UPPDATERA

Basket » Imorgon » Alla matcher

EUROPA: Euroleague

18:30Alba Berlin - Barcelona -:-
18:30Anadolu Efes - Olympiacos -:-
20:00Lyon-Villeurbanne - Monaco -:-
20:30Baskonia - Olimpia Milano -:-
20:45Partizan - Valencia -:-

SVERIGE: Basketligan Herr

19:04Borås Basket - BC Luleå -:-
19:04Södertalje Kings - Nässjö -:-

USA: NBA

01:00Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers -:-
01:00Orlando Magic - Atlanta Hawks -:-
01:30Boston Celtics - Miami Heat -:-
01:30Brooklyn Nets - Washington Wizards -:-
01:30New York Knicks - Milwaukee Bucks -:-
02:00Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies -:-
02:00New Orleans Pelicans - Toronto Raptors -:-
02:00Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs -:-
03:00Denver Nuggets - Houston Rockets -:-
03:00Phoenix Suns - Chicago Bulls -:-
03:00Utah Jazz - Los Angeles Clippers -:-
04:00Sacramento Kings - Indiana Pacers -:-
04:30Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers -:-

ARGENTINA: Liga A

01:10Ferro - San Lorenzo -:-
01:30Gimnasia - Comunicaciones Mercedes -:-
23:30Union De Santa Fe - Quimsa -:-

AUSTRALIEN: NBL

07:30New Zealand Breakers - South East Melbourne -:-
09:30Brisbane Bullets - Perth -:-

AUSTRALIEN: WNBL Women

08:30Southside D - Sydney D -:-

BAHRAIN: Premier League

17:30Samaheej - ISSA Town -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH

17:00Spars Ilidza - Bosna Royal -:-

BRASILIEN: NBB

23:30Pato - Pinheiros -:-
23:15Flamengo - Brasilia -:-
23:30Sao Jose - Cerrado -:-
00:00Franca - Uniao Corinthians -:-
00:00Rio Claro - Caxias do Sul -:-

DANMARK: Basketligaen

19:15Team FOG Naestved - Bears Academy -:-
19:15Vaerlose - Herlev Wolfpack -:-

EUROPA: BIBL

17:00Hapoel Beer Sheva - Beroe -:-

EUROPA: ENBL

19:00Trefl Sopot - Nes Ziona -:-

EUROPA: WBBL Women

17:00Siauliai D - TTT Riga D -:-
18:00BJBS Riga D - RSU Merks D -:-

FINLAND: Korisliiga Women

17:30PeKa D - Lappeenranta D -:-

FINLAND: I Divisioona Women

17:30Puhuttaret D - Torpan Pojat Helsinki II D -:-

FRANKRIKE: French Cup Women

20:00La Roche D - Lyon D -:-
20:00Lattes Montpellier D - Angers D -:-

GEORGIA: Superleague

15:30Kutaisi - Mega Tbilisi -:-

IRAN: Super League - Första rundan

13:30Avije Sanat Parsa - Sanaye Hormozgan -:-
13:30Mahram Tehran - Kalleh -:-
13:30Mes Kerman - Nobogh Arak -:-
13:30Shahrdari Gorgan - Padafan Raad -:-
13:30Toofarghan Azarshahr - Palayesh Naft Abadan -:-
13:30Zob Ahan - Mes Rafsanjan -:-

ISLAND: Premier League

19:15KR Basket - IR Reykjavik -:-
20:15Hottur - Grindavik -:-
20:15Thorl - Njardvik -:-
21:15Haukar - Tindastoll -:-

KANADA: U Sports

02:00Guelph - McMaster -:-

KAZAKSTAN: National League

15:00Irbis Almaty - Aktobe -:-

KINA: WCBA Women

03:00Tianjin D - Shaanxi Tianze D -:-
06:30Liaoning D - Wuhan D -:-
09:30Fujian D - Henan D -:-
12:30Hebei D - Beijing D -:-

KOSOVO: Superliga

19:00Bashkimi - Sigal Prishtina -:-

LITAUEN: NKL

17:00Kauno Atletas - Zalgiris Kaunas 2 -:-
17:00Klaipedos Neptunas - Kretinga -:-
17:00Mazeikiai - Vilkaviskis -:-
17:00Silute - Delikatesas Joniskis -:-
17:00Suduva-Mantinga - Telsiai -:-
17:00Vytis VDU - Palanga -:-
18:00Rytas 2 - Vilniaus Stekas -:-

LITAUEN: King Mindaugas Cup

17:00Pieno Zvaigzdes - Nevezis -:-
17:30Jonava - Siauliai -:-

NEDERLÄNDERNA: WBL Women

20:30Grasshoppers D - Landslake Lions D -:-
20:45Binnenland D - Lekdetec D -:-

NORGE: BLNO

19:00Ammerud - Centrum Tigers -:-

NORTH MACEDONIA: Prva Liga

18:00Euro Nickel - Pelister -:-

PARAGUAY: LNB - Clasura – Slutspel

23:30Olimpia - Dep. San Jose -:-

POLEN: Energa Basket Liga

17:30Gdynia - Zielona Gora -:-

PORTUGAL: LFB Women

12:00Esgueira D - Imortal D -:-
17:00CAB Madeira D - CDEFF D -:-
17:00Uniao Sportiva D - Benfica D -:-
17:30AD Vagos D - Natacao D -:-
17:30Galitos D - Gdessa Barreiro D -:-
18:00Quinta Dos Lombos D - Olivais D -:-

RYSSLAND: Russian Cup - Slutspel

13:30Novosibirsk - Temp Sumz Revda -:-

SAUDIARABIEN: Premier League

16:00Al Ittihad - Dbae -:-

SPANIEN: Liga Femenina Women

19:30IDK Gipuzkoa D - Ensino D -:-
19:30Valencia D - Barcelona CBS D -:-
20:00Estudiantes D - Gran Canaria D -:-
20:00Gernika Bizkaia D - Perfumerias Avenida D -:-
20:00Uni Girona D - Araski D -:-
20:00Zaragoza D - Cadi La Seu D -:-
20:30Leganes D - Jairis D -:-
21:00Ciudad de La Laguna D - Bembibre D -:-

STORBRITANNIEN: BBL

20:30London Lions - Manchester Giants -:-

SVERIGE: Basketettan Dam

18:30Norrort D - Tureberg D -:-

SYDAMERIKA: South American League - Slutspel

01:00Obera TC - Boca Juniors -:-

SYDKOREA: KBL

11:00KoGas - KCC Egis -:-
11:00Suwon KT - Anyang -:-

SYDKOREA: WKBL Women

11:00Busan BNK Sum D - Woori WON D -:-

TURKIET: KBSL Women

11:00Bursa D - Antalya 07 D -:-
12:00Botas D - Nesibe Aydin D -:-
14:00CBK Mersin D - Cankaya D -:-
17:00Fenerbahce D - Galatasaray D -:-

UKRAINA: Superleague Women

12:00UppskjutenVinnytski Blyskavky 2 D - Vinnytski Blyskavky D -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya

00:15Penarol - Olimpia -:-

USA: NBA G League - Preliminär

00:00Cleveland Charge - Sioux Falls Skyforce -:-
01:00Capital City Go-Go - Maine Celtics -:-
01:00Grand Rapids Gold - Wisconsin Herd -:-
02:00Memphis Hustle - Texas Legends -:-
04:00Agua Caliente Clippers - Oklahoma City Blue -:-
04:00G League Ignite - Stockton Kings -:-

USA: NCAA

00:00Army - USMMA -:-
00:00Binghamton - Loyola Maryland -:-
00:00La Salle - Temple -:-
00:00UMass Lowell - Merrimack Warriors -:-
00:30Butler - Kansas State -:-
01:00Bucknell - St. Francis (PA) -:-
01:00Charleston Southern - Citadel -:-
01:00Cincinnati - NJIT -:-
01:00Dartmouth - Northern Vermont - Johnson -:-
01:00Dayton - Western Michigan -:-
01:00Drexel - Lafayette -:-
01:00East Tennessee St - Mars Hill -:-
01:00Florida Atlantic - South Alabama -:-
01:00Florida International - Eastern Michigan -:-
01:00George Mason - Hofstra -:-
01:00Georgia - Hampton -:-
01:00Hartford - Fairleigh Dickinson -:-
01:00High Point - Elon -:-
01:00Holy Cross - Harvard -:-
01:00Indiana State - Drake -:-
01:00Marshall - Akron -:-
01:00Md.-East. Shore - Lehigh -:-
01:00N. Carolina A&T - NC Greensboro -:-
01:00New Hampshire - Sacred Heart -:-
01:00Ohio - Cincinnati-Clermont -:-
01:00Princeton - Cairn -:-
01:00St. Bonaventure - Middle Tenn. St. -:-
01:00Stonehill - Eastern Nazarene -:-
01:00Tennessee Tech - Chattanooga Mocs -:-
01:00Toledo - Richmond -:-
01:00UMBC Retrievers - Coppin State -:-
01:00USC Upstate - Columbia International -:-
01:00VCU Rams - Vanderbilt -:-
01:00Western Carolina - Gardner Webb -:-
01:00Yale - Howard -:-
01:15Duke - Ohio State -:-
01:15Florida State - Purdue -:-
01:15Miami (FL) - Rutgers -:-
01:15Tennessee - McNeese State -:-
01:30Coastal Carolina - NC Wilmington -:-
01:30Fordham - Maine Black Bears -:-
01:30Georgia Southern - Florida Gulf Coast -:-
01:30Incarnate Word - Dallas Christian -:-
01:30St. Francis Brooklyn - Delaware State -:-
01:30UAB - Jacksonville -:-
01:30UTRGV - Texas A&M-CC -:-
02:00Austin Peay - Western Kentucky -:-
02:00Bradley - Northern Iowa -:-
02:00Eastern Illinois - Northern Illinois -:-
02:00Evansville - Southern Illinois -:-
02:00Florida - Florida A&M -:-
02:00Illinois (Chi.) - Missouri State -:-
02:00Iowa State - North Dakota -:-
02:00Lindenwood - EWU Phantoms -:-
02:00Memphis - North Alabama -:-
02:00Rice - Prairie View A&M -:-
02:00Rider - Monmouth -:-
02:00TCU - Providence -:-
02:00Texas A&M - SMU Mustangs -:-
02:00Texas Tech - Georgetown -:-
02:30Penn - Saint Josephs -:-
02:30Western Illinois - Southern Indiana -:-
02:30Xavier - SE Louisiana -:-
03:00Air Force - Arkansas-Pine Bluff -:-
03:00Colorado State - Loyola Marymount -:-
03:00DePaul - Samford -:-
03:00East. Washington - Northwest -:-
03:00George Washington - South Carolina -:-
03:00Loyola Chicago - Central Arkansas -:-
03:00New Mexico State - UTEP -:-
03:00Southern Utah - Montana State -:-
03:00St. Louis - Tennessee State -:-
03:15Indiana - North Carolina -:-
03:15Nebraska - Boston College -:-
03:15Notre Dame - Michigan State -:-
04:00California - USC -:-
04:00California Baptist - UC Riverside -:-
04:00Pepperdine - Cal Poly -:-
04:00Portland - Multnomah -:-
04:00Portland State - Portland Bible -:-
04:00San Francisco - UALR -:-
04:00Seattle - CS Fullerton -:-
04:00St. Marys (CA) - New Mexico -:-
22:00Bethune-Cookman - Chicago State -:-
22:00Utah State - Utah Tech -:-
00:30UConn - Oklahoma State -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.