UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

EUROPA: Europa League - Gruppstadiet

79'Betis - Celtic 4:2
81'Crvena zvezda - Braga 1:1
80'Din. Zagreb - West Ham 0:2
83'Galatasaray - Lazio 1:0
79'Leverkusen - Ferencvaros 2:1
81'Lok. Moskva - Marseille 0:1
83'Midtjylland - Ludogorets 1:1
83'Rapid Vienna - Genk 0:0
21:00Bröndby - Sparta Prague -:-
21:00Eintracht Frankfurt - Fenerbahce -:-
21:00Leicester - Napoli -:-
21:00Monaco - Sturm Graz -:-
21:00Olympiacos Piraeus - Antwerpen -:-
21:00PSV - Real Sociedad -:-
21:00Rangers - Lyon -:-

EUROPA: Europa Conference League - Gruppstadiet

16:30Kairat Almaty - Omonia 0:0
79'F. Tallinn - Gent 0:1
82'HJK Helsinki - LASK 0:1
80'Lincoln Red Imps - PAOK 0:2
82'Mura 05 - Vitesse 0:2
82'Qarabag - Basel 0:0
81'Rennes - Tottenham 2:2
82'Slavia Prague - Union Berlin 1:1
80'Slovan Bratislava - FC Köpenhamn 1:3
21:00Anorthosis - Partizan -:-
21:00Bodo/Glimt - Zorya -:-
21:00Jablonec - CFR Cluj -:-
21:00Randers - AZ Alkmaar -:-
21:00Roma - CSKA Sofia -:-

SVERIGE: Superettan

63'IFK Värnamo - Jönköpings Södra IF 0:0

ARGENTINA: Liga Profesional

23:45Banfield - Rosario 1:2
02:00Newells Old Boys - River Plate 1:4

ARGENTINA: Primera A Women - Clasura

23'Defensores de Belgrano D - San Lorenzo D 0:0

ARMENIEN: Armenian Cup

13:30Lernayin Artsakh - Ararat-Armenia 1:2

BAHRAIN: Premier League

17:30Al-Ahli Manama - Manama Club 1:1
23'Al-Hidd - Al-Najma 0:0

BELARUS: Vysshaya Liga Reserve

16:00Zhodino 2 - Energetik-BGU 2 0:2

BOLIVIA: Nacional B - Första rundan

23:00Los Almendros - CD Kivon 0:1

BRASILIEN: Serie B

00:00CRB - Vasco -:-
00:00Cruzeiro - Operario -:-

BRASILIEN: Campeonato Acreano - Andra rundan

00:00Humaita - Rio Branco -:-

BRASILIEN: Campeonato Gaucho 2

00:00Avenida - Lajeadense 0:1

BRASILIEN: Campeonato Mineiro 2 - Slutspel

01:00Democrata GV - Tupynambas 1:0
01:00Nacional de Muriae - Villa Nova MG 1:1

BRASILIEN: Copa do Brasil

00:00Atletico-MG - Fluminense 1:0
02:30Flamengo RJ - Gremio 2:0
02:30Fortaleza - Sao Paulo 3:1

BRASILIEN: Brasileiro U23 - Andra rundan

23'Bragantino U23 - Avai U23 0:0
23'Corinthians U23 - Figueirense U23 0:0
23'Fortaleza U23 - EC Bahia U23 0:1
23'Gremio U23 - Ceara U23 0:0

CHILE: Primera B

01:00San Luis - Deportes Iquique 1:1
17:30Magallanes - D. Puerto Montt 3:0
68'Cobreloa - San Felipe 1:1
21:00Copiapo - Arturo Fernandez Vial -:-
23:00Barnechea - Rangers -:-
00:00Arica - S. Morning -:-

CHILE: Segunda Division

23'General Velasquez - Dep. Concepcion 0:0

COLOMBIA: Copa Colombia

00:30Atl. Nacional - Santa Fe 2:0Eft.str.
03:00Dep. Cali - America De Cali 1:0
00:30Deportes Tolima - La Equidad -:-

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:00Santa Ana - Ad Aserri 2:1

DR KONGO: Ligue 1

14:30JSK - Tshinkunku 1:1
16:30AC Rangers - Groupe Bazano 0:1

ECUADOR: Serie B

02:00El Nacional - America de Quito 1:4

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

23:00Atletico Marte - Luis Angel Firpo 1:3
23:00Jocoro - Municipal Limeno 3:1
02:00Chalatenango - FAS 1:2
02:00Santa Tecla - Alianza FC 0:4
02:30Aguila - Platense Municipal 1:0
03:00Metapan - 11 Deportivo 0:1

EUROPA: VM - Damer - Kval

18:00Danmark D - Malta D 7:0
18:00Norge D - Armenien D 10:0
18:00Turkiet D - Portugal D 1:1
66'Albania D - Kosovo D 1:0
65'Faroe Islands D - Spanien D 0:8

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

18:00JBK - Narpes Kraft 2:0

FÖRENADE ARABEMIRATEN: UAE League

16:45Al Dhafra - Bani Yas 1:2
62'Al Nasr - Khorfakkan 1:0

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

14:30Samgurali - Samtredia 4:0
17:00Dinamo Batumi - Loco. Tbilisi 7:3
18:00Saburtalo Tbilisi - Telavi 2:1
62'Din. Tbilisi - Dila Gori 0:0
67'Torpedo Kutaisi - Shukura 1:0

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

23:00Xelaju - Deportivo Achuapa 1:1

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

00:06Marathon - Olimpia 3:1
01:00UPNFM - Real Sociedad 2:0
03:00Honduras Progreso - Real Espana 1:1
03:00Victoria - Platense 2:0
00:00Motagua - Vida -:-

INDIEN: Calcutta Football League

11:00George Telegrapher - Aryan 1:1
11:00Peerless - Calcutta Customs 1:0
11:00Tollygunge Agragami - Kidderpore 1:0

INDIEN: Durand Cup

11:30Gokulam - Hyderabad 1:0

ITALIEN: Coppa Italia Serie C

15:00Teramo - Siena 1:0

JORDAN: Premier League

17:00Aqaba - Al Buqaa 1:0
HalvtidAl Salt - Al Wehdat 0:1

KAMERUN: Elite One - Nedflyttning - Play Offs

16:00Eding Sport - Tonnerre -:-

KAMERUN: Elite Two - Nedflyttning - Play Offs

16:00Lion Blesse - Foncha -:-

KANADA: Championship

01:30Forge - Valour 2:1

KANADA: U Sports

00:15Saint Marys - Dalhousie -:-

KAZAKSTAN: First Division

11:00Kyzylzhar Academy - Maqtaaral 1:3

KINA: Jia League

10:30Shenyang Urban FC - Jiangxi Beidamen 0:1
13:35Meizhou Hakka - Suzhou Dongwu 3:1

KOSOVO: Superliga

16:00KF Ulpiana - Drenica 0:1
16:00Prishtina - Gjilani 1:1

KUWAIT: Emir Cup

64'Al Kuwait - Khaitan 0:0

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Leones Negros - Tapatio 3:0
02:05Venados - Atl. Morelia 0:1
04:05Cimarrones de Sonora - Raya 2 1:2
00:00Tepatitlan de Morelos - Cancun -:-

MEXIKO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Atl. San Luis U20 - Club Tijuana U20 -:-

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Champions League

03:00Philadelphia Union (Usa) - Club America (Mex) 0:2

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: Leagues Cup

05:00Club Leon - U.N.A.M. 2:0

NORGE: Division 3 - Group 2

19:00Pors Grenland - Fredrikstad 2 -:-

NORGE: Division 3 - Group 3

19:00Start 2 - Vindbjart -:-

NORGE: Junior U19

14:00Aalesund U19 - Bryne U19 -:-
15:00Molde U19 - Sandefjord U19 4:0

PALESTINA: West Bank League

15:00Shabab Al-Dhahiriya - Al Amari 5:2
18:00Al Khaleel - Al Quds 1:0

PARAGUAY: Copa Paraguay

23:15Resistencia - Cristobal Colon 8:4
01:45Cristobal Colon FC - Olimpia 2:3
23:00Guairena FC - Oriental -:-

PERU: Liga 2 - Clasura

17:30Union Comercio - Deportivo Coopsol 2:1
23'Llacuabamba - Santos 0:0
22:30Los Chankas - Grau -:-

POLEN: Division 1

18:00Katowice - Arka 2:4
20:30Polkowice - Stomil Olsztyn -:-
20:30Tychy - Chrobry Glogow -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

21:15Academica - Estrela -:-

QATAR: QSL

15:50Qatar SC - Al-Sadd 1:3
90+'Al Arabi - Al-Duhail 0:2
90+'Shamal - Al Sailiya 2:3

RUMÄNIEN: Liga 2

16:00Concordia - Unirea Slobozia 1:1

RYSSLAND: FNL 2 - Group 4

15:30Amkar - FK Novosibirsk 1:0

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

17:35Al Batin - Al Taee 0:0
HalvtidAl-Faysaly - Al Feiha 1:0

SERBIEN: Super Liga

16:30TSC Backa Topola - Napredak 1:2

SLOVENIEN: Slovenian Cup

14:00ND Gorica - Bravo 0:2
16:00Aluminij - Koper 1:2

TURKIET: 1. Lig

16:00Keciorengucu - Boluspor 0:3
16:30Kocaelispor - Balikesirspor 3:1
64'Istanbulspor - Ankaragucu 0:1

UKRAINA: Youth League

11:00Desna U19 - Rukh Lviv U19 1:5

URUGUAY: Segunda Division

23:30Danubio - Central Esp. 1:1
02:00Uruguay Montevideo - Racing Montevideo 1:2
21:00Juventud - Villa Teresa -:-
23:30Rocha - Defensor Sp. -:-

USA: MLS

01:00Atlanta Utd - FC Cincinnati 4:0
01:30DC United - Chicago Fire 3:0
01:30Orlando City - Club de Foot Montreal 2:4
02:30Sporting Kansas City - Minnesota United 4:0
03:00Austin FC - Los Angeles FC 1:2
04:00Portland Timbers - Colorado Rapids 2:2
04:30Los Angeles Galaxy - Houston Dynamo 1:1
04:30San Jose Earthquakes - Real Salt Lake 3:4

USA: USL Championship

01:00Hartford Athletic - Real Monarchs 2:0
01:00New York Red Bulls 2 - San Antonio 1:2
01:30Atlanta United 2 - Charleston 1:1
03:00Colorado Springs - El Paso 0:0
04:00Oakland Roots - Tacoma Defiance 3:1
04:30Phoenix Rising - Las Vegas Lights 4:1

USA: NISA - Höstsäsong

01:00Maryland Bobcats - Detroit 0:4
02:00New Amsterdam - Stumptown Ath. 1:2

UZBEKISTAN: Super League

16:00Lok. Tashkent - Termez Surkhon 2:0
16:00Nasaf Qarshi - Qizilqum 2:1
16:00Sogdiana - Bunyodkor 0:0

VENEZUELA: Primera Division - Första rundan

22:00Caracas - AC Lala FC -:-
00:15Monagas - Universidad Central -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

23'Amern (Ger) - DJK Fortuna Dilkrath (Ger) 0:0

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher - Damer

11:00InställtSlovakien U19 D - Belarus U19 D -:-
13:00Finland U19 D - Sverige U19 D 3:2
15:45Portugal U19 D - Danmark U19 D 0:2
16:00Estland U19 D - Färöarna U19 D 2:1
17:00Kamerun D - Marocko D 0:1
18:00Tyskland U16 D - Norge U16 D -:-

YEMEN: Division 1

15:00Al Ahli Sana’a - Al-Wahda Aden -:-
15:00Al Wahda - Al-Tilal -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.