Handboll » Igår » Odds
Spela på Handboll från din mobil med bet365!
Odds från bet365 - Spela nu!!
FRANKRIKE: Starligue
20:00Montpellier - Cesson Rennes-Metropole 37:29 [ 1.08 | 18.00 | 13.00 ]SPANIEN: Liga ASOBAL
17:30Puerto Sagunto - Huesca 31:34 [ 5.50 | 11.00 | 1.30 ]19:00Torrelavega - BM Sinfin 26:24 [ 1.08 | 18.00 | 13.00 ]
20:30La Rioja - Anaitasuna 32:25 [ 1.40 | 9.50 | 4.25 ]
SVERIGE: Handbollsligan Dam - Slutspel
14:00Hallby D - Sävehof D 24:36 [ 5.00 | 10.00 | 1.22 ]15:00Skara D - Höör D 31:25 [ 2.50 | 8.00 | 1.75 ]
TYSKLAND: Bundesliga
19:00Gummersbach - HSG Wetzlar 35:28 [ 1.25 | 11.00 | 6.00 ]20:30MT Melsungen - Fuchse Berlin 30:28 [ 2.70 | 8.00 | 1.75 ]
BELARUS: Division 1 - 5:e-8:e plats
12:00Gomel - RGUOR-2006 42:3312:30Masheka - Aist Kitaya 27:22
BELARUS: Division 1 - Slutspel
14:30Meshkov Brest - SKA Minsk 27:2515:30Kronon - BGUFK-SKA 34:31
BELGIEN: Division 1 - Vinnarrunda
20:15Houthalen - Lebbeke 32:2820:15Kraainem - Hubo Handbal 2 26:31
20:15Sasja KV - Tournai 35:28
BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premijer Liga
17:00Izvidac - Sloga Doboj 39:3620:00Borac - Vogosca 26:24
20:00Capljina - Sloboda Tuzla 28:42
20:00Gracanica - Konjuh Zivinice 39:34
20:00Krivaja - Gorazde 33:32
20:00Leotar - Maglaj 35:26
DANMARK: Herre Handbold Ligaen - Vinnarrunda
16:00GOG - Skjern 31:28 [ 1.30 | 10.00 | 5.00 ]17:45Fredericia - Ringsted 29:25 [ 1.30 | 10.00 | 5.50 ]
DANMARK: Kvindeligaen Women - Direktkval
14:00Holstebro D - Roskilde D 27:22DANMARK: Kvindeligaen Women - Nedflyttningsgrupp
16:00Aarhus United D - Skanderborg D 26:29 [ 2.70 | 8.00 | 1.78 ]EUROPA: Champions League Damer - Slutspel
16:00Ferencvaros D - Esbjerg D 25:26 [ 3.40 | 8.50 | 1.55 ]18:00Kristiansand D - Győr D 23:30 [ 2.20 | 8.00 | 2.05 ]
EUROPA: European Cup
15:30Olympiacos SFP (Gre) - Ferencvaros (Hun) 39:32 [ 1.75 | 8.50 | 2.55 ]EUROPA: European Cup Women
21:00Elche-Mustang D (Esp) - Gran Canaria D (Esp) 24:18EUROPA: MOL Liga Women - Play Out
18:00Olomouc D - Plzen D 34:36FINLAND: SM-sarja - Slutspel
15:00BK-46 - Cocks 37:33FRANKRIKE: Proligue
20:30Cournon d'Auvergne - Caen 31:34FRANKRIKE: Division 1 Women
19:30Saint Amand D - Nantes D 29:3420:00Merignac D - Dijon D 25:29
20:30Achenheim Truchtersheim D - Toulon D 26:26
GREKLAND: A1 - Slutspel
17:00AEK Athens - PAOK 31:23ITALIEN: Serie A
19:00Brixen - Bozen 33:3919:00Carpi - Albatro 28:28
19:00Cingoli - Cassano 27:35
19:00Conversano - Fasano 31:27
19:00Meran - Sassari 33:31
19:00Pressano - Trieste 37:26
19:00Secchia Rubiera - Eppan 32:37
ITALIEN: Serie A Women
15:00Cassano D - Pontinia D 28:3018:00Dossobuono D - Sassari D 26:18
18:00Erice D - Jomi Salerno D 31:31
18:00Teramo D - Brixen D 20:31
20:00Padova D - Casalgrande Padana D 22:28
JAPAN: JHL
04:00Fukuoka - Toyama Dreams 27:2306:00Osaki Osol - Wakunaga 31:28
06:00Toyoda Gosei - Hokuriku Electric Power Blue Thunder 38:25
07:00Toyota Boshoku Kyushu - Daido 21:13
10:00Zeekstar Tokyo - Toyota Motor East Japan 37:28
JAPAN: JHL Women
06:30HC Nagoya D - Kagawa Bank D 24:2206:30Omron Yamaga D - Hiroshima Maple Reds D 31:20
07:00Hokkoku Bank D - Takayama D 32:12
07:00The Terrace Hotels D - Osaka Lovvits D 31:27
10:00Sony Semiconductor Manufacturing D - Prestige International Aranmare D 24:22
KROATIEN: Premijer liga - Mästerskapsslutspel
19:00Nexe - Vinkovci 34:2419:00Varazdin - Sesvete 30:29
KROATIEN: Premijer liga - Nedflyttningsgrupp
18:00Karlovac - KTC Krizevci 33:2718:30Gorica - Kastela 46:33
19:00Moslavina - Dubrava 28:25
KROATIEN: 1. HRL Women
17:00Bjelovar D - ZARK Split D 10:0MALTA: 1st Division - Vinnarrunda
15:00La Salle - Kavallieri 28:3017:00Swieqi - Aloysians 34:27
MONTENEGRO: Prva liga
15:30Buducnost - Sutjeska Niksic 30:2518:00Brskovo - Partizan Tivat 7:42
18:00Rudar - Lovcen 34:32
20:00Jedinstvo - Budvanska 24:31
NORGE: REMA 1000-ligaen women - Slutspel
20:00Fredrikstad D - Sola D 21:37 [ 7.50 | 12.00 | 1.12 ]NORTH MACEDONIA: Superleague - Förlorarrunda
18:00Eurofarm Pelister 2 - Multi Esens 30:2118:30Vardar Negotino - Skopje 2020 34:30
19:00Kumanovo - Golden Art 25:24
NORTH MACEDONIA: Superleague - Vinnarrunda
17:15Alkaloid - Ohrid 42:3118:00Tikvesh - Butel Skopje 28:23
19:00Tinex Prolet Skopje - Eurofarm Pelister 27:36
NORTH MACEDONIA: Superleague Women
13:00Astibo D - Metalurg Avtokomanda D 22:4514:00Kumanovo D - Pelister D 27:23
18:00Ovce Pole D - Gjorche Petrov D 17:35
POLEN: Superliga - Förlorarrunda
18:00Legionowo - Unia Tarnow 27:28POLEN: Superliga - Slutspel
15:10Kielce - Chrobry Glogow 34:22POLEN: Central League
12:00ZPRP Kielce - Stal Gorzow 28:2418:00Biala Podlaska - Lodz 32:34
18:00Zaglebie Sosnowiec - Wagrowiec 28:27
19:00Szczecin - GKS Zukowo 29:31
POLEN: I Liga
15:00Jeziorak - Bydgoszcz 37:3316:00SMS Kwidzyn - Gryfino 47:37
17:00Chrzanow - ZPRP Kielce II 40:21
17:00Mazur Sierpc - Warszawianka 36:31
17:00Pabianice - Piotrkowianin Piotrkow 2 31:27
17:00Wolsztyn - Swiebodzin 31:32
17:00Zagiew Dzierzoniow - Zielona Gora 33:22
17:30Konstantynow Lodzki - Nowe Piekuty 32:35
18:00Grudziadz - Oborniki 31:25
18:00Oborniki Slaskie - Grunwald Poznan 24:25
18:00Ol.Grodkow - Koscian 33:29
18:00Orlik Brzeg - Lider Swarzedz 36:33
18:00Ostrowiec - Przeworsk 33:37
18:00Szczypiorniak Olsztyn - Sambor Tczew 26:35
19:00Katy Wroclawskie - Real Astromal Leszno 40:27
19:00SKPR Swidnica - Nowa Sol 32:31
19:00UW Warszawa - Wisla Plock II 38:25
20:00SMS ZPRP Plock - Konin 36:20
POLEN: Superliga Damer - Vinnarrunda
16:00Koszalin D - Kobierzyce D 28:3018:00Gniezno D - MKS Lublin D 19:32
POLEN: Central League Women
16:30Pogon Szczecin D - Sosnica Gliwice D 31:2317:00Radom D - Kielce D 27:31
17:00Ruch Chorzow D - Sambor Tczew D 30:23
18:00Zory D - SPR Gdynia D 34:23
POLEN: I Liga Women
12:30ZPRP Kalisz D - Jutrzenka Plock D 23:2915:00SMS ZPRP Plock D - KS Poznan D 34:14
15:00Swiebodzice D - Pietrowice Wielkie D 32:34
16:00Rzeszow D - Uniwersytet Warszawa D 40:17
17:00Olkusz D - Slask Wroclaw D 35:27
17:30Lodz D - UMCS Lublin D 24:32
17:30Varsovia D - Radzymin D 23:29
18:00Kwidzyn D - SMS ZPRP Plock II D 30:28
20:00Koscierzyna D - Bukowsko Dopiewski D 25:22
PORTUGAL: Andebol 1 - Mästerskapsslutspel
17:00Benfica - ABC Braga 34:2721:00Porto - Sporting 37:35
PORTUGAL: Andebol 1 - Nedflyttningsgrupp
19:00Avanca - Vitoria 36:1919:00Gaia - Vitoria SC 28:24
PORTUGAL: Andebol 1 - Platser
19:30Aguas Santas - Belenenses 30:25PORTUGAL: 1a Divisao Women - Förlorarrunda
19:00Gil Eanes D - Juvelis D 33:1922:15Alpendorada D - Barros D 21:28
PORTUGAL: 1a Divisao Women - Vinnarrunda
16:30ABC Braga D - Madeira SAD D 26:3719:00Colegio de Gaia D - Sao Pedro Sul D 30:24
RUMÄNIEN: Liga Nationala
17:00CSM Constanta - Steaua Bucharest 28:22RUMÄNIEN: Liga Nationala Women
10:00Mioveni D - Bistrita D 18:3312:00Rapid Bucuresti D - Targu Jiu D 31:20
14:00Zalau D - SCM Craiova D 29:24
16:30Corona Brasov D - Dunarea Braila D 23:27
17:00Magura Cisnadiei D - Buzau D 36:29
RYSSLAND: Superleague - Slutspel
16:00CSKA Moscow - Dinamo Astrakhan 36:25RYSSLAND: Superleague Women - 9:e-12:e plats
14:30Izhevsk D - Stavropol D 26:2915:30Luch D - Adyif D 33:26
RYSSLAND: Superleague Women - Slutspel
19:00CSKA Moscow D - Zvenigorod D 38:29SCHWEIZ: Schweizer Cup
18:00RTV Basel - Kadetten Schaffhausen 33:38SCHWEIZ: Schweizer Cup Women
15:00Bruhl D - Zug D 37:30SERBIEN: Superliga - Nedflyttningsgrupp
19:00Dubocica - Obilic Beograd 33:2619:00Vranje - Jugovic 35:31
SERBIEN: Superliga - Slutspel
19:00Pancevo - Vojvodina 25:27SERBIEN: Superliga Women - Play Out
19:00Mladost NP D - Nis D 29:28SERBIEN: Superliga Women - Slutspel
18:00Medicinar Sabac D - Crvena zvezda D 27:35SLOVAKIEN: Extraliga - 5:e-8:e plats
19:00Nove Zamky - Topolcany 29:2519:00SKP Bratislava - Zahoraci 27:25
SLOVAKIEN: Extraliga - Play Out
18:00Modra - Hlohovec 33:24SLOVAKIEN: Extraliga - Slutspel
18:00Presov - HK Kosice 37:25SLOVENIEN: 1.A DRL Women - 5:e-8:e plats
18:00Izola D - Veplas Velenje D 24:2518:00Krka D - Aklimat Ptuj D 25:25
SPANIEN: Division de Honor Plata
16:30Cisne - Horneo Alicante 33:2517:00Agustinos Alicante - Mallorca 28:20
17:00Barcelona II - Antequera 34:19
17:50Malaga - Alcobendas 23:18
19:00Novas - Oviedo 25:18
19:00Villa de Aranda - Caserio Ciudad Real 28:21
20:30Zamora - Eivissa 25:28
SPANIEN: Division de Honor Women - Play Out
20:00Oviedo D - Elda Prestigia D 21:25SPANIEN: Division de Honor Women - Slutspel
18:00Bera Bera D - Aula Valladolid D 27:2318:00Malaga D - BM Granollers D 27:19
SYDKOREA: H League Women - Slutspel
09:30Sugar Gliders D - Samcheok City D 34:26TJECKIEN: Extraliga - 5:e-8:e plats
15:00Dukla Prague - Brno 28:2318:00Zubri - Frydek-Mistek 31:29
TJECKIEN: Extraliga - Play Out
17:00Strakonice - Jicin 28:32TJECKIEN: Extraliga - Slutspel
19:30Lovosice - Karvina 31:32TJECKIEN: Extraliga Women
15:00Pisek D - Most D 25:28TURKIET: Superlig Women
14:30Anadolu Uni. D - Uskudar D 33:38TYSKLAND: 2. Bundesliga
18:00Bietigheim-Metterzimmern - N-Lubbecke 34:2618:00Dessauer - Vinnhorst 42:35
19:30Dormagen - Hamm-Westfalen 34:37
19:30Lubeck-Schwartau - Potsdam 29:29
TYSKLAND: 1. Bundesliga Women
18:00Neckarsulmer D - Buxtehuder SV D 29:2418:00Thuringer D - Oldenburg D 42:33
18:00Zwickau D - Halle-Neustadt D 26:19
18:30Solingen D - Bensheim-Auerbach D 32:37
19:30Metzingen D - Blomberg-Lippe D 33:21
TYSKLAND: 2. Bundesliga Women
17:30Waiblingen D - TuS Lintfort D 32:2618:30Bremen D - Fuchse Berlin D 27:28
19:00HSG Freiburg D - Grobenzell D 26:20
19:00Regensburg D - Kirchhof D 27:27
19:00Rosengarten-Buchholz D - Nord Harrislee D 39:29
19:30Nurtingen D - Mainz D 28:23
UNGERN: NB I
17:00Budakalasz - Dabas 32:2518:00Balatonfuredi - Csurgoi 25:22
18:00Eger - Szeged 29:36
18:00Gyongyosi - NEKA 29:29
18:00Komloi - PLER 25:26
18:00Veszpremi KKFT - Tatabanya 28:35
UNGERN: NB I Women
15:30MTK Budapest D - DVSC Schaeffler D 27:3618:00Bekescsabai D - NEKA D 31:25
18:00Kozarmisleny D - Alba Fehervar D 29:27
18:00Vaci D - Vasas D 29:22
ÖSTERRIKE: HLA - Nedflyttningsgrupp
19:00Barnbach/K. - HSG Graz 34:2619:00Hollabrunn - Voslauer 27:27
ÖSTERRIKE: HLA - Slutspel
20:20Handball Tirol - Linz 30:34ÖSTERRIKE: WHA Women
19:00Atzgersdorf D - MGA Handball D 29:3019:00Feldkirch D - Hypo NO D 26:28
19:00Ferlach/Feldkirchen D - Stockerau D 24:16
19:00Korneuburg D - roomz JAGS WV D 27:23
19:00Tulln D - St. Polten D 34:30
Spela på från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live handboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.