UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ENGLAND: Premier League

13:30Watford - Liverpool 0:5
6'Aston Villa - Wolves 0:0
6'Leicester - Manchester Utd 0:0
6'Manchester City - Burnley 0:0
6'Norwich - Brighton 0:0
6'Southampton - Leeds 0:0
18:30Brentford - Chelsea -:-

FRANKRIKE: Ligue 1

17:00Clermont - Lille -:-
21:00Lyon - Monaco -:-

ITALIEN: Serie A

HalvtidSpezia - Salernitana 0:1
18:00Lazio - Inter -:-
20:45Milan - Verona -:-

SPANIEN: LaLiga

18:30Levante - Getafe -:-
21:00Real Sociedad - Mallorca -:-

SVERIGE: Allsvenskan

49'Degerfors IF - Halmstads BK 2:1
50'Östersunds FK - Malmö FF 0:1
17:30IK Sirius - Varberg BoIS -:-

SVERIGE: Superettan

13:00GAIS - IFK Värnamo 1:2
49'AFC Eskilstuna - Västerås SK 0:1

TYSKLAND: Bundesliga

36'Dortmund - Mainz 1:0
36'Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 0:1
36'Freiburg - RB Leipzig 0:1
36'Furth - Bochum 0:0
36'Union Berlin - Wolfsburg 0:0
18:30B.Mönchengladbach - Stuttgart -:-

AFRIKA: CAF Champions League - Kval

14:00Tusker (Ken) - Zamalek (Egy) 0:1
HalvtidAPR (Rwa) - Etoile Sahel (Tun) 1:1
16:00Sagrada (Ang) - Royal Leopards (Esw) -:-
17:00ASEC Mimosas (Ivo) - CR Belouizdad (Alg) -:-
17:30US Gendarmerie (Nig) - Al Ahly (Egy) -:-
19:00Al-Merreikh (Sud) - Zanaco (Zam) -:-
19:00Stade Malien (Mli) (Mli) - Horoya (Gui) -:-

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kval

14:00Azam (Tan) - Pyramids (Egy) 0:0
HalvtidOrapa United (Bot) - Cotonsport (Cmr) 1:0
HalvtidRed Arrows (Zam) - Primeiro de Agosto (Ang) 1:0
HalvtidURA SC (Uga) - Al Masry (Egy) 0:0
17:30Ben Guerdane (Tun) - Berkane (Mar) -:-
18:00ASAC Concorde (Mrt) - Saoura (Alg) -:-
19:00Diambars (Sen) - Enyimba (Nga) (Nga) -:-
20:00FAR Rabat (Mar) - JS Kabylie (Alg) (Alg) -:-

ALBANIEN: Superliga

13:45Kastrioti - Skenderbeu 2:0
13:45Laci - Egnatia 0:1

ANGOLA: Girabola

16:00Bravos do Maquis - Sporting de Cabinda -:-
16:00C.R.D. Libolo - Cuando Cubango -:-

ARGENTINA: Liga Profesional

00:00Racing Club - Platense 0:1
02:15Defensa y Justicia - Estudiantes 2:1
02:15Velez Sarsfield - Arsenal Sarandi 0:0
18:30Sarmiento Junin - Union Santa Fe -:-
20:45Gimnasia L.P. - Newells Old Boys -:-
23:00Lanus - Banfield -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

00:10Def. de Belgrano - Club A. Guemes 1:0
02:10Atl. Rafaela - Barracas Central 0:2
20:00Brown Adrogue - Gimnasia Jujuy -:-
21:00Santamarina - Almagro -:-

ARGENTINA: Torneo Federal

20:00Camioneros Buenos Aires - Circulo Deportivo -:-
20:00Crucero del Norte - Douglas Haig -:-
20:30Deportivo Madryn - Sportivo Estudiantes -:-
20:30Sol de Mayo - Independiente Chivilcoy -:-
21:00Defensores Belgrano VR - Boca Unidos -:-
21:00Huracan Las Heras - Cipolletti -:-
23:30Union Sunchales - Sportivo Las Parejas -:-

ARGENTINA: Primera B - Clasura

18:05Sacachispas - Justo Jose de Urquiza -:-
20:00Acassuso - Argentino de Quilmes -:-
20:00Deportivo Merlo - Fenix -:-
20:00San Miguel - Defensores Unidos -:-
20:00UAI Urquiza - Deportivo Armenio -:-
20:45Flandria - Colegiales -:-

ARGENTINA: Primera A Women - Clasura

36'River Plate D - UAI Urquiza D 1:1
20:00Rosario Central D - Excursionistas D -:-

ARMENIEN: Premier League

13:00Van - Urartu 1:1

ARMENIEN: First League

13:00Alashkert 2 - Lernayin Artsakh -:-
13:00Shirak - Gandzasar -:-

ASIEN: AFC Champions League - Slutspel

17:00Al-Wahda (Uae) - Al Nasr Riyadh (Ksa) (Sau) -:-
20:00Persepolis (Irn) (Irn) - Al-Hilal (Sau) -:-

ASIEN: SAFF Championship - Slutspel

17:00Indien - Nepal -:-

AUSTRALIEN: NPL Queensland

10:00Peninsula - Gold Coast 3:5
11:00Sunshine Coast Wanderers - Magpies Crusaders 5:0

AZERBAJDZJAN: Premier League

13:00Sabail - Keshla 1:2
HalvtidGabala - Zira 0:1

BAHRAIN: Premier League

16:45UppskjutenAl-Muharraq - Al-Ahli Manama -:-
16:45East Riffa - Al-Hidd -:-
19:20Al-Najma - Al-Budaiya -:-

BELARUS: Vysshaya Liga

12:00Isloch - Slutsk 2:0
14:00Smorgon - Vitebsk 2:0
6'Slavia Mozyr - BATE 0:0

BELARUS: Pershaya Liga

12:00Krumkachy - Belshina 1:3
14:00FC Slonim - Naftan 1:2
6'Arsenal Dzyarzhynsk - Baranovici 0:0

BELARUS: Vysshaya Liga Reserve

12:00Shakhter Soligorsk 2 - Zhodino 2 -:-
13:00Minsk 2 - Gomel 2 1:2
14:00Rukh Brest 2 - Din. Minsk 2 2:3
45+'Energetik-BGU 2 - Brest 2 1:1

BELGIEN: Jupiler Pro League

16:15Royale Union SG - Seraing -:-
18:30Oostende - Cercle Brugge -:-
18:30Waregem - Antwerpen -:-
20:45St. Liege - OH Leuven -:-

BELGIEN: 1B Pro League

20:45Virton - Lierse K. -:-

BELGIEN: National Division 1

19:30Dessel - OC Charleroi -:-
20:00Dender - RFC Liege -:-
20:00K.S.K. Heist - URSL Vise -:-
20:00La Louviere - Patro Eisden -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

20:00Meux - Givry -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV A

18:00KRC Harelbeke - Olsa Brakel -:-
19:30Dikkelvenne - Westhoek -:-
19:30Ninove - Oudenaarde -:-
20:00Lokeren-Temse - KRC Gent -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV B

18:30Hades - Belisia Bilzen -:-
19:30Londerzeel - Wijgmaal -:-
20:00Bocholter - Diegem -:-
20:00Hoogstraten - Houtvenne -:-
20:00K. Berchem Sport - Aalst -:-
20:00Lyra-Lierse Berlaar - Tongeren -:-

BELGIEN: Super League Women

14:00Leuven D - Genk D 2:0
16:00St. Liege D - Zulte Waregem D -:-
16:15Aalst D - Club Brugge D -:-

BELGIEN: 1st National Women

15:30GBA Kontich D - Gent II D -:-
17:00Chastre D - Zwevezele D -:-
17:00Mons D - Famkes Merkem D -:-
17:00St. Liege II D - Genk II D -:-
17:30RFC Liege D - Mechelen D -:-
18:30RSC Anderlecht II D - Moldavo D -:-

BOLIVIA: Nacional B - Andra rundan

21:00Fatic - Universitario de Vinto -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premier League

14:00Leotar - Borac Banja Luka 1:1
17:00Sloboda - Radnik Bijeljina -:-
17:00Zeljeznicar - Tuzla City -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH

HalvtidBratstvo Gracanica - Mladost DK 1:0
HalvtidBuducnost Banovici - Gradina Srebrenik 2:1
HalvtidHNK Orasje - Jedinstvo Bihac 0:0
HalvtidIgman K. - Tomislav 0:0
HalvtidKakanj - Hadzici 0:2
HalvtidVis Simm-Bau - TOSK Tesanj 1:1
HalvtidZvijezda Gradacac - Travnik 0:0

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

81'Drina Zvornik - Novi Grad 1:0
80'Ljubic Prnjavor - Buducnost Pilica 1:1
80'Podrinje Janja - Modrica 1:1
81'Sloga Doboj - Kozara 3:0
80'Zvijezda 09 - Tekstilac 2:0
17:30Sutjeska Foca - Slavija -:-

BRASILIEN: Serie A

00:00Chapecoense-SC - Fortaleza -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00CRB - Guarani 2:2
02:30Goias - CSA 3:1
20:00Brasil de Pelotas - Vila Nova 1:2
21:00Ponte Preta - Nautico -:-
21:30Vasco - Coritiba -:-
23:30Operario - Londrina -:-

BRASILIEN: Serie C - Andra rundan

22:00Ituano - Paysandu -:-
00:00Criciuma - Botafogo PB -:-

BRASILIEN: Serie D - Slutspel

20:00Aparecidense - Uberlandia -:-
22:30Campinense - America RN -:-

BRASILIEN: Copa do Nordeste - Kval

21:00River-PI - Lagarto -:-

BULGARIEN: Parva liga

16:30Ludogorets - Tsarsko Selo -:-
19:00Lok. Sofia - Levski -:-

BULGARIEN: Vtora liga

14:00Maritsa Plovdiv - Hebar 3:1
HalvtidDobrudzha - Levski Lom 2:0
49'Neftochimic Burgas - Sozopol 0:0
HalvtidSpartak - Yantra Gabrovo 0:0
50'Sportist Svoge - Marek 1:0
50'Strumska Slava - Etar Veliko Tarnovo 0:1

BULGARIEN: Third League - South-East

15:00Atletik Kuklen - Yambol 1915 -:-
15:00Beroe II - Dimitrovgrad -:-
15:00Borislav Parvomay - Lok. Plovdiv II -:-
15:00Gigant Saedinenie - Asenovets -:-
15:00Karnobat - Chernomorets 1919 -:-
15:00Levski Krumovgrad - Zagorets -:-
15:00Nesebar - Rozova Dolina -:-
15:00Rodopa Smolyan - Levski Karlovo -:-

BULGARIEN: Third League - South-West

15:00Balkan Botevgrad - Pirin Blagoevgrad 2 -:-
15:00Bansko - Nadezhda Dobroslavci -:-
15:00Gotse Delchev - Hebar 2 -:-
15:00Kyustendil - Oborishte -:-
15:00Razlog - Vladaya -:-
15:00Rilski Sportist - Kostinbrod -:-
15:00UppskjutenSeptemvri Sofia 2 - Chavdar Etropole -:-
15:00Vihren - Chepintsi -:-
15:00Vitosha Bistritsa - Belasitsa -:-

BULGARIEN: Third League - North-East

15:00Dunav Ruse - Shumen 2007 -:-
15:00Lokomotiv Ruse - Chernomorets Balchik -:-
15:00Ludogorets III - Svetkavitsa -:-
15:00Riltzi - Septemvri Tervel -:-
15:00Spartak II - Dorostol -:-

BULGARIEN: Third League - North-West

15:00Akademik Svishtov - Sevlievo -:-
15:00Bdin Vidin - Botev Vratsa II -:-
15:00Mezdra - Lok. Gorna -:-
15:00Pavlikeni - Drenovets -:-
15:00Peshtera Galata - Lok. Dryanovo -:-
15:00Vihar Slavyanovo - Etar Veliko Tarnovo II -:-
15:00Yantra Polski Trambesh - Juventus Malchika -:-

BURKINA FASO: Premier League

17:30Etoile Filante - ASEC Koudougou -:-
17:30Koupela - Sonabel Ouagadougou -:-
17:30Royal - Kiko -:-
19:45UppskjutenAS Douanes - ASFA Yennega (Bfa) -:-

BURUNDI: Primus League

52'Bumamuru - Musongati 1:0
6'Dynamik - Flambeau du Centre 0:0

CHILE: Primera Division

23:30U. De Chile - A. Italiano 0:1
02:00Nublense - U. Calera 0:2
6'Cobresal - U. Catolica 0:0
20:00S. Wanderers - Everton -:-
22:30U. Espanola - Curico Unido -:-

CHILE: Primera B

20:00Cobreloa - Copiapo -:-
00:00Arturo Fernandez Vial - Magallanes -:-

CHILE: Segunda Division

17:30Recoleta - Valdivia -:-
22:00Limache - General Velasquez -:-
22:00Rodelindo - Dep. Concepcion -:-
00:00Colchagua - Iberia -:-

COLOMBIA: Primera A - Clasura

02:40Deportes Tolima - Huila 1:0
21:00La Equidad - Patriotas FC -:-
23:00America De Cali - Dep. Cali -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

22:00ADR Jicaral - San Carlos -:-

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:15Ad Aserri - Barrio Mexico 0:0
19:00Puerto Golfito FC - Municipal Turrialba -:-
21:00Marineros - Cofutpa -:-
22:00Liberia - Puntarenas FC -:-

CURAÇAO: Promé Divishon

02:00SUBT - CSD Barber 2:0

CYPERN: First Division

6'AEK Larnaca - Paeek 0:0
18:00A.E. Paphos - Ol. Nicosia -:-

CYPERN: Division 2

77'Alki Oroklini - Chloraka 1:2
76'Anagennisi - Othellos Athienou 2:0
79'E.N. Paralimni - Olympias Lympion 0:1
72'Omonia 29th May - Xylotympou 0:0

DANMARK: 1st Division

13:30Köge - Nykobing 1:0
14:00Jammerbugt - Hvidovre IF 0:2

DANMARK: 2nd Division

13:45FA 2000 - Hillerod 3:5
14:00Brabrand - Thisted 0:3
HalvtidKolding - Hellerup 1:1

DANMARK: 3rd Division

13:00Vanløse - Slagelse 3:2
14:00BK Frem - Roskilde KFUM's 3:2
14:00Næsby - Karlslunde 4:0
14:00Roskilde - Dalum IF 3:0
14:00VSK Aarhus - Herlev 1:0

DANMARK: Elitedivisionen Women

13:45Nordsjaelland D - Fortuna Hjorring D 2:2
76'Aarhus D - Thisted D 2:2
HalvtidBrondby D - Aalborg D 2:1

DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF - Slutspel

00:00Cibao - Atletico Pantoja -:-

ECUADOR: Liga Pro - Andra rundan

02:00Emelec - Orense 1:0
22:00Guayaquil City - Olmedo -:-
00:30Aucas - U. Catolica -:-

EGYPTEN: Division 2 - Group A

74'Aswan SC - El Badari 3:1
74'Asyut Petroleum - El Alameen 1:0
14:30Beni Suef - Sohag -:-
74'Dayrout - Hammadi 1:1
74'Fayoum - El Madina El Monowara 1:0
75'Mallawi - Kima Aswan 0:1
74'Qena - Telephonaat Beni Suef 0:0
14:30Tamya - El Minya -:-

ENGLAND: Championship

13:30Fulham - QPR 4:1
6'Blackburn - Coventry 0:0
6'Bristol City - Bournemouth 0:0
6'Huddersfield - Hull 0:0
6'Middlesbrough - Peterborough 0:0
6'Millwall - Luton 0:0
6'Nottingham - Blackpool 0:0
6'Preston - Derby 0:0
6'Reading - Barnsley 0:0
6'Sheffield Utd - Stoke 0:0

ENGLAND: League One

6'AFC Wimbledon - Sheffield Wed 0:0
6'Bolton - Wigan 0:0
6'Cambridge Utd - Ipswich 0:0
6'Cheltenham - Accrington 0:0
6'Doncaster - Wycombe 0:0
6'Fleetwood - Crewe 0:0
6'Gillingham FC - Sunderland 0:0
6'Lincoln - Charlton 0:0
6'Oxford Utd - Plymouth 0:0
6'Rotherham - Portsmouth 0:0
6'Shrewsbury - Milton Keynes 0:0

ENGLAND: League Two

16:00Bradford City - Bristol Rovers -:-
6'Carlisle - Tranmere 0:0
6'Colchester - Harrogate 0:0
6'Crawley - Sutton 0:0
16:00Exeter - Newport -:-
6'Leyton Orient - Walsall 0:0
16:00Northampton - Mansfield -:-
16:00Oldham - Stevenage -:-
6'Port Vale - Barrow 0:0
6'Salford - Hartlepool 0:0
6'Scunthorpe - Forest Green 0:0
6'Swindon - Rochdale 0:0

ENGLAND: National League North

6'AFC Fylde - Gloucester 0:0
16:00UppskjutenBrackley Town - Spennymoor -:-
16:00UppskjutenBradford PA - Gateshead -:-
16:00UppskjutenChorley - Kettering -:-
6'Chorley - Darlington 0:0
6'Telford - Farsley 0:0

ENGLAND: National League South

16:00UppskjutenBath - Hampton & Richmond -:-
6'Billericay - Slough 0:0
6'Eastbourne Boro - Chippenham 0:0
16:00UppskjutenHungerford - Hemel Hempstead -:-
16:00UppskjutenTonbridge - Havant & W -:-
6'Welling - Braintree 0:0

ENGLAND: NPL Premier Division

6'Ashton Utd - Nantwich Town 0:1
16:00Atherton - Mickleover Sports -:-
16:00Basford - Hyde -:-
6'FC United - Grantham 0:0
16:00Matlock Town - South Shields -:-
16:00UppskjutenMorpeth - Basford -:-
6'Radcliffe - Lancaster 0:0
16:00Scarborough - Witton -:-
6'Stafford - Gainsborough 0:0
6'Stalybridge - Bamber Bridge 0:0
16:00Warrington - Whitby -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00AFC Rushden & Diamonds - Alvechurch -:-
6'Biggleswade Town - Rushall 0:0
16:00Hednesford - Redditch -:-
16:00Hitchin - Needham Market -:-
16:00Leiston - Barwell -:-
6'Nuneaton - Lowestoft Town 0:0
16:00UppskjutenPeterborough Sports - Hednesford -:-
16:00Royston - Stourbridge -:-

ENGLAND: Southern League South Division

16:00Chesham United - Dorchester -:-
16:00Farnborough - Kings Langley -:-
16:00Met. Police - Merthyr Town -:-
6'Poole - Hendon 0:0
16:00Taunton - Beaconsfield Town -:-
16:00Tiverton - Wimborne -:-
16:00Walton Casuals - Swindon S -:-
16:00Weston-super-Mare - Salisbury -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00Bishop's Stortford - Margate -:-
16:00Brightlingsea - Wingate & Finchley -:-
16:00Carshalton Ath. - East Thurrock -:-
6'Enfield Town - Worthing 0:0
16:00Hornchurch - Leatherhead -:-
16:00Merstham - Haringey -:-
16:00UppskjutenPotters Bar - Bowers & Pitsea -:-

ENGLAND: FA Cup - Kval

13:30Bromsgrove - Grimsby 0:5
16:00Banbury - Bath -:-
16:00Barnet - Boreham Wood -:-
16:00Bedfont Sports - Kidderminster -:-
16:00Boston Utd. - Stratford -:-
16:00Bowers & Pitsea - Aldershot -:-
6'Brackley Town - Guiseley 0:0
16:00Corinthian-Casuals - St. Albans -:-
16:00Curzon Ashton - Chesterfield -:-
16:00Dorking - Hayes & Yeading -:-
16:00Dover - Yate Town -:-
6'Eastleigh - Folkestone Invicta 0:0
6'Ebbsfleet - Hampton & Richmond 0:0
16:00Harrow - Chelmsford -:-
16:00Hereford - Solihull Moors -:-
16:00Horsham FC - Woking -:-
16:00Hungerford - Bromley -:-
16:00Kettering - Buxton -:-
6'King’s Lynn - Peterborough Sports 0:0
16:00Maidenhead - Hastings -:-
16:00Marine - Wrexham -:-
16:00Marske - Gateshead -:-
16:00Pontefract - Halifax -:-
16:00Southend - Chertsey -:-
16:00Southport - Altrincham -:-
6'Stockport - Stamford 0:0
6'Sudbury - Dartford 0:0
6'Tamworth - Notts Co 0:0
6'Torquay - Havant & W 0:0
6'Wealdstone - Dagenham & Red. 0:0
6'Yeovil - Weymouth 0:0
6'York - Morpeth 0:0

ENGLAND: Premier League 2

13:00Birmingham U23 - Aston Villa U23 1:2
13:00Manchester Utd U23 - Blackburn U23 3:0
14:00Chelsea U23 - Derby U23 2:0
17:00Liverpool U23 - Arsenal U23 -:-
18:00Brighton U23 - Crystal Palace U23 -:-
20:30Manchester City U23 - Leicester U23 -:-

ESTLAND: Meistriliiga

12:00InställtLegion - Tammeka -:-
12:00Parnu JK Vaprus - Nomme Kalju 1:4
12:00InställtViljandi Tulevik - Paide -:-
15:00InställtTrans Narva - F. Tallinn -:-
49'Viljandi Tulevik - L. Tallinn 1:1
18:00Tammeka - Trans Narva -:-

ESTLAND: Esiliiga

12:00Tallinna Kalev - Flora U21 1:0

ESTLAND: Meistriliiga Women

13:00Ajax Tallinna D - Polva Lootos D -:-
14:00F. Tallinn D - Parnu JK Vaprus D 4:0

EUROPA: U17 EM - Kval - Första rundan

14:00England U17 - Armenien U17 7:0
6'Belarus U17 - Slovakien U17 0:0

FINLAND: Veikkausliiga - Mästerskapsslutspel

14:00Ilves - HJK Helsinki 2:3
6'HIFK - SJK 0:0
6'Inter Turku - KuPS 0:0

FINLAND: Veikkausliiga - Nedflyttningsgrupp

6'AC Oulu - Mariehamn 0:0
6'Haka - Lahti 0:1
6'KTP - Honka 0:0

FINLAND: Ykkonen - Mästerskapsslutspel

14:00Jaro - Rovaniemi 3:6
HalvtidGnistan - VPS 1:4

FINLAND: Ykkonen - Nedflyttningsgrupp

14:00KPV - MuSa 4:1
17:00JIPPO - PK-35 -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp A

14:00MiPK - KaPa 3:2
14:00MyPa - PeKa 2:3
14:00NJS - Kiffen 1:0
48'Keski-Uusimaa - JaPS 0:2

FINLAND: Kakkonen - Grupp B

14:00EPS - KaaPo 0:3
14:00PIF Pargas - Jazz Pori 0:3
14:00VJS - SalPa 0:1
6'GrIFK - TPV Tampere 0:0

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

13:00Narpes Kraft - JJK Jyvaskyla 1:2
13:00Vaajakoski - VIFK 1:0

FINLAND: Kakkosen Cup

HalvtidPEPO - SJK Akatemia 1:1

FINLAND: Suomen Cup Women - Slutspel

12:00PK-35 Vantaa D - Aland Utd D 1:2Eft.str.

FRANKRIKE: Ligue 2

51'Toulouse - Auxerre 4:0
19:00Bastia - Grenoble -:-
19:00Caen - Le Havre -:-
19:00Dijon - Amiens -:-
19:00Nancy - Guingamp -:-
19:00Pau FC - Paris FC -:-
19:00Quevilly Rouen - Niort -:-
19:00Rodez - Sochaux -:-
19:00Valenciennes - Dunkerque -:-

FRANKRIKE: Division 1 - Damer

13:00Reims D - Bordeaux D 5:2
77'Fleury 91 D - Dijon D 0:1
81'Guingamp D - Issy D 1:1
77'Paris FC D - Soyaux D 3:0

FÄRÖARNA: Premier League

6'Streymur - TB Tvoroyri 0:0
17:00HB Torshavn - Toftir B68 -:-
19:00Klaksvik - B36 Torshavn -:-

FÄRÖARNA: 1. Deild

14:00B36 Torshavn 2 - Argir 1:1
14:00FC Suduroy - Vikingur Gotu 2 1:2
50'B71 Sandur - Runavik 2 0:1
17:00Skala Itrottarfelag - Klaksvik 2 -:-

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1

HalvtidAl Thaid - Hatta 1:0
HalvtidGulf Heroes - Dubai City 1:1
HalvtidMasfut - Al Arabi 2:2

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Pro League Cup

HalvtidAl Dhafra - Al Nasr 0:2
HalvtidBani Yas - Al Wasl 1:2

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

12:30Shukura - Dinamo Batumi 0:2
76'Telavi - Loco. Tbilisi 2:1
36'Saburtalo Tbilisi - Samgurali 0:1
16:30Dila Gori - Samtredia -:-
18:30Din. Tbilisi - Torpedo Kutaisi -:-

GIBRALTAR: National League

6'St Josephs - Lynx 0:0
18:30Manchester 62 - College 1975 FC -:-

GREKLAND: Super League

17:15Apollon Smirnis - Asteras T. -:-
19:30Panathinaikos - Ionikos -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

18:00Santa Lucia - Iztapa -:-

INDONESIEN: Liga 1

10:15Persela Lamongan - Madura United 2:2
10:15Persita - Persiraja Aceh 1:1
13:15Persipura Jayapura - Persebaya 1:3
21'Bhayangkara Solo - Persib Bandung 0:0

IRAK: Super League

14:00Al Kahraba - Al Diwaniya 2:0
84'Al-Qassim - Samarra 0:1
14:00Zakho - Baghdad 2:1
16:15Al Minaa - Al Naft -:-
18:30Al Talaba - Al Zawraa -:-

IRAN: Division 1

13:45Malavan - Arman Gohar 2:0
13:45UppskjutenMes Shahr Babak - Pars Janoobi Jam -:-
13:45Saipa - Esteghlal Khuzestan 1:1
14:00Kheybar Khorramabad - Astara 1:0

IRLAND: National League Women

48'Cork City D - Wexford D 0:0
50'Dublin Waves D - Bohemians WFC D 0:0
19:00Peamount D - Athlone WFC D -:-

ISLAND: Icelandic Cup

17:00IA Akranes - Vikingur Reykjavik -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

17:00Hapoel Jerusalem - M. Haifa -:-
17:45Ashdod - Sakhnin -:-
18:00H. Haifa - Nof Hagalil -:-
19:30M. Netanya - M. Tel Aviv -:-

ITALIEN: Serie B

14:00Ascoli - Lecce 1:1
14:00Crotone - Pisa 2:1
14:00L.R. Vicenza - Reggina 0:1
14:00Pordenone - Ternana 1:3
16:15Cosenza - Frosinone -:-
16:15Perugia - Brescia -:-
18:30Como - Alessandria -:-

ITALIEN: Serie C - Group B

14:00Vis Pesaro - Cesena 1:1
78'Carrarese - Pistoiese 0:0
74'Grosseto - Reggiana 0:0
79'Modena - Viterbese 1:0
77'Olbia - Imolese 0:2
78'Pontedera - Lucchese 2:3
17:30Ancona-Matelica - Montevarchi -:-
17:30Pescara - Fermana -:-
17:30Siena - Virtus Entella -:-
17:30Teramo - Gubbio -:-

ITALIEN: Serie D - Group A

HalvtidBra - Gozzano 0:2
Inväntar
uppdateringar
HSL Derthona - Asti 1:0
HalvtidImperia - Borgosesia 0:3
Inväntar
uppdateringar
Sestri Levante - Lavagnese 1:0
50'Ticino - Fossano 0:0
51'Vado - PDHA 1:2
6'Sanremese - Saluzzo 0:0

ITALIEN: Serie D - Group B

Inväntar
uppdateringar
Desenzano Calvina - SG City Nova 1:2
Inväntar
uppdateringar
Olginatese - Legnano 0:2
Inväntar
uppdateringar
Real Calepina - Franciacorta 0:0
HalvtidUSD Casatese - Castellanzese 1:0
20:00Arconatese - Leon -:-

ITALIEN: Serie D - Group C

51'Dolomiti Bellunesi - Este 1:2

ITALIEN: Serie D - Group D

HalvtidForli - Ghivizzano Borgo 1:0
HalvtidG.S. Bagnolese - Lentigione 0:0
HalvtidMezzolara - Correggese 1:1
HalvtidRavenna - Sasso Marconi 1:2
HalvtidSammaurese - Rimini 1:2
HalvtidSan Donnino - Aglianese Calcio 1:0
HalvtidSCD Progresso - Alcione Milano 1:1
36'Real Forte Querceta - Fanfulla 0:0

ITALIEN: Serie D - Group G

HalvtidTorres - R. Monterotondo 2:1

ITALIEN: Serie D - Group H

HalvtidMolfetta Calcio - Brindisi 2:1

ITALIEN: Serie D - Group I

HalvtidBiancavilla - Lamezia Terme 1:1

ITALIEN: Primavera 1

11:00Atalanta U19 - Lecce U19 2:2
11:00Genoa U19 - Torino U19 2:2
13:00Bologna U19 - Spal U19 1:2
13:00Juventus U19 - Sampdoria U19 1:0
HalvtidEmpoli U19 - Inter U19 1:0

ITALIEN: Primavera 2

11:00Benevento U19 - Crotone U19 1:2
11:00Cosenza U19 - Frosinone U19 1:5
11:00Reggina U19 - Lazio U19 0:3
11:00Salernitana U19 - Perugia U19 2:3
14:00Ternana U19 - Spezia U19 -:-
14:30Cesena U19 - Pisa U19 -:-
14:30Como U19 - Monza U19 -:-
14:30Cremonese U19 - Virtus Entella U19 -:-
15:00Brescia U19 - Pordenone U19 -:-
15:00Reggiana U19 - Parma U19 -:-
15:00Udinese U19 - Venezia U19 -:-
16:00Vicenza U19 - Alessandria U19 -:-

ITALIEN: Serie A Women

78'Inter D - Roma D 0:0

JAPAN: J1 League

07:00Sagan Tosu - Shonan 1:1
08:00Shimizu S-Pulse - Kashiwa Reysol 0:1
08:00Urawa - Gamba Osaka 1:1
09:00Vissel Kobe - Avispa Fukuoka 1:0
09:00Yokohama FC - Tokushima 5:3
12:00Yokohama M. - Hokkaido Consadole Sapporo 2:1

JAPAN: J2 League

06:00Blaublitz - Machida 0:2
07:00Kitakyushu - Verdy 2:2
07:00Sagamihara - Montedio Yamagata 0:1
07:00V-Varen Nagasaki - Albirex Niigata 1:1
11:30Ryukyu - Ehime 0:1

JAPAN: J3 League

06:00Azul Claro Numazu - Kumamoto 1:3

JAPAN: WE League Women

04:00Urawa D - Hiroshima D 1:2
06:00Parceiro Nagano D - JEF United D 0:2
07:00Beleza D - Saitama D 4:1

JORDAN: Premier League

17:00Al Wehdat - Al Jazeera Amman -:-
19:30Maan - Al Ramtha -:-
19:30Shabab Al Ordon - Aqaba -:-

KANADA: Canadian Premier League

21:30Forge - Atl. Ottawa -:-
00:00Pacific FC - Valour -:-

KANADA: U Sports

23:15UNB - Saint Marys 1:1
01:15Windsor - Waterloo 0:5
01:30Laurentian - Toronto 0:1
02:00York - Trent 4:0
02:15Concordia - UQTR 0:1
02:15Montreal - Sherbrooke 3:0
02:15UOIT - Carleton 1:7
02:15UQAM - McGill 0:1
04:30UBC - Trinity Western 2:2
05:00UFV - UNBC 2:2
20:15Moncton - Saint Marys -:-
20:15Mount Allison - UPEI -:-
20:15StFX - Acadia -:-
20:30Algoma - Ryerson -:-
21:00Mount Royal - Saskatchewan -:-
21:15RMC - Queens -:-
22:15Alberta - Calgary -:-
22:30MacEwan - Lethbridge -:-
22:30UBC Okanagan - Victoria -:-

KAZAKSTAN: Premier League

11:00FK Akzhayik - Turan 1:1
13:00Shakhtar K. - Kaspij Aktau 1:0
48'Aktobe - Kairat Almaty 0:2
HalvtidOrdabasy - Atyrau 0:0

KAZAKSTAN: First Division

11:00Igilik - Aksu 0:4
12:00Akademiya Ontustik - Kairat Academy -:-

KENYA: Premier League

12:00KCB - Leopards 0:0
14:00Police FC - Nairobi City 0:2
14:00UppskjutenTusker - Talanta FC -:-
88'Mathare Utd. - Ulinzi Stars (Ken) 0:1

KOSOVO: Superliga

13:00Dukagjini - Malisheva 2:0
13:00Gjilani - FC Ballkani 1:1
13:00Prishtina - KF Llapi 1:2

KROATIEN: 1. HNL

HalvtidGorica - Istra 1961 1:0
17:05Rijeka - Din. Zagreb -:-

KROATIEN: 2. HNL

13:00Solin - Jarun 1:1
52'Cibalia - Osijek 2 0:0
51'Kustosija - Dubrava 0:0
15:00Opatija - Varazdin -:-

KROATIEN: 3. HNL Center

15:30HASK - Ravnice -:-
15:30Lucko - Kurilovec -:-
15:30Lukavec - Karlovac -:-
15:30Maksimir - Tresnjevka -:-
15:30Mladost Petrinja - Vrbovec -:-
15:30Ponikve - Dugo Selo -:-
15:30Zagorec K. - Segesta -:-

KROATIEN: 3. HNL North

15:00Bjelovar - Koprivnica -:-
15:00Medjimurje Cakovec - NK Polet -:-
15:00Papuk Orahovica - Varteks Varazdin -:-
15:00Podravac Virje - Virovitica -:-
15:00Radnik Krizevci - Podravina Ludbreg -:-
15:00Rudar Mursko Sredisce - Zdralovi -:-

KROATIEN: 3. HNL South

15:00GOSK Dubrovnik - HNK Zadar -:-
15:00HV Posedarje - Zmaj Makarska -:-
15:00Neretva - RNK Split -:-
15:00OSK Otok - Jadran LP -:-
15:00Primorac Biograd - Uskok Klis -:-
15:00Vodice - Urania Baska Voda -:-
15:00Zagora - Kamen Ivanbegovina -:-

KROATIEN: 3. HNL East

15:30Belisce - Slavonija Pozega -:-
15:30Darda - Pleternica -:-
15:30Granicar Zupanja - Slavonac Bukovlje -:-
15:30Marsonia - Kutjevo -:-
15:30Oriolik - Vuteks Sloga -:-
15:30Sloga NG - Bedem Ivankovo -:-
15:30Vukovar 1991 - Cepin -:-
15:30Zrinski Jurjevac - NASK Nasice -:-

KROATIEN: 3. HNL West

15:30Crikvenica - Grobnican -:-
15:30Naprijed Hreljin - Jadran Porec -:-
15:30Novigrad - Nehaj Senj -:-
15:30Pazinka - Vinodol -:-
15:30Pomorac - Buje -:-
16:00Cres - Rudar Labin -:-

KYRGYZSTAN: Premier Liga

11:30Dordoi Bishkek - Ilbirs 3:0

LETTLAND: Optibet Virsliga

13:00Valmiera - FK Liepaja 1:0
48'RFS - Spartaks 1:0

LETTLAND: 1. Liga

13:00Auda - Albatroz 2:0
13:00Dinamo Riga - Alberts JDFS 0:0
14:00FK Smiltene - Tukums 2000 1:6
15:00UppskjutenGrobina - Rezekne -:-

LIBANON: Premier League

15:00Al Hikma - Al Ahed -:-

LITAUEN: A Lyga

12:00Hegelmann Litauen - Kauno Zalgiris 1:2
14:00Dziugas Telsiai - Dainava Alytus 1:1

LITAUEN: I Lyga

13:00Silas - Atmosfera 4:1
13:00Suduva 2 - Zalgiris 2 2:1
14:00BFA Vilnius - Riteriai 2 0:1
17:00Neptunas - FK Minija -:-
17:00Siauliai FA - Babrungas -:-

MALAWI: Super League

62'Big Bullets - Karonga United 2:2
14:30Mighty Wanderers - Moyale Barracks -:-

MALTA: Premier League

HalvtidBalzan - Floriana 0:1
17:00Hamrun Spartans - Gzira -:-
19:00Birkirkara - Gudja -:-

MALTA: Challenge League

15:00Qrendi - Senglea Athletics -:-
15:00Swieqi - Zebbug -:-
19:00Marsaxlokk - Zejtun Corinthians -:-
19:00San Gwann - Naxxar Lions -:-

MAROCKO: Botola Pro

17:00Rapide Oued Zem - Maghreb Fez (Mar) -:-
19:15Difaa El Jadidi - Jeunesse Sportive Soualem -:-

MAROCKO: Botola 2

17:00Jeunesse Massira - Raja Beni Mellal -:-
17:30Chabab Atlas Khenifra - Union Touarga -:-
17:30TAS Casablanca - USM Oujda -:-

MEXIKO: Liga MX - Apertura

02:00Necaxa - Puebla 0:1
04:00Mazatlan FC - Atlas 1:0
00:00Monterrey - Club Leon -:-

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

04:05Dorados de Sinaloa - Raya 2 4:1

MEXIKO: Liga Premier Serie A - Apertura

18:00Leones Negros 2 - Coras -:-
23:00Inter de Queretaro - Inter Playa Del Carmen -:-
23:00Leviatan - Cafetaleros de Chiapas 2 -:-
23:15Catedraticos Elite - Saltillo -:-
23:15Tritones Vallarta - Correcaminos 2 -:-
00:00Canamy - Escorpiones -:-
00:00Gavilanes de Matamoros - Cimarrones de Sonora 2 -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie B

22:45Guerreros De Xico - Alebrijes de Oaxaca 2 -:-
23:00Lobos Huerta - Ciervos -:-
23:15Uruapan - Calor De San Pedro -:-

MEXIKO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Atl. San Luis U20 - Club America U20 -:-
16:00Cruz Azul U20 - Tigres U20 -:-
16:00Monterrey U20 - Club Leon U20 -:-
19:00Pachuca U20 - Santos Laguna U20 -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura

00:00Queretaro D - Toluca D 0:1
04:05Guadalajara Chivas D - U.A.N.L.- Tigres D 1:1
19:00Cruz Azul D - Mazatlan FC D -:-

MOÇAMBIQUE: Mocambola

15:00UD Songo - Incomati Xinavane -:-
15:30Desportivo Maputo - Ferroviario Beira -:-

MOLDAVIEN: Divizia Nationala

14:00Floresti - Balti 1:3
17:00Sheriff Tiraspol - Sf.Gheorghe -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

6'Sutjeska - Zeta 0:0
17:00Decic - Jezero -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

16:30Feyenoord - Waalwijk -:-
18:45G.A. Eagles - Heracles -:-
18:45Heerenveen - Ajax -:-
21:00Fort. Sittard - Cambuur -:-
21:00PSV - Zwolle -:-

NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie

73'AFC - Jong Volendam 1:2
HalvtidNoordwijk - Rijnsburgse Boys 2:0
HalvtidASWH - Quick Boys 0:0
HalvtidExcelsior Maassluis - Kozakken Boys 0:0
HalvtidIJsselmeervogels - Jong Sparta Rotterdam 0:0
36'HFC - Scheveningen 0:0
36'HHC - Spakenburg 0:0
36'Katwijk - GVVV 0:0

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

72'ACV Assen - Sportlust 1:1
70'Ajax (Am) - Staphorst 0:4
52'GOES - Excelsior 31 0:2
79'Harkemase Boys - VVSB 3:1
71'Lisse - Barendrecht 0:0
73'ODIN '59 - SteDoCo 1:2
66'VVOG - Ter Leede 1:1
45+'Sparta Nijkerk - Hoek 0:0
45+'VV DOVO - DVS '33 Ermelo 0:0

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U21 - Höstsäsong

14:45Jong NAC Breda - Jong Nijmegen -:-
15:00Jong Den Haag - Jong Almere City -:-
15:15Jong FC Twente/Heracles - Jong Groningen -:-

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U18 - Höstsäsong

11:30Heerenveen U18 - Zwolle U18 -:-
12:00Feyenoord U18 - Utrecht U18 -:-
12:00Sparta Rotterdam U18 - PSV U18 -:-
15:00AZ Alkmaar U18 - Ajax U18 -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

03:00Ocotal - Export Sebaco 1:1

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

00:00AvbrutenOcotal U20 - Export Sebaco U20 1:1
23:00Diriangen U20 - Ferretti U20 -:-
23:00UppskjutenJalapa U20 - UNAN-Managua U20 -:-

NORDIRLAND: NIFL Premiership

16:00UppskjutenCarrick Rangers - Crusaders -:-
6'Cliftonville - Larne 0:0
6'Glenavon - Dungannon 0:0
6'Portadown - Ballymena 0:0
16:00Warrenpoint - Linfield -:-
18:30Glentoran - Coleraine -:-

NORDIRLAND: NIFL Championship

16:00Annagh - Ballyclare -:-
16:00Ards - Queens Univ. -:-
16:00Dergview - Loughgall -:-
16:00Dundela - Ballinamallard -:-
16:00H&W Welders - Knockbreda -:-
6'Institute - Newry City 0:0

NORGE: Eliteserien

18:00Lilleström - Kristiansund -:-
18:00Molde - Tromsø -:-

NORGE: OBOS-ligaen

HalvtidBryne - Fredrikstad 0:1
HalvtidGrorud - Raufoss 1:0
48'Ham-Kam - KFUM Oslo 0:0
49'Jerv - Ranheim 0:0
49'Stjordals Blink - Start 1:0
48'Strømmen - Sandnes 1:1
48'Åsane - Ullensaker/Kisa 1:1

NORGE: Division 2 - Group 1

14:00Floro - Brattvag 1:2
49'Kongsvinger - Halden 5:0
6'Asker - Moss 0:0
16:00Eidsvold - Tromsdalen -:-
16:00Floya - Baerum Sportsklubb -:-

NORGE: Division 2 - Group 2

77'Sotra - Egersunds 4:1
49'Kjelsås - Vard Haugesund 2:1
45+'Notodden - Oygarden 0:0
36'Nardo - Skeid 0:1

NORGE: Division 3 - Group 1

16:00Elverum - Brumunddal -:-
16:00Gjovik-Lyn - Lørenskog -:-

NORGE: Division 3 - Group 2

14:00Flint - Pors Grenland -:-
15:00Honefoss - Follo -:-
16:00Orn-Horten - Oppsal -:-

NORGE: Division 3 - Group 3

14:00Djerv 1919 - Hinna -:-
14:00Staal Jorpeland - Mandalskameratene -:-
14:00Vidar - Brodd -:-
16:00Madla IL - Sola -:-

NORGE: Division 3 - Group 4

13:00Sogndal 2 - Frigg -:-
14:00Ardal - Bjarg -:-
14:00Lyn - Ready -:-
15:00Fana - Stord -:-
15:00Lysekloster - Fyllingsdalen -:-
16:00Sandviken - Fjora -:-

NORGE: Division 3 - Group 5

14:00Volda TI - Strindheim -:-
16:00Byåsen - Tiller -:-
16:00Orkla - Kolstad -:-

NORGE: Division 3 - Group 6

15:30Lokomotiv Oslo - Skanland -:-

NORGE: Toppserien Women

52'Klepp D - Rosenborg D 0:2
HalvtidKolbotn D - Lyn D 0:0
HalvtidStabaek D - LSK Kvinner D 0:1

NORTH MACEDONIA: 1. MFL

14:00Akademija Pandev - Shkendija 2:1
14:00Bregalnica - Makedonija GP 4:1
14:00FK Tikves Kavadarci - Shkupi 0:1
14:00Renova - Pelister 2:0
14:00Struga - Borec 1:1

NORTH MACEDONIA: 2. MFL

14:00Belasica - Osogovo -:-
14:00Detonit Junior - Lok. Gradsko -:-
14:00FK Korab - Teteks -:-
14:00KF Gostivar - Sileks -:-
14:00Kit Go Pehchevo - Sloga Vinica -:-
14:00Kozuv Gevgelija - Sasa -:-
14:00Pobeda - Bratstvo 07 -:-
14:00Vardar - Ohrid -:-
14:00Veleshta - Besa 1976 -:-
14:00Voska Sport - Kadino Skopje -:-

OMAN: Professional League

HalvtidNizwa - Al Nasr 0:1
HalvtidSaham - Al Seeb 1:1
HalvtidAl Nahda - Al-Msnaa 0:0
18:15Sohar - Al Suwaiq -:-

PAKISTAN: Premier League

14:00UppskjutenHumma - SNGPL -:-
45+'PCAA - Karachi United 0:0

PALESTINA: West Bank League

17:00Jabal Al Mukaber - Albirah -:-
17:00Shabab Al-Dhahiriya - Thaqafi Tulkarem -:-

PANAMA: LPF - Clasura

23:00San Francisco - Arabe Unido -:-
23:00Tauro - Veraguas -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

00:30Nacional Asuncion - Sp. Luqueño -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

00:00Independiente F.B.C. - Fernando de la Mora 2:1
80'General Caballero JLM - Fulgencio Yegros 2:0

PERU: Liga 1 - Clasura

18:00Alianza Atl. - AD Cantolao -:-
20:15Cajamarca - Sport Boys -:-
22:30Carlos Mannucci - A. Lima -:-

POLEN: Ekstraklasa

12:30Gornik Leczna - Piast 1:1
HalvtidTermalica B-B. - Lechia 0:0
17:30Gornik Z. - Wisla -:-
20:00Slask Wroclaw - Rakow -:-

POLEN: Division 1

12:40R. Rzeszow - Chrobry Glogow 3:0
HalvtidGKS Jastrzebie - Polkowice 2:0
18:00Legnica - Sosnowiec -:-
18:00Podbeskidzie - Sandecja -:-
20:30Skra - Katowice -:-

POLEN: Division 2

13:00Lech 2 - Chojniczanka 3:2
14:00Garbarnia - Grodzisk M. 2:1
50'Belchatow - KKS Kalisz 1:0
HalvtidHutnik Krakow - S. Rzeszow 0:1
50'Pogon Siedlce - Ostroda 2:0
17:15Ruch - Wisla Pulawy -:-
18:00Lublin - Suwalki -:-

POLEN: III Liga - Group I

11:00Legia II - Swit 2:0
14:00Biala Piska - Ursus Warszawa 1:3
14:00Mamry Gizycko - Blonianka Blonie 1:3
48'Pilica Bialobrzegi - Jagiellonia II 1:3
50'Wikielec - Legionowo 0:1
17:00Bron Radom - Polonia W. -:-

POLEN: III Liga - Group II

14:00Kluczevia Stargard - Unia Janikowo 1:2
51'B. Gdynia - Swit Skolwin 2:1
49'Kotwica Kolobrzeg - Nowe Skalmierzyce 0:3
49'Ol. Grudziadz - Baltyk Koszalin 0:0
36'Jarocin - Starogard Gdanski 1:1
6'Kleczew - Sroda 0:0
17:00Zawisza - Stolem Gniewino -:-

POLEN: III Liga - Group III

13:00Zaglebie 2 - Carina Gubin 1:0
79'Bielsko-Biala - Goczalkowice Zdroj 2:0
51'Brzeg - Gornik Z. 2 0:0
51'Gwarek Tarnowskie Gory - Legnica 2 0:0
50'Sleza Wroclaw - Foto-Higiena Gac 0:1
51'Zielona Gora - Warta Gorzow 1:0
36'Pawlowice - Odra W. 0:1
6'Jelenia Gora - Piast Zmigrod 0:0
17:00Kluczbork - Polonia B. -:-

POLEN: III Liga - Group IV

14:00Avia Swidnik - Ostrowiec 1:2
49'Biala Podlaska - Sokol Sieniawa 0:0
50'Chelmianka Chelm - Orleta Radzyn 0:0
50'Podhale Nowy Targ - Siarka Tarnobrzeg 0:0
49'S. Wola - Czarni Polaniec 1:0
50'Unia Tarnow - Wisloka Debica 0:0
36'Korona Rzeszow - Wolka Pelkinska 0:0

POLEN: Central Youth League

12:00Wisla U18 - Arka U18 3:1
12:15Polonia W. U18 - Zaglebie U18 5:1

POLEN: Ekstraliga Women

13:00UJ Krakow D - Czarni Sosnowiec D 0:0

PORTUGAL: Liga 3

HalvtidBraga B - CDC Montalegre 0:0

PORTUGAL: Taça de Portugal

12:00Oliveira Hospital - Vitoria Guimaraes 0:1
16:00Berco - Belenenses -:-
16:00Camacha - Tondela -:-
6'Leixoes - Vilaverdense 0:0
6'Oriental Dragon - Moreirense 0:0
6'Paredes - Academico Viseu 0:0
6'Sp. Espinho - Caldas 0:0
6'Valadares Gaia - Casa Pia 0:0
6'Vilafranquense - Real SC 0:0
17:00Leiria - Santa Clara -:-
19:00Louletano - Estrela -:-
21:15Trofense - Benfica -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Estoril U23 - Belenenses U23 2:0
12:00Portimonense U23 - Maritimo U23 2:1
16:00Academica U23 - Leixoes U23 -:-

QATAR: QSL

16:30Al Sailiya - Al-Wakra -:-
16:30Shamal - Al Arabi -:-
18:45Qatar SC - Umm-Salal -:-

RÉUNION: Regionale 1

18:00Bretagne - Excelsior -:-

RUMÄNIEN: Liga 1

16:30Sepsi Sf. Gheorghe - FC Voluntari -:-
19:30FCSB - Mioveni -:-

RUMÄNIEN: Liga 2

10:00Braila - FC Buzau 0:7
10:00Calarasi - Metaloglobus Bucharest 0:1
10:00Selimbar - Concordia 1:0
10:00Unirea Slobozia - Politehnica Timisoara 1:0
10:00Viitorul Tg. Jiu - Unirea Constanta 2:1
14:00Steaua Bucuresti - Astra 1:1

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1

14:00Bucovina Radauti - Dante Botosani -:-
14:00Ceahlaul - Sporting Vaslui -:-
14:00Somuz Falticeni - Husana Husi -:-
14:00Stiinta Miroslava - Foresta Suceava -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2

14:00Dinamo Bacau - CS Faurei -:-
14:00Metalul Buzau - Otelul -:-
14:00Sporting Liesti - Viitorul Ianca -:-
14:00Sportul Chiscani - Aerostar -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3

14:00Fetesti - Agricola Borcea -:-
14:00Voluntari 2 - Gloria Albesti -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4

14:00Bradu - Tunari -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5

14:00CS Blejoi - Cetate Rasnov -:-
14:00FC Pucioasa - SR Brasov -:-
14:00Targu Secuiesc - CSO Plopeni -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6

14:00Petrolul Potcoava - CSM Alexandria -:-
14:00Sporting Rosiori - CSO Filiasi -:-
14:00Viitorul Daesti - Minerul Costesti -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7

14:00Aurul Brad - Viitorul Simian -:-
14:00Gilortul Tg. Carbunesti - CSM Resita -:-
14:00Lupac - Viitorul Tg. Jiu II -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8

14:00Bisnov - CSC Dumbravita -:-
14:00Crisul Chisineu Cris - Ghiroda & Giarmata Vii -:-
14:00Frontiera Curtici - Avantul Periam -:-
14:00InställtTeuz Cermei - Poli Timisoara -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9

14:00Metalurgistul Cugir - Viitorul Cluj -:-
14:00Ocna Mures - Unirea Alba-Iulia -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10

14:00CA Oradea - Baia Mare -:-
14:00CSM Satu Mare - Baile Felix -:-
14:00Luceafarul Oradea - Progresul Somcuta Mare -:-
14:00Somesul Dej - CSM Zalau -:-

RYSSLAND: Premier League

13:00Arsenal Tula - Zenit 2:1
36'Kazan - Lok. Moskva 0:0
18:00Sochi - FK Rostov -:-
18:00Sp. Moscow - Din. Moskva -:-

RYSSLAND: FNL 2 - Group 4

11:30Ural 2 - Zvezda Perm 4:2

RYSSLAND: Supreme Division Women

10:00Zvezda D - FK Yenisey D 2:1
13:00FK Rostov D - CSKA Moscow D 0:1
14:00Krasnodar D - Lok. Moskva D 0:3
HalvtidKazan D - Chertanovo M. D 1:0
HalvtidZenit D - Ryazan D 0:2

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

45+'Cosmos - Faetano 0:1
45+'Libertas - San Giovanni 1:0
45+'Pennarossa - Juvenes/Dogana 0:0
45+'Virtus - Domagnano 1:1

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

17:00Al Batin - Al Shabab -:-
17:05Al Feiha - Al-Raed -:-
17:20Al Taee - Abha -:-
19:10Al Ahli SC - Al-Ettifaq -:-

SCHWEIZ: Super League

18:00Young Boys - Luzern -:-
20:30Zurich - Lugano -:-

SCHWEIZ: Challenge League

18:00Kriens - Schaffhausen -:-
18:00Yverdon - Wil -:-

SCHWEIZ: Promotion League

14:45Sion II - Etoile-Carouge -:-
36'Basel II - Zurich II 0:0
16:00Bavois - Rapperswil -:-
6'Young Boys II - YF Juventus 0:0
17:00Nyonnais - Black Stars -:-
17:45Bellinzona - Cham -:-
20:00Biel - Breitenrain -:-
20:00Chiasso - Bruhl -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 1

16:00Lausanne II - Vevey -:-
17:00Bulle - Oberwallis Naters -:-
17:00Meyrin - Monthey -:-
17:30Martigny - La Chaux-De-Fonds -:-
17:30Sarraz-Ecleplens - Echallens -:-
19:00Thun II - Terre Sainte -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 2

16:00Bassecourt - Hongg -:-
16:00Koniz - Kosova -:-
16:00Schotz - Munsingen -:-
16:00Solothurn - Zug -:-
16:00Wohlen - Grasshopper II -:-
17:00Buochs - Luzern II -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 3

16:00Balzers - Freienbach -:-
16:00Eschen - Baden -:-
16:00Linth - Wettswil-Bonstetten -:-
16:00Tuggen - Paradiso -:-
17:00Uzwil - St. Gallen II -:-
17:30Thalwil - Gossau -:-
18:00Lugano II - Winterthur II -:-

SCHWEIZ: Super League Women

16:00Zurich D - FF Lugano 1976 D -:-
18:30Young Boys D - Luzern D -:-
19:30Basel D - Aarau D -:-

SERBIEN: Super Liga

11'Kolubara - Crvena zvezda 0:0
18:00Cukaricki - Vojvodina -:-

SERBIEN: Prva Liga

48'Buducnost Dobanovci - Habitfarm Javor 0:0
HalvtidMladost GAT - Indjija 1:2
49'Timok - Macva 0:0
48'Zeleznicar Pancevo - Rad 1:1

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

11:00Prva Iskra Baric - Zvezdara 1:0
11:00Teleoptik - Radnicki Obrenovac 2:2
15:00OFK Beograd - BSK Borca -:-
15:00Radnicki Beograd - Usce -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

15:00Becej - Tisa Adorjan -:-
15:00Dinamo Pancevo - Radnicki Zrenjanin -:-
15:00Hajduk 1912 - Omladinac NB -:-
15:00Jedinstvo SP - Tekstilac -:-
15:00Stari Grad - Vrsac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - East

14:30Din. Vranje - Jagodina -:-
14:30Dubocica - Rembas -:-
14:30Mesevo - Radnicki Pirot -:-
14:30UppskjutenTrayal Krusevac - Brzi Brod -:-

SERBIEN: Srpska Liga - West

14:30Borac 1926 - RSK Rabrovo -:-
14:30Mladi Radnik - Macva Bogatic -:-
14:30Real Podunavci - Smederevo -:-
14:30Sloga 1940 - Radevac -:-
14:30Sloga Pozega - Sloga Kraljevo -:-
14:30Takovo - Sloboda -:-
14:30Trepca - Jedinstvo U. -:-

SIERRA LEONE: Premier League

18:00Anti Drugs Strikers - Bai Bureh Warriors -:-
20:00East End Tigers - Kallon -:-

SKOTTLAND: Premiership

6'Hibernian - Dundee Utd 0:0
6'Motherwell - Celtic 0:0
6'Rangers - Hearts 0:0
6'Ross County - St Mirren 0:0
6'St. Johnstone - Livingston 0:0
19:00Dundee FC - Aberdeen -:-

SKOTTLAND: Championship

6'Ayr - Queen of South 0:0
6'Dunfermline - Kilmarnock 0:0
6'Inverness CT - Morton 0:0
6'Raith - Arbroath 0:0

SKOTTLAND: League One

6'Alloa - Peterhead 0:0
6'Clyde - Montrose 0:1
6'Dumbarton - Queens Park 0:0
6'East Fife - Cove Rangers 0:0
6'Falkirk - Airdrieonians 0:0

SKOTTLAND: League Two

6'Albion Rovers - Elgin 0:0
6'Cowdenbeath - Stenhousemuir 0:0
6'Forfar - Annan Athletic 0:0
6'Stirling - Stranraer 0:0

SKOTTLAND: Highland League

16:00Clachnacuddin - Brora Rangers -:-
16:00Formartine Utd - Turriff Utd -:-
16:00Fort William - Lossiemouth -:-
16:00Fraserburgh - Keith -:-
16:00Huntly - Buckie Thistle -:-
16:00Inverurie Loco Works - Forres Mechanics -:-
16:00Rothes - Deveronvale -:-
16:00Strathspey Thistle - Nairn County -:-
16:00Wick Academy - Brechin -:-

SLOVAKIEN: Fortuna liga

6'Zilina - Dun. Streda 0:1
18:00Pohronie - Ruzomberok -:-
18:00Senica - Michalovce -:-
18:00Z. Moravce-Vrable - Sered -:-

SLOVAKIEN: 2. liga

77'Banska Bystrica - Slovan Bratislava B 1:0
78'Dubnica - Kosice 1:2
80'Namestovo - Komarno 0:1
79'Puchov - Petrzalka 0:1
18:00Skalica - Bardejov -:-

SLOVAKIEN: Divison C-West

14:00AFC Nove Mesto - Kalna n. Hronom -:-
14:00Nitra - Malzenice -:-
14:00Partizanske - Imel -:-
14:00Povazska Bystrica - FK Nove Zamky -:-
14:00Sala - Velke Ludince -:-

SLOVAKIEN: Divison C-East

14:00Giraltovce - Lipany -:-
14:00Krompachy - 1.FK Svidnik -:-
14:00Spisska Nova Ves - Mladost Kalsa -:-

SLOVAKIEN: Divison C Central

14:00Cadca - Lip. Stiavnica -:-
14:00MSK Martin - Zarnovica -:-
14:00Podkonice - MSK Lucenec -:-

SLOVAKIEN: Divison C Bratislava

15:00Vrakuna B. - Malacky -:-

SLOVENIEN: Prva liga

17:00Mura 05 - Aluminij -:-
20:15Maribor - Radomlje -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

HalvtidJadran Dekani - Rogaska 0:0
HalvtidKrsko Posavje - Beltinci 0:2
HalvtidPrimorje - Fuzinar 2:0
48'Roltek Dob - ND Gorica 0:1
48'Rudar - Brezice 2:0

SLOVENIEN: 3. SNL - East

15:00Dravograd - Videm -:-
15:00NK Bistrica - Sampion Celje -:-
15:00Podvinci - Korotan -:-
15:00Zavrc - Dravinja -:-
15:00Zrece - Dobrovce -:-

SLOVENIEN: 3. SNL - West

15:00Skofja Loka - NK Adria -:-
15:00Slovan Ljubljana - Brda -:-
15:00Tolmin - Postojna -:-
15:00Ziri - Ljubljana Svoboda -:-
17:00Tinex Sencur - Izola -:-

SPANIEN: LaLiga2

6'Amorebieta - Cartagena 0:0
6'Girona - Huesca 0:0
18:15Las Palmas - Tenerife -:-
20:30Malaga - Zaragoza -:-
21:00Sporting Gijon - Alcorcon -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

17:00Cultural Leonesa - Extremadura UD -:-
17:00SD Logrones - Zamora -:-
19:00Dep. La Coruna - San Sebastian Reyes -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

17:00Castellon - Gimnastic -:-
17:00Linares - Algeciras -:-
19:00Betis B - Villarreal B -:-
21:00Real Madrid B - Barcelona B -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 1

17:00Union Club Ceares - Coruxo -:-
18:00Langreo - Union Adarve -:-
19:00Pontevedra - Llanera -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 2

6'Logrones Promesas - Arenas Club 0:0
17:00Mutilvera - AD San Juan -:-
17:00Osasuna B - Racing Rioja -:-
18:00Racing Santander B - Pena Sport -:-
19:00Gernika - Burgos Promesas -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 3

17:00Terrassa - Andratx -:-
17:30Ejea - Badalona -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2

17:00Roces - Caudal Deportivo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3

16:30UC Cartes - Castro -:-
17:00Barreda Balompie - Guarnizo -:-
17:00UD Samano - Atletico Albericia -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4

16:30Pasaia - Basconia -:-
16:30Tolosa FC - Urduliz -:-
17:00Lagun Onak - Aurrera Ondarroa -:-
17:30Amurrio Club - Beti Gazte -:-
17:30Uritarra - Durango -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6

17:00Jove - Villajoyosa -:-
18:00Beniganim - Ilicitano -:-
18:00Valencia B - Atzeneta -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 7

16:00Paracuellos Antamira - Vallecano B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8

16:00Colegios Diocesanos - Guijuelo -:-
16:30Numancia B - Ciudad Rodrigo CF -:-
16:30Santa Marta Tormes - Atl. Astorga -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 9

13:00Intergym Melilla - UD San Pedro -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 10

17:00Rota - Ceuta B -:-
18:30CD Gerena - Cordoba B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 11

16:00Sant Jordi - Santanyi -:-
17:00Manacor - Felanitx -:-
17:00Poblense - Llosetense -:-
18:00Rotlet Molinar - Serverense -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12

12:00Arucas - Las Zocas 3:0
12:00Union Viera - Vera -:-
15:15UppskjutenYaiza - SD Tenisca -:-
17:00Santa Ursula - Gran Tarajal -:-
19:00CD Marino - Las Palmas C -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 15

16:00Beti Kozkor - Beti Onak -:-
16:00Huarte - Cortes -:-
16:30CD Cantolagua - CD Corellano -:-
16:30CD Gares - Valle Egues -:-
17:00Subiza - Azkoyen -:-
17:00Txantrea - Murchante -:-
17:30Burlades - Ezcabarte -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 16

17:00CF Rapid - Yague -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18

17:00Guadalajara - Ciudad Real -:-
18:00Azuqueca - Almansa -:-
18:00Tarancon - Hogar Alcarreno -:-
18:00Villarrubia - Villacanas -:-

SPANIEN: Primera Division Women

13:00Valencia D - Vallecano D 1:0
18:00Sevilla D - Real Madrid D -:-

SPANIEN: Segunda Division Women

12:30Cacereno D - Santa Teresa D -:-
13:00Femarguin D - Alhama D -:-
13:00Real Union D - La Solana D -:-
16:00Cordoba D - Elche CF D -:-
16:00Espanyol D - CD Parquesol CF D -:-
16:30Granada D - Castellon D -:-
17:30Pradejon D - Oviedo Moderno D -:-
18:00Zaragoza CFF D - Atl. Madrid B D -:-
20:00Madrid C. B D - Betis B D -:-
20:00Seagull D - Las Planas D -:-

SVERIGE: Division 1 - Norra

13:00Sollentuna FK - IF Sylvia 1:0
13:00Umeå FC - Gefle IF 2:1
6'Hudiksvalls FF - Täby FK 0:0
6'Sandvikens IF - Haninge IFK 0:0

SVERIGE: Division 1 - Södra

13:00Lindome GIF - Vänersborgs IF 1:2
13:00Torns IF - Tvååker 1:3
14:00IFK Malmö - Assyriska IK 0:2
6'Lunds BK - Oskarshamns AIK 0:0
6'Utsiktens BK - Österlen FF 0:0
16:00Åtvidabergs FF - Linköping City -:-

SVERIGE: Division 2 - Norrland

13:00Frösö IF - Skellefteå FF 1:4
13:00IFK Östersund - Storfors AIK 4:1
14:00Täfteå IK - Sandviks IK -:-
14:00Umeå FC Akademi - Notvikens IK -:-
15:00Friska Viljor FC - Bodens BK -:-
15:00Gottne IF - Ytterhogdals IK -:-
16:30Team TG FF - Bergnäsets AIK -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

13:00FC Gute - Enskede IK -:-
14:00IFK Österåker - Sandvikens AIK -:-
15:00Gamla Uppsala SK - IFK Stocksund -:-
16:00FC Arlanda - Kvarnsvedens IK -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

12:00Västra Frölunda IF - Torslanda IK 2:0
13:00Höganäs BK - Onsala BK 3:1
13:00Sävedalens IF - Assyriska BK 2:5
13:30Ullareds IK - Varbergs GIF -:-
14:00BK Astrio - IK Tord -:-
14:00Ängelholms FF - Vinbergs IF -:-
15:00Husqvarna FF - Dalstorps IF -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

14:00Asarums IF - Solvesborgs GoIF -:-
14:00Eslövs BK - IFK Karlshamn -:-
14:00FC Rosengård - IFK Berga -:-
15:00Räppe GOIF - FBK Balkan -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

14:00Huddinge IF - Motala AIF -:-
14:00Nyköpings BIS - Tyresö FF -:-
14:00Trosa-Vagnhärads SK - Eskilstuna City -:-
15:00Mjölby AIFF - Syrianska FC -:-
15:00Smedby AIS - Arameisk-Syrianska IF -:-
15:00Värmbols FC - Rynninge IK -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

14:00Ahlafors IF - BK Forward -:-
14:00Angered - Stenungsunds IF -:-
14:00Grebbestads IF - Karlstad II -:-
14:00Nordvärmlands FF - Tidaholm IFK -:-
15:00Lidköpings FK - Skövde -:-
15:00Vänersborgs FK - IFK Kumla -:-
15:00Yxhults IK - IK Oddevold -:-

SVERIGE: OBOS Damallsvenskan

14:00Vittsjö D - Hammarby IF DFF D 3:1
50'Djurgårdens IF D - Kristianstads D 0:2

SVERIGE: Elitettan - damer

14:00Jitex BK D - Umeå IK D 0:2
14:00Mallbackens D - Sundsvall D 1:0
HalvtidBorgeby D - Kalmar D 0:1
HalvtidÄlvsjö D - Alingsås FC D 0:0
18:00Bollstanäs D - IFK Norrköping D -:-

SYDAFRIKA: Premier League

36'Sekhukhune - Cape Town City 0:0
17:00Supersport Utd - Baroka -:-
17:30Kaizer Chiefs - Chippa United -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

36'Black Leopards - JDR Stars 0:0
36'Cape Town All Stars - Richards Bay 0:0
36'Free State Stars - Pretoria U. 0:0
36'Platinum City - Jomo Cosmos 0:0

SYDAFRIKA: Diski Challenge

09:00Golden Arrows U23 - Stellenbosch U23 1:2
10:00Chippa United U23 - Swallows U23 2:0
10:00Marumo Gallants U23 - Maritzburg Utd U23 0:1
12:00Orlando Pirates U23 - Baroka U23 2:0
12:00Royal AM U23 - Sekhukhune U23 0:3

SYDKOREA: K League 2

09:00Asan - Daejeon 3:4
11:30Gyeongnam - Ansan Greeners 0:2

SYDKOREA: K3 League

08:00Hwaseong - Yangju Citizen FC 3:2

TADZJIKISTAN: Vysshaya Liga

12:00UppskjutenCSKA Pomir Dushanbe - Kuktosh -:-
12:00UppskjutenEskhata - Istiqlol Dushanbe -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

13:00Kagera Sugar - Mbeya City 0:0
HalvtidGeita Gold - Mtibwa Sugar 0:0

THAILAND: Thai League 1

12:30Samut Prakan City - Port MTI FC 2:2
13:00Khonkaen Utd. - Nong Bua Pitchaya 1:0
13:00Suphanburi - Pathum United 0:2
14:00Chiangmai Utd - Prachuap 0:1

THAILAND: Thai League 2

12:00Phrae - Sukhothai 1:2
13:00Trat FC - Kasetsart 1:0
13:30Muangkan Utd - Khonkaen FC 3:3
14:00Lampang - Ayutthaya Utd 3:0
14:00Raj Pracha - Rayong FC 3:3

TJECKIEN: 1. Liga

6'Jablonec - Ceske Budejovice 0:0
16:00Mlada Boleslav - Bohemians -:-
6'Ostrava - Slovacko 0:0
19:00Slavia Prague - Liberec -:-

TJECKIEN: Division 2

36'Pribram - Opava 1:0
36'Prostejov - Jihlava 0:1

TJECKIEN: CFL - Group A

10:15Benesov - Sokolov 3:0
10:15SK Rakovnik - Povltavska FA 3:1
10:15Vltavin - Motorlet Prague 2:1
36'Domazlice - Hostoun 0:1

TJECKIEN: CFL - Group B

10:15Zbuzany - Brozany 3:3
10:30Prepere - Liberec B 3:1
78'Zivanice - Mlada Boleslav B 2:1

TJECKIEN: MSFL

10:15FK Frydek-Mistek - Zlin B 1:0
10:15Hlucin - Rosice 0:0
10:15Otrokovice - FKM Jihlava 2:0
10:15Velke Mezirici - Unicov 0:2
77'Uhersky Brod - Vratimov 0:0

TJECKIEN: Division A

10:15Marianske Lazne - Doubravka 1:4
10:30Ceske Budejovice B - Prestice 0:1
76'Katovice - Sokol Lom 1:3
76'Klatovy - Jindrichuv Hradec 4:2
76'Rokycany - Hvezda Cheb 0:0

TJECKIEN: Division B

10:15Aritma Prague - Olympie Brezova 3:2
10:15Brandys n. Labem - Steti 1:4
10:15Ceska Lipa - Slany 2:1
10:15Kladno - Meteor Prague 0:2
10:15Tatran Rakovnik - Cesky Brod 0:3
76'Banik Most - Sous - Ostrov 0:1
72'Dobris - Louny 1:2

TJECKIEN: Division C

10:15Libis - Kutna Hora 5:1
10:30Kosmonosy - Horky nad Jizerou 2:1
76'Velke Hamry - Nachod 4:0

TJECKIEN: Division D

10:30Breclav - Tasovice 2:2
10:30Havlickuv Brod - Humpolec 1:2

TJECKIEN: Division E

72'Bzenec - Vsetin 0:2
Inväntar
uppdateringar
HFK Olomouc - Vsechovice 0:1
74'Holesov - Skastice 0:0
Inväntar
uppdateringar
SK Hranice - Valasske Mezirici 1:1

TJECKIEN: Division F

78'Hermanice - Detmarovice 0:0
75'Rymarov - Havirov 3:0

TJECKIEN: Moravskoslezsky KP

77'Celadna - Lok.Petrovice 0:1
75'Cesky Tesin - Bridlicna 0:0
72'Fulnek - Brusperk 3:0
72'Haj ve Slezsku - Dolni Datyne 2:0
72'Hlubina - Koberice 1:1
77'Orlova - Moravan Oldrisov 0:2
HalvtidPetrvald na Morave - Jakubcovice 4:1

TJECKIEN: Zlinsky KP

10:15Luhacovice - Nevsova 1:1
67'Bystrice pod Hostynem - Velke Karlovice 2:0
75'Kvasice - Slusovice 1:2
73'Valasska Polanka - Batov 0:6

TJECKIEN: Jihomoravsky KP

10:15Kurim - Ratiskovice 2:1
10:30Svratka Brno - Rousinov 1:2
11:45Moravsky Krumlov - Bystrc 0:0
Inväntar
uppdateringar
SK Krumvir - Boskovice 1:0
Inväntar
uppdateringar
Sparta Brno - Bohunice 1:2

TJECKIEN: Vysocina KP

Inväntar
uppdateringar
Bedrichov - Nova Ves 0:0
Inväntar
uppdateringar
Chotebor - Pribyslav 0:0
Inväntar
uppdateringar
HFK Trebic - Pelhrimov 0:2
Inväntar
uppdateringar
Vrchovina B - Sapeli Polna 2:0

TJECKIEN: Kralovehradecky KP

11:30Jicin - Dobruska 4:0
71'Cernilov - Jaromer 0:1

TJECKIEN: Liberecky KP

10:30Frydlant - Straz p. Ralskem 9:2
36'Lomnice nad Popelkou - Hradek nad Nisou 0:0
36'Novy Bor - Hejnice 0:1
36'Rovensko p. Tr. - Desna 0:0
Inväntar
uppdateringar
Sedmihorky - Skalice u C.Lipy 0:0

TJECKIEN: Ustecky KP

10:15Lovosice - Banik Most - Sous B 1:3
10:30Horni Jiretin - Perstejn 3:1
67'Modlany - Srbice 1:1
16:00Brna - Krupka -:-
6'FK Jilove - Kadan 0:0
6'Vilemov - Zatec 0:0

TJECKIEN: Plzensky KP

13:30Tlumacov - Domazlice B 1:3
36'Chotikov - Zruc 1:0
Inväntar
uppdateringar
Holysov - Bolevec 1:0
36'Nepomuk - Stankov 1:1
36'Nyrsko - Sokol Radnice 0:0
36'Rapid Plzen - Plzen-Cernice 0:0
36'Sokol Lhota - Horni Briza 0:0
Inväntar
uppdateringar
Stribro - Vejprnice 0:0

TJECKIEN: Jihocesky KP

Inväntar
uppdateringar
Protivin - Sezimovo Usti 2:1
36'Cesky Krumlov - Prachatice 0:0
36'Cimelice - Blatna 0:0
36'Drazice - Tyn nad Vltavou 1:0
36'Olesnik - Junior Strakonice 1:0
Inväntar
uppdateringar
TJ Osek - Rudolfov 0:0

TJECKIEN: Prazsky prebor

10:15Kolovraty - Zlicin 7:4
10:15Kralovice - Hostivar 1:1
10:15Podoli Praha - Dukla JM 3:4
10:30Vysehrad B - Motorlet Prague B 0:5
36'Predni Kopanina - Olympia Radotin 0:0

TJECKIEN: Stredocesky KP

10:15Hrebec - Kosor 2:1
36'Bohemia Podebrady - Nymburk 0:0
36'Dobrovice - Cesky Brod B 0:1
36'Povltavska FA B - FK Komarov 0:1
36'Tuchlovice - Vlasim B 1:0

TJECKIEN: Karlovarsky KP

10:15Loko K. Vary - Nova Role 6:2
Inväntar
uppdateringar
Lomnice - Zlutice 0:0
Inväntar
uppdateringar
Chodov - Hroznetin 0:0
36'Frantiskovy Lazne - Karlovy Vary B 0:0
36'Kralovske Porici - Nejdek 1:1
36'Vintirov - FC Cheb 2:0

TJECKIEN: Olomoucky KP

10:30Mohelnice - SK Lipova 2:1
Inväntar
uppdateringar
Jesenik - Kralice na Hane 2:1
Inväntar
uppdateringar
Litovel - Sokol Usti 1:1
Inväntar
uppdateringar
Rapotin - Dolany 0:0
Inväntar
uppdateringar
Zelatovice - Bohunovice 3:0

TJECKIEN: Pardubicky KP

80'Holice - Chocen 3:0
Inväntar
uppdateringar
Lanskroun - Moravska Trebova 0:0
Inväntar
uppdateringar
Rohovladova Bela - Litomysl 0:2
77'Tremosnice - Chrudim B 0:0

TJECKIEN: U19 League

10:00Ostrava U19 - Opava U19 3:1
10:15Pardubice U19 - Mlada Boleslav U19 1:0
11:00Slavia Prague U19 - Plzen U19 2:0
12:00Meteor Prague U19 - Slovacko U19 2:1
13:00Sparta Prague U19 - Brno U19 1:1
13:30Hradec Kralove U19 - Karvina U19 0:4
13:30Zlin U19 - Ceske Budejovice U19 4:5

TJECKIEN: 1. Liga Women

10:30FK Pardubice D - Sparta Prague D 0:16

TJECKIEN: 2. Liga Women

10:30Lisen D - Teplice D 5:3

TUNISIEN: Ligue Professionnelle 1

HalvtidEsperance Zarzis - Olympique Beja (Tun) 0:1
6'Club Africain (Tun) - Rejiche 0:0

TURKIET: Super Lig

12:30Giresunspor - Rizespor 2:0
HalvtidSivasspor - Antalyaspor 2:2
18:00Adana Demirspor - Yeni Malatyaspor -:-

TURKIET: 1. Lig

12:30Bandirmaspor - Ankaragucu 1:2
12:30Umraniyespor - Eyupspor 2:2
HalvtidDenizlispor - Balikesirspor 0:1
18:00Menemenspor - Samsunspor -:-

TURKIET: 2. Lig White Group

13:00Ankara Demirspor - 1922 Konyaspor 1:0
13:00Pendikspor - Akhisarspor 4:1

TURKIET: 2. Lig Red Group

13:00Etimesgut - Sariyer 1:0

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Heidenheim - St. Pauli 2:4
13:30Ingolstadt - Kiel 1:1
13:30Karlsruher - Aue 2:1
20:30Hamburger SV - Dusseldorf -:-

TYSKLAND: 3. Liga

14:00Braunschweig - Dortmund II 4:2
14:00Hallescher - Saarbrucken 2:3
14:00Kaiserslautern - Freiburg II 3:0
14:00Meppen - Magdeburg 2:3
14:00UppskjutenMunich 1860 - Mannheim -:-
14:00Zwickau - Duisburg 3:2

TYSKLAND: Regionalliga North

13:00Phonix Lubeck - Norderstedt 1:1
14:00Bremen II - Oldenburg 0:0
14:00Heider SV - Teutonia Ottensen 1:1
14:00St. Pauli II - Lubeck 1:0
HalvtidDelmenhorst - Oberneuland 3:0

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

13:00Altglienicke - Babelsberg 1:1
13:00Auerbach - Luckenwalde 1:0
13:00Energie Cottbus - Meuselwitz 3:0
13:00Lokomotive Leipzig - Tasmania Berlin 5:0
13:00Rathenow - Chemnitzer 1:2

TYSKLAND: Regionalliga West

14:00Fortuna Koln - Lippstadt 4:2
14:00Homberg - Munster 2:2
14:00Lotte - Bonner 0:2
14:00Rodinghausen - Aachen 1:1
14:00RW Essen - Wiedenbruck 0:0
14:00Straelen - Uerdingen 2:0
14:00Wuppertaler - Oberhausen 1:1

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

14:00Bahlinger - Ulm 0:2
14:00Giessen - Homburg 0:2
14:00Mainz II - Kassel 1:3
14:00Pirmasens - RW Koblenz 0:0
14:00Schott Mainz - Hoffenheim II 1:1
14:00Steinbach Haiger - Frankfurt 3:1

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00Aubstadt - Pipinsried 4:1
14:00Augsburg II - Eichstatt 2:0
14:00Furth II - Schalding 2:2
14:00UppskjutenHeimstetten - Eltersdorf -:-
14:00Illertissen - Schweinfurt 1:1
14:00Nurnberg II - Memmingen 1:1
14:00Rain/Lech - Unterhaching 2:1

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

14:00Hansa Rostock II - Pampow -:-
14:00Ludwigsfelder - Brandenburger -:-
14:00Rostocker FC - MSV Neuruppin -:-
14:00Schwerin - Hertha Zehlendorf -:-
14:00Staaken - Torgelower Greif -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

14:00UppskjutenAn der Fahner Hohe - Erfurt -:-
14:00Arnstadt - Krieschow -:-
14:00Bischofswerdaer - Bautzen -:-
14:00Einheit Rudolstadt - Blau-Weiss Zorbau -:-
14:00Halle - Sandersdorf -:-
14:00Inter Leipzig - Einheit Wernigerode -:-
14:00Oberlausitz - Plauen -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

13:30Flensburg - Kronshagen 5:1
14:00Altenholz - Frisia Risum-Lindholm -:-
14:00Eutin - Oldenburger -:-
15:00Dornbreite Lubeck - Pansdorf -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

14:00Meiendorfer SV - Bramfelder SV -:-
15:00Curslack-Neuengamme - Barmbek-Uhlenhorst -:-
18:00Suderelbe - Victoria Hamburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

12:00Brinkumer - Leher -:-
14:00Aumund-Vegesack - OSC Bremerhaven -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

14:00Emden - Heeslinger -:-
15:00Rotenburger - Hagen/Uthlede -:-
15:30Uphusen - Eintracht Celle -:-
16:00Arminia Hannover - Eintracht Northeim -:-
16:00FT Braunschweig - Ramlingen-Ehlershausen -:-
16:00Tundern - Gifhorn -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Fulda-Lehnerz - Baunatal -:-
15:00Alzenau - Hunfelder -:-
15:00Hanau - Flieden -:-
15:00Viktoria Griesheim - Friedberg -:-
16:00Erlensee - Fernwald -:-
16:00TUS Dietkirchen - Hessen Dreieich -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:00TuS Koblenz - Engers -:-
15:30Diefflen - Arminia Ludwigshafen -:-
15:30Dudenhofen - Rochling -:-
15:30Hertha Wiesbach - Worms -:-
15:30Jagersburg - Elversberg II -:-
15:30Karbach - Emmelshausen -:-
16:00Eisbachtal - Trier -:-
16:00Pfeddersheim - Eppelborn -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00Wurzburger FV - Gebenbach -:-
15:00Bayern Hof - Vilzing -:-
16:00Abtswind - ATSV -:-
16:00Cham - Spvgg Ansbach 09 -:-
16:00Grossbardorf - Ammerthal -:-
16:00Sand - Karlburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

14:00Dachau - Deisenhofen -:-
14:00Landsberg - Garching -:-
14:00Pullach - Regensburg II -:-
15:00Gundelfingen - Schwaben Augsburg -:-
16:00Hankofen-Hailing - Ingolstadt II -:-
16:00Kottern-St. Mang - Ismaning -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Backnang - SU Neckarsulm -:-
14:00Dorfmerkingen - Lorrach-Brombach -:-
14:00Freiberg - Freiburger -:-
14:00Ravensburg - Rielasingen-Arlen -:-
14:00Stuttgarter Kickers - Bruchsal -:-
14:00Walldorf II - TSV Ilshofen -:-
15:30Nottingen - Goppinger SV -:-
15:30Reutlingen - Pforzheim -:-
15:30Villingen - Linx -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

18:00Union Nettetal - 1.FC Mönchengladbach -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

11:00Cottbus U19 - Werder Bremen U19 1:6
11:00St. Pauli U19 - Hallescher U19 3:2
13:00Hamburger SV U19 - Wolfsburg U19 0:1
13:00Hannover U19 - Magdeburg U19 2:0
13:00RB Leipzig U19 - Chemnitzer FC U19 0:1

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

11:00Frankfurt U19 - Bayern U19 2:3
11:00Ingolstadt U19 - Unterhaching U19 1:2
12:00Nurnberg U19 - Offenbach U19 3:0
13:00Hoffenheim U19 - SSV Ulm U19 5:2
13:00Stuttgart U19 - Augsburg U19 1:1

TYSKLAND: Junioren Bundesliga West

11:00Bielefeld U19 - Dortmund U19 1:2
11:00Fortuna Koln U19 - B.Mönchengladbach U19 1:1
12:00Paderborn U19 - Bochum U19 1:2

TYSKLAND: Bundesliga - Damer

13:00Freiburg D - Leverkusen D 1:2

TYSKLAND: 2. Bundesliga Women

14:00Eintracht Frankfurt 2 D - Hoffenheim 2 D -:-

UKRAINA: Premier League

13:00Mariupol - Metalist 1925 1:2
6'Lviv - Dyn. Kyiv 0:0
18:30Dnipro-1 - Kolos Kovalivka -:-

UKRAINA: Persha Liga

12:15Podillya Khmelnytskyi - Prykarpattya 0:2
79'Kryvbas - Kramatorsk 2:0

UKRAINA: Druha Liga

13:00Dunaivtsi - Bukovyna 1:0
13:00Liubomyr Stavyshche - FC Chernihiv 0:3
13:00Nova Kakhovka - MFC Metalurh 0:1
13:00Skoruk Tomakovka - Sumy 6:0
14:00Chaika - Karpaty Lviv 0:4
14:00FC Vovchansk - Nikopol 2:0
14:00Krystal - Trostyanets 2:2
14:00UppskjutenLNZ Cherkasy - Nyva Vinnytsya -:-
14:00Mykolaiv - Balkany 1:2
14:00SC Poltava - Tavriya 1:3

UKRAINA: Youth League

11:00Minaj U19 - Desna U19 4:0
12:00UppskjutenInhulets U19 - Rukh Lviv U19 -:-
12:00Oleksandriya U19 - Vorskla U19 1:1

UKRAINA: Championship Women

10:00Voshod D - Mariupol D 1:2
11:30Ateks D - Kolos Kovalivka D 0:5
13:00Karpaty Lviv D - Panthers FC Uman D 3:4

UNGERN: OTP Bank Liga

63'Gyirmot - Paks 1:0
17:00Ferencvaros - Zalaegerszegi -:-
19:30MOL Fehervar - Honved -:-

UNGERN: NB III - East

14:00Kisvarda II - Tiszaujvaros 4:3

UNGERN: NB III - Centre

11:00Rakosmenti KSK - MTK II 1:2

UNGERN: NB III - West

13:00Tatabanya - Veszprem FC 1:2

UNGERN: NB I Women

12:00Győr D - Haladas D 4:0
14:00MTK Hungaria D - Ferencvaros D -:-

URUGUAY: Primera Division - Clasura

36'River Plate - Sud America 2:0
17:45Montevideo City - Rentistas -:-
20:00Liverpool M. - Plaza Colonia -:-
23:00Nacional - Boston River -:-

USA: MLS

19:00Club de Foot Montreal - Philadelphia Union -:-
21:30Los Angeles FC - San Jose Earthquakes -:-
00:00Columbus Crew - Inter Miami -:-

USA: USL Championship

01:30Tampa Bay - New York Red Bulls 2 1:1
21:00Real Monarchs - Austin Bold -:-
23:00Las Vegas Lights - Phoenix Rising -:-

USA: USL League One

00:30Richmond Kickers - Forward Madison -:-

UZBEKISTAN: Super League

13:15Pakhtakor (Uzb) - Qizilqum 4:2
14:00Turon - Termez Surkhon 1:1
36'Sogdiana - Kokand 1912 0:1

WALES: Cymru North

36'Holyhead - Llanrhaeadr 1:0
36'Llanidloes - Llangefni 0:0

WALES: FA Cup

13:45Colwyn Bay - Cardiff Metropolitan 1:0
51'Saltney Town - Aberystwyth 0:0
36'Buckley - Taffs Well 0:1
36'Carmarthen - TNS 0:0
36'Haverfordwest - Bala Town 0:0
36'Penybont - Caernarfon 0:0
36'Swansea University - Guilsfield 0:2

VENEZUELA: Primera Division - Första rundan

00:15Universidad Central - Metropolitanos 1:1
02:30Dep. Tachira - Zamora 1:2
22:00Aragua - Yaracuyanos -:-
00:15La Guaira - Lara -:-

VENEZUELA: Segunda Division

21:30Academia Rey - JBL Zulia -:-
21:30Angostura - Petare -:-
21:30Dynamo Puerto - Bolivar -:-
21:30El Vigia - Frontera -:-
21:30Libertador - Fundacion AIFI -:-
21:30Llaneros - Yaracuy -:-
21:30Titanes - Local Andina -:-
21:30Urena - Rayo Zuliano -:-

ZAMBIA: Super League

HalvtidBuildcon - Nkwazi 0:0
HalvtidGreen Eagles - Kabwe 1:0
HalvtidKafue Celtic - Kansanshi 0:0
HalvtidKonkola - Chambishi 0:0
HalvtidNkana - Zesco Utd (Zam) 1:0

ÖSTERRIKE: Bundesliga

17:00Altach - Salzburg -:-
17:00Austria Klagenfurt - Rapid Vienna -:-
17:00Austria Wien - Admira -:-

ÖSTERRIKE: 2. Liga

77'Horn - Amstetten 0:3
79'Lafnitz - Dornbirn 2:0
82'Rapid (Am) - Innsbruck 0:2

ÖSTERRIKE: Regionalliga East

36'Stripfing - Mauerwerk 0:0
17:00Wiener Viktoria - Neusiedl -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga Central

HalvtidAC Wolfsberger (Am) - SV Spittal 1:0
HalvtidStadl Paura - Weindorf St. Anna 1:1
36'Ried (Am) - Union Gurten 0:0
6'WSC Wels - Wels 0:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Tyrol

14:00SV Worgl - Innsbruck (Am) 3:1
HalvtidSV Innsbruck - SC Imst 0:1

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Salzburg

6'Saalfelden - Bischofshofen 0:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Vorarlberg

36'Wolfurt - Bregenz 0:0
17:00Lauterach - Hohenems -:-

ÖSTERRIKE: Bundesliga Women

12:00Sudburgenland D - Altenmarkt D 0:5
14:00Neulengbach D - Bergheim D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.