UPPDATERA

Tennis » Idag » Alla matcher

ATP - SINGLAR: Franska Öppna (Frankrike) - Kval, grus

12:25Gombos N. (Svk) - Van Rijthoven T. (Ned) 2:0
12:25Varillas J. P. (Per) - Jarry N. (Chi) 2:1
12:30Tseng C. H. (Tpe) - Stebe C. (Ger) 2:0
14:25Cachin P. (Arg) - Kotov P. (Rus) 0:2
15:00Kuznetsov An. (Rus) - Trungelliti M. (Arg) 2:1
15:45Ritschard A. (Sui) - Ugo Carabelli C. (Arg) 0:2
16:00Serdarusic N. (Cro) - Fratangelo B. (Usa) 0:2
16:20Masur D. (Ger) - Blancaneaux G. (Fra) 0:2

WTA - SINGLAR: Franska Öppna (Frankrike) - Kval, grus

12:25Marino R. (Can) - Mendez S. (Aus) 2:0
12:30Babel O. (Fra) - Selekhmeteva O. (Rus) 0:2
12:30Tsurenko L. (Ukr) - Naito Y. (Jpn) 2:1
13:40Zuger J. (Sui) - Contreras Gomez F. (Mex) 1:2
14:00Tomova V. (Bul) - Danilovic O. (Srb) 1:2
14:25Grammatikopoulou V. (Gre) - McHale C. (Usa) 2:0
15:35Buzarnescu M. (Rou) - Bjorklund M. (Swe) 0:2
16:15Schunk N. M. (Ger) - Baptiste H. (Usa) 1:2

ATP - SINGLAR: Geneva (Schweiz), grus

14:30Opelka R. (Usa) - Ruud C. (Nor) 0:2
16:15Gasquet R. (Fra) - Sousa J. (Por) 0:2

ATP - SINGLAR: Lyon (Frankrike), grus

14:35De Minaur A. (Aus) - Molcan A. (Svk) 0:2
16:45Norrie C. (Gbr) - Rune H. (Den) 2:1

WTA - SINGLAR: Rabat (Marocko), grus

13:00Liu C. (Usa) WO - Bondar A. (Hun) -:-
13:50Trevisan M. (Ita) - Bronzetti L. (Ita) 2:0

WTA - SINGLAR: Strasbourg (Frankrike), grus

15:35Pliskova Ka. (Cze) - Juvan K. (Slo) 0:2
17:35Dodin O. (Fra) GAV UPP - Kerber A. (Ger) 0:1

ATP - DUBBLAR: Geneva (Schweiz), grus

12:10Mektic N./Pavic M. - Jebavy R./Reese H. 2:0
18:15Cabral F./Sousa J. - Andujar-Alba P./Middelkoop M. 0:2

ATP - DUBBLAR: Lyon (Frankrike), grus

10:40Nedovyesov A./Qureshi A. - Gonzalez M./Melo M. 0:2
12:35Dodig I./Krajicek A. - Schnur M. J./Sitak A. 2:0

WTA - DUBBLAR: Rabat (Marocko), grus

15:40Hozumi E./Ninomiya M. - Niculescu M./Panova A. 2:1

WTA - DUBBLAR: Strasbourg (Frankrike), grus

13:05Hradecka L./Mirza S. - Christian K./Marozava L. 2:0

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Francavilla (Italien), grus

12:40Casanova H. (Arg) - Valkusz M. (Hun) GAV UPP 1:0
14:30Rybakov A. (Usa) - Galarneau A. (Can) 1:2
14:45Added D. (Fra) - Arnaldi M. (Ita) 0:2
17:05Maestrelli F. (Ita) - Bourgue M. (Fra) 2:1

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Shymkent 2 (Kazakstan), grus

06:40Nava E. (Usa) - Fomin S. (Uzb) 1:2
09:25Haase R. (Ned) - Zhu E. (Usa) 2:0

CHALLENGER HERRAR - SINGLAR: Tunis (Tunisien), grus

12:10Zhang Z. (Chn) - Carballes Baena R. (Esp) 0:2
13:45Misolic F. (Aut) - Brouwer G. (Ned) 0:2

CHALLENGER HERRAR - DUBBLAR: Francavilla (Italien), grus

12:40Jahn J./Rosenkranz M. - Pozzi D./Virgili A. 0:2
18:25Added D./Casanova H. - Galarneau A./Rybakov A. 2:1

CHALLENGER HERRAR - DUBBLAR: Shymkent 2 (Kazakstan), grus

11:00Torpegaard M./Uchida K. - Bondarevskiy Y./Lomakin G. 2:0
12:10Kachmazov A./Zhukayev B. - Fayziev S./Kalovelonis M. 1:2

CHALLENGER HERRAR - DUBBLAR: Tunis (Tunisien), grus

13:10Balaji N. S./Nedunchezhiyan J. - Barrientos N./Reyes-Varela M. 0:2
15:10Erler A./Miedler L. - Drzewiecki K./Lawson A. 2:1

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Akko (Israel), hard

10:00Hussey G. (Gbr) - Seelig K. (Usa) 2:1
10:00Leshem E. (Isr) - Kimhi O. (Isr) 1:2
10:00Patael B. (Isr) - Watanabe S. (Jpn) 2:0
10:00Simon S. (Isr) - Cukierman D. (Isr) 0:2

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Antalya 15 (Turkiet), grus

09:30Woerner P. (Ger) - Rincon D. (Esp) 0:2
10:00Arnaboldi F. (Ita) - Te R. (Chn) 0:2
10:00Frunza N. (Rou) - Carou I. (Uru) 2:0
10:00Philippov E. (Rus) - Erhard M. (Fra) 0:2

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Cairo 8 (Egypten), grus

10:30Pujol Navarro B. (Esp) - Llanes F. (Uru) 2:1
11:30Aboian L. (Arg) - Bocchi L. (Ita) 0:2
11:30Noguchi R. (Jpn) - Mazza M. (Ita) 1:2
13:00Monzon I. (Arg) - Aboian V. (Arg) 2:0

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Cancun 5 (Mexiko), hard

17:00Ehara H. (Jpn) - Huang H. (Chn) 0:2
17:00Pervolarakis M. (Gre) - Zeballos F. (Bol) 2:0
18:00Bicknell B. (Jam) - Ramirez C. (Mex) 2:0
18:00Flores J. (Cos) - Strode E. (Usa) 2:0

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Heraklion 2 (Grekland), hard

09:00Broom C. (Gbr) - Dellavedova M. (Aus) 2:0
09:00Hazawa S. (Jpn) - Whitehouse M. (Gbr) 2:1
09:00Pontico H. (Fra) - Sekiguchi S. (Jpn) 0:2
10:30Lajal M. (Est) - Jasika O. (Aus) 0:2

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Kouvola (Finland), hard

10:00Friberg K. (Swe) - Weightman O. (Gbr) 0:2
10:00Niklas-Salminen P. (Fin) - Lofman A. (Fin) 0:2
10:00Sigsgaard C. (Den) - Nedelko I. (Rus) 1:2
11:30Virtanen O. (Fin) - Atlangeriev B. (Rus) 2:0

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Monastir 19 (Tunisien), hard

10:30Barroso Campos A. (Esp) - Steiner M. (Ger) GAV UPP 1:0
10:30Cui J. (Chn) - Schell N. (Ger) 0:2
10:30Yunchaokete B. (Chn) - Brymer G. (Usa) 2:0
11:30Florig P. (Ger) - Wang X. (Chn) 2:0

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Oran (Algeriet), grus

10:00Borg L. (Swe) - Martinez M. (Sui) 0:2
10:00Dougaz A. (Tun) - Bertrand R. (Fra) 2:0

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Prijedor (Bosnien och Hercegovina), grus

11:00Sharipov M. (Rus) - Kijametovic A. (Bih) 1:2
12:30Ivanovski K. (Mkd) - Ovcharenko O. (Ukr) 0:2
12:30Kawakami R. (Jpn) - Faria J. (Por) 2:1
14:00Marmousez L. (Fra) - Roncadelli F. (Uru) 2:1

ITF HERRAR - SINGLAR: M15 Warmbad Villach (Österrike), grus

10:00Kopp S. (Aut) - Dambrosi G. (Ita) GAV UPP 1:0
10:00Oradini G. (Ita) - Compagnucci T. (Ita) 2:0
10:00Sorger S. (Aut) - Kym J. (Sui) 1:2
11:30Prechtel S. (Ger) - Krainer L. (Aut) 2:0

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Monastir 6 (Tunisien), hard

10:30Sun F. (Chn) - Poullain L. (Fra) 2:0
10:30Uchiyama Y. (Jpn) - Sweeny D. (Aus) 2:0
11:30Bouquier A. (Fra) - Hsu Yu H. (Tpe) 0:2
11:30Santillan A. (Aus) - McHugh A. (Gbr) 2:1

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Most (Tjeckien), grus

10:00Gengel M. (Cze) - Molleker R. (Ger) 0:2
10:00Paulson A. (Cze) - Poljak D. (Cze) 2:0
11:30Mensik J. (Cze) - Safwat M. (Egy) 2:1
11:30Nejedly P. (Cze) - Neuchrist M. (Aut) 0:2

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Osijek (Kroatien), grus

11:00Carr S. (Irl) - Bielinskyi V. (Ukr) 2:0
11:00Fajta P. (Hun) - Fuele M. (Hun) 1:2
12:30Obradovic D. (Srb) - Orlov V. (Ukr) 1:2
12:30Pichler D. (Aut) - Legout T. (Fra) 0:2

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Ulcinj 2 (Montenegro), grus

10:30Crawford O. (Usa) - Colson T. (Bel) 2:1
10:30Navone M. (Arg) - Srbljak G. (Mkd) 2:0
10:30Paz J. P. (Arg) - Royer V. (Fra) 0:2
10:30Vincent Ruggeri S. (Ita) - Cretu C. (Rou) 2:0

ITF HERRAR - SINGLAR: M25 Vic (Spanien), grus

11:10Moro Canas A. (Esp) - Winter Lopez B. (Esp) 2:0
11:10Zormann Da Silva M. (Bra) - Martin Tiffon P. (Esp) 0:2
13:00Lopez Morillo I. (Esp) - De Schepper K. (Fra) 1:2
15:35Jacquet K. (Fra) - Llamas Ruiz P. (Esp) 2:0

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Antalya 15 (Turkiet), grus

09:00Idrizovic F. (Srb) - Lantigua De La Nuez A. (Esp) 1:2
09:00Matsuda R. (Jpn) - Jaruskova T. (Svk) 1:2
09:30Karpovich Y. (Rus) GAV UPP - Yoruk I. (Tur) 0:1
09:30Lodikova D. (Rus) - Colmegna M. (Ita) 2:0
11:20Lu J. (Chn) - Yoruk I. (Tur) 2:0
12:00Yushchenko V. (Rus) - Jaruskova T. (Svk) 2:0
13:30Carbonaro G. (Ita) - Lantigua De La Nuez A. (Esp) 2:0

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Cairo 8 (Egypten), grus

10:30Atia M. (Egy) - Matusova B. (Svk) 0:2
10:30Cherubini D. (Ita) - Refaat M. (Egy) 2:0
10:30Schmidt A. (Ger) - Akugue Noha N. (Ger) 0:2
11:30Ceschi G. (Ita) - Ezzat Y. (Egy) 0:2

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Cancun 5 (Mexiko), hard

17:00Gailis R. (Usa) - Walker B. (Usa) 2:0
17:00Ivanova D. (Usa) - Ng M. (Hkg) 2:1
18:00Lutkemeyer A. (Usa) - Kozarov K. (Srb) -:-
18:00Williford K. (Dom) - Wu Ho C. (Hkg) 0:2

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Heraklion 2 (Grekland), grus

09:00Laki M. (Gre) - Matoula M. (Gre) 1:2
09:00Radivojevic L. (Srb) - Sebestova I. (Cze) 2:1
09:00Sauvant C. (Ger) - da Silva Fick G. (Aus) GAV UPP 1:0
10:30Pavlou D. (Gre) - Bestetti G. (Ita) 2:0

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Monastir 13 (Tunisien), hard

10:30Morita A. (Jpn) - Yang Y. (Chn) 2:0
10:30Turini V. (Ita) - Yao X. (Chn) 0:2
11:30Ukolova A. (Rus) - Mansouri Y. (Fra) 0:2
11:30Wildgruber A. (Ger) - Koshiishi A. (Jpn) 0:2

ITF DAMER - SINGLAR: W15 Oran (Algeriet), grus

11:00Meyer Auf Der Heide L. (Ger) GAV UPP - Ibbou I. (Alg) 0:0
11:00Platenikova E. (Svk) - Stevens L. (Ned) 0:2

ITF DAMER - SINGLAR: W25 Akko (Israel), hard

10:00Arakawa H. (Jpn) - Tjandramulia O. (Aus) 2:1
10:00Cadar E.-T. (Rou) - Morvayova V. (Svk) 2:0
10:00Nadel N. (Isr) - Khirin N. (Isr) 0:2
10:00Saigo R. (Jpn) - Okamura K. (Jpn) 0:2

ITF DAMER - SINGLAR: W25 Montemor-O-Novo (Portugal), hard

11:00Grey S. B. (Gbr) - Milatova S. (Svk) 2:1
11:00Hosogi S. (Jpn) - Ozgen P. (Tur) 0:2
12:30Kanev K. (Ger) - Jorge F. (Por) 0:2
12:30Robbe A. (Fra) - Murta I. (Por) 2:0

ITF DAMER - SINGLAR: W25 Naples, FL (USA), grus

15:30Blokhina A. (Usa) - Day K. (Usa) 0:2
20:30Halbauer E. (Usa) - Sakatsume H. (Jpn) 2:0
20:30Inoue H. (Usa) - Black H. T. (Usa) 2:0
20:30Sanchez A. S. (Mex) - Macavei S. (Usa) 2:1

ITF DAMER - SINGLAR: W25 Platja D'Aro (Spanien), grus

10:00Bassols M. (Esp) - Maristany G. (Esp) 1:2
10:00Rosca I. L. (Rou) - Wagner S. (Ger) 0:2
11:00Fita Boluda A. (Esp) - Bouzas Maneiro J. (Esp) 1:2
11:00Strakhova V. (Ukr) - Carreras A. (Gbr) 1:2

ITF DAMER - SINGLAR: W25 Warmbad Villach (Österrike), grus

10:00Boskovic L. (Cro) - Jakupovic D. (Slo) 2:0
10:00Imanishi M. (Jpn) - Falkowska W. (Pol) 0:2
10:00Matsuda M. (Jpn) - Radisic N. (Slo) 2:1
13:00Kraus S. (Aut) - Kan V. (Rus) 2:0

ITF DAMER - SINGLAR: W60 Pelham, AL (USA), grus

17:10Carle M. L. (Arg) - Scott K. (Usa) 2:1
17:10Giavara H. (Usa) - Kalieva E. (Usa) 0:2
18:50Kolodynska J. (Blr) - Oosterhout E. (Usa) 1:2
19:05Lampl C. (Usa) - Krueger A. (Usa) 0:2

ITF DAMER - SINGLAR: W60 Rome (Italien), grus

12:10Astakhova D. (Rus) - Babos T. (Hun) 2:0
12:10Gatica B. (Chi) - Khromacheva I. (Rus) 2:0
13:50Seguel D. (Chi) - Chiesa D. (Ita) 0:2
16:10Dinu C. (Rou) - Lukas T. (Cro) 0:2

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Akko (Israel), hard

12:00Cukierman D./Leshem E. - Chikami S./Watanabe S. 2:0
12:00Brown P./Seelig K. - Hussey G./Little D. 0:2

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Antalya 15 (Turkiet), grus

11:45Kuzuhara B./Lilov V. - Kudriashov I./Spasibo D. 2:0
13:15Carou I./Rincon D. - Agafonov E./Ibragimov D. 2:0
14:30Akkoyun U./Aksu C. - Arnaboldi F./Ferrari G. 0:2
14:30March A. C./Te R. - Frunza N./Woerner P. 2:0
15:15Carou I./Rincon D. - Kuzuhara B./Lilov V. 2:0
16:30Arnaboldi F./Ferrari G. - March A. C./Te R. GAV UPP 0:0

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Cairo 8 (Egypten), grus

13:00Hess S./Pasutti A. I. - Bellifemine A./Noce G. M. 0:2
18:30Monzon I./Tenti F. - Alcala Gurri M./Pujol Navarro B. 2:1

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Cancun 5 (Mexiko), hard

18:30Bhangdia J./Sunish D. - Britto L./Yamacita F. -:-
19:30Gomez J. S./Nakashima B. N. - Becroft I./Zink T. -:-

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Heraklion 2 (Grekland), hard

13:15Broom C./Cash J. - Hazawa S./Sekiguchi S. 2:1
13:15Bosio G./Whitehouse M. - Dellavedova M./Evans T. 2:1

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Kouvola (Finland), hard

13:20Denisov I./Sheyngezikht L. - Jones B./Weightman O. 2:1
14:30Niklas-Salminen P./Sigsgaard C. - Seeman J./Troost S. 2:0

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Monastir 19 (Tunisien), hard

11:30Maginley J./Montsi K. - Crnokrak A./Smith J. 0:2
14:30Barroso Campos A./Schell N. - Wang A./Yunchaokete B. 2:0

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Oran (Algeriet), grus

18:00Lock B./Lock C. - Bertrand R./Martinez M. 1:2

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Prijedor (Bosnien och Hercegovina), grus

16:30Milanovic D./Petrovic D. - Collignon R./Onclin G. 1:2
18:00Karol M./Ovcharenko O. - Faria J./Ivanovski K. 1:2

ITF HERRAR - DUBBLAR: M15 Warmbad Villach (Österrike), grus

14:10Bakshi A./Oradini G. - Feldbausch K./Kym J. 2:0
14:20Compagnucci T./Tverijonas J. - Kopp S./Lemstra K. 1:2

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Monastir 6 (Tunisien), hard

16:45Bouquier A./Sanchez L. - Court J./Sweeny D. 1:2
17:15Hernandez A./Santillan A. - Hsu Yu H./Sun F. 0:2

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Most (Tjeckien), grus

12:00Bolardt A./Krumich M. - Frantzen C./Sandkaulen T. 1:2
12:00Gengel M./Poljak D. - Barnat J./Satral J. 2:1

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Osijek (Kroatien), grus

15:00Javia D./Pokorny L. - Carr S./Fuele M. 2:0
15:00Barun B./Rogic Hadzalic A. - Mikrut L./Poljicak M. 0:2

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Ulcinj 2 (Montenegro), grus

13:00Barrena A./Paz J. P. - Liutarevich I./Serafini M. 0:2
14:00Vilardo F./Vincent Ruggeri S. - Cretu C./Royer V. 1:2

ITF HERRAR - DUBBLAR: M25 Vic (Spanien), grus

17:05Cacao T./Winter Lopez B. - Gutierrez Oscar J./Zormann Da Silva M. 0:2

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Antalya 15 (Turkiet), grus

10:00Benesova N./Senli M. - Krupenina M./Mikhaylova V. 0:2
10:30Anane S./Norin F. - Turkmen D./Uyar M. A. 0:2
13:00Colmegna M./Evtimova D. - Abbagnato A./Spasova B. 2:1
14:30Krupenina M./Mikhaylova V. - Turkmen D./Uyar M. A. 0:2
16:15Colmegna M./Evtimova D. - Matsuda R./Yoruk I. 2:0

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Cairo 8 (Egypten), grus

13:00Cherubini D./Schmidt A. - Bokova V./Colombo A. 2:1
13:00Rudiukova N./Solomatina A. - Masnaia E./Nagornaia S. 1:2

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Cancun 5 (Mexiko), hard

10:00Imamura S./Kuramochi M. - Ng M./Wu Ho C. -:-
19:30Pierre-Louis K./Williford K. - Hinojosa Gomez J./Leon S. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Heraklion 2 (Grekland), grus

12:30da Silva Fick G./Visscher S. J. - Sauvant C./Wirges A. 2:1
12:30Di G. T./Zelnickova R. - Laki M./Radivojevic L. 1:2

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Monastir 13 (Tunisien), hard

14:30Xun F. Y./Yang Y. - Hasegawa M./Takayama C. 0:2
14:30Daley D./Zhabrailova M. - Wei S./Yao X. 0:2

ITF DAMER - DUBBLAR: W15 Oran (Algeriet), grus

17:00Meyer Auf Der Heide L./Stevens L. - Jamshidi E./Nweke D. 2:0

ITF DAMER - DUBBLAR: W25 Akko (Israel), hard

12:00Khirin N./Kimchi S. - Lansere S./Okamura K. 2:0
12:00Osborne A./Tjandramulia O. - Arakawa H./Arakawa N. 0:2

ITF DAMER - DUBBLAR: W25 Montemor-O-Novo (Portugal), hard

12:30Bavisetti S./Cabaj A. J. - Jorge F./Jorge M. WO -:-
18:00Parnaby A./Thombare P. - Belgraver J./Bhatia R. 2:0

ITF DAMER - DUBBLAR: W25 Naples, FL (USA), grus

22:30Rogers A. S./Rosca C. - Mcadoo R./Sanchez A. S. -:-

ITF DAMER - DUBBLAR: W25 Platja D'Aro (Spanien), grus

16:45Haverlag I./Strakhova V. - Bassols M./Rosca I. L. 2:0
17:00Bouzas Maneiro J./Romero Gormaz L. - Fita Boluda A./Gamiz A. 0:2

ITF DAMER - DUBBLAR: W25 Warmbad Villach (Österrike), grus

14:45Imanishi M./Morisaki K. - Falkowska W./Topalova G. 2:0
16:30Boskovic L./Erjavec V. - Marcinkevica D./Matsuda M. 2:0

ITF DAMER - DUBBLAR: W60 Pelham, AL (USA), grus

20:20Kulikov A./Valdes R. - Ansari C./Arseneault A. 1:2
21:20Brantmeier R./Kalieva E. - Balu S./Kononova M. 2:0

ITF DAMER - DUBBLAR: W60 Rome (Italien), grus

14:00Paoletti M./Pigato L. - Di Giuseppe M./Rosatello C. 2:0
16:05Crescenzi G./Meliss V. - Astakhova D./Vismane D. 0:2

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live tennis resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.