UPPDATERA

Basket » Idag » Alla matcher

FRANKRIKE: LNB

14:30Ada Blois - Lyon-Villeurbanne 72:98
16:30Roanne - Cholet 82:69
1:a quarternBoulogne-Levallois - Chalon/Saone 11:19

ITALIEN: Lega A

17:00Treviso - Olimpia Milano 89:91
3:e quarternReggiana - Brindisi 48:28
HalvtidVirtus Bologna - Cremona 49:53
1:a quarternBrescia - Venezia 14:14
19:30Basket Napoli - Sassari -:-
20:00Scafati - Varese -:-

SPANIEN: ACB

12:30Baskonia - Breogan 76:74
17:00Basquet Girona - Barcelona 75:81
3:e quarternGran Canaria - MoraBanc Andorra 50:55
2:a quarternGranada - Valencia 30:29
2:a quarternReal Madrid - Joventut Badalona 36:43

TURKIET: Super Lig

12:00Anadolu Efes - Besiktas 90:75
14:30UppskjutenÇağdaş Bodrum Spor - Tofas -:-
Förlängn.Bursaspor - Manisa 89:87

USA: NBA

1:a quarternBoston Celtics - Washington Wizards 6:0
1:a quarternCleveland Cavaliers - Charlotte Hornets 6:2
1:a quarternIndiana Pacers - Atlanta Hawks 0:2
1:a quarternMiami Heat - Toronto Raptors 3:3
19:00New York Knicks - Chicago Bulls -:-
19:00Orlando Magic - Milwaukee Bucks -:-
1:a quarternPhiladelphia 76ers - Brooklyn Nets 2:0
21:30Golden State Warriors - Utah Jazz -:-
21:30Los Angeles Clippers - Houston Rockets -:-
21:30Memphis Grizzlies - Denver Nuggets -:-
21:30Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns -:-
21:30New Orleans Pelicans - Los Angeles Lakers -:-
21:30Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks -:-
21:30Sacramento Kings - Portland Trail Blazers -:-
21:30San Antonio Spurs - Detroit Pistons -:-

ARGENTINA: Liga A

02:00Argentino - Obera TC 73:78

AUSTRALIEN: NBL1 East

04:00Central Coast Crusaders - Penrith P. 112:95
06:00Hornsby S. - Inner West Bulls 87:104
07:15Newcastle Falcons - Canberra 60:67

AUSTRALIEN: NBL1 East Women

04:00Hornsby S. D - Inner West Bulls D 50:60
05:00Newcastle Falcons D - Canberra D 84:52
06:00Central Coast D - Penrith P. D 86:57

AUSTRALIEN: NBL1 North

07:00Gold Coast Rollers - South West Metro Pirates 111:94
08:00Sunshine Coast Phoenix - Southern District 78:85

AUSTRALIEN: NBL1 North Women

05:00Gold Coast Rollers D - South West Metro Pirates D 73:79
06:00Sunshine Coast Phoenix D - Southern District Spartans D 53:77

AUSTRALIEN: NBL1 South

06:30Melbourne Tigers - Knox 55:87
06:30Mt Gambier - Ballarat 94:105
07:00Casey Cavaliers - Bendigo Braves 79:81
08:00Keilor Thunder - Geelong 103:97

AUSTRALIEN: NBL1 South Women

04:30Melbourne Tigers D - Knox D 75:93
04:30Mt. Gambier D - Ballarat D 67:64
05:00Casey Cavaliers D - Bendigo D 84:114
06:00Keilor Thunder D - Geelong D 97:80

AUSTRALIEN: NBL1 Central

07:45Sturt Sabres - South Adelaide Panthers 97:94

AUSTRALIEN: NBL1 Central Women

06:00Sturt Sabres D - South Adelaide Panthers D 70:77

AUSTRALIEN: NBL1 West

06:00Mandurah Magic - Geraldton Buccaneers 103:104

BELARUS: Premier League - Slutspel

15:00Gomel - Rubon II 93:87

BELARUS: Premier League Women - Play Out

12:00Gomel 2 D - Brest D 44:61

BELARUS: Premier League Women - Slutspel

12:00Rguor Minsk D - BC Minsk youth D 73:60
13:00Horizont Minsk 2 D - Minsk D 49:103

BELGIEN: Top Division Women - Slutspel

15:15Mechelen D - Phantoms D 91:58
15:30Braine D - Namur D 78:69

BOLIVIA: Libobasquet

02:30Can Oruro - Pichincha Potosi -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH - Förlorarrunda

1:a quarternPromo - Prijedor 18:14
19:30Slavija - Orlovik -:-

BRASILIEN: NBB

23:00Bauru - Mogi 80:68

BULGARIEN: NBL - Vinnarrunda

12:00Spartak Pleven - Rilski Sportist 85:81

CHILE: LNB

01:15Leones Quilpue - Naviera Ulloa 85:56
01:30Espanol Osorno - Las Animas 107:90
01:45Valdivia - Puente Alto 77:63
02:00Liceo Pablo Neruda - Sportiva Italiana 79:85
02:15CD Puerto Varas - U. De Concepcion 71:102
02:30Catolica - Ancud 79:84
02:30Puerto Montt - Espanol de Talca 85:87

CHILE: LNB 2

00:30Colo Colo - Brisas 77:72
01:00Aleman - Stadio Italiano 52:68
01:00Arabe Valparaiso - Luis Matte Larrain 80:76
01:30Sergio Ceppi - Truenos De Talca 85:73
02:30Arturo Prat San Felipe - Municipal Chillan 81:83

DANMARK: Basketligaen - Förlorarrunda

14:00Bears Academy - Amager 61:64

EUROPA: BIBL - Slutspel

17:00Lovcen Cetinje - Peja 82:93
19:30Sigal Prishtina - AEL -:-

EUROPA: BNXT League - Vinnarrunda

15:00Liege - Groningen 88:70
15:00Oostende - Den Bosch 85:61
15:00Spirou Charleroi - Zwolle 66:63

EUROPA: Latvia-Estonian League - Slutspel

3:e quarternVEF Riga - Prometey 35:34

EUROPA: Euroleague Damer - Slutspel

15:00CBK Mersin D - USK Prague D 67:95
3:e quarternFenerbahce D - ESB Villeneuve D 72:58

FILIPPINERNA: Philippine Cup

09:00Phoenix Fuelmasters - Magnolia Hotshots 93:107
12:15NorthPort - Barangay Ginebra San Miguel 88:95

FINLAND: Korisliiga - Slutspel

16:00Kataja - UU-Korihait Uusikaupunki 71:70

GEORGIA: Superleague

11:00Gau - Kavkasia 79:87
13:30TSU - Batumi 79:109
16:00Rashi - Kutaisi 99:106

GREKLAND: Basket League - Förlorarrunda

16:15AEK Athens - Lavrio 100:67
19:15PAOK - AS Karditsas -:-

GREKLAND: A1 Women - 5:e-8:e plats

16:00PAS Giannina D - Iraklis D 89:40

GREKLAND: A1 Women - Play Out

12:45Athinaikos D - Lefkadas D 77:97

GREKLAND: A1 Women - Slutspel

13:00Esperides Kalliotheas D - Proteas Voulas D 95:74
14:00Olympiacos D - Panathinaikos D 72:69

GREKLAND: A2 Women

12:00Agia Paraskevis D - AEK Peristeriou D 49:42
12:00Anagennisi D - Pierikos Arhelaos D 51:52
12:00Anorthosis Volou D - Panathlitikos D 50:90
12:00Apollon Ptolemaidas D - Kavala D 41:57
12:00Aris D - Panseraikos D 38:68
12:00Dafni D - Danaoi Argous D 55:43
12:00Falirou D - Terpsithea Glyfadas D 46:63
12:00Ionikos D - Amilla Peristeriou D 58:36
12:00Kronos D - Melission D 69:52
12:00Promitheas D - Porfyras D 34:84
12:00Pylaia D - Ment D 60:45
12:00Sporting Athens D - Amyntas D 37:54

IRLAND: SuperLeague - Slutspel

17:30Killester - Eanna -:-

ISLAND: Premier League - Slutspel

21:00Hottur - Valur -:-
21:30Thorl - Njardvik -:-

ISLAND: Premier League Women - Direktkval

21:15Athena D - KR Reykjavik D -:-
21:15Snaefell D - Tindastoll D -:-

ITALIEN: Serie A2

3:e quarternCento - Vigevano 40:55
3:e quarternChiusi - Trapani 60:42
3:e quarternFortitudo Bologna - Basket Torino 56:45
3:e quarternOrzinuovi - Latina 58:52
3:e quarternPallacanestro Nardo - Agrigento 54:43
3:e quarternRimini - Luiss Roma 56:41
3:e quarternTrieste - Urania Milano 53:53
3:e quarternVerona - JuVi Cremona 59:56

ITALIEN: Serie A1 Women

3:e quarternCampobasso D - San Martino D 59:43
3:e quarternOxygen Roma D - Brixia D 63:46
3:e quarternRagusa D - Sanga Milano D 49:40
3:e quarternSan Giovanni D - Virtus Bologna D 42:46
4:e quarternSassari D - Faenza D 37:54
3:e quarternSchio D - Battipaglia D 79:40

ITALIEN: Serie A2 Women - Gr. A

4:e quarternBasket Roma D - Valdarno D 31:61
3:e quarternBroni D - Costa Masnaga D 34:43
4:e quarternSpezia D - Giussano D 42:37

ITALIEN: Serie A2 Women - Gr. B

14:30Libertas Udine D - Umbertide D 64:53
3:e quarternVicenza D - Vigarano D 49:47

JAPAN: B.League

06:05Saga - Nagasaki 73:80
06:35Shimane - Ryukyu 77:73
07:05Akita - Sendai 82:76
07:05Hiroshima D. - Toyama 83:65
07:05Hokkaido - Utsunomiya Brex 67:84
07:05Osaka - Kyoto 83:93
07:05Shinshu - Brave Thunders 76:80
07:05Sun Rockers Shibuya - SeaHorses Mikawa 67:81
07:05Yokohama - NeoPhoenix 92:99
08:05Alvark - Ibaraki Robots 79:67
08:05Chiba - Gunma 88:75
08:05Diamond Dolphins - Nagoya Fighting Eagles 67:84

JAPAN: B2.League

07:00Ehime Orange Vikings - Shizuoka 77:80
07:00Kumamoto - Fukuoka 91:85
07:00Shiga - Kobe 72:69
07:00Yamagata Wyverns - Iwate 65:79
07:10Niigata - Fukushima 57:92
08:00Altiri Chiba - Koshigaya Alphas 83:79
08:00Aomori - Nara 90:103

JAPAN: W League Women - Slutspel

07:00Fujitsu D - Denso Iris D 62:73

KANADA: Super League

01:00KW Titans - Jamestown Jackals 121:97
01:00Sudbury - Los Angeles Ignite 112:102
01:00Virginia Valley Vipers - Montreal Toundra 93:107
20:00Sudbury - Los Angeles Ignite -:-
21:00Frederick - Montreal Toundra -:-

KINA: CBA - Slutspel

13:35Beijing - Shanghai 116:99
13:35Guangzhou - Qingdao 92:78

KROATIEN: Premijer liga

3:e quarternSkrljevo - Dinamo Zagreb 50:65

KROATIEN: Premijer Liga Women

4:e quarternBrod na Savi D - Plamen Pozega D 46:66
3:e quarternNovi Zagreb D - Split D 48:26
19:00Ragusa Dubrovnik D - Pula Moviter D -:-

LITAUEN: LKL

16:20Zalgiris Kaunas - Rytas 92:78
2:a quarternMazeikiai - Jonava 27:34

LUXEMBURG: LBBL - Slutspel

17:15Ettelbruck - Esch 76:63

MEXIKO: CIBACOPA

03:15Venados de Mazatlan - Halcones de Obregon 70:61
04:15Pioneros de Los Mochis - Angeles CDMX 90:80
04:45Zonkeys de Tijuana - Rayos de Hermosillo 102:90
05:15Caballeros de Culiacan - Frayles de Guasave 91:80
05:15Ostioneros de Guaymas - Astros 83:104

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00UppskjutenDanilovgrad - Primorje -:-
3:e quarternPljevlja - Decic 58:59
18:00UppskjutenSutjeska - Jedinstvo -:-
18:00UppskjutenTivat - Lovcen Cetinje -:-

NORGE: BLNO - Slutspel

17:00Baerum - Fyllingen 73:87

NORTH MACEDONIA: Prva Liga - Slutspel

12:30TFT Skopje - Cair 2030 76:65
3:e quarternEuro Nickel - Pelister 45:50

NORTH MACEDONIA: Prva Liga Women - Play Out

13:00Tim Arena D - Probasket D 65:87

NYA ZEELAND: NBL

05:00Canterbury Rams - Auckland Tuatara 99:111
08:30Franklin Bulls - Manawatu Jets 101:83

POLEN: Basket Liga

13:30Dabrowa Gornicza - Lancut 100:90
15:30Slask Wroclaw - Torun 78:69
4:e quarternSzczecin - Legia 68:76
20:00Ostrow Wielkopolski - Anwil Wloclawek -:-

POLEN: 1. Liga

3:e quarternAlstom Krakow - Slask Wroclaw II 54:69
3:e quarternBydgoszcz - WKK Wroclaw 71:52
3:e quarternHydroTruck Radom - AWF Katowice 69:65
3:e quarternMKKS Koszalin - Starogard Gdanski 59:80
3:e quarternNiedzwiadki Chemart Przemysl - Pelplin 60:48
3:e quarternPoli. Opolska - Gornik Walbrzych 54:50
3:e quarternPolonia Warszawa - GKS Tychy 50:44
3:e quarternPoznan - Sokol Miedzychod 63:42

PORTUGAL: Proliga

19:00Braga - Illiabum -:-

PORTUGAL: Proliga - Förlorarrunda

16:00Academica - Imortal B 54:58
16:00Galitos Aveiro - Barreirense 61:58
16:00Sampaense - Ginasio Olhanense 77:68
16:00Vasco Da Gama - Benfica Lisboa B 88:79

PORTUGAL: LFB Women - Slutspel

16:00Esgueira D - Uniao Sportiva D 63:60

PUERTO RICO: BSN

02:00Aguada Santeros - Indios de Mayaguez 66:72
02:00Capitanes de Arecibo - San German 97:76
02:00Piratas de Quebradillas - Mets de Guaynabo 70:72
00:00Leones De Ponce - Criollos de Caguas -:-

RUMÄNIEN: Divizia A - Slutspel

3:e quarternVoluntari - CSU Sibiu 64:56

RUMÄNIEN: Liga National Women - 5:e-8:e plats

12:00Cluj Napoca D - Rapid Bucuresti D 99:81

RUMÄNIEN: Liga National Women - Slutspel

3:e quarternSepsi S. D - Municipal Targoviste D 58:44

RYSSLAND: VTB United League - Förlorarrunda

12:00Astana - Samara 94:92Eft.förl.
13:00Nizhny Novgorod - Saratov 65:81
14:00MBA Moscow - Minsk 81:70

RYSSLAND: VTB United League - Vinnarrunda

15:00Zenit Petersburg - Parma Perm 77:66

SCHWEIZ: SB League Women - Slutspel

16:00Fribourg D - Nyon D 74:57

SLOVAKIEN: Extraliga - Slutspel

17:00BC Komarno - MBK Handlova 94:81

SPANIEN: LEB Oro

12:00Oviedo - Caceres 89:71
12:30Estudiantes - Gipuzkoa 90:81
12:30Forca Lleida - Alicante 91:77
12:30Ourense - Estela 65:72
12:30Real Betis - San Pablo Burgos 76:88
17:00Tizona Burgos - Melilla 89:74
3:e quarternLeyma Coruna - Real Valladolid 48:32
2:a quarternFuenlabrada - Clavijo 31:33
20:00Castello - Hestia Menorca -:-

SPANIEN: LEB Plata - Uppflyttningsslutspel

12:00Algeciras - Prat Joventut 72:83
3:e quarternBenicarlo - Zornotza ST 40:40
2:a quarternPonferrada - Basquet L'Horta Godella 29:26

SPANIEN: Liga Femenina Women

12:00Jairis D - Cadi La Seu D 78:65
12:45Barcelona CBS D - Uni Girona D 72:70
3:e quarternEstudiantes D - Perfumerias Avenida D 48:50

STORBRITANNIEN: BBL

16:00Sheffield Sharks - Cheshire Phoenix 92:99
1:a quarternCaledonia Gladiators - Plymouth City Patriots 21:12

STORBRITANNIEN: WBBL Women

16:00UppskjutenBA London Lions D - Cardiff Met Archers D -:-
17:00Essex Rebels D - Durham Palatinates D 72:84
1:a quarternBA London Lions D - Manchester Giants D 13:12
1:a quarternLeicester Riders D - Caledonia Gladiators D 8:9

SVERIGE: Superettan Herr - Slutspel

16:00Huddinge - Sloga Uppsala 74:109
16:00Wetterbygden Stars - KFUM Fryshuset 80:88
17:00Högsbo Basket - Helsingborg 96:64
3:e quarternAIK Basket - Tureberg 53:43

TAIWAN: SBL

11:00Taiwan Beer - Changhua 90:85
13:00Bank of Taiwan - Yulon Luxgen Dinos 77:84

TAIWAN: P. League+

08:30Formosa Dreamers - Taoyuan Pauian Pilots 97:80
11:00Kaohsiung Steelers - Fubon Braves 69:98

TAIWAN: T1 League

08:00New Taipei CTBC DEA - Taipei Taishin Mars 76:114
10:30Taiwan Beer Leopards - Tainan TSG GhostHawks 125:121

TAIWAN: WSBL Women

07:00Chunghua Telecom D - Taipower D 56:51
09:00Taiyuan D - Cathay Life D 76:78

TURKIET: TBL

13:00Gaziantep - Kapakli Spor 104:76
14:45Harem Spor - Mersin BŞB 81:92
16:30Yalovaspor - Final Spor 74:65

TURKIET: TKBL Women - Slutspel

13:00Botas 2 D - Bodrum D 50:59
14:30Bursa Antspor D - Ferhatoglu D 70:61

TYSKLAND: BBL

15:30Bamberg - Hamburg 86:80
15:30Bonn - Gottingen 95:85
15:30Syntainics MBC - Alba Berlin 67:76
17:00Rostock - Ulm 71:96
2:a quarternWurzburg - Bayern 27:40

TYSKLAND: Pro A

15:00Frankfurt - Dresden 79:75
16:00Vechta 2 - PS Karlsruhe 75:93
16:30Jena - Artland 86:76

TYSKLAND: Pro B - Slutspel

16:00Coburg - Berlin Braves 71:72

TYSKLAND: DBBL Women - Slutspel

16:00TK Hannover D - Keltern D 64:59
2:a quarternHalle D - Alba Berlin D 35:32

UKRAINA: FBU Superleague - Slutspel

13:00Dnipro - Cherkaski Mavpy 78:73

VÄRLD: Champions League Americas - Slutspel

00:10Halcones de Xalapa - Flamengo 87:90
03:10Quimsa - Hebraica y Macabi 89:75
23:40Halcones de Xalapa - Hebraica y Macabi -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.