UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ENGLAND: Premier League

73'Brighton - Leicester 2:1
73'West Ham - Manchester Utd 1:1
17:30Tottenham - Chelsea -:-

FRANKRIKE: Ligue 1

13:00Nice - Monaco 2:2
73'Angers - Nantes 1:3
75'Clermont - Brest 1:1
75'Reims - Lorient 0:0
76'Troyes - Montpellier 1:0
17:00Marseille - Rennes -:-
20:45PSG - Lyon -:-

ITALIEN: Serie A

12:30Empoli - Sampdoria 0:3
73'Venezia - Spezia 1:1
18:00Lazio - Cagliari -:-
18:00Verona - Roma -:-
20:45Juventus - Milan -:-

SPANIEN: LaLiga

14:00Mallorca - Villarreal 0:0
17'Real Sociedad - Sevilla 0:0
18:30Betis - Espanyol -:-
21:00Valencia - Real Madrid -:-

SVERIGE: Allsvenskan

71'IFK Norrköping - Örebro SK 2:0
76'Östersunds FK - IF Elfsborg 2:0
17:30Halmstads BK - Kalmar FF -:-

SVERIGE: Superettan

13:00Akropolis IF - Västerås SK 0:2
71'Falkenbergs FF - Östers IF 0:0

TYSKLAND: Bundesliga

HalvtidStuttgart - Leverkusen 1:2
17:30Dortmund - Union Berlin -:-
19:30Wolfsburg - Eintracht Frankfurt -:-

AFRIKA: CAF Champions League - Kval

70'APR (Rwa) - Mogadishu City (Som) 1:1
73'Maniema (Drc) - Bouenguidi (Gab) 2:0
16:30Otoho d'Oyo (Con) - UD Songo (Moz) -:-
17:00Al-Hilal (Sud) - Fasil Ketema (Eth) -:-
17:00Hearts Of Oak (Gha) - Kamsar (Gui) -:-
17:00Rivers United (Nga) - Young Africans (Tan) (Tan) -:-
17:30Kara (Tog) - LPRC Oiler (Lbr) -:-
19:00Al-Merreikh (Sud) - Express (Uga) -:-
19:00ASEC Mimosas (Ivo) - Teungueth (Sen) -:-
20:00Al Ittihad (Lby) - KMKM (Zan) (Zan) -:-
22:00CR Belouizdad (Alg) - Akwa United (Nga) -:-
22:00ES Setif (Alg) - Fortune (Gam) -:-

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kval

14:00Ethiopia Bunna (Eth) - URA SC (Uga) 1:3
77'Kabwe (Zam) - CFFA (Mad) 1:2
32'Interclube (Ang) - Mafunzo (Tan) 0:0
17:00Ashanti GB (Gui) - Bayelsa (Nga) -:-
17:00San Pedro (Ivo) - ASFA Yennega (Bfa) (Bfa) -:-
17:30MC Breweries (Lbr) - Binga (Mli) -:-
18:00InställtWakriya (Gui) - Diambars (Sen) -:-
19:00Al Ahly Tripoli (Lby) - Al Wadi (Sud) -:-
19:00ASAC Concorde (Mrt) - ASC Kara (Tog) -:-

ALBANIEN: Superliga

13:45Tirana - Egnatia 1:1
16:45Kukesi - Kastrioti -:-

ANDORRA: Primera Divisió

11:00UE Engordany - Carroi 3:1
13:30UE Santa Coloma - FC Santa Coloma 2:1
32'Atletic Escaldes - Sant Julia 0:1
18:30Ordino - Inter Escaldes -:-

ARGENTINA: Liga Profesional

23:00Racing Club - Talleres Cordoba 1:2
01:15Atl. Tucuman - Boca Juniors 1:2
18:30Patronato - Estudiantes -:-
20:45Colon - Central Cordoba -:-
20:45Platense - Argentinos Jrs -:-
23:00Huracan - Independiente -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

23:10Almirante Brown - Dep. Riestra 1:0
20:00Atletico Atlanta - Temperley -:-
20:00San Telmo - Def. de Belgrano -:-
21:00Ind. Rivadavia - Tristan Suarez -:-
23:05Alvarado - Quilmes -:-

ARGENTINA: Torneo Federal

23:00Chaco For Ever - Defensores Belgrano VR 0:0
20:00Circulo Deportivo - Ferro Gen. Pico -:-
20:00Ciudad Bolivar - Sol de Mayo -:-
20:00Deportivo Madryn - Huracan Las Heras -:-
20:00Douglas Haig - Sarmiento Resistencia -:-
20:00Racing Cordoba - Def. Pronunciamiento -:-
20:00Sportivo Estudiantes - Sansinena -:-
20:00Sportivo Las Parejas - Gimnasia y Tiro -:-
20:30Central Norte - Union Sunchales -:-
21:00Boca Unidos - CDJU Gualeguaychu -:-
21:00Cipolletti - Villa Mitre -:-
21:00Club Sportivo Penarol - Juventud Unida Universitario -:-
21:00Independiente Chivilcoy - Desamparados -:-

ARGENTINA: Primera C - Clasura

18:30Ituzaingo - El Porvenir -:-
20:00Berazategui - Central Cordoba -:-
20:00Claypole - Midland -:-
20:00Laferrere - Club Lujan -:-
20:00Leandro N. Alem - San Martin Burzaco -:-
20:00Real Pilar - Atlas -:-

ARMENIEN: First League

14:00Alashkert 2 - Shirak -:-
14:00Ararat-Armenia 2 - Gandzasar -:-

ASIEN: Asian Cup Women - Kval - Första rundan

12:00Bangladesh D - Jordan D 0:5
14:30Malaysia D - Thailand D 0:4

AUSTRALIEN: NPL Queensland

08:00Gold Coast Knights - Eastern Suburbs 5:2
09:45Redlands - Gold Coast 1:1
10:00Brisbane Strikers - Sunshine Coast Wanderers 0:3
10:00Brisbane U21 - Moreton Bay Utd 4:2
10:00Capalaba FC - Peninsula 0:1
10:00Logan Lightning - Olympic FC 0:3

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

09:00Gravatt - The Lakes FC 0:3
10:00Centenary Stormers - Albany Creek 1:2

AZERBAJDZJAN: Premier League

16:30Neftci Baku - Keshla -:-

BELARUS: Vysshaya Liga

72'Din. Minsk - Isloch 1:0
17:00Vitebsk - FC Minsk -:-
19:00Neman - Smorgon -:-

BELARUS: Pershaya Liga

12:00Arsenal Dzyarzhynsk - Petrikov 4:0
14:00Belshina - Volna Pinsk 1:2
32'Naftan - Baranovici 0:1

BELGIEN: Jupiler Pro League

13:30St. Truiden - Genk 1:2
32'Antwerpen - Seraing 0:0
18:30St. Liege - Anderlecht -:-
21:00Kortrijk - Gent -:-

BELGIEN: 1B Pro League

32'Westerlo - Deinze 0:1
20:00Lommel SK - Lierse K. -:-

BELGIEN: National Division 1

15:00Rupel Boom - K.S.K. Heist -:-
17:00La Louviere - RFC Liege -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

15:00Hamoir - Tubize -:-
15:00Solieres Sport - Warnant -:-
15:00Stockay-Warfusee - RAAL La Louviere -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV A

15:00Dikkelvenne - Gullegem -:-
15:00Merelbeke - Oudenaarde -:-
15:00Zelzate - Olsa Brakel -:-
15:00Zwevezele - Petegem -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV B

15:00Belisia Bilzen - City Pirates -:-
15:00Diegem - Aalst -:-
15:00Pepingen - Hasselt -:-

BOLIVIA: Division Profesional

23:15Aurora - Blooming 2:0
01:30Nacional Potosi - Always Ready 0:2
21:00Independiente Petroleros - Bolivar -:-
23:15The Strongest - J. Wilstermann -:-

BOLIVIA: Nacional B - Första rundan

23:00Mariscal Sucre - Moto Club 3:2
00:00UppskjutenNueva Cliza - Universitario de Vinto -:-
00:00UppskjutenSA Bulo Bulo - Cochabamba -:-
02:00Mojocoya - Atletico de Padilla 4:0
19:20Em Huanuni - Sur-Car -:-
21:30Deportivo Shalon - Caracollo -:-
21:30Garcia Agreda - Nacional Senac -:-
21:30Quebracho Villa Montes - Bermejo -:-
21:30Wils. Cooperativas - America de Villazon -:-
22:00Villa Real Sociedad - Los Almendros -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH

32'GOSK Gabela - Hadzici 0:0

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

32'Omarska - Modrica 0:0

BRASILIEN: Serie A

23:45Athletico-PR - Juventude 2:1
00:00Atletico-MG - Sport Recife 3:0
02:00Bahia - Bragantino 1:1
02:00Ceara - Santos 0:0
32'Internacional - Fortaleza 0:0
21:00Sao Paulo - Atletico GO -:-
23:15Corinthians - America MG -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Goias - Brasil de Pelotas 2:1
21:00Vasco - Cruzeiro -:-

BRASILIEN: Serie C - Första rundan

00:00Novorizontino - Parana 1:0
32'Ypiranga FC - Ituano 0:0
21:00Manaus - Ferroviario -:-
23:00Tombense - Santa Cruz -:-

BRASILIEN: Serie D - Slutspel

20:00Castanhal - Moto Club -:-
21:00ABC - Retro -:-
21:00Itabaiana - America RN -:-
21:00Nova Mutum - Uberlandia -:-
22:00Sao Raimundo RR - Paragominas -:-

BRASILIEN: Campeonato Gaucho 2

16:00GE Gloria - Veranopolis -:-
20:00Brasil Farroupilha - Frederiquense -:-
20:00Guarany de Bage - Lajeadense -:-
20:00Sao Gabriel - GE Bage -:-

BRASILIEN: Campeonato Mineiro 2 - Slutspel

21:00Villa Nova MG - Nacional de Muriae -:-
23:00Tupynambas - Democrata GV -:-

BRASILIEN: Brasileiro U20

68'America Mineiro U20 - Palmeiras U20 0:1
74'Vasco U20 - Ceara U20 3:0
20:00Chapecoense-SC U20 - Athletico-PR U20 -:-
20:00Flamengo RJ U20 - Bahia U20 -:-
20:00Fortaleza U20 - Atletico-MG U20 -:-
20:30Cruzeiro U20 - Fluminense U20 -:-
21:00Corinthians U20 - Santos U20 -:-

BULGARIEN: Parva liga

17:15Botev Vratsa - CSKA Sofia -:-
19:30Slavia Sofia - Ludogorets -:-

BULGARIEN: Third League - South-East

16:00UppskjutenAtletik Kuklen - Asenovets -:-
16:00Haskovo - Karnobat -:-

BULGARIEN: Third League - North-East

16:00Dunav Ruse - Lokomotiv Ruse -:-

BURUNDI: Primus League

15:00Aigle Noir - Musongati -:-
15:00UppskjutenBumamuru - New Oil -:-
15:00UppskjutenFlambeau de l'Est - Olympic S. -:-
70'Rukinzo - Flambeau de l'Est 0:1
15:00UppskjutenRukinzo - Les Crocos -:-

CAMBODIA: C-League - Nedflyttningsgrupp

10:00Asia Euro United - Prey Veng 1:4
10:30UppskjutenElectricite Du Cambodge - Soltilo Angkor -:-
10:30Tiffy Army - Kirivong Sok Sen Chey 3:1

COLOMBIA: Primera A - Clasura

23:00America De Cali - Jaguares de Cordoba 2:3
01:05Junior - Atl. Nacional 1:3
03:10Millonarios - Huila 3:1
23:00Deportes Tolima - Dep. Cali -:-

COLOMBIA: Primera B - Clasura

00:00Barranquilla FC - Cortulua 2:2
21:00Leones - Real Cartagena -:-
22:00Atletico F.C. - Fortaleza F.C -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

23:00Cartagines - Grecia -:-
23:00Guadalupe - Herediano -:-

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

21:30Barrio Mexico - Puerto Golfito FC -:-
22:00UppskjutenLimon - Ad Aserri -:-
23:00Santa Ana - CS Uruguay -:-

CYPERN: First Division

18:00Apollon - APOEL -:-

CYPERN: Division 2

18:00Ermis - Sotiras -:-
18:00Karmiotissa - Omonia 29th May -:-
18:00Olympias Lympion - Achyronas Liopetriou -:-

DANMARK: Superliga

14:00Randers - Nordsjälland 3:2
14:00Vejle - Viborg 1:1
32'Sönderjyske - Bröndby 0:0
18:00FC Köpenhamn - Midtjylland -:-

DANMARK: 1st Division

13:00Hvidovre IF - Vendsyssel 3:2
75'Nykobing - Jammerbugt 3:1

DANMARK: 2nd Division

13:00Naestved - Middelfart 4:0

DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF - Mästerskapsslutspel

00:00Atletico Pantoja - Vega Real 0:1
00:00Cibao - Universidad O&M -:-

DR KONGO: Ligue 1

12:00AC Kuya - Tshinkunku 1:0
14:00RCK - Groupe Bazano 0:1
14:30Blessing - US Panda -:-
HalvtidEtoile de Kivu - Renaissance 0:0
16:00JSK - Don Bosco -:-
16:30Dauphins Noirs - AS Vita Club -:-

ECUADOR: Liga Pro - Andra rundan

00:30Delfin - Aucas 1:2
03:00Nueve de Octubre - Macara 1:1
21:00Olmedo - Mushuc Runa -:-
23:30Tecnico U. - Manta -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

02:00Chalatenango - Municipal Limeno 1:1
03:00Alianza FC - Aguila 2:1
23:0011 Deportivo - Atletico Marte -:-
23:00Luis Angel Firpo - Santa Tecla -:-
23:15FAS - Metapan -:-
23:15Platense Municipal - Jocoro -:-

ENGLAND: FA Cup - Kval

16:00Longlevens - Gloucester -:-

ENGLAND: Premier League 2

13:00Chelsea U23 - Arsenal U23 1:6
70'Liverpool U23 - Leeds U23 0:4
68'Southampton U23 - Burnley U23 0:1

ESTLAND: Meistriliiga

14:00F. Tallinn - Nomme Kalju 2:0
18:00Tammeka - Paide -:-

EUROPA: VM - Damer - Kval

18:00Israel D - Portugal D -:-

FIJI: Premier League

05:00UppskjutenNadi - Navua -:-
05:00UppskjutenNadroga - Lautoka -:-
05:00UppskjutenRewa - Ba -:-

FINLAND: Veikkausliiga

14:00Honka - HJK Helsinki 0:0

FINLAND: Ykkonen

71'Ekenas - VPS 1:2
68'Gnistan - JIPPO 0:0
75'Klubi-04 - TPS Turku 2:2
73'MuSa - Jaro 1:4
76'PK-35 - MP Mikkeli 3:1
76'Rovaniemi - KPV 0:3

FINLAND: Kakkonen - Grupp A

14:00PeKa - Keski-Uusimaa 1:2
17:30Kiffen - MyPa -:-
17:30PEPO - NJS -:-

FINLAND: Kakkonen - Grupp C

17:30SJK Akatemia - Vaajakoski -:-

FINLAND: Kansallinen Liiga Women - Nedflyttningsgrupp

12:00HPS D - PK-35 Helsinki D 3:1

FÄRÖARNA: Premier League

32'B36 Torshavn - Fuglafjordur 1:0
32'Klaksvik - 07 Vestur Sorvagur 2:0
32'Runavik - TB Tvoroyri 3:0
32'Vikingur Gotu - Toftir B68 1:0
19:00HB Torshavn - Streymur -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2

14:00FC Gareji Sagarejo - Merani Martvili 3:2
14:00Rustavi - WIT Georgia 5:1
14:00Shevardeni Tbilisi - Gagra 1:1
14:00Sioni Bolnisi - Chikhura 2:0
14:00Zugdidi - Merani Tbilisi 1:4

GREKLAND: Super League

72'Apollon Smirnis - Volos 1:3
17:15Atromitos - Panetolikos -:-
17:15OFI Crete - AEK -:-
19:30Asteras T. - PAOK -:-
19:30Lamia - Olympiacos Piraeus -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

23:00Municipal - Coban Imperial 2:1
17:00Solola - Nueva Concepcion -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

01:00Olimpia - Victoria 4:0
00:00Platense - Real Sociedad -:-
00:00UPNFM - Motagua -:-

INDIEN: Calcutta Football League

11:00George Telegrapher - Peerless 2:0
11:00Kidderpore - Calcutta Customs 0:5

INDIEN: Durand Cup

11:30Army Red - Hyderabad 2:1
11:30Assam Rifles - Gokulam 2:7

INDONESIEN: Liga 1

13:15PSS Sleman - Arema 2:1
45+'Persipura Jayapura - Persija Jakarta 0:0

ISLAND: Pepsideild

32'IA Akranes - Fylkir 1:0
32'Leiknir - Keflavik 0:1
18:15FH Hafnarfjordur - Breidablik -:-
18:15KR Reykjavik - Vikingur Reykjavik -:-
20:30Valur - Akureyri -:-

ISLAND: Inkasso-deildin

16:00Vestmannaeyjar - Vestri -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

18:00Hapoel Hadera - Hapoel Jerusalem -:-
18:30H. Haifa - Kiryat Shmona -:-
19:15Beitar Jerusalem - M. Netanya -:-

ISRAEL: Leumit League

18:30Agudat Sport Ashdod - Hap. Ramat Gan -:-
18:30Bnei Yehuda - Hapoel I. R. Lezion -:-
18:30Hapoel Afula - H. Petah Tikva -:-
18:30Hapoel Raanana - H. Akko -:-
18:30Hapoel Umm al-Fahm - Akei Nazareth -:-
18:30H. Kfar Saba - Beitar Shimshon T.A. -:-
18:30MS Kafr Qasim - Maccabi Bnei Raina -:-
18:30Sektzya Ness Ziona - I. Ramat HaSharon -:-

ISRAEL: Liga Alef North

HalvtidIroni Tiberias - Shapira 0:0
32'Hapoel Kaukab - Hapoel Herzliya 0:0

ISRAEL: Liga Alef South

72'Maccabi Shaarayim FC - Hapoel Kfar Shalem 0:0
58'Holon Yermiyahu - H. Bikat Hayarden 1:1
HalvtidBnei Eilat - H. Bnei Lod 1:0
HalvtidMaccabi Yavne - H. Marmorek 0:1
32'M. Herzliya - Shimshon Kafr Qasim 0:0
20:15M. Ironi Ashdod - H. Ashkelon -:-

ITALIEN: Serie B

20:30Parma - Cremonese -:-

ITALIEN: Serie C - Group A

90+'Padova - Triestina 2:0
14:30Piacenza - Pro Patria 1:1
14:30Sudtirol - Pergolettese 1:0
14:30Trento - Giana Erminio 1:0
17:30AlbinoLeffe - Mantova -:-
17:30Juventus U23 - Pro Vercelli -:-
17:30Lecco - FeralpiSalo -:-
17:30Seregno - Renate -:-
20:30Virtus Verona - Legnago Salus -:-

ITALIEN: Serie C - Group B

17:30Ancona-Matelica - Pontedera -:-
17:30Carrarese - Grosseto -:-
17:30Fermana - Modena -:-
17:30Imolese - Siena -:-
17:30Lucchese - Olbia -:-
17:30Montevarchi - Pescara -:-
17:30Teramo - Vis Pesaro -:-
17:30Viterbese - Cesena -:-

ITALIEN: Serie C - Group C

14:30ACR Messina - Virtus Francavilla 1:0
14:30Catania - Bari 1:2
14:30Latina - Foggia 1:1
14:30Paganese - Taranto 2:1
90+'Palermo - Catanzaro 0:0
14:30Potenza - Monterosi FC 1:1
90+'Turris - Picerno 0:1
17:30Fidelis Andria - Vibonese -:-

ITALIEN: Serie D - Group A

77'Caronnese - Sanremese 1:1
71'Casale - Ticino 3:0
74'Chieri - Borgosesia 2:0
70'Gozzano - Imperia 0:1
77'Lavagnese - Citta di Varese 1:2
72'Novara - Asti 1:0
69'PDHA - Sestri Levante 0:0
70'Saluzzo - Bra 0:1
32'Fossano - Ligorna 0:0

ITALIEN: Serie D - Group B

15:00UppskjutenArconatese - USD Casatese -:-
73'Caravaggio - Desenzano Calvina 1:2
73'Ciserano-Bergamo - Legnano 0:1
78'Folgore Caratese - Olginatese 2:0
68'Franciacorta - Ponte San Pietro 1:3
70'Leon - Castellanzese 1:0
76'Real Calepina - Brusaporto 0:0
72'Sona - Crema 1:0
72'Villa Valle - SG City Nova 0:0
70'Vis Nova Giussano - Breno 0:1

ITALIEN: Serie D - Group C

74'Ambrosiana - ArzignanoChiampo 0:3
75'Campodarsego - Este 4:1
73'Cartigliano - Cattolica Calcio 1:0
70'Delta Porto Tolle - Spinea 2:1
77'Montebelluna - San Martino Speme 1:3

ITALIEN: Serie D - Group D

75'Aglianese Calcio - Tritium 3:0
70'Alcione Milano - Forli 0:1
70'Ath. Carpi - G.S. Bagnolese 0:1
76'Correggese - SCD Progresso 1:1
72'Fanfulla - Sammaurese 1:0
70'Ghivizzano Borgo - Sasso Marconi 1:4
74'Mezzolara - San Donnino 0:0
71'Real Forte Querceta - Ravenna 0:1
73'Rimini - Prato 2:0
79'Seravezza Pozzi - Lentigione 1:2

ITALIEN: Serie D - Group E

70'Arezzo - Trestina 2:0
74'Foligno - Montespaccato 0:0
72'Follonica Gavorrano - ASD Cascina 2:0
73'Pianese - Scandicci 0:0
70'Poggibonsi - Cannara 1:0
70'San Donato - Unipomezia 3:0
76'Sangiovannese - Rieti 2:2
70'Tiferno Lerchi - Lornano Badesse 1:1

ITALIEN: Serie D - Group F

70'Alto Casertano - Montegiorgio 0:0
71'ASD Pineto Calcio - Castelnuovo Vomano 0:2
77'Fano - Vastese 2:1
74'Fiuggi - S. N. Notaresco 0:1
70'Nereto - Chieti 0:2
72'Porto D'Ascoli - Matese 2:1
74'Recanatese - US Tolentino 0:3
71'Vastogirardi - Castelfidardo 0:2

ITALIEN: Serie D - Group G

72'Arzachena - Lanusei Calcio 1:1
68'Cassino - R. Monterotondo 3:2
74'Gladiator - Aprilia 3:2
74'Muravera - Atletico Uri 1:2
70'Nuova Florida - Insieme Formia 2:0
76'Ostia Mare - Cynthialbalonga 0:0
73'Torres - Calcio Giugliano 0:1
70'Vis Artena - Afragolese 0:1
2'Carbonia - Latte Dolce 0:0

ITALIEN: Serie D - Group H

68'A.C.D. Nardo - Altamura 3:1
70'Audace Cerignola - Citta di Fasano 3:1
67'Bisceglie - Nocerina 0:0
69'Bitonto - Rotonda 2:2
70'Casertana - SS Nola 1925 1:1
70'Francavilla - Brindisi 1:0
70'Gravina - Casarano 0:2
70'Lavello - Molfetta Calcio 1:0
66'Mariglianese - Sorrento 0:2
66'Virtus Matino - San Giorgio 1:1

ITALIEN: Serie D - Group I

67'AS Acireale - Cittanovese 1:0
71'Cavese - Rende 1:0
69'Gelbison Cilento - Castrovillari 1:0
70'Lamezia Terme - Troina 1:0
67'Licata - FC Messina 1:0
66'Paterno - Sancataldese 1:0
69'Portici 1906 - Giarre 2:2
70'Real Aversa - Santa Maria Cilento 0:2
67'S. Agata - Trapani 0:2
70'San Luca - Biancavilla 2:1

ITALIEN: Primavera 1

10:45Cagliari U19 - Fiorentina U19 2:1
10:45Sampdoria U19 - Atalanta U19 2:2
13:00Bologna U19 - Inter U19 1:3

ITALIEN: Serie B Women

15:00Cittadella D - Chievo Verona D -:-
15:00Palermo D - Cortefranca D -:-
15:00Ravenna D - San Marino Academy D -:-
15:00Torres D - Brescia D -:-

JAPAN: J2 League

08:00Blaublitz - Kitakyushu 1:1
10:00Sagamihara - Renofa Yamaguchi 2:0
11:00Verdy - Albirex Niigata 1:3
12:00Kanazawa - Yamaga 1:1

JAPAN: J3 League

06:00Fujieda MYFC - Fukushima Utd 1:0
08:00Azul Claro Numazu - Kamatamare 0:2
10:00Grulla Morioka - Tegevajaro Miyazaki 0:1
11:00Nagano - Kumamoto 0:2

JAPAN: Nadeshiko League Women

06:00Ehime D - Kunoichi D 1:6
06:00Harima Albion D - Angeviolet Hiroshima D 3:2
08:00Orca Kamogawa D - C-Osaka D 2:2

KAMERUN: Elite One - Nedflyttning - Play Offs

14:00Eding Sport - Tonnerre 3:2

KAMERUN: Elite One - Slutspel

32'Fortuna Mfou - APEJES Academy 1:2

KANADA: Canadian Premier League

23:00Pacific FC - Atl. Ottawa -:-

KANADA: CSL

23:00Serbian W. E. - St. Catharines Hrvat 4:1
01:00Vorkuta - Toronto Tigers 3:0
03:00Scarborough B. - Euru FA 2:0

KANADA: U Sports

00:15UPEI - Acadia 1:0
00:30UBC Okanagan - Thompson Rivers 1:2
04:15UNBC - Trinity Western 0:3
19:00Laval - Sherbrooke -:-
19:00UQAM - Concordia -:-
19:00UQTR - McGill -:-
19:15Saint Marys - Memorial -:-
20:15Moncton - Cape Breton -:-
20:15UNB - StFX -:-
00:00UFV - Victoria -:-
00:30UBC Okanagan - Thompson Rivers -:-

KAZAKSTAN: Premier League

13:00Taraz - Tobol Kostanay 0:0
73'Kairat Almaty - Kyzylzhar 0:0
17:00Kaisar - Shakhtar K. -:-

KENYA: Premier League - Direktkval

14:00Vihiga United - Police FC 0:1

KINA: Yi League - Uppflyttningsgrupp

09:00Hebei Kungfu - Dongguan Guanlian 3:1
09:00Qingdao Manatee - Xiamen Egret Island 5:1

KOSOVO: Superliga

72'Dukagjini - Prishtina 1:1
32'Drenica - Drita 0:1
16:00Gjilani - KF Ulpiana -:-

KROATIEN: 1. HNL

17:00UppskjutenHajduk Split - Din. Zagreb -:-
19:05Osijek - Gorica -:-

KROATIEN: 2. HNL

46'Osijek 2 - Croatia Zmijavci 1:1
17:00Varazdin - Din. Zagreb 2 -:-

KROATIEN: 3. HNL Center

11:00Trnje - Tresnjevka 1:1
17:00Bistra - Vrbovec -:-

KROATIEN: 3. HNL South

16:30Urania Baska Voda - Neretvanac -:-

KROATIEN: 3. HNL East

16:30Bedem Ivankovo - Slavonac Bukovlje -:-

KUWAIT: Emir Cup

19:00Al Naser - Kazma SC -:-

LETTLAND: 1. Liga

14:00Alberts JDFS - Grobina 1:1
73'Super Nova - Rezekne 0:2

LETTLAND: Latvian Cup

14:00FK Liepaja - Valmiera 2:0
17:00RFS - Riga FC -:-

LIBANON: Premier League

14:30Bourj FC - Tadamon -:-
15:00Tripoli - Nejmeh SC -:-

LITAUEN: A Lyga

12:00Hegelmann Litauen - FK Panevezys 1:0
14:00Riteriai - Nevezis Kedainiai 4:0

LITAUEN: I Lyga

13:00Kauno Zalgiris 2 - Jonava 0:1

LUXEMBURG: National Division

32'Rodange - Differdange 0:1
32'UNA Strassen - Fola 0:1

MALAWI: Super League

14:30Chitipa United - TN Stars -:-
14:30UppskjutenKamuzu Barracks - Big Bullets -:-

MALTA: Premier League

17:00Birkirkara - Floriana -:-
19:00Sliema Wanderers - Gudja -:-
21:00Hamrun Spartans - Balzan -:-

MALTA: Challenge League

17:00Marsa FC - Luqa -:-
17:00Pieta Hotspurs - St. Andrews -:-
21:00Mqabba FC - Vittoriosa Stars -:-
21:00Pembroke - Melita FC -:-

MAROCKO: Botola Pro

18:00Raja Casablanca (Mar) - Olympique Khouribga -:-
20:15Berkane - Olympique de Safi -:-
22:30Rapide Oued Zem - Wydad -:-

MAROCKO: Botola 2

18:00Kawkab Marrakech - Stade Marocain -:-
18:00TAS Casablanca - Jeunesse Massira -:-
18:00Union Touarga - Chabab Benguerir -:-

MEXIKO: Liga MX - Apertura

00:00Club Leon - Juarez 0:1
02:00Toluca - Club America 3:1
04:00Guadalajara Chivas - Pachuca 1:0
04:00Mazatlan FC - U.N.A.M. 2:2

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura

19:00Atlante - Celaya -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie A - Apertura

23:00Correcaminos 2 - Tecos FC 2:1
23:00Escorpiones - Cafetaleros de Chiapas 2 0:1
23:00UA Zacatecas - Saltillo 1:1
00:00Mineros de Fresnillo - Tritones Vallarta 0:1
02:00Colima FC - Mazorqueros 1:2
23:00Lobos ULMX - Canamy -:-
23:00Reboceros de La Piedad - Leviatan -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie B

23:00Ciervos - Huracanes Izcalli 1:0
23:00Guerreros De Xico - Uruapan 0:6
23:00Lobos Huerta - Calor De San Pedro 2:1
23:00Cuautla - Alebrijes de Oaxaca 2 -:-

MEXIKO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Cruz Azul U20 - Queretaro U20 -:-
16:00Monterrey U20 - Tigres U20 -:-
18:00Santos Laguna U20 - Puebla U20 -:-

MOÇAMBIQUE: Mocambola

14:30UppskjutenCosta do Sol - UD Songo -:-
14:30Ferroviario Beira - Matchedje Mocuba -:-
14:30Ferroviario Lichinga - Ferroviario Maputo -:-
14:30Ferroviario Nampula - LD Maputo -:-
14:30Textafrica - Desportivo Maputo -:-

MOLDAVIEN: Divizia Nationala

18:00Zimbru - Sheriff Tiraspol -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

18:00Sutjeska - OFK Petrovac -:-
19:00Decic - Mornar -:-

MONTENEGRO: Druga Liga

2'Arsenal Tivat - Kom Podgorica 0:0
16:30Igalo - FK Cetinje -:-
17:30Mladost DG - Jedinstvo -:-
19:00Bokelj - Grbalj -:-
19:00Titograd - Berane -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

12:15G.A. Eagles - Zwolle 1:0
14:30PSV - Feyenoord 0:4
16:45Heracles - AZ Alkmaar -:-
16:45Vitesse - Twente -:-

NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie

14:30AFC - TEC 2:1

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

14:00Blauw Geel - ADO 20 Heemskerk 0:2
14:00DEM - Gemert 1:2
14:00Dongen - HSC '21 1:1
14:00GVV Unitas - FC Oss 4:2
14:00Hoogland - EVV -:-
14:00HV & CV Quick - Watergraafsmeer -:-
14:00HVV Hollandia - Oostzaan -:-
14:00USV Hercules - UNA -:-
14:30Groene Ster - Westlandia 0:0

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

23:00Diriangen - Export Sebaco 1:0

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

19:00Juventus Managua U20 - Jalapa U20 -:-
22:00Managua FC U20 - Real Madriz U20 -:-
23:00Ocotal U20 - UNAN-Managua U20 -:-

NORGE: Eliteserien

18:00Mjondalen - Sandefjord -:-
18:00Sarpsborg 08 - Rosenborg -:-
18:00Viking - Bodo/Glimt -:-
18:00Vålerenga - Molde -:-
20:00Tromsø - Brann -:-

NORGE: OBOS-ligaen

73'Fredrikstad - Ullensaker/Kisa 0:0

NORGE: Division 2 - Group 1

13:00Floya - Hodd 2:6
32'Kongsvinger - Senja 2:0
2'Tromsdalen - Asker 0:0

NORGE: Division 2 - Group 2

14:30Levanger - Egersunds 0:1
32'Flekkeroy - Odd 2 0:0
32'Nardo - Arendal 0:2

NORGE: Division 3 - Group 1

14:00Grorud 2 - Lilleström 2 -:-
15:00Lørenskog - Funnefoss/Vormsund -:-

NORGE: Division 3 - Group 4

15:00Ready - Sogndal 2 -:-

NORGE: Division 3 - Group 5

16:00Aalesund 2 - Kolstad -:-

NORGE: Division 3 - Group 6

15:00Skanland - Mjolner -:-
15:00Stabaek 2 - Melbo -:-
16:00Skeid 2 - Skjervoy -:-
16:30Lokomotiv Oslo - Junkeren -:-

NORTH MACEDONIA: 1. MFL

73'Bregalnica - FK Tikves Kavadarci 2:0
76'FK Skopje - Shkendija 0:2
75'Makedonija GP - Rabotnicki 0:1
74'Pelister - Akademija Pandev 0:0
74'Renova - Struga 0:0
74'Shkupi - Borec 3:0

PANAMA: LPF - Clasura

23:00Arabe Unido - Veraguas 0:0
01:00Chiriqui - Tauro 0:1
01:00Plaza Amador - San Francisco 1:1
02:00Alianza - Deportivo Universitario 1:0

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

02:15Cerro Porteno - Guarani 0:0
00:00Sol De America - 12 de Octubre -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

32'Dep. Capiata - 2 de Mayo 0:0
32'Resistencia - Atyra 1:1
21:00Guarani de Trinidad - Fulgencio Yegros -:-

PERU: Liga 1 - Clasura

18:00Sport Huancayo - U. San Martin -:-
22:30Universitario Lima - Dep. Municipal -:-

POLEN: Ekstraklasa

12:30Stal Mielec - Rakow 0:3
72'Gornik Z. - Warta 1:0
17:30Legia - Gornik Leczna -:-

POLEN: Division 1

12:40Tychy - Widzew Lodz 1:1
73'Odra Opole - Stomil Olsztyn 2:0
18:00Puszcza - Chrobry Glogow -:-

POLEN: Division 2

14:00Pogon Siedlce - Grodzisk M. 1:2
73'Stezyca - Elblag 2:0
32'Hutnik Krakow - Chojniczanka 0:0

POLEN: III Liga - Group I

11:00Blonianka Blonie - KS Kutno 1:2
14:00Jagiellonia II - Sokol Aleksandrow L. 2:0
32'Swit - Ursus Warszawa 1:0

POLEN: III Liga - Group III

32'Carina Gubin - Piast Zmigrod 0:0

POLEN: III Liga - Group IV

32'Biala Podlaska - LKS Lagow 0:0
32'Sandomierz - Cracovia 2 0:1

POLEN: Central Youth League

12:00Slask U18 - Arka U18 2:0
12:00S. Rzeszow U18 - Polonia W. U18 1:3
13:00Gornik Z. U18 - UKS SMS Lodz U18 4:1

PORTUGAL: Liga Portugal

2'Vizela - Ferreira 0:0
19:00FC Porto - Moreirense -:-
21:30Estoril - Sporting -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Farense - Benfica B 2:2
12:00Nacional - Casa Pia 1:2
71'Chaves - FC Porto B 3:2

PORTUGAL: Liga 3

12:00Real SC - Caldas 1:0
18:00Canelas 2010 - Braga B -:-
18:00Santarem - Torreense -:-
18:00Sporting B - Vitoria Setubal -:-
18:00Vitoria Guimaraes B - CDC Montalegre -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

11:00Oleiros - SC Praiense 1:0
14:00FC Barreirense - Olhanense 1:2
15:30Fontinhas - Idanhense -:-
16:00Castro Daire - Sp. Espinho -:-
16:00Coruchense - O Elvas CAD -:-
16:00Forjaes - Vilaverdense -:-
16:00Gondomar - Gouveia -:-
16:00Juv. Evora - Uniao Montemor -:-
16:00Leca - Alvarenga -:-
16:00Louletano - Esperanca de Lagos -:-
16:00Macedo Cavaleiros - Amarante -:-
16:00Maria de Fonte - Camara de Lobos -:-
16:00Marinhense - Sertanense -:-
16:00Merelinense - Limianos -:-
16:00Peniche - Condeixa -:-
16:00Pinhalnovense - Moncarapachense -:-
16:00Sacavenense - Loures -:-
16:00Salgueiros - Uniao de Coimbra -:-
16:00Santa Marta Penaguiao - Mirandela -:-
16:00Sao Martinho - Vila Mea -:-
16:00SB Castelo Branco - Vitoria Sernache -:-
16:00SC Vianense - Camacha -:-
16:00SC Vila Real - Berco -:-
16:00Serpa - Imortal -:-
16:00Sintrense - Pero Pinheiro -:-
16:00Tirsense - Paredes -:-
16:00Valadares Gaia - Ferreira de Aves -:-
17:00Maritimo B - Pedras Salgadas -:-
17:00Sporting Ideal - OS Belenenses -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

20:00Benfica U23 - Farense U23 -:-

RÉUNION: Regionale 1

13:30Makes - Piton -:-
13:30UppskjutenSaint-Pierroise - SDEFA -:-
13:30St Marienne (Reu) - St. Louis -:-
13:30Trois Bassins - Jeanne d'Arc -:-

RUMÄNIEN: Liga 1

12:30Academica Clinceni - FC Arges 0:1
73'Sepsi Sf. Gheorghe - UTA Arad 0:0
18:00Dinamo Bukarest - Botosani -:-

RYSSLAND: Premier League

HalvtidNizhny Novgorod - Arsenal Tula 1:2
18:00Sochi - Din. Moskva -:-

RYSSLAND: FNL

12:00Yenisey - Tomsk 2:3
13:00Olimp-Dolgoprudny - SKA Khabarovsk 1:1
14:00Sp. Moscow 2 - Baltika 1:2
73'Tekstilshtik - Volgar-Astrakhan 0:2
32'FK Krasnodar 2 - Akron Togliatti 0:0
32'Kamaz Chelny - Neftekhimik 0:0
32'Torpedo Moscow - Orenburg 1:0
17:00Alania Vladikavkaz - Lipetsk -:-
17:00Kuban - F. Voronezh -:-

RYSSLAND: FNL 2 - Group 2

73'Yaroslavl - Khimik 4:0

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

71'Faetano - Pennarossa 0:1
71'San Giovanni - Juvenes/Dogana 2:0
71'Tre Penne - Virtus 2:0

SCHWEIZ: Promotion League

14:30Cham - Rapperswil 1:2
77'Nyonnais - Breitenrain 1:1

SCHWEIZ: Swiss Cup

14:30Rorschach - Basel 0:3
73'Chenois - St. Gallen 2:5
32'Iliria - Young Boys 0:1
32'Porrentruy - Chiasso 0:0

SERBIEN: Super Liga

18:00Partizan - Crvena zvezda -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

10:00BASK - Usce 0:0
16:00Jedinstvo Surcin - Brodarac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

16:00Borac Sajkas - Omladinac NB -:-
16:00Borac Sakule - Kikinda -:-
16:00Tisa Adorjan - Tekstilac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - East

11:00Radnicki S. - Rembas 3:2
16:00Buducnost Popovac - Dubocica -:-
16:00Hajduk Veljko - Timocanin -:-
16:00Radnicki Pirot - Paracin -:-

SIERRA LEONE: Premier League

18:00Wusum Stars - Ports Authority (Sle) -:-
20:00East End Lions (Sle) - Kamboi Eagles -:-

SINGAPORE: Premier League

11:30UppskjutenGeylang - Balestier Khalsa -:-

SKOTTLAND: Premiership

13:00Dundee Utd - Dundee FC 1:0
32'Livingston - Celtic 1:0
32'Rangers - Motherwell 1:0

SKOTTLAND: Scottish Cup

16:00Lothian Thistle - Edinburgh University -:-

SKOTTLAND: SWPL 1 Women

17:00Aberdeen D - Hamilton D -:-

SLOVAKIEN: Fortuna liga

17:00Slovan Bratislava - Zilina -:-

SLOVAKIEN: 2. liga

11:00Rohoznik - Dubnica 1:2

SLOVAKIEN: Divison C-West

15:00Belusa - Malzenice -:-
15:00Castkovce - AFC Nove Mesto -:-
15:00Marcelova - Velke Ludince -:-

SLOVAKIEN: Divison C-East

10:30Poprad - Raslavice 3:0
15:00Mladost Kalsa - Slavia TU Kosice -:-
15:00Snina - 1.FK Svidnik -:-
15:00Spisske Podhradie - Krompachy -:-
15:00Stropkov - Presov -:-

SLOVAKIEN: Divison C Central

15:00Kovacova - Jednota Banova -:-
15:00Lip. Stiavnica - Krasno -:-
15:00Oravske Vesele - Dolny Kubin -:-
15:00Podkonice - Kalinovo -:-
15:00Rakytovce - Zarnovica -:-

SLOVAKIEN: Divison C Bratislava

16:00D. Luzna - MSK Senec -:-
16:00Ivanka pri Dunaji - I. Bratislava -:-
16:00Rusovce - Malacky -:-
16:00Slovan Most - Tomasov -:-

SLOVAKIEN: 1. Liga Women

10:00Nitra D - Zilina D 2:5
10:30Slovan Bratislava D - B. Bystrica D 4:0
46'Trencin D - Petrzalka D 0:1

SLOVENIEN: Prva liga

75'Tabor Sezana - Aluminij 3:0
17:00Koper - Bravo -:-
20:15Maribor - Mura 05 -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

32'Krsko Posavje - NK Krka 0:1
32'Rogaska - ND Gorica 0:2

SLOVENIEN: 3. SNL - East

16:00Podvinci - Smarje -:-

SLOVENIEN: 3. SNL - West

16:00Fama Vipava - Postojna -:-
16:30Grosuplje - Tolmin -:-

SPANIEN: LaLiga2

14:00Huesca - Fuenlabrada 0:0
32'Ponferradina - Malaga 1:0
18:15Eibar - Sporting Gijon -:-
18:15Tenerife - Mirandes -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

12:00Celta Vigo B - Racing Santander 2:1
12:00Internacional de Madrid - Cultural Leonesa 3:2
17:00CF Talavera - Calahorra -:-
17:00Logrones - Real Union -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

12:00Real Madrid B - Gimnastic 2:1
12:00Sevilla Atletico B - Alcoyano 1:3
17:00Linense - Algeciras -:-
17:00Sabadell - Barcelona B -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 1

12:00Palencia CA - Union Adarve 1:1
12:00Real Aviles - Gimnastica Segoviana 1:1
17:00Arosa SC - Llanera -:-
17:00Compostela - CD Mostoles -:-
17:00Pontevedra - Leganes B -:-
17:00Salamanca - Bergantinos -:-
18:00Navalcarnero - Coruxo -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 2

12:30Osasuna B - Real Sociedad C 1:1
17:00Cayon - Burgos Promesas -:-
17:00Gernika - Laredo -:-
17:00Pena Sport - Racing Rioja -:-
18:00Naxara - CD Ardoi -:-
18:00Sestao - AD San Juan -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 3

12:00Ebro - Andratx 1:1
12:00Ejea - Huesca B 1:1
12:00Espanyol B - Badalona 1:0
12:00Formentera - Tarazona 1:1
12:00Pena Deportiva - Brea 3:0
12:00Teruel - Ibiza Islas Pitiusas 2:2
18:00Cerdanyola - Prat -:-
18:00Terrassa - Numancia -:-
19:00Lleida - CE Europa -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 4

11:00Montijo - Panaderia 0:0
12:00Ceuta - Las Palmas B 0:0
13:00San Fernando - Mensajero 0:1
13:00Tamaraceite - Antequera 0:2
18:00Velez - Merida AD -:-
18:00Xerez D.F.C. - Villanovense -:-
18:30CD Coria - Cordoba -:-
19:00Don Benito - San Roque -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 5

18:30Murcia - CF Intercity -:-
19:00Aguilas FC - Marchamalo -:-
19:00Ejido - Pulpileno -:-
19:00Eldense - Alzira -:-
19:00La Nucia - Socuellamos -:-
19:00Mancha - Toledo -:-
19:00Puertollano C.F. - Levante B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 1

12:00Estradense - Barco 2:4
12:00Rapido de Bouzas - Ponteareas 1:1
12:30Silva SD - Alondras 1:0
17:00Polvorin - CD Choco -:-
17:30Arnoia - Somozas -:-
17:30Racing Club Villalbes - Sofan -:-
17:30Viveiro - Ourense CF -:-
18:00Noia - Dep. Fabril -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2

11:30Real Oviedo B - Langreo B 6:1
12:00Covadonga - Roces 3:2
12:00Gijon Industrial - EI San Martin 3:2
12:00Llanes - Gijon B 2:1
12:00Real Titanico - Luarca 0:1
12:00SD Navarro CF - Tuilla 0:3
17:15Mosconia - Lealtad -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3

17:00Noja - Guarnizo -:-
17:00Selaya - Siete Villas -:-
17:00Torina - Escobedo -:-
18:00CD Colindres - UC Cartes -:-
18:00Textil Escudo - Barreda Balompie -:-
18:00Torrelavega - Naval Reinosa -:-
18:00Vimenor - Atletico Albericia -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4

11:00Santuxu - Amurrio Club 1:1
11:15Basconia - Urduliz 0:2
11:30Alaves B - Uritarra 2:1
11:30Durango - Anaitasuna FT 3:0
17:00Aurrera Ondarroa - San Ignacio -:-
17:00Beti Gazte - Leioa -:-
17:00Portugalete - Tolosa FC -:-
17:30SD Deusto - CD Vitoria -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 5

12:00Castelldefels - Vilafranca 0:2
12:00L'Hospitalet - San Cristobal CP 0:0
12:30Granollers - Asco 2:3
17:00Olot - UE Figueres -:-
17:00Peralada - Grama -:-
18:00Sant Andreu - Pobla Mafumet -:-
18:30Vilassar de Mar - CE Manresa -:-
19:00UE Sants - Girona B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6

11:30Ilicitano - Castellon B 2:2
17:00Silla CF - Villarreal C -:-
18:30Callosa - Acero -:-
19:00Roda - Torrent -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 7

11:00CDE Madrid - Tres Cantos 1:1
11:30Getafe B - AD Torrejon 3:1
11:30Parla - Galapagar 6:0
11:30Trival Valderas - Las Rozas 0:1
11:30Villaverde San Andres - Atl. Madrid B 0:1
12:00Villaviciosa - Carabanchel 3:1
16:00Ursaria - Alcorcon B -:-
18:00Alcala Henares - Pozuelo de Alarcon -:-
18:15Moratalaz - Vallecano B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8

15:45Numancia B - Colegios Diocesanos -:-
18:00Guijuelo - Arandina -:-
18:00Real Avila - Almazan -:-
18:30Ciudad Rodrigo CF - Salamanca B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 9

12:00Almeria B - CD Alhaurino 2:1
12:00Huetor Vega - Huetor Tajar 2:2
12:00Malaga B - Torre del Mar 1:1
18:15El Palo - Juventud Torremolinos -:-
18:30Real Jaen - Motril -:-
19:00CD Torreperogil - Marbella -:-
19:00UD San Pedro - Atletico de Porcuna -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 10

11:30Cordoba B - Ciudad de Lucena -:-
12:00Cartaya - Antoniano 0:1
12:00Huelva - Ceuta B 2:0
12:00Pozoblanco - Xerez CD 1:1
12:00Puente Genil - CD Gerena 1:2
12:00Tomares UD - CD Utrera 1:3
18:00Los Barrios - Conil -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 11

12:00Binissalem - Portmany 3:1
12:00San Rafael - Manacor 2:3
12:00Soller - Inter Ibiza 2:0
18:00Mallorca B - Serverense -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12

13:00La Cuadra - Las Palmas C 1:2
13:00Lanzarote - Gran Tarajal 3:0
13:00Las Zocas - Atl. Paso 0:1
13:00Vera - CD Marino 1:0
13:30SD Tenisca - Villa Santa Brigida -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 13

11:00Real Murcia B - CAP Ciudad de Murcia 1:0
11:30Lorca Deportiva - Bullense 2:0
18:00Cartagena FC - Bala Azul -:-
18:00La Union - Cartagena B -:-
18:00Racing Murcia - Yeclano Deportivo -:-
18:00UD Los Garres - Huercal-Overa -:-
18:15Deportiva Minera - Mazarron CF -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 14

11:30Extremadura UD B - CD Calamonte 0:0
11:30Miajadas - Villafranca 1:2
12:00Diocesano - Moralo 0:3
12:00Olivenza - Llerenense 2:2
18:30Arroyo - UP Plasencia -:-
18:30Badajoz B - Azuaga -:-
18:30Jerez CF - Aceuchal -:-
19:00Don Alvaro - Trujillo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 15

17:30Cirbonero - Azkoyen -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 16

11:30Calahorra B - River Ebro 4:2
12:00Berceo - Alfaro 0:4
17:00CF Rapid - Anguiano -:-
17:30CDFC Calzada - Yague -:-
17:30Oyonesa - Casalarreina -:-
18:00Arnedo - Cenicero -:-
18:00Haro Deportivo - Vianes -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 17

11:30Borja - Cuarte 0:1
11:30Carinena - Santa Anastasia 0:2
11:30Giner Torrero - Caspe 1:1
11:30Zaragoza B - CF Illueca 1:1
17:30Barbastro - Belchite 97 -:-
17:30Utebo FC - Binefar -:-
18:00Atletico Monzon - Robres -:-
18:00Epila - Biescas -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18

11:30Illescas - Almansa 3:1
12:00Azuqueca - Albacete B 0:0
17:30Huracan de Balazote - Tarancon -:-
17:30San Clemente - Villarrobledo -:-
18:00Quintanar - Ciudad Real -:-
18:00Villarrubia - La Roda 3:0
18:30Miguelturreno - Hogar Alcarreno -:-
19:00Guadalajara - Torrijos -:-

SVERIGE: Division 1 - Norra

13:00Örebro Syrianska - Piteå IF 0:1
32'Dalkurd FF - Sollentuna FK 0:0
32'Hammarby TFF - Hudiksvalls FF 0:0
32'IFK Luleå - Umeå FC 0:0
17:00Sandvikens IF - Assyriska FF -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

13:00FC Gute - IFK Österåker 0:2

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

13:00Vinbergs IF - BK Astrio -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

13:00KSF Prespa Birlik - Eslövs BK 3:0

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

14:00Nyköpings BIS - Syrianska FC 4:5
16:00IFK Eskilstuna - Motala AIF -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

15:00Karlstad II - IK Oddevold -:-

SYDAFRIKA: Premier League

75'Swallows - Supersport Utd 0:3
17:00Mamelodi Sundowns - TS Galaxy -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:00Pretoria Callies - Free State Stars -:-
70'Venda - Polokwane 0:0

SYDAFRIKA: Diski Challenge

10:00Marumo Gallants U23 - Swallows U23 3:2
10:00Orlando Pirates U23 - Chippa United U23 1:0
10:00Royal AM U23 - Maritzburg Utd U23 1:1
10:00Sekhukhune U23 - Supersport Utd U23 1:0
10:00Stellenbosch U23 - Baroka U23 2:3
10:00TS Galaxy U23 - Cape Town City U23 1:0

SYDKOREA: K League 1

07:00Incheon - Seongnam 0:1
09:30Seoul - Suwon City 2:1

SYDKOREA: K League 2

09:00Asan - Ansan Greeners 0:1
11:30Seoul E. - Daejeon 2:1

THAILAND: Thai League 1

13:00Nakhon Ratchasima - Police Tero 1:0
13:00UppskjutenPathum United - Muangthong Utd (Tha) -:-
13:00Suphanburi - Prachuap 2:2

THAILAND: Thai League 2

12:00Customs Utd - Chainat 1:3
12:30Thai Navy - Nakhon Pathom 2:3
13:00Rayong FC - Ranong 0:1
14:00Khonkaen FC - Chiangmai FC 1:1
14:00Phrae - Ayutthaya Utd 2:1

TJECKIEN: 1. Liga

32'Karvina - Teplice 0:0
32'Sparta Prague - Jablonec 1:0
19:00Bohemians - Slavia Prague -:-

TJECKIEN: Division 2

20:00Brno - Zizkov -:-

TJECKIEN: CFL - Group A

10:15Admira Prague - Sokolov 2:0
10:15Slavia Praha B - Hostoun 4:1
10:30Plzen B - Povltavska FA 1:0

TJECKIEN: CFL - Group B

10:15Dukla Prague B - Liberec B 0:0
10:15Pardubice B - Chlumec nad Cidlinou 3:1
46'Brozany - Bohemians 1905 B 1:0
47'Zapy - Usti nad Orlici 0:0

TJECKIEN: MSFL

10:00Ostrava B - Vrchovina 3:0
10:15Slovacko B - Zlin B 2:0
10:15Znojmo - FKM Jihlava 2:2

TJECKIEN: Division A

HalvtidMyto - Horovice 2:1
HalvtidSokol Lom - Sobeslav 2:0

TJECKIEN: Division C

HalvtidBenatky n. Jiz. - Dvur Kralove 0:0
HalvtidCaslav - Vysoke Myto 0:1
HalvtidHlinsko - Nachod 2:0
HalvtidKolin - Horky nad Jizerou 0:0

TJECKIEN: Division D

10:15Zbrojovka Brno B - Tasovice 7:1
10:30Lanzhot - Humpolec 3:0
HalvtidStara Rise - Start Brno 0:1
HalvtidZdar na Sazavou - Hodonin 0:3
HalvtidZdirec n. D. - Velka Bites 0:1

TJECKIEN: Division E

HalvtidFK Kozlovice - Sumperk 1:0
HalvtidStrani - HFK Olomouc 0:0

TJECKIEN: Division F

10:15Havirov - Detmarovice 3:2
10:15Opava B - Novy Jicin 3:1
15:30UppskjutenBohumin - Karvina B -:-
HalvtidBruntal - Frydlant n. O. 0:1
HalvtidFrenstat p. R. - Bilovec 2:1

TJECKIEN: Moravskoslezsky KP

HalvtidMoravan Oldrisov - Dolni Datyne 2:0

TJECKIEN: Zlinsky KP

10:15Brumov - Slusovice 3:2
Inväntar
uppdateringar
Borsice - Stitna nad Vlari 0:0

TJECKIEN: Jihomoravsky KP

Inväntar
uppdateringar
Ivancice - Svratka Brno 0:0
Inväntar
uppdateringar
Rajecko - Bohunice 0:0

TJECKIEN: Vysocina KP

10:30Sapeli Polna - Namest n. Oslavou 7:0
Inväntar
uppdateringar
Ledec nad Sazavou - Velke Mezirici B 1:0
Inväntar
uppdateringar
Nova Ves - Okrisky 3:0

TJECKIEN: Kralovehradecky KP

Inväntar
uppdateringar
Cerveny Kostelec - Chlumec nad Cidlinou B 0:0
32'Jaromer - Kostelec n. O. 0:0
32'Police nad Metuji - Novy Bydzov 0:0
32'Rychnov n. Kneznou - Libcany 0:0
32'Vrchlabi - Slavia HK 0:1

TJECKIEN: Liberecky KP

16:30Turnov - Straz p. Ralskem -:-
2'Velke Hamry B - Desna 0:0

TJECKIEN: Plzensky KP

16:30Holysov - Stribro -:-
16:30Sokol Radnice - Plzen-Cernice -:-

TJECKIEN: Jihocesky KP

16:30Blatna - Mas Taborsko B -:-
16:30Jankov - Rudolfov -:-
16:30Junior Strakonice - Sezimovo Usti -:-

TJECKIEN: Prazsky prebor

14:00Admira Prague B - Hostivar 2:0
16:30Treboradice - Dukla JM -:-
16:30Ujezd nad Lesy - Olympia Radotin -:-

TJECKIEN: Stredocesky KP

16:30Lysa n. L. - Nymburk -:-
16:30SK Lhota - Velim -:-

TJECKIEN: Karlovarsky KP

2'Touzim - Frantiskovy Lazne 0:0

TJECKIEN: Olomoucky KP

Inväntar
uppdateringar
Brodek u Prerova - Bohunovice 1:0
Inväntar
uppdateringar
Medlov - Kralice na Hane 0:1
Inväntar
uppdateringar
SK Lipova - Zabreh 1:1

TJECKIEN: Pardubicky KP

13:00Luze - Moravany 0:3
Inväntar
uppdateringar
Holice - SK Pardubicky 2:1
HalvtidHorni Redice - Tremosnice 1:0
HalvtidLanskroun - Svitavy 2:0
HalvtidProsec - Moravska Trebova 0:1

TJECKIEN: 2. Liga Women

14:00Ostrava D - FC Praha D -:-

TURKIET: Super Lig

12:30Giresunspor - Konyaspor 0:0
73'Galatasaray - Alanyaspor 0:0
18:00Basaksehir - Fenerbahce -:-
18:00Hatayspor - Kayserispor -:-

TURKIET: 1. Lig

12:30Tuzlaspor - Bursaspor 0:0
72'Samsunspor - Genclerbirligi 1:2
18:00Adanaspor - Umraniyespor -:-
18:00Altinordu - Denizlispor -:-

TURKIET: 2. Lig White Group

14:0024 Erzincanspor - Isparta 32 Spor 1:3
14:00Pazarspor - Ankara Demirspor 3:2
14:301922 Konyaspor - Akhisarspor 1:2
14:30Zonguldak - Usakspor 0:1
72'Kirklarelispor - Eskisehirspor 2:1
32'Amedspor - Nazillispor 0:0
18:001928 Bucaspor - Pendikspor -:-
18:00Sanliurfaspor - Karacabey Belediyespor -:-

TURKIET: 2. Lig Red Group

14:00Bayburt - Serik Belediyespor 2:0
14:00Sivas Belediyespor - Kahramanmaras 4:0
14:00Vanspor FK - Diyarbekirspor 3:1
68'Bodrumspor - Ergene Velimese 2:0
72'Inegolspor - Etimesgut 0:1
70'Soma Spor - Afjet Afyonspor 2:3
18:00Ankaraspor - Adiyamanspor -:-
18:00Corum - Sakaryaspor -:-

TURKIET: 3. Lig Group 1

14:00Batman Petrolspor - Bergama Bld. 1:1
14:00Elazigspor - Hopaspor 2:2
14:00Kahta - Karaman Bld. 3:3
14:30Erbaaspor - Catalca 1:1
90+'Nevsehirspor - Osmaniyespor 0:0
69'Arnavutkoy Bl. - Bursa 0:1
74'Hendek - Mamak 0:0
72'Kutahyaspor - Fatsa Belediyespor 0:0

TURKIET: 3. Lig Group 2

14:00Siirt Ozel - Bayrampasa 1:1
14:30Aksaray Bld. - Altindag Bld. 1:0
14:30Hacettepe - 52 Orduspor 1:2
14:30Kestel - Elazig Karakocan 2:0
68'Darica Genclerbirligi - Malatya 0:1
70'Kizilcaboluk Spor Kulubu - Iskenderun 0:1
73'Kusadasispor - Yomraspor 1:0
70'Sile Yildizspor - Duzcespor 1:0

TURKIET: 3. Lig Group 3

13:00Edirnespor - Kirikkale Buyuk Anadolu 0:0
14:00Gumushanespor - Karakopru 2:0
14:00Mardin BB - Karsiyaka 2:2
14:00Ofspor - Agri 1970 1:2
14:30Ceyhanspor - Tepecik 2:6
14:30Icel - Fethiyespor 2:4
14:30Karabukspor - Modafenspor 0:3
18:00Orduspor 1967 - Cankaya FK -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Aue - Paderborn 1:4
13:30Darmstadt - SG Dynamo Dresden 1:0
13:30St. Pauli - Ingolstadt 4:1

TYSKLAND: 3. Liga

13:00Freiburg II - Viktoria Berlin 2:0
14:00Verl - Kaiserslautern 0:2

TYSKLAND: Regionalliga North

14:00Altona - Phonix Lubeck 2:4
76'Delmenhorst - Oldenburg 0:2
73'Hildesheim - Hannoverscher SC 3:0

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

13:00Eilenburg - Lokomotive Leipzig 1:1
13:00UppskjutenHalberstadt - Altglienicke -:-
13:00Tasmania Berlin - Furstenwalde 3:3
13:30Meuselwitz - Berliner AK 07 1:3

TYSKLAND: Regionalliga West

14:00Bonner - Aachen 1:1
14:00Fortuna Koln - Dusseldorf II 0:0

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

14:00Grossaspach - Balingen 1:4
14:00Offenbach - Walldorf 2:0
14:00Ulm - Kassel 2:1

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00Stern - Brandenburger 3:3
14:00Mahlsdorf - CFC Hertha -:-
14:00Seelow - Hertha Zehlendorf -:-
14:00Stendal - Rostocker FC -:-
14:00Torgelower Greif - Hansa Rostock II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

14:00Grimma - Einheit Rudolstadt -:-
14:00Inter Leipzig - Arnstadt -:-
14:00Jena II - An der Fahner Hohe -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

14:00Todesfelde - Eichede -:-
15:00Frisia Risum-Lindholm - Flensburg -:-
15:00Preussen Reinfeld - Eutin -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

10:45Paloma - Meiendorfer SV 1:0
14:00Rugenbergen - Victoria Hamburg -:-
14:00TSV Buchholz 08 - Hamburger SV III -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00Schwachhausen - BTS Neustadt -:-
14:00Hemelingen - Habenhauser -:-
15:00Aumund-Vegesack - Union 60 Bremen -:-
15:00Borgfeld - Blumenthaler -:-
15:00Hastedt - Vatan Bremen -:-
15:00Komet Arsten - Leher -:-
15:30SFL Bremerhaven - Werder Bremen III -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

15:00Gifhorn - Egestorf-Langreder -:-
15:00Hagen/Uthlede - Eintracht Celle -:-
15:00Rotenburger - Bersenbruck -:-
15:00Spelle-Venhaus - Lohne -:-
15:00SVG Gottingen - Lupo-Martini Wolfsburg -:-
15:00VfL Oldenburg - Heeslinger -:-

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

15:00ASC 09 Dortmund - Schermbeck 2020 -:-
15:00Erndtebruck - FC Gutersloh -:-
15:00Finnentrop/Bamenohl - Ennepetal -:-
15:00Holzwickeder SC - Wattenscheid -:-
15:00Kaan-Marienborn - Clarholz -:-
15:00Munster 2 - Vreden -:-
15:00Paderborn II - Siegen -:-
15:00RSV Meinerzhagen - Hammer SpVgg. -:-
15:00Westfalia Rhynern - Eintracht Rheine -:-
15:30Westfalia Herne - Sprockhovel -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

15:00Eddersheim - Hessen Dreieich -:-
15:00Ginsheim - TUS Dietkirchen -:-
15:00RW Walldorf - Friedberg -:-
15:00Zeilsheim - Waldgirmes -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:00Gonsenheim - Salmrohr -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

15:00DJK Bamberg - Ammerthal -:-
17:00Karlburg - 1. SC Feucht -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:30Walldorf II - Rielasingen-Arlen -:-

TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein

15:00Bergisch Gladbach - Eilendorf -:-
15:00Duren - Alfter -:-
15:00Freialdenhoven - Siegburger -:-
15:00Hennef - Glesch-Paffendorf -:-
15:00Hurth - Breinig -:-
15:30Frechen - Wesseling-Urfeld -:-
15:30Friesdorf - FC Viktoria 08 -:-
15:30VfL Vichttal - Deutz -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

15:00UppskjutenBaumberg - SW Essen -:-
15:00Cronenberger - TuRU Dusseldorf -:-
15:00Jahn Hiesfeld - FC Monheim -:-
15:00Kleve - SpVgg Sterkrade-Nord -:-
15:00Meerbusch - TVD Velbert -:-
15:00Niederwenigern - 1.FC Mönchengladbach -:-
15:00Schonnebeck - Germania Ratingen -:-
15:15Union Nettetal - DJK Teutonia St.Tonis -:-
15:30Bocholt - SSVg Velbert -:-
15:30Dusseldorf-West - Kray -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

11:00RB Leipzig U19 - VfL Osnabruck U19 4:0
11:00Werder Bremen U19 - Unionerlin U19 2:4

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

11:00Unterhaching U19 - Mainz U19 2:1
14:00Kaiserslautern U19 - Furth U19 3:0
14:00Stuttgarter Kickers U19 - Nurnberg U19 1:3

TYSKLAND: Junioren Bundesliga West

11:00B.Mönchengladbach U19 - RW Essen U19 0:1
11:00Bochum U19 - Preussen Munster U19 1:1
11:00Dortmund U19 - Paderborn U19 3:1
11:00Fortunausseldorf U19 - Schalke U19 0:1
11:00Viktoria Koln U19 - Oberhausen U19 2:2
11:00Wuppertaler U19 - Fortuna Koln U19 2:1

UKRAINA: Premier League

32'Vorskla - Minaj 0:0
18:30Lviv - Metalist 1925 -:-
18:30Zorya - Ch. Odessa -:-

UKRAINA: Persha Liga

12:15Podillya Khmelnytskyi - Kremin 4:1
14:30Ahrobiznes Volochysk - Olimpik Donetsk 0:2

UNGERN: Hungarian Cup

79'Bonyhad - Pecsi 0:1
78'Felsozsolca - Kecskemeti 0:9
74'Hatvan - Ferencvaros 0:6
74'Karancslapujto - Nagykanizsa 0:2
74'Sarosd - ESMTK Budapest 0:1
15:00Zalaszentgroti - III. Keruleti TVE -:-
17:00Ajka - Gyirmot -:-
18:00Nyiregyhaza - Honved -:-
18:00Siofok - Puskas Academy -:-

URUGUAY: Primera Division - Clasura

17:30Liverpool M. - River Plate -:-
20:30Nacional - Progreso -:-
22:45Montevideo City - Plaza Colonia -:-

USA: MLS

01:00New England Revolution - Columbus Crew 1:1
01:30FC Cincinnati - New York City 1:2
01:30Toronto FC - Nashville SC 2:1
02:00Austin FC - San Jose Earthquakes 3:4
02:00Minnesota United - Los Angeles Galaxy 3:0
03:30Houston Dynamo - FC Dallas 3:2
03:30Real Salt Lake - Seattle Sounders 1:0
19:00Club de Foot Montreal - Chicago Fire -:-
22:00Philadelphia Union - Orlando City -:-

USA: USL Championship

01:00Charlotte Independ. - Pittsburgh 1:0
01:00Indy Eleven - Louisville City 0:2
01:30Atlanta United 2 - Tampa Bay 0:2
01:30Birmingham - Oklahoma City Energy 1:1
01:30Miami FC - Charleston 1:1
02:00FC Tulsa - Austin Bold 0:1
02:30Rio Grande - Colorado Springs 1:2
03:30New Mexico - Real Monarchs 2:1
04:00Oakland Roots - LA Galaxy 2 0:1
04:30Phoenix Rising - Orange County SC 2:1
04:30Sacramento Republic - San Antonio 0:1
19:00New York Red Bulls 2 - Memphis -:-
00:00San Diego Loyal - Tacoma Defiance -:-

USA: USL League One

01:00Chattanooga Red Wolves - North Carolina 3:1

USA: NISA - Höstsäsong

01:30Chattanooga - San Diego 1904 1:1
01:30Detroit - Stumptown Ath. 0:1
01:30Maryland Bobcats - New Amsterdam 1:2
04:00California Utd. - Michigan Stars 0:2

UZBEKISTAN: Super League

13:00Andijan - Pakhtakor (Uzb) 1:0
HalvtidMetallurg Bekabad - Kokand 1912 0:0

WALES: Premier Women

71'Aberystwyth D - Cardiff Met. D 1:5
72'Port Talbot D - Pontypridd D 0:0
73'Swansea D - Barry D 2:0
73'TNS D - Cardiff City D 0:2

VENEZUELA: Primera Division - Första rundan

00:15Gran Valencia - Aragua 0:1
00:15Estudiantes M. - Hermanos Colmenares -:-

VENEZUELA: Segunda Division

21:00El Vigia - Academia Rey -:-
21:00Frontera - Local Andina -:-
21:00Rayo Zuliano - JBL Zulia -:-
21:30Bolivar - Minerven -:-

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

14:00Belgien U16 - Portugal U16 -:-

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher - Damer

01:00Costa Rica D - Panama D 1:2
16:00Italien U19 D - Österrike U19 D -:-
32'Nederländerna U23 D - Sverige U23 D 1:0
16:00Portugal U17 D - Ireland U17 D -:-
17:00Marocko D - Mali D -:-

YEMEN: Division 1

15:00Al Helal Al Sahely - Al-Wahda Aden -:-
15:00Shabab Al Jeel - Al-Tilal -:-

ZAMBIA: Super League

75'Power Dynamos - Green Eagles 1:2

ÖSTERRIKE: Admiral Bundesliga

14:30Austria Klagenfurt - LASK 1:1
14:30Sturm Graz - Tirol 5:0
17:00Salzburg - Rapid Vienna -:-

ÖSTERRIKE: 2. Liga

10:30Rapid (Am) - Grazer 2:1

ÖSTERRIKE: Regionalliga East

14:30Admira (Am) - W. Neustadt 2:2

ÖSTERRIKE: Regionalliga Central

32'Ried (Am) - Sturm Graz (Am) 0:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Tyrol

10:30Tirol (Am) - Fugen 0:1
32'Kitzbuhel - Hall 0:0

ÖSTERRIKE: Regionalliga West - Vorarlberg

16:00Brauerei Egg - Dornbirner SV -:-
32'RW Rankweil - Rotenberg 1:1
17:00A. Lustenau (Am) - Rothis -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.