UPPDATERA

Tennis » Idag » Alla matcher

ATP - SINGLAR: Indian Wells (USA) - Kval, hard

19:00Bagnis F. (Arg) - Mmoh M. (Usa) -:-
19:00Cazaux A. (Fra) - Hassan B. (Leb) -:-
19:00Cressy M. (Usa) - Goffin D. (Bel) -:-
19:00Dzumhur D. (Bih) - Vavassori A. (Ita) -:-
19:00Gaston H. (Fra) - Kudla D. (Usa) -:-
19:00Grenier H. (Fra) - Medjedovic H. (Srb) -:-
19:00Halys Q. (Fra) - Quinn E. (Usa) -:-
19:00Hijikata R. (Aus) - Pouille L. (Fra) -:-
19:00Johnson S. (Usa) - Nava E. (Usa) -:-
19:00Kwon S. (Kor) - Watanuki Y. (Jpn) -:-
19:00Lestienne C. (Fra) - Ymer E. (Swe) -:-
19:00Marterer M. (Ger) - Klein L. (Svk) -:-
19:00Mochizuki S. (Jpn) - Schwartzman D. (Arg) -:-
19:00Moreno De Alboran N. (Usa) - Meligeni Alves F. (Bra) -:-
19:00Nagal S. (Ind) - Dostanic S. (Usa) -:-
19:00Nardi L. (Ita) - Atmane T. (Fra) -:-
19:00Nishioka Y. (Jpn) - Shang J. (Chn) -:-
19:00Paire B. (Fra) - Molcan A. (Svk) -:-
19:00Polmans M. (Aus) - Broady L. (Gbr) -:-
19:00Rodionov J. (Aut) - Gaio F. (Ita) -:-
19:00Seyboth Wild T. (Bra) - Walton A. (Aus) -:-
19:00Svajda Z. (Usa) - Ajdukovic D. (Cro) -:-
19:00Woestendick C. (Usa) - Kopriva V. (Cze) -:-
19:00Zhukayev B. (Kaz) - Mayot H. (Fra) -:-

ATP - SINGLAR: Santiago (Chile), grus

23:10Tabilo A. (Chi) - Baez S. (Arg) 1:2

WTA - SINGLAR: Indian Wells (USA) - Kval, hard

23:40Galfi D. (Hun) - Rodionova Ar. (Aus) 0:2
23:55Wickmayer Y. (Bel) - Sramkova R. (Svk) 0:2
00:00Pera B. (Usa) - Mcneil C. (Usa) 2:1
00:10Day K. (Usa) - Parks A. (Usa) 2:0
01:05Ponchet J. (Fra) - Zarazua R. (Mex) 2:1
01:20Parrizas-Diaz N. (Esp) - Carle M. L. (Arg) 2:0
02:00Montgomery R. (Usa) - Bassols M. (Esp) 2:0
19:00Arango E. (Col) - Andreeva E. (Wrl) -:-
19:00Bejlek S. (Cze) - Baptiste H. (Usa) -:-
19:00Cristian J. (Rou) - Hunter S. (Aus) -:-
19:00Dart H. (Gbr) - Semenistaja D. (Lat) -:-
19:00Errani S. (Ita) - Rodionova Ar. (Aus) -:-
19:00Fruhvirtova L. (Cze) - Masarova R. (Esp) -:-
19:00Hibino N. (Jpn) - Hsieh S-W. (Tpe) -:-
19:00Hontama M. (Jpn) - Liu C. (Usa) -:-
19:00Ngounoue C. (Usa) - Cornet A. (Fra) -:-
19:00Pigossi L. (Bra) - Osorio C. (Col) -:-
19:00Podoroska N. (Arg) - Gadecki O. (Aus) -:-
19:00Sramkova R. (Svk) - Ponchet J. (Fra) -:-
19:00Townsend T. (Usa) - Jovic I. (Usa) -:-

WTA - SINGLAR: San Diego (USA), hard

Set 2Kostyuk M. (Ukr) - Boulter K. (Gbr) 1:0 (7:5,0:0)

WTA - DUBBLAR: Austin (USA), hard

00:05Kawa K./Schoofs B. - Gadecki O./Nicholls O. 0:2

WTA - DUBBLAR: San Diego (USA), hard

01:05Krawczyk D./Pegula J. - Melichar-Martinez N./Perez E. 0:2

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Kigali 2 (Rwanda), grus

10:30Iradukunda G. (Bur) - Ouakaa A. (Tun) -:-
10:30Tabur C. (Fra) - Voisin E. (Fra) -:-
12:00Denolly C. (Fra) - Sheehy J. (Usa) -:-
12:00Oliel Y. (Isr) - Paz J. P. (Arg) -:-

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Kigali 2 (Rwanda) - Kval, grus

09:00El Sallaly A. (Egy) - Stevenson K. (Can) -:-
09:00Kozlov S. (Usa) - Denisov I. (Wrl) -:-
09:00Majchrzak K. (Pol) - Bouquet L. (Fra) -:-
09:00Schachter N. (Usa) - Lyeons J. (Usa) -:-
10:30Bax F. (Fra) - Watanabe S. (Jpn) -:-
10:30Fancutt T. J. (Aus) - Sheyngezikht L. (Bul) -:-

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Lugano (Schweiz), hard (inomhus)

16:00Brouwer G. (Ned) - Blanchet U. (Fra) -:-
18:00Bergs Z. (Bel) - Travaglia S. (Ita) -:-
19:30Albot R. (Mda) - Huesler M. (Sui) -:-

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Lugano (Schweiz) - Kval, hard (inomhus)

10:00Bonadio R. (Ita) - Masur D. (Ger) -:-
10:00Marchenko I. (Ukr) - Ilkel C. (Tur) -:-
11:30Hsu Y. H. (Tpe) - Gerasimov E. (Wrl) -:-
11:30Uchiyama Y. (Jpn) - Gea A. (Fra) -:-
13:00Berankis R. (Ltu) - Celikbilek A. (Tur) -:-
13:00Shimizu Y. (Jpn) - Squire H. (Ger) -:-

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Santa Cruz (Bolivia), grus

21:00Pucinelli de Almeida M. (Bra) - Collarini A. (Arg) -:-
23:30Monteiro T. (Bra) - Lavagno E. (Ita) -:-
23:30Passaro F. (Ita) - Olivieri G. A. (Arg) -:-
23:30Ugo Carabelli C. (Arg) - Vallejo D. (Par) -:-

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Santa Cruz (Bolivia) - Kval, grus

16:00Boscardin Dias P. (Bra) - Boitan G. A. (Rou) -:-
16:00Campana Lee G. (Kor) - Kestelboim M. (Arg) -:-
16:00Villanueva G. (Arg) - Rybakov A. (Usa) -:-
17:30Aboian V. (Arg) - Zeballos F. (Bol) -:-
17:30Buse I. (Per) - Justo G. I. (Arg) -:-
17:30Torres J. B. (Arg) - Leite W. (Bra) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Kish Island 3 (Iran), grus

13:00Jianu F. C. (Rou) - Djuric B. (Srb) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Tucuman (Argentina), grus

10:00Sakamoto P. (Bra) - Popko D. (Kaz) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Tucuman (Argentina), grus

17:00Neffa A. P. (Par) - Meliss V. (Ita) -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live tennis resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.