UPPDATERA

Fotboll » Idag » Alla matcher

ALGERIET: Ligue 1

23:30ES Setif - JS Kabylie (Alg) 1:0
1'Magra - CR Belouizdad 0:0
1'Skikda - Alger (Alg) 0:0

ALGERIET: Coupe de la Ligue - Preliminär

23:30Bordj Bou Arreridj - Oran -:-

ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional

20:00Talleres Cordoba - Union Santa Fe -:-
22:00Aldosivi - Rosario -:-
00:15Velez Sarsfield - Huracan -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

02:10Alvarado - Temperley 1:0

ARGENTINA: Primera B - Apertura

00:00Talleres (R.E) - Sacachispas -:-

AUSTRALIEN: A-League

11:05WS Wanderers - Brisbane Roar 1:2

AUSTRALIEN: NPL Queensland

11:30Redlands - Brisbane Strikers 3:2

AUSTRALIEN: NPL South Australian

12:45NE Metrostars - Cumberland Utd. 2:3

AUSTRALIEN: NPL Victoria

11:30Melbourne Knights - Altona Magic 2:1
11:45Port Melbourne Sharks - Avondale FC 1:1
12:15Bentleigh Greens - Oakleigh Cannons 1:0
12:30Dandenong City - Green Gully 1:1

AZERBAJDZJAN: Premier League

HalvtidSabail - Qarabag 1:1
18:15Sumqayit - Gabala -:-

BAHRAIN: Premier League

21:00Al-Budaiya - Al-Najma -:-
21:00Busaiteen - Al-Rifaa -:-
21:00Manama Club - Malkia -:-

BELARUS: Vysshaya Liga

17:00Sputnik - Isloch -:-
19:45Vitebsk - Slutsk -:-

BELARUS: Vysshaya Liga Reserve

12:30BATE 2 - Energetik-BGU 2 6:1
13:00Neman 2 - Minsk 2 2:0
14:00Shakhter Soligorsk 2 - Slavia Mozyr 2 5:2
HalvtidZhodino 2 - Brest 2 2:0

BELARUS: Vysshaya Liga Women

47'Belarus U19 D - Dnepr Mogilev D 0:4

BELGIEN: 1B Pro League

20:00Club Brugge U23 - St. Gilloise -:-

BELGIEN: Super League Women - Förlorarrunda

20:30Femina Woluwe D - Charleroi D -:-

BOLIVIA: Division Profesional

21:00UppskjutenSanta Cruz - Real Potosi -:-

BRASILIEN: Campeonato Carioca - Taca Guanabara

00:00Flamengo RJ - Vasco 1:3

BRASILIEN: Campeonato Paraense

90'Tuna Luso - Itupiranga 0:0
20:30Gaviao - Castanhal -:-
21:00Independente - Carajas -:-

BRASILIEN: Campeonato Paulista

01:00Inter de Limeira - Bragantino 0:2

BRASILIEN: Campeonato Potiguar - Första rundan

20:00Globo - ASSU -:-
20:30Potiguar - CE Forca E Luz -:-

BRASILIEN: Campeonato Sul-Matogrossense - Första rundan

21:00Uniao - Tres Lagoas -:-

BRASILIEN: Copa do Brasil

00:00Avai - Cascavel 2:0
00:00Julho Esporte - Cuiaba Esporte 1:0Eft.str.
02:30Joinville - Atletico GO 0:2

BULGARIEN: Parva liga

45+'Etar Veliko Tarnovo - Botev Vratsa 0:0
18:30CSKA 1948 Sofia - Cherno More -:-

BURKINA FASO: Premier League

18:00US Ouagadougou - Majestic -:-

BURUNDI: Primus League

15:00Kayanza - Musongati -:-
15:00Les Elephants - Flambeau du Centre 1:3
15:00Olympic S. - Muzinga -:-
15:00Royal de Muramvya - Dynamik -:-
15:00Vital O - Le Messager Ngozi 1:1

CHILE: Primera Division

21:30Melipilla - Palestino -:-
00:00Huachipato - Nublense -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

02:40Deportivo Pasto - Bucaramanga 1:1

COLOMBIA: Copa Colombia

00:30Tigres - Barranquilla FC 1:1

CYPERN: First Division - Nedflyttningsgrupp

45+'E.N. Paralimni - Doxa 0:0

DANMARK: Superliga - Nedflyttningsgrupp

19:00Vejle - Ålborg -:-

DANMARK: 1st Division - Nedflyttningsgrupp

19:00Skive IK - Kolding -:-

DANMARK: 1st Division - Uppflyttningsgrupp

18:00Viborg - Esbjerg -:-

DANMARK: 2nd Division - Group 2

19:00Hellerup - Avarta -:-

DJIBOUTI: Division 1

19:30CF GR/SIAF - AS Arta -:-
21:30ASC Hayab - Gendarmerie -:-

ECUADOR: Serie B

00:00Cumbaya - America de Quito 1:0

EGYPTEN: Premier League

21:30El Gounah - Enppi -:-

ENGLAND: Premier League

21:00Everton - Tottenham -:-

ENGLAND: Championship

19:00Blackburn - Derby -:-
19:00Reading - Cardiff -:-

ENGLAND: League One

20:45Peterborough - Northampton -:-

ENGLAND: League Two

19:30Crawley - Cheltenham -:-

ENGLAND: Professional Development League

14:30Birmingham U23 - QPR U23 3:1

ENGLAND: Premier League 2

14:00Norwich U23 - Sunderland U23 2:3
14:00Reading U23 - Burnley U23 0:2
15:00Middlesbrough U23 - Fulham U23 1:0
20:00Aston Villa U23 - Leeds U23 -:-
20:00Brighton U23 - Derby U23 -:-
20:00Manchester City U23 - Manchester Utd U23 -:-

ENGLAND: FA Youth Cup

20:00Leicester U18 - Liverpool U18 -:-
20:00West Ham U18 - Arsenal U18 -:-

ENGLAND: Women’s FA Cup

20:00Chelsea D - London City Lionesses D -:-

ESTLAND: Meistriliiga

18:00Legion - Kuressaare -:-
18:00Tammeka - Viljandi Tulevik -:-

ETHIOPIA: Premier League

15:00Jimma Aba Jifar - Sebeta City 1:2
18:00Welayta Dicha - Hawassa -:-

FRANKRIKE: Ligue 1

21:00Lille - Montpellier -:-

FRANKRIKE: National

18:00Le Mans - Avranches -:-
19:00Bourg en Bresse - Orleans -:-

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1

20:00Al Arabi - Al Bataeh -:-
20:00Al Hamriyah - Masfut -:-
20:00Al Urooba - Al Thaid -:-
20:00Dibba Al Hisn - Al-Taawon -:-
20:00Emirates Club (Uae) - Masafi -:-

GAMBIA: GFA League

22:30Banjul Utd - Elite United -:-
00:30Fortune - Ports Authority (Gam) -:-

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

14:00Loco. Tbilisi - Din. Tbilisi 1:3

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2

11:00Chikhura - FC Gareji Sagarejo 0:2
11:00WIT Georgia - Merani Martvili 2:1

GHANA: Premier League

17:00Great Olympics - Asante Kotoko -:-

GIBRALTAR: National League - Nedflyttningsgrupp

20:30Magpies - Manchester 62 -:-

GUINEA: Ligue 1

16:30ASFAG - Kaloum Star -:-
16:30Elephant Coleah - Fello Star (Gui) -:-
18:00Ashanti GB - Horoya -:-

HONG KONG: Premier League

14:00Happy Valley - Kitchee 1:3

INDONESIEN: Menpora Cup - Slutspel

69'Persib Bandung - PSS Sleman 1:1

IRAK: Super League

15:00Al Diwaniya - Al-Hudod 1:1
15:00Al Naft - Al Najaf 1:0
15:00UppskjutenAl Quwa Al Jawiya - Al Wasat -:-
20:00Al Talaba - Al Simawa -:-

IRLAND: Premier Division

18:45Waterford - Bohemians -:-
20:45Derry City - Drogheda -:-

IRLAND: Division 1

20:30Bray - Athlone -:-
20:45Cork City - Shelbourne -:-
20:45Galway - Treaty United -:-
20:45UC Dublin - Cabinteely -:-
20:45Wexford - Cobh Ramblers -:-

ISRAEL: Leumit League - Nedflyttningsgrupp

15:00Hapoel Afula - Akei Nazareth 5:0
15:00Hapoel Umm al-Fahm - Hapoel Kfar Shalem 1:1
15:00H. Petah Tikva - Hapoel Raanana 1:0

ISRAEL: Leumit League - Uppflyttningsgrupp

15:00I. Ramat HaSharon - Hap. Ramat Gan 0:1

ISRAEL: Liga Alef North - Nedflyttningsgrupp

13:30Hapoel Bnei Faradis - Bnei Majdal Krum United 3:0
13:30Hapoel Kafr Kanna - Ironi Tiberias 0:1
14:00Hapoel Herzliya - M. Tzur Shalom 0:0
14:30Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara - Shapira 2:1
14:30H. Migdal HaEmek - Hapoel Bnei Zalfa 3:4
14:30Ironi Baka - Daburiya Osama 2:1

ISRAEL: Liga Alef North - Uppflyttningsgrupp

12:45MS Tira - Maccabi Bnei Raina 2:0
14:00Hapoel Kaukab - Maccabi Tamra 2:0

ISRAEL: Liga Alef South - Nedflyttningsgrupp

12:00Hak. Ramat Gan - H. Ashkelon 0:1
12:00H. Bnei Lod - Maccabi Yavne 1:1
12:30Hapoel Azor - SC Dimona 0:2
13:00Maccabi Shaarayim FC - MS Ironi Kuseife 1:1
13:30M. Ironi Ashdod - Nordia Jerusalem 1:1

ISRAEL: Liga Alef South - Uppflyttningsgrupp

12:30H. Bikat Hayarden - Agudat Sport Ashdod 0:0
12:40Holon Yermiyahu - Maccabi Jaffa 0:1

ITALIEN: Serie B

21:00Spal - Ascoli -:-

JAPAN: J1 League

12:00Hokkaido Consadole Sapporo - Yokohama M. 1:3

JORDAN: Premier League

21:30Al Jalil - Aqaba -:-

KAMERUN: Elite Two

HalvtidDynamo Douala - Ngaoundere 1:0

KOSOVO: Superliga

15:00FC Besa - Drenica 1:2

KROATIEN: 1. HNL

HalvtidVarazdin - Sibenik 1:0
18:05Gorica - S. Belupo -:-
20:30Hajduk Split - Osijek -:-

KROATIEN: 2. HNL

31'Dubrava - Hajduk Split 2 0:0

KYRGYZSTAN: Premier Liga

12:30Alay Osh - Alga -:-

LITAUEN: A Lyga

HalvtidDziugas Telsiai - Riteriai 0:1
17:00Zalgiris - Suduva -:-
19:00Dainava Alytus - Kauno Zalgiris -:-

LITAUEN: I Lyga

31'Jonava - Silas 1:2

MACAO: Elite League

15:00Lun Lok - Monte Carlo -:-

MALAWI: Super League

14:30Chitipa United - Mzuni -:-

MALAYSIA: Super League

HalvtidSri Pahang - Johor DT 0:1
HalvtidTerengganu - Kuala Lumpur City 0:0

MALAYSIA: Premier League

HalvtidSarawak Utd. - PDRM FC 0:0

MALDIVES: Dhivehi Premier League

19:00Maziya - TC Sports Club -:-

MAROCKO: Botola Pro

00:00Wydad - Mouloudia Oujda 1:1
00:00Hassania Agadir - Berkane -:-
00:00Moghreb Tetouan - Raja Casablanca (Mar) -:-

MAROCKO: Botola 2

18:00Sale - KAC Kenitra -:-
18:00Widad Temara - Chabab Atlas Khenifra -:-

MAURITANIA: Ligue 1

23:15JAHE - Garde Nationale -:-

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Clasura

02:00Celaya - Tapatio 0:0
04:05Atl. Morelia - Tepatitlan de Morelos 2:2

MEXIKO: Liga MX Women - Clasura

23:00Cruz Azul D - Guadalajara Chivas D -:-

MOLDAVIEN: Divizia Nationala

12:00CSCA Buiucani - Zimbru 1:1
12:00Speranta Nisporeni - Sheriff Tiraspol 0:10
15:00Petrocub - Milsami 1:1

NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie

18:00Nijmegen - Jong AZ -:-
20:00Cambuur - Helmond -:-
20:00Dordrecht - Den Bosch -:-
20:00Eindhoven - Jong Ajax -:-
20:00FC Oss - Maastricht -:-
20:00Jong Utrecht - FC Volendam -:-
20:00Roda - Breda -:-
20:00Telstar - Excelsior -:-

NIGERIA: NNL

17:00EFCC - Mighty Jets -:-
17:00Malumfashi - Yobe Stars -:-

NORDIRLAND: NIFL Premiership

20:30Coleraine - Glentoran -:-
20:45Carrick Rangers - Dungannon -:-
20:45Crusaders - Glenavon -:-
21:00Larne - Warrenpoint -:-

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: CONCACAF Champions League

02:00Columbus Crew (Usa) - Esteli (Nic) 1:0
04:00Monterrey (Mex) - Atletico Pantoja (Dom) 3:1

PANAMA: LPF - Apertura

23:00Arabe Unido - San Francisco 1:1

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:00Guairena FC - Olimpia -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

21:00General Caballero JLM - Tacuary -:-

PERU: Liga 1 - Apertura

01:00Cajamarca - Melgar 3:1

POLEN: Ekstraklasa

18:00Podbeskidzie - Pogon Szczecin -:-
20:30Gornik Z. - Slask Wroclaw -:-

POLEN: Division 1

17:00UppskjutenGKS Jastrzebie - Legnica -:-
17:40LKS Lodz - Arka -:-

POLEN: III Liga - Group III

17:00ROW Rybnik - Legnica 2 -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

19:45Boavista - Ferreira -:-
22:00Farense - Sporting -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

21:30Vilafranquense - Leixoes -:-

QATAR: QFA Cup

20:00Qatar SC - Al-Shahaniya -:-
21:00Umm-Salal - Al Muaidar -:-
22:15Al-Gharafa - Al Markhiya -:-

RUMÄNIEN: Liga 1 - Nedflyttningsgrupp

31'UTA Arad - Viitorul Constanta 0:0
19:30Astra - Dinamo Bukarest -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3

16:00Popesti Leordeni - Ulmu -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4

16:00Din. Bucuresti 2 - Tunari -:-
16:00FCSB 2 - Balotesti -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5

16:00Astra 2 - Cetate Rasnov -:-
16:00Corona Brasov - Plopeni -:-
16:00Sepsi Sf. Gheorghe 2 - Odorheiu -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6

16:00Academica Clinceni 2 - Moreni -:-
16:00Unirea Bascov - Alexandria -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7

16:00AFC Hermannstadt 2 - Targu Carbunesti -:-
16:00Gaz Metan Medias 2 - Minerul Costesti -:-
16:00Magura Cisnadie - Daesti -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8

16:00Poli Timisoara - Dumbravita -:-
16:00Soimii Lipova - Crisul Chisineu Cris -:-

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9

16:00Alba Iulia - Industria Galda -:-
16:00Unirea Dej - Ocna Mures -:-
16:00Unirea Ungheni - Reghin -:-

RYSSLAND: PFL - Group 1

15:00SKA Rostov - Mashuk 4:0

RYSSLAND: PFL - Group 4

12:00Krylya Sovetov Samara 2 - Chelyabinsk 1:2
13:00Nosta - Lada Dimitrovgrad 2:1
13:00Orenburg 2 - Lada Togliatti 2:2
17:30Kamaz Chelny - Tyumen -:-

SAUDIARABIEN: Saudi Professional League

20:35Al Qadisiya - Al-Raed -:-
21:10Al-Ittihad - Al Batin -:-

SCHWEIZ: Challenge League

19:00Aarau - Chiasso -:-
20:00Thun - Xamax -:-
20:00Winterthur - Lausanne Ouchy -:-

SERBIEN: Super Liga

HalvtidBacka - Vojvodina 0:2
18:05Macva - Partizan -:-

SINGAPORE: Premier League

14:30Tampines - Geylang 3:2

SKOTTLAND: Scottish Cup

19:00St Mirren - Inverness CT -:-
20:00Motherwell - Morton -:-
20:45Forfar - Dundee Utd -:-

SLOVENIEN: Prva liga

16'Aluminij - Maribor 0:0
19:00Mura 05 - Celje -:-

SPANIEN: LaLiga2

19:00Fuenlabrada - Sabadell -:-
21:00Girona - Zaragoza -:-

SVERIGE: Division 1 - Södra

19:00FC Trollhättan - Ljungskile SK -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:00Cape Umoya United - Royal AM 1:1

SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Kval

02:30Junior (Col) - Bolivar (Bol) 3:0

SYDKOREA: K3 League

12:00Changwon - Gangneung 1:0

TADZJIKISTAN: Vysshaya Liga

13:30Faizkand - Kuktosh 3:1
13:30UppskjutenIstaravshan - Istiqlol Dushanbe -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

13:00JKT Tanzania - Azam 0:1
90+'Kinondoni MC - Gwambina 3:0

TJECKIEN: 1. Liga

18:00Bohemians 1905 - Ostrava -:-

TURKIET: Super Lig

15:00Genclerbirligi - Sivasspor 2:3
15:00Konyaspor - Kayserispor 0:0
18:00Antalyaspor - Rizespor -:-
18:00Besiktas - Ankaragucu -:-

TYSKLAND: Bundesliga

20:30RB Leipzig - Hoffenheim -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

18:30Braunschweig - Paderborn -:-
18:30Darmstadt - Furth -:-

TYSKLAND: 3. Liga

19:00Bayern II - Rostock -:-

UGANDA: Premier League

15:00Airtel Kitara - Vipers 0:3
15:00URA SC - BUL 3:1

UKRAINA: Premier League

HalvtidLviv - Oleksandriya 2:1

UKRAINA: Persha Liga

15:00Ahrobiznes Volochysk - Hirnyk-Sport 1:1
15:00Kremin - Ch. Odessa 1:1
15:00Mykolaiv - Obolon 5:3
15:00Nyva Ternopil - Veres-Rivne 0:1
15:00VPK-Agro - Prykarpattya 1:1
15:00Zhytomyr - Alliance 1:2

UKRAINA: Youth League

10:00Minaj U21 - Desna U21 2:0
11:00Shakhtar U21 - Din. Kiev U21 0:2
13:00Vorskla U21 - Zorya U21 2:1

UNGERN: OTP Bank Liga

18:00Budafoki - DVTK Borsodi -:-

UNGERN: NB I Women

16:00Haladas D - Győr D -:-

USA: NWSL Challenge Cup Women

01:00Washington D - Racing Louisville D 1:0
01:30Chicago D - Portland Thorns D 0:1

UZBEKISTAN: Super League

90+'Navbahor Namangan - Turon 0:0
87'Lok. Tashkent - Bunyodkor 2:1

WALES: Cymru Premier - Nedflyttningsgrupp

20:45Aberystwyth - Flint -:-

VENEZUELA: Primera Division - Första rundan

00:00Dep. Tachira - Hermanos Colmenares 2:1
02:15Monagas - Mineros 2:0
22:00Atletico Venezuela - Metropolitanos -:-

VIETNAM: V.League 1

14:15The Cong - Than Quang Ninh 2:1

VIETNAM: V.League 2

12:00Binh Phuoc - Dak Lak 0:2
12:00Cong An - An Do-An Giang 1:0

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

18:00Detroit (Usa) - Stumptown Ath. (Usa) -:-
22:00Charleston (Usa) - North Carolina (Usa) -:-
22:00El Paso (Usa) - North Texas (Usa) -:-
22:00Hartford Athletic (Usa) - New York Red Bulls 2 (Usa) -:-
23:00Maryland Bobcats (Usa) - San Diego 1904 (Usa) -:-

ÖSTERRIKE: 2. Liga

18:00A. Lustenau - Kapfenberg -:-
20:25Lafnitz - Dornbirn -:-

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.