Fotboll » Idag » Alla matcher
Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
FRANKRIKE: Ligue 1
21:00Montpellier - Nantes -:-ITALIEN: Serie A
20:45Frosinone - Salernitana -:-SPANIEN: LaLiga
21:00Real Sociedad - Real Madrid -:-TYSKLAND: Bundesliga
20:30Bochum - Hoffenheim -:-AFRIKA: CAF Champions League - Slutspel
20:00Mamelodi Sundowns - Esperance -:-21:00Al Ahly - Mazembe -:-
ALGERIET: Ligue 1
17:00Biskra - ES Setif -:-17:00UppskjutenBiskra - Oran -:-
17:00El Bayadh - Khenchela -:-
17:00UppskjutenES Setif - US Souf -:-
17:00UppskjutenJS Kabylie (Alg) - Constantine -:-
17:00UppskjutenKhenchela - Alger (Alg) -:-
17:00UppskjutenMagra - Saoura -:-
17:00UppskjutenParadou - ASO Chlef -:-
17:00Saoura - US Souf -:-
ANGOLA: Girabola
18:00Kabuscorp - Primeiro de Agosto -:-ARGENTINA: Reserve League - Första rundan
00:00Ind. Rivadavia 2 - Argentinos Jrs 2 0:1ARMENIEN: Premier League
17:00Ararat - Van -:-ASIEN: AFC Asian Cup U23 - Slutspel
16:00Uzbekistan U23 - Saudiarabien U23 -:-19:30Irak U23 - Vietnam U23 -:-
AUSTRALIEN: A-League
11:45Brisbane Roar - Adelaide United -:-AUSTRALIEN: NPL NSW
11:30Manly Utd - NWS Spirit -:-11:30Sydney FC U23 - Sydney Utd -:-
AUSTRALIEN: NPL Queensland
12:30Redlands - Wynnum Wolves -:-AUSTRALIEN: NPL South Australia
12:00Adelaide City - Adelaide United U23 -:-12:00South Adelaide - Croydon -:-
AUSTRALIEN: NPL Victoria
11:30Melbourne Knights - Oakleigh Cannons -:-AUSTRALIEN: NSW League One
12:00Nepean - Bankstown City Lions -:-AUSTRALIEN: SA State League
12:45West Torrens - Sturt Lions -:-AUSTRALIEN: Victoria Premier League
12:30Bentleigh Greens - Melbourne City U21 -:-12:30Northcote City - Brunswick City -:-
12:30Preston Lions - Werribee City -:-
AZERBAJDZJAN: I Liqa
13:30Shamakhi - Difai Agsu -:-14:00Mingachevir - Iravan -:-
BANGLADESH: Premier League
11:45Rahmatgonj MFS - Fortis -:-11:45Sheikh Russel - Abahani Limited -:-
BARBADOS: Premier League
01:00Brittons Hill - Paradise SC -:-03:00Empire - Weymouth Wales -:-
BELARUS: Vysshaya Liga
17:30Vitebsk - BATE -:-19:30Dynamo Brest - Naftan -:-
BELARUS: Pershaya Liga
16:30Volna Pinsk - Belarus U17 -:-BELGIEN: Jupiler Pro League - Nedflyttningsgrupp
20:45Eupen - Charleroi -:-BELGIEN: National Division 1
19:30Gent B - OH Leuven B -:-BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV B
20:15Wezel Sport - Bocholter -:-BELGIEN: Pro League U21
19:30Lommel SK U21 - RWDM U21 -:-20:00Dender U21 - Deinze U21 -:-
20:00St. Truiden U21 - Oostende U21 -:-
20:15Westerlo U21 - RFC Liege U21 -:-
20:30Francs Borains U21 - Patro Eisden U21 -:-
20:30Kortrijk U21 - Eupen U21 -:-
BELGIEN: Super League Women - Förlorarrunda
20:00Charleroi D - Mechelen D -:-BELGIEN: Super League Women - Vinnarrunda
20:30Genk D - Gent D -:-BOTSWANA: Premier League
19:00Township Rollers - Orapa United -:-BRASILIEN: Serie B
00:00Ituano - Operario -:-00:00Sport Recife - Vila Nova -:-
BRASILIEN: Acreano - Andra rundan
00:30Independencia - Sao Francisco FC 4:122:30Galvez - Vasco da Gama AC -:-
BRASILIEN: Amapaense - Slutspel
01:00Oratorio - Trem -:-BRASILIEN: Gaucho 2
00:00Aimore - Inter Santa Maria 2:1BRASILIEN: Capixaba U20 - Slutspel
20:00Porto Vitoria U20 - Estrela do Norte U20 -:-20:00Vitoria ES U20 - Real Noroeste U20 -:-
BRASILIEN: Catarinense U20
20:00Brusque U20 - Inter de Lages U20 -:-20:00Joinville U20 - Figueirense U20 -:-
BRASILIEN: Goiano U20
20:30Aparecidense U20 - Vila Nova U20 -:-20:30Guanabara City U20 - Itaberai U20 -:-
20:30Royal U20 - Cerrado EC U20 -:-
20:30Trindade U20 - Aparecida EC U20 -:-
BRASILIEN: Paranaense U20 - Första rundan
20:00Prudentopolis U20 - Rolandia EC U20 -:-20:00Cascavel U20 - Azuriz U20 -:-
BRASILIEN: Paulista U20 - Första rundan
20:00Bandeirante U20 - Sertaozinho U20 -:-20:00CA Joseense U20 - Pinda U20 -:-
20:00Capivariano U20 - Guarani U20 -:-
20:00Comercial FC - Tiete U20 - Ituano U20 -:-
20:00Cosmopolitano Sports U20 - Uniao Sao Joao U20 -:-
20:00EC Sao Bernardo U20 - Aster Itaqua U20 -:-
20:00Fernandopolis U20 - Olimpia FC U20 -:-
20:00Francana U20 - Inter de Bebedouro U20 -:-
20:00Gremio Prudente U20 - Vocem U20 -:-
20:00Guacuano U20 - Brasilis U20 -:-
20:00Guarulhos U20 - Nacional SP U20 -:-
20:00Ibrachina U20 - Flamengo SP U20 -:-
20:00Independente SP U20 - Internacional de Limeira U20 -:-
20:00Itapirense U20 - Ponte Preta U20 -:-
20:00Marilia AC U20 - Presidente Prudente U20 -:-
20:00Maua U20 - Jabaquara U20 -:-
20:00Osasco Audax U20 - Oeste U20 -:-
20:00Paulinia FU U20 - Metropolitano FC U20 -:-
20:00Piracicaba U20 - Rio Branco U20 -:-
20:00Porto Football U20 - Aguai U20 -:-
20:00Referencia U20 - GE Osasco U20 -:-
20:00Rio Preto U20 - Jose Bonifacio EC U20 -:-
20:00Santo Andre U20 - Mauaense U20 -:-
20:00Sao Bento U20 - Desportivo U20 -:-
20:00Sao Caetano U20 - Agua Santa U20 -:-
20:00Sao Carlos U20 - Ferroviaria U20 -:-
20:00Sfera U20 - Elosport U20 -:-
20:00Tanabi U20 - Mirassol U20 -:-
20:00Tupa U20 - Novorizontino U20 -:-
20:00Uniao Mogi U20 - Taubate U20 -:-
20:00Uniao Suzano U20 - Sao Jose EC U20 -:-
20:00Velo Clube U20 - CA Taquaritinga U20 -:-
20:00XV de Jau U20 - Rio Claro U20 -:-
BRASILIEN: Brasileiro A3 D
20:00Vitoria D - Confianca D -:-BULGARIEN: Parva liga - Nedflyttningsgrupp
19:00Pirin Blagoevgrad - Botev Vratsa -:-BULGARIEN: Vtora liga
16:00Marek - Septemvri Sofia -:-CHAD: Premiere Division - LPFN
16:45Foullah Edifice (Cha) - Gazelle -:-COLOMBIA: Primera B - Apertura
22:30Atletico F.C. - Tigres -:-23:00Orsomarso - Boca Juniors -:-
COLOMBIA: Copa Colombia
00:30Patriotas FC - Bucaramanga 0:302:00Quindio - Envigado 2:3
03:00Once Caldas - Fortaleza F.C 0:1
CYPERN: Division 2 - Nedflyttningsgrupp
16:00Ermis - Xylotymbou -:-DANMARK: Superliga - Nedflyttningsgrupp
19:00Lyngby - Vejle -:-DANMARK: 1st Division - Nedflyttningsgrupp
19:00B.93 - Horsens -:-19:00Hillerod - Naestved -:-
DANMARK: 1st Division - Uppflyttningsgrupp
19:00Kolding - Sönderjyske -:-DANMARK: 2nd Division - Nedflyttningsgrupp
19:00F. Amager - Hellerup -:-19:00Thisted - Skive -:-
DANMARK: 2nd Division - Uppflyttningsgrupp
19:00Esbjerg - Aarhus Fremad -:-19:00Nykobing - AB Kopenhagen -:-
DJIBOUTI: Division 1
14:00ASAS - Port -:-16:30CF GR/SIAF - AS Arta -:-
18:30ASC Hayab - Hopital -:-
DOMINIKANSKA REPUBLIKEN: LDF
23:00Vega Real - Atletico Pantoja -:-DR KONGO: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp
15:30Blessing - Groupe Bazano -:-16:00Renaissance - AC Kuya -:-
ECUADOR: Serie B
02:00Ind. Juniors - Cuniburo 4:0EL SALVADOR: Primera Division - Clasura
86'Santa Tecla - Aguila 2:3ENGLAND: Championship
21:00QPR - Leeds -:-ENGLAND: Premier League 2
15:30Reading U21 - Manchester City U21 -:-20:00Aston Villa U21 - Norwich U21 -:-
20:00Chelsea U21 - Southampton U21 -:-
20:00Fulham U21 - Tottenham U21 -:-
20:00Middlesbrough U21 - Crystal Palace U21 -:-
20:00Nottingham U21 - Manchester Utd U21 -:-
20:00Stoke U21 - Newcastle Utd U21 -:-
20:00West Ham U21 - Leicester U21 -:-
ENGLAND: Professional Development League
15:00Hull U21 - Crewe U21 -:-ESTLAND: Meistriliiga
18:00Parnu JK Vaprus - Nomme Utd -:-FINLAND: Veikkausliiga
17:00Inter Turku - Ekenas -:-FINLAND: Ykkonen
18:00JJK Jyvaskyla - EPS -:-FINLAND: Kakkonen - Grupp A
17:30MyPa - Lahden Reipas -:-18:00Atlantis 2 - Futura -:-
18:00PPJ - GrIFK -:-
FINLAND: Suomen Cup
18:00TuWe - MuSa -:-18:45Fish United - TPV Tampere -:-
FINLAND: Kansallinen Liiga Women
18:00PK-35 Vantaa D - Ilves D -:-FRANKRIKE: National
18:30Niort - Martigues -:-19:30Chateauroux - Epinal -:-
19:30Cholet - Rouen -:-
19:30Dijon - GOAL FC -:-
19:30Marignane GCB - Sochaux -:-
19:30Nancy - Le Mans -:-
19:30Versailles - Orleans -:-
19:30Villefranche - Avranches -:-
FRANKRIKE: National 2 - Group A
20:00Bourgoin Jallieu - Andrezieux -:-FRANKRIKE: National 2 - Group B
19:30Angouleme - La Roche -:-19:30Saumur - Les Herbiers -:-
FRANKRIKE: National 2 - Group C
19:00Bastia-Borgo - Beauvais -:-19:00Granville - Stade Briochin -:-
FRANKRIKE: National 2 - Group D
19:00Bourg en Bresse - Wasquehal -:-FÖRENADE ARABEMIRATEN: UAE League
16:05Al Nasr - Ittihad Kalba -:-16:05Bani Yas - Hatta -:-
18:45Al Wasl - Al-Jazira -:-
18:45Emirates Club (Uae) - Al-Wahda -:-
GAMBIA: GFA League
18:30Real Banjul - TMT -:-GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
17:00Kolkheti 1913 - Samtredia -:-18:00Din. Tbilisi - Telavi -:-
GHANA: Premier League
17:00Legon Cities - Berekum Chelsea -:-GHANA: Division One League
17:00ADVSA - Accra Athletic -:-17:00Baffour SA - Debibi -:-
GIBRALTAR: National League - Mästerskapsslutspel
21:00Mons Calpe - Manchester 62 -:-GUATEMALA: Liga Nacional - Clasura – Slutspel
02:00Dep. Malacateco - Municipal 3:232'Xinabajul - Antigua 0:0
HONDURAS: Liga Nacional - Clasura
01:15Motagua - Real Sociedad 3:088'Victoria - Marathon 1:0
INDONESIEN: Liga 1
10:00Persis Solo - Persita -:-10:00PSIS Semarang - Persikabo 1973 -:-
14:00RANS Nusantara - Persija Jakarta -:-
IRAK: Stars League
14:45Al Karkh - Al Zawraa -:-14:45Al-Qassim - Duhok -:-
17:00UppskjutenAl-Hudod - Al Wasat -:-
17:00UppskjutenAl Talaba - Al Naft -:-
17:00Al Wasat - Naft Missan -:-
17:00UppskjutenAl Zawraa - Erbil -:-
17:00UppskjutenNaft Missan - Al-Qassim -:-
17:00UppskjutenZakho - Al Minaa -:-
IRAN: Hazfi Cup
16:15Mes Kerman - Chadormalu -:-16:30Fajr Sepasi - Gol Gohar -:-
16:45Aluminium Arak - Persepolis (Irn) -:-
16:45Havadar SC - Mes Soongoun -:-
17:00Malavan - Saipa -:-
17:00Tractor-Sazi - Zob Ahan (Irn) -:-
18:00Esteghlal Molasani - Sepahan -:-
IRLAND: Premier Division
20:45Drogheda - Sligo Rovers -:-20:45Dundalk - Bohemians -:-
20:45Shelbourne - St. Patricks -:-
20:45Waterford - Derry City -:-
21:00Shamrock Rovers - Galway -:-
IRLAND: Division 1
19:00Finn Harps - Cork City -:-20:45Athlone - Cobh Ramblers -:-
20:45Bray - Kerry -:-
20:45Treaty United - UC Dublin -:-
ISRAEL: Leumit League - Nedflyttningsgrupp
15:00H. Akko - MS Kafr Qasim -:-15:00Hapoel Afula - Hapoel I. R. Lezion -:-
15:00H. Kfar Saba - Hap. Ramat Gan -:-
15:00Sektzya Ness Ziona - Ihud Bnei Shfaram -:-
ISRAEL: Leumit League - Uppflyttningsgrupp
15:00Bnei Yehuda - Kiryat Shmona -:-15:00Hapoel Umm al-Fahm - Ironi Tiberias -:-
15:00I. Ramat HaSharon - Maccabi Jaffa -:-
15:00Nof Hagalil - M. Herzliya -:-
ISRAEL: Liga Alef North
12:40Akei Nazareth - Ironi Nesher -:-12:40Hapoel Bnei Zalfa - Kiryat Yam -:-
12:40Hapoel Kafr Kanna - Hapoel Kaukab -:-
12:40Hapoel Raanana - Tayibe -:-
12:40Maccabi Nujeidat Ahmad - H. Migdal HaEmek -:-
12:40M. Kiryat Ata-Bialik - Ironi Baka -:-
12:40MS Tira - Tzeirei Kafr Kanna -:-
ISRAEL: Liga Alef South
12:40H. Bikat Hayarden - H. Marmorek -:-12:40Holon Yermiyahu - Hapoel Herzliya -:-
12:40Ironi Modiin - SC Dimona -:-
12:40Maccabi Shaarayim FC - H. Bnei Lod -:-
12:40Maccabi Yavne - Shimshon Kafr Qasim -:-
12:40M. Ironi Ashdod - Hapoel Kfar Shalem -:-
12:40Shimshon Tel Aviv - Agudat Sport Ashdod -:-
13:00Nordia Jerusalem - M. Ironi Kiryat Malachi -:-
ITALIEN: Serie B
20:30Pisa - Catanzaro -:-20:30Venezia - Cremonese -:-
ITALIEN: Primavera 1
18:00Fiorentina U19 - Inter U19 -:-ITALIEN: Serie A Women - Mästerskapsslutspel
20:30Juventus D - Inter D -:-ITALIEN: Serie B Women
14:30Chievo Verona D - Ravenna D -:-JORDAN: Premier League
17:00Shabab Al Ordon - Al Wehdat -:-19:45Al Ramtha - Sahab -:-
KAZAKSTAN: First Division
11:00UppskjutenFK Akzhayik - Arys -:-11:00Okzhetpes - SD Family -:-
13:00FK Kyran - Zhetisay -:-
13:00Taraz - Altai -:-
KINA: Super League
12:00Qingdao West Coast - Nantong Zhiyun -:-13:00Shenzhen Xinpengcheng - Qingdao Hainiu -:-
13:35Cangzhou - Henan Songshan Longmen -:-
13:35Changchun Yatai - Meizhou Hakka -:-
13:35Wuhan Three Towns - Tianjin Jinmen Tiger -:-
13:35Zhejiang Professional - Beijing Guoan -:-
14:00Chengdu Rongcheng - Shandong Taishan -:-
KONGO: Ligue 1
16:00Juk - CARA Brazzaville -:-19:00Etoile du Congo - AS BNG -:-
KROATIEN: HNL
18:00Istra 1961 - S. Belupo -:-KROATIEN: Prva NL
15:50Jarun - Vukovar 1991 -:-17:00Sesvete - Dubrava -:-
KROATIEN: Druga NL
17:00H. Dragovoljac - Jadran LP -:-17:00Kustosija - Karlovac -:-
LETTLAND: Virsliga
17:00Metta - Auda -:-LETTLAND: 1. Liga
18:00Rezekne - Valmiera 2 -:-LIBANON: Premier League - Vinnarrunda
15:00Racing - Nejmeh SC -:-LITAUEN: I Lyga
16:00BE1 NFA - BFA Vilnius -:-17:00Babrungas - FK Minija -:-
17:00Nevezis Kedainiai - Ekranas -:-
18:00Neptunas - Garliava -:-
MACAO: Elite League
15:00Chao Pak Kei - Monte Carlo -:-MALI: Premiere Division
18:30AS Police - US Bougouni -:-20:30USC Kita - USFAS Bamako -:-
MALTA: Challenge League - Nedflyttningsgrupp
20:30Fgura - Swieqi -:-20:30Msida - Attard -:-
MALTA: Challenge League - Uppflyttningsgrupp
18:00Marsa - Zurrieq -:-MAROCKO: Botola Pro
20:00Jeunesse Sportive Soualem - Mouloudia Oujda -:-MEXIKO: Liga de Expansion MX - Clasura – Slutspel
03:05Cancun - Atlante 0:112'Zacatecas Mineros - Leones Negros 0:0
MEXIKO: Liga Premier Serie A
18:00Correcaminos 2 - Orgullo Reynosa -:-00:00Tecos FC - Coras -:-
MEXIKO: Liga MX U23 - Clasura
17:00Puebla U23 - Club America U23 -:-17:00Queretaro U23 - U.N.A.M. U23 -:-
MEXIKO: Liga MX Women - Clasura
03:00U.A.N.L.- Tigres D - Juarez D 1:07'Club Tijuana D - Pachuca D 0:0
MOÇAMBIQUE: Mocambola
15:00Ferroviario Beira - Brera Tchumene -:-MONGOLIA: Premier League
13:15Deren - Khovd -:-MYANMAR: MNL League Cup
11:15Rainbow - Shan Utd -:-11:30Rakhine United - Glory Goal -:-
NEDERLÄNDERNA: Eerste Divisie
20:00Cambuur - Dordrecht -:-20:00De Graafschap - Maastricht -:-
20:00Jong Ajax - Roda -:-
20:00Oss - Jong AZ -:-
20:00Venlo - Den Bosch -:-
20:00Willem II - Groningen -:-
NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U18 - Vårsäsong
17:30Feyenoord U18 - Ajax U18 -:-NICARAGUA: Liga Primera - Clasura
23:00Jalapa - UNAN-Managua 1:102:00Diriangen - Ferretti 1:0
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clasura
23:00Diriangen U20 - Ferretti U20 0:1NIGERIA: NPFL
17:00Remo Stars - Niger Tornadoes -:-NORDIRLAND: NIFL Championship - Nedflyttningsgrupp
19:45Knockbreda - Newington -:-20:45Ballinamallard - Ballyclare -:-
20:45Dergview - Ards -:-
NORDIRLAND: NIFL Championship - Uppflyttningsgrupp
20:45Annagh - Bangor FC -:-20:45Dundela - H&W Welders -:-
20:45Portadown - Institute -:-
PARAGUAY: Division Intermedia
16:00Sp. Carapegua - Rubio Nu -:-23:15Deportivo Santani - Fernando de la Mora -:-
PERU: Liga 1 - Apertura
22:00Sport Huancayo - Carlos Mannucci -:-PERU: Liga Women
20:00UNSAAC D - Melgar D -:-22:00Dep. Municipal D - Carlos Mannucci D -:-
20:00AD Cantolao D - Defensores D -:-
22:30Cesar Vallejo D - Sporting Cristal D -:-
POLEN: Ekstraklasa
18:00Piast - Warta Poznan -:-20:30Jagiellonia - Pogon Szczecin -:-
POLEN: Division 1
20:30Wisla - Podbeskidzie -:-POLEN: Division 2
19:30Chojniczanka - Sandecja -:-20:00Pogon Siedlce - Stezyca -:-
POLEN: III Liga - Group I
19:45Skierniewice - Pelikan -:-POLEN: III Liga - Group II
17:15Pogon Szczecin II - Swit Skolwin -:-POLEN: III Liga - Group III
15:30Sleza Wroclaw - Carina Gubin -:-POLEN: III Liga - Group IV
19:45Wiazownica - Czarni Polaniec -:-PORTUGAL: Liga Portugal
21:15Gil Vicente - Arouca -:-PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Nedflyttningsgrupp
12:00Academico Viseu U23 - Rio Ave U23 -:-12:00Portimonense U23 - Braga U23 -:-
12:00Santa Clara U23 - Leixoes U23 -:-
17:00Farense U23 - Mafra U23 -:-
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Mästerskapsslutspel
12:00Benfica U19 - Braga U19 -:-QATAR: Emir Cup
16:15Al Khor - Lusail -:-19:00Al-Shahaniya - Al Bidda -:-
RUMÄNIEN: Liga 1 - Nedflyttningsgrupp
19:00Dinamo Bukarest - FC Voluntari -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Nedflyttningsgrupp
16:00Inainte Modelu - Gloria Baneasa -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Uppflyttningsgrupp
16:00Calarasi - Afumati -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Nedflyttningsgrupp
16:00Muscel - Moreni -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Uppflyttningsgrupp
16:00Popesti Leordeni - CS Din. Bucuresti -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Nedflyttningsgrupp
16:00Sepsi Sf. Gheorghe 2 - SR Brasov -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Uppflyttningsgrupp
16:00Cetate Rasnov - Kids Tampa Brasov -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Nedflyttningsgrupp
16:00Unirea Bascov - Calimanesti -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Uppflyttningsgrupp
16:00Ramnicu Valcea - Cetatea -:-16:00Vedita Colonesti - Viitorul Daesti -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Nedflyttningsgrupp
16:00Jiul Petrosani - Gilortul Tg. Carbunesti -:-16:00U Craiova 1948 2 - CS U Craiova 2 -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Uppflyttningsgrupp
13:00Viitorul Simian - CSM Deva -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Nedflyttningsgrupp
16:00Avantul Periam - Ineu -:-RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Nedflyttningsgrupp
16:00Avantul Reghin - Targu Mures 1898 -:-16:00Metalurgistul Cugir - Viitorul Cluj -:-
RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Nedflyttningsgrupp
16:00Sanatatea Cluj - Baia Mare -:-16:00Satu Mare - Victoria Carei -:-
RWANDA: Premier League
15:00Police - Bugesera -:-RYSSLAND: Youth League
10:00Fakel Voronezh U19 - Chertanovo M. U19 -:-10:00Ural U19 - FK Orenburg U19 -:-
12:00Krylya Sovetov Samara U19 - Lok. Moskva U19 -:-
12:00UOR 5-Yegoryevsk U19 - Baltika U19 -:-
14:00Akhmat Grozny U19 - CSKA Moscow U19 -:-
14:00Dynamo Moscow U19 - FK Rostov U19 -:-
14:00Kazan U19 - FK Strogino Moscow U19 -:-
14:00Zenit U19 - Nizhny Novgorod U19 -:-
16:00Sochi U19 - Krasnodar U19 -:-
16:00Sp. Moscow U19 - Konoplev Academy U19 -:-
SAUDIARABIEN: Saudi Professional League
17:00Al-Hilal - Al Fateh -:-17:00Damac - Al-Taawon -:-
20:00Al-Ittihad - Al Shabab -:-
SCHWEIZ: Challenge League
20:15Aarau - Bellinzona -:-SCHWEIZ: Promotion League
20:15Delemont - Breitenrain -:-SERBIEN: Super Liga - Mästerskapsslutspel
19:00Cukaricki - Mladost -:-SERBIEN: Super Liga - Nedflyttningsgrupp
17:00Vozdovac - Sp. Subotica -:-SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade
14:00Torlak - Jedinstvo Surcin -:-15:00Studentski Grad - Radnicki Obrenovac -:-
SIERRA LEONE: Premier League
18:15Bhantal - Freetown City -:-18:15Real Republicans - Kholifa Stars -:-
SKOTTLAND: Championship
20:45Airdrieonians - Dundee Utd -:-SLOVAKIEN: Nike liga - Nedflyttningsgrupp
17:30Michalovce - Banska Bystrica -:-SLOVAKIEN: 1. Liga Women - Mästerskapsslutspel
18:00Myjava D - Slovan Bratislava D -:-SLOVENIEN: 2. SNL
17:00Ilirija - Tabor Sezana -:-SOMALIA: National league
14:30Midnimo - Heegan -:-SPANIEN: LaLiga2
20:30Andorra - Racing Santander -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4
19:30Derio - Leioa -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6
18:00Ilicitano - Roda -:-20:00Ontinyent 1931 - Rayo Ibense -:-
20:00Villarreal C - Silla CF -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12
22:15Arucas - Panaderia -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Group 15
19:30Alesves - Cortes -:-20:30Oberena - CD Ardoi -:-
SVERIGE: Division 1 - Norra
19:00Örebro Syrianska - AFC Eskilstuna -:-SVERIGE: Division 1 - Södra
19:00Torslanda IK - FC Trollhättan -:-19:00Ängelholms FF - Lunds BK -:-
SVERIGE: Division 2 - Norrland
19:00Bodens BK - Kiruna FF -:-SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland
19:00Skövde - Lidköpings FK -:-19:15Saffle SK - Herrestads AIF -:-
19:30Kongahälla - IK Gauthiod -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand
19:30IK Sleipner - Nyköpings BIS -:-19:30Nacka Iliria - IFK Eskilstuna -:-
SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland
19:00Landvetter - Sävedalens IF -:-SVERIGE: Elitettan - damer
19:00Jitex BK D - Lidköpings FK D -:-19:30Sunnanå SK D - Malmö FF D -:-
SYDAFRIKA: Premier League
19:30Cape Town Spurs - Richards Bay -:-19:30TS Galaxy - Swallows -:-
SYDAFRIKA: Motsepe Foundation Championship
15:00Black Leopards - Orbit College -:-15:00Pretoria Callies - Upington City -:-
SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Gruppstadiet
00:00Cerro Porteno (Par) - Fluminense (Bra) 0:000:00Cobresal (Chi) - Talleres Cordoba (Arg) 0:2
02:00Barcelona SC (Ecu) - Sao Paulo (Bra) 0:2
02:00Palestino (Chi) - Millonarios (Col) 3:1
SYDAMERIKA: Copa Sudamericana - Gruppstadiet
00:00Metropolitanos (Ven) - Lanus (Arg) 0:200:00Nacional Asuncion (Par) - Racing Montevideo (Uru) 2:2
02:00Always Ready (Bol) - Cesar Vallejo (Per) 2:0
02:00Fortaleza (Bra) - Boca Juniors (Arg) 4:2
58'Delfin (Ecu) - Internacional (Bra) 1:2
59'Ind. Medellin (Col) - Defensa y Justicia (Arg) 2:0
SYDAMERIKA: South American Championship Women U20 - Sista gruppen
23:00Colombia U20 D - Venezuela U20 D -:-SYRIEN: Premier League
15:00Al-Ittihad Aleppo - Wathbah -:-15:00Al Karamah - Horriya -:-
15:00Al-Sahel - Tishreen -:-
15:00Foutoua - Al Wahda -:-
15:00Hottin - Jableh -:-
TADZJIKISTAN: Vysshaya Liga
13:30Istaravshan - CSKA Pomir Dushanbe -:-15:00Kuktosh - Barkchi Hisor -:-
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
15:00Dodoma Jiji - Kinondoni MC -:-17:00Simba (Tan) - Mtibwa Sugar -:-
TJECKIEN: MSFL
16:30Unicov - Zlinsko -:-TJECKIEN: Division B
18:00Kladno - Hrebec -:-TJECKIEN: Division E
18:30Batov - Novy Jicin -:-TJECKIEN: Prazsky prebor
17:30Motorlet Prague B - Dolni Chabry -:-TURKIET: Super Lig
19:00Adana Demirspor - Galatasaray -:-TYSKLAND: 2. Bundesliga
18:30Hertha Berlin - Hannover -:-18:30St. Pauli - Rostock -:-
TYSKLAND: 3. Liga
19:00Bielefeld - Lubeck -:-TYSKLAND: Regionalliga North
19:00SC Weiche-08 - Meppen -:-19:30Drochtersen/Assel - Lohne -:-
19:30Spelle-Venhaus - Hannover II -:-
TYSKLAND: Regionalliga Nordost
19:00Altglienicke - Eilenburg -:-19:00Chemie Leipzig - Babelsberg -:-
19:00Hansa Rostock II - BFC Dynamo -:-
TYSKLAND: Regionalliga West
19:30FC Gutersloh - Schalke II -:-19:30Fortuna Koln - Wuppertaler -:-
19:30SSVg Velbert - Wegberg-Beeck -:-
TYSKLAND: Regionalliga Sudwest
19:00Balingen - Fulda-Lehnerz -:-TYSKLAND: Regionalliga Bayern
19:00Bayreuth - Turkgucu Munchen -:-19:00Illertissen - Ansbach -:-
19:00Memmingen - Furth II -:-
TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud
19:30Sandersdorf - Motor Marienberg -:-TYSKLAND: Oberliga Hamburg
18:45Dassendorf - Duneberg -:-19:30Harksheide - Paloma -:-
19:30Victoria Hamburg - Rugenbergen -:-
TYSKLAND: Oberliga Bremen
19:00Leher - TURA Bremen -:-TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen
18:30Bornreihe - BSV Rehden -:-20:00Meppen II - Delmenhorst -:-
TYSKLAND: Oberliga Westfalen
19:30Sprockhovel - Lotte -:-TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
19:30Diefflen - RW Koblenz -:-19:30Pfeddersheim - Mechtersheim -:-
19:30Pirmasens - SpVgg Quierschied -:-
TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord
18:15Abtswind - Kornburg -:-18:15Fortuna Regensburg - Regensburg II -:-
19:00Feucht - Hankofen-Hailing -:-
TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg
18:15Denzlingen - Grossaspach -:-19:00Goppinger - Essingen -:-
TYSKLAND: Oberliga Niederrhein
19:30Buderich - Mulheimer FC 97 -:-20:00TVD Velbert - Union Nettetal -:-
UGANDA: Premier League
15:00Busoga - Wakiso Giants -:-15:00Mbarara City - UPDF -:-
UKRAINA: Persha Liga - Nedflyttningsgrupp
11:30Metalist Kharkiv - Kremin -:-UKRAINA: U19 League
11:00Minaj U19 - Ch. Odessa U19 -:-11:00Rukh Lviv U19 - Veres Rivne U19 -:-
12:00Dnipro-1 U19 - Din. Kiev U19 -:-
UNGERN: OTP Bank Liga
20:00Zalaegerszegi - Puskas Academy -:-USA: MLS Next Pro
56'Tacoma Defiance - Town FC 2:2USA: NISA
23:00Georgia Lions - Savannah Clovers -:-WALES: Cymru North
20:30Buckley - Chirk AAA FC -:-VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher
10:00Ghana U16 - Serbien U16 -:-12:30Kroatien U16 - Sverige U16 -:-
15:15Finland U16 - Uruguay U16 -:-
15:30Ryssland U16 - Kazakhstan U16 -:-
16:00Tunisien U17 - Libyen U17 -:-
19:00Algeriet U17 - Egypten U17 -:-
VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher - Damer
12:00Uzbekistan U18 D - Turkmenistan U18 D -:-15:00Tadzjikistan U18 D - Iran U18 D -:-
ÖSTERRIKE: Bundesliga - Nedflyttningsgrupp
19:30Austria Wien - Altach -:-ÖSTERRIKE: 2. Liga
18:10Kapfenberg - Horn -:-18:10Lafnitz - Leoben -:-
18:10Ried - Amstetten -:-
ÖSTERRIKE: Regionalliga East
19:00Drassburg - Donaufeld Wien -:-19:00Marchfeld - Mauerwerk -:-
19:30SK Rapid (Am) - TWL Elektra -:-
19:30Traiskirchen - Favoritner -:-
20:00Ardagger - SV Oberwart -:-
ÖSTERRIKE: Regionalliga Central
18:00Wallern/St Marienkirchen - Weindorf St. Anna -:-19:00Bad Gleichenberg - Allerheiligen -:-
19:00Gleisdorf - Deutschlandsberger -:-
19:00LASK (Am) - Union Gurten -:-
19:00Weiz - SPG Wels -:-
19:00Voitsberg - ASK Klagenfurt -:-
19:00Vorwarts Steyr - Vocklamarkt -:-
ÖSTERRIKE: Burgenland
19:00USVS Rudersdorf - Edelserpentin -:-19:30Marz - Halbturn -:-
19:30Parndorf - Leithaprodersdorf -:-
ÖSTERRIKE: Karnten
19:00ATSV Wolfsberger - Donau Klagenfurt -:-19:00Lendorf - Treibach -:-
19:00SV Kraig - Klagenfurt -:-
19:00Volkermarkt - Austria Klagenfurt (Am) -:-
19:09KAC 1909 - St. Jakob/Ros -:-
ÖSTERRIKE: Niederosterreich
19:30Kottingbrunn - Warth -:-19:30Rohrbach - Korneuburg -:-
19:30Zwettl - Langenrohr -:-
ÖSTERRIKE: Oberosterreich
19:00Weisskirchen - ASK St.Valentin -:-19:30Leonfelden - Micheldorf -:-
20:00Pregarten - Bad Ischl -:-
ÖSTERRIKE: Salzburg
18:00Union Henndorf - SAK 1914 -:-18:30Grodig - USK Anif -:-
19:00Eugendorf - UFC Hallein -:-
19:00Puch - Strasswalchen -:-
19:00Seekirchen - Burmoos -:-
ÖSTERRIKE: Steiermark
19:00Ilzer SV - SV Union Gnas -:-19:00Koflach - Lebring -:-
19:00SV Frauental - Tillmitsch -:-
19:00SV Wildon - Furstenfeld -:-
19:00UFC Fehring - Stadtwerke Bruck/Mur -:-
19:00Weinland Gamlitz - Hohenhaus Schladming -:-
ÖSTERRIKE: Tirol - Nedflyttningsgrupp
19:30SC Kundl - Vols -:-19:30SV Worgl - Innsbrucker AC -:-
ÖSTERRIKE: Tirol - Uppflyttningsgrupp
20:00Fugen - Kitzbuhel -:-ÖSTERRIKE: Vorarlberg
18:30A. Lustenau (Am) - Lauterach -:-ÖSTERRIKE: Wien
18:00Red Star-Penzing - Dinamo Helfort -:-18:30SV Donau - Sportunion Mauer -:-
Spela på Fotboll från din mobil med bet365!
Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »
m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.