UPPDATERA

Basket » Igår » Alla matcher

FRANKRIKE: LNB

16:00Nanterre - Limoges 113:77
18:30Nancy - Le Mans 68:60
18:30Strasbourg - Gravelines-Dunkerque 68:65
21:00Dijon - Monaco 72:80

ITALIEN: Lega A

20:00Trento - Tortona 83:81
20:30Pesaro - Pistoia 89:82

SPANIEN: ACB

18:00Murcia - Palencia 90:77
18:00Obradoiro CAB - Manresa 86:94
20:45Tenerife - Bilbao 101:84
21:00Unicaja - Basket Zaragoza 83:72

TURKIET: Super Lig

12:00Pinar Karsiyaka - Samsunspor 103:71
14:30Buyukcekmece - Merkezefendi 76:78
17:00Bahcesehir Kol. - Galatasaray 90:89

USA: NBA

01:00Philadelphia 76ers - Orlando Magic 125:113
01:00Washington Wizards - Chicago Bulls 127:129
01:30Boston Celtics - Charlotte Hornets 131:98
01:30Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 129:120
01:30New York Knicks - Brooklyn Nets 111:107
02:00Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 120:123
02:00Miami Heat - Toronto Raptors 125:103
02:00Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks 109:106
02:00Oklahoma City Thunder - Milwaukee Bucks 125:107
02:00San Antonio Spurs - Denver Nuggets 121:120
02:30Dallas Mavericks - Detroit Pistons 89:107
04:00Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 109:114
04:00Portland Trail Blazers - Houston Rockets 107:116
04:30Los Angeles Clippers - Utah Jazz 109:110
04:30Sacramento Kings - Phoenix Suns 107:108

ALBANIEN: Superliga

17:00Beselidhja - Tirana 80:58

ARGENTINA: Liga A

01:00San Lorenzo - San Martin 87:76
02:00Independiente de Oliva - Instituto de Cordoba 87:93
16:30Olimpico - Regatas 67:73

AUSTRALIEN: NBL1 East

09:00Manly W. - Hornsby S. 110:79
09:30Sydney Comets - Central Coast Crusaders 89:82
10:00Norths Bears - Hills Hornets 72:54
11:00Bankstown Bruins - Illawarra Hawks 76:64
11:00Maitland M. - Canberra 90:69
11:30Albury-Wodonga Bandits - Sutherland Sharks 107:73
12:00Inner West Bulls - Newcastle Falcons 85:65

AUSTRALIEN: NBL1 East Women

07:00Manly W. D - Hornsby S. D 90:57
08:00Norths Bears D - Hills Hornets D 72:48
09:00Bankstown Bruins D - Illawarra Hawks D 58:73
09:00Maitland Mustangs D - Canberra D 71:68
09:30Albury D - Sutherland Sharks D 103:53
10:00Inner West Bulls D - Newcastle Falcons D 66:86
11:30Sydney Comets D - Central Coast D 73:78

AUSTRALIEN: NBL1 North

11:15Ipswich Force - Gold Coast Rollers 82:102
11:30Rockhampton Rockets - Townsville Heat 90:97
12:00Southern District - Northside Wizards 78:81
12:30Darwin Salties - Cairns Marlins 77:90

AUSTRALIEN: NBL1 North Women

09:00Ipswich Force D - Gold Coast Rollers D 76:89
09:30Rockhampton D - Townsville Flames D 98:73
10:00Southern District Spartans D - Northside Wizards D 60:85
10:30Darwin Salties D - Cairns D 105:68

AUSTRALIEN: NBL1 South

11:30Kilsyth - Sandringham Sabres 73:112
11:30Melbourne Tigers - Ringwood 74:80
12:00Eltham - Nunawading 96:75
12:00Hobart Chargers - Waverley 85:93
12:00NW Tasmania - Dandenong 71:101
12:30Mt Gambier - Frankston 93:87

AUSTRALIEN: NBL1 South Women

09:30Kilsyth D - Sandringham D 54:70
09:30Melbourne Tigers D - Ringwood D 85:92
10:00Eltham D - Nunawading D 84:59
10:00Hobart Chargers D - Waverley D 66:80
10:00Launceston D - Dandenong Rangers D 72:84
10:30Mt. Gambier D - Frankston D 85:53

AUSTRALIEN: NBL1 Central

12:30Forestville Eagles - Norwood Flames 107:87
12:45Central Districts Lions - Southern Tigers 99:93
12:45Eastern Mavericks - West Adelaide Bearcats 84:81
12:45Woodville Warriors - North Adelaide Rockets 92:82

AUSTRALIEN: NBL1 Central Women

10:45Forestville Eagles D - Norwood Flames D 81:61
11:00Central Districts Lions D - Southern Tigers D 83:59
11:00Eastern Mavericks D - West Adelaide Bearcats D 66:62
11:00Woodville Warriors D - North Adelaide Rockets D 61:95

AUSTRALIEN: NBL1 West

13:00Perth Redbacks - East Perth Eagles 94:93
13:00South West Slammers - Geraldton Buccaneers 86:94
13:30Beeliar Boodjar - Kalamunda Eastern Suns 88:84
14:00Goldfields Giants - Joondalup Wolves 84:94
14:00Rockingham Flames - Warwick Senators 118:96

AUSTRALIEN: NBL1 West Women

11:00Perth Redbacks D - East Perth Eagles D 92:74
11:30Beeliar Boodjar D - Kalamunda Eastern Suns D 98:69
12:00Goldfields Giants D - Joondalup Wolves D 43:78
12:00Rockingham Flames D - Warwick Senators D 86:57

BAHRAIN: Premier League - Slutspel

19:00Al Muharraq - Al Ahli 95:82

BELARUS: Premier League Women - Slutspel

14:00Gomel D - Olimpia Grodno D 37:104
14:00Victoria Grodno D - Horizont Minsk D 27:103

BOLIVIA: Libobasquet

01:00Can Oruro - Kinwa 91:92
02:30La Salle Tarija - Carl A-Z 89:68

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH - Förlorarrunda

17:00Leotar Trebinje - Posusje 94:80

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH - Vinnarrunda

18:00Igokea - Sloboda 87:76
18:00KK Bosna - Siroki Brijeg 85:69
18:00UppskjutenKK Bosna - Igokea -:-
18:00UppskjutenSiroki Brijeg - Borac Banja Luka -:-
18:00UppskjutenSloboda - Mrkonjic Grad -:-
19:00Mrkonjic Grad - Borac Banja Luka 50:71

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH Women - Slutspel

17:30Jumper D - Zrinjski D 101:90
20:00Celik Zenica D - Leotar Trebinje D 86:52

BRASILIEN: NBB

00:30Sao Jose - Paulistano 64:93
00:30Uniao Corinthians - Minas 78:88
01:00Caxias do Sul - Pato 68:85
22:00Cerrado - Cearense 83:84Eft.förl.
22:30Vasco - Pinheiros 63:72
23:00Bauru - Mogi 80:68

BRASILIEN: LBF Women

02:00Ituano D - Santo Andre D 90:67

BULGARIEN: NBL - Förlorarrunda

18:00Academic Plovdiv - Yambol 74:72
18:00Beroe - Minyor 66:113
18:00Shumen - Levski 89:67

BULGARIEN: NBL - Vinnarrunda

15:00CSKA Sofia - Chernomorets 78:94
17:00Balkan - Cherno More 80:68

CHILE: LNB

02:15Liceo Pablo Neruda - Puente Alto 79:91
02:30Valdivia - Sportiva Italiana 83:70

CHILE: LNB 2

21:30Quilpue Basquetbol - Boston C. C. 59:76
00:30Colo Colo - Brisas 77:72

EUROPA: ABA League - Slutspel

19:00Buducnost - Zadar 100:69

EUROPA: BNXT League - Förlorarrunda

20:30Belfius Mons - LWD Basket 89:80
20:30Circus Brussels - Okapi Aalst 75:71
20:30Mechelen - Yoast Utd 94:67

FILIPPINERNA: Philippine Cup

09:00Rain or Shine Elasto Painters - Terrafirma Dyip 116:104
12:15TNT Tropang Giga - NLEX Road Warriors 104:101

FINLAND: Korisliiga - Slutspel

17:00Karhu Basket - Salon Vilpas 92:89Eft.förl.

FRANKRIKE: Pro B

20:00Boulazac - Chalons-Reims 70:78
20:00Orleans - Angers 94:98
20:30Vichy - St. Chamond 85:74

FRANKRIKE: Espoirs U21

13:00Nanterre U21 - Limoges U21 92:83
13:15Strasbourg U21 - Gravelines-Dunkerque U21 71:77
15:00Boulogne-Levallois U21 - Chalon/Saone U21 65:61
15:00Nancy U21 - Le Mans U21 75:57
15:00Roanne U21 - Cholet U21 92:63
17:00Ada Blois U21 - Lyon-Villeurbanne U21 94:100
17:00Dijon U21 - Monaco U21 91:92

FRANKRIKE: Ligue 2 Women - Slutspel

20:00Aulnoye AS D - Nice D 77:65
20:00Montbrison D - Pays Voironnais D 69:58

GEORGIA: Superleague

14:00Margveti - Iverioni 86:98
17:00Rustavi - Orbi 97:77

GREKLAND: Basket League - Förlorarrunda

17:00Maroussi - Apollon Patras 77:73

GREKLAND: Basket League - Vinnarrunda

16:15Peristeri - Aris 75:82
19:15Promitheas - Kolossos Rhodes 96:73

GREKLAND: Elite League - Kval – Slutspel

15:00Lefkadas - Papagou 72:92

IRAN: Super League - Slutspel

14:30Kalleh - Zob Ahan 105:80
14:30Limondis - Shahrdari Gorgan 73:88
14:30Mes Kerman - Mahram Tehran 92:79
14:30Palayesh Naft Abadan - Tabiat 85:82

ISLAND: Premier League Women - Slutspel

17:00Fjolnir D - Keflavik D 69:100
19:00Thor AK Akureyri D - Grindavik D 85:101
21:00Stjarnan D - Haukar D 79:70

ISRAEL: Super League

18:50Maccabi Tel Aviv - Hapoel Holon 91:82
20:00Galil Elyon - Hapoel Jerusalem 71:80

ISRAEL: Liga Leumit

20:15Elitzur Shomron - Maccabi Raanana 88:80

ITALIEN: Serie A2

18:30Assigeco Piacenza - Treviglio 85:80
20:30Udine - Sebastiani Rieti 66:89

ITALIEN: Serie A2 Women - Gr. A

17:00San Salvatore Selargius D - Roma-Nord D 68:54
18:00Scrivia D - Empoli D 73:58
20:30Carugate D - Torino Teen D 51:72
20:30Mantova D - Libertas Moncalieri D 75:46

ITALIEN: Serie A2 Women - Gr. B

18:00Trieste D - Abano Terme D 58:69
18:30Ancona D - Roseto D 60:80
19:00Treviso D - Matelica D 63:64
20:00Ponzano D - Itas Alperia Bolzano D 57:52
20:30Rovigo D - Alpo VillaFranca D 67:77

JAPAN: B.League

06:35Shimane - Ryukyu 66:80
07:05Akita - Sendai 72:76
07:05Hiroshima D. - Toyama 84:46
07:05Osaka - Kyoto 101:100Eft.förl.
07:05Shinshu - Brave Thunders 82:90
08:05Chiba - Gunma 96:65
08:05Diamond Dolphins - Nagoya Fighting Eagles 98:87
08:05Hokkaido - Utsunomiya Brex 79:71
08:05Yokohama - NeoPhoenix 82:90
09:05Alvark - Ibaraki Robots 88:65
10:05Saga - Nagasaki 61:63
10:05Sun Rockers Shibuya - SeaHorses Mikawa 81:76

JAPAN: B2.League

07:00Shiga - Kobe 82:73
08:00Altiri Chiba - Koshigaya Alphas 87:83
08:00Aomori - Nara 91:95
08:00Kumamoto - Fukuoka 92:106
09:00Yamagata Wyverns - Iwate 87:72
10:00Ehime Orange Vikings - Shizuoka 76:84
10:40Niigata - Fukushima 71:90

JAPAN: W League Women - Slutspel

07:00Fujitsu D - Denso Iris D 64:57

KANADA: Super League

01:00UppskjutenLondon - Los Angeles Ignite -:-
01:00London - St. Louis Griffins 122:125
01:00Windsor - KW Titans 99:126

KINA: CBA - Slutspel

13:35Beijing Royal Fighters - Shenzhen 99:94
13:35Shanxi Zhongyu - Zhejiang Guangsha 132:118

KINA: WCBA Women - Slutspel

13:30Inner Mongolia D - Sichuan D 96:85

KROATIEN: Premijer liga

20:00Alkar - GKK Sibenka 101:109Eft.förl.

KROATIEN: Prva Liga - Slutspel

17:00Osijek - Samobor 99:69
18:00Kvarner - Gorica 93:70

KROATIEN: Premijer Liga Women

16:00KAZL Split D - Medvescak D 59:65
18:30Zadar Plus D - FSV Rijeka D 57:94
19:00Sibenik D - Tresnjevka 2009 D 66:83

LETTLAND: LBL - Slutspel

16:00BK Liepaja - BK Ogre 83:72

LIBANON: Division 1 - Slutspel

15:45Sagesse Al Hekmeh Beirut - Antranik Beirut 114:79
20:00NSA - Al-Riyadi 73:103

LITAUEN: LKL

15:30Pieno Zvaigzdes - Juventus 83:89
16:20Neptunas - Lietkabelis 88:84

LITAUEN: Moteru Lyga Women - Slutspel

14:00Klaipedos Neptunas D - Kibirkstis Vilnius D 55:59

LUXEMBURG: LBBL - Nedflyttningsgrupp

19:00Kordall Steelers - Mambra Mamer 96:60
20:00Grengewald Hueschtert - Musel Pikes 76:97

LUXEMBURG: LBBL Women - Direktkval

17:00Mersch D - Musel Pikes D 62:72

LUXEMBURG: LBBL Women - Slutspel

18:00Dudelange D - Bertrange D 78:63

MEXIKO: CIBACOPA

04:00Zonkeys de Tijuana - Rayos de Hermosillo 95:90
05:15Frayles de Guasave - Caballeros de Culiacan 101:106
05:15Ostioneros de Guaymas - Astros 104:90
05:15Venados de Mazatlan - Halcones de Obregon 93:89
05:45Pioneros de Los Mochis - Angeles CDMX 94:92

MEXIKO: LMBPF Women - Slutspel

04:00Libelulas D - Quetzales D 86:74

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00UppskjutenIbar Rozaje - Kotor -:-
18:00UppskjutenMilenijum - Pljevlja -:-
18:00UppskjutenPodgorica - Studentski Centar -:-
19:30Kotor - Danilovgrad 73:71

NEDERLÄNDERNA: WBL Women - Förlorarrunda

19:30Leiden D - QSTA United D 67:48
20:00Limburg D - Den Helder D 58:67

NEDERLÄNDERNA: WBL Women - Vinnarrunda

18:30Jolly Jumpers D - Binnenland D 74:67
20:00Triple Threat D - Grasshoppers D 62:59

NORTH MACEDONIA: Prva Liga - Play Out

18:00Kozuv - Ohrid 91:59
18:00Vardar - FMP Akademija 94:92Eft.förl.

NORTH MACEDONIA: Prva Liga - Slutspel

18:00MZT Skopje - Gostivar 89:67
20:30Feniks 2010 - Rabotnicki 91:106

NORTH MACEDONIA: Prva Liga Women - Play Out

10:00Patriot D - Struga D 76:56

NYA ZEELAND: NBL

06:00Taranaki Airs - Whai 88:55
09:30Otago Nuggets - Wellington Saints 105:98

POLEN: Basket Liga

13:30Zielona Gora - Czarni Slupsk 89:80
15:30GTK Gliwice - Trefl Sopot 79:80
17:30Lublin - Spojnia Stargard 110:108

POLEN: 1. Liga

18:00Kotwica Kolobrzeg - Krosno 68:84

PORTUGAL: LPB

16:00CD Povoa - Oliveirense 90:81
16:00Galomar - Imortal 88:80
16:00Ovarense - FC Porto 88:84
16:30Portimonense - Vitoria 72:81
17:00Sporting CP - Esgueira 88:73
22:30Lusitania - Benfica 73:113

PORTUGAL: Proliga - Vinnarrunda

16:00CAB Madeira - Maia 88:44
16:00CA Queluz - Sangalhos 79:63
16:00Galitos Barreiro - Illiabum 79:65
16:00Santo Andre - Braga 64:74

PORTUGAL: LFB Women - Slutspel

21:15Gdessa Barreiro D - Benfica D 50:47

PUERTO RICO: BSN

02:00Gigantes de Carolina - Osos de Manati 118:89
02:00UppskjutenLeones De Ponce - Cangrejeros -:-

RYSSLAND: VTB United League - Förlorarrunda

13:00Uralmash Ekaterinburg - Runa Basket Moscow 80:71

RYSSLAND: VTB United League - Vinnarrunda

14:00Lokomotiv Kuban - Enisey 76:83
17:00Unics Kazan - CSKA Moscow 88:78

SCHWEIZ: SB League - Slutspel

17:30Fribourg Olympic - Geneva Lions 95:61
17:30SAM Massagno - Neuchatel 93:72

SERBIEN: First League

19:00Cacak 94 - Dynamic 78:52
19:00Sloboda - Tamis 81:73
19:30Sloga - Vojvodina Novi Sad 91:99

SERBIEN: 1. ZLS Women

12:30Partizan D - Novosadska Novi Sad D 100:80
16:30Student Nis D - Vojvodina 021 D 76:88
16:30ZKK Kraljevo D - Vrbas D 64:58
18:00Topolchanka D - Sloga Pozega D -:-
20:00Subotica D - Mega MIS D 66:118

SLOVAKIEN: Extraliga - Slutspel

17:30BC Prievidza - Inter Bratislava 88:84
18:00Iskra Svit - Spisski Rytieri 70:80

SLOVAKIEN: Extraliga Women - Slutspel

17:00Ruzomberok D - Slavia Banska Bystrica D 52:69

SLOVENIEN: 1. SKL Women - Slutspel

18:00Triglav D - Ilirija D 60:50

SPANIEN: LEB Plata - Nedflyttning - Play Offs

18:00Juventud Alcala - Palmer Basket 75:103
20:00L'Hospitalet - Almansa 86:63

SPANIEN: LEB Plata - Slutspel vinnare

20:00Cartagena - Zamora 60:69

SPANIEN: LEB Plata - Uppflyttningsslutspel

18:00Ciudad de Huelva - Salou 96:75
18:00Enrique Soler - Sant Antoni 78:79
18:10CB Santfeliuenc - Albacete 57:74
20:30Gran Canaria B - Moron 70:85

SPANIEN: Liga Femenina Women

18:15Bembibre D - IDK Gipuzkoa D 52:89
18:30Gernika Bizkaia D - Celta D 73:64
19:15Ensino D - Zaragoza D 70:75
19:15Valencia D - Ferrol D 79:66
20:00Gran Canaria D - Araski D 83:59

STORBRITANNIEN: BBL

18:00Surrey Scorchers - Newcastle Eagles 90:77
21:00Bristol Flyers - Manchester Giants 87:67

STORBRITANNIEN: WBBL Women

14:00Durham Palatinates D - Cardiff Met Archers D 88:68
19:00Nottingham Wildcats D - Leicester Riders D 69:92
20:30Newcastle Eagles D - Oaklands Wolves D 71:67

SVERIGE: Basketligan Dam - Slutspel

15:00SBBK Södertälje D - Uppsala Basket D 86:67

TAIWAN: SBL

11:00Bank of Taiwan - Changhua 54:76
13:00Yulon Luxgen Dinos - Taiwan Beer 60:77

TAIWAN: P. League+

08:30Formosa Dreamers - New Taipei Kings 94:116
11:00Kaohsiung Steelers - Hsinchu Jko Lioneers 110:116

TAIWAN: T1 League

08:00New Taipei CTBC DEA - Taipei Taishin Mars 88:81
10:30Taiwan Beer Leopards - Kaohsiung Aquas 117:78

TAIWAN: WSBL Women

07:00Taiyuan D - Taipower D 83:65
09:00Cathay Life D - Chunghua Telecom D 95:58

TURKIET: TBL

12:00Sigortam.net ITU - Alagoz 92:84
13:45Ankara Kolejliler - Fenerbahce 2 88:91
15:30Bornova - MKE Ankaragucu 80:95
17:15OGM Ormanspor - Kocaeli BŞB Kağıtspor 84:78

TURKIET: TB2L - Slutspel

14:00High Touch - CO Basket 84:91
15:00Sakarya BB - Nazilli 73:81Eft.förl.
15:30Corlu - Ayos Spor 53:69
17:00Ege Universitesi - Konya BBSK 79:70

TYSKLAND: BBL

18:30Basketball Braunschweig - Crailsheim Merlins 98:88
18:30Chemnitz - Tubingen 113:82
20:00Ludwigsburg - Heidelberg 93:68
20:00Vechta - Oldenburg 82:88

TYSKLAND: Pro A

18:30Nurnberger - Bochum 78:69
19:00Dusseldorf - Trier 73:74
19:00Giessen - Phoenix Hagen 87:68
19:30Koblenz - Bayreuth 93:63
19:30Munster - Kirchheim 89:75
19:30Paderborn - Bremerhaven 90:98

TYSKLAND: Pro B - Slutspel

15:30Frankfurt 2 - Wedel 88:82
18:00Koln - BIS Baskets Speyer 72:62
18:00Rhondorf - Rostock 2 108:73
18:00Wolmirstedt - Lowen 79:74
19:00OrangeAcademy - Bernau 83:73
19:30Leverkusen - Bayern 2 78:49
19:30Schwelm - Oberhaching 67:85

UNGERN: NB I. A - Play Out

18:00Kormend - KTE-Duna 74:80
18:00OSE Lions - Kaposvari 83:79
18:00Szedeak - Atomeromu Paks 81:96

UNGERN: NB I. A - Slutspel

16:30Zalakeramia - DEAC 87:73
17:00Alba Fehervar - Soproni KC 105:86
18:00Szolnoki Olaj - NKA Pecs 99:79
18:00Szombathely - Budapesti Honved Se 102:60

URUGUAY: Liga Uruguaya - Slutspel

02:00CA Racing - Trouville 83:85

URUGUAY: Liga Uruguaya - Vinnarrunda

02:15Aguada - Penarol 77:82

VÄRLD: Champions League Americas - Slutspel

00:10Halcones de Xalapa - Flamengo 87:90

ÖSTERRIKE: Superliga - Förlorarrunda

18:00Furstenfeld - BBC Nord 82:88
18:00Oberwart Gunners - Kapfenberg Bulls 84:76
18:00Vienna Timberwolves - Vienna Basket 60:79

ÖSTERRIKE: Superliga - Vinnarrunda

18:00Klosterneuburg Dukes - Swans Gmunden 81:83
18:00Traiskirchen Lions - Graz UBSC 93:65
18:00Wels - St. Polten 76:87

ÖSTERRIKE: Zweite Liga - Slutspel

17:00Mistelbach - Wagram 93:70

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.