UPPDATERA

Fotboll » Igår » Alla matcher

ENGLAND: Premier League

14:00Burnley - Bournemouth 0:2
16:30Manchester City - Manchester Utd 3:1

FRANKRIKE: Ligue 1

13:00Toulouse - Nice 2:1
15:00Brest - Le Havre 1:0
15:00Montpellier - Strasbourg 2:2
15:00Nantes - Metz 0:2
17:05Rennes - Lorient 1:2
20:45Lyon - Lens 0:3

ITALIEN: Serie A

12:30Verona - Sassuolo 1:0
15:00Empoli - Cagliari 0:1
15:00Frosinone - Lecce 1:1
18:00Atalanta - Bologna 1:2
20:45Napoli - Juventus 2:1

SPANIEN: LaLiga

14:00Villarreal - Granada 5:1
16:15Atl. Madrid - Betis 2:1
18:30Mallorca - Girona 1:0
21:00Ath. Bilbao - Barcelona 0:0

SVERIGE: Svenska Cupen

13:00GAIS - Örgryte IS 3:0
13:00IF Elfsborg - Degerfors IF 2:2
13:00Malmö FF - Varbergs BoIS 1:1
13:00Östers IF - IFK Luleå 5:0
15:15Gefle IF - Örebro SK 1:2
15:15Kalmar FF - AIK 1:1
17:30Djurgårdens IF - IFK Göteborg 3:0
17:30Skövde AIK - Nordic United FC 1:0

TYSKLAND: Bundesliga

15:30FC Köln - Leverkusen 0:2
17:30Hoffenheim - Bremen 2:1

AFRIKA: CAF Confederation Cup

14:00Diables Noirs (Con) - Sekhukhune (Rsa) 0:0
17:00Club Africain (Tun) (Tun) - Academica (Ang) 1:1
17:00Future FC (Egy) - Al Hilal Benghazi (Lby) 5:0
17:00Rivers United (Nga) - Dreams (Gha) 2:1
17:00USM Alger (Alg) - Supersport Utd (Rsa) 2:1
20:00Berkane (Mar) - Stade Malien (Mli) (Mli) 3:0
20:00Sagrada (Ang) - Abu Salim (Lby) 3:0
20:00UppskjutenZamalek (Egy) - SOAR (Gui) -:-

ALBANIEN: First Division

13:30Apolonia Fier - Kastrioti 2:0
13:30Bylis - Tomori Berat 2:1
13:30Flamurtari - Burreli 0:1
13:30Korabi Peshkopi - Lushnja 2:1
13:30Vora - Besa 3:0
18:00AF Elbasani - Luzi 2:1

ANDORRA: Primera Divisió

11:00Esperanca - Atletic Escaldes 1:3
13:30Carroi - Pas de la Casa 0:0
16:00Atletic America - UE Santa Coloma 0:1
18:30Penya - Ordino 2:1

ANGOLA: Girabola

15:00CD Lunda Sul - Wiliete 1:0
15:00UppskjutenSao Salvador - Academica -:-

ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional

23:00Atl. Tucuman - Velez Sarsfield 0:0
23:15Independiente - Argentinos Jrs 2:1
01:30Talleres Cordoba - River Plate 2:2
21:00Defensa y Justicia - Lanus 0:4
21:00Godoy Cruz - Estudiantes 1:2
23:15Boca Juniors - Belgrano 3:2

ARGENTINA: Primera Nacional

23:15Brown Adrogue - Def. de Belgrano 0:3
21:00Aldosivi - Almirante Brown 0:0
21:00Arsenal Sarandi - San Miguel 1:0
21:00CA Mitre - Atletico Atlanta 0:0
21:00Chacarita Juniors - Talleres (R.E) 0:1
21:00Deportivo Moron - San Telmo 1:2
21:00Gimnasia y Tiro - Defensores Unidos 1:0
21:00Guillermo Brown - Deportivo Maipu 1:1
21:00Temperley - Chaco For Ever 1:1
23:00San Martin S.J. - Ferro 3:2
00:00Patronato - Racing Cordoba 2:1

ARGENTINA: Primera B - Apertura

21:00UAI Urquiza - Villa Dalmine 0:0

ARGENTINA: Primera C - Apertura

23:00Ituzaingo - Yupanqui 0:0
23:00Mercedes - Real Pilar 2:2
21:00Central Ballester - Victoriano A. 2:1
21:00Club Lujan - Sportivo Barracas 2:1
21:00Deportivo Muniz - Deportivo Paraguayo 1:2
21:00El Porvenir - Berazategui 1:2
21:00General Lamadrid - Justo Jose de Urquiza 2:1
21:00Juventud Unida S. M. - Deportivo Espanol 0:0
21:00Lugano - Atlas 1:2
21:00Puerto Nuevo - Def. de Cambaceres 4:0

ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura

21:00Barrancas - Defensores de Glew 2:2
21:00Deportivo Camioneros - Provincial 4:1
21:00Everton La Plata - Belgrano Zarate 2:0
21:00Ezeiza - Social Atletico Television 1:1
21:00Nautico Hacoaj - Estrella de Berisso 0:2

ARMENIEN: Premier League

12:00Ararat-Armenia - Van 0:2
15:00Ararat - BKMA 1:0

ARMENIEN: First League

11:00Lernayin Artsakh - Pyunik 2 3:0
11:00Nikarm - Urartu 2 1:3

ARUBA: Division di Honor - Direktkval

21:00CDRA - Bubali -:-
23:00Real Koyari - Santa Fe -:-

ARUBA: Division di Honor - Vinnarrunda

23:30Dakota - River Plate 4:0
01:30Deportivo Nacional - Estrella 4:1

ASIEN: AFC Asian Cup Women U20

09:00Sydkorea U20 D - Australien U20 D 1:2
12:00Uzbekistan U20 D - Chinese Taipei U20 D 0:2

AUSTRALIEN: A-League

05:00Wellington Phoenix - Adelaide United 3:2
07:00Brisbane Roar - Melbourne Victory 3:2

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

06:30Lambton J. - Cooks Hill United 4:1

AUSTRALIEN: NPL NSW

03:00Central Coast U21 - Hills Brumbies 5:3
05:00Wollongong Wolves - St. George City 1:1
05:00WS Wanderers U21 - Rockdale Ilinden 2:3
06:30APIA Leichhardt - Manly Utd 4:0

AUSTRALIEN: NPL Victoria

06:00Melbourne Knights - St Albans Saints 3:0

AUSTRALIEN: A-League Women

04:00Melbourne Victory D - Wellington Phoenix D 5:3
06:00Central Coast Mariners D - Adelaide D 2:0
06:00Newcastle D - Perth D 1:1

AZERBAJDZJAN: Premier League

13:00Gabala - Sabail 2:3
16:00Neftci Baku - Qarabag 1:4

BAHRAIN: Premier League

17:15Al-Rifaa - Al-Hidd 0:0
17:15Al-Shabbab - Al-Najma 2:1
17:15East Riffa - Busaiteen 1:3

BELARUS: Belarusian Cup

12:00Vitebsk - Isloch 1:4
14:00Neman - FC Minsk 3:0

BELGIEN: Jupiler Pro League

13:30Genk - Club Brugge 0:3
16:00Antwerp - St. Truiden 3:0
18:30Anderlecht - Eupen 1:0
19:15Kortrijk - RWDM 3:2

BELGIEN: Challenger Pro League

13:30Dender - Beerschot VA 1:1
16:00Seraing - Patro Eisden 3:0
19:15Beveren - Oostende 2:3

BELGIEN: National Division 1

15:00Saint Eloois - Charleroi B 2:2
15:00Tienen - Namur 1:0
15:00URSL Vise - Thes Sport 2:0

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

15:00Acren - La Calamine 3:3
15:00Ganshoren - Jette 2:1
15:00Royal Union SG 2 - Tubize 1:3
15:00Warnant - La Louviere 0:2

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV A

15:00Cercle Brugge 2 - KRC Gent 2:2
15:00KRC Harelbeke - Oostkamp 2:2
15:00Olsa Brakel - Wetteren 0:1
15:00Voorde Appelterre - Gullegem 0:2
15:00Zelzate - Merelbeke 1:2

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV B

15:00Belisia Bilzen - Wezel Sport 3:2
15:00Diegem - Tongeren 1:2
15:00KV Mechelen 2 - Londerzeel 3:0

BELGIEN: 1st National Women

15:00Leuven II D - Chastre D 6:0

BENIN: Ligue 1 - Mästerskapsslutspel

16:00AS Sobemap - Espoir 1:1
16:00Cavaliers - Requins 3:3
16:00Coton FC - Damissa 1:0
16:00Dynamo Abomey - Dragons 0:0

BENIN: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp

16:00Buffles du Borgou - Abeilles 1:0
16:00Dynamique Djougou - Hodio -:-
16:00Etoiles Filantes - Djeffa -:-
16:00Police - Avrankou Omnisport -:-
16:00Real Sport - Bembereke 0:1

BERMUDA: Premier League

20:00Dandy Town Hornets - Somerset 3:1
20:00St. Georges Colts - YMSC 3:1

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

01:00Guabira - Always Ready 3:1
20:00Nacional Potosi - Aurora 1:0
22:30Universitario de Vinto - Independiente 2:1
00:30GV San Jose - Oriente Petrolero 1:3

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Liga BiH

14:00Posusje - Velez Mostar 1:0
18:45Zeljeznicar - Sarajevo 3:0

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

14:00Modrica - Zeljeznicar Banja Luka 0:1

BOTSWANA: Premier League

15:00UppskjutenHoly Ghost - BDF XI -:-
15:00UppskjutenJwaneng Galaxy - Tafic FC -:-
15:00UppskjutenVTM FC - Nico United -:-

BRASILIEN: Acreano - Första rundan

21:00Placido de Castro - Nauas EC 1:0
23:00Sao Francisco FC - Humaita 1:2

BRASILIEN: Amapaense

23:00Ypiranga AP - Trem 0:1
14:00Macapa - Independente AP 1:2

BRASILIEN: Amazonense - Andra rundan

21:00Manauara - Princesa do Solimoes 0:0
21:00Sao Raimundo AM - Parintins 0:2

BRASILIEN: Baiano

20:00Alagoinhas - Barcelona 1:0
20:00Bahia - Jacuipense 2:0
20:00Bahia de Feira - Juazeirense 5:1
20:00Itabuna - Vitoria 0:2
20:00Jacobina - Jequie 0:0

BRASILIEN: Brasiliense

23:30Gama - Ceilandia 1:1
19:30Santa Maria - Planaltina 0:4
20:00Brasiliense - Capital 1:0

BRASILIEN: Carioca - Taca Guanabara

20:00Fluminense - Botafogo RJ 2:4
22:10Boavista SC - Bangu 5:3
22:10Vasco - Portuguesa RJ 4:0
22:10Volta Redonda - Nova Iguacu Fc 1:2

BRASILIEN: Cearense - Direktkval

20:00Caucaia - Horizonte 1:1
21:00Atletico-CE - Barbalha 3:2

BRASILIEN: Cearense - Slutspel

21:00Maracana - Floresta EC 2:0

BRASILIEN: Cearense 2

20:00Guarani de Juazeiro - Pacajus 1:0

BRASILIEN: Goiano - Slutspel

20:00Aparecidense - Anapolis 3:0
20:00Goianesia - Vila Nova 2:2

BRASILIEN: Maranhense

20:00Chapadinha - Moto Club 0:1
20:00Cordino EC - Imperatriz 3:2

BRASILIEN: Paraense

19:30Aguia De Maraba - Cameta 1:0
19:30Bragantino - Remo 1:0
19:30Caete - Tuna Luso 2:2
19:30Paysandu - Castanhal 3:0
19:30Santa Rosa - Tapajos 1:0
19:30Sao Francisco - Canaa 2:0

BRASILIEN: Paraibano

20:00Atl. Cajazeirense - Sousa 1:2
20:00Treze - Pombal 3:0

BRASILIEN: Paranaense - Slutspel

20:00Cianorte - Coritiba 0:4
22:30Azuriz - Operario 0:0

BRASILIEN: Paulista

00:00Inter de Limeira - Ituano 2:0
20:00Sao Bernardo - Agua Santa 2:0
21:00Ponte Preta - Novorizontino 1:1
22:00Bragantino - Santos 1:0
00:00Sao Paulo - Palmeiras 1:1

BRASILIEN: Paulista A2

23:00Oeste - Ferroviaria 0:1
15:10Comercial - Piracicaba 1:4

BRASILIEN: Paulista A3

23:00Bandeirante - Votuporanguense 0:2
23:00Itapirense - Matonense 4:0
14:00Rio Preto - Gremio Prudente 1:2

BRASILIEN: Paulista A4

23:00Barretos EC - Francana 3:1
23:00Sao-Carlense - Independente SP 2:0

BRASILIEN: Piauiense - Andra rundan

21:00Parnahyba - Julho Esporte 3:1

BRASILIEN: Potiguar - Första rundan – slutspel

20:00America RN - ABC 1:0Eft.str.

BRASILIEN: Rondoniense

20:30Genus - Barcelona RO 1:1
20:30Vilhena EC - Ji-Parana 0:1

BRASILIEN: Sergipano

21:00Confianca - Itabaiana 0:1

BRASILIEN: Sul-Matogrossense

23:00Novoperario - Dourados 0:0
20:00Costa Rica - Operario MS 0:3
20:00Ivinhema - Aquidauanense 3:2
20:00Nautico MS - Coxim 1:3

BRASILIEN: Tocantinense

20:00Tocantins - Capital FC 0:2

BULGARIEN: Parva liga

13:30CSKA Sofia - Beroe 3:0
16:00Ludogorets - CSKA 1948 Sofia 2:0

BULGARIEN: Third League - South-East

14:00Botev Plovdiv II - Rodopa Smolyan 5:0
14:00Lok. Plovdiv II - Sozopol 1:1

BULGARIEN: Third League - South-West

14:00Slavia Sofia 2 - Oborishte 5:1

BULGARIEN: Third League - North-East

14:00Chernolomets - Ustrem Donchevo 5:0
14:30Dunav Ruse II - Benkovski 2:2

BULGARIEN: Third League - North-West

13:30Etar Veliko Tarnovo II - Vihar Slavyanovo 3:1

CAMBODIA: CPL

12:00Boeung Ket - Kirivong Sok Sen Chey 2:1
12:00Dangkor - NagaWorld 2:0
12:00Visakha - Phnom Penh Crown 1:3

CHAD: Premiere Division - LPFN

15:30Aiglons - Elect Sport 0:0
15:30As Dgssie - Agri - Tchad 3:1
15:45Algoy - Ascot 3:1

CHILE: Primera Division

00:30Nublense - A. Italiano 1:2
00:30U. Espanola - Coquimbo 1:0
22:00Colo Colo - Huachipato 2:0
00:30U. Calera - Deportes Iquique 1:3

CHILE: Primera B

16:00U. De Concepcion - Arica 1:3
22:00Rangers - Antofagasta 4:0
00:30San Felipe - Recoleta 0:1

CHILE: Segunda Division

23:00Dep. Concepcion - Osorno 1:1
23:00Trasandino - Melipilla 0:4
22:00General Velasquez - Real San Joaquin 1:1

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:10Pereira - America De Cali 2:0
02:20Junior - Atl. Nacional 0:0
22:00Bucaramanga - Patriotas FC 3:0
00:10Ind. Medellin - Aguilas 1:0

COLOMBIA: Primera B - Apertura

00:00Quindio - Orsomarso 1:1
21:30Atletico F.C. - Huila 0:3
21:30Real Cartagena - Boca Juniors 2:0

COSTA RICA: Primera Division - Clasura

03:00Zeledon - Guanacasteca 0:0
23:00Saprissa - San Carlos 2:2

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clasura

02:30UppskjutenCofutpa - Puerto Golfito FC -:-
02:30Marineros PFC - Quepos Cambute 1:1
20:00Municipal Turrialba - Cariari Pococi 0:3
21:00Ad Aserri - Limon Black Star 0:4

CURAÇAO: Promé Divishon

00:00Victory Boys - UNDEBA -:-
02:15Scherpenheuvel - Jong Holland -:-
22:30Salina - CSD Barber -:-
00:45SUBT - Centro Dominguito -:-

CYPERN: Cyta Championship - Mästerskapsslutspel

16:00APOEL - A.E. Paphos 1:0

CYPERN: Cyta Championship - Nedflyttningsgrupp

18:00Zakakiou - Ethnikos 0:1

CYPERN: Division 2 - Mästerskapsslutspel

14:00Omonia 29th May - Ayia Napa 3:0

DANMARK: Superliga

14:00Lyngby - Hvidovre IF 2:4
14:00Viborg - Randers 3:0
16:00Bröndby - Vejle 1:1
18:00Aarhus - Odense 1:1

DANMARK: 1st Division

13:00Naestved - Horsens 1:1

DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF - Extra match

20:30Atletico Pantoja - Atlantico 2:1Eft.str.

DR KONGO: Ligue 1 - Mästerskapsslutspel

15:30AS Vita Club - Aigles du Congo 1:1

DR KONGO: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp

14:30Simba (Tan) - Blessing -:-

ECUADOR: Liga Pro - Första rundan

00:00Dep. Cuenca - Emelec 1:2
19:00U. Catolica - El Nacional 3:0
21:30Tecnico U. - Cumbaya 1:0
00:00Barcelona SC - Imbabura 2:0

EGYPTEN: Premier League

18:00Enppi - Al Ittihad 1:2

ELFENBENSKUSTEN: Ligue 1

16:30AvbrutenSOL - Stella Adjame 0:0
19:00Stade d'Abidjan - Zoman 1:0

ENGLAND: Premier League 2

15:00Liverpool U21 - Aston Villa U21 0:2

ENGLAND: Women’s Super League

13:30Arsenal D - Tottenham D 1:0
15:00Aston Villa D - Liverpool D 1:4
15:00Bristol City D - Brighton D 3:7
16:00West Ham D - Manchester Utd D 1:1
19:00Leicester D - Chelsea D 0:4

ENGLAND: Women’s Championship

13:00Lewes D - Sheffield Utd D 2:1
14:00Reading D - London City Lionesses D 1:2
15:00Blackburn D - Durham D 2:2
15:00UppskjutenCrystal Palace D - Birmingham D -:-
15:00Sunderland D - Southampton D 1:0
15:00UppskjutenWatford D - Charlton D -:-

ENGLAND: Women's National League North

15:00Derby D - Burnley D 0:2
15:00Halifax D - Nottingham D 0:3
15:00Huddersfield D - West Brom D 1:2
15:00Stoke City LFC D - Newcastle Utd D 1:4
15:00Wolverhampton D - Liverpool Feds D 3:0

ENGLAND: Women's National League South

15:00Cardiff City Ladies D - Portsmouth D 1:2
15:00Plymouth D - Ipswich D 1:3

ESTLAND: Meistriliiga

11:30Tallinna Kalev - Tammeka 1:1
13:30Parnu JK Vaprus - Paide 0:3

ESTLAND: Esiliiga

16:00Tabasalu - L. Tallinn U21 1:1

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

12:30Manzini Sea Birds - Mbabane Highlanders 1:1
14:00Ezulwini - Young Buffaloes (Swz) 0:2
15:00Mbabane Swallows - Manzini Wanderers 3:0

ETHIOPIA: Premier League

14:00Ethiopia Bunna - Sidama Bunna 3:0
17:00Ethiopia Nigd Bank - Adama City 4:1

FIJI: Premier League

02:00Nadroga - Lautoka 4:3
02:00Nasinu - Ba 0:2
02:00Suva - Labasa 1:1
04:00Navua - Nadi 1:2
04:00Tailevu Naitasiri - Rewa 1:5

FINLAND: Ykkosliigacup

13:00JIPPO - JaPS 2:2

FRANKRIKE: Division 1 - Damer

21:00Dijon D - Lyon D 1:3

FRANKRIKE: Division 2 Women

13:00Nantes D - Rodez D 1:0
13:00Orleans D - Nice D 2:0
14:30Le Mans D - Metz D 0:0
14:30Lens D - Strasbourg D 1:1
14:30Marseille D - Montauban D 4:1
14:30Thonon Evian D - Albi-Marssac D 2:2

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1

14:25Al Fujairah - Gulf Heroes 1:1
14:25Al Rams - Gulf United 0:0
14:25Dibba Al Fujairah - Al Urooba 1:0
14:25Masafi - Al Jazira Hamra 4:1
14:25Masfut - Al Dhafra 2:2

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

15:00Dila Gori - Gagra 2:0

GHANA: Premier League

16:00Berekum Chelsea - Karela 3:0
16:00UppskjutenDreams - Bechem United -:-
16:00Legon Cities - Accra Lions 0:0
16:00UppskjutenMedeama - Aduana -:-
16:00Nsoatreman - Hearts Of Oak 1:2

GHANA: Division One League

16:00BA Stars - Berekum City 1:0
16:00Ebusua Dwarfs - Soccer Intellectuals 2:0
16:00Elmina Sharks - Asekem 3:2
16:00Future Stars - Rospak 1:0
16:00Hohoe United - Akatsi All Stars 5:0
16:00Holy Stars - Pac Academy 0:1
16:00Kings Palace - ADVSA 1:2
16:00Koforidua - Home Stars 1:1
16:00Kotoku Royals - Uncle T United 0:0
16:00Na God - Okwawu 1:2
16:00Nzema Kotoko - King Faisal Babes 1:0
16:00Sefwi All Stars - Venomous Vipers 0:0
16:00Skyy - Young Redbull 2:0
16:00Techiman Liberty - Debibi 2:1
16:00Wa Suntaa - Tamale City 1:0
16:00Young Apostles - Mighty Royals 2:0

GIBRALTAR: National League

16:30Manchester 62 - Europa FC 1:1
19:30Europa Point - College 1975 FC 4:0

GREKLAND: Super League

18:30Aris - AEK 3:3
18:30Kifisia - Panetolikos 2:2
18:30Lamia - PAOK 0:2
18:30OFI Crete - Panathinaikos 2:2
18:30Olympiacos Piraeus - Volos 3:0
18:30Panserraikos - Asteras T. 2:1
18:30PAS Giannina - Atromitos 1:1

GREKLAND: Super League 2

13:00Athens Kallithea - Diagoras Rodou 1:1
13:00Ionikos - Giouchtas 0:0
13:00PAE Chania - Olympiacos Piraeus B 2:0
13:00PAE Egaleo - Ilioupoli 1:0
13:00Panachaiki 2005 - Kalamata 1:1
13:00Tilikratis L. - Panathinaikos B 2:0

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 1

12:00Kavala - PAOK Kristonis 2:0
14:00Apollon Paralimniou - Keravnos Anchelochori 3:0
14:00Aris Petinos - Anagennisi Epanomis 3:2
14:00Chaniotis - Thermaikos FC 3:0
14:00Chrisoupolis - Panthrakikos 1:1
14:00Doxa Dramas - Poseidonas Michanionas 2:1
14:00M. Alexandros Agia Marina - Aetos Varvaras 2:2
14:00Niki Efkarpias - Aris Avatou 3:0
14:00Veria - Orestis Orestiadas 1:0

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 2

13:00Asteras Petriti - Asteras Stavrou 2:0
13:30Lefkimmi - Eordaikos 0:0
14:00Ethnikos Neou - Vataniakos 3:1
14:00Fikis - Svoronos FC 0:3
14:00Kastoria - Thesprotos 0:1
14:00Pierikos - AO Trikala 2:0
14:00Thyella Katsikas - Anagennisi Arta 2:0
14:00Zakynthos - Nea Artaki 0:2

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 3

10:30Mykonos - Panargiakos 0:1
11:00Mesolongi AE - Ialisos 0:3
12:30Thyella D. - Ellas Syrou 2:1
13:00Panelefsiniakos - Pyliou 1:0
14:00Afantou - Panegialios 3:1
14:00Filiatron - Marko 2:2
14:00Kyanos A. V. - Ermionidas-Ermis 3:0
14:00PAO Varda - Rodos 1:0
14:00Pas Korinthos - Vyzas 2:0

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 4

14:00Apollon Smirnis - Agios Nikolaos 1:3
14:00Aris Petroupolis - Ellopiakos 0:1
14:00Chaidari - Fostiras 2:2
14:00Ermis Z. - AO Ilisiakos 1:1
14:00Ipato - Almyros Gaziou 0:0
14:00Panionios - Atsalenios 5:0
14:00Peramaikos - Episkopi 3:0
14:00Proodeftiki - Atromitos Piraeus 3:0

GREKLAND: Division A Women

12:00Asteras T. D - Trikala D 0:0
12:00Rethymniakos D - Olimpiada Imittou D 4:0
14:00OFI Crete D - Elpides Karditsas D 2:0
14:00Panathinaikos D - Seirines Grevenon D 6:0
14:00Volos 2004 D - AEL Larissa D 2:3

GRENADA: Premier Division

21:00Mt. Rich - Paradise 3:3
21:00Queens Park Rangers - Camerhogne 2:0
21:00SAB Spartans - Hurricanes -:-
21:00St. John's - Hard Rock 3:2

GUATEMALA: Liga Nacional - Clasura

01:00Comunicaciones - Coatepeque 2:0
03:00Xelaju - Coban Imperial 0:0
18:00Guastatoya - Deportivo Achuapa 1:1
22:00Zacapa - Antigua 0:1
00:00Xinabajul - Dep. Malacateco 3:1

GUINEA: Ligue 1

17:00UppskjutenSOAR - Kaloum Star -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Clasura

22:00Victoria - Olimpia 0:0
00:00Olancho - Marathon 2:1

HONG KONG: Premier League

08:00Lee Man Warriors - Resources Capital 4:1
08:00Sham Shui Po - Hong Kong Rangers 3:1
09:30Hong Kong FC - Kitchee 1:3

INDIEN: ISL

15:00Chennaiyin - Odisha FC 2:1

INDIEN: I-League

11:00Delhi FC - Namdhari 2:3
14:30Gokulam - Mohammedan 2:3

INDIEN: IWL Women

10:30Sports Odisha D - Gokulam Kerala D 0:5

INDONESIEN: Liga 1

09:00Persebaya - PSS Sleman 2:1
13:00PSIS Semarang - Persik Kediri 2:1
13:00RANS Nusantara - Persib Bandung 0:4

ISLAND: League Cup

13:00Breidablik - Vestri 1:1
14:00Leiknir - IA Akranes 1:2

ISRAEL: Ligat ha'Al

19:00M. Haifa - Hapoel Hadera 1:0

ITALIEN: Serie B

16:15Ascoli - Reggiana 0:0
16:15Bari - Spezia 1:1
16:15Cittadella - Pisa 0:1
16:15Como - Venezia 2:1
16:15Cosenza - Catanzaro 0:2
16:15FeralpiSalo - Sampdoria 1:3
18:30Modena - Cremonese 0:1

ITALIEN: Serie C - Group A

14:00Renate - Padova 0:1

ITALIEN: Serie C - Group B

14:00Lucchese - Rimini 2:1
16:15Sestri Levante - Spal 2:3

ITALIEN: Serie C - Group C

14:00Catania - Monterosi 1:1
14:00Virtus Francavilla - Latina 1:0
18:30Audace Cerignola - Avellino 1:1
18:30Picerno - Monopoli 0:0
18:30Turris - Taranto 1:1

ITALIEN: Serie D - Group A

14:30Albenga - Ligorna 3:0
14:30Alcione Milano - Pinerolo 2:1
14:30Borgosesia - PDHA 0:0
14:30AvbrutenBra - Derthona FbC 0:0
14:30Ticino - Fezzanese 3:1
14:30Vado - Sanremese 1:0
14:30Vogherese - Gozzano 2:2
15:00Asti - Alba 1:0
15:00Lavagnese - Chisola 0:2

ITALIEN: Serie D - Group B

14:30Arconatese - Castellanzese 1:2
14:30Caravaggio - Varesina 0:2
14:30Club Milano - Ponte San Pietro 3:0
14:30Crema - Caldiero Terme 1:0
14:30Desenzano - Brusaporto 2:2
14:30Folgore Caratese - Villa Valle 2:2
14:30Legnano - Clivense 1:2
14:30Pro Palazzolo - Piacenza 0:0
14:30Tritium - Real Calepina 0:3
14:30USD Casatese - Ciserano-Bergamo 2:2

ITALIEN: Serie D - Group C

14:30Adriese - Montecchio Maggiore 2:1
14:30Bassano - Castegnato 1:0
14:30Campodarsego - Chions 4:0
14:30Dolomiti Bellunesi - Luparense 2:0
14:30Este - Cjarlins Muzane 1:0
14:30Mestre - Union Clodiense 1:1
14:30Mori - Montebelluna 2:4
14:30Portogruaro - Breno 6:1
15:30Virtus Bolzano - Treviso 2:1

ITALIEN: Serie D - Group D

14:30AC Carpi - Corticella 2:1
14:30Aglianese Calcio - Lentigione 0:0
14:30Certaldo - San Donnino 0:0
14:30Forli - Prato 3:1
14:30Mezzolara - Sant'Angelo 0:1
14:30Ravenna - Victor San Marino 1:1
14:30Sammaurese - Fanfulla 0:1
14:30SCD Progresso - Pistoiese 1:1
15:00Imolese - Sangiuliano City 1:0

ITALIEN: Serie D - Group E

14:30Grosseto - Figline 3:3
14:30Orvietana - Sangiovannese 0:1
14:30Pianese - Mobilieri Ponsacco 0:1
14:30Real Forte Querceta - Ghivizzano Borgo 1:2
14:30San Donato - Poggibonsi 2:0
14:30Seravezza Pozzi - Livorno 1:2
14:30Tau - Follonica Gavorrano 0:1
14:30Vivi Altotevere - SC Cenaia 1:1

ITALIEN: Serie D - Group F

14:30Avezzano - Termoli 0:0
14:30Fano - Chieti 5:1
14:30Fossombrone - S. N. Notaresco 2:0
14:30Roma City - L Aquila 0:1
14:30Sora - Matese 4:1
14:30Tivoli Calcio - Campobasso 0:2
14:30Vastogirardi - United Riccione 1:0
15:00Sambenedettese - Real Monterotondo 1:1
15:00Vigor Senigallia - Atletico Ascoli 0:1

ITALIEN: Serie D - Group G

14:30Anzio Calcio 1924 - Trastevere Calcio 1:3
14:30Budoni - Flaminia 1:2
14:30Cassino - Ischia 0:0
14:30Cavese - Ostia Mare 1:0
14:30Cynthialbalonga - Latte Dolce 0:0
14:30Romana - Atletico Uri 1:1
14:30Sarrabus Ogliastra - Nuova Florida 1:1
15:00Boreale - Nocerina 0:0

ITALIEN: Serie D - Group H

14:30Angri - Fidelis Andria 0:1
14:30Martina Calcio - Gravina 1:2
14:30Matera - A.C.D. Nardo 2:1
14:30Paganese - Gelbison 1:1
14:30Santa Maria Cilento - Rotonda 0:2
15:00Altamura - Casarano 1:0
15:00Barletta - Manfredonia 0:0
15:00Citta di Fasano - Palmese 1914 0:2
15:00Gallipoli - Bitonto 1:1

ITALIEN: Serie D - Group I

14:30Locri 1909 - Vibonese 0:3
14:30Reggio Calabria - USD Ragusa 3:0
14:30San Luca - Licata 0:0
14:30Siracusa - Portici 1906 2:0
15:00AS Acireale - S. Agata 1:0
15:00Canicatti - Akragas 2:1
15:00Igea Virtus - Trapani 0:0
15:00Sancataldese - Castrovillari 0:0

ITALIEN: Primavera 1

11:00Lecce U19 - Torino U19 1:0
13:00Genoa U19 - Inter U19 1:1

ITALIEN: Primavera 2

11:00Benevento U19 - Pisa U19 3:4
14:00Como U19 - Cittadella U19 2:1

ITALIEN: Serie B Women

14:30Arezzo D - Genoa D 0:0
14:30Bologna D - Lazio D 1:2
14:30Brescia D - Ravenna D 2:1
14:30Pavia D - Tavagnacco D 0:1
14:30RES Roma D - Parma D 1:2
14:30San Marino Academy D - Cesena D 2:1
14:30Ternana D - Chievo Verona D 2:0
14:30Verona D - Freedom D 2:2

ITALIEN: Coppa Italia Women

12:30Milan D - Roma D 0:2
15:00Fiorentina D - Juventus D 1:0

JAMAICA: Premier League

19:00Lime Hall Academy - Molynes 1:2
21:30Portmore - Montego Bay 1:1
21:30Treasure Beach - Tivoli 0:5
21:30Waterhouse - Mount Pleasant 0:1
21:30Vere United - Arnett Gardens 0:1

JAPAN: J1 League

08:00Urawa - Verdy 1:1

JAPAN: J2 League

05:00Iwaki - Okayama 1:1
05:00Kumamoto - Kusatsu 1:1
05:00Renofa Yamaguchi - Blaublitz 2:0
06:00Tochigi - Montedio Yamagata 1:3

JAPAN: J3 League

06:00Kanazawa - Imabari 1:3
06:00Nara Club - Nagano 1:1
06:00YSCC - Osaka 0:2

JAPAN: WE League Women

04:00Urawa D - Inac Kobe Leonesa D 1:1
06:00Hiroshima D - Albirex Niigata D 1:2
06:00Nojima Stella D - Beleza D 0:2
06:00Omiya D - Saitama D 0:2
06:00Parceiro Nagano D - JEF United D 2:1

JORDAN: Premier League

15:00Al-Faisaly Amman - Al Ramtha 3:0
17:30Al Jalil - Al Wehdat 0:0

KAMERUN: Elite One

15:00Fortuna Mfou - Canon Yaounde 1:0
15:00Les Astres (Cmr) - Bamboutos FC 2:0
17:00Colombe - Aigle Royal 0:0
17:00Gazelle - Bamenda 1:1
17:00Union Douala - Dynamo Douala 0:1

KENYA: Premier League

13:00KCB - Muranga 0:0
13:00Shabana - Bandari 0:2
14:00Leopards - Nzoia Sugar 2:0

KENYA: Super League

11:00Mulembe United - Nairobi United 0:1
13:00Assad - Mathare Utd. 1:0
13:00Dimba Patriots - Mara Sugar 1:0
13:00Mombasa Elite - Kisumu All-Stars 1:4
13:00Vihiga - Rainbow 1:1

KINA: Super League

12:35Zhejiang Professional - Shenzhen Xinpengcheng 1:0
13:00Meizhou Hakka - Shanghai Shenhua 0:2

KOSOVO: Superliga

13:00Gjilani - Malisheva 2:3
13:00Prishtina - Liria 3:1

KROATIEN: HNL

15:00Rijeka - Varazdin 2:0
17:30Osijek - Din. Zagreb 1:1

KROATIEN: Prva NL

12:50Orijent - Sesvete 1:0
15:00Solin - Dubrava 3:1
15:00Vukovar 1991 - Jarun 0:1

KROATIEN: 1. HNL Women

14:00Osijek D - Agram Zagreb D 6:1
17:00ZNK Split D - Zadar D 2:1

KUWAIT: Premier League

14:55Kazma SC - Al-Fahaheel 1:1
17:35Al Kuwait - Al Arabi 2:1

LESOTHO: Premier League

15:00CCX - ACE Maseru 1:0
15:00Lifofane - Linare 0:2
15:00Lioli - Manonyane 2:1
15:00Liphakoe - Matlama (Les) 1:1

LIBANON: Premier League - Förlorarrunda

13:15Al Hikma - Al Ahli Nabatiya 1:1
13:15Al Sahel - Tadamon 2:0
13:15Tripoli - Al Ghazieh 0:1

LIBERIA: LFA First Division

14:30Global Pharma - Cece United 1:0
14:30NPA Anchors - Mighty Barrolle (Lbr) 1:2
14:30Paynesville - LPRC Oiler 2:1
17:00BEA Mountain - Nimba Kwado 1:0
17:00LISCR FC - Kallon Liberia 0:1
17:00Watanga - Heaven Eleven 1:1

LITAUEN: A Lyga

12:00Dainava Alytus - Zalgiris 0:1
17:30Hegelmann - Transinvest 2:3

LUXEMBURG: BGL Ligue

16:00Fola - Schifflange 2:1
16:00Kaerjeng - Dudelange 2:2
16:00Mondercange - Jeunesse Esch 0:2
16:00Mondorf - Differdange 0:2
16:00Niedercorn - Union Titus Petange 2:1
16:00Racing Luxembourg - Marisca Mersch 4:1
16:00UNA Strassen - Victoria Rosport 0:0
16:00Wiltz - Hesperange 4:5

MALTA: Premier League

11:00Marsaxlokk - Mosta FC 1:2
14:00Gzira - Sliema Wanderers 0:2
16:15Floriana - Gudja 5:1

MALTA: Challenge League - Nedflyttningsgrupp

14:00Lija - Attard 0:2
16:30Swieqi - Tarxien Rainbows 0:1
16:30Zejtun - Msida 3:0

MALTA: Challenge League - Uppflyttningsgrupp

14:00Marsa - Melita 0:4

MAROCKO: Botola Pro

16:00Jeunesse Sportive Soualem - Moghreb Tetouan 1:2
18:00UppskjutenBerkane - Maghreb Fez (Mar) -:-
18:00UppskjutenMouloudia Oujda - Wydad -:-
18:00Raja Casablanca (Mar) - Olympique de Safi 1:0

MAROCKO: Botola 2

15:00Kawkab Marrakech - Olympique Khouribga 2:1
15:00Meknes - Difaa El Jadidi 1:1
15:00Rapide Oued Zem - USM Oujda 1:0
15:00Stade Marocain - Chabab Benguerir 1:1

MAURITANIA: Ligue 1

18:00Douane - Gendrim 1:0
20:50Ksar - Nouakchott King's 2:1

MAURITIUS: Super League

12:00Cercle De Joachim - Chebel Citizens 3:1
12:00Grande Riviere - Port Louis 1:0
12:30AS Vacoas - Riviere Du Rempart 3:1

MEXIKO: Liga MX - Clasura

00:00Toluca - Tigres 2:1
02:00Pachuca - Juarez 3:2
02:05Cruz Azul - Guadalajara Chivas 3:0
04:10Atlas - Club America 1:5

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Clasura

00:05Cancun - Atletico La Paz 2:2

MEXIKO: Liga Premier Serie A

23:00Halcones de Zapopan - Porto Palmeiras 1:0
23:00Tritones Vallarta - Colima FC 2:3
00:00Canamy - Irapuato 0:5
00:00Mineros de Fresnillo - Correcaminos 2 3:1
00:00UA Zacatecas - Calor De San Pedro 0:1
01:00Lobos ULMX - Escorpiones 0:1
02:00Reboceros de La Piedad - Deportiva Venados 4:1
03:00Tampico Madero - Montaneses 4:1
04:00UppskjutenLos Cabos - Chihuahua -:-
23:00Saltillo - Apodaca 0:0

MEXIKO: Liga Premier Serie B

23:00CDM - Artesanos Metepec 2:3Eft.str.
23:00Uruapan - Ciervos 5:1
23:00Zitacuaro - Santiago 0:0
19:00Huracanes Izcalli - Caja Oblatos 1:2

MEXIKO: Liga MX U23 - Clasura

16:00Monterrey U23 - U.N.A.M. U23 0:2
00:45Club Tijuana U23 - Club Leon U23 1:1

MEXIKO: Liga MX Women - Clasura

02:06Mazatlan FC D - U.A.N.L.- Tigres D 0:4
00:00Atl. San Luis D - Club Leon D 0:2

MOLDAVIEN: Moldovan Cup

13:00Milsami - Zimbru 1:2
13:00Sheriff Tiraspol - Bardar 2:0

MONGOLIA: Premier League

09:15Khoromkhon - Bavarians 7:1
12:15Tuv Buganuud - Deren 3:2

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

14:00Jezero - Petrovac 0:2
14:00Rudar - Mladost DG 1:2
15:00Arsenal Tivat - Jedinstvo 1:1
15:30Decic - Mornar 0:1
17:30Sutjeska - Buducnost 1:1

NAMIBIA: Premiership

13:00Ongos - Young Brazilians 3:0
15:00Civics - Orlando Pirates 0:0
15:00Okahandja - Mighty Gunners 1:0
15:00Young Africans (Tan) - Khomas Nampol 2:0
16:00Tigers - African Stars 0:2

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

12:15Ajax - Utrecht 2:0
14:30Heerenveen - Zwolle 2:0
14:30PSV - Feyenoord 2:2
16:45Fort. Sittard - Excelsior 5:2
20:00Heracles - Almere City 2:2

NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie

14:00ADO 20 Heemskerk - AFC 3:0

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

14:00Baronie - UNA 0:3
14:00Blauw Geel - Meerssen 2:1
14:00Gemert - HV & CV Quick 1:4
14:00GVV Unitas - AWC 4:1
14:00USV Hercules - Rijnvogels 2:1

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie - Damer

12:15Twente D - Ajax D 0:3
14:30AZ Alkmaar D - Utrecht D 0:0
16:45Telstar D - Heerenveen D 2:1

NICARAGUA: Liga Primera - Clasura

01:00Diriangen - UNAN-Managua 3:0
23:00Ferretti - Masachapa 3:1
00:00Jalapa - Ocotal 2:2

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clasura

17:00Managua FC U20 - Esteli U20 2:2
20:00Ferretti U20 - Masachapa U20 0:0
21:00Jalapa U20 - Ocotal U20 2:4

NIGER: Ligue 1

16:00Douanes Niamey - Urana 1:0
16:15Sahel (Nig) - Akokana 3:0

NIGERIA: NPFL

16:00Heartland - Sunshine Stars 1:1
16:00Lobi Stars - Katsina Utd 2:0
16:00Niger Tornadoes - Enugu Rangers 0:2
16:00Plateau United - Bendel 2:0

NIGERIA: NNL

15:00City FC Abuja - Jigawa Golden Stars 3:1
15:00Edel - Beyond Limits FC 1:0
15:00Ekiti United - Madiba 0:2
15:00Rovers FC - Coal City 1:0
15:00Vandrezzer - Abia Comets 1:2
15:00Warri Wolves - Tradesafe 3:1
15:00Wikki Tourist - Zamfara United 4:0

NORDIRLAND: Irish Cup

14:00Institute - Linfield 1:3

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Championship U20 - Kval

23:00Aruba U20 - Barbados U20 1:1
23:00Belize U20 - Anguilla U20 4:1
02:00Curacao U20 - Guatemala U20 0:1
02:00Nicaragua U20 - Kuba U20 1:2

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: Gold Cup Women - Slutspel

01:00Kanada D - Costa Rica D 1:0Eft.förl.
04:15Brasilien D - Argentina D 5:1
23:00Mexiko D - Paraguay D 3:2

NORGE: OBOS Supercup

16:30Frigg - Oppsal 2:1

NORTH MACEDONIA: 1. MFL

14:00KF Gostivar - Brera Strumica 2:0
14:00Makedonija GP - Voska Sport 1:2
14:00Rabotnicki - Bregalnica 2:0
14:00Shkendija - Vardar 3:0
14:00Shkupi - FK Tikves Kavadarci 0:0
14:00Sileks - Struga 0:0

PANAMA: LPF - Apertura

00:15Plaza Amador - Herrera 1:2
02:30Veraguas - Arabe Unido 3:2
22:00Potros del Este - UMECIT 0:0
00:15San Francisco - Tauro 0:3

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:30Olimpia - Sp. Luqueño 1:0
22:00General Caballero JLM - Sportivo Trinidense 3:2
00:30UppskjutenNacional Asuncion - Libertad -:-

PERU: Liga 1 - Apertura

01:00Cesar Vallejo - Cusco 2:2
21:00Los Chankas - Sport Boys 2:0

POLEN: Ekstraklasa

12:30LKS Lodz - Puszcza 3:2
15:00Zaglebie - Korona 1:0
17:30Rakow - Lech 4:0

POLEN: Division 1

12:40Gornik Leczna - Motor Lublin 1:1
15:00Polonia W. - Chrobry Glogow 1:1
18:00Sosnowiec - Podbeskidzie 0:0

POLEN: Division 2

15:30Chojniczanka - S. Wola 1:1

POLEN: III Liga - Group I

12:00Legia II - T. Mazowiecki 3:0
13:00Jagiellonia II - Concordia Elblag 3:0

POLEN: III Liga - Group II

15:30Cartusia Kartuzy - Starogard Gdanski 1:1

POLEN: III Liga - Group III

14:00Unia Turza Slaska - Gwarek Tarnowskie Gory 2:3

POLEN: III Liga - Group IV

18:00Wiazownica - Orleta Radzyn 1:4

POLEN: Central Youth League

14:00Odra Opole U19 - Cracovia U19 2:2

POLEN: Ekstraliga Women

12:00Pogon Szczecin D - UJ Krakow D 6:1

PORTUGAL: Liga Portugal

16:30Casa Pia - Gil Vicente 0:0
16:30Portimonense - Vizela 0:0
19:00Sporting - Farense 3:2
21:30FC Porto - Benfica 5:0

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Oliveirense - Nacional 0:1
13:45Torreense - FC Porto B 0:1
15:00Penafiel - AVS 0:1
16:30Leixoes - Tondela 1:1

PORTUGAL: Liga 3 - Nedflyttningsgrupp

16:00Anadia - Fafe 0:4
16:00Sanjoanense - Canelas 2010 1:1
16:00SC Vianense - Trofense 1:1

PORTUGAL: Liga 3 - Uppflyttningsgrupp

18:30Academica - Braga B 0:3

PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group A

15:30SC Vila Real - Maritimo B 0:0
16:00Dumiense - Vilar de Perdizes 1:0
16:00Limianos - Brito 2:0
16:00Mirandela - Pevidem 1:0
16:00Os Sandinenses - Camacha 0:0
16:00Ribeirao - CD Portosantense 0:0
16:00Tirsense - CDC Montalegre 3:0

PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group B

16:00ACDR Lamelas - Paredes 3:0
16:00Florgrade - Valadares Gaia 1:0
16:00Gondomar - Beira Mar 3:2
16:00Oliveira do Douro - Vitoria Guimaraes B 0:0
16:00Salgueiros - AD Marco 09 1:1
16:00S. Joao Ver - Amarante 1:2
16:00Vila Mea - Rebordosa 0:1

PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group C

12:30Peniche - SC Lusitania 1:4
16:00Alverca B - Sertanense 0:1
16:00Gouveia - Vitoria Sernache 1:2
16:00Marinhense - CD Rabo Peixe 1:0
16:00Mortagua - Tomar 1:0
16:00Santarem - Fontinhas 2:1
16:00SB Castelo Branco - Uniao de Coimbra 0:0

PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group D

16:00FC Barreirense - Vitoria Setubal 0:1
16:00Imortal - Serpa 1:2
16:00Juv. Evora - Fabril do Barreiro 0:0
16:00Lusitano GC - Moncarapachense 0:0
16:00Oriental - O Elvas CAD 2:1
16:00Sintrense - Louletano 1:1
16:00Vasco da Gama - Real SC 1:0

PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Mästerskapsslutspel

17:30Benfica U19 - Farense U19 3:0

PORTUGAL: Liga BPI Women

12:00Albergaria/Durit D - Benfica D 0:6
16:00Sporting D - Braga D 3:1

QATAR: QFA Cup

16:00Al Sailiya - Al-Gharafa 3:1
16:00Lusail - Al-Sadd 1:2

RUMÄNIEN: Liga 1

13:30U. Cluj - Botosani 1:0
19:30FCSB - Petrolul 1:0

RUMÄNIEN: Liga 2

11:00Selimbar - Mioveni 1:0

RUMÄNIEN: Liga 1 Women

10:00CSM Alexandria D - Targu Mures D 2:0
12:00Politehnica Timisoara D - Ol. Cluj D 2:0
14:00Farul Constanta D - Banat D 8:0
14:00Gloria 2018 Bistrita D - Csikszereda M. Ciuc D 0:0

RWANDA: Premier League

14:00Gasogi United - Marines 2:0
14:00Sunrise - Rayon Sport 0:2

RYSSLAND: Premier League

12:00Pari NN - Fakel Voronezh 1:1
14:30Din. Moskva - Lok. Moskva 2:1
17:00Baltika - Sochi 0:0

RYSSLAND: FNL

14:00Akron Togliatti - Rodina Moscow 0:2
14:00Volgar-Astrakhan - SKA Khabarovsk 1:1
14:30Arsenal Tula - Chernomorets Novorossijsk 2:0
15:30Neftekhimik - Alania Vladikavkaz 3:0

RYSSLAND: FNL 2 - Division A Gold - Vårsäsong

11:00Chelyabinsk - Rodina Moscow 2 2:1
12:00Lipetsk - Murom 0:0
13:00FK Chayka - FK Novosibirsk 0:0
13:00FK Krasnodar 2 - Veles Moscow 1:0
13:00Rotor Volgograd - Ufa 0:1

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Murata - Folgore 1:0
15:00San Giovanni - Libertas 2:1

SAUDIARABIEN: Division 1

14:00Al-Faysaly - Al Bukayriyah 5:2
14:00Al Jabalain - Al Qadisiya 0:3
16:20Al Adalah - Al Safa 1:1

SCHWEIZ: Super League

14:15Luzern - Lugano 0:1
16:30Winterthur - Yverdon 2:1
16:30Zurich - Young Boys 1:0

SCHWEIZ: Challenge League

14:15Sion - Bellinzona 3:0
14:15Vaduz - Schaffhausen 3:2

SCHWEIZ: Promotion League

14:30Delemont - Bavois 2:0
15:00Biel - Rapperswil 0:1
15:00Bruhl - Paradiso 2:1
16:00Servette U21 - Bulle 4:1

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 1

15:00Sarraz-Ecleplens - Grand-Saconnex 0:4

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 2

14:00Concordia - Muttenz 2:2
14:30Munsingen - Thun II 0:0
15:00Langenthal - Bassecourt 1:0

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 3

14:00Grasshopper II - Winterthur II 0:0

SCHWEIZ: Super League Women

14:00St. Gallen D - Zurich D 2:1

SENEGAL: Ligue 1

17:30Casa - Guediawaye 0:1
17:30Mbour - Jamono Fatick 2:2
17:30Pikine - Linguere 0:0
17:30Sonacos - Diambars 3:1
17:30US Goree - Generation F. 1:1

SERBIEN: Super Liga

13:00Radnicki Nis - Radnik 0:3
14:30Novi Pazar - Mladost 0:0
16:30Vozdovac - Sp. Subotica 0:2

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

14:30Jedinstvo Surcin - Usce 0:0

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

11:00Omladinac NB - Kikinda 0:0
14:30Borac Sajkas - Hajduk 1912 2:1

SERBIEN: Srpska Liga - East

11:00SFS Borac - Jagodina 1:0
14:30Buducnost Popovac - Vlasina 0:0
14:30Mesevo - Trayal Krusevac 1:3

SIERRA LEONE: Premier League

17:15UppskjutenKahunla - Ports Authority (Sle) -:-
17:15UppskjutenKallon - Wilberforce Strikers -:-

SKOTTLAND: Premiership

13:00Hearts - Celtic 2:0

SKOTTLAND: SWPL 1 Women

14:00Glasgow City D - Aberdeen D 8:1
14:00Spartans D - Motherwell D 1:4
15:00Celtic D - Partick Thistle D 6:1
17:00Dundee Utd D - Hearts D 0:3
17:00Montrose D - Hamilton D 7:0
17:10Hibernian D - Rangers D 0:3

SLOVAKIEN: 2. liga

10:30Samorin - Trebisov 2:2
10:30Zilina B - Spisska Nova Ves 5:1
14:00Slovan Bratislava B - Dolny Kubin 4:0

SLOVAKIEN: 3. Liga - East

11:00Slavia TU Kosice - Bardejov 2:0
14:301.FK Svidnik - Stropkov 0:2
14:30Filakovo - Namestovo 0:0
14:30Kalinovo - R. Sobota 3:3
14:30Spisske Podhradie - Oravske Vesele 3:2

SLOVAKIEN: 3. Liga - West

10:30Raca - Belusa 2:3

SLOVENIEN: Prva liga

15:00Koper - Rogaska 1:2
17:30Radomlje - Bravo 0:1

SLOVENIEN: 2. SNL

13:00Nafta - ND Gorica 1:3
15:00Dravinja - NK Bistrica 3:1
15:00Tolmin - Beltinci 1:2

SLOVENIEN: 1. SZNL Women

13:00Primorje D - Cerklje D 4:1
15:00ZNK Ljubljana D - Drava D 6:0

SOMALIA: National league

13:30Gaadiidka - Midnimo 4:1

SPANIEN: LaLiga2

14:00Andorra - Valladolid 2:1
16:15Tenerife - Mirandes 2:1
18:30Zaragoza - Amorebieta 0:1
21:00Leganes - Eibar 0:2

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

16:00Real Union - Barcelona B 0:0
18:00Sestao - Sabadell 3:0
19:00Dep. La Coruna - Lugo 4:1

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

12:00Malaga - UD Ibiza 1:0
12:00Melilla - Real Madrid B 0:1
12:00Merida AD - Baleares 2:1
16:00Atl. Madrid B - Alcoyano 1:1
16:00Linares - Sanluqueno 1:2
18:00Castellon - San Fernando 1:0
18:00Ceuta - CF Intercity 2:1
18:00Murcia - Huelva 1:0
20:00Antequera - Cordoba 2:3

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 1

12:00Covadonga - Valladolid Promesas 1:1
12:00Real Oviedo B - Pontevedra 2:3
16:00Rayo Cantabria - Guijuelo 1:2
16:45Compostela - Torrelavega 1:1
17:00Marino de Luanco - Cayon 1:0
17:00Real Aviles - Coruxo 4:0
17:30Zamora - Dep. Fabril 1:2

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 2

12:00Barbastro - Zaragoza B 1:1
16:00Brea - Arenas Club 0:1
16:30Izarra - Alaves B 1:0
17:00Naxara - Tudelano 1:0
17:00Real Sociedad C - Calahorra 1:2
18:00UD Logrones - AD San Juan 1:0

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 3

12:00Alzira - Andratx 2:2
12:00Manresa - Torrent 1:2
12:00Pena Deportiva - Formentera 0:1
12:00Saguntino - Sant Andreu 0:2
18:00Hercules - CE Europa 0:0
18:00La Nucia - Cerdanyola 0:2
18:00Valencia B - Lleida 0:1
19:00Terrassa - Penya Indep. 1:0

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 4

11:30Betis B - El Palo 2:0
11:30La Union - Orihuela 0:0
12:00Cadiz CF B - Racing Cartagena MM 3:0
16:30Marbella - Linense 1:0
17:00Aguilas FC - Velez 1:0
17:00Antoniano - Cartagena B 0:0
17:00Yeclano Deportivo - UCAM Murcia 4:2

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 5

11:00Cacereno - San Fernando 2:0
12:00Badajoz - Navalcarnero 0:0
12:00Montijo - Union Adarve 2:1
12:00Numancia - Villanovense 1:0
13:00Atl. Paso - Mensajero 1:0
16:30Llerenense - San Sebastian Reyes 2:2
17:00CF Talavera - Ursaria 3:0
17:00UppskjutenGimnastica Segoviana - Guadalajara -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 1

12:00Viveiro - Atletico Arteixo 1:2
13:30Polvorin - Bergantinos 0:0
16:30Gran Pena - Alondras 1:5
17:00Barbadas-Bentraces - Pontevedra B 2:0
17:00Paiosaco - Betanzos 3:1
18:00Estradense - Arosa SC 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2

11:45Lealtad - CD Colunga 0:1
12:00Aviles Stadium - L'Entregu 2:3
12:00Lenense - Gijon B 2:0
12:00Llanera - Barcia 5:0
12:00Praviano - Real Titanico 2:2
12:00Union Club Ceares - Llanes 1:0
17:00Luarca - Caudal Deportivo 2:2
17:30Basico Urraca - Tuilla 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3

17:00Castro - UC Cartes 2:2
17:00AvbrutenNaval Reinosa - Tropezon 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4

11:30Basconia - Padura 1:0
16:30Anaitasuna FT - San Ignacio 0:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 5

11:45UppskjutenUE Tona - Pobla Mafumet -:-
12:00FC L'escala - Montanesa 3:1
12:00Girona B - Peralada 1:1
12:00Mollerussa - L'Hospitalet 2:5
12:00Prat - Badalona 0:2
12:30Rapitenca - San Cristobal CP 4:0
17:00Olot - Castelldefels 0:0
17:00Reus FCR - Grama 1:0
17:00Vilassar de Mar - Vilafranca 3:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6

11:45Castellonense - Silla CF 1:0
12:00Jove - Roda 2:1
16:30Gandia - Acero 0:0
17:00Burriana - Utiel 1:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 7

11:30Canillas - Alcorcon B 1:1
11:30Trival Valderas - Parla 1:1
12:00Colonia M. - Alcala Henares 1:3
12:00Las Rozas - Leganes B 5:0
12:00Paracuellos Antamira - CD Mostoles 1:3
12:00Tres Cantos - Real Madrid C 1:2
13:00Villanueva - AD Torrejon 0:0
16:30Vallecano B - Pozuelo de Alarcon 3:0
17:30Collado Villalba - Galapagar 1:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8

12:00Santa Marta Tormes - Atl. Astorga 0:2
16:00Ponferradina B - Colegios Diocesanos 1:0
16:45Real Avila - Salamanca 0:2
17:00Becerril - Burgos CF B 3:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 9

12:00Almeria B - Rincon 4:0
12:00CP Almeria - Maracena 3:1
12:00Mancha - Huetor Tajar 1:1
12:00Torre del Mar - Arenas Armilla 0:1
12:00Torremolinos - Malaga B 1:1
16:00Real Jaen - CD Torreperogil 1:0
17:30Torredonjimeno - Ejido 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 10

11:40Conil - Ceuta B 0:0
12:00Bollullos - CD Gerena 1:2
12:00CD Utrera - Xerez CD 0:1
12:00Coria C.F. - Sevilla C 0:0
12:00La Palma - Ayamonte 2:2
12:00Pozoblanco - Cordoba B 0:0
17:00Cartaya - Cabecense 1:0
17:30Puente Genil - Atletico Espeleno 2:2
18:00Xerez D.F.C. - Ciudad de Lucena 2:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 11

16:00Ibiza Islas Pitiusas - Arenal 4:0
16:30Soller - Santanyi 0:1
17:00Platges de Calvia - Portmany 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12

12:00Arucas - Gran Tarajal 2:1
13:00La Cuadra - Herbania 0:1
13:00Lanzarote - Tenerife B 1:2
13:00Las Palmas B - Atl. Victoria 3:0
13:30CD Marino - Yaiza 1:1
13:30Villa Santa Brigida - Ibarra 3:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 13

10:00Real Murcia B - Montecasillas 6:2
12:00Deportiva Minera - Alcantarilla 1:0
12:00Molinense - UCAM Murcia B 0:1
12:15Racing Murcia - Ciudad Cieza 0:3
16:45Muleno - Plus Ultra 1:4
17:00Balsicas Atletico - Bullense 3:4
17:00CAP Ciudad de Murcia - CD Algar 1:2
17:00Caravaca - Lorca Deportiva 3:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 14

12:00Castuera - Villafranca 1:1
12:00Diocesano - Fuente de Cantos 3:0
12:00Don Benito - Pueblonuevo 1:0
12:00Moralo - Azuaga 0:0
12:00Olivenza - Don Alvaro 2:0
12:30Arroyo - RCP Valverdeno 1:1
12:30Jerez CF - CD Calamonte 0:0
16:30Jaraiz - Trujillo 1:0
17:00Montehermoso - CD Coria 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 15

17:00Cirbonero - CD Ardoi 1:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 16

12:00Casalarreina - UD Logrones B 0:1
12:00Racing Rioja - Varea 0:4
16:30Calahorra B - Arnedo 4:0
17:00CDFC Calzada - Comillas 2:2
17:00Pena Balsamaiso - Alfaro 0:4
17:00River Ebro - CCD Alberite 3:3
17:00Tedeon - Anguiano 1:1
17:00Vianes - Haro Deportivo 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 17

11:00Huesca B - Calamocha 0:1
16:30UppskjutenAlmudevar - Utrillas -:-
16:30Epila - Borja 1:0
16:30Fraga - Carinena 3:0
16:30Tamarite - CF Illueca 2:2
17:00Atletico Monzon - Fuentes 1:0
17:00Belchite 97 - Cuarte 0:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18

12:00Cazalegas - San Clemente 1:0
12:00Toledo - Albacete B 1:1
16:30Conquense - Marchamalo 1:0
17:00Quintanar del Rey - Tomelloso 4:1
17:00Villarrobledo - La Solana 1:1

SYDAFRIKA: Premier League

14:30Cape Town Spurs - TS Galaxy 2:0

SYDAFRIKA: Motsepe Foundation Championship

14:30Magesi - Baroka 2:0
14:30Platinum City - Pretoria U. 0:0

SYDAFRIKA: Diski Challenge

09:00Supersport Utd U23 - Cape Town Spurs U23 2:0
11:00Stellenbosch U23 - Richards Bay U23 3:0
11:00TS Galaxy U23 - Kaizer Chiefs U23 0:1

SYDAMERIKA: Copa Libertadores U20

19:00Olimpia U20 (Par) - Aguilas U20 (Col) 2:0
22:00Rosario U20 (Arg) - Montevideo City U20 (Uru) 2:1

SYDKOREA: K League 1

06:00Daegu - Gimcheon Sangmu 0:1

SYDKOREA: K League 2

06:00Suwon Bluewings - Asan 2:1
08:30Busan - Seoul E-Land 0:3

SYDKOREA: K3 League

06:00Busan Kyotong - Chuncheon 0:1
06:00Gimhae - Changwon 2:1
06:00Yangpyeong - Ulsan Citizen 0:2

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Tabora United - Coastal Union 1:0
17:00Azam - Dodoma Jiji 4:1

THAILAND: Thai League 1

11:30Muangthong Utd (Tha) - Prachuap 2:1
12:00Buriram - Bangkok Utd 3:2
13:00Uthai Thani - Chonburi 1:1

THAILAND: Thai League 2

11:30Krabi - Chiangmai Utd 1:1
12:00Nakhon Si - Customs Utd 3:1
12:30Lampang - Suphanburi 2:1
13:00Rayong FC - Nong Bua Pitchaya 1:1

TJECKIEN: FORTUNA:LIGA

14:00Teplice - Liberec 2:0
15:00Zlin - Ostrava 0:1
18:00Sparta Prague - Slavia Prague 0:0

TJECKIEN: FNL

10:30Sparta Prague B - Prostejov 4:0

TJECKIEN: CFL - Group A

10:15Bohemians 1905 B - FK Robstav 3:1
10:15Dukla Prague B - Karlovy Vary 1:1
10:15Slavia Praha B - Admira Prague 3:0
10:15Taborsko akademie - Vltavin 1:1

TJECKIEN: CFL - Group B

14:30UppskjutenZapy - Mlada Boleslav B -:-

TJECKIEN: Czech Cup Women

16:30Liberec D - Ostrava D 4:0

TOGO: Championnat National

16:00UppskjutenASC Kara - Barracuda -:-
16:00Barracuda - Doumbe 0:0
16:00UppskjutenDoumbe - Gomido -:-
16:00UppskjutenEspoir - Entente II -:-
16:00UppskjutenGbikinti Bassar - Kara -:-
16:00UppskjutenGbohloe-Su - Binah -:-
16:00Kakadl - OTR 3:2
16:00UppskjutenKakadl - Tambo -:-
16:00UppskjutenOTR - Dynamic Togol. (Tog) -:-
16:00UppskjutenSemassi - Unisport -:-
16:00Tambo - Espoir 1:2
16:00Unisport - Dynamic Togol. (Tog) 1:0

TRINIDAD OCH TOBAGO: TT Premier League

23:00Central FC - Point Fortin -:-

TUNISIEN: Ligue Professionnelle 1 - Nedflyttningsgrupp

14:30Metlaoui - Ben Guerdane 3:1
14:30Olympique Beja (Tun) - Marsa 3:0

TUNISIEN: Ligue 2

14:30Djelma - Esperance Zarzis 1:2
14:30Espoir Rogba - Sidi Bouzid 1:1
14:30Hamam-Sousse - Rades 1:1
14:30Jendouba Sport - Kalaa 2:0
14:30Korba - Oued Ellil 1:0
14:30Rejiche - CO Medenine 2:0

TURKIET: Super Lig

11:30Basaksehir - Samsunspor 1:0
11:30Pendikspor - Konyaspor 0:2
17:00Besiktas - Galatasaray 0:1

TURKIET: 1. Lig

11:30Giresunspor - Adanaspor 0:1
14:00Goztepe - Boluspor 2:0
17:00Corum - Bandirmaspor 0:0

TURKIET: 3. Lig Group 1

12:0052 Orduspor - Kirikkale Buyuk Anadolu 2:1
12:00Arguvan - Ayvalikgucu 0:4
12:00Hopaspor - Gumushanespor 1:1
12:00Karabuk Idmanyurdu - Edirnespor 3:0
12:00Kucukcekmece - Aliaga 0:1
12:00Talasgucu - Kepez Belediyespor 0:4
12:00Tarsus Idm.Y. - Mardin BB 1:4

TURKIET: 3. Lig Group 2

12:00Anadolu Universitesi - Ergene Velimese 2:1
12:00Bulvarspor - Pazarspor 0:0
12:00Efeler 09 - Turgutluspor 2:3
12:00Hacettepe 1945 - Amasyaspor 0:1
12:00Karsiyaka - Silifke 2:0
12:00Kelkit - Batman Petrolspor 0:0
12:00Sapanca Genclikspor - Eynesil 2:0

TURKIET: 3. Lig Group 3

12:001922 Konyaspor - Kutahyaspor 2:2
12:00Bayburt - Akhisarspor 1:1
12:00Bornova 1877 - Tepecik 1:2
12:00Karakopru - Agri 1970 1:1
12:00Osmaniyespor - Kusadasispor 0:0
12:00Sivas Bld. - Darica Genclerbirligi 1:0

TURKIET: 3. Lig Group 4

12:00Adana - Cankaya FK 1:0
12:00Balikesirspor - Orduspor 1967 1:4
12:00Bergama FK - Siirt Ozel 1:1
12:00Bursa - Kestel 1:1
12:00Catalca - Musspor 3:0
12:00Nevsehir - 23 Elazig FK 2:0
12:00Tokat - Sultanbeyli 3:0

TURKIET: Super Lig Women

10:001207 Antalyaspor D - Fomget GSK D 0:10
10:00Besiktas D - Amed SK D 3:0
10:00Fatih Vatan Spor D - Adana Idmanyurduspor D 8:0
11:00ALG Spor D - Hakkarigucu Spor D 1:2
11:00Gaziantep D - Karadeniz Eregli D 1:3
12:00Beylerbeyi D - Atasehir D 1:1
12:00Galatasaray D - Trabzonspor D 0:0
12:00Karagumruk D - Fenerbahce D 1:0

TURKMENISTAN: Yokary Liga

11:00FC Asgabat - Kopetdag Asgabat 0:0

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Elversberg - Wehen 0:3
13:30Hamburger SV - VfL Osnabruck 1:2
13:30Paderborn - Magdeburg 0:0

TYSKLAND: 3. Liga

13:30Ingolstadt - Viktoria Koln 1:3
16:30Bielefeld - Verl 0:0
19:30Duisburg - Dortmund II 2:1

TYSKLAND: Regionalliga North

14:00St. Pauli II - Havelse 1:1
14:00VfB Oldenburg - Norderstedt 5:0
15:00Bremer - Teutonia Ottensen 1:0

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

13:00Berliner AK 07 - Chemie Leipzig 0:1
13:00Greifswald - Luckenwalde 2:2
13:00Zwickau - Cottbus 0:2
13:30Meuselwitz - Erfurt 4:1

TYSKLAND: Regionalliga West

14:00Schalke II - Koln II 0:1
14:00Wuppertaler - Paderborn II 3:2

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

14:00Fulda-Lehnerz - Offenbach 0:0
14:00Stuttgart II - Balingen 2:2

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00Nurnberg II - Aubstadt 1:1
14:00Turkgucu Munchen - Aschaffenburg 1:2

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00Lichtenberg - Dynamo Schwerin 2:0
13:00Wismar - Rathenow 0:3
14:00Sparta Lichtenberg - Mahlsdorf 2:1

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

14:00Halle - Krieschow 1:1
14:00Magdeburg II - Einheit Rudolstadt 4:0

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

14:00Todesfelde - Eckernforder SV 2:1
14:00VfR Neumunster - Oldenburger 0:1
16:30Lubeck II - Eichede 2:1

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

11:00Wandsbeker Concordia - Duneberg 4:0
14:00Alsterbruder - HEBC Hamburg 0:0
14:00Niendorfer TSV - Rugenbergen 2:2
14:00Tornesch - Suderelbe 2:1
14:00TSV Buchholz 08 - Paloma 0:0
15:00Sasel - Halstenbek-Rellingen 1:1

TYSKLAND: Oberliga Bremen

11:00Geestemunde - Oberneuland 1:4
15:00Vatan Bremen - Leher 2:2

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

15:00Arminia Hannover - Rotenburger 1:0
15:00Bornreihe - Vorsfelde 0:1
15:00Eintracht Celle - Hildesheim 2:3
15:00Lupo-Martini Wolfsburg - Eilvese 1:0

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

15:00Bovinghausen - Westfalia Rhynern 0:2
15:00Munster 2 - Gievenbeck 3:1
15:00Siegen - Vreden 2:0
15:00Sprockhovel - Finnentrop/Bamenohl 1:1
15:00Wattenscheid - Brunninghausen 4:0
15:15Erkenschwick - ASC 09 Dortmund 3:0
15:30Ennepetal - Clarholz 2:4
15:30Schermbeck 2020 - Eintracht Rheine 0:0

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:30SV Steinbach - Weidenhausen 0:0
15:00Eddersheim - TUS Dietkirchen 2:0

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:00Diefflen - Arminia Ludwigshafen 6:2
16:00Cosmos Koblenz - Gonsenheim 2:2

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

15:00Ammerthal - Donaustauf 0:4

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

13:00Garching - Sonthofen 0:1
14:00Turkspor Augsburg - Kirchheimer 0:0

TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein

15:00Germania Teveren - Hennef 1:2
15:00Porz - Freialdenhoven 1:2
15:00Siegburger - Frechen 0:0
15:15Bergisch Gladbach - Bonn-Endenich 08 1:0
15:15Hurth - Bonner 0:4
15:30Konigsdorf - Eintracht Hohkeppel 0:3
15:30VfL Vichttal - Schafhausen 4:0

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

15:00Frintrop - Baumberg 2:3
15:00Meerbusch - SW Essen 0:2
15:00Sonsbeck - Mulheimer FC 97 2:1
15:30Hilden - Schonnebeck 2:5
15:30SC St.Tonis - Hamborn 2:0
15:30Union Nettetal - Germania Ratingen 2:2

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

11:00Hertha U19 - Meppen U19 2:2
11:00Rostock U19 - Werder Bremen U19 3:3
12:00RB Leipzig U19 - Jena U19 2:3
13:00Hannover U19 - Wolfsburg U19 2:0

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

11:00Mainz U19 - Augsburg U19 2:0
11:00Munich 1860 U19 - Bayern U19 3:2
13:00Hoffenheim U19 - Nurnberg U19 4:0
13:00Karlsruher U19 - Kaiserslautern U19 4:0
14:00Heidenheim U19 - Sandhausen U19 2:2

TYSKLAND: Junioren Bundesliga West

11:00B.Mönchengladbach U19 - Dortmund U19 0:1
11:00Schalke U19 - Duisburg U19 1:1
11:00Wuppertaler U19 - Bochum U19 0:5
13:00Bielefeld U19 - Koln U19 1:3
13:00Leverkusen U19 - Paderborn U19 4:1
13:00Viktoria Koln U19 - Verl U19 0:0

TYSKLAND: 2. Bundesliga Women

11:00Bayern II D - Hoffenheim II D 1:0
11:00Gutersloh D - Weinberg D 2:1
11:00Hamburger SV D - Eintracht Frankfurt II D 2:2
11:00Ingolstadt D - B.Mönchengladbach D 0:0
11:00Meppen D - Andernach D 0:1
14:00Sand D - Wolfsburg II D 2:0

UGANDA: Big League

14:00UppskjutenJinja North - Booma -:-
14:00UppskjutenKaaro Karungi - Ndejje University -:-
14:00UppskjutenKataka - Mbale Heroes -:-
14:00UppskjutenKigezi HomeBoyz - Calvary -:-
14:00UppskjutenKiyinda Boys - Kyetume -:-
14:00UppskjutenOnduparaka - Blacks Power -:-
14:00UppskjutenYoung Elephant - Police -:-

UKRAINA: Premier League

12:00Obolon - Dnipro-1 0:1
14:30Oleksandriya - Zorya 0:0
17:00Shakhtar - Kryvbas 5:2

UNGERN: OTP Bank Liga

14:00MTK Budapest - Paks 0:2
16:30Ferencvaros - Kecskemeti 2:0
19:00Ujpest - Fehervar FC 2:0

UNGERN: Merkantil Bank Liga

14:00BVSC-Zuglo - Mosonmagyarovari TE 1:0
14:00Gyirmot - Pecsi 2:1
14:00Kozarmisleny - Budafoki 2:0
14:00Siofok - Vasas 0:1
17:00Ajka - Kazincbarcika 1:0
17:00Csakvari - Szeged 0:1
17:00Haladas - Honved 1:0
17:00Tiszakecske - Győr 0:1

UNGERN: NB III - Northeast

11:00Debrecen II - Cigand SE 1:1
11:00Ujpesti TE II - Debreceni EAC 0:2
14:00Eger SE - Gyongyosi 1:1
14:00Hatvan - Senyo Carnifex 1:4
14:00Karcagi - DVTK Borsodi II 2:1
14:00REAC - Kisvarda II 1:3
14:00SBTC - Tiszafuredi 3:0
14:00Tiszaujvaros - Putnok VSE 1:0

UNGERN: NB III - Northwest

11:00Csornai - Zalaegerszegi II 2:0
14:00Bicskei - Puskas Academy II 2:1
14:00Dorogi - Balatonfuredi 0:1
14:00Kelen - Haladas Zanati 2:3
14:00SC Sopron - Komaromi VSE 2:2
14:00Tatabanya - Budaorsi 1:3
14:00VLS Veszprem - Győr II 3:2

UNGERN: NB III - Southeast

11:00Vasas II - Szolnoki 0:1
12:00Kecskemeti II - Elore 0:1
14:00Cegledi - Szeged II 0:4
14:00Fuzesgyarmati SK - FC Dabas 2:4
14:00Hodmezovasarhely FC - Korosladany MSK 1:1
14:00Martfui - Honved II 4:2
14:00Monori - ESMTK Budapest 1:3
14:00Penzugyor - Bekescsaba 0:2

UNGERN: NB III - Southwest

11:00Ferencvaros II - Majosi 1:2
11:00Paks II - Ivancsa 0:2
14:00Dunafoldvar - Mohacsi 3:1
14:00Gardony Varosi - Kaposvar 1:6
14:00Nagykanizsa - Dunaujvaros PASE 4:1
14:00PTE-PEAC - Erdi 2:0
14:00Szekszardi - MTK II 1:2
14:00Szentlorinc - Fehervar FC II 6:0

URUGUAY: Primera Division - Apertura

00:00Nacional - Wanderers 3:0
14:00Fenix - Boston River 1:2
21:00Liverpool M. - Maldonado 1:2
00:00Rampla Juniors - Penarol 0:3

USA: MLS

01:30Vancouver Whitecaps - Charlotte 1:1
02:30Chicago Fire - FC Cincinnati 1:2
02:30FC Dallas - CF Montreal 1:2
02:30Houston Dynamo - New York Red Bulls 1:2
02:30Sporting Kansas City - Philadelphia Union 1:1
02:30St. Louis City - New York City 2:0
03:30Colorado Rapids - Nashville SC 1:1
04:30Portland Timbers - DC United 2:2
04:30San Jose Earthquakes - Los Angeles Galaxy 1:3
04:30Seattle Sounders - Austin FC 0:0
20:00New England Revolution - Toronto FC 0:1

UZBEKISTAN: Super League

11:00OKMK - Andijan 0:0
13:15Lok. Tashkent - Metallurg Bekabad 2:2

VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura

01:30Inter de Barinas - La Guaira 1:2
21:00Caracas - Dep. Tachira 0:0
00:00Puerto Cabello - Rayo Zuliano 3:1

VIETNAM: V.League 1

11:00Quang Nam - Binh Dinh 1:1
12:00Khanh Hoa - Hanoi FC 0:1
12:00Song Lam Nghe An - Nam Dinh 0:1
13:15Cong An - Hong Linh Ha Tinh 1:1
13:15Ho Chi Minh - Binh Duong 1:0

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

21:00Trinidad och Tobago - Jamaica 0:0

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

10:00Zlin B (Cze) - Slovacko B (Cze) -:-
10:15Karvina B (Cze) - Havirov (Cze) 2:1
11:00Albirex Niigata (Sgp) - Lion City (Sgp) 3:1
13:00Follo (Nor) - Alta (Nor) 2:1
13:00Hammarby TFF (Swe) - Sollentuna FK (Swe) 3:0
13:00Onsala BK (Swe) - Sävedalens IF (Swe) 4:1
13:30Lunds BK (Swe) - Simrishamn (Swe) 6:0
14:00Chotebor (Cze) - Hlinsko (Cze) 4:2
14:00InställtF. Amager (Den) - Vanløse (Den) -:-
14:00Nykobing (Den) - F. Amager (Den) 1:1
14:00InställtSlavia HK (Cze) - Neratovice (Cze) -:-
14:00InställtUtsikten (Swe) - Landskrona BoIS (Swe) -:-
14:30Riga FC (Lat) - Metta/LU (Lat) 1:1
15:00Kazan 2 (Rus) - Saturn Ramenskoye (Rus) 0:5
15:00Viking (Nor) - Fredrikstad (Nor) 1:1
16:00ASK Klagenfurt (Aut) - Austria Klagenfurt (Am) (Aut) 2:5

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag - Damer

14:00MFA Zalgiris D (Ltu) - F. Tallinn D (Est) 0:2

ZAMBIA: Super League

14:00Mufulira - Mutondo Stars 0:0

ÖSTERRIKE: Bundesliga

17:00Altach - LASK 0:0
17:00BW Linz - Austria Wien 1:2
17:00Salzburg - Austria Klagenfurt 1:0
17:00SK Rapid - A. Lustenau 1:1
17:00Sturm Graz - Wolfsberger 4:0
17:00Tirol - Hartberg 1:0

ÖSTERRIKE: 2. Liga

10:30Horn - Admira 1:0

ÖSTERRIKE: Burgenland

15:00Bad Sauerbrunn - Marz 2:0

ÖSTERRIKE: Oberosterreich

15:00Perg - Leonfelden 0:1

ÖSTERRIKE: Wien

10:30Slovan HAC - SV Donau 4:1
10:30Stammersdorf - Dinamo Helfort 1:1

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.