Fotboll » 31.03.2024 » Alla matcher
Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
ENGLAND: Premier League
14:00Liverpool - Brighton -:-16:30Manchester City - Arsenal -:-
FRANKRIKE: Ligue 1
12:00Lorient - Brest -:-14:00Clermont - Toulouse -:-
14:00Le Havre - Montpellier -:-
14:00Nice - Nantes -:-
16:05Strasbourg - Rennes -:-
19:45Marseille - PSG -:-
SPANIEN: LaLiga
13:00Celta Vigo - Vallecano -:-15:15Girona - Betis -:-
17:30Alaves - Real Sociedad -:-
20:00Real Madrid - Ath. Bilbao -:-
SVERIGE: Allsvenskan
13:00GAIS - Brommapojkarna -:-13:00Hammarby IF - Kalmar FF -:-
15:30BK Häcken - Mjällby AIF -:-
SVERIGE: Superettan
14:00Landskrona BoIS - Sandvikens IF -:-14:00Trelleborgs FF - IK Oddevold -:-
TYSKLAND: Bundesliga
14:30Augsburg - FC Köln -:-16:30Stuttgart - Heidenheim -:-
18:30Bochum - Darmstadt -:-
AFRIKA: CAF Confederation Cup - Slutspel
14:00Rivers United - USM Alger -:-18:00Stade Malien (Mli) - Dreams -:-
20:00Abu Salim - Berkane -:-
20:00Future FC - Zamalek -:-
ALBANIEN: First Division
13:00Bylis - Kastrioti -:-13:00Flamurtari - Apolonia Fier -:-
13:00Luzi - Burreli -:-
13:00Tomori Berat - Besa -:-
13:00Vora - Korabi Peshkopi -:-
18:00AF Elbasani - Lushnja -:-
ANGOLA: Girabola
15:00Sporting de Cabinda - Kabuscorp -:-ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
23:00Central Cordoba - Racing Club -:-01:00Talleres Cordoba - Velez Sarsfield -:-
20:00Gimnasia L.P. - Dep. Riestra -:-
20:00Sarmiento Junin - Newells Old Boys -:-
22:30Independiente - Atl. Tucuman -:-
ARGENTINA: Primera Nacional
19:30Nueva Chicago - Almirante Brown -:-20:00Alvarado - Club A. Guemes -:-
20:00Gimnasia y Tiro - Estudiantes Rio Cuarto -:-
20:30Racing Cordoba - Gimnasia Jujuy -:-
21:00Patronato - Deportivo Maipu -:-
21:45All Boys - San Miguel -:-
23:00Brown Adrogue - Deportivo Madryn -:-
23:00San Martin S.J. - CA Estudiantes -:-
00:00Deportivo Moron - Atletico Atlanta -:-
ARGENTINA: Torneo Federal
23:00Santamarina - Germinal -:-23:00Union Sunchales - Sarmiento de La Banda -:-
19:00Circulo Deportivo - Sol de Mayo -:-
20:00Def. Pronunciamiento - Douglas Haig -:-
20:00Deportivo Camioneros - Ferro Gen. Pico -:-
20:30El Linqueno - Independiente Chivilcoy -:-
21:00Boca Unidos - Central Norte -:-
21:00Sol de America - San Martin Formosa -:-
21:309 de Julio Rafaela - Sportivo Belgrano -:-
22:00Cipolletti - Olimpo -:-
ARGENTINA: Primera C - Apertura
23:00Real Pilar - Claypole -:-19:30Atlas - Victoriano A. -:-
19:30Club Lujan - Deportivo Muniz -:-
19:30Justo Jose de Urquiza - Lugano -:-
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
19:30Atletico Pilar - Defensores de Glew -:-ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
18:30Racing Club D - San Luis D -:-ARMENIEN: Premier League
14:00Shirak - Ararat-Armenia -:-16:00Noah - Pyunik -:-
AUSTRALIEN: A-League
01:00Wellington Phoenix - Brisbane Roar -:-05:00Melbourne Victory - Perth Glory -:-
AUSTRALIEN: NPL NSW
05:00Blacktown City - Sydney Utd -:-05:00Rockdale Ilinden - NWS Spirit -:-
AUSTRALIEN: A-League Women
06:00Sydney D - Melbourne Victory D -:-08:00Perth D - Melbourne City D -:-
AZERBAJDZJAN: Premier League
15:00Sumqayit - Araz -:-BELARUS: Vysshaya Liga
11:00Gomel - Neman -:-13:00Zhodino - Slutsk -:-
15:00FC Minsk - Din. Minsk -:-
BELGIEN: Jupiler Pro League - Conference League Grupp
17:30St. Truiden - Westerlo -:-BELGIEN: Challenger Pro League
12:30Seraing - Oostende -:-15:00Patro Eisden - Lommel SK -:-
18:15RFC Liege - Beveren -:-
BELGIEN: 1st National Women
14:00Leuven II D - St. Liege II D -:-BENIN: Ligue 1 - Mästerskapsslutspel
16:00ASPAC (Ben) - Espoir -:-16:00Dragons - Damissa -:-
16:00Dynamo Abomey - Coton FC -:-
16:00FC Loto - AS Cotonou -:-
BENIN: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp
16:00Dynamique Djougou - Abeilles -:-16:00JAK - Ainonvi -:-
16:00Ouidah - Etoiles Filantes -:-
16:00Soleil - Bembereke -:-
BERMUDA: Premier League
20:00Devonshire Cougars - Dandy Town Hornets -:-20:00Hamilton Parish - YMSC -:-
20:00North Village Rams - Somerset -:-
20:00Paget - St. Georges Colts -:-
20:00PHC Zebras - X-Roads Warriors -:-
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
01:00Nacional Potosi - Royal Pari -:-20:00Always Ready - Independiente -:-
22:30Bolivar - Oriente Petrolero -:-
00:30Aurora - Blooming -:-
BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH
15:00Hadzici - Bratstvo Gracanica -:-15:00Stupcanica - TOSK Tesanj -:-
BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS
14:30Omarska - Famos Vojkovici -:-14:30Zeljeznicar Banja Luka - Laktasi -:-
16:00Radnik Bijeljina - Leotar -:-
BOTSWANA: Premier League
15:00UppskjutenMasitoaka - Jwaneng Galaxy -:-15:00Police XI - Matebele -:-
15:00UppskjutenTafic FC - Sua Flamingoes -:-
15:00UppskjutenTownship Rollers - Matebele -:-
BRASILIEN: Acreano - Första rundan
23:00Andira - Independencia -:-BRASILIEN: Amapaense
20:00Santos AP - Independente AP -:-BRASILIEN: Amazonense - Andrarundan - slutspel
00:30Princesa do Solimoes - Unidos do Alvorada -:-BRASILIEN: Baiano - Slutspel
20:00Vitoria - Bahia -:-BRASILIEN: Brasiliense - Slutspel
19:30Ceilandia - Capital -:-BRASILIEN: Capixaba - Slutspel
20:00Rio Branco-VN - Vitoria ES -:-BRASILIEN: Carioca - Taco Rio
22:30Botafogo RJ - Boavista SC -:-BRASILIEN: Cearense 2
20:00Icasa-CE - Maranguape -:-20:00Itapipoca - Guarani de Juazeiro -:-
20:00Pacajus - Cariri FC -:-
20:00Pacatuba - Tiradentes -:-
BRASILIEN: Goiano - Slutspel
21:00Vila Nova - Atletico GO -:-BRASILIEN: Matogrossense - Slutspel
23:00Mixto - Luverdense -:-BRASILIEN: Paraense - Slutspel
21:00Remo - Tuna Luso -:-BRASILIEN: Paraibano - Slutspel
00:30Botafogo PB - Serra Branca -:-20:00Sousa - Treze -:-
BRASILIEN: Paulista A2 - Slutspel
21:00Juventus-SP - Velo Clube -:-21:00Noroeste - Portuguesa Santista -:-
BRASILIEN: Paulista A3 - Slutspel
23:15Marilia - Votuporanguense -:-BRASILIEN: Potiguar - Andra rundan
23:00Potiguar de Mossoró - Potyguar Seridoense -:-19:00Santa Cruz de Natal - ABC -:-
BRASILIEN: Rondoniense
20:30Genus - Ji-Parana -:-22:00Vilhena EC - Uniao Cacoalense -:-
BRASILIEN: Roraimense - Första rundan
23:30Nautico FC - Sao Raimundo RR -:-BRASILIEN: Sergipano - Slutspel
21:00Lagarto - Sergipe -:-BRASILIEN: Sul-Matogrossense - Slutspel
23:00Corumbaense - Dourados -:-21:00Portuguesa MS - Operario MS -:-
BRASILIEN: Copa Alagoas - Slutspel
21:00CSA - SC Penedense -:-BRASILIEN: Baiano U20
19:00Leonico U20 - Jacobina U20 -:-19:00Vitoria da Conquista U20 - Grapiuna U20 -:-
19:00Ypiranga U20 - Catuense U20 -:-
BRASILIEN: Capixaba U20
23:30Jaguare U20 - SAO Mateus U20 -:-19:00Nova Venecia U20 - CTE Colatina U20 -:-
BRASILIEN: Catarinense U20
19:00Barra FC U20 - Inter de Lages U20 -:-19:00Chapecoense-SC U20 - Criciuma U20 -:-
BRASILIEN: Goiano U20
19:30Guapo M19 U20 - Aparecida EC U20 -:-19:30Jataiense U20 - Guanabara City U20 -:-
BULGARIEN: Parva liga
14:30Botev Plovdiv - Cherno More -:-17:00CSKA 1948 Sofia - Beroe -:-
BULGARIEN: Vtora liga
15:00Chernomorets 1919 - Strumska Slava -:-15:00Spartak Pleven - Ludogorets II -:-
15:00Sportist Svoge - Chernomorets Balchik -:-
BULGARIEN: Third League - South-East
15:00Lok. Plovdiv II - Sokol Markovo -:-BULGARIEN: Third League - South-West
13:00CSKA Sofia II - Kostinbrod -:-BULGARIEN: Third League - North-East
14:00Dunav Ruse II - Fratria -:-14:00Spartak II - Benkovski -:-
BULGARIEN: Third League - North-West
14:00Botev Vratsa II - Sevlievo -:-CAMBODIA: CPL
09:45Angkor Tiger - Phnom Penh Crown -:-09:45Prey Veng - Svay Rieng -:-
CHAD: Premiere Division - LPFN
16:00Algoy - As Dgssie -:-16:00Elect Sport - Ascot -:-
16:00Renaissance - AS Psi -:-
CHILE: Primera Division
00:30Copiapo - U. Calera -:-22:00Cobreloa - U. De Chile -:-
00:30U. Espanola - Nublense -:-
CHILE: Primera B
00:30Deportes Temuco - Rangers -:-16:00S. Wanderers - Magallanes -:-
16:00U. De Concepcion - Recoleta -:-
22:00San Luis - Antofagasta -:-
00:00Arica - CD Santa Cruz -:-
CHILE: Segunda Division
00:30Concon National - Real San Joaquin -:-22:00General Velasquez - Melipilla -:-
00:30Provincial Ovalle - Osorno -:-
CHILE: Primera Division Women
15:00Cobresal D - U. De Chile D -:-COLOMBIA: Primera A - Apertura
00:20Chico - Jaguares de Cordoba -:-02:30Fortaleza F.C - Millonarios -:-
20:00Santa Fe - Patriotas FC -:-
22:10Pereira - Bucaramanga -:-
00:20Ind. Medellin - America De Cali -:-
COLOMBIA: Liga Women
17:00Santa Fe D - La Equidad D -:-COSTA RICA: Primera Division - Clasura
23:00Saprissa - Herediano -:-00:00Puntarenas FC - Liberia -:-
00:30Sporting San Jose - Guanacasteca -:-
COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clasura
02:00Guadalupe - CS Uruguay -:-18:00ADR Jicaral - Marineros PFC -:-
18:00Consultants Desamparados - Santa Ana -:-
18:15AD Sarchi - Cofutpa -:-
21:00Cariari Pococi - Limon Black Star -:-
CYPERN: Cyta Championship - Mästerskapsslutspel
15:00AEK Larnaca - APOEL -:-17:00Aris - Anorthosis -:-
17:30Omonia - A.E. Paphos -:-
CYPERN: Division 2 - Nedflyttningsgrupp
14:30Achyronas-Onisilos - M.E.A.P. Nisou -:-DANMARK: Superliga - Nedflyttningsgrupp
13:00Randers - Lyngby -:-15:00Viborg - Hvidovre IF -:-
DANMARK: 1st Division - Nedflyttningsgrupp
13:00Helsingor - Naestved -:-DR KONGO: Ligue 1 - Mästerskapsslutspel
14:00Maniema - AS Vita Club -:-DR KONGO: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp
14:30Simba (Tan) - US Panda -:-ECUADOR: Liga Pro - Första rundan
00:00Cumbaya - El Nacional -:-19:00U. Catolica - Orense -:-
21:30Dep. Cuenca - Delfin -:-
00:00Emelec - Ind. del Valle -:-
EGYPTEN: Premier League
20:30Ceramica Cleopatra - ZED -:-20:30El Gounah - Arab Contractors -:-
20:30Ismaily - Smouha -:-
ELFENBENSKUSTEN: Ligue 1
16:30Academie de FAD - Mouna -:-19:00AS Denguele - San Pedro -:-
ENGLAND: Women’s Super League
12:00Manchester Utd D - Everton D -:-15:00West Ham D - Brighton D -:-
ENGLAND: Women’s Championship
12:00Durham D - Crystal Palace D -:-12:00Reading D - Blackburn D -:-
13:00Charlton D - Birmingham D -:-
14:00London City Lionesses D - Sheffield Utd D -:-
14:00Southampton D - Lewes D -:-
14:00Watford D - Sunderland D -:-
ENGLAND: Women's National League North
14:00Derby D - Nottingham D -:-14:00Huddersfield D - Wolverhampton D -:-
14:00Newcastle Utd D - Liverpool Feds D -:-
14:00Stoke City LFC D - Halifax D -:-
14:00Stourbridge D - Burnley D -:-
15:00West Brom D - AFC Fylde D -:-
ENGLAND: Women's National League South
14:00Billericay D - Oxford Utd D -:-14:00London Bees D - Plymouth D -:-
14:00Milton Keynes D - Portsmouth D -:-
14:00Rugby Borough D - Ipswich D -:-
14:30Chatham D - Cheltenham D -:-
15:00Hashtag D - Cardiff City Ladies D -:-
ENGLAND: Women's League Cup - Slutspel
15:00Arsenal D - Chelsea D -:-ESTLAND: Meistriliiga
10:30Tammeka - F. Tallinn -:-12:30L. Tallinn - Paide -:-
ETHIOPIA: Premier League
14:00Ethiopia Nigd Bank - Dire Dawa -:-17:00Sidama Bunna - Shashemene Kenema -:-
FRANKRIKE: Division 1 - Damer
13:30PSG D - Dijon D -:-20:00Lyon D - Le Havre D -:-
FRANKRIKE: Division 2 Women
12:00Rodez D - Lens D -:-13:00Marseille D - Orleans D -:-
14:00Le Mans D - Nantes D -:-
14:00Metz D - Thonon Evian D -:-
14:00Montauban D - Albi-Marssac D -:-
14:00Nice D - Strasbourg D -:-
FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1
19:00Al Arabi - Masfut -:-19:00Al Hamriyah - Al Fujairah -:-
19:00Al Jazira Hamra - Al Rams -:-
19:00Dibba Al Hisn - Masafi -:-
19:00Gulf United - Dubai City -:-
GABON: Championnat D1
15:30CF Mounana - FC Libreville -:-15:30Lozo - Centre Sportif Bendje -:-
15:30Missile (Gab) - Dikaki -:-
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2
13:00Dusheti - Rustavi -:-13:00Khobi - Sioni Bolnisi -:-
GHANA: Ghanaian Cup
16:00Bofoakwa Tano - Skyy -:-16:00Legon Cities - Bechem United -:-
GIBRALTAR: National League
15:30Europa Point - Lynx -:-18:30Lincoln Red Imps - Europa FC -:-
GREKLAND: Super League - Mästerskapsslutspel
16:00Panathinaikos - PAOK -:-18:30AEK - Olympiacos Piraeus -:-
18:30Aris - Lamia -:-
GREKLAND: Super League 2 - Uppflyttningsgrupp
12:30Kalamata - PAE Chania -:-14:45Athens Kallithea - Ionikos -:-
GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 1
14:00Aris Avatou - Panthrakikos -:-14:00Chaniotis - Aetos Varvaras -:-
14:00Kavala - Chrisoupolis -:-
14:00M. Alexandros Agia Marina - Apollon Paralimniou -:-
14:00Niki Efkarpias - Aris Petinos -:-
14:00Orestis Orestiadas - Anagennisi Epanomis -:-
14:00Thermaikos FC - Poseidonas Michanionas -:-
14:00Veria - Doxa Dramas -:-
GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 2
14:00Asteras Petriti - Ethnikos Neou -:-14:00Eordaikos - Anagennisi Arta -:-
14:00Kastoria - Thyella Katsikas -:-
14:00Lefkimmi - Asteras Stavrou -:-
14:00Svoronos FC - Kileler -:-
14:00Thesprotos - AO Trikala -:-
14:00Vataniakos - Nea Artaki -:-
GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 3
14:00Afantou - Panelefsiniakos -:-14:00Filiatron - Thyella D. -:-
14:00Ialisos - Rodos -:-
14:00Kyanos A. V. - PAO Varda -:-
14:00Mykonos - Pas Korinthos -:-
14:00Vyzas - Panegialios -:-
GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 4
12:30Ellopiakos - Atsalenios -:-14:00Agia Paraskevi - Peramaikos -:-
14:00AO Ilisiakos - Episkopi -:-
14:00Apollon Smirnis - Chaidari -:-
14:00Aris Petroupolis - Almyros Gaziou -:-
14:00Atromitos Piraeus - Agios Nikolaos -:-
14:00E. Piraeus - Fostiras -:-
14:00Ermis Z. - Panionios -:-
14:00Ipato - Proodeftiki -:-
GREKLAND: Division A Women
11:00Asteras T. D - Kastoria D -:-13:00Panathinaikos D - Atromitou D -:-
14:00AEK D - Olimpiada Imittou D -:-
14:00OFI Crete D - Rethymniakos D -:-
14:00PAOK D - AEL Larissa D -:-
14:00Seirines Grevenon D - Trikala D -:-
GUATEMALA: Liga Nacional - Clasura
23:00Deportivo Mixco - Dep. Malacateco -:-GUINEA: Ligue 1
17:00Hafia - SOAR -:-17:00Kamsar - Sequence (Gui) -:-
17:00Milo FC - Kaloum Star -:-
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
21:00Capoise - Ouanaminthe -:-21:00Cavaly - Racing Haitien -:-
22:00Tempete - Triomphe Liancourt -:-
HONDURAS: Liga Nacional - Clasura
00:00Real Espana - Olancho -:-02:15Victoria - Motagua -:-
22:00Genesis - Marathon -:-
00:15Olimpia - Vida -:-
HONG KONG: Premier League
08:00North District - Tai Po -:-09:30Hong Kong FC - Lee Man Warriors -:-
11:00Hong Kong Rangers - Eastern AA -:-
INDIEN: ISL
15:00Mohun Bagan - Chennaiyin -:-INDIEN: I-League
12:00Sreenidi Deccan - Rajasthan United -:-IRAK: Super League
16:00Al Naft - Al Kahraba -:-16:00Al-Qassim - Zakho -:-
16:00Duhok - Al Quwa Al Jawiya -:-
16:00Naft Al-Basra - Al Minaa -:-
ISRAEL: Ligat ha'Al - Mästerskapsslutspel
18:30M. Haifa - Maccabi Bnei Raina -:-ISRAEL: Ligat ha'Al - Nedflyttningsgrupp
18:00M. Netanya - Beitar Jerusalem -:-JAMAICA: Premier League
21:30Dunbeholden - Cavalier -:-21:30Harbour View - Montego Bay -:-
21:30Humble Lions - Mount Pleasant -:-
21:30Lime Hall Academy - Tivoli -:-
21:30Molynes - Waterhouse -:-
00:00Arnett Gardens - Portmore -:-
JAPAN: J3 League
05:00Tottori - Vanraure -:-06:00Fukushima Utd - YSCC -:-
06:00Grulla Morioka - Tegevajaro Miyazaki -:-
06:00Kitakyushu - Omiya -:-
06:00Nara Club - Kanazawa -:-
06:00Yamaga - Gifu -:-
JAPAN: WE League Women
06:00C-Osaka D - Inac Kobe Leonesa D -:-06:00Hiroshima D - JEF United D -:-
06:00Parceiro Nagano D - Urawa D -:-
06:00Saitama D - Omiya D -:-
JAPAN: Nadeshiko League Women
05:00Gunma D - Setagaya Sfida FC D -:-05:00Miyazaki D - Yokohama FC Seagulls D -:-
05:00Nittaidai D - Kunoichi D -:-
JORDAN: Premier League
20:30Al-Faisaly Amman - Al Wehdat -:-20:30Al Jalil - Al Ahli -:-
KAMERUN: Elite One - Mästerskapsslutspel
14:00Canon Yaounde - Cotonsport -:-14:00Colombe - Stade Renard -:-
14:00Dynamo Douala - Gazelle -:-
14:00Victoria United - Yong Sports Academy -:-
KAMERUN: Elite One - Nedflyttningsgrupp
14:00Aigle Royal - Avion Academy -:-14:00APEJES Academy - Les Astres (Cmr) -:-
14:00Bamboutos FC - UMS de Loum -:-
14:00Bamenda - Union Douala -:-
14:00Fauve Azur Elite - Fovu Baham (Cmr) -:-
KAMERUN: Elite Two - Mästerskapsslutspel
15:00UppskjutenBafoussam - Aigle Moungo -:-15:00UppskjutenDragon de Yaounde - Bafmeng United -:-
15:00UppskjutenEding Sport - Panthere -:-
15:00UppskjutenFeutcheu - Tonnerre -:-
KAMERUN: Elite Two - Nedflyttningsgrupp
15:00UppskjutenAS Fap - Leopard de Douala -:-15:00UppskjutenIsohsa - Foncha -:-
15:00UppskjutenRenaissance - FC Rangers of Bafut -:-
15:00UppskjutenYafoot - Unisport Bafang -:-
KAZAKSTAN: Premier League
10:00Aktobe - Zhenis -:-10:00Kyzylzhar - Tobol Kostanay -:-
12:30FC Astana - Yelimay Semey -:-
15:00Ordabasy - Kairat Almaty -:-
KENYA: Super League
11:00Mulembe United - Mathare Utd. -:-13:00Gusii - Mombasa Elite -:-
13:00Kibera - Silibwet -:-
13:00MCF - Kajiado -:-
KENYA: FKF Cup
10:00Compel - Mara Sugar -:-13:00Assad - Denmak -:-
13:00Shabana - Leopards -:-
13:00Ulinzi Stars (Ken) - Kariobangi Sharks -:-
KINA: Super League
08:30Changchun Yatai - Tianjin Jinmen Tiger -:-12:35Shandong Taishan - Shanghai Shenhua -:-
13:00Meizhou Hakka - Zhejiang Professional -:-
KINA: Jia League
08:30Suzhou Dongwu - Foshan Nanshi -:-12:30Guangxi Pingguo Haliao - Wuxi Wugou -:-
12:30Nanjing City - Liaoning Tieren -:-
12:30Shijiazhuang Gongfu - Qingdao Red Lions -:-
KINA: Yi League
08:00Beijing Technology - Rizhao Yuqi -:-08:00Taian Tiankuang - Nantong Haimen -:-
08:30Shanghai Port B - Hunan Billows -:-
09:00Shenzhen Juniors - Quanzhou Yassin -:-
11:00Haikou Mingcheng - Jiangxi Dark Horse -:-
KINA: Super League Women
08:00Guangdong Meizhou D - Shanghai RCB D -:-08:00Jiangsu Suning D - Beijing Beikong D -:-
08:00Shandong SL D - Changchun Dazhong D -:-
KONGO: Ligue 1
15:00Etoile du Congo - Inter Club -:-KOSOVO: Superliga
12:00Feronikeli - Fushe Kosova -:-12:00Gjilani - Dukagjini -:-
12:00KF Llapi - Liria -:-
KUWAIT: Premier League - Nedflyttningsgrupp
19:30Al Jahra - Kazma SC -:-19:30Al Shabab - Khaitan -:-
LESOTHO: Premier League
14:00ACE Maseru - Machokha -:-14:00Likila - Defence Force -:-
14:00Liphakoe - Lioli -:-
14:00Manonyane - Lijabatho -:-
14:00Naughty Boys - CCX -:-
LETTLAND: Virsliga
12:00Grobina - Auda -:-14:00Valmiera - Riga FC -:-
LITAUEN: A Lyga
13:00Suduva - Dainava Alytus -:-16:25Kauno Zalgiris - Zalgiris -:-
MACAO: Elite League
08:00Sporting Macau - Lun Lok -:-MAROCKO: Coupe du Trone
23:00Raja Casablanca (Mar) - Olympique de Safi -:-23:00Renaissance Zemamra - Chabab Benguerir -:-
00:00Wydad - Jeunesse Sportive Soualem -:-
MEXIKO: Liga MX - Clasura
02:00Monterrey - Guadalajara Chivas -:-02:00Pachuca - Toluca -:-
04:05U.N.A.M. - Cruz Azul -:-
00:00Atlas - Queretaro -:-
MEXIKO: Liga Premier Serie A
23:00Aguacateros de Periban - Petroleros Salamanca -:-23:00Colima FC - Alacranes de Durango -:-
23:00Tritones Vallarta - Los Cabos -:-
00:00Cafetaleros - Canamy -:-
00:00Escorpiones - Inter Playa Del Carmen -:-
00:00Inter de Queretaro - Irapuato -:-
00:00Mineros de Fresnillo - UA Zacatecas -:-
01:00Lobos ULMX - Halcones de Zapopan -:-
02:00Porto Palmeiras - Deportiva Venados -:-
19:00Montaneses - Pioneros -:-
MEXIKO: Liga Premier Serie B
23:00CDM - Canoneros -:-23:00Pachuca 2 - Artesanos Metepec -:-
MEXIKO: Liga MX U23 - Clasura
16:00Atlas U23 - Queretaro U23 -:-16:00Juarez U23 - Santos Laguna U23 -:-
16:00Necaxa U23 - Club Leon U23 -:-
MEXIKO: Liga MX Women - Clasura
00:00Atl. San Luis D - Pachuca D -:-04:10Juarez D - Toluca D -:-
19:05Guadalajara Chivas D - Atlas D -:-
00:00Puebla D - U.A.N.L.- Tigres D -:-
MOLDAVIEN: Super Liga - Mästerskapsslutspel
14:00Petrocub - Dacia Buiucani -:-16:00Milsami - Sheriff Tiraspol -:-
MONGOLIA: Premier League
09:15Khangarid - Deren -:-12:15Khaan Khuns-Erchim - Khoromkhon -:-
MONTENEGRO: Druga Liga
14:00Berane - Otrant -:-MYANMAR: MNL League Cup
10:00Rainbow - Rakhine United -:-10:00Shwe Pyi Thar - Mahar United -:-
10:00Yangon Utd - Chinland -:-
10:30Shan Utd - Kachin United -:-
NEDERLÄNDERNA: Eredivisie
11:15Zwolle - Ajax -:-13:30Feyenoord - Utrecht -:-
13:30Twente - Heracles -:-
15:45Almere City - FC Volendam -:-
NEDERLÄNDERNA: Eredivisie - Damer
11:15AZ Alkmaar D - PSV D -:-13:30Heerenveen D - Ajax D -:-
NORGE: Eliteserien
17:00Odd - Haugesund -:-NORTH MACEDONIA: 1. MFL
14:00Brera Strumica - Rabotnicki -:-14:00KF Gostivar - Makedonija GP -:-
14:00Shkendija - Bregalnica -:-
14:00Struga - Voska Sport -:-
OMAN: Professional League
19:00Al Seeb - Oman Club -:-19:00Al-Shabab - Al Nasr -:-
19:00Dhofar - Sohar -:-
19:00Ibri - Al Nahda -:-
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
23:00Cerro Porteno - Nacional Asuncion -:-01:30Libertad - Olimpia -:-
22:30Sol De America - General Caballero JLM -:-
PERU: Liga 1 - Apertura
02:00Cesar Vallejo - Universitario Lima -:-19:00Sport Huancayo - ADT Tarma -:-
21:00Sport Boys - Alianza Atl. -:-
21:30Cajamarca - Sporting Cristal -:-
PERU: Liga Women
16:30Sporting Cristal D - Ayacucho D -:-PORTUGAL: Liga Portugal
18:00Vizela - Casa Pia -:-PORTUGAL: Liga 3 - Uppflyttningsgrupp
16:00Atletico - Braga B -:-18:00Alverca - Lusitania FC -:-
PORTUGAL: Taça de Portugal Women
18:15Benfica D - Sporting D -:-QATAR: QSL
19:30Al Markhiya - Al-Sadd -:-19:30Al-Rayyan - Al-Duhail -:-
RÉUNION: Regionale 1
12:30Sainte Rose - Trois Bassins -:-13:00Excelsior - Sainte-Suzanne -:-
13:00Piton - JS Gauloise -:-
13:00Saint-Pauloise - Ravine Blanche -:-
13:00Saint-Pierroise - Saint-Louisienne -:-
13:00St. Louis - Saint-Denis -:-
13:00Tamponnaise - Jeanne d'Arc -:-
RUMÄNIEN: Liga 1 - Mästerskapsslutspel
19:00Farul Constanta - FCSB -:-RUMÄNIEN: Liga 1 - Nedflyttningsgrupp
12:00U Craiova 1948 - Otelul -:-RUMÄNIEN: Liga 1 Women - Nedflyttningsgrupp
11:00CSM Alexandria D - Banat D -:-RWANDA: Premier League
14:00Bugesera - Etincelles (Rwa) -:-14:00Sunrise - AS Kigali -:-
17:00APR - Muhazi United -:-
RYSSLAND: Premier League
12:00Fakel Voronezh - Orenburg -:-14:30Kazan - Akhmat Grozny -:-
17:30Lok. Moskva - Krasnodar -:-
RYSSLAND: FNL
15:00Alania Vladikavkaz - Chernomorets Novorossijsk -:-15:30Neftekhimik - Akron Togliatti -:-
RYSSLAND: FNL 2 - Division B - Group 1
14:00Legion Makhachkala - Kholding -:-14:00Rubin Yalta - Kamensk-Shakhtinsky -:-
RYSSLAND: Supreme Division Women
09:30FK Krylya Sovetov Samara D - Sp. Moscow D -:-12:00FK Rostov D - Din. Moskva D -:-
15:00Zenit D - Kazan D -:-
SCHWEIZ: Promotion League
15:00Servette U21 - Delemont -:-SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade
15:00Jedinstvo Surcin - Padinska Skela -:-15:00Zvezdara - Polet Dorcol -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina
15:00Borac Sajkas - Sloven Ruma -:-15:00Omladinac NB - Tisa Adorjan -:-
SERBIEN: Srpska Liga - East
10:00SFS Borac - Sindjelic -:-14:30Buducnost Popovac - Jagodina -:-
14:30Vlasina - Paracin -:-
SERBIEN: Srpska Liga - West
14:30Vrelo Sport - Takovo -:-SIERRA LEONE: Premier League
17:15UppskjutenBai Bureh Warriors - Kallon -:-17:15UppskjutenDiamond Stars - Freetown City -:-
17:15UppskjutenEast End Lions (Sle) - Ports Authority (Sle) -:-
17:30Bai Bureh Warriors - Wilberforce Strikers -:-
17:30Bhantal - Old Edwardians -:-
17:30Kahunla - Real Republicans -:-
17:30Wusum Stars - Luawa -:-
SKOTTLAND: Premiership
12:00Livingston - Celtic -:-SKOTTLAND: SWPL 1 Women - Mästerskapsslutspel
12:10Partick Thistle D - Hearts D -:-14:00Rangers D - Hibernian D -:-
16:10Glasgow City D - Celtic D -:-
SKOTTLAND: SWPL 1 Women - Nedflyttningsgrupp
13:00Montrose D - Hamilton D -:-16:00Dundee Utd D - Spartans D -:-
16:00Motherwell D - Aberdeen D -:-
SLOVAKIEN: Nike liga - Mästerskapsslutspel
16:30Trnava - Zilina -:-SLOVAKIEN: 2. liga
09:30Zilina B - Malzenice -:-SLOVAKIEN: 3. Liga - East
14:00Filakovo - 1.FK Svidnik -:-14:00Kalinovo - Slavia TU Kosice -:-
14:00Oravske Vesele - R. Sobota -:-
14:00Spisske Podhradie - Vranov -:-
SLOVAKIEN: 4. liga - Central
14:00Kovacova - Medzibrod -:-14:00Krasno - Sokol Zubrohlava -:-
SLOVAKIEN: 4. liga - East
14:00FK Cana - Velky Saris -:-14:00Gerlachov - Lok. Kosice -:-
14:00Medzev - Kezmarok -:-
14:00Medzilaborce - Rudnany -:-
14:00Mladost Kalsa - Poprad -:-
14:00Pavlovce n. Uhom - Kechnec -:-
SLOVAKIEN: 4. liga - West
14:00Blava Jaslovske Bohunice - Banik Prievidza -:-14:00Imel - Boleraz -:-
14:00Levice - Gabcikovo -:-
14:00Trebatice - Gbely -:-
14:00Trstice - Z. Moravce-Vrable B -:-
SPANIEN: LaLiga2
13:00Alcorcon - Amorebieta -:-15:15Ferrol - Elche -:-
15:15Zaragoza - Tenerife -:-
17:30Real Oviedo - Villarreal B -:-
SPANIEN: Primera RFEF - Group 1
11:00Ponferradina - Gimnastic -:-15:00Cultural Leonesa - Lugo -:-
18:00Arenteiro - Real Sociedad B -:-
18:00Osasuna B - Barcelona B -:-
SPANIEN: Primera RFEF - Group 2
11:00Atl. Madrid B - CF Intercity -:-11:00Baleares - Real Madrid B -:-
11:00Melilla - Sanluqueno -:-
11:00San Fernando - UD Ibiza -:-
15:00Malaga - Linares -:-
19:00Murcia - Granada B -:-
SPANIEN: Segunda RFEF - Group 1
12:00Dep. Fabril - Langreo -:-15:00Rayo Cantabria - Real Aviles -:-
15:30Compostela - Guijuelo -:-
16:00Marino de Luanco - Real Oviedo B -:-
16:30Covadonga - Coruxo -:-
17:00Zamora - Torrelavega -:-
SPANIEN: Segunda RFEF - Group 2
11:00Alaves B - Mutilvera -:-11:00Utebo FC - Zaragoza B -:-
16:00Gernika - Real Sociedad C -:-
16:00Izarra - Arenas Club -:-
17:00UD Logrones - Tudelano -:-
SPANIEN: Segunda RFEF - Group 3
10:00Valencia B - Formentera -:-11:00Espanyol B - Torrent -:-
11:00Manresa - Cerdanyola -:-
11:00Pena Deportiva - Penya Indep. -:-
16:30Saguntino - CE Europa -:-
18:00Lleida - Sant Andreu -:-
18:00Terrassa - La Nucia -:-
SPANIEN: Segunda RFEF - Group 4
10:30Betis B - La Union -:-11:00Cadiz CF B - UCAM Murcia -:-
11:00CD Estepona - El Palo -:-
11:00Racing Cartagena MM - Sevilla Atletico B -:-
16:00Linense - Velez -:-
17:00Yeclano Deportivo - Antoniano -:-
17:30Aguilas FC - Cartagena B -:-
SPANIEN: Segunda RFEF - Group 5
11:00Illescas - Guadalajara -:-11:00Villanovense - Mensajero -:-
11:30Montijo - CF Talavera -:-
12:00Atl. Paso - San Fernando -:-
16:00Badajoz - Getafe B -:-
16:00Navalcarnero - San Sebastian Reyes -:-
16:30Llerenense - Ursaria -:-
17:00Gimnastica Segoviana - Cacereno -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 1
11:00Polvorin - Somozas -:-11:15Silva SD - UD Ourense -:-
16:00Arzua - Viveiro -:-
16:00Betanzos - Pontevedra B -:-
16:00Gran Pena - Rapido de Bouzas -:-
16:00Paiosaco - Arosa SC -:-
16:30Barbadas-Bentraces - Atletico Arteixo -:-
16:30Sarriana - Bergantinos -:-
17:00Estradense - Alondras -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2
11:00Aviles Stadium - Condal -:-16:00Barcia - Praviano -:-
17:00Llanera - Gijon B -:-
17:15Gijon Industrial - Lenense -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3
17:00Atletico Mineros - Tropezon -:-17:00Naval Reinosa - Velarde -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 5
11:00Girona B - Badalona -:-11:00Montanesa - Pobla Mafumet -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6
10:00Patacona - Soneja -:-11:00Silla CF - Levante B -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 7
11:00Paracuellos Antamira - Alcala Henares -:-17:00CD Mostoles - Alcorcon B -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8
16:00Becerril - Colegios Diocesanos -:-16:00Bembibre - Atl. Tordesillas -:-
16:00Real Avila - Palencia CF -:-
16:00Salamanca - Cultural Leonesa B -:-
17:00Palencia CA - Almazan -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 9
11:00Arenas Armilla - Torredonjimeno -:-11:00Huetor Vega - Almeria B -:-
11:00Maracena - Ejido -:-
11:00Rincon - Torremolinos -:-
16:00Motril - Torre del Mar -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 10
11:00CD Gerena - Coria C.F. -:-15:30Cordoba B - Xerez D.F.C. -:-
17:00Ciudad de Lucena - Ayamonte -:-
17:00Xerez CD - Bollullos -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 13
09:00Real Murcia B - Ciudad Cieza -:-11:00EG El Palmar CF - Alcantarilla -:-
17:00CAP Ciudad de Murcia - Molinense -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 14
17:00Moralo - CD Coria -:-18:30Jerez CF - Montehermoso -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 16
16:00Pena Balsamaiso - Vianes -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Group 17
10:00Huesca B - Binefar -:-15:30Calamocha - Carinena -:-
16:00Borja - Cuarte -:-
16:30Caspe - CF Illueca -:-
16:30Ebro - Atletico Monzon -:-
16:30Tamarite - Almudevar -:-
16:45Epila - Ejea -:-
17:00Fraga - Fuentes -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18
11:00Cazalegas - Tomelloso -:-11:00Villarrubia - Torrijos -:-
16:00Azuqueca - Quintanar del Rey -:-
16:00Conquense - La Solana -:-
16:00Marchamalo - San Clemente -:-
16:00Toledo - Socuellamos -:-
16:30Huracan de Balazote - Puertollano C.F. -:-
16:30Villacanas - Albacete B -:-
17:00Villarrobledo - Tarancon -:-
SPANIEN: Liga F Women
11:00Huelva D - Costa Adeje Tenerife D -:-13:00Granada CF D - Madrid C. D -:-
15:00Athletic Bilbao D - Las Planas D -:-
17:00Levante D - Barcelona D -:-
SPANIEN: Primera Federacion Women
11:00SE AEM D - Albacete D -:-11:30Barcelona B D - Alhama D -:-
16:30Dep. La Coruna D - CE Europa D -:-
SURINAM: SML
00:00SV Transvaal - Inter Wanica -:-21:30Voorwaarts - Notch -:-
00:00Inter Moengotapoe - Robinhood -:-
SVERIGE: Division 1 - Norra
13:00Piteå IF - Assyriska FF -:-13:30Sollentuna FK - Umeå FC -:-
SVERIGE: Division 1 - Södra
15:00Onsala BK - Ariana -:-15:00Ängelholms FF - Norrby IF -:-
SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand
12:00Dalkurd FF - Kungsängens IF -:-12:00IK Franke - Arlanda -:-
13:00Falu BS - Sandvikens AIK -:-
13:00Skiljebo SK - FoC Farsta -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland
12:00FK Karlskrona - IFK Trelleborg -:-12:00Högaborgs BK - Räppe GOIF -:-
13:00IFK Berga - FBK Balkan -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand
13:00Åtvidabergs FF - Huddinge IF -:-15:00Haninge IFK - BK Ljungsbro -:-
15:00Syrianska FC - Mjölby AIFF -:-
SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland
13:00Jonsereds IF - Lindome GIF -:-SVERIGE: Svenska Cupen - damer - Slutspel
17:00Hammarby IF D - BK Häcken D -:-SYDAFRIKA: Premier League
14:30Cape Town Spurs - Swallows -:-SYDAFRIKA: Diski Challenge
09:00Amazulu U23 - Cape Town Spurs U23 -:-09:00Richards Bay U23 - TS Galaxy U23 -:-
11:00Stellenbosch U23 - Mamelodi Sundowns U23 -:-
SYDAMERIKA: South American Championship Women U17 - Sista gruppen
21:00Colombia U17 D - Ecuador U17 D -:-21:00Paraguay U17 D - Brasilien U17 D -:-
SYDKOREA: K League 1
06:00Gangwon - Seoul -:-08:30Gwangju - Daegu -:-
SYDKOREA: K League 2
06:00Bucheon FC 1995 - Gyeongnam -:-06:00Jeonnam - Cheonan City -:-
08:30Suwon Bluewings - Busan -:-
SYDKOREA: K3 League
06:00Busan Kyotong - Gangneung -:-06:00Pocheon FC - Gyeongju KHNP -:-
06:00Yangpyeong - Chuncheon -:-
07:00Yeoju Citizen - Siheung Citizen -:-
SYRIEN: Premier League
13:00Al Wahda - Wathbah -:-THAILAND: Thai League 1
11:30Buriram - Chiangrai United -:-12:00Muangthong Utd (Tha) - Police Tero -:-
12:30Bangkok Utd - Chonburi -:-
13:00Khonkaen Utd. - Nakhon Pathom -:-
THAILAND: Thai League 2
11:30Lampang - Samut Prakan City -:-12:00Phrae - Kanchanaburi -:-
12:30Suphanburi - Nakhon Si -:-
13:00Customs Utd - Chanthaburi -:-
TJECKIEN: FORTUNA:LIGA
14:00Hradec Kralove - Karvina -:-14:00Mlada Boleslav - Zlin -:-
14:00Ostrava - Teplice -:-
17:00Ceske Budejovice - Sparta Prague -:-
TJECKIEN: FNL
09:15Zizkov - Sigmamouc B -:-TJECKIEN: CFL - Group A
09:15Bohemians 1905 B - Motorlet Prague -:-09:15Slavia Praha B - FK Robstav -:-
10:00Taborsko akademie - Karlovy Vary -:-
TJECKIEN: CFL - Group B
09:15Pardubice B - Liberec B -:-TJECKIEN: MSFL
09:15Ostrava B - Rosice -:-14:00Znojmo - Hlucin -:-
TJECKIEN: Division B
13:00Admira Prague B - Kladno -:-TJECKIEN: Division D
14:00Tasovice - Brno B -:-TJECKIEN: Division E
14:00Strani - Rymarov -:-14:00Vsechovice - Kostelec na Hane -:-
TJECKIEN: Division F
14:00Bruntal - Bilovec -:-14:00Polanka nad Odrou - Repiste -:-
14:00Sumperk - Frenstat p. R. -:-
TJECKIEN: Jihocesky KP
14:00Junior Strakonice - TJ Osek -:-TJECKIEN: Kralovehradecky KP
15:30Ceska Skalice - Chlumec nad Cidlinou B -:-15:30Horice - Cerveny Kostelec -:-
15:30Jaromer - Nachod -:-
15:30Lazne Belohrad - Rychnov n. Kneznou -:-
15:30Tyniste n. Orl. - Dobruska -:-
TJECKIEN: Olomoucky KP
14:00Brodek u Prerova - Zelatovice -:-14:00Dolany - Velke Losiny -:-
14:00SK Lipova - Bohunovice -:-
14:00Zabreh - Belotin -:-
TJECKIEN: Pardubicky KP
14:00Lanskroun - Holice -:-14:00Lazne Bohdanec - SK Pardubicky -:-
14:00Prosetin - Prelouc -:-
14:00Svitavy - Moravany -:-
14:00Vysoke Myto B - Litomysl -:-
TJECKIEN: Plzensky KP
15:30Zruc - Holysov -:-TJECKIEN: Stredocesky KP
15:30Poricany - Sedlcany -:-15:30Pruhonice - Povltavska FA B -:-
15:30Sokolec - Tochovice -:-
TJECKIEN: Vysocina KP
14:00Pacov - Bystrice n. Pern. -:-14:30Nove Mesto na Morave B - Velke Mezirici B -:-
14:30Rapotice - Sapeli Polna -:-
TJECKIEN: Zlinsky KP
09:15Brumov - Hluk -:-14:00Francova Lhota - Luhacovice -:-
14:00Hrachovec - Morkovice -:-
14:00Nevsova - Stitna nad Vlari -:-
TJECKIEN: 1. Liga Women
13:00Slovacko D - Sparta Prague D -:-TJECKIEN: 2. Liga Women
15:00Hradec Kralove D - Olomouc D -:-TOGO: Championnat National
15:00UppskjutenBarracuda - Dynamic Togol. (Tog) -:-15:00UppskjutenBinah - Gomido -:-
15:00UppskjutenEntente II - Unisport -:-
15:00UppskjutenGbikinti Bassar - Tambo -:-
15:00UppskjutenKakadl - Gbohloe-Su -:-
15:00UppskjutenKara - ASC Kara -:-
15:00UppskjutenOTR - Doumbe -:-
15:00UppskjutenSemassi - Espoir -:-
16:00ASC Kara - Kakadl -:-
16:00Dynamic Togol. (Tog) - Gomido -:-
16:00Espoir - Binah -:-
16:00Gbohloe-Su - Kara -:-
16:00OTR - Entente II -:-
16:00Semassi - Tambo -:-
TYSKLAND: 2. Bundesliga
12:30Furth - Hamburger SV -:-12:30Magdeburg - Hannover -:-
12:30Schalke - Karlsruher -:-
12:30St. Pauli - Paderborn -:-
12:30Wehen - VfL Osnabruck -:-
TYSKLAND: 3. Liga
12:30Viktoria Koln - Lubeck -:-15:30Verl - Sandhausen -:-
18:30Bielefeld - Duisburg -:-
TYSKLAND: Regionalliga North
12:00Hamburger SV II - St. Pauli II -:-TYSKLAND: Regionalliga Nordost
12:00Viktoria Berlin - Babelsberg -:-13:00Chemnitzer - Zwickau -:-
TYSKLAND: Regionalliga West
13:00Paderborn II - Rodinghausen -:-13:00Wegberg-Beeck - Koln II -:-
TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
13:00Diefflen - Morlautern -:-TYSKLAND: 2. Bundesliga Women
10:00Bayern II D - B.Mönchengladbach D -:-10:00Jena D - Meppen D -:-
10:00Sand D - Ingolstadt D -:-
13:00Eintracht Frankfurt II D - Turbine Potsdam D -:-
13:00Gutersloh D - Andernach D -:-
13:00Weinberg D - Wolfsburg II D -:-
TYSKLAND: DFB Pokal Women
14:45Bayern D - Eintracht Frankfurt D -:-UGANDA: Premier League
14:00Bright Stars - Gadaffi -:-UKRAINA: Premier League
11:00Minaj - Oleksandriya -:-13:30Vorskla - Dyn. Kyiv -:-
13:30Zorya - Metalist 1925 -:-
16:00Kolos Kovalivka - Dnipro-1 -:-
UKRAINA: Persha Liga - Nedflyttningsgrupp
10:30Metalist Kharkiv - MFC Metalurh -:-UKRAINA: Druha Liga
10:00Real Pharma - Karpaty Lviv 2 -:-11:00Kremin 2 - Druzhba Myrivka -:-
12:00Lokomotyv Kyiv - Kudrivka -:-
UKRAINA: U19 League
10:00Rukh Lviv U19 - LNZ Cherkasy U19 -:-UKRAINA: Championship Women - Nedflyttningsgrupp
10:00Dnipro-1 D - Dyn. Kyiv D -:-UNGERN: OTP Bank Liga
14:30Paks - Ujpest -:-17:00Mezokovesd - Ferencvaros -:-
UNGERN: Merkantil Bank Liga
15:00Budafoki - Honved -:-15:00Soroksar - Haladas -:-
16:00Ajka - Gyirmot -:-
16:00Kazincbarcika - Csakvari -:-
16:00Pecsi - Kozarmisleny -:-
16:00Szeged - Tiszakecske -:-
16:00Vasas - BVSC-Zuglo -:-
UNGERN: NB III - Northeast
10:00Kisvarda II - Tiszafuredi -:-10:00Ujpesti TE II - Putnok VSE -:-
13:00REAC - DVTK Borsodi II -:-
15:00Debreceni EAC - Senyo Carnifex -:-
15:00Hatvan - Cigand SE -:-
15:00SBTC - Eger SE -:-
15:00Tiszaujvaros - Gyongyosi -:-
UNGERN: NB III - Northwest
10:00Gyirmot II - Csornai -:-15:00Dorogi - III. Keruleti TVE -:-
15:00Haladas Zanati - Győr II -:-
15:00Kelen - Balatonfuredi -:-
15:00SC Sopron - Budaorsi -:-
15:00Tatabanya - Bicskei -:-
UNGERN: NB III - Southeast
10:00Honved II - ESMTK Budapest -:-10:00Kecskemeti II - Korosladany MSK -:-
10:00Vasas II - Monori -:-
15:00Cegledi - Szolnoki -:-
15:00FC Dabas - Elore -:-
15:00Fuzesgyarmati SK - Szeged II -:-
15:00Martfui - Bekescsaba -:-
15:00Penzugyor - Hodmezovasarhely FC -:-
UNGERN: NB III - Southwest
10:00Ferencvaros II - Mohacsi -:-10:00MTK II - Ivancsa -:-
15:00Dunafoldvar - PTE-PEAC -:-
15:00Gardony Varosi - Fehervar FC II -:-
15:00Majosi - Dunaujvaros PASE -:-
15:00Nagykanizsa - Szentlorinc -:-
15:00Szekszardi - Kaposvar -:-
URUGUAY: Primera Division - Apertura
23:00Defensor Sp. - Danubio -:-19:00Progreso - Maldonado -:-
21:30Miramar - Cerro CA -:-
00:00Wanderers - Boston River -:-
URUGUAY: Segunda Division - Torneo Competencia
01:30La Luz - Albion -:-14:00Rentistas - Montevideo City -:-
USA: MLS
00:30Charlotte - FC Cincinnati -:-00:30DC United - CF Montreal -:-
00:30Inter Miami - New York City -:-
00:30Orlando City - New York Red Bulls -:-
00:30Toronto FC - Sporting Kansas City -:-
01:30Austin FC - FC Dallas -:-
01:30Houston Dynamo - San Jose Earthquakes -:-
01:30Nashville SC - Columbus Crew -:-
02:30Real Salt Lake - St. Louis City -:-
03:30Los Angeles Galaxy - Seattle Sounders -:-
03:30Vancouver Whitecaps - Portland Timbers -:-
20:30Atlanta Utd - Chicago Fire -:-
USA: USL Championship
00:00Indy Eleven - Detroit -:-00:00Miami FC - Charleston -:-
00:30Tampa Bay - Rhode Island -:-
01:30San Antonio - Monterey Bay -:-
03:00Oakland Roots - Las Vegas Lights -:-
03:00Orange County SC - FC Tulsa -:-
03:00Sacramento Republic - Memphis -:-
03:30Phoenix Rising - New Mexico -:-
USA: MLS Next Pro
01:00Huntsville - Columbus Crew 2 -:-20:00New England Revolution II - Carolina Core -:-
22:00Sporting Kansas City II - St. Louis City 2 -:-
USA: USL League One
00:30UppskjutenChattanooga Red Wolves - Union Omaha -:-USA: NISA
21:00UppskjutenClub de Lyon - Irvine Zeta -:-USA: NWSL Women
00:00North Carolina Courage D - Gotham D -:-00:30Portland Thorns D - Racing Louisville D -:-
03:00Bay FC D - Houston Dash D -:-
18:00Washington D - Utah Royals D -:-
UZBEKISTAN: Super League
15:00Navbahor Namangan - Termez Surkhon -:-15:00Olympic - Neftchi Fargona -:-
WALES: Premier Women - Mästerskapsslutspel
14:00Swansea D - Cardiff City D -:-14:00Wrexham D - Aberystwyth D -:-
WALES: Premier Women - Nedflyttningsgrupp
14:00Cardiff Met. D - Pontypridd D -:-14:00TNS D - Barry D -:-
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
01:30Portuguesa - Carabobo -:-21:00Estudiantes M. - La Guaira -:-
00:00Puerto Cabello - Monagas -:-
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
20:30Academia Rey - Aragua -:-20:30Urena - El Vigia -:-
22:00Bolivar - Miranda -:-
VIETNAM: V.League 1
11:00Hong Linh Ha Tinh - Binh Duong -:-12:00Binh Dinh - Ho Chi Minh -:-
12:00The Cong - Cong An -:-
13:15Hanoi FC - Nam Dinh -:-
VIETNAM: V.League 2
11:00Long An - Hue -:-12:00Ba Ria Vung Tau - Binh Phuoc -:-
VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher
13:00Qatar U23 - Kina U23 -:-VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag
12:00Traeff (Nor) - Byåsen (Nor) -:-VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher - Damer
13:00Bhutan D - Hong Kong D -:-ÖSTERRIKE: Bundesliga - Mästerskapsslutspel
13:30Hartberg - SK Rapid -:-13:30LASK - Austria Klagenfurt -:-
16:00Sturm Graz - Salzburg -:-
ÖSTERRIKE: 2. Liga
09:30Stripfing - First Vienna -:-09:30Sturm Graz (Am) - Admira -:-
11:30Liefering - Floridsdorfer AC -:-
ÖSTERRIKE: Karnten
13:00Kottmannsdorf - SV Spittal -:-14:00Atus Velden - SC Landskron -:-
ÖSTERRIKE: Niederosterreich
16:00Haitzendorf - Gloggnitz -:-Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.