UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ENGLAND: Premier League

13:30West Ham - Chelsea -:-
16:00Newcastle - Burnley -:-
16:00Southampton - Brighton -:-
16:00Wolves - Liverpool -:-
18:30Watford - Manchester City -:-

FRANKRIKE: Ligue 1

17:00Marseille - Brest -:-
19:00Lille - Troyes -:-
21:00Lens - PSG -:-

ITALIEN: Serie A

15:00Milan - Salernitana -:-
18:00Roma - Inter -:-
20:45Napoli - Atalanta -:-

SPANIEN: LaLiga

14:00Sevilla - Villarreal -:-
16:15Barcelona - Betis -:-
18:30Atl. Madrid - Mallorca -:-
21:00Real Sociedad - Real Madrid -:-

SVERIGE: Allsvenskan

15:00AIK - IK Sirius -:-
15:00BK Häcken - Djurgårdens IF -:-
15:00Hammarby IF - Kalmar FF -:-
15:00IFK Norrköping - IFK Göteborg -:-
15:00Malmö FF - Halmstads BK -:-
15:00Varbergs BoIS - Mjällby AIF -:-
15:00Örebro SK - IF Elfsborg -:-
15:00Östersunds FK - Degerfors IF -:-

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Augsburg - Bochum -:-
15:30Bielefeld - FC Köln -:-
15:30Hoffenheim - Eintracht Frankfurt -:-
15:30Leverkusen - Furth -:-
15:30Mainz - Wolfsburg -:-
18:30Dortmund - Bayern -:-

ALBANIEN: Superliga

13:45Egnatia - Tirana -:-
13:45Kastrioti - Kukesi -:-
16:45Partizani - Skenderbeu -:-

ALBANIEN: First Division

13:30Apolonia Fier - Korabi Peshkopi -:-
13:30Butrinti Sarande - Besa -:-
13:30Erzeni - Lushnja -:-
13:30Maliqi - Turbina Cerrik -:-
13:30Shkumbini - Pogradeci -:-
13:30Terbuni - Bylis -:-
13:30Tomori Berat - Beselidhja Lezha -:-

ALGERIET: Ligue 1

14:30Chelghoum - USM Alger -:-
14:30CR Belouizdad - Hussein Dey -:-
14:30Magra - ES Setif -:-
17:00Oran - Arba -:-

ALGERIET: Ligue 2

15:00Ain Ouessara - USMM Hadjout -:-
15:00Batna (Alg) - Telaghema -:-
15:00Ben Aknoun - El Khemis -:-
15:00El Bayadh - ASM Oran -:-
15:00Eulma - Skikda -:-
15:00Hamra Annaba - Bordj Bou Arreridj -:-
15:00JSM Tiaret - Widad Adabi de Boufarik -:-
15:00Khenchela - US Chaouia -:-
15:00Lakhdaria - MO Constantine -:-
15:00Mlila - Bordj Menail -:-
15:00MO Bejaia - Annaba -:-
15:00Ouargla - Bejaia -:-
15:00Oued Sly - GC Mascara -:-
15:00RC Kouba - Temouchent -:-
15:00Saida - Bel Abbes -:-
15:00SC Ain Defla - Harrach -:-

ANGOLA: Girabola

15:30Academica - C.R.D. Libolo -:-

ARGENTINA: Liga Profesional

23:15Central Cordoba - Union Santa Fe 2:0
23:15Colon - Atl. Tucuman 3:0
85'Velez Sarsfield - Patronato 0:0
21:00Arsenal Sarandi - Boca Juniors -:-
23:15Godoy Cruz - Platense -:-
23:15Sarmiento Junin - Talleres Cordoba -:-

ARGENTINA: Primera B - Förlorarrunda

21:00Canuelas - Fenix -:-
21:00Comunicaciones BsAs - Argentino de Quilmes -:-

ARGENTINA: Primera C - Uppflyttningsslutspel

00:00Argentino de Merlo - Berazategui 1:0
01:00Sportivo Italiano - Ituzaingo 0:0

ARGENTINA: Primera D - Uppflyttningsslutspel

21:00Def. de Cambaceres - CSR Espanol -:-
21:00Puerto Nuevo - Sportivo Barracas -:-

ARMENIEN: VBET Premier League

11:00Noravank - Alashkert -:-
14:00Ararat - BKMA -:-

ARUBA: Division di Honor

01:00Estrella - La Fama -:-
23:30River Plate - Racing Club Aruba -:-

AUSTRALIEN: A-League

07:05Brisbane Roar - Adelaide United -:-
09:45Melbourne City - Western United -:-
09:45Sydney FC - Newcastle Jets -:-

AUSTRALIEN: A-League Women

07:05Sydney D - Newcastle D -:-
12:05Perth D - Brisbane Roar D -:-

AZERBAJDZJAN: Premier League

13:00Keshla - Sabail -:-
15:15Qarabag - Sabah Baku -:-

BELGIEN: Jupiler Pro League

16:15OH Leuven - Gent -:-
18:30Kortrijk - Cercle Brugge -:-
18:30Oostende - Eupen -:-
20:45Club Brugge - Seraing -:-

BELGIEN: 1B Pro League

20:45Waasland-Beveren - RWDM -:-

BELGIEN: National Division 1

19:30Dessel - Rupel Boom -:-
20:00La Louviere - Thes Sport -:-
20:00OC Charleroi - RFC Liege -:-
20:00Patro Eisden - Dender -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

19:00Meux - Warnant -:-
20:00Givry - Acren -:-
20:00Tubize - Couvin-Mariembourg -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV A

19:00Dikkelvenne - KRC Harelbeke -:-
19:30Ninove - Wetteren -:-
19:30Ronse - Gullegem -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV B

18:30Hades - Londerzeel -:-
20:00Bocholter - Aalst -:-
20:00City Pirates - Houtvenne -:-
20:00Lyra-Lierse Berlaar - Hoogstraten -:-
20:00Tongeren - Wijgmaal -:-

BELGIEN: 1st National Women

14:00Tienen D - Mechelen D -:-
14:30Wuustwezel D - Zwevezele D -:-
15:00RFC Liege D - RSC Anderlecht II D -:-
16:00Famkes Merkem D - Moldavo D -:-
17:00Mons D - Genk II D -:-

BELGIEN: Cupen Damer

15:00Gent II D - Chastre D -:-
15:00Waregem D - RSC Anderlecht D -:-
16:00Genk D - Club Brugge D -:-

BERMUDA: Premier League

20:00PHC Zebras - North Village Rams -:-

BOLIVIA: Division Profesional

20:00Palmaflor - Aurora -:-

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premier League

13:00Posusje - Rudar Prijedor -:-
13:00Sarajevo - Velez Mostar -:-
15:00Borac Banja Luka - Sloboda -:-

BRASILIEN: Serie A

23:00Athletico-PR - Cuiaba 1:0
00:00Chapecoense-SC - Atletico GO 0:1
00:00Sport Recife - Flamengo RJ 1:1
01:00Fortaleza - Juventude 1:0

BRASILIEN: Copa Verde

21:00Remo - Paysandu -:-

BULGARIEN: Parva liga

11:30Botev Vratsa - Beroe -:-
14:00Levski - Botev Plovdiv -:-

BULGARIEN: Third League - North-West

13:00Etar Veliko Tarnovo II - OFK Levski -:-

BURKINA FASO: Premier League

16:30ASEC Koudougou - Kiko -:-
16:30ASF Dioulasso - USFA (Bfa) -:-
16:30Koupela - Salitas -:-
18:45Sonabel Ouagadougou - Majestic -:-

BURUNDI: Primus League

14:00Aigle Noir - Olympic S. -:-
14:00Kayanza - Flambeau de l'Est -:-
14:00Musongati - Bujumbura C. -:-
14:00Vital O - TOP Junior -:-

CHILE: Primera Division

22:00Antofagasta - Colo Colo -:-
22:00Everton - U. Catolica -:-
22:00La Serena - S. Wanderers -:-
22:00Palestino - Nublense -:-

COLOMBIA: Primera A - Clausura - Quadrangular

23:30Pereira - Junior -:-

COLOMBIA: Primera B - Clausura - Quadrangular

21:00Fortaleza F.C - Bogota FC -:-
21:00Llaneros - U. Magdalena -:-

CYPERN: First Division

16:00Doxa - AEK Larnaca -:-
18:00Anorthosis - Paeek -:-

CYPERN: Division 2

13:30Anagennisi - Chloraka -:-
13:30ASIL Lysi - Alki Oroklini -:-
13:30Ayia Napa - Othellos Athienou -:-
13:30E.N. Paralimni - Omonia 29th May -:-
13:30Ermis - Omonia Aradippou -:-
13:30Karmiotissa - Olympias Lympion -:-
13:30Nea Salamis - Xylotympou -:-

DANMARK: 1st Division

13:00UppskjutenJammerbugt - F. Amager -:-
13:00Köge - Lyngby -:-
14:00Nykobing - Vendsyssel -:-

DANMARK: Landspokal Cup

18:00Vejle - Kolding -:-

DJIBOUTI: Division 1

17:00Gendarmerie - Dikhil -:-
15:00AS Arta - EAD/PK 12 -:-
17:00ASC Hayab - Police Nationale -:-

EGYPTEN: Division 2 - Group A

13:30Asyut Petroleum - Aswan SC -:-
13:30Beni Suef - Tamya -:-
13:30Dayrout - Telephonaat Beni Suef -:-
13:30El Alameen - El Madina El Monowara -:-
13:30Fayoum - El Badari -:-
13:30Hammadi - El Minya -:-
13:30Kima Aswan - Sohag -:-
13:30Mallawi - Qena -:-

EGYPTEN: Division 2 - Group B

13:30Itesalat - Suez Montakhab -:-
13:30Marekh - Al-Sekka -:-

EGYPTEN: Division 2 - Group C

13:30El Raja - Pioneers -:-

ELFENBENSKUSTEN: Ligue 1

16:30Academie de FAD - ASI d'Abengourou -:-
16:30Sporting Gagnoa - SO Armee -:-
18:45ES Bafing - Racing d'Abidjan -:-

ENGLAND: Championship

13:30Coventry - West Brom -:-
16:00Barnsley - Huddersfield -:-
16:00Blackburn - Preston -:-
16:00Blackpool - Luton -:-
16:00Bristol City - Derby -:-
16:00Cardiff - Sheffield Utd -:-
16:00Middlesbrough - Swansea -:-
16:00Millwall - Birmingham -:-
16:00Nottingham - Peterborough -:-
16:00Reading - Hull -:-

ENGLAND: League One

16:00Accrington - Fleetwood -:-
16:00Sunderland - Oxford Utd -:-

ENGLAND: National League

16:00Aldershot - Altrincham -:-
16:00Barnet - Maidenhead -:-
16:00Bromley - Wealdstone -:-
16:00Dagenham & Red. - Grimsby -:-
16:00Dover - Wrexham -:-
16:00Solihull Moors - Woking -:-
16:00Weymouth - Torquay -:-

ENGLAND: National League North

16:00AFC Fylde - Blyth -:-
16:00Bradford PA - Brackley Town -:-
16:00Chester - Leamington -:-
16:00Curzon Ashton - Alfreton -:-
16:00UppskjutenGateshead - Telford -:-
16:00Gloucester - Spennymoor -:-
16:00Guiseley - York -:-
16:00Kettering - Boston Utd. -:-
16:00Southport - Hereford -:-

ENGLAND: National League South

16:00Chippenham - Dorking -:-
16:00Concord Rangers - Braintree -:-
16:00Dartford - Billericay -:-
16:00Dulwich Hamlet - Ebbsfleet -:-
16:00Hampton & Richmond - Hemel Hempstead -:-
16:00Havant & W - Bath -:-
16:00Hungerford - Oxford City -:-
16:00Slough - Tonbridge -:-
16:00Welling - Eastbourne Boro -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00Ashton Utd - South Shields -:-
16:00Atherton - Witton -:-
16:00Basford - Stalybridge -:-
16:00FC United - Whitby -:-
16:00Hyde - Nantwich Town -:-
16:00Matlock Town - Stafford -:-
16:00Mickleover Sports - Grantham -:-
16:00Morpeth - Gainsborough -:-
16:00Radcliffe - Bamber Bridge -:-
16:00Warrington - Lancaster -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00Barwell - Rushall -:-
16:00Biggleswade Town - Alvechurch -:-
16:00Coalville - Nuneaton -:-
16:00Hednesford - Leiston -:-
16:00Hitchin - AFC Rushden & Diamonds -:-
16:00Needham Market - Stourbridge -:-
16:00Peterborough Sports - Redditch -:-
16:00Royston - Bromsgrove -:-
16:00St. Ives - Banbury -:-
16:00Stratford - Lowestoft Town -:-

ENGLAND: Southern League South Division

16:00Beaconsfield Town - Yate Town -:-
16:00Chesham United - Truro City -:-
16:00Dorchester - Harrow -:-
16:00Farnborough - Merthyr Town -:-
16:00Hartley Wintney - Weston-super-Mare -:-
16:00Hayes & Yeading - Met. Police -:-
16:00Poole - Kings Langley -:-
16:00Swindon S - Salisbury -:-
16:00Tiverton - Gosport -:-
16:00Walton Casuals - Taunton -:-
16:00Wimborne - Hendon -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00Bishop's Stortford - Carshalton Ath. -:-
16:00Corinthian-Casuals - Wingate & Finchley -:-
16:00East Thurrock - Bowers & Pitsea -:-
16:00Enfield Town - Folkestone Invicta -:-
16:00Haringey - Bognor Regis -:-
16:00Hornchurch - Kingstonian -:-
16:00Leatherhead - Brightlingsea -:-
16:00Lewes - Potters Bar -:-
16:00Margate - Cheshunt -:-
16:00Merstham - Horsham FC -:-
16:00Worthing - Cray Wanderers -:-

ENGLAND: FA Cup

13:45Buxton - Morecambe -:-
16:00AFC Wimbledon - Cheltenham -:-
16:00Bristol Rovers - Sutton -:-
16:00Burton - Port Vale -:-
16:00Cambridge Utd - Exeter -:-
16:00Carlisle - Shrewsbury -:-
16:00Doncaster - Mansfield -:-
16:00Ipswich - Barrow -:-
16:00Leyton Orient - Tranmere -:-
16:00Lincoln - Hartlepool -:-
16:00Portsmouth - Harrogate -:-
16:00Walsall - Swindon -:-
18:30Yeovil - Stevenage -:-

ENGLAND: Premier League 2

13:00Tottenham U23 - Manchester City U23 -:-

ENGLAND: Premier League U18

12:00Blackburn U18 - Burnley U18 -:-
12:00Chelsea U18 - Arsenal U18 -:-
12:00Crystal Palace U18 - Tottenham U18 -:-
12:00Everton U18 - Manchester Utd U18 -:-
12:00Reading U18 - Norwich U18 -:-
12:00Southampton U18 - Fulham U18 -:-
12:00Sunderland U18 - Middlesbrough U18 -:-
12:00West Brom U18 - Birmingham U18 -:-
13:00Stoke City U18 - Manchester City U18 -:-
13:00Wolverhampton U18 - Nottingham U18 -:-
14:00Liverpool U18 - Newcastle Utd U18 -:-

ESTLAND: Meistriliiga - Direktkval

15:00Tammeka - Tallinna Kalev -:-

ESTLAND: Meistriliiga - Mästerskapsslutspel

12:00Legion - Trans Narva -:-
18:00Paide - Nomme Kalju -:-

ESTLAND: Esiliiga - Direktkval

12:00Parnu - FC Alliance -:-

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

11:30Manzini Sea Birds - Mbabane Swallows -:-
14:00Green Mamba - Mbabane Highlanders -:-

ETHIOPIA: Premier League

13:00Fasil Kenema - Welayta Dicha -:-
16:00Wolkite Kenema - Arba Menche -:-

FIJI: Premier League

02:30UppskjutenLabasa - Suva -:-

FRANKRIKE: Ligue 2

15:00Auxerre - Caen -:-

FRANKRIKE: National

18:00Cholet - Avranches -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group A

18:00Chartres - Caen II -:-
18:00Chateaubriant - Poissy -:-
18:00Granville - Lorient II -:-
18:00Romorantin - Blois -:-
18:00Rouen - Saint-Pryve -:-
18:00Versailles - Saint-Malo -:-
18:00Vitre - Plabennec -:-
18:30Vannes - Guingamp II -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group B

16:00Epinal - ASM Belfort -:-
17:00Entente Sannois - Sainte-Genevieve -:-
17:00Lens II - FC 93 -:-
17:00Metz II - Auxerre II -:-
17:00Schiltigheim - Reims II -:-
18:00Fleury-Merogis - Paris 13 Atl. -:-
18:00Lusitanos - Haguenau -:-
18:00St Quentin - Beauvais -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group C

16:00Monaco II - Jura Sud-Lava -:-
17:00Hyeres - Marignane -:-
18:00GFA74 - GOAL FC -:-
18:00Grasse - Toulon -:-
18:00Louhans Cuiseaux - Lyon II -:-
18:00Lyon - La Duchere - Marseille II -:-
18:00Martigues - Aubagne -:-
18:00Saint Priest - Frejus -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group D

18:00Angers II - Les Herbiers -:-
18:00Beziers - Colomiers -:-
18:00Bourges 18 - Chamalieres -:-
18:00Le Puy - Montpellier II -:-
18:00Trelissac - Canet Roussillon -:-
18:30Moulins-Yzeure - Nantes II -:-
18:30Stade Montois - Andrezieux -:-

FRANKRIKE: Division 1 - Damer

14:00Reims D - Soyaux D -:-
14:30Bordeaux D - Dijon D -:-
14:30Guingamp D - St Etienne D -:-
16:30Issy D - Paris SG D -:-

FÄRÖARNA: Faroe Islands Cup

17:00Runavik - B36 Torshavn -:-

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1

13:35Al Rams - Dubai City -:-
13:40Al Bataeh - Dibba Al Hisn -:-
13:40Hatta - Al Arabi -:-

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Pro League Cup - 9:e-14:e plats

15:00Al Dhafra - Khorfakkan -:-
15:00Bani Yas - Emirates Club (Uae) -:-
17:15Al Sharjah - Al Urooba -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

10:30Saburtalo Tbilisi - Samtredia -:-
10:30Telavi - Shukura -:-
10:30Torpedo Kutaisi - Samgurali -:-
15:30Din. Tbilisi - Loco. Tbilisi -:-

GHANA: Premier League

16:00Accra Lions - Eleven Wonders -:-
16:00Aduana Stars (Gha) - WAFA -:-
19:00Elmina Sharks - Karela -:-

GIBRALTAR: National League

16:00Lions Gibraltar - College 1975 FC -:-
18:30Glacis United - Manchester 62 -:-

GREKLAND: Super League

16:15Atromitos - Apollon Smirnis -:-
16:15Volos - Panetolikos -:-
18:30OFI Crete - Olympiacos Piraeus -:-

GREKLAND: Super League 2

13:45Apollon Larissa - Iraklis 1908 -:-
13:45Diagoras Rodou - AEK B -:-
13:45Olympiakos Volou - Pierikos -:-
13:45PAE Egaleo - Irodotos -:-
16:00Ergotelis - Panathinaikos B -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 2

14:00Makedonikos - Kozani -:-

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 3

14:00Iraklis Larissa - Elassona -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

13'Xelaju - Comunicaciones 0:0

GUINEA: Ligue 1

17:00SOAR - Satellite -:-
17:00Wakriya - Fello Star (Gui) -:-

INDIEN: ISL

15:00North East Utd - Goa -:-
17:00Bengaluru FC - Mumbai City -:-

INDONESIEN: Liga 1

12:15Persebaya - Barito Putera -:-
14:45Madura United - Persib Bandung -:-

IRAN: Persian Gulf Pro League

12:30Gol Gohar - Sepahan -:-
12:30Havadar SC - Naft M.I.S -:-
13:30Esteghlal F.C. - Persepolis (Irn) -:-
13:30Sanat-Naft - Peykan -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

14:00Hapoel Hadera - Sakhnin -:-
16:30M. Petach Tikva - Ashdod -:-
18:50Kiryat Shmona - M. Netanya -:-

ISRAEL: Liga Alef North

13:30Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara - Tayibe -:-

ISRAEL: Liga Alef South

19:30H. Bnei Lod - SC Dimona -:-

ITALIEN: Serie B

14:00Benevento - Pordenone -:-
14:00Cosenza - Cremonese -:-
14:00Crotone - Spal -:-
14:00Frosinone - Ternana -:-
16:15Lecce - Reggina -:-

ITALIEN: Serie C - Group A

14:30Legnago Salus - Pro Sesto -:-
14:30Pergolettese - Mantova -:-
14:30Pro Patria - FeralpiSalo -:-
14:30Trento - Seregno -:-
15:00Virtus Verona - AlbinoLeffe -:-

ITALIEN: Serie C - Group B

14:30Pontedera - Teramo -:-
17:30Lucchese - Carrarese -:-

ITALIEN: Serie D - Group A

14:30Casale - Chieri -:-
14:30Fossano - Lavagnese -:-
14:30HSL Derthona - Bra -:-
14:30Saluzzo - Gozzano -:-
14:30Sestri Levante - Ligorna -:-
14:30Ticino - Citta di Varese -:-
14:30Vado - Asti -:-

ITALIEN: Serie D - Group B

14:30Legnano - Franciacorta -:-
14:30Sona - USD Casatese -:-
14:30Vis Nova Giussano - Desenzano Calvina -:-
18:00Leon - Breno -:-

ITALIEN: Serie D - Group C

14:30Ambrosiana - Caldiero Terme -:-
14:30ArzignanoChiampo - Levico Terme -:-
14:30Campodarsego - Cjarlins Muzane -:-
14:30Union Clodiense - Mestre -:-
15:00Adriese - Cattolica Calcio -:-

ITALIEN: Serie D - Group D

14:30Alcione Milano - Rimini -:-
14:30Mezzolara - Lentigione -:-
14:30Ravenna - Tritium -:-
14:30Sammaurese - Forli -:-
14:30SCD Progresso - Prato -:-

ITALIEN: Serie D - Group E

14:30Foligno - Pianese -:-
14:30Follonica Gavorrano - Scandicci -:-
14:30San Donato - Tiferno Lerchi -:-
14:30Trestina - Lornano Badesse -:-

ITALIEN: Serie D - Group F

14:30Recanatese - Vastese -:-
14:30Trastevere Calcio - Fano -:-

ITALIEN: Serie D - Group G

14:00Calcio Giugliano - Latte Dolce -:-
14:30Arzachena - Carbonia -:-
14:30Cassino - Aprilia -:-
14:30Cynthialbalonga - Afragolese -:-
14:30Ostia Mare - Gladiator -:-

ITALIEN: Serie D - Group H

14:30Gravina - Sorrento -:-
14:30Lavello - Bitonto -:-
14:30Virtus Matino - Mariglianese -:-

ITALIEN: Serie D - Group I

14:30San Luca - Cittanovese -:-

ITALIEN: Primavera 1

11:00Milan U19 - Spal U19 -:-
11:00Pescara U19 - Juventus U19 -:-
13:00Napoli U19 - Inter U19 -:-

ITALIEN: Primavera 2

11:00Cosenza U19 - Lazio U19 -:-
11:00Reggina U19 - Benevento U19 -:-
11:00Virtus Entella U19 - Pordenone U19 -:-
11:30Spezia U19 - Ascoli U19 -:-
14:30Cittadella U19 - Brescia U19 -:-
14:30Frosinone U19 - Salernitana U19 -:-
14:30Monza U19 - Parma U19 -:-
14:30Pisa U19 - Perugia U19 -:-
14:30Reggiana U19 - Alessandria U19 -:-
14:30Ternana U19 - Cesena U19 -:-
14:30Udinese U19 - Cremonese U19 -:-
14:30Venezia U19 - Vicenza U19 -:-

ITALIEN: Serie A Women

12:30Lazio D - Verona D -:-
14:30Fiorentina D - Pomigliano D -:-
14:30Sassuolo D - Juventus D -:-

JAPAN: J1 League

06:00Gamba Osaka - Shonan -:-
06:00Kashiwa Reysol - Oita Trinita -:-
06:00Nagoya - Urawa -:-
06:00Sagan Tosu - Vissel Kobe -:-
06:00Sendai - Kashima -:-
06:00Shimizu S-Pulse - Cerezo Osaka -:-
06:00Tokushima - Hiroshima -:-
06:00Tokyo - Avispa Fukuoka -:-
06:00Yokohama FC - Hokkaido Consadole Sapporo -:-
06:00Yokohama M. - Kawasaki F. -:-

JAPAN: WE League Women

05:00UppskjutenHiroshima D - Inac Kobe Leonesa D -:-
05:00UppskjutenJEF United D - Omiya D -:-
05:00UppskjutenNojima Stella D - Beleza D -:-
06:00UppskjutenAlbirex Niigata D - Urawa D -:-
06:00UppskjutenParceiro Nagano D - Mynavi Sendai D -:-

KINA: Jia League

07:30Sichuan Jiuniu - Nantong Zhiyun -:-
08:00Nanjing City - Zibo Cuju -:-
12:30Shaanxi Changan - Shenyang Urban FC -:-
12:30Suzhou Dongwu - Beijing Sport University -:-
12:35Kunshan - Meizhou Hakka -:-

KINA: Yi League - Nedflyttningsgrupp

07:00Hebei Zhuoao - Shaoxing Keqiao Yuejia -:-
07:00Hunan Billows - Inner Mongolia -:-
07:00Quanzhou Yassin - Xian Wolves -:-

KOSOVO: Superliga

13:00Drenica - FC Ballkani -:-
13:00Gjilani - Malisheva -:-

KROATIEN: 1. HNL

13:00Gorica - Osijek -:-
17:05Rijeka - H. Dragovoljac -:-

KROATIEN: 2. HNL

13:00Varazdin - Dubrava -:-
13:30Jarun - Sesvete -:-
13:30Opatija - Orijent -:-
13:30Rudes - Dugopolje -:-
13:30Solin - Zapresic -:-

KROATIEN: 3. HNL Center

13:30Lucko - Vrapce -:-

KUWAIT: Premier League

16:40Al Kuwait - Al Qadisiya -:-

LESOTHO: Premier League

14:00Bantu - Linare -:-
14:00CCX - LMPS -:-
14:00Defence Force - Kick4Life -:-
14:00LCS - Mazenod -:-

LUXEMBURG: National Division

16:00Wiltz - Benfica -:-
17:00Dudelange - Rodange -:-
17:00Niedercorn - Ettelbruck -:-
17:30Racing Luxembourg - Fola -:-

MALI: Premiere Division

17:00Black Stars - Real Bamako -:-
16:45AS Douanes de Sikasso - Korofina -:-
16:45Bakaridjan - Onze Createurs -:-
17:00UppskjutenCS Duguwolofila - Stade Malien (Mli) -:-
19:00Djoliba - Bougouba -:-
21:00ASOM - Foot Elite -:-

MALTA: Premier League

14:00Mosta FC - Gudja -:-
16:00Valletta - Birkirkara -:-
18:00Sirens - Gzira -:-

MALTA: Challenge League

14:00San Gwann - Marsaxlokk -:-
14:00St. George's FC - Mqabba FC -:-
18:00Tarxien Rainbows - Marsa FC -:-
18:00Zebbug - Mgarr -:-

MAROCKO: Botola 2

15:30Kawkab Marrakech - Chabab Benguerir -:-
15:30Sale - Jeunesse Massira -:-
15:30Stade Marocain - Dcheira -:-

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura – Slutspel

00:00Atl. Morelia - Tampico Madero -:-

MEXIKO: Liga Premier Serie B

22:00Lobos Huerta - Alebrijes de Oaxaca 2 -:-
22:00Uruapan - Huracanes Izcalli -:-
22:30Guerreros De Xico - Calor De San Pedro -:-

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura – Slutspel

01:00Santos Laguna D - Atlas D 2:2
13'Club America D - Guadalajara Chivas D 0:0
04:30Club Tijuana D - Monterrey D -:-

MONTENEGRO: Druga Liga

13:00Titograd - Bokelj -:-

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

16:30PSV - Utrecht -:-
18:45Cambuur - Vitesse -:-
21:00Heracles - Heerenveen -:-

NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie

14:00Jong Volendam - Quick Boys -:-
14:30UppskjutenAFC - ASWH -:-
14:30UppskjutenGVVV - IJsselmeervogels -:-
14:30Hardenberg - Excelsior Maassluis -:-
14:30UppskjutenNoordwijk - ASWH -:-
14:30UppskjutenScheveningen - Jong Volendam -:-
15:00UppskjutenExcelsior Maassluis - AFC -:-
15:00UppskjutenIJsselmeervogels - Hardenberg -:-
15:00UppskjutenKozakken Boys - Rijnsburgse Boys -:-
15:00UppskjutenQuick Boys - Katwijk -:-
15:30UppskjutenKozakken Boys - De Treffers -:-
15:30UppskjutenTEC - GVVV -:-
18:00UppskjutenDe Treffers - Spakenburg -:-

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

13:30Barendrecht - DVS '33 Ermelo -:-
14:30UppskjutenACV Assen - Ajax (Am) -:-
14:30UppskjutenBarendrecht - Ter Leede -:-
14:30UppskjutenDVS '33 Ermelo - VVSB -:-
14:30UppskjutenGOES - Sparta Nijkerk -:-
14:30UppskjutenHarkemase Boys - Ajax (Am) -:-
14:30UppskjutenHoek - GOES -:-
14:30UppskjutenLisse - Harkemase Boys -:-
14:30UppskjutenODIN '59 - Excelsior 31 -:-
14:30UppskjutenSteDoCo - Staphorst -:-
14:30UppskjutenVVOG - Sparta Nijkerk -:-
15:00UppskjutenVV DOVO - Excelsior 31 -:-
15:00UppskjutenVV DOVO - Sportlust -:-
17:00UppskjutenWestlandia - HSC '21 -:-

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U21 - Höstsäsong

14:30FC Twente/Heracles U21 - Nijmegen U21 -:-
14:30UppskjutenHeerenveen U21 - Den Haag U21 -:-
14:45UppskjutenNijmegen U21 - Groningen U21 -:-
15:00UppskjutenFeyenoord U21 - Breda U21 -:-
16:00UppskjutenAlmere U21 - FC Twente/Heracles U21 -:-

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U18 - Höstsäsong

12:00UppskjutenFeyenoord U18 - Heerenveen U18 -:-
12:30UppskjutenZwolle U18 - PSV U18 -:-
14:30UppskjutenAjax U18 - Sparta Rotterdam U18 -:-
14:30PSV U18 - Utrecht U18 -:-
14:30UppskjutenUtrecht U18 - AZ Alkmaar U18 -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura – Slutspel

22:00Esteli U20 - Ferretti U20 -:-

NORDIRLAND: NIFL Premiership

16:00Carrick Rangers - Dungannon -:-
16:00Cliftonville - Ballymena -:-
16:00Coleraine - Linfield -:-
16:00Glenavon - Crusaders -:-
16:00Glentoran - Portadown -:-
16:00Larne - Warrenpoint -:-

NORDIRLAND: NIFL Championship

15:00Knockbreda - Institute -:-
15:00Queens Univ. - Loughgall -:-
16:00Ballinamallard - Ards -:-
16:00H&W Welders - Dergview -:-

NORGE: OBOS-ligaen - Direktkval

16:00Stjordals Blink - Hodd -:-

NORTH MACEDONIA: 1. MFL

13:00Rabotnicki - Renova -:-

NORTH MACEDONIA: 2. MFL

13:00Belasica - Kozuv Gevgelija -:-
13:00Detonit Junior - Sasa -:-
13:00FK Korab - Besa 1976 -:-
13:00KF Gostivar - Kadino Skopje -:-
13:00Kit Go Pehchevo - Bratstvo 07 -:-
13:00Lok. Gradsko - Osogovo -:-
13:00Pobeda - Sloga Vinica -:-
13:00Teteks - Ohrid -:-
13:00Vardar - Veleshta -:-
13:00Voska Sport - Sileks -:-

PANAMA: LPF - Clasura – Slutspel

00:00Herrera - Veraguas -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

23:30Libertad - River Plate 5:0
22:1512 de Octubre - Sol De America -:-
22:15Sp. Luqueño - Guairena FC -:-
00:30Guarani - Cerro Porteno -:-

POLEN: Ekstraklasa

15:00Termalica B-B. - Pogon Szczecin -:-
17:30Jagiellonia - Gornik Leczna -:-
20:00Lechia - Rakow -:-

POLEN: Division 1

12:40Podbeskidzie - Katowice -:-
15:00UppskjutenLKS Lodz - Puszcza -:-
20:30Skra - R. Rzeszow -:-

POLEN: Division 2

13:00Elblag - Suwalki -:-
13:00Grodzisk M. - Stezyca -:-
16:00KKS Kalisz - Ostroda -:-

POLEN: III Liga - Group I

13:00Jagiellonia II - Mamry Gizycko -:-

POLEN: Central Youth League

10:00Gwarek Zabrze U18 - Legia U18 -:-
12:00Cracovia U18 - Gornik Z. U18 -:-
12:00Pogon Szczecin U18 - Arka U18 -:-
12:00Polonia W. U18 - Lech U18 -:-
12:15Zaglebie U18 - Slask U18 -:-
13:00S. Rzeszow U18 - Wisla U18 -:-
17:00Warta U18 - UKS SMS Lodz U18 -:-

POLEN: Polish Cup Women

16:00Gornik Leczna D - Czarni Sosnowiec D -:-

PORTUGAL: Liga Portugal

19:00Boavista - Maritimo -:-
21:30Ferreira - Vitoria Guimaraes -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Vilafranquense - Feirense -:-
15:00Nacional - Estrela -:-
16:30FC Porto B - Leixoes -:-
19:00Benfica B - Rio Ave -:-

PORTUGAL: Liga 3

12:00Real SC - Leiria -:-
14:00Braga B - Lusitania FC -:-
16:00Oliveirense - Pevidem -:-
16:00Santarem - Oliveira Hospital -:-
20:30Vitoria Setubal - CD Cova da Piedade -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

16:00Pedras Salgadas - Merelinense -:-
16:00SC Vianense - Forjaes -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Benfica U23 - Estoril U23 -:-
12:00Maritimo U23 - Farense U23 -:-
16:00Academica U23 - Rio Ave U23 -:-
16:00Sporting U23 - Portimonense U23 -:-

PORTUGAL: Liga BPI Women - Mästerskapsslutspel

16:00Torreense D - Famalicao D -:-

PORTUGAL: Liga BPI Women - Nedflyttningsgrupp

16:00Estoril D - Amora D -:-

RUMÄNIEN: Liga 1

14:00Chindia Targoviste - CFR Cluj -:-
20:30Farul Constanta - Rapid Bucharest -:-

RUMÄNIEN: Liga 2

10:00Calarasi - Braila -:-
10:00FC Brasov - Unirea Constanta -:-
10:00Selimbar - Poli Iasi -:-
10:00Unirea Slobozia - Viitorul Tg. Jiu -:-
11:00Astra - Politehnica Timisoara -:-
11:00Unirea Dej - Metaloglobus Bucharest -:-
11:30Steaua Bucuresti - FC Buzau -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1

12:00CSM Bacau - Ceahlaul -:-
12:00Dante Botosani - Sporting Vaslui -:-
12:00Foresta Suceava - Bucovina Radauti -:-
12:00Husana Husi - CSM Pascani -:-
12:00Stiinta Miroslava - Somuz Falticeni -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2

12:00CSM Focsani - CS Faurei -:-
12:00Otelul - Dinamo Bacau -:-
12:00Sportul Chiscani - Sporting Liesti -:-
12:00Viitorul Ianca - Metalul Buzau -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3

12:00Afumati - Voluntari 2 -:-
12:00Agricola Borcea - F. Constanta 2 -:-
12:00CSM Oltenita - Recolta Gh. Doja -:-
12:00Fetesti - Popesti Leordeni -:-
12:00Gloria Albesti - Inainte Modelu -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4

12:00Tunari - Academica Clinceni 2 -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5

12:00CSO Plopeni - Odorheiu -:-
12:00Kids Tampa Brasov - CS Blejoi -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6

12:00CS U Craiova 2 - Vedita Colonesti -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7

12:00Aurul Brad - Pandurii -:-
12:00CSM Resita - Progresul Ezeris -:-
12:00Viitorul Simian - Gilortul Tg. Carbunesti -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8

12:00Avantul Periam - Soimii Lipova -:-
12:00Frontiera Curtici - Bisnov -:-
12:00InställtPoli Timisoara - Crisul Chisineu Cris -:-
12:00Progresul Pecica - Ghiroda & Giarmata Vii -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9

12:00CS Hunedoara - Ocna Mures -:-
12:00Metalurgistul Cugir - Unirea Ungheni -:-
12:00Sanatatea Cluj - Gloria 2018 Bistrita -:-
12:00Unirea Alba-Iulia - Ariesul Turda -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10

12:00Baia Mare - CSM Satu Mare -:-
12:00CSM Zalau - CA Oradea -:-
12:00Luceafarul Oradea - Somesul Dej -:-
12:00Progresul Somcuta Mare - CFR Cluj II -:-
12:00Simleul Silvaniei - Baile Felix -:-

RWANDA: Premier League

11:30Police - Gicumbi -:-
14:00AS Kigali - Musanze -:-
14:00Mukura Victory Sports - Etoile de L'Est -:-
14:00UppskjutenRutsiro - APR -:-

RYSSLAND: Premier League

12:00FK Krylya Sovetov Samara - CSKA Moscow -:-
15:00Sp. Moscow - Akhmat Grozny -:-
17:00Lok. Moskva - Ural -:-

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Cosmos - Domagnano -:-
15:00Libertas - Cailungo -:-
15:00Tre Penne - Pennarossa -:-
15:00Virtus - Fiorentino -:-
18:00La Fiorita - San Giovanni -:-

SCHWEIZ: Super League

18:00Zurich - Luzern -:-
20:30Young Boys - Servette -:-

SCHWEIZ: Challenge League

18:00Kriens - Vaduz -:-
18:00Thun - Wil -:-

SCHWEIZ: Promotion League

15:00Breitenrain - YF Juventus -:-
15:00Sion II - Bavois -:-
15:30Basel II - Nyonnais -:-
16:00Rapperswil - Bruhl -:-
16:00Zurich II - Cham -:-
17:00Etoile-Carouge - Black Stars -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 2

17:00Grasshopper II - Luzern II -:-

SCHWEIZ: Super League Women

15:00FF Lugano 1976 D - St. Gallen D -:-
16:00Luzern D - Servette D -:-
18:30Aarau D - Yverdon D -:-

SENEGAL: Ligue 1

17:30Casa - Jaraaf -:-
17:30Diambars - Guediawaye -:-
17:30Douanes - Dakar SC -:-

SERBIEN: Super Liga

15:00Proleter - Metalac GM -:-

SERBIEN: Prva Liga

13:00Zarkovo - Indjija -:-

SEYCHELLES: First Division League

13:00St Michel Utd (Sey) - Foresters FC -:-

SKOTTLAND: Premiership

16:00Aberdeen - St Mirren -:-
16:00Hibernian - Motherwell -:-
16:00Rangers - Dundee FC -:-
16:00St. Johnstone - Ross County -:-

SKOTTLAND: Championship

16:00Arbroath - Raith -:-
16:00Hamilton - Dunfermline -:-
16:00Morton - Ayr -:-
16:00Queen of South - Partick Thistle -:-

SKOTTLAND: League One

16:00Clyde - Peterhead -:-
16:00Cove Rangers - Dumbarton -:-
16:00East Fife - Alloa -:-
16:00Queens Park - Falkirk -:-

SKOTTLAND: League Two

16:00Albion Rovers - Forfar -:-
16:00Cowdenbeath - Stirling -:-
16:00Stenhousemuir - Stranraer -:-

SKOTTLAND: Highland League

14:00Fort William - Keith -:-
16:00Brora Rangers - Huntly -:-
16:00UppskjutenStrathspey Thistle - Huntly -:-
16:00Wick Academy - Formartine Utd -:-

SKOTTLAND: Lowland League

14:00Celtic B - Edinburgh University -:-
16:00Bonnyrigg Rose - Cumbernauld Colts -:-
16:00Caledonian Braves - East Kilbride -:-
16:00Civil Service Strollers - Broomhill -:-
16:00East Stirlingshire - Dalbeattie Star -:-
16:00Gala Fairydean - Bo'ness United -:-
16:00Gretna 2008 - Berwick -:-
16:00Rangers B - Spartans -:-
16:00Stirling University - Vale Of Leithen -:-

SKOTTLAND: Scottish Cup

16:00Darvel - Brechin -:-
16:00Montrose - Kelty Hearts -:-

SLOVAKIEN: Fortuna liga

15:00Dun. Streda - Pohronie -:-
15:00Michalovce - Ruzomberok -:-
15:00Senica - L. Mikulas -:-
15:00Sered - Trencin -:-

SLOVENIEN: Prva liga

15:00Aluminij - Koper -:-
17:00Mura 05 - Tabor Sezana -:-
20:15Celje - Maribor -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

13:00Krsko Posavje - Nafta -:-
13:00NK Krka - Jadran Dekani -:-

SLOVENIEN: 1. SZNL Women

11:00MSM Ptuj D - Cerklje D -:-
11:00Pomurje D - Primorje D -:-

SPANIEN: LaLiga2

18:15Fuenlabrada - Almeria -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

17:00CF Talavera - Internacional de Madrid -:-
17:00Extremadura UD - Zamora -:-
19:00Ferrol - Dep. La Coruna -:-
19:00SD Logrones - Calahorra -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

17:00Costa Brava - Sabadell -:-
19:00Albacete - Alcoyano -:-
19:00Betis B - Linares -:-
19:00San Fernando - UCAM Murcia -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 1

18:00Langreo - Pontevedra -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 2

16:30CD Ardoi - Laredo -:-
17:00Arenas Club - Naxara -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 4

17:00Villanovense - Montijo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 1

16:15Viveiro - Racing Club Villalbes -:-
16:30Dep. Fabril - Arnoia -:-
16:30Ourense CF - Silva SD -:-
16:30Sofan - Arzua -:-
17:30Polvorin - Rapido de Bouzas -:-
18:30Barco - Alondras -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2

15:45Lealtad - Praviano -:-
15:45Mosconia - Gijon B -:-
15:45SD Navarro CF - Llanes -:-
16:00Real Oviedo B - L'Entregu -:-
17:00Gijon Industrial - Roces -:-
18:00Lenense - Covadonga -:-
19:00Basico Urraca - Caudal Deportivo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3

15:30Noja - Textil Escudo -:-
15:45Torina - Guarnizo -:-
16:00Escobedo - Siete Villas -:-
17:00Atletico Albericia - Castro -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4

16:00Urduliz - SD Deusto -:-
16:30Beti Gazte - Aurrera Ondarroa -:-
16:30Tolosa FC - CD Vitoria -:-
17:00Anaitasuna FT - Santuxu -:-
17:00Durango - Beasain -:-
17:00Portugalete - Barakaldo -:-
17:30Uritarra - Pasaia -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 5

17:00Asco - Girona B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6

11:30Villarreal C - Valencia B -:-
12:00Torrellano - Beniganim -:-
16:00Hercules B - Orihuela -:-
16:30Silla CF - Atzeneta -:-
17:00Recambios Colon - Castellon B -:-
17:00Roda - Villajoyosa -:-
17:00Saguntino - Ilicitano -:-
17:00Torrent - Jove -:-
18:00Acero - Olimpic Xativa -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 7

12:00Atl. Madrid B - Las Rozas -:-
13:00Paracuellos Antamira - Getafe B -:-
16:00Alcala Henares - Parla -:-
16:00Moratalaz - Trival Valderas -:-
18:00Complutense - Ursaria -:-
18:30Vallecano B - Tres Cantos -:-
19:00Colonia M. - Alcorcon B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8

15:45Salamanca B - Colegios Diocesanos -:-
16:00Cultural Leonesa B - Atl. Astorga -:-
16:30Almazan - Santa Marta Tormes -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 9

18:30Atletico de Porcuna - Torredonjimeno -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 10

16:30Rota - Sevilla C -:-
17:00CD Utrera - Pozoblanco -:-
17:00Ceuta B - Los Barrios -:-
18:30Antoniano - CD Gerena -:-
18:30Xerez CD - Conil -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 11

15:45Llosetense - Son Veri -:-
16:00Mallorca B - Mercadal -:-
16:00Poblense - Platges de Calvia -:-
16:00Sant Jordi - Rotlet Molinar -:-
16:30Binissalem - Murense -:-
16:30Santanyi - Manacor -:-
17:00Portmany - Inter Ibiza -:-
18:30Collerense - Campos -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12

17:00Santa Ursula - Herbania -:-
18:00Las Palmas C - Las Zocas -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 13

16:30UD Los Garres - Racing Murcia -:-
18:00Yeclano Deportivo - Archena -:-
18:15Bullense - EG El Palmar CF -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 14

16:30Extremadura UD B - Jerez CF -:-
18:00Olivenza - Trujillo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 17

15:30Santa Anastasia - Zaragoza B -:-
16:30Utebo FC - Borja -:-
17:00Atletico Monzon - Giner Torrero -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18

16:00Illescas - Tarancon -:-
16:15Conquense - Hogar Alcarreno -:-
16:30Almansa - Torrijos -:-
16:30Guadalajara - San Clemente -:-
16:30Miguelturreno - Azuqueca -:-
16:30Villacanas - Villarrobledo -:-
17:00Villarrubia - Huracan de Balazote -:-
17:30Ciudad Real - Albacete B -:-

SPANIEN: Primera Division Women

12:00Barcelona D - Athletic Bilbao D -:-
12:00Betis D - Sevilla D -:-
13:00Granadilla Tenerife D - Vallecano D -:-
16:30Villarreal D - Real Madrid D -:-

SPANIEN: Segunda Division Women

13:00Espanyol D - Barcelona B D -:-
13:00Seagull D - SE AEM D -:-
15:45Gijon D - Pradejon D -:-
17:00Atl. Madrid B D - Athletic Bilbao B D -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

14:00Stockholm Internazionale - FC Gute -:-

SYDAFRIKA: Premier League

14:30AmaZulu - Royal AM -:-
14:30Chippa United - Golden Arrows -:-
14:30Swallows - Maritzburg Utd -:-
17:00Kaizer Chiefs - Cape Town City -:-
19:15Stellenbosch - Mamelodi Sundowns -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

14:30Free State Stars - JDR Stars -:-
14:30Jomo Cosmos - Black Leopards -:-
14:30Richards Bay - Pretoria U. -:-
14:30Uthongathi - Tshakhuma -:-
14:30Venda - Pretoria Callies -:-

SYDKOREA: K League 1 - Nedflyttningsgrupp

07:00Gangwon - Seongnam -:-
07:00Gwangju - Incheon -:-
07:00Pohang - Seoul -:-

TAIWAN: Mulan Football League Women

08:00Taichung Blue D - Kaohsiung D -:-
09:00Hualien D - Taoyuan D -:-
09:00New Taipei D - Taipei Bear D -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Polisi Tanzania - Tanzania Prisons -:-

THAILAND: Thai League 2

11:00Raj Pracha - Lamphun Warrior -:-
12:00Nakhon Pathom - Phrae -:-
12:00Rayong FC - Chainat -:-
13:00Lampang - Trat FC -:-
13:00Thai Navy - Muangkan Utd -:-

TJECKIEN: 1. Liga

15:00Karvina - Sparta Prague -:-
15:00Liberec - Hradec Kralove -:-
15:00Teplice - Zlin -:-
18:00Sigma Olomouc - Slavia Prague -:-

TJECKIEN: Division 2

13:30UppskjutenChrudim - Vlasim -:-
13:30Lisen - Vyskov -:-
13:30Opava - Brno -:-
13:30Prostejov - Sparta Prague B -:-

TOGO: Championnat National

16:00ASC Kara - Sara Sport -:-
16:00OTR - AS Togo-Port -:-

TUNISIEN: Ligue 2

14:00AS Gabes - AS Mohamdia -:-
14:00Bembla - Rades -:-
14:00ES Djerba - CO Transports -:-
14:00Kairouanaise - Jendouba Sport -:-
14:00Kalaa - SS Sfaxien -:-
14:00Menzel Nour - AS Djerba -:-
14:00Msaken - EM Mahdia -:-
14:00Sfax Railways - Sporting Ben Arous -:-

TUNISIEN: Cup

16:00Aigle Teboulba - Enfida Sports -:-
16:00Ariana - Menzel Bouzelfa -:-
16:00Bousalem - Layoun -:-
16:00Degueche - Lela -:-
16:00ES BouHajla - Olympique Kef -:-
16:00ES Fahs - Siliana -:-
16:00Espoir Rogba - Feriana -:-
16:00Hammamet - Stir Zarzouna -:-
16:00Jerissa - Widad Sers -:-
16:00Jeunesse Sportive - Grombalia Sports -:-
16:00Kasserine - Hilal Redaief -:-
16:00Kerkennah - AS Agareb -:-
16:00Marsa - Jedaida -:-
16:00Meknassi - CS Jebeniana -:-
16:00Menzel Abderrahmane - Borj Cedria -:-
16:00Menzel Bourguiba - ES Beni-Khalled -:-
16:00Moknine - Hilalien -:-
16:00MS Metlaoui - WS Hamma -:-
16:00Oueslatia - CS Makthar -:-
16:00Sahline - NA Bouhjar -:-
16:00Sbikha - Sbeitla -:-
16:00Sportive Kebili - LPTA Tozeur -:-
16:00SS Gafsa - Zitouna Chommakh -:-
16:00Union Ksibet Mediouni - Djelma -:-

TURKIET: Super Lig

11:30Alanyaspor - Sivasspor -:-
14:00Trabzonspor - Adana Demirspor -:-
17:00Galatasaray - Altay -:-

TURKIET: 1. Lig

11:30Bandirmaspor - Genclerbirligi -:-
11:30Erzurum BB - Istanbulspor -:-
16:00Adanaspor - Tuzlaspor -:-

TURKIET: 3. Lig Group 1

11:00Bursa - Nevsehirspor -:-
11:00Mamak - Catalca -:-

TURKIET: 3. Lig Group 2

11:00Beyoglu Yeni Carsi - Bayrampasa -:-
11:00Sile Yildizspor - Iskenderun -:-

TURKIET: 3. Lig Group 3

11:00Cankaya FK - Erokspor -:-
11:00Fethiyespor - Karsiyaka -:-
11:00Modafenspor - Kirikkale Buyuk Anadolu -:-
11:00Orduspor 1967 - Edirnespor -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Nurnberg - Kiel -:-
13:30Rostock - Ingolstadt -:-
13:30Sandhausen - Paderborn -:-
20:30St. Pauli - Schalke -:-

TYSKLAND: 3. Liga

14:00Braunschweig - Meppen -:-
14:00Hallescher - Wurzburger Kickers -:-
14:00Kaiserslautern - Viktoria Koln -:-
14:00Munich 1860 - Magdeburg -:-
14:00Verl - Dortmund II -:-
14:00Viktoria Berlin - Turkgucu Munchen -:-

TYSKLAND: Regionalliga North

13:00UppskjutenPhonix Lubeck - Altona -:-
14:00Bremen II - Jeddeloh -:-
14:00Heider SV - SC Weiche-08 -:-
14:00Holstein Kiel II - St. Pauli II -:-
15:00BSV Rehden - VfB Oldenburg -:-
15:00Oberneuland - Hildesheim -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

13:00Rathenow - Altglienicke -:-
16:00BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig -:-
16:00Chemie Leipzig - Eilenburg -:-

TYSKLAND: Regionalliga West

14:00UppskjutenAachen - Homberg -:-
14:00Koln II - Munster -:-
14:00Oberhausen - Bonner -:-
14:00Rodinghausen - Straelen -:-
14:00Uerdingen - Lippstadt -:-
14:00Wegberg-Beeck - Wuppertaler -:-
14:00Wiedenbruck - Schalke II -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

14:00Kassel - Grossaspach -:-
14:00Pirmasens - Balingen -:-
14:00RW Koblenz - Frankfurt -:-
14:00Ulm - Homburg -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00UppskjutenAubstadt - Buchbach -:-
14:00UppskjutenEichstatt - Schalding -:-
14:00UppskjutenFurth II - Rain/Lech -:-
14:00UppskjutenHeimstetten - Rosenheim -:-
14:00UppskjutenMemmingen - Pipinsried -:-
14:00UppskjutenSpVgg Bayreuth - Augsburg II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00UppskjutenBlau Weiss Berlin - RSV Eintracht -:-
13:00UppskjutenBrandenburger - Torgelower Greif -:-
13:00UppskjutenRostocker FC - Hertha Zehlendorf -:-
15:00UppskjutenPampow - Mahlsdorf -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

13:00UppskjutenAn der Fahner Hohe - Einheit Rudolstadt -:-
13:00UppskjutenArnstadt - Blau-Weiss Zorbau -:-
13:00UppskjutenHalle - Bautzen -:-
13:00UppskjutenInter Leipzig - Sandersdorf -:-
13:00UppskjutenKrieschow - Plauen -:-
13:00UppskjutenMartinroda - Jena II -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

13:00UppskjutenSC Weiche-08 II - Altenholz -:-
14:00UppskjutenNeumunster - Preussen Reinfeld -:-
16:00UppskjutenOldenburger - Todesfelde -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

13:00Dassendorf - Meiendorfer SV -:-
13:00Paloma - Sasel -:-
14:00Curslack-Neuengamme - VfL Lohbrugge -:-
18:00Suderelbe - Niendorfer TSV -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00Bremer - Habenhauser -:-
13:00BTS Neustadt - Blumenthaler -:-
14:00Aumund-Vegesack - Geestemunde -:-
14:00OSC Bremerhaven - Werder Bremen III -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

13:00Uphusen - Spelle-Venhaus -:-
14:00FT Braunschweig - Gifhorn -:-
14:00Lupo-Martini Wolfsburg - Wolfenbuttel -:-
14:00Ramlingen-Ehlershausen - Egestorf-Langreder -:-
14:00Tundern - Arminia Hannover -:-
14:30Eintracht Celle - Lohne -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Fernwald - Flieden -:-
14:00Neuhof - Alzenau -:-
14:00Stadtallendorf - Hanau -:-
14:00Waldgirmes - Zeilsheim -:-
14:30Baunatal - Hunfelder -:-
16:00TUS Dietkirchen - Ginsheim -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:30Karbach - Engers -:-
15:30Diefflen - Hertha Wiesbach -:-
15:30UppskjutenHassia Bingen - Waldalgesheim -:-
15:30UppskjutenJagersburg - Worms -:-
15:30UppskjutenMechtersheim - Rochling -:-
15:30Pfeddersheim - Elversberg II -:-
16:00Eisbachtal - Emmelshausen -:-
16:30Speyer - Eppelborn -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00UppskjutenNeumarkt - Grossbardorf -:-
14:00UppskjutenSand - 1. SC Feucht -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

13:00UppskjutenGundelfingen - TSV 1880 Wasserburg -:-
13:30UppskjutenHankofen-Hailing - Dachau -:-
13:30UppskjutenKirchanschoring - Ingolstadt II -:-
13:30UppskjutenKottern-St. Mang - VfB Hallbergmoos-Goldach -:-
13:30UppskjutenLandsberg - Schwabmunchen -:-
14:00UppskjutenPullach - Turkspor Augsburg -:-
16:00UppskjutenRegensburg II - Ismaning -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Backnang - Lorrach-Brombach -:-
14:00Freiberg - Oberachern -:-
14:00Linx - Bruchsal -:-
14:00Pforzheim - Dorfmerkingen -:-
14:00Ravensburg - Goppinger SV -:-
14:00UppskjutenReutlingen - Nottingen -:-
14:00SU Neckarsulm - Freiburger -:-
14:00Walldorf II - Stuttgarter Kickers -:-
15:30Villingen - Bietigheim-Bissingen -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

18:00Union Nettetal - Schonnebeck -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

12:00Hallescher U19 - Chemnitzer FC U19 -:-
13:00UppskjutenHannover U19 - Hamburger SV U19 -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

11:00Bayern U19 - Mainz U19 -:-
11:00Offenbach U19 - Ingolstadt U19 -:-
11:00Saarbrucken U19 - Nurnberg U19 -:-
13:00Darmstadt U19 - Kaiserslautern U19 -:-
13:00Frankfurt U19 - Hoffenheim U19 -:-
13:00Freiburg U19 - Walldorf U19 -:-
14:00Heidenheim U19 - Unterhaching U19 -:-
14:30Stuttgart U19 - Kassel U19 -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga West

11:00Koln U19 - B.Mönchengladbach U19 -:-
12:00Fortuna Koln U19 - Oberhausen U19 -:-
13:00UppskjutenAlemannia Aachen U19 - Dortmund U19 -:-

TYSKLAND: Bundesliga - Damer

13:00Bayern D - Leverkusen D -:-

UKRAINA: Premier League

13:00Veres-Rivne - Dyn. Kyiv -:-
16:00Rukh Lviv - Vorskla -:-
18:30Metalist 1925 - Kolos Kovalivka -:-

UKRAINA: Youth League

11:00Desna U19 - Mariupol U19 -:-
11:00Oleksandriya U19 - Minaj U19 -:-
11:00Zorya U19 - Inhulets U19 -:-

UNGERN: OTP Bank Liga

13:00Gyirmot - Mezokovesd -:-
15:30Ferencvaros - Puskas Academy -:-
17:30Zalaegerszegi - Debrecen -:-

UNGERN: NB III - West

11:00Győr II - Tatabanya -:-

URUGUAY: Primera Division - Clasura

21:00Boston River - Maldonado -:-
21:00Montevideo City - Progreso -:-
21:00Nacional - River Plate -:-
21:00Penarol - Sud America -:-
21:00Rentistas - Plaza Colonia -:-
21:00Wanderers - Fenix -:-

URUGUAY: Segunda Division - Slutspel

23:00Racing Montevideo - Central Esp. 1:1
62'Defensor Sp. - Cerro CA 0:1

USA: MLS - Slutspel

00:30Portland Timbers - Real Salt Lake -:-

UZBEKISTAN: Uzbekistan Cup

12:00Pakhtakor (Uzb) - Nasaf Qarshi -:-

WALES: Cymru Premier

15:30Caernarfon - Penybont -:-
15:30Druids - Cardiff Metropolitan -:-
15:30Flint - Haverfordwest -:-
15:30Newtown - Barry -:-

WALES: Cymru South

15:00Llantwit Major - Briton Ferry -:-
15:00Port Talbot - Swansea University -:-
15:00Trefelin - Carmarthen -:-
15:00Undy - Cwmbran Celtic -:-

WALES: Cymru North

15:00Llanrhaeadr - Prestatyn -:-
15:30UppskjutenBangor City - Buckley -:-
15:30Holyhead - Airbus -:-
15:30Llandudno - Guilsfield -:-
15:30Llanidloes - Holywell -:-
15:30Ruthin - Penrhyncoch -:-

VENEZUELA: Primera Division - Andra rundan

20:00InställtAtletico Venezuela - Puerto Cabello -:-
22:15Portuguesa - Hermanos Colmenares -:-
22:30Metropolitanos - Aragua -:-

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

17:30First Vienna (Aut) - St. Polten (Aut) -:-
10:15Znojmo (Cze) - Otrokovice (Cze) -:-
11:00InställtVyskov (Cze) - Znojmo (Cze) -:-

VÄRLD: FIFA Arab Cup

11:00Jordan - Marocko -:-
14:00Libanon - Algeriet -:-
17:00Sudan - Egypten -:-
20:00Palestina - Saudiarabien -:-

ZAMBIA: Super League

12:00Indeni - Lusaka Dynamos -:-
14:00Chambishi - Nkwazi -:-
14:00Green Buffaloes FC - Prison Leopards -:-
14:00UppskjutenKabwe - Zanaco -:-
14:00Kansanshi - Buildcon -:-
14:00Konkola - Green Eagles -:-
14:00Nkana - Forest Rangers -:-

ÖSTERRIKE: Bundesliga

17:00Salzburg - Hartberg -:-
17:00Sturm Graz - Admira -:-
17:00Tirol - Austria Klagenfurt -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.