UPPDATERA

Tennis » Idag » Alla matcher

ATP - SINGLAR: Eastbourne (Storbritannien), gräs

15:00Purcell M. (Aus) - Sonego L. (Ita) -:-
16:30Kwon Soonwoo (Kor) - De Minaur A. (Aus) -:-

ATP - SINGLAR: Mallorca (Spanien), gräs

16:00Medvedev D. (Rus) - Carreno-Busta P. (Esp) -:-
18:30Querrey S. (Usa) - Mannarino A. (Fra) -:-

WTA - SINGLAR: Bad Homburg (Tyskland), gräs

10:00Siegemund L. (Ger) - Siniakova K. (Cze) -:-
12:00Kerber A. (Ger) - Anisimova A. (Usa) -:-
12:00Kvitova P. (Cze) - Podoroska N. (Arg) -:-

WTA - SINGLAR: Eastbourne (Storbritannien), gräs

12:00Giorgi C. (Ita) - Kontaveit A. (Est) -:-
13:30Ostapenko J. (Lat) - Rybakina E. (Kaz) -:-

WTA - SINGLAR: Wimbledon (Storbritannien) - Kval, gräs

12:00Ahn K. (Usa) - Niculescu M. (Rou) -:-
12:00Bucsa C. (Esp) - Govortsova O. (Blr) -:-
12:00Dodin O. (Fra) - Perez E. (Aus) -:-
12:00Kalinina A. (Ukr) - Diatchenko V. (Rus) -:-
12:00Lao D. (Usa) - Radwanska U. (Pol) -:-
12:00Osorio Serrano M. C. (Col) - Parrizas-Diaz N. (Esp) -:-
12:00Pironkova T. (Bul) - Konjuh A. (Cro) -:-
12:00Sanders S. (Aus) - Burel C. (Fra) -:-
12:00Smitkova T. (Cze) - Wang Xin. (Chn) -:-
12:00Swan K. (Gbr) - Rodionova Ar. (Aus) -:-

ATP - DUBBLAR: Eastbourne (Storbritannien), gräs

14:00Mektic N./Pavic M. - Ram R./Salisbury J. -:-

WTA - DUBBLAR: Bad Homburg (Tyskland), gräs

10:00Blinkova A./Rus A. - Routliffe E./Zimmermann K. -:-
13:30Heisen V./Peschke K. - Kichenok N./Olaru R. -:-

WTA - DUBBLAR: Billie Jean King Cup - Group II (Värld)

23:35Grant G./Rodriguez J. - Perez S./Rahmanparast A. 2:0

WTA - DUBBLAR: Eastbourne (Storbritannien), gräs

12:00Kichenok L./Ninomiya M. - Aoyama S./Shibahara E. -:-
15:30Melichar N./Schuurs D. - Chan H-C./Chan L. -:-

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Milan (Italien), grus

12:00Moroni M. (Ita) - Ajdukovic D. (Cro) -:-
14:00Cachin P. (Arg) - Rune H. (Den) -:-
15:30Krstin P. (Srb) - Grenier H. (Fra) -:-
17:00Coria F. (Arg) - Elias G. (Por) -:-

CHALLENGER HERRAR - DUBBLAR: Milan (Italien), grus

14:00Doumbia S./Reboul F. - Kopriva V./Lehecka J. -:-
18:30Brown D./Weissborn T-S. - Walkow S./Zielinski J. -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Antalya 25 (Turkiet), grus

09:00Kestelboim M. (Arg) - Carou I. (Uru) -:-
09:00Kolisnyk O. (Ukr) - Marozsan F. (Hun) -:-
09:00Picchione A. (Ita) - Juarez F. (Arg) -:-
09:30Rodriguez L. J. (Arg) - Comesana F. (Arg) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Bergamo (Italien), grus

12:00Arnaboldi F. (Ita) - Netuschil M. (Ger) -:-
12:00Vincent Ruggeri S. (Ita) - Arnaldi M. (Ita) -:-
14:00Balzerani R. (Ita) - Galarza J. I. (Arg) -:-
20:00Nardi L. (Ita) - Weis A. (Ita) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Champaign, IL (USA), hard

00:50Farren C. (Usa) - Langmo C. (Usa) 0:2
17:00Diallo G. (Can) - Montsi K. (Rsa) -:-
17:00Kenyatte K. (Usa) - Brymer G. (Usa) -:-
17:00Kubler J. (Aus) - Langmo C. (Usa) -:-
17:00Pervolarakis M. (Gre) - Seelig K. (Usa) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Monastir 25 (Tunisien), hard

10:30Atmane T. (Fra) - Darderi L. (Ita) -:-
10:30Park U. (Kor) - Echargui M. (Tun) -:-
11:30Kumar O. (Usa) - Rodriguez Taverna S. (Arg) -:-
11:30Lopez Morillo I. (Esp) - Lee D. H. (Kor) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Alkmaar (Nederländerna), grus

12:00Heyman C. (Bel) - Brouwer G. (Ned) -:-
12:00Wehnelt K. (Ger) - Barranco C. J. (Esp) -:-
13:30Alvarez Varona N. (Esp) - Moeller M. (Ger) -:-
13:30Tepavac M. (Srb) - Sels J. (Ned) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Klosters (Schweiz), grus

09:00Moreno De Alboran N. (Esp) - Pucinelli de Almeida M. (Bra) -:-
10:30Stricker D. (Sui) - Veldheer M. (Ned) -:-
12:00Forti F. (Ita) - Dougaz A. (Tun) -:-
12:00Von der Schulenburg H. (Sui) - Paul J. (Sui) -:-

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Montauban (Frankrike), grus

12:00Durasovic V. (Nor) - Eysseric J. (Fra) -:-
13:00Agamenone F. (Ita) - Added D. (Fra) -:-
13:30Cazaux A. (Fra) - Gutierrez Oscar J. (Bra) -:-
13:30Escoffier A. (Fra) - Royer V. (Fra) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Alkmaar (Nederländerna), grus

12:00Redelijk N. (Usa) - Lemoine Q. (Ned) -:-
12:00Scholl C. (Usa) - Makarova E. (Rus) -:-
19:00Hindova D. (Cze) - Avdeeva J. (Rus) -:-
19:00Szabanin N. (Hun) - Garland J. (Tpe) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Antalya 25 (Turkiet), grus

09:00Lukacs V. (Hun) - Ghioroaie I. G. (Rou) -:-
09:00Romero Gormaz L. (Esp) - Herazo M. F. (Col) -:-
09:00Stamatova J. (Bul) - Sakellaridi S. (Gre) -:-
09:00Vicens Mas R. (Esp) - Black H. T. (Usa) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W15 L'aquila (Italien), grus

13:30Grymalska A. (Ita) - Catini C. (Ita) -:-
13:30Pieri T. (Ita) - Seibold E. (Ger) -:-
15:00Arcidiacono F. (Ita) - Inoue H. (Usa) -:-
17:30Spigarelli M. (Ita) - Schaefer A. (Ger) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Monastir 25 (Tunisien), hard

10:30Chikaraishi Y. (Jpn) - Mushika M. (Jpn) -:-
10:30Drazic M. (Cro) - Mushika . M. (Jpn) -:-
10:30Imamura S. (Jpn) - Gadient N. (Sui) -:-
11:30Lukosiute A. (Ltu) - Bhunu V. (Zim) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W25 Klosters (Schweiz), grus

09:00Duerst J. (Sui) - Herdzelas D. (Bih) -:-
09:00Herrmann S. (Ger) - In-Albon Y. (Sui) -:-
10:30Maleckova J. (Cze) - Marcinkevica D. (Lat) -:-
10:30Papadakis L. (Ger) - Prisacariu A. (Rou) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W25 Perigueux (Frankrike), grus

11:00Parry D. (Fra) - Djoubri S. (Fra) -:-
11:00Siskova A. (Cze) - Bronzetti L. (Ita) -:-
13:00Cakarevic S. (Fra) - Monnet C. (Fra) -:-
13:00Jacquemot E. (Fra) - Ormaechea P. (Arg) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W25 Porto (Portugal), hard

11:30Hartono A. (Ned) - Helmi O. (Den) -:-
11:30Jorge M. (Por) - Hontama M. (Jpn) -:-
13:00Gutierrez C. M. (Esp) - Andrianjafitrimo T. (Fra) -:-
13:00Tikhonova A. (Rus) - Bassols M. (Esp) -:-

ITF DAMER - SINGLAR: W60 Charleston, SC (USA), grus

17:00Glatch A. (Usa) - Papamichail D. (Gre) -:-
17:00Navarro E. (Usa) - Contreras Gomez F. (Mex) -:-
17:00Sanchez A. S. (Mex) - Ce G. (Bra) -:-
17:00Shapatava S. (Geo) - Chang S. (Usa) -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Antalya 25 (Turkiet), grus

13:00Dutra Da Silva D./Kestelboim M. - Ho R./Hsu Yu H. -:-
13:00Kolisnyk O./Prihodko O. - Barrena A./Zukas M. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Bergamo (Italien), grus

14:00Fonio G./Leite W. - Blanch D./Boscardin Dias P. -:-
16:00Arnaboldi F./Arnaldi M. - Pozzi D./Rottoli L. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Champaign, IL (USA), hard

23:30Aguilar J. C./Arias B. - Bass F./Hands T. 1:2
00:15Kenyatte K./Montsi S. WO - Pereira J./Villanueva G. -:-
00:55Diallo G./Muamba N. - Kirkov V./Ponwith N. 0:2
01:30Pervolarakis M./Sigouin B. - Peck J./Seelig K. 0:2
17:00Bass F./Hands T. - Peck J./Seelig K. -:-
17:00Kirkov V./Ponwith N. - Kenyatte K./Montsi S. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Monastir 25 (Tunisien), hard

16:00Darderi L./Giacomini L. - Cash J./Whitehouse M. -:-
16:00Rai A./Winter Lopez B. - Park U./Tanuma R. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Alkmaar (Nederländerna), grus

17:00De Jong J./Jong S. - Ivanov V./Sabanin Y. -:-
17:00Freund S./Virtanen O. - Brouwer G./Sels J. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Klosters (Schweiz), grus

12:00Erler A./Neuchrist M. - Fallert F./Moreno De Alboran N. -:-
13:30Staeheli L./Tanner G. L. - Riedi L./Stricker D. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Montauban (Frankrike), grus

18:30Bouquier A./Dussin L. - Agamenone F./Escoffier A. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Alkmaar (Nederländerna), grus

15:00Lemoine Q./Mujan G. - Collins A./Fourlis J. -:-
15:00Makarova E./Stevens L. - Vedder E./Visscher S. J. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Antalya 25 (Turkiet), grus

09:00Aney J./Rosca C. - Gagoshidze T./Natsvlishvili N. -:-
09:30Eraydin B./Toth A. K. - Nikitina I./Ronney J. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 L'aquila (Italien), grus

20:30Bertoloni A./Trevisan F. - Raggi A./Vanlangendonck E. -:-
15:00Curovic T./Siedliska N. - Catini C./Gaggini V. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Monastir 25 (Tunisien), hard

16:00Lacasse R./Lindh E. - Imamura S./Shin J. -:-
16:00Drazic M./Sharipova S. - Mushika . M./Mushika M. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W25 Klosters (Schweiz), grus

13:30Anshba A./Detiuc A. - Kolodziejova M./Maleckova J. -:-
13:30Marcinkevica D./Morgina A. - Duerst J./Falkowska W. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W25 Perigueux (Frankrike), grus

14:30Albie A./Jeanjean L. - Parry D./Yerolymos M. -:-
14:30Strakhova V./Yuan Y. - Nahimana S./Siskova A. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W25 Porto (Portugal), hard

15:00Ayukawa M./Omae A. - Hontama M./Namigata J. -:-
15:00Arakawa H./Tjandramulia O. - Hartono A./Miyazaki L. -:-

LAG - HERRAR: Davis Cup - Group IV (Värld)

10:00Armenien - Azerbajdzjan -:-
10:00Kosovo - Andorra -:-
10:00San Marino - Moldova -:-
11:00Botswana - Congo -:-
11:00Gabon - Elfenbenskusten -:-
11:00Namibia - Uganda -:-
11:00Nigeria - Kamerun -:-

LAG - DAMER: Billie Jean King Cup - Group II (Värld)

17:00Bahamas D - Uruguay D -:-
17:00Ecuador D - Kuba D -:-
17:00Panama D - El Salvador D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live tennis resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.