Fotboll » 09.06.2024 » Alla matcher
Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
AFRIKA: VM - Kval
15:00Sao Tome and Principe - Liberia 0:118:00Djibouti - Ethiopia 1:1
18:00DR Kongo - Togo 1:0
18:00Mauritania - Senegal 0:1
18:00Namibia - Tunisien 0:0
NORD-OCH CENTRALAMERIKA: VM - Kval - Andra rundan
23:30Bahamas - Trinidad och Tobago 1:702:00Aruba - Curacao 0:2
02:00Belize - Nicaragua 0:4
21:00Dominica - Jamaica 2:3
21:00Saint Vincent och Grenadinerna - El Salvador 1:3
23:00Barbados - Haiti 1:3
23:00Grenada - Costa Rica 0:3
ARGENTINA: Primera Nacional
00:30Temperley - Deportivo Moron 3:002:30Brown Adrogue - Nueva Chicago 0:0
20:00Alvarado - Arsenal Sarandi 2:1
20:00Club A. Guemes - San Martin Tucuman 0:0
20:00Defensores Unidos - Almirante Brown 0:1
20:00Deportivo Maipu - CA Estudiantes 1:0
20:00Racing Cordoba - San Martin S.J. 0:0
20:00UppskjutenSan Telmo - Aldosivi -:-
20:10Deportivo Madryn - Colon 0:0
21:00Chaco For Ever - CA Mitre 1:1
21:00Ferro - Talleres (R.E) 0:1
21:00Patronato - Guillermo Brown 0:0
ARGENTINA: Torneo Federal
16:00Kimberley - Santamarina 1:116:00Sportivo Belgrano - El Linqueno 1:0
20:00Douglas Haig - Gimnasia E.R. 0:1
20:00Olimpo - Circulo Deportivo 3:1
20:00Sol de Mayo - Villa Mitre 0:2
20:30Boca Unidos - Union Sunchales 0:1
20:30Cipolletti - Deportivo Rincon 1:0
20:30San Martin Formosa - Juventud Antoniana 2:0
21:00Biblioteca Atenas - Argentino MM 1:0
21:00Central Norte - Sol de America 2:2
21:00Defensores Belgrano VR - Def. Pronunciamiento 3:0
21:00Huracan Las Heras - San Martin Mendoza 1:0
21:00Sansinena - Germinal 0:1
21:00Sportivo Las Parejas - 9 de Julio Rafaela 1:1
ARGENTINA: Primera B - Apertura
18:10Colegiales - Argentino de Merlo 1:018:10Excursionistas - Argentino de Quilmes 2:3
18:10Laferrere - Los Andes 0:1
20:00Acassuso - Deportivo Armenio 1:3
20:00Deportivo Merlo - Midland 0:0
20:00Flandria - Villa San Carlos 3:0
20:00San Martin Burzaco - Comunicaciones BsAs 2:1
ARGENTINA: Primera C - Apertura
20:00Atlas - Sportivo Barracas 1:020:00Juventud Unida S. M. - Central Cordoba 0:1
20:00Real Pilar - Justo Jose de Urquiza 3:1
20:00Victoriano A. - Ituzaingo 1:0
ARGENTINA: Reserve League - Första rundan – slutspel
00:00Talleres Cordoba 2 - Rosario Central 2 1:020:00Banfield 2 - Godoy Cruz 2 1:0
20:00River Plate 2 - Boca Juniors 2 1:0
22:00Belgrano 2 - Newells Old Boys 2 0:1
22:00Estudiantes 2 - Argentinos Jrs 2 1:0
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
16:00Independiente D - Platense D 1:0AUSTRALIEN: NPL NSW
07:00Rockdale Ilinden - WS Wanderers U23 3:207:00Sydney Utd - Sydney Olympic 0:1
AUSTRALIEN: NPL Queensland
08:00Brisbane City - Gold Coast Utd 1:108:00Brisbane Roar U23 - Redlands 2:4
AUSTRALIEN: NPL South Australia
09:30Adelaide United U23 - Para 4:4AUSTRALIEN: NPL Victoria
07:00St Albans Saints - Melbourne Knights 1:2AUSTRALIEN: NSW League One
09:00Bonnyrigg White Eagles - Blacktown Spartans 1:1AUSTRALIEN: Queensland Premier League
08:45St. George Willawong - Mitchelton 3:110:15Broadbeach Utd. - Southside Eagles 1:1
AUSTRALIEN: Victoria Premier League
07:00Eastern Lions - Melbourne Victory U21 1:3BELARUS: Pershaya Liga
13:00Baranovici - Zhodino 2 2:114:00Lokomotiv Gomel - Orsha 1:1
15:00Energetik-BGU - Niva Dolbizno 0:4
16:00Ostrovets - BumProm Gomel 0:0
BELARUS: Vysshaya Liga Women
12:00FC Gomel D - Smorgon D 1:115:00Minsk FK D - Zorka-BDU D 1:0
18:00Din. Minsk D - Bobruichanka D 3:0
BHUTAN: Premier League
14:00BFF Academy U19 - Tsirang 3:0BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH
17:30Buducnost Banovici - Bratstvo Gracanica 1:217:30Gradina Srebrenik - Tomislav 1:4
17:30Hadzici - Gorazde 1:1
17:30Jedinstvo Bihac - TOSK Tesanj 3:1
17:30Kakanj - Mladost DK 2:2
17:30Stupcanica - Gornji Rahic 2:3
17:30Zvijezda Gradacac - Celik Zenica 1:2
BRASILIEN: Serie A
21:00Criciuma - Cuiaba 2:5BRASILIEN: Serie B
21:00Avai - Chapecoense-SC 0:023:30America MG - Ponte Preta 2:0
BRASILIEN: Serie C - Första rundan
00:30Ferroviaria - Aparecidense 0:000:30Londrina - Sampaio Correa 2:0
21:30Athletic Club - Volta Redonda 3:2
21:30Botafogo PB - Ferroviario 1:0
00:00Nautico - SER Caxias 2:2
00:00Remo - Sao Bernardo 0:1
BRASILIEN: Serie D
23:00Agua Santa - Costa Rica 0:223:00CRAC - Real Brasilia 0:0
23:00Mixto - Capital FC 3:0
20:00Maracana - Sousa 0:1
20:30Brasiliense - Ipora 1:0
20:30Potiguar de Mossoró - Treze 0:3
21:00Barra FC - Cianorte 0:1
21:00Brasil de Pelotas - Cascavel 1:0
21:00Cameta - Fluminense-PI 1:0
21:00Itabaiana - ASA 3:0
21:00Moto Club - River-PI 1:1
21:00Retro - Jacuipense 3:1
21:00Tocantinopolis - Aguia De Maraba 3:0
21:30Manaus - Rio Branco 2:0
23:30Maringa FC - Inter de Limeira 1:0
00:30Democrata SL - Itabuna 0:2
BRASILIEN: Baiano 2
23:00Colo C. - Leonico 1:120:00Galicia - Fluminense de Feira 1:2
20:00Grapiuna - Vitoria da Conquista 0:0
20:00Jacobinense - Feirense 1:1
BRASILIEN: Carioca 2
20:00UppskjutenGoncalense - Audax RJ -:-BRASILIEN: Carioca C
19:45Campos AA - Caac Brazil 3:019:45EC Resende - Riostrense 2:1
19:45Santa Cruz RJ - Paraty 1:0
19:45Uni Souza - Uniao Central 4:0
BRASILIEN: Catarinense 2
20:00Gremio Juventus - Metropolitano 0:020:00Santa Catarina - Guarani de Palhoca 1:0
20:00Tubarao - Carlos Renaux 0:0
BRASILIEN: Gaucho 2
16:00EC Cruzeiro - Gaucho 1:420:00Brasil Farroupilha - Veranopolis 0:1
20:00Futvida - Aimore 0:3
20:00GE Gloria - Esportivo 2:0
20:00Lajeadense - GE Bage 2:0
20:00Passo Fundo - Frederiquense 0:0
20:00Sao Gabriel - Pelotas 0:2
BRASILIEN: Goiano 2
20:30Santa Helena - Inhumas 0:120:30Trindade - Ouvidorense 1:0
BRASILIEN: Matogrossense 2 - Slutspel
01:00Gremio Sorriso - Pocone 1:323:00Sinop FC - Operario FC 2:1
BRASILIEN: Mineiro 2
21:00Boa - Caldense 1:121:00Democrata SL - Nacional de Muriae 0:0
BRASILIEN: Paranaense 2
23:30Laranja Mecanica - Foz do Iguacu 2:116:00AA Iguacu - Parana 0:0
20:30Apucarana SC - Paranavai-PR 0:1
BRASILIEN: Paulista B - Första rundan
15:00ECUS SP - Uniao Mogi 2:015:00Fernandopolis - Inter de Bebedouro 0:4
15:00Olimpia FC - AEA Aracatuba 0:0
BRASILIEN: Tocantinense U20 - Slutspel
01:45Araguacema U20 - Interporto U20 1:4Eft.str.01:45Uniao Carmolandense U20 - Tocantinopolis U20 3:0
BRASILIEN: Copa Espirito Santo - Första rundan
15:00Vilavelhense - Desportiva Ferroviaria 0:3BRASILIEN: Copa do Nordeste - Slutspel
21:30CRB - Fortaleza 2:1Eft.str.BRASILIEN: Alagoano U20
20:00Cruzeiro Arapiraca U20 - SC Penedense U20 0:020:00Jacioba U20 - Olhodaguense U20 2:1
20:00Zumbi U20 - Murici AL U20 6:0
BRASILIEN: Baiano U20 - Slutspel
15:00Estrela De Marco U20 - Vitoria U20 2:0BRASILIEN: Brasiliense U20
14:30Brasiliense U20 - Samambaia U20 3:415:00Luziania U20 - Planaltina U20 6:1
19:30Samambaense U20 - Ceilandense U20 2:1
20:00Real Brasilia U20 - Gama U20 0:1
BRASILIEN: Mineiro U20
20:00Ipatinga U20 - Betim U20 0:0BRASILIEN: Paranaense U20 - Andra rundan
20:30Rio Branco PR U20 - Cascavel U20 1:3BRASILIEN: Sergipano U20
20:00Confianca U20 - Lagarto U20 2:2BRASILIEN: Sul-Matogrossense U20
16:00Ivinhema U20 - Sete de Dourados U20 2:021:00Portuguesa MS U20 - Comercial MS U20 0:3
BRASILIEN: Brasileiro Women
20:00Cruzeiro D - Fluminense D 2:020:00Internacional D - Atletico-MG D 4:0
22:00Bragantino D - Botafogo RJ D 2:1
23:30Palmeiras D - Corinthians D 0:1
BRASILIEN: Capixaba Women
20:00Atletico Capixaba D - Guarapariense D 0:220:00Vila Nova D - Harpia D 6:0
20:15Estadual D - G.E.L. D 9:0
CAPE VERDE: Campeonato Nacional
19:00Academica do Fogo - Rosariense 3:119:00Boavista da Praia - Sanjoanenses 2:1
19:00Morabeza - Barreirense 1:1
19:00Palmeira - Varandinha 4:0
19:00Ultramarina - FC Derby 1:2
COLOMBIA: Primera A - Apertura – Slutspel
02:30Bucaramanga - Santa Fe 1:0DANMARK: 2nd Division - Uppflyttningsgrupp
15:00Nykobing - Middelfart 2:1DANMARK: 3rd Division - Mästerskapsslutspel
13:00Avarta - BK Frem 2:413:00Holbaek - Ishoj 1:2
13:00Næsby - VSK Aarhus 3:1
DANMARK: 3rd Division - Nedflyttningsgrupp
13:00Holstebro - SfB-Oure 1:0DANMARK: Elitedivisionen Women - Mästerskapsslutspel
13:00Nordsjaelland D - KoldingQ D 2:0ECUADOR: Serie B
01:00Manta - Guayaquil City 0:022:00Nueve de Octubre - San Antonio 2:1
22:30Ind. Juniors - Chacaritas 1:0
EUROPA: Baltic Cup U21
11:00Finland U21 - Litauen U21 2:016:00Estland U21 - Lettland U21 3:4Eft.str.
EUROPA: Premier League (Crimea)
16:00GFK Yalta - TSK Simferopol 0:318:00Sparta-KT - Ocean Kerch 1:1
FILIPPINERNA: PFL
09:00United City - Tuloy 1:011:30Cebu FC - Davao Aguilas 1:0
11:45Maharlika - Loyola 2:2
14:30Kaya - Mendiola FC 1991 9:1
FINLAND: Ykkonen
18:30KuPS Akatemia - JJK Jyvaskyla 1:1FINLAND: Kakkonen - Grupp C
15:00GBK Kokkola - Kuopion Elo 4:3FINLAND: Kansallinen Liiga Women
15:00KuPS D - PKKU D 5:115:00PK-35 Vantaa D - JyPK D 1:0
18:00Ilves D - HPS D 0:2
GEORGIA: Georgian Cup
14:30Borjomi - Zestafoni 3:2Eft.förl.GHANA: Premier League
17:00Aduana - Nsoatreman 2:217:00Bibiani Gold Stars - Medeama 2:0
17:00Bofoakwa Tano - Berekum Chelsea 0:1
17:00Heart Of Lions - Legon Cities 2:0
17:00Karela - Samartex 4:2
17:00Nations FC - Bechem United 1:1
20:00Hearts Of Oak - Great Olympics 0:0
GHANA: Division One League
17:00Asekem - Elmina Sharks 2:017:00Golden Kick - Accra Athletic 1:3
17:00Home Stars - Koforidua 0:0
17:00King Faisal Babes - Nzema Kotoko 1:0
17:00Okwawu - Na God 2:1
17:00Pac Academy - Holy Stars 2:0
17:00Rospak - Future Stars 1:1
17:00Soccer Intellectuals - Ebusua Dwarfs 1:1
17:00Susubiribi - Vision 0:1
17:00Swedru All Blacks - New Edubiase 1:2
17:00Venomous Vipers - Sefwi All Stars 0:0
ISLAND: Icelandic Cup
18:00Keflavik - Valur 3:4Eft.str.ITALIEN: Serie C - Uppflyttning - Play Offs
17:30Carrarese - L.R. Vicenza 1:0JAPAN: J2 League
07:00Montedio Yamagata - Oita Trinita 0:012:00Okayama - Kagoshima Utd 1:1
JAPAN: J3 League
07:00Fukushima Utd - Vanraure 2:007:00Kamatamare - Osaka 0:1
07:00Kanazawa - Omiya 0:1
12:00Tegevajaro Miyazaki - Kitakyushu 1:1
JAPAN: YBC Levain Cup
07:00Machida - Cerezo Osaka 2:207:00Toyama - Hokkaido Consadole Sapporo 1:2
09:00Nagoya - Kashiwa Reysol 1:0
11:00V-Varen Nagasaki - Albirex Niigata 1:1
11:30Hiroshima - Tokyo 3:1
JAPAN: Nadeshiko League Women
06:00Kunoichi D - Nittaidai D 2:106:00Orca Kamogawa D - Harima Albion D 0:0
06:00Yokohama FC Seagulls D - Miyazaki D 0:1
KANADA: Canadian Premier League
23:00Cavalry - Forge 1:019:30Valour - Atl. Ottawa 0:2
00:00York Utd - Vancouver FC 2:2
KENYA: Super League
12:00Mulembe United - Luanda Villa 0:013:00Rainbow - Mombasa Elite 1:2
14:00Kajiado - Assad 1:0
KINA: Jia League
13:30Guangxi Pingguo Haliao - Nanjing City 2:213:30Guangzhou FC - Liaoning Tieren 1:3
13:30Shanghai Jiading Huilong - Chongqing Tonglianglong 0:3
KINA: Yi League
11:00Jiangxi Dark Horse - Haikou Mingcheng 1:011:00Shaanxi Union - Xian Ronghai 2:0
11:30Quanzhou Yassin - Shenzhen Juniors 1:5
13:00Dalian Kuncheng - Shandong Taishan B 0:2
13:30Nantong Haimen - Taian Tiankuang 1:0
KINA: Super League Women
10:00Shaanxi Changan D - Shandong SL D 2:110:00Yongchuan Chashan D - Zhejiang D 1:1
11:00Guangdong Meizhou D - Henan Songshan Longmen D 2:1
KROATIEN: Prva NL - Direktkval
18:00Kustosija - Orijent 1:2KROATIEN: Druga NL - Direktkval
18:00Segesta - HNK Zadar 2:120:15Slavonija Pozega - Uljanik Pula 0:0
KROATIEN: 1. HNL Women - Mästerskapsslutspel
17:00Dinamo Maksimir D - ZNK Split D 4:017:00Osijek D - Hajduk Split D 3:3
KROATIEN: 1. HNL Women - Nedflyttningsgrupp
15:00Medimurje Cakovec D - Zadar D 7:118:00Agram Zagreb D - Gorica D 11:0
LETTLAND: 1. Liga Women
18:00Metta D - FK Olaine D 3:1LITAUEN: I Lyga
13:00Banga Gargzdai 2 - FK Minija 0:215:00FK Panevezys 2 - Ekranas 3:1
MALAWI: Super League
14:30UppskjutenMAFCO - Bangwe All Stars -:-NIGERIA: NPFL
16:00Abia Warriors - Bendel 0:016:00Lobi Stars - Remo Stars 3:2
17:00Bayelsa United - Sporting Lagos 2:2
17:00Heartland - Doma United 3:1
17:00Rivers United - Shooting Stars 1:0
17:00Sunshine Stars - Akwa United 2:0
18:00Enugu Rangers - Enyimba (Nga) 3:0
NORGE: OBOS-ligaen
17:00Aalesund - Kongsvinger 4:417:00Bryne - Åsane 1:0
17:00Mjondalen - Ranheim 3:3
17:00Sogndal - Egersund 2:2
17:00Start - Lyn 1:4
19:00Vålerenga - Moss 5:1
NORGE: Division 2 - Group 1
13:00Brattvag - Vard Haugesund 2:014:00Viking 2 - Notodden 2:3
15:00Hodd - Arendal 2:1
16:00Orn-Horten - Lysekloster 0:2
NORGE: Division 2 - Group 2
14:00Eidsvold - Alta 2:214:00Junkeren - Ullensaker/Kisa 3:0
NORGE: Division 3 - Group 3
13:00Frigg - Skeid 2 6:0NORGE: Division 3 - Group 4
15:00Trygg/Lade - Rana FK 4:1NORGE: Division 3 - Group 5
14:30Traeff - Skedsmo 4:017:30Gjellerasen - Molde 2 4:4
NORGE: Division 3 - Group 6
15:00Mjolner - Kongsvinger 2 4:415:30Elverum - Harstad 4:1
NORGE: Division 1 Women
13:00Kil/Hemne D - Tromsø D 0:416:00Odd D - Honefoss D 0:1
PARAGUAY: Division Intermedia
16:00Martin Ledesma - Sp. Carapegua 0:016:00Pastoreo - Atl. Tembetary 1:1
PERU: Liga 2
20:15San Marcos - Pirata 2:122:00Carlos Stein - Union Huaral 3:0
22:00Juan Aurich - Llacuabamba 0:3
22:30ADA Jaen - Juan Pablo II 3:1
PERU: Liga Women
20:15A. Lima D - AD Cantolao D 6:0POLEN: Ekstraliga Women
17:00Gdansk D - Stomilanki Olsztyn D 1:017:00Rekord Bielsko-Biala D - Pogon Szczecin D 0:6
17:00Slask Wroclaw D - Czarni Sosnowiec D 1:2
17:00Tczew D - Medyk Konin D 3:3
17:00UJ Krakow D - Gornik Leczna D 1:4
17:00UKS SMS Lodz D - Katowice D 1:0
PORTUGAL: Liga BPI Women - Nedflyttning - Play Offs
16:00Amora D - Vilaverdense D 0:1Eft.förl.RÉUNION: Regionale 1
13:30Ravine Blanche - Tamponnaise 0:413:30Saint-Denis - Saint-Pierroise 1:0
13:30Sainte Rose - Excelsior 1:2
13:30Sainte-Suzanne - Saint-Louisienne 2:3
13:30Saint-Pauloise - Piton 2:0
13:30St. Louis - JS Gauloise 3:0
13:30Trois Bassins - Jeanne d'Arc 1:1
RYSSLAND: FNL 2 - Division A Silver - Vårsäsong
14:00Avangard Kursk - Irtysh Omsk 1:114:00Din. Bryansk - Tekstilshtik 1:2
14:00Kaluga - Miass 1:3
14:00S. Kostroma - Khimik 0:1
14:00Ulyanovsk - Mashuk 1:0
RYSSLAND: FNL 2 - Division B - Group 4
13:00Pari NN 2 - Ural 2 1:114:30Sokol Kazan - Lada Togliatti 4:2
16:00Krylya Sovetov Samara 2 - Kazan 2 0:0
SÃO TOMÉ OCH PRÍNCIPE: Campeonato Nacional
17:00Alianca Nacional - Trindade 4:017:00UppskjutenInter Bom-Bom - UDRA -:-
SIERRA LEONE: Premier League
18:15Kahunla - Bhantal 0:118:30Diamond Stars - Real Republicans 2:0
18:30East End Lions (Sle) - Mighty Blackpool 0:1
SLOVAKIEN: 4. liga - West
17:00Gbely - FK TJ Lokomotiva Kozarovce 1:417:00Hurbanovo - Trebatice 1:2
17:00Levice - Trstice 1:0
17:00Z. Moravce-Vrable B - Stankovce 3:1
SOMALIA: National league
14:30Midnimo - Sahafi 5:1SPANIEN: LaLiga2 - Uppflyttningsslutspel
21:00Sporting Gijon - Espanyol 0:1SPANIEN: Primera RFEF - Promotion Play Offs
19:45Gimnastic - Ceuta 2:120:15Cordoba - Ponferradina 2:1
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 1 - Slutspel
18:00Gran Pena - UD Ourense 2:1SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2 - Slutspel
17:00Lealtad - L'Entregu 2:0SPANIEN: Tercera RFEF - Group 5 - Slutspel
12:30L'Hospitalet - Badalona 1:0SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8 - Slutspel
17:00Salamanca - Atl. Tordesillas 2:0SPANIEN: Tercera RFEF - Group 11 - Slutspel
12:00Mallorca B - Poblense 1:0Eft.förl.SPANIEN: Tercera RFEF - Group 13 - Slutspel
11:00Real Murcia B - Ciudad Cieza 1:1Eft.förl.SPANIEN: Tercera RFEF - Group 16 - Slutspel
17:30Anguiano - Oyonesa 2:1Eft.förl.SPANIEN: Tercera RFEF - Group 17 - Slutspel
12:00Cuarte - Ebro 1:1Eft.förl.SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18 - Slutspel
19:00Toledo - Quintanar del Rey 2:1Eft.förl.SPANIEN: Liga F Women
12:00Costa Adeje Tenerife D - Eibar D 1:112:00Madrid C. D - Real Sociedad D 2:3
18:30Real Madrid D - Athletic Bilbao D 1:0
20:30Barcelona D - Betis D 5:1
20:30Granada CF D - Levante D 0:3
20:30Las Planas D - Valencia D 3:0
20:30Sevilla D - Atl. Madrid D 1:1
20:30Villarreal D - Huelva D 2:0
SVERIGE: Division 1 - Norra
13:00Stockholm Internazionale - Hammarby TFF 2:015:00Nordic United FC - Umeå FC 0:1
15:00Täby FK - Karlstad 1:2
16:00AFC Eskilstuna - Karlbergs BK 1:1
16:00Stocksund - Örebro Syrianska 4:1
20:00Sollentuna FK - Vasalunds IF 0:1
SVERIGE: Division 1 - Södra
17:00FC Trollhättan - Ängelholms FF 1:1SVERIGE: Division 2 - Norrland
14:00Gottne - Skellefteå FF 0:214:00Täfteå IK - Bodens BK 0:2
16:00Team TG FF - Umeå FC Akademi 8:0
SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland
14:00Skövde - IK Gauthiod 5:1SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand
13:00Dalkurd FF - Viggbyholm 1:115:00Falu BS - Hudiksvalls FF 1:3
16:00Kungsängens IF - Arlanda 2:3
16:00Österåker United FK - Enköping SK 0:4
SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland
13:00FK Karlskrona - Högaborgs BK 3:116:00Lodde - IFK Berga 3:1
SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand
13:00IF Sylvia - Huddinge IF 0:215:00Mjölby AIFF - Nyköpings BIS 4:1
SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland
13:00Västra Frölunda IF - Jonsereds IF 1:214:00Laholms FK - Landvetter 1:1
16:00Hittarps IK - Astrio 0:3
16:00Husqvarna FF - Sävedalens IF 0:0
SVERIGE: OBOS Damallsvenskan
14:00Piteå IF D - Vittsjö D 1:015:00Kristianstad D - BK Häcken D 2:2
SVERIGE: Elitettan - damer
16:00Sunnanå SK D - Eskilstuna United D 3:1SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Gruppstadiet
00:00Gremio (Bra) - Estudiantes (Arg) 1:1SYDAMERIKA: Copa Sudamericana - Gruppstadiet
02:30Internacional (Bra) - Delfin (Ecu) 1:0SYDKOREA: K3 League
10:00Changwon - Gangneung 2:110:00Pocheon FC - Yeoju Citizen 1:2
TJECKIEN: CFL - Group A
17:00Hostoun - Slavia Praha B 1:3TJECKIEN: MSFL
10:15Karvina B - SK Hranice 3:010:15Slovacko B - Start Brno 2:1
10:15Unicov - Bohunice 3:0
TJECKIEN: Division A
10:30Domazlice B - Tachov 0:0TJECKIEN: Division B
10:15Meteor Prague - Olympie Brezova 1:217:00Louny - Cesky Brod 1:0
TJECKIEN: Division C
17:00Benatky n. Jiz. - Usti nad Orlici 1:017:00Hlinsko - Kosmonosy 4:1
17:00Turnov - Novy Bydzov 0:1
TJECKIEN: Division D
10:15Brno B - Slavoj Polna 4:315:00Humpolec - Zdar na Sazavou 3:1
17:00Lanzhot - Breclav 1:2
17:00Stara Rise - Pelhrimov 2:3
17:00Tasovice - Sperice 1:2
TJECKIEN: Division E
17:00FK Kozlovice - Vsechovice 6:2TJECKIEN: Division F
10:15Havirov - Valasske Mezirici 4:015:00Bruntal - Vratimov 2:0
17:00Bohumin - Sumperk 1:1
TJECKIEN: Jihocesky KP
17:00Jankov - FC Semice 1:2TJECKIEN: Jihomoravsky KP
17:30Rajhradice - Kunstat 1:1TJECKIEN: Karlovarsky KP
17:00Touzim - Vintirov 4:5TJECKIEN: Kralovehradecky KP
17:00Jaromer - Tyniste n. Orl. 2:417:00Police nad Metuji - Dobruska 8:1
17:00Trebes - Rychnov n. Kneznou 2:1
TJECKIEN: Liberecky KP
10:30Skalice u C.Lipy - Zelezny Brod 0:2TJECKIEN: Moravskoslezsky KP
15:00Pusta Polom - Vresina 2:217:00Koberice - Dolni Benesov 5:3
17:00Kravare - Petrvald na Morave 2:1
17:00Moravan Oldrisov - Hermanice 1:0
TJECKIEN: Olomoucky KP
17:00Cechovice - Konice 3:017:00Dolany - Urcice 3:1
17:00Rapotin - Medlov 1:1
17:00SK Lipova - Brodek u Prerova 2:3
17:00Velke Losiny - Litovel 0:0
17:00Zabreh - Postrelmov 1:1
TJECKIEN: Pardubicky KP
17:00Chocen - Ceska Trebova 4:317:00Lanskroun - Horni Redice 1:2
17:00Lazne Bohdanec - Litomysl 0:3
17:00Moravany - Tremosnice 2:6
17:00Svitavy - Prosetin 2:0
TJECKIEN: Plzensky KP
14:00Chotikov - Holysov 1:118:00Myto - Petrin Plzen B 1:5
18:00Sokol Radnice - Zruc 1:2
TJECKIEN: Stredocesky KP
11:00Mnichovohradistsky SK - Porici n. S. 1:217:00Pruhonice - SK Doksy 2:2
TJECKIEN: Ustecky KP
15:00Kadan - Vilemov 2:4TJECKIEN: Vysocina KP
13:00Nove Mesto na Morave B - Zdar na Sazavou B 1:214:00Velke Mezirici B - Pacov 0:2
16:30Chotebor - FS Trebic 3:5
16:30Nova Ves - Kamenice nad Lipou 2:4
16:30Zirovnice - Sapeli Polna 0:2
TJECKIEN: Zlinsky KP
10:15Brumov - Hrachovec 2:217:00Stitna nad Vlari - Bystrice pod Hostynem 3:2
TYSKLAND: Regionalliga North - Direktkval
15:00SC Weiche-08 - Bersenbruck 2:1UNGERN: NB III - Promotion Play Offs
16:00Bekescsaba - Tatabanya 1:216:00Szentlorinc - Putnok VSE 2:0
URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio
01:00Maldonado - Defensor Sp. 0:217:30Cerro Largo - Danubio 2:2
20:00Progreso - River Plate 1:0
23:00Cerro CA - Nacional 3:0
URUGUAY: Segunda Division
01:30Colon - Cerrito 0:215:00Rentistas - Cooper 1:1
00:00Atenas - Montevideo City 1:0
USA: MLS
01:30New England Revolution - New York Red Bulls 1:002:30Minnesota United - FC Dallas 1:1
02:30Sporting Kansas City - Seattle Sounders 2:1
02:30St. Louis City - Portland Timbers 0:0
USA: USL Championship
01:30Charleston - Pittsburgh 0:001:30Rhode Island - Detroit 0:2
02:00Louisville City - North Carolina 2:1
02:30FC Tulsa - San Antonio 2:1
02:30Memphis - Colorado Springs 1:1
03:00New Mexico - Hartford Athletic 1:0
04:00Monterey Bay - Sacramento Republic 0:2
04:00Oakland Roots - Tampa Bay 1:0
04:30Las Vegas Lights - Miami FC 3:1
05:00Phoenix Rising - Orange County SC 2:1
USA: MLS Next Pro
02:00Huntsville - Crown Legacy 4:2USA: USL League Two
23:00Charlottesville Blues - Northern Virginia 3:223:00New Jersey Copa - Motown 2 0:3
00:00Christos - Lionsbridge 1:2
00:00St. Petersburg FC - Swan City 4:1
00:30Fort Wayne - Buffalo 2:2
01:00Boston City - Pathfinder 3:2
01:00Brave SC - Brooke House 3:1
01:00Charlotte Independ. 2 - North Carolina FC U23 3:1
01:00Dayton - Toledo Villa 0:4
01:00Flint City - Midwest United 2:0
01:00Florida Elite - Nona 1:4
01:00Michiana Lions - Lansing City 2:2
01:00Patuxent - Virginia Beach 1:2
01:00Reading - Ocean City 0:3
01:00Salem City - West Virginia 3:0
01:00SC United Bantams - Wake FC 0:1
01:00Staten Island ASC - Westchester 0:4
01:30Boston Bolts - Black Rock 4:0
02:00Chicago City - Sueno 1:5
02:00Corpus Christi FC - AHFC Royals 1:2
02:00Dothan United - Asheville City 0:0
02:00Houston FC - Hill Country Lobos 4:3
02:00Little Rock Rangers - Hattiesburg 1:0
02:00Mississippi Brilla - Louisiana 0:2
02:30Manhattan - Cedar 7:3
04:00AMSG FC - Tucson 3:2
04:00Ballard - Tacoma Stars 3:4
04:00United PDX - Midlakes United 1:0
21:00Oakland County - Ann Arbor 0:1
00:00Albion Colorado - Utah United 1:1
00:00Inter Gainesville - Brevard SC 2:0
00:00Long Island - Hudson Valley 1:3
00:00San Francisco City - Almaden 0:1
00:30Weston - Sarasota Paradise 1:2
USA: USL League One Cup
01:00One Knoxville - Lexington 2:001:00Richmond Kickers - Charlotte Independ. 0:1
01:30Chattanooga Red Wolves - Forward Madison 0:1
03:00Northern Colorado - Central Valley Fuego 4:3
USA: NWSL Women
01:30Chicago D - Bay FC D 1:201:30Utah Royals D - Washington D 0:1
04:00Portland Thorns D - North Carolina Courage D 1:0
00:00Kansas City Current D - Seattle Reign D 5:2
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
21:00Nueva Esparta - Miranda 0:321:30Anzoategui FC - Bolivar 2:1
21:30Atletico La Cruz - Maritimo 2:0
21:30El Vigia - Yaracuyanos 0:0
21:30Frontera - Academia Rey 2:1
21:30Trujillanos - Aragua 1:1
22:00Heroes de Falcon - Urena 0:0
VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher
23:30USA - Colombia 1:503:00Mexiko - Brasilien 2:3
16:00Tjeckien U18 - Slovakien U18 3:1
17:00Lettland U19 - Estland U19 1:2
17:00Libanon U19 - Armenien U19 0:0
19:00Portugal U18 - Finland U18 5:0
20:45Italien - Bosnien-Hercegovina 1:0
20:45Montenegro - Georgien 1:3
20:45Slovakien - Wales 4:0
21:15Frankrike - Kanada 0:0
VÄRLD: Maurice Revello Tournament
14:00Elfenbenskusten U20 - Mexiko U23 4:117:30Frankrike U20 - Saudiarabien U23 4:0
ÖSTERRIKE: Tirol - Nedflyttningsgrupp
17:00Telfs - Innsbrucker AC 2:6ÖSTERRIKE: Wien
10:30WAF Brigittenau - 1980 Wien 1:2Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.