Basket » 05.05.2024 » Alla matcher
Spela på Basket från din mobil med bet365!
FRANKRIKE: LNB
16:30Monaco - Cholet -:-19:00Le Mans - Limoges -:-
19:00Lyon-Villeurbanne - Le Portel -:-
ITALIEN: Lega A
18:15Basket Napoli - Scafati -:-18:15Brescia - Brindisi -:-
18:15Cremona - Olimpia Milano -:-
18:15Pistoia - Varese -:-
18:15Sassari - Reggiana -:-
18:15Treviso - Tortona -:-
18:15Venezia - Pesaro -:-
18:15Virtus Bologna - Trento -:-
SPANIEN: ACB
12:30Basket Zaragoza - Manresa -:-12:30Real Madrid - Granada -:-
17:00Barcelona - Gran Canaria -:-
17:00Baskonia - Basquet Girona -:-
17:00Breogan - Tenerife -:-
18:30Unicaja - Murcia -:-
TURKIET: Super Lig
12:00Merkezefendi - Bahcesehir Kol. -:-18:30Turk Telekom - Darussafaka -:-
AFRIKA: BAL
16:30A.P.R. - Rivers Hoopers -:-19:30Douanes - Monastir -:-
ARGENTINA: Liga A
01:00Gimnasia - Riachuelo -:-02:00Platense - Regatas -:-
AUSTRALIEN: NBL1 East
05:00Hills Hornets - Canberra -:-06:00BA CoE - Norths Bears -:-
07:30Sutherland Sharks - Manly W. -:-
AUSTRALIEN: NBL1 East Women
03:00Hills Hornets D - Canberra D -:-04:00BA CoE D - Norths Bears D -:-
05:30Sutherland Sharks D - Manly W. D -:-
AUSTRALIEN: NBL1 North
06:00South West Metro Pirates - Rockhampton Rockets -:-07:00Southern District - Brisbane Capitals -:-
AUSTRALIEN: NBL1 North Women
04:00South West Metro Pirates D - Rockhampton D -:-05:00Southern District Spartans D - Brisbane Capitals D -:-
AUSTRALIEN: NBL1 South
06:00Kilsyth - Geelong -:-07:30Bendigo Braves - Mt Gambier -:-
AUSTRALIEN: NBL1 South Women
04:00Kilsyth D - Geelong D -:-05:30Bendigo Braves D - Mt. Gambier D -:-
AUSTRALIEN: NBL1 Central
07:45Sturt Sabres - Eastern Mavericks -:-AUSTRALIEN: NBL1 Central Women
06:00Sturt Sabres D - Eastern Mavericks D -:-AUSTRALIEN: NBL1 West
06:00Kalamunda Eastern Suns - Geraldton Buccaneers -:-BRASILIEN: CBB
16:00Sorocabana - Blumenau APAB -:-BRASILIEN: LBF Women
23:00Blumenau D - Santo Andre D -:-CHILE: LNB
01:00Sportiva Italiana - Espanol Osorno -:-01:15Puente Alto - Las Animas -:-
01:30Catolica - Leones Quilpue -:-
01:45Liceo Pablo Neruda - Puerto Montt -:-
02:00Valdivia - CD Puerto Varas -:-
02:15Ancud - Espanol de Talca -:-
02:30Naviera Ulloa - U. De Concepcion -:-
CHILE: LNB 2
00:00Aleman - Luis Matte Larrain -:-00:00Colo Colo - Boston C. C. -:-
01:15Stadio Italiano - Brisas -:-
02:00Truenos De Talca - Arturo Prat San Felipe -:-
02:30Sergio Ceppi - Quilpue Basquetbol -:-
COLOMBIA: LBP
00:35Motilones del Norte - Titanes de Barranquilla -:-03:05Piratas de Bogota - Cimarrones del Choco -:-
22:05Piratas de Bogota - Cimarrones del Choco -:-
ESTLAND: Korvpalli Meistriliiga - Slutspel
16:00TAL TECH - Rapla -:-FILIPPINERNA: Philippine Cup
09:00Magnolia Hotshots - TNT Tropang Giga -:-12:15Barangay Ginebra San Miguel - NLEX Road Warriors -:-
FRANKRIKE: LFB Women - Play Out
15:30Flammes Carolo D - Landerneau Bretagne D -:-15:30Union Hainaut D - La Roche D -:-
FRANKRIKE: LFB Women - Slutspel
14:30Landes D - Tarbes GB D -:-16:15ESB Villeneuve D - Lattes Montpellier D -:-
INDONESIEN: IBL
09:00Satya Wacana - Bima Perkasa Yogyakarta -:-11:00Tangerang Hawks - Satria Muda -:-
13:00Pacific Caesar Surabaya - Hangtuah -:-
15:00RANS PIK - Bumi Borneo -:-
IRAN: Super League - Slutspel
14:30Tabiat - Zob Ahan -:-ISLAND: Premier League Women - Slutspel
20:00Keflavik D - Stjarnan D -:-ITALIEN: Serie A2 - Play Out
18:00Cento - Latina -:-20:30Nardo - Agrigento -:-
ITALIEN: Serie A2 - Slutspel
18:00Basket Torino - Trieste -:-18:00Cantu - Cividale -:-
18:00Forli - Vigevano -:-
18:00Fortitudo Bologna - Treviglio -:-
18:00Udine - JuVi Cremona -:-
ITALIEN: Serie A1 Women - Play Out
18:00Faenza D - Battipaglia D -:-ITALIEN: Serie A2 Women - Gr. A - Play Out
18:00Basket Roma D - Ancona D -:-ITALIEN: Serie A2 Women - Gr. A - Slutspel
17:30Costa Masnaga D - Trieste D -:-ITALIEN: Serie A2 Women - Gr. B - Play Out
18:00Rovigo D - Carugate D -:-18:00Vicenza D - Libertas Moncalieri D -:-
ITALIEN: Serie A2 Women - Gr. B - Slutspel
18:00Matelica D - Broni D -:-JAPAN: B.League
07:00Akita - Chiba -:-07:00Gunma - Sendai -:-
07:00Hiroshima D. - Ryukyu -:-
07:00Ibaraki Robots - Utsunomiya Brex -:-
07:00Kyoto - Nagasaki -:-
07:00Osaka - Shimane -:-
07:00Saga - Diamond Dolphins -:-
07:00SeaHorses Mikawa - NeoPhoenix -:-
07:00Sun Rockers Shibuya - Shinshu -:-
07:00Toyama - Nagoya Fighting Eagles -:-
07:00Yokohama - Brave Thunders -:-
KAZAKSTAN: National League Women - Slutspel
14:00Astana D - Turan Tovuz D -:-KROATIEN: Premijer liga - Slutspel
17:00Dubrava - Zadar -:-19:00Dubrovnik - Split -:-
KROATIEN: Premijer Liga Women - Slutspel
17:00Plamen Pozega D - Ragusa Dubrovnik D -:-LIBANON: Division 1 - Slutspel
15:45Homenetmen Beirut - Al-Riyadi -:-LITAUEN: LKL
16:20BC Wolves - Zalgiris Kaunas -:-18:30Siauliai - Neptunas -:-
LUXEMBURG: LBBL - Slutspel
17:00Ettelbruck - Amicale Steesel -:-LUXEMBURG: LBBL Women - Direktkval
15:00Esch D - Schieren D -:-MEXIKO: CIBACOPA
04:00Angeles CDMX - Astros -:-04:15Halcones de Obregon - Pioneros de Los Mochis -:-
05:15Caballeros de Culiacan - Venados de Mazatlan -:-
05:15Ostioneros de Guaymas - Zonkeys de Tijuana -:-
05:15Rayos de Hermosillo - Frayles de Guasave -:-
NYA ZEELAND: NBL
05:00Otago Nuggets - Nelson Giants -:-08:30Manawatu Jets - Wellington Saints -:-
POLEN: Basket Liga - Slutspel
18:00Trefl Sopot - Dabrowa Gornicza -:-20:00Ostrow Wielkopolski - Slask Wroclaw -:-
POLEN: 1. Liga - Slutspel
18:00Gornik Walbrzych - Starogard Gdanski -:-20:00Bydgoszcz - GKS Tychy -:-
PORTUGAL: LFB Women - Slutspel
16:00Uniao Sportiva D - Benfica D -:-PUERTO RICO: BSN
02:00Gigantes de Carolina - Mets de Guaynabo -:-02:00Indios de Mayaguez - Aguada Santeros -:-
02:00Vaqueros de Bayamon - San German -:-
00:00Capitanes de Arecibo - Piratas de Quebradillas -:-
00:00Criollos de Caguas - Leones De Ponce -:-
00:00Osos de Manati - Cangrejeros -:-
RYSSLAND: Super League - Slutspel
17:00Khimki M. - Dynamo Vladivostok -:-SPANIEN: LEB Oro
12:00Clavijo - Ourense -:-18:00Leyma Coruna - Castello -:-
18:30Estudiantes - Melilla -:-
SPANIEN: LEB Plata - Uppflyttningsslutspel
13:00Moron - Zornotza ST -:-17:45Prat Joventut - Albacete -:-
SPANIEN: Liga Femenina Women - Slutspel
18:00Perfumerias Avenida D - Uni Girona D -:-18:30Valencia D - Zaragoza D -:-
STORBRITANNIEN: WBBL Women - Slutspel
13:00Caledonia Gladiators D - Durham Palatinates D -:-13:00Sheffield Hatters D - Newcastle Eagles D -:-
SYDKOREA: KBL - Slutspel
11:00Suwon KT - KCC Egis -:-TAIWAN: SBL - Slutspel
11:00Yulon Luxgen Dinos - Taiwan Beer -:-TAIWAN: P. League+
08:30Hsinchu Jko Lioneers - Taoyuan Pauian Pilots -:-11:00Fubon Braves - Formosa Dreamers -:-
TAIWAN: T1 League - Slutspel
08:00Taiwan Beer Leopards - Kaohsiung Aquas -:-TAIWAN: WSBL Women - Slutspel
09:00Cathay Life D - Taiyuan D -:-TJECKIEN: NBL - Slutspel
15:00Nymburk - NH Ostrava -:-TURKIET: TBL - Slutspel
15:00Gaziantep - Cayirova -:-TURKIET: TB2L - Slutspel
14:30Ayos Spor - CO Basket -:-TYSKLAND: BBL
15:30Basketball Braunschweig - Rostock -:-15:30Syntainics MBC - Ludwigsburg -:-
15:30Vechta - Gottingen -:-
17:00Bayern - Alba Berlin -:-
18:30Bonn - Wurzburg -:-
TYSKLAND: Pro A - Slutspel
16:30Jena - Frankfurt -:-17:00Kirchheim - Phoenix Hagen -:-
18:00PS Karlsruhe - Giessen -:-
18:30Munster - Trier -:-
TYSKLAND: Pro B - Slutspel
17:00OrangeAcademy - Schwelm -:-URUGUAY: Liga Uruguaya - Slutspel
02:15Hebraica y Macabi - Defensor -:-VENEZUELA: Superliga
23:30Piratas de La Guaira - Diablos -:-23:30Toros de Aragua - Frontinos -:-
00:00Cocodrilos - Marinos -:-
00:00Gaiteros del Zulia - Centauros -:-
00:00Panteras - Guaiqueries -:-
00:00Trotamundos - Pioneros -:-
01:00Llaneros - Brillantes -:-
00:00Broncos - Spartans -:-
Spela på Basket från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.