UPPDATERA

Fotboll » Idag » Avslutade

FRANKRIKE: Ligue 1

21:00Nantes - Lille 1:1

SPANIEN: LaLiga

21:00Osasuna - Sevilla 2:1

TYSKLAND: Bundesliga

20:30Freiburg - Dortmund 1:3

ARGENTINA: Liga Profesional

00:00Godoy Cruz - Aldosivi 2:0
02:30Atl. Tucuman - Central Cordoba 1:0
02:30Colon - Arsenal Sarandi 1:1

ARGENTINA: Primera C - Clasura

20:30Central Cordoba - Argentino de Merlo 2:1
20:30Deportivo Espanol - Puerto Nuevo 0:0

ARGENTINA: Reserve League - Andra rundan

15:00Banfield 2 - Platense 2 0:0
15:00San Lorenzo 2 - Patronato 2 1:2
16:00Gimnasia L.P. 2 - Velez Sarsfield 2 1:0
16:00Union Santa Fe 2 - Argentinos Jrs 2 1:1

ARGENTINA: Primera A Women

20:10Excursionistas D - UAI Urquiza D 0:2

ARMENIEN: VBET Premier League

15:00Lernayin Artsakh - Alashkert 0:1
17:00BKMA - Noah 2:2

AUSTRALIEN: NPL Tasmania

11:30Riverside Olympic - Launceston 2:2
12:00Kingborough Lions - Clarence Zebras 4:2

AUSTRALIEN: NPL Victoria

11:30Melbourne Knights - Altona Magic 1:1

AZERBAJDZJAN: Premier League

17:00Zira - Sabah Baku 1:3

BELARUS: Vysshaya Liga

17:00Zhodino - Energetik-BGU 4:0
19:00Neman - Slutsk 1:0

BELARUS: Vysshaya Liga Women

16:00Minsk FK D - Vitebsk D 7:0

BELGIEN: Jupiler Pro League

20:45Oostende - Gent 1:3

BELGIEN: Challenger Pro League

20:00Dender - Lommel SK 1:4
20:00Virton - RWDM 47 1:1

BELGIEN: Super League Women

20:00RSC Anderlecht D - Aalst D 3:0
20:30Femina Woluwe D - Genk D 1:2

BOLIVIA: Division Profesional - Clasura

00:00Universitario de Vinto - Aurora 0:3
02:15U. Sucre - Nacional Potosi 0:1

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premier League

17:30Leotar - Velez Mostar 1:0

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

17:30Drina Zvornik - Sutjeska Foca 0:2

BULGARIEN: Parva liga

17:30Cherno More - Pirin Blagoevgrad 1:0
20:00Hebar - Slavia Sofia 0:3

BULGARIEN: Third League - North-West

17:00Akademik Svishtov - Etar Veliko Tarnovo II 5:1

BURUNDI: Primus League

15:00Dynamik - Vital O 0:1

CHILE: Primera Division

02:15U. Catolica - O'Higgins 2:2

CHILE: Primera B

02:00D. Puerto Montt - Cobreloa 1:1
21:00Magallanes - S. Wanderers 0:1

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

23:00Guanacasteca - Guadalupe 1:2
03:00Puntarenas FC - Grecia 3:1
03:00Zeledon - Cartagines 2:1

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:00Santa Ana - Consultants Desamparados 0:1

CYPERN: Super Cup

19:30Apollon - Omonia 2:0

DANMARK: Superliga

19:00Horsens - Midtjylland 3:3
21:00FC Köpenhamn - Randers 1:3

DANMARK: 1st Division

18:30F. Amager - Naestved 0:0
18:30Fredericia - Vejle 0:1
18:30Hobro - Sönderjyske 0:3

DANMARK: 2nd Division

19:00B.93 - Roskilde 3:1

DANMARK: 3rd Division

18:30Lyseng - VSK Aarhus 0:0
18:30Middelfart - Næsby 4:0

ECUADOR: Serie B

02:00America de Quito - Chacaritas 2:2

EGYPTEN: Egypt Cup

20:00Enppi - National Bank Egypt 4:5Eft.str.

ENGLAND: Championship

21:00Watford - Burnley 1:0

ENGLAND: Premier League 2

20:00Manchester Utd U21 - Crystal Palace U21 1:5
20:00Middlesbrough U21 - Derby U21 3:1
20:00Southampton U21 - West Brom U21 4:1
20:00Tottenham U21 - Everton U21 0:2
20:00West Ham U21 - Arsenal U21 2:3

ESTLAND: Meistriliiga

18:00L. Tallinn - Parnu JK Vaprus 3:0

ESTLAND: Esiliiga

18:00Parnu - Flora U21 3:2

FINLAND: Veikkausliiga

17:00Haka - AC Oulu 3:2

FINLAND: Ykkonen

17:30Gnistan - Jaro 2:2
17:30JaPS - PEPO 0:1
17:30KTP - SJK Akatemia 1:0
17:30TPS Turku - MP Mikkeli 1:0

FRANKRIKE: National

19:30Bastia-Borgo - Le Puy 1:0
19:30Chateauroux - Paris 13 Atl. 0:0
19:30Cholet - Avranches 1:3
19:30Concarneau - Orleans 1:1
19:30Dunkerque - Le Mans 3:0
19:30Stade Briochin - Red Star 2:2
19:30Versailles - Martigues 2:1
19:30Villefranche - Sedan 1:1

FÄRÖARNA: Premier League

19:00B36 Torshavn - Skala Itrottarfelag 5:1

GAMBIA: GFA League

18:00Armed Forces - Real Banjul 1:1

INDONESIEN: Liga 1

10:30Persik Kediri - Borneo 1:2

IRAN: Persian Gulf Pro League

16:30Esteghlal F.C. - Sepahan 0:2
16:30Peykan - Malavan 1:0
17:30Aluminium Arak - Havadar SC 0:1
18:00Naft M.I.S - Mes Kerman 3:2
18:00Nassaji Mazandaran - Mes Rafsanjan 1:1

IRLAND: Premier Division

20:45Bohemians - Dundalk 0:1
20:45Derry City - Shamrock Rovers 0:0
20:45Drogheda - Shelbourne 3:1
20:45UC Dublin - Finn Harps 2:1

IRLAND: Division 1

20:45Bray - Longford 0:3
20:45Cork City - Treaty United 0:2
20:45Waterford - Galway 2:1
20:45Wexford - Cobh Ramblers 2:2

ISLAND: Lengjudeildin

21:15Grotta Seltjarnarnes - Afturelding 4:2
21:15KV Reykjavik - Fjolnir 1:4

ISLAND: Division 2

21:30Throttur Reykjavik - Magni 3:2

ISLAND: Icelandic Cup Women

21:45Stjarnan D - Valur D 1:3

ITALIEN: Serie B

20:45Parma - Bari 2:2

JORDAN: Premier League

17:00Sahab - Al Wehdat 2:2
19:30Al Sareeh - Al Ramtha 0:0

KINA: Super League

13:30Wuhan Three Towns - Beijing Guoan 5:1
13:30UppskjutenZhejiang Professional - Guangzhou FC -:-
14:00UppskjutenCangzhou - Shanghai Port -:-
14:00Cangzhou - Shandong Taishan 0:2
14:00UppskjutenDalian Pro - Shenzhen -:-
14:00Guangzhou FC - Chengdu Rongcheng 1:2

KINA: Jia League

09:30Qingdao Manatee - Heilongjiang Ice City 5:1
13:30Shanghai Jiading Huilong - Zibo Cuju 3:1

KINA: Yi League

09:30Dongguan Guanlian - Hainan Star 3:0
09:30Hunan Billows - Dandong Tengyue WO 0:3
09:30Jiangxi Dark Horse - Taian Tiankuang 2:1
09:30Jinan Xingzhou - Hubei Istar 2:0
09:30Wuxi Wugou - Shaoxing Shangyu 1:0
09:30Zibo Qisheng - Yanbian Longding 0:2
13:30Qingdao Red Lions - Quanzhou Yassin 0:2

KROATIEN: HNL

20:00Sibenik - Istra 1961 0:0

KYRGYZSTAN: Premier Liga

14:00Abdish-Ata - Kaganat 3:0
14:00Dordoi Bishkek - Nur-Batken 1:0

LITAUEN: A Lyga

17:00Hegelmann - Dziugas Telsiai 5:0

LITAUEN: I Lyga

18:00Atmosfera - Siauliai 2 2:1
18:00Banga Gargzdai 2 - Babrungas 0:2
18:00Dainava Alytus - Ekranas 2:1
18:00Neptunas - FK Panevezys 2 1:2
18:30Riteriai 2 - Zalgiris 2 1:2

MALAWI: Super League

14:30UppskjutenEkwendeni Hammers - Silver Strikers -:-

MEXIKO: Liga MX - Apertura

04:00Queretaro - Atl. San Luis 1:1

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Tapatio - Raya2 1:1
02:05Atlante - Atl. Morelia 1:0
04:00Correcaminos - Cancun 0:0

MEXIKO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Necaxa U20 - Monterrey U20 2:1
17:00UppskjutenJuarez U20 - Pachuca U20 -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura

02:00Monterrey D - Club Leon D 3:0

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

20:00Excelsior - Vitesse 3:1

NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie

20:00Almere - Oss 3:0
20:00De Graafschap - Venlo 1:2
20:00Eindhoven - Willem II 2:1
20:00Helmond - Jong AZ 1:3
20:00Roda - Jong Ajax 1:0
20:00Telstar - Zwolle 0:5

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

23:00Matagalpa - Ferretti 1:0
01:00Managua FC - Esteli 3:0
04:00UNAN-Managua - Juventus Managua 2:1

NIGERIA: NNL

19:00Bendel - Vandrezzer 1:0

NORDIRLAND: NIFL Premiership

20:45Larne - Glentoran 0:0

NORGE: Eliteserien

19:00Sandefjord - Rosenborg 2:5
19:00Sarpsborg 08 - Bodo/Glimt 1:4

OMAN: Super Cup

16:05Al Seeb - Al Nahda 2:0

PARAGUAY: Division Intermedia

20:45Martin Ledesma - Deportivo Santani 0:2

PARAGUAY: Copa Paraguay

00:30Fulgencio Yegros - General Caballero JLM 0:3

POLEN: Ekstraklasa

18:00Legnica - Zaglebie 0:1
20:30Widzew Lodz - Legia 1:2

POLEN: Division 1

20:30Katowice - Sandecja 0:0

POLEN: III Liga - Group I

17:00Ostroda - Swit Mazowiecki 2:3
17:00Pelikan - Legia II 0:2
17:00Ursus Warszawa - Bron Radom 3:2

POLEN: III Liga - Group II

18:00Blekitni Stargard - B. Gdynia 1:1
18:00Cartusia Kartuzy - Kleczew 4:0
18:00Ol. Grudziadz - Swit Skolwin 2:0
18:00Sroda - Solec K. 2:0

POLEN: III Liga - Group III

17:00Warta Gorzow - Legnica 2 1:1
18:00Bielsko-Biala - Polonia B. 4:1

PORTUGAL: Liga Portugal

21:15Famalicao - Braga 0:3

PORTUGAL: Liga Portugal 2

19:00Tondela - Benfica B 1:1

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Preliminär

12:00Benfica U23 - Estoril U23 3:2

RUMÄNIEN: Liga 1

20:30FC Arges - U Craiova 1948 0:2

RUMÄNIEN: Liga 2

17:30Csikszereda M. Ciuc - Concordia 0:1

RYSSLAND: Premier League

18:30Fakel Voronezh - Ural 0:0

RYSSLAND: Youth League

10:00Ural U19 - FK Strogino Moscow U19 0:1
12:00Khimki U19 - Akhmat Grozny U19 1:2
13:00FK Orenburg U19 - UOR 5-Yegoryevsk U19 0:1
13:00Torpedo Moscow U19 - Sp. Moscow U19 2:5
14:00Zenit U19 - Nizhny Novgorod U19 2:0
16:00CSKA Moscow U19 - Krylya Sovetov Samara U19 0:0
17:00Krasnodar U19 - FK Rostov U19 2:1
18:00Dynamo Moscow U19 - Sochi U19 2:0
18:00Lok. Moskva U19 - Kuban U19 1:0

SCHWEIZ: Challenge League

19:30Xamax - Lausanne 0:1
19:30Yverdon - Wil 1:3
20:15Bellinzona - Aarau 0:4

SERBIEN: Super Liga

18:00Radnicki Nis - Novi Pazar 1:3

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

17:00BASK - BSK Borca 3:2
17:00Usce - Torlak 0:4

SINGAPORE: Premier League

13:45Balestier Khalsa - Hougang 6:1

SKOTTLAND: Championship

20:45Dundee FC - Arbroath 4:2

SLOVAKIEN: Fortuna liga

20:30Skalica - Podbrezova 1:1

SLOVAKIEN: 2. liga

17:00Pohronie - Samorin 2:2
17:00Povazska Bystrica - Zilina B 3:2
19:00Myjava - Dubnica 3:1

SLOVAKIEN: 3. Liga - East

17:30Bardejov - Stropkov 3:0

SLOVENIEN: Prva liga

20:15Celje - Bravo 1:0

SLOVENIEN: 2. SNL

18:00Krsko Posavje - Nafta 1:3

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

14:30Dekedda - Heegan 3:0

SPANIEN: LaLiga2

21:00Levante - Huesca 0:0

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

18:30Torslanda IK - Landvetter 2:2
19:00Assyriska BK - Västra Frölunda IF 2:2

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

19:00FBK Balkan - Nosaby IF 2:3
19:30Räppe GOIF - Hässleholms IF 1:4

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

19:30IK Sleipner - United IK Nordic 1:2

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

19:00Ahlafors IF - IK Gauthiod 2:0
19:00Grebbestads IF - Saffle SK 1:2

SVERIGE: OBOS Damallsvenskan

18:00Kristianstad D - Vittsjö D 1:0

SVERIGE: Elitettan - damer

19:00Lidköpings FK D - Bergdalens IK D 1:0

SYDAFRIKA: Premier League

19:30Maritzburg Utd - Swallows 0:0

SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Slutspel

02:30Estudiantes (Arg) - Athletico-PR (Bra) 0:1

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana - Slutspel

00:15Internacional (Bra) - Melgar (Per) 0:1Eft.str.

SYDKOREA: K3 League

12:00Changwon - Cheonan City 2:0
12:00Mokpo - Siheung Citizen 0:2

THAILAND: Thai League 1

14:00Bangkok Utd - Khonkaen Utd. 2:0

THAILAND: Thai League 2

13:00Chiangmai Utd - Nakhon Si 3:2

TJECKIEN: Division 2

17:00Pribram - Karvina 1:1

TJECKIEN: CFL - Group A

19:00Pisek - Zbuzany 2:2

TJECKIEN: MSFL

18:00Kvitkovice - Uhersky Brod 3:1
18:00Velke Mezirici - Blansko 0:2
18:00Vrchovina - SK Hranice 0:0
19:00Hlucin - FK Frydek-Mistek 0:1

TJECKIEN: Division D

18:00Bystrice n. Pern. - Zdirec n. D. 0:3
18:00Start Brno - Sperice 3:1

TJECKIEN: Division E

17:30Bzenec - Batov 1:2

TJECKIEN: Jihomoravsky KP

18:00Bystrc - Rousinov 0:1

TJECKIEN: Kralovehradecky KP

18:00Dobruska - Cerveny Kostelec 1:2
18:00Horice - Kostelec n. O. 3:1

TJECKIEN: Olomoucky KP

18:00Kostelec na Hane - Jesenik 0:0

TJECKIEN: Plzensky KP

18:00Zruc - Nepomuk 2:1

TJECKIEN: Prazsky prebor

17:00Vysehrad - Dukla JM 4:4

TJECKIEN: Zlinsky KP

18:00Luhacovice - Stitna nad Vlari 1:1

TJECKIEN: U19 League

11:00Brno U19 - Zlin U19 3:3
11:00Slavia Prague U19 - Pribram U19 3:0

TURKIET: Super Lig

20:00Trabzonspor - Hatayspor 1:0

TURKIET: 1. Lig

20:00Altay - Samsunspor 0:2

TURKMENISTAN: Yokary Liga

15:00Ahal - Energetik 8:0
15:00Merw - FC Asgabat 2:1
15:00Sagadam - Altyn Asyr 1:1

TYSKLAND: 2. Bundesliga

18:30Kaiserslautern - Paderborn 0:1
18:30Nurnberg - Heidenheim 0:3

TYSKLAND: 3. Liga

19:00Hallescher - VfB Oldenburg 2:0

TYSKLAND: Regionalliga North

19:00Hannover II - SC Weiche-08 0:3

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

19:00Hertha II - Babelsberg 0:1
19:00Viktoria Berlin - Lokomotive Leipzig 2:2

TYSKLAND: Regionalliga West

19:00Wiedenbruck - Ahlen 5:0
19:30AvbrutenKoln II - Oberhausen 4:1

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

19:00Offenbach - Hoffenheim II 5:2

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

18:00Pipinsried - Rain/Lech 3:0
18:15Spvgg Ansbach 09 - Hankofen-Hailing 1:1
19:00Aschaffenburg - Furth II 0:0
19:00Buchbach - Heimstetten 2:0
19:00Illertissen - Augsburg II 1:5

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

20:00Neustrelitz - Hertha Zehlendorf 0:1

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

19:30Auerbach - Freital 1:1

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

19:00Dassendorf - Wandsbeker Concordia 4:2
19:30Hamm United - Altona 2:1
20:00Hamburger SV III - Rugenbergen 3:0

TYSKLAND: Oberliga Bremen

19:00Geestemunde - Surheide 3:1

TYSKLAND: Oberliga Hessen

19:00Hanau - Eddersheim 2:2

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

19:00Jagersburg - Auersmacher 0:2
19:30Morlautern - Pirmasens 1:2
20:00Waldalgesheim - Ahrweiler 1:1

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

18:30Neumarkt - Ammerthal 1:2
18:30Wurzburger FV - Grossbardorf 1:3
19:00DJK Bamberg - Bayern Hof 4:0
19:00Gebenbach - Eltersdorf 1:6

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

18:30Dachau - VfB Hallbergmoos-Goldach 3:0
19:00Garching - Ismaning 0:1
19:00Rosenheim - Schwaben Augsburg 1:2

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

19:30Grossaspach - Bietigheim-Bissingen 4:1

UNGERN: OTP Bank Liga

20:00Debrecen - Vasas 1:1

UNGERN: NB I Women

17:30Győr D - Ujpest D 9:0
18:00Ferencvaros D - Szent Mihaly D 7:0

URUGUAY: Primera Division - Clasura

00:00Wanderers - Fenix 2:1
20:30Boston River - River Plate 1:2

UZBEKISTAN: Super League

16:00Metallurg Bekabad - Nasaf Qarshi 0:2
16:00Neftchi Fargona - Pakhtakor (Uzb) 0:2

WALES: Cymru Premier

20:45Airbus - Aberystwyth 1:2

WALES: Cymru South

20:30Abergavenny Town - Goytre Utd 3:1
20:30Afan Lido - Taffs Well 1:1
20:30Barry - Briton Ferry 0:1
20:30Llanelli - Ammanford 1:1

WALES: Cymru North

20:00Gresford - Mold Alexandra 0:1
20:30Holywell - Colwyn Bay 1:6

VENEZUELA: Primera Division

23:00Zulia - Monagas 0:0
01:15Aragua - Zamora 0:1

VIETNAM: V.League 1

13:00The Cong - Hong Linh Ha Tinh 2:0
14:15Ho Chi Minh - Binh Dinh 1:2

VIETNAM: V.League 2

10:30Dak Lak - Pho Hien 0:0
12:00Long An - Can Tho 2:1
13:00Ba Ria Vung Tau - BHTS Quang Nam 0:1

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

15:00Afghanistan U19 - Uzbekistan U19 1:1
18:00Tadzjikistan U19 - Iran U19 0:4

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

07:30H. Marmorek (Isr) - Ironi Modiin (Isr) 1:2
10:00Guadalajara (Esp) - Leganes B (Esp) 1:0
17:30Ancona-Matelica (Ita) - Citta di Fasano (Ita) 4:1
18:00Aris (Cyp) - Xylotympou (Cyp) 5:0
18:00Lamia (Gre) - AEK B (Gre) 0:0
18:15Linense (Esp) - Ceuta (Esp) 2:1
18:30Padova (Ita) - Luparense (Ita) 3:1
19:00CF Illueca (Esp) - Teruel (Esp) 0:2
19:00Malagueno (Esp) - Ejido (Esp) 1:3
19:30Burgos Promesas (Esp) - Calahorra (Esp) 0:0
20:00Alcoyano (Esp) - Hercules (Esp) 1:1
20:00Lorca Deportiva (Esp) - Cartagena B (Esp) 1:1
20:00PAS Giannina (Gre) - Karmiotissa (Cyp) 2:2
20:00Pena Sport (Esp) - Cirbonero (Esp) 0:1
20:00Valencia B (Esp) - Castellon (Esp) 1:2
20:30Puente Genil (Esp) - Coria C.F. (Esp) 2:0

VÄRLD: Islamic Solidarity Games

12:30Azerbaijan U23 - Marocko U23 2:2
12:30Kamerun U23 - Senegal U23 0:2
16:00Iran U23 - Saudiarabien U23 0:3
16:00Turkiet U23 - Algeriet U23 1:1

VÄRLD: VM U20 - Damer

01:00Frankrike U20 D - Nigeria U20 D 0:1
04:00Kanada U20 D - Sydkorea U20 D 0:2

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher - Damer

10:00Rumänien U17 D - Bosnien-Hercegovina U17 D 2:0

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag - Damer

11:00Sevilla D (Esp) - Aston Villa D (Eng) 6:1
14:00Leverkusen D (Ger) - Twente D (Ned) 0:1
18:30Atl. Madrid D (Esp) - Albacete D (Esp) 5:0

ZIMBABWE: Premier Soccer League

15:00Yadah - Whawha 3:0

ÖSTERRIKE: 2. Liga

18:10Admira - Austria Vienna II 3:2
18:10Dornbirn - Horn 0:1
18:10Floridsdorfer AC - Vorwarts Steyr 2:1
18:10Liefering - First Vienna 1:1
18:10St. Polten - Sturm Graz (Am) 2:5
20:30BW Linz - Grazer AK 1:1

ÖSTERRIKE: Regionalliga East

19:00ASV Siegendorf - Wiener Viktoria 2:0
19:00Bruck Leitha - Marchfeld 1:2
19:00Warth - Drassburg 1:1
19:30Traiskirchen - W. Neustadt 3:2
19:30TWL Elektra - Mauerwerk 6:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga Central

19:00Bad Gleichenberg - Leoben 2:2
19:00Deutschlandsberger - Kalsdorf 1:3
19:00Gleisdorf - Allerheiligen 0:0
19:00Weiz - Klagenfurt 0:0
19:00Vocklamarkt - Weindorf St. Anna 1:2
19:30WSC Wels - Union Gurten 1:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Tyrol

18:30SC Imst - Motz/Silz 1:2
19:00Hall - SV Worgl 0:3
19:00Kufstein - Reichenau 1:0
19:00Tirol (Am) - Fugen 0:2
19:30Kitzbuhel - Telfs 1:2
19:30SC Kundl - Schwaz 1:4

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Salzburg

17:30USK Anif - Austria Salzburg 1:1
18:00SAK 1914 - Golling 4:3
19:00Saalfelden - Grodig 5:0
19:00Seekirchen - Bischofshofen 2:1
19:00St. Johann - UFC Hallein 1:0
19:30Wals-Grunau - Kuchl 1:2

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.