Basket » 18.05.2024 » Alla matcher
Spela på Basket från din mobil med bet365!
FRANKRIKE: LNB - Slutspel
20:00Cholet - Paris -:-20:00Le Portel - Monaco -:-
20:00Nanterre - JL Bourg -:-
SPANIEN: ACB - Slutspel
18:00Valencia - Murcia -:-SVERIGE: Basketligan Herr - Slutspel
18:04Norrköping Dolphins - Borås Basket -:-TURKIET: Super Lig - Slutspel
17:00Petkim Spor - Fenerbahce -:-19:30Manisa - Besiktas -:-
USA: NBA - Slutspel
01:00Indiana Pacers - New York Knicks -:-ARGENTINA: Liga A
02:00Penarol - Independiente de Oliva -:-02:00San Martin - Obras Sanitarias -:-
03:00Olimpico - Platense -:-
03:00Riachuelo - Obera TC -:-
16:30Argentino - Comunicaciones Mercedes -:-
AUSTRALIEN: NBL1 East
08:00Norths Bears - Hornsby S. -:-09:00Manly W. - Hills Hornets -:-
11:00Maitland M. - Penrith P. -:-
11:00Sutherland Sharks - BA CoE -:-
11:15Newcastle Falcons - Central Coast Crusaders -:-
11:30Canberra - Albury-Wodonga Bandits -:-
11:30Sydney Comets - Bankstown Bruins -:-
12:00Inner West Bulls - Illawarra Hawks -:-
AUSTRALIEN: NBL1 East Women
07:00Manly W. D - Hills Hornets D -:-09:00Maitland Mustangs D - Penrith P. D -:-
09:00Newcastle Falcons D - Central Coast D -:-
09:00Sutherland Sharks D - BA CoE D -:-
09:30Canberra D - Albury D -:-
09:30Sydney Comets D - Bankstown Bruins D -:-
10:00Inner West Bulls D - Illawarra Hawks D -:-
10:00Norths Bears D - Hornsby S. D -:-
AUSTRALIEN: NBL1 North
11:30South West Metro Pirates - Southern District -:-12:00Logan Thunder - Gold Coast Rollers -:-
12:30Cairns Marlins - Townsville Heat -:-
12:30Darwin Salties - Ipswich Force -:-
12:30Mackay Meteors - Northside Wizards -:-
AUSTRALIEN: NBL1 North Women
09:30South West Metro Pirates D - Southern District Spartans D -:-10:00Logan Thunder D - Gold Coast Rollers D -:-
10:30Cairns D - Townsville Flames D -:-
10:30Darwin Salties D - Ipswich Force D -:-
10:30Mackay Meteorettes D - Northside Wizards D -:-
AUSTRALIEN: NBL1 South
11:00Bendigo Braves - Casey Cavaliers -:-11:00Geelong - Nunawading -:-
11:30Melbourne Tigers - Ballarat -:-
12:00Diamond Valley - Dandenong -:-
12:00Eltham - Sandringham Sabres -:-
12:00Keilor Thunder - Hobart Chargers -:-
12:00Knox - Mt Gambier -:-
12:00Ringwood - NW Tasmania -:-
12:30Waverley - Kilsyth -:-
AUSTRALIEN: NBL1 South Women
09:00Bendigo Braves D - Casey Cavaliers D -:-09:00Geelong D - Nunawading D -:-
09:30Melbourne Tigers D - Ballarat D -:-
10:00Diamond Valley D - Dandenong Rangers D -:-
10:00Eltham D - Sandringham D -:-
10:00Keilor Thunder D - Hobart Chargers D -:-
10:00Knox D - Mt. Gambier D -:-
10:00Ringwood D - Launceston D -:-
10:30Waverley D - Kilsyth D -:-
AUSTRALIEN: NBL1 West
13:00Geraldton Buccaneers - Perry Lakes Hawks -:-13:00Joondalup Wolves - Willetton Tigers -:-
13:30Beeliar Boodjar - Warwick Senators -:-
13:30Lakeside Lightning - Rockingham Flames -:-
14:00South West Slammers - Goldfields Giants -:-
14:30Kalamunda Eastern Suns - Perth Redbacks -:-
AUSTRALIEN: NBL1 West Women
11:00Joondalup Wolves D - Willetton Tigers D -:-11:30Beeliar Boodjar D - Warwick Senators D -:-
11:30Lakeside Lightning D - Rockingham Flames D -:-
12:00South West Slammers D - Goldfields Giants D -:-
12:30Kalamunda Eastern Suns D - Perth Redbacks D -:-
BELARUS: Premier League - 5:e-8:e plats
13:00Minsk 3 - Gomel -:-BELARUS: Premier League Women - 5:e-8:e plats
14:00Gomel D - BC Minsk youth D -:-15:00Horizont Minsk 2 D - Victoria Grodno D -:-
BOLIVIA: Libobasquet
01:00Saracho - Atletico Nacional -:-02:30Can Oruro - Carl A-Z -:-
BRASILIEN: NBB - Slutspel
00:00Franca - Minas -:-BRASILIEN: CBB - Slutspel
22:00Blumenau APAB - Praia Clube -:-CHILE: LNB - Slutspel
02:30CD Puerto Varas - Las Animas -:-COLOMBIA: LBP
02:40Bucaros - Piratas de Bogota -:-23:05Bucaros - Piratas de Bogota -:-
FINLAND: Korisliiga - Slutspel
16:00Helsinki Seagulls - BC Nokia -:-FRANKRIKE: Ligue 2 Women - Slutspel
20:00Chartres D - Toulouse D -:-GREKLAND: Basket League - Slutspel
16:15AEK Athens - Olympiacos -:-19:00PAOK - Panathinaikos -:-
INDONESIEN: IBL
09:00Kesatria Bengawan Solo - Satria Muda -:-11:00Pelita Jaya - Hangtuah -:-
12:00Bali United - Tangerang Hawks -:-
15:00RANS PIK - Satya Wacana -:-
ITALIEN: Serie A2 - Slutspel
18:00Cantu - Udine -:-18:00Forli - Trieste -:-
18:00Fortitudo Bologna - Sebastiani Rieti -:-
18:00Trapani - Verona -:-
JAPAN: B.League - Slutspel
07:05Diamond Dolphins - Hiroshima D. -:-09:05Ryukyu - Chiba -:-
JAPAN: B2.League - Slutspel
07:00Shiga - Koshigaya Alphas -:-08:00Altiri Chiba - Yamagata Wyverns -:-
KANADA: Super League - Slutspel
01:00KW Titans - London -:-KAZAKSTAN: National League - Slutspel
14:00Atyrau - Irbis Almaty -:-KROATIEN: Premijer Liga Women - Slutspel
20:00Ragusa Dubrovnik D - Tresnjevka 2009 D -:-LIBANON: Division 1 - Slutspel
20:45Sagesse Al Hekmeh Beirut - Al-Riyadi -:-MEXIKO: CIBACOPA
04:15Astros - Halcones de Obregon -:-04:15Frayles de Guasave - Venados de Mazatlan -:-
05:00Angeles CDMX - Caballeros de Culiacan -:-
05:15Pioneros de Los Mochis - Zonkeys de Tijuana -:-
05:15Rayos de Hermosillo - Ostioneros de Guaymas -:-
NYA ZEELAND: NBL
06:00Southland Sharks - Auckland Tuatara -:-09:30Taranaki Airs - Manawatu Jets -:-
PARAGUAY: LNB - Apertura
01:30Colonias Gold - Dep. San Jose -:-PUERTO RICO: BSN
02:00Capitanes de Arecibo - Cangrejeros -:-02:00Osos de Manati - Vaqueros de Bayamon -:-
RUMÄNIEN: Divizia A - Slutspel
17:30CSM Oradea - Cluj-Napoca -:-SLOVENIEN: Liga Nova KBM - Slutspel
20:00Helios Domzale - KK Krka Novo mesto -:-SPANIEN: LEB Plata - Uppflyttningsslutspel
19:00Zamora - Albacete -:-20:00Sant Antoni - Moron -:-
TAIWAN: P. League+
08:30Kaohsiung Steelers - New Taipei Kings -:-11:00Hsinchu Jko Lioneers - Formosa Dreamers -:-
TYSKLAND: BBL - Slutspel
18:30Ulm - Wurzburg -:-TYSKLAND: Pro A - Slutspel
19:30PS Karlsruhe - Phoenix Hagen -:-UNGERN: NB I. A - Play Out
18:00Kaposvari - Szedeak -:-18:00Kormend - OSE Lions -:-
18:00KTE-Duna - Atomeromu Paks -:-
URUGUAY: Liga Uruguaya - Slutspel
02:15Nacional - Aguada -:-USA: WNBA
01:30Connecticut Sun D - Washington Mystics D -:-03:30Minnesota Lynx D - Seattle Storm D -:-
19:00New York Liberty D - Indiana Fever D -:-
21:00Las Vegas Aces D - Los Angeles Sparks D -:-
VENEZUELA: Superliga
00:45Diablos - Marinos -:-01:00Gaiteros del Zulia - Cocodrilos -:-
01:00Heroes de Falcon - Piratas de La Guaira -:-
01:00Llaneros - Trotamundos -:-
23:00Pioneros - Spartans -:-
23:30Toros de Aragua - Brillantes -:-
Spela på Basket från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live basket resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.