UPPDATERA

Fotboll » Igår » Odds

ENGLAND: Premier League

13:30West Ham - Chelsea 3:2 [ 4.75 | 3.75 | 1.75 ]
16:00Newcastle - Burnley 1:0 [ 2.30 | 3.40 | 3.00 ]
16:00Southampton - Brighton 1:1 [ 2.60 | 3.10 | 2.87 ]
16:00Wolves - Liverpool 0:1 [ 8.50 | 5.00 | 1.36 ]
18:30Watford - Manchester City 1:3 [ 12.00 | 7.00 | 1.20 ]

FRANKRIKE: Ligue 1

17:00Marseille - Brest 1:2 [ 1.57 | 4.50 | 5.75 ]
19:00Lille - Troyes 2:1 [ 1.53 | 4.00 | 6.50 ]
21:00Lens - PSG 1:1 [ 5.00 | 4.20 | 1.61 ]

ITALIEN: Serie A

15:00Milan - Salernitana 2:0 [ 1.22 | 6.00 | 13.00 ]
18:00Roma - Inter 0:3 [ 3.75 | 3.60 | 1.95 ]
20:45Napoli - Atalanta 2:3 [ 2.70 | 3.40 | 2.55 ]

SPANIEN: LaLiga

14:00Sevilla - Villarreal 1:0 [ 1.95 | 3.30 | 4.10 ]
16:15Barcelona - Betis 0:1 [ 1.50 | 4.33 | 6.50 ]
18:30Atl. Madrid - Mallorca 1:2 [ 1.33 | 5.00 | 10.00 ]
21:00Real Sociedad - Real Madrid 0:2 [ 3.60 | 3.50 | 2.05 ]

SVERIGE: Allsvenskan

15:00AIK - IK Sirius 4:2 [ 1.33 | 5.25 | 8.50 ]
15:00BK Häcken - Djurgårdens IF 0:1 [ 3.60 | 3.80 | 1.95 ]
15:00Hammarby IF - Kalmar FF 5:3 [ 1.60 | 4.50 | 4.75 ]
15:00IFK Norrköping - IFK Göteborg 1:2 [ 1.90 | 3.75 | 3.75 ]
15:00Malmö FF - Halmstads BK 0:0 [ 1.50 | 4.50 | 5.50 ]
15:00Varbergs BoIS - Mjällby AIF 0:3 [ 3.40 | 3.40 | 2.10 ]
15:00Örebro SK - IF Elfsborg 2:3 [ 5.25 | 4.75 | 1.53 ]
15:00Östersunds FK - Degerfors IF 0:1 [ 7.00 | 5.25 | 1.36 ]

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Augsburg - Bochum 2:3 [ 2.15 | 3.50 | 3.30 ]
15:30Bielefeld - FC Köln 1:1 [ 3.20 | 3.40 | 2.20 ]
15:30Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 3:2 [ 1.90 | 4.00 | 3.60 ]
15:30Leverkusen - Furth 7:1 [ 1.20 | 7.00 | 13.00 ]
15:30Mainz - Wolfsburg 3:0 [ 2.20 | 3.40 | 3.30 ]
18:30Dortmund - Bayern 2:3 [ 3.50 | 4.00 | 1.90 ]

ALBANIEN: Superliga

13:45Egnatia - Tirana 0:2
13:45Kastrioti - Kukesi 1:6
16:45Partizani - Skenderbeu 2:1

ALBANIEN: First Division

13:30Apolonia Fier - Korabi Peshkopi 3:2
13:30Butrinti Sarande - Besa 1:0
13:30Erzeni - Lushnja 4:1
13:30Maliqi - Turbina Cerrik 1:1
13:30Shkumbini - Pogradeci 1:1
13:30Terbuni - Bylis 0:0
13:30Tomori Berat - Beselidhja Lezha 1:0

ALGERIET: Ligue 1

14:30Chelghoum - USM Alger 0:0
14:30CR Belouizdad - Hussein Dey 1:0
14:30Magra - ES Setif 0:2
17:00Oran - Arba 1:1

ALGERIET: Ligue 2

15:00Ain Ouessara - USMM Hadjout 0:1
15:00Batna (Alg) - Telaghema 1:1
15:00Ben Aknoun - El Khemis 6:0
15:00El Bayadh - ASM Oran 1:0
15:00Eulma - Skikda 2:1
15:00Hamra Annaba - Bordj Bou Arreridj 4:0
15:00JSM Tiaret - Widad Adabi de Boufarik 2:0
15:00Khenchela - US Chaouia 2:1
15:00Lakhdaria - MO Constantine 1:2
15:00Mlila - Bordj Menail 0:1
15:00MO Bejaia - Annaba 0:0
15:00Ouargla - Bejaia 3:0
15:00Oued Sly - GC Mascara 2:1
15:00RC Kouba - Temouchent 1:0
15:00Saida - Bel Abbes 2:2
15:00SC Ain Defla - Harrach 0:3

ANGOLA: Girabola

15:30Academica - C.R.D. Libolo 1:2

ARGENTINA: Liga Profesional

23:15Central Cordoba - Union Santa Fe 2:0 [ 2.30 | 3.20 | 3.30 ]
23:15Colon - Atl. Tucuman 3:0 [ 1.75 | 3.60 | 4.50 ]
01:30Velez Sarsfield - Patronato 0:0 [ 1.53 | 4.00 | 7.00 ]
21:00Arsenal Sarandi - Boca Juniors 1:1 [ 7.50 | 3.80 | 1.50 ]
23:15Godoy Cruz - Platense 2:2 [ 1.95 | 3.50 | 3.80 ]
23:15Sarmiento Junin - Talleres Cordoba 1:2 [ 2.87 | 3.10 | 2.62 ]

ARGENTINA: Primera B - Förlorarrunda

21:00Canuelas - Fenix 1:1
21:00Comunicaciones BsAs - Argentino de Quilmes 4:1

ARGENTINA: Primera C - Uppflyttningsslutspel

00:00Argentino de Merlo - Berazategui 1:0
01:00Sportivo Italiano - Ituzaingo 0:0

ARGENTINA: Primera D - Uppflyttningsslutspel

21:00Def. de Cambaceres - CSR Espanol 0:0
21:00Puerto Nuevo - Sportivo Barracas 1:1Eft.str.

ARMENIEN: VBET Premier League

11:00Noravank - Alashkert 0:2
14:00Ararat - BKMA 2:1

ARUBA: Division di Honor

01:00Estrella - La Fama 0:3
23:30River Plate - Racing Club Aruba 1:1

AUSTRALIEN: A-League

07:05Brisbane Roar - Adelaide United 0:0 [ 2.40 | 3.60 | 2.75 ]
09:45Melbourne City - Western United 0:1 [ 1.44 | 4.50 | 7.00 ]
09:45Sydney FC - Newcastle Jets 2:2 [ 1.80 | 3.75 | 4.33 ]

AUSTRALIEN: A-League Women

07:05Sydney D - Newcastle D 3:1
12:05Perth D - Brisbane Roar D 2:1

AZERBAJDZJAN: Premier League

13:00Keshla - Sabail 2:2
15:15Qarabag - Sabah Baku 5:1

BELGIEN: Jupiler Pro League

16:15OH Leuven - Gent 0:1 [ 4.33 | 4.00 | 1.70 ]
18:30Kortrijk - Cercle Brugge 0:2 [ 3.00 | 3.40 | 2.30 ]
18:30Oostende - Eupen 2:1 [ 2.25 | 3.50 | 3.00 ]
20:45Club Brugge - Seraing 3:2 [ 1.30 | 5.25 | 9.00 ]

BELGIEN: 1B Pro League

20:45Waasland-Beveren - RWDM 2:3 [ 2.10 | 3.40 | 3.00 ]

BELGIEN: National Division 1

19:30Dessel - Rupel Boom 3:2
20:00La Louviere - Thes Sport 0:0
20:00OC Charleroi - RFC Liege 2:2
20:00Patro Eisden - Dender 1:1

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

19:00Meux - Warnant 0:2
20:00Givry - Acren 1:2
20:00Tubize - Couvin-Mariembourg 5:0

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV A

19:00Dikkelvenne - KRC Harelbeke 0:2
19:30Ninove - Wetteren 3:0
19:30Ronse - Gullegem 0:1

BELGIEN: Second Amateur Division Group VFV B

18:30UppskjutenHades - Londerzeel -:-
20:00Bocholter - Aalst 2:3
20:00City Pirates - Houtvenne 3:2
20:00Lyra-Lierse Berlaar - Hoogstraten 1:0
20:00Tongeren - Wijgmaal 2:0

BELGIEN: 1st National Women

14:00Tienen D - Mechelen D 1:4
15:00RFC Liege D - RSC Anderlecht II D 3:2
16:00Famkes Merkem D - Moldavo D 1:1
17:00Mons D - Genk II D 2:3

BELGIEN: Cupen Damer

15:00Gent II D - Chastre D 3:0
15:00Waregem D - RSC Anderlecht D 1:3
16:00Genk D - Club Brugge D 1:2

BENIN: Ligue 1

16:00AS Cotonou - Adjidja 1:0
16:00AS Sobemap - Ayema 2:0
16:00Cavaliers - Bembereke 1:1
16:00Coton FC - ASPAC (Ben) 3:1
16:00Dynamique Djougou - Buffles du Borgou 0:4
16:00Espoir - Dynamo Abomey 1:0
16:00JAC - Avrankou Omnisport 1:0
16:00Soleil - Tonnerre 0:1

BERMUDA: Premier League

20:00PHC Zebras - North Village Rams 1:1

BOLIVIA: Division Profesional

20:00Palmaflor - Aurora 3:2 [ 2.37 | 3.40 | 2.45 ]

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Premier League

13:00Posusje - Rudar Prijedor 0:0
13:00Sarajevo - Velez Mostar 0:2
15:00Borac Banja Luka - Sloboda 3:1

BRASILIEN: Serie A

23:00Athletico-PR - Cuiaba 1:0 [ 1.72 | 3.25 | 6.00 ]
00:00Chapecoense-SC - Atletico GO 0:1 [ 3.75 | 3.20 | 2.05 ]
00:00Sport Recife - Flamengo RJ 1:1 [ 4.75 | 3.75 | 1.72 ]
01:00Fortaleza - Juventude 1:0 [ 1.70 | 3.60 | 5.00 ]

BRASILIEN: Copa Verde

21:00Remo - Paysandu 2:0

BULGARIEN: Parva liga

11:30Botev Vratsa - Beroe 1:0 [ 5.25 | 3.60 | 1.72 ]
14:00Levski - Botev Plovdiv 2:0 [ 2.37 | 3.30 | 3.00 ]

BULGARIEN: Third League - North-West

13:00Etar Veliko Tarnovo II - OFK Levski 2:2

BURKINA FASO: Premier League

16:30ASEC Koudougou - Kiko 0:0
16:30ASF Dioulasso - USFA (Bfa) 2:0
16:30Koupela - Salitas 0:0
18:45Sonabel Ouagadougou - Majestic 0:1

BURUNDI: Primus League

14:00Aigle Noir - Olympic S. -:-
14:00Kayanza - Flambeau de l'Est -:-
14:00Musongati - Bujumbura C. 0:0
14:00Vital O - TOP Junior 0:0

CHILE: Primera Division

22:00Antofagasta - Colo Colo 1:0 [ 9.00 | 4.75 | 1.36 ]
22:00Everton - U. Catolica 0:3 [ 3.50 | 3.40 | 2.10 ]
22:00La Serena - S. Wanderers 0:0 [ 1.33 | 4.75 | 9.50 ]
22:00Palestino - Nublense 1:4 [ 2.00 | 3.60 | 3.60 ]

COLOMBIA: Primera A - Clausura - Quadrangular

23:30Pereira - Junior 2:2 [ 3.60 | 3.10 | 2.20 ]

COLOMBIA: Primera B - Clausura - Quadrangular

21:00Fortaleza F.C - Bogota FC 1:2
21:00Llaneros - U. Magdalena 1:2

CYPERN: First Division

16:00Doxa - AEK Larnaca 1:4
18:00Anorthosis - Paeek 2:3

CYPERN: Division 2

13:30Anagennisi - Chloraka 1:1
13:30ASIL Lysi - Alki Oroklini 1:1
13:30Ayia Napa - Othellos Athienou 0:1
13:30E.N. Paralimni - Omonia 29th May 2:0
13:30Ermis - Omonia Aradippou 1:1
13:30Karmiotissa - Olympias Lympion 1:1
13:30Nea Salamis - Xylotympou 3:0

DANMARK: 1st Division

13:00UppskjutenJammerbugt - F. Amager -:- [ 2.45 | 3.40 | 2.60 ]
13:00Köge - Lyngby 3:3 [ 5.25 | 3.80 | 1.60 ]
14:00Nykobing - Vendsyssel 1:1 [ 1.90 | 3.60 | 3.60 ]

DANMARK: Landspokal Cup

18:00Vejle - Kolding 5:1 [ 1.40 | 4.33 | 7.50 ]

DJIBOUTI: Division 1

15:00AS Arta - EAD/PK 12 -:-
17:00ASC Hayab - Police Nationale -:-

EGYPTEN: Division 2 - Group A

13:30Asyut Petroleum - Aswan SC 0:0
13:30Beni Suef - Tamya 0:0
13:30El Alameen - El Madina El Monowara 0:3
13:30Fayoum - El Badari 1:1
13:30Hammadi - El Minya 1:2
13:30Kima Aswan - Sohag 1:0
13:30Mallawi - Qena 1:0

EGYPTEN: Division 2 - Group B

13:30Itesalat - Suez Montakhab 0:1
13:30Marekh - Al-Sekka 0:0

EGYPTEN: Division 2 - Group C

13:30El Raja - Pioneers 0:2

ELFENBENSKUSTEN: Ligue 1

16:30Academie de FAD - ASI d'Abengourou -:-
16:30Sporting Gagnoa - SO Armee 4:0
18:45ES Bafing - Racing d'Abidjan 1:1

ENGLAND: Championship

13:30Coventry - West Brom 1:2 [ 3.10 | 3.20 | 2.45 ]
16:00Barnsley - Huddersfield 1:1 [ 2.62 | 3.20 | 2.87 ]
16:00Blackburn - Preston 1:0 [ 2.30 | 3.20 | 3.30 ]
16:00Blackpool - Luton 0:3 [ 2.90 | 3.10 | 2.62 ]
16:00Bristol City - Derby 1:0 [ 2.62 | 3.20 | 2.87 ]
16:00Cardiff - Sheffield Utd 2:3 [ 3.25 | 3.40 | 2.20 ]
16:00Middlesbrough - Swansea 1:0 [ 2.00 | 3.75 | 3.50 ]
16:00Millwall - Birmingham 3:1 [ 2.10 | 3.10 | 3.80 ]
16:00Nottingham - Peterborough 2:0 [ 1.80 | 3.60 | 4.50 ]
16:00Reading - Hull 1:1 [ 2.45 | 3.30 | 2.90 ]

ENGLAND: League One

16:00Accrington - Fleetwood 5:1 [ 2.37 | 3.40 | 3.00 ]
16:00Sunderland - Oxford Utd 1:1 [ 2.00 | 3.50 | 3.75 ]

ENGLAND: National League

16:00Aldershot - Altrincham 2:2 [ 2.30 | 3.40 | 2.75 ]
16:00Barnet - Maidenhead 3:0 [ 1.61 | 3.80 | 4.50 ]
16:00Bromley - Wealdstone 3:2 [ 1.45 | 4.50 | 5.50 ]
16:00Dagenham & Red. - Grimsby 3:2 [ 2.70 | 3.30 | 2.37 ]
16:00Dover - Wrexham 0:1 [ 8.00 | 5.25 | 1.28 ]
16:00Solihull Moors - Woking 2:0 [ 2.15 | 3.40 | 3.00 ]
16:00Weymouth - Torquay 1:2 [ 3.50 | 3.50 | 1.90 ]

ENGLAND: National League North

16:00AFC Fylde - Blyth 4:1
16:00Bradford PA - Brackley Town 0:3
16:00Chester - Leamington 2:1
16:00Curzon Ashton - Alfreton 1:2
16:00UppskjutenGateshead - Telford -:-
16:00Gloucester - Spennymoor 2:0
16:00Guiseley - York 0:1
16:00Kettering - Boston Utd. 2:3
16:00Southport - Hereford 2:0

ENGLAND: National League South

16:00Chippenham - Dorking 4:1
16:00Concord Rangers - Braintree 2:2
16:00Dartford - Billericay 1:0
16:00Dulwich Hamlet - Ebbsfleet 5:2
16:00Hampton & Richmond - Hemel Hempstead 0:1
16:00Havant & W - Bath 1:3
16:00Hungerford - Oxford City 0:1
16:00Slough - Tonbridge 2:1
16:00Welling - Eastbourne Boro 0:2

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00UppskjutenAshton Utd - South Shields -:-
16:00UppskjutenAtherton - Witton -:-
16:00Basford - Stalybridge 1:1
16:00UppskjutenFC United - Whitby -:-
16:00Hyde - Nantwich Town 1:0
16:00Matlock Town - Stafford 2:3
16:00Mickleover Sports - Grantham 2:2
16:00Morpeth - Gainsborough 2:0
16:00UppskjutenRadcliffe - Bamber Bridge -:-
16:00Warrington - Lancaster 5:1

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00Barwell - Rushall 0:0
16:00Biggleswade Town - Alvechurch 1:1
16:00Coalville - Nuneaton 4:1
16:00Hednesford - Leiston 4:0
16:00Hitchin - AFC Rushden & Diamonds 1:2
16:00Needham Market - Stourbridge 1:3
16:00Peterborough Sports - Redditch 0:1
16:00Royston - Bromsgrove 0:0
16:00St. Ives - Banbury 2:1
16:00Stratford - Lowestoft Town 1:2

ENGLAND: Southern League South Division

16:00Beaconsfield Town - Yate Town 0:4
16:00Chesham United - Truro City 3:1
16:00Dorchester - Harrow 3:1
16:00Farnborough - Merthyr Town 3:2
16:00Hartley Wintney - Weston-super-Mare 1:2
16:00Hayes & Yeading - Met. Police 1:2
16:00Poole - Kings Langley 6:2
16:00Swindon S - Salisbury 2:1
16:00Tiverton - Gosport 2:2
16:00Walton Casuals - Taunton 1:1
16:00Wimborne - Hendon 1:4

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00Bishop's Stortford - Carshalton Ath. 1:1
16:00Corinthian-Casuals - Wingate & Finchley 1:1
16:00East Thurrock - Bowers & Pitsea 0:2
16:00Enfield Town - Folkestone Invicta 2:3
16:00Haringey - Bognor Regis 3:3
16:00Hornchurch - Kingstonian 2:1
16:00Leatherhead - Brightlingsea 0:2
16:00Lewes - Potters Bar 1:5
16:00Margate - Cheshunt 2:2
16:00Merstham - Horsham FC 1:3
16:00Worthing - Cray Wanderers 2:0

ENGLAND: FA Cup

13:45Buxton - Morecambe 0:1 [ 6.50 | 4.75 | 1.44 ]
16:00AFC Wimbledon - Cheltenham 4:3 [ 2.40 | 3.40 | 2.90 ]
16:00Bristol Rovers - Sutton 2:1 [ 2.25 | 3.50 | 3.10 ]
16:00Burton - Port Vale 1:2 [ 2.15 | 3.50 | 3.40 ]
16:00Cambridge Utd - Exeter 2:1 [ 2.62 | 3.40 | 2.62 ]
16:00Carlisle - Shrewsbury 1:2 [ 3.00 | 3.10 | 2.50 ]
16:00Doncaster - Mansfield 2:3 [ 3.30 | 3.30 | 2.20 ]
16:00Ipswich - Barrow 0:0 [ 1.57 | 4.10 | 5.75 ]
16:00Leyton Orient - Tranmere 4:0 [ 1.75 | 3.80 | 4.33 ]
16:00Lincoln - Hartlepool 0:1 [ 1.75 | 3.60 | 4.75 ]
16:00Portsmouth - Harrogate 1:2 [ 1.70 | 3.75 | 5.00 ]
16:00Walsall - Swindon 1:2 [ 3.00 | 3.30 | 2.40 ]
18:30Yeovil - Stevenage 1:0 [ 3.20 | 3.50 | 2.20 ]

ENGLAND: Premier League 2

13:00Tottenham U23 - Manchester City U23 3:0

ENGLAND: Premier League U18

12:00AvbrutenBlackburn U18 - Burnley U18 0:1
12:00Chelsea U18 - Arsenal U18 4:1
12:00Crystal Palace U18 - Tottenham U18 3:0
12:00Everton U18 - Manchester Utd U18 3:0
12:00Reading U18 - Norwich U18 2:0
12:00Southampton U18 - Fulham U18 2:0
12:00Sunderland U18 - Middlesbrough U18 3:4
12:00West Brom U18 - Birmingham U18 1:1
13:00Stoke City U18 - Manchester City U18 2:0
13:00Wolverhampton U18 - Nottingham U18 0:3
14:00Liverpool U18 - Newcastle Utd U18 3:1

ESTLAND: Meistriliiga - Direktkval

15:00Tammeka - Tallinna Kalev 3:0

ESTLAND: Meistriliiga - Mästerskapsslutspel

12:00Legion - Trans Narva 0:2
18:00Paide - Nomme Kalju 5:3

ESTLAND: Esiliiga - Direktkval

12:00Parnu - FC Alliance 0:0

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

11:30Manzini Sea Birds - Mbabane Swallows 1:2
13:30Malanti Chiefs - Tambankulu 0:2
13:30Vovovo - Tambuti 2:1
14:00Green Mamba - Mbabane Highlanders 2:4

ETHIOPIA: Premier League

13:00Fasil Kenema - Welayta Dicha 0:0
16:00Wolkite Kenema - Arba Menche 0:0

FIJI: Premier League

02:30UppskjutenLabasa - Suva -:-

FRANKRIKE: Ligue 2

15:00Auxerre - Caen 2:2 [ 1.90 | 3.40 | 4.20 ]

FRANKRIKE: National

18:00Cholet - Avranches 1:1

FRANKRIKE: National 2 - Group A

18:00Chartres - Caen II 4:0
18:00Chateaubriant - Poissy 2:1
18:00Granville - Lorient II 0:0
18:00Romorantin - Blois 1:1
18:00Rouen - Saint-Pryve 1:1
18:00Versailles - Saint-Malo 1:0
18:00Vitre - Plabennec 1:0
18:30UppskjutenVannes - Guingamp II -:-

FRANKRIKE: National 2 - Group B

16:00Epinal - ASM Belfort 1:2
17:00Entente Sannois - Sainte-Genevieve 0:1
17:00UppskjutenLens II - FC 93 -:-
17:00Metz II - Auxerre II 0:2
17:00Schiltigheim - Reims II 0:1
18:00Fleury-Merogis - Paris 13 Atl. 1:3
18:00Lusitanos - Haguenau 3:0
18:00St Quentin - Beauvais 1:2

FRANKRIKE: National 2 - Group C

16:00Monaco II - Jura Sud-Lava 1:1
17:00Hyeres - Marignane 0:1
18:00GFA74 - GOAL FC 0:3
18:00Grasse - Toulon 2:1
18:00UppskjutenLouhans Cuiseaux - Lyon II -:-
18:00Lyon - La Duchere - Marseille II 0:0
18:00Martigues - Aubagne 0:0
18:00Saint Priest - Frejus 1:3

FRANKRIKE: National 2 - Group D

18:00Angers II - Les Herbiers 2:2
18:00Beziers - Colomiers 3:0
18:00Bourges 18 - Chamalieres 2:1
18:00Le Puy - Montpellier II 2:0
18:00Trelissac - Canet Roussillon 0:1
18:30Moulins-Yzeure - Nantes II 1:1
18:30Stade Montois - Andrezieux 1:2

FRANKRIKE: Division 1 - Damer

14:00Reims D - Soyaux D 3:1
14:30Bordeaux D - Dijon D 1:1
14:30Guingamp D - St Etienne D 1:1
16:30Issy D - Paris SG D 0:3

FÄRÖARNA: Faroe Islands Cup

17:00Runavik - B36 Torshavn 1:2Eft.str.

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Division 1

13:35Al Rams - Dubai City 2:1
13:40Al Bataeh - Dibba Al Hisn 1:2
13:40Hatta - Al Arabi 0:2

FÖRENADE ARABEMIRATEN: Pro League Cup - 9:e-14:e plats

15:00Al Dhafra - Khorfakkan 1:2
15:00Bani Yas - Emirates Club (Uae) 0:1
17:15Al Sharjah - Al Urooba 1:1

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

10:30Saburtalo Tbilisi - Samtredia 5:1
10:30Telavi - Shukura 2:1
10:30Torpedo Kutaisi - Samgurali 4:1
15:30Din. Tbilisi - Loco. Tbilisi 3:2

GHANA: Premier League

16:00Accra Lions - Eleven Wonders 1:0
16:00Aduana Stars (Gha) - WAFA 3:0
19:00Elmina Sharks - Karela 2:1

GIBRALTAR: National League

16:00Lions Gibraltar - College 1975 FC 1:0
18:30Glacis United - Manchester 62 1:1

GREKLAND: Super League

16:15Atromitos - Apollon Smirnis 4:1 [ 1.95 | 3.20 | 4.50 ]
16:15Volos - Panetolikos 1:2 [ 1.70 | 3.60 | 5.50 ]
18:30OFI Crete - Olympiacos Piraeus 1:3 [ 6.00 | 4.00 | 1.57 ]

GREKLAND: Super League 2

13:45Apollon Larissa - Iraklis 1908 0:1
13:45Diagoras Rodou - AEK B 0:1
13:45Olympiakos Volou - Pierikos 0:1
13:45PAE Egaleo - Irodotos 2:0
16:00Ergotelis - Panathinaikos B 1:0

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 2

14:00Makedonikos - Kozani 1:1
14:00Thyella Sarakinoi - Iraklis Ampelokipi 2:2

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 3

14:00Iraklis Larissa - Elassona 3:2

GREKLAND: Gamma Ethniki - Group 6

17:00Aiolikos - Pyliou 2:0

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

03:00Xelaju - Comunicaciones 0:1

GUINEA: Ligue 1

17:00SOAR - Satellite 3:1

INDIEN: ISL

15:00North East Utd - Goa 2:1 [ 3.10 | 3.40 | 2.00 ]
17:00Bengaluru FC - Mumbai City 1:3 [ 3.20 | 3.50 | 2.00 ]

INDONESIEN: Liga 1

12:15Persebaya - Barito Putera 2:0
14:45Madura United - Persib Bandung 0:1

IRAN: Persian Gulf Pro League

12:30Gol Gohar - Sepahan 4:2
12:30Havadar SC - Naft M.I.S 0:0
13:30Sanat-Naft - Peykan 0:0
13:45Esteghlal F.C. - Persepolis (Irn) 0:0

ISRAEL: Ligat ha'Al

14:00Hapoel Hadera - Sakhnin 2:1 [ 2.90 | 2.87 | 2.70 ]
16:30M. Petach Tikva - Ashdod 0:1 [ 2.70 | 3.00 | 2.75 ]
18:50Kiryat Shmona - M. Netanya 2:1 [ 3.60 | 3.50 | 2.00 ]

ISRAEL: Liga Alef North

13:30Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara - Tayibe 1:0

ISRAEL: Liga Alef South

19:30H. Bnei Lod - SC Dimona 1:0

ITALIEN: Serie B

14:00Benevento - Pordenone 2:1 [ 1.53 | 4.00 | 5.25 ]
14:00Cosenza - Cremonese 0:2 [ 4.20 | 3.20 | 1.85 ]
14:00Crotone - Spal 1:2 [ 2.10 | 3.30 | 3.20 ]
14:00Frosinone - Ternana 1:1 [ 1.66 | 3.80 | 4.50 ]
16:15Lecce - Reggina 2:0 [ 1.50 | 4.00 | 5.75 ]

ITALIEN: Serie C - Group A

14:30Legnago Salus - Pro Sesto 1:1
14:30Pergolettese - Mantova 1:1
14:30Pro Patria - FeralpiSalo 0:2
14:30Trento - Seregno 0:1
15:00Virtus Verona - AlbinoLeffe 0:0

ITALIEN: Serie C - Group B

14:30Pontedera - Teramo 0:3
17:30AvbrutenLucchese - Carrarese 0:0

ITALIEN: Serie D - Group A

14:30Casale - Chieri 0:1
14:30Fossano - Lavagnese 4:1
14:30HSL Derthona - Bra 0:2
14:30Saluzzo - Gozzano 0:2
14:30Sestri Levante - Ligorna 1:2
14:30Ticino - Citta di Varese 0:1
14:30Vado - Asti 2:2

ITALIEN: Serie D - Group B

14:30Legnano - Franciacorta 1:2
14:30Sona - USD Casatese 0:2
14:30Vis Nova Giussano - Desenzano Calvina 1:2
18:00Leon - Breno 1:4

ITALIEN: Serie D - Group C

14:30Ambrosiana - Caldiero Terme 1:4
14:30ArzignanoChiampo - Levico Terme 3:2
14:30Campodarsego - Cjarlins Muzane 0:0
14:30Union Clodiense - Mestre 2:0
15:00Adriese - Cattolica Calcio 1:0

ITALIEN: Serie D - Group D

14:30Alcione Milano - Rimini 0:2
14:30Mezzolara - Lentigione 1:1
14:30Ravenna - Tritium 3:1
14:30Sammaurese - Forli 3:1
14:30SCD Progresso - Prato 3:1

ITALIEN: Serie D - Group E

14:30Foligno - Pianese 1:1
14:30Follonica Gavorrano - Scandicci 1:0
14:30San Donato - Tiferno Lerchi 3:1
14:30Trestina - Lornano Badesse 1:2

ITALIEN: Serie D - Group F

14:30Recanatese - Vastese 3:1
14:30Trastevere Calcio - Fano 3:1

ITALIEN: Serie D - Group G

14:00Calcio Giugliano - Latte Dolce 3:0
14:30Arzachena - Carbonia 1:0
14:30Cassino - Aprilia 0:2
14:30Cynthialbalonga - Afragolese 2:0
14:30Ostia Mare - Gladiator 1:2

ITALIEN: Serie D - Group H

14:30Gravina - Sorrento 2:0
14:30Lavello - Bitonto 2:1
14:30Virtus Matino - Mariglianese 0:1

ITALIEN: Serie D - Group I

14:30San Luca - Cittanovese 1:1

ITALIEN: Primavera 1

11:00Milan U19 - Spal U19 4:1
11:00Pescara U19 - Juventus U19 1:1
13:00Napoli U19 - Inter U19 0:2

ITALIEN: Primavera 2

11:00Cosenza U19 - Lazio U19 1:2
11:00Reggina U19 - Benevento U19 1:3
11:00Virtus Entella U19 - Pordenone U19 1:0
11:30Spezia U19 - Ascoli U19 2:1
14:30Cittadella U19 - Brescia U19 1:2
14:30Frosinone U19 - Salernitana U19 3:2
14:30Monza U19 - Parma U19 1:1
14:30UppskjutenPisa U19 - Perugia U19 -:-
14:30Reggiana U19 - Alessandria U19 0:1
14:30Ternana U19 - Cesena U19 1:1
14:30Venezia U19 - Vicenza U19 5:0

ITALIEN: Serie A Women

12:30Lazio D - Verona D 1:0
14:30Fiorentina D - Pomigliano D 3:1
14:30Sassuolo D - Juventus D 0:2

JAPAN: J1 League

06:00Gamba Osaka - Shonan 0:0 [ 3.30 | 3.40 | 2.20 ]
06:00Kashiwa Reysol - Oita Trinita 2:3 [ 1.83 | 3.60 | 4.33 ]
06:00Nagoya - Urawa 0:0 [ 2.25 | 3.40 | 3.20 ]
06:00Sagan Tosu - Vissel Kobe 0:2 [ 2.37 | 3.40 | 3.00 ]
06:00Sendai - Kashima 0:1 [ 9.50 | 5.25 | 1.33 ]
06:00Shimizu S-Pulse - Cerezo Osaka 2:1 [ 2.40 | 3.25 | 3.10 ]
06:00Tokushima - Hiroshima 2:4 [ 2.20 | 3.10 | 3.60 ]
06:00Tokyo - Avispa Fukuoka 0:0 [ 2.10 | 3.50 | 3.50 ]
06:00Yokohama FC - Hokkaido Consadole Sapporo 0:1 [ 4.00 | 3.80 | 1.83 ]
06:00Yokohama M. - Kawasaki F. 1:1 [ 2.62 | 4.00 | 2.40 ]

JAPAN: WE League Women

05:00UppskjutenHiroshima D - Inac Kobe Leonesa D -:-
05:00UppskjutenNojima Stella D - Beleza D -:-
06:00UppskjutenAlbirex Niigata D - Urawa D -:-
06:00UppskjutenParceiro Nagano D - Mynavi Sendai D -:-

KENYA: Premier League

11:00Nairobi City - Kariobangi Sharks 1:2
13:00Bidco United - Leopards 1:0
13:00Mathare Utd. - Talanta FC 0:2
13:00Nzoia Sugar - Kakamega Homeboyz 0:1
13:00Police FC - Sofapaka (Ken) 0:2
13:00Wazito - Ulinzi Stars (Ken) 1:0

KINA: Jia League

07:30Sichuan Jiuniu - Nantong Zhiyun 0:2
08:00Nanjing City - Zibo Cuju 2:0
12:30Shaanxi Changan - Shenyang Urban FC 1:0
12:30Suzhou Dongwu - Beijing Sport University 2:2
12:35Kunshan - Meizhou Hakka 0:1

KINA: Yi League - Nedflyttningsgrupp

07:00Hebei Zhuoao - Shaoxing Keqiao Yuejia 2:1
07:00Hunan Billows - Inner Mongolia 1:2
07:00Quanzhou Yassin - Xian Wolves 1:1

KOSOVO: Superliga

13:00Drenica - FC Ballkani 0:1
13:00Gjilani - Malisheva 3:1

KROATIEN: 1. HNL

13:00Gorica - Osijek 1:1 [ 3.10 | 3.00 | 2.15 ]
17:05Rijeka - H. Dragovoljac 4:1 [ 1.14 | 6.50 | 13.00 ]

KROATIEN: 2. HNL

13:00Varazdin - Dubrava 2:1
13:30Jarun - Sesvete 4:3
13:30Opatija - Orijent 0:1
13:30Rudes - Dugopolje 4:0
13:30Solin - Zapresic 0:0

KROATIEN: 3. HNL Center

13:30UppskjutenLucko - Vrapce -:-

KROATIEN: 3. HNL East

13:00Granicar Zupanja - Marsonia 0:1

KUWAIT: Premier League

16:40Al Kuwait - Al Qadisiya 3:0

LESOTHO: Premier League

14:00UppskjutenBantu - Linare -:-
14:00UppskjutenCCX - LMPS -:-
14:00UppskjutenDefence Force - Kick4Life -:-
14:00UppskjutenLCS - Mazenod -:-

LUXEMBURG: National Division

16:00Wiltz - Benfica 1:0
17:00Dudelange - Rodange 5:1
17:00Niedercorn - Ettelbruck 6:0
17:30Racing Luxembourg - Fola 0:1

MALI: Premiere Division

16:45AS Douanes de Sikasso - Korofina 0:1
16:45Bakaridjan - Onze Createurs 2:0
17:00UppskjutenCS Duguwolofila - Stade Malien (Mli) -:-
19:00Djoliba - Bougouba 2:0
21:00ASOM - Foot Elite 1:1

MALTA: Premier League

14:00Mosta FC - Gudja 0:3
16:00Valletta - Birkirkara 0:0
18:00Sirens - Gzira 1:3

MALTA: Challenge League

14:00San Gwann - Marsaxlokk 0:1
14:00St. George's FC - Mqabba FC 1:4
18:00Tarxien Rainbows - Marsa FC 1:1
18:00Zebbug - Mgarr 0:0

MAROCKO: Botola 2

15:30Kawkab Marrakech - Chabab Benguerir 0:3
15:30Sale - Jeunesse Massira 0:1
15:30Stade Marocain - Dcheira 2:2

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Apertura – Slutspel

00:00Atl. Morelia - Tampico Madero 0:2

MEXIKO: Liga Premier Serie B

22:00Lobos Huerta - Alebrijes de Oaxaca 2 2:4
22:00Uruapan - Huracanes Izcalli 6:0
22:30Guerreros De Xico - Calor De San Pedro 1:4

MEXIKO: Liga MX Women - Apertura – Slutspel

01:00Santos Laguna D - Atlas D 2:2
03:00Club America D - Guadalajara Chivas D 2:1
04:30Club Tijuana D - Monterrey D 1:1

MONTENEGRO: Druga Liga

13:00Titograd - Bokelj 0:2

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie

16:30PSV - Utrecht 4:1 [ 1.55 | 4.33 | 5.75 ]
18:45Cambuur - Vitesse 1:6 [ 3.50 | 3.75 | 2.00 ]
21:00Heracles - Heerenveen 0:1 [ 2.30 | 3.50 | 3.00 ]

NEDERLÄNDERNA: Tweede Divisie

14:00Jong Volendam - Quick Boys 1:2
14:30UppskjutenAFC - ASWH -:-
14:30UppskjutenGVVV - IJsselmeervogels -:-
14:30Hardenberg - Excelsior Maassluis 1:0
14:30UppskjutenNoordwijk - ASWH -:-
14:30UppskjutenScheveningen - Jong Volendam -:-
15:00UppskjutenExcelsior Maassluis - AFC -:-
15:00UppskjutenIJsselmeervogels - Hardenberg -:-
15:00UppskjutenKozakken Boys - Rijnsburgse Boys -:-
15:00UppskjutenQuick Boys - Katwijk -:-
15:30UppskjutenKozakken Boys - De Treffers -:-
15:30UppskjutenTEC - GVVV -:-
18:00UppskjutenDe Treffers - Spakenburg -:-

NEDERLÄNDERNA: Derde Divisie

13:30Barendrecht - DVS '33 Ermelo 2:2
14:30UppskjutenACV Assen - Ajax (Am) -:-
14:30UppskjutenBarendrecht - Ter Leede -:-
14:30UppskjutenDVS '33 Ermelo - VVSB -:-
14:30UppskjutenGOES - Sparta Nijkerk -:-
14:30UppskjutenHarkemase Boys - Ajax (Am) -:-
14:30UppskjutenHoek - GOES -:-
14:30UppskjutenLisse - Harkemase Boys -:-
14:30UppskjutenODIN '59 - Excelsior 31 -:-
14:30UppskjutenSteDoCo - Staphorst -:-
14:30UppskjutenVVOG - Sparta Nijkerk -:-
15:00UppskjutenVV DOVO - Excelsior 31 -:-
15:00UppskjutenVV DOVO - Sportlust -:-
17:00UppskjutenWestlandia - HSC '21 -:-

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U21 - Höstsäsong

14:30FC Twente/Heracles U21 - Nijmegen U21 1:1
14:30UppskjutenHeerenveen U21 - Den Haag U21 -:-
14:45UppskjutenNijmegen U21 - Groningen U21 -:-
15:00UppskjutenFeyenoord U21 - Breda U21 -:-
16:00UppskjutenAlmere U21 - FC Twente/Heracles U21 -:-

NEDERLÄNDERNA: Divisie 1 U18 - Höstsäsong

12:00UppskjutenFeyenoord U18 - Heerenveen U18 -:-
12:30UppskjutenZwolle U18 - PSV U18 -:-
14:30UppskjutenAjax U18 - Sparta Rotterdam U18 -:-
14:30PSV U18 - Utrecht U18 6:2
14:30UppskjutenUtrecht U18 - AZ Alkmaar U18 -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura – Slutspel

22:00Esteli U20 - Ferretti U20 3:0

NORDIRLAND: NIFL Premiership

16:00Carrick Rangers - Dungannon 1:2
16:00Cliftonville - Ballymena 1:0
16:00Coleraine - Linfield 1:2
16:00Glenavon - Crusaders 1:0
16:00Glentoran - Portadown 3:1
16:00Larne - Warrenpoint 3:0

NORDIRLAND: NIFL Championship

15:00Knockbreda - Institute 2:2
15:00Queens Univ. - Loughgall 0:1
16:00Ballinamallard - Ards 1:1
16:00H&W Welders - Dergview 3:1

NORGE: OBOS-ligaen - Direktkval

16:00Stjordals Blink - Hodd 3:0 [ 1.70 | 4.33 | 3.40 ]

NORTH MACEDONIA: 1. MFL

13:00Rabotnicki - Renova 0:0

NORTH MACEDONIA: 2. MFL

13:00Belasica - Kozuv Gevgelija 1:1
13:00Detonit Junior - Sasa 1:3
13:00FK Korab - Besa 1976 0:3
13:00KF Gostivar - Kadino Skopje 1:0
13:00Kit Go Pehchevo - Bratstvo 07 2:1
13:00Lok. Gradsko - Osogovo 1:1
13:00Pobeda - Sloga Vinica 1:2
13:00Teteks - Ohrid 1:1
13:00Vardar - Veleshta 4:0
13:00Voska Sport - Sileks 0:0

PANAMA: LPF - Clasura – Slutspel

00:00Herrera - Veraguas 1:0

PARAGUAY: Primera Division - Clasura

23:30Libertad - River Plate 5:0 [ 1.30 | 4.75 | 8.50 ]
22:1512 de Octubre - Sol De America 1:0 [ 2.20 | 3.30 | 2.90 ]
22:15Sp. Luqueño - Guairena FC 0:1 [ 3.00 | 3.25 | 2.20 ]
00:30Guarani - Cerro Porteno 2:2 [ 2.60 | 3.10 | 2.55 ]

POLEN: Ekstraklasa

15:00Termalica B-B. - Pogon Szczecin 1:3 [ 5.75 | 3.80 | 1.60 ]
17:30Jagiellonia - Gornik Leczna 1:2 [ 1.55 | 4.00 | 6.00 ]
20:00Lechia - Rakow 3:1 [ 3.00 | 3.40 | 2.25 ]

POLEN: Division 1

12:40Podbeskidzie - Katowice 1:2 [ 1.45 | 4.33 | 5.00 ]
15:00UppskjutenLKS Lodz - Puszcza -:- [ 1.70 | 3.75 | 3.80 ]
20:30Skra - R. Rzeszow 0:1 [ 3.25 | 3.40 | 2.00 ]

POLEN: Division 2

13:00Elblag - Suwalki 4:1
13:00Grodzisk M. - Stezyca 1:2
16:00KKS Kalisz - Ostroda 1:2

POLEN: III Liga - Group I

13:00Jagiellonia II - Mamry Gizycko 0:1

POLEN: Central Youth League

10:00Gwarek Zabrze U18 - Legia U18 0:2
12:00Cracovia U18 - Gornik Z. U18 2:1
12:00Pogon Szczecin U18 - Arka U18 1:3
12:00Polonia W. U18 - Lech U18 2:1
12:15Zaglebie U18 - Slask U18 1:0
13:00S. Rzeszow U18 - Wisla U18 1:3
17:00Warta U18 - UKS SMS Lodz U18 1:1

POLEN: Polish Cup Women

16:00Gornik Leczna D - Czarni Sosnowiec D 1:2

PORTUGAL: Liga Portugal

19:00Boavista - Maritimo 1:1 [ 2.25 | 2.90 | 3.60 ]
21:30Ferreira - Vitoria Guimaraes 1:2 [ 2.87 | 3.10 | 2.55 ]

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Vilafranquense - Feirense 1:1 [ 3.40 | 3.00 | 2.10 ]
15:00Nacional - Estrela 4:1 [ 1.70 | 3.50 | 4.50 ]
16:30FC Porto B - Leixoes 1:0 [ 1.85 | 3.25 | 3.75 ]
19:00Benfica B - Rio Ave 2:0 [ 2.62 | 3.25 | 2.45 ]

PORTUGAL: Liga 3

12:00Real SC - Leiria 3:4
14:00Braga B - Lusitania FC 2:1
16:00Oliveirense - Pevidem 4:2
16:00Santarem - Oliveira Hospital 1:1
20:30Vitoria Setubal - CD Cova da Piedade 1:1

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

16:00Pedras Salgadas - Merelinense 2:3
16:00SC Vianense - Forjaes 2:1

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Benfica U23 - Estoril U23 5:0
12:00Maritimo U23 - Farense U23 2:2
16:00Academica U23 - Rio Ave U23 3:2
16:00Sporting U23 - Portimonense U23 1:2

PORTUGAL: Liga BPI Women - Mästerskapsslutspel

16:00Torreense D - Famalicao D 1:0

PORTUGAL: Liga BPI Women - Nedflyttningsgrupp

16:00Estoril D - Amora D 0:3

RUMÄNIEN: Liga 1

14:00Chindia Targoviste - CFR Cluj 0:1 [ 5.50 | 3.10 | 1.65 ]
20:30Farul Constanta - Rapid Bucharest 2:0 [ 1.75 | 3.10 | 4.75 ]

RUMÄNIEN: Liga 2

10:00Calarasi - Braila 3:1
10:00FC Brasov - Unirea Constanta 4:2
10:00Selimbar - Poli Iasi 0:0
10:00Unirea Slobozia - Viitorul Tg. Jiu 2:0
11:00Astra - Politehnica Timisoara 0:2
11:00Unirea Dej - Metaloglobus Bucharest 1:0
11:30Steaua Bucuresti - FC Buzau 1:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 1

12:00CSM Bacau - Ceahlaul 1:0
12:00Dante Botosani - Sporting Vaslui 0:3
12:00Foresta Suceava - Bucovina Radauti 3:0
12:00Husana Husi - CSM Pascani 3:0
12:00Stiinta Miroslava - Somuz Falticeni 1:1

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 2

12:00CSM Focsani - CS Faurei 4:2
12:00Otelul - Dinamo Bacau 5:0
12:00Sportul Chiscani - Sporting Liesti 0:4
12:00Viitorul Ianca - Metalul Buzau 1:1

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 3

12:00Afumati - Voluntari 2 2:0
12:00Agricola Borcea - F. Constanta 2 1:0
12:00CSM Oltenita - Recolta Gh. Doja 4:3
12:00Fetesti - Popesti Leordeni 0:3
12:00Gloria Albesti - Inainte Modelu 1:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 4

12:00Tunari - Academica Clinceni 2 4:0

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 5

12:00CSO Plopeni - Odorheiu 1:2
12:00Kids Tampa Brasov - CS Blejoi 1:5

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 6

12:00CS U Craiova 2 - Vedita Colonesti 1:2

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 7

12:00Aurul Brad - Pandurii 1:4
12:00CSM Resita - Progresul Ezeris 7:0
12:00Viitorul Simian - Gilortul Tg. Carbunesti 5:1

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 8

12:00Avantul Periam - Soimii Lipova 1:2
12:00Frontiera Curtici - Bisnov 1:2
12:00InställtPoli Timisoara - Crisul Chisineu Cris -:-
12:00Progresul Pecica - Ghiroda & Giarmata Vii 0:1

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 9

12:00CS Hunedoara - Ocna Mures 4:1
12:00Metalurgistul Cugir - Unirea Ungheni 1:1
12:00Sanatatea Cluj - Gloria 2018 Bistrita 2:1
12:00Unirea Alba-Iulia - Ariesul Turda 2:1

RUMÄNIEN: Liga 3 - Seria 10

12:00Baia Mare - CSM Satu Mare 0:0
12:00CSM Zalau - CA Oradea 2:6
12:00Luceafarul Oradea - Somesul Dej 0:5
12:00Progresul Somcuta Mare - CFR Cluj II 1:1
12:00Simleul Silvaniei - Baile Felix 2:1

RWANDA: Premier League

14:00AS Kigali - Musanze 1:1
14:00Mukura Victory Sports - Etoile de L'Est 4:0
14:00UppskjutenRutsiro - APR -:-
17:00Police - Gicumbi 0:0

RYSSLAND: Premier League

12:00FK Krylya Sovetov Samara - CSKA Moscow 0:1 [ 2.90 | 3.20 | 2.45 ]
15:00Sp. Moscow - Akhmat Grozny 2:1 [ 2.20 | 3.30 | 3.40 ]
17:00Lok. Moskva - Ural 0:1 [ 1.70 | 3.30 | 6.00 ]

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Cosmos - Domagnano 0:0
15:00Libertas - Cailungo 1:1
15:00Tre Penne - Pennarossa 3:0
15:00Virtus - Fiorentino 2:1
18:00La Fiorita - San Giovanni 1:1

SCHWEIZ: Super League

18:00Zurich - Luzern 4:0 [ 1.85 | 4.00 | 3.80 ]
20:30Young Boys - Servette 1:2 [ 1.50 | 5.00 | 5.50 ]

SCHWEIZ: Challenge League

18:00Kriens - Vaduz 1:3
18:00Thun - Wil 2:4

SCHWEIZ: Promotion League

15:00Breitenrain - YF Juventus 3:2
15:00UppskjutenSion II - Bavois -:-
15:30Basel II - Nyonnais 0:6
16:00Rapperswil - Bruhl 2:1
16:00Zurich II - Cham 3:1
17:00Etoile-Carouge - Black Stars 0:0

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Group 2

17:00Grasshopper II - Luzern II 1:0

SCHWEIZ: Super League Women

15:00FF Lugano 1976 D - St. Gallen D 0:4
16:00Luzern D - Servette D 0:1
18:30Aarau D - Yverdon D 3:0

SENEGAL: Ligue 1

17:30UppskjutenCasa - Jaraaf -:-
17:30UppskjutenDiambars - Guediawaye -:-
17:30UppskjutenDouanes - Dakar SC -:-

SERBIEN: Super Liga

15:00Proleter - Metalac GM 1:0

SERBIEN: Prva Liga

13:00Zarkovo - Indjija 1:2

SEYCHELLES: First Division League

13:00St Michel Utd (Sey) - Foresters FC 1:1

SKOTTLAND: Premiership

16:00Aberdeen - St Mirren 4:1 [ 1.90 | 3.40 | 4.33 ]
16:00Hibernian - Motherwell 1:1 [ 1.61 | 4.00 | 5.25 ]
16:00Rangers - Dundee FC 3:0 [ 1.14 | 7.50 | 19.00 ]
16:00UppskjutenSt. Johnstone - Ross County -:- [ 2.50 | 3.10 | 3.10 ]

SKOTTLAND: Championship

16:00Arbroath - Raith 0:0 [ 2.00 | 3.25 | 4.00 ]
16:00Hamilton - Dunfermline 1:0 [ 2.70 | 3.00 | 2.45 ]
16:00Morton - Ayr 2:2 [ 2.25 | 3.25 | 2.90 ]
16:00Queen of South - Partick Thistle 0:0 [ 3.40 | 3.30 | 1.95 ]

SKOTTLAND: League One

16:00Clyde - Peterhead 2:2 [ 2.80 | 3.60 | 2.05 ]
16:00Cove Rangers - Dumbarton 2:0 [ 1.33 | 4.75 | 6.00 ]
16:00East Fife - Alloa 1:1 [ 2.70 | 3.50 | 2.15 ]
16:00Queens Park - Falkirk 6:0 [ 2.45 | 3.40 | 2.45 ]

SKOTTLAND: League Two

16:00Albion Rovers - Forfar 2:3 [ 3.50 | 3.50 | 1.85 ]
16:00Cowdenbeath - Stirling 1:0 [ 3.10 | 3.60 | 1.95 ]
16:00Stenhousemuir - Stranraer 1:4 [ 2.10 | 3.60 | 2.80 ]

SKOTTLAND: Highland League

14:00UppskjutenKeith - Fort William -:-
16:00Brora Rangers - Huntly 4:0
16:00UppskjutenStrathspey Thistle - Huntly -:-
16:00Wick Academy - Formartine Utd 1:4

SKOTTLAND: Lowland League

14:00Celtic B - Edinburgh University 3:0
16:00UppskjutenBonnyrigg Rose - Cumbernauld Colts -:-
16:00Caledonian Braves - East Kilbride 0:7
16:00Civil Service Strollers - Broomhill 3:1
16:00East Stirlingshire - Dalbeattie Star 3:0
16:00AvbrutenGala Fairydean - Bo'ness United -:-
16:00Gretna 2008 - Berwick 0:3
16:00Rangers B - Spartans 7:1
16:00Stirling University - Vale Of Leithen 5:0

SKOTTLAND: Scottish Cup

16:00UppskjutenDarvel - Brechin -:- [ 2.00 | 3.50 | 3.00 ]
16:00Montrose - Kelty Hearts 1:2Eft.str. [ 2.00 | 3.50 | 3.10 ]

SLOVAKIEN: Fortuna liga

15:00Dun. Streda - Pohronie 2:0
15:00Michalovce - Ruzomberok 0:3
15:00Senica - L. Mikulas 1:0
15:00Sered - Trencin 4:2

SLOVENIEN: Prva liga

15:00Aluminij - Koper 1:1
17:00Mura 05 - Tabor Sezana 1:0
20:15Celje - Maribor 0:1

SLOVENIEN: 2. SNL

13:00Krsko Posavje - Nafta 0:2
13:00NK Krka - Jadran Dekani 2:0

SLOVENIEN: 1. SZNL Women

11:00MSM Ptuj D - Cerklje D 0:2
11:00Pomurje D - Primorje D 12:0

SPANIEN: LaLiga2

18:15Fuenlabrada - Almeria 1:1 [ 3.50 | 3.25 | 2.15 ]

SPANIEN: Primera RFEF - Group 1

17:00CF Talavera - Internacional de Madrid 1:1 [ 1.90 | 3.10 | 3.80 ]
17:00Extremadura UD - Zamora 2:2 [ 3.10 | 3.10 | 2.20 ]
19:00Ferrol - Dep. La Coruna 0:0 [ 3.40 | 2.80 | 2.20 ]
19:00SD Logrones - Calahorra 0:0 [ 2.40 | 2.87 | 2.90 ]

SPANIEN: Primera RFEF - Group 2

17:00UppskjutenCosta Brava - Sabadell -:- [ 3.40 | 2.75 | 2.20 ]
19:00Albacete - Alcoyano 2:0 [ 1.83 | 3.00 | 4.33 ]
19:00Betis B - Linares 1:3 [ 2.62 | 3.00 | 2.55 ]
19:00San Fernando - UCAM Murcia 2:1 [ 2.30 | 3.00 | 2.87 ]

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 1

18:00Langreo - Pontevedra 1:2

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 2

16:30CD Ardoi - Laredo 0:1
17:00Arenas Club - Naxara 0:0

SPANIEN: Segunda RFEF - Group 4

17:00Villanovense - Montijo 2:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 1

16:15Viveiro - Racing Club Villalbes 0:4
16:30UppskjutenDep. Fabril - Arnoia -:-
16:30Ourense CF - Silva SD 1:1
16:30Sofan - Arzua 2:2
17:00CD Choco - Estradense 2:4
17:30Polvorin - Rapido de Bouzas 1:1
18:30Barco - Alondras 2:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 2

15:45Lealtad - Praviano 3:2
15:45Mosconia - Gijon B 0:1
15:45SD Navarro CF - Llanes 1:0
16:00Real Oviedo B - L'Entregu 1:2
17:00Gijon Industrial - Roces 1:1
18:00Lenense - Covadonga 2:2
19:00Basico Urraca - Caudal Deportivo 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 3

15:30Noja - Textil Escudo 1:2
15:45Torina - Guarnizo 2:0
16:00Escobedo - Siete Villas 1:0
17:00Atletico Albericia - Castro 2:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 4

16:00Urduliz - SD Deusto 0:0
16:30Beti Gazte - Aurrera Ondarroa 1:1
16:30Tolosa FC - CD Vitoria 3:2
17:00Anaitasuna FT - Santuxu 2:0
17:00Durango - Beasain 1:1
17:00Portugalete - Barakaldo 1:0
17:30Uritarra - Pasaia 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 5

17:00Asco - Girona B 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 6

11:30Villarreal C - Valencia B 0:1
12:00Torrellano - Beniganim 4:1
16:00Hercules B - Orihuela 0:1
16:30Silla CF - Atzeneta 2:0
17:00Recambios Colon - Castellon B 1:1
17:00UppskjutenRoda - Villajoyosa -:-
17:00Saguntino - Ilicitano 2:0
17:00Torrent - Jove 1:0
18:00Acero - Olimpic Xativa 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 7

12:00Atl. Madrid B - Las Rozas 2:1
13:00Paracuellos Antamira - Getafe B 1:1
16:00Alcala Henares - Parla 1:0
16:00Moratalaz - Trival Valderas 2:2
18:00Complutense - Ursaria 2:2
18:30Vallecano B - Tres Cantos 1:1
19:00Colonia M. - Alcorcon B 1:4

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 8

15:45Salamanca B - Colegios Diocesanos 1:0
16:00Cultural Leonesa B - Atl. Astorga 2:3
16:30Almazan - Santa Marta Tormes 2:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 9

18:30Atletico de Porcuna - Torredonjimeno 2:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 10

16:30Rota - Sevilla C 0:2
17:00CD Utrera - Pozoblanco 3:2
17:00Ceuta B - Los Barrios 1:0
18:30Antoniano - CD Gerena 0:1
18:30Xerez CD - Conil 3:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 11

15:45Llosetense - Son Veri 1:1
16:00Mallorca B - Mercadal 2:0
16:00Poblense - Platges de Calvia 0:1
16:00Sant Jordi - Rotlet Molinar 2:1
16:30Binissalem - Murense 0:3
16:30Santanyi - Manacor 0:3
17:00Portmany - Inter Ibiza 0:0
18:30Collerense - Campos 0:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 12

17:00Santa Ursula - Herbania 1:0
18:00Las Palmas C - Las Zocas 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 13

16:30UD Los Garres - Racing Murcia 1:2
18:00Yeclano Deportivo - Archena 1:0
18:15Bullense - EG El Palmar CF 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 14

16:30Extremadura UD B - Jerez CF 2:1
18:00Olivenza - Trujillo 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 17

15:30Santa Anastasia - Zaragoza B 0:1
16:30Utebo FC - Borja 2:1
17:00Atletico Monzon - Giner Torrero 3:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Group 18

16:00Illescas - Tarancon 1:0
16:15Conquense - Hogar Alcarreno 2:0
16:30Almansa - Torrijos 0:2
16:30Guadalajara - San Clemente 1:0
16:30Miguelturreno - Azuqueca 1:2
16:30Villacanas - Villarrobledo 2:1
17:00Villarrubia - Huracan de Balazote 2:1
17:30Ciudad Real - Albacete B 1:1

SPANIEN: Primera Division Women

12:00Barcelona D - Athletic Bilbao D 4:0
12:00Betis D - Sevilla D 0:0
13:00Granadilla Tenerife D - Vallecano D 3:2
16:30Villarreal D - Real Madrid D 0:2

SPANIEN: Segunda Division Women

13:00Espanyol D - Barcelona B D 1:0
13:00Seagull D - SE AEM D 1:2
15:45Gijon D - Pradejon D 2:2
17:00Atl. Madrid B D - Athletic Bilbao B D 2:1

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

14:00Stockholm Internazionale - FC Gute 3:0

SYDAFRIKA: Premier League

14:30AmaZulu - Royal AM 0:0
14:30Chippa United - Golden Arrows 1:2
14:30Swallows - Maritzburg Utd 1:1
17:00UppskjutenKaizer Chiefs - Cape Town City -:-
19:15Stellenbosch - Mamelodi Sundowns 1:1

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

14:30Free State Stars - JDR Stars 1:0
14:30Jomo Cosmos - Black Leopards 2:0
14:30Richards Bay - Pretoria U. 2:1
14:30Uthongathi - Tshakhuma 0:1
14:30Venda - Pretoria Callies 1:0

SYDKOREA: K League 1 - Nedflyttningsgrupp

07:00Gangwon - Seongnam 2:1 [ 2.20 | 3.10 | 3.40 ]
07:00Gwangju - Incheon 1:1 [ 1.75 | 3.30 | 4.75 ]
07:00Pohang - Seoul 1:2 [ 2.30 | 3.20 | 3.00 ]

TAIWAN: Mulan Football League Women

08:00Taichung Blue D - Kaohsiung D 1:1
09:00Hualien D - Taoyuan D 3:0
11:00New Taipei D - Taipei Bear D 2:1

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Polisi Tanzania - Tanzania Prisons 1:0

THAILAND: Thai League 2

11:00Raj Pracha - Lamphun Warrior 0:1
12:00Nakhon Pathom - Phrae 2:1
12:00Rayong FC - Chainat 1:1
13:00Lampang - Trat FC 1:2
13:00Thai Navy - Muangkan Utd 1:2

TJECKIEN: 1. Liga

15:00Karvina - Sparta Prague 1:2 [ 7.00 | 4.50 | 1.33 ]
15:00Liberec - Hradec Kralove 1:0 [ 2.00 | 3.00 | 3.50 ]
15:00Teplice - Zlin 4:1 [ 2.25 | 3.20 | 2.87 ]
18:00Sigma Olomouc - Slavia Prague 0:1 [ 6.50 | 4.33 | 1.36 ]

TJECKIEN: Division 2

13:30UppskjutenChrudim - Vlasim -:- [ 2.75 | 3.20 | 2.37 ]
13:30UppskjutenLisen - Vyskov -:- [ 1.45 | 4.00 | 5.75 ]
13:30Opava - Brno 0:2 [ 2.75 | 3.25 | 2.25 ]
13:30Prostejov - Sparta Prague B 1:0 [ 4.00 | 3.60 | 1.70 ]

TOGO: Championnat National

16:00ASC Kara - Sara Sport 3:0
16:00OTR - AS Togo-Port 0:0

TUNISIEN: Ligue 2

14:00AS Gabes - AS Mohamdia 1:1
14:00Bembla - Rades 1:0
14:00ES Djerba - CO Transports 2:1
14:00Kairouanaise - Jendouba Sport 1:0
14:00Kalaa - SS Sfaxien 2:0
14:00Msaken - EM Mahdia 1:0
14:00Sfax Railways - Sporting Ben Arous 0:0
14:30Menzel Nour - AS Djerba 1:1

TUNISIEN: Cup

16:00UppskjutenAigle Teboulba - Enfida Sports -:-
16:00UppskjutenAriana - Menzel Bouzelfa -:-
16:00UppskjutenBousalem - Layoun -:-
16:00UppskjutenDegueche - Lela -:-
16:00UppskjutenES BouHajla - Olympique Kef -:-
16:00UppskjutenES Fahs - Siliana -:-
16:00UppskjutenEspoir Rogba - Feriana -:-
16:00UppskjutenHammamet - Stir Zarzouna -:-
16:00UppskjutenJerissa - Widad Sers -:-
16:00UppskjutenJeunesse Sportive - Grombalia Sports -:-
16:00UppskjutenKasserine - Hilal Redaief -:-
16:00UppskjutenKerkennah - AS Agareb -:-
16:00UppskjutenMarsa - Jedaida -:-
16:00UppskjutenMeknassi - CS Jebeniana -:-
16:00UppskjutenMenzel Abderrahmane - Borj Cedria -:-
16:00UppskjutenMenzel Bourguiba - ES Beni-Khalled -:-
16:00UppskjutenMoknine - Hilalien -:-
16:00UppskjutenMS Metlaoui - WS Hamma -:-
16:00UppskjutenOueslatia - CS Makthar -:-
16:00UppskjutenSahline - NA Bouhjar -:-
16:00UppskjutenSbikha - Sbeitla -:-
16:00UppskjutenSportive Kebili - LPTA Tozeur -:-
16:00UppskjutenSS Gafsa - Zitouna Chommakh -:-
16:00UppskjutenUnion Ksibet Mediouni - Djelma -:-

TURKIET: Super Lig

11:30Alanyaspor - Sivasspor 0:1 [ 2.60 | 3.10 | 2.87 ]
14:00Trabzonspor - Adana Demirspor 2:0 [ 1.95 | 3.40 | 3.80 ]
17:00Galatasaray - Altay 2:2 [ 1.44 | 4.75 | 6.50 ]

TURKIET: 1. Lig

11:30Bandirmaspor - Genclerbirligi 1:2 [ 1.80 | 3.60 | 4.20 ]
11:30Erzurum BB - Istanbulspor 3:1 [ 1.85 | 3.50 | 3.80 ]
16:00Adanaspor - Tuzlaspor 1:1 [ 2.50 | 3.00 | 2.87 ]

TURKIET: 3. Lig Group 1

11:00Bursa - Nevsehirspor 0:3
11:00Mamak - Catalca 0:1

TURKIET: 3. Lig Group 2

11:00Beyoglu Yeni Carsi - Bayrampasa 0:4
11:00Sile Yildizspor - Iskenderun 2:0

TURKIET: 3. Lig Group 3

11:00Cankaya FK - Erokspor 3:1
11:00Fethiyespor - Karsiyaka 1:0
11:00Modafenspor - Kirikkale Buyuk Anadolu 0:1
11:00Orduspor 1967 - Edirnespor 1:6

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Nurnberg - Kiel 2:1 [ 2.25 | 3.30 | 3.25 ]
13:30Rostock - Ingolstadt 1:1 [ 1.55 | 4.00 | 6.00 ]
13:30Sandhausen - Paderborn 1:1 [ 2.90 | 3.40 | 2.40 ]
20:30St. Pauli - Schalke 2:1 [ 1.95 | 3.80 | 3.60 ]

TYSKLAND: 3. Liga

14:00Braunschweig - Meppen 5:0 [ 1.90 | 3.50 | 3.80 ]
14:00Hallescher - Wurzburger Kickers 0:0 [ 2.15 | 3.40 | 3.25 ]
14:00Kaiserslautern - Viktoria Koln 4:0 [ 2.00 | 3.30 | 3.80 ]
14:00Munich 1860 - Magdeburg 2:5 [ 2.80 | 3.50 | 2.30 ]
14:00Verl - Dortmund II 0:3 [ 3.00 | 3.60 | 2.20 ]
14:00Viktoria Berlin - Turkgucu Munchen 0:0 [ 1.83 | 3.60 | 4.20 ]

TYSKLAND: Regionalliga North

13:00UppskjutenPhonix Lubeck - Altona -:-
14:00Bremen II - Jeddeloh 4:2
14:00UppskjutenHeider SV - SC Weiche-08 -:-
14:00Holstein Kiel II - St. Pauli II 0:0
15:00BSV Rehden - VfB Oldenburg 1:4
15:00Oberneuland - Hildesheim 0:3

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

13:00Rathenow - Altglienicke 2:4
16:00BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig 1:2
16:00Chemie Leipzig - Eilenburg 2:1

TYSKLAND: Regionalliga West

14:00UppskjutenAachen - Homberg -:-
14:00Koln II - Munster 1:1
14:00Oberhausen - Bonner 3:1
14:00Rodinghausen - Straelen 3:0
14:00Uerdingen - Lippstadt 1:3
14:00Wegberg-Beeck - Wuppertaler 0:3
14:00Wiedenbruck - Schalke II 2:2

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

14:00Kassel - Grossaspach 4:0
14:00Pirmasens - Balingen 1:1
14:00RW Koblenz - Frankfurt 0:0
14:00Ulm - Homburg 1:2

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00UppskjutenAubstadt - Buchbach -:-
14:00UppskjutenEichstatt - Schalding -:-
14:00UppskjutenFurth II - Rain/Lech -:-
14:00UppskjutenHeimstetten - Rosenheim -:-
14:00UppskjutenMemmingen - Pipinsried -:-
14:00UppskjutenSpVgg Bayreuth - Augsburg II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00UppskjutenBlau Weiss Berlin - RSV Eintracht -:-
13:00UppskjutenBrandenburger - Torgelower Greif -:-
13:00UppskjutenRostocker FC - Hertha Zehlendorf -:-
15:00UppskjutenPampow - Mahlsdorf -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Sud

13:00UppskjutenAn der Fahner Hohe - Einheit Rudolstadt -:-
13:00UppskjutenArnstadt - Blau-Weiss Zorbau -:-
13:00UppskjutenHalle - Bautzen -:-
13:00UppskjutenInter Leipzig - Sandersdorf -:-
13:00UppskjutenKrieschow - Plauen -:-
13:00UppskjutenMartinroda - Jena II -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

13:00UppskjutenSC Weiche-08 II - Altenholz -:-
14:00UppskjutenNeumunster - Preussen Reinfeld -:-
16:00UppskjutenOldenburger - Todesfelde -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

13:00Dassendorf - Meiendorfer SV 7:0
13:00Paloma - Sasel 3:3
14:00Curslack-Neuengamme - VfL Lohbrugge 4:1
18:00Suderelbe - Niendorfer TSV 1:5

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00Bremer - Habenhauser 4:0
13:00BTS Neustadt - Blumenthaler 3:1
14:00Aumund-Vegesack - Geestemunde 2:4
14:00OSC Bremerhaven - Werder Bremen III 4:2

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

13:00Uphusen - Spelle-Venhaus 0:1
14:00FT Braunschweig - Gifhorn 1:4
14:00Lupo-Martini Wolfsburg - Wolfenbuttel 2:3
14:00Ramlingen-Ehlershausen - Egestorf-Langreder 2:0
14:00Tundern - Arminia Hannover 1:2
14:30Eintracht Celle - Lohne 0:8

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Fernwald - Flieden 3:1
14:00Neuhof - Alzenau 2:1
14:00Stadtallendorf - Hanau 2:3
14:00Waldgirmes - Zeilsheim 1:0
14:30Baunatal - Hunfelder 2:1
16:00TUS Dietkirchen - Ginsheim 2:1

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:30UppskjutenKarbach - Engers -:-
15:30UppskjutenDiefflen - Hertha Wiesbach -:-
15:30UppskjutenHassia Bingen - Waldalgesheim -:-
15:30UppskjutenJagersburg - Worms -:-
15:30UppskjutenMechtersheim - Rochling -:-
15:30UppskjutenPfeddersheim - Elversberg II -:-
16:00UppskjutenEisbachtal - Emmelshausen -:-
16:30UppskjutenSpeyer - Eppelborn -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00UppskjutenNeumarkt - Grossbardorf -:-
14:00UppskjutenSand - 1. SC Feucht -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00UppskjutenBacknang - Lorrach-Brombach -:-
14:00UppskjutenFreiberg - Oberachern -:-
14:00UppskjutenLinx - Bruchsal -:-
14:00UppskjutenPforzheim - Dorfmerkingen -:-
14:00UppskjutenRavensburg - Goppinger SV -:-
14:00UppskjutenReutlingen - Nottingen -:-
14:00UppskjutenSU Neckarsulm - Freiburger -:-
14:00UppskjutenWalldorf II - Stuttgarter Kickers -:-
15:30UppskjutenVillingen - Bietigheim-Bissingen -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

18:00Union Nettetal - Schonnebeck 1:0

TYSKLAND: Junioren Bundesliga North

12:00Hallescher U19 - Chemnitzer FC U19 1:1
13:00UppskjutenHannover U19 - Hamburger SV U19 -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

11:00Bayern U19 - Mainz U19 7:2
11:00UppskjutenOffenbach U19 - Ingolstadt U19 -:-
11:00Saarbrucken U19 - Nurnberg U19 0:1
13:00Darmstadt U19 - Kaiserslautern U19 1:3
13:00UppskjutenFrankfurt U19 - Hoffenheim U19 -:-
13:00Freiburg U19 - Walldorf U19 1:1
14:00Heidenheim U19 - Unterhaching U19 4:0
14:30Stuttgart U19 - Kassel U19 7:0

TYSKLAND: Junioren Bundesliga West

11:00Koln U19 - B.Mönchengladbach U19 1:1
12:00Fortuna Koln U19 - Oberhausen U19 3:0
13:00UppskjutenAlemannia Aachen U19 - Dortmund U19 -:-

TYSKLAND: Bundesliga - Damer

13:00Bayern D - Leverkusen D 7:1

UKRAINA: Premier League

13:00Veres-Rivne - Dyn. Kyiv 0:3
16:00Rukh Lviv - Vorskla 0:0
18:30Metalist 1925 - Kolos Kovalivka 0:1

UKRAINA: Youth League

11:00Desna U19 - Mariupol U19 1:0
11:00Oleksandriya U19 - Minaj U19 3:0
11:00Zorya U19 - Inhulets U19 7:1

UNGERN: OTP Bank Liga

13:00Gyirmot - Mezokovesd 0:1 [ 3.10 | 3.50 | 2.25 ]
15:30Ferencvaros - Puskas Academy 1:1 [ 1.50 | 4.33 | 6.00 ]
17:30Zalaegerszegi - Debrecen 2:1 [ 2.15 | 3.50 | 3.25 ]

UNGERN: NB III - West

11:00Győr II - Tatabanya 1:1

URUGUAY: Primera Division - Clasura

21:00Boston River - Maldonado 2:1 [ 1.66 | 3.60 | 4.20 ]
21:00Montevideo City - Progreso 1:0 [ 1.90 | 3.50 | 3.30 ]
21:00Nacional - River Plate 4:2 [ 1.55 | 3.60 | 5.50 ]
21:00Penarol - Sud America 3:1 [ 1.25 | 5.00 | 10.00 ]
21:00Rentistas - Plaza Colonia 2:3 [ 3.00 | 3.20 | 2.20 ]
21:00Wanderers - Fenix 1:1 [ 1.90 | 3.30 | 3.60 ]

URUGUAY: Segunda Division - Slutspel

23:00Racing Montevideo - Central Esp. 1:1
01:45Defensor Sp. - Cerro CA 0:1

USA: MLS - Slutspel

00:30Portland Timbers - Real Salt Lake 2:0 [ 1.72 | 4.00 | 4.50 ]

UZBEKISTAN: Uzbekistan Cup

12:00Pakhtakor (Uzb) - Nasaf Qarshi 1:2

WALES: Cymru Premier

15:30Caernarfon - Penybont 1:2
15:30Druids - Cardiff Metropolitan 1:3
15:30Flint - Haverfordwest 4:1
15:30Newtown - Barry 2:1

WALES: Cymru South

15:00Llantwit Major - Briton Ferry 0:1
15:00Port Talbot - Swansea University 0:2
15:00Trefelin - Carmarthen 0:2
15:00Undy - Cwmbran Celtic 3:4

WALES: Cymru North

15:00Llanrhaeadr - Prestatyn 3:2
15:30UppskjutenBangor City - Buckley -:-
15:30Holyhead - Airbus 1:2
15:30Llandudno - Guilsfield 0:0
15:30Llanidloes - Holywell 1:1
15:30Ruthin - Penrhyncoch 5:1

VENEZUELA: Primera Division - Andra rundan

20:00InställtAtletico Venezuela - Puerto Cabello -:-
22:15Portuguesa - Hermanos Colmenares 3:0
22:30Metropolitanos - Aragua 2:2

VÄRLD: Vänskapsmatcher klubblag

10:15Znojmo (Cze) - Otrokovice (Cze) 5:0
11:00InställtVyskov (Cze) - Znojmo (Cze) -:-

VÄRLD: FIFA Arab Cup

11:00Jordan - Marocko 0:4
14:00Libanon - Algeriet 0:2
17:00Sudan - Egypten 0:5
20:00Palestina - Saudiarabien 1:1

ZAMBIA: Super League

12:00Indeni - Lusaka Dynamos 0:3
14:00Chambishi - Nkwazi 1:0
14:00Green Buffaloes FC - Prison Leopards 3:3
14:00UppskjutenKabwe - Zanaco -:-
14:00Kansanshi - Buildcon 0:0
14:00Konkola - Green Eagles 1:2
14:00Nkana - Forest Rangers 2:0

ÖSTERRIKE: Bundesliga

17:00Salzburg - Hartberg 2:1 [ 1.20 | 6.50 | 15.00 ]
17:00Sturm Graz - Admira 1:1 [ 1.80 | 3.75 | 4.50 ]
17:00Tirol - Austria Klagenfurt 0:1 [ 2.00 | 3.80 | 3.40 ]

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.FlashScore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen FlashScore.se.