UPPDATERA

Fotboll » Igår » Alla matcher

ENGLAND: Premier League

20:45Everton - Crystal Palace 3:2
21:00Aston Villa - Burnley 1:1
21:00Chelsea - Leicester 1:1

SVERIGE: Superettan

19:00AFC Eskilstuna - Norrby IF 1:2
19:00Brommapojkarna - Östersunds FK 4:1
19:00IK Brage - Dalkurd FF 0:0
19:00Östers IF - Halmstads BK 1:4

TYSKLAND: Bundesliga - Direktkval

20:30Hertha Berlin - Hamburger SV 0:1

ALGERIET: U21 League

10:00Biskra U21 - Paradou U21 2:2
17:00Hussein Dey U21 - RC Relizane U21 -:-
17:00USM Alger U21 - Constantine U21 3:0

ARMENIEN: First League

14:00Alashkert 2 - BKMA 2 1:1
14:00Ararat-Armenia 2 - Lernayin Artsakh 0:2
14:00Pyunik 2 - Gandzasar 6:0
14:00Urartu 2 - Shirak 1:3

ARUBA: Division di Honor - Vinnarrunda

02:00Racing Club Aruba - La Fama 3:2

ASIEN: Southeast Asian Games - Slutspel

11:00Thailand U23 - Indonesien U23 1:0Eft.förl.
14:00Vietnam U23 - Malaysia U23 1:0Eft.förl.

BENIN: Ligue 1 - Nedflyttningsgrupp

17:00Upi Onm - Dragons 1:1

BOSNIEN OCH HERCEGOVINA: Bosnia and Herzegovina Cup

19:00Sarajevo - Velez Mostar 0:1Eft.str.

BRASILIEN: Serie B

02:30CRB - Londrina 1:0
00:00Gremio - Criciuma 0:0
00:00Vila Nova - Chapecoense-SC 0:0

BRASILIEN: Serie C - Första rundan

23:00Campinense - Ypiranga FC 0:0
01:30Vitoria - Botafogo PB 0:1

BULGARIEN: Parva liga - Mästerskapsslutspel

17:00CSKA Sofia - Botev Plovdiv 0:0
19:15Slavia Sofia - Levski 1:2

COLOMBIA: Liga Women - Slutspel

00:45America de Cali D - Junior D 2:0
02:00Ind. Medellin D - Deportivo Pereira D 0:0
03:00Santa Fe D - Llaneros D 4:0

DANMARK: 1st Division - Nedflyttningsgrupp

18:30Hobro - Vendsyssel 2:0
18:30Köge - Jammerbugt 2:0

ECUADOR: Serie B

02:00Buhos ULVR - Manta 2:0
02:30Libertad - America de Quito 4:2

EGYPTEN: Division 2 - Group C

16:00Al Hammam - Alaab Damanhour 2:2
16:00Al Zarka - Kafr El Sheikh 1:1
16:00Baladiyat El Mahalla - Abu Qir Semad 0:1
16:00Dekernes - Alexandria SC 1:1
16:00El Olympi - El Mansoura 0:0
16:00El Raja - Al Magd 0:8
16:00Pioneers - Haras El Hodood 2:0
16:00Salloum - Said El Mahalla 1:2

EL SALVADOR: Primera Division - Clasura – Slutspel

03:30Metapan - Aguila 1:2

ENGLAND: League Two - Slutspel

20:45Port Vale - Swindon 2:0Eft.str.

ENGLAND: Premier League U18 - Slutspel

20:00Southampton U18 - Manchester City U18 1:2

ESTLAND: Esiliiga

17:00Harju Jalgpallikooli - Paide Linnameeskond U21 5:0
18:00L. Tallinn U21 - Viljandi Tulevik 1:1
18:00Nomme Utd - Parnu 1:1
18:00Viimsi JK - FC Alliance 5:0

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

12:30Manzini Sea Birds - Denver 1:0
12:30Milling Hotspurs - Tambuti 1:1
13:30Green Mamba - Rangers FC 1:1
13:30Manzini Wanderers - Tinyosi 3:0
14:45Malanti Chiefs - Young Buffaloes (Swz) 0:5
14:45Mbabane Highlanders - Vovovo 3:0
14:45Mbabane Swallows - Moneni Pirates 4:1
14:45Royal Leopards - Tambankulu 2:0

EUROPA: U17 EM

16:30Nederländerna U17 - Polen U17 2:1
16:30Tyskland U17 - Luxemburg U17 3:0
19:00Frankrike U17 - Bulgaria U17 4:0
19:00Israel U17 - Italien U17 0:1

FINLAND: Veikkausliiga

17:00VPS - Inter Turku 1:2

GHANA: Premier League

17:00UppskjutenAshanti Gold (Gha) - Asante Kotoko -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Clasura – Slutspel

19:00Guastatoya - Municipal 1:1

IRAK: Super League

15:00Al Diwaniya - Samarra 7:0
15:00Al-Qassim - Al Talaba 1:2
17:30Al Zawraa - Al Minaa 1:1
20:00Al Najaf - Naft Missan 1:0

IRAN: Persian Gulf Pro League

16:00Peykan - Foolad 1:2
16:30AvbrutenTractor-Sazi - Persepolis (Irn) 0:0
17:30Fajr Sepasi - Zob Ahan (Irn) 0:1
17:30Gol Gohar - Naft M.I.S 2:0
17:30Sepahan - Shahr Khodrou 3:0
18:30Sanat-Naft - Mes Rafsanjan 0:2
18:45Esteghlal F.C. - Aluminium Arak 0:0

IRLAND: Premier Division

20:45UC Dublin - Shamrock Rovers 0:3

ISLAND: Inkasso-deildin

21:15Fylkir - Fjolnir 5:2
21:15Grotta Seltjarnarnes - HK Kopavog 2:0

ISLAND: Urvalsdeild Women

19:15Valur D - KR Reykjavik D 9:1
20:00Breidablik D - IBV Vestmannaeyjar D 0:1
21:15Selfoss D - Keflavik D 0:0

JAPAN: J3 League

12:00Sagamihara - YSCC 0:0

JORDAN: Premier League

16:30Al Jazeera Amman - Al Sareeh 3:2
19:00Moghayer Al Sarhan - Al Hussein 0:0

LETTLAND: Optibet Virsliga

17:00FK Liepaja - Metta/LU 1:0
19:00RFS - Tukums 2000 3:0

MALI: Premiere Division

19:00Stade Malien (Mli) - AS Police 0:1

MAURITANIA: Ligue 1

18:15Douane - Ksar 1:0
20:45Garde Nationale - Gourel Sangue 4:0

MEXIKO: Liga MX - Clasura – Slutspel

04:00Atlas - Tigres 3:0

MEXIKO: Liga de Expansion MX - Superfinal

02:00Atlante - Atl. Morelia 0:1

MEXIKO: Liga MX U20 - Clasura – Slutspel

02:00Tigres U20 - Club America U20 0:2

MONGOLIA: Premier League

10:00Athletic 220 - Deren 0:1
13:00Ulaanbaatar City - Tuv Buganuud 2:0

NEDERLÄNDERNA: Eredivisie - Conference League - Play Offs

18:45Heerenveen - AZ Alkmaar 3:2
21:00Utrecht - Vitesse 3:1

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clasura – Slutspel

01:00Juventus Managua U20 - Managua FC U20 0:1Eft.str.
03:00Esteli U20 - Ferretti U20 1:2

NORD-OCH CENTRALAMERIKA: Caribbean Club Championship - Slutspel

23:00Waterhouse (Jam) - Violette (Hai) 1:3

NORGE: NM Cup

18:00Askollen - Mjondalen 2:6
18:00Assiden - Notodden 1:2
18:00Bjarg - Fyllingsdalen 2:1
18:00Brodd - Bryne 0:2
18:00Byåsen - Kolstad 1:0
18:00Dahle - Ranheim 1:8
18:00Djerv 1919 - Haugesund 1:3
18:00Elverum - Ottestad 2:1
18:00Fjora - Aalesund 0:3
18:00Flint - Eik-Tonsberg 2:1Eft.förl.
18:00Floro - Sogndal 0:5
18:00Follo - Grorud 0:1Eft.str.
18:00Forde - Hodd 1:5
18:00Fram - Orn-Horten 1:0Eft.str.
18:00Froya - Fana 2:3Eft.str.
18:00Furnes - Ham-Kam 0:7
18:00Gamle Oslo - KFUM Oslo 0:3
18:00Gjellerasen - Kjelsås 3:4
18:00Gneist - Sotra 1:3
18:00Hei - Odd 1:6
18:00Honefoss - Strömsgodset 0:4
18:00Ishavsbyen - Tromsø 0:8
18:00Jeloy - Moss 2:3
18:00Kolbu - Vålerenga 1:5
18:00Lyn - Stabaek 2:3
18:00Lørenskog - Kongsvinger 1:2Eft.förl.
18:00Melhus - Strindheim 1:3
18:00Oppsal - Skeid 0:4
18:00Rana FK - Bodo/Glimt 0:4
18:00Randesund - Start 0:6
18:00Rosseland - Viking 1:6
18:00Sola - Egersund 1:3
18:00Spjelkavik - Brattvag 0:4
18:00Tiller - Nardo 0:2
18:00Vardeneset - Sandnes 1:4
18:00Verdal - Rosenborg 0:6
18:00Vidar - Staal Jorpeland 4:0
18:00Vindbjart - Flekkeroy 0:6
18:30Floya - Skjervoy 1:2
18:30IL Express - Jerv 0:7
18:45Ostsiden - Sarpsborg 08 0:7

NORGE: Cup - Damer

19:00Asane D - Arna-Bjørnar D 0:1
19:00Kil/Hemne D - Rosenborg D 1:4
19:00Klepp D - Arendal D 5:2

PARAGUAY: Division Intermedia

16:003 De Febrero - Guarani de Trinidad 0:1
16:00Martin Ledesma - Pastoreo 0:0
21:00Atyra - Sp. Luqueño 0:1

POLEN: III Liga - Group I

17:00KS Kutno - Skierniewice 2:3

RUMÄNIEN: Romanian Cup

19:30Sepsi Sf. Gheorghe - FC Voluntari 2:1

RYSSLAND: FNL 2 - Group 4

11:30Ural 2 - FK Novosibirsk 2:0

SAUDIARABIEN: King Cup

20:30Al-Hilal - Al Feiha 1:2Eft.str.

SCHWEIZ: Super League

20:30Grasshoppers - St. Gallen 3:2
20:30Lausanne - Sion 1:2
20:30Lugano - Zurich 2:1
20:30Luzern - Young Boys 2:2
20:30Servette - Basel 0:0

SERBIEN: Super Liga - Mästerskapsslutspel

18:00Cukaricki - Napredak 0:0

SERBIEN: Super Liga - Nedflyttningsgrupp

16:00Radnik - Kolubara 3:0

SEYCHELLES: First Division League

15:30Red Star - Saint Louis 0:0

SIERRA LEONE: Premier League

18:15Central Parade - East End Tigers 1:0

SLOVAKIEN: Divison C Bratislava

17:30Bernolakovo - D. Luzna 4:1

SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Gruppstadiet

00:00Athletico-PR (Bra) - Libertad (Par) 2:0
00:00Nacional (Uru) - Velez Sarsfield (Arg) 2:3
00:00Palmeiras (Bra) - Emelec (Ecu) 1:0
02:00Colon (Arg) - Olimpia (Par) 2:1
02:00Deportes Tolima (Col) - America MG (Bra) 2:2
02:00Dep. Tachira (Ven) - Independiente Petrolero (Bol) 3:0
04:00A. Lima (Per) - Fortaleza (Bra) 0:2
00:00Atletico-MG (Bra) - Ind. del Valle (Ecu) 3:1

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana - Gruppstadiet

00:15Ayacucho (Per) - Everton (Chi) 0:2
00:15River Plate (Uru) - Cuiaba (Bra) 1:2
02:30LDU Quito (Ecu) - Defensa y Justicia (Arg) 2:2
02:30Racing Club (Arg) - Melgar (Per) 1:0
02:30Santos (Bra) - U. Calera (Chi) 1:0
00:15Independiente (Arg) - La Guaira (Ven) 4:0
00:15Union Santa Fe (Arg) - Fluminense (Bra) 0:0

SYDKOREA: WK League Women

11:00Boeun Sangmu D - Suwon FC D 1:3
11:00Gyeongju D - Incheon Hyundai Steel D 0:2
11:00Hwacheon D - Sejong Sportstoto D 1:0
11:00Seoul D - Changnyeong D 1:0

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

15:00Kinondoni MC - Mbeya City 3:0

TJECKIEN: 1. Liga - Direktkval

17:00Opava - Bohemians 0:1
17:00Teplice - Vlasim 3:0

TUNISIEN: Ligue Professionnelle 1 - Mästerskapsslutspel

17:00Ben Guerdane - Esperance 0:3

TYSKLAND: Oberliga Westfalen - Nedflyttningsgrupp

19:30Vreden - Holzwickeder SC 3:2

USA: MLS

01:30DC United - New York City 0:2
01:30New York Red Bulls - Chicago Fire 3:3
01:30Philadelphia Union - Inter Miami 0:0
02:00Minnesota United - Los Angeles Galaxy 1:1
02:30Houston Dynamo - Seattle Sounders 0:1
02:30Nashville SC - CF Montreal 2:1
02:30Sporting Kansas City - Colorado Rapids 2:1
04:00Vancouver Whitecaps - FC Dallas 2:1
04:30Los Angeles FC - Austin FC 1:2
04:30San Jose Earthquakes - Portland Timbers 3:2

USA: USL Championship

01:00Miami FC - Detroit 1:1
02:00Birmingham - Las Vegas Lights 0:0
02:00Memphis - LA Galaxy 2 5:0
03:00El Paso - Sacramento Republic 1:0

USA: USL League One

01:30Charlotte Independ. - Northern Colorado 1:2

USA: USL League Two

01:00Charlotte Independ. 2 - North Carolina FC U23 0:0
01:00Florida Elite - Nona 3:2
01:00Lansing City - Kalamazoo FC 0:4
01:00Tampa Bay U23 - The Villages 0:1
01:30West Chester Utd - Reading 1:3
02:00Houston FC - Corpus Christi FC 0:1

USA: NWSL Women

01:00North Carolina Courage D - Orlando Pride D 1:2
01:30Racing Louisville D - San Diego Wave D 1:0
04:00Portland Thorns D - Washington D 1:1

VÄRLD: Internationella vänskapsmatcher

15:00Paraguay U17 - Uruguay U17 1:3

UPPDATERA

Fotboll | Ishockey | Tennis | Basket | Handboll | Volleyboll | Baseboll | Am. fotboll | Rugby Union | Mer sport »

Topp

m.Flashscore.se erbjuder live fotboll resultat för din mobil. Den mobila versionen har på grund av tekniska skäl andra parametrar än webbplatsen Flashscore.se.