UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

EUROPA: U19 EM

20:00Spanien U19 - Frankrike U19 -:-
20:00Turkiet U19 - Danmark U19 -:-

SVERIGE: Allsvenskan

19:00GAIS - AIK -:-

SVERIGE: Superettan

19:00Varbergs BoIS - Landskrona BoIS -:-

ARGENTINA: Liga Profesional

01:00Defensa y Justicia - Boca Juniors 2:2
01:00Velez Sarsfield - Talleres Cordoba 3:0

ARGENTINA: Primera Nacional

22:10Atletico Atlanta - CA Mitre -:-

ARGENTINA: Primera B - Clasura

20:00Excursionistas - Flandria -:-
20:00Fenix - Argentino de Quilmes -:-
20:00Sacachispas - Villa San Carlos -:-
20:00Villa Dalmine - UAI Urquiza -:-

ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Clasura

20:00Deportivo Camioneros - Estrella de Berisso -:-
20:00Everton La Plata - Social Atletico Television -:-

ASIEN: AFF Championship U19

10:00Brunei U19 - Thailand U19 -:-
14:30Singapore U19 - Malaysia U19 -:-

AUSTRALIEN: Victoria Premier League

12:30Kingston City - Bulleen -:-

BELARUS: Vysshaya Liga Women

15:00Dynamo Brest D - Minsk FK D -:-
16:00Vitebsk D - Zorka-BDU D -:-
17:00Dnepr Mogilev D - Din. Minsk D -:-

BHUTAN: Premier League

12:00RTC - Samtse -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Clasura

23:30Bolivar - Always Ready 0:0
67'Oriente Petrolero - Guabira 2:1

BRASILIEN: Serie A

23:30Bragantino - Athletico-PR 1:0
23:30Fortaleza - Atletico GO 3:1
23:30Juventude - Sao Paulo 0:0
90+'Cuiaba - Fluminense 0:1

BRASILIEN: Serie B

23:30Botafogo SP - Brusque 2:2

BRASILIEN: Serie C - Första rundan

00:00Botafogo PB - ABC 1:0
00:00Nautico - Athletic Club 2:2
90+'EC Sao Jose - Aparecidense 0:1

BRASILIEN: Cearense 3

20:00Alianca - Esporte Limoeiro -:-

BRASILIEN: Pernambucano 2

20:00Vera Cruz - Decisao -:-

BRASILIEN: Brasileiro U17

20:30Atletico GO U17 - Corinthians U17 -:-
20:30Atletico-MG U17 - Sao Paulo U17 -:-

BRASILIEN: Paraibano U20 - Slutspel

20:00Queimadense U20 - Serra Branca U20 -:-
20:00Treze U20 - Sport PB U20 -:-

BRASILIEN: Paranaense U20 - Slutspel

20:00Londrina U20 - Operario U20 -:-

BRASILIEN: Pernambucano U20 - Slutspel

20:00Sport Recife U20 - Santa Cruz U20 -:-

BRASILIEN: Brasileiro A3 D

HalvtidPaysandu D - Vasco D 0:1

BULGARIEN: Parva liga

18:00Hebar - Spartak Varna -:-
20:15Septemvri Sofia - Beroe -:-

BULGARIEN: Vtora liga

17:30CSKA Sofia II - Lovech -:-
17:30Minyor Pernik - Botev Plovdiv II -:-
19:00Ludogorets II - Lok. Gorna -:-

CHILE: Primera Division

23:30Colo Colo - U. Espanola 2:1

CHILE: Primera B

23:30San Luis - S. Morning 1:3
21:00Recoleta - San Felipe -:-

CHILE: Segunda Division

23:30Dep. Linares - Real San Joaquin 3:0

COLOMBIA: Primera A - Clasura

90+'Atl. Nacional - America De Cali 2:1
03:00Junior - Chico -:-

COLOMBIA: Primera B - Clasura

21:00Leones - Real Santander -:-
23:00Real Cundinamarca - Orsomarso -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

HalvtidAlajuelense - AD Santos 1:1

DANMARK: Superliga

19:00Lyngby - FC Köpenhamn -:-

DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF - Vinnarrunda

00:00Universidad O&M - Moca 0:1

ECUADOR: Copa Ecuador

23:30Leones del Norte - Mushuc Runa 0:1Eft.str.
HalvtidManta - Dep. Cuenca 1:3

EGYPTEN: Premier League

16:30Ismaily - El Gounah -:-
20:00Modern Sport - Smouha -:-
20:00Pyramids - Al Ahly -:-

FINLAND: Veikkausliiga

17:00Inter Turku - Gnistan -:-

GRENADA: Premier Division

22:00Hard Rock - Fontenoy -:-
22:00SAB Spartans - Shamrock -:-
22:00St. John's - Queens Park Rangers -:-

INDIEN: Calcutta Premier Division

11:30Calcutta Customs - Eastern Railway -:-
11:30NBP Rainbow AC - Kalighat SL -:-
11:30Railway - East Bengal 2 -:-

INDONESIEN: President Cup

10:30Persis Solo - PSM Makassar -:-
14:30Persib Bandung - Borneo -:-

ISLAND: Besta deild karla

21:15FH Hafnarfjordur - IA Akranes -:-
21:15Fram - Valur -:-

KANADA: Canadian Premier League

23:00Cavalry - Forge 1:1

KANADA: CSL

18:00Future Stars - Serbian W. E. -:-
20:00Toronto Falcons - Unity -:-
22:00Hamilton City - Scarborough SC -:-

KINA: Super League

13:35Cangzhou - Shanghai Shenhua -:-

LETTLAND: Virsliga

17:00Metta - Tukums 2000 -:-

LIBYEN: Premier League - Mästerskapsslutspel

18:00Al Ahly Tripoli - Al Ahly Benghazi -:-
18:00Al Hilal Benghazi - Al-Nasr (Lby) -:-
18:00Asswehly - Al Madina -:-

MEXIKO: Liga MX - Apertura

90+'U.N.A.M. - Pachuca 2:0
03:05Club Leon - Necaxa -:-

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Championship U20

00:06Panama U20 - Guatemala U20 3:0
03:06Mexiko U20 - Haiti U20 -:-

NORGE: Division 3 - Group 4

13:00Lillestrøm 2 - Rana FK -:-
18:00Surnadal - Rosenborg 2 -:-

NORGE: Division 3 - Group 5

18:00Skedsmo - Molde 2 -:-

NORGE: Division 3 - Group 6

15:00Fredrikstad 2 - Ham-Kam 2 -:-

PANAMA: LPF - Clasura

23:00UMECIT - San Francisco 0:2
83'Alianza - Miguelito 0:3

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

00:30Sol De America - 2 de Mayo 0:2

PARAGUAY: Division Intermedia

23:00Rubio Nu - Atl. Tembetary -:-

PERU: Liga 1 - Clasura

90+'Cienciano - ADT Tarma 0:1

PERU: Liga 2

22:00Comerciantes - AD Cantolao -:-
22:00Dep. Municipal - Ayacucho -:-
22:00Santos - Binacional -:-

POLEN: Ekstraklasa

19:00Stal Mielec - Widzew Lodz -:-

POLEN: Division 1

19:00S. Rzeszow - Arka -:-

RUMÄNIEN: Liga 1

18:00Gloria Buzau - Sepsi Sf. Gheorghe -:-
21:00Otelul - Farul Constanta -:-

RYSSLAND: Premier League

19:00Pari NN - Kazan -:-

RYSSLAND: FNL

17:00Rotor Volgograd - Torpedo Moscow -:-

SINGAPORE: Premier League

13:45Young Lions - Lion City -:-

SOMALIA: National league

14:30Horseed - Gaadiidka -:-

SURINAM: SML

22:30PVV - SV Transvaal -:-
01:00Notch - Robinhood -:-

TJECKIEN: Division 2

17:30Jihlava - Brno -:-

URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio

23:30Boston River - Danubio 1:2

URUGUAY: Segunda Division

22:30Colon - Uruguay Montevideo -:-

USA: MLS Next Pro

23:00Chicago Fire II - New England Revolution II 3:2
23:00Crown Legacy - Atlanta United 2 2:1
00:00Columbus Crew 2 - Cincinnati 2 6:1
00:00Inter Miami II - Huntsville 2:0
90+'New York Red Bulls 2 - Orlando City B 1:0
90+'Sporting Kansas City II - St. Louis City 2 3:1
HalvtidHouston Dynamo 2 - North Texas 1:0
HalvtidTown FC - Real Monarchs 0:0
04:00Ventura County - Portland Timbers 2 -:-

USA: USL League Two - Slutspel

23:00Flint City - Fort Wayne 2:1Eft.förl.
23:00United PDX - Project 51O 4:5Eft.förl.
00:00TillfälligtAsheville City - Brave SC 0:1
82'Lionsbridge - Salem City 2:0
89'Little Rock Rangers - Corpus Christi FC 1:1
90+'Seacoast Utd Phantoms - Vermont Green 3:0
04:00Tucson - Ventura -:-

VENEZUELA: Liga FUTVE - Clasura

90'Dep. Tachira - Zamora 1:0

VIETNAM: National League Women

11:30Ho Chi Minh D - Phong Phu Ha Nam D -:-
11:30Son La D - Ha Noi 2 D -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

16:00Hornau (Ger) - Neu-Anspach (Ger) -:-
16:00Majosi (Hun) - Szeged II (Hun) -:-
17:00FC Dabas (Hun) - Dunafoldvar (Hun) -:-
00:00Real Espana (Hon) - Xelaju (Gtm) 1:2
12:00Piast (Pol) - LKS Lodz (Pol) -:-
13:30Abdish-Ata (Kgz) - Neftchi Kochkor-Ata (Kgz) -:-
14:00Inter (Ita) - Pergolettese (Ita) -:-
17:00Graficar Beograd (Srb) - Prva Iskra (Srb) -:-
17:00Hapoel Hadera (Isr) - Gornik Leczna (Pol) -:-
17:30Shkupi (Mkd) - Mervue Utd (Irl) -:-
18:00Al-Hilal (Sau) - Al Arabi (Qat) -:-
19:00Huddersfield (Eng) - Aris (Cyp) -:-
19:30Kosice (Svk) - Roma (Ita) -:-
20:30Alsager (Eng) - Nantwich Town (Eng) -:-
20:30Thun II (Sui) - Biel (Sui) -:-
20:45Carshalton Ath. (Eng) - Merstham (Eng) -:-
20:45Chelmsford (Eng) - Barnet (Eng) -:-
20:45Cribbs (Eng) - Taunton (Eng) -:-

VÄRLD: COTIF Tournament

23:00Levante U20 - Mauritania U20 1:1
20:00Uruguay U20 - Elche U20 -:-
22:30Saudiarabien U20 - Villarreal U20 -:-

VÄRLD: NWSL x Liga MX Women Summer Cup

89'Portland Thorns D - Club Tijuana D 5:0

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.