UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ENGLAND: Premier League

21:00Sheffield Utd - Arsenal -:-

ITALIEN: Serie A

20:45Inter - Genoa -:-

SPANIEN: LaLiga

21:00Osasuna - Alaves -:-

SVERIGE: Svenska Cupen

18:30Hammarby IF - Mjällby AIF -:-
18:30IK Sirius - IFK Norrköping -:-
18:30Utsikten - IK Brage -:-
18:30Västerås SK - GIF Sundsvall -:-

ALGERIET: Ligue 2

14:00Harrach - Ouargla -:-
14:00Hussein Dey - Medea -:-
14:00RC Kouba - ASM Oran -:-

ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional

23:15Boca Juniors - Belgrano 3:2
HalvtidNewells Old Boys - San Lorenzo 2:2

ARGENTINA: Primera Nacional

23:00San Martin S.J. - Ferro 3:2
00:00Patronato - Racing Cordoba 2:1
48'Estudiantes Rio Cuarto - Colon 0:2

ARGENTINA: Primera B - Apertura

21:00Dock Sud - Acassuso -:-

ARGENTINA: Primera C - Apertura

21:00Claypole - CSR Espanol -:-

ARGENTINA: Reserve League - Första rundan

23:00Central Cordoba 2 - Estudiantes 2 -:-

ARMENIEN: Premier League

12:00Pyunik - West Armenia -:-

ARMENIEN: First League

11:00Andranik - Ararat 2 -:-
11:00BKMA 2 - Onor -:-
11:00Shirak 2 - Noah 2 -:-

ARUBA: Division di Honor - Direktkval

21:00CDRA - Bubali -:-
23:00Real Koyari - Santa Fe -:-
01:00La Fama - Sport Boys -:-
00:00Jong Aruba - Caravel -:-

ASIEN: AFC Champions League - Slutspel

17:00Al-Ain (Uae) - Al Nassr Riyadh (Ksa) (Sau) -:-

ASIEN: AFC Asian Cup Women U20

09:00North Korea U20 D - Kina U20 D -:-
12:00Japan U20 D - Vietnam U20 D -:-

BAHRAIN: Premier League

17:15Al-Hala - Manama Club -:-
17:15Al Khalidiyah - Al-Muharraq -:-
17:15Sitra - Al-Ahli Manama -:-

BELGIEN: Pro League U21

19:30Patro Eisden U21 - Deinze U21 -:-

BENIN: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp

16:00Dynamique Djougou - Hodio -:-
16:00Etoiles Filantes - Djeffa -:-
16:00Police - Avrankou Omnisport -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

00:30GV San Jose - Oriente Petrolero 1:3
20:00Santa Cruz - SA Bulo Bulo -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Liga BiH

17:45Borac Banja Luka - GOSK Gabela -:-

BRASILIEN: Acreano - Första rundan

23:00Sao Francisco FC - Humaita 1:2

BRASILIEN: Amapaense

00:00UppskjutenSantos AP - Sao Paulo AP -:-

BRASILIEN: Maranhense

23:00Sampaio Correa - Tuntum -:-

BRASILIEN: Paranaense - Slutspel

00:00Cascavel - Maringa FC -:-

BRASILIEN: Paulista

00:00Sao Paulo - Palmeiras 1:1

BRASILIEN: Copa do Brasil

00:30TillfälligtFluminense-PI - Fortaleza 0:0

BULGARIEN: Parva liga

14:00Arda - Pirin Blagoevgrad -:-
16:30Hebar - Levski -:-

BULGARIEN: Vtora liga

11:15Septemvri Sofia - Yantra Gabrovo -:-
14:30Chernomorets Balchik - Ludogorets II -:-
14:30Strumska Slava - CSKA 1948 Sofia II -:-

CHILE: Primera Division

90+'U. Calera - Deportes Iquique 0:3
23:00Copiapo - U. De Chile -:-

CHILE: Primera B

00:30San Felipe - Recoleta 0:1
22:00S. Wanderers - CD Santa Cruz -:-
00:30Barnechea - Curico Unido -:-

CHILE: Segunda Division

00:00Concon National - San Antonio Unido -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:10Ind. Medellin - Aguilas 1:0
19'Alianza - Santa Fe 0:1

COLOMBIA: Primera B - Apertura

22:00Cucuta - U. Magdalena -:-
00:05Barranquilla FC - Real Santander -:-

COSTA RICA: Primera Division - Clasura

23:00Saprissa - San Carlos 2:2
78'Sporting San Jose - Cartagines 2:0

CURAÇAO: Promé Divishon

22:30Salina - CSD Barber -:-
00:45SUBT - Centro Dominguito -:-

CYPERN: Cyta Championship - Mästerskapsslutspel

17:00AEK Larnaca - Aris -:-
19:30Omonia - Anorthosis -:-

CYPERN: Cyta Championship - Nedflyttningsgrupp

18:00Apollon - Nea Salamis -:-

DANMARK: Superliga

19:00Nordsjälland - Silkeborg -:-

ECUADOR: Liga Pro - Första rundan

00:00Barcelona SC - Imbabura 2:0

ENGLAND: National League South

20:45Aveley - Yeovil -:-
20:45Chelmsford - Worthing -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

20:45St. Ives - Coalville -:-

ENGLAND: Premier League 2

19:00West Brom U21 - Southampton U21 -:-
20:00Leicester U21 - Leeds U21 -:-
20:00Manchester City U21 - Nottingham U21 -:-
20:00Stoke U21 - Crystal Palace U21 -:-
20:00Wolves U21 - Newcastle Utd U21 -:-

ENGLAND: Professional Development League

14:00Crewe U21 - Sheffield Wed U21 -:-

ESTLAND: Esiliiga

17:00Tallinna Kalev U21 - FC Tallinn -:-

FRANKRIKE: Ligue 2

20:45Angers - AC Ajaccio -:-

FRANKRIKE: National

18:30Rouen - Sochaux -:-

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1

14:25Al Thaid - Al-Taawon -:-
14:25Dibba Al Hisn - Al Hamriyah -:-
14:30Dubai City - United FC -:-

GHANA: Premier League

11:00Samartex - Nations FC -:-
16:00Real Tamale - Bofoakwa Tano -:-

GHANA: Division One League

16:00Baffour SA - Eleven Wonders -:-

GREKLAND: Super League 2

14:00Aiolikos - AEK B -:-
14:00Anagennisi Karditsa - Apollon Pontou -:-
14:00Kozani - Iraklis 1908 -:-
14:00Levadiakos - PAOK B -:-
14:00Makedonikos - Kampaniakos -:-
14:00Niki Volos - AEL Larissa -:-

GRENADA: Premier Division

21:00Mt. Rich - Paradise -:-
21:00Queens Park Rangers - Camerhogne -:-
21:00SAB Spartans - Hurricanes -:-
21:00St. John's - Hard Rock -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Clasura

00:00Xinabajul - Dep. Malacateco 3:1

HONDURAS: Liga Nacional - Clasura

00:00Olancho - Marathon 2:1
39'Motagua - Vida 0:0

INDIEN: ISL

15:00Hyderabad - North East Utd -:-

INDIEN: I-League

12:00Sreenidi Deccan - Real Kashmir -:-
14:30Churchill Brothers - Lajong -:-

INDIEN: Santosh Trophy - Slutspel

10:00Services - Railways -:-
14:30Goa FT - Delhi -:-

INDONESIEN: Liga 1

09:00Barito Putera - Bali United -:-
13:00Persis Solo - PSM Makassar -:-

IRAK: Super League

12:30Al-Hudod - Erbil -:-
15:00Al Naft - Al Quwa Al Jawiya -:-
15:00Naft Al-Basra - Al Karkh -:-
17:30Al Wasat - Al-Qassim -:-
19:00Al Shorta - Naft Missan -:-

IRAN: Division 1

12:30Astara - Khooshe Talaee -:-
12:30Darya Babol - Damash Gilan -:-
12:30Mes Shahr Babak - Pars Janoobi Jam -:-
12:30Shahre Raz - Mes Soongoun -:-
13:00Esteghlal Molasani - Saipa -:-
13:00Shahin Bandar Ameri - Naft M.I.S -:-

IRAN: Hazfi Cup

14:30Mes Rafsanjan - Esteghlal F.C. -:-
15:00Sepahan - Shams Azar Qazvin -:-
17:30Persepolis (Irn) - Naft Gachsaran -:-

IRLAND: Premier Division

20:45Drogheda - Bohemians -:-
20:45Dundalk - Sligo Rovers -:-
20:45Shamrock Rovers - Derry City -:-
20:45Shelbourne - Galway -:-
20:45Waterford - St. Patricks -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

19:00H. Petah Tikva - H. Tel Aviv -:-
19:30H. Beer Sheva - Beitar Jerusalem -:-

ISRAEL: Leumit League

18:00Bnei Yehuda - I. Ramat HaSharon -:-
18:00H. Kfar Saba - Kiryat Shmona -:-
18:00Ihud Bnei Shfaram - Ironi Tiberias -:-
18:00Maccabi Jaffa - Hapoel Umm al-Fahm -:-

ITALIEN: Serie C - Group C

20:30Juve Stabia - Casertana -:-

ITALIEN: Primavera 1

16:00Milan U19 - Fiorentina U19 -:-
18:00Juventus U19 - Sassuolo U19 -:-

JAMAICA: Premier League

23:00Cavalier - Humble Lions -:-

KENYA: Premier League

13:00Ulinzi Stars (Ken) - Police FC -:-

KENYA: Super League

13:00MCF - Mombasa Stars -:-

KROATIEN: HNL

17:00Rudes - Gorica -:-

KUWAIT: Division 1

16:15Al Sulaibikhat - Burgan -:-
16:15Yarmouk - Al Sahel -:-

LIBERIA: LFA First Division

17:00Freeport - Invincible Eleven -:-

MEXIKO: Liga MX - Clasura

39'Monterrey - U.N.A.M. 0:0
04:00Club Tijuana - Club Leon -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie A

23:00Saltillo - Apodaca 0:0

MEXIKO: Liga MX U23 - Clasura

89'Club Tijuana U23 - Club Leon U23 1:1

MEXIKO: Liga MX Women - Clasura

00:00Atl. San Luis D - Club Leon D 0:2
78'Juarez D - Atlas D 0:3
00:00Queretaro D - Cruz Azul D -:-
00:00Toluca D - Club America D -:-

NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie

14:00Maastricht - Dordrecht 1:3
20:00Den Bosch - Groningen -:-
20:00Jong PSV - Cambuur -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Clasura

23:00Ferretti - Masachapa 3:1
00:00Jalapa - Ocotal 2:2
39'Managua FC - Esteli 0:1

NIGERIA: NPFL

15:00Doma United - Sporting Lagos -:-
16:00Akwa United - Enyimba (Nga) -:-
16:00Kano Pillars (Nga) - Abia Warriors -:-

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: Gold Cup Women - Slutspel

23:00Mexiko D - Paraguay D 3:2
24'USA D - Colombia D 1:0

PANAMA: LPF - Apertura

00:15San Francisco - Tauro 0:3

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:30UppskjutenNacional Asuncion - Libertad -:-
23:30Tacuary - Sol De America -:-

PERU: Liga 1 - Apertura

82'Cienciano - Carlos Mannucci 1:0
20:00Union Comercio - Cajamarca -:-

POLEN: Ekstraklasa

19:00Radomiak Radom - Stal Mielec -:-

POLEN: Division 1

18:00Lechia - R. Rzeszow -:-

POLEN: Division 2

16:30LKS Lodz II - Stomil Olsztyn -:-
18:15Wisla Pulawy - KKS Kalisz -:-

PORTUGAL: Liga Portugal

21:15Famalicao - Boavista -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

19:00Academico Viseu - Santa Clara -:-
21:15Vilaverdense - Ferreira -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Nedflyttningsgrupp

12:00Farense U23 - Braga U23 -:-
12:00Rio Ave U23 - Leixoes U23 -:-
13:00Santa Clara U23 - Portimonense U23 -:-
16:00Academico Viseu U23 - Mafra U23 -:-

QATAR: QFA Cup

14:45Al Khor - Umm-Salal -:-
14:45Shamal - Al-Rayyan -:-
17:30Al Bidda - Al Markhiya -:-
17:30Al-Duhail - Al Ahli Doha -:-

RUMÄNIEN: Liga 1

16:00Sepsi Sf. Gheorghe - FC Voluntari -:-
19:00Univ. Craiova - Rapid Bucharest -:-

RYSSLAND: FNL

15:00Khimki - Tyumen -:-

SAUDIARABIEN: Division 1

14:10Al Ain - Al Kholood -:-
14:10Al Orubah - Al-Qaisumah -:-
16:20Al Taraji - Hajer -:-

SPANIEN: LaLiga2

20:30Elche - Alcorcon -:-

SYDAMERIKA: Copa Libertadores U20

19:00Aucas U20 (Ecu) - Sporting Cristal U20 (Per) -:-
22:00Defensor Sp. U20 (Uru) - Flamengo RJ U20 (Bra) -:-

THAILAND: Thai League 1

12:30Trat FC - Ratchaburi -:-

TJECKIEN: FNL

16:00Sigmamouc B - Jihlava -:-

TRINIDAD OCH TOBAGO: TT Premier League

23:00Central FC - Point Fortin -:-
01:00La Horquetta - Port Of Spain -:-

TUNISIEN: Ligue 2

14:30CS Hammam-Lif - Tabarka -:-
14:30Sporting Ben Arous - Kairouanaise -:-

TURKIET: Super Lig

15:00Adana Demirspor - Karagumruk -:-
18:00Alanyaspor - Trabzonspor -:-
18:00Antalyaspor - Gaziantep -:-

TURKIET: 1. Lig

12:00Genclerbirligi - Sanliurfaspor -:-

TURKMENISTAN: Yokary Liga

11:00Ahal - Energetik -:-
11:00Altyn Asyr - Sagadam -:-
11:30Nebitci - Merw -:-

UNGERN: Merkantil Bank Liga

20:00Nyiregyhaza - Soroksar -:-

URUGUAY: Primera Division - Apertura

00:00Rampla Juniors - Penarol 0:3

UZBEKISTAN: Super League

14:30Termez Surkhon - Pakhtakor (Uzb) -:-

VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura

00:00Puerto Cabello - Rayo Zuliano 3:1

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

08:00Frankrike U16 - Japan U16 -:-
08:30Danmark U16 - Spanien U16 -:-
10:00Cypern U16 - Rumänien U16 -:-
10:00Norge U16 - Skottland U16 -:-
13:00Jordan U17 - Uzbekistan U17 -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

09:50Chertanovo M. (Rus) - Broke Boys (Rus) -:-
14:00Nyva Ternopil (Ukr) - Viktoria Sumi (Ukr) -:-
14:00Viking (Nor) - Egersund (Nor) -:-
18:00IK Oddevold (Swe) - Ljungskile SK (Swe) -:-
18:30Heiligenkreuz (Aut) - SV Gossendorf (Aut) -:-

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher - Damer

14:00Danmark U16 D - England U16 D -:-
15:30Norge U16 D - Ecuador U16 D -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.