UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

EUROPA: UEFA Nations League - Liga A

20:45Danmark - Frankrike -:-
20:45Nederländerna - Belgien -:-
20:45Wales - Polen -:-
20:45Österrike - Kroatien -:-

EUROPA: UEFA Nations League - Liga C

18:00Azerbajdzjan - Kazakstan -:-
18:00Slovakien - Belarus -:-
20:45Färöarna - Turkiet -:-
20:45Luxemburg - Litauen -:-

EUROPA: UEFA Nations League - Liga D

HalvtidAndorra - Lettland 0:0
46'Moldavien - Liechtenstein 0:0

AFRIKA: CAF Champions League - Kval

20:00Zamalek (Egy) - Elect Sport (Cha) -:-

ALBANIEN: First Division

45+'Lushnja - Burreli 0:0

ALBANIEN: Albanian Cup

46'Beselidhja Lezha - Apolonia Fier 0:0

ANGOLA: Girabola

16:30Sporting de Benguela - Santa Rita -:-

ARGENTINA: Liga Profesional

23:00River Plate - Talleres Cordoba 0:1
01:30Independiente - Newells Old Boys 1:0
20:30Gimnasia L.P. - Tigre -:-
20:30Rosario - Platense -:-
23:00Racing Club - Union Santa Fe -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

16:00Tristan Suarez - Gimnasia Jujuy -:-
18:40Brown Adrogue - Belgrano -:-
20:00Guillermo Brown - Club A. Guemes -:-
21:00CA Mitre - Deportivo Madryn -:-
22:00Deportivo Maipu - Nueva Chicago -:-
22:00Ind. Rivadavia - Alvarado -:-
23:00Def. de Belgrano - Villa Dalmine -:-
00:30Atl. Rafaela - All Boys -:-

ARGENTINA: Torneo Federal

01:00CA Liniers - Villa Mitre 2:0
20:00Circulo Deportivo - Cipolletti -:-
20:00Def. Pronunciamiento - Gimnasia E.R. -:-
20:30Sol de Mayo - Camioneros Buenos Aires -:-
21:00Argentino MM - Desamparados -:-
21:00Defensores Belgrano VR - Sarmiento Resistencia -:-
21:00Ferro Gen. Pico - Sansinena -:-
21:00Gimnasia y Tiro - Boca Unidos -:-
21:00Independiente Chivilcoy - Sportivo Estudiantes -:-
21:00Juventud Unida Universitario - Ciudad Bolivar -:-
21:00San Martin Formosa - Racing Cordoba -:-
21:00Sportivo Las Parejas - Crucero del Norte -:-
21:30Club Sportivo Penarol - Huracan Las Heras -:-
22:30Central Norte - Sportivo Belgrano -:-
00:00Atletico Parana - Antoniana -:-

ARGENTINA: Primera B - Clasura

20:30Argentino de Quilmes - Villa San Carlos -:-

ARGENTINA: Primera C - Clasura

20:30Argentino de Merlo - Victoriano A. -:-
20:30General Lamadrid - Atlas -:-
20:30Puerto Nuevo - Club Lujan -:-

ARGENTINA: Primera D - Apertura

20:30CSR Espanol - Def. de Cambaceres -:-
20:30Yupanqui - Lugano -:-

ARGENTINA: Reserve League - Andra rundan

4'Argentinos Jrs 2 - Colon Santa Fe 2 0:0
4'Banfield 2 - Huracan 2 0:0
4'Boca Juniors 2 - Godoy Cruz 2 0:0
4'San Lorenzo 2 - Lanus 2 0:0

ARGENTINA: Primera A Women

16:00Comunicaciones BsAs D - Independiente D -:-
16:00Excursionistas D - Gimnasia L.P. D -:-
19:55Boca Juniors D - UAI Urquiza D -:-

ARUBA: Division di Honor

00:30Dakota - Britannia 1:4
02:30La Fama - Santa Fe 0:2
00:00River Plate - United FC -:-

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW - Slutspel

06:00Broadmeadow - Lambton J. 1:2

AUSTRALIEN OCH OCEANIEN: OFC Championship U19 - Slutspel

05:00Nya Kaledonien U19 - Tahiti U19 2:1Eft.str.
08:00New Zealand U19 - Fiji U19 3:0

BELARUS: Vysshaya Liga Women

13:00Din. Minsk D - Smorgon D 1:0
47'Dynamo Brest D - Vitebsk D 0:2

BELGIEN: National Division 1

15:00Tienen - Saint Eloois -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

15:00Ganshoren - Acren -:-
15:00Jette - Tubize -:-
15:00La Louviere - Hamoir -:-
15:00Solieres Sport - Warnant -:-
15:00Stade Disonais - Seraing Utd 2 -:-
15:00Stockay-Warfusee - Royal Union SG 2 -:-
15:00Waremme - Binche -:-
15:00Verlaine - Namur -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV A

15:00Petegem - Olsa Brakel -:-
15:00Wetteren - Westhoek -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV B

15:00FC Lebbeke - Belisia Bilzen -:-
15:00Lille - K. FC Turnhout -:-
15:00Londerzeel - Diegem -:-
15:00Pepingen-Halle - Bocholter -:-

BELGIEN: Belgian Cup - Kval

16:00Aalst - Westerlo -:-
16:00Knokke - Beerschot VA -:-
16:00URSL Vise - Beveren -:-

BOLIVIA: Nacional B - Andra rundan

23:15Universitario Beni - Nueva Cliza 2:1
20:00CD Enrique Happ - Morro Municipal -:-
21:0024 de Septiembre - Mariscal Sucre -:-
21:00Mojocoya - Destroyers -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH

34'Stupcanica - TOSK Tesanj 0:0

BRASILIEN: Serie B

23:15Bahia - Operario 2:2
23:30Criciuma - Chapecoense-SC -:-

BRASILIEN: Serie C - Andra rundan

22:00Mirassol - Aparecidense -:-
22:00Volta Redonda - Botafogo SP -:-

BRASILIEN: Serie D - Slutspel

21:00Pouso Alegre - America RN -:-

BRASILIEN: Copa Paulista - Slutspel

20:00Sao Caetano - Piracicaba -:-

BRASILIEN: Brasileiro U20 - Slutspel

4'Corinthians U20 - Palmeiras U20 0:0

BULGARIEN: Third League - South-East

16:00Gigant Saedinenie - Atletik Kuklen -:-
16:00UppskjutenHaskovo - Rozova Dolina -:-
16:00Yambol 1915 - Sliven -:-

BULGARIEN: Third League - South-West

16:00Chavdar Etropole - Levski Rakovski -:-
16:00Marek - Botev Ihtiman -:-
16:00Septemvri Simitli - Vihren -:-

BULGARIEN: Third League - North-East

15:00Cherno More II - Spartak II -:-
15:00Ludogorets III - Shumen 2007 -:-
15:00Svetkavitsa - Botev Novi Pazar -:-
15:00Ustrem Donchevo - Dorostol -:-

BULGARIEN: Third League - North-West

16:00Lok. Gorna - Sevlievo -:-
16:00Mezdra - Yantra Polski Trambesh -:-
16:00OFK Levski - Partizan Cerven Brjag -:-

BURKINA FASO: Premier League

18:00ASF Dioulasso - AS Douanes -:-
18:00Kadiogo - Bobo-Dioulasso -:-

BURUNDI: Primus League

15:00Flambeau du Centre - Le Messager Ngozi -:-
46'Magara Young Boys - Vital O 0:2
15:00Rukinzo - Musongati -:-
15:00TOP Junior - Aigle Noir -:-

CHILE: Primera B

17:30Deportes Iquique - U. De Concepcion -:-
20:00Arturo Fernandez Vial - Copiapo -:-
20:00S. Wanderers - Recoleta -:-

CHILE: Segunda Division

17:00Iberia - Ind. Cauquenes -:-
17:00Lautaro - Dep. Concepcion -:-
17:00Limache - Arica -:-
17:00Rodelindo - Real San Joaquin -:-
17:00Valdivia - San Antonio Unido -:-

CHILE: Chilean Cup

01:00Huachipato - Nublense 1:0
22:30U. De Chile - U. Catolica -:-

COLOMBIA: Primera A - Clasura

23:30Millonarios - America De Cali 2:2
21:00Envigado - Ind. Medellin -:-
23:05U. Magdalena - Santa Fe -:-

COLOMBIA: Primera B - Clasura

00:00Barranquilla FC - Real Cartagena 2:3

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

01:00Guadalupe - Grecia 0:1
04:00San Carlos - Alajuelense 0:0
04:00Zeledon - Herediano 1:3
19:00Cartagines - AD Santos -:-
23:00Guanacasteca - Puntarenas FC -:-

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

02:00Escorpiones - Limon Black Star 1:1
04:00Carmelita - Liberia 0:1
19:15Puerto Golfito FC - Cofutpa -:-
21:00Santa Ana - Ad Aserri -:-
22:00Cariari Pococi - CS Uruguay -:-
22:00Quepos Cambute - Municipal Garabito -:-

CURAÇAO: Promé Divishon - Vinnarrunda

00:00Centro Dominguito - Willemstad -:-
00:00CSD Barber - Jong Colombia -:-
00:00Jong Holland - Scherpenheuvel -:-

DANMARK: 2nd Division

13:00AB Kopenhagen - B.93 3:1

DANMARK: 3rd Division

13:00Holstebro - SfB-Oure 3:1

DANMARK: Elitedivisionen Women

13:00Thisted D - Sundby D 2:0
59'Aarhus D - Brondby D 2:3

ECUADOR: Liga Pro - Andra rundan

23:30U. Catolica - Nueve de Octubre 3:0
02:00Ind. del Valle - Macara 1:0
22:30Delfin - Mushuc Runa -:-

ECUADOR: Serie B

17:45Ind. Juniors - Santo Domingo -:-
19:00Manta - Imbabura -:-
20:00El Nacional - Buhos ULVR -:-

ECUADOR: Copa Ecuador - Gruppstadiet

00:15UppskjutenMushuc Runa - Nueve de Octubre -:-
02:30UppskjutenEl Nacional - Ind. del Valle -:-

ELFENBENSKUSTEN: Ligue 1

17:30Korhogo - Sporting Gagnoa -:-
20:00ES Bafing - ASEC Mimosas -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

23:00Atletico Marte - Santa Tecla 3:2
23:15Jocoro - Aguila 3:2
02:30Chalatenango - Platense Municipal 2:4
03:00Metapan - FAS 2:2
23:00Luis Angel Firpo - Dragon -:-
23:15Alianza FC - 11 Deportivo -:-

ENGLAND: League One

13:30Plymouth - Ipswich 2:1

ENGLAND: FA Trophy - Kval

14:00Grays - Merstham -:-
16:00Romania - Faversham -:-

ENGLAND: Women’s Super League

HalvtidBrighton D - Reading D 1:0
4'Leicester D - Aston Villa D 0:0
4'West Ham D - Manchester Utd D 0:0
17:00Chelsea D - Manchester City D -:-
19:45Liverpool D - Everton D -:-

ENGLAND: Women’s Championship

12:30Sunderland D - Charlton D 2:3
13:00Lewes D - Sheffield Utd D 2:2
13:00London City Lionesses D - Durham D 3:0
HalvtidBirmingham D - Coventry United D 2:0
HalvtidBlackburn D - Crystal Palace D 0:2
4'Bristol City D - Southampton D 0:0

ESTLAND: Meistriliiga Women

11:00Saku Sporting D - F. Tallinn D 0:2

EUROPA: Premier League (Crimea)

13:00Alushta - Sparta-KT 1:0
HalvtidFC Sevastopol - Ocean Kerch 0:1
HalvtidKyzyltash - TSK Simferopol 0:0
4'Rubin Yalta - FC Yalta 0:0

EUROPA: U17 EM Damer - Kval - Round 1 - League A

11:30Grekland U17 D - Belgien U17 D 0:1
18:00Spanien U17 D - Polen U17 D -:-

FINLAND: Ykkonen - Mästerskapsslutspel

4'Ekenas - JaPS 1:0

FINLAND: Ykkonen - Nedflyttningsgrupp

4'PK-35 - PIF Pargas 0:0

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

13:00Narpes Kraft - Kajaanin Haka 0:0
13:00OTP - Komeetat 4:1
17:00Hercules - OLS Oulu -:-

FRANKRIKE: Division 1 - Damer

12:45Paris SG D - Fleury 91 D 2:1

FRANKRIKE: Division 2 Women

13:00Grenoble D - Albi-Marssac D 0:2
13:00Metz D - La Roche D 2:0
13:00Nice D - St Etienne D 1:7
14:00Lens D - Strasbourg D -:-
15:00Brest D - Issy D -:-
15:00Clermont D - Nimes D -:-
15:00Marseille D - Yzeure Allier D -:-
15:00Nantes D - Lille D -:-
15:00Orleans D - CA Paris D -:-
15:00Saint-Malo D - Le Mans D -:-
15:00Thonon Evian D - Le Puy D -:-

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1

44'Al Jazira Hamra - Al Arabi 1:0
44'Al-Taawon - Al Thaid 1:1
44'Dibba Al Hisn - Fursan Hispania 1:0
44'Emirates Club (Uae) - Hatta 0:0

GHANA: Premier League

17:00Aduana - Samartex -:-
17:00Asante Kotoko - Hearts Of Oak -:-
17:00Bibiani Gold Stars - Bechem United -:-
17:00Karela - Dreams -:-
17:00Kotoku Royals - Nsoatreman -:-
17:00Real Tamale - Legon Cities -:-

GREKLAND: Greek Cup

15:00Almyros Gaziou - Apollo Efpaliou -:-
15:00Aris Voula - Nafpaktiakos A. -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

18:00Deportivo Achuapa - Santa Lucia -:-
20:15Dep. Malacateco - Guastatoya -:-

INDIEN: Calcutta Premier Division A - Mästerskapsslutspel

11:00East Bengal - Kidderpore 0:0
11:00Mohammedan - Aryan 3:0

IRLAND: Division 1

4'Bray - Waterford 0:0

ISLAND: Urvalsdeild Women

4'Keflavik D - IBV Vestmannaeyjar D 0:0
4'Selfoss D - Breidablik D 0:0
16:00Throttur Reykjavik D - KR Reykjavik D -:-
18:00Thor/KA D - Stjarnan D -:-

ITALIEN: Serie A Women

12:30Pomigliano D - Como D 2:2
78'Sampdoria D - Inter D 0:2

ITALIEN: Serie B Women

15:00Brescia D - Arezzo D -:-
15:00Cesena D - Trento D -:-
15:00Chievo Verona D - Cittadella D -:-
15:00Napoli D - Apulia Trani D -:-
15:00Ravenna D - Genoa D -:-
15:00San Marino Academy D - Verona D -:-
15:00Tavagnacco D - Lazio D -:-
15:00Torres D - Ternana D -:-

JAPAN: J2 League

06:00Okayama - Sendai 3:0
07:00Albirex Niigata - Omiya 1:0
07:00Blaublitz - Machida 2:1
07:00Chiba - Kumamoto 0:1
07:00Grulla Morioka - Kanazawa 1:3
10:00Tokushima - Mito 1:1
11:00Tochigi - Ryukyu 0:0

JAPAN: J3 League

06:00Iwaki - Gifu 2:1
07:00Kamatamare - Toyama 0:4
07:00Sagamihara - Vanraure 0:2
07:00Tegevajaro Miyazaki - Imabari 2:3
08:00Fukushima Utd - Kitakyushu 2:1
08:00Yamaga - YSCC 0:1
11:00Nagano - Azul Claro Numazu 2:1

JAPAN: YBC Levain Cup - Slutspel

10:00Hiroshima - Avispa Fukuoka 0:0
10:00Urawa - Cerezo Osaka 0:4

JAPAN: Nadeshiko League Women

06:00Gunma D - C-Osaka D 1:0
06:00Yokohama FC Seagulls D - Orca Kamogawa D 1:0
07:00UppskjutenNittaidai D - Angeviolet Hiroshima D -:-
07:00Setagaya Sfida FC D - Ehime D 2:1

JAPAN: WE League Cup Women

08:30Inac Kobe Leonesa D - Hiroshima D 2:1
10:00Saitama D - Urawa D 0:2

KANADA: Canadian Premier League

23:30Cavalry - Atl. Ottawa 1:3
23:00Edmonton - Forge -:-

KANADA: U Sports

04:15Trinity Western - Calgary 0:0
04:45Thompson Rivers - Alberta 2:1
19:00McGill - Sherbrooke -:-
19:00Montreal - Concordia -:-
19:00UQAM - Laval -:-
20:15Algoma - Windsor -:-
20:15UppskjutenCape Breton - UNB -:-
20:15UppskjutenDalhousie - UPEI -:-
20:15Laurentian - RMC -:-
20:15Nipissing - Queens -:-
20:15UppskjutenSaint Marys - Memorial -:-
20:15UppskjutenStFX - Moncton -:-
21:00UNBC - MacEwan -:-
21:00Victoria - Mount Royal -:-
21:15Brock - Western -:-
21:15McMaster - Waterloo -:-
21:15Toronto - Carleton -:-
21:15Toronto Metropolitan - UOIT -:-
21:15York - Guelph -:-
22:00UBC - Saskatchewan -:-
22:00UBC Okanagan - Lethbridge -:-
23:15UppskjutenMount Allison - Acadia -:-

KINA: Super League

11:30Shanghai Port - Guangzhou City 2:0
13:30UppskjutenGuangzhou City - Hebei -:-
13:30UppskjutenWuhan Three Towns - Chengdu Rongcheng -:-
14:00UppskjutenCangzhou - Shanghai Shenhua -:-
14:00Chengdu Rongcheng - Henan Songshan Longmen 0:0

KINA: Jia League

09:30Nanjing City - Zibo Cuju 2:3
09:30Shenyang Urban FC - Shaanxi Changan 1:2
09:30Shijiazhuang Gongfu - Sichuan Jiuniu 1:0

KROATIEN: Prva NL

4'Croatia Zmijavci - Orijent 0:0

KROATIEN: 1. HNL Women

12:00Osijek D - Hajduk Split D 2:0
14:00Dinamo Maksimir D - Zadar D -:-
16:00Agram Zagreb D - Viktorija Slavonski Brod D -:-
16:00Rijeka D - ZNK Split D -:-

LESOTHO: Premier League

15:00Bantu - LCS -:-
15:00Lijabatho - Lifofane -:-
15:00Linare - Matlama (Les) -:-
15:00Liphakoe - Manonyane -:-
15:00LMPS - CCX -:-

LETTLAND: 1. Liga

18:30Salaspils FK - Dinamo Riga -:-

LIBERIA: LFA First Division

17:30Heaven Eleven - LPRC Oiler -:-
17:30Sandi - Mighty Barrolle (Lbr) -:-

MALAWI: Super League

68'Blue Eagles - Red Lions 1:0
72'Civo Utd - Moyale Barracks 2:1
14:30UppskjutenMighty Wanderers - Rumphi United -:-
14:30Sable Farming - Rumphi United -:-
70'Silver Strikers - Karonga United 0:0
68'TN Stars - Ekwendeni Hammers 0:1

MAROCKO: Botola 2

18:00Chabab Atlas Khenifra - Ittihad Khemisset -:-
18:00RAC Casablanca - Jeunesse Massira -:-
18:00Renaissance Zemamra - Raja Beni Mellal -:-
18:00Stade Marocain - Chabab Benguerir -:-

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:05Alebrijes Oaxaca - Tlaxcala 3:0
02:05Pumas Tabasco - Cimarrones de Sonora 0:1
04:05Zacatecas Mineros - Atl. Morelia 2:2
00:00Alacranes de Durango - Celaya -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie A - Apertura

23:00Canamy - Yalmakan 1:2
23:00Dongu - Escorpiones 4:2
23:00Inter de Queretaro - Colima FC 1:3
02:00Reboceros de La Piedad - Saltillo 1:0
03:00Tampico Madero - Uruapan 3:2Eft.str.
04:00Los Cabos - Tecos FC 3:0
18:00UA Zacatecas - Chihuahua -:-
19:00Catedraticos Elite - Lobos ULMX -:-
19:00Montaneses - Inter Playa Del Carmen -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie B - Apertura

23:00Huracanes Izcalli - Ciervos 1:0

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura

22:45Cruz Azul D - Club Tijuana D -:-
00:00Atl. San Luis D - Queretaro D -:-

MOÇAMBIQUE: Mocambola

15:00UppskjutenCosta do Sol - Black Bulls -:-
15:00Ferroviario Beira - Ferroviario Maputo -:-
15:00Ferroviario Nampula - Ferroviario Nacala -:-
15:00Matchedje Mocuba - LD Maputo -:-

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

14:00Baronie - USV Hercules 1:2
14:00Blauw Geel - Rosmalen 2:0
14:00DEM - UNA 1:1
14:00Dongen - Watergraafsmeer 2:3
14:00FC Oss - HV & CV Quick 2:2
14:00Gemert - ADO 20 Heemskerk 1:6
14:00GVV Unitas - Groene Ster 1:0
71'HSC '21 - RKSV UDI 1:0

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie - Damer

12:15Fort. Sittard D - Feyenoord D 0:1

NORGE: Division 2 - Group 2

12:30Brattvag - Ullensaker/Kisa 4:2
13:00Alta - Traeff 3:3
16:00Asker - Eidsvold -:-

NORGE: Division 3 - Group 1

14:00Kjelsås 2 - OS 5:3
14:00Skeid 2 - Grorud 2 2:3
51'Lyn - Stabaek 2 2:1

NORGE: Division 3 - Group 2

46'Hødd 2 - Elverum 0:1

NORGE: Division 3 - Group 6

45+'Bossekop - Mjondalen 2 2:0
HalvtidHarstad - Lørenskog 1:1
4'Strömsgodset 2 - Mjolner 0:0
17:30Lilleström 2 - Senja -:-

NORGE: Toppserien Women - Nedflyttningsgrupp

13:30Tromsø D - Asane D 0:2
48'Arna-Bjørnar D - RØA D 1:0
HalvtidKolbotn D - LSK Kvinner D 1:2

NORGE: Division 1 Women - Andra rundan

14:00Aalesund D - Grand Bodo D 1:1
14:00Amazon Grimstad D - Medkila D 2:0
14:00Kil/Hemne D - Klepp D 3:1
48'Honefoss D - Ovrevoll Hosle D 1:1

NYA ZEELAND: National League Women

01:30Eastern Suburbs D - Central Football D 8:0

PANAMA: LPF - Clasura

23:00Independiente - Miguelito 0:2
01:15Alianza - Chiriqui 4:0
03:30Herrera - Arabe Unido 2:1
23:00Plaza Amador - Deportivo Universitario -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

23:0012 de Octubre - Sol De America 0:2
01:30UppskjutenOlimpia - Libertad -:-
22:00Resistencia - Nacional Asuncion -:-
00:30Cerro Porteno - Tacuary -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

4'Martin Ledesma - San Lorenzo 0:0
4'Sp. Luqueño - Colegiales 0:0
4'Sportivo Trinidense - 2 de Mayo 0:0

PERU: Liga 1 - Clasura

20:00Carlos Stein - Carlos Mannucci -:-

PERU: Liga 2 - Clasura

22:00Alianza Huanuco - Alfonso Ugarte -:-
22:00Comerciantes Unidos - Cusco -:-
22:00Santos - Los Chankas -:-
22:00Union Huaral - Pirata -:-

PERU: Liga Women - Slutspel

21:00Carlos Mannucci D - A. Lima D -:-

POLEN: Division 2

11:00Hutnik Krakow - Motor Lublin 1:3
HalvtidStezyca - Olimpia Elblag 2:1

POLEN: III Liga - Group IV

16:00Chelmianka Chelm - Sandomierz -:-
4'LKS Lagow - Sokol Sieniawa 0:0

POLEN: Central Youth League

12:00Slask W. U19 - Wisla U19 2:1
12:00Zaglebie U19 - Korona U19 3:1

POLEN: Ekstraliga Women

12:00Bydgoszcz D - Katowice D 0:2

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

13:00SC Angrense - Ferreiras 2:2
16:00Alcains - Mortagua -:-
16:00Brito - Amarante -:-
16:00Castro Daire - Camacha -:-
16:00CD Rabo Peixe - Atletico -:-
16:00Coruchense - Rio Maior SC -:-
16:00Dumiense - Pevidem -:-
16:00Fabril do Barreiro - Serpa -:-
16:00Gondomar - GD Resende -:-
16:00Guarda Desportiva - Rebordosa -:-
16:00Leca - Machico -:-
16:00Loures - 1º Dezembro -:-
16:00Lusitania FC - Salgueiros -:-
16:00Maria de Fonte - GD Braganca -:-
16:00Maritimo B - FC Alpendorada -:-
16:00Olhanense - Lusitano GC -:-
16:00Oriental Dragon - Juv. Evora -:-
16:00Pero Pinheiro - Marinhense -:-
16:00Santarem - Arronches Benfica -:-
16:00Sao Martinho - Pedras Salgadas -:-
16:00SC Vianense - Vilar de Perdizes -:-
16:00Sertanense - Uniao Da Serra -:-
16:00Sintrense - SB Castelo Branco -:-
16:00Vasco da Gama - Esperanca de Lagos -:-
16:00Vila Mea - Merelinense -:-
17:00Beira Mar - Valadares Gaia -:-
17:00SC Praiense - Imortal -:-

PORTUGAL: Taça da Liga Women

14:00Famalicao D - Vilaverdense D -:-
16:00Braga D - Ouriense D -:-
16:00Sporting D - Damaiense D -:-

QATAR: QSL Cup

16:50Al Sailiya - Al Ahli Doha -:-
19:00Al-Sadd - Al-Wakra -:-
19:00Qatar SC - Umm-Salal -:-

RÉUNION: Regionale 1

13:30Marsouins - St. Louis -:-
13:30Saint-Denis - Excelsior -:-
13:30Sainte Rose - Capricorne -:-
13:30Sainte-Suzanne - St Marienne (Reu) -:-
13:30Tamponnaise - Jeanne d'Arc -:-
13:30Trois Bassins - Parfin -:-
14:00Saint-Pierroise - Saint-Pauloise -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2

12:00Unirea Branistea - Dinamo Bacau 3:1

RUMÄNIEN: Liga 1 Women

09:00Targu Mures D - Csikszereda M. Ciuc D 3:0
10:00Baia Mare D - Fairplay Bucuresti D 1:2
10:00Banat D - Vasas Odorhei D -:-
10:00Piros Security D - CSM Alexandria D 3:3
10:00Universitatea Galati D - Ol. Cluj D 1:6
12:00Carmen Bucuresti D - Politehnica Timisoara D 0:1

RYSSLAND: FNL

09:00SKA Khabarovsk - Kuban 2:0
13:00Veles Moscow - Kamaz Chelny 1:1
14:00FK Krasnodar 2 - Neftekhimik 0:0
47'Akron Togliatti - Ufa 0:0
HalvtidYaroslavl - Kazan 0:0
4'Arsenal Tula - Ulyanovsk 0:0
4'Baltika - Yenisey 0:0
4'Volgar-Astrakhan - Alania Vladikavkaz 0:0
17:00Dynamo Makhachkala - Rodina Moscow -:-

RYSSLAND: FNL 2 - Group 1

12:00Biolog - Chernomorets Novorossijsk 1:2
14:00Alania 2 - Maykop 1:3
14:00Kholding - Legion Dynamo 1:0
14:00Nalchik - SKA Rostov 1:1
46'Forte Taganrog - FK Chayka 0:0
HalvtidMashuk - Yessentuki 2:0
4'Rotor Volgograd - Dynamo Stavropol 0:0

RYSSLAND: FNL 2 - Group 4

13:00Amkar - FK Novosibirsk 0:1
13:00Nosta - Zenit-Izhevsk 0:2
HalvtidOrenburg 2 - Khimik Avgust 0:0
16:00Tyumen - Miass -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 1

16:00Servette U21 - Monthey -:-

SCHWEIZ: Super League Women

13:00Zurich D - Basel D 8:0

SERBIEN: Srpska Liga - East

11:00Car Konstantin - Radnicki Svilajnac 0:2
11:00SFS Borac - Dubocica 0:1
15:30Brzi Brod - Timok -:-

SERBIEN: Srpska Liga - West

15:00Buducnost Krusik - Polet Ljubic -:-
15:00Real Podunavci - Macva Bogatic -:-
15:00Sloga 1940 - Buducnost Arilje -:-
15:00Sloga Kraljevo - FAP -:-
15:00Smederevo - Mladi Radnik -:-
15:00Takovo - OFK Mihajlovac -:-
15:00Tutin - Borac 1926 -:-

SKOTTLAND: Challenge Cup

58'Cliftonville - Queens Park 2:2

SKOTTLAND: SWPL 1 Women

13:00Glasgow D - Partick Thistle D 1:8
14:00Glasgow City D - Hearts D 2:0
14:00Spartans D - Hibernian D 2:2
17:00Aberdeen D - Celtic D -:-
17:00Dundee Utd D - Hamilton D -:-
17:00Rangers D - Motherwell D -:-

SLOVAKIEN: 3. Liga - East

11:00Slavia TU Kosice - Spisska Nova Ves 0:1
15:301.FK Svidnik - Snina -:-
15:30Filakovo - Bardejov -:-
15:30Oravske Vesele - Kalinovo -:-
15:30R. Sobota - Vranov -:-

SLOVAKIEN: 3. Liga - West

15:30Podkonice - Malzenice -:-

SLOVAKIEN: 4. liga - Bratislava

16:00Ivanka pri Dunaji - NSK 1922 Bratislava -:-
16:00Malacky - Kalinkovo -:-
16:00Nova Dedinka - D. Luzna -:-
16:00Rohoznik - Rovinka -:-
16:00Rusovce - Domino -:-

SLOVAKIEN: 4. liga - Central

10:30Besenova - Krasno 1:3
15:00SK Javornik Makov - Kovacova -:-

SLOVAKIEN: 4. liga - East

15:00Gerlachov - Spisske Podhradie -:-
15:00Lubovna - Kechnec -:-
15:00Medzilaborce - Mladost Kalsa -:-
15:00Pavlovce n. Uhom - Medzev -:-
15:00Sobrance-Sobranecko - Sabinov -:-
15:00Sokol Lubotice - Raslavice -:-
15:00Velky Saris - FK Cana -:-

SLOVAKIEN: 4. liga - West

15:00Crystal - Blava Jaslovske Bohunice -:-
15:00Gbely - Trebatice -:-
15:00Imel - Marcelova -:-
15:00Nitra - Levice -:-
15:00Pata - Hurbanovo -:-
15:00Z. Moravce-Vrable B - FK TJ Lokomotiva Kozarovce -:-

SLOVAKIEN: 1. Liga Women

10:00Myjava D - Petrzalka D 5:0

SLOVENIEN: 2. SNL

4'Grosuplje - Fuzinar 0:0
4'Rogaska - Beltinci 0:0

SLOVENIEN: 3. SNL - East

16:00Cirkulane - Posavje Krsko -:-
18:00Brezice - Videm -:-

SLOVENIEN: 1. SZNL Women

11:00Cerklje D - Pomurje D 0:13
16:00Krim D - Radomlje D -:-
16:00UppskjutenPrimorje D - MSM Ptuj D -:-
16:00ZNK Ljubljana D - Olimpija D -:-

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

14:30Heegan - Badbaado -:-

SPANIEN: LaLiga2

14:00Burgos CF - Levante 0:0
16:15Lugo - Real Oviedo -:-
18:30Albacete - Andorra -:-
18:30Eibar - Racing Santander -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

12:00Linares - Alcorcon 1:0
12:00Rayo Majadahonda - Ceuta 1:2
12:00Real Madrid B - Badajoz 3:1
17:00Pontevedra - Linense -:-
18:00Cultural Leonesa - Cordoba -:-
18:00Fuenlabrada - CF Talavera -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

12:00Baleares - UD Logrones 1:2
12:00Real Union - Alcoyano 1:2
12:00Sabadell - Calahorra 1:0
12:00SD Logrones - CF Intercity 1:0
4'Cornella - Castellon 0:0
18:00Gimnastic - Amorebieta -:-
18:00Numancia - La Nucia -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 1

12:30Laredo - Polvorin 3:1
17:00Marino de Luanco - Zamora -:-
17:00Palencia CA - Bergantinos -:-
18:00Compostela - Langreo -:-
18:30Burgos Promesas - Ourense CF -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 2

12:00UD Logrones B - Sestao 0:1
17:00Alfaro - Tudelano -:-
17:00Tarazona - Beasain -:-
17:00Utebo FC - Izarra -:-
18:00Gernika - Racing Rioja -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 3

11:30Zaragoza B - Ebro 2:1
12:00Ibiza Islas Pitiusas - Prat 2:0
12:00Lleida - Pena Deportiva 0:0
12:00Mallorca B - Badalona Futur 1:0
12:00Terrassa - Formentera 1:2
17:00Olot - Valencia B -:-
18:00Alzira - Teruel -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 4

12:00Betis B - Sevilla Atletico B 1:0
12:00Cadiz CF B - Mar Menor 1:3
12:00UCAM Murcia - Torremolinos 2:2
18:00Antequera - Cartagena B -:-
18:00Ejido - Granada B -:-
18:00Yeclano Deportivo - Velez -:-
18:45Sanluqueno - Huelva -:-
19:00Mancha - CD Utrera -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 5

11:00Union Adarve - Cerdanyola 2:0
12:00Cacereno - Atl. Paso 1:0
12:00CD Estepona - CD Coria 0:1
12:00Diocesano - Melilla 2:1
12:00Socuellamos - Navalcarnero 0:1
18:00Guadalajara - Alcorcon B -:-
18:00Villanovense - Leganes B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 1

12:00Dep. Fabril - Arosa SC 2:1
12:00Racing Club Villalbes - Rapido de Bouzas 2:2
12:00Somozas - Viveiro 2:0
17:00CD Choco - Silva SD -:-
17:00UD Ourense - Gran Pena -:-
17:30Barco - Arzua -:-
17:30Paiosaco - Estradense -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2

12:00Aviles Stadium - Gijon B 0:3
12:00Llanes - Real Titanico 2:4
17:00Llanera - Lealtad -:-
17:00Union Club Ceares - Condal -:-
17:15Valdesoto - L'Entregu -:-
17:30CD Colunga - Covadonga -:-
17:30Luarca - Praviano -:-
17:30Tuilla - Caudal Deportivo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3

17:00Cayon - UD Samano -:-
18:00Tropezon - Escobedo -:-
18:00Vimenor - Siete Villas -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4

17:00Leioa - Anaitasuna FT -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 5

11:45Grama - Montanesa 2:2
12:00Castelldefels - Girona B 1:0
12:00Pobla Mafumet - L'Hospitalet 2:1
12:00Rapitenca - Badalona 1:3
12:30UE Sants - San Cristobal CP 1:1
12:30UE Tona - Vilassar de Mar 0:0
17:00Peralada - Sant Andreu -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6

12:00Ilicitano - Orihuela -:-
18:00Rayo Ibense - Villarreal C -:-
18:00Roda - Hercules B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 7

10:00Paracuellos Antamira - Las Rozas 2:1
10:00RSC International - Getafe B 0:1
11:30AD Torrejon - Galapagar 3:2
11:30Canillas - Real Aranjuez 0:1
11:30Collado Villalba - Trival Valderas 1:2
12:00CD Mostoles - Vallecano B 1:1
12:00Pozuelo de Alarcon - CDE Madrid 3:1
12:00Ursaria - Alcala Henares 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8

12:00La Virgen - Becerril 0:0
16:00Mirandes B - Unami CP -:-
17:00Bembibre - Atl. Tordesillas -:-
17:00Real Avila - Ponferradina B -:-
17:30Palencia CF - Arandina -:-
18:00Almazan - Atl. Astorga -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 9

12:00El Palo - Real Jaen 2:0
12:00Huetor Vega - Almeria B 3:2
12:00Malaga City - Motril 1:2
18:00CD Torreperogil - Arenas Armilla -:-
18:00Torre del Mar - Marbella -:-
19:00Torredonjimeno - Malaga B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 10

12:00Ayamonte - Bollullos 2:0
12:00Rota - Cartaya 1:0
17:30Sevilla C - Conil -:-
19:00Ciudad de Lucena - Xerez CD -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 11

12:00Portmany - Poblense 0:2
17:00Sant Jordi - Soller -:-
18:00Inter Manacor - Binissalem -:-
19:00Platges de Calvia - Santanyi -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12

12:00UppskjutenTenerife B - Lanzarote -:-
13:00UppskjutenCD Marino - Mensajero -:-
13:00UppskjutenLa Cuadra - Ibarra -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 13

10:00Real Murcia B - Racing Murcia 2:4
11:00La Union - Alcantarilla 3:0
17:30Deportiva Minera - Caravaca -:-
18:00Aguilas FC - EG El Palmar CF -:-
18:00CAP Ciudad de Murcia - UCAM Murcia B -:-
18:30Ciudad Cieza - Molinense -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 14

12:00Azuaga - Don Alvaro 2:0
12:00Olivenza - Moralo 1:1
12:30La Estrella - Arroyo 0:1
12:30UP Plasencia - CD Calamonte 1:2
17:30Montehermoso - Fuente de Cantos -:-
18:00Villafranca - Jerez CF -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 15

11:30Subiza - Txantrea 4:1
17:00CD Cantolagua - Beti Onak -:-
18:00Azkoyen - Burlades -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 16

12:00Varea - Haro Deportivo 1:0
17:00Calahorra B - Anguiano -:-
17:30Vianes - Berceo -:-
18:00Naxara - Agoncillo -:-
18:00Oyonesa - River Ebro -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 17

12:00Cuarte - Binefar 2:1
17:00Almudevar - Caspe -:-
17:00Atletico Monzon - CF Illueca -:-
17:00Calamocha - Barbastro -:-
17:10La Almunia - Huesca B -:-
17:30Tamarite - Carinena -:-
17:30Utrillas - Robres -:-
18:00Epila - Ejea -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18

12:00Azuqueca - Torrijos 1:1
12:00CF Talavera B - Conquense 1:1
18:30Quintanar - Marchamalo -:-
18:30Tomelloso - Illescas -:-
20:00Villarrobledo - Puertollano C.F. -:-

SPANIEN: Liga F Women

12:00Atl. Madrid D - Alaves D 1:0
17:00Villarreal D - Barcelona D -:-
19:00Levante D - Athletic Bilbao D -:-
21:00UppskjutenGranadilla Tenerife D - Real Madrid D -:-

SPANIEN: Primera Federacion Women

11:30Eibar D - Vallecano D 2:0
12:00CA Osasuna D - Cacereno D 0:0
12:00SE AEM D - Granada D 1:0
4'Athletic Bilbao B D - Real Oviedo D 0:0

SVERIGE: Division 1 - Norra

13:00Piteå IF - Örebro Syrianska 2:2
13:00Sollentuna FK - Vasalunds IF 1:1
13:00Team TG FF - Motala AIF 1:1
HalvtidGefle IF - Karlstad 0:1
HalvtidStockholm Internazionale - Umeå FC 1:1

SVERIGE: Division 1 - Södra

4'Ljungskile SK - Falkenbergs FF 0:0

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

13:00FC Gute - IFK Uppsala -:-
15:00IFK Stocksund - IFK Österåker -:-
15:00Järfälla - Kvarnsvedens IK -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

16:00Onsala BK - Assyriska BK -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

14:00FK Karlskrona - Högsby -:-
14:00Österlen FF - FC Rosengård -:-
15:00Kristianstad - Asarums IF -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

14:00Smedby AIS - IK Sleipner -:-
14:00Trosa-Vagnhärads SK - United IK Nordic -:-
17:00Värmbols FC - IFK Eskilstuna -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

14:00IK Gauthiod - Nordvärmlands FF -:-
14:00Yxhults IK - Vänersborgs FK -:-

SVERIGE: OBOS Damallsvenskan

13:00IFK Kalmar D - Piteå IF D 0:1
49'AIK Fotboll Dam D - Eskilstuna United D 0:1
46'Umeå IK D - Örebro D 1:3

SVERIGE: Elitettan - damer

13:00Ifö Bromölla IF D - Älvsjö D 2:1
14:00Sundsvall D - Lidköpings FK D 1:2
48'IFK Norrköping D - Team TG FF D 1:0
47'Vaxjö DFF D - Ravasens IK D 3:0

SYDAFRIKA: Diski Challenge

10:00Sekhukhune U23 - Maritzburg Utd U23 0:0
12:00Swallows U23 - Supersport Utd U23 1:0
14:00Kaizer Chiefs U23 - Chippa United U23 1:1

SYDKOREA: K League 2

06:30Daejeon - Gyeongnam 3:0
09:00Seoul E. - Anyang 3:2

SYDKOREA: K3 League

08:00Dangjin Citizen - Siheung Citizen 1:1
08:00Hwaseong - Cheongju Jikji FC 1:0
10:00Gyeongju KHNP - Paju Citizen 2:1
12:00Gimhae - Yangju Citizen FC 1:1

TJECKIEN: CFL - Group A

10:15Admira Prague - Prestice 1:1
10:15Dukla Prague B - Bohemians 1905 B 3:1
10:30Plzen B - Pisek 3:1
16:30Hostoun - Kraluv Dvur -:-

TJECKIEN: CFL - Group B

10:15Zizkov - Velvary 0:0
16:30Zapy - Teplice B -:-

TJECKIEN: MSFL

10:15Slovacko B - Kromeriz 3:3
10:15Unicov - Uhersky Brod 3:0
10:15Velke Mezirici - Rosice 0:3
10:30Zlin B - Znojmo 2:4

TJECKIEN: Division A

10:00Pribram B - FK Komarov 4:0
16:30Sokol Lom - Sobeslav -:-

TJECKIEN: Division B

70'Admira Prague B - Chomutov 1:1
16:30Louny - Hvezda Cheb -:-

TJECKIEN: Division C

16:30Benatky n. Jiz. - Turnov -:-
16:30Caslav - Brandys n. Labem -:-
16:30Dvur Kralove - Liberec B -:-
16:30Hlinsko - Nachod -:-
16:30Novy Bydzov - Chrudim B -:-

TJECKIEN: Division D

Inväntar
uppdateringar
Sperice - Bohunice 0:0
34'Stara Rise - Jihlava B 1:0
34'Zdar na Sazavou - Breclav 0:1

TJECKIEN: Division E

34'FK Kozlovice - Bzenec 1:0
34'Sumperk - Batov 0:0

TJECKIEN: Division F

Inväntar
uppdateringar
Krnov - Opava B 0:2
Inväntar
uppdateringar
Bilovec - Bridlicna 0:0

TJECKIEN: Jihocesky KP

4'Jindrichuv Hradec - Tyn nad Vltavou 0:0

TJECKIEN: Jihomoravsky KP

Inväntar
uppdateringar
Kunstat - Ratiskovice 0:0
4'Mutenice - Moravska Slavia 0:0

TJECKIEN: Kralovehradecky KP

13:30Rychnov n. Kneznou - Trebes 4:0
16:30Cerveny Kostelec - Libcany -:-
16:30Horice - Police nad Metuji -:-
16:30Slavia HK - Tyniste n. Orl. -:-

TJECKIEN: Liberecky KP

16:30Studenec - Mimon -:-

TJECKIEN: Moravskoslezsky KP

34'Bolatice - Pusta Polom 0:0
34'Moravan Oldrisov - Dolni Benesov 3:1

TJECKIEN: Olomoucky KP

Inväntar
uppdateringar
Bohunovice - Rapotin 0:0
34'Konice - Dolany 1:0
Inväntar
uppdateringar
SK Lipova - Velke Losiny 0:0

TJECKIEN: Pardubicky KP

34'Hermanuv Mestec - Litomysl 1:0
34'Horni Redice - Holice 0:1
34'Lanskroun - Ceska Trebova 0:0
Inväntar
uppdateringar
Lazne Bohdanec - Prelouc 0:0
34'SK Pardubicky - Tremosnice 0:0
34'Vysoke Myto B - Moravska Trebova 1:0

TJECKIEN: Plzensky KP

16:30Nyrsko - Nepomuk -:-
16:30Sokol Radnice - Myto -:-

TJECKIEN: Prazsky prebor

16:30CAFC - Predni Kopanina -:-
16:30Vysehrad - Branik -:-

TJECKIEN: Stredocesky KP

16:30Poricany - Mnichovohradistsky SK -:-
16:30Pruhonice - Sedlcany -:-
16:30Sokolec - Horky nad Jizerou -:-
16:30Velim - Spartak Pribram -:-

TJECKIEN: Ustecky KP

10:15Krupka - Nestemice 4:3
HalvtidBanik Most - Sous B - FK Jilove 1:0
Inväntar
uppdateringar
Kadan - Cernovice 1:1

TJECKIEN: Vysocina KP

14:00Velke Mezirici B - Chotebor 3:1
Inväntar
uppdateringar
Ledec nad Sazavou - Okrisky 0:0
Inväntar
uppdateringar
Nova Ves - Dukovany 0:0
Inväntar
uppdateringar
Slavoj Polna - Vrchovina B 0:0

TJECKIEN: Zlinsky KP

34'Borsice - Luhacovice 0:1
34'Napajedla - Francova Lhota 1:0
34'Nedasov - Slusovice 0:1
34'Nevsova - Osvetimany 0:0
34'Strani - Stitna nad Vlari 0:0

TJECKIEN: 1. Liga Women

10:30Plzen D - Sparta Prague D 1:3

TJECKIEN: 2. Liga Women

Inväntar
uppdateringar
Olomouc D - FC Praha D 0:0
Inväntar
uppdateringar
Teplice D - FK Pardubice D 0:0
Inväntar
uppdateringar
Zlin D - Lisen D 0:0

TURKIET: 2. Lig White Group

13:30Bayburt - Arnavutkoy Bl. 1:1
14:00Sivas Belediyespor - Afjet Afyonspor 0:2
18:0024 Erzincanspor - Menemenspor -:-
18:00Amedspor - Bursaspor -:-
18:00Corum - Batman Petrolspor -:-
18:00Tarsus Idm.Y. - Sanliurfaspor -:-

TURKIET: 2. Lig Red Group

14:00Adiyamanspor - Diyarbekirspor 3:0
14:00Pazarspor - Kastamonuspor 0:1
14:00Trabzon FK - Karacabey Belediyespor 0:0
74'Zonguldak - Iskenderunspor 1:0
HalvtidKirklarelispor - Vanspor FK 1:1
46'Sariyer - Serik Belediyespor 1:0
18:001928 Bucaspor - Kirsehir Belediyespor -:-
18:00Fethiyespor - Etimesgut -:-

TYSKLAND: Regionalliga North

14:00Holstein Kiel II - Emden 7:0
14:00Phonix Lubeck - Hamburger SV II 3:1
90+'Teutonia Ottensen - BSV Rehden 1:1
HalvtidHildesheim - Bremer 0:2

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

48'Eckernforder SV - Todesfelde 1:1
HalvtidOldenburger - Neumunster 0:1

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

14:00Niendorfer TSV - Sasel 3:1
14:30UppskjutenRugenbergen - Suderelbe -:-
46'Tornesch - Paloma 1:1
HalvtidTSV Buchholz 08 - Hamm United 0:0

TYSKLAND: Oberliga Bremen

11:00Geestemunde - Aumund-Vegesack 0:3
13:00Schwachhausen - Surheide 2:2

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

HalvtidHannoverscher SC - Lupo-Martini Wolfsburg 0:0
HalvtidHeeslinger - Bersenbruck 3:1
15:00UppskjutenLuneburger Hansa - Arminia Hannover -:-
15:00Rotenburger - Ramlingen-Ehlershausen -:-
HalvtidSpelle-Venhaus - Gifhorn 1:0
HalvtidVfL Oldenburg - Ahlerstedt/Ottendorf 1:1

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

47'ASC 09 Dortmund - Gievenbeck 0:0
HalvtidClarholz - Ennepetal 0:0
HalvtidMunster 2 - Finnentrop/Bamenohl 1:0
HalvtidSchermbeck 2020 - FC Gutersloh 1:1
HalvtidSiegen - Westfalia Rhynern 0:0
HalvtidVreden - Eintracht Rheine 2:0
16:00Erndtebruck - Lotte -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

HalvtidSteinbach Haiger II - Baunatal 1:3
HalvtidUnter-Flockenbach - Eint. Frankfurt II 0:2

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:30SG 2000 Mulheim-Karlich - Gonsenheim -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

HalvtidDJK Bamberg - Cham 0:2

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

14:00Landsberg - Garching 2:1

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Grossaspach - Offenburger FV 1:0

TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein

HalvtidBergisch Gladbach - Hurth 0:0
15:00FC Viktoria 08 - Pesch -:-
47'Glesch-Paffendorf - Wegberg-Beeck 0:1
HalvtidSiegburger - Freialdenhoven 0:0
45+'Frechen - Hennef 0:0
34'Fortuna Koln II - Eintracht Hohkeppel 0:0
34'Friesdorf - Konigsdorf 0:1
15:30VfL Vichttal - Bonner -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

46'Baumberg - SW Essen 0:3
HalvtidKray - Cronenberger 0:1
47'Schonnebeck - Kleve 1:0
HalvtidSonsbeck - FC Monheim 2:0
HalvtidTVD Velbert - Hilden 0:0
HalvtidUnion Nettetal - Homberg 1:0
34'Duisburg - TuRU Dusseldorf 0:0
34'SC St.Tonis - Meerbusch 1:1

TYSKLAND: Bundesliga - Damer

13:00Bayern D - Bremen D 3:0
13:00Turbine Potsdam D - Duisburg D 0:3
4'Freiburg D - Eintracht Frankfurt D 0:0
4'SGS Essen D - Meppen D 0:0

TYSKLAND: 2. Bundesliga Women

11:00Bayern II D - Hoffenheim II D 2:1
11:00FC Koln II D - Wolfsburg II D 3:3
11:00Ingolstadt D - RB Leipzig D 0:1
11:00Jena D - Sand D 1:0
11:00Turbine Potsdam II D - Freiburg II D 1:3
14:001.FC Nurnberg D - Eintracht Frankfurt II D 2:1
14:00Andernach D - Gutersloh D 0:0

UKRAINA: Premier League

12:00Minaj - Lviv 0:1

UKRAINA: Persha Liga

11:00FC Chernihiv - LNZ Cherkasy 0:2
14:00Zhytomyr - Bukovyna 2:0

UKRAINA: Druha Liga

13:00VAST Mykolaiv - Nyva Vinnytsya 0:3

UKRAINA: Championship Women

47'Dyn. Kyiv D - Ladomir D 1:0

UNGERN: NB III - East

11:00Debrecen II - Hatvan 1:2
11:00DVTK Borsodi II - Tiszaujvaros 3:0
11:00Vasas II - Kisvarda II 1:1
16:00Elore - BVSC-Zuglo -:-
16:00Fuzesgyarmati SK - Bekescsaba II -:-
16:00Jaszberenyi - Debreceni EAC -:-
16:00Karcagi - Hajduszoboszloi SE -:-
4'Putnok VSE - Korosladany MSK 0:0
4'Senyo Carnifex - Eger SE 0:0
16:00Tiszafuredi - Penzugyor -:-

UNGERN: NB III - Centre

11:00Kecskemeti II - Majosi 0:1
16:00Bank - Monori -:-
4'ESMTK Budapest - MTK II 0:0
16:00FC Dabas - Dunaujvaros PASE -:-
16:00Hodmezovasarhely FC - Honved II -:-
16:00Ivancsa - PTE-PEAC -:-
4'Makoi - Paks II 0:0
16:00Szekszardi - Ferencvaros II -:-
16:00Szolnoki - Ujpesti TE II -:-

UNGERN: NB III - West

11:00Győr II - Nagykanizsa 1:2
11:00Puskas Academy II - Erdi 3:1
11:00Zalaegerszegi II - MOL Fehervar II 2:2
4'Balatonfuredi - Tatabanya 0:0
4'Budaorsi - Bicskei 0:0
4'Csornai - Mori SE 0:0
4'III. Keruleti TVE - Gyirmot II 0:0
4'Kaposvar - Komaromi VSE 0:0
16:00Teskand - Kelen -:-
16:00Zsambek - VLS Veszprem -:-

UNGERN: NB I Women

15:45Haladas D - MTK Hungaria D -:-

URUGUAY: Primera Division - Clasura

00:00Penarol - Montevideo City 0:1
16:00Rentistas - Plaza Colonia -:-
23:00Nacional - Cerro Largo -:-

URUGUAY: Segunda Division

18:30Central Esp. - Progreso -:-
18:30Cerro CA - Atenas -:-
18:30Juventud - Uruguay Montevideo -:-
18:30Miramar - Rampla Juniors -:-
18:30Sud America - La Luz -:-
18:30Villa Espanola - Racing Montevideo -:-

USA: MLS

04:00San Jose Earthquakes - Los Angeles Galaxy 2:3

USA: USL Championship

01:00Miami FC - Monterey Bay 0:0
01:00Pittsburgh - Orange County SC 1:1
01:30Detroit - FC Tulsa 2:2
02:00Colorado Springs - Oakland Roots 1:1
02:30San Antonio - Sacramento Republic 1:0
04:00Las Vegas Lights - San Diego Loyal 1:2
23:00Indy Eleven - Loudoun -:-

USA: MLS Next Pro - Slutspel

01:00Toronto FC II - Philadelphia II 1:0

USA: USL League One

00:30Richmond Kickers - Central Valley Fuego 1:1
01:00Charlotte Independ. - North Carolina 2:1
02:00Forward Madison - Tormenta 0:1
03:00Northern Colorado - Greenville 1:1
04:00Tucson - Chattanooga Red Wolves 2:1

USA: NISA

01:30Chattanooga - Flower City 1:0
03:00Albion San Diego - Syracuse Pulse 3:1
04:00LA Force - California Utd. 0:0

USA: NWSL Women

01:00North Carolina Courage D - Gotham D 3:0
02:30Houston Dash D - Reign D 0:2
22:00Portland Thorns D - Chicago D -:-
23:00Kansas City Current D - Washington D -:-

WALES: Premier Women

48'Abergavenny Town D - Barry D 0:1
HalvtidCardiff City D - Swansea D 2:0
HalvtidPontypridd D - Cardiff Met. D 0:3
HalvtidTNS D - Aberystwyth D 1:0

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

01:00Mexiko U20 - USA U20 2:1
01:30Martinique - Guinea-Bissau 1:1
02:00Colombia - Guatemala 4:1
03:00Peru - Mexiko 0:1
04:00Paraguay U20 - Peru U20 1:1
05:00New Zealand - Australien 0:2
11:00Finland U18 - Slovakien U18 3:1
11:00Malta U19 - Kroatien U19 1:2
11:00Mexiko U17 - Uzbekistan U17 -:-
11:00Mexiko U18 - Tyskland U18 1:0
11:00Rumänien U17 - Tjeckien U17 1:3
11:00Tjeckien U18 - USA U18 1:4
11:00Vlasim - Tjeckien U20 2:2
47'Skottland U21 - Nordirland U21 1:1
45+'Frankrike U18 - Polen U18 2:2
16:00Norge U17 - England U17 -:-
16:00Polen U17 - Portugal U17 -:-
16:30Kroatien U20 - Albania U20 -:-
17:00Niger - Liberia -:-
18:15Skottland U18 - Estland U18 -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

00:00FC Dallas (Usa) - Tigres (Mex) 0:3
00:00Philadelphia Union (Usa) - Pachuca (Mex) 1:0
11:00FC Minsk (Blr) - Osipovichi (Blr) 5:0
13:00Konyaspor (Tur) - Adanaspor (Tur) 4:1
14:00Verona (Ita) - Koper (Slo) -:-
46'CSKA Sofia (Bul) - Septemvri Sofia (Bul) 1:0
48'Levski Karlovo (Bul) - Levski (Bul) 0:3
HalvtidSloga Doboj (Bih) - Tuzla City (Bih) 0:1
34'Urania Baska Voda (Cro) - Hajduk Split (Cro) 0:2
16:00Olympiakos Volou (Gre) - Digenis Neochori (Gre) -:-
16:00PAOK (Gre) - Panserraikos (Gre) -:-
20:00Guineueta (Esp) - Granollers (Esp) -:-
22:30Guadalajara Chivas (Mex) - Club America (Mex) -:-

VÄRLD: Kings Cup (Thailand)

12:30Thailand - Trinidad och Tobago 2:1
34'Malaysia - Tadzjikistan 0:0

ZIMBABWE: Premier Soccer League

HalvtidBulawayo Chiefs - Manica 0:0
48'Dynamos (Zim) - Ngezi Platinum 0:1
HalvtidTriangle - Herentals 1:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Tyrol

17:00Telfs - SC Imst -:-

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Vorarlberg

4'Dornbirner SV - Brauerei Egg 0:0

ÖSTERRIKE: Bundesliga Women

11:00Altenmarkt D - Altach/Vorderland D 0:6
11:00Innsbruck D - Neulengbach D 0:4
74'Sturm Graz D - Austria Wien D 2:1

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.