - BBC Monthey -:-
17:30Regio Basel - Geneva Lions -:-
17:30Sdent BBC Nyon - Swiss Central Basket -:-

SCHWEIZ: SB League Women

17:00Geneve D - Pully D -:-
18:30Helios VS D - BBC Troistorrents D -:-

SERBIEN: First League

17:00Leskovac Zdravlje - Slodes -:-
17:30Vojvodina Novi Sad - Vrsac -:-
18:00KK Dynamic - Tamis -:-
19:00Kolubara - OKK Novi Pazar -:-

SERBIEN: 1. ZLS Women

16:30ZKK Kraljevo D - Vrbas D -:-

SLOVAKIEN: Extraliga

18:00BC Komarno - Inter Bratislava -:-
18:00BC Prievidza - Spisski Rytieri -:-
18:00BK Svit - Levice -:-
18:00MBK Handlova - BKM Lucenec -:-

SLOVAKIEN: Extraliga Women

17:00Ruzomberok D - SK UMB Banska Bystrica D -:-
18:00BK SKP 08 Banska Bystrica D - Poprad D -:-
18:00Piestanske Cajky D - Samorin D -:-

SLOVENIEN: Liga Nova KBM

19:00Helios Domzale - KK Triglav Kranj -:-
19:00Polzela - Ilirija -:-
19:00Tajfun Sentjur - Rogaska -:-

SLOVENIEN: 1. SKL Women

16:00Ilirija D - Konjice D -:-
18:00Triglav D - Cinkarna Celje D -:-
18:00ZKK Domzale D - Jezica D -:-

SPANIEN: LEB Plata

12:00Gran Canaria B - Cornella -:-
18:00Zamora - Enrique Soler -:-
18:30Ponferrada - Marbella -:-
18:30Zornotza ST - Estela -:-
19:00Mollet - Benicarlo -:-
19:00Tizona Burgos - Ourense -:-
19:30Albacete - Valencia B -:-
19:30Sant Antoni - Real Canoe -:-
19:30Villarrobledo - La Roda -:-
20:00Gijon - Navarra -:-
20:00Vive Menorca - Zentro -:-
20:30Algeciras - Carbajosa -:-

SPANIEN: Liga Femenina Women

18:15Bembibre D - Perfumerias Avenida D -:-
18:30Araski D - Estudiantes D -:-
19:00Leganes D - Ciudad de La Laguna D -:-
19:15Valencia D - Ferrol D -:-
19:30Cadi La Seu D - Gran Canaria D -:-

STORBRITANNIEN: BBL

19:00Surrey Scorchers - Glasgow Rocks -:-

STORBRITANNIEN: WBBL Women

14:00Sevenoaks Suns D - Cardiff Met Archers D -:-
16:00Caledonia Pride D - Oaklands Wolves D -:-
18:00Essex Rebels D - Sheffield Hatters D -:-
19:00Nottingham Wildcats D - Gloucester D -:-
20:00UppskjutenNewcastle Eagles D - Manchester Mystics D -:-

STORBRITANNIEN: WBBL Cup Women - Slutspel

20:00Newcastle Eagles D - Leicester Riders D -:-

SVERIGE: Superettan Herr

15:00Trelleborg - AIK Basket -:-
15:30Högsbo Basket - Helsingborg -:-
16:00Norrort - KFUM Kalmar -:-
16:00Ockelbo - Team4Q -:-

SVERIGE: Basketligan Dam

14:30Norrköping Dolphins D - Visby D -:-
15:00Helsingborg D - Lund D -:-
16:00A3 Basket Umeå D - Alvik D -:-
19:00Marbo D - KFUM Östersund D -:-

SVERIGE: Basketettan Dam

14:30AIK Basket D - BG Lulea D -:-
15:00Lidingö D - Umea BSKT D -:-
16:00RIG Mark D - Wetterbygden Sparks 2 D -:-
16:45Huddinge D - Malbas Malmö D -:-
17:00Djurgården Basket D - Norrort D -:-

SYDKOREA: KBL

07:00KCC Egis - Wonju DB -:-
07:00Seoul Thunders - Goyang -:-
09:00KoGas - Suwon KT -:-
09:00Mobis Phoebus - Seoul Knights -:-

SYDKOREA: WKBL Women

10:00Hana 1Q D - Woori WON D -:-

THAILAND: TBL - Slutspel

10:00Bangkok Tiger Thunder - Dunkin Raptors -:-
12:00Bangkok C. - Thai General -:-

TJECKIEN: NBL

17:00Nymburk - Pardubice -:-

TJECKIEN: ZBL Women

17:00USK Prague D - Slavia Prague D -:-

TURKIET: TBL

12:00Gemlik - Fethiye Bld. -:-
13:45Samsunspor - Mamak Bld. -:-
15:30Ankara Kolejliler - Sigortam.net ITU -:-

TURKIET: TB2L - Första rundan

12:00Diyarbakir - Istanbul Efendileri -:-
12:00Seyhan - Lima Spor -:-
13:00Buyuk Anadolu Spor - Egospor -:-
13:00Cagdas Bodrum Spor - Fenerbahce 2 -:-
13:00Gecit Spor - Kadikoy Istanbul -:-
13:00Harem Spor - Karsiyaka Belediyespor -:-
13:00Istanbul BB - Sertas Spor -:-
14:00Darica Genclerbirligi - CO Basket -:-
15:00Corlu - Samsun Basketbol -:-
16:00Anadolu Basket - Genclik Spor -:-
16:00Baskent Yenisehir - Cozum Ankara -:-
16:00High Touch - Kastamonu -:-
16:00Nazilli - Vefa -:-

TURKIET: KBSL Women

11:00Galatasaray D - Nesibe Aydin D -:-
14:30Fenerbahce D - Antalya 07 D -:-
16:30Cankaya D - Izmit Belediyespor D -:-

TURKIET: TKBL Women

10:00Rize D - Bodrum Karya D -:-
12:00Tarsus Idm.Y. D - Fenerbahce 2 D -:-
12:00Yalova D - Cesme D -:-
14:00Emlak Konut D - Ferhatoglu D -:-
16:00Botas 2 D - Canik Belediye D -:-

TYSKLAND: BBL

18:00Bamberg - Bayreuth -:-
18:00Heidelberg - Gottingen -:-
20:30Bonn - Oldenburg -:-
20:30Syntainics MBC - Bayern -:-

TYSKLAND: Pro A

19:00Bochum - Rostock -:-
19:00Panthers Schwenningen - Leverkusen -:-
19:00Phoenix Hagen - Nurnberger -:-
19:30Paderborn - Kirchheim -:-
19:30Vechta - PS Karlsruhe -:-

TYSKLAND: Pro B

18:00Koln - Dusseldorf -:-
19:00Frankfurt 2 - OrangeAcademy -:-
19:00Rhondorf - Iserlohn -:-
19:30BIS Baskets Speyer - Coburg -:-
19:30Giessen Rackelos 2 - Hanau -:-
19:30Schwelm - Wolmirstedt -:-
19:30Wedel - Bernau -:-

TYSKLAND: DBBL Women

15:00Heidelberg D - Freiburg D -:-
19:00Marburg D - Saarlouis D -:-
19:00Wasserburg D - TK Hannover D -:-

UKRAINA: FBU Superleague

13:00Kyiv Basket - Budivelnyk -:-
15:00Ternopil-TNEU - Cherkaski Mavpy -:-

UKRAINA: Superleague Women

12:00Frankivsk Halichina D - Berdyansk D -:-

UNGERN: NB I. A Women

15:00PINKK-Pecsi D - Szekszard D -:-
18:00Vasas Csata D - TFSE-MTK D -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya

23:15Hebraica y Macabi - Defensor 83:70
HalvtidMalvin - Nacional 37:46
HalvtidOlimpia - Bigua 48:52

USA: NCAA

23:00N. Carolina A&T - Carver Bible -:-
00:00Boston College - Notre Dame -:-
01:00Canisius - Fairfield -:-
01:00Cornell - Coppin State -:-
01:00Furman - Charleston -:-
01:00Illinois - Rutgers -:-
01:00Iona - Rider -:-
01:00Niagara - Monmouth -:-
01:00Northeastern - Colgate -:-
01:00Presbyterian - Bob Jones -:-
01:00Quinnipiac - St. Peters -:-
01:00Siena - Manhattan -:-
01:00South Florida - South Carolina St -:-
01:00St. John's (N.Y.) - Kansas -:-
02:00Houston - Bryant University -:-
02:00Louisiana Lafayette - New Orleans -:-
02:00South Dakota Coyotes - Waldorf College -:-
02:00South Dakota St. - Minnesota-Morris -:-
02:00InställtUtah Valley State - Yellowstone -:-
02:00UTEP - New Mexico State -:-
02:00Virginia - Pittsburgh -:-
02:30Texas - UTRGV -:-
03:00Boise State - Tulsa -:-
03:00Purdue - Iowa -:-
04:00CSU Bakersfield - Benedictine (AZ) -:-
04:00Portland - VMI -:-
04:00San Jose State - North Dakota -:-
04:00UC Irvine - Bethesda -:-
04:00UC Santa Barbara - Pepperdine -:-
18:00Indiana - Nebraska -:-
18:00IUPUI - Oakland -:-
18:00Miami (FL) - Clemson -:-
18:00Ole Miss - Memphis -:-
18:00Seton Hall - Nyack -:-
18:00UMass - Harvard -:-
18:00Villanova - Saint Josephs -:-
18:00Wisc. Milwaukee - Robert Morris -:-
18:30Wisconsin - Marquette -:-
19:00Boston University - Binghamton -:-
19:00Coastal Carolina - Winthrop -:-
19:00Indiana State - Miami (Ohio) -:-
19:00IPFW - Northern Kentucky -:-
19:00Loyola Maryland - Mount St. Mary's -:-
19:00Michigan - San Diego State -:-
19:00Nebraska O. - East. Washington -:-
20:00Auburn - Yale -:-
20:00Charlotte - George Washington -:-
20:00Colorado - Tennessee -:-
20:00Columbia - Maine Black Bears -:-
20:00Dayton - Northern Illinois -:-
20:00Evansville - Tennessee Tech -:-
20:00Hofstra - Bucknell -:-
20:00La Salle - Holy Cross -:-
20:00Mercer - Georgia State -:-
20:00NC State - Louisville -:-
20:00North Texas - Nevada -:-
20:00Providence - Rhode Island -:-
20:00Tulane - Alcorn State -:-
20:00UNC Asheville - N. Carolina Central -:-
20:00Western Illinois - UT Martin -:-
20:00Virginia Tech - Wake Forest -:-
21:00Bradley - Siu Edwardsville -:-
21:00Cleveland State - Wright State -:-
21:00Davidson - William & Mary -:-
21:00East Carolina - Gardner Webb -:-
21:00Eastern Illinois - North Park -:-
21:00Longwood - Delaware State -:-
21:00Louisiana Monroe - Northwestern St. -:-
21:00Rice - Jarvis Christian -:-
21:00Southeast Missouri State - Webster Gorloks -:-
21:00Texas A&M-CC - Southwestern Pirates -:-
21:30Ohio - St. Francis (PA) -:-
22:00Abilene Christian - Incarnate Word -:-
22:00Air Force - Army -:-
22:00Arkansas - UALR -:-
22:00Colorado State - St. Marys (CA) -:-
22:00DePaul - Loyola Chicago -:-
22:00Florida State - Syracuse -:-
22:00Illinois State - Jackson State -:-
22:00New Hampshire - Central Connecticut State -:-
22:00Princeton - Drexel -:-
22:00Sacramento State - Montana State -:-
22:00St. Bonaventure - Buffalo -:-
22:00Temple - Penn -:-
22:00UConn - Grambling St. -:-
22:00VCU Rams - Campbell -:-
22:00West Virginia - Radford -:-
22:00Wyoming - McNeese State -:-
22:30Lehigh - Md.-East. Shore -:-
23:00Arkansas State - Central Arkansas -:-
23:00Baylor - Arkansas-Pine Bluff -:-
23:00Chicago State - Tennessee State -:-
23:00Idaho - Southern Utah -:-
23:00Michigan State - Toledo -:-
23:00Santa Clara - Louisiana Tech -:-
23:00UC Davis - California Merced -:-
23:30Hampton - Norfolk State -:-
23:30Howard - American University -:-
23:30Stephen F. Austin - Wiley -:-
00:00SMU Mustangs - Vanderbilt -:-
00:00USC Upstate - Western Carolina -:-
00:00Washington State - USC -:-
00:30St. Louis - UAB -:-
00:30Stony Brook - Wagner -:-

ÖSTERRIKE: Superliga

17:30St. Polten - Wels -:-
17:30Vienna Timberwolves - Traiskirchen Lions -:-
20:00Vienna Basket - Kapfenberg Bulls -:-

ÖSTERRIKE: Zweite Liga

17:00Worthersee Piraten - Raiders Tirol -:-
18:00BBC Nord - Mistelbach -:-
18:00Furstenfeld - Dornbirn Lions -:-
20:00Salzburg - Kufstein -:-

ÖSTERRIKE: Superliga Women

14:30Vienna Timberwolves D - Celovec D -:-
16:00UBI Graz D - Vienna United D -:-
17:00DBB LZ OO D - Basket Flames D -:-
19:30Duches Klosterneuburg D - UBSC-DBBC Graz D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.