Fotboll » 11.05.2024 » Alla matcher
Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
ENGLAND: Premier League
13:30Fulham - Manchester City -:-16:00Bournemouth - Brentford -:-
16:00Everton - Sheffield Utd -:-
16:00Newcastle - Brighton -:-
16:00Tottenham - Burnley -:-
16:00West Ham - Luton -:-
16:00Wolves - Crystal Palace -:-
18:30Nottingham - Chelsea -:-
ITALIEN: Serie A
18:00Napoli - Bologna -:-20:45Milan - Cagliari -:-
SPANIEN: LaLiga
14:00Mallorca - Las Palmas -:-16:15Villarreal - Sevilla -:-
18:30Granada - Real Madrid -:-
21:00Ath. Bilbao - Osasuna -:-
SVERIGE: Allsvenskan
15:00AIK - IK Sirius -:-15:00Halmstads BK - Mjällby AIF -:-
17:30GAIS - Västerås SK -:-
SVERIGE: Superettan
13:00Trelleborgs FF - Utsikten -:-15:00GIF Sundsvall - Landskrona BoIS -:-
15:00Varbergs BoIS - Örgryte IS -:-
TYSKLAND: Bundesliga
15:30B.Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt -:-15:30FC Köln - Union Berlin -:-
15:30Freiburg - Heidenheim -:-
15:30RB Leipzig - Bremen -:-
18:30Mainz - Dortmund -:-
ALBANIEN: Superliga
16:00Egnatia - Tirana -:-16:00Laci - Kukesi -:-
16:00Partizani - Erzeni -:-
16:00Teuta - Din. Tirana -:-
16:00Vllaznia - Skenderbeu -:-
ALGERIET: Ligue 2
16:00Annaba - Ouargla -:-16:00Arba - JSM Tiaret -:-
16:00ASM Oran - Medea -:-
16:00Batna (Alg) - Khroub -:-
16:00Bordj Menail - Khemis El Khechna -:-
16:00Chelghoum - Mlila -:-
16:00GC Mascara - Kolea -:-
16:00Ghozlane - Harrach -:-
16:00MO Constantine - Eulma -:-
16:00Olympique Akbou - Telaghema -:-
16:00Olympique Magrane - MSP Batna -:-
16:00Oued Sly - El Khemis -:-
16:00RC Kouba - Mostaganem -:-
16:00SC Mecheria - Temouchent -:-
16:00WA Mostaganem - Guir Abadla -:-
16:00Widad Adabi de Boufarik - Hussein Dey -:-
ANDORRA: Primera Divisió
20:30FC Santa Coloma - Atletic Escaldes -:-ANGOLA: Girabola
16:00Bravos do Maquis - Santa Rita -:-16:00Sporting de Cabinda - CD Lunda Sul -:-
16:30Interclube - C.R.D. Libolo -:-
18:00Kabuscorp - Sagrada -:-
ARGENTINA: Primera Nacional
01:00Temperley - CA Mitre -:-19:00Deportivo Moron - Gimnasia y Tiro -:-
20:00Agropecuario - San Martin S.J. -:-
20:30Tristan Suarez - San Martin Tucuman -:-
23:00Atl. Rafaela - Defensores Unidos -:-
23:00Chaco For Ever - Almirante Brown -:-
00:00Brown Adrogue - Aldosivi -:-
ARGENTINA: Torneo Federal
20:30Ciudad Bolivar - Biblioteca Atenas -:-20:30Crucero del Norte - Sol de America -:-
20:30Deportivo Camioneros - Gutierrez Mendoza -:-
20:30Douglas Haig - Defensores Belgrano VR -:-
20:30El Linqueno - Def. Pronunciamiento -:-
20:30Germinal - Cipolletti -:-
20:30Gimnasia E.R. - 9 de Julio Rafaela -:-
20:30Huracan Las Heras - Ferro Gen. Pico -:-
20:30Independiente Chivilcoy - Sportivo Las Parejas -:-
20:30Juventud Antoniana - Union Sunchales -:-
20:30Juventud U.U. - Sportivo Estudiantes -:-
20:30Kimberley - Sansinena -:-
20:30San Martin Formosa - Central Norte -:-
20:30San Martin Mendoza - Argentino MM -:-
20:30Santamarina - Circulo Deportivo -:-
20:30Sarmiento Resistencia - Boca Unidos -:-
20:30Sol de Mayo - Olimpo -:-
20:30Villa Mitre - Deportivo Rincon -:-
ARGENTINA: Primera B - Apertura
01:05Excursionistas - Canuelas -:-20:30Acassuso - Los Andes -:-
20:30Colegiales - Argentino de Quilmes -:-
20:30Sportivo Italiano - Argentino de Merlo -:-
20:30UAI Urquiza - Fenix -:-
20:30Villa San Carlos - Liniers -:-
ARGENTINA: Primera C - Apertura
22:00Atlas - Deportivo Paraguayo -:-22:00Central Ballester - Club Lujan -:-
22:00Central Cordoba - Mercedes -:-
22:00Claypole - El Porvenir -:-
22:00CSR Espanol - Yupanqui -:-
22:00Def. de Cambaceres - Real Pilar -:-
22:00Deportivo Espanol - Justo Jose de Urquiza -:-
22:00Juventud Unida S. M. - Ituzaingo -:-
22:00Leandro N. Alem - Sportivo Barracas -:-
22:00Lugano - General Lamadrid -:-
22:00Puerto Nuevo - Deportivo Muniz -:-
22:00Victoriano A. - Berazategui -:-
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
22:00Atletico Pilar - Estrella Del Sur -:-22:00Defensores de Glew - Belgrano Zarate -:-
22:00Estrella de Berisso - Barrancas -:-
22:00Juventud de Bernal - Everton La Plata -:-
22:00Nautico Hacoaj - Deportivo Camioneros -:-
22:00Provincial - Ezeiza -:-
22:00Social Atletico Television - Deportivo Metalurgico -:-
ARMENIEN: First League
14:00Nikarm - Andranik -:-14:00Pyunik 2 - Urartu 2 -:-
ARUBA: Division di Honor - Vinnarrunda
02:00River Plate - Racing Club Aruba -:-00:30Estrella - Britannia -:-
ASIEN: AFC Champions League - Slutspel
12:00Yokohama M. (Jpn) - Al-Ain (Uae) -:-AUSTRALIEN: NPL ACT
07:00Canberra Olympic - Canberra Croatia -:-07:00Yoogali - Tigers FC -:-
09:45Monaro Panthers - Tuggeranong Utd -:-
AUSTRALIEN: NPL Northern NSW
06:30Edgeworth E. - Maitland -:-06:30Lambton J. - Adamstown Rosebud -:-
08:00Lake Macquarie - Newcastle Olympic -:-
AUSTRALIEN: NPL NSW
09:00Central Coast Mariners U23 - St George Saints -:-09:30NWS Spirit - Wollongong Wolves -:-
11:00Hills Brumbies - APIA Leichhardt -:-
11:00WS Wanderers U23 - Sydney Olympic -:-
11:15St. George City - Sutherland Sharks -:-
AUSTRALIEN: NPL Queensland
09:00Gold Coast Knights - Redlands -:-09:00Peninsula - Moreton City Excelsior -:-
10:15Wynnum Wolves - Queensland Lions -:-
AUSTRALIEN: NPL South Australia
07:30Adelaide Comets - Croydon -:-07:30Adelaide Croatia Raiders - Modbury Jets -:-
07:30Campbelltown City - Para -:-
09:30FK Beograd - Adelaide United U23 -:-
AUSTRALIEN: NPL Tasmania
06:30Devonport - Glenorchy Knights -:-08:30Riverside Olympic - Clarence Zebras -:-
08:45Kingborough Lions - Launceston United -:-
08:45Launceston - South Hobart -:-
AUSTRALIEN: NPL Victoria
07:00Avondale FC - Port Melbourne Sharks -:-07:00Manningham United Blues - Altona Magic -:-
07:00Moreland City - Dandenong Thunder -:-
11:00Hume City - Oakleigh Cannons -:-
AUSTRALIEN: Capital Premier League
05:00West Canberra Wanderers - Canberra White Eagles -:-06:15Wagga City Wanderers - Brindabella -:-
07:00Belconnen Utd. - Canberra Juventus -:-
07:00Queanbeyan City - ANU -:-
AUSTRALIEN: Northern NSW State League
06:30Thornton Redbacks - Belmont Swansea Utd. -:-11:30South Cardiff - Toronto Awaba Stags -:-
AUSTRALIEN: NSW League One
07:00Bulls Academy - Mt Druitt Town -:-08:30Hakoah Sydney - Northern Tigers -:-
11:00Bankstown City Lions - Blacktown Spartans -:-
11:00Bonnyrigg White Eagles - UNSW -:-
11:00Dulwich Hill - Canterbury Bankstown -:-
11:00Dunbar Rovers - Nepean -:-
11:00Macarthur Rams - Inter Lions -:-
11:00SD Raiders - Rydalmere Lions -:-
AUSTRALIEN: Queensland Premier League
10:00Brisbane Strikers - Caboolture -:-10:00Ipswich - Broadbeach Utd. -:-
10:00Mitchelton - Southside Eagles -:-
11:00Moreton City Excelsior U21 - Logan Lightning -:-
AUSTRALIEN: SA State League
07:30Cumberland Utd. - Adelaide Victory -:-07:30Western Strikers - Sturt Lions -:-
08:30Salisbury Utd. - Playford Patriots -:-
10:00West Adelaide - Adelaide Vipers -:-
11:30Adelaide Cobras - Blue Eagles -:-
AUSTRALIEN: Tasmania Northern Championship
04:15Launceston U21 - Somerset -:-08:30Ulverstone - Launceston United U21 -:-
08:45Devonport U21 - Northern Rangers -:-
10:45Riverside Olympic U21 - Burnie Utd. -:-
AUSTRALIEN: Tasmania Southern Championship
06:30Hobart City - Hobart Utd. -:-06:30University of Tasmania - South East Utd. -:-
AUSTRALIEN: Victoria Premier League
07:00Eastern Lions - Werribee City -:-07:00North Geelong - Melbourne City U21 -:-
AZERBAJDZJAN: Premier League
15:00Araz - Turan Tovuz -:-17:30Zira - Qarabag -:-
BANGLADESH: Premier League
12:00Brothers U. - Fortis -:-12:00Chittagong Abahani - Sheikh Jamal -:-
12:00Mohammedan - Bashundara Kings -:-
BELARUS: Vysshaya Liga
16:00Arsenal Dzyarzhynsk - Slutsk -:-18:00Soligorsk - BATE -:-
20:00Dynamo Brest - Gomel -:-
BELARUS: Pershaya Liga
12:00Niva Dolbizno - BumProm Gomel -:-14:00Volna Pinsk - Belshina -:-
17:00Ostrovets - Lida -:-
BELGIEN: Jupiler Pro League - Mästerskapsslutspel
20:45Anderlecht - Genk -:-BELGIEN: Jupiler Pro League - Nedflyttningsgrupp
18:15Charleroi - Kortrijk -:-18:15Eupen - RWDM -:-
BELGIEN: National Division 1
20:00Antwerp B - Hoogstraten -:-20:00Gent B - Cappellen -:-
20:00Knokke - Charleroi B -:-
20:00K.S.K. Heist - Namur -:-
20:00Thes Sport - Lokeren-Temse -:-
20:00Tienen - Dessel -:-
20:00URSL Vise - RAAL La Louviere -:-
20:00Virton - OH Leuven B -:-
BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF
20:00Renaissance Mons - Verlaine -:-BELGIEN: Super League Women - Vinnarrunda
13:30Leuven D - St. Liege D -:-16:15Club Brugge D - Genk D -:-
18:30RSC Anderlecht D - Gent D -:-
BENIN: Ligue 1 - Mästerskapsslutspel
17:00AS Cotonou - Dynamo Abomey -:-17:00Dadje - ASPAC (Ben) -:-
17:00Espoir - Requins -:-
17:00JS Pobe - Damissa -:-
BENIN: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp
17:00Abeilles - Dynamique Djougou -:-17:00Bembereke - Soleil -:-
17:00Dynamo Parakou - Real Sport -:-
17:00Pantheres - Hodio -:-
17:00Tonnerre - Buffles du Borgou -:-
BHUTAN: Premier League
14:00Transport United - Tsirang -:-BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: WWIN Liga BiH
15:00Tuzla City - Borac Banja Luka -:-16:00Siroki Brijeg - Velez Mostar -:-
20:45GOSK Gabela - Zrinjski -:-
BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH
17:00Bratstvo Gracanica - Kakanj -:-17:00Celik Zenica - BFK Simm Bau -:-
17:00Gorazde - Jedinstvo Bihac -:-
17:00Hadzici - Gradina Srebrenik -:-
17:00Mladost DK - Buducnost Banovici -:-
17:00Tomislav - TOSK Tesanj -:-
BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS
17:00BSK Banja Luka - Slavija -:-17:00Drina Zvornik - Kozarska Dubica -:-
17:00Famos Vojkovici - Rudar Prijedor -:-
17:00Laktasi - Modrica -:-
17:00Leotar - Kozara -:-
17:00Mrkonjic Grad - Radnik Bijeljina -:-
17:00Sutjeska Foca - Nevesinje -:-
17:00Zeljeznicar Banja Luka - Ljubic Prnjavor -:-
BOTSWANA: Premier League
15:00Eleven Angels - Holy Ghost -:-15:00Masitoaka - Nico United -:-
15:00Morupule - Tafic FC -:-
15:00Police XI - BDF XI -:-
15:00Security Systems - Sua Flamingoes -:-
15:00Township Rollers - Jwaneng Galaxy -:-
BRASILIEN: Serie A
21:00Flamengo RJ - Corinthians -:-22:00Criciuma - Cuiaba -:-
BRASILIEN: Serie B
00:00Novorizontino - Ceara -:-02:30CRB - Chapecoense-SC -:-
02:30Goias - Ituano -:-
16:00Avai - Coritiba -:-
22:00Amazonas - Santos -:-
22:00Guarani - Botafogo SP -:-
22:00Operario - Ponte Preta -:-
22:00Sport Recife - Brusque -:-
BRASILIEN: Serie C - Första rundan
22:00SER Caxias - Confianca -:-22:00Tombense - Sampaio Correa -:-
00:30ABC - Londrina -:-
00:30Ferroviario - EC Sao Jose -:-
BRASILIEN: Serie D
20:00Ipora - CRAC -:-20:00Jacuipense - Juazeirense -:-
20:00Santa Cruz de Natal - America RN -:-
20:30Avenida - Novo Hamburgo -:-
20:30Real Noroeste - Serra -:-
21:00Capital FC - Anapolis -:-
21:00Fluminense-PI - Tocantinopolis -:-
21:00Iguatu - Atletico-CE -:-
21:00Inter de Limeira - Agua Santa -:-
21:00Petrolina - Itabaiana -:-
21:00Sergipe - Retro -:-
22:00Aguia De Maraba - Cameta -:-
22:00CSE - ASA -:-
22:00Humaita - Rio Branco -:-
22:00Pouso Alegre - Patrocinense -:-
22:30Hercilio Luz - Concordia -:-
22:30Sao Raimundo RR - Trem -:-
23:00Cianorte - Brasil de Pelotas -:-
23:00Princesa do Solimoes - Manaus -:-
23:00Sao Jose EC - Santo Andre -:-
23:30Portuguesa RJ - Nova Iguacu Fc -:-
BRASILIEN: Gaucho 2
22:00Brasil Farroupilha - Veranopolis -:-22:00EC Cruzeiro - Gaucho -:-
22:00Futvida - Aimore -:-
22:00GE Gloria - Esportivo -:-
22:00Lajeadense - GE Bage -:-
22:00Monsoon - Inter Santa Maria -:-
22:00Passo Fundo - Frederiquense -:-
22:00Sao Gabriel - Pelotas -:-
BRASILIEN: Goiano 2
20:30Centro Oeste - Gremio Anapolis -:-20:30Ouvidorense - Santa Helena -:-
BRASILIEN: Matogrossense 2
21:00Pocone - Paulistano FC -:-21:00Rondonopolis EC - Atletico MT -:-
21:00Sport Sinop - Santa Cruz MT -:-
BRASILIEN: Mineiro 2
20:30Nacional de Muriae - Valeriodoce -:-21:00Caldense - URT -:-
21:00Democrata SL - Tupi-MG -:-
23:00Betim - Aymores -:-
BRASILIEN: Paranaense 2
21:00Paranavai-PR - AA Iguacu -:-23:30Parana - Apucarana SC -:-
BRASILIEN: Paulista B - Första rundan
20:00Atletico Mogi - Mauaense -:-20:00Flamengo SP - Paulista -:-
20:00Manthiqueira - Uniao Mogi -:-
20:00Maua - ECUS SP -:-
20:00Tanabi - Olimpia FC -:-
21:00Inter de Bebedouro - AEA Aracatuba -:-
BRASILIEN: Roraimense - Andra rundan
23:00GAS - Atl. Roraima -:-01:00Real Sao Luiz - Rio Negro -:-
BRASILIEN: Copa do Brasil
02:00Internacional - Juventude -:-BRASILIEN: Copa Espirito Santo - Första rundan
20:00Linhares - Porto Vitoria -:-20:00Vilavelhense - Sport-ES -:-
20:00Vitoria ES - Desportiva Ferroviaria -:-
BRASILIEN: Copa Verde
00:00Cuiaba - Vila Nova -:-BRASILIEN: Baiano U20
13:00SSA U20 - Leonico U20 -:-14:00Bahia de Feira U20 - Catuense U20 -:-
15:00Vitoria U20 - Camacariense U20 -:-
20:00Estrela De Marco U20 - Jacobina U20 -:-
20:00Grapiuna U20 - Barcelona U20 -:-
20:00Itabuna U20 - Conquista FC U20 -:-
BRASILIEN: Brasiliense U20
20:00Botafogo DF U20 - Ceilandense U20 -:-20:00Brasiliense U20 - Canaa U20 -:-
20:00Capital DF U20 - Ceilandia U20 -:-
20:00CFZ U20 - Gama U20 -:-
20:00Luziania U20 - Gremio Valparaiso U20 -:-
20:00Paranoa U20 - Real Brasilia U20 -:-
20:00Planaltina U20 - Unai DF U20 -:-
20:00Samambaia U20 - Legiao U20 -:-
BRASILIEN: Capixaba U20 - Slutspel
20:00Nova Venecia U20 - Rio Branco ES U20 -:-BRASILIEN: Catarinense U20
20:00Barra FC U20 - Joinville U20 -:-20:00Hercilio Luz U20 - Chapecoense-SC U20 -:-
20:00Inter de Lages U20 - Marcilio Dias U20 -:-
20:00Nacao U20 - Criciuma U20 -:-
BRASILIEN: Goiano U20
20:30Goias U20 - Aparecida EC U20 -:-20:30Guanabara City U20 - Guapo M19 U20 -:-
20:30Jataiense U20 - Cerrado EC U20 -:-
20:30Royal U20 - Aparecidense U20 -:-
20:30Trindade U20 - Atletico GO U20 -:-
20:30Vila Nova U20 - Itaberai U20 -:-
BRASILIEN: Mineiro U20
15:00Athletic Club U20 - Atletico-MG U20 -:-15:00Tres Coracoes U20 - Boston City U20 -:-
15:00XV de Novembro U20 - Coimbra U20 -:-
15:30Futgol U20 - Santarritense U20 -:-
20:00America Mineiro U20 - Betim U20 -:-
20:00Cruzeiro U20 - Ipatinga U20 -:-
20:00Inter de Minas U20 - Contagem U20 -:-
BRASILIEN: Paranaense U20 - Första rundan
20:30Apucarana SC U20 - Operario U20 -:-20:30Arapongas U20 - Azuriz U20 -:-
20:30Batel U20 - Rolandia EC U20 -:-
20:30Cambe U20 - Rio Branco PR U20 -:-
20:30Cianorte U20 - Londrina U20 -:-
20:30Gremio Maringa U20 - Araucaria U20 -:-
20:30Hope Internacional U20 - Parana S.T.C. U20 -:-
20:30Iraty U20 - Andraus Brasil U20 -:-
20:30Parana U20 - Patriotas FC U20 -:-
BRASILIEN: Paulista U20 - Första rundan
20:00EC Sao Bernardo U20 - Corinthians U20 -:-20:00Guarulhos U20 - Palmeiras U20 -:-
20:00Paulinia FU U20 - RB Bragantino U20 -:-
20:00Referencia U20 - Sao Paulo U20 -:-
BRASILIEN: Pernambucano U20 - Första rundan
20:00Central SC U20 - Centro Limoeirense U20 -:-20:00Jaguar U20 - Santa Cruz U20 -:-
20:00Nautico U20 - Aguia FC U20 -:-
20:00Sport Recife U20 - Belo Jardim U20 -:-
21:00Ipojuca U20 - Retro U20 -:-
21:00Petrolina U20 - America PE U20 -:-
22:00Ibis Sport Club U20 - CA Porto U20 -:-
BRASILIEN: Brasileiro Women
20:00Palmeiras D - Santos D -:-20:00Real Brasilia D - Atletico-MG D -:-
22:00Bragantino D - Ferroviaria D -:-
BRASILIEN: Brasileiro A2 Women
20:00Athletico-PR D - Doce Mel D -:-20:00Bahia D - Juventude D -:-
20:00Fortaleza D - Recanto D -:-
20:00Sport Recife D - 3B da Amazonia D -:-
BRASILIEN: Brasileiro A3 D
00:00Vitoria D - Acaua D -:-20:00Vasco D - Pinda Ferroviaria D -:-
20:30Coritiba D - Brasil de Farroupilha D -:-
20:30Vila Nova D - Paraiso EC D -:-
21:00Acao D - Sobradinho D -:-
BULGARIEN: Parva liga - Conference League Grupp
16:00Arda - Botev Plovdiv -:-BULGARIEN: Parva liga - Mästerskapsslutspel
18:30Ludogorets - CSKA Sofia -:-BULGARIEN: Vtora liga
17:00Bdin Vidin - Spartak Pleven -:-17:00Chernomorets 1919 - CSKA 1948 Sofia II -:-
17:00Maritsa Plovdiv - Chernomorets Balchik -:-
17:00Spartak Varna - Litex Lovech -:-
BULGARIEN: Third League - South-East
17:00Asenovets - Atletik Kuklen -:-17:00Beroe II - Nesebar -:-
17:00Dimitrovgrad - Lok. Plovdiv II -:-
17:00Gigant Saedinenie - Karnobat -:-
17:00Levski Karlovo - Haskovo -:-
17:00Sekirovo Rakovski - Rozova Dolina -:-
17:00Sliven - Zagorets -:-
17:00Yambol 1915 - Rodopa Smolyan -:-
18:00Sozopol - Sokol Markovo -:-
BULGARIEN: Third League - South-West
17:00Bansko - Oborishte -:-17:00Botev Ihtiman - Razlog -:-
17:00CSKA 1948 Sofia III - Balkan Botevgrad -:-
17:00Kyustendil - Slavia Sofia 2 -:-
17:00Minyor Pernik - Vitosha Bistritsa -:-
17:00Rilski Sportist - Hebar 2 -:-
17:00Septemvri Simitli - CSKA Sofia II -:-
17:00Septemvri Sofia 2 - Kostinbrod -:-
17:00Slivnishki Geroy - Levski II -:-
BULGARIEN: Third League - North-East
16:00Benkovski - Fratria -:-16:00Cherno More II - Septemvri Tervel -:-
16:00Ludogorets III - Dorostol -:-
16:00Riltzi - Ustrem Donchevo -:-
16:00Spartak II - Chernolomets -:-
16:00Svetkavitsa - Dunav Ruse II -:-
BULGARIEN: Third League - North-West
17:00Akademik Svishtov - Pavlikeni -:-17:00Lok. Gorna - Etar Veliko Tarnovo II -:-
17:00Mezdra - Sevlievo -:-
17:00OFK Levski - Boruna -:-
17:00Partizan Cerven Brjag - Drenovets -:-
17:00Vihar Slavyanovo - Juventus Malchika -:-
BURKINA FASO: Premier League
18:00Bobo-Dioulasso - ASF Dioulasso -:-18:00Salitas - Rahimo -:-
BURUNDI: Coupe du President
15:00Deira - Vital O -:-CHAD: Premiere Division - LPFN
16:45Aiglons - As Dgssie -:-16:45AS Farcha - Ascot -:-
16:45AS Psi - Tourbillon (Cha) -:-
CHILE: Primera Division
18:30Huachipato - U. Espanola -:-23:30U. Catolica - O'Higgins -:-
CHILE: Primera B
01:00San Felipe - S. Morning -:-21:00Magallanes - Limache -:-
CHILE: Segunda Division
01:00Concon National - General Velasquez -:-18:30Deportes Rengo - Osorno -:-
21:00Dep. Linares - Arturo Fernandez Vial -:-
COLOMBIA: Primera A - Apertura - Quadrangular
00:15Bucaramanga - Junior -:-COLOMBIA: Liga Women
22:00America de Cali D - Llaneros D -:-22:00Atl. Nacional D - Deportivo Pereira D -:-
22:00Cucuta D - Junior D -:-
22:00Inter Palmira D - Millonarios D -:-
22:00La Equidad D - Ind. Medellin D -:-
22:00Real Santander D - Dep. Cali D -:-
22:00Santa Fe D - Alianza D -:-
CYPERN: Cyta Championship - Mästerskapsslutspel
18:00A.E. Paphos - Omonia -:-18:00Anorthosis - Aris -:-
18:00APOEL - AEK Larnaca -:-
DANMARK: 1st Division - Uppflyttningsgrupp
14:00Sönderjyske - Ålborg -:-DANMARK: 2nd Division - Nedflyttningsgrupp
13:45FA 2000 - Thisted -:-14:00F. Amager - Brabrand -:-
14:00Skive - Hellerup -:-
DANMARK: 2nd Division - Uppflyttningsgrupp
14:00Aarhus Fremad - AB Kopenhagen -:-14:00Middelfart - Nykobing -:-
DANMARK: 3rd Division - Mästerskapsslutspel
13:00Ishoj - VSK Aarhus -:-DANMARK: 3rd Division - Nedflyttningsgrupp
13:00Vejgaard - Vanløse -:-14:00SfB-Oure - Holstebro -:-
14:00Young Boys - Lyseng -:-
DANMARK: Elitedivisionen Women - Direktkval
14:00Aalborg D - Odense Q D -:-14:00Naestved D - Osterbro D -:-
14:30B93 D - Thisted D -:-
DANMARK: Elitedivisionen Women - Mästerskapsslutspel
13:00Köge D - Brondby D -:-15:00Aarhus D - Nordsjaelland D -:-
DJIBOUTI: Division 1
14:00Garde-Cotes - CDC Q7 -:-16:30Dikhil - Gendarmerie -:-
DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF
00:00Atlantico - Atletico Pantoja -:-00:00Cibao - Moca -:-
00:00Delfines Del Este - Vega Real -:-
00:00San Cristobal - Universidad O&M -:-
DR KONGO: Ligue 1 - Mästerskapsslutspel
13:30Don Bosco - Lubumbashi Sport -:-15:30Mazembe - AS Vita Club -:-
DR KONGO: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp
14:30Etoile de Kivu - AC Kuya -:-16:30Motema Pembe (Cod) - Renaissance -:-
ECUADOR: Liga Pro - Första rundan
02:00Dep. Cuenca - Cumbaya -:-20:00Imbabura - Libertad -:-
22:30Macara - Mushuc Runa -:-
EGYPTEN: Premier League
15:00Arab Contractors - Al Ittihad -:-18:00Al Masry - Pyramids -:-
18:00Baladiyat El Mahalla - Al Ahly -:-
ENGLAND: FA Trophy
17:15Gateshead - Solihull Moors -:-ENGLAND: Premier League U18
12:00Arsenal U18 - Chelsea U18 -:-12:00Aston Villa U18 - Leicester U18 -:-
12:00Norwich U18 - Brighton U18 -:-
12:00Reading U18 - Crystal Palace U18 -:-
12:00West Ham U18 - Tottenham U18 -:-
13:00Nottingham U18 - Everton U18 -:-
13:00Southampton U18 - West Brom U18 -:-
13:30Derby U18 - Liverpool U18 -:-
ESTLAND: Meistriliiga
13:30F. Tallinn - Parnu JK Vaprus -:-16:00Kuressaare - Tammeka -:-
ESTLAND: Esiliiga
11:30Paide Linnameeskond U21 - Tabasalu -:-18:00FC Tallinn - Tallinna Kalev U21 -:-
18:00Tartu Welco - Harju JK Laagri -:-
ESTLAND: Meistriliiga Women
11:30Tammeka Tartu D - FC Ararat D -:-ETHIOPIA: Premier League
14:00Hawassa - Sidama Bunna -:-17:00Welayta Dicha - Ethiopia Bunna -:-
EUROPA: Premier League (Crimea)
14:00GFK Yalta - Gvardiya -:-15:00Inkomport - Alushta-Crimea -:-
15:00Ocean Kerch - Kyzyltash -:-
15:00TSK Simferopol - Sparta-KT -:-
EUROPA: U17 EM Damer
15:30Frankrike U17 D - England U17 D -:-15:30Norge U17 D - Sverige U17 D -:-
FILIPPINERNA: PFL
09:00Kaya - Philippine Air Force -:-09:00Loyola - Manila Montet -:-
11:30Manila Digger - United City -:-
14:00Don Bosco Garelli - Tuloy -:-
FINLAND: Veikkausliiga
14:00Haka - SJK -:-16:00AC Oulu - Gnistan -:-
18:00Inter Turku - HJK Helsinki -:-
FINLAND: Suomen Cup
18:15PPS/Old Stars - TuPS -:-FRANKRIKE: National 2 - Group A
18:00Ales - Toulouse II -:-18:00Andrezieux - Grasse -:-
18:00Frejus - Chamalieres -:-
18:00Hyeres - Cannes -:-
18:00Jura Sud-Lava - Bourgoin Jallieu -:-
18:00Thonon-Evian - Aubagne -:-
18:00Toulon - Le Puy-en-Velay -:-
FRANKRIKE: National 2 - Group B
18:00Bergerac - Avoine -:-18:00La Roche - Trelissac -:-
18:00Les Herbiers - Libourne -:-
18:00Paris 13 Atl. - Blois -:-
18:00Romorantin - Angouleme -:-
18:00Saint-Pryve - Bourges 18 -:-
18:00Saumur - Angers II -:-
FRANKRIKE: National 2 - Group C
18:00Aubervilliers - Granville -:-18:00Chambly - Beauvais -:-
18:00Lorient II - Dinan Lehon -:-
18:00Racing CFF - Guingamp II -:-
18:00Saint-Malo - Boulogne -:-
18:00Stade Briochin - Chateaubriant -:-
18:00Virois - Bastia-Borgo -:-
FRANKRIKE: National 2 - Group D
18:00Auxerre II - Bourg en Bresse -:-18:00Biesheim - Creteil -:-
18:00Feignies-Aulnoye - Besancon -:-
18:00Fleury-Merogis - Macon -:-
18:00Haguenau - FC 93 -:-
18:00St Quentin - Furiani Agliani -:-
18:00Wasquehal - Colmar -:-
FRANKRIKE: Division 1 - Damer - Slutspel
21:00PSG D - Paris FC D -:-FÄRÖARNA: 1. Deild
15:00Klaksvik 2 - FC Suduroy -:-15:00Runavik 2 - B36 Torshavn 2 -:-
15:00Vikingur Gotu 2 - Hoyvik -:-
FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1
16:05Al Urooba - Al Dhafra -:-16:05Dibba Al Fujairah - Masafi -:-
16:05Gulf United - Gulf Heroes -:-
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
19:00Dinamo Batumi - Telavi -:-GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2
14:30Sioni Bolnisi - Dusheti -:-14:30WIT Georgia - Loco. Tbilisi -:-
16:00Din. Tbilisi 2 - Khobi -:-
17:00Spaeri - FC Gareji Sagarejo -:-
18:00Shturmi - Rustavi -:-
GIBRALTAR: National League - Mästerskapsslutspel
19:30Manchester 62 - Europa Point -:-GREKLAND: Super League - Nedflyttningsgrupp
19:00Atromitos - Asteras T. -:-19:00OFI Crete - Panetolikos -:-
19:00Panserraikos - Kifisia -:-
19:00PAS Giannina - Volos -:-
GREKLAND: Super League 2 - Uppflyttningsgrupp
15:00Levadiakos - AEL Larissa -:-GREKLAND: Division A Women
12:45PAOK D - OFI Crete D -:-GRENADA: Premier Division
22:00UppskjutenHard Rock - Queens Park Rangers -:-22:00Paradise - Fontenoy -:-
22:00UppskjutenSAB Spartans - Fontenoy -:-
IRAK: Stars League
17:00Al Quwa Al Jawiya - Al Najaf -:-17:00Al Talaba - Al Zawraa -:-
IRAN: Persian Gulf Pro League
15:45Shams Azar Qazvin - Malavan -:-16:20Mes Rafsanjan - Sepahan -:-
16:50Havadar SC - Persepolis (Irn) -:-
17:00Aluminium Arak - Sanat-Naft -:-
17:20Tractor-Sazi - Gol Gohar -:-
IRLAND: National League Women
16:00DLR Waves D - Shelbourne D -:-18:00Cork City D - Shamrock Rovers D -:-
18:00Treaty Utd D - Peamount D -:-
20:00Sligo Rovers D - Bohemians WFC D -:-
20:30Athlone WFC D - Wexford D -:-
ISLAND: Besta deild karla
16:00IA Akranes - Vestri -:-19:00Valur - Akureyri -:-
ISLAND: Division 2
16:00Fjardabyggd/Leiknir - Vikingur Olafsvik -:-16:00Throttur Vogar - Hottur / Huginn -:-
16:00Volsungur - Selfoss -:-
18:00Aegir - Fjallabyggd -:-
18:00Kormakur/Hvot - Reynir -:-
ISRAEL: Ligat ha'Al - Mästerskapsslutspel
19:30M. Haifa - M. Tel Aviv -:-ISRAEL: Ligat ha'Al - Nedflyttningsgrupp
17:00Hapoel Jerusalem - Beitar Jerusalem -:-17:00H. Tel Aviv - Ashdod -:-
17:00M. Netanya - Hapoel Hadera -:-
17:00M. Petach Tikva - H. Petah Tikva -:-
ITALIEN: Primavera 1
11:00Cagliari U19 - Genoa U19 -:-13:00Lazio U19 - Inter U19 -:-
15:00Atalanta U19 - Verona U19 -:-
15:00Sampdoria U19 - Empoli U19 -:-
ITALIEN: Primavera 2
14:30Ascoli U19 - Spezia U19 -:-14:30Benevento U19 - Cosenza U19 -:-
14:30Brescia U19 - Sudtirol U19 -:-
14:30Cremonese U19 - Cittadella U19 -:-
14:30Crotone U19 - Perugia U19 -:-
14:30Padova U19 - Alessandria U19 -:-
14:30Palermo U19 - Monopoli U19 -:-
14:30Parma U19 - Reggiana U19 -:-
14:30Pisa U19 - Napoli U19 -:-
14:30Renate U19 - AlbinoLeffe U19 -:-
14:30Salernitana U19 - Cesena U19 -:-
14:30Ternana U19 - Bari U19 -:-
14:30Udinese U19 - Spal U19 -:-
14:30Venezia U19 - FeralpiSalo U19 -:-
14:30Vicenza U19 - Como U19 -:-
14:30Virtus Entella U19 - Pescara U19 -:-
ITALIEN: Serie A Women - Nedflyttningsgrupp
12:30Como D - Pomigliano D -:-JAPAN: J1 League
07:00Albirex Niigata - Urawa -:-07:00Iwata - Sagan Tosu -:-
07:00Kyoto - Avispa Fukuoka -:-
08:00Kawasaki F. - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
08:00Shonan - Machida -:-
09:00Cerezo Osaka - Vissel Kobe -:-
09:00Nagoya - Gamba Osaka -:-
10:00Tokyo - Kashiwa Reysol -:-
JAPAN: J2 League
07:00Sendai - Kusatsu -:-07:00Shimizu S-Pulse - Kagoshima Utd -:-
JAPAN: WE League Women
07:00Hiroshima D - Omiya D -:-07:00Saitama D - Beleza D -:-
JAPAN: Nadeshiko League Women
06:00Ehime D - Harima Albion D -:-06:00FC Takatsuki Speranza D - Kunoichi D -:-
06:00Nittaidai D - Shizuoka Bonita D -:-
07:00Orca Kamogawa D - Yokohama FC Seagulls D -:-
KANADA: Canadian Premier League
01:00York Utd - Valour -:-20:00HFX Wanderers - Cavalry -:-
23:00Pacific FC - Forge -:-
KAZAKSTAN: Premier League
14:00Turan - Zhetysu -:-KENYA: Premier League
14:00Bandari - Posta Rangers -:-14:00Bidco United - Kakamega Homeboyz -:-
14:00Gor Mahia - Shabana -:-
14:00Kariobangi Sharks - Sofapaka (Ken) -:-
14:00Ulinzi Stars (Ken) - Muhoroni Youth -:-
KENYA: Super League
11:00Nairobi United - Mombasa Stars -:-11:00Naivas FC - Mathare Utd. -:-
12:00Dimba Patriots - Migori -:-
12:00Luanda Villa - Darajani Gogo -:-
12:00Silibwet - Assad -:-
KINA: Super League
13:00Tianjin Jinmen Tiger - Shanghai Shenhua -:-13:35Wuhan Three Towns - Shandong Taishan -:-
14:00Beijing Guoan - Meizhou Hakka -:-
KINA: Jia League
09:00Heilongjiang Ice City - Liaoning Tieren -:-09:30Jiangxi Lushan - Dalian Yingbo -:-
13:30Nanjing City - Chongqing Tonglianglong -:-
13:30Suzhou Dongwu - Guangxi Pingguo Haliao -:-
KINA: Yi League
09:00Dalian Kuncheng - Taian Tiankuang -:-09:30Xian Ronghai - Langfang Glory City -:-
10:00Guangxi Hengchen - Shanghai Port B -:-
11:00Guangdong GZ-Power - Jiangxi Dark Horse -:-
12:00Haikou Mingcheng - Shenzhen Juniors -:-
13:30Rizhao Yuqi - Shaanxi Union -:-
KINA: Super League Women
09:00Beijing Beikong D - Yongchuan Chashan D -:-09:00Guangdong Meizhou D - Wuhan Jiangda D -:-
09:00Zhejiang D - Shandong SL D -:-
KONGO: Ligue 1
16:00Cheminots - Nathalys -:-16:00Otoho d'Oyo - Kondzo -:-
19:00Diables Noirs - CARA Brazzaville -:-
KROATIEN: HNL
17:00Varazdin - Rijeka -:-19:30Din. Zagreb - Osijek -:-
KROATIEN: Prva NL
14:30Bijelo Brdo - Orijent -:-14:50Vukovar 1991 - Dubrava -:-
17:30Dugopolje - Cibalia -:-
KROATIEN: Druga NL
17:30Belisce - Bjelovar -:-17:30Marsonia - Hrvace -:-
17:30Radnik Krizevci - Krk -:-
17:30Trnje - Dugo Selo -:-
17:30Zdralovi - Jadran LP -:-
KUWAIT: Premier League - Mästerskapsslutspel
16:40Al Arabi - Al Salmiya -:-19:25Al Kuwait - Al Naser -:-
LETTLAND: Virsliga
15:00Metta - Jelgava -:-17:00Grobina - Auda -:-
LETTLAND: 1. Liga
14:00FK Smiltene - Valmiera 2 -:-14:00Marupe - JFK Ventspils -:-
16:00Ogre United - Tukums 2000 2 -:-
16:00Riga FC 2 - Leevon PPK -:-
LIBANON: Premier League - Vinnarrunda
15:00Al Ansar - Safa -:-LITAUEN: A Lyga
14:00Dainava Alytus - Transinvest -:-16:00Suduva - Dziugas Telsiai -:-
18:00Banga Gargzdai - FK Panevezys -:-
LITAUEN: I Lyga
12:00BE1 NFA - Garliava -:-13:00Nevezis Kedainiai - FK Minija -:-
14:00Atmosfera - Kauno Zalgiris 2 -:-
14:00Riteriai - Ekranas -:-
MACAO: Elite League - Mästerskapsslutspel
13:00Hang Sai - Cheng Fung -:-15:00Lun Lok - Benfica -:-
MALAWI: Super League
14:30Big Bullets - MAFCO -:-14:30Civo Utd - Bangwe All Stars -:-
14:30Mighty Wanderers - Karonga United -:-
14:30Moyale Barracks - Chitipa United -:-
MALAYSIA: Super League
11:30PDRM FC - Kedah -:-14:15Sri Pahang - Kelantan DNFC -:-
15:00Terengganu - Perak -:-
MAROCKO: Coupe du Trone
18:00Hassania Agadir - Raja Casablanca (Mar) -:-21:00Moghreb Tetouan - Maghreb Fez (Mar) -:-
MAURITIUS: Super League
13:30AS Vacoas - Port Louis -:-MEXIKO: Liga MX - Clasura – Slutspel
22:00Club America - Necaxa -:-22:00Cruz Azul - U.N.A.M. -:-
22:00Monterrey - Tigres -:-
22:00Toluca - Guadalajara Chivas -:-
MOLDAVIEN: Super Liga - Mästerskapsslutspel
15:00Balti - Dacia Buiucani -:-17:00Milsami - Petrocub -:-
19:00Zimbru - Sheriff Tiraspol -:-
MONGOLIA: Premier League
10:15Khovd - Khangarid -:-13:15Khoromkhon - Deren -:-
NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie
14:30GVVV - Spakenburg -:-14:30HFC - Hardenberg -:-
14:30Scheveningen - Jong Almere City -:-
15:00ADO 20 Heemskerk - Kozakken Boys -:-
15:00AFC - ACV Assen -:-
15:00Rijnsburgse Boys - Lisse -:-
15:30Jong Sparta Rotterdam - Quick Boys -:-
15:30Katwijk - Excelsior Maassluis -:-
18:00De Treffers - Noordwijk -:-
NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie
14:30Eemdijk - DEM -:-14:30Harkemase Boys - Sparta Nijkerk -:-
14:30Hoek - FC Oss -:-
14:30Rijnvogels - Urk -:-
15:00DVS '33 Ermelo - ODIN '59 -:-
15:00IJsselmeervogels - VV DOVO -:-
15:00Kloetinge - SteDoCo -:-
15:30TEC - Barendrecht -:-
15:30USV Hercules - RKAV Volendam -:-
18:00GVV Unitas - Rosmalen -:-
18:00HSC '21 - Genemuiden -:-
18:00UNA - Sportlust -:-
18:30Hoogeveen - Staphorst -:-
NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U21 - Vårsäsong
13:30G.A. Eagles U21 - Zwolle U21 -:-14:00Groningen U21 - Nijmegen U21 -:-
14:30De Graafschap U21 - Feyenoord U21 -:-
15:00Cambuur U21 - FC Twente/Heracles U21 -:-
NEDERLÄNDERNA: Eredivisie - Damer
16:30AZ Alkmaar D - Heerenveen D -:-16:30Den Haag D - Ajax D -:-
16:30Feyenoord D - Utrecht D -:-
16:30PEC Zwolle D - Fort. Sittard D -:-
16:30PSV D - Excelsior D -:-
16:30Twente D - Telstar D -:-
NICARAGUA: Liga Primera - Clasura – Vinnare
22:00Diriangen - Jalapa -:-22:00Esteli - Ocotal -:-
NIGER: Super Ligue
17:15Espoir - Sahel (Nig) -:-17:15Nigelec - ASFAN -:-
NIGERIA: NPFL
16:00UppskjutenDoma United - Lobi Stars -:-17:00UppskjutenBendel - Katsina Utd -:-
17:00Sunshine Stars - Rivers United -:-
NORGE: Eliteserien
18:00Molde - Rosenborg -:-NORGE: OBOS-ligaen
16:00Aalesund - Vålerenga -:-16:00Bryne - Mjondalen -:-
16:00Kongsvinger - Raufoss -:-
16:00Lyn - Levanger -:-
16:00Moss - Stabaek -:-
16:00Ranheim - Egersund -:-
16:00Sogndal - Sandnes -:-
16:00Åsane - Start -:-
NORGE: Division 2 - Group 1
13:00Sotra - Lysekloster -:-16:00Arendal - Kvik Halden -:-
16:00Eik-Tonsberg - Jerv -:-
16:00Notodden - Flekkeroy -:-
NORGE: Division 2 - Group 2
13:30Tromsdalen - SK Gjovik-Lyn -:-14:00Ullensaker/Kisa - Follo -:-
15:00Eidsvold - Strindheim -:-
NORGE: Division 3 - Group 1
13:00Forde - Djerv 1919 -:-14:00Askoy - Froya -:-
14:00Bjarg - Sandviken -:-
15:00Haugesund 2 - Loddefjord -:-
16:00Ardal - OS -:-
NORGE: Division 3 - Group 2
14:00Brodd - Vigor -:-14:00Pors - Mandalskameratene -:-
16:00Sola - Fram -:-
NORGE: Division 3 - Group 3
14:00Nordstrand - Assiden -:-15:00Frigg - Ullern -:-
16:00Asker - Oppsal -:-
NORGE: Division 3 - Group 4
14:00Lillestrøm 2 - Tiller -:-15:00Surnadal - Nardo -:-
15:00Verdal - Melhus -:-
NORGE: Division 3 - Group 5
12:00Kristiansund 2 - Lokomotiv Oslo -:-14:00Gjellerasen - Skjetten -:-
15:00Ready - Funnefoss/Vormsund -:-
15:30Spjelkavik - Skedsmo -:-
16:00Bjorkelangen - Hødd 2 -:-
NORGE: Division 3 - Group 6
12:00Fredrikstad 2 - Skjervoy -:-13:00Ham-Kam 2 - Ulfstind -:-
13:00Innstrandens - Harstad -:-
15:00Elverum - Fyllingsdalen -:-
16:00Floya - Sprint-Jeloy -:-
NORGE: Toppserien Women
14:00Kolbotn D - Lyn D -:-14:00Rosenborg D - Asane D -:-
14:00Stabaek D - RØA D -:-
16:45Arna-Bjørnar D - Brann D -:-
NORGE: Division 1 Women
12:30Viking D - Kil/Hemne D -:-NORTH MACEDONIA: 2. MFL
17:00Arsimi - Osogovo -:-17:00Besa 1976 - Bashkimi -:-
17:00FK Skopje - Belasica -:-
17:00Karaorman - Sasa -:-
17:00Kozuf Gevgelija - Detonit Plackovica -:-
17:00Pelister - Pobeda -:-
17:00Teteks - Ohrid -:-
17:00Vardar Negotino - Novaci -:-
PANAMA: LPF - Apertura – Slutspel
22:00Tauro - Independiente -:-PARAGUAY: Primera Division - Apertura
00:002 de Mayo - Tacuary -:-02:30Libertad - Sol De America -:-
23:00Sportivo Trinidense - Nacional Asuncion -:-
PARAGUAY: Division Intermedia
23:15Guairena - Martin Ledesma -:-01:30Rubio Nu - Fernando de la Mora -:-
16:00Pastoreo - Encarnacion FC -:-
16:00Recoleta - San Lorenzo -:-
PERU: Liga 1 - Apertura
22:00Sport Boys - Comerciantes Unidos -:-22:30Cusco - Carlos Mannucci -:-
PERU: Liga 2
22:00AD Cantolao - Moquegua -:-22:00Alianza Huanuco - San Marcos -:-
22:00Ayacucho - Deportivo Coopsol -:-
22:00Binacional - Comerciantes -:-
22:00Llacuabamba - Pirata -:-
22:00U. San Martin - Dep. Municipal -:-
POLEN: Ekstraklasa
15:00Gornik Zabrze - Stal Mielec -:-17:30Jagiellonia - Korona -:-
20:00Rakow - Pogon Szczecin -:-
POLEN: Division 1
15:00Chrobry Glogow - R. Rzeszow -:-17:30Wisla - Lechia -:-
20:00S. Rzeszow - Termalica B-B. -:-
POLEN: Division 2
14:00Chojniczanka - Polonia B. -:-16:00Hutnik Krakow - Lech II -:-
16:00Zaglebie II - Wisla Pulawy -:-
16:15KKS Kalisz - Kotwica Kolobrzeg -:-
17:00Sandecja - Olimpia Elblag -:-
POLEN: III Liga - Group I
15:00Zambrow - Warta Sieradz -:-16:00Mlawa - Pilica Bialobrzegi -:-
17:00Belchatow - Wikielec -:-
17:30Concordia Elblag - Skierniewice -:-
POLEN: III Liga - Group II
12:00Pogon Szczecin II - Notec Czarnkow -:-14:00Nowe Skalmierzyce - Swit Skolwin -:-
14:00Swinoujscie - Solec Kujawski -:-
15:00Blekitni Stargard - Vineta W. -:-
16:00Elana Torun - Unia Swarzedz -:-
16:00Starogard Gdanski - Gedania Gdansk -:-
POLEN: III Liga - Group III
12:00Bytom Odrzanski - Jelenia Gora -:-12:00Gornik Z. II - Zielona Gora -:-
12:00Slask Wroclaw II - Kluczbork -:-
13:00Goczalkowice Zdroj - Bielsko-Biala -:-
15:00Polkowice - Pawlowice -:-
15:00Starowice Dolne - Carina Gubin -:-
16:00Warta Gorzow - Stilon Gorzow -:-
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Rakow II -:-
17:00Unia Turza Slaska - Sleza Wroclaw -:-
POLEN: III Liga - Group IV
12:00KS Wieczysta Krakow - Sokol Sieniawa -:-13:00Avia Swidnik - Wislanie Jaskowice -:-
17:00Chelmianka Chelm - Garbarnia -:-
17:00Orleta Radzyn - Czarni Polaniec -:-
17:00Wisloka Debica - Podhale Nowy Targ -:-
19:29Ostrowiec - Siarka Tarnobrzeg -:-
POLEN: Central Youth League
11:30Korona U19 - Warta P. U19 -:-12:00Lech U19 - Widzew Lodz U19 -:-
12:00Polonia W. U19 - Pogon Szczecin U19 -:-
16:00Odra Opole U19 - Sandecja U19 -:-
17:00Cracovia U19 - Gornik Z. U19 -:-
POLEN: Ekstraliga Women
12:00Gdansk D - Katowice D -:-12:00Medyk Konin D - Pogon Szczecin D -:-
12:00UKS SMS Lodz D - Slask Wroclaw D -:-
14:00Tczew D - Gornik Leczna D -:-
PORTUGAL: Liga Portugal
16:30Portimonense - Rio Ave -:-16:30Vizela - Estrela -:-
19:00Estoril - Sporting -:-
21:30Vitoria Guimaraes - Braga -:-
PORTUGAL: Liga Portugal 2
15:00Torreense - Feirense -:-16:30Vilaverdense - Penafiel -:-
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Mästerskapsslutspel
12:00Braga U19 - Farense U19 -:-18:00Benfica U19 - FC Porto U19 -:-
18:00Famalicao U19 - Academico Viseu U19 -:-
18:00Sporting U19 - Vitoria Guimaraes U19 -:-
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Nedflyttningsgrupp
12:00Maritimo U19 - Chaves U19 -:-13:00SC Lusitania U19 - Belenenses U19 -:-
15:00Boavista U19 - Lusitania FC U19 -:-
18:00Academica U19 - Vitoria Setubal U19 -:-
18:00Beira Mar U19 - Torreense U19 -:-
18:00Gil Vicente U19 - Vizela U19 -:-
18:00Rio Ave U19 - Ferreira U19 -:-
18:30Alverca U19 - Estoril U19 -:-
PORTUGAL: Liga BPI Women
15:00Benfica D - Racing Power D -:-15:00Damaiense D - Sporting D -:-
15:00Maritimo D - Valadares Gaia D -:-
15:00Torreense D - Braga D -:-
18:30Famalicao D - Albergaria/Durit D -:-
18:30Ouriense D - Vilaverdense D -:-
RUMÄNIEN: Liga 1 - Mästerskapsslutspel
19:00FCSB - CFR Cluj -:-RUMÄNIEN: Liga 2 - Mästerskapsslutspel
10:00Csikszereda M. Ciuc - Gloria Buzau -:-10:00Mioveni - Hunedoara -:-
10:00Unirea Slobozia - Selimbar -:-
RUMÄNIEN: Liga 2 - Nedflyttningsgrupp
10:00Chindia Targoviste - CSM Slatina -:-10:00CSC Dumbravita - Ceahlaul -:-
10:00Metaloglobus Bucharest - FC Arges -:-
10:00Progresul Spartac - Tunari -:-
10:00Steaua Bucuresti - Concordia -:-
10:00Unirea Dej - Alexandria -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1 - Nedflyttningsgrupp
17:00CSM Vaslui - Aerostar -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1 - Uppflyttningsgrupp
17:00Bucovina Radauti - CSM Bacau -:-17:00FC Bacau - Stiinta Miroslava -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2 - Nedflyttningsgrupp
17:00CSM Ramnicu Sarat - Hamangia Baia -:-17:00Sutesti - Braila -:-
17:00Viitorul Ianca - Vointa Limpezis -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2 - Uppflyttningsgrupp
17:00Metalul Buzau - CSM Focsani -:-17:00Unirea Branistea - Sporting Liesti -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Nedflyttningsgrupp
17:00Progresul Fundulea - Inainte Modelu -:-17:00Recolta Gh. Doja - Axiopolis Cernavoda -:-
17:00Voluntari 2 - Gloria Baneasa -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Uppflyttningsgrupp
17:00Afumati - Calarasi -:-17:00LPS HD Clinceni - Agricola Borcea -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Nedflyttningsgrupp
17:00FC Pucioasa - CSO Plopeni -:-17:00Paulesti - Moreni -:-
17:00Tricolorul Breaza - Muscel -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Uppflyttningsgrupp
17:00CS Din. Bucuresti - Popesti Leordeni -:-17:00Dunarea Giurgiu - CS Blejoi -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Nedflyttningsgrupp
17:00SR Brasov - Targu Secuiesc -:-17:00Tarlungeni - V. Curita -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Nedflyttningsgrupp
17:00Calimanesti - Sporting Rosiori -:-17:00Horezu - Unirea Bascov -:-
17:00Petrolul Potcoava - Curtisoara -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Uppflyttningsgrupp
17:00Viitorul Daesti - Vedita Colonesti -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Nedflyttningsgrupp
17:00Turceni - Gilortul Tg. Carbunesti -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Nedflyttningsgrupp
17:00Progresul Pecica - Avantul Periam -:-17:00Socodor - Teuz Cermei -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Uppflyttningsgrupp
17:00Bihor - Politehnica Timisoara -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Nedflyttningsgrupp
17:00Industria Galda - Avantul Reghin -:-17:00Unirea Alba-Iulia - Metalurgistul Cugir -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Uppflyttningsgrupp
17:00Gloria 2018 Bistrita - ACS Medias -:-17:00Univ. din Alba Iulia - Unirea Ungheni -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Uppflyttningsgrupp
17:00Sighetu Marmatiei - Santandrei -:-RWANDA: Premier League
15:00Etoile de L'Est - Bugesera -:-15:00Sunrise - Marines -:-
18:00Kiyovu - Rayon Sport -:-
RYSSLAND: Premier League
13:00Kazan - FK Rostov -:-15:30Sp. Moscow - Krasnodar -:-
18:00Zenit - CSKA Moscow -:-
20:30Baltika - Din. Moskva -:-
RYSSLAND: FNL
16:00Arsenal Tula - Neftekhimik -:-RYSSLAND: FNL 2 - Division A Gold - Vårsäsong
14:00Rodina Moscow 2 - FK Krasnodar 2 -:-17:00Chelyabinsk - FK Chayka -:-
17:00Lipetsk - Rotor Volgograd -:-
17:00Murom - FK Novosibirsk -:-
17:00Veles Moscow - Ufa -:-
RYSSLAND: FNL 2 - Division A Silver - Vårsäsong
13:00Tekstilshtik - Khimik -:-13:00Ulyanovsk - S. Kostroma -:-
17:00Din. Bryansk - Avangard Kursk -:-
17:00Kaluga - Mashuk -:-
17:00Miass - Irtysh Omsk -:-
RYSSLAND: FNL 2 - Division B - Group 1
15:00Forte Taganrog - Astrakhan -:-15:00Kholding - Kamensk-Shakhtinsky -:-
15:00Nart Cherkessk - Nalchik -:-
15:30Angust Nazran - FC Sevastopol -:-
16:00Dynamo Makhachkala 2 - Rostov 2 -:-
16:00Maykop - Biolog -:-
16:00Rubin Yalta - Dynamo Stavropol -:-
RYSSLAND: FNL 2 - Division B - Group 2
14:00Dynamo Petersburg - Sp. Moscow 2 -:-RYSSLAND: FNL 2 - Division B - Group 4
12:00Krylya Sovetov Samara 2 - Dynamo Barnaul -:-14:00Lada Togliatti - Akron Togliatti 2 -:-
14:00Nosta - Kazan 2 -:-
14:00Orenburg 2 - Uralets Nizhny Tagil -:-
14:00Pari NN 2 - Amkar -:-
14:00Volna Nizhegorodskaya - Ural 2 -:-
RYSSLAND: Supreme Division Women
09:00FK Yenisey D - Zenit D -:-10:30Zvezda D - FK Rostov D -:-
12:00Lok. Moskva D - Chertanovo M. D -:-
15:00Ryazan D - Din. Moskva D -:-
SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Slutspel
15:00Tre Penne - Cosmos -:-17:30Murata - La Fiorita -:-
SAUDIARABIEN: Saudi Professional League
17:00Al-Hilal - Al Hazem -:-17:00Al Raed - Al Taee -:-
20:00Al Shabab - Al Ahli SC -:-
SCHWEIZ: Super League - Mästerskapsslutspel
20:30Young Boys - Lugano -:-SCHWEIZ: Super League - Nedflyttningsgrupp
20:30Lausanne Ouchy - Yverdon -:-SCHWEIZ: Challenge League
18:00Thun - Schaffhausen -:-18:00Xamax - Vaduz -:-
SCHWEIZ: Promotion League
16:00Bavois - St. Gallen II -:-16:00Bruhl - Breitenrain -:-
16:00Bulle - Paradiso -:-
16:00Lugano II - Basel II -:-
17:00Etoile-Carouge - Young Boys II -:-
17:30Kriens - Biel -:-
SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 1
15:00Meyrin - Sion II -:-17:00Echallens - La Chaux-De-Fonds -:-
17:00Grand-Saconnex - Pully -:-
17:00Portalban - Vevey -:-
17:00Yverdon II - Sarraz-Ecleplens -:-
17:30Chenois - Monthey -:-
SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 2
17:00Muttenz - Rotkreuz -:-18:00Courtetelle - Solothurn -:-
18:00Emmenbrucke - Bassecourt -:-
18:00Muri - Koniz -:-
SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 3
16:00Eschen - Uzwil -:-16:00Kreuzlingen - Linth -:-
16:00Tuggen - Hongg -:-
16:00Wettswil-Bonstetten - Balzers -:-
16:00YF Juventus - Freienbach -:-
17:00Mendrisio - Grasshopper II -:-
17:00Taverne - Kosova -:-
SCHWEIZ: Super League Women - Direktkval
17:30Thun D - Sion D -:-SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade
10:00Sindjelic Beograd - Studentski Grad -:-11:00Polet Dorcol - Zemun -:-
11:00Teleoptik - Radnicki Obrenovac -:-
15:00Torlak - Prva Iskra -:-
16:30Buducnost Dobanovci - Jedinstvo Surcin -:-
16:30Rad - BASK -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina
17:001. Maj Ruma - Naftagas -:-17:00Backa - Kikinda -:-
17:00Becej - Borac Sajkas -:-
17:00Radnicki Zrenjanin - Sloven Ruma -:-
17:00Zeleznicar Indjija - Hajduk 1912 -:-
SERBIEN: Srpska Liga - East
17:00Djerdap - Buducnost Popovac -:-17:00Dunav Prahovo - Paracin -:-
17:00Jedinstvo Krusevac - Mesevo -:-
17:00Radnicki Svilajnac - Trayal Krusevac -:-
17:00SFS Borac - Vlasina -:-
17:00Sindjelic - Pcinja -:-
17:00Timocanin - Radnicki Pirot -:-
17:00Zitoradja - Jagodina -:-
SERBIEN: Srpska Liga - West
16:30Buducnost Krusik - Omladinac Zablace -:-16:30FAP - Takovo -:-
16:30Josanica - Borac 1926 -:-
16:30Mladi Radnik - Sloga Petrovac -:-
16:30Real Podunavci - Tutin -:-
16:30Sloga Pozega - Mihajlovac -:-
16:30Zlatibor Cajetina - Vrelo Sport -:-
SIERRA LEONE: Premier League
18:15UppskjutenBhantal - Bo Rangers -:-18:15UppskjutenEast End Lions (Sle) - Real Republicans -:-
18:15UppskjutenFreetown City - Kholifa Stars -:-
18:15UppskjutenKahunla - Lamboi -:-
18:15UppskjutenLuawa - Mighty Blackpool -:-
18:15UppskjutenWusum Stars - Bai Bureh Warriors -:-
SINGAPORE: Premier League
12:00Young Lions - DPMM -:-SKOTTLAND: Premiership - Mästerskapsslutspel
13:30Celtic - Rangers -:-16:00Hearts - Dundee FC -:-
16:00St Mirren - Kilmarnock -:-
SKOTTLAND: Premiership - Nedflyttningsgrupp
16:00Livingston - St. Johnstone -:-16:00Ross County - Motherwell -:-
SKOTTLAND: Championship - Direktkval
16:00Hamilton - Alloa -:-16:00Inverness CT - Montrose -:-
SLOVAKIEN: Nike liga - Mästerskapsslutspel
15:30Podbrezova - Slovan Bratislava -:-17:30Ruzomberok - Zilina -:-
SLOVAKIEN: Nike liga - Nedflyttningsgrupp
18:00Michalovce - Z. Moravce-Vrable -:-18:00Skalica - Kosice -:-
18:00Trencin - Banska Bystrica -:-
SLOVAKIEN: 3. Liga - East
17:00Lipany - 1.FK Svidnik -:-17:00Lubovna - Kalinovo -:-
17:00Vranov - Slavia TU Kosice -:-
SLOVAKIEN: 3. Liga - West
17:00Castkovce - AFC Nove Mesto -:-17:00Galanta - MSK Martin -:-
17:00Lehota p. V. - Sala -:-
17:00Malacky - Velke Ludince -:-
17:00Zvolen - Raca -:-
SLOVAKIEN: 4. liga - Bratislava
14:00NSK 1922 Bratislava - I. Bratislava -:-17:00Rohoznik - Domino -:-
17:00Vrakuna Bratislava - Pezinok -:-
SLOVAKIEN: 4. liga - Central
17:00SK Javornik Makov - Cadca -:-17:00Slavia Staskov - K. Nove Mesto -:-
SLOVAKIEN: 4. liga - East
16:30Rudnany - Velky Saris -:-SLOVAKIEN: 4. liga - West
16:30Hurbanovo - Crystal -:-SLOVAKIEN: 1. Liga Women - Mästerskapsslutspel
11:00Ruzomberok D - Trnava D -:-11:00Slovan Bratislava D - B. Bystrica D -:-
SLOVAKIEN: 1. Liga Women - Nedflyttningsgrupp
15:00Presov D - Topolcany GFC D -:-16:00Zilina D - Petrzalka D -:-
SLOVENIEN: Prva liga
15:00Rogaska - Aluminij -:-17:30Domzale - Radomlje -:-
20:15Maribor - O. Ljubljana -:-
SLOVENIEN: 2. SNL
17:30Fuzinar - Tabor Sezana -:-17:30Jadran Dekani - Nafta -:-
17:30NK Bistrica - Grosuplje -:-
SLOVENIEN: 3. SNL - East
17:00Drava - Brezice -:-17:00Dravograd - Krsko Posavje -:-
17:00Ljutomer - Hajdina -:-
17:00Race - Dobrovce -:-
17:00Zavrc - Smartno -:-
18:00Korotan - Sampion Celje -:-
SLOVENIEN: 3. SNL - West
17:30Kocevje - Slovan Ljubljana -:-17:30Ljubljana Svoboda - Brda -:-
17:30NK Adria - Sobec Lesce -:-
17:30Ziri - Izola -:-
SOMALIA: National league
14:30Kigs - Midnimo -:-SPANIEN: LaLiga2
14:00Racing Santander - Mirandes -:-16:15Ferrol - Alcorcon -:-
16:15Sporting Gijon - Andorra -:-
18:30Valladolid - Espanyol -:-
21:00Levante - Eibar -:-
SPANIEN: Primera RFEF - Group 1
16:00Tarazona - Sabadell -:-17:00Lugo - Cornella -:-
18:00Gimnastic - SD Logrones -:-
19:00Celta Vigo B - Rayo Majadahonda -:-
20:00Fuenlabrada - Arenteiro -:-
SPANIEN: Primera RFEF - Group 2
16:00Huelva - Algeciras -:-16:00Merida AD - CF Intercity -:-
20:00Cordoba - Sanluqueno -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2
16:15Tuilla - Barcia -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3
18:00Atletico Albericia - Torina -:-18:00Bezana - CD Colindres -:-
18:00Castro - Siete Villas -:-
18:00Guarnizo - Solares -:-
18:00Laredo - Revilla -:-
18:00Naval Reinosa - Atletico Mineros -:-
18:00UC Cartes - Tropezon -:-
18:00UD Samano - Escobedo -:-
18:00Velarde - Vimenor -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4
18:00CD Vitoria - Pasaia -:-18:00Lagun Onak - Padura -:-
18:00Urduliz - Aurrera Ondarroa -:-
20:30Anorga - Derio -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 5
18:00Badalona - San Cristobal CP -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6
16:00Patacona - Burriana -:-16:30Soneja - Ilicitano -:-
17:00Jove - Levante B -:-
18:00Acero - Silla CF -:-
18:00Roda - Rayo Ibense -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8
15:40Ponferradina B - Almazan -:-16:00Colegios Diocesanos - Cultural Leonesa B -:-
17:00La Virgen - Villaralbo -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12
17:45La Cuadra - Santa Ursula -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Group 15
16:00Cortes - Pamplona -:-16:30Bidezarra - Subiza -:-
16:30Lerines - Beti Onak -:-
18:00Beti Kozkor - Alesves -:-
18:00CD Ardoi - Txantrea -:-
18:00Lagunak - Huarte -:-
18:00Pena Sport - Ezcabarte -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 17
18:00Atletico Monzon - Binefar -:-18:00Utrillas - Carinena -:-
SPANIEN: Liga F Women
12:00Granada CF D - Betis D -:-18:00Las Planas D - Levante D -:-
21:00Real Madrid D - Atl. Madrid D -:-
SVERIGE: Division 1 - Norra
16:00Stockholm Internazionale - FBK Karlstad -:-17:00Nordic United FC - Täby FK -:-
SVERIGE: Division 1 - Södra
16:00FC Rosengård - Ljungskile SK -:-SVERIGE: Division 2 - Norrland
12:00Täfteå IK - Kiruna FF -:-13:00IFK Luleå - Gottne -:-
13:00Skellefteå FF - Frösö IF -:-
14:00Bodens BK - Ytterhogdals IK -:-
16:00Team TG FF - Lucksta -:-
16:00Umeå FC Akademi - IFK Östersund -:-
16:00Älgarna-Härnösand - Bergnäsets AIK -:-
SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland
13:00Stenungsunds IF - Lidköpings FK -:-14:00Grebbestads IF - Vänersborgs FK -:-
SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand
12:00Dalkurd FF - FC Gute -:-13:00Järfälla - FoC Farsta -:-
13:00Viggbyholm - Skiljebo SK -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland
13:00Högaborgs BK - IFK Berga -:-13:00Lodde - Simrishamn -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand
13:00BK Ljungsbro - IF Sylvia -:-13:00Syrianska FC - Huddinge IF -:-
16:00Haninge IFK - Enskede IK -:-
SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland
12:00Hittarps IK - Sävedalens IF -:-13:00IK Tord - Bergdalens IK -:-
14:00Astrio - Qviding FIF -:-
SVERIGE: Elitettan - damer
14:00Bollstanäs D - Malmö FF D -:-15:00Eskilstuna United D - Lidköpings FK D -:-
15:00Jitex BK D - Örebro SK D -:-
16:00Gamla Upsala D - Alingsas D -:-
SYDAFRIKA: Premier League
15:00Polokwane - Sekhukhune -:-15:00Swallows - Stellenbosch -:-
17:30Mamelodi Sundowns - Royal AM -:-
20:00Orlando Pirates - Richards Bay -:-
SYDAFRIKA: Diski Challenge
10:00Amazulu U23 - Supersport Utd U23 -:-10:00Cape Town City U23 - Kaizer Chiefs U23 -:-
10:00Chippa United U23 - TS Galaxy U23 -:-
10:00Mamelodi Sundowns U23 - Swallows U23 -:-
10:00Polokwane U23 - Orlando Pirates U23 -:-
10:00Richards Bay U23 - Cape Town Spurs U23 -:-
10:00Sekhukhune U23 - Royal AM U23 -:-
10:00Stellenbosch U23 - Golden Arrows U23 -:-
SYDKOREA: K League 1
09:30Incheon - Seoul -:-12:00Daegu - Gwangju -:-
12:00Gangwon - Daejeon -:-
SYDKOREA: K League 2
09:30Busan - Asan -:-12:00Ansan Greeners - Seoul E-Land -:-
12:00Suwon Bluewings - Cheonan City -:-
SYDKOREA: K3 League
07:00Chuncheon - Gyeongju KHNP -:-07:00Siheung Citizen - Gangneung -:-
12:00Ulsan Citizen - Changwon -:-
SYRIEN: Syria Cup
15:00Tishreen - Foutoua -:-TADZJIKISTAN: Super Cup
15:00Istiqlol Dushanbe - Ravshan -:-TAIWAN: Mulan Football League Women
09:00Taoyuan Mars D - Hualien D -:-10:00Hang Yuan D - Taipei Bravo D -:-
12:00Taichung Blue D - Kaohsiung D -:-
THAILAND: Thai League 1
13:00Ratchaburi - Muangthong Utd (Tha) -:-13:30Chiangrai United - Nakhon Pathom -:-
15:00Sukhothai - Police Tero -:-
THAILAND: Thai League 2 - Uppflyttningsslutspel
13:00Chiangmai FC - Nakhon Si -:-TJECKIEN: FORTUNA:LIGA - Mästerskapsslutspel
15:00Ostrava - Mlada Boleslav -:-15:00Plzen - Slovacko -:-
17:30Sparta Prague - Slavia Prague -:-
TJECKIEN: FNL
17:00Kromeriz - Chrudim -:-17:00Lisen - Brno -:-
17:00Pribram - Jihlava -:-
TJECKIEN: CFL - Group A
10:15Vltavin - Karlovy Vary -:-10:30Ceske Budejovice B - FK Robstav -:-
TJECKIEN: CFL - Group B
10:15Jablonec B - Ceska Lipa -:-10:30Kolin - Liberec B -:-
15:00Banik Most-Sous - Teplice B -:-
17:00Zivanice - Velvary -:-
18:00Usti n. L. - Zapy -:-
TJECKIEN: MSFL
10:15Trinec - SK Hranice -:-16:30FK Frydek-Mistek - Start Brno -:-
16:30Uhersky Brod - Znojmo -:-
TJECKIEN: Division A
10:15Aritma Prague - Rokycany -:-10:15Cesky Krumlov - Jindrichuv Hradec -:-
10:15Marianske Lazne - Tachov -:-
10:15Petrin Plzen - Horovice -:-
10:15Sokolov - Pribram B -:-
17:00Doubravka - FK Komarov -:-
17:00Katovice - Domazlice B -:-
17:00Klatovy - Sobeslav -:-
TJECKIEN: Division B
10:15Brandys n. Labem - Hrebec -:-10:15Kladno - Ostrov -:-
10:15Neratovice - Cesky Brod -:-
10:15Olympie Brezova - Ujezd Prague -:-
14:00Louny - Steti -:-
17:00Slany - Chomutov -:-
TJECKIEN: Division C
10:15Letohrad - Dobrovice -:-10:30Kosmonosy - Usti nad Orlici -:-
10:30Slavia HK - Chrudim B -:-
10:30Spoje Prague - Benesov -:-
TJECKIEN: Division D
10:15Zdirec n. D. - Breclav -:-16:30Sperice - Havlickuv Brod -:-
16:30Stara Rise - Zdar na Sazavou -:-
TJECKIEN: Division E
16:30Nove Sady - Vsechovice -:-16:30Prerov - Holesov -:-
16:30Skastice - Vsetin -:-
16:30Sternberk - Strani -:-
TJECKIEN: Division F
10:15Vratimov - Sumperk -:-16:30Jesenik - Frenstat p. R. -:-
17:00Vitkovice - Valasske Mezirici -:-
TJECKIEN: Jihocesky KP
13:30Malse Roudne - Trebon -:-14:00Tyn nad Vltavou - Hluboka nad Vltavou -:-
15:00FC Semice - Junior Strakonice -:-
15:00Protivin - TJ Osek -:-
17:00Drazice - Rudolfov -:-
17:00Olesnik - Milevsko -:-
17:00Trhove Sviny - Mirovice -:-
TJECKIEN: Jihomoravsky KP
10:00Rousinov - Lednice -:-10:15Kurim - Ratiskovice -:-
10:30Pohorelice - Moravska Slavia -:-
11:00Svratka Brno - Rajecko -:-
17:00Boskovice - Letovice - Kunstat -:-
17:00Bystrc - Bosonohy -:-
TJECKIEN: Karlovarsky KP
10:15Loko K. Vary - Ostrov B -:-10:30KV Dvory - Kralovske Porici -:-
14:30Marianske Lazne B - Union Nove Sedlo -:-
17:00Citice - Vintirov -:-
17:00Hroznetin - Chodov -:-
17:00Lomnice - Trstenice -:-
TJECKIEN: Kralovehradecky KP
14:00Jicin - Cerveny Kostelec -:-14:30Nachod - Chlumec nad Cidlinou B -:-
17:00Libcany - Police nad Metuji -:-
TJECKIEN: Liberecky KP
10:30Frydlant - Visnova -:-13:30FC Pencin - Zelezny Brod -:-
17:00Chrastava - Skalice u C.Lipy -:-
17:00Lomnice nad Popelkou - Velke Hamry B -:-
17:00Novy Bor - Sedmihorky -:-
17:00Straz p. Ralskem - Hradek nad Nisou -:-
TJECKIEN: Moravskoslezsky KP
17:00Dolni Datyne - Petrvald na Morave -:-17:00Haj ve Slezsku - Cesky Tesin -:-
17:00Jakubcovice - Dolni Benesov -:-
17:00Orlova - Hermanice -:-
17:00Stonava - Brusperk -:-
TJECKIEN: Olomoucky KP
13:30Postrelmov - Brodek u Prerova -:-16:30Belotin - Zelatovice -:-
16:30Rapotin - Bohunovice -:-
16:30Urcice - Mohelnice -:-
TJECKIEN: Pardubicky KP
17:00Holice - Prelouc -:-TJECKIEN: Plzensky KP
13:00Sokol Lhota - Myto -:-14:00Kosutka Plzen - Rapid Plzen -:-
17:00Stribro - Kaznejov -:-
18:00Nyrsko - Holysov -:-
18:00Plzen-Cernice - Zruc -:-
TJECKIEN: Prazsky prebor
10:15CAFC - Treboradice -:-10:15Kolovraty - Dukla JM -:-
10:15Podoli Praha - Zlicin -:-
10:30Uhrineves - Branik -:-
17:00Predni Kopanina - Stresovice -:-
17:00Tempo Prague - Dolni Chabry -:-
TJECKIEN: Stredocesky KP
10:30Milin - Sedlcany -:-10:30SK Chlumec - Pruhonice -:-
13:00Povltavska FA B - Dobris -:-
17:00SK Doksy - Poricany -:-
17:00Tuchlovice - Tochovice -:-
17:00Velim - Libis -:-
TJECKIEN: Ustecky KP
10:15Nestemice - Kadan -:-10:30Krupka - Oldrichov -:-
10:30Litomericko - Brna -:-
15:00Usti n. L. B - Vilemov -:-
17:00Modlany - FK Jilove -:-
17:00Probostov - Cernovice -:-
17:00Srbice - Ledvice -:-
TJECKIEN: Vysocina KP
16:30Nove Mesto na Morave B - Kamenice nad Lipou -:-TJECKIEN: Zlinsky KP
16:30Hluk - Stitna nad Vlari -:-16:30Morkovice - Luhacovice -:-
16:30Osvetimany - Francova Lhota -:-
16:30Slusovice - Kvasice -:-
TJECKIEN: U19 League
11:00Frydek-Mistek U19 - Dukla Prague U19 -:-11:00Slavia Prague U19 - Mlada Boleslav U19 -:-
11:00Slovacko U19 - Pardubice U19 -:-
12:00Brno U19 - Liberec U19 -:-
12:00Ostrava U19 - Jihlava U19 -:-
12:30Sparta Prague U19 - Sigma Olomouc U19 -:-
13:30Karvina U19 - Ceske Budejovice U19 -:-
14:00Plzen U19 - Zlin U19 -:-
TJECKIEN: 1. Liga Women - Mästerskapsslutspel
14:00Liberec D - Slavia Prague D -:-TJECKIEN: 1. Liga Women - Nedflyttningsgrupp
13:00Ostrava D - Lok. Brno D -:-14:00FK Pardubice D - Plzen D -:-
TJECKIEN: 2. Liga Women - Nedflyttningsgrupp
15:30Prague Raptors D - Teplice D -:-TJECKIEN: 2. Liga Women - Uppflyttningsgrupp
11:00Lisen D - FC Praha D -:-13:00Sparta Prague B D - Olomouc D -:-
TRINIDAD OCH TOBAGO: TT Premier League
00:00Central FC - Defence Force -:-02:00La Horquetta - Prison Service -:-
TUNISIEN: Ligue Professionnelle 1 - Mästerskapsslutspel
16:00CS Sfaxien - Stade Tunisien -:-16:00Esperance - Etoile Sahel -:-
16:00Monastir - Club Africain (Tun) -:-
TUNISIEN: Ligue Professionnelle 1 - Nedflyttningsgrupp
16:00Ben Guerdane - Bizertin -:-16:00EGS Gafsa - Soliman -:-
16:00Marsa - Metlaoui -:-
16:00Olympique Beja (Tun) - US Tataouine -:-
TURKMENISTAN: Yokary Liga
14:00Altyn Asyr - Ahal -:-14:00Arkadag - FC Asgabat -:-
14:00Merw - Energetik -:-
14:00Sagadam - Kopetdag Asgabat -:-
TYSKLAND: 2. Bundesliga
13:00Hertha Berlin - Kaiserslautern -:-13:00Nurnberg - Elversberg -:-
13:00Schalke - Rostock -:-
20:30Kiel - Dusseldorf -:-
TYSKLAND: 3. Liga
14:00Bielefeld - Hallescher -:-14:00Dortmund II - Ulm -:-
14:00Ingolstadt - Lubeck -:-
14:00Unterhaching - SG Dynamo Dresden -:-
14:00Viktoria Koln - Regensburg -:-
16:30Mannheim - Sandhausen -:-
TYSKLAND: Regionalliga North
13:00Hannover II - Eimsbutteler -:-16:00Jeddeloh - Spelle-Venhaus -:-
18:00Drochtersen/Assel - Kilia Kiel -:-
TYSKLAND: Regionalliga West
14:00Ahlen - B.Mönchengladbach II -:-14:00Bocholt - Wuppertaler -:-
14:00Duren - Aachen -:-
14:00Dusseldorf II - Rodinghausen -:-
14:00FC Gutersloh - Koln II -:-
14:00Fortuna Koln - Schalke II -:-
TYSKLAND: Regionalliga Sudwest
14:00Aalen - Walldorf -:-14:00Eint. Frankfurt II - Stuttgart II -:-
14:00Fulda-Lehnerz - Bahlinger -:-
14:00Hoffenheim II - Frankfurt -:-
14:00Kassel - TuS Koblenz -:-
14:00Mainz II - Offenbach -:-
14:00Schott Mainz - Balingen -:-
14:00Steinbach Haiger - Homburg -:-
14:00Stuttgarter Kickers - Freiberg -:-
TYSKLAND: Regionalliga Bayern
14:00Ansbach - Schweinfurt -:-14:00Aubstadt - Aschaffenburg -:-
14:00Augsburg II - Bamberg -:-
14:00Furth II - Bayern II -:-
14:00Illertissen - Buchbach -:-
14:00Schalding - Wurzburger Kickers -:-
14:00Vilzing - Turkgucu Munchen -:-
TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord
13:00TB Berlin - Lichtenberg -:-14:00Rostocker FC - RSV Eintracht -:-
TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud
14:00Arnstadt - Ludwigsfelde -:-14:00Bischofswerdaer - Halle -:-
14:00Freital - Motor Marienberg -:-
14:00Halberstadt - Magdeburg II -:-
14:00Plauen - Krieschow -:-
14:00Sandersdorf - Auerbach -:-
TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein
13:30Bordesholm - Preussen Reinfeld -:-13:30SC Weiche-08 II - Lubeck II -:-
15:00Dornbreite Lubeck - Nordmark Satrup -:-
15:00Hohenwestedt - Heider SV -:-
16:00Oldenburger - Eichede -:-
TYSKLAND: Oberliga Hamburg
13:00Duneberg - Niendorfer TSV -:-15:00Sasel - Rugenbergen -:-
15:00TSV Buchholz 08 - Harksheide -:-
TYSKLAND: Oberliga Bremen
15:00Aumund-Vegesack - Union 60 Bremen -:-15:00Blumenthaler - Komet Arsten -:-
15:00BTS Neustadt - Bremen II -:-
15:00Geestemunde - OSC Bremerhaven -:-
15:00Hemelingen - TURA Bremen -:-
15:00Leher - Blockdiek -:-
15:00Oberneuland - Brinkumer -:-
15:00Vatan Bremen - Woltmershausen -:-
TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen
14:00Meppen II - Schoningen -:-15:00Delmenhorst - Arminia Hannover -:-
15:00Ramlingen-Ehlershausen - Lupo-Martini Wolfsburg -:-
16:00Eintracht Celle - BSV Rehden -:-
TYSKLAND: Oberliga Hessen
15:00Alzenau - Giessen -:-15:00Erlensee - Friedberg -:-
15:00Fernwald - Baunatal -:-
15:00TUS Dietkirchen - Viktoria Griesheim -:-
15:00Waldgirmes - Hanau -:-
15:00Weidenhausen - VfB Marburg -:-
17:00Hanauer SC - SV Steinbach -:-
TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
14:00Trier - Pirmasens -:-14:00Worms - Auersmacher -:-
14:30RW Koblenz - Pfeddersheim -:-
15:30Engers - Morlautern -:-
15:30Kaiserslautern II - Diefflen -:-
15:30Karbach - Dudenhofen -:-
15:30Mechtersheim - Gonsenheim -:-
TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord
14:00Gebenbach - Abtswind -:-14:30Regensburg II - Coburg -:-
15:00Wurzburger FV - Bayern Hof -:-
17:30Ammerthal - ATSV -:-
TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd
14:00Dachau - Gundelfingen -:-14:00Deisenhofen - Sonthofen -:-
14:00Landsberg - Pipinsried -:-
14:00Munich 1860 II - Kirchanschoring -:-
14:00Rain/Lech - Kottern-St. Mang -:-
14:00Schwaben Augsburg - Erlbach -:-
15:30Nordlingen - Ismaning -:-
TYSKLAND: Junioren Bundesliga North
13:00Dresden U19 - Hertha U19 -:-13:00Hamburger SV U19 - St. Pauli U19 -:-
13:00Jena U19 - Unionerlin U19 -:-
13:00RB Leipzig U19 - Werder Bremen U19 -:-
13:00Rostock U19 - Hannover U19 -:-
13:00VfL Osnabruck U19 - Braunschweig U19 -:-
13:00Wolfsburg U19 - Meppen U19 -:-
TYSKLAND: Junioren Bundesliga South
13:00Augsburg U19 - Nurnberg U19 -:-13:00Frankfurt U19 - Munich 1860 U19 -:-
13:00Furth U19 - Ingolstadt U19 -:-
13:00Heidenheim U19 - Karlsruher U19 -:-
13:00Sandhausen U19 - Kaiserslautern U19 -:-
13:00Stuttgart U19 - Bayern U19 -:-
TYSKLAND: Junioren Bundesliga West
13:00Bielefeld U19 - Alemannia Aachen U19 -:-13:00Duisburg U19 - Koln U19 -:-
13:00Leverkusen U19 - Viktoria Koln U19 -:-
13:00Paderborn U19 - Dortmund U19 -:-
13:00Schalke U19 - Fortunausseldorf U19 -:-
13:00Verl U19 - Bochum U19 -:-
13:00Wuppertaler U19 - B.Mönchengladbach U19 -:-
TYSKLAND: Bundesliga - Damer
12:00SGS Essen D - Koln D -:-14:00Duisburg D - Leverkusen D -:-
UGANDA: Premier League
15:00Airtel Kitara - Busoga -:-15:00BUL - Gadaffi -:-
15:00Maroons - Bright Stars -:-
15:00UPDF - Villa -:-
15:00Wakiso Giants - Mbarara City -:-
18:00NEC FC - Vipers -:-
UKRAINA: Premier League
12:00Vorskla - Minaj -:-14:30Obolon - Rukh Lviv -:-
17:00Shakhtar - Dyn. Kyiv -:-
UKRAINA: Persha Liga - Nedflyttningsgrupp
14:00Khust - FC Chernihiv -:-14:00Metalist Kharkiv - Hirnyk-Sport -:-
14:00Podillya Khmelnytskyi - Dinaz Vyshgorod -:-
UKRAINA: Persha Liga - Uppflyttningsgrupp
14:00FSC Mariupol - Karpaty Lviv -:-14:00SC Poltava - Kudrivka-Nyva -:-
UKRAINA: Druha Liga
16:00Kudrivka - Druzhba Myrivka -:-16:00Nyva Vinnytsya - UCSA -:-
16:00Trostyanets - Chaika -:-
UKRAINA: U19 League
11:00Ch. Odessa U19 - Metalist 1925 U19 -:-11:00Kryvbas 2020 U19 - Zhytomyr U19 -:-
11:00Oleksandriya U19 - Dnipro-1 U19 -:-
UKRAINA: Championship Women - Mästerskapsslutspel
15:00Shakhtar D - Zhytlobud-1 D -:-UKRAINA: Championship Women - Nedflyttningsgrupp
15:00Dnipro-1 D - EMC Podolie D -:-15:00Panthers FC Uman D - Veres-Rivne D -:-
UNGERN: OTP Bank Liga
15:30MTK Budapest - Puskas Academy -:-17:30Zalaegerszegi - Paks -:-
19:30DVTK Borsodi - Ferencvaros -:-
UNGERN: Merkantil Bank Liga
17:00Pecsi - Soroksar -:-UNGERN: NB I Women
16:00Astra Hungary D - Puskas Academy D -:-16:00Fehervar FC D - MTK Hungaria D -:-
16:00Ferencvaros D - Soroksar D -:-
16:00Győr D - Szekszardi D -:-
16:00Haladas D - DVTK Borsodi D -:-
16:00Szent Mihaly D - Budaorsi D -:-
URUGUAY: Primera Division - Apertura
01:00Nacional - Fenix -:-15:00Cerro CA - Danubio -:-
17:30Miramar - River Plate -:-
20:00Racing Montevideo - Maldonado -:-
23:00Penarol - Wanderers -:-
USA: USL Championship
01:00Loudoun - El Paso -:-23:00Detroit - Phoenix Rising -:-
USA: MLS Next Pro
23:00Inter Miami II - Chattanooga -:-02:00Huntsville - Toronto FC II -:-
04:30Portland Timbers 2 - Tacoma Defiance -:-
USA: USL League Two
01:00Louisiana - Blue Goose -:-20:00Philadelphia Lone Star - West Chester Utd -:-
00:00Monterey Bay 2 - Academica SC -:-
00:00San Francisco City - Project 51O -:-
USA: USL League One Cup
19:00Charlotte Independ. - Forward Madison -:-23:00One Knoxville - Northern Colorado -:-
USA: NWSL Women
02:00Racing Louisville D - Washington D -:-UZBEKISTAN: Super League
16:00Metallurg Bekabad - Qizilqum -:-16:00Olympic - Pakhtakor (Uzb) -:-
WALES: Cymru Premier - Conference League - Play Offs
13:20Newtown - Penybont -:-VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
22:00Metropolitanos - La Guaira -:-22:00Universidad Central - Inter de Barinas -:-
VIETNAM: V.League 2
11:00Dong Thap - Hue -:-12:00Da Nang - Long An -:-
12:00Dong Nai - TTBD Phu Dong -:-
12:00Hoa Binh - Ba Ria Vung Tau -:-
VIETNAM: National League Women
11:00Ho Chi Minh City 2 D - Son La D -:-11:00Thai Nguyen D - Ho Chi Minh D -:-
ÖSTERRIKE: Bundesliga - Nedflyttningsgrupp
17:00A. Lustenau - BW Linz -:-17:00Austria Wien - Wolfsberger -:-
17:00Tirol - Altach -:-
ÖSTERRIKE: 2. Liga
14:30Floridsdorfer AC - Dornbirn -:-14:30Grazer AK - Horn -:-
ÖSTERRIKE: Regionalliga East
16:00Wiener Viktoria - SV Oberwart -:-ÖSTERRIKE: Regionalliga Central
15:00Ried (Am) - ASK Klagenfurt -:-15:30Wolfsberger (Am) - Vocklamarkt -:-
19:00Bad Gleichenberg - Weindorf St. Anna -:-
ÖSTERRIKE: Regionalliga West
14:00Kufstein - Reichenau -:-15:00Wals-Grunau - Dornbirner SV -:-
17:00Austria Salzburg - Altach U21 -:-
17:00Hohenems - TSV St. Johann -:-
ÖSTERRIKE: Burgenland
17:00Horitschon - Parndorf -:-17:30USVS Rudersdorf - Halbturn -:-
18:00Kohfidisch - Deutschkreutz -:-
ÖSTERRIKE: Karnten
16:00Treibach - SC Landskron -:-17:00Klagenfurt - Bleiburg -:-
17:00Kottmannsdorf - KAC 1909 -:-
17:30Atus Ferlach - Lendorf -:-
19:30Volkermarkt - ATSV Wolfsberger -:-
ÖSTERRIKE: Niederosterreich
16:30Retz - Warth -:-18:00Rohrbach - Langenrohr -:-
18:00St. Polten (Am) - Schrems -:-
ÖSTERRIKE: Oberosterreich
17:00St. Martin im Muhlreis - Micheldorf -:-ÖSTERRIKE: Salzburg
11:00TSU Bramberg - SAK 1914 -:-11:00UFC Hallein - Golling -:-
17:00Burmoos - Puch -:-
17:00Kuchl - Eugendorf -:-
17:00Seekirchen - Adnet -:-
17:00Strasswalchen - UFC Siezenheim -:-
17:00USK Anif - Union Henndorf -:-
ÖSTERRIKE: Steiermark
17:00Lebring - Weinland Gamlitz -:-ÖSTERRIKE: Vorarlberg
15:30Lauterach - Alberschwende -:-16:00Rotenberg - A. Lustenau (Am) -:-
17:00Hard - Horbranz -:-
17:00Hochst - Nenzing -:-
ÖSTERRIKE: Wien
13:30SV Donau - WAF Brigittenau -:-15:30Simmeringer - A XIII-Auhof Center -:-
16:001980 Wien - Stammersdorf -:-
16:00Stadlau - Wienerberger -:-
ÖSTERRIKE: Bundesliga Women
15:00Altach/Vorderland D - Dornbirn D -:-Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.