UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ARGENTINA: Primera Nacional

00:10Tigre - Villa Dalmine 1:0
01:00Chacarita Juniors - Dep. Riestra 1:1
88'Barracas Central - Temperley 0:1

ARGENTINA: Primera B Metropolitana - Apertura

88'Fenix - Comunicaciones BsAs 0:3

ARGENTINA: Copa Argentina

76'Central Cordoba - Estudiantes 1:0

BRASILIEN: Serie A

00:15CSA - Atletico-MG -:-
00:15Gremio - Bahia -:-

BRASILIEN: Serie B

00:15Criciuma - Vitoria 1:1
00:15Londrina - Figueirense 0:0
00:15Parana - Brasil de Pelotas 1:0
01:30America MG - Vila Nova 2:0
01:30CRB - Operario 0:0
02:30Bragantino - Oeste 2:2
02:30Sao Bento - Coritiba 1:2

BRASILIEN: Brasileiro U20

20:00Athletico-PR U20 - Sport Recife U20 4:1
20:00Atletico-MG U20 - Coritiba U20 3:0
20:00Chapecoense-SC U20 - Vitoria U20 2:3
20:00Corinthians U20 - Botafogo U20 3:0
20:00Cruzeiro U20 - Vasco U20 2:1
20:00Flamengo RJ U20 - Sao Paulo U20 2:2
20:00Gremio U20 - Fluminense U20 3:4
20:00Internacional U20 - America Mineiro U20 2:1
20:00Palmeiras U20 - Bahia U20 2:0
20:00Santos U20 - Ponte Preta U20 2:1

CHILE: Primera Division

23:00U. Espanola - Coquimbo 3:1
01:30Antofagasta - A. Italiano 1:0
23:30U. Calera - U. Catolica -:-

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

04:00San Carlos - Limon 2:2
23:05Grecia - Santos DG -:-

DR KONGO: Ligue 1

16:30Don Bosco - St Eloi Lupopo (Cod) 1:1
16:30Sanga Balende - Dauphins Noirs -:-

ENGLAND: Southern League South Division

71'Farnborough - Wimborne 2:1
75'Tiverton - Yate Town 0:2

ENGLAND: FA Trophy - Kval

20:45Corby - Histon -:-

ENGLAND: Premier League International Cup

20:00Valencia B - Wolfsburg II 0:4

EUROPA: Champions League Damer

10:00Shymkent D - Bayern D 0:5
18:00Brondby D - Glasgow City D 0:2
18:00Wolfsburg D - Twente D 6:0
18:30Slavia Prague D - Arsenal D 2:5
19:00Fortuna Hjorring D - Lyon D 0:4
20:00Manchester City D - Atl. Madrid D 1:1
90'Breidablik D - Paris SG D 0:3

FILIPPINERNA: PFL

10:00Kaya - Green Archers 3:1
13:00Ceres - Mendiola FC 1991 3:0

GREKLAND: Greek Cup

15:00Aiolikos - Niki Volos 1:0

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

23:30Real de Minas - Marathon -:-

INDONESIEN: Liga 1

10:30Persija Jakarta - Semen Padang 1:2
13:30PSM Makassar - Arema 6:2

IRAN: Hazfi Cup

14:50Shahr Khodrou - Naft M.I.S 0:1
15:20Zob Ahan (Irn) - Mes Kerman 2:4
16:30Shahin Bushehr - Saipa 2:0

ITALIEN: Coppa Italia Serie D

15:00Torres - Aprilia 3:0
18:00Foggia - Turris 3:1

KONGO: Ligue 1

15:00Tongo FC Jambon - V. Club Mokanda -:-
17:00JS Talangai - RCB -:-

KOSOVO: Superliga

18:00Prishtina - Drenica 0:0

LITAUEN: I Lyga

14:00Zalgiris 2 - BFA Vilnius 1:1
17:00Siauliai FA - Riteriai 2 2:2
18:00Banga Gargzdai - FK Atmosfera 4:0
18:30Vilniaus Vytis - FC Pakruojis 15:1

MALDIVES: Dhivehi Premier League - Andra rundan

12:50Green Streets - Da Grande 1:1
18:00Maziya - Club Eagles -:-

MALI: Premiere Division

18:00Bakaridjan - Djoliba -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

23:00Diriangen - Sabanas -:-
00:30Managua FC - Chinandega -:-

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Nations League - Liga A

01:30Kanada - USA 2:0
03:30Mexiko - Panama 3:1

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Nations League - Liga B

23:00Saint Lucia - El Salvador 0:2
01:00Aruba - Jamaica 0:6
01:15Dominikanska republiken - Montseratas 0:0

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Nations League - Liga C

23:00Amerikanska Jungfruöarna - Barbados 0:4
01:30Caymanöarna - Saint Martin 1:0
02:00Anguilla - Puerto Rico 2:3

PARAGUAY: Copa Paraguay

22:45Cristobal Colon FC - Dep. Capiata -:-

POLEN: III Liga - Group IV

15:30Orleta Radzyn - Biala Podlaska 1:1

RUMÄNIEN: Liga 2

14:00Concordia - Calarasi 1:0
14:00CSM Resita - SCM Gloria 2:1
14:00Daco-Getica Bucuresti - Csikszereda M. Ciuc 0:1
14:00Farul Constanta - U. Cluj 3:2
14:00Mioveni - Sportul Snagov 2:1
14:00Pandurii - Ripensia Timisoara 0:0
14:00Politehnica Timisoara - Metaloglobus 1:1
14:00Viitorul Tg. Jiu - FC Arges 2:1
15:00Rapid Bucharest - Petrolul 1:0
18:30Turnu Magurele - UTA Arad 1:1

SAUDIARABIEN: Division 1

16:50Al-Nahda - Ohod 2:1
16:55Al Najoom - Al Ain 0:1
17:15Al-Taqadom - Al-Shoalah 1:0
17:35Al Ansar - Al Jabalain 1:1
17:40Jeddah - Al-Kawkab 0:2

SLOVAKIEN: Divison C Central

14:30Lip. Stiavnica - MSK Martin 2:2
14:30Rakytovce - Oravske Vesele 0:0

SLOVENIEN: Slovenian Cup

17:00Aluminij - Koper 1:0
19:00Nafta - Rudar 2:1

SPANIEN: LaLiga2

58'Fuenlabrada - Zaragoza 1:0

SPANIEN: Copa Federacion

16:30Tudelano - Calahorra 1:0
18:00Poblense - Prat 1:2Eft.str.
19:30Durango - Izarra 1:4
20:00Salamanca - CD Mostoles 3:2
87'Compostela - Coruxo 1:1
58'Murcia - CF Talavera 1:0

SUDANAS: Premier League

16:00Merreikh El-Fasher - Hilal El-Fasher 2:2
19:00Alfalah Atbra - Al Hilal Kadougli -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:30Real Kings - Uthongathi 1:2
15:30Royal Eagles - Mbombela 1:0
15:30Swallows - TS Galaxy 1:2

SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Damer

00:00Dep. Cuenca D - Mundo Futuro D 5:1
00:00Huila D - Cerro Porteno D 3:0
02:30Caracas D - Ferroviaria D 1:4
02:30Penarol D - Colo Colo D 2:2

TJECKIEN: Prazsky prebor

16:00Hostivar - Kolovraty 3:2

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

16:00Alzenau - Freiburg II 1:0

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

19:30Staaken - Tasmania Berlin 2:2

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

19:15Holzwickeder SC - ASC 09 Dortmund 1:3

TYSKLAND: Oberliga Hessen

19:30Hessen Dreieich - Kassel 2:2

UNGERN: NB I Women

15:00Szent Mihaly D - DVTK Borsodi D 0:4

URUGUAY: Primera Division - Clasura

56'Boston River - Progreso 1:0
55'Cerro CA - River Plate 2:2
53'Cerro Largo - Juventud 1:0
54'Danubio - Fenix 0:0

USA: USL Championship

03:00El Paso - Portland 2 4:1

WALES: FAW Championship North & Mid

20:30UppskjutenBuckley - Guilsfield -:-
89'Conwy Borough - Corwen 1:3

VENEZUELA: Copa Venezuela

16'Carabobo - Estudiantes M. 0:0
16'Metropolitanos - Estudiantes Caracas 0:0
16'Zulia - Lara 0:0
23:00Mineros - La Guaira -:-
23:00Monagas - Angostura -:-
00:00Puerto Cabello - Trujillanos -:-

VITRYSSLAND: Pershaya Liga

15:00Smorgon - Lokomotiv Gomel 1:4

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

11:00Poli Iasi (Rou) - Foresta Suceava (Rou) 6:1
16:30Koln II (Ger) - Eupen U21 (Bel) 1:1

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

23:00Venezuela U23 - Bolivia U23 0:0
00:30Bermuda - Guatemala 0:0
01:00Argentina U23 - Mexiko U23 1:1
02:00Bolivia - Haiti 3:1
03:30Peru - Uruguay 1:1
15:00Jordan U19 - Irak U19 3:1
17:30Österrike U18 - England U18 2:3

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.