UPPDATERA

Fotboll » Imorgon » Alla matcher

FRANKRIKE: Ligue 1

21:00Angers - Montpellier -:-
21:00Brest - Bordeaux -:-
21:00Clermont - Lyon -:-
21:00Lens - Monaco -:-
21:00Lille - Rennes -:-
21:00Lorient - Troyes -:-
21:00Marseille - Strasbourg -:-
21:00Nantes - St. Etienne -:-
21:00PSG - Metz -:-
21:00Reims - Nice -:-

ITALIEN: Serie A

17:15Genoa - Bologna -:-
20:45Atalanta - Empoli -:-
20:45Fiorentina - Juventus -:-
20:45Lazio - Verona -:-

SPANIEN: LaLiga

17:30Valencia - Celta Vigo -:-

SVERIGE: Allsvenskan

15:00AIK - IK Sirius -:-
17:30Helsingborgs IF - IFK Värnamo -:-

ALBANIEN: Superliga

17:00Din. Tirana - Tirana -:-
17:00Kukesi - Skenderbeu -:-
17:00Partizani - Kastrioti -:-
17:00Teuta - Laci -:-
17:00Vllaznia - Egnatia -:-

ALGERIET: Ligue 1

17:00ASO Chlef - Magra -:-
17:00Chelghoum - Alger (Alg) -:-
17:00Hussein Dey - Relizane -:-
18:45JS Kabylie (Alg) - Tlemcen -:-
19:00Saoura - Medea -:-

ALGERIET: Ligue 2

15:30ASM Oran - El Khemis -:-
15:30Batna (Alg) - Lakhdaria -:-
15:30Bel Abbes - Temouchent -:-
15:30Bordj Menail - Skikda -:-
15:30El Bayadh - Saida -:-
15:30Eulma - Mlila -:-
15:30Hamra Annaba - Khenchela -:-
15:30MO Bejaia - Ouargla -:-
15:30MO Constantine - Bordj Bou Arreridj -:-
15:30RC Kouba - Ain Ouessara -:-
15:30SC Ain Defla - Ben Aknoun -:-
15:30Telaghema - Bejaia -:-
15:30US Chaouia - Annaba -:-
15:30USMM Hadjout - Harrach -:-
15:30Widad Adabi de Boufarik - GC Mascara -:-

ALGERIET: U21 League

17:00Arba U21 - ES Setif (Alg) U21 -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

00:10Atletico Atlanta - Deportivo Maipu -:-
02:00All Boys - Deportivo Madryn -:-
02:10Belgrano - Flandria -:-
20:10Brown Adrogue - Instituto -:-
20:10Def. de Belgrano - Agropecuario -:-
20:30Santamarina - Ind. Rivadavia -:-
20:30Villa Dalmine - Gimnasia Jujuy -:-
21:00San Martin S.J. - Nueva Chicago -:-
00:10CA Estudiantes - Quilmes -:-

ARGENTINA: Torneo Federal

02:30Desamparados - Sportivo Estudiantes -:-
20:00Ferro Gen. Pico - Juventud Unida Universitario -:-
21:00Crucero del Norte - Def. Pronunciamiento -:-

ARGENTINA: Primera B - Apertura

18:00Deportivo Merlo - Talleres (R.E) -:-
20:30Acassuso - Villa San Carlos -:-
20:30Argentino de Quilmes - UAI Urquiza -:-
20:30Canuelas - Deportivo Armenio -:-
20:30Colegiales - Defensores Unidos -:-
20:30Justo Jose de Urquiza - Dock Sud -:-
22:10Los Andes - Fenix -:-

ARGENTINA: Primera C - Apertura

20:30Central Cordoba - Sportivo Italiano -:-
20:30Liniers - San Martin Burzaco -:-

ARGENTINA: Primera A Women

16:00UAI Urquiza D - Gimnasia L.P. D -:-
18:00Ferro D - Platense D -:-
20:00Boca Juniors D - Huracan D -:-
22:00UppskjutenCA Estudiantes D - Rosario Central D -:-
22:00UppskjutenComunicaciones BsAs D - Defensores de Belgrano D -:-
22:00UppskjutenExcursionistas D - Deportivo Espanol D -:-
22:00UppskjutenGimnasia L.P. D - El Porvenir D -:-
22:00UppskjutenHuracan D - Estudiantes D -:-
22:00UppskjutenIndependiente D - UAI Urquiza D -:-
22:00UppskjutenLanus D - Racing Club D -:-
22:00UppskjutenPlatense D - Boca Juniors D -:-
22:00UppskjutenRiver Plate D - San Lorenzo D -:-
22:00UppskjutenVilla San Carlos D - Social Atletico Television D -:-

ARMENIEN: VBET Premier League

14:45Van - Noah -:-

ASIEN: AFC Cup

13:00ATK Mohun Bagan (Ind) - Bashundara Kings (Ban) -:-
17:00Al Arabi (Kuw) - Al Khaleel (Pal) -:-
17:00Al Kuwait (Kuw) - Al Seeb (Oma) -:-
17:00Al Quds (Pal) - Nejmeh SC (Leb) -:-
17:00Maziya (Mdv) - Gokulam (Ind) -:-
21:00Dhofar (Oma) - Al-Rifaa (Bhr) -:-
21:00East Riffa (Bhr) - Tishreen (Syr) -:-
21:00Jableh (Syr) - Al Ansar (Leb) -:-

ASIEN: Southeast Asian Games Women - Slutspel

11:00Myanmar D - Filippinerna D -:-
14:00Vietnam D - Thailand D -:-

AUSTRALIEN: A-League - Slutspel

09:15Melbourne Victory - Western United -:-

AUSTRALIEN: NPL ACT

06:15West Canberra Wanderers - Canberra Croatia -:-
07:00Belconnen United - O'Connor Knights -:-
07:00Canberra Olympic - Gungahlin -:-
07:00Tigers FC - Monaro Panthers -:-

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

06:00Adamstown Rosebud - Lambton J. -:-
08:30Maitland - Newcastle Olympic -:-

AUSTRALIEN: NPL NSW

07:00Northbridge Bulls FC - Sydney FC U21 -:-
11:00Marconi Stallions - Sutherland Sharks -:-

AUSTRALIEN: NPL Queensland

08:00Moreton Bay Utd - Gold Coast Knights -:-
08:00Peninsula - Capalaba FC -:-
11:00Eastern Suburbs - Gold Coast Utd -:-
11:15UppskjutenLogan Lightning - Queensland Lions -:-

AUSTRALIEN: NPL South Australian

07:00West Torrens - Adelaide U21 -:-
07:30Adelaide Comets - Croydon Kings -:-
07:30Campbelltown City - Cumberland Utd. -:-
07:30South Adelaide - NE Metrostars -:-
07:30White City - Sturt Lions -:-
10:30Adelaide Olympic - Adelaide City -:-

AUSTRALIEN: NPL Tasmania

06:00South Hobart - Olympia Warriors -:-
06:30Clarence Zebras - Launceston -:-
06:30Devonport - Kingborough Lions -:-
06:30Riverside Olympic - Glenorchy Knights -:-

AUSTRALIEN: NPL Victoria

07:00Eastern Lions - Dandenong Thunder -:-
07:00St Albans Saints - Port Melbourne Sharks -:-
11:00Hume City - Altona Magic -:-
11:45Bentleigh Greens - Avondale FC -:-

AUSTRALIEN: NPL Western Australia

09:00Bayswater City - Armadale -:-
09:00Cockburn City - Balcatta -:-
09:00ECU Joondalup - Perth Glory U21 -:-
09:00Gwelup Croatia SC - Perth SC -:-
09:00Inglewood Utd - Stirling Macedonia -:-
09:00Sorrento - Floreat Athena -:-

AZERBAJDZJAN: Premier League

15:00Gabala - Sabah Baku -:-
15:00Zira - Shamakhi -:-
17:00Sumqayit - Sabail -:-
17:30Qarabag - Neftci Baku -:-

BANGLADESH: Premier League

11:00Bangladesh Police - Rahmatgonj MFS -:-

BELARUS: Vysshaya Liga

14:00Belshina - Isloch -:-
15:00UppskjutenBATE - Slutsk -:-
15:00UppskjutenGomel - Zhodino -:-

BELARUS: Pershaya Liga

16:00Smorgon - Osipovichi -:-

BELARUS: Belarusian Cup

18:00BATE - Gomel -:-

BELARUS: Vysshaya Liga Reserve

12:00UppskjutenBATE 2 - Slutsk 2 -:-
12:00UppskjutenGomel 2 - Zhodino 2 -:-
13:30Arsenal Dzyarzhynsk 2 - Energetik-BGU 2 -:-
14:00Minsk 2 - Shakhter Soligorsk 2 -:-

BELARUS: Vysshaya Liga Women

13:00Dnepr Mogilev D - FC Gomel D -:-
15:00Vitebsk D - Minsk FK D -:-

BELGIEN: Jupiler Pro League - Conference League Grupp

20:45Gent - Charleroi -:-
20:45KV Mechelen - Genk -:-

BELGIEN: National Division 1 - Uppflyttningsgrupp

19:30Dessel - Knokke -:-

BENIN: Ligue 1 - Mästerskapsslutspel

17:00ASVO - FC Loto -:-
17:00Dadje - Ayema -:-
17:00Djeffa - Espoir -:-
17:00Eternel - Buffles du Borgou -:-

BENIN: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp

17:00AS Sobemap - Sitatunga -:-
17:00Baboni - Takunnin -:-
17:00Damissa - Hodio -:-
17:00Dynamique Djougou - Real Sport -:-
17:00Energie Sports - Soleil -:-
17:00JAC - ASOS -:-
17:00Police - Requins -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

21:00Nacional Potosi - Oriente Petrolero -:-
21:00Santa Cruz - Palmaflor -:-
21:00The Strongest - Aurora -:-
23:15Independiente Petrolero - Royal Pari -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premier League

19:00Zrinjski - Leotar -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH

17:30Gorazde - Buducnost Banovici -:-
17:30Gradina Srebrenik - Kakanj -:-
17:30Hadzici - HNK Orasje -:-
17:30Mladost DK - Vis Simm-Bau -:-
17:30Tomislav - Jedinstvo Bihac -:-
17:30Travnik - Bratstvo Gracanica -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

17:00Buducnost Pilica - Modrica -:-
17:00Kozara - Zeljeznicar Banja Luka -:-
17:00Krupa - Podrinje Janja -:-
17:00Novi Grad - Sutjeska Foca -:-
17:00Omarska - Drina Zvornik -:-
17:00Slavija - Kozarska Dubica -:-
17:00Tekstilac - Ljubic Prnjavor -:-
17:00Zvijezda 09 - Sloga Doboj -:-

BOTSWANA: Premier League

15:00BDF XI - Prisons XI Gaborone -:-
15:00Gilport Lions - Jwaneng Galaxy -:-
15:00Masitoaka - Mogoditshane -:-
15:00Morupule - BR Highlanders -:-
15:00Orapa United - Notwane -:-
15:00Sua Flamingoes - Gaborone Utd -:-
15:00Township Rollers - Extension Gunners -:-
19:00Security Systems - Police XI -:-

BRASILIEN: Serie A

21:30Atletico GO - Coritiba -:-
21:30Flamengo RJ - Goias -:-
23:30Santos - Ceara -:-
00:00Juventude - Palmeiras -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Brusque - Tombense -:-
02:30Bahia - Ponte Preta -:-
16:00Operario - Ituano -:-

BRASILIEN: Serie C - Första rundan

20:00Ferroviario - Botafogo SP -:-
22:00Atletico-CE - ABC -:-
23:00Brasil de Pelotas - Figueirense -:-

BRASILIEN: Serie D

01:00Pacajus - Tuna Luso -:-
20:00Crato - Globo -:-
20:00Gremio Juventus - Cascavel -:-
20:00Lagarto - Juazeirense -:-
20:00Nova Iguacu Fc - Oeste -:-
20:00Santo Andre - Portuguesa RJ -:-
20:00SER Caxias - Marcilio Dias -:-
20:30Castanhal - SE Juventude -:-
20:30Ceilandia - Ipora -:-
21:00Julho Esporte - Tocantinopolis -:-
21:00Retro - Icasa-CE -:-
21:00Sao Raimundo AM - Nautico FC -:-
21:00Sousa - Afogados da Ingazeira -:-
21:00URT - Real Noroeste -:-
22:00America RN - Sao Paulo Crystal -:-
22:00Ferroviaria - Pouso Alegre -:-
23:00Rio Branco - Amazonas -:-
23:00Sao Raimundo RR - Porto Velho -:-

BRASILIEN: Campeonato Carioca 2 - Första rundan

20:00Americano - Macae -:-
20:00Marica - Friburguense -:-
20:00Olaria - Cabofriense -:-
20:00Sampaio Correa FE - Artsul -:-

BRASILIEN: Campeonato Gaucho 2

20:00Esportivo - Passo Fundo -:-
20:00Santa Cruz RS - SC Sao Paulo -:-
20:00Veranopolis - GE Gloria -:-

BRASILIEN: Campeonato Mineiro 2

00:00Coimbra - Ipatinga -:-
20:00Betim - Tupynambas -:-
20:30Luziense - Democrata SL -:-
20:30Nacional de Muriae - Boa -:-
23:30Uberaba - Tupi-MG -:-

BRASILIEN: Campeonato Paraibano - Slutspel

21:00Campinense - Botafogo PB -:-

BULGARIEN: Parva liga - Nedflyttningsgrupp

18:15Pirin Blagoevgrad - Botev Vratsa -:-
18:15Tsarsko Selo - Lok. Sofia -:-

BULGARIEN: Vtora liga

15:45Botev Plovdiv II - Maritsa Plovdiv -:-
15:45Etar Veliko Tarnovo - Dobrudzha -:-
15:45Marek - Strumska Slava -:-
15:45Montana - Spartak Varna -:-
15:45Septemvri Simitli - Hebar -:-
15:45Sozopol - Litex Lovech -:-
15:45Sportist Svoge - CSKA 1948 Sofia II -:-

BULGARIEN: Third League - South-East

15:00Rozova Dolina - Sokol Markovo -:-
17:00Borislav Parvomay - Beroe II -:-
17:00Chernomorets 1919 - Asenovets -:-
17:00Gigant Saedinenie - Krumovgrad -:-
17:00Karnobat - Lok. Plovdiv II -:-
17:00Nesebar - Dimitrovgrad -:-
17:00Rodopa Smolyan - Zagorets -:-

BULGARIEN: Third League - South-West

17:00Balkan Botevgrad - Gotse Delchev -:-
17:00Belasitsa - Vihren -:-
17:00Chavdar Etropole - Botev Ihtiman -:-
17:00Chepintsi - Bansko -:-
17:00Vitosha Bistritsa - Septemvri Sofia 2 -:-
17:00Vladaya - Kyustendil -:-

BULGARIEN: Third League - North-East

16:00Ludogorets III - Dunav Ruse -:-

BULGARIEN: Third League - North-West

17:00Drenovets - Vihar Slavyanovo -:-
17:00Etar Veliko Tarnovo II - Botev Vratsa II -:-
17:00Juventus Malchika - Bdin Vidin -:-
17:00Lok. Dryanovo - Spartak Pleven -:-
17:00Lok. Gorna - OFK Levski -:-
17:00Partizan Cerven Brjag - Yantra Polski Trambesh -:-
17:00Sevlievo - Mezdra -:-

BURKINA FASO: Premier League

18:00ASF Dioulasso - ASFA Yennega (Bfa) -:-
18:00AS Police - AS Douanes -:-
18:00Etoile Filante - Koupela -:-
18:00Kadiogo - Bobo-Dioulasso -:-
18:00Majestic - Kiko -:-
18:00Salitas - Royal -:-
18:00Sonabel Ouagadougou - ASEC Koudougou -:-
18:00Vitesse - USFA (Bfa) -:-

CAPE VERDE: Campeonato Nacional

19:00Academica Porto Novo - Academica Boavista -:-
19:00Barreirense - Botafogo -:-
19:00Mindelo - Mindelense -:-
19:00Morabeza - Palmeira -:-
19:00Sporting Praia - Ultramarina -:-
19:00Varandinha - Rosariense -:-

CHILE: Primera Division

01:00Coquimbo - U. Espanola -:-
21:00A. Italiano - U. Catolica -:-
21:00Antofagasta - Everton -:-
23:30U. De Chile - Huachipato -:-

CHILE: Primera B

18:30Copiapo - D. Puerto Montt -:-
18:30San Felipe - Deportes Iquique -:-

CHILE: Segunda Division

22:00Ind. Cauquenes - Trasandino -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura - Quadrangular

22:00Envigado - Deportes Tolima -:-
00:15Ind. Medellin - La Equidad -:-

CYPERN: First Division - Mästerskapsslutspel

18:00Anorthosis - Aris -:-

CYPERN: First Division - Nedflyttningsgrupp

17:00Doxa - Paeek -:-

DANMARK: Superliga - Nedflyttningsgrupp

17:00Aarhus - Nordsjälland -:-
17:00Sönderjyske - Viborg -:-
17:00Vejle - Odense -:-

DANMARK: 2nd Division - Nedflyttningsgrupp

13:45FA 2000 - Kolding -:-
14:00Brabrand - Aarhus Fremad -:-
14:00Middelfart - Skive -:-

DANMARK: 2nd Division - Uppflyttningsgrupp

14:00Thisted - Naestved -:-

DANMARK: 3rd Division - Mästerskapsslutspel

13:00Dalum IF - VSK Aarhus -:-
13:15Lyseng - Roskilde -:-
14:00Næsby - BK Frem -:-

DANMARK: 3rd Division - Nedflyttningsgrupp

13:00Slagelse - Young Boys FD -:-
13:30Roskilde KFUM's - Karlslunde -:-

DANMARK: Elitedivisionen Women - Direktkval

13:00Varde D - Aarhus D -:-
14:00Sundby D - Aalborg D -:-
15:00Odense Q D - B93 D -:-

DANMARK: Elitedivisionen Women - Mästerskapsslutspel

14:00Nordsjaelland D - Fortuna Hjorring D -:-

DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF

22:00Delfines Del Este - Universidad O&M -:-

ECUADOR: Liga Pro - Första rundan

02:00Cumbaya - Nueve de Octubre -:-
22:00Delfin - Gualaceo -:-
00:30Emelec - U. Catolica -:-

EGYPTEN: Premier League

16:00Eastern Company - Smouha -:-
18:30El Gaish - Arab Contractors -:-
21:00Enppi - Al Ahly -:-

EGYPTEN: Division 2 - Group A

16:00Al Aluminium - Tamya -:-
16:00Dayrout - Asyut Petroleum -:-
16:00El Alameen - Qena -:-
16:00El Madina El Monowara - Mallawi -:-
16:00El Minya - El Badari -:-
16:00Fayoum - Beni Suef -:-
16:00Kima Aswan - Aswan SC -:-
16:00Sohag - Telephonaat Beni Suef -:-

ELFENBENSKUSTEN: Ligue 1

17:30ES Bafing - SO Armee -:-
20:00Stella Adjame - SOL -:-

ENGLAND: League One - Slutspel

16:00Sunderland - Wycombe -:-

ENGLAND: National League North - Slutspel

16:00York - Boston Utd. -:-

ENGLAND: National League South - Slutspel

16:00Dorking - Ebbsfleet -:-

ESTLAND: Estonian Cup

18:00Paide - Nomme Kalju -:-

ETHIOPIA: Premier League

09:00Addis Ababa Ketema - Jimma Aba Jifar -:-
15:00Hawassa - Ethiopia Bunna -:-

EUROPA: Champions League Damer - Slutspel

19:00Barcelona D - Lyon D -:-

FINLAND: Veikkausliiga

16:00SJK - Mariehamn -:-

FINLAND: Ykkonen

16:00Ekenas - PK-35 -:-
16:00KPV - SJK Akatemia -:-
16:00MP Mikkeli - Jaro -:-
16:00TPS Turku - PEPO -:-
18:00Gnistan - PIF Pargas -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp A

13:30Lahden Reipas - PPJ -:-
15:00Keski-Uusimaa - NJS -:-
16:00Futura - JIPPO -:-
16:00LaPa - KaPa -:-
17:00Kiffen - PeKa -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp B

14:00VJS - Klubi-04 -:-
15:00Tampere Utd - Ilves 2 -:-
16:00Jazz Pori - EPS -:-
17:30Ilves-Kissat - MuSa -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

17:00Hercules - Narpes Kraft -:-

FINLAND: Kansallinen Liiga Women

13:00Honka D - KuPS D -:-
13:00Ilves D - HJK D -:-
13:00ONS Oulu D - HPS D -:-
16:00Aland Utd D - PK-35 Vantaa D -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group A

18:00Blois - Vitre -:-
18:00Chartres - Vannes -:-
18:00Chateaubriant - Caen II -:-
18:00Guingamp II - Romorantin -:-
18:00Lorient II - Rouen -:-
18:00Plabennec - Saint-Malo -:-
18:00Poissy - Granville -:-
18:00Saint-Pryve - Versailles -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group B

18:00Auxerre II - Entente Sannois -:-
18:00FC 93 - Lusitanos -:-
18:00Haguenau - Schiltigheim -:-
18:00Lens II - Beauvais -:-
18:00Paris 13 Atl. - Metz II -:-
18:00Reims II - Epinal -:-
18:00Sainte-Genevieve - ASM Belfort -:-
18:00St Quentin - Fleury-Merogis -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group C

18:00Aubagne - Saint Priest -:-
18:00GOAL FC - Frejus -:-
18:00Grasse - Hyeres -:-
18:00Jura Sud-Lava - GFA74 -:-
18:00Louhans Cuiseaux - Toulon -:-
18:00Lyon II - Lyon - La Duchere -:-
18:00Marignane - Monaco II -:-
18:00Marseille II - Martigues -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group D

18:00Andrezieux - Le Puy -:-
18:00Angouleme - Moulins-Yzeure -:-
18:00Canet Roussillon - Beziers -:-
18:00Chamalieres - Angers II -:-
18:00Colomiers - Bourges 18 -:-
18:00Montpellier II - Les Herbiers -:-
18:00Nantes II - Stade Montois -:-
18:00Trelissac - Bergerac -:-

FÄRÖARNA: Premier League

19:00Skala Itrottarfelag - Runavik -:-

FÄRÖARNA: 1. Deild

16:00Fuglafjordur - TB Tvoroyri -:-
16:00Undri - Vikingur Gotu 2 -:-
17:0007 Vestur Sorvagur 2 - B71 Sandur -:-

FÖRENADE ARABEMIRATEN: UAE League

16:15Al Nasr - Al Dhafra -:-
16:15Al Sharjah - Emirates Club (Uae) -:-
16:15Al Urooba - Al Wasl -:-
19:00Al-Jazira - Al-Wahda -:-

GABON: Championnat D1

16:30CF Mounana - Bouenguidi -:-
16:30Dikaki - Akanda -:-
16:30Pelican - FC Libreville -:-
17:00Missile (Gab) - Lozo -:-

GAMBIA: GFA League

18:00Samger - Ports Authority (Gam) -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

15:00Loco. Tbilisi - Din. Tbilisi -:-
15:00Samgurali - Torpedo Kutaisi -:-
18:00Telavi - Dinamo Batumi -:-

GHANA: Premier League

17:00Great Olympics - Medeama -:-

GREKLAND: Greek Cup

19:00Panathinaikos - PAOK -:-

IRAK: Super League

15:00Al Shorta - Newroz FC -:-
20:30Al Quwa Al Jawiya - Erbil -:-

IRLAND: Division 1

20:30Longford - Waterford -:-

IRLAND: National League Women

15:00Shelbourne D - Dublin Waves D -:-
15:00Sligo Rovers D - Cork City D -:-
19:00Galway WFC D - Bohemians WFC D -:-
19:00Wexford D - Peamount D -:-
20:00Athlone WFC D - Treaty Utd D -:-

ISLAND: Besta-deild karla

18:00Akureyri - Stjarnan -:-
18:00KR Reykjavik - Leiknir -:-
18:00Vestmannaeyjar - IA Akranes -:-

ISLAND: Inkasso-deildin

16:00Throttur Vogar - Vestri -:-

ISLAND: Division 2

16:00Haukar - Fjallabyggd -:-
16:00Vikingur Olafsvik - Njardvik -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al - Mästerskapsslutspel

19:30H. Beer Sheva - Sakhnin -:-
19:30H. Tel Aviv - M. Tel Aviv -:-
19:30M. Haifa - M. Netanya -:-

ITALIEN: Serie B - Slutspel

18:00Pisa - Benevento -:-

ITALIEN: Serie C - Uppflyttning - Play Offs

18:00Catanzaro - Monopoli -:-
20:30Padova - Juventus U23 -:-
21:00Palermo - Virtus Entella -:-

ITALIEN: Serie D - Group H

15:00Mariglianese - Francavilla -:-

ITALIEN: Serie D - Group I

15:00Real Aversa - Trapani -:-

ITALIEN: Serie D - Play Offs

20:30Arezzo - Follonica Gavorrano -:-

ITALIEN: Primavera 2 - Uppflyttningsslutspel

15:00Frosinone U19 - Brescia U19 -:-
15:00Parma U19 - Monza U19 -:-

JAMAICA: Premier League

18:00UppskjutenDunbeholden - Cavalier -:-

JAPAN: J1 League

06:00Hiroshima - Kyoto -:-
07:00Cerezo Osaka - Gamba Osaka -:-
07:00Shimizu S-Pulse - Nagoya -:-
08:00Shonan - Vissel Kobe -:-
08:00Tokyo - Kashiwa Reysol -:-
10:00Sagan Tosu - Kawasaki F. -:-
10:00Urawa - Kashima -:-
12:00Avispa Fukuoka - Yokohama M. -:-

JAPAN: J2 League

06:00Kumamoto - Chiba -:-
07:00Albirex Niigata - Yokohama FC -:-
07:00Blaublitz - Verdy -:-
07:00Kanazawa - Montedio Yamagata -:-
07:00Omiya - Sendai -:-
07:00Tokushima - Tochigi -:-
09:00Mito - Grulla Morioka -:-
11:00Okayama - Oita Trinita -:-
12:00Ryukyu - Kofu -:-

JAPAN: Nadeshiko League Women

06:00Angeviolet Hiroshima D - Nittaidai D -:-
07:00Ehime D - Setagaya Sfida FC D -:-

JORDAN: Premier League

16:30Shabab Al Ordon - Maan -:-
19:00Al Wehdat - Sahab -:-

KAMERUN: Elite One

15:00Dragon de Yaounde - Yafoot -:-
15:00Fovu Baham (Cmr) - New Star -:-
15:00Tonnerre - Panthere -:-
15:00Yong Sports Academy - Bafoussam -:-
16:30Cotonsport - Renaissance -:-
16:30OFTA - Bamboutos FC -:-
17:00Bamenda - Avion Academy -:-
17:00Colombe - Union Douala -:-
17:00Eding Sport - UMS de Loum -:-
17:00Feutcheu - Fauve Azur Elite -:-
17:00Stade Renard - Canon Yaounde -:-
19:00Fortuna Mfou - APEJES Academy -:-

KAMERUN: Elite Two

15:00AS Matelots - Lion Blesse -:-
16:30Gazelle - Stade de Bertoua -:-

KANADA: Canadian Premier League

00:00HFX Wanderers - Forge -:-
04:00Pacific FC - York Utd -:-
21:30Cavalry - Valour -:-

KAZAKSTAN: Premier League

15:00Atyrau - FC Astana -:-
15:00Kairat Almaty - Shakhtar K. -:-
17:00Ordabasy - Aksu -:-
17:00Turan - Aktobe -:-

KAZAKSTAN: First Division

14:00Zhenis - Ekibastuz -:-

KENYA: Premier League

14:00Bidco United - Police FC -:-
14:00Gor Mahia - Kakamega Homeboyz -:-
14:00Leopards - Talanta FC -:-
14:00InställtMathare Utd. - Wazito -:-
14:00Posta Rangers - Sofapaka (Ken) -:-
14:15KCB - Nairobi City -:-

KONGO: Ligue 1

15:00AS BNG - Cheminots -:-
17:00Diables Noirs - Kondzo -:-

KROATIEN: 1. HNL

15:00Rijeka - H. Dragovoljac -:-
17:05Gorica - Osijek -:-
20:00Din. Zagreb - Hajduk Split -:-

KROATIEN: 2. HNL

17:30Jarun - Osijek 2 -:-
17:30Rudes - Sesvete -:-
17:30Solin - Cibalia -:-
21:00Opatija - Dubrava -:-

KROATIEN: 3. HNL Center

11:00Tresnjevka - Kurilovec -:-
17:30Dugo Selo - Karlovac -:-
17:30Lucko - Bistra -:-
17:30Lukavec - Trnje -:-
17:30Maksimir - Ravnice -:-
17:30Mladost Petrinja - Vrapce -:-
17:30Ponikve - Segesta -:-
17:30Vrbovec - Gaj Mace -:-
17:30Zagorec K. - HASK -:-

KROATIEN: 3. HNL North - Nedflyttningsgrupp

17:30Koprivnica - Virovitica -:-
17:30Podravac Virje - Papuk Orahovica -:-
17:30Rudar Mursko Sredisce - Varteks Varazdin -:-

KROATIEN: 3. HNL North - Uppflyttningsgrupp

17:30Bjelovar - Radnik Krizevci -:-
17:30Medjimurje Cakovec - NK Polet -:-
17:30Podravina Ludbreg - Zdralovi -:-

KROATIEN: 3. HNL South

17:30HV Posedarje - Zagora -:-
17:30Junak Sinj - Uskok Klis -:-
17:30Kamen Podbablje - HNK Zadar -:-
17:30RNK Split - GOSK Dubrovnik -:-
17:30Vodice - Neretva -:-

KROATIEN: 3. HNL East

17:30Belisce - Kutjevo -:-
17:30Croatia Dakovo - Cepin -:-
17:30Darda - NASK Nasice -:-
17:30Gornja Vrba - Bedem Ivankovo -:-
17:30Marsonia - Sloga NG -:-
17:30Oriolik - Zrinski Jurjevac -:-
17:30Pleternica - Slavonac Bukovlje -:-
17:30Slavonija Pozega - Vuteks Sloga -:-
17:30Vukovar 1991 - Granicar Zupanja -:-

KROATIEN: 3. HNL West

16:30Pazinka - Cres -:-
17:30Buje - Uljanik Pula -:-
17:30Jadran Porec - Novigrad -:-
17:30Krk - Grobnican -:-
17:30Naprijed Hreljin - Pomorac -:-
17:30Rudar Labin - Nehaj Senj -:-
17:30Vinodol - Crikvenica -:-

LAOS: Lao League

11:00Viengchanh - Champasak United -:-

LETTLAND: 1. Liga

14:00AFA Olaine - Valmiera 2 -:-
15:00Salaspils FK - Riga FC 2 -:-
16:00Saldus SS/Leevon - Tukums 2000 2 -:-
18:00Skanstes - Rigas 2 -:-

LETTLAND: Latvian Cup

13:00Valka - Gulbenes -:-
14:00Augsdaugavas - Fk Jurnieks Riga -:-
14:00JFC Jelgava - Babites -:-
15:00Jekabpils SC - Kekava-Auda -:-
17:45Aliance - FK Limbazi -:-
18:00Sigulda - Marupe -:-
18:30Kengaroos - Gauja -:-

LITAUEN: A Lyga

14:00Hegelmann - Dziugas Telsiai -:-
18:00Suduva - FK Panevezys -:-

LITAUEN: I Lyga

14:00Ekranas - FK Minija -:-
14:00Marijampole City - Banga Gargzdai 2 -:-
14:00Nevezis Kedainiai - Atmosfera -:-
14:00Siauliai 2 - BFA Vilnius -:-
17:00Garliava - Riteriai 2 -:-

MALAWI: Super League

14:30Ekwendeni Hammers - Mighty Wanderers -:-
14:30Karonga United - Mighty Tigers -:-
14:30MAFCO - Kamuzu Barracks -:-
14:30UppskjutenSilver Strikers - Big Bullets -:-

MALAYSIA: Premier League

14:15Perak - UiTM -:-
15:00PDRM FC - Skuad Projek -:-

MAURITANIA: Ligue 1

18:15Kaedi - Armee -:-
19:00Madine Trarza - Nouakchott King's -:-
21:40Tevragh-Zeina - Tidjikja -:-
23:30SNIM - ASAC Concorde -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie B - Clasura – Slutspel

23:00Uruapan - Alebrijes de Oaxaca 2 -:-

MEXIKO: Liga MX U20 - Clasura – Slutspel

17:00Club America U20 - Tigres U20 -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Clasura – Slutspel

04:00Pachuca D - Guadalajara Chivas D -:-

MOLDAVIEN: Moldovan Cup

19:00Sf.Gheorghe - Sheriff Tiraspol -:-

MONGOLIA: Premier League

10:00Khaan Khuns-Erchim - BCH Lions -:-
13:00FC Ulaanbaatar - Khovd -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie - Direktkval

16:30Eindhoven - Den Haag -:-
20:00Heracles - Excelsior -:-

NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie

14:30Scheveningen - Hardenberg -:-
15:00ASWH - AFC -:-
15:00Excelsior Maassluis - Katwijk -:-
15:00IJsselmeervogels - Noordwijk -:-
15:00Quick Boys - GVVV -:-
15:00Rijnsburgse Boys - Kozakken Boys -:-
15:30HFC - Spakenburg -:-
15:30TEC - Jong Volendam -:-
18:00De Treffers - Jong Sparta Rotterdam -:-

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

14:30ACV Assen - VVOG -:-
14:30DVS '33 Ermelo - Ajax (Am) -:-
14:30Hoek - Excelsior 31 -:-
14:30ODIN '59 - VVSB -:-
14:30SteDoCo - Sportlust -:-
14:30Ter Leede - Barendrecht -:-
15:00Lisse - GOES -:-
15:00Sparta Nijkerk - Harkemase Boys -:-
15:00VV DOVO - Staphorst -:-
19:30UNA - HVV Hollandia -:-

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U21 - Slutspel

15:00Feyenoord U21 - Almere U21 -:-

NIGER: Ligue 1

17:15Olympic Niamey - ASFAN -:-

NIGERIA: NNL

17:00Abia Comets - Cynosure -:-
17:00ABS - El Kanemi -:-
17:00Adamawa Utd - Nigeria Airforce FC -:-
17:00Adoration - Abeokuta -:-
17:00Apex Krane - Nnewi -:-
17:00Campos - Vandrezzer -:-
17:00Crown FC - Ijebu -:-
17:00Doma United - Malumfashi -:-
17:00Giant Brillars - Bendel -:-
17:00Ibom Youths - Gateway Utd. -:-
17:00Jigawa Golden Stars - Green Beret -:-
17:00JM Liberty - DMD -:-
17:00Kebbi - Kogi -:-
17:00Mighty Jets - Oyah Sports -:-
17:00One Rocket - Warri Wolves -:-
17:00Rovers FC - Ottasolo -:-
17:00Sokoto - Abuja FC -:-
17:00Yobe Stars - EFCC -:-

NORGE: Eliteserien

16:00Sandefjord - Lilleström -:-
18:00Molde - Kristiansund -:-

NORGE: OBOS-ligaen

20:00Brann - Fredrikstad -:-

NORGE: Division 2 - Group 1

16:00Orn-Horten - Halden -:-

NORGE: Division 2 - Group 2

15:00Tromsdalen - Eidsvold -:-

NORGE: Division 3 - Group 1

16:00Oppsal - Grorud 2 -:-

NORGE: Division 3 - Group 4

14:00Start 2 - Uradd -:-

NORGE: Division 3 - Group 5

14:00Nardo - Orkla -:-

NORGE: Division 3 - Group 6

13:00Bossekop - Mjolner -:-
15:00Tromsö 2 - Gjellerasen -:-
16:00Skjetten - Mjondalen 2 -:-

NORGE: Division 1 Women - Första rundan

12:00Grand Bodo D - Medkila D -:-
16:00Amazon Grimstad D - Aalesund D -:-

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

23:30Tacuary - Ameliano -:-
01:4512 de Octubre - Guairena FC -:-
22:30Resistencia - Sol De America -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

16:002 de Mayo - Deportivo Santani -:-
16:00Colegiales - Sportivo Iteno -:-

PERU: Liga 1 - Apertura

02:30Cesar Vallejo - AD Cantolao -:-
20:15U. San Martin - Carlos Stein -:-
22:30Cienciano - Cajamarca -:-

PERU: Liga 2 - Apertura

20:00Deportivo Coopsol - Union Comercio -:-

PERU: Liga Women

01:00Cesar Vallejo D - Universitario Lima D -:-
19:00Killas D - Cajamarca D -:-
22:00Atletico Trujillo D - Dep. Municipal D -:-
22:30AD Cantolao D - A. Lima D -:-

POLEN: Ekstraklasa

17:30Gornik Leczna - Jagiellonia -:-
17:30Lech - Zaglebie -:-
17:30Legia - Cracovia -:-
17:30Piast - Radomiak Radom -:-
17:30Pogon Szczecin - Termalica B-B. -:-
17:30Rakow - Lechia -:-
17:30Slask Wroclaw - Gornik Z. -:-
17:30Wisla - Warta -:-
17:30Wisla Plock - Stal Mielec -:-

POLEN: III Liga - Group I

13:00Szczuczyn - LKS Lodz II -:-
17:00Sokol Aleksandrow L. - T. Mazowiecki -:-
17:00Ursus Warszawa - Biala Piska -:-
18:00Blonianka Blonie - Mamry Gizycko -:-
18:00Legionowo - Wikielec -:-
19:30Polonia W. - Bron Radom -:-

POLEN: III Liga - Group II

13:00Baltyk Koszalin - Ol. Grudziadz -:-
13:00Sroda - Kleczew -:-
16:00Nowe Skalmierzyce - Kotwica Kolobrzeg -:-
16:00Starogard Gdanski - Jarocin -:-
16:00Stolem Gniewino - Zawisza -:-
17:00Unia Janikowo - Kluczevia Stargard -:-
18:00Elana Torun - Przodkowo 0:3

POLEN: III Liga - Group III

13:00Goczalkowice Zdroj - Bielsko-Biala -:-
14:00Odra W. - Pawlowice -:-
17:00Carina Gubin - Zaglebie 2 -:-
17:00Foto-Higiena Gac - Sleza Wroclaw -:-
17:00Polonia B. - Kluczbork -:-
17:00Warta Gorzow - Zielona Gora -:-
17:30Piast Zmigrod - Jelenia Gora -:-

POLEN: III Liga - Group IV

16:00Tomasovia T. L. - Sandomierz -:-
17:00Czarni Polaniec - S. Wola -:-
17:00Orleta Radzyn - Chelmianka Chelm -:-
17:00Ostrowiec - Avia Swidnik -:-
17:00Siarka Tarnobrzeg - Podhale Nowy Targ -:-
17:30Wisloka Debica - Unia Tarnow -:-

POLEN: Central Youth League

11:00Lech U18 - S. Rzeszow U18 -:-
11:00Legia U18 - Wisla U18 -:-
12:00Cracovia U18 - Zaglebie U18 -:-
12:00Jagiellonia U18 - Gornik Z. U18 -:-
12:00Pogon Szczecin U18 - Warta U18 -:-
12:00Slask U18 - Rakow Czestochowa U18 -:-
16:00UKS SMS Lodz U18 - Gwarek Zabrze U18 -:-
17:30Arka U18 - Polonia W. U18 -:-

POLEN: Ekstraliga Women

11:00Olimpia Szczecin D - Tarnovia Tarnow D -:-
12:00Slask Wroclaw D - Bydgoszcz D -:-

PORTUGAL: Liga Portugal - Direktkval

21:00Chaves - Moreirense -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2 - Direktkval

18:00Alverca - Sp. Covilha -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Uppflyttningsgrupp

17:00Maritimo B - Paredes -:-

PORTUGAL: Liga BPI Women - Mästerskapsslutspel

12:00Braga D - Famalicao D -:-
17:00Benfica D - Vilaverdense D -:-

RÉUNION: Regionale 1

18:00Saint-Pierroise - St Marienne (Reu) -:-

RUMÄNIEN: Liga 1 - Direktkval

14:30Concordia - Chindia Targoviste -:-
19:30U. Cluj - Dinamo Bukarest -:-

RUMÄNIEN: Liga 2 - Direktkval

11:30FC Brasov - Politehnica Timisoara -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1 - Nedflyttningsgrupp

17:00CSM Bacau - CSM Pascani -:-
17:00Somuz Falticeni - Sporting Vaslui -:-
17:00Stiinta Miroslava - Ceahlaul -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1 - Uppflyttningsgrupp

17:00Bucovina Radauti - Dante Botosani -:-
17:00Foresta Suceava - Husana Husi -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2 - Nedflyttningsgrupp

17:00CS Faurei - Sportul Chiscani -:-
17:00Dinamo Bacau - Sporting Liesti -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Nedflyttningsgrupp

12:00Recolta Gh. Doja - Gloria Albesti -:-
17:00Fetesti - CSM Oltenita -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Nedflyttningsgrupp

17:00Bradu - FCSB 2 -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Nedflyttningsgrupp

17:00CSO Plopeni - CS Blejoi -:-
17:00Kids Tampa Brasov - SR Brasov -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Nedflyttningsgrupp

17:00CS U Craiova 2 - Sporting Rosiori -:-
17:00Horezu - Minerul Costesti -:-
17:00Petrolul Potcoava - CSO Filiasi -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Nedflyttningsgrupp

17:00Gilortul Tg. Carbunesti - Viitorul Simian -:-
17:00Progresul Ezeris - Jiul Petrosani -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Uppflyttningsgrupp

17:00Lupac - CSM Resita -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Nedflyttningsgrupp

17:00Bisnov - Teuz Cermei -:-
17:00Frontiera Curtici - Progresul Pecica -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Uppflyttningsgrupp

17:00Crisul Chisineu Cris - Ghiroda & Giarmata Vii -:-
17:00CSC Dumbravita - Soimii Lipova -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Nedflyttningsgrupp

17:00Sanatatea Cluj - Ocna Mures -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Uppflyttningsgrupp

17:00Metalurgistul Cugir - Viitorul Cluj -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Nedflyttningsgrupp

17:00CFR Cluj II - Simleul Silvaniei -:-
17:00CSM Satu Mare - CSM Zalau -:-
17:00Progresul Somcuta Mare - Luceafarul Oradea -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Uppflyttningsgrupp

17:00CA Oradea - Baile Felix -:-
17:00Somesul Dej - Baia Mare -:-

RWANDA: Premier League

15:00AS Kigali - Bugesera FC -:-
15:00Espoir - Marines -:-

RYSSLAND: Premier League

16:00Arsenal Tula - Ural -:-
16:00CSKA Moscow - FK Rostov -:-
16:00Din. Moskva - Sochi -:-
16:00Kazan - Ufa -:-
16:00Khimki - Sp. Moscow -:-
16:00Krasnodar - Akhmat Grozny -:-
16:00Krylya Sovetov - Lok. Moskva -:-
16:00Nizhny Novgorod - Zenit -:-

RYSSLAND: FNL

09:00SKA Khabarovsk - Akron Togliatti -:-
11:00FK Krasnodar 2 - Sp. Moscow 2 -:-
13:00Tekstilshtik - Rotor Volgograd -:-
13:00Tomsk - Lipetsk -:-
14:00Alania Vladikavkaz - Kamaz Chelny -:-
14:00Baltika - Fakel Voronezh -:-
14:00Olimp-Dolgoprudny - Neftekhimik -:-
14:00Torpedo Moscow - Kuban -:-
14:00Volgar-Astrakhan - Orenburg -:-
14:00Yenisey - Veles Moscow -:-

RYSSLAND: FNL 2 - Group 2 - Nedflyttningsgrupp

08:00Chita - Khimik -:-

RYSSLAND: FNL 2 - Group 3 - Nedflyttningsgrupp

09:00Sakhalin - Saturn Ramenskoye -:-
12:00Kolomna - Kaluga -:-
13:00Kvant - Arsenal Tula 2 -:-
13:00Znamya Noginsk - Fakel Voronezh 2 -:-

RYSSLAND: FNL 2 - Group 4

12:00Dynamo Barnaul - Orenburg 2 -:-
13:00Irtysh Omsk - Nosta -:-
15:00Lada Togliatti - Tuymazy -:-
15:00Tyumen - Amkar -:-
16:00Ulyanovsk - Miass -:-

RYSSLAND: Supreme Division Women

11:00Chertanovo M. D - Zvezda D -:-
12:00Lok. Moskva D - FK Yenisey D -:-
13:30Ryazan D - Kazan D -:-

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

18:00Al-Ettifaq - Al-Hazem -:-
20:00Al-Raed - Al Nasr Riyadh (Ksa) -:-

SCHWEIZ: Challenge League

20:15Aarau - Vaduz -:-
20:15Kriens - Winterthur -:-
20:15Lausanne Ouchy - Schaffhausen -:-
20:15Thun - Yverdon -:-
20:15Xamax - Wil -:-

SCHWEIZ: Promotion League - 7e-12e plats

16:00Cham - Basel II -:-
16:00Rapperswil - Biel -:-
16:00Young Boys II - Bavois -:-

SCHWEIZ: Promotion League - Nedflyttningsgrupp

15:00Sion II - Black Stars -:-
16:00Bruhl - YF Juventus -:-

SCHWEIZ: Promotion League - Uppflyttningsgrupp

16:00Chiasso - Breitenrain -:-
17:00Nyonnais - Zurich II -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 1

16:00Echallens - La Chaux-De-Fonds -:-
16:00Lancy - Oberwallis Naters -:-
16:00Lausanne II - Sarraz-Ecleplens -:-
16:00Monthey - Chenois -:-
16:00Terre Sainte - Martigny -:-
16:00Thun II - Meyrin -:-
16:00Vevey - Bulle -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 2

16:00Delemont - Wohlen -:-
16:00Hongg - Kosova -:-
16:00Langenthal - Solothurn -:-
16:00Luzern II - Grasshopper II -:-
16:00Munsingen - Koniz -:-
16:00Schotz - Buochs -:-
16:00Zug - Bassecourt -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 3

16:00Balzers - Lugano II -:-
16:00Freienbach - Thalwil -:-
16:00Paradiso - Gossau -:-
16:00St. Gallen II - Eschen -:-
16:00Uzwil - Tuggen -:-
16:00Wettswil-Bonstetten - Baden -:-
16:00Winterthur II - Linth -:-

SCHWEIZ: Super League Women - 5:e-8:e plats

16:00Aarau D - St. Gallen D -:-
16:00Young Boys D - Luzern D -:-

SCHWEIZ: Super League Women - Direktkval

19:15Thun D - Yverdon D -:-

SCHWEIZ: Super League Women - Slutspel

17:00Grasshopper D - Zurich D -:-
20:15Basel D - Servette D -:-

SENEGAL: Ligue 1

19:00Dakar SC - Mbour Petite Cote -:-
19:00Guediawaye - Jaraaf -:-

SERBIEN: Prva Liga - Mästerskapsslutspel

17:30Habitfarm Javor - Loznica -:-
17:30Indjija - Sremska Mitrovica -:-
17:30Mladost GAT - IMT Novi Beograd -:-
17:30Zeleznicar Pancevo - Zarkovo -:-

SERBIEN: Prva Liga - Nedflyttningsgrupp

19:00Macva - Graficar Beograd -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

10:00BASK - BSK Borca -:-
11:00Prva Iskra Baric - Lestane -:-
11:00Teleoptik - Studentski Grad -:-
17:00OFK Beograd - Zvezdara -:-
17:00Zemun - Brodarac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

17:00Becej - 1. Maj Ruma -:-
17:00Jedinstvo SP - Radnicki Zrenjanin -:-
17:00Kikinda - Feniks 1995 -:-
17:00Stari Grad - Dinamo Pancevo -:-

SERBIEN: Srpska Liga - East

17:00Dubocica - Brzi Brod -:-
17:00Jagodina - Timocanin -:-
17:00Mesevo - Rembas -:-
17:00Pcinja - Sloga Leskovac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - West

17:00Sloga 1940 - Macva Bogatic -:-
17:00Trepca - Smederevo -:-

SEYCHELLES: First Division League

14:00Foresters FC - St Michel Utd (Sey) -:-

SINGAPORE: Premier League

11:30Tampines - Lion City -:-

SKOTTLAND: Scottish Cup

16:00Rangers - Hearts -:-

SLOVAKIEN: Fortuna liga - Mästerskapsslutspel

17:00Ruzomberok - Sered -:-
17:00Slovan Bratislava - Zilina -:-
17:00Trnava - Dun. Streda -:-

SLOVAKIEN: Fortuna liga - Nedflyttningsgrupp

17:00L. Mikulas - Z. Moravce-Vrable -:-
17:00Pohronie - Senica -:-
17:00Trencin - Michalovce -:-

SLOVAKIEN: Divison C-West

13:00Kalna n. Hronom - AFC Nove Mesto -:-
17:00FK Nove Zamky - Povazska Bystrica -:-
17:00Marcelova - Belusa -:-
17:00Velke Ludince - Sala -:-

SLOVAKIEN: Divison C-East

17:00Krompachy - Sobrance-Sobranecko -:-
17:00Lipany - Snina -:-
17:00Presov - Poprad -:-
17:00Rudnany - Mladost Kalsa -:-
17:00Vranov - Stropkov -:-

SLOVAKIEN: Divison C Central

17:00Cadca - MSK Lucenec -:-
17:00MSK Martin - Lip. Hradok -:-
17:00Rakytovce - Jednota Banova -:-
17:00R. Sobota - Krasno -:-

SLOVAKIEN: Divison C Bratislava

17:00Pezinok - Ivanka pri Dunaji -:-

SLOVAKIEN: 1. Liga Women - Mästerskapsslutspel

14:00Ruzomberok D - Slovan Bratislava D -:-

SLOVENIEN: Prva liga

15:00Radomlje - Domzale -:-
20:15Aluminij - Tabor Sezana -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

17:00Drava - Rogaska -:-
17:00Krsko Posavje - Brezice -:-
18:00Triglav - Ilirija -:-
20:00Rudar - ND Gorica -:-

SLOVENIEN: 3. SNL - East

17:00Dobrovce - NK Bistrica -:-
17:00Dravinja - Dravograd -:-
17:00Podvinci - Zavrc -:-
17:00Smarje - Sampion Celje -:-
18:00Korotan - Smartno -:-

SLOVENIEN: 3. SNL - West

16:00NK Adria - Ziri -:-
17:00Izola - Tolmin -:-

SLOVENIEN: 1. SZNL Women

17:30Pomurje D - Olimpija D -:-

SPANIEN: LaLiga2

20:00Cartagena - Amorebieta -:-
20:00Fuenlabrada - Sporting Gijon -:-
20:00Huesca - Real Sociedad B -:-
20:00Malaga - Burgos CF -:-
22:00Almeria - Alcorcon -:-
22:00Eibar - Tenerife -:-
22:00Girona - Mirandes -:-
22:00Las Palmas - Real Oviedo -:-
22:00Ponferradina - Leganes -:-
22:00UD Ibiza - Valladolid -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

19:00Tudelano - San Sebastian Reyes -:-
20:30Ath. Bilbao B - Racing Santander -:-
20:30Celta Vigo B - Ferrol -:-
20:30CF Talavera - Cultural Leonesa -:-
20:30Internacional de Madrid - SD Logrones -:-
20:30Rayo Majadahonda - Zamora -:-
20:30UD Logrones - Badajoz -:-
20:30Unionistas - Calahorra -:-
20:30Valladolid Promesas - Dep. La Coruna -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

20:30Algeciras - Real Madrid B -:-
20:30Andorra - UCAM Murcia -:-
20:30Baleares - Sanluqueno -:-
20:30Barcelona B - Castellon -:-
20:30Betis B - Albacete -:-
20:30Cornella - Alcoyano -:-
20:30Costa Brava - San Fernando -:-
20:30Gimnastic - Sevilla Atletico B -:-
20:30Linares - Sabadell -:-
20:30Villarreal B - Linense -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Promotion Play Offs

19:30Espanyol B - Arenas Club -:-
19:30Sestao - Lleida -:-
21:30La Nucia - CD Coria -:-
21:30Merida AD - Palencia CA -:-
21:30Union Adarve - Hercules -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Promotion Play Offs

12:00CD Utrera - Atl. Tordesillas -:-
12:00Manacor - Alcorcon B -:-
19:00Alfaro - Lealtad -:-
19:00Utebo FC - Almeria B -:-
22:00Ourense CF - Llerenense -:-

SVERIGE: Division 1 - Norra

13:00Motala AIF - Umeå FC -:-
16:00Karlstad - Sollentuna FK -:-
16:00Piteå IF - Sandvikens IF -:-
16:00Vasalunds IF - Hammarby TFF -:-
16:00Örebro Syrianska - Haninge IFK -:-

SVERIGE: Division 1 - Södra

12:00Qviding FIF - Falkenbergs FF -:-
13:00IK Oddevold - Tvååkers IF -:-
16:00FC Trollhättan - Åtvidabergs FF -:-
16:00Ljungskile SK - Lunds BK -:-
16:00Oskarshamns AIK - BK Olympic -:-
16:00Vänersborgs IF - IFK Malmö -:-

SVERIGE: Division 2 - Norrland

11:00Gottne IF - Kiruna FF -:-
13:00Skellefteå FF - IFK Östersund -:-
14:00Umeå FC Akademi - Sund IF -:-
14:00Älgarna-Härnösand - Bodens BK -:-
15:00IFK Luleå - Sandviks IK -:-
16:00Ytterhogdals IK - Friska Viljor FC -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

16:00IFK Stocksund - Kungsängens IF -:-
16:00IFK Uppsala - IFK Österåker -:-
17:00FC Gute - Skiljebo SK -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

13:00Landvetter - Hittarps IK -:-
14:00Torslanda IK - Assyriska BK -:-
14:00Västra Frölunda IF - Varbergs GIF -:-
16:00Husqvarna FF - Ullareds IK -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

14:00FK Karlskrona - IFK Hässleholm -:-
14:00Hässleholms IF - IFK Berga -:-
16:00Kristianstads - Räppe GOIF -:-
16:00Österlen FF - Eslövs BK -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

14:00Smedby AIS - Karlbergs BK -:-
15:00Huddinge IF - Assyriska FF -:-
16:00Värmbols FC - Enskede IK -:-
17:00IFK Eskilstuna - IFK Lidingö -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

14:00Grebbestads IF - IFK Kumla -:-
14:00Karlslunds IF FK - Ahlafors IF -:-
14:00Saffle SK - Angered -:-
16:00Mjölby AIFF - Nordvärmlands FF -:-

SVERIGE: OBOS Damallsvenskan

15:00Kalmar D - Umeå IK D -:-

SVERIGE: Elitettan - damer

15:00Alingsås FC D - Mallbackens D -:-
15:00IFK Norrköping D - Älvsjö D -:-
15:00Jitex BK D - Ifö Bromölla IF D -:-
15:00Uppsala D - Sundsvall D -:-
15:00Vaxjö DFF D - Gamla Upsala D -:-

SYDAFRIKA: Premier League

15:00AmaZulu - Golden Arrows -:-
15:00Chippa United - TS Galaxy -:-
15:00Kaizer Chiefs - Swallows -:-
15:00Maritzburg Utd - Baroka -:-
15:00Marumo Gallants - Sekhukhune -:-
15:00Royal AM - Mamelodi Sundowns -:-
15:00Stellenbosch - Cape Town City -:-

SYDKOREA: K League 1

09:30Seoul - Seongnam -:-
11:00Pohang - Incheon -:-
12:00Gimcheon Sangmu - Ulsan Hyundai -:-

SYDKOREA: K League 2

09:00Daejeon - Bucheon FC 1995 -:-
11:30Jeonnam - Ansan Greeners -:-

SYDKOREA: K3 League

07:00Busan Kyotong - Pocheon FC -:-
07:00Siheung Citizen - Dangjin Citizen -:-
10:00Cheonan City - Daejeon Korail -:-
10:00Paju Citizen - Gyeongju KHNP -:-

TAIWAN: Mulan Football League Women

10:00Taipei Bravo D - Hang Yuan D -:-
10:00Taoyuan D - Taichung Blue D -:-
12:00Kaohsiung D - Hualien D -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

15:00Mtibwa Sugar - Azam -:-
20:00Kagera Sugar - Ruvu Shooting -:-

THAILAND: Thai League 2 - Uppflyttningsslutspel

13:00Lampang - Trat FC -:-

TJECKIEN: CFL - Group A

10:15InställtPisek - Vysehrad -:-
10:15SK Rakovnik - Kraluv Dvur -:-
10:15Vltavin - Hostoun -:-
17:00Pribram B - Sokolov -:-

TJECKIEN: CFL - Group B

10:15Zbuzany - Chlumec nad Cidlinou -:-
10:30Prepere - Velvary -:-
17:00Zivanice - Jablonec B -:-

TJECKIEN: MSFL

10:15Jihlava B - Otrokovice -:-
10:15Rosice - Hlucin -:-
10:15Vratimov - Uhersky Brod -:-
17:00Vrchovina - Sigmamouc B -:-

TJECKIEN: Division A

10:15Marianske Lazne - Hvezda Cheb -:-
10:30Ceske Budejovice B - Sedlcany -:-
14:30Prestice - Sokol Lom -:-
17:00Katovice - Jindrichuv Hradec -:-
17:00Klatovy - Sobeslav -:-
17:00Union Beroun - Horovice -:-

TJECKIEN: Division B

10:15Aritma Prague - Steti -:-
10:15Brandys n. Labem - Slany -:-
10:15Kladno - Ostrov -:-
10:15Neratovice - Olympie Brezova -:-
17:00Banik Most - Sous - Cesky Brod -:-
17:00Dobris - Meteor Prague -:-

TJECKIEN: Division C

10:15Libis - Vysoke Myto -:-
10:30Kosmonosy - Tochovice -:-
17:00Letohrad - Trutnov -:-

TJECKIEN: Division D

10:15Hodonin - Breclav -:-
17:00Start Brno - Havlickuv Brod -:-

TJECKIEN: Division E

16:00Vsetin - Valasske Mezirici -:-
17:00Nove Sady - Strani -:-
17:00Prerov - Bzenec -:-
17:00Skastice - SK Hranice -:-

TJECKIEN: Division F

17:00Detmarovice - Rymarov -:-
17:00Frydlant n. O. - Bohumin -:-
17:00Novy Jicin - Bruntal -:-
17:00Vitkovice - Hermanice -:-

TJECKIEN: Moravskoslezsky KP

16:30Bridlicna - Petrvald na Morave -:-
16:30Brusperk - Haj ve Slezsku -:-
16:30Dolni Datyne - Orlova -:-
16:30Jakubcovice - Hlubina -:-

TJECKIEN: Zlinsky KP

14:00Morkovice - Batov -:-
16:30Napajedla - Valasska Polanka -:-
16:30Slusovice - Luhacovice -:-
16:30Velke Karlovice - Borsice -:-

TJECKIEN: Jihomoravsky KP

10:15Bohunice - Ivancice -:-
10:15Rousinov - Moravska Slavia -:-
17:00Boskovice - Moravsky Krumlov -:-
17:00Mutenice - SK Krumvir -:-
17:00Ratiskovice - Bystrc -:-
17:00Sparta Brno - Svratka Brno -:-

TJECKIEN: Vysocina KP

13:30Zirovnice - Sperice -:-
14:00Velke Mezirici B - HFK Trebic -:-
16:30Namest n. Oslavou - Vrchovina B -:-
16:30Okrisky - Chotebor -:-

TJECKIEN: Kralovehradecky KP

16:00Chlumec nad Cidlinou B - Rychnov n. Kneznou -:-
17:00Dobruska - Jicin -:-
17:00Kostelec n. O. - Police nad Metuji -:-
17:00Vysoka n. Labem - Vrchlabi -:-

TJECKIEN: Liberecky KP

10:30Frydlant - Visnova -:-
10:30Velke Hamry B - Hradek nad Nisou -:-
16:00Turnov - Sedmihorky -:-
17:00Lomnice nad Popelkou - Straz p. Ralskem -:-
17:00Novy Bor - Skalice u C.Lipy -:-
17:00Rovensko p. Tr. - Hejnice -:-
17:00Zelezny Brod - Desna -:-

TJECKIEN: Ustecky KP

10:00Horni Jiretin - Krupka -:-
10:30Lovosice - Oldrichov -:-
17:00Brna - Kadan -:-
17:00Domousice - Srbice -:-
17:00FK Jilove - Modra -:-
17:00Modlany - Banik Most - Sous B -:-
17:00Vilemov - Litomericko -:-
17:00Zatec - Perstejn -:-

TJECKIEN: Plzensky KP

10:30Holysov - Vejprnice -:-
14:00Rapid Plzen - Stankov -:-
16:00Tlumacov - Plzen-Cernice -:-
18:00Horni Briza - Sokol Radnice -:-
18:00Nyrsko - Domazlice B -:-
18:00Sokol Lhota - Chotikov -:-
18:00Stribro - Zruc -:-

TJECKIEN: Jihocesky KP

17:00Cesky Krumlov - Mas Taborsko B -:-
17:00Cimelice - Prachatice -:-
17:00Drazice - Trebon -:-
17:00Olesnik - TJ Osek -:-

TJECKIEN: Prazsky prebor

10:15Kolovraty - Dukla JM -:-
10:15Podoli Praha - Olympia Radotin -:-
17:00Predni Kopanina - Hostivar -:-

TJECKIEN: Stredocesky KP

10:15Hrebec - Nymburk -:-
10:30FK Komarov - Lysa n. L. -:-
17:00Bohemia Podebrady - Vlasim B -:-
17:00Porici n. S. - Kosor -:-
17:00Povltavska FA B - Dobrovice -:-
17:00Tuchlovice - Klicany -:-

TJECKIEN: Karlovarsky KP

10:15Loko K. Vary - FC Cheb -:-
14:00Touzim - Karlovy Vary B -:-
15:00Lomnice - Nova Role -:-
17:00Chodov - Kralovske Porici -:-
17:00Hroznetin - Zlutice -:-
17:00Vintirov - Union Nove Sedlo -:-

TJECKIEN: Olomoucky KP

17:00Sokol Usti - Rapotin -:-

TJECKIEN: Pardubicky KP

17:00Chocen - Ceska Trebova -:-
17:00Horni Redice - Moravska Trebova -:-
17:00Lanskroun - Moravany -:-
17:00Rohovladova Bela - Hermanuv Mestec -:-

TJECKIEN: U19 League

11:00Pribram U19 - Ceske Budejovice U19 -:-
11:00Slavia Prague U19 - Mlada Boleslav U19 -:-
11:00Zlin U19 - Karvina U19 -:-
12:30Meteor Prague U19 - Sigma Olomouc U19 -:-
12:45Sparta Prague U19 - Ostrava U19 -:-
13:00Brno U19 - Plzen U19 -:-
13:00Hradec Kralove U19 - Opava U19 -:-

TUNISIEN: Ligue Professionnelle 1 - Mästerskapsslutspel

17:00Club Africain (Tun) - Monastir -:-

TURKIET: Super Lig

15:00Altay - Kasimpasa -:-
15:00Sivasspor - Kayserispor -:-
18:00Besiktas - Konyaspor -:-
18:00Yeni Malatyaspor - Fenerbahce -:-

TURKIET: 1. Lig

15:00Genclerbirligi - Umraniyespor -:-
15:00Keciorengucu - Ankaragucu -:-
18:00Bursaspor - Menemenspor -:-
18:00Kocaelispor - Adanaspor -:-

TURKIET: Super Lig Women - Slutspel

15:00Fenerbahce D - Hakkarigucu Spor D -:-

TYSKLAND: Regionalliga North - Nedflyttningsgrupp

14:00Norderstedt - Luneburger Hansa -:-

TYSKLAND: Regionalliga North - Uppflyttningsgrupp

15:00Bremen II - SC Weiche-08 -:-
15:00VfB Oldenburg - Holstein Kiel II -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00Augsburg II - Memmingen -:-
14:00Buchbach - SpVgg Bayreuth -:-
14:00Burghausen - Pipinsried -:-
14:00Heimstetten - Eichstatt -:-
14:00Rain/Lech - Rosenheim -:-
14:00Schalding - Furth II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00Blau Weiss Berlin - Stendal -:-
14:00Brandenburger - Ludwigsfelder -:-
14:00Torgelower Greif - Staaken -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

13:00Bautzen - Bischofswerdaer -:-
14:00Blau-Weiss Zorbau - Einheit Rudolstadt -:-
14:00Grimma - Jena II -:-
14:00Martinroda - Nordhausen -:-
14:00Plauen - Oberlausitz -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein - Nedflyttningsgrupp

13:00SC Weiche-08 II - Lubeck II -:-
14:00Altenholz - Eutin -:-
14:00Kronshagen - Preussen Reinfeld -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein - Uppflyttningsgrupp

14:00Pansdorf - Bordesholm -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen - Förlorarrunda

17:00Bersenbruck - Tundern -:-
17:00Eintracht Celle - Gifhorn -:-
17:00Hagen/Uthlede - SVG Gottingen -:-
17:00Rotenburger - Eintracht Northeim -:-
17:00Uphusen - Wolfenbuttel -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen - Nedflyttningsgrupp

14:30Baunatal - Bad Vilbel -:-
15:00Alzenau - Viktoria Griesheim -:-
15:00Flieden - Friedberg -:-
15:00Hanau - RW Walldorf -:-
15:00Hunfelder - Zeilsheim -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen - Uppflyttningsgrupp

14:00Fulda-Lehnerz - Hadamar -:-
14:00Stadtallendorf - Eddersheim -:-
15:00Fernwald - Waldgirmes -:-
16:00Erlensee - Hessen Dreieich -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar - Nedflyttningsgrupp

15:30Eppelborn - Emmelshausen -:-
15:30Hassia Bingen - Speyer -:-
15:30Jagersburg - Eisbachtal -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar - Uppflyttningsgrupp

16:00Gonsenheim - Mechtersheim -:-
18:00Trier - Worms -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:001. SC Feucht - Spvgg Ansbach 09 -:-
14:00Abtswind - Ammerthal -:-
14:00Bayern Hof - Karlburg -:-
14:00Cham - Gebenbach -:-
14:00DJK Bamberg - Bamberg -:-
14:00Grossbardorf - Vatan Spor A'burg -:-
14:00Sand - Neumarkt -:-
14:00Seligenporten - Vilzing -:-
14:00Wurzburger FV - ATSV -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

14:00Dachau - Schwabmunchen -:-
14:00Gundelfingen - Ismaning -:-
14:00Hankofen-Hailing - Deisenhofen -:-
14:00Kirchanschoring - Landsberg -:-
14:00Kottern-St. Mang - Ingolstadt II -:-
14:00Munich 1860 II - Regensburg II -:-
14:00Pullach - Schwaben Augsburg -:-
14:00TSV 1880 Wasserburg - Turkspor Augsburg -:-
14:00VfB Hallbergmoos-Goldach - Donaustauf -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Goppinger SV - Freiberg -:-
14:00Pforzheim - Linx -:-
14:00SU Neckarsulm - Rielasingen-Arlen -:-
14:00TSV Ilshofen - Ravensburg -:-
14:30Freiburger - Villingen -:-
15:30Bietigheim-Bissingen - Reutlingen -:-
15:30Bruchsal - Backnang -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein - Förlorarrunda

16:00Dusseldorf-West - 1.FC Mönchengladbach -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein - Vinnarrunda

17:00Schonnebeck - SSVg Velbert -:-

TYSKLAND: DFB Pokal

20:00Freiburg - RB Leipzig -:-

UGANDA: Premier League

15:00Arua Hill - Express -:-
15:00Bright Stars - Mbarara City -:-
15:00BUL - Villa -:-
15:00Busoga - Gadaffi -:-
15:00Kampala City - Wakiso Giants -:-
15:00Tooro United - URA SC -:-
15:00UPDF - Onduparaka FC -:-
15:00Vipers - Police -:-

UKRAINA: Premier League

16:00InställtDyn. Kyiv - Ch. Odessa -:-
16:00InställtInhulets - Minaj -:-
16:00InställtKolos Kovalivka - Desna -:-
16:00InställtMariupol - Vorskla -:-
16:00InställtMetalist 1925 - Veres-Rivne -:-
16:00InställtOleksandriya - Dnipro-1 -:-
16:00InställtRukh Lviv - Shakhtar -:-
16:00InställtZorya - Lviv -:-

UKRAINA: Persha Liga

16:00InställtAhrobiznes Volochysk - Obolon -:-
16:00InställtAlliance - Prykarpattya -:-
16:00InställtHirnyk-Sport - VPK-Agro -:-
16:00InställtKremin - Volyn Lutsk -:-
16:00InställtKryvbas - Zhytomyr -:-
16:00InställtMykolaiv - Volyn Lutsk -:-
16:00InställtNyva Ternopil - Kramatorsk -:-
16:00InställtOlimpik Donetsk - Uzhhorod -:-
16:00InställtPodillya Khmelnytskyi - Metalist Kharkiv -:-

UKRAINA: Druha Liga

16:00InställtChaika - FC Chernihiv -:-
16:00InställtDunaivtsi - Karpaty Halych -:-
16:00InställtFC Vovchansk - Balkany -:-
16:00InställtKrystal - Real Pharma -:-
16:00InställtLiubomyr Stavyshche - Bukovyna -:-
16:00InställtLivyi Bereg - Nyva Vinnytsya -:-
16:00InställtLNZ Cherkasy - Dnipro Cherkasy -:-
16:00InställtMunkacs Mukacheve - Karpaty Lviv -:-
16:00InställtMykolaiv - MFC Metalurh -:-
16:00InställtMykolaiv 2 - MFC Metalurh -:-
16:00InställtNova Kakhovka - Kremin -:-
16:00InställtNova Kakhovka - Trostyanets -:-
16:00InställtPeremoga Dnipro - Sumy -:-
16:00InställtRubikon Kyiv - AFSC Kyiv -:-
16:00InställtSC Poltava - Mykolaivka -:-
16:00InställtSkoruk Tomakovka - Nikopol -:-
16:00InställtTrostyanets - Dinaz Vyshgorod -:-
16:00InställtYarud Mariupol - Tavriya -:-

UKRAINA: Championship Women - Mästerskapsslutspel

13:00InställtKolos Kovalivka D - Ladomir D -:-
13:00InställtKryvbas D - Zhytlobud-1 D -:-
13:00InställtMariupol D - Zhilstroy-2 D -:-

UKRAINA: Championship Women - Nedflyttningsgrupp

13:00InställtKarpaty Lviv D - EMC Podolie D -:-
13:00InställtPanthers FC Uman D - Voshod D -:-

UNGERN: NB I Women

14:00Ferencvaros D - DVTK Borsodi D -:-
16:00Puskas Academy D - Haladas D -:-
17:15MTK Hungaria D - Győr D -:-

URUGUAY: Primera Division - Apertura

01:00Maldonado - Fenix -:-
19:30Rentistas - Cerro Largo -:-
22:00Nacional - Albion -:-
00:30Penarol - Boston River -:-

URUGUAY: Segunda Division

01:30La Luz - Juventud -:-
15:00Rampla Juniors - Uruguay Montevideo -:-
20:00Sud America - Central Esp. -:-

USA: MLS

21:30Columbus Crew - Los Angeles FC -:-
00:00FC Cincinnati - New England Revolution -:-
00:30DC United - Toronto FC -:-

USA: MLS Next Pro

03:00Real Monarchs - North Texas -:-
03:00San Jose Earthquakes II - Sporting Kansas City II -:-
00:00New York City II - Chicago Fire II -:-
00:00Orlando City B - Inter Miami II -:-
00:00Rochester New York - Philadelphia II -:-
00:00Vancouver Whitecaps 2 - Minnesota 2 -:-

USA: USL League One

04:00Tucson - Richmond Kickers -:-

USA: USL League Two

23:00Asheville City - Dalton -:-
23:00Miami City - Miami -:-
01:00Kings Hammer - Cleveland Force -:-
01:00Midwest United - Kalamazoo FC -:-
01:00Pathfinder - Boston City -:-
01:30Western Mass Pioneers - Boston Bolts -:-
02:00Minneapolis City - Peoria -:-
03:30OVF Alliance - PDX FC -:-
04:00San Francisco City - Central Valley Fuego 2 -:-
21:00AC Connecticut - Blackwatch Rush -:-
22:00Caledonia - Weston -:-
23:00Kaw Valley - St. Louis Lions -:-
23:30South Bend Lions - Fort Wayne -:-
00:00Glens SC - Marin -:-

USA: NISA

00:00Flower City - Chattanooga -:-

USA: NWSL Women

00:00Portland Thorns D - Houston Dash D -:-

VENEZUELA: Primera Division

23:15Zamora - Puerto Cabello -:-
01:30Monagas - Estudiantes M. -:-
21:00Universidad Central - Lara -:-
23:15Zulia - Caracas -:-

VENEZUELA: Segunda Division

21:00Nueva Esparta - Petare -:-
21:30Yaracuyanos - Atletico La Cruz -:-
22:00Frontera - Rayo Zuliano -:-
23:00Angostura - Bolivar -:-
23:00Libertador - Academia Anzoategui -:-

ZIMBABWE: Premier Soccer League

15:00UppskjutenBlack Rhinos - Whawha -:-
15:00UppskjutenChicken Inn - Yadah -:-
15:00UppskjutenHarare City - Bulawayo City FC -:-
15:00UppskjutenNgezi Platinum - Manica -:-
15:00UppskjutenPlatinum - Triangle -:-
15:00UppskjutenZPC Kariba - Highlanders (Zim) -:-

ÖSTERRIKE: Bundesliga - Mästerskapsslutspel

17:00Austria Wien - Sturm Graz -:-
17:00Salzburg - Austria Klagenfurt -:-
17:00Wolfsberger - Rapid Vienna -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga East

16:00Wiener Viktoria - Mauerwerk -:-
16:30Stripfing - Traiskirchen -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Tyrol - Nedflyttningsgrupp

17:00Hall - Fugen -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Salzburg - Nedflyttningsgrupp

17:00Wals-Grunau - Bischofshofen -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Vorarlberg - Nedflyttningsgrupp

17:00Lauterach - A. Lustenau (Am) -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Promotion Group

16:00Admira Dornbirn - Hohenems -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.